SON DAKİKA UMRE HABERLERİ

Son Dakika Umre Haberleri

 • 19:09Kayıp Hacının Ölüm Haberi GeldiKayıp Hacının Ölüm Haberi GeldiMuğla'nın Fethiye İlçesi'nden hac ibadeti için Suudi Arabistan'a giden ve Mina'daki izdihamın ardından kaybolan 72 yaşındaki Turgut Kuru'nun ölüm haberi ailesine iletildi.
 • 17:09Mina'daki İzdihamSuudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliği, İran Dışişleri Bakanlığının Mina'da meydana gelen ve çok sayıda hacının vefat ettiği kazayla ilgili olarak yurt dışında bulunan İran büyükelçiliklerinde taziye defteri açmasına ilişkin açıklama yaptı.
 • 20:31Fethiye İzdihamda Kaybolan Hacının Eşyası Ailesine Teslim EdildiFethiye İzdihamda Kaybolan Hacının Eşyası Ailesine Teslim Edildiİzdihamda kaybolan hacının eşyası ailesine teslim edildi Muğla'nın Fethiye İlçesi'nden hac ibadeti için 21 Ağustos'ta Suudi Arabistan'a giden 72 yaşındaki Turgut Kuru, Mina'da meydana gelen izdihamın ardından kayboldu.
 • 18:44İzdihamda Kaybolan Hacının Eşyası Ailesine Teslim Edildiİzdihamda Kaybolan Hacının Eşyası Ailesine Teslim EdildiMuğla'nın Fethiye İlçesi'nden hac ibadeti için 21 Ağustos'ta Suudi Arabistan'a giden 72 yaşındaki Turgut Kuru, Mina'da meydana gelen izdihamın ardından kayboldu.
 • 11:18Yenişehir Havaalanı Rekor KırıyorYenişehir Havaalanı Rekor KırıyorBursa Yenişehir Uluslararası Havaalanı’ndan 6 ayda 122 binin üzerinde kişi yolculuk yaptı.
 • 19:27Fethiye Kayıp Hacının Evinde Endişeli BekleyişFethiye Kayıp Hacının Evinde Endişeli BekleyişKayıp hacının evinde endişeli bekleyiş Muğla'nın Fethiye İlçesi'nden hac ibadeti için 21 Ağustos'ta Suudi Arabistan'a giden 72 yaşındaki Turgut Kuru, Mina'daki izdihamın ardından kayboldu.
 • 18:55Kayıp Hacının Evinde Endişeli BekleyişKayıp Hacının Evinde Endişeli BekleyişMuğla'nın Fethiye İlçesi'nden hac ibadeti için 21 Ağustos'ta Suudi Arabistan'a giden 72 yaşındaki Turgut Kuru, Mina'daki izdihamın ardından kayboldu.
 • 14:38Arap Ülkelerine Arap Ülkelerine "Turizmcilere Vizeleri Kaldırın" ÇağrısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantının yapıldığı salondan detaylar- TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy'un konuşması - Ulusoy'un Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Fahad Al Fehaid ile diyaloğu - Hediye takdiminden detaylar Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye'den bazı Arap ülkelerine gidecek iş adamları ve seyahat acentesi yetkililerine yönelik vize uygulamasının kaldırılmasını istedi.
 • 11:41Türsab Genel Başkanı Başaran Ulusoy AçıklamasıTürsab Genel Başkanı Başaran Ulusoy AçıklamasıTÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, bir gün Avrupa ülkelerine Türkiye’nin vize koyacağını söyledi.
 • 18:21Prof. Fikret Karaman: Prof. Fikret Karaman: "Hac İbadeti Artık Kaza ve Ölümlerle Anılmamalıdır"Bu yıl Hac’da ardı ardına gelen felaketlerle yüzlerce hacı adayı hayatını kaybederken, konuyla ilgili açıklama yapan İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Fikret Karaman, “Arafat, Müzdelife ve Mina’nın konumunu, özelliklerini, fiilen yaşayan ve bölgeyi adım adım inceleyen biri olarak bu yıl yaşanan hac kazası ve ölümleri karşısında hayrete düştüm” dedi.
