SON DAKİKA YARGI HABERLERİ

Son Dakika Yargı Haberleri

22:57
İtalya'da Yüksek Hızlı Tren Karşıtlarına Hapis Şiddet içeren protesto eylemleri düzenledikleri iddiasıyla yargılanan 47 sanık 4,5 yıla varan hapis cezalarına çarptırıldı.
İtalya'da Yüksek Hızlı Tren Karşıtlarına Hapis
22:35
İett Otobüsüne Molotofkokteylli Saldırı Küçükçekmece'de lise öğrencisi Serap Eser'in hayatını kaybettiği İETT otobüsüne molotofkokteylli saldırı davasında verilen iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onanan Salman Akpınar ile Hamit Aksan'ın avukatı, müvekkilleri hakkında yeniden yargılanma ve tahliye talebinde bulundu.
22:24
Perinçek Davası Temyizde İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde İsviçre'ye karşı açılan ve 'soykırım davası' olarak tanımlanan davanın temyiz duruşması Strasbourg'da başlıyor.
Perinçek Davası Temyizde
22:19
İstinye Cinayetinde 2 Tutuklama... İstinye'de 24 Aralık 2014 tarihinde lüks otomobilinin içinde öldürülen Ali Ekber Akgün cinayetiyle ilgili gözaltına alınan ve savcılık tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
21:54
Almanya'daki Terör Örgütü Nsu Davası Köln'deki Keup Caddesi'nde, 2004'te düzenlenen bombalı saldırının mağdurları dinlenilmeye devam edildi.
21:50
Bakanlıktan, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu İçin Ödenek Açıklaması Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile ilgili çıkan ödenek iddialarına cevap derdi.
21:48
2014'te 30 Bin Gayrimenkul ve 50 Bin Otomobil İcralık Oldu 2014 yılında 30 bine yakın gayrimenkul ve 50 bine yakın aracın icraya düştüğünü söyleyen Can Emrah Özoral, icradaki satış fiyatlarının gayrimenkulde piyasanın ortalama yüzde 40, araçta ise yüzde 25 altında satıldığını ifade etti.
2014'te 30 Bin Gayrimenkul ve 50 Bin Otomobil İcralık Oldu
21:18
Serap Eser Davasında Sanıklar Yeniden Yargılama ve Tahliye Talep Etti Serap Eser davasında sanık avukatları, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in açıklamaları üzerine yeniden yargılama ve tahliye talebinde bulundu.
Serap Eser Davasında Sanıklar Yeniden Yargılama ve Tahliye Talep Etti
20:55
"Başka Ülkelerde Medya Bu Kadar Emir ve Baskı Altına Girmedi" TGC başkanlarından Hıfzı Topuz, günümüzde medya patronlarının aynı zamanda holding patronu olduklarını ve bundan dolayı iktidarın her istediğini yaptıklarını söyledi.
'Başka Ülkelerde Medya Bu Kadar Emir ve Baskı Altına Girmedi'
20:06
Tbesf'nin Faaliyetlerini Durdurması Gençlik ve Spor Bakanlığı: "Federasyonun mali bütçesinin ibrasıyla ilgili sürecin devam etmesinden dolayı, federasyona bütçe aktarımı ertelenmiştir"
19:34
Serap Eser Davası'nda Sanıklar Yeniden Yargılama İstedi Küçükçekmece'de 5 yıl önce İETT otobüsüne molotofkokteyli atılması sonucu lise öğrencisi Serap Eser'in ölümüne ilişkin görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Hamit Aksan ve Salman Akpınar'ın avukatı, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in bir gazeteye verdiği açıklamaları gerekçe göstererek, yeniden yargılama ve tahliye talebinde bulundu.
19:23
Bonzai ile Yakalanan 5 Kişinin Yargılanması Samsun’da bir otomobilde yapılan aramada 520 gram bonzai adlı sentetik uyuşturucu madde ele geçmesiyle ilgili tutuklanan 5 kişiden 3’ü yargılandıkları ilk duruşmada tahliye oldu.
