SON DAKİKA TÜRKİYE KAMU SEN HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Kamu Sen Haberleri

 • 08:293 Milyon Kişiyi İlgilendiren Formül!3 Milyon Kişiyi İlgilendiren Formül!Memur sendikaları zamda 3+6+5+500 formülünü alt sınır olarak masaya koyacak. Hedefleri önce yüzde 3'lük enflasyon farkı kaybını telafi etmek.
 • 14:40Doğu ve Güneydoğu Stk İl Temsilcileri Çankaya Köşkü'ndeBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer biz, 'ben buradayım' diye ayağa kalkan terör örgütlerine karşı, 'millet de devlet de burada' diyerek, aynı anda hem DEAŞ'a hem PKK'ya hem DHKP-C'ye şehirlerde ve Türkiye sınırları ötesinde mukabelede bulunmamış olsaydık, bu terör örgütleri birbirleriyle işbirliği halinde, perde gerisindeki şahları, vezirleriyle oynadıkları satranç oyununda bugün Türkiye'yi Kobani olaylarından çok daha ağır bir şiddet sarmalının içinde, bütün şehirlerimizde bir kargaşaya sebebiyet vereceklerdi.
 • 17:00Bayraktar: Memur ve Emeklinin Hakkı İçin Mücadele VereceğizBayraktar: Memur ve Emeklinin Hakkı İçin Mücadele VereceğizPazartesi günü başlayacak olan Toplu Sözleşme Görüşmeleri ve Türkiye Kamu-Sen’in taleplerini değerlendiren Türk Kamu Sen Erzurum İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, "Önce geçmiş hesabı kapatacağız, sonra da 2016 ve 2017 yıllarının çalınmaması için mücadele edeceğiz.
 • 15:41Koncuk: Memur ve Emeklinin Masada Satılmasına İzin VermeyeceğizTürkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 3 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin, “Memur ve emeklinin masada satılmasına izin vermeyeceğiz.
 • 11:49Kamu Sen'den Teröre TepkiKamu Sen'den Teröre TepkiTürkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, terör örgütünün eylem ve uygulamalarıyla en büyük zararı Kürt kökenli vatandaşlara verdiğini belirterek, “Özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerimizde dağa kaçırılanlar Kürt, yolu kesilenler Kürt, öldürülenler Kürt bu nasıl bir Kürt hakkı aramak ve korumaktır” dedi.
 • 15:40Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" Programı - HisarcıklıoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan genel plan detay- "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" heyetinin görüntüsü-TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun açıklamaları- Ortak açıklama metninin okunması "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" programı- TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: - "Ülkemiz yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgasıylae karşı karşıya"- "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir"- STK'ların ortak açıklamasından: - "Milletimizi ayrıştırarak, ülkemizin huzurunu bozmaya, kaos ve istikrarsızlık ortamı yaratmaya çalışanların oyunlarını boşa çıkarmak için bugün bir aradayız. Bizler, kamu güvenliğinin hukukun içinde kalarak sağlanması amacıyla gerekli bütün önlemlerin alınmasını destekliyoruz" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgasıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir" dedi.
 • 14:51Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" ProgramıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Teröre karşı mücadele konusunda tek başına siyasi irade, tek başına güvenlik yöntemleri ve ekonomik yöntemler yetmez. Teröre karşı mücadelede bütün toplumun omuz omuza vermesi başarının öncelikli şartıdır" dedi.
 • 14:06Başbakan Davutoğlu'dan 'Operasyonların Erken Seçim İçin Yapıldığı' İddialarına CevapBaşbakan Ahmet Davutoğlu, operasyonların erken seçim için yapıldığı iddialarına cevap vererek, "Bazıları, sanki bütün yaşananların arka planını bilmiyormuş gibi hükümetimizi bir erken seçim için bu operasyonları yapmakla suçluyorlar.
 • 13:00"Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" ProgramıTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir." dedi.
 • 12:41Türkiye AB Kik Üyesi Stk'lardan Ortak AçıklamaTürkiye AB Kik Üyesi Stk'lardan Ortak AçıklamaTürkiye AB KİK Üyesi STK’lardan teröre karşı ortak açıklama yaptı.
 • 12:33Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Anayasa Mahkemesinin eğitim kurumlarına yönetici atamayı düzenleyen kanun maddesinin iptal istemini reddetmesi üzerine, AİHM'e başvurmak isteyenler için başvuru formu örnekleri hazırladıklarını bildirdi.
