SON DAKİKA TÜRK KIZILAYI HABERLERİ

Son Dakika Türk Kızılayı Haberleri

 • 14:53Sime-sen'den 47 Ünite Kan BağışıSime-sen'den 47 Ünite Kan BağışıSivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) İzmir Şubesi üyeleri, 47 ünite kan bağışında bulundu.
 • 14:51Türk Kızılayı Artvin Şubesi Başkanı Yazan Yeniden SeçildiTürk Kızılayı Artvin Şubesi Başkanı Yazan Yeniden SeçildiTürk Kızılayı Artvin Şubesi, olağan genel kurulu ve başkanlık seçimi yaptı.
 • 13:01Bandırma'da İlik Nakli Bekleyen Derya İçin SeferberlikBandırma ilçesinde yaşayan 32 yaşındaki lösemi hastası Derya Zeren için ilçe halkı adeta seferber oldu.
 • 12:51Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar AçıklamasıTürk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Türkiye'den başka ümitleri olmayan insanlara sürekli yardım ulaştırdıklarını söyledi.
 • 15:22Türk Kızılayı Bilecik Şubesi Olağan KongresiTürk Kızılayı Bilecik Şubesi olağan kongresinde Şube Başkanlığı'na Selami Çınar, seçildi.
 • 15:13Devlet Terör Mağduru Aileleri Yalnız BırakmadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'un açıklamaları Devlet terör mağduru aileleri yalnız bırakmadı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da sürüyor Terör mağduru 5 bin 960 aileye 6 milyon 688 bin 862 lira yardım sağlanan destekler kapsamında, Sur ilçesindeki evi dışında kalacak yerleri olmayan 134 aile, çeşitli otellerde misafir ediliyor Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzmanları da ailelerin sorunlarını tespit etmek amacıyla terör mağduru 14 bin 500 kişiyle görüştü Vali Aksoy: "Amacımız, vatandaşlarımızın sorunlarını giderebilmek ve onların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamaktır" NURTEN ASLAN - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerinden ayrılmak zorunda kalan ailelere, daha fazla mağduriyet yaşamamaları için Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da ulaştırılıyor.
 • 13:46Türk Kızılayı Alaplı Şubesi Genel Kuruluna DoğruZONGULDAK (AA) – Türk Kızlayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, önümüzdeki hafta genel kurul yapacaklarını bildirdi.
 • 13:16Şırnak'ta Devlet, Terör Mağduru Vatandaşın YanındaŞırnak'ta terör mağduru 3 bin 322 aileye nakdi destek sağlandı, 25 bin dolayında aileye de gıda yardımı yapıldı.
 • 13:00İmkander'den Suriyeli Sığınmacılara YardımGAZİANTEP/ İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), Rusların desteklediği Esed rejiminin saldırıları üzerine Türkiye sınırına gelen Suriyeli sığınmacılara, Gaziantep ve Hatay'dan 30 bin battaniye ve temel gıda maddelerinden oluşan erzak paketi yardımında bulundu.
 • 12:56Devlet Terör Mağduru Aileleri Yalnız BırakmadıDiyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırıları sonucu evlerinden ayrılmak zorunda kalan ailelere, daha fazla mağduriyet yaşamamaları için Başbakanlıktan gönderilen ödeneğin yanı sıra valilik tarafından yapılan yardımlar da ulaştırılıyor.
 • 09:07Giresun'da En Fazla Kadınlar Kan VeriyorGiresun'da En Fazla Kadınlar Kan VeriyorTürk Kızılayı Giresun’da 2015 yılın içerisinde 11 bin 460 ünite kan bağışı yapıldığını açıkladı.
 • 18:48Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar AçıklamasıTürk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Suriye rejim güçlerinin Halep'e saldırıları sonrasında ülkeye yeni göç dalgasının başladığını belirterek, "İlk etapta 4 tırlık insani yardım malzemesini misafirlerimizin kullanımına sunduk. Sıcak yemek dağıtımına da başlıyoruz" ifadelerini kullandı.
 • 17:40Türk Kızılayı Yeni Göç Dalgasına Karşı Hazırlıklarını TamamladıTürk Kızılayı, Suriye rejim güçlerinin Halep’e saldırılarının ardından Türkiye’ye yönelik başlayan yeni göç dalgasına karşı hazırlıklarını tamamladı.