Bonzai ile Yakalanan 5 Kişinin Yargılanması
19:06
Manken Burcu Çağlayan Davası Antalya’da 4 yıl önce balkondan düşen, önce intihar ettiği ardından cinayete kurban gittiği öne sürülen manken Burcu Çağlayan’ın ölümüyle ilgili davanın duruşmasına devam edildi.
18:54
5'inci Kattan Düşerek Ölen Manken Davasında Sanık Anayasa Mahkemesi'ne Başvurdu Antalya'da 5 yıl önce balkondan düşen, önce intihar ettiği, ardından cinayete kurban gittiği öne sürülen manken Burcu Çağlayan ile ilgili davanın duruşmasına devam edildi.
5'inci Kattan Düşerek Ölen Manken Davasında Sanık Anayasa Mahkemesi'ne Başvurdu
18:47
Komutana Sosyal Medya Üzerinden Hakarete Hapis İstemi Uludere olayında hayatını kaybeden 34 kişiden biri olan Serhat Encü'nün kardeşi Veli Encü hakkında, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar'a hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
18:25
Silahla Yaralamaya 12 Yıl 6 Ay Hapis Samsun’da bir kişiyi silahla yaraladığı iddiasıyla tutuklanan şahıs yeniden yargılanınca cezası arttı.
18:22
BM Oturumunda Türkiye'ye Basın Özgürlüğü Eleştirisi Türkiye'nin insan haklarına dair durumunun gözden geçirildiği Evrensel Periyodik İzleme (EPİ) toplantısında, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın cevaplaması için çok sayıda soru soruldu.
18:21
Bursa'daki Gezi Olayları Davasında 30 Sanık Daha Beraat Etti Bursa'da, 2013 yılı Haziran ayında Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla düzenlenen gösterilerde, 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet' suçlamasıyla haklarında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 30 sanık daha beraat etti.
Bursa'daki Gezi Olayları Davasında 30 Sanık Daha Beraat Etti
18:20
Samsun'da Bir Kilo Esrara 8 Yıl 4 Ay Hapis Samsun'da satışa hazır halde bir kilo esrarla yakalanan bir kişi yargılandığı mahkeme tarafından "uyuşturucu ticareti" suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Samsun'da Bir Kilo Esrara 8 Yıl 4 Ay Hapis
18:19
Gezi Parkı Odaklı Gelişmeler Kadıköy'de düzenlenen gösterilere katıldıkları gerekçesiyle biri ABD vatandaşı 16 kişinin yargılandığı davada, mahkeme 15 sanığın beraatine karar verdi ABD vatandaşı Sarah Elizabeth'in savunması alınamadığı için dosyasının ayrılmasına karar veren mahkeme, davanın ayrı esas üzerinden yürütülmesini kararlaştırdı.
18:17
KPSS Soruşturmasının Bürosu Değişti Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunda görevliyken KPSS ile 2012'deki "Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı"na ilişkin soruşturmaları yürüten Cumhuriyet Savcısı Erkman, yeni görev yeri "Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda" da aynı soruşturmaları yürütecek.
18:16
CHP'den 'Mit Araştırma Komisyonu Kurulsun' Başvurusu Chp Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu ve PM Üyesi Özgür Özel, MİT mensuplarının toplumsal olaylardaki rolünün araştırılmasını talep etti.
18:15
Hdp Sakarya İl Başkanlığını Kundaklama Girişimi Davası Başkanlığın kapısına benzin dökerek yaktığı iddia edilen 2 sanığın yargılanmasına başlandı.
18:13
Genel Seçime Doğru Siyasi partilerin genel merkez organlarında görev alanların, bağımsız milletvekili adayı olabilmek için Nisan ayının ilk haftasında, seçim takvimine göre belirlenecek bir günde istifa etmeleri gerekecek.
18:04
Av. Aksoy: Polislere İftira Atacak Polis Ayarlıyorlar İzmir’de polise yönelik düzenlenen operasyon kapsamında şu ana kadar 10 kişi gözaltında.
