SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

 • 26 Ekim 2016 19:49Orman ve Su Işleri Bakanı Veysel Eroğlu, 33 Tesis Temel Atma ve Açılış Törenine KatıldıOrman ve Su Işleri Bakanı Veysel Eroğlu, 33 Tesis Temel Atma ve Açılış Törenine KatıldıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kuruma tehlikesi altındaki Burdur Gölü'nü kurtarmak için 9 aşamadan oluşan eylem planı hazırladıklarını, bunların hepsini gerçekleştireceklerini bildirdi.
 • 26 Ekim 2016 17:33Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Burdur'daOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kuruma tehlikesi altındaki Burdur Gölü'nü kurtarmak için 9 aşamadan oluşan eylem planı hazırladıklarını, bunların hepsini gerçekleştireceklerini bildirdi.
 • 26 Ekim 2016 16:54Balık Tutma Yarışması Sapanca Gölü'nde BaşladıBalık Tutma Yarışması Sapanca Gölü'nde BaşladıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleriyle, Kartepe ve Sapanca Belediyeleri’nin katkılarıyla KAMADER (Kocaeli Sportif Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği) tarafından 10. kez düzenlenen Uluslararası Sazan Balığı Tutma Yarışması, Bulgaristan da yarışmacıların katılımlarıyla, 2.
 • 26 Ekim 2016 16:32Tüketici Haklarının Korunmasında Gıda Güvenliği" Paneliİktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Genel Sekreteri Çiğdem Nas, üyelik sürecinde Türkiye'nin ekonomik ve sosyal hayatın bütün alanlarında olduğu gibi tarım konusunda da köklü ve somut reformlarla AB'ye uyum sağlaması gerektiğini belirterek, "Bu çerçevede tarım sektörü ile ilgili çeşitli...
 • 26 Ekim 2016 16:07Süt Parası Karşılığında İnek DağıtılıyorSüt Parası Karşılığında İnek DağıtılıyorErzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından birlik üyelerine süt parası karşılığında Avrupa ülkelerinden ithal edilen gebe simental düve dağıtımı başladı.
 • 26 Ekim 2016 15:58Beyşehir'de Hibeden Yararlanan Genç Çiftçiler Kültür Mantarı YetiştiriyorBeyşehir'de Hibeden Yararlanan Genç Çiftçiler Kültür Mantarı YetiştiriyorKonya’nın Beyşehir ilçesinde, devletin verdiği 30 bin liralık hibe desteğinden istifade eden genç çiftçiler, kurdukları tesislerde kültür mantarı üretimi gerçekleştiriyor.
 • 26 Ekim 2016 09:40Genç Çiftçilerin Yüzleri GülüyorGenç Çiftçilerin Yüzleri GülüyorTekirdağ’ın Şarköy ilçesinde, 14 genç çiftçi ile proje başına 30 bin TL tutarında hibe sözleşmesi imzalanıp, büyükbaş hayvan projesi desteğinden yararlanacak 8 genç çiftçiye 6’şar büyükbaş hayvan teslim edildi.
 • 26 Ekim 2016 09:35Türkiye Milli Tarım Destekleme Modeli Kapsamında Kırklareli'nde 54 Ürüne DestekTürkiye Milli Tarım Destekleme Modeli Kapsamında Kırklareli'nde 54 Ürüne DestekGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çalışmaları yürütülen ’Türkiye Milli Tarım Destekleme Modeli’ kapsamında havza-ilçe bazında desteklenecek ürünlerin dağılımı belirlendi.
 • 26 Ekim 2016 09:24Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ YayınlandıEkonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ YayınlandıAydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fikret Fuat Aktaş, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında tebliğin yayınlandığını bildirdi.
 • 25 Ekim 2016 17:04Genç Çiftçi ProjesiGenç Çiftçi ProjesiEdirne'de, Genç Çiftçi Projesi kapsamında 11 çiftçiye düveleri teslim edildi.
 • 25 Ekim 2016 16:54AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven AçıklamasıAK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven AçıklamasıAK Parti Afyonkardahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti 25. İstişare Toplantısı’nı değerlendirdi.
 • 25 Ekim 2016 16:02Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yetkilileri Bursa'daBilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yetkilileri Bursa'daBilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, "Bölgesel Risklerin Kademeli Azaltılmasına Dayalı Şap Hastalığının Kontrolü ve Eradikasyon Eylem Planı" toplantısına katıldı.
