SON DAKİKA TÜRKİYE HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Haberleri

 • 00:02Gündem Özeti/ 6 Ekim 2015Gündem Özeti/ 6 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'da Erdoğan, Belçika Başbakanı Charles Michel ile görüşecek, ortak basın toplantısı yapılacak.
 • 23:59Bakan Avcı'nın Dernek ZiyaretiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’deki Mihalıççıklılar Derneği’ni ziyaret etti.
 • 23:54Rus Uçağının Türk Hava Sahasını İhlal EtmesiWASHINGTON (AA) – ABD yönetimi, Rus uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesini provokatif olarak tanımlayarak, bundan endişe duyduklarını bildirdi.
 • 23:54Erdoğan: "Çözüm Sürecini Bozan Pkk"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel ziyaretleri kapsamında Egmont Enstitüsü’nde yaptığı konuşmada Son dönemde artan saldırıların PKK’nın halen faal olduğunu gösterdiğine dikkat çekerek “Çözüm sürecini bozan PKK terörüdür" dediKonuşmasında BM Genel Konseyine göre Irak ve Suriye’de 100’ü aşın ülkeden toplam 25 civarında teröristin DAİŞ’e katıldığını açıklayan Erdoğan, “Türkiye yabancı terörist savaşçılarla mücadele kapsamında çeşitli devletlerden 20 bine yakın kişiye ülkeye giriş yasağı koymuştur.
 • 23:53Rus Uçağının Türk Hava Sahasını İhlal EtmesiRusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rusya'ya ait savaş uçağının Türk hava sahasını "olumsuz hava koşulları" nedeniyle ihlal ettiğini ileri sürdü.
 • 23:47Kaan Terzioğlu, Telekomda Avrupa'nın En Etkili İsimleri ArasındaKaan Terzioğlu, Telekomda Avrupa'nın En Etkili İsimleri Arasındaİngiltere merkezli Global Telecoms Business dergisi, 2015 yılında teknoloji ve telekomünikasyon alanında dünyanın en güçlü 100 ismini belirledi.
 • 23:47Infoblox, Türkiye Ülke Müdürü'nü AtadıInfoblox, Türkiye Ülke Müdürü'nü AtadıInfoblox, Ülke Müdürü atayarak Türkiye’de yeni yatırımlar yapıyor.
 • 23:44Tahran'da "Türkiye Kültür ve Sanat Haftası"Öykü yazarı Cemal Şakar, "Türkiye'de öykü tarihi modernizmin öyküsüdür" dedi.
 • 23:42Bakan Avcı: AK Parti Tek Başına İktidar Olma Şansına En Yakın Olan PartiBakan Avcı: AK Parti Tek Başına İktidar Olma Şansına En Yakın Olan PartiEskişehir'de ilçe dernek başkanlarıyla biraraya gelen Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı, "Ak Parti eğer makul bir destek alırsa tek başına iktidar olma şansına en yakın olan parti, açık ara en yakın olan parti.
 • 23:42Kemal Can Yeniay 'Dadaloğlu'Kemal Can Yeniay 'Dadaloğlu'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Kemal Can Yeniay, Dadaloğlu şarkısını seslendirdi.
 • 23:34Eskişehir - Bakan Avcı: AK Parti Tek Başına İktidar Olma Şansına En Yakın Olan PartiEskişehir - Bakan Avcı: AK Parti Tek Başına İktidar Olma Şansına En Yakın Olan PartiBakan Avcı: AK Parti tek başına iktidar olma şansına en yakın olan parti Eskişehir'de ilçe dernek başkanlarıyla biraraya gelen Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı, "Ak Parti eğer makul bir destek alırsa tek başına iktidar olma şansına en yakın olan parti, açık ara en yakın olan parti.
 • 23:32Elbi Eken 'Düşünme Hiç'Elbi Eken 'Düşünme Hiç'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Elbi Eken, Düşünme Hiç şarkısını seslendirdi.
 • 23:32Yarışmacının İsmi Merak Konusu Oldu! Stüdyoda Kafalar Karıştı...Yarışmacının İsmi Merak Konusu Oldu! Stüdyoda Kafalar Karıştı...O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi akşamı yayınlanan bölümünde Elbi isimli yarışmacının adının anlamı herkes tarafından merak edildi.
