SON DAKİKA TÜRKİYE KAMU SEN HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Kamu Sen Haberleri

 • 03:04TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: " Bizler İlk Andan İtibaren Devletimizin Yanındayız"Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'de yaşanan darbe girişimiyle ilgili, mevcut durumla ilgili, Türkiye ekonomisi ile ilgili spekülatif haberler çıkmaktadır.
 • 02:31TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu AçıklamasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'de yaşanan darbe girişimiyle ilgili, mevcut durumla ilgili, Türkiye ekonomisi ile ilgili spekülatif haberler çıkmaktadır.
 • 01:05Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KabulüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi kuruluşların temsilcilerini kabul etti.
 • 17:58Erdoğan'ın Türkiye-Ab Kik Temsilcilerini KabulüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi kuruluşların temsilcilerini saat 20.00'de kabul edecek.
 • 12:55Oltulular Demokrasi Nöbetine Devam EdiyorOltulular Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor15 Temmuz’dan beri her gece yüzlerce Oltulu meydanları boş bırakmıyor.
 • 09:34Demokrasi Nöbeti 8. Gününde Devam EdiyorDemokrasi Nöbeti 8. Gününde Devam EdiyorManisa’da, 15 Temmuz askeri darbe girişimi sonrasında başlanan demokrasi nöbeti 8. gününde devam ediyor.
 • 17:28Kamu-Sen Adıyaman Şube Başkanı DeğiştiKamu-Sen Adıyaman Şube Başkanı DeğiştiTürk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur, Kamu-Sen İl Temsilcisi olarak atandı.
 • 04:22Manisa-Demokrasi Nöbeti'ne Kuma-Sen'den DestekManisa-Demokrasi Nöbeti'ne Kuma-Sen'den DestekDemokrasi Nöbeti'ne Kuma-Sen'den destekMANİSA'da demokrasi nöbetinin 8'inci gecesinde toplanan kalabalığa Kamu-Sen'e bağlı sendika başkanları destek verdi.
 • 01:52Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için Aydın ve Manisa "demokrasi nöbeti" yoğun katılımla devam etti.
 • 01:29Afyon Halkı Meydanları Boş BırakmıyorAfyon Halkı Meydanları Boş BırakmıyorFETÖ darbe kalkışmasına karşı ülkenin tamamında devam eden demokrasi nöbetinin sekizinci gününde Afyonkarahisar halkı meydanları boş bırakmıyor.
 • 09:40Ülkü Ocakları Darbe Şehitleri İçin Mevlit OkuttuÜlkü Ocakları Darbe Şehitleri İçin Mevlit OkuttuÜlkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından darbe şehitleri için Mevlid-i şerif okutuldu.
 • 12:45Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şubesinden Darbe Girişimine TepkiTürk Ulaşım-Sen Gaziantep Şubesinden Darbe Girişimine TepkiTürk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanı Baler Fidan ve Yönetim Kurulu Üyeleri düzenledikleri basın toplantısıyla darbeyi kınadı.
 • 22:27Gümüşhane'de Stk'lardan Darbe BildirisiGümüşhane'de Stk'lardan Darbe BildirisiGümüşhane’de bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütleri tarafından Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine karşı hazırlanan bildiri Cumhurbaşkanlığı, TBMM Başkanlığı, Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığına gönderildi.
 • 20:01Bandırma Müsiad Darbeyi KınadıBandırma Müsiad Darbeyi KınadıBandırma MÜSİAD ve 13 sivil toplum örgütü bir basın toplantısı ile darbe girişimini kınadılar.
 • 17:06Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilciliği'nden Demokrasi YürüyüşüTürkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilciliği'nden Demokrasi YürüyüşüTürkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilcisi Haydar Urfalı ve üyeler, darbe girişimine tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenleyerek, basın açıklaması yaptı.
 • 16:42Gümüşhane Stk'larından Ortak BildiriGümüşhane Stk'larından Ortak BildiriGümüşhane STK'ları tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a, Başbakan Binali Yıldırım'a, Genelkurmay Başkan Org. Hulusi Akar'a ve Türk Milletine arz edilmek üzere Gümüşhane PTT Şubesinden bir bildiri gönderildi.
 • 16:41Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGümüşhane'de 25 sivil toplum kuruluşu ve sendika, FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla bildiri hazırladı.
 • 16:39Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerBandırma ilçesinde sivil toplum kuruluşları, ortak basın açıklamasıyla Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.
 • 14:11Bursa İş Dünyası Demokrasi İçin Tek Ses, Tek Yürek OlduBursa İş Dünyası Demokrasi İçin Tek Ses, Tek Yürek Olduİş dünyasının temsilcileri milli irade ve demokrasiye sahip çıkmak adına yapılan toplantıda ortak bildiri yayınladı.
