SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

16:50
Besicilere Damızlık Boğa Dağıtıldı Gıda Tarım ve Hayvancılık Erzurum İl Müdürlüğünce besicilere kura ile 50 damızlık boğa dağıtımı yapıldı.
Besicilere Damızlık Boğa Dağıtıldı
16:13
Kırsal Kalkınma Yatırımları Başvuru Süresi Uzatıldı Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ''Tarıma Dayalı Sanayi Yatırımları"nın 2015'teki hibe destek başvurularının uzatıldığı bildirildi.
14:40
Kurayla Boğa Sahibi Oldular Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca ülkenin kırmızı et ihtiyacının karşılanması amacıyla hibe desteği verdiği proje kapsamında, Erzurum'daki besicilere kurayla damızlık boğa dağıtıldı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Akar: "Erkek damızlık materyalin tohumlama yaptığı anaç hayvana biz 350 lira,
13:55
Kurayla Boğa Sahibi Oldular Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ülkenin et ihtiyacının karşılanması amacıyla hibe desteği verdiği proje kapsamında, besicilere kurayla damızlık boğa dağıtıldı.
Kurayla Boğa Sahibi Oldular
13:36
Sütler, Tse Onaylı Laboratuvarda Analiz Edilecek Sütler, TSE onaylı laboratuvarda analiz edilecek-Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilimsel ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, süt analizlerini TSE onaylı yapabilmek için Türk Standartları Enstitüsü'nden (TSE) "deney hizmeti alınabilecek laboratuvar onayı" aldı Türk Standartları Enstitüsü'nden "deney hizmeti alınabilecek laboratuvar onayı" alan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Bilimsel ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, süt analizlerini TSE onaylı
Sütler, Tse Onaylı Laboratuvarda Analiz Edilecek
12:45
Hayvanların İthalatında Kontrol Belgesi Şartları Tebliği Yenilendi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sığır cinsi hayvanlar ile koyun-keçi türü hayvanların ithalatında kontrol belgesi alınabilmesi için aranacak şartlar hakkında tebliğ yayınladı.
Hayvanların İthalatında Kontrol Belgesi Şartları Tebliği Yenilendi
11:39
Sütler, Tse Onaylı Laboratuvarda Analiz Edilecek Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilimsel ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, süt analizlerini TSE onaylı yapabilmek için Türk Standartları Enstitüsü'nden (TSE) "deney hizmeti alınabilecek laboratuvar onayı" aldı.
Sütler, Tse Onaylı Laboratuvarda Analiz Edilecek
11:15
Peynire A'dan Z'ye Yeni Düzenleme Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından peynir ile ilgili Türk Gıda Kodeksi kapsamında yapılan ilk düzenleme yolda.
08:38
Takviye Edici Gıdalar İçin 1 Yıl Ek Süre Gıda işletmecilerinin, takviye edici gıdaları mevzuata uygun hale getirmeleri için gerekli olan süre, bu yıl sonuna kadar uzatıldı.
Takviye Edici Gıdalar İçin 1 Yıl Ek Süre
18:29
Besd-Bir 17. Genel Kurulu BESD BİR Başkanı Koca: "2014 yılında 430 bin ton ihracat yaptık, 700 milyon dolarlık döviz girdisi elde ettik. Rusya'ya da 20 bin ton ihracat gerçekleştirildi" "2014 yılında kişi başına kanatlı eti tüketimi 22,3 kilograma çıktı"
16:30
TBMM Genel Kurulu Hayvan gen kaynaklarının korunması, ıslahı, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve pazarlanması için yetiştiricilerin ıslah amaçlı yetiştirici birliği kurmasını öngören tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
TBMM Genel Kurulu
13:40
Ocaklar Kapansın Kampanyası Antalya’nın Konyaaltı ilçesi sınırları içindeki bir mermer ocağı ile dört taş ocağının kapatılması talebiyle imza kampanyası başlatıldı.
Ocaklar Kapansın Kampanyası
12:21
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Açıklaması "Okul kantinlerinde gerçekleştirilen 16 bin 39 denetim sonucunda mevzuata aykırı davranan 91 işletmeye idari para cezası kesildi"
11:29
Tarımda En Yüksek Zarar Ödemesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, geçen yıl 1 milyon 100 bin çiftçiye ait yaklaşık 32 milyon dekar alanda zarar tespit etti.
