07:5600
SON DAKİKA YARGI HABERLERİ

Son Dakika Yargı Haberleri

   

  Bakanlıklara Ait Atamalar

  Aile ve sosyal Politikalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Sağlık Bakanlıklarına ait atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. (Bugün 07:36)

   

  New York'ta Polis Şiddetine Karşı Protesto

  New York'ta polis şiddetini protesto eden yaklaşık 200 kişi, aynı gün polis teşkilatına destek amacıyla toplanan başka bir gruba tepki olarak gösteri yürüyüşü düzenledi. (Bugün 04:10)

   

  Ekrem Dumanlı: Medya Desteği Olmasaydı Darbeler Olmazdı

  Ekrem Dumanlı: Medya Desteği Olmasaydı Darbeler Olmazdı

  Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, medyanın, darbeye sürekli destek verdiğini söyledi. (Bugün 02:52)

   

  Çeşitli Bakanlıklara Atama Kararları

  Aile ve Sosyal Politikalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Sağlık Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı. (Bugün 01:29)

   

  İçişleri Bakanı Ala Açıklaması

  "(İstanbul merkezli "paralel yapı" soruşturması) Olup biteni başsavcılığın açıklaması var, o çerçevede değerlendirmek gerekir. Bundan sonrası yargının işi, yargılama devam ediyor" "İddialar dava sonucunda netleşecek, berraklaşacak. (Bugün 00:27)

   

  Toros: Muhalif Medya Sindirilmeye Çalışılıyor, Başka Operasyon Sinyalleri Var

  Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, bir torba oluşturularak bütün muhalif basına adeta bir sindirme politikası uygulandığını söyledi. (Dün 23:48)

   

  Hdp'den Fethullah Gülen'e 'Gel' Çağrısı

  Hdp'den Fethullah Gülen'e 'Gel' Çağrısı

  Hdp Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Fethullah Gülen'e çağrıda bulunduklarını belirterek, "En iyisi Pensilvanya'dan Türkiye'ye geliniz ve etkin pişmanlıktan yararlanınız ve itirafçı olunuz ve ortaklarınızla neler yaşadınız anlatınız ki Türkiye gerçekleri görsün" dedi. (Dün 21:25)

   

  Rüşvetten 5 Yıl Ceza Alan Savcı, 174 Kilo Uyuşturuyla Yakalandı' Haberine Ek

  Rüşvetten 5 Yıl Ceza Alan Savcı, 174 Kilo Uyuşturuyla Yakalandı" Haberine Ek

  Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Van'da bulundukları otomobilde 174 kilo uyuşturucuyla yakalanan Uzunköprü eski Cumhuriyet Savcısı Can Karakılıç ve açığa alınan polis Sami K. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. (Dün 21:25)

   

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz Açıklaması

  "Ülke yönetiminde söz sahibi olan siyasetçi ve bürokratlar, kendilerine tevdi edilen milli kaynakları ve sermayenin dağıtımını yönetirken, kesinlikle hukuka uymak ve Allah korkusuyla hareket etmek zorundadırlar" (Dün 21:14)

   

  Rüşvetten 5 Yıl Ceza Alan Savcı, 174 Kilo Uyuşturuyla Yakalandı (2)

  Rüşvetten 5 Yıl Ceza Alan Savcı, 174 Kilo Uyuşturuyla Yakalandı (2)

  Savcı VE POLİS TUTUKLANDI Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Van'da bulundukları otomobilde 174 kilo uyuşturucuyla yakalanan Uzunköprü eski Cumhuriyet Savcısı Can Karakılıç ve açığa alınan polis Sami K. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. (Dün 21:12)

   

  Askeri Yargı Kanunlarında Değişiklik

  Askeri Hakimler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu Tasarıya göre, askeri şahıslar hakkında askeri ve adli yargı mahkemeleri tarafından hükmolunan hapis cezaları, bu sıfatlarını korudukları sürece askeri cezaevlerinde infaz edilecek Haklarında tutuklama kararı verilen askeri şahıslar, bu sıfatlarını korudukları sürece en yakın askeri tutukevine konulacak Türk Ceza Kanunu'nun hapis cezasının ertelenmesine ilişkin hükümleri, askeri (Dün 20:36)

