07:0400
SON DAKİKA UNESCO HABERLERİ

Son Dakika Unesco Haberleri

   

  Gündem Özeti / 31 Ekim 2014

  ANADOLU AJANSI. (Bugün 00:06)

   

  İsmail Bey Gaspıralı Çalıştayı

  İsmail Bey Gaspıralı Çalıştayı

  Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, gazeteciliğin sadece günlük tartışmaların içinde olmak değil, değerlere değer katanları geleceğe aktarmak olduğunu söyledi. (Dün 16:37)

   

  Afetlere Karşı Okul Güvenliği Toplantısı

  AFAD'ın öncülüğünde okulların afetler karşısında güvenli hale getirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda alınacak kararlar, 2015'te Japonya'da yapılacak 2. Dünya Afet Risk Azaltma 3. Konferansı için önem taşıyacak AFAD Strateji Daire Başkanı Afşarata: "Türkiye olarak iş birliğine çok önem veriyoruz, (Dün 16:31)

   

  İsmail Bey Gaspıralı Çalıştayı"

  Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Atalay: "Gazetecilik yapmak, sadece günlük tartışmaların içinde olmak değil, değerlerimize değer katanları geleceğe aktarmaktır" (Dün 13:41)

   

  İsmail Bey Gaspıralı Çalıştayı Başladı

  İsmail Bey Gaspıralı Çalıştayı Başladı

  Kırım'da 1851-1914 yılları arasında yaşayan, Türk halklarını birlik ve dayanışmaya çağıran yayınlarıyla tanınan, aynı zamanda eğitimci ve politikacı İsmail Gaspıralı anısına Bartın'da düzenlenen çalıştay başladı. (Dün 13:23)

   

  Atina'da Cumhuriyet Bayram'ı Resepsiyonu

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 91. yıldönümü, Yunanistan'ın başkenti Atina merkezindeki Büyük Britanya Otel’inde verilen resepsiyonla kutlandı. (Dün 11:17)

   

  Kaz Dağları Unesco Yolunda

  Kaz Dağları Unesco Yolunda

  Kısa adı (K.M.B.B.) olarak değiştirilen Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği'nin 2014 yılı 2.Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ardahan'ın Gizli Kalmış Zenginlikleri Keşfediliyor

  Ardahan'ın Gizli Kalmış Zenginlikleri Keşfediliyor

  Binlerce yıl boyunca çok farklı kavimlere ve milletlere ev sahipliği yapan Ardahan’da Ardahan Üniversitesi (ARÜ) akademisyenleri 2013 yılında bir ilke daha imza atarak “Ardahan İli Yüzey Araştırma Projesi”ni hayata geçirdi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Türk Dünyası'nın Büyük Şahsiyetleri Anıldı

  Türk Dünyası'nın Büyük Şahsiyetleri Anıldı

  Kazakistan'da düzenlenen törende Türk Dünyasının ortak şahsiyetleri anıldı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İsmail Gaspıralı'nın Ölümünün 100. Yılı

  Türk dünyası düşünürlerinden Gaspıralı'yı anmak için Astana'da etkinlik düzenlendi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Antik Kentte Kilise Restorasyondan Sonra Ziyarete Açılacak

  Antik Kentte Kilise Restorasyondan Sonra Ziyarete Açılacak

  Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 2008 yılında işletmesini devraldığı Laodikya Antik Kenti'nde çalışmalar 6 yıldan bu yana aralıksız sürüyor. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Cumhuriyet, 29 Ekim'de Mecliste ''Yaşasın'' sesleriyle kabul edildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kırkpınar'da Dereceye Giren Pelivanların Özel Kıspetleri Verildi

  Kırkpınar'da Dereceye Giren Pelivanların Özel Kıspetleri Verildi

  Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nin ana sponsoru Türkiye Finans, geçtiğimiz Haziran ayında söz verdiği, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren 55 pehlivanın kıspetlerini dağıttı. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Tanrıverdi;' Paraya Tamah Etmeyin, Yunus'u Daha Fazla Rahatsız Ettirmeyin'

  Tanrıverdi;" Paraya Tamah Etmeyin, Yunus'u Daha Fazla Rahatsız Ettirmeyin"

  AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi, ziyaret için geldiği Kula’nın Gökçeören Mahallesi’nden, Emre Mahallesi’nde bulunan Carullah Bin Süleyman Cami ve Yunus Emre Türbesi’ni ziyaret etti. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Bakan Yılmaz: Kimden Gelirse Gelsin, Zulme Karşı Çıkmak Lazım

