SON DAKİKA TÜRK KIZILAYI HABERLERİ

Son Dakika Türk Kızılayı Haberleri

 • 14:30Kızılay Üniversiteli Gençleri GiydirecekKızılay Üniversiteli Gençleri GiydirecekMalatya Kızılay Şubesi İnönü Üniversitesi Genç Butik Mağazası ile ihtiyaç sahibi üniversitelilere yeni eğitim öğretim döneminde de hizmet verecek.
 • 14:31Türk Kızılayı Aliağa'ya Geliyor'Güvenli Kan Temini Programı' kapsamında 6-7 Ekim tarihlerinde İzmir'in kan bağışı şampiyonu Aliağa'ya geliyor.
 • 23:47Yaşlılar Sokak Hayvanlarına Sahip ÇıktıYaşlılar Sokak Hayvanlarına Sahip ÇıktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yaşlıların barınak ziyareti - Yaşlıların hayvanlara yem verilmesi - Türk Kızılayı Akçakoca Konukevi Müdürü Dilek Aydoğan Direk röportaj Yaşlılar sokak hayvanlarına sahip çıktı- Türk Kızılayı Akçakoca Konuk Evi'nde kalan yaşlılar, sokak hayvanlarına her ay düzenli olarak mama, süt ve yem yardımı yapıyor-Türk Kızılayı Akçakoca Konukevi Müdürü Direk: "Yaşlı konuklarımızla beraber bir çalışma yaparak, içimizde kampanya başlattık. Toplanan paralarla düzenli olarak mama ve süt alıyoruz.
 • 18:35Yaşlılar Sokak Hayvanlarına Sahip ÇıktıTürk Kızılayı Akçakoca Konuk Evi'nde kalan yaşlılar, sokak hayvanlarına her ay düzenli olarak mama, süt ve yem yardımı yapıyor.
 • 10:33Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi, Huzurevi Sakinlerini Yalnız BırakmadıBüyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi, Huzurevi Sakinlerini Yalnız BırakmadıMersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Celal Taş, Engelliler Dairesi Başkanlığı yetkilileri ile birlikte huzurevi sakinlerini ziyaret ederek, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutladı.
 • 15:40Türk Kızılayı'ndan Evi Yanan Aileye YardımTürk Kızılayı, Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde evi yanan aileye yardımda bulundu.
 • 15:35Türk Kızılayı'nın Marmaraereğlisi'ndeki EtkinlikleriTürk Kızılayı Marmaraereğlisi Şube Başkanı Abdurrahman Ceyhan, "Giysi ve gıda yardımlarımızın yanı sıra, kan bağışı hizmetlerimiz de devam ediyor" dedi.
 • 11:05Türk Kızılayı Karadağ'da 700 Kurban KestiTürk Kızılayı'nın Karadağ'da vekaleten kurban kestiği belirtildi.
 • 10:55Kızılay'dan, Karadağ'a 700 Hisse KurbanKızılay'dan, Karadağ'a 700 Hisse KurbanTürk Kızılayı, Malatyalı bağışçıların da bulunduğu 700 hisse kurbanın kesimini, Karadağ’da (Montenegro) Bjelo Polje’de yerine getirdi.
 • 09:59Çan'da 36 Kan Bağışçısı Madalya ile OnurlandırıldıÇan'da 36 Kan Bağışçısı Madalya ile OnurlandırıldıÇan’da Türk Kızılay’ına düzenli olarak Kan bağışında bulunan 3 kişi Gümüş, 33 kişi Bronz Madalya vererek onurlandırdı.
 • 20:48Bulgaristan'da Kızılhaç Film FestivaliVARNA (AA) – Bulgaristan'ın Varna şehrinde düzenlenen 16. Kızılhaç ve Sağlık Filmleri Festivali'nde katılımcılar, "İlgisizliğe Hayır! Hümanizmi Destekleyelim!" şeklindeki mesaja imza atarak uluslararası kamuoyunu sığınmacılara destek olmaya çağırdı.
