23:3400
SON DAKİKA UMRE HABERLERİ

Son Dakika Umre Haberleri

   

  Hacdan Dönenler Mers-Cov'a Karşı Takip Ediliyor

  Hacdan dönenler MERS-CoV'a karşı takip ediliyor- Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü Güngüneş: "Aile hekimlerimiz aracılığıyla hacılarımızın dönüş tarihini sıfır kabul ederek 14 gün boyunca ateş, öksürük, gribal enfeksiyon ve nefes darlığı gibi çeşitli belirtilere karşı kontrollerini sağlamak üzere gerekli tedbirlerimizi aldık"KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü Feramiş Ender Güngüneş, hacıları aile hekimleri aracılığıyla, kutsal topraklardan döner dönmez 14 gün boyunca MERS-CoV virüsüne (Bugün 14:39)

   

  Hacdan Dönenler Mers-Cov'a Karşı Takip Ediliyor

  Hacdan Dönenler Mers-Cov'a Karşı Takip Ediliyor

  Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü Güngüneş, "Aile hekimlerimiz aracılığıyla çeşitli belirtilere karşı kontrollerini sağlamak üzere gerekli tedbirlerimizi aldık" dedi. (Bugün 14:05)

   

  Umreye Gideceklere Mers Uyarısı Yapıldı

  Umreye Gideceklere Mers Uyarısı Yapıldı

  Kutsal topraklarda hac görevini yapan hacılar yurda dönüş yaparken umreye gideceklerin de dikkatli olması istendi. (Dün 17:19)

   

  MERS Virüsüyle İlgili Şüpheli Bir Durum Bulunamadı

  Hatay'da MERS virüsü nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşın tüm temaslıları belirlendi ve henüz hastalıkla ilgili şüpheli bir durum tespit edilmedi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Avusturya'dan Mekke'ye Yürüyerek Gidiyor

  Avusturya'dan Mekke'ye Yürüyerek Gidiyor

  Iraklı baba, Alman annenin oğlu 49 yaşındaki Thair Abud, 2 yıl önce meme kanserine yakalanan ablası 50 yaşındaki Zaussen Rübeling'e destek olmak ve dua etmek için Avusturya'dan Mekke'ye yürüyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kanserle Mücadele Eden Kardeşine Destek İçin Mekke'ye Yürüyor

  Kanserle Mücadele Eden Kardeşine Destek İçin Mekke'ye Yürüyor

  Avusturya’da yaşayan 3 çocuk babası Thair Abud(49), meme kanserine yakalanan kız kardeşi Zaussen Rübeling'e (50) moral vermek için 8 bin 150 kilometrelik Mekke yolculuğuna başladı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hacıların Vazgeçilmezi 'Hurma'

  Hacıların Vazgeçilmezi "Hurma"

  Mekke'deki vecibelerini tamamladıktan sonra Medine’ye geçen hacılar, kutsal topraklardaki son günlerini ziyaret ve ibadetin yanı sıra konuklarına ikram edecekleri hurma ve hediyelik eşya çeşitlerini seçerek geçiriyor Hacılar, “Mebrum, acve, sugay, amber, hudri” gibi adlarla anılan hurma çeşitleri arasında seçim yapıyor Hurma bahçesi işletmecisi Yenimahalle: "Hac ve umre dönemlerinde ortalama 300 ton hurma satıyoruz. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mekke'de 25 Türk Hacı Hayatını Kaybetti

  Mekke'de 25 Türk Hacı Hayatını Kaybetti

  Hac farizası için kutsal topraklarda bulunan Türk hacılardan vefat edenlerin sayısı 25'e çıktı. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kutsal Topraklar 'Sabır' Yolcularını Ağırlıyor

  Kutsal Topraklar 'Sabır' Yolcularını Ağırlıyor

  İslam'ın 5 şartından biri olan 'Hac vazifesini' yerine getirmek üzere her yıl dünyanın dört yanından milyonlarca hacı kutsal topraklara geliyor. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez Mekke'de

  Prof. Dr. Görmez, Hac İdare Merkezi'nde basın toplantısı yaptı: (2) "Artık huşu ve hudu dediğimiz o içtenlik o samimiyet yerine maalesef başka şeyler, Kabe manzaralı odalar, devre mülklerin konuşuluyor olması ve bunların hac ibadetini gölgelemesi, ibadetin ruhuna olumsuz yönde tesir etmesi, bütün Müslümanların. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İstanbul'a Uluslararası İslam Üniversitesi

