SON DAKİKA TSK HABERLERİ

Son Dakika Tsk Haberleri

 • 07:30Raporlar Ortaya Çıktı! PKK Yönetimi Suriye'ye KaçıyorRaporlar Ortaya Çıktı! PKK Yönetimi Suriye'ye KaçıyorKandil, Türkiye'nin bombardımanları sonrası köşeye sıkışırken çekişmeler nedeniyle iyice otorite boşluğu yaşanan Suriye'deki PYD bölgesine doğru kaçışa başladı.
 • 11:16Amanoslar'da Hain Saldırı: 1 Asker ŞehitAmanoslar'da Hain Saldırı: 1 Asker ŞehitHatay-Osmaniye-Gaziantep üçgenindeki Amanos Dağları'nda arama tarama faaliyeti yürüten askerlere PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu 1 asker şehit düştü.
 • 12:36TSK Açıkladı! Sınırda Türk Uçaklarına TacizTSK Açıkladı! Sınırda Türk Uçaklarına TacizGenelkurmay, Suriye sınırında MIG-29 uçağının iki adet F-16 uçağımızı taciz ettiğini açıkladı. Taciz, 5 dakika 40 saniye sürdü.
 • 13:30Başbakan Davutoğlu'ndan Sınır İhlali Yapan Rusya'ya Sert TepkiBaşbakan Davutoğlu'ndan Sınır İhlali Yapan Rusya'ya Sert TepkiBaşbakan, hava sahasının ihlaline ilişkin "Uçan kuş bile olsa Türkiye sınırlarını ihlal ederse gereken yapılacaktır. Rusya 'sehven' olduğunu söyledi" dedi.
 • 18:37NATO: Rusya'nın İhlali Tehlikeli ve SorumsuzcaNATO: Rusya'nın İhlali Tehlikeli ve SorumsuzcaAcil kodlu toplanan NATO'dan Türk hava sahasını ihlal eden Rusya'ya tepki geldi: Sorumsuzca yapılan ihlali kınıyoruz.
 • 15:08TSK: Uçaklarımız Suriye Sınırında Taciz EdildiTSK: Uçaklarımız Suriye Sınırında Taciz EdildiGenelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Suriye sınırında Türk F-16'larının MİG-29 tipi uçak tarafından 4 buçuk dakika boyunca taciz edildiği bildirildi.
 • 10:14İlker Başbuğ: Türkiye Bu Haldeyken Ben Neden Yargıtay'dayımİlker Başbuğ: Türkiye Bu Haldeyken Ben Neden Yargıtay'dayımYargıtay'daki Ergenekon davasında savunma yapan Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Türkiye bu durumdayken ben neden Yargıtay'dayım?" dedi.
 • 10:55İlker Başbuğ Yargıtay'da Konuşuyor (1)Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ergenekon Davası kapsamında Yargıtay'da ifade veriyor.
 • 10:39Genelkurmay: 14 Askerimiz Hayati Tehlikeleri Olmayacak Şekilde YaralandıGenelkurmay Başkanlığı, Van Başkale Eşmepınar Jandarma Karakolu'na bir grup terörist tarafından, bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 14 askerin hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandığını bildirdi.
 • 09:58Tanrıkulu: 25 Aralık İddianamesi Fecaat, Yüzüklerin Efendisi'ne Kadar VarTanrıkulu: 25 Aralık İddianamesi Fecaat, Yüzüklerin Efendisi'ne Kadar Var25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkında açılan soruşturmanın, içinde Hz. Adem, Hitit, Lidya, Roma ve İstanbul’un fethi gibi konuların da bulunduğu bin 453 sayfalık iddianamesi için MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, “İçeriğine baktım, Yüzüklerin Efendisi’ne kadar var. İddianame fecaat bir şey. İktidara geldiğimizde yapacağımız en önemli işlerden biri, 17-25’in üzerine gitmek.
 • 07:40'Ebabil' Batmana Konuşlanıyor'Ebabil' Batmana KonuşlanıyorTSK'nın insansız hava araçlarına eklenmesi düşünülen 'Ebabil' isimli uçaklar, devreye girince Batmana konuşlanacak.
 • 23:42Başbakan Yardımcısı Türkeş (2) AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Şırnak'ta etkisiz hale getirilen ve zırhlı aracın arkasında bağlanarak sürüklenen teröristin fotoğrafıyla ilgili, "Hiç kabul edilir bir şey değil. Müslüman'a yakışmaz bir kere. Vicdan sahibi insana yakışmayacak bir şey. Hiç hoş karşılanacak bir tarafı yok. İnsanlıkla da alakası yok" dedi.