 • 18:04BBP Lideri Destici: Terörün Belinin Kırılmasını Değil, Yok Edilmesini İstiyoruzBBP Lideri Destici: Terörün Belinin Kırılmasını Değil, Yok Edilmesini İstiyoruzBüyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, ülkenin 13 yıldır tek başına iktidar ile yönetilmesine rağmen terör sorunun bitirilemediğini belirterek, "Terör örgütünün beli kırıldı deniyor.
 • 17:57Mina'daki İzdihamda 2 Türk Hacı Hayatını Kaybetti, 6 Hacı KayıpMina'daki İzdihamda 2 Türk Hacı Hayatını Kaybetti, 6 Hacı KayıpGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Basın mensuplarından detaylar- Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç'in açıklamaları Mina'daki izdiham- Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Günenç: - "Mina'daki izdihamda 2 Türk hacının hayatını kaybettiği, 8 hacının yaralandığı, 6 kişinin de kayıp olduğunu belirledik"- "Vinç kazasındaki 8 yaralımız da dahil toplam 25 hastamızı Genelkurmaya ait uçakla yarın akşam Türkiye'ye göndereceğiz" Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, Mina'daki izdihamda 2 Türk hacının hayatını kaybettiği, 8 hacının yaralandığı, 6'sının da kayıp olduğunun tespit edildiğini söyledi.
 • 17:35Mina'daki İzdihamda Vefat Edenlerin Sayısı 769'a YükseldiSuudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, bayramın birinci günü Mina'da yaşanan izdihamda hayatını kaybedenlerin sayısının 769'a yükseldiğini açıkladı.
 • 17:04Mina'daki İzdihamHac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, Mina'daki izdihamda 2 Türk hacının hayatını kaybettiği, 8 hacının yaralandığı, 6'sının da kayıp olduğunun tespit edildiğini söyledi.
 • 16:46Mekke'de Hayatını Kaybeden ve Kayıp Hacıların Kimlikleri AçıklandıMekke'de Hayatını Kaybeden ve Kayıp Hacıların Kimlikleri AçıklandıMekke'de şeytan taşlamaya giderken izdihamda ölen hacılardan 2'sinin Türk olduğu açıklandı. 6 Türk hacının ise kayıp olduğu ortaya çıktı.
 • 16:25Mina'daki İzdihamda 2 Türk Hacı Öldü, 8 Yaralı, 6 Kayıp VarMEKKE (İHA) – Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, “Mina’daki izdihamda 2 Türk hacısı vefat etti, 3 gündür ulaşılamayan 6 kaybımız var” dedi.
 • 16:45BBP Genel Başkanı Destici Partililerle BayramlaştıBBP Genel Başkanı Destici Partililerle BayramlaştıBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Mina’daki izdihama ilişkin, "Artık bir karar alınmalı ve hac ibadetinin kontrolünü yıllardır beceremeyen Suudi Arabistan hükümetinin tekelinden kurtarılmalı" dedi.
 • 16:26Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Suudi Arabistan Yönetimine Yönelik Saldırgan Yaklaşımları Doğru Bulmuyorum"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hacda yaşanan izdiham ile ilgili olarak, “Suudi Arabistan yönetimine yönelik saldırgan yaklaşımları doğru bulmuyorum” dedi.
 • 16:24Gannuşi'den Mısır İçin Arabuluculuk GirişimiTunus'taki Nahda Hareketi Lideri Raşid el-Gannuşi, Suudi Arabistan yönetiminden Mısır'daki rejimle Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) arasında arabuluculuk yapması talebinde bulunduğunu söyledi.
 • 17:28Hacı Adaylarını, Arafat Heyecanı SardıHacı Adaylarını, Arafat Heyecanı SardıKutsal topraklara hac vazifesi için gelen Türk hacı adaylarını, Arafat'a çıkacakları günün heyecanı sardı.
