16:2500
SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

  'Vatandaşın Sağlığa Erişim Sorununu Ortadan Kaldırdık'

  "Vatandaşın Sağlığa Erişim Sorununu Ortadan Kaldırdık"

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "AK Parti hükumetleri döneminde anne ve bebek ölümlerinin azaltılmasında kayda değer bir performans yakaladık." dedi. (Dün 22:16)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Eğer 17 25 Aralık operasyonundan sonra o vali değişimi, o emniyet müdürü değişimi olmasaydı, o darbe girişimi engellenmeseydi belki de bugün Meclis açık olmayacaktı. (Dün 21:50)

   

  'Yol ile Yolsuzluk Bir Arada Olmaz'

  "Yol ile Yolsuzluk Bir Arada Olmaz"

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, "Balyoz davasında, diğer davalarda amirinden değil de abisinden talimat alarak yanlış rapor verenleri kovduk." dedi. (Dün 21:30)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: (1) "Amacımız, sanayisiyle dünya ihracatından daha fazla pay alan, özgün tasarımlı, yüksek katma değerli ürünleri çoğaltmak ve çevreye duyarlı bir sanayi anlayışına geçişi hızlandırmaktır" "2015 2018 yıllarını kapsayacak yeni Sanayi Strateji Belgesi'ni hazırladık, (Dün 20:30)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Türkiye, OECD ülkeleri içerisinde tarıma en yüksek destek veren ülke" "1961 yılından 2002 yılına kadar 450 bin hektar alanda ancak toplulaştırma yapılmışken 2003'ten 2014'e kadar 12 yılda 4,5 milyon hektar arazinin toplulaştırılmasını tamamladık, 2 milyon hektar. (Dün 20:11)

   

  2015 Yılı Bütçeleri TBMM Genel Kurulunda Görüşülüyor

  Sağlık Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda devam ediyor. (Dün 19:27)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  AK Parti'li Domaç: "Türkiye, dünyada ilk kez kare barkod üzerinden ilaç takip sistemi kurarak ilacın üretim hattından başlayarak eczaneden hastaya ulaşana kadar tüm süreçte takibini sağladı" AK Parti'li Hamzaoğulları: "Sağlıkta Dönüşüm Programı ile devasa bir dönüşüm gerçekleştirilmiş, artan sağlık hizmeti. (Dün 18:03)

   

  Eskişehir'de Atlarda Suni Tohumlama Kursu Tamamlandı

  Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın denetimi ile düzenlenen 'Atlarda Suni Tohumlama Kursu' tamamlandı. (Dün 17:20)

   

  Eskişehir'de 'Atlarda Suni Tohumlama Kursu'

  Eskişehir'de "Atlarda Suni Tohumlama Kursu"

  Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izni ve denetimi ile 8-12 Aralık 2014 tarihleri arasında Türkiye’de 3’üncüsü düzenlenen “Atlarda Suni Tohumlama Kursu” tamamlandı. (Dün 16:15)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP Grup Başkanvekili Altay: "(Diyarbakır'daki izinsiz gösteride bir gencin ölümü) Hükümetin parlamentoya zerre kadar saygısı varsa bir sayın bakanın bu kürsüden parlamentoyu, dolayısıyla milletimizi bilgilendirmesi işin yakışanıdır" HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan: "(Seçim barajı) Anayasa Mahkemesi'nden. (Dün 16:13)

   

  Türkiye'de 4 İl'de Atlı Terapi Merkezi Kuruldu

  Türkiye’de 4 il’de, Atlı Terapi Merkezi’nin kurulduğu bildirildi. (Dün 14:52)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı: "Ortada mahkemeler var, bir yargılama süreci var, Meclis'te komisyon var. Sizin mahkemeleri beklemeye zamanınız yok" CHP Grup Başkanvekili Altay: "Kabe'den örtü getirseniz bu yolsuzluğu örtemezsiniz ve örtülmeyecek" CHP'li Çıray: "Şehir hastaneleri denenmiş ve vazgeçilmiş. (Dün 14:25)

   

  Tüm İstatistikler Tek Çatı Altında Toplanacak

  Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında TÜİK ve diğer kurum ve kuruluşlarca yayımlanan tüm istatistikleri tek bir çatı altında toplayan bir internet portalı (RİP Portalı) kurularak işlerliği sağlanacak Uluslararası veri gönderim sistemi kurulacak, kurum ve kuruluşlarca yapılacak veri gönderiminin bu sistem üzerinden yapılması sağlanacak Emniyet Genel Müdürlüğünün pasaport kayıtlarının, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının MERSİS, ESBİS, HKS, Üretici Birlikleri ve Kooperatif Bilgi Sistemine (Dün 14:20)

   

  Oktay Vural: Yolsuzluk Haftası Programları Ankara'dan Aranarak İptal Edildi

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ‘17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ kapsamında düzenleyecekleri programların Ankara'dan aranarak hukuka aykırı bir şekilde, düzenlenmesinin yasaklandığını açıkladı. (Dün 13:25)

   

