SON DAKİKA TSK HABERLERİ

Son Dakika Tsk Haberleri

 • 20:43 20 Daeş Mensubu Öldürüldü Suriye'nin Kara Mezra ve Dudiyan bölgelerinde bulunan DAEŞ'e ait park halindeki iki ayrı mühimmat aracının, Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryasıyla ateş altına alınması sonucu, toplam 20 DAEŞ üyesi terörist öldürüldüGüvenlik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) sınır birlikleri, akşam saatlerinde alınan bir istihbaratı değerlendirdi.
 • 20:18 Flaş Dha- TSK: Akşam 19.30 DEAŞ Terör Örgütüne ait park halindeki iki adet mühimmat aracı, Fırtına obüsleri ve Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) Bataryasıyla ateş altına alınarak imha edildi.
 • 19:50 Auder, TSK'da Görev Almak İstiyor Atanamayan Uzmanlar Derneği (AUDER) Genel Başkanı Ömer Çiftçi, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yeniden görev almak istediklerini belirtti.
 • 19:30 Deaş Üyesi 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Türkiye-Suriye sınırının Suriye tarafından DEAŞ terör örgütü mensuplarınca Kilis merkezine 4 adet roket atılmasından sonra harekete geçen Türk Silahlı Kuvvetleri, 5 DEAŞ üyesi teröristi etkisiz hale getirdi.
 • 19:22 Kilis'e Yine Roket Atıldı Kilis'e Yine Roket Atıldı Kilis, bugün bir kez daha Suriye'de IŞİD'in kontrolü altındaki bölgelerden fırlatılan Katyuşa roketlerinin hedefi oldu.
 • 18:13 Suriye'den Kilis'e 2 Roket Daha Atıldı, TSK Anında Karşılık Verdi Suriye'den Kilis'e 2 Roket Daha Atıldı, TSK Anında Karşılık Verdi Sabah 3 roketin düştüğü Kilis'e akşam saatlerinde 2 roket daha atıldı. Roketlerin bir binaya isabet etmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi de yaralandı. TSK saldırıya anında karşılık verdi.
 • 18:11 Nusaybin Şehidi Memleketine Uğurlandı Nusaybin Şehidi Memleketine Uğurlandı Mardin’in Nusaybin ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Astsubay Adil Yurtoğlu’nun naaşı, düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara’ya uğurlandı.
 • 18:06 Savdes-sen'den Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Önünde Basın Açıklaması Savdes-sen'den Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Önünde Basın Açıklaması Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası üyeleri, sendikal örgütlenme haklarını almak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde basın açıklaması yaptı.
 • 14:55 Uzman Erbaşlar, Özel Harekat Polisi Olarak Atama İstiyor Uzman Erbaşlar, Özel Harekat Polisi Olarak Atama İstiyor Kendi istekleri veya sağlık nedenleriyle görevlerinden istifa eden uzman erbaşlar, hükümetten bir defaya mahsus olarak toplu şekilde memur ataması istiyor.
 • 14:30 Mardin'de Bir Asker Şehit Oldu Genelkurmay Başkanlığı, Mardin Nusaybin’de bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda yaralanan bir askerin kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı.
 • 14:10 Nusaybin'de Bir Asker Şehit Oldu Nusaybin'de devam eden müşterek operasyonlar kapsamında bir askerin şehit olduğu açıklandı.
 • 13:58 Nusaybin'deki Terör Operasyonu Mardin'in Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda bir asker şehit oldu.
 • 13:54 PKK Sözde Yöneticilerinin İfadeleri "Çöküşün İtirafı" Güvenlik güçlerince bölgeyle ilgili yapılan durum değerlendirmesinde, son dönemde terör örgütünün en tepesindeki isimlerce yapılan açıklamaların il ve ilçelerdeki çöküşün itirafı niteliğinde olduğu vurgulandı.
 • 11:40 TSK: 'Yemlik' Teröristler Etek Giyerek Kaçmaya Başladı TSK: 'Yemlik' Teröristler Etek Giyerek Kaçmaya Başladı Güvenlik kuvvetlerinin raporuna göre, örgüte yeni katılan teröristlerin kırsaldan gelen tecrübeli teröristlerce "yemlik" olarak ön saflarda kullanılması krize yol açtı.
