SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

 • 09:36Tü'nün Çeltik Projesi Bakanlık Tarafından DesteklenecekTrakya Üniversitesi'nin "Türkiye Yerel Çeltik Çeşitlerinin Agronomik ve Moleküler Karakterizasyonu, Üretimdeki Çeşitleri Ayırt Edici Markırların Belirlenmesi" projesinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca destekleneceği bildirildi.
 • 14:56Tarım ve Gıda Fuarı'nda Anamur Muzlu Baklava İkramıTarım ve Gıda Fuarı'nda Anamur Muzlu Baklava İkramıAnamur’da tertip edilen 2. Tarım ve Gıda Fuarı’nda muzlu baklava ile dondurma ikramı yapıldı.
 • 14:47Kastamonu'da Gıda Kontrol Görevlisi Eğitimi BaşladıKastamonu'da Gıda Kontrol Görevlisi Eğitimi BaşladıKastamonu’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Gıda Kontrol Görevlisi Eğitimi başladı.
 • 11:46Niğde'nin Süt Üretimine Rekor DestekNiğde Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Demirkoparan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Niğde’de süt üreticisine 3 milyon 699 bin 960 TL destek ödemesi yapıldığını belirtti.
 • 11:32Tarıma Verilen 10 Milyar Liralık Desteğin Yüzde 1'i Bile Takip EdilmiyorYılda 10 milyar lirayı bulan tarım desteklerinin amacına ulaşıp ulaşmadığı takip edilmiyor.
 • 09:13Aydın'ın Fotoğrafı Uluslararası Botanik Sergisinde Görücüye ÇıkacakAydın'ın Fotoğrafı Uluslararası Botanik Sergisinde Görücüye ÇıkacakAydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen ’Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa’ temalı fotoğraf yarışmasında Aydın’da dereceye giren isimler belli oldu.
 • 16:58Pırlak Koyun Irkının Islah Çalışması 9 İlçede Hayata GeçirilecekPırlak Koyun Irkının Islah Çalışması 9 İlçede Hayata GeçirilecekGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen 'Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi' kapsamında pırlak koyunu ıslahı Antalya'nın 9 ilçede hayata geçileceği belirtildi.
 • 14:15Narda Hasat ZamanıNarda Hasat ZamanıOrtaca’nın Dalyan mahallesi başta olmak üzere, Muğla’nın ilçelerinde, 35 bin dekar dikili alana sahip nar ağaçlarından meyve alımı başladı.
 • 12:52Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı AçıklamasıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, sektöre ve üreticiye doğrudan ulaşacak tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarına ağırlık verildiği bildirildi.
 • 12:21Kaymakam, Deniz Dibinden Balıkların Katili Terkedilmiş Ağ ÇıkardıKaymakam, Deniz Dibinden Balıkların Katili Terkedilmiş Ağ Çıkardıİzmir'de, su ürünleri avı sırasında kullanım hataları ve benzeri nedenlerle terkedilen av araçlarının denizlerden temizlenmesi amacıyla 'Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi' uygulanmaya başladı.
 • 11:25Arazi Toplulaştırma Bilgilendirme ToplantısıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Ümit Bingöl, ülke genelinde 2009 yılına kadar 468 bin hektarda arazi toplulaştırması yapıldığını, son 6 yılda ise bunun 5 milyon hektara ulaştığını bildirdi.
 • 22:34İzmir'de İzmir'de "Hayalet Ağ" TemizliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Deniz temizliği yapacak ekibin denize açılması. - Ekiplerin ve çeşme Kaymakamı Erkayıran'ın tüplü dalışı. - Su altı kamerasında temizlik görüntüleri. - Denizden çıkarılan hayalet ağlardan detaylar.
 • 21:16İzmir'de "Hayalet Ağ" Temizliğiİzmir'de su ürünleri avı sırasında kullanım hataları ve benzeri nedenlerle terk edilen ağlar, "Denizlerin Terk Edilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi" kapsamında temizlenmeye başlandı.
