SON DAKİKA TÜRKİYE KAMU SEN HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Kamu Sen Haberleri

 • 09:01 Gündem / 1 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüGün dolayısıyla DİSK, KESK, TTB ve TMMOB tarafından Bakırköy Pazar Yeri'nde kutlama yapılacak.
 • 00:03 Gündem Özeti / 1 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüGün dolayısıyla DİSK, KESK, TTB ve TMMOB tarafından Bakırköy Pazar Yeri'nde kutlama yapılacak.
 • 18:55 Memur-sen Bursa İl Temsilciliği 1 Mayısı Kahrmanmaraş'ta Kutluyor Memur-sen Bursa İl Temsilciliği 1 Mayısı Kahrmanmaraş'ta Kutluyor Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, 1 Mayıs’ta emeğin kahramanları kamu çalışanları ve işçilerle birlikte Kahramanmaraş’ta olacaklarını bildirdi.
 • 17:52 Kamusen'den 1 Mayıs'tan Kutlama Yapmama Kararı Kamusen'den 1 Mayıs'tan Kutlama Yapmama Kararı Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Baler Fidan, Türkiye’nin içinde bulunduğu ortamdan dolayı 1 Mayıs kutlamalarını doğru bulmadıklarını söyledi.
 • 15:19 Kamu Sen Gaziantep'te 1 Mayıs'ı Kutlamayacak Kamu Sen Gaziantep Şube Başkanı Baher Fidan, bu yıl Gaziantep'te 1 Mayıs kutlaması yapmayacaklarını belirtti.
 • 14:31 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yaptıkları alan araştırmasına göre Taksim Meydanı'nı "kutsal" olarak görmeyen kamu çalışanlarının oranının yüzde 89 olduğunu belirterek "Bu yıl tabandan yükselen bu sese kulak vererek Taksim dayatmasından vazgeçilmesini önemli buluyoruz" dedi.
 • 16:28 Davutoğlu: Davutoğlu: "Çatışmalarla Gerginliklerle Anılan Bu Günü, Şenliklerle Anılan Bir Gün Yaptık" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları Başbakan Davutoğlu sendika temsilcileriyle buluştu Davutoğlu: (3) "Çalışma ve sosyal güvenlik alanında adeta bir devrim gerçekleştirdik.
 • 16:03 Hazırlanan Dilekçeler Başbakanlığa Gönderildi Hazırlanan Dilekçeler Başbakanlığa Gönderildi Erzincan’da kamu çalışanlarının ek göstergelerinin yükselmesi ile ilgili olarak hazırlanan dilekçeler Başbakanlığa gönderildi.
 • 19:46 Yemiş Kapanı Hanı Yemiş Kapanı Hanı"Nın Aslına Uygun Yapılması İsteği Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii ile Eski (Ulu) Camii arasındaki, alanda bulunan, ancak Balkan Savaşları sırasında yıkılan Yemiş Kapanı Hanı’nın aslına uygun yapılması konusunda sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek, ortak bir basın açıklaması yaptı.
 • 16:44 Tarihi Yemiş Kapanı Hanı Kurtarma Kazısı Tarihi Yemiş Kapanı Hanı Kurtarma Kazısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Tarihi Yemiş Kapanı Hanı'ından görüntüler -Siyasi parti ve STK'lardan oluşan grup adına Sinan Tekin'in konuşması Tarihi Yemiş Kapanı Hanı kurtarma kazısı Siyasi parti ve STK üyelerinden oluşan bir grup, Selimiye Camisi Meydanı'ndaki kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan tarihi hanın, aslına uygun şekilde yapılmasını istedi Edirne'de, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan bir grup, Selimiye Camisi Meydanı'ndaki kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan tarihi Yemiş Kapanı Hanı'nın aslına uygun şekilde yapılarak, ticaret ve turizme kazandırılmasını istedi.
 • 15:16 Koncuk: 1 Mayıs'ta, Kızılay'da Vatandaşlarımızın Şehit Edildiği Duraktayız Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen'in, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nda, 13 Mart 2016 tarihinde Kızılay'da meydana gelen patlamanın gerçekleştiği ve 34 vatandaşımızın şehit edildiği durakta olacağını ve kırmızı karanfillerle şehitlerimizi anacağını açıkladı.
 • 15:03 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne Doğru Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu yönetimi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Kızılay'da terör saldırısının yaşandığı yere karanfil bırakma kararı aldı.
