SON DAKİKA TORTUM HABERLERİ

Son Dakika Tortum Haberleri

 • 16:47Tortum'da Birlik ve Kardeşlik SofrasıTortum'da Birlik ve Kardeşlik SofrasıErzurum Büyükşehir Belediyesi, Tortum’da Kardeşlik Sofrası’nı kurdu.
 • 14:05Tortum Myo Antalya Expo 2016'daTortum Myo Antalya Expo 2016'daTortum MYO, “Fotoğraflarla Erzurum” konulu fotoğraf sergisi ile Expo 2016 Erzurum bahçesinde sergilenmeye başladı.
 • 10:56Milletvekili Ilıcalı, Tortum'da İftara KatıldıMilletvekili Ilıcalı, Tortum'da İftara KatıldıAk Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Ak Parti Tortum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
 • 10:24Aydemir: 'Şehit Ailelerinin Emrindeyiz'Aydemir: 'Şehit Ailelerinin Emrindeyiz'Tortum’da Şehit Ailesini ziyaret eden Milletvekili Aydemir, ‘Şehit Aileleri başımızın ve gönlümüzün üstündedir.
 • 18:53Erzurum'da Ev YangınıErzurum'un Uzundere ilçesinde çıkan yangında 3 ev ile bir ahır kullanılamaz hale geldi.
 • 15:52Büyükşehir 7/24 Vatandaşın HizmetindeBüyükşehir 7/24 Vatandaşın HizmetindeErzurum Büyükşehir Belediyesi mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 vatandaşlara hizmet ediyor.
 • 14:37Başkan Sekmen Tortumlu Muhtarlarla BuluştuBaşkan Sekmen Tortumlu Muhtarlarla BuluştuErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Tortum ilçesinin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
 • 14:19Başkan Sekmen, Muhtarlarla BuluştuBaşkan Sekmen, Muhtarlarla BuluştuErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Tortum ilçesinin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
 • 12:50Kendi Kullandığı Elektriği Kendi ÜretiyorKendi Kullandığı Elektriği Kendi ÜretiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Köyden detaylar Dereden görüntü Dereden alınan suyun elektriğe çevrilmesi Alabalık çiftliğine akan su Yapılan sistemi Sistemi kurduran Ali Yıldırım ile röportaj Elektrik direği detayı Elektrikli fırından görüntü Fırına ekmek atılması Fırından çıkan pideler Ali Yıldırım ile röportaj İLHAMİ ERKILIÇ - Erzurum'un Tortum ilçesinde Ali Yıldırım, evinin önünde akan dereden ürettiği elektrik ile evinin ve işlettiği alabalık çiftliği ile fırının bütün enerji ihtiyacını karşılıyor.
 • 12:19Kendi Kullandığı Elektriği Kendi ÜretiyorErzurum'un Tortum ilçesinde Ali Yıldırım, evinin önünde akan dereden ürettiği elektrik ile evinin ve işlettiği alabalık çiftliği ile fırının bütün enerji ihtiyacını karşılıyor.
 • 11:10Pasinler Patatesi Erzurum'da Sydv'lerce DağıtıldıPasinler Patatesi Erzurum'da Sydv'lerce DağıtıldıPasinler’de çiftçinin elinde kalan patatesin imdadına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yetişti.
 • 15:23Tortum'da Yıl Sonu SergisiErzurum'un Tortum ilçesinde Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, yaptıkları resimleri sergiledi.
 • 13:25Erzurum'un Değişmeyen ÜçlüsüErzurum'un Değişmeyen ÜçlüsüErzurum’a yolu düşen herkesin mutlaka uğradığı ve olmazsa olmazların başında kadayıf dolması, cağ kebabı ve Oltu Taşı tespihi geliyor.
 • 18:42HSYK AtamalarıHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) yaz kararnamesi açıklandı.
