21:3000
SON DAKİKA UMRE HABERLERİ

Son Dakika Umre Haberleri

   

  Nafi Güral: Kütahya'da Ancak Global Ekonomiyle Büyür

  Nafi Güral: Kütahya'da Ancak Global Ekonomiyle Büyür

  Kütahya Gümrük Müdürlüğü’nün şehre daha etkin bir şekilde hizmet vermesi için, Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KUTSO) istişare toplantısı yapıldı. (Bugün 09:33)

   

  Turizm Şehri Kocaeli'ne Adım Adım

  Turizm Şehri Kocaeli'ne Adım Adım

  Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kadir Genç ile birlikte birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’u ziyaret ederek, Kocaeli’ni ‘turizm kenti’ konumuna yükseltecek projelere destek vermeye davet etti Türkiye’nin ekonomi santrali Kocaeli’nin, turizm değerleriyle de ön plana çıkması için ilgili kurumlarla çeşitli organizasyonlar düzenleyen Kocaeli Ticaret Odası, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Umre Kayıtları Başladı

  Umre Kayıtları Başladı

  Diyanet İşleri Başkanlığının 2015 yılı umre kayıtları başladı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Hacıların İhramı Denizli'den

  Hacıların İhramı Denizli'den

  Denizli'de üretilen, kumaşı ter emici ve serinletici özelliğe sahip ihramlar, dünyanın dört bir yanından hac farizası ya da umre ziyareti için kutsal topraklara giden Müslümanların tercihi haline geldi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  ''Hakimiyet Milletindir'' yazılı levha TBMM kürsüsünün arkasına 87 yıl önce asıldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  CHP'li Demir: 'Genel Başkanımız Seyyid'dir ve Umre'ye Gitmiştir'

  CHP'li Demir: "Genel Başkanımız Seyyid'dir ve Umre'ye Gitmiştir"

  CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun umreye gittiğini ve Peygamber sülalesinden geldiğini ileri sürdü. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

 

  Arınç: Diyanet, Neredeyse Cumhuriyetle Yaşıt

  Arınç: Diyanet, Neredeyse Cumhuriyetle Yaşıt

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bölgemizde ne kadar büyük acılar yaşanırsa yaşansın Türkiye olarak kendi gündemimizle, kendi hedeflerimize doğru ilerliyoruz." dedi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Arınç: 'Büyük Devlet Refleksiyle Hareket Ediyoruz'

  Arınç: "Büyük Devlet Refleksiyle Hareket Ediyoruz"

  2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda-Başbakan Yardımcısı Arınç: - "Bölgemizde ne kadar büyük acılar yaşanırsa yaşansın Türkiye olarak kendi gündemimizle, kendi hedeflerimize doğru ilerliyor, büyük devlet refleksiyle hareket ediyoruz"- "Türkiye, güçlü ve kararlı adımlarla mutlu, daha müreffeh bir geleceğe doğru ilerlemektedir"TBMM (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bölgemizde ne kadar büyük acılar yaşanırsa yaşansın Türkiye olarak kendi gündemimizle, kendi hedeflerimize doğru (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  'Diyanet, Neredeyse Cumhuriyetle Yaşıt'

  "Diyanet, Neredeyse Cumhuriyetle Yaşıt"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, "Türkiye, güçlü ve kararlı adımlarla mutlu, daha müreffeh bir geleceğe doğru ilerlemektedir." dedi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasına Başvuru Kayıtları Başladı

  Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasına Başvuru Kayıtları Başladı

  Adana'nın Kozan ilçesinde, "Son Peygamber'in (sav) Hayatı" konulu Ufka Yolculuk Kültür Yarışması düzenlenecek. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Dikkat Mers 7 Gün Belirti Vermiyor

  Dikkat Mers 7 Gün Belirti Vermiyor

  Acıbadem Eskişehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman Turgut Ertem, MERS COV virüsünün yaklaşık 7-14 gün arasında belirti verdiğini kaydetti. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Sarı Toz' Tebeşir Çıktı

  Sarı Toz' Tebeşir Çıktı

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, konsolosluklara gönderilen ‘sarı toz’un tebeşir tozu olduğunun rapor edildiğini söyledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Afganistan Cumhurbaşkanı Umre İçin Arabistan'a Gitti

  Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmedzai, Umre yapmak üzere bugün Suudi Arabistan’a gitti. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  11. Uluslararası Anadolu Adli Bilimler Kongresi Tamamlandı

  11. Uluslararası Anadolu Adli Bilimler Kongresi Tamamlandı

  Bayburt'ta, dün başlayan 11. Uluslararası Anadolu Adli Bilimler Kongresi, bugün düzenlenen 5 oturumla tamamlandı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mers Cov Türkiye İçin Ciddi Bir Tehdit'

  Mers Cov Türkiye İçin Ciddi Bir Tehdit"

  Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumundan epidemiyolog Gürcan Paracıklı: "Türkiye'de Ebola konusunda risk çok az ancak MERS CoV virüsü çok daha ciddi bir tehdit" (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Van'daki Mers Virüsü Şüphesi

  Van'daki Mers Virüsü Şüphesi

  İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalık Kontrol Programları Şube Müdürü Saydan: "İlimizde halen MERS tanısı ile tedavi altına alınmış herhangi bir kişi bulunmamaktadır" (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hacdan Dönenler Mers-Cov'a Karşı Takip Ediliyor

