SON DAKİKA TSK HABERLERİ

Son Dakika TSK Haberleri

14:41
Karadeniz'deki Rus İstihbarat Uçağına Teşhis Önlemi Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk hava sahasına paralel uçuş yapan Rusya’ya ait IL-20 tipi istihbarat uçağına teşhis önlemi yaptı.
13:11
Seyit Onbaşı'nın Kaldırdığı Top Mermisi Tartıldı Çanakkale Savaşı'nda Seyit Onbaşı'nın kaldırdığı top mermisini tartan 2 rehber, merminin gerçek ağırlığının 214 kilogram olduğunu öne sürdüler.
Seyit Onbaşı'nın Kaldırdığı Top Mermisi Tartıldı
12:46
Seyit Onbaşı'nın Sırtladığı Merminin Ağırlığını Tartıyla Ölçüler Çanakkale Savaşı'nın kahramanlarından Seyit Onbaşı'nın mekanizması bozulan topa sırtladığı mermiyi sürmesinin ardından ağırlığı konusunda yaşanan tartışma kentte görev yapan alan kılavuzlarınca çözüldü.
11:44
Tarihi Muammayı Elektronik Tartıyla Çözdüler Çanakkale savaşının kahramanlarından Seyit Onbaşı’nın sırtladığı top mermisi elektronik teraziyle tartılarak, kaynaklardaki farklılık sona erdirildi.
Tarihi Muammayı Elektronik Tartıyla Çözdüler
08:24
İzmir Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu "Yasa dışı dinleme" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve savcılık sorgularının ardından "tutuklanmaları istemiyle" sulh ceza hakimliğine sevk edilen 14 zanlıdan 2'si tutuklandı, 12 kişi yurtdışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.
07:45
Hükümet Bazı Kamu Görevlilerine Çalışma Süresi Sınırı Getiriyor Hükümetin Meclis'e sunacağı önergeyle Başbakanlık ve bakanlıklar dahil tüm kurumlardaki daire başkanlarının üstündeki bürokratlar 4 yıl görev yapabilecek.
Hükümet Bazı Kamu Görevlilerine Çalışma Süresi Sınırı Getiriyor
17:29
Şırnak'ta Kaza Yapan Vatandaş Askeri Helikopterle Hastaneye Yetiştirildi Şınak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Dağaltı köyünden Sinekli Meydan istikametine giden Kazım Bal ve Nazım Bal kardeşleri taşıyan kasalı motosiklet, keskin virajı alamayarak şarampole yuvarlandı.
Şırnak'ta Kaza Yapan Vatandaş Askeri Helikopterle Hastaneye Yetiştirildi
17:20
Milli Savunma Komisyonu Başkanı Köksal'dan Mpt Açıklaması Kırıkkale Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, Milli Piyade Tüfeği’nin (MPT), savunma sanayii için çok önemli olduğunu söyledi.
Milli Savunma Komisyonu Başkanı Köksal'dan Mpt Açıklaması
14:29
Oğuz Kağan Köksal: Ordunun Elindeki Silahlar Yenilenecek Tbmm Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, milli piyade tüfeğinin savunma sanayi için çok önemli olduğunu belirterek, "İlk siparişi 35 bin civarında olacak.
Oğuz Kağan Köksal: Ordunun Elindeki Silahlar Yenilenecek
10:13
İzmir Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 14 zanlının avukatlarınca yapılan "reddi hakim" talebi kabul edilmedi Şüphelilerin hakimlikte sorgulanmalarına başlandı.
İzmir Merkezli 'Paralel Yapı' Operasyonu
21:43
Erdoğan: Ben Damdan Düşmüş Biriyim Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı programda Nasreddin Hoca göndermesinde bulunarak "Ben damdan düşmüş biriyim. Birçok kez önümüz tıkandı. Başkanlık sistemi olsaydı daha ileride olurduk." dedi.
