SON DAKİKA TÜRKİYE HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Haberleri

 • 05:03Sayıştay'ın 153. Kuruluş Yıl DönümüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, devletin sağlıklı işleyişi için en önemli unsur olan şeffaflık anlayışının, hukuksal zeminde Sayıştay'ın teminatları arasında olduğunu bildirdi.
 • 03:161. Dünya Savaşı ve Osmanlı'nın Doğusundaki Halklar1. Dünya Savaşı ve Osmanlı'nın Doğusundaki Halklar" KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konferansın yapıldığı salondan detay- Prof. Dr. Justin McCarthy'nin konuşması- Detaylar- Prof. Dr. Norman Stone'un konuşması- Soru sormak için mikrofonu alan kişinin tepkilere neden olması "1. Dünya Savaşı ve Osmanlı'nın Doğusundaki Halklar" konferansı- Louisville Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. McCarthy: - "Ermeniler, terörizm ve cinayetleri silah olarak kullandılar"- Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Stone: - "Ermeniler, Avurupa kamuoyunu domine etme gayreti içinde" ABD'deki Louisville Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Justin McCarthy, "Ermeniler, terörizm ve cinayetleri silah olarak kullandılar" dedi.
 • 02:58Bilal Erdoğan, 'Fetih Şöleni' İçin Hazırlanan Alanı Teftiş EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Yenikapı miting alanında düzenlenecek olan ‘Fetih Şöleni’ kutlamaları öncesinde İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte alana gelerek hazırlıkları yerinde inceledi.
 • 02:45Aktay: Aktay: "Selahaddin Eyyubi'nin Zamanındaki Gibi Kudüs Yine İşgal Altındadır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'ın vatandaşlarla selamlaşması- Aktay'ın konuşması- Aktay'ın çocuklara hediye vermesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay: - "Bugün Kudüs yine işgal altındadır tıpkı Selahaddin Eyyubi'nin zamanındaki gibi Kudüs yine işgal altındadır.
 • 02:26Hazırlıkları Geceyarısı DenetledilerHazırlıkları Geceyarısı Denetlediler'Fetih Şöleni' öncesinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bilal Erdoğan Yenikapı'daki miting alanına gelerek hazırlıkları yerinde izledi.
 • 02:24Kılıç: Kılıç: "Manşetle Hükümet İndiriyorlardı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın konuşması Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: - "Manşetle hükümet indiriyorlardı, başbakanlara talimat veriyorlardı.
 • 02:20Hazırlıkları Geceyarısı DenetledilerHazırlıkları Geceyarısı DenetledilerYenikapı meydanı'nda yapılacak olan 'Fetih Şöleni' öncesinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan geceyarısı miting alanına gelerek hazırlıkları takip etti.
 • 02:13Elvan: Elvan: "Bu Millet Artık 50 Yıl Öncesinin Milleti Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Katılımcılar ve görüntüler- Seçim lansman videosundan görüntü- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın konuşması Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Bu millet artık 50 yıl öncesinin milleti değil. Bu millet Türkiye'de ve dünyada yaşanan her şeyi rahat bir şekilde görüyor.
 • 01:53Bilal Erdoğan, Fetih Şöleni Alanında Son İncelemelere KatıldıTürkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ’İstanbul’un Fethinin 562. Yılı Kutlamaları’nın yapılacak olduğu Yenikapı da son kontrolleri yerinde inceledi.
 • 01:51Işık: Işık: "O Eski Türkiye'yi Özleyenler Var Aramızda"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katıldığı Yalova Ticaret ve Sanayi Odası yemeğinden detay- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "O eski Türkiye'yi özleyenler var aramızda.
 • 01:38Yalova - Bakan Işık: Türkiye?de Ne İhtiyacımız Varsa Yerli ÜretmeliyizYalova - Bakan Işık: Türkiye?de Ne İhtiyacımız Varsa Yerli ÜretmeliyizYalova Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen yemeğe katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anadolu'da kurmak istediği yeni şehir projesini eleştirdi, "Ne ihtiyacımız varsa yerli üretmeliyiz" dedi.