 • 07:57Kamuda İzinler İptal Edildi, Kafalar KarıştıKamuda İzinler İptal Edildi, Kafalar KarıştıKamu çalışanlarının yıllık izinlerinin iptaline ilişkin genelge, memurlarda kafa karışıklığı yarattı. Başbakanlık izindeki çalışanların da göreve dönmesini istedi. Sendikalar ayrıntılı açıklama istiyor.
 • 17:50Kamudaki Görevden AlmalarTürkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kamudaki görevden almalara ilişkin, "Gerçekleştirilen uygulamaların demokratik hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde yürütülmesi ve mesnetsiz iddialara, asılsız bilgi ve belgelere dayalı olarak görevden uzaklaştırma işlemi gerçekleştirilmemesi çalışma barışının korunması, milli birlik ve beraberliğimizin sürdürülmesi adına son derece önemlidir.
 • 13:42Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerSEN Gaziantep İl Temsilcisi Kemal Kazak, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili, "Askerimizin polisimize, polisimizin askerimize namlu doğrulttuğu, kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan Meclisimizi bombaladığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı alçakça girişim, Türk tarihine başka bir kara leke olarak geçecektir.
 • 17:02Kamu-Sen'den Darbe Girişimine TepkiKamu-Sen'den Darbe Girişimine TepkiTürkiye Kamu Sen İl Temsilciliği konfederasyona bağlı sendika başkanlarının da katıldığı toplantıda 15 Temmuz darbe girişimine sert tepki gösterdi.
 • 16:07Başkan Tokur'dan, Darbeye Tepki AçıklamasıBaşkan Tokur'dan, Darbeye Tepki AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı İrfan Tokur, yaşanan darbe girişimine tepki göstererek basın açıklamasında bulundu.
 • 16:07Türkiye Kamu-Sen'den Darbe Kalkışmasına KınamaTürkiye Kamu-Sen'den Darbe Kalkışmasına Kınama15 Temmuz gecesi yaşanan darbe kalkışmasını kınayan Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, “Askerimizin polisimize, polisimizin askerimize namlu doğrulttuğu, kendi uçaklarımızın demokrasimizin ve devletimizin kalesi olan TBMM’ni bombaladığı, sokaktaki vatandaşlarımızın üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı bu alçakça girişim, Türk tarihine kara bir leke olarak geçecektir” dedi.
 • 17:52Başkan Kılıç'tan Darbe Girişimini KınamaBaşkan Kılıç'tan Darbe Girişimini KınamaTürkiye Kamu-Sen Ağrı Şube Başkanı ve Türk Eğitim-Sen Ağrı Şube Başkanı Erhan Kılıç, darbe girişimini kınadı.
 • 16:49Kamu-Sen Darbe Girişimini KınadıKamu-Sen Darbe Girişimini KınadıTürkiye Kamu-Sen Erzincan İl Temsilcisi Kemal Kütük ve sendika temsilcileri yaptıkları açıklama ile darbe girişimini kınadılar.
 • 16:43Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerTürkiye Kamu-Sen Bilecik İl Temsilcisi Ömer Yel, askerin polise, polisin askere namlu doğrulttuğu, uçakların demokrasinin ve devletin kalesi olan meclisi bombaladığı, sokaktaki vatandaşların üzerine mermiler yağdırıldığı ve yüzlerce can kaybının yaşandığı alçakça girişimin, Türk tarihine başka bir kara leke olarak geçeceğini bildirdi.
 • 12:56Kamu Sen Şırnak İl Başkanlığı'ndan Darbe Girişimine TepkiKamu Sen Şırnak İl Başkanlığı'ndan Darbe Girişimine TepkiTürkiye Kamu Sen Şırnak İl Başkanı Turgut Tatar her şart altında kesintisiz demokrasiden yana olduklarını söyledi.
 • 12:52Türkiye Kamu Sen İl Başkanı Tatar: Demokrasiden YanayızTürkiye Kamu Sen İl Başkanı Tatar: Demokrasiden YanayızTürkiye Kamu Sen Şırnak İl Başkanı Turgut Tatar, her şart altında kesintisiz demokrasiden yana olduklarını söyledi.
 • 10:35Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilciliği: Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilciliği: "Dün Olduğu Gibi Bugün de Her Türlü Darbenin...Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilcisi Haydar Urfalı, 15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişimiyle alakalı basın açıklaması yaparak darbecileri kınadı.
 • 23:25Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler (2)Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Konuşmacılar Dua yapılması FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler Trabzon'da toplanan çeşitli siyasi parti, sivil toplum kuruluşları mensupları ile vatandaşlardan oluşan gruptakiler, FETÖ'nün darbe girişimine ortak tepki gösterdi Vali Yavuz: "Cumhurbaşkanımızın himayesinde devletimizin bütün kurumları görevinin başındadır.