Erdoğan: Ben Damdan Düşmüş Biriyim
20:57
İzmir'deki "Paralel Yapı" Operasyonu Soruşturma çerçevesinde aranan 2 kişinin teslim olmasıyla gözaltındaki kişi sayısı 24'e yükseldi Adliyeye sevk edilen 22 şüphelinin savcılık sorgusu devam ediyor.
16:08
İzmir Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu İzmir merkezli "paralel yapı" operasyonu- Gün içinde teslim olan 2 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi İzmir merkezli 13 ilde düzenlenen "yasa dışı dinleme" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltı kararı bulunan ve gün içinde teslim olan 2 kişi, adliyeye sevk edildi.
İzmir Merkezli 'Paralel Yapı' Operasyonu
13:17
İzmir'deki "Paralel Yapı" Operasyonu Soruşturma çerçevesinde aranan 2 kişinin teslim olmasıyla gözaltındaki kişi sayısı, 22'ye yükseldi Adliyeye sevk edilen 20 şüphelinin savcılık sorgusu başladı.
10:27
Paralel Yapı Operasyonunda İşlemleri Tamamlananlar Adliyede İzmir merkezli 13 ilde düzenlenen yasa dışı dinleme iddialarına ilişkin operasyon kapsamında gözaltına alınan 20 kişiden işlemleri tamamlananlar, adliyeye sevk edildi.
Paralel Yapı Operasyonunda İşlemleri Tamamlananlar Adliyede
09:42
Paralel Yapı" Operasyonu - Adliyeye Sevk İzmir'deki "paralel yapı" operasyonu- Gözaltına alınan 20 emniyet mensubundan işlemleri tamamlananlar, adliyeye sevk edildi İzmir merkezli 13 ilde düzenlenen "yasa dışı dinleme" iddialarına ilişkin operasyon kapsamında gözaltına alınan 20 kişiden işlemleri tamamlananlar, adliyeye sevk edildi.
Paralel Yapı' Operasyonu - Adliyeye Sevk
09:12
İzmir'de "Paralel Yapı" Operasyonu İzmir merkezli operasyonlarda gözaltına alınan 20 emniyet mensubundan işlemleri tamamlananlar, adliyeye sevk edildi.
İzmir'de 'Paralel Yapı' Operasyonu
19:39
Elektrik Piyasası Kanunu'nda Değişiklik Transit petrol boru hattı projelerinin inşa ve modernizasyonunu gerçekleştirenlere 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yapılan tüm teslim ve hizmetler katma değer vergisinden müstesna olacak TSK'ya ait araziler, harekat ve savunma amaçlı yerlerde ve özel güvenlik bölgesi ilan edilen yerlerde, rafineri, petrokimya tesisleri ve eklentileri ile milletlerarası andlaşma hükümleri uyarınca yapılması öngörülen tesisler hakkında Kıyı Kanunu'nun sınırlayıcı hükümleri uygulanmayacak Enerji ve Tabii
18:01
İso Başkanı Bahçıvan: "İstanbul, Savunma Sanayi İçin Kilit Bir Role Kavuşacak" İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Savunma sanayinde yerlilik oranı 15 yılda iki kat arttı.
09:53
Emniyet, Silahla Girilemeyecek Yerleri Açıkladı Emniyet Genel Müdürlüğü, taşıma ruhsatı olsa bile silahla girilemeyecek yerleri kamuoyu ile paylaştı.
Emniyet, Silahla Girilemeyecek Yerleri Açıkladı
17:02
Askeri Helikopter ve Hava Araçlarının Bakım ve Onarımı Tanıtıldı Türkiye'nin askeri helikopter ile bazı hava araçlarının bakım, onarım ve yenilenmesi işlemlerinin gerçekleştirildiği Güvercinlik'te bulunan 5. Ana Bakım Merkez Komutanlığı yerleşkesi basına tanıtıldı.
