SON DAKİKA ULUDERE HABERLERİ

Son Dakika Uludere Haberleri

18:47
Komutana Sosyal Medya Üzerinden Hakarete Hapis İstemi Uludere olayında hayatını kaybeden 34 kişiden biri olan Serhat Encü'nün kardeşi Veli Encü hakkında, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar'a hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
17:22
Kılıçdaroğlu: "Size Hain Diyenlerle Yanyana Duracak Mısınız?" CHP TBMM Grup Toplantısı-Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)-"TBMM çatısı altında yolsuzlukları bütün delilleri ile ortaya konmuş dosya, AKP Grubu tarafından kapatıldı.
Kılıçdaroğlu: 'Size Hain Diyenlerle Yanyana Duracak Mısınız?'
17:05
CHP TBMM Grup Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1) "TBMM çatısı altında yolsuzlukları bütün delilleri ile ortaya konmuş dosya, AKP Grubu tarafından kapatıldı.
15:43
Bozdağ'a "34 Sivilin Ölümünde 'Makul İnancı' ile Ne İfade Edilmektedir" Sorusu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi.
10:29
Sağlar: Kendisine Muhalif Her Şeye Kumpas, Paralelci Demek Şizofrenik Haldir Eski Kültür Bakanı ve CHP Parti Meclis Üyesi Fikri Sağlar, Türkiye'de iktidara muhalif her şeyin kumpas olarak değerlendirildiğini, paralelci yaftasıyla insanların yargılanmadan infaz edildiğini söyledi.
Sağlar: Kendisine Muhalif Her Şeye Kumpas, Paralelci Demek Şizofrenik Haldir
18:01
Ağbaba: "Türkiye'de Haksızlığa Uğrayan Kim Varsa Onun Yanında Yer Almaya Çalıştık" CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: - "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık" CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık" dedi.
Ağbaba: 'Türkiye'de Haksızlığa Uğrayan Kim Varsa Onun Yanında Yer Almaya Çalıştık'
16:56
Tunceli CHP'li Oran'dan Yas İlan Edilmesine Tepki: Türkiye'de Hala Birileri Kral'dan Fazla Kral'cı CHP'li Oran'dan yas ilan edilmesine tepki: Türkiye'de hala birileri Kral'dan fazla Kral'cı CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, vefat eden Suudi Arabistan Kralı için Türkiye'de yas ilan edilmesini eleştirerek," Kral'ın kendi ülkesinde yas ilan edilmiyor yani Suudi Arabistan'da yas yok ama Türkiye Cumhuriyet'i devletinde yas var bunu anlamak mümkün değil. Yani Türkiye'de hala birileri Kral'dan fazla Kral'cı" dedi.
Tunceli CHP'li Oran'dan Yas İlan Edilmesine Tepki: Türkiye'de Hala Birileri Kral'dan Fazla Kral'cı
16:55
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması "Türkiye'de haksızlığa uğrayan kim varsa onun yanında yer almaya çalıştık"
16:40
CHP'li Oran: Türkiye'de Hala Birileri Kraldan Fazla Kralcı CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, vefat eden Suudi Arabistan Kralı için Türkiye'de yas ilan edilmesini eleştirerek, "Kral'ın kendi ülkesinde yas ilan edilmiyor." dedi.
CHP'li Oran: Türkiye'de Hala Birileri Kraldan Fazla Kralcı
15:31
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran Tunceli'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen panele katılmak için Tunceli’ye geldi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran Tunceli'de
14:41
Umut Oran'dan Yas İlanına Tepki Suudi Arabistan Kralı’nın ölümü nedeniyle Türkiye’de yas ilan edilmesine tepki gösteren CHP’li Oran ‘Kendi ülkesinde yas yok, Türkiye Cumhuriyeti’nde yas var’ dedi.
Umut Oran'dan Yas İlanına Tepki
15:45
Hdp'li Kaplan Açıklaması "İç güvenlik paketi ülkede demokratikleşme ortamını tamamen ortada kaldıracak" "Adalet Bakanlığı'nın Uludere ile ilgili AYM'ye gönderdiği savunma hukuk adına bir skandal"
14:28
CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması "Pandora'nın kutusu açılmıştır.