 • 19:58TSK ile MEB Arasında Fatih Projesi İçin Protokol Anlaşması İmzalandıTSK ile MEB Arasında Fatih Projesi İçin Protokol Anlaşması İmzalandıAskeri ortaöğretim okullarındaki 9’uncu sınıf öğrencilere ve öğretmenlere 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren tablet bilgisayar verilmesini kapsayan protokol, TSK ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalandı.
 • 19:08Kocaeli Emekli Kurmay Albay Ümit Metin: Kumpas Davalarının Aktif ve Pasif Paşalarını Adalet Önüne...Kocaeli Emekli Kurmay Albay Ümit Metin: Kumpas Davalarının Aktif ve Pasif Paşalarını Adalet Önüne...Emekli Kurmay Albay Ümit Metin: Kumpas davalarının aktif ve pasif paşalarını adalet önüne çıkartacağız Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın komuta kademesini sarsan, önce 'Balyoz' daha sonra bazı davalarla birleştirilen 'Poyrazköy Davası'nın da beraatla sonuçlanmasının ardından, dava nedeniyle emekliye ayrılan ve 'Sessiz Çığlık' nöbetini eşlerinden devralan emekli askerler, yaşadıklarını unutturmamak için artık sadece ayda bir araya geliyor.
 • 19:03Bmc Yönetim Kurulu Başkanı SancakBmc Yönetim Kurulu Başkanı SancakMayına karşı dayanıklı zırhlı personel taşıyıcı kirpiden detaylar- BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak açıklama BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sancak: - "(Altay tankı) Prototip bitince seri üretim için Savunma Sanayii Müsteşarlığı ihale açacak.
 • 18:25Fatih Projesi, Askeri Liselerde de UygulanacakFatih Projesi, Askeri Liselerde de UygulanacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile salona gelişi- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması- Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in konuşması- Protokolün imzalanması FATİH Projesi, askeri liselerde de uygulanacak- Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "Sadece donanım olarak değil, aynı zamanda içerik olarak da FATİH Projesi'ni Türk Silahlı Kuvvetlerinin, dolayısıyla askeri liselerimizin de hizmetine açmak üzere protokol imza töreni düzenledik"- Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Güler: - "FATİH projesinin parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.
 • 17:40Fatih Projesi, Askeri Liselerde de UygulanacakMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, FATİH Projesi'nin sadece donanım olarak değil, aynı zamanda içerik olarak askeri liselerin de hizmetine açıldığını bildirdi.
 • 17:24TSK ile MEB Arasında Tablet Protokolü İmzalandıMillî Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler arasında askeri liselerde tablet tanıtımını öngören protokol bugün imzalandı.
 • 17:07Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ile GörüştüGenelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ile GörüştüGenelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ile görüştü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, resmi temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan'da Savunma Bakanı Zakir Hasanov' ile görüştü.
 • 16:56Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ile GörüştüGenelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ile GörüştüGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, resmi temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan'da Savunma Bakanı Zakir Hasanov' ile görüştü.
 • 16:52Hurşit Tolon: Bağımsız Bir Mahkemenin HuzurundayımEmekli Orgeneral Hurşit Tolon, Ergenekon davası temyiz incelemesi ilk duruşmasında savunmasını yaptı.
 • 16:40Ergenekon Davasının Temyiz İncelemesinin İlk Duruşması Devam EdiyorYargıtay 16. Ceza Dairesince, 275 sanıklı ve 66 sanık hakkında duruşmalı inceleme kararı verilen Ergenekon davasının temyiz incelemesinin ilk duruşmasında sanıkların savunmaları alınıyor.
 • 16:17Bmc Yönetim Kurulu Başkanı Sancak AçıklamasıBMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Altay tankının seri üretimi konusunda, "Prototip bitince seri üretim için Savunma Sanayii Müsteşarlığı ihale açacak.
 • 16:10Emekli Kurmay Albay Ümit Metin: Kumpas Davalarının Aktif ve Pasif Paşalarını Adalet Önüne...Emekli Kurmay Albay Ümit Metin: Kumpas Davalarının Aktif ve Pasif Paşalarını Adalet Önüne...Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın komuta kademesini sarsan, önce 'Balyoz' daha sonra bazı davalarla birleştirilen 'Poyrazköy Davası'nın da beraatla sonuçlanmasının ardından, dava nedeniyle emekliye ayrılan ve 'Sessiz Çığlık' nöbetini eşlerinden devralan emekli askerler, yaşadıklarını unutturmamak için artık sadece ayda bir araya geliyor.
