SON DAKİKA TSK HABERLERİ

Son Dakika Tsk Haberleri

 • 24 Ağustos 2016 14:55Bartık'tan, Carablus Harekatına DestekBartık'tan, Carablus Harekatına DestekGaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Türkiye’nin sınır güvenliği için Carablus’a düzenlenen operasyonu desteklediklerini belirtti.
 • 24 Ağustos 2016 14:55Akşehir Onur Günü'nü KutladıAkşehir Onur Günü'nü KutladıMilli Mücadelenin Batı Cephesi Karargahı göreviyle çok önemli bir rol üstlenen Konya’nın Akşehir ilçesinde, taarruz hazırlıklarının sona ererek, karargahın taşındığı 24 Ağustos 1922 tarihi anısına her yıl düzenlenen "Akşehir Onur Günü" etkinlikleri bu yılda coşkuyla kutlandı.
 • 24 Ağustos 2016 14:52Şanlıurfa'da Tank ve Obüslerin Namluları Cerablus'a ÇevrildiŞanlıurfa'da Tank ve Obüslerin Namluları Cerablus'a ÇevrildiŞANLIURFA'nın Birecik İlçesi'nde konuşlandırılan fırtına obüsleri ve tankların namluları, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin koalisyon güçleri ile birlikte askeri harekat başlattığı Suriye'nin IŞİD denetimindeki Cerablus kentine çevrildi.
 • 24 Ağustos 2016 14:52TSK'dan Daeş'e "Fırat Kalkanı" OperasyonuAK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, DAEŞ terör örgütüne yönelik Suriye'nin kuzeyinde yürütülen operasyonla Türkiye'nin bölgede kendisine biçilen rolü oynamak yerine aktör olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ilan ettiğini bildirdi.
 • 24 Ağustos 2016 14:46Fırat Kalkan Operasyonunun İlk Bilançosu Açıklandı: 46 IŞİD'li ÖldürüldüFırat Kalkan Operasyonunun İlk Bilançosu Açıklandı: 46 IŞİD'li ÖldürüldüCerablus'a düzenlenen Fırat Kalkanı operasyonunda, şu ana kadar 46 IŞİD'li öldürüldü.
 • 24 Ağustos 2016 14:30Başkan Gürlesin'den Jandarma Komutanı Yıldız'a Teşekkür ZiyaretiBaşkan Gürlesin'den Jandarma Komutanı Yıldız'a Teşekkür ZiyaretiPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız’ı ziyaret etti.
 • 24 Ağustos 2016 14:27Kocaeli'nde Tank HareketliliğiKocaeli'nde Tank HareketliliğiKocaeli'nde tank hareketliliğiSelda Hatun TAN/KARTEPE(Kocaeli)(DHA)-TÜRK Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Cerablus kentine yönelik başlatılan askeri harekatın ardından İstanbul'dan bölgeye destek amacıyla tırlara yüklenen tanklar D-100 Karayolu Kocaeli geçişinde hareketlilik yaşanmasına neden oldu.
 • 24 Ağustos 2016 14:25İçişleri Bakanı Ala: İçişleri Bakanı Ala: "Bundan Sonra da Bir Değil Bir Kaç Khk Daha Çıkabilir"İçişleri Bakanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ihanetlerine ilişkin, "Çok önemli istihbarat verilmiş olmasına rağmen, sınır ötesinde işin gereğini yapmayan hain FETÖ elemanı terörist çıktı ortaya, bu kişi bu işlerin başındaki yani verilen koordinatları değerlendirmeyen kişi, çok önemli iki istihbaratı değerlendirmeyen kişi, o işin başında, o hareketin başında, o ikisi sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı Marmaris'te almaya giden ve suikast için giden kişi general." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 14:21TBMM Katip Üyesi Serdar AçıklamasıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Katip Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, "Olağanüstü halden sonra terör örgütlerinin eylem biçimlerinin farklı bir formata dönüştüğünü görüyoruz.
 • 24 Ağustos 2016 14:16Harekat Doğru Zamanda Yapıldı"SEMRA ORKAN/HALİL İBRAHİM BAŞER- İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Köni, "Fırat Kalkanı Operasyonu"nun çok doğru bir zamanda yapıldığını belirterek, "Türkiye kendi ulusal çıkarlarının sarsılmasını önlemeye çalışıyor.
 • 24 Ağustos 2016 14:10Daeş'e Yönelik Fırat Kalkanı OperasyonuSuriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), "Türkiye'nin, Cerablus'ta DAEŞ'e karşı yürütülen operasyonlara destek vermesini" memnuniyetle karşıladığını duyurdu.
