SON DAKİKA TSK HABERLERİ

Son Dakika Tsk Haberleri

 • 19:01Tsk: "Mardin'de İki Asker Şehit Oldu"Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Mardin’in Derik ilçesinde zırhlı askeri aracın geçişi esnasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması neticesinde 2 askerin şehit olduğunu açıkladı.
 • 18:34Tarihi Camide İtikafa GirdilerTarihi Camide İtikafa GirdilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İskender Paşa Camisinden detaylar İtikaf giren vatandaşlardan detaylar İtikafa giren Enver Geçmez ile röportaj Hanefi Sarıağaç ile röportaj Tarihi camide itikafa girdiler Diyarbakır'da TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyonla PKK'lı teröristlerden arındırılan Sur ilçesinde vatandaşlar itikaf için tarihi İskender Paşa Camisi'ne kapanıyor Hazreti Muhammed'in itikaf sünnetini yerine getiren vatandaşlar, ramazanın son 10 gününü Diyarbakır'ın 12. Osmanlı Valisi İskender Paşa tarafından yaptırılan camide namaz kılıp dua ederek, Kur'an-ı Kerim okuyarak, tefekkürle geçiriyor 6 yıldır itikafa giren Enver Geçmez: "İmkanım olmadığı için hacca ve umreye gidemedim. İtikafa girmek bana hac ve umre tadı veriyor.
 • 18:17Konyalı Şehit Uzman Çavuş Son Yolculuğuna UğurlandıKonyalı Şehit Uzman Çavuş Son Yolculuğuna UğurlandıDiyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen roketatar saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ayhan Kaya, memleketi Konya’nın Ilgın ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:07Emekli Tuğgeneral Fahri Erenel: Emekli Tuğgeneral Fahri Erenel: "Teröristlerin Düşündüklerini Öngöremezsek Bu Eylemleri...Dün akşam İstanbul Atatürk Havaalanı’nda meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirmesine, 239 kişinin de yaralanmasına neden olan canlı bomba eylemi tüm Türkiye’yi yasa boğdu.
 • 16:03Şehit Olan Askerlerin Çocukları Babalarının Tabutuna SarıldıDiyarbakır'ın Bismil ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem Ünal ile Lice ilçesi kırsalında Yolçatı mevkiinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ayhan Kaya için tören düzenlendi.
 • 15:25Diyarbakır PKK'lıların Evine İftara Girerken Şehit Ettiği Uzman Çavuşun Eşi: Kahpeçe Arkadan...Diyarbakır PKK'lıların Evine İftara Girerken Şehit Ettiği Uzman Çavuşun Eşi: Kahpeçe Arkadan...PKK'lıların evine iftara girerken şehit ettiği uzman çavuşun eşi: Kahpeçe arkadan vurdularDiyarbakır'ın Bismil ve Lice ilçelerinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırılarda şehit olan Uzman Çavuşlar Erdem Ünal ile Ayhan Kara, Diyarbakır'dan törenle memleketlerine uğurlandı.
 • 14:30Lice'de PKK'ya Narkotik DarbesiTerör örgütü PKK'nın uyuşturucu ekim tarlalarına yönelik operasyonlar sürüyor.
 • 14:29TSK Mehmetçik Vakfı Şehitlerimiz İçin Mevlit OkutacakTSK Mehmetçik Vakfı Şehitlerimiz İçin Mevlit OkutacakTürk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) yaptığı vatan hizmeti esnasında; şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere belirlenen esaslara göre yardım ederek ülke düzeyinde sosyal adaletin, toplumsal barışın ve ulusal birliğin güçlenmesine katkıda bulunan TSK Mehmetçik Vakfı; Ramazan ayı münasebetiyle, 01 Temmuz 2016 Cuma günü Türkiye genelinde aziz şehitlerimiz için mevlit okutacak.
 • 14:23Tümsiad'dan İstanbul'daki Terör Saldırısına KınamaTümsiad'dan İstanbul'daki Terör Saldırısına KınamaTüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Gaziantep Şube Başkanı M.Kazım Apa, İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan hain saldırının derin üzüntüsünü ve acısını yaşadıklarını söyledi.