 • 13:37Renkler ve Diller Farklı Kalpler AynıRenkler ve Diller Farklı Kalpler AynıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kabe genel görüntü- Hacılardan detaylar- Namaz kılan, dua eden, zemzem içen hacı detayları- Yürüyen hacıları- Uyuyan hacılar- kabenin etrafından tavaf eden hacılar- Hacerül Esved izdihamı- Serinletici fanlardan detaylar Renkler ve diller farklı kalpler aynı- Kutsal topraklara gelen milyonlarca hacı adayı, Mescid-i Haram ve çevresinde, dünyaya örnek "kardeşlik görüntüleri" sergiliyor- Mekke'de her geçen gün kalabalık artarken, cuma namazı öncesi yaşlı ve yürüme zorluğu çeken hacı adaylarına gereken uyarılar yapıldı İslam'ın beş şartından biri olan hac ibadetini yerine getirmek üzere dünyanın dört bir yanından Müslümanlar, kutsal topraklara gelmeye devam ediyor.
 • 11:44Renkler ve Diller Farklı Kalpler Aynıİslam'ın beş şartından biri olan hac ibadetini yerine getirmek üzere dünyanın dört bir yanından Müslümanlar, kutsal topraklara gelmeye devam ediyor.
 • 16:27Hacı Adaylarından Arafat ProvasıArafat vakfesine bir hafta kala hacı adayları 3 milyon kişinin toplanacağı mekanda büyük bir yoğunluk yaşanacak olan Cebel-i Rahme’yi önceden ziyaret ederek, en hissi dualarını yapıyor.
 • 14:57Kutsal Topraklarda Kutsal Topraklarda "Hacı" Olmak İçin Son HazırlıklarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Arafattan görüntü-Arafat'a çıkan hacı adayları-Dua eden hacı adayları-Türk hacı adaylarıyla röportaj-Suudi Arabistan'da eğitim gören Muhammet Abdullah ile röportaj- Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt ile röportaj Kutsal topraklarda "hacı" olmak için son hazırlıklar- Arafat, Müzdelife ve Mina'da hazırlıklar bütün hızıyla sürüyor- Hazreti Adem ve Hazreti Havva'nın yeryüzünde buluştukları yer olan Cebel-i Rahme'de şimdiden yoğunluk yaşanıyor Kutsal topraklara gelen iki milyonu aşkı Müslüman'ın hacı olmak için arife günü ve Kurban Bayramı'nda bulunacakları Arafat, Müzdelife ve Mina'da hazırlıklar devam ediyor.
 • 13:43Kutsal Topraklarda "Hacı" Olmak İçin Son HazırlıklarKutsal topraklara gelen iki milyonu aşkı Müslüman'ın hacı olmak için arife günü ve Kurban Bayramı'nda bulunacakları Arafat, Müzdelife ve Mina'da hazırlıklar devam ediyor.
 • 12:17Kâbe'deki Osmanlı Revakları Yerlerine Monte EdiliyorKâbe'deki Osmanlı Revakları Yerlerine Monte EdiliyorSuudi Arabistan hükümetinin 4 yıl önce başlattığı Kâbe'yi genişletme projesi nedeniyle sökülen Osmanlı revakları yerlerine takılıyor.
 • 15:59Kabe'de Yapılan Temizlik, Hacı Adaylarının İlgisini ÇektiMilyonlarca Müslümanın her yıl hac ve umre için geldiği Kabe-i Muazzama'da 24 saat durmaksızın devam eden temizlik çalışmaları, hacı adaylarının ilgisini çekiyor.
 • 14:30Vinç Kazasında Ölen Türk Hacı Adayları DefnedildiVinç Kazasında Ölen Türk Hacı Adayları DefnedildiKabe’deki vinç kazasında vefat eden Türk hacı adaylarından 6’sının cenazesi Kabe-i Muazzama’da kılınan cenaze namazlarının ardından özel kabristana defnedildi.