 • 15:36Tsk: F-16 Uçaklarımız Suriye Sınırında Taciz EdildiGenelkurmay Başkanlığı, Türkiye- Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu yapan F-16 savaş uçaklarına bir kez daha tacizde bulunulduğunu açıkladı.
 • 15:3328 Şubat Davası28 Şubat Davası'nda "tanık" olarak dinlenen, dönemin Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller'in Basın Müşaviri Mehmet Bican, "Tansu Hanım, bir Başbakan Yardımcısı olarak Türkiye'de darbenin söz konusu olmadığının, MGK kararlarının Türkiye lehine olduğunun bilinci içindeydi" iddiasında bulundu.
 • 14:45Doğu Perinçek: Burada Örgüt Yok, Suç Yok, Tertip VarDoğu Perinçek: Burada Örgüt Yok, Suç Yok, Tertip VarVatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ergenekon davasının ilk temyiz duruşmasında savunmasını yaptıktan sonra verilen öğle molasında basın açıklaması yaptı.
 • 12:49Genelkurmay'dan Yurtiçi Olaylarıyla İlgili BilgilendirmeGenelkurmay Başkanlığı, 05 Ekim 2015'te yaşanan önemli yurtiçi olayları hakkında bilgilendirme yaptı.
 • 12:13Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Azerbaycan'da (1)Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Azerbaycan'da (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın gelişi- Akar'ın şehitlikleri ziyareti çelenk koyması ve karanfil bırakması- Akar'ın Bakü'deki ziyaretlerinden detay Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Azerbaycan'da- Orgeneral Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov'la görüştü- Hasanov, Akar'a "Askeri İşbirliği Üstün Hizmet Madalyası" takdim etti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, resmi temaslarda bulunmak için geldiği Azerbaycan'da Savunma Bakanı Zakir Hasanov'la görüştü.
 • 11:38Zorlu PSM'den 29 Ekim'de anlamlı konser: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Cumhuriyet Bayramı'nda Erol Evgin ile anlamlı bir konsere imza atacak.
 • 11:35Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Bakü'de Şehitliği Ziyaret EttiGenelkurmay Başkanı Hulusi Akar Bakü'de Şehitliği Ziyaret EttiResmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gelen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Türk Şehitliği, merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in anıt mezarı ve Bakü Şehitler Hiyabanı’nı ziyaret etti.
 • 11:21Aliyev Genelkurmay Başkanı Akar'ı Kabul EttiAliyev Genelkurmay Başkanı Akar'ı Kabul EttiGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, resmi temaslarda bulunmak amacıyla dün geldiği Azerbaycan'da bugün Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
 • 11:16Türkçe Konuşan Ülkelerin Ortak Ordusu Olacak Mı?"Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, “Türkçe konuşan ülkelerin ortak ordusu olacak mı?” sorusuna, henüz böyle bir çalışma bulunmadığı fakat Türkiye, Azerbaycan ve Kazakistan arasında ‘Avrasya Askerî Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilâtı’ kurulmasına yönelik çalışmaların sürdüğü yanıtını verdi.
 • 10:44Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Azerbaycan'da Temaslarına BaşladıGenelkurmay Başkanı Hulusi Akar Azerbaycan'da Temaslarına BaşladıResmi temaslarda bulunmak üzere dün Bakü'ye gelen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Azerbaycan ve Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.
 • 10:40Orgeneral Akar, Aliyev?in Mezarını Ziyaret EttiOrgeneral Akar, Aliyev?in Mezarını Ziyaret EttiDha DIŞ HABER - Orgeneral Akar, Aliyev'in mezarını ziyaret etti Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar, bazı resmi temaslarda bulunmak amacıyla Azerbaycan'a geldi.
 • 10:36Orgeneral Akar, Aliyev'in Mezarını Ziyaret EttiOrgeneral Akar, Aliyev'in Mezarını Ziyaret EttiDha DIŞ HABER - Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar, bazı resmi temaslarda bulunmak amacıyla Azerbaycan'a geldi.