 • 11:44Yerli Plazma Ürünü İçin Düğmeye BasılıyorSağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk Kızılayı tarafından yürütülen "Plazma Fraksinasyonu Projesi" sayesinde birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve kandaki plazmadan elde edilen ürünler Türkiye'de üretilerek dışa bağımlılık sona erecek.
 • 11:16Türk Kızılayı 500 Bin Kişiye Bayram Sevinci YaşattıDünyanın dört bir köşesinde dil, din, ırk ayrımı yapmadan ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Türk Kızılayı, kurban bayramında 18 ülkeden 500 bin kişiye kurban eti ulaştırdı.
 • 07:43Tika Başkanı Çam'ın Kırgızistan TemaslarıTika Başkanı Çam'ın Kırgızistan TemaslarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TİKA Başkanı Serdar Çam'ın Kırgız heyetleri ile görüşmesi - Karakol kentinde kurban eti dağıtım toplantısı - Yetim çocukların kaldığı barınak ziyareti - Burana Kulesi gezisi TİKA Başkanı Serdar Çam'ın Kırgızistan temaslarıTİKA Başkanı Çam'ın Kırgızistan temasları- Çam, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanlığı Dış İlişkiler Birimi Başkanı İsakov, Kültür ve Enformasyon Bakanı Mahsutov, Maliye Bakanı Kasımaliyev ve Sağlık Bakanı Batıraliyev ile görüştüBİŞKEK (AA) – Kırgızistan'a, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Bişkek Program Koordinatörlüğü'nün çalışmalarını yerinde incelemek ve Türk Kızılayı'nın kurban etlerinin dağıtım çalışmalarına katılmak için gelen TİKA Başkanı Serdar Çam, resmi görüşmelerde de bulundu.
 • 03:37Tika Başkanı Çam'ın Kırgızistan TemaslarıBİŞKEK (AA) – Kırgızistan'a, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Bişkek Program Koordinatörlüğü'nün çalışmalarını yerinde incelemek ve Türk Kızılayı'nın kurban etlerinin dağıtım çalışmalarına katılmak için gelen TİKA Başkanı Serdar Çam, resmi görüşmelerde de bulundu.
 • 20:22Tika'dan, Bişkek'te Bayram YemeğiTika'dan, Bişkek'te Bayram YemeğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Bişkek Program Koordinatörlüğü, Kurban Bayramı nedeniyle Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te akşam yemeği düzenledi.
 • 01:59Tika Başkanı Çam, Öksüz ve Yetim Çocukları SevindirdiTika Başkanı Çam, Öksüz ve Yetim Çocukları SevindirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çocuk Yurdu binası - TİKA Başkanı Serdar Çam ve beraberindekilerin çocuklarla ilgilenmesi- TİKA Başkanı Serdar Çam'ın konuşması- TİKA Başkanı Serdar Çam'ın çocuklara hediye dağıtması Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam ve Türk Kızılayı yetkilileri, Kırgızistan'ın Karakol kentinde öksüz ve yetim çocukların kaldığı yurdu ziyaret etti.
 • 00:17Tika Başkanı Çam, Öksüz ve Yetim Çocukları SevindirdiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam ve Türk Kızılayı yetkilileri, Kırgızistan'ın Karakol kentinde öksüz ve yetim çocukların kaldığı yurdu ziyaret etti.
 • 17:48Türk Kızılayı'nın Irak'taki Kurban YardımıTürk Kızılayı'nın Irak'taki Kurban YardımıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yahyava Çadır Kampı'ndan detaylar- Kurban eti için gelen sığınmacılar- Kurban eti dağıtımı- Irak Türkmen Cephesi Erbil Milletvekili Aydın Maruf ile röportaj- Türk Kızılayı Irak Yardımları Sorumlusu Şafak Lostar ile röportaj Türk Kızılayı, Irak'ın Kerkük kentinde kampta ve evlerde kalan Türkmen sığınmacılara kurban eti dağıttı.
