18:3400
SON DAKİKA TSK HABERLERİ

Son Dakika TSK Haberleri

  KKTC Milletvekili Derya'nın, Türk Askerine İlişkin İddiası

  KKTC Milletvekili Derya'nın, Türk Askerine İlişkin İddiası

  KKTC Milletvekili Derya'nın, Türk askerine ilişkin iddiası-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Öz: -"Çok ahlaksızca. Türk askerini tecavüzcülükle suçluyor. (Dün 19:43)

   

  KKTC Milletvekili Derya'nın, Türk Askerine İlişkin İddiası

  KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Öz: "Çok ahlaksızca. Türk askerini tecavüzcülükle suçluyor. (Dün 18:43)

   

  Sarıkamış Harekatı'nın 100'üncü Yılına Doğru

  Allahuekber Dağları'nda şehit olan 90 bin askeri, harekatın 100'üncü yılında geniş kapsamlı törenlerle anmak için çalışmalar yoğun şekilde sürdürülüyor Harekatta yaşanan trajedinin ardından 100 yıl geçmesine rağmen acılar, hafızalardaki canlılığını koruyor Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy: "Türkiye şehitlerinin batı kapısı Çanakkale, doğu kapısı Sarıkamış'tır. (Dün 13:55)

   

  Yargıtay, İki İranlı ile Bir Türk'ün Casusluk Cezasını Onadı

  Yargıtay, İki İranlı ile Bir Türk'ün Casusluk Cezasını Onadı

  Iğdır'da MİT, Vilayet, Emniyet Müdürlüğü gibi binaların görüntülerini çekerken yakalandıktan sonra askeri ve siyasi casusluk yapmaktan yargılanan İranlı Shahram Zargham Khoei ile Mohammad Reza Esmaeilpour Ali Malek ve Iğdırlı Timur Ağrı'nın hapis cezaları Yargıtay tarafından onandı. (Dün 13:22)

   

  Metiner: Gülen İçin Tek Laf Etsinler

  Metiner: Gülen İçin Tek Laf Etsinler

  AK Parti'li Metiner, "Bir tek Allah'ın günü Fethullah Gülen için, Pensilvanya'daki Mesih için bir tek laf etsinler ne kadar bağımsız olduklarını görelim" dedi. (Dün 10:07)

   

  Konya-İstanbul YHT Seferleri Başlıyor

  Konya-İstanbul YHT Seferleri Başlıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanların katılımıyla açılacak olan İstanbul-Konya YHT hattı için hazırlıklar tamamlandı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Küçükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Mehmetçik'ten Destek

  TÜKETBİR Genel Başkanı Tunç "Et ve Süt Kurumu, küçükbaş hayvan üreticisinin mağdur olmaması için TSK ile güzel bir protokol imzaladı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  PKK Kurucusundan Çözüm Süreci Değerlendirmesi

  PKK Kurucusundan Çözüm Süreci Değerlendirmesi

  PKK’nın kurucuları arasında yer alan Selim Çürükkaya, çözüm süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmesinde, AK Parti iktidarda olduğu sürece çatışmalı bir ortamın yaşanmayacağını söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Minik Öğrencilerden Asker Selamı

  Minik Öğrencilerden Asker Selamı

  Tokat İl Jandarma Komutanlığı’nda TSK’nın bünyesine kattığı yeni nesil kirpi aracına binen minik öğrenciler asker selamı verdi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Hamzaçebi: 14 Aralık İçin Şikayet Organize Ediliyor İse Bu Son Derece Vahim

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, 14 Aralık’ta gerçekleştirilen ve özgür basını hedef alan operasyonun, '14 Aralık’ta Türkiye’de basın özgürlüğüne indirilmiş bir darbe' olduğunu söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Terör Gazisi Bedelli Askerliğin İptali İçin Anayasa Mahkemesi'ne Başvurdu

  Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde yaşayan terör gazisi Tarkan Yılgün (42), bedelli askerlik yasasının iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Devrim Şehidi Kubilay Anılacak

  Devrim Şehidi Kubilay Anılacak

  Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, gericiler tarafından şehit edilişinin 84'ncü yılında İzmir'in Menemen İlçesi'nde, 23 Aralık'ta Yıldıztepe'de düzenlenecek törenle anılacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP, Cemaat'e Operasyonu Başlatan Yasayı AYM'ye Taşıyor

  CHP, Cemaat'e Operasyonu Başlatan Yasayı AYM'ye Taşıyor

  CHP, Erdoğan'ın imzasıyla yürürlüğe giren 'makul şüpheli' içeriğini taşıyan ve Cemaat'e operasyonun da çıkış noktası olan yasanın iptali için AYM'ye başvuracak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Konya-İstanbul Artık 4 Saat 15 Dakika