 • 16:51Ahmet Lütfi Akar: Yeni Bir Göç Dalgası ile Karşı Karşıyayız, Her Türlü Hazırlığımızı TamamladıkSuriye rejim güçlerinin Halep'e saldırılarının ardından Türkiye'ye yönelik başlayan yeni göç dalgasına ilişkin olarak Türk Kızılayı her türlü hazırlığını tamamladı.
 • 15:47İhh, Sınırdaki Suriyelilere Yardıma Başladıİnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca Öncüpınar Sınır Kapısı'na gelen Suriyeliler için yardım faaliyetleri başlatıldı.
 • 14:16İlik Nakli Bekleyen Derya İçin Kan Bağışı ÇağrısıBandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ilçede ilik nakli bekleyen Derya Zeren için vatandaşları kan bağışlamaya çağırdı.
 • 13:42Naksan'dan Anlamlı DestekNaksan'dan Anlamlı DestekPlastik sektörünün dünyadaki en önemli markalarından birisi olan Naksan Plastik, çalışanları ile sosyal sorumluluk projeleri kapsamında “Kan Bağışıyla Hayat Kurtarın” sloganıyla kan bağışında bulundu.
 • 13:07Suriye'ye Yardım KampanyasıAfyonkarahisar Belediyesi ile Türk Kızılayı işbirliğinde, Bayırbucak Türkmenleri ve Suriyelilere kuru gıda ve bebek maması gibi yardımların gönderilmesi kararı Belediye Meclisi'nde oy birliği ile kabul edildi.
 • 13:04Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden Kan Bağışı GerçekleştirildiÇevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden Kan Bağışı GerçekleştirildiÇevre ve Şehircilik Müdürlüğü personeli Kızılay'a kan bağışında bulundu.
 • 10:04Kent Konseyi'nden Kan Bağışı Kampanyası'na DestekKent Konseyi'nden Kan Bağışı Kampanyası'na DestekErzurum Kent Konseyi, Türk Kızılayı Doğu Anadolu Bölge Kan Merkezi’nin düzenlediği Kan Bağışı Kampanyası’na destek verdi.
 • 20:17Bayırbucak Türkmenlerine Yardım KampanyasıÇekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı.
 • 18:32Sporla Enerjini, Kızılay'la Geleceğini Hazırla' Projesi Sona ErdiSporla Enerjini, Kızılay'la Geleceğini Hazırla' Projesi Sona ErdiTürk Kızılayı Eskişehir Şubesi Kadın Kolları tarafından yürütülen spor faaliyetleri arasında bulunan ve Kore’nin ana sponsorluğunu yaptığı yaklaşık altı ay süren taekwondo çalışmaları, Kore’den gelen misafirlerin katılımıyla sona erdi.
 • 18:02Terör Mağdurlarına Yardıma BaşlandıTürk Kızılayınca, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütü PKK mensuplarının saldırıları nedeniyle mağdur olan vatandaşlara sağlanacak destekler için Siirt'te oluşturulan kriz merkezinden yardım malzemelerinin dağıtımına başlandı.
 • 17:44Tika Erbil'de 17 Okulun Onarımını YapacakTika Erbil'de 17 Okulun Onarımını YapacakTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentindeki 17 okulun onarım ve donanımını üstlenerek, 350 öğretmen ve yöneticiye gıda yardımında bulundu.
 • 17:15Sorgunlular Kan Bağışı Kampanyasına Yoğun İlgi GösterdiSorgunlular Kan Bağışı Kampanyasına Yoğun İlgi GösterdiTürk Kızılayı Yozgat Kan Bağışı Merkezi ekipleri Sorgun ilçesinde gönüllü vatandaşlardan kan topladı.
 • 14:01Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım KampanyasıÇekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı, Bayırbucak Türkmenleri için "Haydi Çekmeköy Bu Sese Kulak Ver" sloganıyla yardım kampanyası başlattı.
 • 13:05Çekmeköy'den Bayırbucak Türkmenlerine Yardım KampanyasıÇekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı.
 • 11:56Kan Film Festivali'ne Azerbaycan'dan 'Gönüllü' DesteğiKan Film Festivali'ne Azerbaycan'dan 'Gönüllü' DesteğiAdana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği (ATODER) Başkanı Ali Kılıç, Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında Azerbaycan’dan Adana’ya gelen iki gönüllünün Kan Film Festivali hazırlıklarına katılacağını duyurdu.
 • 11:56Kan Film Festivali'ne Azerbaycan'dan 'Gönüllü' DesteğiKan Film Festivali'ne Azerbaycan'dan 'Gönüllü' DesteğiAdana Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastaları Derneği (ATODER) Başkanı Ali Kılıç, Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında Azerbaycan’dan Adana’ya gelen iki gönüllünün Kan Film Festivali hazırlıklarına katılacağını duyurdu.
 • 19:45Türk Kızılayı'ndan Gazze İslam Üniversitesi'ne DestekTürk Kızılayı'nın desteğiyle Gazze İslam Üniversitesi'nde kurulan 4 bilgisayar laboratuvarının açılışının gerçekleştirildiği bildirildi.
 • 18:41Türk Kızılayı Edirne Şubesi 2 Gezi Teknesi AldıTürk Kızılayı Edirne Şubesi, arama kurtarma hizmetleri, doğal afetler ve kazalarla turizm faaliyetlerinde kullanılmak üzere 2 gezi teknesi aldı.
 • 18:13Kızılay Edirne Şubesi 56 Bin Dolara 2 'Gezi' Teknesi Satın AldıKızılay Edirne Şubesi 56 Bin Dolara 2 'Gezi' Teknesi Satın AldıTürk Kızılayı Edirne Şubesi, olası sel felaketlerinde mahsur kalanları kurtarmak, doğal afetler ve kazalar dışında kentin tanıtımı içinde kullanılması amacıyla 12'şer kişilik 2 tekne satın aldığını açıkladı.
 • 17:57Sığınmacı Türkmen ve Arap Çocuk Sayısı 5 Günde 2 Bin 334'e UlaştıBaşbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı, Bayır Bucak bölgesinde devam eden şiddetli hava saldırılarından kaçarak Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli Türkmen ve Arap çocuk sayısının son 5 günde 2 bin 334'e ulaştığını açıkladı.
 • 17:49Türk Kızılayı'ndan Selzedeler İçin Lüks Tekne HizmetiTürk Kızılayı'ndan Selzedeler İçin Lüks Tekne HizmetiTürk Kızılayı Edirne Şube Başkanlığı, kentte hemen hemen her yıl meydana gelen sel ve su taşkınlarında selzedeleri kurtarmak için 2 adet 12 kişilik lüks tekne satın aldı.
 • 17:39Bayır Bucak Bölgesinden Türkiye'ye Giriş Yapan Çocukların Sayısı 2 Bin 334'e UlaştıBayır Bucak Bölgesinden Türkiye'ye Giriş Yapan Çocukların Sayısı 2 Bin 334'e UlaştıBayır Bucak bölgesinden Türkiye'ye giriş yapan çocukların sayısı 2 bin 334'e ulaştı Küçük misafirlerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Bayır Bucak bölgesinde devam eden şiddetli hava saldırılarından kaçarak Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli Türkmen ve Arap çocukların sayısının son 5 günde 2 bin 334'e ulaştığını açıkladı.
 • 17:34İhtiyaç Sahipleri İçin Şefkateli MağazasıTürk Kızılayı ve Kamu Hastaneleri işbirliğiyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtiyaç sahipleri için Şefkateli Mağazası açıldı.
 • 17:24Bayırbucak Bölgesinden Kaçanlar Türkiye'ye SığınıyorBayırbucak bölgesinde devam eden şiddetli hava saldırılarından kaçarak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli Türkmen ve Arap çocukların sayısının, son 5 günde 2 bin 334'e ulaştığı bildirildi.
 • 17:13Bayır Bucak Bölgesinden Türkiye'ye Giriş Yapan Çocukların Sayısı 2 Bin 334'e UlaştıBayır Bucak Bölgesinden Türkiye'ye Giriş Yapan Çocukların Sayısı 2 Bin 334'e UlaştıBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Bayır Bucak bölgesinde devam eden şiddetli hava saldırılarından kaçarak Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli Türkmen ve Arap çocukların sayısının son 5 günde 2 bin 334'e ulaştığını açıkladı.
 • 16:07Doğum Yapan İhtiyaç Sahibi Annelere "Şefkat Eli"Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hizmete giren "Şefkat Eli Hediye Pazarı"nda, maddi durumu yetersiz anneler, kendileri ve bebekleri için ihtiyaç duydukları malzemeleri ücretsiz temin edebilecek.
 • 11:41Torbalı'da 'Duyarlı Toplum Güvenli Kan' KampanyasıTorbalı'da 'Duyarlı Toplum Güvenli Kan' KampanyasıKızılay’ın kan stoklarındaki azalma, Torbalı halkını harekete geçirdi.
 • 22:00Konya'dan Şırnak'a Yardım TırıKonya'dan Şırnak'a Yardım TırıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Vali Muammer Erol'un gelişi Tır önünde dua edilmesi AFAD Konya İl Müdürü Yıldız Tosun'un açıklamaları AFAD Şube Müdürü Zekeriya Vural'ın açıklamaları Konya STK'lar Platformu İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kanmaz'ın açıklamaları Tırın yola çıkması Konya'dan Şırnak'a yardım tırı AFAD'ın koordinasyonunda, Konya Büyükşehir Belediyesi ve STK'ların işbirliğiyle, Şırnak'ın İdil ilçesindeki ihtiyaç sahiplerine, 1 tır insani yardım gönderildi Konya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) işbirliğiyle, Şırnak'ın İdil ilçesindeki ihtiyaç sahiplerine, kuru gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan 1 tır yardım gönderildi.
 • 18:36Kızılay Erciş Şube Başkanlığına Bayraktar SeçildiTürk Kızılayı Erciş Şube Başkanlığı Olağan Genel Kurulu Kongresi yapıldı.
 • 17:44Konya'dan Şırnak'a Yardım TırıKonya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda, Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) işbirliğiyle, Şırnak'ın İdil ilçesindeki ihtiyaç sahiplerine, kuru gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan 1 tır yardım gönderildi.
 • 15:44Hatay Sınırda Bekleyen Türkmenlerin Tamamı Geçiş YaptıHatay Sınırda Bekleyen Türkmenlerin Tamamı Geçiş YaptıSınırda bekleyen Türkmenlerin tamamı geçiş yaptı SURİYE'nin Lazkiye kentinin kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinden kaçan sivillerin Türkiye'ye geçişi tamamlandı.
 • 15:25Kırklareli'den Kısa KısaTürk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanlığı'nca kan bağışı kampanyası düzenlenecek.
 • 15:05Sınırda Bekleyen Türkmenlerin Tamamı Geçiş YaptıSınırda Bekleyen Türkmenlerin Tamamı Geçiş YaptıSuriye'nin Lazkiye kentinin kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesinden kaçan sivillerin Türkiye'ye geçişi tamamlandı.
 • 11:19Antalya'da 'Ata'ya Minnet Kanı ProjesiAntalya'da 'Ata'ya Minnet Kanı ProjesiAntalya merkez Kepez ilçesi Kent Konseyi, yaklaşık otuz kadar paydaş kuruluş ile birlikte çok özel bir programa öncülük ediyor.
 • 18:47Bayırbucak Bölgesinden Kaçanlar Türkiye'ye SığınıyorBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD), Suriye'nin Bayırbucak bölgesindeki saldırılardan kaçarak AFAD koordinasyonunda Yayladağı sınırından Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli Türkmen ve Arapların sayısının dört günde 3 bin 648'e ulaştığı bildirildi.
 • 17:48Suriye'den Kaçan Türkmenler Yayladağı'ndaSuriye'den Kaçan Türkmenler Yayladağı'ndaSuriye’nin Bayırbucak bölgesine yönelik rejim kuvvetlerinin saldırısından kaçan Türkmen ve Araplar, Yayladağı’na akın etti.
 • 17:00Ereğli'de Kan Bağışı KampanyasıEreğli Belediyesi ve Kızılay tarafından kan bağış kampanyası düzenlendi.