 • 17:32Türk Kızılayı'nın Irak'taki Kurban YardımıTürk Kızılayı, Irak'ın Kerkük kentinde kampta ve evlerde kalan Türkmen sığınmacılara kurban eti dağıttı.
 • 14:37Türk Kızılayı, 2 Bin 500 Aileye Kurban Eti DağıttıTürk Kızılayı, 2 Bin 500 Aileye Kurban Eti DağıttıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kesilen kurbanın etlerinin parçalanması- Parçalanan etlerin poşetlere koyulması- Kızılay Gazze Temsilcisi Gökhan Dudu ile röportaj- Poşetlenen etlerin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması Türk Kızılayı, Gazze Şeridi'nde 2 bin 500 aileye kurban eti dağıttı.
 • 14:02Türk Kızılayı'ndan Türkmenlere Bayram YardımıTürk Kızılayı tarafından, Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Bayırbucak Türkmen bölgesine 4 tır yardım malzemesi ulaştırıldı.
 • 13:15Gazze'de Kurban BayramıTürk Kızılayı, Gazze Şeridi'nde 2 bin 500 aileye kurban eti dağıttı.
 • 11:24Malatya'nın Kızılay'a Güveni Her Geçen Gün ArtıyorMalatya'nın Kızılay'a Güveni Her Geçen Gün ArtıyorÜlkenin saygın yardım kuruluşlarının başında gelen Türk Kızılayı’na Malatya’da destek her geçen gün katlanarak artıyor.
 • 11:23Suriyeli Çocuklara Kızılay'dan Psikolojik DestekSuriyeli Çocuklara Kızılay'dan Psikolojik DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çadır kent girişi- Eğitim merkezi ve çocuklar- Etkinlikler- Kızılay sorumlusu konuşması Suriyeli çocuklara Kızılay'dan psikolojik destek- Türk Kızılayı, iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve çadır kentte kalan çocuklara yönelik yaptığı psiko-sosyal çalışmayla, savaşın acılarını unutturmaya çalışıyor- Türk Kızılayı Yayladağı Ekip Başkanı Bilgili: - "Yıl boyunca haftada 5 gün verilen eğitimle, Suriyeli çocukları savaş psikolojinden kurtarıp, topluma kazandırmaya çalışıyoruz" ERDAL TÜRKOĞLU - Türk Kızılayı, iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve çadır kentte kalan çocuklara savaşın acılarını unutturmak için psiko-sosyal çalışmalar yürütüyor.
 • 11:12Suriyeli Çocuklara Kızılay'dan Psikolojik DestekTürk Kızılayı, iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve çadır kentte kalan çocuklara savaşın acılarını unutturmak için psiko-sosyal çalışmalar yürütüyor.
 • 10:56Kırklareli'nden Kısa KısaTürk Kızılayı Kırklareli Şubesi, Lüleburgaz Kan Bağış Merkezi ile Kırklareli Belediyesi işbirliğinde kan bağışı kampanyası düzenlenecek.
 • 02:03Mehmetçik ve Türk Büyükelçiliğinden Kosova'da Coşkulu BayramlaşmaMehmetçik ve Türk Büyükelçiliğinden Kosova'da Coşkulu BayramlaşmaKosova’nın Prizren şehrindeki Sultan Murat Kışlasında konuşlu Türk Temsil Heyet Başkanlığı ile Türkiye’nin Priştine Büyükelçiliği tarafından ortaklaşa düzenlenen bayramlaşma töreni bu yıl da coşkulu geçti.