 • 14:55 Tarihi Yemiş Kapanı Hanı Kurtarma Kazısı Edirne'de, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan bir grup, Selimiye Camisi Meydanı'ndaki kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan tarihi Yemiş Kapanı Hanı'nın aslına uygun şekilde yapılarak, ticaret ve turizme kazandırılmasını istedi.
 • 19:39 Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yılmaz Açıklaması Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, PTT'nin asli görevinin haberleşme hizmetini kesintisiz sürdürmek olduğunu belirtti.
 • 10:47 Memur Maaşı Altın Karşısında Eridi Memur Maaşı Altın Karşısında Eridi 2002 yılı itibari ile ortalama memur maaşı ile 22,1 çeyrek altın alınabilirken 2015 yılında bu rakam 14,6'ya geriledi.
 • 10:18 Memur Maaşı Altın Karşısında Eridi Memur Maaşı Altın Karşısında Eridi Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi'nin yayınlamış olduğu ekonomik verilere göre, memur maaşının 2002 yılında 22,1 tane çeyrek altın alırken 2015 sayı 14,6'ya düştü.
 • 13:36 Kamu-sen Gaziantep İl Temsilcisi Baler Fidan Açıklaması Kamu-sen Gaziantep İl Temsilcisi Baler Fidan Açıklaması Sen İl Temsilcisi Baler Fidan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da yaptığı açıklamada, ‘’Çocuklarımız ülkemizin aydınlık geleceği, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekasının koruyucusu, Atamızın bizlere bıraktığı çok kıymetli mirasların bekçileridir’’ dedi.
 • 15:17 Kamu-Sen'den Ek Gösterge Eylemi Kamu-Sen üyesi bir grup, memur, öğretmen, sağlık çalışanı ve akademisyenlerin ek göstergelerinin artırılması ve yardımcı hizmetler sınıfındaki memurlara ek gösterge verilmesi için eylem yaptı.
 • 12:28 Türk Eğitim-Sen Üyeleri Ek Gösterge Puanlarında Yeniden Düzenleme Talep Etti Türk Eğitim-Sen Üyeleri Ek Gösterge Puanlarında Yeniden Düzenleme Talep Etti Türk Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şubesi üyeleri, eğitim alanında çalışan akademisyen, öğretmen ve kamu görevlilerinin ek gösterge puanlarının yeniden düzenlenmesi talebiyle basın açıklaması yaptı.
 • 10:25 Türkiye Kamu-sen Başkanı Koncuk'un 23 Nisan Mesajı Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, "Bugüne kadar TBMM’de verilen resepsiyonlarda çalgılı çengili eğlenceler mi tertip edilmiştir ki acılarımız nedeniyle bu sene böyle bir fotoğrafa engel olmak için resepsiyon iptal ediliyor.
 • 17:02 Sivas - Türk Eğitim-Sen'den Başbakanlığa Ek Gösterge Dilekçesi Sivas - Türk Eğitim-Sen'den Başbakanlığa Ek Gösterge Dilekçesi Türk Eğitim-Sen'den Başbakanlığa ek gösterge dilekçesiTürk Eğitim-Sen Sivas Şubesi, ek göstergelerin artırılması için topladığı dilekçeleri Başbakanlığa gönderdi.
 • 16:19 Türk Eğitim-Sen'den Başbakanlığa Ek Gösterge Dilekçesi Türk Eğitim-Sen'den Başbakanlığa Ek Gösterge Dilekçesi Türk Eğitim-Sen Sivas Şubesi, ek göstergelerin artırılması için topladığı dilekçeleri Başbakanlığa gönderdi.
 • 16:24 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk Açıklaması Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Özelleştirmeler ne ekonomik ne de sosyal olarak topluma fayda sağlamıştır" değerlendirmesinde bulundu.
 • 17:45 İsmail Koncuk, Aydın Milli Eğitim Müdürü Töre'nin Açıklamalarını Eleştirdi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Aydın Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin hakkında açılan davaları onuru saydığı yönündeki açıklamalarına ilişkin, "Eğitim Bir Sen’li olmandan duyduğun mutluluk seni ilgilendirir diyeceğim ama şu anda il milli eğitim müdürü olduğunu unutmuşsun. Bir sendika toplantısında bunları söylemeni de yadırgamıyorum, çünkü sizin gibiler gerçekte o makamın insanı değilsiniz, o makama verecek hiçbir değere de sahip değilsiniz" dedi.
 • 17:23 Kamu-Sen Afyonkarahisar Şubesinden "Ek Gösterge" Açıklaması Kamu-Sen Afyonkarahisar Şubesi, ek göstergeleri konusundaki taleplerinin karşılık bulmasını istedi.