  Konya-İstanbul Artık 4 Saat 15 Dakika

  Konya-İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren Çarşamba günü seferlerine başlıyor. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "Bir medya organına baskın düzenlenmesi, gazetecilerin, dizi film yönetmenlerinin akıllara durgunluk veren suçlamalarla gözaltına alınmaları izaha muhtaç bir garabettir" "Sözde darbe davalarında görülen usulsüzlük ve haksızlıkların bir benzerinin tekrarı çok hazin, çok düşündürücüdür" (16 Aralık 2014 Salı )

   

  İstanbul-Konya arasını 4 Saate Düşürecek YHT Seferi Başlıyor

  İstanbul-Konya arasını 4 Saate Düşürecek YHT Seferi Başlıyor

  İstanbul-Konya arasında Yüksek Hızlı Tren seferleri yarın başlıyor. 13 saat süren yolculuk 4 saat 15 dakikaya düşerken biletler 42.5 lira olacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  MHP Lideri Bahçeli'den '14 Aralık Operasyonu' Açıklaması

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne paralel bir yapılanma nüfuz etmişse, yasa ve anayasa aykırı olacak biçimde gayri meşru bir organizasyon kurulmuşsa, buna göz yummak, buna izin vermek büyük bir vebal, vatana ihanetle eşdeğer büyük bir suçtur. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  20 Yıldır Sırtında PKK Kurşunuyla Yaşıyor

  20 Yıldır Sırtında PKK Kurşunuyla Yaşıyor

  Vatani görevini ifa ederken terör örgütü PKK'nın kurşununa hedef olan Ahmet Paksoy, 20 yıldır sırtına isabet eden mermi çekirdeğiyle yaşıyor. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Bahçeli'den '14 Aralık Operasyonu' Açıklaması

  Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Aralık Operasyonu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

 

  Konya - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Seferleri Başlıyor

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Konya İstanbul Yüksek Hızlı Treni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yarın Konya Gar’da düzenlenecek törenle seferlerine başlayacak" "Otobüsle 10 11 saat, konvansiyonel trenlerle 13 saat olan Konya İstanbul. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Makedonya'dan Afganistan'a 38 Asker

  Makedonya'dan Afganistan'a 38 Asker

  MMakedonya'dan Afganistan'a 38 asker- Makedonya Ordusu'ndan 38 askerin, Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nde (ISAF) görev yapmak üzere Afganistan'a gönderilmesi kararı mecliste onaylandı Makedonya Ordusu'nda görevli 38 asker, Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nde (ISAF) görev yapmak üzere Afganistan'a gönderilecek. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Makedonya'dan Afganistan'a 38 Asker

  Makedonya ordusundan 38 askerin, Uluslararası Güvenlik Destek Gücünde görev yapmak üzere Afganistan'a gönderilmesi kararı mecliste onaylandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kore Gazisi'ne Vefa Ziyareti

  Kore Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Chun, TSK Rehabilitasyon ve ve Bakım Merkezi'nde tedavi gören Kore Gazisi Türkoğul'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  TSK İçin Yerli Savaş Eğitim Simülasyonu Yapacaklar

  TSK İçin Yerli Savaş Eğitim Simülasyonu Yapacaklar

  "Arma" isimli dünyanın en çok oynanan FPS oyununa Türkçe yama hazırlayarak. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  10 Gazeteden 32 Köşe Yazarı 14 Aralık Operasyonu'nu Yazdı

  10 Gazeteden 32 Köşe Yazarı 14 Aralık Operasyonu'nu Yazdı

  10 gazeteden 32 köşe yazarı, Türkiye gündemine oturan Cemaat'e yönelik operasyonu bugünkü köşesinde değerlendirdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  TCG Gökçeada gemisi KKTC tarafından TPAO'ya verilen ruhsat sahalarında araştırma yapan Barbaras Hayreddin Paşa gemisini koruma ve destek görevi yaptı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Aytaç Yalman: Balyoz Sanıkları İfade Vermemi İstemedi

  Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Aytaç Yalman, Balyoz sanıklarının mahkemede ifade vermesini istemediğini söyledi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Türeli'den, Yüzbaşı Erdoğan İçin Yardım Önerisi

  Türeli'den, Yüzbaşı Erdoğan İçin Yardım Önerisi

  CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, verdiği üç yazılı ve bir sözlü soru önergesiyle 18 yıl önce uçağı ile Ege Denizi’ne düşerek şehit olan Yüzbaşı Nail Erdoğan’ın naaşının bulunması için çaba harcadığını belirterek, “Türkiye, NATO üyesi bir ülke. Belki başka ülkelerden de yardım alınabilir" dedi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Demir: 'Türkiye'de Ehl-İ Sünnet Kaybolursa Işid Anadolu Coğrafyasını Esir Alır'