 • 14:53Köprüköy Eğirmez Merası Düzenlenen Törenle Otlatmaya AçıldıKöprüköy Eğirmez Merası Düzenlenen Törenle Otlatmaya AçıldıErzurum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında ıslah edilen Köprüköy İlçesi Eğirmez Mahallesi Merası, düzenlenen törenle otlatmaya açıldı.
 • 00:31Erzurum'da Otomobil Çaya Devrildi: 1 YaralıErzurum'un Uzundere ilçesinde otomobilin Tortum Çayı'na devrilmesi sonucu bir kişi yaralandı.
 • 11:18Çoruh Vadisi'nde Yetiştirilen Çilek Umut OlduÇoruh Vadisi'nde Yetiştirilen Çilek Umut OlduDeniz seviyesinden 1150 metre yükseklikteki Çoruh Vadisi'nde yetiştirilen çilek, üreticinin umudu oldu. Çok tutuldu her gün daha fazla sipariş alıyor. Bölgeye tersine göçü başlatabilir.
 • 23:26Erzurum - Çoruh Vadisi'nde Yetiştirilen Çilek Umut OlduErzurum - Çoruh Vadisi'nde Yetiştirilen Çilek Umut OlduÇoruh Vadisi'nde yetiştirilen çilek umut olduErzurum'un İspir, Pazaryolu, Oltu, Olur, Şenkaya, Tortum, Narman, Uzundere ile Bayburt ve Arvin'in yer aldığı, deniz seviyesinden 1150 metre yükseklikteki Çoruh Vadisi'nde yetiştirilen çilek, üreticinin umudu oldu.
 • 17:08Rekabet Kurulu KararlarıRekabet Kurulu, Elektrik Üretim AŞ'ye ait Şanlıurfa ve Tortum hidroelektrik santralleri ile bunlar tarafından kullanılan taşınmazların işletme hakkının verilmesi yöntemi ile özelleştirilmesi işleminin izne tabi olmadığına karar verdi.
 • 12:40Uluslararası Öğrenciler Uzundere'de Kaya Tırmanışı YaptıUluslararası Öğrenciler Uzundere'de Kaya Tırmanışı YaptıBaşbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığı’nın Erzurum’da ŞEHİRDER tarafından yürütülen “Uluslar arası Öğrenciler Akademisi” öğrencileri “Gençlik Haftası” etkinlikleri kapsamında Uzundere’de doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı yapıp tarihi mekânları gezdiler.
 • 19:30Ankaralı Gençler Kars'ın Tarihi ve Turistik Yerlerini GezdiYeni Dünya Vakfı Ankara Şubesi, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle organize edilen "Geleceğine Kayıtsız Kalma, Geliştir Kendini 2" projesi kapsamında Ankara'dan Kars'a gelen üniversite öğrencileri tarihi ve turistik yerleri gezdi.
 • 16:04Erzurum'un Sorunları Ortak Akıl ve İstişare ile ÇözülüyorErzurum'un Sorunları Ortak Akıl ve İstişare ile ÇözülüyorErzurum Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Mevlüt Doğan, büyük bir değişim ve dönüşüm yaşayan kentin Başkan Mehmet Sekmen ile birlikte adeta zirveye koştuğunu kaydetti.
 • 11:33Sakin Şehir" Uzundere'nin Turizm HamlesiCittaslow İcra Kurulunca "sakin şehirler" ağına kabul edilen Erzurum'un Uzundere ilçesi, planlanan yeni yatırımlarla turizmdeki iddiasını artırmayı hedefliyor.
 • 11:12Erzurum'da Engelliler Haftası EtkinlikleriErzurum'da Engelliler Haftası EtkinlikleriAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce 10-16 Mayıs Engelliler haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
 • 13:10Sekmen, İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Büyükşehir'i AnlattıSekmen, İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda Büyükşehir'i AnlattıErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları anlattı.
 • 01:48Şanlıurfa Hes Özelleştirme İhalesini 247 Milyon TL ile Rönesans Enerji KazandıElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait ve 51 megavat kurulu güce sahip Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali (HES) ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 247 milyon 500 bin lira ile Rönesans Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. verdi.