 • 02:00 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıdan detay görüntüler Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un açıklamaları. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk: "OECD ülkeleri ortalamasında hizmet yapabilmemiz için şu anda 2 milyon 600 bin devlet memurunun, 5 milyon 200 bine çıkması gerekiyor" Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye'de her 29 vatandaşa, OECD ülkelerinde ise her 15 kişiye bir devlet memuru düştüğünü belirterek, "OECD ülkeleri ortalamasında hizmet yapabilmemiz için şu anda 2 milyon 600 bin devlet memurunun, 5 milyon 200 bine çıkması gerekiyor.
 • 22:49 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk Açıklaması Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye'de her 29 vatandaşa, OECD ülkelerinde ise her 15 kişiye bir devlet memuru düştüğünü belirterek, "OECD ülkeleri ortalamasında hizmet yapabilmemiz için şu anda 2 milyon 600 bin devlet memurunun, 5 milyon 200 bine çıkması gerekiyor.
 • 13:41 Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Kahveci Açıklaması Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Eğer siz Devlet Memurları Kanunu'nu değiştirmek istiyorsanız, çağın gereklerine hitap edecek, çalışanın taleplerini de karşılayacak bir düzenlemeye hazırız. Bundan kaçmıyoruz ama işi getirip kamu çalışanlarının iş güvencesine bağlarsanız orada 'Dur' deriz" dedi.
 • 17:55 Toplu Sözleşme Hükümlerini Değerlendirme Toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin başkanlığında Toplu Sözleşme Hükümlerini Değerlendirme toplantısı düzenlendi.
 • 11:51 Kamu-sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Açıklaması Kamu-sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Açıklaması Türkiye Kamu-Sen ve Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Suriyelilerin millet olamadıkları için bu duruma geldiklerini söyledi.
 • 01:56 Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yemekten görüntüler Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un konuşması - "Türkiye Kamu-Sen Başkanı'ndan, iş yeri temsilcisinden, gönül vermiş üyelerine kadar tebliği yani toplumu bilgilendirme, uyarma görevini yerine getireceğiz.
 • 23:00 Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk Açıklaması Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Türkiye Kamu-Sen Başkanı'ndan, iş yeri temsilcisinden, gönül vermiş üyelerine kadar tebliği yani toplumu bilgilendirme, uyarma görevini yerine getireceğiz.
 • 16:17 Gaziantep İsmail Koncuk: Taşeron Sistem AKP İktidarının İcadıdır Gaziantep İsmail Koncuk: Taşeron Sistem AKP İktidarının İcadıdır Türk Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, taşeron sistemin AK Parti hükümetinin icadı olduğunu savunarak, bunun gençlerin geleceklerinin çalındığını anlamına geldiğini söyledi.
 • 15:25 İsmail Koncuk: Taşeron Sistem AKP İktidarının İcadıdır İsmail Koncuk: Taşeron Sistem AKP İktidarının İcadıdır Türk Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, taşeron sistemin AK Parti hükümetinin icadı olduğunu savunarak, bunun gençlerin geleceklerinin çalındığını anlamına geldiğini söyledi.
 • 14:49 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk Açıklaması Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Devlet memurları farklı bir zümreden değildir, iş güvencesi yoktur, hata yapan işten atılabilir, ceza da alabilir" dedi.
 • 13:50 Kamu -Sen Genel Başkanından Roket Tepkisi Kamu -Sen Genel Başkanından Roket Tepkisi Türkiye Kamu-Sen ve Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Gaziantep ziyaretinde Kilis’e son günlerde düşen roketlerle ilgili tepki gösterdi.
 • 12:11 Kamu-sen Başkanı İsmail Koncuk Açıklaması Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Samsun İdare Mahkemesi’nin yargı kararını uygulamayan yöneticileri 5 bin TL tazminat ödemeye mahkum ettiğini açıkladı.
 • 17:14 Türkiye Kamu-Sen Asgari Geçim Endeksi Türkiye Kamu-Sen'in 2016'nın mart ayına ait asgari geçim endeksine göre, dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi 4 bin 588 lira oldu.
 • 10:41 4 Kişilik Bir Ailenin Asgari Geçim Sınırı 4 Bin 588 TL Olarak Belirlendi Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu 2016 Mart ayına ait asgari geçim endeksi sonuçları açıklandı.
 • 10:07 MHP İl Başkanı Kaya Türk Sağlık Sen'i Ziyaret Etti MHP İl Başkanı Kaya Türk Sağlık Sen'i Ziyaret Etti Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin’i ziyaret etti.