  Ateş Yanığı Armutları Tehdit Ediyor

  Ateş Yanığı Armutları Tehdit Ediyor

  Bursa'da armut ağaçlarında görülen ateş yanığı hastalığı konusunda çiftçiler bilgilendirildi. (Dün 13:18)

   

  Endonezya'ya Karşı GPS'li Önlem

  Tayland Başbakanı Prayut Chan-ocha balıkçılık yapan tüm deniz araçlarına GPS takılmasını istediğini söyledi. (Dün 10:17)

   

  Müsiad, Sektör Kurulları Toplantısına Devam Etti

  Müsiad, Sektör Kurulları Toplantısına Devam Etti

  Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Sektör Kurulu toplantısını gerçekleştirdi. (Dün 09:34)

   

  Yatırımcıların Kaçmasından Korkan Emlakçilerin Yenişehir Israrı

  Yatırımcıların Kaçmasından Korkan Emlakçilerin Yenişehir Israrı

  Emlakçiler, Bursa milletvekilleri ve TSE’nin otomobil test merkezinin Yenişehir ilçesine kurulmasından vazgeçildiğini açıklamasına tepki gösterdi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Hindi Dolmasına Alternatif Oğlak Dolması

  Hindi Dolmasına Alternatif Oğlak Dolması

  Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, 12 Hayvanlı Türk Takvimi’ne göre 2015 yılının "koyun-keçi" yılı olarak kutlanacağını söyledi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Tapdk'den Eğitim Semineri

  Tapdk'den Eğitim Semineri

  Tütün ve alkol ürünleri satışı yapan 200 binin üzerindeki bayinin satış belgelerinin dağıtımını gerçekleştirecek olan Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı personeline, Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Sueno Hotel’s Side’de eğitim semineri düzenlendiEğitim semineri hakkında bilgi veren TAPDK Kurul Üyesi Mustafa Yılmazer, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu olarak İçişleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile birlikte Türkiye genelinde 881 noktada belgelerin dağıtımı yapıldığını (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Urla'da Üretici Kadın Kooperatifi Kuruldu

  Urla Belediyesi önderliğinde Üretici Kadın Kooperatifi kuruldu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Çks Başvuruları 31 Aralık'ta Sona Erecek!

  Çks Başvuruları 31 Aralık'ta Sona Erecek!

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarımsal desteklemelerin temelini oluşturan Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) 2015 yılı başvurularını 31 Aralık 2014 tarihinde sona erecek. (16 Aralık 2014 Salı )

   

 

  Beypazarı'nda Ipard Toplantısı Yapıldı

  Beypazarı'nda Ipard Toplantısı Yapıldı

  Beypazarı'nda IPARD toplantısı yapıldı Ankara'nın Beypazarı ilçesinde AB Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) toplantısı yapıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Beypazarı'nda Ipard Toplantısı Yapıldı

  Ankara'nın Beypazarı ilçesinde AB Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) toplantısı yapıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Atama Bekleyen Mühendis ve Teknikerler Eylem Yaptı

  Atama Bekleyen Mühendis ve Teknikerler Eylem Yaptı

  Ankara'da atama bekleyen Gıda, Su Ürünleri, Ziraat, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri ve Veterinerler ile Teknikerler eylem yaptı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Atama Bekleyen Mühendis, Veteriner ve Teknikerler Eylem Yaptı!

  Atama Bekleyen Mühendis, Veteriner ve Teknikerler Eylem Yaptı!

  Atama bekleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı atama bekleyen branşları Ankara'da eylem yaptı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Balıkçılara Eş Zamanlı Denetim

  Balıkçılara Eş Zamanlı Denetim

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, balıkçılara yönelik Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde eş zamanlı çapraz denetimler gerçekleştirdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Sahte Bal Üreten Ticaretten Men Edilsin" İsteği

  Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Yılmaz: "Sahte balın önüne geçilmesi için önerimiz, devletimizin bu konuda kanun çıkarması ve bu tür firmaların tıpkı Almanya'da olduğu gibi ticaretten men edilmesidir" (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Taşkından Zarar Gören Üreticilere Destek

  Edirne'de Meriç ve Tunca nehirlerinin taşması sonucu ekili arazileri su altında kalan tarım sigortalı üreticilerin zararı karşılanacak TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Kadak: "Sel ve su baskınından mağdur olan sigortalı vatandaşlarımızın hasarını tazmin ediyoruz" (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Karadeniz'de Nesli Tehlike Altındaki Balık Türleri Gen Bankası ile Korunacak

  Karadeniz'de Nesli Tehlike Altındaki Balık Türleri Gen Bankası ile Korunacak

  Karadeniz’de nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan balık türleri koruma altına alınıyor. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Keşan Kaymakamı Dınkırcı Köy Ziyaretleri Sürdürüyor

  Kaymakamı Bekir Dınkırcı, vatandaşların projeler üreterek devlet desteklerinden faydalanması gerektiğini bildirdi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Kırsal Kalkınma Hibe Programlarından Yararlanma Çağrısı