 • 08:36Memur ile Devlet Arasında Büyük Zam PazarlığıMemur ile Devlet Arasında Büyük Zam PazarlığıMemurların 2016 ve 2017 maaş zamları için toplu görüşme süreci pazartesi başlıyor. Memur-Sen ilk yıl için yüzde 16 zam isterken hükümet pazarlığı yüzde 6'dan açmayı hedefliyor.
 • 16:41Türk Eğitim-sen, Milli Eğitim Müdürlüğü Hakkında Suç Duyurusunda BulunduTürk Eğitim-sen, Milli Eğitim Müdürlüğü Hakkında Suç Duyurusunda BulunduTürk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevden aldığı idarecilerin Danıştay tarafından göreve iade edilmesi kararını uygulamayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 14:59Düzeltme) Türkiye Kamu-sen Gaziantep İl Temsilcisi Baler Fidan AçıklamasıDüzeltme) Türkiye Kamu-sen Gaziantep İl Temsilcisi Baler Fidan AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Başkanı Baler Fidan, "Geçmiş döneme ilişkin hesap kapanmadan yeni dönemin hesabına bakılmamalıdır” dedi.
 • 14:32Türkiye Kamu-sen Gaziantep İl Temsilcisi Laer Fidan AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Başkanı Baler Fidan, "Geçmiş döneme ilişkin hesap kapanmadan yeni dönemin hesabına bakılmamalıdır” dedi.
 • 14:23Kamu Sen'in Toplu Sözleşme TalebiKamu-Sen Gaziantep Temsilcisi Baler Fidan, 3. Toplu Sözleşme görüşmelerinde mali ve sosyal hakları içeren talepleri Devlet Personel Başkanlığına ilettiklerini söyledi.
 • 09:03Hükümetin Memura Yüzde 3+3 ve Enflasyon Farkı Teklif Etmesi BekleniyorHükümetin Memura Yüzde 3+3 ve Enflasyon Farkı Teklif Etmesi BekleniyorMemurun zam pazarlığı 3 Ağustos'ta başlıyor. Memur, 2016 için toplam yüzde 16 zam talep ediyor. Hükümetin ise yüzde 3+3 ve enflasyon farkı teklif etmesi bekleniyor.
 • 08:46Bin Kişilik Terör ZirvesiBin Kişilik Terör ZirvesiTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları olarak huzur ve güvenlik konularını görüşmek üzere cuma günü Ankara'da toplanacaklarını belirtti.
 • 17:16Şenol: Teröriste Laf Ettirmeyenler Bedelini Bugün Halka ÖdetiyorŞenol: Teröriste Laf Ettirmeyenler Bedelini Bugün Halka ÖdetiyorKamu Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, teröriste laf ettirmeyenlerin bugün yaşananların bedelini millete ödetmeye kalkıştığını söyledi.
 • 16:42Başbakan Davutoğlu, Türkiye AB Kik Üyesi Stk'ların Başkanları ile Bir Araya GeldiBaşbakan Davutoğlu, Türkiye AB Kik Üyesi Stk'ların Başkanları ile Bir Araya GeldiTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun sağlanması hepimizin önceliğidir.
 • 16:32Başbakan, Türkiye-Ab Kik Heyetinin Davetini Kabul EttiBaşbakan, Türkiye-Ab Kik Heyetinin Davetini Kabul EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, bugün TESK, TZOB, Türk-İş, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen, TİSK, Hak-İş ve TOBB'dan oluşan Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.
 • 16:25Gümüşhane'de Şehitlere Dua, Teröre Lanet YağdıGümüşhane'de Şehitlere Dua, Teröre Lanet YağdıGeçtiğimiz günlerde İstanbul Gazi Mahallesi’nde açılan ateş sonucu şehit olan Gümüşhaneli polis memuru Muhammet Fatih Sivri için Gümüşhane’de gıyabi cenaze namazı kılındı ve ardından terörü lanetleyen yürüyüş düzenlenerek basın açıklaması gerçekleştirildi.
 • 16:09Başbakan Davutoğlu'nun KabulüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye-AB KİK Türkiye Kanadı üyelerini kabul etti.
 • 14:55Kamu-sen Yüzde 22 Zam İstiyorKamu-sen Yüzde 22 Zam İstiyorTürkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Nihat Aşçı, 2016 yılında memura yüzde 22 zam yapılmasını talep ettiklerini açıkladı.
