SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

 • 17:04Kasaplar Kasaplar "Tavan Fiyat"Tan MemnunSamsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı “tavan fiyat” uygulamasını olumlu karşıladıklarını söyledi.
 • 16:49Diyarbakır'da Öğrencilere Süt DağıtıldıDiyarbakır'da Öğrencilere Süt DağıtıldıDiyarbakır'da "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 16:26Ordu Büyükşehir Belediyesinin FaaliyetleriOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçesinde Kapalı Pazar Yeri, Çerkez Tepesi, Bolaman Kıyı Düzenleme ve Hayvan Barınağı projelerini hayata geçireceklerini belirterek, standartlara uygun bir mezbaha inşa edeceklerini söyledi.
 • 16:05Tire Süt Kooperatifi Başkanı Eskiyörük AçıklamasıTire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, sütteki fazla üretimin okul öncesindeki çocuklara dağıtılarak değerlendirilebileceğini, bu konuda beyediye başkanlarından destek beklediklerini belirterek, "Gelin üreticiyi kurtaralım. Hem yeterli beslenemeyen okul öncesi çocuklarımız, dünyanın en faydalı besini olan sütü içerek sağlıklı büyüsün hem de süt fazlalığının eritilmesiyle krizi önleyelim. Üretici çaresizlikten ineklerini kestirmek zorunda kalmasın" ifadelerini kullandı.
 • 15:14Okullarda Süt Dağıtımı BaşladıOkullarda Süt Dağıtımı BaşladıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Okul Sütü Programı 2015-2016 Eğitim öğretim yılının 2. Döneminde tekrar uygulanmaya başlandı.
 • 15:01Okul Sütü ProgramıBeslenme ve Diyet Uzmanı Sevhan Uygun, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulusal Süt Konseyi tarafından yürütülen Okul Sütü Programının çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimi için önemli olduğunu söyledi.
 • 14:53Trabzon'da Okullarda Süt Dağıtımına BaşlandıTrabzon'da Okullarda Süt Dağıtımına BaşlandıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Okul Sütü” projesi kapsamında Trabzon genelindeki 311 okulun anasınıfı, anaokulu ve ilkokulunda okuyan 35 bin 858 öğrenciye süt dağıtılmaya başlandı.
 • 14:51Osmaneli'de Öğrencilere Süt DağıtımıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Ulusal Süt Konseyi işbirliğiyle yürütülen "Okul sütü akıl küpü" projesi kapsamında, Osmaneli ilçesinde öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 14:43Tarsus Mezbahanesi'nde 'Vurgun' İddiasıyla Soruşturma BaşlatıldıTarsus Mezbahanesi'nde 'Vurgun' İddiasıyla Soruşturma BaşlatıldıMersin'in Tarsus İlçesi'ndeki belediye mezbahanesinde 2009'dan itibaren 'Kaçak kesim, sanal kesim, küpesiz kesim, pasaportsuz kesim, hastalıklı kesim' yoluyla büyük rant sağlandığı iddiasıyla soruşturma derinleştiriliyor.
 • 14:26Ezine'de Öğrencilere Süt DağıtımıEzine'de, öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 13:56Ziraat Odaları TMO'nun Fındık Alımı Yapmasını İstiyorGiresun Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) piyasaya girerek fındık alımı yapması için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bölge milletvekilleri nezdinde girişimlerde bulunduklarını belirtti.
 • 13:54Kırmızı Etteki Tavan Fiyat UygulamasıTüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, et fiyatlarında bir tavan fiyat belirlenmesini tüketiciler açısından olumlu bulduklarını söyledi.
 • 13:40Anaokulu Öğrencilerine Süt DağıtıldıAnaokulu Öğrencilerine Süt DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde ‘Okul Sütü Programı’ kapsamında Kırşehir Valiliği koordinesi ile anaokulu öğrencilerine süt dağıtımı gerçekleşti.
 • 13:35Sinop'ta Öğrencilere Okul Sütü DağıtıldıSinop'ta Öğrencilere Okul Sütü DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü "Okul Sütü Programı" kapsamında Sinop Fatih İlkokulu’nda süt dağıtım töreni düzenlendi.
 • 13:13Osmaneli'de Okul Sütü Dağıtımı BaşladıOsmaneli'de Okul Sütü Dağıtımı BaşladıMilli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında Osmaneli ’deki okullarda okul sütü dağıtımına başlandı.
 • 13:04Biga'da Öğrencilere Süt DağıtıldıBiga'da Öğrencilere Süt DağıtıldıBiga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Aslan, Cumhuriyet İlkokulunda Okul Müdürü Ali Çetin ile birlikte çocuklara süt dağıttı.
 • 13:01Bingöl'de 34 Kişiye Ahır DesteğiBingöl'de 34 besiciye yüzde 50 hibeli ahır desteği verildi.