 • 01:361. Dünya Savaşı ve Osmanlı'nın Doğusundaki Halklar" KonferansıABD'deki Louisville Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Justin McCarthy, "Ermeniler, terörizm ve cinayetleri silah olarak kullandılar" dedi.
 • 01:315/29 Pbe Güncellemeleri5/29 Pbe GüncellemeleriLeague of Legends 5.29 PBE güncellemeleri yayınlandı.
 • 01:17Genel Seçime Doğruİsveç'te, Türk vatandaşlarının oylarını kullanabilmesi için Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği son hazırlıklarını tamamladı.
 • 01:14Bakan Işık: Türkiye'de Ne İhtiyacımız Varsa Yerli ÜretmeliyizBakan Işık: Türkiye'de Ne İhtiyacımız Varsa Yerli ÜretmeliyizYalova Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen yemeğe katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anadolu'da kurmak istediği yeni şehir projesini eleştirdi, "Ne ihtiyacımız varsa yerli üretmeliyiz" dedi.
 • 01:13Maliye Bakanı Mehmet Şimşek AçıklamasıMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bu muhalefetle tamamen içi boş vaatlerle, popülist vaatlerle Türkiye bugünden çok çok daha kötüye gider. Bu günleri Türkiye mumla arayacak" dedi.
 • 01:06Genel Seçime DoğruAK Parti Şanlıurfa'da seçimin ardından gerçekleştireceği projeleri açıkladı.
 • 00:59Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, manşetle hükümet indirildiğini, başbakanlara talimat verildiğini belirterek, "Geçti kardeşim o Türkiye. Bu ülkede manşeti millet atar" dedi.
 • 00:55AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Bugün Kudüs yine işgal altındadır tıpkı Selahaddin Eyyubi'nin zamanındaki gibi Kudüs yine işgal altındadır.
 • 00:51Bozdağ: Bozdağ: "Bahçeli Bir Yandan Sıkıyor, Kılıçdaroğlu 'Ben Daha İyi Sıkarım' Diyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın karşılanması- Miting alanındaki vatandaşlar- Bozdağ'ın konuşması- Detay Eski Adalet Bakanı Bozdağ: -"Bahçeli bir yandan sıkıyor, Kılıçdaroğlu 'Ben daha iyi sıkarım' diyor.
 • 00:48Sisi'ye Karşı Uluslararası İmza KampanyasıNEW Dünya genelinden, 50'den fazla akademisyen, aktivist ve sivil toplum kuruluşu, uluslararası topluma yaptığı çağrıda, insan hakları ihlalleri işleyen Mısır'daki Sisi yöntemine verdikleri desteği kesmelerini istedi.
 • 00:43Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Milli Savunma Bakanı Yılmaz: " Biz Bu Milletin Asli Unsuruyuz"Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, partisinin birlik ve beraberlik gecesinde, “Biz bu milletin asli unsuruyuz ve bu vatanın asli sahibiyiz.
 • 00:42İslam: İslam: "Bugüne Kadar Tutamayacağımız Hiçbir Sözü Vermedik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, muhtarlar toplantısı - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam konuşması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: - "Bugüne kadar tutamayacağımız hiçbir sözü vermedik.
 • 00:41Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "O eski Türkiye'yi özleyenler var aramızda.
 • 00:37Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bu millet artık 50 yıl öncesinin milleti değil. Bu millet Türkiye'de ve dünyada yaşanan her şeyi rahat bir şekilde görüyor.
 • 00:33Şişli'deki Asansör Kazası DavasıŞişli'de 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör kazasına ilişkin 25 sanığın, "taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan 22,5'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • 00:32Kamalak: Kamalak: "Bizi Türkiye'nin En Başarılı Hükümeti Refah-Yol Hükümetinden Biliyorsunuz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli İttifiak'ın Isparta mitingi- Mustafa Kamalak'ın vatandaşları selamlaması- Kamalak'ın konuşması Milli İttifiak'ın Isparta mitingi- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz"- Eski BBP Genel Başkanı Destici: - "Madem meydanlarda çıkıp halkın karşısına 50 kişinin ölümünden sorumlu diye gösterdiğiniz bir adamla ilgili niye cezai bir süreç başlatmıyorsunuz" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz" dedi.