 • 14:34Türkiye-Ab Kik Üyeleri, Başbakan Davutoğlu ile GörüştüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, bugün TESK, TZOB, Tark-İş, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen, TİSK, Hak-İş ve TOBB'dan oluşan Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi sivil toplum kuruluşları ile görüştü.
 • 14:28Türkiye-Ab Kik Türkiye Kanadı Üyeleri, Çankaya Köşkü'ndeTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bütün üyelerimiz gibi bizler de bu artan terör dalgasından duyduğumuz üzüntü ve kaygıyı Sayın Başbakanımıza iletmeye geldik.
 • 14:26Başbakan Davutoğlu, Türkiye AB Kik Üyesi Stk'ların Başkanlarını Kabul EttiTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Mazereti ne olursa olsun terör siyaset yapmanın ahlaki bir yolu olarak kabul edilemez. Her türlü terörü lanetliyoruz" dedi.
 • 17:25Memur-sen'in 2016-2017 Toplu Sözleşme Talepleri AçıklandıMemur-sen'in 2016-2017 Toplu Sözleşme Talepleri AçıklandıMemur-Sen’in ’2016-2017 Toplu Sözleşme Talepleri’ açıklandı.
 • 17:20Nedim Afacan, Yeni Dönem Görevine BaşladıNedim Afacan, Yeni Dönem Görevine BaşladıTürkiye Kamu-Sen Kastamonu İl Temsilcisi Nedim Afacan, il temsilciliğindeki görevine konfederasyona bağlı tüm sendika başkanlarının oy birliği ile devam etmesi kararı alındı.
 • 13:41Memur-sen 2016-2017 Dönemi Toplu Sözleşme Taleplerini AçıkladıMemur-sen 2016-2017 Dönemi Toplu Sözleşme Taleplerini AçıkladıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Konfederasyonu olarak 2016-2017 dönemi toplu sözleşme tekliflerinin yüzdelik zam, taban aylığa zam, enflasyon farkı ve refah payı olmak üzere 4 kalem üzerinden olacağını belirterek, “2016 yılında birinci 6 ay için yüzde 8, ikinci 6 ay için yüzde 8 olmak üzere yüzde 16 oransal zam, 2017 yılında birinci 6 ayda yüzde 7, ikinci 6 ayda yüzde 7 olmak üzere toplam yüzde 14 oransal zam isteyeceğiz” dedi.
 • 11:55Türkiye Kamu-sen Başkanı Bilal Türk'den Sukunet ÇağrısıTürkiye Kamu-sen Başkanı Bilal Türk'den Sukunet ÇağrısıTürkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk, yaptığı açıklama ile terör olaylarını kınarken vatandaşı sukunete davet etti.
 • 15:34Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Anayasa Mahkemesinin eğitim kurumlarına yönetici atamayı düzenleyen kanun maddesinin iptal istemini reddetmesine ilişkin, "Daha önce yaptığımız açıklamada, bu maddenin iptal edildiğine ilişkin elimize bilgi ulaştığını belirtmiştik. Ne yazık ki bu bilgi doğru çıkmadı.
 • 15:19Teröre Sessiz Tepki, Kardeşliğe VurguTeröre Sessiz Tepki, Kardeşliğe VurguÇorum’daki sivil toplum kuruluşları son günlerde Türkiye’de artan terör olaylarını protesto etmek amacıyla bir araya geldi.
 • 13:57Koncuk: Anayasa Mahkemesi Beklenen Dershane Kararını VermiştirKamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Anayasa Mahkemesi’nin, dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin kanunun iptaline ilişkin gerekçeli kararını değerlendirdi.
 • 13:30Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen olarak, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sosyal bilgiler öğretmenliği alan sorularından hatalı olduğu tespit edilen 1, 12, 31 ve 35. sorunun iptali istemiyle dava açtıklarını bildirdi.
 • 10:01Hatalı 4 Soru Gerekçesiyle ÖSYM Aleyhinde Dava AçıldıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen, 12 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen 2015 yılı KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Alan Soruları soru kitapçığında hatalı olduğu tespit edilen 1, 12, 31 ve 35. sorular için dava açıldığını bildirdi.
 • 17:40Türkiye Kamu Sen Toplu İş Sözleşme Çalışmalarını TamamladıTürkiye Kamu Sen Toplu İş Sözleşme Çalışmalarını TamamladıTürkiye Kamu Sen Eskişehir İl Temsilcisi Hüsnü Tuncer, 2016-17 yıllarını kapsayan toplu sözleşme süreciyle ilgili olarak çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, memurları masada satmaya kalkan olursa onların ipliğini pazara çıkarmanın kendilerinin asli görevi olduğunu söyledi.
