SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

 • 09:53USK, "Harun Çallı ile Yola Devam" DediUlusal Süt Konseyi'nin 4. Olağan Genel Kurulu 26 Kasım'da Ankara'da yapıldı. Genel Kurul'da Harun Çallı, USK Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçildi.
 • 08:13Aydın 4. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı 09 Aralık'ta AçılıyorAydın 4. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı 09 Aralık'ta AçılıyorAydın Tarım Gıda ve Hayvancılık fuarının 4.’sü bu yıl 09-12 Aralık tarihlerinde Aydın Merkez Fatih Kapalı Pazar yerinde gerçekleşecek.
 • 21:07Hedefleri İpek Böceği Yetiştiriciliğinde Hedefleri İpek Böceği Yetiştiriciliğinde "Marka" OlmakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sergiden detay- İpek böceği kozası- İpek ürünler- Sergiyi gezenler- İpek dokuma- Nimet Kaleli'nin açıklaması- Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi'nin açıklaması- Üretici Fatma Aklar ile röportaj Hedefleri ipek böceği yetiştiriciliğinde "marka" olmak- Hatay'daki 54 kadın çiftçi, "İpek böceği Yetiştiriciliği ve İpek Ürünlerinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında, ipek böceği kozasından elde ettikleri ipekle çeşitli ürünler yaptı- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsalda Kadın Hizmetleri Koordinatörü Kaleli: "Kadınlarımız ipek böcekçiliğinde Hatay'ı başkent yapmayı ve marka haline getirmeyi hedefliyor" Hatay'daki 54 kadın çiftçinin yaptığı ipekli ürünler, "İpek böceği Yetiştiriciliği ve İpek Ürünlerinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında sergilendi.
 • 17:27Hedefleri İpek Böceği Yetiştiriciliğinde "Marka" OlmakHatay'daki 54 kadın çiftçinin yaptığı ipekli ürünler, "İpek böceği Yetiştiriciliği ve İpek Ürünlerinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında sergilendi.
 • 16:47İpek Eserler Görücüye Çıktıİpek Eserler Görücüye ÇıktıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü organizesinde başlatılan "İpek böceği Yetiştiriciliği ve İpek Ürünlerinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında hazırlanan ipek ürünler görücüye çıktı.
 • 16:047. Flower Show İstanbul"Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, "Rusya'da bir kriz yaşıyoruz şu anda.
 • 15:00Faruk Çelik'in Tarım Bakanı Olması Şanlıurfa Ticaret Borsası'nda Mutlulukla KeşılandıFaruk Çelik'in Tarım Bakanı Olması Şanlıurfa Ticaret Borsası'nda Mutlulukla KeşılandıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in görev devir teslim törenine katılan Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, görev değişikliğinin isabetli bir karar olduğunu dile getirdi.
 • 14:59Numune Parası Ödeyemeyen Üzüm Yetiştiricisinin 4 Ton Ürünü Toplamadan ÇürüdüNumune Parası Ödeyemeyen Üzüm Yetiştiricisinin 4 Ton Ürünü Toplamadan ÇürüdüHastalığın tespiti için istenen numune parasını yatıramayan Manavgatlı üzüm üreticisinin 3 ton siyah 1 ton beyaz olmak üzere 4 ton üzümü dalında çürüdü.
 • 14:30Halk Elinde Hayvan İslahı Ülkesel Projesi"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan "Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi"nin, Düzce'de de uygulandığı bildirildi.
 • 14:23Mersin?de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin?de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'de 'Sarı Ulak' zeytinine kalite ve verim çalışması Mehmet DOĞANER/ ERDEMLİ (Mersin), (DHA)- MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nce 'sarı ulak' zeytin çeşidinde verim ve kalite artışı çalışmasına başlandı.
 • 14:11Mersin'de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'in Erdemli İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nce 'sarı ulak' zeytin çeşidinde verim ve kalite artışı çalışmasına başlandı.
 • 14:01Who'nun Isılı İşlem Görmüş Ürünlerle İlgili Who'nun Isılı İşlem Görmüş Ürünlerle İlgili "Kanser Yapıyor" Açıklaması Sucuk Satışlarını EtkilemediDünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) sucuk, salam ve sosis gibi ısıl işlem görmüş ürünlerle ilgili “kanser yapıyor” açıklamalarına Afyonkarahisar’daki sucuk üreticilerinden tepki gelirken, üreticiler bu tür açıklamaların sucuk satışlarını etkilemediğini belirttiler.