  İstanbul'a Uluslararası İslam Üniversitesi

  Hac ibadeti için kutsal topraklara gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, dünyaya gerçek İslam Medeniyetini yaymak için İstanbul’da büyük uluslararası bir İslam Üniversitesi kurmak için YÖK’e müracaat ettiklerini açıkladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Türk Hacı Adaylarının Kabe Gözyaşları

  Türk Hacı Adaylarının Kabe Gözyaşları

  Hac görevini yapmak üzere Mekke'ye gelen Türk hacı adayları, Kabe'yi gördükleri o ilk anda gözyaşlarına boğuldu. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Rahmet Tepesi'de Hac Heyecanı

  Rahmet Tepesi'de Hac Heyecanı

  Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yer yüzünde buluştuğu ve ilk tövbenin kabul edildiği Cebel i Rahme'yi ziyaret eden hacı adayları, hacca hazırlanıyor. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Vip Hacı Adayları' Kutsal Topraklar İçin Yola Çıktı

  Vip Hacı Adayları' Kutsal Topraklar İçin Yola Çıktı

  Fiyatı 30 bin avroyu bulan lüks hac organizasyonunu tercih eden 'VİP hacı adayları' kutsal topraklara doğru yola çıktı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  "Vip Hacı Adayları" Kutsal Topraklar İçin Yola Çıktı

  Fiyatı 30 bin avroyu bulan lüks hac organizasyonunu tercih eden "VİP hacı adayları" kutsal topraklara doğru yola çıktı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  En Yaşlı Hacı Adayı, Kutsal Topraklarda

  En Yaşlı Hacı Adayı, Kutsal Topraklarda

  Türkiye'nin en yaşlı hacı adayı 94 yaşındaki Sönmez, kutsal topraklarda ibadetlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hazreti Peygamber'i Vahiyle Buluşturan Mağara

  Hac ibadeti için kutsal topraklara gelen hacı adayları Mekke'de kutsal mekanları ziyaret ediyor Hz. Muhammed'e ilk vahyin geldiği Hira mağarası, en çok gezilen mekanlar arasında yer alıyor Dünyanın dört bir tarafından gelerek aynı amaç uğruna Mekke'de toplanan hacı adayları, bir saat süren meşakkatli yolculuğun ardından ulaştıkları mağarada huşu içerisinde dua etmenin mutluluğunu yaşıyor. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Türk Hacıların Menüsü "Ödüllü Mutfaktan"

  Mekke'de faaliyet gösteren ve bu yıl tüm hac organizasyonları arasında birinci seçilen Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Mutfağı'nda hazırlanan yemekler, hacı adaylarına servis ediliyor Türk hacı adaylarının damak zevkine göre günde iki öğün yemek hazırlayan aşçılar, her gün ortalama 40 bin kişiyi doyuruyor. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hac ve Umre Merkezi Hacıların Hayatını Kolaylaştıran Projeleri Tanıttı

  Hac için Mekke'de bulunan basın mensuplarına kapılarını açan Ummül Kura Üniversitesi Hac ve Umre Araştırma Merkezi, fotoğraf ve maket üzerinde hacıların hayatını kolaylaştıran projeleri anlattı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hacı Adayları Türk Hekimlerine Emanet

  Hac farizası için gittikleri kutsal topraklarda rahatsızlanan Türk hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hastanelerinde tedavi ediliyor Toplam 368 sağlık personelinin görev yaptığı Mekke ve Medine'deki hastanelerde şu ana kadar 53 bin civarında poliklinik hizmeti sunuldu Kronik böbrek yetmezliği. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Kabe, 2035'te Çok Farklı Görünecek

  Kabe, 2035'te Çok Farklı Görünecek

  Hayata geçirilecek yeni proje ile Mekke'nin çehresi tamamen değiştiriyor. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hacı Adayları Kutsal Topraklarda

  Hacı Adayları Kutsal Topraklarda

  Kurban Bayramına sayılı günler kala Türk hacı adayları Mekke'de ibadet ederek vakitlerini geçiriyor Genişletme çalışmaları devam eden Kabe’deki tavaf alanlarında günün her saatinde yoğunluk yaşanıyor. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.10.2014 23:34:47. #1.11#