 • 16:55Bakanlık, Kayısıya Desteği DüşünmüyorTürkiye’nin, yüzde 22’lik üretimle dünyada ilk sırada yer aldığı kayısıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın desteklemeyi düşünmediği belirtildi.
 • 12:21Burhaniye'de Okul Kantinleri DenetlendiBurhaniye'de Okul Kantinleri DenetlendiBalıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğünün talimatları gereğince ilçedeki okul kantinleri denetlendi.
 • 11:45Orhan Deligöz: Taşeron İşçiler AK Parti ile GülecekOrhan Deligöz: Taşeron İşçiler AK Parti ile GülecekAK Parti Erzurum Milletvekili adayı Orhan Deligöz 1 Kasım seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • 11:31Su Ürünlerini Az Tükettik, Çok SattıkTürkiye'de kişi başına tüketilen su ürünleri miktarı, son 10 yılda 7,2 kilogramdan 5,4 kilograma geriledi.
 • 10:47Tzob: Elmada Talep Sorununu İhracat ÇözerTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ılıman iklim kuşağında olan Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde elma yetiştiriciliği yapılabildiğini bildirerek, “Çin ve ABD’nin ardından üçüncü sırada olduğumuz elma üretimine, ülkemizin iklim ve toprak şartları çok uygun. Türkiye, ihtiyacı olandan çok daha fazla üretebilecek potansiyele sahip olduğu elmada, talepten kaynaklanan sorunu ancak daha fazla ihracat çözebilir.
 • 10:31Elmada Talep Sorununu İhracat Çözer"Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ılıman iklim kuşağında olan Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde elma yetiştiriciliği yapılabildiğini bildirerek, “Çin ve ABD’nin ardından üçüncü sırada olduğumuz elma üretimine, ülkemizin iklim ve toprak şartları çok uygun. Türkiye, ihtiyacı olandan çok daha fazla üretebilecek potansiyele sahip olduğu elmada, talepten kaynaklanan sorunu ancak daha fazla ihracat çözebilir” dedi.
 • 10:08Elmada Talep Sorununu İhracat Çözer"Çin ve ABD'nin ardından üçüncü sırada olduğumuz elma üretimine, ülkemizin iklim ve toprak şartları çok uygun"
 • 08:54Menemen'de 100 Bin Dekar Alanda Yeni Nesil Pamuk HasadıHasat yapılan tarlalarda Kaymakam Gülihsan Yiğit ile birlikte incelemelerde bulunan İl Müdürü Ahmet Güldal, bölgedeki çırçır fabrikalarını da ziyaret ederek üreticilerle sohbet etti.
 • 20:45Vali Şerif Yılmaz: Kalkınma, Ancak Üretimle MümkünVali Şerif Yılmaz: Kalkınma, Ancak Üretimle MümkünKütahya Valisi Şerif Yılmaz, üretim olmadan gelişip kalkınmanın asla mümkün olamayacağını söyledi.
 • 19:54Menemen'de Son Teknoloji Makineyle Pamuk HasadıMenemen'de Son Teknoloji Makineyle Pamuk Hasadıİzmir'in Menemen Ovası'nda, son teknoloji pamuk toplama makinesiyle hasat yapıldı.
 • 16:53Dörtyol'da "İyi Tarım Uygulamaları Projesi"Dörtyol ilçesinde, 29 üreticinin "İyi Tarım Uygulamaları Projesi" kapsamında üretime başladığı bildirildi.
 • 16:17Anamur 2. Tarım ve Gıda Fuarı AçıldıAnamur 2. Tarım ve Gıda Fuarı AçıldıAnamur 2. Tarım ve Gıda Fuarı açıldı.
 • 12:07Türk Telekom Kamu Basketbol Turnuvası'nda Heyecan BaşladıTürk Telekom Kamu Basketbol Turnuvası'nda Heyecan BaşladıTürk Telekom Grubu, düzenlediği 'Kamu Basketbol Turnuvası' ile Türkiye'nin önde gelen 16 kamu kurumunu bir araya getiriyor.