 • 12:35Kamu-Sen'in Zam Talebi: Yüzde 22 ArtışKamu-Sen'in Zam Talebi: Yüzde 22 ArtışTürkiye Kamu-Sen, 2016 yılı için en düşük dereceli memur maaşı için 538 lira 43 kuruş, ortalama memur maaşı için 680 lira 77 kuruş, 2017’de ise yüzde 20 zam ve taban aylığa net 150 lira zam talep etti.
 • 12:25Sendikacılar 'Toplu Sözleşme' İçin Bir Araya GeldiTürkiye Kamu-Sen Amasya İl Teşkilatı, toplu sözleşmeler ile ilgili ‘strateji belirleme ve il istişare toplantısı’ düzenledi.
 • 10:27Türkiye-Ab Karma İstişare Komitesi AçıklamasıTürkiye-AB Karma İstişare Komitesi, ülkenin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik terör olaylarının her türlüsünü kınadığını belirterek, huzur ve istikrar ortamı ile demokrasiye yönelik saldırıların amacına ulaşmasına asla müsaade edilmeyeceğini bildirdi.
 • 10:20Türkiye AB Kik Üyelerinden Ortak Terör AçıklamasıTürkiye AB KİK üyeleri, terör için yaptıkları ortak basın açıklamasında, Türkiye ekonomisinin tamamını temsil eden iş dünyası olarak, ülkenin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınadıklarını ve lanetlediklerini bildirdi.
 • 09:59Türkiye AB Kik Üyeleri Terör AçıklamasıTürkiye AB-Türkiye Karma İstişare Komitesi (KİK) üyeleri ortak bir terör açıklamasında Türkiye’nin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınadıklarını ve lanetlediklerini vurguladı.
 • 09:39Türkiye-Ab Kik Üyeleri Ortak Açıklama ile Terörü LanetlediTOBB, TİSK, TESK, TZOB, Türk-İş, Hak-İş, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen’den oluşan Türkiye – AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyeleri ortak açıklama yaparak, Türkiye’nin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınadı ve lanetledi.
 • 09:13Gümüşhane Stk'ları Yeşil Yol'a Destek VerdiGümüşhane’de 28 sivil toplum kuruluşu ortak bir açıklama ile Yeşil Yol’un bir vizyon projesi olduğunu belirterek, projeye sonuna kadar destek verdiklerini açıkladı.
 • 08:53Kamu-sen Kırşehir İl Temsilciliği Toplu Sözleşme Taleplerini PaylaştıKamu-sen Kırşehir İl Temsilciliği Toplu Sözleşme Taleplerini PaylaştıTürkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Bilal Türk, basın açıklaması ile 2016-2017 toplu sözleşme taleplerini paylaştı.
 • 14:29Türkiye Kamu-Sen Memura Yüzde 22 Zam İstiyorTürkiye Kamu-Sen Memura Yüzde 22 Zam İstiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan genel plan detaylar- Koncuk'un açıklamaları Türkiye Kamu-Sen memura yüzde 22 zam istiyor- Türkiye Kamu-Sen, 2016 yılı için en düşük dereceli memur maaşı için 538 lira 43 kuruş, ortalama memur maaşı için 680 lira 77 kuruş zam talep etti- Genel Başkan Koncuk: "Ar-Ge Merkezince yapılan çalışmada, 2014 ve 2015 yıllarında toplu sözleşme faciası sebebiyle ortaya çıkan zararın toplamda 2bin lira olduğu hesaplanmıştır.
 • 14:08Türkiye Kamu-Sen Toplu Sözleşmede Yüzde 20-22 Zam İstediTürkiye Kamu-Sen Toplu Sözleşmede Yüzde 20-22 Zam İstediTürkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2016-2017 toplu sözleşme taleplerini açıkladı.
 • 13:14Türkiye Kamu-Sen Memura Yüzde 22 Zam İstiyorTürkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2016-2017 dönemini kapsayan toplu sözleşmeyle ilgili, 2016'nın tamamı için yüzde 22 artış ve taban aylığa seyyanen 100 lira net zam talep ettiklerini bildirdi.
 • 09:34Cihan Haber Ajansı Gündemi- Bakanlar Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanacak.
 • 00:25Cihan Haber Ajansı Ön GündemiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırıkkale ve Kırşehir’de ziyaretlerde bulunacak.