 • 13:54Teröristlerin Pişmanlığı İfadelerine YansıdıTeröristlerin Pişmanlığı İfadelerine YansıdıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Operasyona katılan askerler HElikopterlerin ateş etmesi Teröristlerin teslim olması Yakalanan teröristler ile röportaj Teröristlerin pişmanlığı ifadelerine yansıdı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde TSK ve emniyet unsurlarınca terör örgütü PKK ve finans kaynağı uyuşturucuya yönelik operasyonda güvenlik güçlerinin çağrısı üzerine 6 terörist teslim oldu Teröristler ifadelerinde ilçede arazisine kenevir eken köylülerden PKK'nın "vergi" adı altında haraç aldığını, terör örgütü YPG'nin PKK'nın talimatlarıyla örgütlendiğini itiraf ederek, gençlere terör örgütüne katılmamaları çağrısında bulundular Teröristlerden C.Y: "Dağ başlarında ölümü beklemek zor. Örgüt sorumluları kaçmak isteyenleri öldürüyor.
 • 13:48Şehit Ayhan Kaya ve Erdem Ünal İçin Tören DüzenlendiŞehit Ayhan Kaya ve Erdem Ünal İçin Tören DüzenlendiDiyarbakır'ın Lice ve Bismil ilçelerinde terör örgütü PKK mensuplarının saldırılarısı sonucu şehit olan 2 uzman çavuş için Diyarbakır'da tören düzenlendi.
 • 13:37Diyarbakır'da Şehit Olan 2 Asker İçin Tören DüzenlendiDiyarbakır'da Şehit Olan 2 Asker İçin Tören DüzenlendiDiyarbakır'ın Bismil ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem Ünal ile Lice ilçesi kırsalında Yolçatı mevkiinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ayhan Kaya için tören düzenlendi.
 • 13:24Şehidin Eşi: Kahpece Arkadan VurdularŞehidin Eşi: Kahpece Arkadan VurdularBismil'de iftara giderken evinin önünde şehit edilen uzman çavuş Erdem Ünal'ın eşi, "Nasıl kıydılar kahpece, arkadan nasıl vurdular. Yaktınız beni" diyerek gözyaşı döktü.
 • 13:18Lice'de Terörün Finans Kaynağı Uyuşturucuya Büyük DarbeDiyarbakır'ın Lice ilçesinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca düzenlenen terör örgütü PKK'ya yönelik müşterek operasyonda terör örgütü PKK'nın finans kaynağı uyuşturucuya büyük darbe vuruldu.
 • 12:53Tarihi Camide İtikafa GirdilerDiyarbakır'da PKK'lı teröristlerden temizlenen Sur ilçesinde tarihi İskender Paşa Camisi'nde itikafa giren vatandaşlar ramazanın son 10 gününü namaz kılıp dua ederek, Kur'an-ı Kerim okuyarak, tefekkürle geçiriyor.
 • 12:30Diyarbakır'daki Terör SaldırılarıDiyarbakır'ın Lice ve Bismil ilçelerinde terör örgütü PKK mensuplarının saldırıları sonucu şehit olan 2 uzman çavuş için Diyarbakır'da tören düzenlendi.
 • 11:53Türkiye'de Son Beş Yılda Patlayan BombalarTürkiye'de Son Beş Yılda Patlayan BombalarTürkiye'de son beş yılda meydana gelen silahlı saldırılarda yüzlerce kişi hayatını kaybetti, yüzlercesi de yaralandı.
 • 11:50Teröristlerin Pişmanlığı İfadelerine YansıdıTeröristlerin Pişmanlığı İfadelerine YansıdıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde 6 terörist silahlarıyla teslim oldu. Teröristler ilk ifadelerinde örgütün iç yüzünü anlattı ve pişman olduklarını söyledi.
 • 11:48Emekli Edilmiş F-5 Tipi Savaş Uçağı Gümüşhane'ye GetirildiEmekli Edilmiş F-5 Tipi Savaş Uçağı Gümüşhane'ye GetirildiTürk Silahlı Kuvvetleri'nden emekli edilmiş F-5 tipi savaş uçağı, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'in girişimleriyle Gümüşhane'ye getirildi.
 • 11:24Terör Mağduru Çocuklar Kur'an ÖğreniyorTerör örgütü PKK mensuplarınca tuzaklanan patlayıcıların tespiti için arama tarama çalışmaları ve sokağa çıkma yasağının sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir camide düzenlenen kursta, çocuklar Kur'an öğreniyor.
 • 10:53Gümüşhane'ye Savaş Uçağı İndiGümüşhane'ye Savaş Uçağı İndiTürk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli edilmiş bir F-5 savaş uçağı, Gümüşhane’ye getirildi.
 • 10:28Tsk: "Alçakça ve Hunharca Gerçekleştirilen Menfur Terör Saldırısını Şiddetle Lanetliyoruz"Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) yapılan açıklamada, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan terör saldırısının şiddetle lanetlendiği açıklandı.
 • 10:26F5 savaş uçağı yerine monte ediliyorF5 savaş uçağı yerine monte ediliyorGümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'in girişimleri sonucu Gümüşhane'ye getirilen Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F5 savaş uçağı yerine monte ediliyor.