 • 25 Ekim 2016 15:05Trakyalı Üreticiler Markalaşmada ve Coğrafi İşaret Almakta KararlıTrakyalı Üreticiler Markalaşmada ve Coğrafi İşaret Almakta KararlıTrakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Trakya Kıvırcığı üretimi ve Trakya peynirinin markalaşması konusunda düzenlenen toplantıların Tekirdağ ayağı Ajans merkezinde gerçekleştirildi.
 • 25 Ekim 2016 14:40Malatya Valisi Toprak, Akçadağ'daMalatya Valisi Toprak, Akçadağ'daMalatya Valisi Mustafa Toprak, Akçadağ ilçesinde organik tarım ürünleri üreten iki tesisin açılışını gerçekleştirdi.
 • 25 Ekim 2016 13:40Malatya'da Havza Bazında Desteklenecek Ürünler BelirlendiMalatya'da Havza Bazında Desteklenecek Ürünler BelirlendiMalatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, kentte havza bazlı destekleme kapsamına alınan ürünleri açıkladı.
 • 24 Ekim 2016 11:514. Ulusal Süt ZirvesiTürkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Keskin, süt sorunun çözülmesi durumunda hayvancılık sorununun da çözüleceği bildirdi.
 • 24 Ekim 2016 10:36Anamur Tarım ve Gıda Fuarı Çarşamba Günü AçılıyorAnamur Tarım ve Gıda Fuarı Çarşamba Günü AçılıyorMersin’in Anamur ilçesinde CNR Fuarcılık tarafından Anamur Belediyesi, Anamur Ziraat Odası, KOSGEB, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşlarının destekleriyle organize edilen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’nın 3’üncüsü çarşamba günü açılacak.
 • 24 Ekim 2016 10:25Süt Zirvesinde Çözüm KonuşulacakSüt Zirvesinde Çözüm KonuşulacakAydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenecek 4. Ulusal Süt Zirvesi’nde sektördeki "yenileşim" masaya yatırılacak.
 • 24 Ekim 2016 10:15Hayvancılığın Kurtuluşu SütteHayvancılığın Kurtuluşu SütteSüt üretiminde yılda 19 milyon ton ile öncü ülkeler arasında yer alan Türkiye, sektörde yeni yol haritasını belirleyecek.
 • 24 Ekim 2016 08:36Süt zirvesinde çözüm konuşulacakTürkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, hayvancılık sektöründeki sorunun merkezinde "süt"ün yer aldığına dikkat çekerek "Sütte sorun çözüldüğünde, hayvancılıktaki sorun da çözülür" dedi.
 • 23 Ekim 2016 16:16Genç Mühendisin Acı ÖlümüGenç Mühendisin Acı ÖlümüGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ile denetim için gittikleri Rumeli Feneri Balıkçı Barınağı'ndaki bir balıkçı arasında çıkan tartışmada Su Ürünleri Mühendisi Mehmet Özdinar düşerek kafasından ağır yaralanmıştı.
 • 23 Ekim 2016 15:47Genç Mühendisin Acı ÖlümüGenç Mühendisin Acı ÖlümüIki haftadır ölüm kalım savaşı veren ve dün bu mücadeleyi kaybeden genç mühendis gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
 • 23 Ekim 2016 15:46Genç Mühendisin Acı ÖlümüGenç Mühendisin Acı ÖlümüGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ile denetim için gittikleri Rumeli Feneri Balıkçı Barınağı'ndaki bir balıkçı arasında çıkan tartışmada Su Ürünleri Mühendisi Mehmet Özdinar düşerek kafasından ağır yaralanmıştı.
 • 23 Ekim 2016 15:37İtalyan Derneğinin, Türk Fındığını İtalyan Derneğinin, Türk Fındığını "En Tehlikeli Gıda Ürünleri" Listesine AlmasıKaradeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Hilmi Durak, "Türk fındığının kalite ve güvenilirliliği konusunda şüpheye yer yoktur" dedi.
 • 23 Ekim 2016 14:57Denetim Sırasında Saldırıya Uğrayan Memurİstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğündeki görevi çerçevesinde denetim yaparken uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitiren 32 yaşındaki Mehmet Özdinar'ın cenazesi defnedildi.