17:01
Askeri Helikopter ve Hava Araçlarının Bakım ve Onarımı Askeri helikopter ve hava araçlarının bakım ve onarımı Türkiye'nin askeri helikopter ile bazı hava araçlarının bakım, onarım ve yenilenmesi işlemlerinin gerçekleştirildiği Güvercinlik'te bulunan 5. Ana Bakım Merkez Komutanlığı yerleşkesi basına tanıtıldı.
Askeri Helikopter ve Hava Araçlarının Bakım ve Onarımı
17:01
Türkiye'nin Askeri Hava Araçları Bakım Merkezi Tanıtıldı Türkiye'nin askeri helikopter ve bazı hava araçlarının tam bakım, onarım ve yenilenmesi işlemlerini gerçekleştiren yerleşkesi, 5. Ana Bakım Merkez Komutanlığı basına gösterildi Yerleşkede, TSK ve kamu kuruluşlarının bütün hava araçları ile 104 sivil hava kuruluşuna da hizmet veriliyor.
16:55
Türk Havacılığının Kalesi Kapılarını Basına Açtı 5. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde bulunan ve sivil havacılıkta kullanılan helikopter ve uçakların bakım, onarım ve test işlemlerini yapıyor.
Türk Havacılığının Kalesi Kapılarını Basına Açtı
16:46
Türkiye'nin Askeri Hava Araçları Bakım Merkezi (2) Türkiye'nin askeri helikopter ve bazı hava araçlarının tam bakım, onarım ve yenilenmesi işlemlerini gerçekleştiren yerleşkesi, 5. Ana Bakım Merkez Komutanlığı basına gösterildi.
Türkiye'nin Askeri Hava Araçları Bakım Merkezi (2)
16:23
TSK Hava Araçları 5. Ana Bakım Merkezi'nde Adeta Yeniden Üretiliyor Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kalesi olarak anılan Ankara'daki 5. Ana Bakım Merkez (5ABM) Komutanlığı'nda, başta Kara Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterindeki bütün helikopterler adeta yeniden üretiliyor.
TSK Hava Araçları 5. Ana Bakım Merkezi'nde Adeta Yeniden Üretiliyor
13:29
İzmir'deki Yasa Dışı Dinleme Operasyonunda İkinci Dalga: 13 İlde 26 Gözaltı Kararı (5) Valilikten OPERASYON AÇIKLAMASI İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde müfettişlerce yapılan denetimlerde, 2009-2013 yılları arasında gerçeğe aykırı belgeler düzenlenerek başka isim ve IMEI numaraları üzerinden alınan mahkeme kararları ile çoğunluğu Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu, üniversite rektörleri, akademisyen, Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı, üst düzey emniyet mensupları ve gazeteci 92 kişinin şahsın dinlendiği
İzmir'deki Yasa Dışı Dinleme Operasyonunda İkinci Dalga: 13 İlde 26 Gözaltı Kararı (5)
11:42
İzmir Valiliğinden Operasyon Açıklaması İzmir Valiliği, İzmir’de usulsüz dinlemelerle ilgili başlatılan operasyona ilişkin bir açıklama yaptı.
İzmir Valiliğinden Operasyon Açıklaması
11:36
İzmir Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu Operasyonda, 17'si rütbeli 26 emniyet personelinden 16'sı gözaltına alındı Tamamı 2009 2013 döneminde İstihbarat Şube Müdürlüğü çalışanı şüphelilerle ilgili soruşturmanın, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, kurulan örgüte üye olmak, suç örgütü faaliyetleri kapsamında kamu görevlilerinin resmi belgede sahteciliği, iftira, suç uydurmak, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi, verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek" suçlarından
İzmir Merkezli 'Paralel Yapı' Operasyonu
11:16
İzmir Valiliği Polisler İçin 'Yakalandı' Açıklaması Yaptı İzmir Valiliği, 13 ilde gözaltına alınan 16 polis için "yakalandı" açıklaması yaptı.