Tarımda En Yüksek Zarar Ödemesi
10:15
Arazi Edindirme Şube Müdürlüğü Faaliyete Başladı Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Bakanlığın yönergesi kapsamında, İl Müdürlüğü bünyesinde Arazi Edindirme Şube Müdürlüğünün kurulduğunu açıkladı.
Arazi Edindirme Şube Müdürlüğü Faaliyete Başladı
11:33
Südam Bilimsel Faaliyetlerine Başladı Türkiye’nin en büyük kapalı alanına sahip olan Selçuk Üniversitesi Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (SÜDAM), bilimsel faaliyetlerine “Deney Hayvanları Kullanım Kursu” 1’le başladı.
Südam Bilimsel Faaliyetlerine Başladı
11:30
45 Bin Arıcıya "Bal Gibi" Destek Türkiye genelinde kovan başı yapılan destekleme ödemesi kapsamında yaklaşık 45 bin arıcının hesaplarına 58 milyon lira yatırıldı Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Yılmaz: "Binlerce arıcımızın yüzü, kovan başına yapılan destekleme ödemesiyle güldü"
45 Bin Arıcıya 'Bal Gibi' Destek
11:03
Tarıma Değer Katanlar Ödüllendirilecek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, “Tarıma Değer Katanlar” adlı bir yarışma düzenleyecek.
10:42
"Tarıma Değer Katanlar" Yarışması Düzenlenecek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, "Tarıma Değer Katanlar" konulu yarışma düzenleyecek.
'Tarıma Değer Katanlar' Yarışması Düzenlenecek
09:02
Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı Uygulamaya Konuldu Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla yayımlanan genelgeyle Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı uygulamaya konuldu.
Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı Uygulamaya Konuldu
18:46
Veteriner Hekimler Odası'ndan Açıklama Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO) Başkanı Sinan Sağlam, AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Zafer Işık’a tepki gösterdi.
Veteriner Hekimler Odası'ndan Açıklama
17:38
Muş'ta Gıda Güvenliği ve Mevzuatı Toplantısı Muş Vali Yardımcısı Zeliha Uyan başkanlığında, fırıncılara yönelik gıda güvenliği ve gıda mevzuatı bilgilendirme toplantısı yapıldı.
17:16
Personele Kivi Budama Eğitimi Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kivi yetiştiriciliğinde budama eğitimleri çerçevesinde ziraat odalarının teknik personeline budama eğitimi verdi.
Personele Kivi Budama Eğitimi
13:14
Veteriner Hekimlerden Ak Partili Başkana Tepki; Bakan Eker de Veteriner Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO) Başkanı Sinan Sağlam, AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Zafer Işık’ın ilçede kar yağışı sebebiyle zeytin ağaçları zarar görmesi üzerine yaptığı açıklamada, "Gemlik İlçe Tarım Müdürlüğü’nde personel yanlış seçilmiş.
Veteriner Hekimlerden Ak Partili Başkana Tepki; Bakan Eker de Veteriner
10:19
İTO, Küçük Aile Çiftçiliği ve Toptancı Halleri Paneli Düzenleyecek İstanbul Ticaret Odası, yarın Küçük Aile Çiftçiliği ve Toptancı Halleri paneli düzenleyecek.
İTO, Küçük Aile Çiftçiliği ve Toptancı Halleri Paneli Düzenleyecek
08:29
Emekli Olan Memura Yeni İş Yasağı Başbakan Davutoğlu şeffaflık paketinde "kamu çalışanları ayrıldıktan sonra 2-3 yıl özelde kendi işleriyle ilgili çalışmasını" engelleyeceklerini açıkladı.
Emekli Olan Memura Yeni İş Yasağı
13:13
Kooperatif Ortakları Hayvanlarına Kavuştu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanan ‘180 baş Damızlık Sığır Yetiştiriciliği’ projesi kapsamında Malatya’nın Arapgir ilçesinde tarımsal kalkınma kooperatifi ortaklarına Simental ırkı damızlık sığırları dağıtıldı.