 • 11:24 Genelkurmay, Terör Örgütlerinin Röntgenini Çekti Genelkurmay Başkanlığı, doğu ve güneydoğuda son yaşananlara yönelik bir durum değerlendirmesi yayınladı.
 • 11:23 Şehit Piyade Uzman Onbaşı Erdal İçin Tören Şehit Piyade Uzman Onbaşı Erdal İçin Tören GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şehit için düzenlenen tören Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunun askerlerin omzunda getirilmesi Törenin başlaması 2. Komando Tabur Komutanı Piyade Kurmay Yarbay Bülent Özen'in konuşması Şehidin tabutunun cenaze nakil aracına götürülmesi Muş'taki terör saldırısı Varto'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Erdal'ın cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı Muş'un Varto ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Bekir Anıl Erdal için tören düzenlendi.
 • 11:18 Türkiye'nin Daeş ile Mücadelesi Türkiye'nin DAEŞ terör örgütüyle mücadelesi kapsamında Suriye'de 2 bin 144 DAEŞ hedefinin vurulduğu, 807'si Suriye'de, 365'i Irak'ın kuzeyinde olmak üzere bin 172 DAEŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 11:18 Suriye ve Irak'ta Bugüne Kadar 1172 Işid'li Etkisiz Hale Getirildi Suriye ve Irak'ta Bugüne Kadar 1172 Işid'li Etkisiz Hale Getirildi Suriye ve Irak'ta bugüne kadar 1172 IŞİD'li etkisiz hale getirildiIŞİD terör örgütü ile mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri angajman kuralları çerçevesinde Suriye'deki toplam 2 bin 144 IŞİD hedefini Fırtına, ÇNRA ve tank atışları ile vurdu.
 • 11:03 Daeş'in Silah Mevzileri Vuruldu Kilis'e bu sabah saatlerinde Suriye'den roket mermisi atılmasının ardından, TSK tarafından terör örgütü DAEŞ kontrolündeki bölgede bulunan silah mevzileri ateş altına alındı.
 • 10:58 Muş'taki Terör Saldırısı Muş'un Varto ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Bekir Anıl Erdal için tören düzenlendi.
 • 10:53 Tsk: Kilis'e Roket Atan 4 Daeş'li Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, sabah saatlerinde Kilis'e düşen 3 rokete karşılık verildiğini bildirdi.
 • 10:44 Suriye ve Irak'ta Bugüne Kadar 1172 Işid'li Etkisiz Hale Getirildi İle sınır bölgesinin 7/24 saat gözetlenmesine devam edildiği belirtildi.
 • 10:32 Türk Askerinden Afgan Gazilere Akülü Sandalye Türk Askerinden Afgan Gazilere Akülü Sandalye Afganistan'da NATO bünyesinde görev yapan Afganistan Türk Görev Gücü Komutanlığı (ATGK) personeli kendi maaşlarından topladıkları yardımla Taliban'la mücadelede bacaklarını kaybeden iki Afgan gazisine akülü sandalye aldı.
 • 09:55 TSK: 2144 IŞİD Hedefi Vuruldu, 807 Terörist Öldürüldü TSK: 2144 IŞİD Hedefi Vuruldu, 807 Terörist Öldürüldü TSK, IŞİD'le mücadele konusunda gelinen son durumla ilgili rapor yayımladı. Bugüne dek 2144 IŞİD hedefinin vurulduğunu, 807 IŞİD'li teröristin öldürüldüğünü açıkladı.
 • 09:14 Deaş ile Mücadelede Son Durum ANKARA (İHA) – Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından angajman kuralları çerçevesinde Suriye’deki toplam 2 bin 144 DEAŞ hedefinin Fırtına, ÇNRA ve tank atışları ile vurulduğu belirtilerek, yapılan atışlarla 807 DEAŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği, 153 DEAŞ mensubunun ise yaralandığı bildirildi.
 • 08:17 Kilis'e 3 Roket Mermisi Düştü: 3 Yaralı Kilis'e 3 Roket Mermisi Düştü: 3 Yaralı Kilis'e Suriye tarafından atılan üç roket mermisinin düşmesi sonucu 2'si polis 3 kişi yaralandı.