 • 23:30Çaycuma, Gökçebey ve Devrek ZiyaretleriÇaycuma, Gökçebey ve Devrek Ziyaretleri"Kılıçdaroğlu: Genel Başkan olduysam, Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in sayesinde" haberine ek ÇAYCUMA, GÖKÇEBEY VE DEVREK ZİYARETLERİ Kılıçdaroğlu, Çaycuma İlçesi'ndeki mitingde halka hitap etti.
 • 23:24Kılıçdaroğlu: Genel Başkan Olduysam, Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in Sayesinde (4)Kılıçdaroğlu: Genel Başkan Olduysam, Atatürk'ün ve Cumhuriyet'in Sayesinde (4)Çaycuma, GÖKÇEBEY VE DEVREK ZİYARETLERİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çaycuma İlçesi'ndeki mitingde halka hitap etti.
 • 23:24Göçmen Krizine Çözüm Arayan AB Türkiye ile İşbirliğini Artırmak İstiyorGöçmen Krizine Çözüm Arayan AB Türkiye ile İşbirliğini Artırmak İstiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Brüksel'de Avrupa Birliği yetkilileri ile temaslarda bulundu.
 • 23:22Yunus Erdoğan 'Isn't She Lovely'Yunus Erdoğan 'Isn't She Lovely'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Yunus Erdoğan, Isn't She Lovely şarkısını seslendirdi.
 • 23:22Ezgi Keleş 'Yolcu Yolunda Gerek'Ezgi Keleş 'Yolcu Yolunda Gerek'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Ezgi Keleş, Yolcu Yolunda Gerek şarkısını seslendirdi.
 • 23:20Princess Of The Globe -2015" Güzellik Yarışması"Princess Of The Globe -2015" Güzellik Yarışması, Bodrum ilçesinde yapıldı.
 • 23:15Antalya'ya Verilen Antalya'ya Verilen "Beş Çiçekli Altın Şehir" ÖdülüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Heyetin çiçeklerle karşılanması- Heyetin EXPO 2016'nın maskotu Ece ve Efe ile havalimanı VIP salonu çıkışında fotoğraf çektirmesi- Menderes Türel ve diğer yetkililerin vatandaşlara çiçek atması- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in konuşması- Antalya Valisi Muammer Türker'in konuşması- Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu'nun konuşması Antalya'ya verilen "Beş Çiçekli Altın Şehir" ödülü- Kanada'dan ödülle dönen Antalya Valisi Türker ile Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, havalimanında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu ve vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı- Çavuşoğlu: - "Antalya'ya hizmet ederken hep şunu söyledik, herkesin mutlu olabileceği, yaşanabilir bir Antalya, dünya markası bir Antalya dedik.
 • 23:15Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Yeni bir anayasayı mutlaka Türkiye'ye kazandırmak istiyoruz artık bu Anayasa bize dar geliyor.
 • 23:12Murat Zümrüt 'Treasure'Murat Zümrüt 'Treasure'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Murat Zümrüt, Yıldızların Altında şarkısını seslendirdi.
 • 23:12Gamze Tan 'Yanarım'Gamze Tan 'Yanarım'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Gamze Tan, Yanarım şarkısını seslendirdi.
 • 23:12Abdussamed Çubuk 'Gel Gönlüm Yerden Yere'Abdussamed Çubuk 'Gel Gönlüm Yerden Yere'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Abdussamed Çubuk, Gel Gönlüm Yerden Yere şarkısını seslendirdi.
 • 23:12CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,zonguldak'ta AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye büyüyecekse ve dünyada söz sahibi olacaksa bunun yolu öğretmenden ve eğitimden geçiyor.
 • 23:11Ins Trıkand Fırkateyni İstanbul'daHindistan Deniz Kuvvetleri'ne ait savaş gemisi INS TRIKAND'ın İstanbul ziyareti dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.
 • 23:11G20-Oecd Uluslararası Yatırım Küresel Forumu...G20-Oecd Uluslararası Yatırım Küresel Forumu...G20-oecd Uluslararası Yatırım Küresel Forumu'nda düzenlenen panelde konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye, mevcut sistemin reforme ve modernize edilmesi için yapıcı bir rol oynama konusunda hazırdır" dedi.
