21:1400
SON DAKİKA TÜRKİYE HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Haberleri

   

  Saat Kulesi Pembe Oldu

  Saat Kulesi Pembe Oldu

  İzmir’de ’’Meme Kanseri Farkındalık Ayı’’ etkinlikleri finalinde Konak’taki Tarihi Saat Kulesi pembeye büründü. (Bugün 21:12)

   

  Erdoğan: "Biz Peşmergelerin Türkiye'den Geçmesi İçin Gayret Sarfettik"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (5)"Çünkü gelen konvansiyonel silahların Kobani'ye girmesinin uygun olmadığına dair aldıkları bir haber üzerine şu anda Kobani'ye henüz girmiyorlar. (Bugün 21:09)

   

  Aşk-ı Nebi Sergisi Washington'da

  “Aşk ı Nebi: Doğumunun 1443. Yılında Hz. Peygamber” başlıklı hat sergisi, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinde açıldı. (Bugün 20:56)

   

  Paris Ankara'ya AB Umudu Vermiyor

  Paris Ankara'ya AB Umudu Vermiyor

  Fransa ile Türkiye Esad rejimi ve IŞİD'le mücadele konusunda hemfikirler, ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda mutabıklar ancak Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerine yaklaşım konusunda hala anlaşamıyorlar. (Bugün 20:53)

   

  Futbolun Ustaları, Doğubayazıt'ta

  Futbolun Ustaları, Doğubayazıt'ta

  "Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor Projesi"- Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği proje kapsamında Ağrı'ya gelen eski milli futbolcular, Doğubayazıt ilçesinde gençlerle buluştuAĞRI (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın hayata geçirdiği "Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor Projesi" kapsamında Ağrı'ya gelen eski milli futbolcular, Doğubayazıt ilçesinde gençlerle buluştu. (Bugün 20:40)

   

  Ömer Çelik, Peşmergenin Geçişinden Askerin Rahatsız Olmasına İlişkin Açıklama Yaptı: 'Türkiye Eski...

  Ömer Çelik, Peşmergenin Geçişinden Askerin Rahatsız Olmasına İlişkin Açıklama Yaptı: "Türkiye Eski...

  İtalya'da bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, en uzun süren MGK'da, 29 Ekim'de Peşmerge'nin Türkiye geçişiyle ilgili askerin rahatsızlığını gündeme getirmesine ilişkin, "Artık Türkiye, kurumların parça parça birbirine karşı hareket ettiği bir ülke, eski vesayet Türkiye'si değil. Bütün kurumlar hükümete bağlı. Bütün kurumların görüşü alınır, ama son tahlilde siyasi kararı hükümet verir" açıklamasını yaptı. (Bugün 20:35)

   

 

  Mersin Balıkları İçin "Soyları Tükeniyor" Uyarısı

  Mersin Balıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Doç. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, Mersin balıklarının soylarının tehlikede olduğu uyarısında bulundu. (Bugün 19:33)

   

  6. Karadeniz Kalkınma Kurultayı Başladı

  6. Karadeniz Kalkınma Kurultayı Başladı

  Karadeniz Özelliklerini Koruma Derneği tarafından düzenlenen 6. Karadeniz Kalkınma Kurultayı, Çorum'da başladı. (Bugün 19:30)

   

  'Alel Acele Çıkarılan Torba Yasada İşçi Güvenliği İçin Bir Şey Yok'

  "Alel Acele Çıkarılan Torba Yasada İşçi Güvenliği İçin Bir Şey Yok"

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Soma'daki maden faciasının ardından çıkarılan torba yasada iş güvenliğiyle ilgili bir çalışma yapılmadığını söyledi. (Bugün 19:28)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelen konvansiyonel silahların Kobani'ye girmesinin uygun olmadığına dair aldıkları bir haber üzerine şu anda Kobani'ye henüz girmiyorlar." dedi. (Bugün 19:26)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'ten Ayrıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günü birlik çalışma ziyaretinde bulunduğu Paris'ten, TSİ ile 19.10'da İstanbul'a gitmek üzere, ayrıldı. (Bugün 19:25)

   

  Sayıştay, Tki'ye İlişkin İddiaları Yalanladı

  Sayıştay Başkanlığı, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumunun (TKİ) hesap incelemelerine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. (Bugün 19:25)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (4) (Ortadoğu'daki yeni sınırlarla ilgili senaryo) Türkiye'nin burada oluşabilecek bu sözde sınırlara 'evet' demesi mümkün değil ve bu konuyla ilgili olarak bu süreçte atılan ve atılmakta olan adımlar çok çok önemli" ''Irak ve Suriye konusunda eğer İran ve Türkiye bu işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, bu başarıyı gösterebilmiş olsaydı belki de Batı ülkelerine hiç burada iş düşmeyebilirdi çünkü Irak'ta da Suriye'de de hem İran'ın (Bugün 19:20)

   