 • 10:30Girişimci Kadınlar 9. Adana Tarım Fuarına KatıldıGirişimci Kadınlar 9. Adana Tarım Fuarına KatıldıTarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında 8 pilot il arasından Türkiye 1’incisi seçilen ’Kazı Kazan’ Kaz Yetiştiriciliği proje sahibi Kırklareli merkez Beypınar Köyünden, Esra Özdin, 9. Adana Tarım Fuarı’na katıldı.
 • 17:32Deniz Emniyeti ve Güvenliği - 2015 Tatbikatı Açılış TöreniDeniz Emniyeti ve Güvenliği - 2015 Tatbikatı Açılış TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Geçim'in konuşması- Harekat Eğitim Şube Müdürü Deniz Binbaşı Taşkın Coşkun'un konuşması- Tatbikattan görüntüler - Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Geçim: - "Denizde başlayıp karada, karada başlayıp denizde devam eden terör ve yasa dışı faaliyetlerde, deniz kirliliği olaylarında, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve tıbbi tahliye faaliyetlerinde kurumlar arası iş birliğiyle koordinasyonu en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz" Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 25-27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 17:26Marmara Denizi'nde Marmara Denizi'nde "Deniz Emniyeti ve Güvenliği -2015 Tatbikatı"27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 17:23Marmara Denizi'nde 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'Marmara Denizi'nde 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'*Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nda, denizlerde acil durumlara, yasa dışı faaliyetlere müşterek müdahale edebilme kabiliyeti ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.
 • 17:05260 Adet Simental Irkı Gebe Düve Dağıtıldı260 Adet Simental Irkı Gebe Düve DağıtıldıKırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından Çek Cumhuriyeti’nden getirilen 260 adet simental ırkı gebe düve, Deveçatağı köyünde dağıtıldı.
 • 16:29Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı Açılış TöreniSahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 25-27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 14:54Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Devir Teslim Töreni (2)Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Devir Teslim Töreni (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması- Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in konuşması- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında devir teslim töreni- Faruk Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevini Kutbettin Arzu'dan devraldı- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: - "İnsan hayatında tecrübe önemli. Ben uzun yıllar çalışma hayatında görev yaptım. Dolasıyla orada oluşan tecrübelerimiz var ama bu farklı bir alan, bu alandaki tüm deneyimlerden, tecrübelerden yararlanacağımızı ifade etmek istiyorum" Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Bakanlar Kurulu'nda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirilen Faruk Çelik görevini Kutbettin Arzu'dan devraldı.
 • 14:47Üretim ve Tüketim Alışkanlıklarına Göre Tarımın Geleceği Yeniden Planlanmalı'Üretim ve Tüketim Alışkanlıklarına Göre Tarımın Geleceği Yeniden Planlanmalı'Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Selçuk, üretim ve tüketim alışkanlıklarındaki değişim gibi etkenler doğrultusunda, tarımda geleceğin yeniden planlanması gerektiğini söyledi.
 • 14:24CHP Milletvekili Pekşen, Gdo'lu Yem İthatını Engellemek İçin Dava AçtıCHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen, genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) olan 8 çeşit yemin Türkiye’ye ithal edilmesini engellemek için dava açtı.
 • 14:06Sertifikalı Çobanlara 5 Bin Lira DestekKırşehir'de 300 anaç koyunu bulunan sertifikalı çobanlara veya sertifikalı çoban çalıştıran işletme sahiplerine 5 bin lira destek verileceği bildirildi.
 • 13:46Ufuk Tarım Orman Sendikası'ndan Mera Yönetmeliği UyarısıUfuk Tarım Orman Sendikası'ndan Mera Yönetmeliği UyarısıUfuk Tarım Orman Sendikası, yeni hükumetten meraların yapılaşmaya açılmasına imkan tanıyan yönetmeliği değiştirmesi talebinde bulundu.
 • 13:42Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Devir-teslim TöreniGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Devir-teslim TöreniGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görev devir teslimi yapıldı.
 • 13:37Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Devir Teslim TöreniGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Devir Teslim TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakanların salona girmeleri- Konuşmalar- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in görevi teslim alması ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, görevi Kutbettin Arzu'dan devraldı.
 • 13:35Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Devir Teslim TöreniBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Bakanlar Kurulu'nda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine getirilen Faruk Çelik görevini Kutbettin Arzu'dan devraldı.