09:37
Dünyaca Ünlü Silah Devi Türklerin Oluyor Amerika ve dünyanın ilk 5 büyük silah şirketi arasında yer alan önemli bir kurum yakında Türk bayrağı altında hizmet vermeye başlayacak
Dünyaca Ünlü Silah Devi Türklerin Oluyor
22:36
İncirlik'te Devir Teslim Türkiye'nin NATO'dan talebi üzerine Adana’ya patriot hava savunma sistemi kuran ve 2 yıllık görev süresi dolan Hollanda, düzenlenen törenle görevi İspanya’ya devretti.
İncirlik'te Devir Teslim
19:40
İspanyol Patriot Birliği Görevi Hollanda'dan Devraldı İspanyol Patriot Birliği Komutanı Yarbay Cotorruelo: "NATO üyesi olarak İspanya, bugünden itibaren Türk hava sahası güvenliğini taahhüt etmeye katkı sağlayacaktır" Hollanda Patriot Birliği Komutanı Albay Vredegoor: "Bu sistem 24 ay boyunca 7 gün 24 saat kullanıldı ve sonunda Adana'yı 17 bin saat aralıksız korumak gibi etkileyici bir sonuca imza attık" "Sınırın güneyindeki kriz devam ediyor.
19:28
İspanyol Patriot Birliği, Görevi Hollanda'dan Devraldı (2) İspanya'nın Türkiye'ye gönderdiği patriot birliği, görevi Hollanda'dan devraldı.
İspanyol Patriot Birliği, Görevi Hollanda'dan Devraldı (2)
19:19
Hollanda Patriot Görevini İspanya'ya Devretti Türkiye’nin NATO’dan talebi üzerine Adana’ya patriot hava savunma sistemi kuran ve 2 yıllık görev süresi dolan Hollanda, düzenlenen törenle görevi İspanya’ya devretti.
Hollanda Patriot Görevini İspanya'ya Devretti
18:57
Aile Paketi Tasarısı TBMM'ye Sunuldu Birinci çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira, üçüncü ve sonraki çocukları için 600 lira doğum yardımı yapılacak Doğum yardımı, hiçbir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın ödenecek ve haczedilemeyecek Kurumdan izin almadan iş ve işçi bulmaya aracılık yapan gerçek veya tüzel kişilere 15 bin lira, fiilin her bir tekrarında 30 bin lira, iş arayanlardan ücret alan veya menfaat sağlayan gerçek veya tüzel kişilere 15 bin lira idari para cezası uygulanacak.
18:53
İspanyol Patriot Birliği Görevi Hollanda'dan Devraldı İspanya'nın Türkiye'ye gönderdiği patriot birliği, görevi Hollanda'dan devraldı 2. Ordu Komutanı Orgeneral Huduti: "İspanya'nın çok kritik bir dönemde bu göreve katılma yönündeki istekliliği ve kararından dolayı müteşekkiriz" "Hollanda'nın Türkiye'nin hava savunmasına verdiği destek dikkate değer ve.
18:52
İspanyol Patriot Birliği Görevi Hollanda'dan Devraldı (1) İspanyol patriot birliği görevi Hollanda'dan devraldı (1)- İspanya'nın Türkiye'ye gönderdiği patriot birliği, görevi Hollanda'dan devraldı- 2. Ordu Komutanı Orgeneral Huduti: "İspanya'nın çok kritik bir dönemde bu göreve katılma yönündeki istekliliği ve kararından dolayı müteşekkiriz"- "Hollanda'nın Türkiye'nin hava savunmasına verdiği destek dikkate değer ve ittifak dayanışmasının somut bir göstergesidir"- "Suriye'deki gelişmeler müttefik ülkelerin güvenliğini olumsuz etkileyecek potansiyeli
İspanyol Patriot Birliği Görevi Hollanda'dan Devraldı (1)
14:12
TSK'nın Günlük Faaliyetleri Hatay üzerinde hava muharebe devriye görevi icra eden F 16 uçağına, Suriye'de konuşlu SA 2 füze sistemi tarafından 25 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu.