  Bakan Yılmaz: Kimden Gelirse Gelsin, Zulme Karşı Çıkmak Lazım

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Her yerde zulüm var, kim işlerse işlesin, ister Esed’den ister eşkıyadan gelsin, zulme karşı çıkmak gerekir." dedi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Sani Konukoğlu Vakfı'na Eğitim Teşekkürü

  Sani Konukoğlu Vakfı'na Eğitim Teşekkürü

  Okuryazarlık alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle Amerikan Kongre Kütüphanesi’nin ödüllendirdiği AÇEV, Gaziantep’teki çalışmalarına destek sağlayan Sani Konukoğlu Vakfı’nın yöneticilerine mektupla teşekkür etti. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Dünya Makarna Günü

  Dünya Makarna Günü

  İtalyanların milli gururu, dünyanın en popüler yemeklerinden makarnaya, bugün Dünya Makarna Günü'yle saygı duruşunda bulunuluyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kapadokya Ultra Trail Maratonu Başladı

  Kapadokya Ultra Trail Maratonu Başladı

  Kapadokya Ultra Trail maraton yarışı, Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde profesyonel ve amatör olmak üzere 20 ülkeden yaklaşık 200 sporcunun katılımı ile başladı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Milletlerarası Anlaşmalar

  Milletlerarası Anlaşmalar

  Türkiye ile çeşitli ülkeler arasındaki milletlerarası anlaşmalar, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  Stockholm'de Türkiye Fotoğrafları Sergisi

  Stockholm'de Türkiye Fotoğrafları Sergisi

  Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği Kültür ve Enformasyon Müşavirliği, Stockholm’ün Raul Wallenberg Meydanı'nda bir fotoğraf sergisi açtı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  İsmail Gaspıralı Bey Gazetecilik ve İnsan Hakları" Ödülleri

  Anadolu Ajansı Kerkük Muhabiri Ali Mükerrem Kasapoğlu, yılın ajans muhabiri ödülüne layık görüldü. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bursa, "Avrupa Yeşil Başkenti" Unvanına Aday

  Türkiye'den Bursa ile İstanbul, 2017 yılında Avrupa Yeşil Başkenti olabilmek için 7 ülkeden 10 şehirle yarışacak. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bursa, 'Avrupa Yeşil Başkenti' Olmaya Aday

  Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin girişimleriyle 'Tarih Başkenti' olan Bursa, şimdi de '2017 Avrupa Yeşil Başkenti' unvanına aday oldu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Türk Dünyası İnsan Hakları Ödülü KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu'na Verilecek

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, İsmail Gaspıralı İnsan Hakları Özel Onuru Ödülü'nü almak için Bartın’a gelecek. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Patrik Bartholomeos 'Bize Her Yer Trabzon'Atkısı İle

  Patrik Bartholomeos "Bize Her Yer Trabzon"Atkısı İle

  İ ziyarette bulundu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Unesco: Kırım'ın Kimliği Ukrayna'ya Ait

  UNESCO'nun (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) İcra Kurulu toplantısında, Kırım’ın kimliğinin Ukrayna’ya ait olduğunun doğrulandığı bildirildi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  İdil Biret, Paris'te Resital Verdi

  Fransa'nın başkenti Paris'te, Cumhuriyet'in kuruluşunun 91. yıl dönümü programı kapsamında dünyaca ünlü piyanist İdil Biret resital verdi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mersin, Turizmden Yeterli Payı Alamamaktan Dertli

  Sahip olduğu 321 kilometrelik sahili ve tarihi mekanlarıyla Doğu Akdeniz'in "incisi" olarak nitelendirilen Mersin'de turizmciler, uygun iklimi sayesinde 12 ay tatil imkanı sunmalarına rağmen turizm pastasından hak ettikleri payı alamadıklarını düşünüyor Mersin Turizm Platformu Başkanı Olcar: "Mersin. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  '40 Kapılı Şehir' Unesco Dünya Miras Listesi İçin Hazır

  '40 Kapılı Şehir' Unesco Dünya Miras Listesi İçin Hazır

  Bakan Ömer Çelik: "Kültürel ve tarihi değerlere, dünya tarihinin geçmişte önemli bir bölümünü oluşturan ve geleceğe dair bölümünde önemli bir rol üstlenen bir millet olarak sahip çıkıyoruz." (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ani Tarihi Kenti UNESCO İçin Hazırlanıyor

  Ani Tarihi Kenti UNESCO İçin Hazırlanıyor

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ani Tarihi Kenti'nin, UNESCO Dünya Miras Listesine girebilmesi için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Tarihi Ani Kenti, UNESCO Mirası Yolunda

  Tarihi Ani Kenti, UNESCO Mirası Yolunda

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, tarihi Ani kentinin, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesi için çalışmalarını hızlandırdı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  İdil Biret'ten Unesco'da Piyano Resitali

  İdil Biret'ten Unesco'da Piyano Resitali

  Piyanist Biret, Cumhuriyet'in 91. kuruluş yıl dönümü dolayısyla UNESCO'da resital verdi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bergama Tümülüslerinde Araştırma

  UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Bergama'da, Maltepe, Yığmatepe ve Tavşantepe tümülüslerinde araştırmalar devam ediyor. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Türk Kahvesi Arzum OKKA ile Dünyaya Açılıyor

  Türk Kahvesi Arzum OKKA ile Dünyaya Açılıyor

  Arzum Elektrikli Ev Aletleri, geleneksel tada uygun, bol köpüklü ve doğrudan fincana servis özelliğine sahip Arzum Okka'yı tanıttı. Türk kahvesinin 500 yıllık hikâyesini yeniden yorumlayan Arzum OKKA, bir veya iki fincan kahve seçeneğinin yanı sıra, közde Türk kahvesi keyfi için 'yavaş pişirme' ve kendi kendini temizleme özelliği ile kahve severlerin vazgeçilmezi olacak. Arzum OKKA, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olarak kabul edilen Red-Dot Awards ödülünün de sahiplerinden (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Patara'da Yangınları Avcılar Çıkartıyor' İddiası

  Patara'da Yangınları Avcılar Çıkartıyor' İddiası

  Patara Antik Kenti Kazıları Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Antalya'nın Kaş İlçesi Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde eylül ayında arka arkaya çıkan yangınların bilinçsiz avcılar tarafından çıkarıldığını öne sürerek, acil önlem alınmasını istedi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bayezid Paşa Medresesi Restoreyle Kültür Merkezi Olacak

  Çelebi Mehmet dönemi Başveziri Bayezid Paşa tarafından yaptırılan ancak zaman içinde yok olan tarihi Bayezid Paşa Medresesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘kültür merkezi’ olarak restore ettirilecek. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Dünyanın En Uzak Köşesi Patagonya'ya Fest Travel İle Yakından Bakın!

  Patagonya doğanın tüm güzelliklerini, bölgeye özgü çok çeşitli hayvan ve bitki çeşitliliğini yakından görebileceğiniz bir coğrafya. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bayazid Paşa Medresesi Küllerinden Doğuyor

  Bayazid Paşa Medresesi Küllerinden Doğuyor

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘kültür merkezi’ olarak kente kazandırılacak olan Bayazid Paşa Medresesi’nde rekonstrüksiyon çalışmaları törenle başladı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bayazid Paşa Medresesi Küllerinden Doğuyor

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 'kültür merkezi' olarak kente kazandırılacak olan Bayazid Paşa Medresesi'nde rekonstrüksiyon çalışmaları törenle başladı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Osmanlı Payitahtı Bursa'nın "Şehir Logosu" Tanıtıldı

  Bursa'nın yeni iletişim ve marka yolculuğunda önemi bir yere sahip olması hedeflenen şehir logosunda, lale ve çintimani desenleriyle kırmızı, lacivert ve mavi renkler kullanıldı Vali Karaloğlu: "Logo çalışması yaparken kentin hiçbir değerini arkada bırakmamaya, birbirini gölgelememeye çalıştık. Tek bir. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bursa Şehir Logosu Görkemli Bir Toplantıyla Tanıtıldı

  Tarihi Çarşı, Hanlar Bölgesi, Cumalıkızık ve Sultan Külliyelerinin UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesiyle dünyanın dikkatini üstüne çeken Bursa, şehir logosuyla göz doldurdu. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bursa'nın Yeni Logosu Tanıtıldı

  Bursa'nın Yeni Logosu Tanıtıldı

  Hanlar Bölgesi, Sultan Külliyeleri ve Cumalıkızık köyünün UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmeyi başaran ve Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği'ne Türkiye'den kabul edilen ilk ve tek şehir olan Bursa'nın yeni şehir logosu törenle tanıtıldı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Dünya Mirası Bergama Büyüteç Altında

  Dünya Mirası Bergama Büyüteç Altında

  Dünyanın 999., Türkiye'nin 13., İzmir'in ise ilk UNESCO Dünya Mirası olan Bergama ilçesinin kültür turizmindeki geleceği, bir toplantıyla masaya yatırıldı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Unesco Miras Listesi'ne Alınan Bursa'ya Yeni Logo

  Unesco Miras Listesi'ne Alınan Bursa'ya Yeni Logo

  Unesco tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınan Bursa’ya yeni logo hazırlandı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 07:04:51. #1.13#