 • 08:47Babacan Devri Kapandı, Ekonominin Dümenine Şimşek GeçtiBabacan Devri Kapandı, Ekonominin Dümenine Şimşek GeçtiMehmet Şimşek'in kaptanlığında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Enerji, Süleyman Soylu Çalışma, Binali Yıldırım ise Ulaştırma Bakanlığı yapacak.
 • 18:01Sekmen: Sekmen: "Erzurum, Hayvancılığın Merkezi Olacak"Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisi, Hayvan Borsası ve canlı hayvan pazarlarıyla birlikte Erzurum’un Avrupa ve Türkiye ölçeğinde hayvancılığın merkezi olacağını ifade etti.
 • 16:46Gap'ın Başkentinde Tarım Bakanı SevinciGap'ın Başkentinde Tarım Bakanı Sevinci"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şanlıurfa sokakları- Vatandaşlarla röportaj "GAP'ın başkentinde Tarım Bakanı sevinci"- AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çelik'in 64. Hükümet'te Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak açıklanması GAP'ın başkenti Şanlıurfa'da sevinçle karşılandı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına getirilmesi, Şanlıurfa'da başta çiftçi ve besiciler olmak üzere vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.
 • 16:39Gap'ın Başkentinde Tarım Bakanı Sevinci"AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik'in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına getirilmesi, Şanlıurfa'da başta çiftçi ve besiciler olmak üzere vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.
 • 13:26Çoruh Havzası Projesi'nin Bütçe Planlama Toplantısı YapıldıBAYBURT (AA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca yürütülen Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında 2017-2019 yılları arasında yürütülecek faaliyetlere ait bütçe planlama toplantısı yapıldı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlü Abdulkadir Karabulut, 3 ilde devam eden proje kapsamında 2015 yılında planlanan bütün faaliyetlerin tamamlandığını belirtti.
 • 13:20Dünya Keçicilik Kongresi Türkiye'de YapılacakDünya Keçicilik Kongresi Türkiye'de YapılacakAvrupa Birliği ülkeleri içinde en fazla keçi varlığına sahip ülke olan Türkiye, 2016 yılında Dünya Keçicilik Kongresi’ne ev sahipliği yapacak.
 • 14:59Nar Fiyatlarındaki Düşüş Üreticisini ÜzdüNar Fiyatlarındaki Düşüş Üreticisini ÜzdüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pazar yerinde nar satan üretici - Keben narından detaylar Nar fiyatlarındaki düşüş üreticisini üzdü- Geçen yıl dalında kilosu 2 liraya kadar satılan narın bu yıl 60 kuruşa kadar düşmesi, Mersinli üreticiyi hayal kırıklığına uğrattı Mersin'in Silifke ilçesinde nar fiyatlarının geçen yıla oranla yaklaşık 1,5 lira düşmesi, üreticiyi hayal kırıklığına uğrattı.
 • 14:01Okul ve Dershane Baskınları Goebbels Algı Operasyonu Taktiği ile Yapılıyor'Antalya Demokratik Hukuk ve Evrensel İnsani Değerler Platformu Başkanı Avukat Mücahit Gündoğdu, polis eşliği ile sürekli aynı okul ve dershanelerin baskın yapılmasının nefret ve ayrımcılık suçu olduğunu söyledi.
 • 13:57Nar Fiyatlarındaki Düşüş Üreticisini ÜzdüNar Fiyatlarındaki Düşüş Üreticisini ÜzdüMersin'in Silifke ilçesinde nar fiyatlarının geçen yıla oranla yaklaşık 1,5 lira düşmesi, üreticiyi hayal kırıklığına uğrattı.
 • 10:54Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 'Su Yönetimi' Eğitimi Aydın'da DüzenlenecekOrman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 'Su Yönetimi' Eğitimi Aydın'da DüzenlenecekOrman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından planlanan “Su Kalitesi Yönetimi ve İçme Suyu, Atıksu Arıtımı” konulu hizmet içi eğitim programı Aydın’da düzenlenecek.
 • 09:08Karadeniz'de Hamsi Bereketi Yaşanırken Palamut KaybolduKaradeniz'de Hamsi Bereketi Yaşanırken Palamut KaybolduKaradeniz'de hamsi avında son yılların en bereketli dönemi gerçekleşirken, palamut çok düşük seviyelerde avlandı.