13:35
Cumhurbaşkanının Türk Okullarını Şikayet Etmesini Anlamak Mümkün Değildir" CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk vatandaşlarını ve Türk okullarını şikayet etmesini eleştirdi.
11:09
Uludere Tazminatları Başbakanlığın Hesabına İade Edildi Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınlarına verilmek üzere gönderilen tazminatların, ailelerin almaması nedeniyle Başbakanlığın hesabına iade edildiği ortaya çıktı.
Uludere Tazminatları Başbakanlığın Hesabına İade Edildi
17:01
Adalet Bakanlığı, 34 Kişinin Öldüğü Uludere İçin Aym'ye Görüşünü Bildirdi Adalet Bakanlığı, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınlarının Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yaptığı başvuru üzerine görüşünü mahkemeye gönderdi.
17:27
Şırnak'ta 8 Gündür Haber Alınmayan Köy Korucusu Anadolu Köy Korucuları Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Sözen, Şırnak'ın Uludere ilçesinde görevli geçici köy korucusu Sak'ın terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını ileri sürdü.
11:41
Fikri Sağlar: Sabri Uzun Yolsuzlukları, Hırsızlıkları Kapama Gayretinde Eski Kültür Bakanı ve CHP Parti Meclis Üyesi Fikri Sağlar, eski emniyetçi Sabri Uzun'un kitabının 4 bakanın ve oğullarının yapmış oldukları yolsuzlukları, hırsızlıkları kapama gayreti olduğunu belirterek, "Bunu bilerek yapıyor ya da bilmeden yapıyorsa bugünkü insanların yolsuzluğu, hırsızlığı saklamaya çalışanların değirmenine su taşıyor.
Fikri Sağlar: Sabri Uzun Yolsuzlukları, Hırsızlıkları Kapama Gayretinde
15:41
Şırnak Uludere'de Kaybolan Korucubaşını PKK Kaçırmış Şırnak'ın Uludere İlçesi Yemişli Köyü'nde korucubaşı olan 40 yaşındaki Lezgin Sak'tan 4 gündür haber alınamıyor.
Şırnak Uludere'de Kaybolan Korucubaşını PKK Kaçırmış
14:53
Uludere'de Kaybolan Korucubaşını PKK Kaçırmış Şırnak Uludere'de korucubaşı olan 40 yaşındaki Lezgin Sak'tan 4 gündür haber alınamıyor. Sak'ın PKK'lılar tarafından kaçırıldığı yönünde bilgiler var.
Uludere'de Kaybolan Korucubaşını PKK Kaçırmış
19:08
Uludereli Dicle'nin Teog Başarısı Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi 14 yaşındaki Dicle Altürk, TEOG sınavında 120 sorudan 119'una doğru cevap vererek, başarısıyla örnek oldu MEB tarafından geliştirilen proje kapsamında ilçede açılan TEOG kursuna katılan Alltürk, "Dershaneye gidemediğim için okulda açılan kursta öğretmenlerimiz bana çok yardımcı oldu.
15:26
Uludereli Dicle, TEOG'ta Türkiye Birincisi Oldu Şırnak'ın Uludere İlçesinde 14 yaşındaki Dicle Altürk, TEOG sınavında 120 sorudan 119'una doğru cevap vererek, Türkiye birincisi oldu.
Uludereli Dicle, TEOG'ta Türkiye Birincisi Oldu
14:45
Uludereli Dicle'nin Teog Başarısı Şırnak'ın Uludere İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi 14 yaşındaki Dicle Altürk, TEOG sınavında 120 sorudan 119'una doğru cevap vererek büyük başarı sağladı.
Uludereli Dicle'nin Teog Başarısı
13:29
Batman Kadir İnanır: Sürecin ve Barışın Öncüsü Olacağım Batman Belediyesi tarafından düzenlenen, '5'inci Yılmaz Güney Kürt film festivali'ne katılan sinema oyuncusu ve ve bir dönem Akil İnsanlar Heyeti üyeliği yapan Kadir İnanır, "Barış için halkların kardeşliğine inanan, şartlar ne olursa olsun barışa inanan bir yüreğe sahibim. Çözüm süreci ile barışın öncüsü olacağım" dedi.