 • 12:43Tokat'ta Öğrencilere Süt DağıtıldıTokat'ta Öğrencilere Süt DağıtıldıTokat'ta öğrencilere süt dağıtıldı Tokat'ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen 'Okul Sütü Programı' kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 12:09Tokat'ta Öğrencilere Süt DağıtıldıTokat'ta Öğrencilere Süt DağıtıldıTokat'ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen 'Okul Sütü Programı' kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 11:57Hayvan Pazarı Şap Hastalığı Nedeniyle KapatıldıHayvan Pazarı Şap Hastalığı Nedeniyle KapatıldıÇankırı’da hayvan pazarı şap hastalığı nedeniyle geçici olarak kapatıldı.
 • 11:41Sinop'ta Okul Sütü Dağıtımı YapıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen "Okul Sütü" projesi kapsamında Sinop'ta öğrencilere süt dağıtımı yapıldı.
 • 11:39Tokat'ta Öğrencilere Okul Sütü DağıtıldıTokat'ta "Okul Sütü" projesi kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 11:24Kötü Tüccar Köylüyü Fabrika Sahibi Yaptırdı - TekirdağKötü Tüccar Köylüyü Fabrika Sahibi Yaptırdı - TekirdağGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Mursallı Mahallesi'nden ve fabrikadan genel ve detay görüntüler Mursallı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nihat Balkan'ın röportajı Fabrikadan detaylar - Şarköylü üreticiler, tüccarların mahsulü ucuz alması üzerine kurdukları fabrikalarda üzüm işlemeye başladı Mursallı Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Balkan: "Şu an işlerimiz çok güzel, iyi gidiyor, milletin malı değerleniyor, emeğinin karşılığını vatandaş alıyor" YAKUP GÜLER - Şarköylü üzüm üreticileri, fiyatları sürekli aşağı çeken tüccarların tavrına kızarak devlet destekli kurdukları fabrikalarda ürünlerini işlemeye başladı.
 • 11:18Kötü Tüccar Köylüyü Fabrika Sahibi YaptıŞarköylü üzüm üreticileri, fiyatları sürekli aşağı çeken tüccarların tavrına kızarak devlet destekli kurdukları fabrikalarda ürünlerini işlemeye başladı.
 • 11:15Biga'da Öğrencilere Süt DağıtıldıBiga'da öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 10:10AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Yılmaz AçıklamasıAK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, Edirne'nin kırsal kalkınma destekleri kapsamına alındığını bildirdi.
 • 19:28Kuduz Hastalığına Karşı Uçaklı AşılamaKuduz Hastalığına Karşı Uçaklı AşılamaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kapadokya Havalimanı'nda uygulama öncesi hazırlık yapan ilaçlama uçağı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz'ın konuşması Gökçek Havacılık Genel Müdürü Tamer Gökçek'in konuşması Kuduz hastalığına karşı uçaklı aşılama Kuduz hastalığının önlenmesi amacıyla yabani hayvanlar için blok mamaların içine yerleştirilen aşılar, uçakla araziye bırakılıyor Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her yıl kış aylarında uygulanan yabani hayvanları aşılama çalışması kapsamında içine kuduz aşısı yerleştirilen mama paketleri uçakla araziye atılıyor.
 • 16:45Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar AçıklamasıFındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, fındıkta müdahale alımı noktasında devletin ilgili kurumlarıyla görüşmeye hazır olduklarını söyledi.
 • 16:27Nevşehir Yabani Hayvanlar Kuduza Karşı Havadan AşılanıyorNevşehir Yabani Hayvanlar Kuduza Karşı Havadan AşılanıyorYabani hayvanlar kuduza karşı havadan aşılanıyor GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Avrupa Birliği'nin ortaklaşa olarak geliştirdiği bir projeyle, Nevşehir'de bulunan Kapadokya Havaalanı'ndan havalanan uçaklarla yaban hayvanlarından kaynaklanan kuduz hastalığını önlemek amacıyla doğaya aşılı yem bırakılıyor.
 • 16:26Çankırı'da Okul Sütü Dağıtımı BaşladıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının ortaklaşa hazırladıkları "Okul Sütü" projesi kapsamında Çankırı'da 91 okulda 10 bin 688 öğrenciye okul sütü dağıtılacak.
 • 16:15Yabani Hayvanlar Kuduza Karşı Havadan AşılanıyorYabani Hayvanlar Kuduza Karşı Havadan AşılanıyorGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Avrupa Birliği'nin ortaklaşa olarak geliştirdiği bir projeyle, Nevşehir'de bulunan Kapadokya Havaalanı'ndan havalanan uçaklarla yaban hayvanlarından kaynaklanan kuduz hastalığını önlemek amacıyla doğaya aşılı yem bırakılıyor.