 • 24 Ağustos 2016 14:04Bakan Akdağ: "Batılı Ülkeler Bu Kötü Alışkanlıklarından Vazgeçmeliler"Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TSK’nın Suriye’ye karşı başlattığı harekat ile ilgili, "Sahra hastanelerimiz, Ulusal Tıbbi Kurtarma ekiplerimiz ayrıca ambulans sayımız itibariyle Gaziantep’te çok ciddi bir kapasite arttırımı gerçekleştirdik.
 • 24 Ağustos 2016 13:57Suriye'den Türkiye'ye 'Operasyon' TepkisiSuriye'den Türkiye'ye 'Operasyon' TepkisiSuriye Dışişeleri Bakanlığı'ndan TSK'nın Cerablus'a gerçekleştirdiği operasyonla ilgili açıklama geldi.
 • 24 Ağustos 2016 13:56Daeş'e Yönelik Fırat Kalkanı OperasyonuSuriye'nin Türkiye sınırındaki Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, terör örgütü DAEŞ tarafından atılan havan topu mermisiyle yaralanan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubu 3 kişi, Gaziantep'te tedavi altına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 13:53TSK'dan Daeş'e Operasyon (Hava Görüntüleri)TSK'dan Daeş'e Operasyon (Hava Görüntüleri)TSK Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla askeri harekat başlatıldı.
 • 24 Ağustos 2016 13:53TSK'dan Daeş'e "Fırat Kalkanı" OperasyonuSuriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla başlatılan askeri harekatın ardından Kocaeli'den sınır bölgesine tank ve zırhlı araç sevkıyatı başladı.
 • 24 Ağustos 2016 13:52Barzani'nin 'Değişim' Sözleri Operasyonu mu Kast Ediyordu?Barzani'nin 'Değişim' Sözleri Operasyonu mu Kast Ediyordu?Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani dün Ankara ziyaretinin ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında "Bölgede büyük değişimlerin yolda olduğu görülüyor" ifadelerini kullandı.
 • 24 Ağustos 2016 13:50Suriye'den Türkiye'ye 'Operasyon' Tepkisi: Egemenliğimiz İhlal EdiliyorSuriye'den Türkiye'ye 'Operasyon' Tepkisi: Egemenliğimiz İhlal EdiliyorSuriye Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin 'Fırat Kalkanı' operasyonu ile ilgili "Suriye topraklarına girmesi, egemenliğimizin ihlalidir." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 13:50ÖSO Nedir? ÖSO'nun açılımı nedir?ÖSO Nedir? ÖSO'nun açılımı nedir?ÖSO Nedir? ÖSO'nun açılımı nedir ve bu grup kimlerden oluşuyor? Suriye'ye yapılan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda TSK'ya destek olan ÖSO, dünyanın yakından takip ettiği bu operasyon ile adını dünyaya daha sık duyurmuş oldu.
 • 24 Ağustos 2016 13:48Çavuşoğlu: YPG Fırat'ın Doğusuna Geçmezse Gereğini YaparızÇavuşoğlu: YPG Fırat'ın Doğusuna Geçmezse Gereğini YaparızDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "YPG güçleri bir an evvel Fırat'ın doğusuna geçmelidir, aksi takdirde Türkiye olarak gereğini yaparız" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 13:36Işid Saldırısından Korkan Suriyeliler Azez'e GidiyorIşid Saldırısından Korkan Suriyeliler Azez'e GidiyorSuriye’nin Halep şehrine bağlı Cerablus bölgesindeki terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik Türkiye tarafından başlatılan operasyonun ardından, IŞİD’in hedefi olmaktan korkan Suriyeliler Azez bölgesine ilerliyor.
 • 24 Ağustos 2016 13:35Gaziantep-Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'a Harekat Başlattı-12Gaziantep-Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'a Harekat Başlattı-12(Tür: Yurt)
 • 24 Ağustos 2016 13:35Kilis'in Karşısındaki Işid Mevzileri VuruluyorKilis'in Karşısındaki Işid Mevzileri VuruluyorKilis'in karşısındaki IŞİD mevzileri vuruluyorReşit ÇELEBİOĞLU/KİLİS, (DHA) - TÜRK Silahlı Kuvvetleri bu sabah başlattığı Cerablus'a yönelik harekatı sürdürürken, Kilis'in karşısındaki Suriye topraklarında bulunan terör örgütü IŞİD hedeflerini de vuruyor.