 • 20:48Tortum Hes 131 Milyon TL ile Tayfurlar Enerjinin OlduEÜAŞ'a ait Grup-2 Tortum Hidroelektrik Santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 131 milyon 100 bin lira ile Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim AŞ verdi.
 • 15:55Tortum Hidroelektrik Santrali ve Taşınmazların ÖzelleştirilmesiElektrik Üretim AŞ'ye ait Grup-2 Tortum Hidroelektrik Santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 131 milyon 100 bin lira ile Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim AŞ verdi.
 • 13:57Helikopter Ambulans 356 Hasta İçin HavalandıSağlıkta dönüşüm sistemi kapsamında hizmete sunulan ve Türkiye'de 17 ilde konuşlandırılan ambulans helikopterler, acil hastaların umudu oluyor.
 • 11:25Vadideki Sakin Cennet: Uzundereİtalya'daki toplantıda "cittaslow (sakin şehir)" ağına kabul edilen ve üç bin yıllık geçmişiyle çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Erzurum'un Uzundere ilçesi turizm atağına hazırlanıyor.
 • 10:31Helikopter Ambülans 2015 Yılında 302 Hasta TaşıdıHelikopter Ambülans 2015 Yılında 302 Hasta TaşıdıErzurum İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi’ne bağlı olarak hizmet veren ambulans helikopter, geçtiğimiz 2015 yılında 302 kez havalandı.
 • 00:28Erzurum'da Trafik Kazası: 2 YaralıErzurum'da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 11:55İzmir Uzundere'ye Seferihisar'dan Destekİzmir Uzundere'ye Seferihisar'dan DestekCittaslow (Sakin Şehirler Birliği) Uluslararası Başkan Yardımcısı, Türkiye Koordinatörü, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçen mart ayında Türkiye'nin 11'inci 'sakin kent'i seçilen Erzurum'un Uzudere ilçesine Hidroelektrik Santrali (HES) kurma girişimine tepki gösterdi, AK Parti'li Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy'a destek verdi.
 • 11:21Uzundere'nin Hes İsyanına Seferihisar'dan DestekUzundere'nin Hes İsyanına Seferihisar'dan DestekCittaslow (Sakin Şehirler Birliği) Uluslararası Başkan Yardımcısı, Türkiye Koordinatörü, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçen mart ayında Türkiye'nin 11'inci 'sakin kent'i seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesine Hidroelektrik Santrali (HES) kurma girişimine tepki gösterdi, AK Parti'li Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy'a destek verdi.
 • 01:56Hes Dendi 'Huzur' GittiHes Dendi 'Huzur' GittiArtvin karayolu üzerinde yer alan, 1987'de ilçe olan ve 'Erzurum'un sebze ve meyve ambarı' olarak nitelendirilen Uzundere'ye Hidroelektrik Santralı (HES) yapılacağı haberleri ilçede tepkiyle karşılandı.
 • 10:51Türkiye'nin 11'inci 'Sakin Kent'i, Hes TehdidindeTürkiye'nin 11'inci 'Sakin Kent'i, Hes Tehdidindeİtalya'da geçen Mart ayında yapılan Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu toplantısında Türkiye'nin 11'inci 'Sakin Şehri' seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesi'nde yaşanan sevinç 'HES yapılacak' haberi ile yerini endişeye bıraktı.
 • 09:55Erzurum Türkiye'nin 11'inci 'Sakin Kent'i Uzundere'ye Hes TehditiErzurum Türkiye'nin 11'inci 'Sakin Kent'i Uzundere'ye Hes Tehditiİtalya'nın Greve in Chianti şehrinde, 12 Mart 2016 günü Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu toplantısında Türkiye'nin 11'inci 'Sakin Şehri' seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesinde yaşanan sevinç 'HES yapılacak' haberi ile kayboldu.
 • 17:24Erzurum'un Uzundere İlçesi Dünyanın En Sakin Kentleri Arasında Yer AldıErzurum'un Uzundere İlçesi Dünyanın En Sakin Kentleri Arasında Yer AldıErzurum’un Uzundere ilçesi sakin şehirler arasına girmeyi başardı.
 • 09:56Hes Bilgilendirme ToplantısıUzundere ilçesinde Hidro Elektrik Santrali (HES) bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 14:58Hidroelektrik Santralleri ÖzelleştirmesiŞanlıurfa, Tortum, Adıgüzel ve Kemer hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesinin önyeterlilik ve teklifi için, 23 firma başvuruda bulundu.
 • 08:43Özelleştirmelerden 66,9 Milyar Dolar GeldiBaşbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB)'nın 2015 yılı Faaliyet Raporu tamamlandı.
 • 14:42Özelleştirmeden 66,9 Milyar Dolar GeldiÖzelleştirmeden 66,9 Milyar Dolar GeldiBaşbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB)'nın 2015 yılı Faaliyet Raporu tamamlandı.
 • 14:07Erzurum'da Mehmetçik ile Öğrencilerin Duygusal BuluşmasıErzurum'un Tortum ilçesinde ortaokul öğrencilerinin, bir süre mektuplaştıkları jandarma karakolunda görev yapan askerler ile buluşmasında duygulu anlar yaşandı.
 • 12:14Türkiye'nin 11'inci 'Sakin Kenti Uzundere'de Sevinç (2) - YenidenTürkiye'nin 11'inci 'Sakin Kenti Uzundere'de Sevinç (2) - Yenidenİzmir'in Seferihisar ilçesiyle başlayan Cittaslow (Sakin Şehir) akımının son üyesi Erzurum'un Uzundere ilçesi oldu.
 • 12:07Türkiye'nin 11'inci 'Sakin Kenti Uzundere'de SevinçTürkiye'nin 11'inci 'Sakin Kenti Uzundere'de Sevinçİzmir'in Seferihisar ilçesiyle başlayan Cittaslow (Sakin Şehir) akımının son üyesi Erzurum'un Uzundere ilçesi oldu.
 • 11:34Uzundere'de Uzundere'de "Sakin Şehir" Mutluluğu - ErzurumGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Uzundere ilçesinden detay görüntüler Uzundere Kaymakamı Hacı Arslan Uzun'la röportaj Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy'la röportaj İtalya'nın Greve in Chianti kentinde çevre, altyapı, kentsel yaşam kalitesi, tarım, turizm, misafirperverlik, eğitim ve sosyal uyum gibi 70 kriteri yerine getirerek Türkiye'nin 11. "sakin kent"i olma özelliği kazanan Erzurum'un Uzundere ilçesinde, huzurlu kent olmanın sevinci yaşanıyor.
 • 11:10Uzundere'de "Sakin Şehir" MutluluğuHADİ ŞENGÜL/ MUHAMMET MUTAF - Erzurum'un Uzundere ilçesinde, İtalya'daki toplantıda "cittaslow (sakin şehir)" ağına kabul edilmenin sevinci yaşanıyor.
 • 06:32Erzurum Türkiye'nin 11'inci Sakin KentiErzurum Türkiye'nin 11'inci Sakin KentiUluslararası Cittaslow İcra Kurulu Erzurum'un Uzundere ilçesinin başvurusunu kabul etti. Artvin Şavşat'tan sonra Uzundere de sakin kent ilan edildi.
 • 08:49Uzundere Türkiye'nin 11. Sakin Kenti OlduUzundere Türkiye'nin 11. Sakin Kenti Olduİtalya’nın Greve in Chianti şehrinde, Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu toplantısı yapıldı.
 • 13:36Aydemir: 'Ne Mutlu, Hayırda Yarışanlara'Aydemir: 'Ne Mutlu, Hayırda Yarışanlara'AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Alvarlı Efe Hazretlerinin yolundan gidenlere, mazlumun imdadına yetişmek yakışır. Dadaşlığın ifadesi, mağdurun, mazlumun haliyle halleşmektir.