  AK Parti Siirt Milletvekili ve Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Afif Demirkıran, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 9. Etap Uygulama Rehberi'nin açıklandığını belirterek, vatandaşlara hibelerden yararlanma çağrısı yaptı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Yumurta Satışına Yasaklar Geliyor

  Yumurta Satışına Yasaklar Geliyor

  Yeni düzenleme ile yumurtanın üretimi, satışı, muhafazası ve standartları değişiyor. Artık saman, yaprak gibi hijyenik olmayan malzemeler içerisinde satış yapılmayacak. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Yumurtaya Tazelik Ayarı

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Yumurtaya Tazelik Ayarı

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, “Türk Gıda Kodeksi Yumurta ve Yumurta Ürünleri Tebliği’nde” yeni düzenlemeye gidiyor. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  TZOB Tarım Verilerine Anında Ulaşacak

  TZOB Tarım Verilerine Anında Ulaşacak

  TZOB Genel Başkanı Bayraktar, oluşturdukları otomasyon sistemiyle, tarımla ilgili verilere anında ulaşıp, politikaların belirlenmesine katkıda bulunacaklarını söyledi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Çekirdeksiz Limona ABD ve Güney Afrika'dan Talip Var

  Çekirdeksiz Limona ABD ve Güney Afrika'dan Talip Var

  Mersin'deki Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu'nda yürütülen çalışmayla üretilen çekirdeksiz limona yurtdışından büyük ilgi gösterildiği bildirildi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Tzob Tarım Verilerine Anında Ulaşacak

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, oluşturdukları otomasyon sistemiyle, tarımla ilgili verilere anında ulaşıp, tarımı kesintisiz izleyip, politikaların belirlenmesine katkıda bulunacaklarını bildirdi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Turunçgillerde Uluslararası Rekabet Arttırılmaya Çalışılacak

  Turunçgillerde Uluslararası Rekabet Arttırılmaya Çalışılacak

  Turunçgillerde uluslararası rekabet arttırılmaya çalışılacak- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen "Turunçgillerde İhracat Yapısının Hedef Ülkeler Açısından İncelenmesi ve İhracat Desteklerinin Uluslararası Rekabet Gücüne Etkilerinin Değerlendirilmesi Projesi" başladı- Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kaçmaz: "Bu proje kapsamında yaş meyve sebze ihracatçı birliklerine kayıtlı turunçgil ihracatçılarının sektörde yaşadıkları sorunlar belirlenerek çözüm önerileri ortaya (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Edirne'deki Nehir Taşkınları

  Uzunköprü ilçesindeki ekili alanlarda hasar tespit çalışmasına başlandı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Dallı: "Dört köyde yaptığımız incelemede, bin 650 dekar ekili alanda zarar olduğunu tespit ettik" (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Devrent Kekiği'nin Anti-aging Özellikleri Araştırılacak

  Dünyada sadece Antalya'da yetişen ve yörede Devrent Kekiği veya şalba adıyla bilinen "dorystoechas hastata" bitkisinin anti aging özellikleri incelenecek. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Atanamayan Mühendis, Veteriner ve Teknikerler Eylem Yapacak

  Atanamayan Mühendis, Veteriner ve Teknikerler Eylem Yapacak

  Sosyal medya üzerinden bir araya gelen binlerce işsiz mühendis, veteriner ve teknikerler kasım ayında yapılamayan atamaları protesto etmek amacıyla eylem kararı aldı. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Turunçgillerde Uluslararası Rekabet Arttırılmaya Çalışılacak

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen “Turunçgillerde İhracat Yapısının Hedef Ülkeler Açısından İncelenmesi ve İhracat Desteklerinin Uluslararası Rekabet Gücüne Etkilerinin Değerlendirilmesi Projesi" başladı Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kaçmaz: "Bu proje kapsamında yaş meyve. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Elbistan'da Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kurulacak

  Elbistan'da Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kurulacak

  ETSO'nun ilçeye Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kazandırılması için başlattığı çalışmalar sonucunda besicileri de bu projeye yüzde 10 oranında ortak oldu. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Ardahan'da Kurs Bitiren Çobanlara Sertifikaları Verildi

  Hanak ilçesinde sürü yönetimi kursunu başarıyla bitiren 15 kursiyere sertifikaları verildi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kaydedilen Yüzüncü Çiftçi'ye Plaket

  Kaydedilen Yüzüncü Çiftçi'ye Plaket

  Manisa'da, TBS'ye kayıt olan yüzüncü çiftçi Süleyman Akyol isimli bir vatandaşa, plaket verildi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Zeytin Yağı Primleri 19 Aralığa Kadar Ödenecek

  Zeytin Yağı Primleri 19 Aralığa Kadar Ödenecek

  AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler neticesinde zeytin yağı primlerinin 19 Aralığa kadar ödeneceği müjdesini verdi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Karaman'da Kaçak 60 Şişe İçki Ele Geçirildi

  Karaman'da Kaçak 60 Şişe İçki Ele Geçirildi

  Karaman’da polisin bir otomobilde yaptığı aramada 60 şişe kaçak içki ele geçirildi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 16:25:24. #1.13#