SON DAKİKA UNESCO HABERLERİ

Son Dakika Unesco Haberleri

 • 18:09Dünya Kültür Bakanları Milano'daDünya Kültür Bakanları Milano'daDünyadan 80 Kültür Bakanı "Dünya Kültür Mirasları'nın Korunması" temasıyla İtalya'nın ekonomi başkenti Milano'da bir araya geldi.
 • 11:42Bergama'da 9. Türkiye Tiyatro Buluşması BaşlıyorBergama'da 9. Türkiye Tiyatro Buluşması Başlıyor9. Türkiye Tiyatro Buluşması, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Belediyesinin katkılarıyla 3-7 Ağustos 2015 tarihlerinde Bergama'da yapılacak.
 • 11:28Birgi'nin 'İçkili Yer Bölgesi' Dışına Çıkartılmasına CHP'den TepkiBirgi'nin 'İçkili Yer Bölgesi' Dışına Çıkartılmasına CHP'den Tepkiİzmir'in Ödemiş İlçesi'nin Aydınoğulları Beyliği'ne başkentlik yapmış olan mahallesi Birgi, belediye meclisi kararıyla 'içkili yer bölgesinden' çıkartıldı.
 • 09:18Büyükçekmece Festivalinde Rengarenk YürüyüşBüyükçekmece Festivalinde Rengarenk Yürüyüş16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen karnaval sokaklarda renkli görüntülere sahne oldu.
 • 15:13Amasya'da Turizm ÇalışmalarıAmasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, ilde 2016 ve 2017 yılları arasında turizm altyapısının geliştirilmesine yönelik bir çok projenin hayata geçirileceğini söyledi.
 • 14:02Kocayayla'da Turizm İçin Büyük DönüşümKocayayla'da Turizm İçin Büyük DönüşümBursa'nın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesini sağlayarak turizm gelirlerinin artması yolunda önemli bir adım atan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de doğal değerleri turizme kazandırmak için düğmeye bastı.
 • 12:46Kocayayla'da Turizm İçin Büyük DönüşümKocayayla'da Turizm İçin Büyük DönüşümMerkeze bağlanan bütün ilçelerde ulaşımdan altyapıya, kırsal kalkınmadan tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, tabii güzellikleri de turizme kazandırmak için çalışmalara hız verdi.
 • 11:54Amasya'da Turizm Alt Yapısı 2 Yılda 11 Projeyle DesteklenecekAmasya'da Turizm Alt Yapısı 2 Yılda 11 Projeyle DesteklenecekAmasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, 2016-2017 yılları arasında Amasya’da turizm alt yapısının geliştirilmesine yönelik hayata geçirilecek 11 projeye ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 11:42Efesliler ve Türkler Birlikte YaşamışEfesliler ve Türkler Birlikte YaşamışGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Efes Antik Kenti'ndeki kazı alanından detaylar- Avusturya Arkeoloji Enstitüsü ve Efes Kazıları Başkanı Sabine Ladstaetter ile röportaj Efesliler ve Türkler birlikte yaşamış- Efes Antik Kenti'ndeki son kazılardan çıkan bulgular, kentte yaşamın Türk akınlarıyla bittiği yönündeki bilginin doğru olmadığını, Efesliler ve Türklerin birlikte yaşadığını ortaya koydu- Kazı Başkanı Ladstaetter: - "Bugünün Selçuk'unda Efesliler ve Müslümanlar uzun bir süre yan yana aynı limanı kullanarak yüzyıllarca yaşadılar.
 • 11:33Efesliler ve Türkler Birlikte YaşamışUNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne giren Efes Antik Kenti'nde son kazılar, önemli bir tarihi gerçeği ortaya çıkardı.
 • 03:01Dünyaca Ünlü Tamtam Sanatçısı Ritmlerle "Yeniden Doğdu"Afrika yerlilerinin geleneksel vurmalı çalgılarından tamtamı, yorumuyla dünyaya tanıtan ünlü davul sanatçısı Senegalli Doudou Ndiaye Coumba Rose, sanatseverlerle buluştu.
 • 19:24Bunaltıcı Sıcakta Bunaltıcı Sıcakta "Beyaz Cennet" KeyfiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pamukkale- Turistlerden detay- Travartenlerden ve antik havuzdan detay - Havuza giren vatandaşlardan detay Bunaltıcı sıcakta "beyaz cennet" keyfi- Pamukkale, mevsim normallerinin üzerinde ortalama 40 derecede seyreden hava sıcaklığına rağmen yerli ve yabancı turistlerle dolup taşıyor UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'yi ziyaret etmek için gelen yerli ve yabancı turistler, bunaltıcı sıcaklıklara rağmen "beyaz cenneti" görmenin keyfini yaşıyor.
 • 17:40Bursa'nın Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi, Sultan Külliyeleri ve Cumalıkızık ile Unesco Dünya Mirası...Bursa'nın Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi, Sultan Külliyeleri ve Cumalıkızık ile Unesco Dünya Mirası...‘UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girerek dünyanın dikkatini çeken Bursa’nın değerleri, ‘Genç Dünya Miras Gönüllüleri’ ile turistlere en doğru şekilde tanıtılıyor.
 • 15:29Bunaltıcı Sıcakta "Beyaz Cennet" KeyfiUNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'yi ziyaret etmek için gelen yerli ve yabancı turistler, bunaltıcı sıcaklıklara rağmen "beyaz cenneti" görmenin keyfini yaşıyor.
 • 14:26Pamukkale'yi 6 Ayda 700 Bin Kişi Ziyaret EttiPamukkale'yi 6 Ayda 700 Bin Kişi Ziyaret EttiUNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’ye sıcak havaya rağmen ziyaretçi akını devam ederken, ilk 6 ayda 700 bin kişinin Pamukkale’yi ziyaret ettiği kaydedildi.
 • 12:39Beyaz Cennetin Tadını ÇıkarıyorlarBeyaz Cennetin Tadını ÇıkarıyorlarBeyaz travertenleriyle dünyaca ünlü olan ve UNESCO koruma listesinde bulunan Pamukkale'de sıcak havaya aldırış etmeyen turistler, beyaz cennetin tadını çıkarıyor.
 • 11:43Safranbolu'daki "Kaya Mezarları" KorunacakUNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde kaya mezarları, turizme açılarak korunacak.
 • 10:54Letonya'nın İncisi Riga'yı Hala Keşfetmediniz Mi?Letonya'nın İncisi Riga'yı Hala Keşfetmediniz Mi?Türkiye'ye uçakla sadece 3 saatlik uzaklıkta bulunan Baltık Denizi'nin genç ülkesi Letonya, 21 Ağustos'ta 24. yaşını kutlayacak.
 • 10:40Keşif ve Macera Zamanı: Kenya- Tanzanya- KilimanjaroKeşif ve Macera Zamanı: Kenya- Tanzanya- KilimanjaroFEST Travel, 15- 25 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek bir gezi ile gelenekselleşen Kenya-Tanzanya rotasını bu defa Kilimanjaro'ya doğru genişletiyor.
 • 20:59Unesco'dan Samarra'nın Korunmasına DestekUNESCO, Irak'ın Samarra Antik Kenti'nin korunması ve işletilmesine destek sağlayacak.
 • 16:58Karadeniz Kıyısındaki Akçakoca Doğaya ÇağırıyorBodrum, Marmaris, Alanya, Çeşme gibi Ege ve Akdeniz'in popüler tatil merkezleri pek bilinmezken, Akçakoca önemli bir turizm merkeziydi.
 • 16:11Laodikya'ya Turist AkınıLaodikya'ya Turist AkınıKültür ve Turizm Bakanlığı'yla yapılan protokolle Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin işletmesini üstlendiği ve kazı çalışmalarına destek verdiği Laodikya Antik Kenti, turist akınına uğruyor.
 • 15:13Laodikya Antik Kenti'ne Ziyaretçi AkınıAnadolu'daki en büyük antik kentlerden Laodikya'nın, Ocak-Haziran döneminde geçen yıla kıyasla yüzde 22 artışla 35 bin 604 ziyaretçiyi ağırladığı bildirildi.
 • 12:27Unesco'nun Kültür Mirasına Aldığı Tarihi Osmanlı Hamamı Yıkılmaya Terk EdildiUnesco'nun Kültür Mirasına Aldığı Tarihi Osmanlı Hamamı Yıkılmaya Terk EdildiDha DIŞ HABER? (Özel Haber) UNESCO'nun kültür mirasına aldığı tarihi Osmanlı hamamı yıkılmaya terk edildi Kosova'da Osmanlı döneminde 1573 yılından Rüstem Paşa tarafından yaptırılan Balkanlar'ın en eski Osmanlı eseri olma özelliğine sahip olan Gazi Mehmet Paşa Hamamı yıkılmaya terk edildi.
 • 12:14Tarihi Osmanlı Hamamı Yıkılmaya Terk EdildiTarihi Osmanlı Hamamı Yıkılmaya Terk EdildiBalkanlar'ın en eski Osmanlı eseri olma özelliğine sahip olan Gazi Mehmet Paşa Hamamı yıkılmaya terk edildi.
 • 21:05Başpehlivan Okulu, Antalya'da Coşkuyla KarşılandıBaşpehlivan Okulu, Antalya'da Coşkuyla KarşılandıBu yıl 654.'sü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemerin sahibi olan Orhan Okulu memleketi Antalya’da çiçeklerle karşılandı.
 • 19:08Edirne Selimiye Camii Kazı Çalışmasında Mahkum İşçiler ÇalışıyorEdirne Selimiye Camii Kazı Çalışmasında Mahkum İşçiler ÇalışıyorSelimiye Camii kazı çalışmasında mahkum işçiler çalışıyor UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan Mimar Sinan'ın ustalık eserim dediği Tarihi Selimiye Camii bahçesinde toprak altında kalan, 'Yemişçi Kapanı Hanı' kazı çalışmasında Edirne Tarım Açık Cezaevinde kalan 50 mahkum çalıştırılıyor.
 • 18:01Selimiye Camii Bahçesindeki Kazı Çalışmasında Mahkumlar ÇalışıyorSelimiye Camii Bahçesindeki Kazı Çalışmasında Mahkumlar ÇalışıyorUnesco tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan Mimar Sinan'ın "Ustalık eserim" dediği Selimiye Camii bahçesinde toprak altında kalan 'Yemişçi Kapanı Hanı' kazı çalışmasında, Edirne Tarım Açık Cezaevi'nde kalan 50 mahkum çalıştırılıyor.
 • 16:59Tarihi Hanın Kurtarma Kazısında Mahkumlar ÇalıştırılıyorTarihi Hanın Kurtarma Kazısında Mahkumlar ÇalıştırılıyorEdirne Selimiye Camii meydanındaki tarihi Yemiş Kapanı Hanı kurtarma kazısında mahkumlar işçi olarak çalıştırılıyor.
 • 15:32Pamukkale'ye Uzakdoğu'dan Ziyaretçi AkınıUNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Pamukkale'ye son zamanlarda başta Çin olmak üzere Uzakdoğu ülkelerinden gelen turist sayısında büyük artış olduğu bildirildi.
 • 13:03İşte Kaygının Fotoğrafıİşte Kaygının FotoğrafıSon günlerde yapılan operasyonlar ve terör saldırıları vatandaşları kaygılandırdı.
 • 12:52Mersin Soli Pompeiopolis, Unesco YolundaMersin Soli Pompeiopolis, Unesco YolundaSoli Pompeiopolis, UNESCO yolunda Mersin'in merkez Mezitli İlçesi'nde bulunan Neolotik, Helenistik ve Roma dönemleri gibi birçok medeniyetin izlerini taşıyan antik kent olan Soli Pompeiopolis'in, UNESCO Dünya Miras listesine girebilmesi için çalışmalar sürüyor.
 • 11:01Soli Pompeiopolis, Unesco YolundaSoli Pompeiopolis, Unesco YolundaMersin'in merkez Mezitli İlçesi'nde bulunan Neolotik, Helenistik ve Roma dönemleri gibi birçok medeniyetin izlerini taşıyan antik kent olan Soli Pompeiopolis'in, UNESCO Dünya Miras listesine girebilmesi için çalışmalar sürüyor.
 • 10:05Yıldırım'ın Parlayan Yıldızı 'CUMALIKIZIK'Yıldırım'ın tarihinde köklü bir yeri bulunan ve UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan Cumalıkızık Köyü, yaz sezonununda vatandaşların gözde mekanı haline geldi.
 • 19:33Safranbolu Belediyesi Çalışmalara Tüm Hızıyla Devam EdiyorSafranbolu Belediyesi Çalışmalara Tüm Hızıyla Devam EdiyorSafranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy belediye olarak çalışmalarını tüm hızıyla deva ettirdiklerini ifade ederek gelecek nesillere daha güzel bir Safranbolu bırakacaklarına inandıklarını söyledi.
 • 16:142. Uluslararası Kültepe Toplantısı Başladı2. Uluslararası Kültepe Toplantısı BaşladıKültepe Ören Yeri'nde 67 yıldır devam eden kazıların bilim dünyası ve halk ile paylaşılmasını amaçlayan 2. Uluslararası Kültepe Toplantısı başladı.
 • 14:24Kayseri Melik Ayaz: Tarihi Alanlarda Kazıdan Ziyade, Koruma Çalışmalarını Esas AldıkKayseri Melik Ayaz: Tarihi Alanlarda Kazıdan Ziyade, Koruma Çalışmalarını Esas AldıkKayseri'de ikincisi düzenlenen Uluslararası Kültepe Toplantısı'nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Kazılar ve Araştırma Dairesi Başkanı Melik Ayaz, "2000 yıllarından itibaren kazılarımızda politika değişikliği yaptık. Kazıdan ziyade, koruma çalışmalarını esas almayı önemsedik" dedi.
 • 13:32Göbeklitepe, Farid Farjad'ı Bekliyor!Göbeklitepe, Farid Farjad'ı Bekliyor!Şanlıurfa'da Fikir Masası Derneği dünyanın en iyi keman virtüözlerinden birisi olarak kabul edilen Farid Farjad'ı getirmek için kolları sıvadı.
 • 13:19Melik Ayaz: Tarihi Alanlarda Kazıdan Ziyade, Koruma Çalışmalarını Esas AldıkMelik Ayaz: Tarihi Alanlarda Kazıdan Ziyade, Koruma Çalışmalarını Esas Aldık–kayseri'de ikincisi düzenlenen Uluslararası Kültepe Toplantısı'nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Kazılar ve Araştırma Dairesi Başkanı Melik Ayaz, "2000 yıllarından itibaren kazılarımızda politika değişikliği yaptık. Kazıdan ziyade, koruma çalışmalarını esas almayı önemsedik" dedi.
 • 12:55Başkan Çelik: Başkan Çelik: "Kültür Mirasımıza Sahip Çıkıyoruz"Uluslararası 2. Kültepe Toplantısı’nın açılışı Selçuklu Uygarlığı Müzesi’nde yapıldı.
 • 12:40Uluslararası Kültepe Toplantısına 90 Bilim Adamı KatılıyorUluslararası Kültepe Toplantısına 90 Bilim Adamı KatılıyorSanayi ve ticaret kenti Kayseri’de, ticaretin 4 bin yıl öncesine dayandığını gösteren Kültepe Ören Yeri’nde 67 yıldır devam eden kazıların bilim dünyası ve halk ile paylaşılmasını amaçlayan 2. Uluslararası Kültepe Toplantısı başladı.
 • 12:052. Uluslararası Kültepe Toplantısı Başladı2. Uluslararası Kültepe Toplantısı BaşladıSanayi ve ticaret kenti Kayseri’de, ticaretin 4 bin yıl öncesine dayandığını gösteren Kültepe Ören Yeri’nde 67 yıldır devam eden kazıların bilim dünyası ve halk ile paylaşılmasını amaçlayan 2. Uluslararası Kültepe Toplantısı başladı.
 • 17:44Yıldırım'ın Parlayan Yıldızı 'Cumalıkızık'Yıldırım'ın Parlayan Yıldızı 'Cumalıkızık'Yıldırım’ın, tarihinde köklü bir yeri bulunan ve UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan Cumalıkızık Köyü, yaz sezonununda vatandaşların gözde mekanı haline geldi.
 • 16:29Kırkpınar Ağası 7. Kez Seyfettin SelimKırkpınar Ağası 7. Kez Seyfettin SelimTarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık ihalesi yapıldı.
 • 14:54Ateşe Doğru Zorlu Koşu BaşladıAteşe Doğru Zorlu Koşu BaşladıKapadokya'nın mistik ve büyüleyici vadileri ile Tuz Gölü'nün sonsuz beyazlığında 25 Temmuz'da başlayan Ultra Maraton, RFC 20K, Discovery 6G, Discovery 4G, RFC Zor1Gün ve Kurumsal Yarışlar olmak üzere 6 kategoride gerçekleşen 'Runfire Cappadocia' doğa ve spor tutkunlarının sınırlarını 2 Ağustos'a kadar zorlayacak.
 • 12:29Edirne - Kırkpınar?da İkinci Gün Heyecanı BaşladıEdirne - Kırkpınar?da İkinci Gün Heyecanı BaşladıKırkpınar'da ikinci gün heyecanı başladı EDİRNE'de bu yıl 654'ncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşlerinde ikinci gün müsabakaları başladı.
 • 11:52Kırkpınar'da İkinci Gün Heyecanı BaşladıKırkpınar'da İkinci Gün Heyecanı BaşladıKırkpınar'da ikinci gün heyecanı başladı Edirne'de bu yıl 654'ncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşlerinde ikinci gün müsabakaları başladı.
 • 11:10Kırkpınar'da İkinci Gün Heyecanı BaşladıKırkpınar'da İkinci Gün Heyecanı BaşladıEdirne'de bu yıl 654'ncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşlerinde ikinci gün müsabakaları başladı.
 • 17:13Hevsel Bahçeleri Temiz Suyla SulanacakHevsel Bahçeleri Temiz Suyla SulanacakDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hevsel Bahçeleri, Yenikapı, Fiskaya ve Ben û Sen'deki tarım arazilerinin temiz suyla sulanması için proje hazırladı.
 • 16:33Fransa Kırsalına Yolculuk: PROVENCEFransa Kırsalına Yolculuk: PROVENCEFEST Travel'ın 22- 26 Eylül tarihinde gerçekleşmesi planlanan Provence gezisinin programı kültür başkenti Marsilya'da başlıyor.