  Hacdan dönenler MERS-CoV'a karşı takip ediliyor- Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü Güngüneş: "Aile hekimlerimiz aracılığıyla hacılarımızın dönüş tarihini sıfır kabul ederek 14 gün boyunca ateş, öksürük, gribal enfeksiyon ve nefes darlığı gibi çeşitli belirtilere karşı kontrollerini sağlamak üzere gerekli tedbirlerimizi aldık"KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü Feramiş Ender Güngüneş, hacıları aile hekimleri aracılığıyla, kutsal topraklardan döner dönmez 14 gün boyunca MERS-CoV virüsüne (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Hacdan Dönenler Mers-Cov'a Karşı Takip Ediliyor

  Hacdan Dönenler Mers-Cov'a Karşı Takip Ediliyor

  Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü Güngüneş, "Aile hekimlerimiz aracılığıyla çeşitli belirtilere karşı kontrollerini sağlamak üzere gerekli tedbirlerimizi aldık" dedi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Umreye Gideceklere Mers Uyarısı Yapıldı

  Umreye Gideceklere Mers Uyarısı Yapıldı

  Kutsal topraklarda hac görevini yapan hacılar yurda dönüş yaparken umreye gideceklerin de dikkatli olması istendi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Mers Virüsü Türkiye'ye Sıçradı

  Ankara'daki Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarında incelenmesi sonucu hastanın MERS-CoV olduğu anlaşıldı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Umre Vaadiyle Dolandırdılar

  Bursa’da yaşlı bir kadın umre vaadiyle dolandırıldı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  'Umreye Göndereceğiz' Diyerek Dolandırdılar

  'Umreye Göndereceğiz' Diyerek Dolandırdılar

  Bursa'da, kimliği henüz belirlenemeyen iki kişi, 58 yaşındaki kadından "Seni Umre'ye göndereceğiz" diyerek aldıkları üç bilezikle kaçtı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  MERS Virüsüyle İlgili Şüpheli Bir Durum Bulunamadı

  Hatay'da MERS virüsü nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşın tüm temaslıları belirlendi ve henüz hastalıkla ilgili şüpheli bir durum tespit edilmedi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Avusturya'dan Mekke'ye Yürüyerek Gidiyor

  Avusturya'dan Mekke'ye Yürüyerek Gidiyor

  Iraklı baba, Alman annenin oğlu 49 yaşındaki Thair Abud, 2 yıl önce meme kanserine yakalanan ablası 50 yaşındaki Zaussen Rübeling'e destek olmak ve dua etmek için Avusturya'dan Mekke'ye yürüyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kanserle Mücadele Eden Kardeşine Destek İçin Mekke'ye Yürüyor

  Kanserle Mücadele Eden Kardeşine Destek İçin Mekke'ye Yürüyor

  Avusturya’da yaşayan 3 çocuk babası Thair Abud(49), meme kanserine yakalanan kız kardeşi Zaussen Rübeling'e (50) moral vermek için 8 bin 150 kilometrelik Mekke yolculuğuna başladı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hacıların Vazgeçilmezi 'Hurma'

  Hacıların Vazgeçilmezi "Hurma"

  Mekke'deki vecibelerini tamamladıktan sonra Medine’ye geçen hacılar, kutsal topraklardaki son günlerini ziyaret ve ibadetin yanı sıra konuklarına ikram edecekleri hurma ve hediyelik eşya çeşitlerini seçerek geçiriyor Hacılar, “Mebrum, acve, sugay, amber, hudri” gibi adlarla anılan hurma çeşitleri arasında seçim yapıyor Hurma bahçesi işletmecisi Yenimahalle: "Hac ve umre dönemlerinde ortalama 300 ton hurma satıyoruz. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mekke'de 25 Türk Hacı Hayatını Kaybetti

  Mekke'de 25 Türk Hacı Hayatını Kaybetti

  Hac farizası için kutsal topraklarda bulunan Türk hacılardan vefat edenlerin sayısı 25'e çıktı. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kutsal Topraklar 'Sabır' Yolcularını Ağırlıyor

  Kutsal Topraklar 'Sabır' Yolcularını Ağırlıyor

  İslam'ın 5 şartından biri olan 'Hac vazifesini' yerine getirmek üzere her yıl dünyanın dört yanından milyonlarca hacı kutsal topraklara geliyor. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez Mekke'de

  Prof. Dr. Görmez, Hac İdare Merkezi'nde basın toplantısı yaptı: (2) "Artık huşu ve hudu dediğimiz o içtenlik o samimiyet yerine maalesef başka şeyler, Kabe manzaralı odalar, devre mülklerin konuşuluyor olması ve bunların hac ibadetini gölgelemesi, ibadetin ruhuna olumsuz yönde tesir etmesi, bütün Müslümanların. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  İstanbul'a Uluslararası İslam Üniversitesi

  İstanbul'a Uluslararası İslam Üniversitesi

  Hac ibadeti için kutsal topraklara gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, dünyaya gerçek İslam Medeniyetini yaymak için İstanbul’da büyük uluslararası bir İslam Üniversitesi kurmak için YÖK’e müracaat ettiklerini açıkladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Türk Hacı Adaylarının Kabe Gözyaşları

  Türk Hacı Adaylarının Kabe Gözyaşları

  Hac görevini yapmak üzere Mekke'ye gelen Türk hacı adayları, Kabe'yi gördükleri o ilk anda gözyaşlarına boğuldu. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 21:30:33. #1.12#