 • 02:18 İzmir - Sahil Güvenlik'ten Nefes Kesen Tatbikat -1 İzmir - Sahil Güvenlik'ten Nefes Kesen Tatbikat -1 Sahil Güvenlik'ten nefes kesen tatbikatEge Denizi'nde, Türk arama kurtarma bölgesi içerisinde, Sahil Güvenlik Komutanlığı idaresinde, Deniz Aslanı-2016 Arama Kurtarma Tatbikatı yapıldı.
 • 22:07 Türkiye Gençlik Ödülleri" Sahiplerini Buldu MCD Gençlik Kulübü ve Dünya Gençlik Politikaları Derneği iş birliğinde düzenlenen "Türkiye Gençlik Ödülleri" sahiplerini buldu.
 • 19:35 Deniz Aslanı 2016 Arama ve Kurtarma Tatbikatı - 2 Deniz Aslanı 2016 Arama ve Kurtarma Tatbikatı - 2 GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Deniz Aslanı 2016 Arama ve Kurtarma Tatbikatı'ndan görüntüler Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem'in konuşması Deniz Aslanı-2016 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı Ege Denizi'nin uluslararası sularında gerçekleştirilen tatbikatın fiili bölümü başarıyla tamamlandı Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Üstem: "Bugün için sorumluluğumuzda bulunan Türk arama kurtarma sahasında gece ve gündüz 24 saat görev yapabilen etkin bir arama kurtarma kuruluşuna ve yeterli imkan kabiliyetine sahip olduğumuzu gururla söyleyebilirim" Genelkurmay Başkanlığı tarafından planlanan Deniz Aslanı-2016 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Ege Denizi'ndeki fiili bölümü başarıyla tamamlandı.
 • 18:38 Başına 4 Milyon TL Ödül Konulan Terörist Lice'de Öldürüldü Diyarbakır Lice kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca hava destekli düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin başına 4 milyon TL ödül konulmuş olan bölücü terör örgütünün Orta Saha Sorumlusu "Azad Siser" kod adlı Ekrem Güney olduğu belirlendi.
 • 18:33 Şehit Eşine Ambulanstan El Sallayarak Veda Etti Şehit Eşine Ambulanstan El Sallayarak Veda Etti Mardin'de Üçyol Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 29 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Numan Öksüz'ün cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ta son yolculuğuna uğurlandı.
 • 18:27 TSK: PKK'nın Üst Düzey Sorumlusu Öldürüldü TSK: PKK'nın Üst Düzey Sorumlusu Öldürüldü PKK'nın başına 4 milyon TL ödül konulan üst düzey sorumlularından Ekrem Güney'in öldürüldüğü açıklandı.
 • 18:09 Gazilerden Mehmetçik Vakfı'na Ziyaret Gazilerden Mehmetçik Vakfı'na Ziyaret Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı Gazi Necati Yılmaz, TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilciliği’ni ziyaret etti.
 • 17:44 Ülkücülerden, Akşener Grubuna 'Mersin'i Terk Edin' Baskını Ülkücülerden, Akşener Grubuna 'Mersin'i Terk Edin' Baskını Mersin Ülkü Ocakları mensubu olduğu öne sürülen yaklaşık 10 kişi, genel başkan adayı olan Meral Akşener'i destekleyen muhalif kanadın yaptığı toplantıyı bastı.
 • 17:18 Ülkücelerden, Akşener Grubuna 'Mersin'i Terk Edin' Baskını Ülkücelerden, Akşener Grubuna 'Mersin'i Terk Edin' Baskını Mersin Ülkü Ocakları mensubu olduğu öne sürülen yaklaşık 10 kişi, genel başkan adayı olan Meral Akşener'i destekleyen muhalif kanadın yaptığı toplantıyı bastı.
 • 17:13 Muş'ta Çatışma: 1 Şehit Muş'un Varto ilçesinde yürütülen operasyon sırasında PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada yaralanan askerlerden biri kaldırıldığı hastanede şehit oldu.
 • 16:51 Sahil Güvenlik'ten Nefes Kesen Tatbikat Sahil Güvenlik'ten Nefes Kesen Tatbikat Sahil Güvenlik Komutanlığı'nca Ege Denizi'nnin Türk arama kurtarma bölgesinde, Deniz Aslanı-2016 Arama Kurtarma Tatbikatı yapıldı.