 • 09:57TSK, Havalimanındaki Kanlı Terör Saldırısını LanetlediTSK, Havalimanındaki Kanlı Terör Saldırısını LanetlediTSK, yaptığı açıklamada "Atatürk Havalimanı'nda alçakça ve hunharca gerçekleştirilen menfur terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz" dedi.
 • 09:41Türkiye'ye Atış Hazırlığındaki Daeş Hedefleri VurulduSuriye'nin kuzeyinde Türkiye'ye atış hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü DAEŞ'e ait 15 hedef, dün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Fırtına obüsleriyle yapılan atışlar ve koalisyon uçaklarının hava harekatıyla imha edildi.
 • 09:2915 Daeş Hedefi Yok EdildiSuriye'den Türkiye'ye yönelik saldırı hazırlığında olan terör örgütü DAEŞ hedefleri, Fırtına obüsleri ve Koalisyon uçakları tarafından imha edildi.
 • 09:04Kuzey Irak'a Hava Harekatı DüzenlendiTürk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak’ın Kandil bölgesine Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.
 • 08:53TSK, 15 Katyuşa Hedefini Yok EttiTSK, 15 Katyuşa Hedefini Yok EttiTürk Silahlı Kuvvetleri, saldırı hazırlığındaki IŞİD hedeflerini Fırtına obüs atışları ile vurduğunu açıkladı. Koalisyon güçleri ise hedefleri hava harekatı ile imha etti.
 • 21:36Diyarbakır'da Terör Operasyonu: 1 Asker Şehit Oldu, 3 Asker YaralandıDiyarbakır'da Terör Operasyonu: 1 Asker Şehit Oldu, 3 Asker YaralandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Diyarbakır'da terör operasyonu 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı Diyarbakır Asker Hastanesine kaldırılan yaralı askerler Diyarbakır'da terör operasyonu Lice ilçesindeki operasyonda, terör örgütü PKK mensuplarının saldırısı sonucu 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.
 • 21:10Diyarbakır'da Terör OperasyonuDiyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.
 • 16:45AK Parti Antalya Milletvekili Uslu AçıklamasıAK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, sosyal medyada orman yangınlarının Lice’de Türk Silahlı kuvvetleri orman yakıyor’ gibi verildiğini belirterek, “Yakılan uyuşturucu tarlaları. Terör örgütüyle çok yönlü mücadelemiz devam ediyor" dedi.
 • 15:45CHP TBMM Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye-Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesi yönünde atılan adımlarla ilgili, "Elbetteki bütün ülkelerle dost olmak zorundayız, barış içinde yaşamamız gerekir bu konuda hiçbir tereddütümüz yok ama ülkenin onurunu, gururunu koruyarak. Sen bu milletin onurunu ve gururunu ayaklar altına aldın.
 • 15:29AK Parti Antalya Milletvekili Aydın AçıklamasıAK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, "Orman Genel Müdürlüğü Antalya'daki yangınla mücadele işini dört dörtlük yaptı.
 • 14:51Başbakan Yıldırım'dan Kara Kuvvetleri'ne KutlamaBaşbakan Binali Yıldırım, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 14:20Kılıçdaroğlu: İsrail ile Anlaşma Benim Ağrıma GidiyorKılıçdaroğlu: İsrail ile Anlaşma Benim Ağrıma GidiyorPartisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail ile varılan mutabakat için, "Bu anlaşma benim ağrıma gidiyor." dedi.
 • 13:31IŞİD'in Füzeleri Aselsan'ın Ürettiği 'Korkut'lara TakılacakIŞİD'in Füzeleri Aselsan'ın Ürettiği 'Korkut'lara TakılacakIŞİD'in saldırılarına maruz kalan Kilis'in füze saldırılarından korunması için Türk yapımı "Serhat" ve "Korkut" hava savunma ve radar sistemleri kurulmaya başlandı.
 • 13:27Diyarbakır'daki Terör OperasyonuDiyarbakır'daki Terör OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Operasyonda ele geçirilen esrar ve muhimmatlar Kumanya menüsü Operasyon yürüten güvenlik güçlerine havadan helikopterlerle erzak ikmali yapılması Diyarbakır'daki terör operasyonu Lice'de terör örgütü PKK'ya ve finans kaynağı uyuşturucuya darbe vurmak amacıyla gerçekleştirilen operasyonda 5 günde, 20 milyon 273 bin kök Hint keneviri, 3 ton esrar güvenlik güçlerince imha edildi, 10 ton 980 kilogram amonyum nitrat bulundu Uygulamalarda, haklarında arama kararı bulunan 11 şüpheli tutuklandı Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyonda 5 günde, 20 milyon 273 bin kök Hint keneviri, 3 ton esrar güvenlik güçlerince imha edildi, 10 ton 980 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.