 • 00:28Sivas - Birlikte Bir Türkiye OlacağızSivas - Birlikte Bir Türkiye OlacağızYılmaz Demirtaş, kafasındaki savaşı her yere yaymak istiyor (2) Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gürün İlçesi'ni ziyaret ettikten sonra kent merkezine geldi.
 • 00:28Yılmaz: Yılmaz: "Yeni Türkiye, İnsanların Kul Hakkına Girmeyeceği, Yüz Akıyla Menzile Varacağı Türkiye'dir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Sivas İl Başkanlığı Birlik ve Beraberlik Gecesi yemeği- Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın konuşması Milli Savunma Bakanı Yılmaz: - "Biz bu milletin asli unsuruyuz ve bu vatanın asli sahibiyiz.
 • 00:27AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Bu memleketi seven CHP'li kardeşlerimizi anlayamıyorum.
 • 00:23Sınır Ötesi Bisiklet TuruSınır Ötesi Bisiklet Turu2015 yılı için ISCA ve ISCA’nın NowWeMove kampanyası Türkiye koordinatör kuruluşu ENVERÇEVKO girişimi ile “Tüm rotalar Brüksel’e çıkar” (ARLTB) bisiklet turu projesi organize edildi.
 • 00:23Kültür ve Turizm Bakanı Çelik AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti'nin iktidara gelirken de iktidardayken de sadece halkı dinlediğini bildirdi.
 • 00:22Afyonkarahisar - Bakan Avcı 10 Yıl İstediAfyonkarahisar - Bakan Avcı 10 Yıl İstediMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde Türkiye'nin istikrarlı bir 10 yıla daha ihtiyacı olduğunu söyledi.
 • 00:19İtalya'daki Türkler Sandık Başındaİtalya'da yaşayan yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı Türk vatandaşları, Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği ve Milano Başkonsolosluğunda kurulan sandıklara hafta içi olmasına karşın ilk gün büyük ilgi gösterdi.
 • 00:19Türkiye'nin Tanıtımına Katkıda Bulunan Alex'e ÖdülTürkiye'nin Tanıtımına Katkıda Bulunan Alex'e ÖdülBrezilya'nın Sao Paulo eyaletinde bu yıl ikincisi düzenlenen 'Türk Günü' etkinlikleri kapsamında iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine vesile olan önemli şahsiyetlere ödüller verildi.
 • 00:17Genel Seçime DoğruEski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yeni Türkiye'nin inşa sürecinin 3 Kasım 2002'de başladığını bildirdi.
 • 00:06Gündem Özeti/ 30 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul'un fethinin 562. yılı münasebetiyle gerçekleştirilecek "Büyük Fetih Kutlaması"na katılacak.
 • 00:05Perinçek: Artık Türkiye'yi AKP İktidarı YönetemezPerinçek: Artık Türkiye'yi AKP İktidarı YönetemezVatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, tarihin 'Tayyip Erdoğan’nın yıkılışının Adana’da başlayacak' diye yazacağını söyledi.
 • 00:05CHP'nin Düzce MitingiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan 4 yıl için yetki isteyerek, "Dört yıl içinde bu güzel ülkede, bu coğrafyada, bayrağımın altında hiçbir aile yoksul olmayacaktır.
 • 00:03Vatan Partisi'nin Adana MitingiVatan Partisi'nin Adana MitingiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatan Partisi'nin Adana mitingi- Mitingden görüntüler- Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in konuşması Vatan Partisi'nin Adana mitingi- Genel Başkan Perinçek: "Türk milletini anayasadan silecek olan anasından doğmadı, doğmayacak, doğamaz"- "HDP'ye verilen oylar, AKP'nin Türk milletini silmesine, özerklik adı altında Türkiye'yi bölmeye verilen oylardır.