 • 14:12Mekke'deki Vinç KazasıDiyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş ve diğer yetkililer, Mescid-i Haram'da meydana gelen vinç kazasında hayatını kaybeden Türk hacı adaylarının eş ve yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.
 • 11:18Özal'ın Mercedes'ine Gözü Gibi BakıyorÖzal'ın Mercedes'ine Gözü Gibi Bakıyor8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın zırhlı makam aracını 5 ay önce satın alan Muhammet Yalçınöz isimli vatandaş, "Araca gözüm gibi bakıyorum." dedi.
 • 14:28Hacı Adaylarının Kutsal Yolculukları SürüyorHacı Adaylarının Kutsal Yolculukları SürüyorHac vazifelerini ifa etmek amacıyla kutsal topraklara doğru yolculuğa çıkan hacı adaylarının havaalanlarındaki yoğunluğu devam ediyor.
 • 16:57Mekke'deki Vinç Kazası - Süleyman Eskiler İçin Gıyabi Cenaze Namazı KılındıMekke'deki Vinç Kazası - Süleyman Eskiler İçin Gıyabi Cenaze Namazı KılındıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karamanlı Hacı adayı Süleyman Eskiler için kılınan gıyabi cenaze namazı - Hacı adayı için dua edilmesi - Mescit'te taziyelerin kabul edilmesi - Ağabey Ahmet Eskiler'in konuşması Mekke'deki vinç kazası- Kazada hayatını kaybeden hacı adayı Süleyman Eskiler'in Karaman'daki evinde hüzün var Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde etkili olan fırtına nedeniyle meydana gelen vinç kazasında, Karamanlı hacı adayı Süleyman Eskiler'in hayatını kaybettiği haberini alan ailesi, hüzün yaşıyor.
 • 15:27Mekke'deki Vinç KazasıSuudi Arabistan'ın Mekke kentinde etkili olan fırtına nedeniyle meydana gelen vinç kazasında, Karamanlı hacı adayı Süleyman Eskiler'in hayatını kaybettiği haberini alan ailesi, hüzün yaşıyor.
 • 18:33Kabe'deki Vinç Kazasında Ölen Türk Hacıların Kimlikleri AçıklandıKabe'deki Vinç Kazasında Ölen Türk Hacıların Kimlikleri AçıklandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç- Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş- Gazeteci detayı- Günenç'in açıklaması Mekke'deki vinç kazası- Kazada ölen ve yaralananların kimlikleri açıklandıMEKKE - Mescid-i Haram'da meydana gelen vinç kazasında ölen ve yaralanan Türk hacı adaylarının isimleri belirlendi.
 • 18:00Mekke'deki Vinç KazasıMescid-i Haram'da meydana gelen vinç kazasında ölen ve yaralanan Türk hacı adaylarının isimleri belirlendi.
 • 17:03Mekke'deki Vinç KazasıDiyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş, hac için 3 yıldır kayıt alınmadığını belirterek, "Şu anda hacca gelmek için 1 milyon 200 bin kişi sıra bekliyor.
 • 15:30Kabe'deki Vinç Kazasında 4 Türk Öldü, 1 Türk KayıpKabe'deki Vinç Kazasında 4 Türk Öldü, 1 Türk KayıpKabe’de vinç kazasında hayatını kaybeden Türk hacıların sayısı 4’e yükselirken, eşinin beyanına göre vefat ettiği belirtilen Erol Karaağaçlı da resmi kayıtlarda halen kayıp olarak görülüyor.
 • 23:15Kabe'de Vinç Devrildi: 87 Hacı Adayı Yaşamını YitirdiKabe'de Vinç Devrildi: 87 Hacı Adayı Yaşamını YitirdiMekke'de etkili olan fırtına nedeniyle Kabe'de genişletme çalışmalarında kullanılan bir vinç hacı adaylarının üzerine düştü.