   

  Kayıp Yakınları 306'ıncı Kez Oturacak

  İHD ve kayıp yakınlarınca Diyarbakır'da her hafta düzenlenen oturma eyleminin 306'ıncısı gerçekleştirilecek. (Dün 20:35)

   

  2 Polis Tarihi Eser Kaçakçılığı Suçlamasıyla Gözaltına Alındı

  2 Polis Tarihi Eser Kaçakçılığı Suçlamasıyla Gözaltına Alındı

  Bilecik'te jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, araçlarında 990 tarihi sikke ele geçirilen 2 polis memuru gözaltına alındı, 1 kişi ise kaçtı. (Dün 20:35)

   

  Hayata Dönüş Operasyonuna Tepki Yürüyüşü

  Hayata Dönüş Operasyonuna Tepki Yürüyüşü

  İzmir'de, cezaevlerinde 19 Aralık 2000 tarihinde, açlık grevine giden mahkumlara yapılan hayata dönüş operasyonunun yıldönmünde, İnsan Hakları Derneği üyeleri, meşaleli yürüyüş yaptı. (Dün 20:35)

   

  "Yeniden Yargılanmasına Kararı Verilen Muvazzaf Subay Sayısı 56"

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz, "Anayasa Mahkemesinin yeniden yargılama kararı verdiği muvazzaf subay sayısı 56." dedi. (Dün 20:30)

   

  Pınar Selek 4 . Kez Beraat Etti

  Pınar Selek 4 . Kez Beraat Etti

  Mısır Çarşısı'nda 9 Temmuz 1998 tarihinde meydana gelen, 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin de yaralandığı patlamayla ilgili davada yargılanan sosyolog pınar Selek ile Abdülmecit Öztürk beraat etti. (Dün 20:04)

   

  Pakistan'da İki Terör Zanlısı İdam Edildi

  Taliban, idamların uygulanması halinde intikam alacaklarını açıkladı. (Dün 19:54)

   

  Bilecik'te '14 Aralık' Protestosu

  Bilecik'te "14 Aralık" Protestosu

  Bilecik’te 17 Aralık operasyonu bir grup tarafından protesto edildi. (Dün 19:54)

   

  Adliye Önündeki Cinayetin Görüntüleri Ortaya Çıktı

  Adliye Önündeki Cinayetin Görüntüleri Ortaya Çıktı

  Kastamonu’da bir kişinin öldüğü, bir kişinin yaralandığı adliye bahçesindeki cinayetin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. (Dün 19:53)

   

 

  Anayasa Mahkemesine Üye Seçimi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Danıştay üyesi Kadir Özkaya'yı Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. (Dün 19:47)

   

  Hizb-ut Tahrir Eylemi

  Hizb-ut Tahrir Eylemi

  Ankara'da Hizb-ut Tahrir eylemi-Yargıtayın Hizb-ut Tahrirciler hakkında bugüne kadar alınan kararlarının gözden geçirmesini isteyen bir grup, yüksek mahkeme binası önünde eylem yaptı Yargıtayın Hizb-ut Tahrirciler hakkında bugüne kadar alınan kararlarının gözden geçirilmesini isteyen bir grup, yüksek mahkeme binası önünde eylem yaptı. (Dün 19:45)

   

  Askeri Yargı Kanunlarında Değişiklik

  Askeri Hakimler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu Tasarıyla, Askeri Hakimler Kurulu oluşturuluyor Askeri Hakimler Kurulu; Milli Savunma Bakanı ile bakanın teklifi ve Başbakanın onayı ile birinci sınıf askeri hakimler arasından seçilen 4 üyeden oluşacak Kurul, Milli Savunma Bakanlığı'nın askeri mahkemelerin yargı çevresinin değiştirilmesi konusundaki tekliflerini karara bağlayacak; askeri hakimlerle ilgili mesleğe kabul etme, (Dün 19:41)