  Demir: "Türkiye'de Ehl-İ Sünnet Kaybolursa Işid Anadolu Coğrafyasını Esir Alır"

  Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Çorum Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Hilmi Demir, “Türkiye’de ‘ehl-i sünnet’ dediğimiz o ana şemsiyeyi kaybederseniz Anadolu coğrafyasını ateşe atarsınız. O kızdığınız, korktuğunuz IŞİD Anadolu coğrafyasını esir alır” dedi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  İstiklal Savaşı, Cemaate Karşı Verilecek Bir Mücadele Değildir"

  MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, AK Parti iktidarının 17-25 Aralık ile hesaplaşmak yerine cemaatten intikam alma peşinde olduğunu söyledi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  TSK: Adıyaman Merkezde Türk Bayrağını Yaktılar

  TSK'nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 8 Aralık 2014 Pazartesi günü Adıyaman'da Türk bayrağı, kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu bir kişi teslim oldu. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Rodos Adası 15 deniz mili açıklarındaki Marshall Adaları bayraklı ticari gemide felç geçirdiği bildirilen personel, Sahil Güvenlik Arama Kurtarma helikopteriyle alınarak, acil servis ambulansına getirildi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Bakan Çelik, Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı

  Bakan Çelik, Yılın Fotoğrafı Oylamasına Katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Anadolu Ajansının düzenlediği Yılın Fotoğrafı oylamasına katıldı. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Zakaullah Türkiye'de

  Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Muhammed Zakaullah'a, Türk mevkidaşı Oramiral Bostanoğu tarafından "Türk Silahlı Kuvvetleri Liyakat Madalyası" takdim edildi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bakan Işık, Kırıkkale'de Temel Atma Törenine Katıldı

  Bakan Işık, Kırıkkale'de Temel Atma Törenine Katıldı

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, savunma sanayinde dışa bağımlılığı azalttıklarını belirterek, “Milliyetçilik bu. Milliyetçilik akşama doğruyum dürüstüm demekle olmaz. Ülkene ne katıyorsun. Ülken için ne yaptın. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bakan Fikri Işık: Türkiye, Artık Dostuna Güven, Düşmanına Korku Veriyor

  Bakan Fikri Işık: Türkiye, Artık Dostuna Güven, Düşmanına Korku Veriyor

  Makine Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından TÜBİTAK’ın desteğiyle 2009 yılında yapımına başlanan ve 50 milyon TL’ye mal olan Türkiye’nin ilk yerli tasarım Duyarsız Patlayıcı Üretim Dolum Tesisi (DUPAT) hizmete açıldı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'nin İlk Yerli Tasarım Patlayıcı Üretim Dolum Tesisi Açıldı

  Türkiye'nin İlk Yerli Tasarım Patlayıcı Üretim Dolum Tesisi Açıldı

  Makine Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından 2009'da yapımına başlanan ve 50 milyona mal olan Türkiye'nin ilk yerli tasarım Duyarsız Patlayıcı Üretim Dolum Tesisi açıldı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Türkiye'yi Ziyaret Etti

  Pakistan Deniz kuvvetleri Komutanını Türk Savunma Bakanı ile görüştü. Görüşme Türk Kara Kuvvetlerinin Madalyası ile süslendi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP’nin muhalefet konusunda yetersiz olduğunu söyledi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Davutoğlu Hdp'ye Seslendi: 'Artık Türkiyeli Olun'

  Davutoğlu Hdp'ye Seslendi: 'Artık Türkiyeli Olun'

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'ye çağrıda bulunarak, "Artık Türkiyeli olun Türkiyeli olmak aidiyettir. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan CHP'ye 'Darbecisiniz' Dedi, Meclis Karıştı

  Başbakan CHP'ye "Darbecisiniz" Dedi, Meclis Karıştı

  Bütçe görüşmelerine Başbakan'ın CHP'lilere yönelik sözleri damga vurdu. "Darbecisiniz" diyen Başbakan CHP'lileri ayaklandırdı. Kılıçdaroğlu'ndan da cevap gecikmedi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Başbakan Davutoğlu: (2) "Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki 'bana bir 4 yıl verin, sonrasını istemiyorum. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2015 Merkezi Yönetim Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Merkezi Yönetim Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP’ye çağrıda bulunarak, "Artık Türkiyeli olun Türkiyeli olmak aidiyettir. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 18:34:00. #1.13#