 • 20:00Kursa Katılan 24 Sürü Yöneticisi Belgelerini AldıKursa Katılan 24 Sürü Yöneticisi Belgelerini AldıAntalya'nın Manavgat ilçesinde sürü yöneticisi kursuna katılan 24 kursiyer sertifikalarını aldı.
 • 15:16Bebekler İçin Takviye Edici Gıda ÜretilemeyecekGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliği ile 2 yaşın altındaki bebek ve küçük çocuklar için takviye edici gıda üretilemeyecek ve piyasaya arz edilemeyecek.
 • 14:04Ziraat Mühendislerine Ziraat Mühendislerine "Danışmanlık Belgelerinin Vize Edilmesi Eğitimi" VerildiKırklareli Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) İl Temsilciği tarafından ziraat mühendislerine yönelik, "Danışmanlık Belgelerinin Vize Edilmesi Eğitimi" verildi.
 • 13:39Brucella Aşılama Çalışması BaşladıBrucella Aşılama Çalışması BaşladıTekirdağ’da sığır türü hayvanlara Brucellosiz Hastalığına karşı aşılama çalışması başladı.
 • 11:29AK Parti'de Ali Babacan RekoruAK Parti'de Ali Babacan RekoruAK Parti hükümetleri döneminde en uzun süre bakanlık yapan isim Ali Babacan oldu.
 • 11:17İzmir Körfezi'ndeki Balık Yasağında Sona DoğruGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Ege Üniversitesince (EÜ) İzmir Körfezi'nde kirlilik nedeniyle 33 yıl önce başlayan avlama yasağının sonlandırılması için yürütülen projede olumlu verilere ulaşıldı.
 • 17:55Yem Hijyeni Yönetmeliği'nde DeğişiklikGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Yem Hijyeni Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldı.
 • 14:11Osmaniye'de Kadın Çiftçilere Sertifika VerildiOsmaniye'de, "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Programı" kapsamında eğitimlerini tamamlayan 32 kadın çiftçiye sertifika verildi.
 • 13:11Mazot ve Gübre Desteği Başvuruları BaşladıMazot ve Gübre Desteği Başvuruları BaşladıMUŞ (İHA) – Muş’un Bulanık ilçesinde mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanmak isteyen çiftçiler için başvurular başladı.
 • 10:15Para Etmeyen Nar Ekşi OluyorPara Etmeyen Nar Ekşi OluyorTürkiye’nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tescillenmiş tek sofralık narı olan ve Mersin’in Silifke ilçesinde yetiştirilen “Keben Narı”nın hasadı biterken, bu yıl fiyatın düşük olması nedeniyle üreticilerin yüzü gülmedi.
 • 10:10Et Üretiminde Rekor ArtışTürkiye’nin kırmızı et üretimi son 13 yılda yüzde 140 artarak 420 bin tondan 1 milyon tonun üzerine çıktı.
 • 19:51Ege Bölgesi Tarımsal Yatırım Fırsatları ÇalıştayıEge Bölgesi Tarımsal Yatırım Fırsatları ÇalıştayıEge Bölgesi Tarımsal Yatırım Fırsatları Çalıştayı'nın açılışından detay- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Selçuk ve Stratejik Yönetim Dairesi Başkanı Ahmet Antalyalı'nın konuşması - Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Selçuk: - "Gıda arzı, arz güvenliği, gıda güvenliği, kaynakların verimli kullanılması, korunması, üretim ve tüketim alışkanlıklarındaki değişim gibi etkenler doğrultusunda tarımda geleceği yeniden planlamak durumundayız"- Stratejik Yönetim Daire Başkanı Antalyalı: - "Türkiye'ye son 13 yılda 7,5 milyar dolar tarım alanında doğrudan yabancı yatırım girişi oldu" Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Selçuk, gıda arzı, arz güvenliği, gıda güvenliği, kaynakların verimli kullanılması, korunması, üretim ve tüketim alışkanlıklarındaki değişim gibi etkenler doğrultusunda, tarımda geleceği yeniden planlamak durumunda olduklarını söyledi.
 • 18:02Ege Bölgesi Tarımsal Yatırım Fırsatları ÇalıştayıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Selçuk, gıda arzı, arz güvenliği, gıda güvenliği, kaynakların verimli kullanılması, korunması, üretim ve tüketim alışkanlıklarındaki değişim gibi etkenler doğrultusunda, tarımda geleceği yeniden planlamak durumunda olduklarını söyledi.