11:34
Tarım Bakanlığı Sorunları 'Ortak Akıl'la Çözüyor Tarım sektörünün sorunlarını yerinde tespit etmek ve paydaşların taleplerini dinlemek amacıyla birçok ilde Ortak Akıl Toplantıları düzenleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sektörle ilgili gündeme gelen 257 sorunu çözüme kavuşturdu.
Tarım Bakanlığı Sorunları 'Ortak Akıl'la Çözüyor
15:06
Zonguldak 'Bitkilere Atılan Tarım İlaçları Arıcılığı Tehdit Ediyor' 'Bitkilere atılan tarım ilaçları arıcılığı tehdit ediyor' TÜRKİYE Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, çiçek döneminde bitkilere atılan tarım ilaçların arıcılığı tehdit ettiğini söyledi.
Zonguldak 'Bitkilere Atılan Tarım İlaçları Arıcılığı Tehdit Ediyor'
14:09
Bitkilere Atılan Tarım İlaçları Arıcılığı Tehdit Ediyor Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, çiçek döneminde bitkilere atılan tarım ilaçların arıcılığı tehdit ettiğini söyledi.
Bitkilere Atılan Tarım İlaçları Arıcılığı Tehdit Ediyor
13:01
Tarım Bakanlığı Sorunları 'Ortak Akıl'la Çözüyor Tarım sektörünün sorunlarını yerinde tespit etmek ve paydaşların taleplerini dinlemek amacıyla birçok ilde Ortak Akıl Toplantıları düzenleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sektörle ilgili gündeme gelen 257 sorunu çözüme kavuşturdu.
12:17
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Açıklaması "Tarım sektörünün sorunlarını yerinde tespit etmek ve paydaşların taleplerini dinlemek amacıyla düzenlenen ortak akıl toplantılarında gündeme gelen 257 sorun çözüldü"
16:14
Taşucu'nda 65 Yıllık Savaş Gemisi Batırıldı Mersin'in Silifke ilçesinde, Akdeniz Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda 3 yıl önce hurdaya çıkarılan ve Taşucu Turizm İşletmeciler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ne Hibe edilen 65 yıllık savaş gemisi batırıldı.
15:33
Kırsal Kalkınma İçin Kullanılan Hibenin Yüzde 5.4'ünü Samsun Kullandı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği katılım öncesi mali yardım aracı olan IPA'nın kırsal kalkınma kapsamında ödediği kredinin yüzde 5.4'ünü Samsun kullandı.
10:07
65 Yıllık Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı Mersin’in Silifke ilçesinde, Akdeniz Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda 3 yıl önce hurdaya çıkarılan 65 yıllık savaş gemisi, dalış turizmini geliştirmek amacıyla batırıldı.
65 Yıllık Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı
09:44
Batırılan Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı Mersin’in Silifke ilçesinde, Akdeniz Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda 3 yıl önce hurdaya çıkarılan 65 yıllık savaş gemisi, dalış turizmini geliştirmek amacıyla batırıldı.
09:25
Aydın'da Damızlık Koyun ve Keçi Irkı Islahı Yılan Hikayesine Döndü Aydın İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Halit Kahraman, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ülke hayvancılığını geliştirilmesi ve ıslahı için yıllar önce başlattığı ‘Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projeleri’nin ülkenin pek çok yerinde başarıya ulaşırken Aydın’da yılan hikayesine döndüğünü belirterek proje kapsamında adeta havanda su dövüldüğünü söyledi.
Aydın'da Damızlık Koyun ve Keçi Irkı Islahı Yılan Hikayesine Döndü
15:48
Sakız Koyunu, Yetiştirici Elinde Islah Edilecek İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Çeşme Yarımadası'nın ünlü Sakız koyunu ile ilgili hazırladığı "Sakız Koyunu Islahı" projesinde ikinci adımı attı.
Sakız Koyunu, Yetiştirici Elinde Islah Edilecek
14:45
Sakız Koyunu Yetiştiricinin Elinde Islah Edilecek Çeşme Yarımadası’nın ünlü Sakız koyunu, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleriyle yetiştirici elinde ıslah edilecek.
Sakız Koyunu Yetiştiricinin Elinde Islah Edilecek
14:08
Müdürlüğünü Sevsinler! Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel Küsek'in tarım arazilerine kesinlikle tarım dışı kullanım izninin verilmediğine Urfa'dan cevap geldi.