 • 24 Ağustos 2016 13:35Bakan Ala, Aa Editör Masasına Konuk Olduİçişleri Bakanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ihanetlerine ilişkin, "Çok önemli istihbarat verilmiş olmasına rağmen, sınır ötesinde işin gereğini yapmayan hain FETÖ elemanı terörist çıktı ortaya, bu kişi bu işlerin başındaki yani verilen koordinatları değerlendirmeyen kişi, çok önemli iki istihbaratı değerlendirmeyen kişi, o işin başında, o hareketin başında, o ikisi sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı Marmaris'te almaya giden ve suikast için giden kişi general." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 13:32İTO Başkanı Çağlar'dan sınır ötesi operasyon açıklaması:"Türkiye Cumhuriyeti bölücü unsurlar ve dışarıdaki temsilcileriyle kuşatılmaya müsaade etmeyeceğini bir kez daha gösterdi"
 • 24 Ağustos 2016 13:31İTO Başkanı Çağlar'dan Sınır Ötesi Operasyon Açıklaması AçıklamasıİTO Başkanı Çağlar'dan Sınır Ötesi Operasyon Açıklaması AçıklamasıİTO Başkanı İbrahim Çağlar, DAEŞ terör örgütüne karşı başlatılan sınır ötesi operasyonla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.
 • 24 Ağustos 2016 13:25Kocaeli'den Sınıra Tank SevkiyatıKocaeli'den Sınıra Tank SevkiyatıTürk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de başlatılan askeri harekat sonrasında İstanbul’dan gelen tanklar, Kocaeli’nden demiryolu ile sınıra sevk edildi.
 • 24 Ağustos 2016 13:23Daeş'e Yönelik Fırat Kalkanı Operasyonuİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, "Türkiye Cumhuriyeti bölücü unsurlar ve dışarıdaki temsilcileriyle kuşatılmaya müsaade etmeyeceğini bir kez daha gösterdi.
 • 24 Ağustos 2016 13:21Ak Partili Ercik: Ak Partili Ercik: "Fırat Kalkanı Operasyonu Nefsi Müdafadır"AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Suriye’nin Cerablus bölgesinin IŞİD’den temizlenmesi için başlatılan ’Fırat Kalkanı’ operasyonunun ’nefsi müdafaa’ olduğunu belirterek, "Bu işin artık son bulması gerekmekteydi ve bu süreç başladı.
 • 24 Ağustos 2016 13:18Çavuşoğlu: Operasyonun Amacı Daeş Terör Örgütünü Sınırımızın Diğer Tarafından Temizlemek (2) -...DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Estonyalı mevkidaşı Marina Kaljurand ile düzenlediği ortak basın toplantısında bu sabah başlayan Cerablus operasyonuyla ilgili "Operasyonun amacı DAEŞ terör örgütünü sınırımızın diğer tarafından temizlemektir.
 • 24 Ağustos 2016 13:15Bakan Tüfenkci Van'daBakan Tüfenkci Van'daGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kapıköy Gümrük Kapısı’nın temel atma töreni ve bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Van’a geldi.
 • 24 Ağustos 2016 13:12Rus Basını Operasyonu Böyle Haber YaptıRus Basını Operasyonu Böyle Haber YaptıTürk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü IŞİD'den temizlenmesi amacıyla başlatılan askeri harekat, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Kazakistan ve Kırgızistan basınında geniş yer buldu.
 • 24 Ağustos 2016 13:11Bakan Çavuşoğlu'ndan Daeş Operasyonuna İlişkin AçıklamaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü DAEŞ’e karşı yapılan operasyona ilişkin, “Bizim amacımız, bu operasyonun amacı, DAEŞ terör örgütünü sınırımızın diğer tarafından temizlemektir.
 • 24 Ağustos 2016 13:11Çavuşoğlu-Kaljurand Ortak Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeyine yönelik operasyona ilişkin, "Bizim amacımız DAEŞ terör örgütünü kuzeyden aşağı doğru süpürmektir.
 • 24 Ağustos 2016 13:10Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'a Harekat Başlattı (3)Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'a Harekat Başlattı (3)TANKLARIN PEŞİNDEN ÖSO GİTTİCerablus'a yönelik askeri harekatın başlaması ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tankları sınırı geçerek Suriye topraklarında ilerledi.
 • 24 Ağustos 2016 13:06Gaib Başkanlar Kurulundan Fırat Kalkanı Harekatına DestekGaib Başkanlar Kurulundan Fırat Kalkanı Harekatına DestekTürk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü IŞİD’in sınırlardan temizlenmesi için başlatılan Fırat Kalkanı harekatının önemli bir karar olduğunu açıklayan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz yaptıkları yazılı açıklamada Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne kasteden her türlü oluşumun ve terör gruplarının bertaraf edilmesi gerektiği, bunun için milletçe TBMM’nin, hükümetin, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensuplarının yanında yer alacaklarını ifade etti.
 • 24 Ağustos 2016 13:03Daeş'e Yönelik Fırtına Kalkanı OperasyonuTürk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları Keklice köyünü ele geçirdi.