   

  İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu

  İHSD Genel Başkanı Ali Akbaş: "ABD'de bulunan Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartılmasını insan hakları açısından, geç de olsa çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz" (Dün 19:40)

   

  Mısır Çarşısı Davasında Karar

  Kararda, "Mısır Çarşı'nda meydana gelen patlamanın bombadan mı, yoksa gaz kaçağı veya tüp gaz patlamasından mı kaynaklandığının tam olarak tespiti yapılamamıştır'' denildi Pınar Selek'in babası avukat Alp Selek: ''Dosyayı inceleyen heyet, Pınar'ın hakkı olan beraat kararını verdi. (Dün 19:33)

   

  Kosova'da Savaşla İlgili Yasa Tasarısı Meclise Gönderildi

  Kosova Başbakanı İsa Mustafa'nın yönetiminde toplanan Bakanlar Kurulu, vatandaşların yabancı ülkelerdeki savaşlara katılmasını yasaklayan yasa tasarısını onayladı. (Dün 19:32)

   

  Hayata Dönüş Operasyonuna Tepki Yürüyüşü

  Hayata Dönüş Operasyonuna Tepki Yürüyüşü

  İzmir'de, cezaevlerinde 19 Aralık 2000 tarihinde, açlık grevine giden mahkumlara yapılan hayata dönüş operasyonunun yıldönmünde, İnsan Hakları Derneği üyeleri, meşaleli yürüyüş yaptı. (Dün 19:21)

   

  2 Polis Tarihi Eser Kaçakçılığı Suçlamasıyla Gözaltına Alındı

  2 Polis Tarihi Eser Kaçakçılığı Suçlamasıyla Gözaltına Alındı

  Bilecik'te jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, araçlarında 990 tarihi sikke ele geçirilen 2 polis memuru gözaltına alındı, 1 kişi ise kaçtı. (Dün 19:17)

   

  CHP Denizli İl Başkanlığı'nın Afiş İnadı

  CHP Denizli İl Başkanlığı'nın Afiş İnadı

  CHP Denizli İl Başkanlığı'nın dün (perşembe) akşam astığı ve birkaç saat sonra mahkeme kararıyla kaldırılan, üzerinde dört eski bakanın yüzleri maskeli resimlerinin bulunduğu afişinin ardından bu kez de üzerinde sadece dört maske ve altında 'Halk sizi böyle de tanıyor, Biz hırsıza hırsız deriz' yazılı ikinci bir afiş asıldı. (Dün 19:08)

   

  Darp Edilen Öğretmenin Avukatından Açıklama

  Darp Edilen Öğretmenin Avukatından Açıklama

  İZMİR (İHA) – İzmir’de kadın meslektaşının saldırısına uğradığı iddia edilen Funda öğretmenin avukatı, saldıran kişinin kendine koruma talebinde bulunduğunu ancak yargının en adil kararı vereceğini söyledi. (Dün 19:06)

   

  CHP Denizli İl Başkanlığı'nın Afiş Israrı

  CHP Denizli İl Başkanlığı'nın Afiş Israrı

  Chp Denizli İl Başkanlığı'nın dün akşam astığı ve birkaç saat sonra mahkeme kararıyla kaldırılan, üzerinde dört eski bakanın yüzleri maskeli fotoğraflarının bulunduğu afişinin ardından, bu kez de üzerinde sadece dört maske ve altında 'Halk sizi böyle de tanıyor, Biz hırsıza hırsız deriz' yazılı ikinci bir afiş asıldı. (Dün 19:05)

   

  Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Elifhan Köse'ye Erdoğan'a Hakaretten Ceza

  Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Elifhan Köse'ye Erdoğan'a Hakaretten Ceza

  Öğretim üyesi kadına Erdoğan'a hakaretten ceza- Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Elifhan Köse'ye, Başbakanlığı döneminde Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay hapis cezası verildi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Elifhan Köse, Başbakanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. (Dün 19:04)

   

  CHP'den 'Maskeli' 'Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası' Afişi