Müdürlüğünü Sevsinler!
12:29
Çözüm Sürecinde Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Darbe Çözüm süreci sayesinde terör olaylarının yaşanmaması nedeniyle asayiş ve uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına ağırlık verilen Diyarbakır'da geçen yıl yaklaşık 40 ton esrar ele geçirildi Operasyonlar ve vatandaşlardan gelen ihbarların artması sonucu ele geçirilen uyuşturucu miktarı bakımından Diyarbakır,
11:29
Türkiye'nin Küçükbaş Hayvan Varlığı 12,5 Milyon Azaldı Türkiye’nin küçükbaş hayvan varlığı son 22 yılda 12,5 milyon azaldı.
Türkiye'nin Küçükbaş Hayvan Varlığı 12,5 Milyon Azaldı
10:57
Sürü Yöneticiliği, Sosyal Güvenceli Meslek Haline Geliyor Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik, açılan 'Sürü yönetimi elemanı benim' kursu ile hayvan yetiştiriciliğinde vasıflı ve kayıtlı istihdam sağlanacağını belirterek, "Sürü yönetimi elemanı yetiştirme eğitiminin yaygınlaştırılması ile sürü yönetimi bir meslek haline gelecek ve bu işle uğraşanlar sosyal güvencelerinin olması nedeniyle bu mesleği tercih edecek.
Sürü Yöneticiliği, Sosyal Güvenceli Meslek Haline Geliyor
10:47
AK Parti Hasköy İlçe Başkanlığı Kongresi Muş’un Hasköy ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanlığı kongresi yapıldı.
AK Parti Hasköy İlçe Başkanlığı Kongresi
18:39
Balıkesir'de 21 Kişiye 'Sürü Yöneticisi' Sertifikası ve Kepenek Balıkesir'de 21 kişiye 'sürü yöneticisi' sertifikası ve kepenek Balıkesir'de, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile İşkur'un işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği 'Tarımsal Nüfus Gençleşiyor ve Sürü Yönetimi Elemanı Benim' projesine katılan 21 kişiye 'sürü yöneticisi' sertifikası verildi.
Balıkesir'de 21 Kişiye 'Sürü Yöneticisi' Sertifikası ve Kepenek
17:55
Balıkesir'de 21 Kişiye 'Sürü Yöneticisi' Sertifikası ve Kepenek Balıkesir'de, gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile İşkur'un işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği 'Tarımsal Nüfus Gençleşiyor ve Sürü Yönetimi Elemanı Benim' projesine katılan 21 kişiye 'sürü yöneticisi' sertifikası verildi.
Balıkesir'de 21 Kişiye 'Sürü Yöneticisi' Sertifikası ve Kepenek
17:40
İtlaf Kararı Verilen Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiası İtlaf kararı verilen at ve katırların sınır dışına kaçtığı iddiası- Yüksekova'da itlaf kararı verilen 97 at ve katırın sınır dışına kaçtığı iddiası üzerine Esendere Gümrük Müdürlüğünce Çobanpınar köyü muhtarı Pervizhan Beşer hakkında, "yedieminin yükümlülüklerini yerine getirmediği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu-Beşer: "Sanki Allah tarafından hayvanlara haber gönderilmiş, onlar da kaçmış.
İtlaf Kararı Verilen Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiası
17:18
İtlaf Kararı Verilen At ve Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiası Yüksekova'da itlaf kararı verilen 97 at ve katırın sınır dışına kaçtığı iddiası üzerine Esendere Gümrük Müdürlüğünce Çobanpınar köyü muhtarı Pervizhan Beşer hakkında, "yedieminin yükümlülüklerini yerine getirmediği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu Beşer: ''Sanki Allah tarafından hayvanlara haber gönderilmiş, onlar da kaçmış.
17:05
Kırıkkale'de, Arıcılık Kursu Kırıkkale'de, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce arıcılık kursu düzenlendi.
16:33
Sürü Yönetimi Kursu Alan 160 Çoban Törenle Kepenek Giydi Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" projesi kapsamında "Sürü Yönetimi" kursu alan 160 çoban, törenle kepenek giydi.
Sürü Yönetimi Kursu Alan 160 Çoban Törenle Kepenek Giydi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 06:09:08. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]