Av. Aksoy: Polislere İftira Atacak Polis Ayarlıyorlar
18:04
8 Yaşındaki Çocuğa Tacize 20 Yıl Hapis Samsun’da 8 yaşındaki bir çocuğa tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan bir kişi toplam 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
17:59
Manken Burcu Çağlayan'ın Ölümüyle İlgili Dava Antalya'da 4 yıl önce balkondan düşen, önce intihar ettiği ardından cinayete kurban gittiği öne sürülen manken Burcu Çağlayan ile ilgili davanın duruşmasına devam edildi Cinayet zanlısı olarak tutuklama kararı ile yaklaşık bir yıldır aranan İbrahim Tokgöz, mahkemeye postaneden mektup atarak savunmasını gönderdi.
17:59
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Hakkında 7 Yıla Kadar Hapis İstemi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında işadamı Hamdi Akın'a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Hakkında 7 Yıla Kadar Hapis İstemi
17:58
Annesinin Parasını Gaspa Teşebbüse 1 Yıl 8 Ay Hapis Samsun’un Canikli ilçesinde bir şahsa, ’annesinin parasını gaspa teşebbüs’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.
Annesinin Parasını Gaspa Teşebbüse 1 Yıl 8 Ay Hapis
17:46
Mısır'da "Devrimin Aktörlerinin" Yargılanması 6 Nisan Hareketi kurucularından Ahmed Mahir, Ahmed Duma ve Muhammed Adil'e verilen hapis cezası Temyiz Mahkemesi tarafından onaylandı.
17:42
İzinsiz Gösteri" Tanımını Tartışmaya Açacak Mahkeme Kararı Kadıköy'de 2013 yılı Eylül ayında Gezi eylemleri sırasında çıkan olaylarla ilgili 1'i ABD vatandaşı 16 kişi hakkında açılan davada 15 sanık beraat etti.
17:39
Uyuşturucuyla Yakalanınca 13 Yıl Cezasının Olduğu Ortaya Çıktı Samsun’da şüphe üzerine uyuşturucuyla yakalanan bir kişinin yapılan kimlik soruşturmasında hakkında 13 yıl hapis cezasının bulunduğu ve polis tarafından arandığı ortaya çıktı.
Uyuşturucuyla Yakalanınca 13 Yıl Cezasının Olduğu Ortaya Çıktı
17:37
Kobani Protestosunda Ölüm Dost Elinden Çıkmış Arşiv Kobani protestocuları na karşı sokağa çıkan Serdar Arslan'ı başına saplanarak öldüren demir parçasının, onunla aynı görüşte ve grupta olan bir başka kişi tarafından atıldığı belirlendi.
Kobani Protestosunda Ölüm Dost Elinden Çıkmış Arşiv
17:33
'Bebek Bezi" Cinayeti Davası Esenyurt'ta bebek bezi yüzünden tartışarak dayak yediği eşini bıçakla öldürdüğü iddia edilen Yasemin Kaymaklı'nın yargılanmasına devam edildi.
17:31
Çorum CHP'li Ağbaba Torpil Listesinde Çocukların Tamamı Bakan ve Vekil Yakınları CHP'li Ağbaba: Torpil listesinde çocukların tamamı bakan ve vekil yakınları CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ak Parti'nin torpil listelerini açıklamaya devam edeceklerini söyledi.
Çorum CHP'li Ağbaba Torpil Listesinde Çocukların Tamamı Bakan ve Vekil Yakınları
17:28
Aziz Yıldırım'a 7 Yıla Kadar Hapis Cezası İstemiyle Dava İşadamı Hamdi Akın'a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle, Aziz Yıldırım hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
17:26
Kck Davasının Başka İllere Taşınması Cizre'de Protesto Edildi Şırnak’ın Cizre ilçesinde faaliyet yürüten 15 sivil toplum kuruluşu temsilcisi, 37 kişinin yargılandığı KCK davasının güvenlik gerekçesi ile başka illere taşınmasını protesto etti.
Kck Davasının Başka İllere Taşınması Cizre'de Protesto Edildi
17:23
Sultanbeyli'deki İzinsiz Gösterilerde Bir Kişinin Ölmesi IŞİD'i protesto bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösteride Serdar Arslan'ın hayatını kaybetmesine ilişkin, bir kişi hakkında 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
17:22
Kılıçdaroğlu: "Size Hain Diyenlerle Yanyana Duracak Mısınız?" CHP TBMM Grup Toplantısı-Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)-"TBMM çatısı altında yolsuzlukları bütün delilleri ile ortaya konmuş dosya, AKP Grubu tarafından kapatıldı.
Kılıçdaroğlu: 'Size Hain Diyenlerle Yanyana Duracak Mısınız?'
17:16
Sivas Sandık Yerini Değiştiren Başkan ve Yardımcısına 2.5 Yıl Hapis Sivas'ta son milletvekili genel seçiminde sandık kurulu başkanlığı yapan öğretmen 50 yaşındaki Osman Yıldız ile özel bir hastanede temizlik görevlisi 40 yaşındaki Savaş Tuncer, sandık yerini değiştirdikleri gerekçesiyle yargılandıkları davada 2.5'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Sivas Sandık Yerini Değiştiren Başkan ve Yardımcısına 2.5 Yıl Hapis
17:14
Kobani Protestosunda Ölüm "Dost Elinden" Çıkmış Sultanbeyli'deki Kobani eylemleri sırasında başına saplanan demir çubuk nedeniyle hayatını kaybeden Serdar Arslan'ın ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı.
17:12
Papa Vatikan'da Bir İspanyol Transseksüeli Ağırladı Dha DIŞ HABER - Papa Vatikan'da bir İspanyol transseksüeli ağırladı Esma Çakır - Roma / DHA KATOLİK Hristiyanların ruhani lideri Papa Francesco bir tabuyu daha yıkarak, Kilise'nin dışladığı İspanyol bir transseksüel ve onun kadın sevgilisini Vatikan'da (Kutsal Makam) kabul etti.
17:10
Tekirdağ'da Hırsızlık İddiası Çorlu ilçesinde, hırsızlık yaptığı iddia edilen kadın tutuklandı.
17:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Suikast Girişimi Davası Sultangazi Belediyesi Ek Hizmet binasının açılış töreninde Erdoğan'a suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen Ferhat Yıldız’ın yargılanmasına devam edildi.
17:05
CHP TBMM Grup Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1) "TBMM çatısı altında yolsuzlukları bütün delilleri ile ortaya konmuş dosya, AKP Grubu tarafından kapatıldı.
17:04
Rıza Sarraf'a Hakaret Davasında Karar Eski kiracısı iş adamı Rıza Sarraf'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Muzaffer Aslan'ın beraatine karar verildi.
16:56
Antalya'daki 500 Müştekili Dolandırıcılık Davası Devam Ediyor Antalya'da proje üzerinden maket ev satarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 21 kişinin yargılanmasına devam edildi.
16:54
Bebek Bezi Cinayeti: Savcı Eşini Öldüren Kadın İçin "Haksız Tahrik" İndirimi İstedi Esenyurt'ta 10 Temmuz 2014 tarihinde bebek bezinin alınması yüzünden tartıştığı 2 yıllık eşi Özkan Kaymaklı'yı (37) öldüren Yasemin Kaymaklı'nın, "Yakın akrabayı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı davaya devam edildi.
16:47
Ağbaba: Torpil Listesinde Çocukların Tamamı Bakan ve Vekil Yakınları CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Partinin torpil listelerini açıklamaya devam edeceklerini söyledi.
Ağbaba: Torpil Listesinde Çocukların Tamamı Bakan ve Vekil Yakınları
16:45
Kavgayı Ayırmak İsteyeni Bacağından Bıçakladı Samsun'da parkta kavga edenleri ayırmak için araya giren 16 yaşındaki A.K. sol bacağından bıçaklanıp yaralandı.
Kavgayı Ayırmak İsteyeni Bacağından Bıçakladı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 22:59:45. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA YARGI HABERLERİ
[Hata Bildir]