 • 16:09Kuduz Hastalığına Karşı Uçaklı AşılamaGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her yıl kış aylarında uygulanan yabani hayvanları aşılama çalışması kapsamında içine kuduz aşısı yerleştirilen mama paketleri uçakla araziye atılıyor.
 • 15:57Yabani Hayvanlara, Kuduza Karşı Havadan Aşılı Yem BırakılıyorYabani Hayvanlara, Kuduza Karşı Havadan Aşılı Yem BırakılıyorGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Avrupa Birliği’nin ortaklaşa olarak geliştirdiği bir projeyle, Nevşehir’de bulunan Kapadokya Havaalanı’ndan havalanan uçaklarla yaban hayvanlarından kaynaklanan kuduz hastalığını önlemek amacıyla doğaya aşılı yem bırakılıyor.
 • 15:41Kaymakam Öğrencilere Okul Sütü DağıttıKaymakam Öğrencilere Okul Sütü DağıttıKütahya’nın Hisarcık İlçe Kaymakam Davut Bayraktar, daha sağlıklı nesillerin yetişmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere okul sütü dağıttı.
 • 14:46Mihalgazi'de Menengiç Ağaçları Ekonomiye KazandırılacakMihalgazi ilçesinde bulunan menengiç ağaçlarına antep fıstığı aşılanarak ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor.
 • 12:01Okullarda Okul Sütü Dağıtımı BaşladıOkullarda Okul Sütü Dağıtımı BaşladıMilli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen ‘Okul Sütü Akıl Küpü’ projesi kapsamında Denizli’deki okullarda okul sütü dağıtımına başlandı.
 • 17:50Arguvan'da Öğrencilere Süt DağıtıldıMalatya'nın Arguvan ilçesinde "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 17:34Bolu'da 16 Bin 921 Öğrenciye Süt DağıtıldıBolu'da 16 Bin 921 Öğrenciye Süt DağıtıldıBolu’da Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın işbirliğiyle yürütülen "Okul Sütü" programı kapsamında 16 bin 921 öğrenciye süt dağıtıldı.
 • 17:26Van'da Okul Sütü DağıtımıVan'da Okul Sütü DağıtımıVan’da, Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ‘Okul Sütü Programı’ kapsamında süt dağıtımına başlandı.
 • 17:185. yılına giren "Okul Sütü Programı"na başlandıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı, 5. yılına giren Okul Sütü Programı'nın bu yılki uygulaması ile 6 milyonun üzerinde öğrenciye toplam 57 bin ton sütün dağıtılacağını söyledi.
 • 17:06Düzce'de "Okul Sütü Programı"Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Okul Sütü Programı", kapsamında süt dağıtımı yapıldı.
 • 17:04Bolu'da Öğrencilere Süt DağıtıldıBolu'da, "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıtılmaya başlandı.
 • 17:00Kayseri'de Haftada 3 Gün 108 Bin Öğrenciye Süt DağıtılacakKayseri’de, okul sütü programı kapsamında haftada 3 gün 108 bin öğrenciye süt dağıtılacak.
 • 16:48Öğrencilere Okul Sütü DağıtıldıÖğrencilere Okul Sütü DağıtıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Öğrencilerin süt içmesi Vali Şerif Yılmaz'ın açıklaması Öğrencilere süt dağıtılması Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Okul Sütü Programı", kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 15:45Kütahya'da Öğrencilere Okul Sütü DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Okul Sütü Programı", kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 15:39Öğrenciler Eğitimin İkinci Yarısına Süt ile BaşladıÖğrenciler Eğitimin İkinci Yarısına Süt ile BaşladıMalatya 'da 2015-2016 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi, Malatya Valisi Süleyman Kamçı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın 'Okul Sütü Projesi' kapsamında öğrencilere süt dağıtımı ile başladı.
 • 15:21Kayseri'de Öğrencilere Süt DağıtıldıKayseri'de, "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıtılmaya başlandı.
 • 15:14Şanlıurfalı Çiftçiler Gübre Firmalarının Denetlenmesini İstediŞanlıurfalı Çiftçiler Gübre Firmalarının Denetlenmesini İstediŞanlıurfa’da çiftçilik yapan Mahmut Yazar, gübre firmalarının yetkili kurumlar tarafından denetlenmediğini iddia ederek denetimlerin yapılmasını istedi.
 • 14:56Darende'de Öğrencilere Süt DağıtıldıMalatya'nın Darende ilçesinde Okul Sütü Programı kapsamında öğrencilere süt dağıtıldı.
 • 13:48İlaç Alerjisinden Telef Olan Hayvan, Hayvanat Bahçesine Yem Olduİlaç Alerjisinden Telef Olan Hayvan, Hayvanat Bahçesine Yem OlduKayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde ilaç alerjisi sonucu telef olan 500 kiloluk büyükbaş hayvan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi hayvanat bahçesindeki yırtıcı hayvanlara yem olması için teslim edildi.