Batman Kadir İnanır: Sürecin ve Barışın Öncüsü Olacağım
12:47
Kadir İnanır: Sürecin ve Barışın Öncüsü Olacağım Batman Belediyesi tarafından düzenlenen, '5'inci Yılmaz Güney Kürt film festivali'ne katılan sinema oyuncusu ve ve bir dönem Akil İnsanlar Heyeti üyeliği yapan Kadir İnanır, "Barış için halkların kardeşliğine inanan, şartlar ne olursa olsun barışa inanan bir yüreğe sahibim. Çözüm süreci ile barışın öncüsü olacağım" dedi.
Kadir İnanır: Sürecin ve Barışın Öncüsü Olacağım
12:40
Kadir İnanır: Sürecin ve Barışın Öncüsü Olacağım Batman Belediyesi tarafından düzenlenen, '5'inci Yılmaz Güney Kürt film festivali'ne katılan sinema oyuncusu ve Akil İnsanlar Heyeti üyesi Kadir İnanır, "Barış için halkların kardeşliğine inanan, şartlar ne olursa olsun barışa inanan bir yüreğe sahibim. Çözüm süreci ile barışın öncüsü olacağım" dedi.
Kadir İnanır: Sürecin ve Barışın Öncüsü Olacağım
11:58
Ahlat'ta 3,5 Büyüklüğünde Deprem BİTLİS Ahlat'ta 3,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
23:42
Kadir İnanır: 'Barışa Sonsuz İnanan Bir Yüreğe Sahibim' Batman Belediyesi’nin düzenlediği 5. Yılmaz Güney Film Festivali’ne katılan sinema sanatçısı Kadir İnanır, 'Barışa sonsuz inanan bir yüreğe sahibim' dedi.
Kadir İnanır: 'Barışa Sonsuz İnanan Bir Yüreğe Sahibim'
13:03
Beytüşşebap Kar Altında Kaldı Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 3 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, ilçe merkezinde hayatı olumsuz etkiledi.
Beytüşşebap Kar Altında Kaldı
12:45
Beytüşşebap Kar Altında Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 3 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, yaşamı felç etti.
Beytüşşebap Kar Altında
16:34
Şırnak'ta 30 Köy Yolu Kapalı Şırnak il merkezi ve ilçelerinde dün akşam saatlerinde başlayan ve bugün de Cizre ve Silopi ilçelerinde de yağan yoğun kar yağışı nedeniyle 30 köy yolu kapandı.
14:26
Şırnak Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim Oldu Doğu ve Güneydoğu kara teslim oldu DOĞU ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 3 günden beri etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
Şırnak Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim Oldu
14:26
Elazığ Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim Oldu Doğu ve Güneydoğu kara teslim oldu DOĞU ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son 3 günden beri etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
Elazığ Doğu ve Güneydoğu Kara Teslim Oldu
13:12
Güneydoğu Kara Teslim Oldu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 3 gündür devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
Güneydoğu Kara Teslim Oldu
22:50
Uludere'de Okullar 2 Gün Tatil Edildi Şırnak Uludere'de etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerde okullar 2 gün tatil edildi.
Uludere'de Okullar 2 Gün Tatil Edildi
19:15
Demirtaş: "Devlet, Ele Geçirilecek Bir Mekanizma Değildir" HDP Antalya 1. Olağan Kongresi- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "Devlet ele geçirilecek bir mekanizma değildir.
Demirtaş: 'Devlet, Ele Geçirilecek Bir Mekanizma Değildir'
18:08
Hdp Antalya 1. Olağan Kongresi HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Devlet ele geçirilecek bir mekanizma değildir.
20:20
Gözaltına Alınan Hollandalı Gazeteci İha'ya Konuştu Diyarbakır’da gözaltına alındıktan yaklaşık 3 saat sonra serbest bırakılan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink, sadece yazdıkları ile ilgili gözaltına alındığını belirterek, büyük şok geçirdiğini ifade etti.