 • 12:34Lice'de 10 Ton 980 Kilogram Amonyum Nitrat Ele GeçirildiLice'de 10 Ton 980 Kilogram Amonyum Nitrat Ele GeçirildiDiyarbakır'ın Lice ilçesinde, 10 ton 980 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.
 • 11:39Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın Kuruluş Yıl DönümüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bölücü teröre karşı verdiğimiz amansız mücadelenin temel gücü olan Kara Kuvvetlerimiz aynı zamanda, dünyanın çeşitli bölgelerinde üstlendiği görevlerde sergilediği üstün hizmet anlayışıyla, bölgesel ve küresel barışın tesisine çok değerli katkılar sağlamaktadır.
 • 10:56Pars TSK İçin Tank Katili OlacakPars TSK İçin Tank Katili OlacakSavunma Sanayii Müsteşarlığı, ile FNSS Savunma Sistemleri A.Ş ile arasında imzalanan anlaşma ile PARS araçlara monte 260 adet tanksavar sistemi üretilecek.
 • 10:15Diyarbakır'daki Terör OperasyonuDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyonda 5 günde, 20 milyon 273 bin kök Hint keneviri, 3 ton esrar güvenlik güçlerince imha edildi, 10 ton 980 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi.
 • 09:51Milli Emlak Genel TebliğiGüvenliğin sağlanmasının zaruri olduğu Türk Silahlı Kuvvetler (TSK), Milli İstihbarat Teşkilat (MİT) Müsteşarlığı ve emniyet güçlerine ait konutlarda kamera, cihaz, sistem, makine ve teçhizatın tedarik, kurulum, işletme, bakım ve onarım ile yenilenme giderleri kamu kurum ve kuruluşlarınca karşılanacak.
 • 09:04Türkiye'ye Atış Hazırlığındaki Daeş Hedefleri VurulduTürkiye'ye atış hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü DAEŞ'e ait 35 hedef, Fırtına obüsleri ve koalisyon uçaklarının hava harekatıyla vuruldu.
 • 08:34PKK ve Daeş Hedeflerine OperasyonTürk Silahlı Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları tarafından Irak'ın kuzeyinde Kandil bölgesinde terör örgütü PKK hedeflerine yönelik operasyon düzenlendi.
 • 08:24Lice'deki Operasyonda Çok Sayıda Patlayıcı ve Yaşam Malzemesi Ele GeçirildiLice'deki Operasyonda Çok Sayıda Patlayıcı ve Yaşam Malzemesi Ele GeçirildiDiyarbakır'ın Lice ilçesinin kuzeydoğusunda dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey sözde örgüt yöneticilerinin de bulunduğu bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve yasa dışı uyuşturucu madde ekim alanlarını imha etmek amacıyla başlatılan operasyon sürüyor.
 • 08:23Hem PKK Hem Işid VurulduHem PKK Hem Işid VurulduKuzey Irak’taki bölücü terör örgütü hedefleri Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları tarafından düzenlenen hava hareketi ile imha edildi.
 • 08:22PKK'nın Finans Kaynağı Uyuşturucu Tarlalarına OperasyonPKK'nın Finans Kaynağı Uyuşturucu Tarlalarına OperasyonDiyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilen 'Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu' devam ediyor.
 • 07:52Türkiye'ye Atış Hazırlığındaki 35 Hedef Vuruldu! 19 IŞİD'li ÖldürüldüTürkiye'ye Atış Hazırlığındaki 35 Hedef Vuruldu! 19 IŞİD'li ÖldürüldüSuriye'den Türkiye'ye atış hazırlığındaki 35 IŞİD hedefi imha edildi. Operasyonda 19 IŞİD'li öldürüldü.
 • 00:21Baykal 6 Yıl Sonra Kürsüye Çıktı, Gören Telefona SarıldıBaykal 6 Yıl Sonra Kürsüye Çıktı, Gören Telefona SarıldıCHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 6 yıl sonra kürsüye çıktı. Baykal'ı kürsüde gören milletvekilleri cep telefonlarına sarıldı.
 • 18:53Lübnan Tezkeresi Genel Kurulda Kabul EdildiMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin Mavi Marmara olayından sonra, "Özür dilenmelidir, tazminat ödenmelidir, Gazze'ye yönelik ambargo kaldırılmalıdır" dediğini belirterek, "Özür dilenmiştir, tazminat konusu bu anlaşmayla birlikte açıklığa kavuşturulmuştur.