 • 22:53Gümüşhane'de 'Milli İradeye Sahip Çıkma' Etkinliği DüzenlendiGümüşhane'de 'Milli İradeye Sahip Çıkma' Etkinliği DüzenlendiDün gece TSK içindeki bir grubun yapmaya çalıştığı askeri darbenin mimarlarından olduğu iddia edilen Hava Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ün memleketi Gümüşhane’de, Gümüşhaneliler darbecileri eleştiren İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan’la fotoğraf çekilmek için sıraya girdi.
 • 22:03Gümüşhane SokaktaGümüşhane Sokaktaİstanbul ve Ankara'da gerçekleşen askeri darbe girişimi nedeniyle tüm Türkiye'de olduğu gibi Gümüşhane Belediyesi tarafından da program düzenlendi.
 • 20:50Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerTrabzon'da toplanan çeşitli siyasi parti, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlardan oluşan gruptakiler, FETÖ'nün darbe girişimine ortak tepki gösterdi.
 • 16:53Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınayan çok sayıda siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşu, Türkiye'de demokrasinin devamlılığının önemine vurgu yaptı.
 • 15:54Kilis'te Sözde Darbe Girişimine Tepkiler Devam EdiyorKilis'te Sözde Darbe Girişimine Tepkiler Devam EdiyorKilis'te, FETÖ'nün İstanbul ve Ankara'da başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimine tepkiler sürüyor.
 • 14:34Bayraktar: "En Kötü Demokrasi En İyi İhtilalden İyidir"Türkiye Kamu-Sen Erzurum İl Temsilcisi K.Müfit Bayraktar, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir gurubun katıldığı ülkemizin geleceğini karartmak amacıyla haince darbe girişiminde bulunulduğunu belirterek, “Bu haince girişim milletimizden destek görmemiş, büyük Türk Milleti milli iradeye sahip çıkmıştır” dedi.
 • 21:15TBMM Genel KuruluHDP'nin, "KESK'e bağlı ve muhtelif sendikaların yaşadığı baskıların" araştırılması için verdiği önergenin gündeme alınması önerisi kabul edilmedi.
 • 18:33Kuruoğlu, Kamu-Sen İl Temsilcisi OlduTürk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Kamu-Sen İl Temsilciliği’ne seçildi.
 • 10:08Memurların Yüzde 72'si SendikalıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanan, "4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ile Konfederasyonların Üye Sayılarına İlişkin 2016 Temmuz İstatistikleri Hakkında Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 09:17Özelden Devlete NakilÖzelden Devlete NakilMECLİS'te komisyon aşamaları sona eren eğitim alanındaki torba tasarı, Ramazan Bayramı'ndan sonra çıkarılacak ilk yasalar arasına alındı.
 • 20:08Tekirdağ'da Mülteci ve Geri İade Merkezine TepkiTekirdağ Sivil Toplum Kuruluşları Birliği, Süleymanpaşa ilçesinde kurulması planlanan Mülteci Kabul ve Geri Gönderme Merkezine tepki gösterdi.
 • 14:41Türk Ulaşım-sen Gaziantep Şube Başkanı Baler Fidan'dan İstanbul'daki Terör Saldırısına TepkiTürk Ulaşım-sen Gaziantep Şube Başkanı Baler Fidan'dan İstanbul'daki Terör Saldırısına TepkiTürk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube Başkanı Baler Fidan, İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan hain terör saldırısını lanetledi.
 • 16:59Atatürk Havalimanı'ndaki Terör SaldırısıHitit Üniversitesi Rektörlüğü, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırını kınadı.
 • 08:18Türk Olmak, Ülkücü Olmak' Temalı Sahur Programı DüzenlendiTürk Olmak, Ülkücü Olmak' Temalı Sahur Programı DüzenlendiKarabüklü işadamı Çetin İpek tarafından ülkücü camiaya ‘Türk olmak, Ülkücü Olmak’ temalı sahur programı düzenlendi.
 • 18:08Türkav'dan İftar YemeğiTürkav'dan İftar YemeğiTÜRKAV Kilis Şubesi tarafından üyelerine iftar yemeği verildi.
 • 21:03Suşehri Ülkü Ocakları İftarda BuluştuSivas'ın Suşehri ilçesinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İlçe Temsilciliği tarafından iftar verildi.
 • 16:55Türkiye Kamu-sen ve Türk Eğitim-sen Genel Başkanı Koncuk, Bakan Yılmaz'ı Ziyaret EttiTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Merkez yöneticileri, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 16:24Atanamayan Öğretmen Adaylarından MEB Önünde EylemAtanamayan öğretmen adayları, ağustos ayında öğretmen ataması yapılmaması kararını protesto etmek için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önüne KPSS test kitaplarını ve kalemlerini bıraktı.