 • 00:03Bozdağ: Bozdağ: "Siyasi Partilerin Vaatleri Yalan Rüzgarına Döndü"Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7 Haziran seçimlerinin vaat yarışına dönmüş seçimler olduğunu savunarak, “Siyasi partilerin vaatleri yalan rüzgarına döndü” dedi.
 • 23:59Genel Seçime DoğruAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Ülkeyi hakkıyla yönetmek istiyorsan yetkiyi milletten, seçimden ve sandıktan alacaksın, başka şeylerden değil" dedi.
 • 23:54Destici: Destici: "Siyaset Meydanında Kayıkçı Kavgası Yaşanıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli İttifiak'ın Isparta mitingi- Mustafa Destici'nin vatandaşları selamlaması- Destici'nin konuşması Milli İttifiak'ın Isparta mitingi- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz"- Eski BBP Genel Başkanı Destici: - "Madem meydanlarda çıkıp halkın karşısına 50 kişinin ölümünden sorumlu diye gösterdiğiniz bir adamla ilgili niye cezai bir süreç başlatmıyorsunuz" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bizi Türkiye'nin en başarılı hükümeti Refah-Yol hükümetinden biliyorsunuz. Bizi, son yüzyılın en büyük dış politik hamlesi olan D-8'lerden biliyorsunuz" dedi.
 • 23:51Milli Eğitim Bakanı Avcı - 2010 KPSS MağdurlarıMilli Eğitim Bakanı Avcı - 2010 KPSS MağdurlarıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "(2010 KPSS mağdurları) Onu telafi edebilme durumumuz yok. 2010 yılındaki usulsüzlük yapanları çektiğimiz zaman, tekrar o sıralamayı yapabilecek veriler elde olmadığı için maalesef telefi imkanımız yok" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2010 KPSS mağdurlarının durumuna ilişkin "Onu telafi edebilme durumumuz yok. 2010 yılındaki usulsüzlük yapanları çektiğimiz zaman, tekrar o sıralamayı yapabilecek veriler elde olmadığı için maalesef telafi imkanımız yok" dedi.
 • 23:49Kanada'da Oy Verme İşlemi BaşladıKanada'da Oy Verme İşlemi BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 7 Haziran genel seçimi- Türk vatandaşlarının oy verme işlemi Kanada'da oy verme işlemi başladı- Türkiye Büyük Millet Meclisinin 25. dönem üyelerinin seçileceği 7 Haziran Milletvekilliği Seçimleri'nin Kanada ayağı bugün başladı Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak seçimler için yurtdışında yaşayan vatandaşların oy verme işlemi devam ediyor.
 • 23:48Eski Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bahçeli bir yandan sıkıyor, Kılıçdaroğlu 'Ben daha iyi sıkarım' diyor.
 • 23:45Sakarya - Kılıçdaroğlu; Türkiye'yi Şaha KaldıracağızSakarya - Kılıçdaroğlu; Türkiye'yi Şaha KaldıracağızKılıçdaroğlu; Türkiye'yi şaha kaldıracağız (3) DAVUTOĞLU ERDOĞAN'A ÇALIŞIR, KILIÇDAROĞLU HALKA ÇALIŞIR CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adapazarı'nnda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, hükütemi sert bir dille eleştirirdi.
 • 23:36Yılmaz: Demirtaş, Kafasındaki Savaşı Her Yere Yaymak İstiyor (2)Yılmaz: Demirtaş, Kafasındaki Savaşı Her Yere Yaymak İstiyor (2)"birlikte BİR TÜRKİYE OLACAĞIZ" Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gürün İlçesi'ni ziyaret ettikten sonra kent merkezine geldi.
 • 23:34Kültür ve Turizm Bakanı Çelik AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 12 yıl önce vergilerin yüzde 86'sının faize gittiğini belirterek, "AK Parti iktidarında bu faiz oranı yatırıma gidiyor" dedi.
 • 23:32Bahçeli: Bahçeli: "Ahlak ve Kalitenin Tesisiyle Çöküşü Engelleyeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP'nin Gümüşhane mitingi- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP'nin Gümüşhane mitingi- MHP Genel Başkanı Bahçeli: (2)- "Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz.