SON DAKİKA UNESCO HABERLERİ

Son Dakika Unesco Haberleri

13:13
Uzun Köprü'nün UNESCO Listesine Alınması İçin İlk Adım Atıldı II. Murat zamanında yaptırılan ve dünyanın en uzun taş köprüsü olarak bilinen Uzun Köprü'nün, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınması için çalışmalar sürüyor.
Uzun Köprü'nün UNESCO Listesine Alınması İçin İlk Adım Atıldı
11:55
Meragi Konseri' Gerçekleşti Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü, UNESCO tarafından 2014 ve 2015 yıllarının “Uluslararası Merâgî Yılı” olarak kabul edilmesi sebebiyle, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nun işbirliğiyle İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda ‘Meragi Konseri’ düzenledi.
Meragi Konseri' Gerçekleşti
15:01
Aşık Lenger, Karacaoğlan Gibi Şehir Şehir Dolaşarak Türküler Yakıyor Aşık Mahsun'i Şerif'in öğrencisi ozan Hasan Hüseyin Lenger, Karacaoğlan gibi şehir şehir dolaşarak bağlamasıyla türküler yakıyor.
Aşık Lenger, Karacaoğlan Gibi Şehir Şehir Dolaşarak Türküler Yakıyor
14:58
Tarihi Caminin Restorasyonu Sürüyor UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Safranbolu Ulu Camisi'nin restorasyonu devam ediyor.
Tarihi Caminin Restorasyonu Sürüyor
14:57
Karabük'te Tarihi Caminin Restorasyonu Sürüyor Vakıflar Kastamonu Bölge Müdürü Yücebıyık: "Şu anda çalışmalarımız belli bir bölümde devam ediyor"
08:46
Sanat ve Türk kahvesi "Okkalı Muhabbetler"de Buluştu Sanat ve Türk kahvesi üzerine keyifli bir söyleşinin gerçekleştiği "Okkalı Muhabbetler" etkinliğinde Arzum Okka ile hazırlanan geleneksel tada uygun ve bol köpüklü Türk kahveleri konuklara ikram edildi.
Sanat ve Türk kahvesi 'Okkalı Muhabbetler'de Buluştu
08:45
Sanat ve Türk kahvesi "Okkalı Muhabbetler"de buluştu Sanat ve Türk kahvesi üzerine keyifli bir söyleşinin gerçekleştiği "Okkalı Muhabbetler" etkinliğinde Arzum Okka ile hazırlanan geleneksel tada uygun ve bol köpüklü Türk kahveleri konuklara ikram edildi.
Sanat ve Türk kahvesi 'Okkalı Muhabbetler'de buluştu
01:14
Çiçek: "Bataklık Hep Birlikte Kurutulmalı" Uluslararası Holokost Anma Günü-TBMM Başkanı Çiçek: "Antisemitizm, islamofobi ve diğer ırkçılık, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı türlerinin hepsi, aynı bataklıktan beslenen hastalıklardır.
Çiçek: 'Bataklık Hep Birlikte Kurutulmalı'
00:02
Çiçek: "Bağımsız Bir Filistin Devleti Kurulmalıdır" Uluslararası Holokost Anma Günü-TBMM Başkanı Çiçek: "Antisemitizm, islamofobi ve diğer ırkçılık, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı türlerinin hepsi, aynı bataklıktan beslenen hastalıklardır.
Çiçek: 'Bağımsız Bir Filistin Devleti Kurulmalıdır'
23:56
Uluslararası Holokost Anma Günü TBMM Başkanı Çiçek: "Antisemitizm, islamofobi ve diğer ırkçılık, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı türlerinin hepsi, aynı bataklıktan beslenen hastalıklardır.
Uluslararası Holokost Anma Günü
22:41
Bestekar-ı Muhteşem" Konseri Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Türkiye Milli Komisyonu ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü işbirliğiyle "Bestekar ı Muhteşem" konseri gerçekleştirildi.
18:24
Auschwitz'siz Alman Kimliği Olmaz' Holokostun sembolü olan Auschwitz toplama kampı bundan 70 yıl önce kurtarılmıştı.
Auschwitz'siz Alman Kimliği Olmaz'
22:37
Unesco'da "Türk Pasaportu" Filmi Gösterildi Cannes Film Festivalinde ödül alan yönetmenliğini Burak Arlıel ve yapımcılığını Güneş Çelikcan'ın üstlendiği 2011'de tamamlanan 'Türk Pasaportu' adlı belgesel filmi UNESCO'da gösterildi.
Unesco'da 'Türk Pasaportu' Filmi Gösterildi
22:05
Unesco?da ?türk Pasaportu? Filmi Gösterildi Dha DIŞ HABER - UNESCO'da 'Türk Pasaportu' Filmi Gösterildi Yönetmenliğini Burak Arlıel ve yapımcılığını Güneş Çelikcan'ın üstlendiği 2011'de tamamlanarak Cannes film festivalinde ödül alan 'Türk Pasaportu adlı belgesel filmi UNESCO'da gösterildi.
Unesco?da ?türk Pasaportu? Filmi Gösterildi
20:37
Türkiye'nin UNESCO Daimi Temsilciliğinde Holokost Kurbanları Anıldı Türkiye'nin UNESCO Nezdindeki Daimi Temsilciği, Holokost'un 70. yıl dönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenledi.
17:31
Bursa Sevdası Klibe İşlendi Büyükşehir Belediyesi, sevilen bir Keles türküsü eşliğinde Bursa klibi çekti.
Bursa Sevdası Klibe İşlendi
16:35
Kültür ve Turizm Bakanlığından Nida Olçar'a 'Sanatçı' Ünvanı Çini sanatçısı Sıtkı Olçar’ın (Usta) vefatının ardından eserlerini 'Sıtkı II' imzası ile koleksiyonerlere sunan Nida Olçar'a, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'sanatçı' ünvanı verildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığından Nida Olçar'a 'Sanatçı' Ünvanı
12:29
Bursa Klibinde Büyükşehir Belediye Başkanı Türkü Söyledi Bursa'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için Keles türküsü eşliğinde Bursa klibi çekildi.
Bursa Klibinde Büyükşehir Belediye Başkanı Türkü Söyledi
12:09
Bursa Klibinde Büyükşehir Belediye Başkanı Türkü Söyledi Bursa'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için Keles türküsü eşliğinde Bursa klibi çekildi. Klipte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'de şarkı söyledi.
Bursa Klibinde Büyükşehir Belediye Başkanı Türkü Söyledi
09:48
Bursa Sevdası Klibe İşlendi Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için her argümanı sonuna kadar kullanan Büyükşehir Belediyesi, sevilen bir Keles türküsü eşliğinde Bursa klibi çekti.
Bursa Sevdası Klibe İşlendi
19:59
Nemrut Dağı'nda Kayak Keyfi Adıyaman’da bulunan ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınan Nemrut Dağı’nda kar yağışının ardından seyrine doyulmaz manzaralar ortaya çıkarken, yürüyerek dağa çıkan turizmci ve arkadaşları kayak keyfi yaptı.
Nemrut Dağı'nda Kayak Keyfi
14:37
Bursa Yepyeni Bir Kültür Merkezine Kavuşuyor Tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılıp gelecek nesilleri aktarılması için yürüttüğü çalışmalarla bir çok ödül kazanan Osmangazi Belediyesi, restorasyon çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Abdal Kültür Merkezini Bursa’ya kazandırmaya hazırlanıyor.
Bursa Yepyeni Bir Kültür Merkezine Kavuşuyor
10:46
Emıtt Fuarı'nda 'En İyi Stant Ödülü Bursa'ya Geldi Uluslararası turizm sektörünün ileri gelenlerini buluşturan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda 'en iyi stant ödülü Bursa standına geldi.
Emıtt Fuarı'nda 'En İyi Stant Ödülü Bursa'ya Geldi
10:39
Bursa, Emııt Fuarının Gözdesi Oldu Bursa, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) gözdesi oldu.
Bursa, Emııt Fuarının Gözdesi Oldu
11:17
Halk Takvimi" Unesco'nun Kapısında Mevsimsel iklim ve doğa şartlarının, AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bozyurt tarafından "kocakarı soğuğu", "camız kıran fırtınası", "pastırma yazı" gibi ifadelerle aktarıldığı takvim, UNESCO yetkililerinin de ilgisini çekti Takvimin UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine alınmasına ilişkin değerlendirme süreci birkaç yıl içinde tamamlanacak Bozyurt: "Halk Takvimi konsepti bu listeye dahil edilmeye layık görülürse bu gerçekleşecek.
11:10
Emıtt'e Bursa Damgası Değerleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne adını yazdıran Ulu Şehir Bursa’nın köklü kültürel mirası, tarihi ve turizm potansiyeli, İstanbul’da ziyarete açılan EMITT Fuarı’na damgasını vurdu.
Emıtt'e Bursa Damgası
10:35
Emıtt'e Bursa İmzası Değerleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne adını yazdıran Ulu Şehir Bursa'nın köklü kültürel mirası, tarihi ve turizm potansiyeli, İstanbul'da ziyarete açılan EMITT Fuarı'na damgasını vurdu.
16:41
Selçuk İlçesi Emıtt Fuarında UNESCO Dünya Kültür Mirası asıl listesine bu yıl girmesi beklenen İzmir’in Selçuk ilçesi, İstanbul’da açılan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) yerini aldı.
Selçuk İlçesi Emıtt Fuarında
15:59
Emıtt Fuarında Başkanlı Karşılama UNESCO Dünya Kültür Mirası Asıl Listesi'ne bu yıl girmesi beklenen Efes'in bulunduğu Selçuk ilçesi, İzmir Kalkınma Ajansı çatısında EMITT Turizm Fuarı'nda yerini aldı.
Emıtt Fuarında Başkanlı Karşılama
15:53
Davutoğlu, Dünyaya Amasya'yı Önerdi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Davos'ta, Türkiye'de tatil için Amasya'yı önermesi kentte sevinçle karşılandı .
Davutoğlu, Dünyaya Amasya'yı Önerdi
14:59
Emıtt Fuarı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'ında (EMITT), Diyarbakır standı yoğun ilgi odağı oldu.
14:43
Türkiye'nin Dijital Tanıtım Kampanyası: Turkey: Home Türkiye'nin dijital tanıtım kampanyası "Turkey: Home"un tüm sosyal ağlarda faaliyet gösteren kampanya süreci basın toplantısıyla değerlendirildi.
Türkiye'nin Dijital Tanıtım Kampanyası: Turkey: Home
12:27
'Fuarlar UNESCO Adayı Diyarbakır İçin Bir Fırsat' Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Diyarbakır'ın dünyaya tanıtımı için fuarların önemli bir fırsat olduğunu söyledi.
'Fuarlar UNESCO Adayı Diyarbakır İçin Bir Fırsat'
19:43
Bursa Valiliği, EMITT Fuarına Çıkarma Yaptı Bursa'nın büyük bir 'şehir markası' olmasını hedefleyen Bursa Valiliği, EMITT Fuarına çıkarma yaptı.
Bursa Valiliği, EMITT Fuarına Çıkarma Yaptı
18:47
Çorum EMİTT Fuarında İstanbul Beylikdüzü' nde bulunan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi bu yıl fuara Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi 10. Holde 1013 nolu stantta yerini aldı.
Çorum EMİTT Fuarında
15:27
Unesco?da Kültürel Miras Hamlesi Unesco'da kültürel miras hamlesi Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, UNESCO'da düzenlenen toplantıda Şanlıurfa'da bulunan Göbeklitepe Neolitik Kazı Alanının tanıtımını yaptı.
Unesco?da Kültürel Miras Hamlesi
14:34
İnsanlığın Ortak Mirası Bursa Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, STK'lar ve Bursalı turizm yatırımcıları ile birlikte fuara katılan Valilik 330 metrekarelik dev bir stantla Bursa'yı Türk ve dünya Turizmcilerine tanıtmayı hedefliyor.
14:29
İnsanlığın Ortak Mirası Bursa Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, STK'lar ve Bursalı turizm yatırımcıları ile birlikte fuara katılan Valilik 330 metrekarelik dev bir stantla Bursa'yı Türk ve dünya Turizmcilerine tanıtmayı hedefliyor.
13:15
Unesco'da Kültürel Miras Hamlesi Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, UNESCO'da düzenlenen toplantıda Şanlıurfa'da bulunan Göbeklitepe Neolitik Kazı Alanının tanıtımını yaptı.
Unesco'da Kültürel Miras Hamlesi
12:45
Unesco Genel Merkezinde, Göbeklitepe Temalı Konferans Düzenlendi UNESCO’nun Fransa’daki Genel Merkezi’nde “Göbeklitepe Neolitik Yerleşim Alanı; Dinin Doğuşu ve Medeniyetin Yükselişi” temalı bir bilimsel konferans düzenlendi.
23:53
Paris'te Göbekli Tepe Toplantısı Fransa'nın başkenti Paris'te, Göbekli Tepe kazı alanıyla ilgili program düzenlendi.
16:03
Vakıf Kültür Varlıkları İhale Yönetmeliği'nde Değişiklik Vakıf Kültür Varlıkları İhale Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi.
15:40
Bursa, 2015 Emitt Fuarı'nda Yer Alacak Bursa, bu yıl 7. defa katılacağı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) bir dizi etkinlik, gösteri ve toplantıyla tanıtılacak.
Bursa, 2015 Emitt Fuarı'nda Yer Alacak
12:04
Selçuk, Emıtt Fuarında Tanıtılacak UNESCO Dünya Mirası asıl listesi adayı İzmir’in Selçuk ilçesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) katılıyor.
Selçuk, Emıtt Fuarında Tanıtılacak
11:29
Televizyon Antenleri Safranbolu'yu Çirkin Gösteriyor Dünyanın en iyi korunan ilk 20 kenti arasında olan ve UNESCO listesine alınan Safranbolu'da görüntü kirliliği kapsamında televizyon anteni artık çatılara konulmayacak.
18:55
Aksoy, Gündemi Değerlendirdi Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Belediye olarak 2014 yılında gerçekleştirdikleri çalışmaları ve gündeme dair soruları değerlendirdi.
Aksoy, Gündemi Değerlendirdi
18:54
'Turizm Zabıtası Oluşturacağız' Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, sokakların güvenliğini sağlayacak Turizm Zabıtası için çalışmalar yaptıklarını söyledi
'Turizm Zabıtası Oluşturacağız'
17:58
Azerbaycan'ın 20 Ocak Şehitleri, Paris'te Anıldı Rus askerlerinin 20 Ocak 1990’da Bakü’ye saldırması sonucu yaşanan “20 Ocak Katliamı” Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen törenle anıldı.
17:24
Diyarbakır'da Turizm Zabıtası Kuruluyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, kent esnafının rahat ve huzurlu bir ortamda ticaret yapmasının önemine vurgu yaparak, tarihi cadde ve sokakların güvenliğini sağlayacak Turizm Zabıtası için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Diyarbakır'da Turizm Zabıtası Kuruluyor
14:36
Karacabey Longozu Belgeselle Dünyaya Tanıtılıyor Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan, ekolojisi ve biyolojik çeşitliliğiyle önemli bir değer olan longoz ormanlarının tanıtımı için Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan belgeselin ilçedeki galası büyük ilgi gördü.
Karacabey Longozu Belgeselle Dünyaya Tanıtılıyor
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 08:21:28. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA UNESCO HABERLERİ
[Hata Bildir]