  Samsung En İnce Telefonları Galaxy A5 ve A3'i Tanıttı

  Samsung En İnce Telefonları Galaxy A5 ve A3'i Tanıttı

  Daha çok gençlere hitap eden Galaxy A3 ve Galaxy A5, Samsung'un şimdiye kadarki en ince telefon modelleri olacak. (Bugün 19:19)

   

  Bahçeli'den Mgk Eleştirisi

  Bahçeli'den Mgk Eleştirisi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına yönelik, "PKK'nın hain ve hunhar saldırıları MGK'nın sonuç bildirisine yansımamış, Ortadoğu'da ABD'nin müdahalesiyle meşrulaşma yoluna giren Kürdistan meselesi kayda değer bulunmamıştır" dedi. (Bugün 19:18)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde düzenlenen konferansta konuştu. (Bugün 19:17)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Haluk Dursun

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Haluk Dursun

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Bugün 19:17)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Ali Kemal Aydın

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Ali Kemal Aydın

  ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Kemal Aydın, UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun (UTMK) 2. Büyük Buluşması'nda konuşma yaptı. (Bugün 19:16)

   

  'Hizmet Verdiğim Yer, Gazi Mustafa Kemal'in Hizmet Verdiği Köşk Değil'

  "Hizmet Verdiğim Yer, Gazi Mustafa Kemal'in Hizmet Verdiği Köşk Değil"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temasları kapsamında gittiği Fransa'daki Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde bir konuşma yaptı. (Bugün 19:15)

   

  'Doğru Yolda İlerliyoruz'

  "Doğru Yolda İlerliyoruz"

  Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, "Hepsi için konuşmuyorum ama genel anlamda hakemler biraz daha açık, biraz daha dürüst olsa herkes için daha iyi olacak." dedi. (Bugün 19:10)

   

  Başkan Kara'dan Şampiyon Sporculara Altın Ödülü

  Başkan Kara'dan Şampiyon Sporculara Altın Ödülü

  Kick Boks’ta Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarında derece elde eden 20 sporcuyu madalya ve altın ödülü ile ödüllendiren Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Milli Takım Kickboks Antrenörü Kenan Karık ve 100. Yıl Kick Boks Spor Kulübü sporcularını makamında kabul etti. (Bugün 19:09)

   

  Teb'in 9 Aylık Net Karı 506 Milyon Lira Oldu

  Türk Ekonomi Bankası (TEB), yılın 9 ayında 506 milyon lira net kar elde etti. (Bugün 19:09)

   

  Erdoğan: Peşmergeler, Kobani'ye Geçiş İçin Erbil'den Haber Bekliyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye gelen Peşmergelerin Kobani’ye geçmesine izin vermemeleri gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurguladı. (Bugün 19:08)

   

  Erdoğan: 'Ab Tarafından Türkiye'ye Verilen Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz'

  Erdoğan: "Ab Tarafından Türkiye'ye Verilen Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz"

  -Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te-Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (1)-"Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım. Bunun toplanmasını sağlayabilirsiniz, teşvik edebilirsiniz o ayrı mesele. Ama konvansiyonel silahı da kullanıyorsanız, oradaki devlet terörünü estiren kişi ki bana göre bir teröristtir, ortada bir devlet terörü vardır. (Bugün 19:01)

   

  Hilvan'da Borç Yapılandırılması İçin Çalışma Sürüyor

  Hilvan'da Borç Yapılandırılması İçin Çalışma Sürüyor

  Şanlıurfa'nın Hilvan İlçe Belediyesi torba yasa çerçevesinde borçlulara gereken kolaylığı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. (Bugün 19:00)

   

  Hazine'nin Vergi Dışı Normal Gelirleri

  Hazine'nin vergi dışı gelirleri 3. çeyrekte 10 milyar lirayı aştı. (Bugün 19:00)

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "Yabancı ülke güçleri ile Peşmergeyi bir tutmak, bugünden Kuzey Kürdistan'da bağımsızlığı ilan edilmiş bir Kürdistan'ı kabullenmek demektir. (Bugün 19:00)

   

  Kızılay Haftası

  Kızılay, Denizli'de bu yıl 36 bin 200 ünite kan bağışı toplamayı hedefliyor. (Bugün 18:57)

   

  Bahçeli'nin Eski Danışmanı Davutoğlu'na Başdanışman Oldu

  Bahçeli'nin Eski Danışmanı Davutoğlu'na Başdanışman Oldu

  MHP lideri Bahçeli'nin eski başdanışmanı ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı oldu. (Bugün 18:56)

   

  Toplum Sağlığı Merkezinden Stant

  Toplum Sağlığı Merkezinden Stant

  01-31 Ekim ’Meme kanseri bilinçlendirme ayı’ dolayısıyla Kares AVM’de Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından bilinçlendirme amaçlı stant açıldı. (Bugün 18:55)

   

  1966-2014 Sanayi Fotoğrafları Sergisi Açıldı

  Fotoğraf sanatçısı Ersin Alok'un "1966-2014 Sanayi Fotoğrafları" adlı sergisi Eskişehir'de açıldı. (Bugün 18:55)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 21:14:53. #1.12#