SON DAKİKA TEKKEKÖY HABERLERİ

Son Dakika Tekkeköy Haberleri

 • 15:41Büyükşehir İki Büyük Açılışa HazırlanıyorBüyükşehir İki Büyük Açılışa HazırlanıyorSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti’nin kuruluş yıl dönümü olan 16 Ağustos’ta Samsun için önemli iki büyük projenin hizmete açılacağını söyledi.
 • 16:30Tekkeköy'de Demokrasi Şehitleri İçin Dua GecesiTekkeköy Belediyesi, darbe girişiminde şehit düşen demokrasi şehitleri için Kur’an-ı Kerim okuttu.
 • 10:25Başkan Yılmaz'dan Fetö'ye Virüs BenzetmesiBaşkan Yılmaz'dan Fetö'ye Virüs BenzetmesiSamsun Cumhuriyet Meydanı ve Atakum’da gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, FETÖ’yü bir virüse benzeterek antibiyotiğinin de halk olduğunu vurguladı.
 • 16:17Başkan Togar'dan Dua Gecesine DavetBaşkan Togar'dan Dua Gecesine DavetTekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Türkiye’de yaşanan darbe girişimi esnasında sokaklara inen ve darbeci askerlerce şehit edilen demokrasi şehitleri için 23 Temmuz Cumartesi günü saat 20.30’da Tekkeköy Meydanı’nda düzenleyecekleri demokrasi şehitleri dua gecesine tüm Samsun halkını davet etti.
 • 15:5857 Madde Meclisten Geçti57 Madde Meclisten GeçtiSamsun Büyükşehir Belediye Meclisi, komisyonlardan gelen 57 maddeyi oylayarak kabul etti.
 • 12:34Raylı Sistem Mavi Işıklar'a Kadar Hizmete AçılıyorRaylı Sistem Mavi Işıklar'a Kadar Hizmete AçılıyorSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gar-Tekkeköy hattının ilk ayağını 4 istasyonla Ağustos ayında hizmete açacaklarının müjdesini verdi.
 • 16:11Tekkeköy'e Tekkeköy'e "15 Temmuz Demokrasi Parkı"Tekkeköy Belediyesi tarafından ilçenin en büyük ve en kalabalık mahallesine her türlü donanıma sahip olarak yapılan parkına “15 Temmuz Demokrasi Parkı” ismi verildi.
 • 10:34Samsun'da Orman Kadastrosu Projelerinin Bedeli 3.7 Milyon LiraTapu ve Kadastro Samsun 10. Bölge Müdürlüğü’nün Samsun’da orman kadastrosu çalışmalarının toplam proje bedelinin 3 milyon 697 bin 13 TL olduğu bildirildi.
 • 17:42Başkan Togar: Başkan Togar: "Millet Demokrasiye ve Milli İradeye Sahip Çıktı"15 Temmuz 2016’nın demokrasi tarihinin sayfalarına kara bir leke olarak eklendiğini söyleyen Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Türk milletinin darbecilere karşı birlik beraberlik örneği sergilediğini, tek yürek, tek yumruk olarak hareket ederek, tüm dünyaya büyük bir demokrasi dersi verdiğini kaydetti.
 • 13:44Samsun'daki Iraklılar Cumhurbaşkanı İçin Adadıkları Kurbanı KestilerSamsun'daki Iraklılar Cumhurbaşkanı İçin Adadıkları Kurbanı KestilerSamsun'un Tekkeköy İlçesi'nde Iraklı aileler Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grup askerin darbe girişiminin boşa çıkarılması nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için adadıkları kurbanı kesti.
 • 16:14Togar: Togar: "Tekkeköy'ü İlmik İlmik İşledik"Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İki yılda son on yıl içinde yapılan tüm hizmet ve yatırımların 4 kat fazlasını gerçekleştirdik.
 • 17:21Tekkeköy'de Sosyal Tesis Sayısı ArtıyorTekkeköy'de Sosyal Tesis Sayısı ArtıyorTekkeköy Belediyesi, ilçeye gelen yerli ve yabancı misafirlerin ağırlanması için mahallelere yeni sosyal tesisler kazandırmaya devam ediyor.
 • 16:35Tekkeköy Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi ve Motifleri ile SüsleniyorTekkeköy Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi ve Motifleri ile SüsleniyorTekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemizde belirlemiş olduğumuz bazı noktalar, çeşme ve binalarımızı Selçuklu ve Osmanlı mimari motifleri ile süsleyerek tarihi kimliğimizi çevremize yansıtacağız” dedi.
 • 20:16Tekkeköy Meydanda BayramlaştıTekkeköy Meydanda BayramlaştıTekkeköy Belediyesi bayramlaşma törenleri artık gelenekselleşerek her bayramda açık alanda Tekkeköy meydanında yapılıyor.
 • 15:04Tekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı Umut Işığı OlduTekkeköy Belediyesi Hayır Çarşısı Umut Işığı OlduKurulduğu günden itibaren yaklaşık beş binden fazla aileye giyim, ayakkabı, kırtasiye, mefruşat ve mobilya yardımında bulunan Hayır Çarşısı Tekkeköy’deki ihtiyaç sahibi ailelerin umut ışığı oldu.
 • 13:40Tekkeköy'de Kadir Gecesi Özel ProgramıTekkeköy'de Kadir Gecesi Özel ProgramıTekkeköy Belediyesi’nin Kutlukent hizmet binası önünde düzenlediği Kadir Gecesi özel programı binlerce Tekkeköylüyü aynı sofra etrafında bir araya getirdi.
 • 11:07Vali ve Başkan Bahçeşehir Koleji'nin İftarına KatıldıVali ve Başkan Bahçeşehir Koleji'nin İftarına KatıldıSamsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’in verdiği iftara katıldı.
 • 15:47Tekkeköy'den Eğitime KatkıTekkeköy'den Eğitime KatkıTekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar öğrencilere verdiği sözü yerine getirerek Aşağıçinik İlk ve Ortaokulu’nun bahçesini sıcak asfaltla kaplattı.
 • 16:16Çiftçilere Yapılacak Destekleme Miktarı Belli OlduGıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, 2015 Yılı ürünü yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteği için bu yıl içerisinde Samsunlu çiftçilere toplamda yapılacak olan destekleme miktarlarının belli olduğunu söyledi.
 • 22:54Oruçlu Gönüller Tekkeköy'de BuluştuOruçlu Gönüller Tekkeköy'de BuluştuTekkeköy Belediyesi, İlçe Meydanı’nda kurduğu "Oruçlu Gönüller Tekkeköy’de Buluşuyor" iftar sofralarıyla 5 bin kişiye iftar yemeği verdi.
 • 19:36Samsunspor Yeni Stadyumda Maçlarını Sezon Ortasında OynayacakSamsunspor Yeni Stadyumda Maçlarını Sezon Ortasında OynayacakSamsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, yeni stadyumda gelecek sezonun ilk yarı sonlarına doğru maç oynamaya başlayabileceklerini söyledi.
 • 15:29Tekkeköy'de Bayramlıklar 'Hayır Çarşısı'ndanTekkeköy'de Bayramlıklar 'Hayır Çarşısı'ndanTekkeköy Belediyesi tarafından ilçedeki ihtiyaç sahiplerine giyim, ayakkabı, kırtasiye, mefruşat, mobilya, halı ve benzeri yardım ve hizmetlerde bulunmak maksadıyla kurulan "Hayır Çarşısı" yaklaşan bayram öncesi hazırlıklarını tamamladı.
 • 13:05Denizde Boğulma Olaylarını Önleme Komisyonu'ndan Önemli KararlarDenizde Boğulma Olaylarını Önleme Komisyonu, Samsun’da boğulma olaylarının önüne geçmek için önemli karalar aldı.
 • 15:49Başkan Togar: Başkan Togar: "İftar Sofralarını Paylaşıyoruz"Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, eşi Yasemin Togar’la birlikte Tekkeköy Kirazlık Mahallesi’nde çat kapı gittikleri evde üç torunu ve bir çocuğu ile yalnız yaşayan Hatice Ayaz’ın mütevazi sofrasına konuk olarak birlikte oruç açtılar.
 • 13:32Stat İnşaatı Devam EdiyorStat İnşaatı Devam EdiyorSamsun 19 Mayıs Stadyumu’nda inşaat çalışmaları devam ediyor.
 • 13:25Vali Şahin, 19 Mayıs Stadyumu İnşaatında İncelemelerde BulunduSamsun Valisi İbrahim Şahin, Tekkeköy ilçesinde inşaatı devam Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda incelemelerde bulundu.
 • 09:40Tekkeköy'de Tekkeköy'de "Dünyada Türkiye ve İnsani Yardım" ProgramıTekkeköy Belediyesi ile Samsun İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından ortaklaşa “Dünyada Türkiye ve İnsani Yardım” programı düzenledi.
 • 12:15Mevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü GülecekMevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü Gülecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çeltik tarlalarının havadan görüntüsü Çeltik ekimi yapılan tarlaların görüntüsü Çeltik tarlarında gübreleme ve ilaçlama yapılmasından görüntü Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ile röportaj "Mevsim şartları uygun giderse üreticinin yüzü gülecek" Bafra Ziraat Odası Başkanı Tosuner: "Türk tarımı için stratejik önemi gittikçe artan bir ürün olma özelliğini sürdüren ve bataklıkta yetişen tek tahıl bitkisi olarak bilinen çeltik, üreticilerimizin umudu" "Samsun genelinde 160 bin dönümlük alanda ekimi gerçekleştirilen çeltik, mevsim şartları uygun giderse üreticimizin yüzünü güldürecek" Önemli tarım ürünlerinden çeltik üretiminde verim artışının hava şartlarının uygun gitmesine bağlı olduğu bildirildi.
 • 12:09Mevsim Şartları Uygun Giderse Üreticinin Yüzü GülecekÖnemli tarım ürünlerinden çeltik üretiminde verim artışının hava şartlarının uygun gitmesine bağlı olduğu bildirildi.
 • 15:18Tekkeköy Belediyesi'nde Erken Bayram SevinciTekkeköy Belediyesi'nde Erken Bayram SevinciTekkeköy Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında Temmuz ayından itibaren iki yıl geçerli olacak toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 10:43Tekkeköy'ün Havası DeğişiyorTekkeköy'ün Havası DeğişiyorGeçen aylarda Türkiye’nin en kirli havasına sahip olan Samsun’un Tekkeköy ilçesi, son 3 aydır iyi hava kalite indeksine sahip.Samsun’un Tekkeköy ilçesi, hava kalite indeksinin kötü olması dolayısıyla sık sık kamuoyunun gündemini meşgul ediyordu.
 • 15:06Cankurtaranlar Göreve BaşladıCankurtaranlar Göreve BaşladıSamsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yeni deniz sezonu için 50 cankurtaranı görevlendirdi.
 • 15:53Motosiklet Hırsızlığı Şüphelisi SerbestMotosiklet Hırsızlığı Şüphelisi SerbestSamsun’da motosiklet çaldığı iddia edilen şüpheli çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.
 • 15:48Tekkeköy'e Yeni ParkTekkeköy'e Yeni ParkTekkeköy Belediyesi ilçenin en büyük ve en çok nüfusu barındıran mahallesi olan 19 Mayıs Mahallesi’ne içerisinde çocuk oyun grupları ve spor alanının bulunduğu yeni bir park daha kazandırıyor.
 • 18:01Tarihi Ahşap Cami Restore EdilecekSamsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan yaklaşık 250 yıllık olduğu bilinen ahşap cami Tekkeköy Belediyesi tarafından restore edilecek.
 • 17:37Güce Belediyesinin Asfaltlama ÇalışmalarıGüce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, yaz döneminin başlamasıyla birlikte kent genelinde asfalt çalışmalarına bugünden itibaren hız verdiklerini söyledi.