 • 00:18Türk Kızılayından Senegal'de Kurban YardımıTürk Kızılayından Senegal'de Kurban YardımıTürk Kızılayınca, Senegal'in başkenti Dakar'da 150 büyükbaş kurban kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
 • 23:44Türk Kızılayından Senegal'de Kurban YardımıTürk Kızılayınca, Senegal'in başkenti Dakar'da 150 büyükbaş kurban kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.
 • 16:26Türk Kızılayından Etiyopya'da Kurban Kesimi ve DağıtımıTürk Kızılayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hissesinin de aralarında bulunduğu bin 50 hisselik kurban kesimi ve dağıtımının Etiyopya'nın Harar şehrinde gerçekleştirildiğini bildirdi.
 • 15:50Ereğli'deki Kan Bağışı KampanyalarıTürk Kızılayı Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay, bir aylık süre içerisinde 600 vatandaşın kan bağışında bulunduğunu söyledi.
 • 15:32Türk Kızılayı Kırgızistan'da Kurban Eti DağıttıTürk Kızılayı Kırgızistan'da Kurban Eti DağıttıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Türk Kızılayı'nın Kırgızistan'daki kurban eti kesimi ve dağıtımı-Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş'ın açıklaması Türk Kızılayı Kırgızistan'da kurban eti dağıttı BİŞKEK (AA) – Türk Kızılayı, Kırgızistan'daki kurban kesim ve dağıtım organizasyonunda bin 50 hisse et dağıttı.
 • 14:38Türk Kızılayı Kırgızistan'da Kurban Eti DağıttıBİŞKEK (AA) – Türk Kızılayı, Kırgızistan'daki kurban kesim ve dağıtım organizasyonunda bin 50 hisse et dağıttı.
 • 14:19Türk Kızılayı ile Kurban Bereketi Yıl Boyu SürecekTürk Kızılayı, 2015 yılı vekaleten kurban kesimlerini yurt içinde 4 kombinada ve yurt dışında 18 ayrı ülkede gerçekleştirdi.
 • 14:19Türk Kızılayı Vekalet Kurbanları KestiTürk Kızılayı, kurban kesimlerini yurtiçinde 4 kombinada ve yurtdışında 18 ülkede gerçekleştirdi.
 • 14:04Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Kadın Kollarından Bayramda da Sevgi BohçasıTürk Kızılayı Eskişehir Şubesi Kadın Kollarından Bayramda da Sevgi BohçasıTürk Kızılayı Eskişehir Şubesi Kadın Kolları yıl boyunca devam eden Sevgi Bohçası dağıtımına Kurban Bayramında da devam etti.
 • 21:45Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurbanı Kosova'da KesildiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurbanı Kosova'da KesildiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurbanı Kosova'da kesildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kurban adağı Kosova'da kesildi.
 • 21:30Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Vekalet Verdiği Kurban Kosova'da KesildiCumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan'ın vekalet verdiği kurban Kosova'da kesildi.
 • 20:15Türk Kızılayı'ndan Kosova'ya 700 KurbanTürk Kızılayı'ndan Kosova'ya 700 KurbanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurban kesiminden detaylar- Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç ile röportaj- Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ile röportaj Türk Kızılayı'ndan Kosova'ya 700 kurban- Türk Kızılayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hissesinin de aralarında bulunduğu 700 hisse kurban kesimini Kosova'nın Prizren şehrinde gerçekleştirdi Türk Kızılayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hissesinin de aralarında bulunduğu 700 hisse kurbanın kesimini, Kosova'nın Prizren şehrinde gerçekleştirdi.
 • 18:36Türk Kızılayı'ndan Kosova'ya 700 KurbanTürk Kızılayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hissesinin de aralarında bulunduğu 700 hisse kurbanın kesimini, Kosova'nın Prizren şehrinde gerçekleştirdi.