 • 15:10Başkan Taneli, Yemdeki Kdv Oranının Düşürülmesini İstediBaşkan Taneli, Yemdeki Kdv Oranının Düşürülmesini İstediMalatya Kırmızı Et Üreticileri Birliği, yem fiyatlarındaki KDV girdisinin düşürülmesini istiyor.
 • 15:02Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "X-ray Cihazı Gündemimizde Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamaları, Müezzinoğlu, AA Editör Masası'na konuk oldu- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: (2)- "(Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi) Birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bir kültüre dönüşsün diye o projeyi başlattık. Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar"- "ALO 191 danışma ve destek hattında uyuşturucu tereddüdüyle ilgili her konuyu aile, 24 saat kesintisiz bildirebilir.
 • 14:51Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "Adımız Sağlık Bakanlığı Ama Sanki 'Hastalık Bakanlığı'yız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamaları, Müezzinoğlu, AA Editör Masası'na konuk oldu- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: (2)- "(Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi) Birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bir kültüre dönüşsün diye o projeyi başlattık. Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar"- "ALO 191 danışma ve destek hattında uyuşturucu tereddüdüyle ilgili her konuyu aile, 24 saat kesintisiz bildirebilir.
 • 13:56Müezzinoğlu, Aa Editör Masası'na Konuk OlduSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi"ni birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bunun kültüre dönüşmesi için başlatıldığını belirterek, "Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar" dedi.
 • 13:30Narenciye Bahçelerinde İncelemeNarenciye Bahçelerinde İncelemeHatay’ın Dörtyol ilçesinde "Akdeniz Meyve Sineği ile Toplu Mücadele" projesi kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri narenciye bahçelerinde incelemelerde bulundu.
 • 12:01Itri ve Tıbbi BitkilerItri ve Tıbbi Bitkiler" Çiftçiye Yeni Gelir Kapısı OlacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bitkilerden detay- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitki Besleme ve Teknoloji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Ali Olgun'un açıklamaları "Itri ve tıbbi bitkiler" çiftçiye yeni gelir kapısı olacak- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ilaç, gıda ve kozmetik gibi farklı sektörlerde ham madde olarak kullanılan ve doğada kendiliğinden yetişen ıtri ve tıbbi bitkilerin bilinçli tarımla yapılması için özel çalışma yürütüyor- Bakanlık tarafından sürdürülen "Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi"yle çiftçilere, tarım sektöründe alternatif ürün yetiştirme imkanı sağlanacak- Bitki Besleme ve Teknoloji Geliştirme Daire Başkanı Olgun: -"Dünyada yaygın olan bu türlerin en büyük kısmı ülkemizde görülmekte.
 • 11:48Nevşehir'de Patates ÇalıştayıNevşehir'de, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanlığı ile Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsünce "Patates Karantina Etmenlerinin Teşhisi ve Olası Risklerin Değerlendirmesi Çalıştayı" düzenlendi.
 • 11:28Itri ve Tıbbi Bitkiler" Çiftçiye Yeni Gelir Kapısı OlacakGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen "Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi"yle ilaç, gıda ve kozmetik gibi farklı sektörlerde ham madde olarak kullanılan ve doğada kendiliğinden yetişen ıtri ve tıbbi bitkilerin bilinçli tarımla üretilmesi hedefleniyor.
 • 10:59Patates Karantina Etmenlerinin Teşhisi ve Risk Değerlendirme ÇalıştayıPatates Karantina Etmenlerinin Teşhisi ve Risk Değerlendirme ÇalıştayıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Murat Şahin, yılda yaklaşık 4.7 milyon ton patates üretiminin yapıldığı Türkiye’de üretimin her aşamasında uluslar arası standartlara büyük önem verdiklerini söyledi.