 • 23:09Mobeselere Yansıyan Kazalar 'Pes' DedirttiMobeselere Yansıyan Kazalar 'Pes' DedirttiYurdun bir çok yerinde dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana gelen trafik kazaları mobese kameralarınca saniye saniye kaydedildi.
 • 23:07Mükemmeliyet MerkeziMükemmeliyet Merkezi" İçin İmzalar AtıldıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın liderliğinde, modelini Rolls-Royce'un oluşturduğu ve Türkiye'nin milli projelerinin temelini oluşturacak endüstriyel beceri ve yeteneklerin geliştirilmesi amacıyla tasarlanan "Gelişmiş Üretim ve Teknoloji Merkezi" (Mükemmeliyet Merkezi) için imza töreni düzenlendi.
 • 23:03Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Aliyev'le GörüştüGenelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Aliyev'le GörüştüDha DIŞ HABER - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Aliyev'le görüştü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, temaslarda bulunmak üzere bugün akşam saatlerinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.
 • 23:02Gülnür Badakal 'Eskidendi Çok Eskiden'Gülnür Badakal 'Eskidendi Çok Eskiden'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Gülnür Badakal, Eskidendi Çok Eskiden şarkısını seslendirdi.
 • 22:59Gaziantep - Nihat Özdemir: Türkiye?nin Çok Daha Hızlı Büyüyeceğine İnanıyorumGaziantep - Nihat Özdemir: Türkiye?nin Çok Daha Hızlı Büyüyeceğine İnanıyorumNihat Özdemir: Türkiye'nin çok daha hızlı büyüyeceğine inanıyorum Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye'nin gelecek yıllardan itibaren çok daha hızlı büyüyeceğine inandığını söyledi.
 • 22:52İlayda Su Çakıroğlu 'Kanatlarım Var Ruhumda'İlayda Su Çakıroğlu 'Kanatlarım Var Ruhumda'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde İlayda Su Çakıroğlu, Kanatlarım Var Ruhumda şarkısını seslendirdi.
 • 22:52Merdat Aşrefyan 'Hadi Bakalım'Merdat Aşrefyan 'Hadi Bakalım'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Merdat Aşrefyan, Hadi Bakalım şarkısını seslendirdi.
 • 22:45Erdoğan: Erdoğan: "Dönem Başkanlığımızı, Üç Prensibe Dayandırdık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de- Erdoğan, Egmont Enstitüsü'nce düzenlenen konferansta konuştu: (1)- "Suriye'de karşı karşıya olduğumuz bu insani dramın bertaraf edilmesi ancak sorunun kökenine inmekle mümkün olacaktır.
 • 22:43Mersin - Ulaştırma Eski Bakanı Elvan: Artık Bu Anayasa Bize Dar GeliyorMersin - Ulaştırma Eski Bakanı Elvan: Artık Bu Anayasa Bize Dar GeliyorUlaştırma eski Bakanı Elvan: Artık bu Anayasa bize dar geliyor Mersin'de seçim çalışmalarına başlayan Ulaştırma eski Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Türkiye'ye yeni bir anayasa kazandırmak istediklerini belirterek, "Artık bu anayasa bize dar geliyor" dedi.
 • 22:42Acun Ilıcalı, Gökhan'ı Nasıl Köşeye Sıkıştırdı?Acun Ilıcalı, Gökhan'ı Nasıl Köşeye Sıkıştırdı?O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Acun Ilıcalı, sahnedeki yarışmacıya Gökhan ve Hakan'la tanışıklığı olup olmadığını sordu.
 • 22:42Derya Seyitoğlu 'Ben Seni Sevdiğimi'Derya Seyitoğlu 'Ben Seni Sevdiğimi'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Derya Seyitoğlu, Ben Seni Sevdiğimi şarkısını seslendirdi.