 • 18:06Tdv'den Bosna Hersek'e 420 KurbanTdv'den Bosna Hersek'e 420 KurbanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Kızılayı ekiplerinden genel görüntü - Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç'un açıklaması - Kurban yerinden detaylar - Kurbanlıklardan görüntü - Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay'ın açıklamaları - TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin'in açıklamaları- Kurban Kesimi TDV'den Bosna Hersek'e 420 kurban- Vekalet yoluyla kurban organizasyonu kapsamında bağışlanan kurbanların 420'sinin kesimi Bosna Hersek'te yapıldı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleşen vekalet yoluyla kurban organizasyonu kapsamında bağışlanan kurban hisselerinin 420'si Bosna Hersek'te kesildi.
 • 16:52Türk Kızılayından Makedonya'da Kurban KesimiTürk Kızılayından Makedonya'da Kurban KesimiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurban kesimi, - Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar, - Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığının müsteşarı Enver Hüseyin, - Kesilen kurbanların poşetlere konulup araçlara koyulması, - Kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması, Türk Kızılayından Makedonya'da kurban kesimi- Türk Kızılayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hissesinin de aralarında bulunduğu 700 hisse kurban kesimini Makedonya'nın Ustrumca şehrinde gerçekleştirdi Türk Kızılayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hissesinin de aralarında bulunduğu 700 hisse kurbanın kesimini, Makedonya'nın güneydoğusundaki Ustrumca'da gerçekleştirdi.
 • 16:39Kızılay Kurban ModeliKızılay Kurban Modeli"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kurban kesimi, - Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer'in açıklamaları, "Kızılay Kurban Modeli"- Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Biçer: "Yurtiçinde 4 kombinada ve yurtdışında 17 ayrı ülkede kurban kesimi yapmaktayız. Kızılay modeli olan kurban programımızda kurbanlardan elde edilen Kızılay kavurmalarının, 365 gün boyunca ülkemizde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılması sağlanacaktır" Türk Kızılayının, 2015 yılı vekaleten kurban kesimlerine yurtiçinde 4 kombinada ve yurtdışında 17 ülkede başladığı bildirildi.
 • 16:13Türk Kızılayı: Yurt İçinde 4 Kombinada, Yurt Dışında 17 Ülkede Kurban Kesimi YapıyoruzTürk Kızılayı: Yurt İçinde 4 Kombinada, Yurt Dışında 17 Ülkede Kurban Kesimi YapıyoruzTürk Kızılayı tarafından yapılan 2015 yılı vekaleten kurban kesimlerine yurt içinde 4 kombinada ve yurt dışında 17 ayrı ülkede başlandı.
 • 16:11Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Hissesi Filistin'de Kesildi (1) - HanCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Hissesi Filistin'de Kesildi (1) - HanTürk Kızılayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vekaletinin de aralarında bulunduğu 120 kurban hissesinin kesimini Ramallah'ta gerçekleştirdi.
 • 16:10Türk Kızılayından Balkanlar'da Kurban KesimiTürk Kızılayı, vekalet sahipleri adına Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan'da 3 bin 150 kurban kesti.
 • 15:39Yozgat - Türk Kızılayı 17 Ülkede Vekaleten Kurban Kesimi YapıyorYozgat - Türk Kızılayı 17 Ülkede Vekaleten Kurban Kesimi YapıyorTürk Kızılayı 17 ülkede vekaleten kurban kesimi yapıyor TÜRK Kızılayı tarafından yapılan 2015 yılı vekaleten kurban kesimlerine yurt içinde 4 kombinada ve yurt dışında 17 ayrı ülkede başlandı.
 • 15:35Tdv'den Bosna Hersek'e 420 KurbanTürkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleşen vekalet yoluyla kurban organizasyonu kapsamında bağışlanan kurban hisselerinin 420'si Bosna Hersek'te kesildi.
 • 15:21Kızılay Kurban Modeli"Türk Kızılayının, 2015 yılı vekaleten kurban kesimlerine yurtiçinde 4 kombinada ve yurtdışında 17 ülkede başladığı bildirildi.