 • 15:25 Milli Şehit Kaymakam Kemal Beyin Şehadetinin 97. Yılı Anma Töreni Ermeniler, Rumlar, işgal kuvvetleri ve işbirlikçilerin dayatmaları ile tehcirde Ermeni halkının ölümünden sorumlu tutularak yargılanan ve düzmece bir mahkemede yargılanarak 10 Nisan 1919 günü, Beyazıt Meydanında idam edilen Boğazlayan Kaymakamı Mehmet Kemal Bey, ölümünün 97’nci yılında törenle anıldı.
 • 11:19 Kamu-sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Gaziantep'e Gelecek Kamu-sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Gaziantep'e Gelecek Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Gaziantep’te sendika üyeleriyle buluşacak.
 • 15:38 Türkiye Kamu-sen, İlksan Delege Seçimlerinde Tüm Üyelerini Oy Vermeye Çağırdı Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 9 Nisan tarihinde yapılacak İLKSAN delege seçimlerinde tüm üyelerini oy vermeye çağırdı ve İLKSAN’ın MEBSAN olmasını, zorunlu üyeliğin de kaldırılmasını istedi.
 • 14:06 MEB 2016 Öğretmen atamaları, ek tamalar ne zaman ? MEB 2016 Öğretmen atamaları, ek tamalar ne zaman ? MEB 2016 Öğretmen atamaları, ek tamalar ne zaman yapılacak ? Öğretmen atamaları ile ilgili son gelişmeler ve açıklamalar. Seçim arefesinde adaylar Kasım ayında öğretmen ataması yapılmasını istiyor. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bu yılın sonuna kadar 100 bin atama yapılması konusunda ısrarcı olduklarını, bunun keyfi bir talep olmadığını bildirdi.
 • 22:50 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk Açıklaması Türki·ye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmai·l Koncuk, taşeron işçilerin kamuda istihdamına ilişkin, "Eğer 720 bin taşerona kadro değil de özel statü dediğiniz bu hastalıklı istihdam şekli uygulanırsa AKP'nin seçim beyannamesi havada kalacak ve yerine getirilmemiş olacaktır" dedi.
 • 22:12 Koncuk: 'Özel Sektörü Dahil Ettiğinizde 2,5 Milyona Yakın Taşeronlaşma Var' Koncuk: 'Özel Sektörü Dahil Ettiğinizde 2,5 Milyona Yakın Taşeronlaşma Var' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un gelişi Sendika üyeleriyle tokalaşması Koncuk'un konuşması Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk: "AKP hükümeti iktidar olduğunda Türkiye'de sadece 20 bin taşeron varken şu anda sadece kamuda 720 bin taşeron var. Belediyeleri dahil ettiğinizde 1 milyon 100 bini buluyor" Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "AKP hükümeti iktidar olduğunda Türkiye'de sadece 20 bin taşeron varken, şu anda sadece kamuda 720 bin taşeron var. Belediyeleri dahil ettiğinizde 1 milyon 100 bini buluyor" dedi.
 • 21:04 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk Açıklaması Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "AKP hükümeti iktidar olduğunda Türkiye'de sadece 20 bin taşeron varken, şu anda sadece kamuda 720 bin taşeron var. Belediyeleri dahil ettiğinizde 1 milyon 100 bini buluyor" dedi.
 • 14:19 Kamu-sen'den Ada Tıp'a Ziyaret Kamu-sen'den Ada Tıp'a Ziyaret Türkiye Kamu-Sen Sakarya Temsilciliği, Özel Adatıp Hastanesi Genel Müdürü Ozan Aydınlar’ı makamında ziyaret etti.
 • 12:20 Türkeş, Vefatının Yıl Dönümünde Mezarı Başında Anıldı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 19. yıl dönümünde anıldı.
 • 21:23 Nusaybin'deki Güvenlik Güçleri Manevi Destek Nusaybin'deki Güvenlik Güçleri Manevi Destek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Türkiye Kamu-Sen Mardin İl Başkanı Bahattin Biçer konuşma -Grubun slogan atması -Araç konvoyu -Çadır kentte kurban kesimi Nusaybin'deki güvenlik güçleri manevi destek -Mardin'deki bazı vatandaşlar evlerinde eşlerinin hazırlıkları yemekleri Nusaybin'de operasyon bölgesindeki güvenlik güçlerine ulaştırdı -Türkiye Kamu-Sen Mardin İl Başkanı Biçer : "Güvenlik güçlerimizin bizim getirdiğimiz hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını biliyoruz.