 • 21:42Kabe'de Vinç Devrildi: En Az 65 Ölü VarKabe'de Vinç Devrildi: En Az 65 Ölü VarMekke'de etkili olan fırtına nedeniyle Kabe'de genişletme çalışmalarında kullanılan bir vinç hacı adaylarının üzerine düştü.
 • 11:31Kabe'deki İnşaat Bitiyor Tavaf Alanı BüyüyorKabe'deki İnşaat Bitiyor Tavaf Alanı BüyüyorSuudi Arabistan’ın dört yıl önce başlattığı Kabe-i Muazzama’da metaf alanını büyütme çalışmaları son safhaya geldi.
 • 14:53Vizyon Turizm'den Hacı Adaylarına ProvaVizyon Turizm'den Hacı Adaylarına Prova25 yıldır ibadet turizminin lider markası Vizyon Turizm, 17 Eylül'de yola çıkacak hacı adayları için 6 Eylül Pazar günü Çırağan Sarayı'nda kapsamlı bir bilgilendirme semineri düzenledi
 • 14:12Hacı Adayları Kutsal TopraklardaDünyanın dört bir yanından milyonlarca Müslüman, hac farizasını ifa etmek üzere kutsal topraklara ulaştı.
 • 15:14Türkiye Helal Turizmde Liderliği Eline Alabilir"Evatur Genel Müdürü Cüneyt Çetin, "2. Uluslararası Helal Turizm Konferansı"nın İstanbul'da yapılacağını belirterek, "Türkiye, helal turizm sektöründe ikinci sırada yer alıyor.
 • 09:44Lüleburgaz'da Hacı Adayları Kutsal Topraklara UğurlandıLüleburgaz'da 35 hacı adayı, dualarla kutsal topraklara uğurlandı.
 • 16:14Hacı Adayları Uğurlandı - İzmir/Hacı Adayları Uğurlandı - İzmir/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İZMİR- Hacı adaylarından görüntüler, - Röportajlar, - MARDİN- Hacı adaylarının detay görüntüsü, - Duaların okunması, - Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak konuşması, - Hacı adayı Adile Sadet İnan röportajı, - Hacı adayı Beşir Gülseroğlu röportajı, İzmir'de ilk hacı adayı kafilesi yola çıktı İzmir'de ilk hacı adayı kafilesi, dualarla kutsal topraklara uğurlandı.
 • 14:58Siirt'ten Kutsal Topraklara Gidecek İlk Hacı Kafilesi Dualarla UğurlandıSiirt'ten Kutsal Topraklara Gidecek İlk Hacı Kafilesi Dualarla UğurlandıSiirt’ten kutsal topraklara gidecek 95 kişilik ilk hacı kafilesi Siirt İl Müftülüğü binası önünde düzenlenen törenle uğurlandı.
 • 14:29Hacı Adaylarına Mers UyarısıKırklareli Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit, hacca gidecek vatandaşların kalabalık alanlarda maske kullanılması, hayvanlarla temas etmemesi, çiğ süt ve hayvansal ürünler tüketmemesi gerektiğini bildirdi.
 • 09:38Hac ve Umre Malzemeleri Satan Esnaf MemnunHac ve Umre Malzemeleri Satan Esnaf MemnunHac ve Umre Malzemeleri satıcısı Serkan Çağlı Atalay, “Hacca gidecek kişiler kıyafetler için ortalama 500 TL ile bin 500 TL arasında harcama yapıyor” dedi.
 • 23:47Hacı Adayları Kutsal Topraklara UğurlandıMardin'den hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek ilk kafile törenle uğurlandı.
 • 16:42Niğde'den 133 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Yolculuğa ÇıktıNiğde'den 133 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Yolculuğa ÇıktıNiğde’de ilk hacı adayı kafilesi dualar ve gözyaşları arasında kutsal topraklara uğurlandı.