TSK'nın Günlük Faaliyetleri
11:16
TSK'nın Komuta Kademesi Malatya ve Erzincan'da Toplandı TSK, Malatya ve Erzincan'da gerçekleştirdiği toplantı ile 2014 yılının genel değerlendirmesi yaptı.
TSK'nın Komuta Kademesi Malatya ve Erzincan'da Toplandı
11:12
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Bütün Şehitler Anılacak İstanbul Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında ‘Şehitleri Anma Etkinliği’ düzenlenecek.
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Bütün Şehitler Anılacak
11:11
Haftanın Tarihine Bakış Türkiye ile Yunanistan arasında 30 Ocak 1923'te imzalanan anlaşmayla iki ülke arasında yaklaşık 1,5 milyon kişi yer değiştirdi TL'den 6 sıfır atılması ve Türkiye Cumhuriyeti para biriminin ''Yeni Türk Lirası'' (YTL) olmasını öngören yasa, 31 Ocak 2004'te Resmi Gazete'de yayımlandı.
Haftanın Tarihine Bakış
10:29
Hüseyin Yayman: Somali'de Hedef Cumhurbaşkanlığı Korumalarıydı Yayman, "Somali'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesi MİT havan saldırısı olacağı istihbaratını aldı. Şehirde kuş uçurtulmazken son gece Ankara'dan takviye kuvvet gitti" dedi.
Hüseyin Yayman: Somali'de Hedef Cumhurbaşkanlığı Korumalarıydı
20:00
İntihar Girişiminde Bulunan Hastayı TSK Helikopteri Kurtardı İntihar girişiminde bulunan hastayı TSK helikopteri kurtardı- Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde intihar girişiminde bulunup ağır yaralanan kişi, TSK'ya ait helikopterle hastaneye yetiştirildi Beytüşşebap ilçesinde intihar girişiminde bulunup ağır yaralanan bir kişi, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait helikopterle hastaneye ulaştırıldı.
İntihar Girişiminde Bulunan Hastayı TSK Helikopteri Kurtardı
18:00
İntihar Girişiminde Bulunan Hastayı TSK Helikopteri Kurtardı Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde intihar girişiminde bulunup ağır yaralanan kişi, TSK'ya ait helikopterle hastaneye yetiştirildi.
15:33
Bakan Yılmaz, Sivas'ta Sivas’a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi’nin sezon açılışı törenine katıldı.
Bakan Yılmaz, Sivas'ta
13:31
Burdur'da Pamukkale Ekspresi Seferlere Başlıyor Yol yenileme çalışmaları sebebiyle seferlerine ara verilen Pamukkale Ekspresi, Eskişehir'den Yüksek Hızlı Tren ile bağlantılı olarak Burdur'da yeniden başladı.
Burdur'da Pamukkale Ekspresi Seferlere Başlıyor
17:20
Orduya Marmarabirlik Zeytini Teklif Ettiler Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı ziyaret ederek, orduya zeytin satmayı teklif etti.
Orduya Marmarabirlik Zeytini Teklif Ettiler
17:14
Şanlıurfa Kobani'de Işid Geriledi, Kontrol Büyük Ölçüde Ypg'nin Elinde Kobani'de IŞİD geriledi, kontrol büyük ölçüde YPG'nin elinde Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nin karşısında olan IŞİD'in hedefindeki Suriye'nin Kobani kentinde çatışmalar aralıklarla devam ediyor.
Şanlıurfa Kobani'de Işid Geriledi, Kontrol Büyük Ölçüde Ypg'nin Elinde
17:00
Kobani'de Işid Geriledi, Kontrol Büyük Ölçüde Ypg'nin Elinde Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nin karşısında olan IŞİD'in hedefindeki Suriye'nin Kobani kentinde çatışmalar aralıklarla devam ediyor.
Kobani'de Işid Geriledi, Kontrol Büyük Ölçüde Ypg'nin Elinde
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 18:12:12. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TSK HABERLERİ
[Hata Bildir]