 • 24 Ağustos 2016 12:59Akyer: Akyer: "İhanet Şebekesi Emeline Ulaşamadı"TARİŞ S.S. 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında AK Parti İlçe Teşkilatına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
 • 24 Ağustos 2016 12:48Çavuşoğlu: Operasyonun Amacı Daeş Terör Örgütünü Sınırımızın Diğer Tarafından Temizlemek (1)DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Estonyalı mevkidaşı Marina Kaljurand ile düzenlediği ortak basın toplantısında bu sabah başlayan Cerablus operasyonuyla ilgili "Operasyonun amacı DAEŞ terör örgütünü sınırımızın diğer tarafından temizlemektir.
 • 24 Ağustos 2016 12:47TSK'dan Daeş'e "Fırat Kalkanı" OperasyonuTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ'ten temizlenmesi amacıyla başlatılan askeri harekat, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Kazakistan ve Kırgızistan basınında geniş yer buldu.
 • 24 Ağustos 2016 12:45Tika'dan Türkiye Aleyhindeki Makaleye CevapTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Hindistan'ın prestijli düşünce kuruluşlarından Gateway House'un internet sitesinde, darbe girişiminin ardından yayımlanan Türkiye aleyhindeki yazıya karşı darbe girişiminin iç yüzünü anlatan "Türkiye darbe sonrasında her zamankinden daha güçlü" başlıklı bir makale kaleme aldı.
 • 24 Ağustos 2016 12:34Savaş Uçakları Mühimmatlı ve 'Vur' Emriyle HavalanıyorSavaş Uçakları Mühimmatlı ve 'Vur' Emriyle HavalanıyorTürk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye’nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin DAEŞ’ten temizlenmesi için başlatılan askeri harekat hava ve karadan devam ederken, hava harekatının Diyarbakır’da bulunan 8. Ana Jet Üssü’nden idare edildiği belirtildi.
 • 24 Ağustos 2016 12:30Müslim'e Bir Tepki de Çavuşoğlu'ndan: Sen de KorkabilirsinMüslim'e Bir Tepki de Çavuşoğlu'ndan: Sen de KorkabilirsinSalih Müslim'in küstah sözlerine Erdoğan'dan sonra bir tepki de Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan geldi: Türkiye'nin hedefi bataklığı kurutmaktır. Senin ajandan buysa sen de korkabilirsin.
 • 24 Ağustos 2016 12:23Atatürk Havalimanı'nda Güvenlik Önlemleri ArtırıldıAtatürk Havalimanı'nda Güvenlik Önlemleri ArtırıldıCerablus'taki askeri harekatın ardından tüm havalimanlarında güvenlik önlemleri artırılırken, Atatürk Havalimanı'ndaki önlemler de hız kesmeden devam ediyor.
 • 24 Ağustos 2016 12:20Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'a Harekat Başlattı - Ek FotoğraflarTürk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'a Harekat Başlattı - Ek Fotoğraflar
 • 24 Ağustos 2016 12:14Bakan Ala, Aa Editör Masasına Konuk Olduİçişleri Bakanı Efkan Ala, "Bir akademi kurduk. TSK'ya yönelik bir üniversite kuruldu, Milli Savunma Üniversitesi. Biz Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi kurduk. Bu sene de öğrenciler alacağız. 500'e yakın subay, yani yeni alacağız ve subay olarak yetiştireceğiz.
 • 24 Ağustos 2016 11:58TSK'dan Daeş'e "Fırat Kalkanı" OperasyonuBaşbakanlık,TSK'nın DAEŞ'e yönelik başlattığı "Fırat Kalkanı" operasyonuna ilişkin, "Düşman unsurlarına cevap ve her türlü terörist grupla mücadele amaçlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün saat 04.00 itibariyle daha önceden belirlenen DAEŞ hedeflerine yönelik topçu atışı başlamıştır.
 • 24 Ağustos 2016 11:55Salih Müslim: Salih Müslim: "Türkiye Suriye Batağında. Işid Gibi Bozguna Uğrayacak"DHA DIŞ HABER – Salih Müslim: "Türkiye Suriye batağında.
 • 24 Ağustos 2016 11:54Daeş'e Yönelik Fırat Kalkanı OperasyonuTürk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'nda, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurları bölgenin 3 kilometre içine girdi.
 • 24 Ağustos 2016 11:47Son dakika haberler! Türk tankları vura vura ilerliyorSon dakika haberler! Türk tankları vura vura ilerliyorSon dakika haberler! Türk tankları vura vura ilerliyor. Operasyonda yeni bir aşamaya geçildi. Askeri kaynaklar, Suriye'nin kuzeyine yönelik Fırat Kalkanı harekatı kapsamında tank birliklerinin Suriye sınırından içeri girdiğini, harekatın sürdüğünü bildirdi.