 • 10:09Genelkurmay 26- 27 Eylül'de Metina Kampına Düzenlenen Hava Harekatının Görüntülerini PaylaştıGenelkurmay 26- 27 Eylül'de Metina Kampına Düzenlenen Hava Harekatının Görüntülerini PaylaştıGenelkurmay 26- 27 Eylül'de Metina kampına düzenlenen hava harekatının görüntülerini paylaştı \t\t Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, 26- 27 Eylül'de Metina kampına düzenlenen hava harekatının görüntülerini paylaştı.
 • 09:53Devletin 16 Milyon Lirası Buhar OlduDevletin 16 Milyon Lirası Buhar OlduBTK'nın hesaplarını inceleyen Sayıştay, TİB'in 16.2 milyon liralık usulsüz harcama yaptığını belirledi.
 • 08:29Beraat Eden SAT'çılar, İş Dünyasına Komando Eğitimi VerecekBeraat Eden SAT'çılar, İş Dünyasına Komando Eğitimi VerecekEmekli SAT subayları Ali Türkşen ve Levent Bektaş, maceraperest iş adamlarına okyanuslarda ve balta girmemiş ormanlarda hayatta kalma ve liderlik eğitimleri verecek.
 • 08:24Kuzey Irak'a Hava HarekatıTürk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı 6 adet F-16 ve 2 adet F-4 2020 savaş uçağı ile Kuzey Irak’ta Metina Bölgesi’ne düzenlenen hava harekatı ile bölücü terör örgütünün 7 ayrı noktadaki sığınak, barınak ve malzeme depoları imha edildi.
 • 07:54NATO'dan Rusya'ya Hava Sahası İhlali UyarısıNATO'dan Rusya'ya Hava Sahası İhlali UyarısıRusya Savunma Bakanlığı Suriye'ye yaptığı hava operasyonlarının görüntülerini yayınladı.
 • 18:32Hava Harp Okulu Eğitim Öğretim Yılı AçılışıHava Harp Okulu 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
 • 18:15Jandarma Uzman Çavuş Demirel'in Cenaze TöreniJandarma Uzman Çavuş Demirel'in Cenaze TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehit cenazenin tören alanına getirilmesi- Şehitin özgeçmişinin okunması- Adana Jandarma Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Kurmay Albay Halil Çelik'in konuşması- Adana Müftüsü Arif Gökce'nin duası- Şehidin naaşının cenaze aracına bindirilmesi Amanos Dağları'nda bir askerin şehit olması- Osmaniye-Hatay-Gaziantep sınırlarının kesiştiği Amanos Dağları'nda yürütülen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Demirel için Adana'da tören düzenlendi Osmaniye-Hatay-Gaziantep sınırlarının kesiştiği Amanos Dağları'nda yürütülen operasyonda terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ufku Demirel için Adana'da tören düzenlendi.
 • 17:37Kore Gazisi Kılıç: Şans Eseri ÖlmedimKore Gazisi Kılıç: Şans Eseri ÖlmedimDiyarbakır'ın Çermik ilçesinin tek Kore Gazisi olan 85 yaşındaki Hacı Şıh Zülfükar Kılıç, o günleri anlattı.
 • 17:01Amanos Dağları'nda Bir Askerin Şehit OlmasıOsmaniye-Hatay-Gaziantep sınırlarının kesiştiği Amanos Dağları'nda yürütülen operasyonda terör örgütü PKK mensuplarınca açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ufku Demirel için Adana'da tören düzenlendi.
 • 16:38Hulusi Akar'dan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ufku Demirel'e TaziyeHulusi Akar'dan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ufku Demirel'e TaziyeGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, bugün Amanos Dağları'nda teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ufku Demirel için taziye yayınladı.
 • 16:34İl Genel Meclisi Toplantısı Şehitler İçin Saygı Duruşu ile Başladıİl Genel Meclisi Toplantısı Şehitler İçin Saygı Duruşu ile BaşladıTokat İl Genel Meclisi ekim ayı meclis toplantısında şehit ve gaziler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.
 • 16:15Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki resmi temasları kapsamında, Belçika Şirketler Federasyonu (FEB) tarafından düzenlenen yüksek düzeyli iş toplantısında konuştu.
 • 15:47TSK'nın Arama Kurtarma FaaliyetleriSahil Güvenlik ekiplerince İzmir, Muğla, Çanakkale ve Aydın açıklarında dün 421 düzensiz göçmen kurtarıldı.
 • 15:26Başbakan Davutoğlu AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “Bugün Genelkurmay Başkanımıza ve Dışişleri Bakanımıza gerekli askeri ve diplomatik talimatları verdim. Akşamleyin Güvenlik toplantısı yapacağım” dedi.