Gözaltına Alınan Hollandalı Gazeteci İha'ya Konuştu
20:00
Gözaltına Alınan Hollandalı Gazeteci İha'ya Konuştu Diyarbakır’da gözaltına alındıktan yaklaşık 3 saat sonra serbest bırakılan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink, sadece yazdıkları ile ilgili gözaltına alındığını belirterek, büyük şok geçirdiğini ifade etti.
Gözaltına Alınan Hollandalı Gazeteci İha'ya Konuştu
16:23
Şırnak'taki Kaçakçılık Operasyonları Şırnak'ta jandarma ekiplerince 2014 yılında gerçekleştirilen operasyonlarda 27 milyon lira tutarında kaçak malzeme ele geçirildi.
15:17
Uludere Olayı ve Cizre'deki Gerginlik Muş İnanç ve Adalet Platformu, Uludere olayları ve Cizre'de yaşanan gerginliklerle ilgili basın açıklaması yaptı.
13:14
Hükümet ve PKK'nın, Cizre Olaylarına İlişkin Görüşleri Gerçeği İfade Etmiyor' Siyasetçi ve yazar İbrahim Güçlü, Güçlü, PKK adına Hatip Dicle'nin yaptığı açıklamanın hükümetin açıklamasının arkasından gelmiş olmasının bir yönlendirme olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.
12:10
Muş İnanç ve Adalet Platformu: Katliamın Failleri Ortaya Çıkarılmadı Muş İnanç ve Adalet Platformu, yetkililerin Uludere'de(Roboski) savaş uçakları tarafından öldürülen 34 kişi için ‘Roboski’nin Ankara’nın dehlizlerinde kaybolmasına izin vermeyeceğiz’ sözlerinin iddiadan öteye geçmediğini ve katliamın faillerinin ortaya çıkarılmadığı açıklaması yaptı.
22:11
Bodrum'da Gergin Anlar Muğla’nın Bodrum ilçesinde Uludere’de ölen 34 kişiyi anmak için toplanan HDP’liler, denizden tekneyle kıyıya gelen grup tarafından protesto edildi.
Bodrum'da Gergin Anlar
20:28
Uludere Anmasına Denizden Protesto Muğla’nın Bodrum ilçesinde Uludere’de ölen 34 kişiyi anmak için toplanan HDP’liler, denizden tekneyle kıyıya gelen grup tarafından protesto edildi.
Uludere Anmasına Denizden Protesto
18:16
Bodrum'da HDP'nin Basın Açıklaması Sırasında Gerginlik Bodrum'da, Halkların Demokratik Partisi ilçe teşkilatının basın açıklaması yaptığı sırada gerginlik yaşandı.
Bodrum'da HDP'nin Basın Açıklaması Sırasında Gerginlik
17:06
Bodrum'da HDP'nin Basın Açıklaması Sırasında Gerginlik Muğla'nın Bodrum ilçesinde HDP ilçe teşkilatınca basın açıklaması yapıldığı sırada gruba müdahale etmek isteyenleri, polis ekipleri engelledi.
14:22
Sınır ve Yurt İçi Olayları İran'dan Türkiye istikametine ilerleyen ve kaçakçı olduğu değerlendirilen grup, yanlarında getirdiklerini bırakarak, geldikleri istikamette kaçtı.
14:03
Uludere'deki Olay Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnanç, Uludere olayını protesto etmek amacıyla üniversite yerleşkesinde düzenlenen gösterilerin güvenlik kamerası görüntülerini basın mensuplarıyla paylaştı Prof. Dr. İnanç: "Üniversite yönetimimizi tehdit ederek, çarşı ile karşı karşıya getirmeye çalışanlar.
12:38
Rektör İnanç: Hdp'li Milletvekiliyle Gelen Grup, Özel Güvenliği Darp Etti Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, üniversitede son zamanlarda meydana gelen olaylara açıklık getirerek HDP Muş Milletvekili Demir Çelik ile birlikte üniversiteye gelen yaklaşık 40 kişilik grubun özel güvenlik görevlilerini darp ederek zorla içeri girdiğini söyledi.
Rektör İnanç: Hdp'li Milletvekiliyle Gelen Grup, Özel Güvenliği Darp Etti
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 14:08:25. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ULUDERE HABERLERİ
[Hata Bildir]