 • 15:26Tekkeköy'de Başkan Yılmaz'a Büyük İlgiTekkeköy'de Başkan Yılmaz'a Büyük İlgiTekkeköy’de vatandaşlarla birlikte iftarını açan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a ilgi büyük oldu.
 • 17:33Mecliste Mecliste "Hibe" TartışmasıSamsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, bir firma tarafından Tekkeköy Belediyesi’ne hibe edildiği iddia edilen 500 bin liralık aracın konuşulduğu sırada bazı meclis üyeleri arasında sözlü tartışma yaşandı.
 • 09:42Samgaz Yeni Binasına TaşınacakSamgaz Yeni Binasına TaşınacakSAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, kısa süre sonra Atakum ilçesi Esenevler Mahallesi İsmet İnönü Bulvarı’ndaki yeni binalarında hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.
 • 16:41Başkan Genç, Şoför Esnafıyla BuluştuBaşkan Genç, Şoför Esnafıyla BuluştuDerebehçe Minibüs Hattı şoför esnafıyla buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’u ticaret merkezi yapacak ulaşım önerilerinde bulundu.
 • 15:08Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park Samulaş'ı İncelediKocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park Samulaş'ı İncelediKocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Park A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Yasin Özlü ve idari ekibi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Şube Müdürü Ahmet Çelebi, teknik bilgi ve inceleme amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş.’ye konuk oldu.
 • 11:06İmam Hatip Öğrencileri Bakıma Muhtaç Hastalara Moral Verdiİmam Hatip Öğrencileri Bakıma Muhtaç Hastalara Moral VerdiAtakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, “Değerler Eğitimi” kapsamında Özel Tekkeköy Bakım Merkezi’ni ziyaret etti.
 • 14:56Tekkeköy'de Yıl Sonu SergisiTekkeköy'de Yıl Sonu SergisiTekkeköy Belediyesi ile İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen kursların yıl sonu merkez sergisi Tekkeköy İlk-Ortaokulu’nda açıldı.
 • 23:03Ysk Başkanı Güven'in Torunları Sünnet OlduYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'in kızı Esra ve eşi Zafer Yeşilova'nın çocukları Hüseyin Toprak ile Ahmet Boran Yeşilova sünnet oldu.
 • 15:28Sinop'ta "2. Etli Kazan Pilav Şenliği" DüzenlendiSinop Balkan Halkları ve Mübadele Derneğince 2. Etli Kazan Pilav Şenliği düzenlendiBahçeler mevkinde gerçekleştirilen etkinlikte, folklor ekibi tarafından Selanik yöresine ait oyunlar oynandı.
 • 10:28Ysk Başkanı Sadi Güven'in Mutlu GünüYsk Başkanı Sadi Güven'in Mutlu GünüYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven’in torunları Ahmet Baran ve Hüseyin Toprak sünnet oldu.
 • 17:46Mmo'da Asansör Sektör ToplantısıMmo'da Asansör Sektör ToplantısıMakina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi 2016 yılının ilk “Asansör Sektör Toplantısı”nı gerçekleştirdi.
 • 13:228 Yaşındaki Kızı ve Annesini Taciz Eden Adam Tutuklandı8 Yaşındaki Kızı ve Annesini Taciz Eden Adam TutuklandıSamsun'da, aynı binada oturan akrabalarından E.A'ya ve onun 8 yaşındaki kızına elle ve sözlü olarak tacizde bulunan İ.V. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 15:52Tekkeköy'de Nostalji Park Projesi BaşladıTekkeköy'de Nostalji Park Projesi BaşladıTekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “En önemli projelerimizden birisi olan Nostalji Park projemizin de çalışmalarına Bismillah dedik” dedi.
 • 16:09Tekkeköy'de Yol SeferberliğiTekkeköy'de Yol SeferberliğiTekkeköy Belediyesi son iki yılda ilçenin dört bir yanında başlatmış olduğu çalışmalar ile yol ağını daha da genişletti.