  CHP'den 'Maskeli' 'Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası' Afişi

  Denizli’de CHP'nin şehrin değişik mekanlarına astığı 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet haftası afişlerinin zabıta ekipleri tarafından sökülmesi üzerine aynı afiş bu kez de parti binasına asıldı. (Dün 18:59)

   

  Sağlıkta Şiddete Karşı Yeni Formül

  Sağlıkta Şiddete Karşı Yeni Formül

  Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artarak devam ettiğini belirten Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların 6 ay boyunca SGK imkanlarından yararlanmamasını ve sağlık harcamalarını cebinden karşılamasını Çalışma Bakanlığına önerdiklerini söyledi. (Dün 18:49)

   

  Pınar Selek Hakkında Beraat Kararı

  Pınar Selek Hakkında Beraat Kararı

  Mısır Çarşısı patlamasına ilişkin 16 yıldır devam eden davada, Pınar Selek’in beraatine karar verildi. (Dün 18:48)

   

  "Hidayet Karaca Bizi Üzecek Bir Şey Yapmadı"

  Özgür basını hedef alan 14 Aralık operasyonunun ardından yapılan tutuklamalara tepkiler devam ediyor. (Dün 18:47)

   

  İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu

  İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği kararından: "Genel itibarıyla emniyet müdürlüğü ve özellikle İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, İstihbarat ve TEM müdürlüklerinde görev yapan şüphelilerin, devletin hiyerarşik yapısı dışında ayrı bir hiyerarşik yapı oluşturarak yasa dışı örgütlenme oluşturdukları, (Dün 18:45)

   

  Pınar Selek'e Beraat Kararı Verildi

  Mısır Çarşısı'nda 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin yaralandığı patlamaya ilişkin davada Pınar Selek hakkında beraat kararı verildi. (Dün 18:45)

   

  Alman Hükümetinden Tutuklamaya İlk Tepki

  Samanyolu Televizyonu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın tutuklanmasına Alman hükümetinden ilk tepki geldi. (Dün 18:45)

   

  Afyonkarahisar'da Fuhuş Operasyonu

  Sandıklı ilçesinde, yabancı uyruklu kadınları fuhşa teşvik ve yer temin ettikleri iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı. (Dün 18:41)

   

  CHP'li Öğüt: Demokrasinin Kesintiye Uğramasından Endişe Ediyorum

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, 14 Aralık özgür medyaya polis baskınıyla ilgili olarak, "Demokrasinin kesintiye uğramasından endişe ediyorum. (Dün 18:35)

   

  Görüntülü Haber) CHP Kayseri'de 4 Eski Bakan'a Dalton Benzetmesi

  Chp Kayseri İl Başkanlığı, parti binasına 17-25 Aralık tarihlerinde yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrasında görevlerinden ayrılan 4 eski bakanın maskeli fotoğrafının yer aldığı afişleri astı. (Dün 18:35)

   

  Gülen Hakkında 'Örgüt Yöneticiliği' Suçlaması

  Gülen Hakkında 'Örgüt Yöneticiliği' Suçlaması

  Cemaate yönelik soruşturma kapsamında savcı, Fethullah Gülen hakkında "terör örgütü kurma ve yönetme" suçlamasıyla yakalama kararı ve kırmızı bülten çıkarılması için mahkemeye başvurdu. (Dün 18:25)

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay Açıklaması

  "(İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu) Bu, bir basın suçu değil. Gözaltına alınanlar basın suçundan dolayı gözaltına alınmış değil, düşünce suçundan dolayı gözaltına alınmış değil" "Ekonomimizden olumsuz bir tutum gibi gelişmeyi kimse beklememeli. Şu anda kendimizden eminiz. (Dün 18:25)

   

  Ankara'da Hizb-ut Tahrir Eylemi

  Yargıtayın Hizb ut Tahrirciler hakkında bugüne kadar alınan kararlarının gözden geçirmesini isteyen bir grup, yüksek mahkeme binası önünde eylem yaptı. (Dün 18:24)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 07:56:44. #1.13#