 • 16:12Türkiye'ye 92 Çeşit Yeni Ürün KazandırdılarTürkiye'ye 92 Çeşit Yeni Ürün KazandırdılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nden detay- Üretilen ürünlerden detay- Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz'ın açıklaması Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Boz: - "Bir devlet kurumu olarak kurulduğumuz günden bugüne ülkemize 92 çeşit yeni ürün kazandırdık, bunları tescil ettirdik" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, kuruldukları 1961 yılından bugüne ülkeye 92 çeşit yeni ürün kazandırdıklarını bildirdi.
 • 15:45Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ÇalıştayıTıbbi ve Aromatik Bitkiler ÇalıştayıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında Hatay'da "Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı" gerçekleştirildi.
 • 15:11Doğu Karadeniz 2'inci Organik Tarım Kongresi Pazar'da BaşladıPazar'da Doğu Karedeniz 2. Organik Tarım Kongresi başladı.
 • 14:44Türkiye'ye 92 Çeşit Yeni Ürün KazandırdılarGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, kuruldukları 1961 yılından bugüne ülkeye 92 çeşit yeni ürün kazandırdıklarını bildirdi.
 • 14:29Exponatura'15, B2B ve Konferans Çalışmaları ile Hız KazanıyorÜlkemizde sanayiinin gelişmesi, yurtdışına ürün ve hizmet satışımızdaki artış ve rekabetin global anlamda artması ile ticari/ihtisas fuarları önem kazanmaya başladı.
 • 13:58Hatay'da Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı DüzendiHatay'da Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı DüzendiSahip olduğu 2 binden fazla tıbbi ve aromatik bitkiyle Türkiye’nin en önde gelen illeri arasında yer alan ve Türkiye’nin tek Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ne sahip olan Hatay’da, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından ’Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı’ düzenlendi.
 • 15:54Sert Çekirdekli Meyve Fidanı Çalıştayı YapıldıSert Çekirdekli Meyve Fidanı Çalıştayı YapıldıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ve Fidan Üreticileri alt Birliği tarafından sert çekirdekli meyve fidanı çalıştayı yapıldı.
 • 15:42Gıda Fiyatları "Perakende Konferansı"Nda Masaya YatırılacakTürkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), son dönemde gündeme gelen gıda fiyat artışlarını "Perakende Konferansı" ile masaya yatıracak.
 • 13:59Sert Çekirdekli Meyve Fidanı Yetiştiriciliği Çalıştayı DüzenlendiMalatya'da Sert Çekirdekli Meyve Fidanı Yetiştiriciliği Çalıştayı düzenlendi.
 • 11:41Trabzon'a Son 13 Yılda 14 Milyar TL'lik YatırımTrabzon’da 2003-2015 yılları arasında merkezi hükümet tarafından 14 milyar TL’lik yatırım yapıldığı belirtildi.
 • 10:47Gıda Fiyatları, Konunun Taraflarınca Masaya YatırılacakTürkiye Perakendeciler Federasyonu, son dönemde sıkça gündeme gelen 'Gıda Fiyat Artışları'ndaki gerçekleri Perakende Konferansı ile masaya yatıracak.
 • 17:56Ankara- Eskişehir Yolunda Trafik Kazası: 3'ü Ağır 12 YaralıAnkara- Eskişehir Yolunda Trafik Kazası: 3'ü Ağır 12 YaralıAnkara'da, özel halk otobüsü, kamyon ve taksi arasında meydana gelen kazada 3'ü ağır toplam 12 vatandaş yaralandı.
 • 17:29Kamyon, Halk Otobüsüne Arkadan Çarptı: 3'ü Ağır 15 YaralıKamyon, Halk Otobüsüne Arkadan Çarptı: 3'ü Ağır 15 YaralıBaşkent'te hafriyat kamyonu, önce tali yolda seyir halindeki halk otobüsüne, ardından da ticari taksiye çarptı.
 • 17:10AK Parti Milletvekili Köseoğlu Peştamalı Bağladı İnekleri SağdıAK Parti Milletvekili Köseoğlu Peştamalı Bağladı İnekleri SağdıAK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, seçim çalışmalarını Araklı’da sürdürdü.
 • 16:55Genel Seçime DoğruAK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Araklı ilçesini ziyaret etti.