 • 22:42Gökhan Özoğuz, Murat Boz'daki Değişimden Şikayetçi Oldu: 'Benim Tanıdığım Murat...'Gökhan Özoğuz, Murat Boz'daki Değişimden Şikayetçi Oldu: 'Benim Tanıdığım Murat...'O Ses Türkiye'nin 5 Ekim Pazartesi yayınlanan bölümünde Gökhan Özoğuz, jüriye bir yıl ara veren Murat Boz'un büyük değişim içerisinde olduğunu söyledi.
 • 22:42Başbakan Davutoğlu'nun Çektiği Ağdan 80 Kasa İstavrit ÇıktıBaşbakan Davutoğlu'nun Çektiği Ağdan 80 Kasa İstavrit ÇıktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun güverteye çektiği balıkların kasalara konulmasından detay görüntüler- Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atıf Malkoç'un açıklamaları Başbakan Davutoğlu'nun çektiği ağdan 80 kasa istavrit çıktı- Samsun'da balıkçı teknesiyle Karadeniz'e açılan Başbakan Davutoğlu'nun çektiği ağdan 80 kasa istavrit alındı- Samsun Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Malkoç: - "İlk defa bir Başbakanla denizde ağ attık ve balık tuttuk" Samsun'da balıkçı teknesiyle Karadeniz'e açılan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun denizden çektiği ağdan 80 kasa istavrit çıktı.
 • 22:42Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye terörün her türlüsüne gerekçesi ve amacı ne olursa olsun şiddetle karşıdır.
 • 22:41At YarışlarıŞanlıurfa'da koşulan at yarışları sonucunda yedili ganyan, 57.175,55 lira ikramiye verdi.
 • 22:40Erdoğan: Erdoğan: "Türkiye Terörün Her Türlüsüne Şiddetle Karşıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Egmont Enstitüsü- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'deBRÜKSEL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Egmont Enstitüsündeki konferansa onur konuğu olarak katıldı.
 • 22:40Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Aliyev'le GörüştüGenelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Aliyev'le Görüştü- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, temaslarda bulunmak üzere bugün akşam saatlerinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.
 • 22:39Dışişleri: Rusya 2. Kez İhlalde Bulundu, Büyükelçi Bakanlığa ÇağırıldıDışişleri: Rusya 2. Kez İhlalde Bulundu, Büyükelçi Bakanlığa ÇağırıldıDışişleri Bakanlığı Rus savaş uçağının 2. kez Türk hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle Rusya Büyükelçisi'ni bakanlığa çağırdı.
 • 22:37Milli Eğitim Bakanı AvcıMilli Eğitim Bakanı Avcı"1 Kasım'da sağlam, önünü görebilen, herkesin de önünü gördüğünden, kararlılığından, dirayetinde emin olduğu ve arkasında gerçekten büyük bir milli irade olduğunu bileceği sağlam bir hükümete ihtiyaç var. İnşallah, seçimde bunu yapacağız" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "1 Kasım'da sağlam, önünü görebilen, herkesin de önünü gördüğünden, kararlılığından, dirayetinde emin olduğu ve arkasında gerçekten büyük bir milli irade olduğunu bileceği sağlam bir hükümete ihtiyaç var. İnşallah, seçimde bunu yapacağız" dedi.
 • 22:35Erdoğan: Erdoğan: "Türkiye, 20 Bine Yakın Kişiye, Ülkeye Giriş Yasağı Koymuştur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Egmont Enstitüsü- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'deBRÜKSEL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Egmont Enstitüsündeki konferansa onur konuğu olarak katıldı.
 • 22:33Basketbol: Uludağ Cup 2015Nilüfer Belediyesi'nin sponsorluğunda, Bursaspor Kulübü tarafından düzenlen "Uludağ Cup 20115" basketbol turnuvası başladı.
 • 22:32Erdoğan: Erdoğan: "Çözüm Süreci'ni Bozan, PKK Terörüdür"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Egmont Enstitüsü- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de- Erdoğan, Egmont Enstitüsü'nce düzenlenen konferansta konuştu: (1)- "Suriye'de karşı karşıya olduğumuz bu insani dramın bertaraf edilmesi ancak sorunun kökenine inmekle mümkün olacaktır.
 • 22:31Merkez Hakem Kurulu Başkanı Müftüoğlu AçıklamasıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Deniz Çoban'a destek olduklarını, deneyimli hakemin buna rağmen bırakma kararı aldığını ifade etti.