 • 16:49 Muş'ta Bir Askerin Şehit Düşmesi Genelkurmay Başkanlığı, Muş’un Varto ilçesinde bir askerin şehit düşmesiyle ilgili açıklama yayınladı.
 • 16:43 Deniz Aslanı-2016 Tatbikatı Nefes Kesti Deniz Aslanı-2016 Tatbikatı Nefes Kesti Türk Silahlı Kuvvetleri arama kurtarma unsurları, Ege denizinin uluslararası sularında ve hava sahasında, Türk Arama Kurtarma Bölgesi içerisinde Deniz Aslanı-2016 Arama Kurtarma Tatbikatını gerçekleştirdi.
 • 16:28 Deniz Aslanı-2016 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı Genelkurmay Başkanlığı tarafından planlanan Deniz Aslanı-2016 Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatı'nın Ege Denizi'ndeki fiili bölümü başarıyla tamamlandı.
 • 16:26 Varto'da PKK Ateş Açtı, 2 Asker Yaralı (2) 1 ASKER ŞEHİT OLDUMuş'un Varto ilçesinde teröristlerce açılan ateş sonucu yaralanan 2 askerden durumu ağır olanı şehit oldu.
 • 15:22 Şehit Öksüz'ü, Saldırıda Yaralanan Hamile Eşi Sedyede Uğurladı? Şehit Öksüz'ü, Saldırıda Yaralanan Hamile Eşi Sedyede Uğurladı? Mardin'in Derik ilçesinde teröristlerin bombalı araçla saldırı düzenledikleri saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Numan Öksüz'ün cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Kahramanmaraş'a uğurlandı.
 • 15:07 Çavuşoğlu'ndan AB Komisyonu Kararı Sonrası İlk Yorum Çavuşoğlu'ndan AB Komisyonu Kararı Sonrası İlk Yorum Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avrupa ülkelerine, Schengen vizesi bölgesine vizesiz seyahati hak ediyor.
 • 14:38 AB Komisyonu'ndan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avrupa ülkelerine, Schengen vizesi bölgesine vizesiz seyahati hak ediyor.
 • 14:14 Mardin Derik'te Şehit Olan Askeri Eşi Sedye Üzerinde Uğurladı Mardin Derik'te Şehit Olan Askeri Eşi Sedye Üzerinde Uğurladı Derik'te şehit olan askeri eşi sedye üzerinde uğurladıMardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lıların Üçyol Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Numan Öksüz için Mardin 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda uğurlama töreni düzenlendi.
 • 13:44 Derik'te 1 Askerin Şehit Olduğu Karakola Saldırıda 2,5 Ton Patlayıcı Kullanılmış (2) Derik'te 1 Askerin Şehit Olduğu Karakola Saldırıda 2,5 Ton Patlayıcı Kullanılmış (2) Şehit EŞİNİ SEDYE ÜZERİNDEN UĞURLADIMardin'in Derik İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin Üçyol Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Numan Öksüz için Mardin 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda uğurlama töreni düzenlendi.
 • 13:41 Deniz Aslanı-2016'nın İlk Safhası Başarıyla Tamamlandı Deniz Aslanı-2016'nın İlk Safhası Başarıyla Tamamlandı Türk Silahlı Kuvvetleri Arama Kurtarma unsurları, Ege denizinin uluslararası sularında ve hava sahasında, Türk Arama Kurtarma Bölgesi içerisinde Deniz Aslanı-2016 Arama Kurtarma Tatbikatını gerçekleştiriyor.
 • 13:21 Şehit Eşi Törene Sedye ile Katıldı Şehit Eşi Törene Sedye ile Katıldı Mardin’in Derik ilçesinde bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Numan Öksüz’ün naaşı, memleketine uğurlandı.
 • 13:19 TSK'nın Personel Mevcudu Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK), 358'i general ve amiral, 318 bin 332'si yükümlü olmak üzere toplam 613 bin 419 personel görev yapıyor.
 • 13:17 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Açıklaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerika’nın 90 km menzilli ’HIMARS’ denilen top füze karışımı sistemin mayıs ayında sınıra geleceğini belirterek, “Tüm bu yöntemlerle DAEŞ’in Türkiye sınırından yani kuzeyden güneye doğru bir an evvel temizlenmesi ve bu bölgelerin ılımlı muhalefetin eline geçmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz" dedi.