SON DAKİKA YARGI HABERLERİ

Son Dakika Yargı Haberleri

 • 25 Ağustos 2016 08:47Türkiye-Çin Nükleer Enerji İşbirliği AnlaşmasıTürkiye-Çin Nükleer Enerji İşbirliği AnlaşmasıNükleer enerjinin barışçıl amaçlarla kullanımını içeren Türkiye ve Çin hükümetleri arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun yürürlüğe girdi.
 • 25 Ağustos 2016 08:33Bakan Zeybekci, Yabancı Basın Mensuplarıyla Biraraya GeldiBakan Zeybekci, Yabancı Basın Mensuplarıyla Biraraya GeldiEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından yurt dışında yaptıkları temaslarda muhataplarına algıyı değil, olguyu, gerçekleri anlattıklarını belirterek, "Tu¨rkiye'nin gelecek do¨nem projelerini anlattık ve onlardan da bu konuda destek aldık.
 • 25 Ağustos 2016 02:32Bakan Zeybekci'den Cerablus Operasyonu Açıklaması Türkiye'nin Alkışlanması LazımBakan Zeybekci'den Cerablus Operasyonu Açıklaması Türkiye'nin Alkışlanması LazımBakan Zeybekci'den Cerablus operasyonu açıklaması: Türkiye'nin alkışlanması lazımEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin IŞİD terör örgütüne karşı Cerablus'a operasyon düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 25 Ağustos 2016 01:08Başbakan Yıldırım: "Suriyeli Muhalifler Cerablus'a Yerleştiler"Başbakan Binali Yıldırım, Cerablus’daki Fırat Kalkanı Operasyonuna ilişkin, “Suriyeli muhalifler Cerablus’a yerleştiler, oradaki alanları, köyleri kontrol etmeye başladılar.
 • 25 Ağustos 2016 01:05Başbakan Yıldırım Canlı YayındaBaşbakan Yıldırım Canlı YayındaBaşbakan Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmalara ilişkin, "FETÖ soruşturmasındaki geldiğimiz nokta şu, bunun çok boyutlu bir iş olduğunu milletimizin bilmesi lazım. Bugünden yarına çözülecek bir konu olmadığını da bilmesi lazım. Çünkü örgüt kapalı kutu, saydam değil. Birtakım kendilerine göre teknolojik alt yapı kurmuşlar, özel haberleşme sistemleri var. Hiç tahmin etmediğimiz, akla hayale gelmeyen yöntemler kullanıyorlar.
 • 25 Ağustos 2016 01:03Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım AçıklamasıFenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım AçıklamasıFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Galatasaray'daki FETÖ yapılanması araştırılmalı." dedi.
 • 25 Ağustos 2016 00:42Fenerbahçe Başkanı Yıldırım ve Asbaşkan Mosturoğlu'ndan Önemli AçıklamalarFenerbahçe Başkanı Yıldırım ve Asbaşkan Mosturoğlu'ndan Önemli AçıklamalarİSTANBUL/ DHAFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, 3 Temmuz ve 15 Temmuz süreciyle ilgili NTV ve NTV Spor ortak yayınında Oğuz Haksever'in sorularını yanıtladı.
 • 25 Ağustos 2016 00:31Hakan Şükür FETÖ Soruşturması Ailesine Uzanınca Geri Adım AttıHakan Şükür FETÖ Soruşturması Ailesine Uzanınca Geri Adım AttıHakkında yakalama kararı bulunan Hakan Şükür, FETÖ soruşturması ailesine uzanınca Twitter'dan pişmanlık ve kandırılma temalı tweet'ler attı.
 • 25 Ağustos 2016 00:18Başbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Binali Yıldırım, "Mısır'la ilgili düşüncemiz de çok net. Mısır halkı ile Türk halkı kardeş. Bizim inanç, kültür, bölge yönüyle ortak değerlerimiz çok fazla. Dolayısıyla biz Mısır ile ilişkilerimizi düzeltmek zorundayız. İlişkimiz böyle devam edemez. Mısır için de bizim için de böyle devam edemez ama siyasi bakımdan sıkıntımız var."Yıldırım, Habertürk, Show Tv ve Bloomberg HT televizyonlarında ortak canlı yayın programına katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.
 • 24 Ağustos 2016 23:59Aziz Yıldırım: Aziz Yıldırım: "1 Yıl Önce Sivil Darbe Yapılacak Demiştim"Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 1 yıl önce sivil darbe yapılacağını söylediğini belirterek, 15 Temmuz’un kendisini şaşırtmadığını söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 23:12Zeybekci - Suriye'nin Kuzeyine OperasyonZeybekci - Suriye'nin Kuzeyine OperasyonEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Suriye'nin kuzeyine yapılan operasyona ilişkin, "Türkiye bu adımı cesur bir şekilde attı, burada Türkiye'nin alkışlanması lazım. Türkiye'nin modern dünyayı koruma anlamında o bölgeye elini sokan bir ülke olarak görülmesi lazım." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 22:47Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin Soruşturma - 7 Polis TutuklandıFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin Soruşturma - 7 Polis TutuklandıElazığ'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 20 polisten 7'si tutuklandı.
 • 24 Ağustos 2016 22:41HSYK Meslekten Çıkarılan Personele İlişkin Gerekçeli Kararı AçıkladıHSYK Meslekten Çıkarılan Personele İlişkin Gerekçeli Kararı AçıkladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 667 Sayılı Olağanüstü Hal kapsamında meslekten çıkarılan personellere ilişkin gerekçeli kararı ve meslekten çıkarılmalarına karar verilen hakim ve savcılara ait listeyi açıkladı.
 • 24 Ağustos 2016 22:29Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biden'ı KabulüCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biden'ı KabulüABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, DAEŞ'e yönelik Fırat Kalkanı Operasyonu ile ilgili, "Türk ordusunun şu ana kadar yaptıkları çalışmayı destekliyoruz ve takdir ediyoruz.
 • 24 Ağustos 2016 22:28Biden: Gülen'in İadesine Obama Karar Veremez, Verirse Görevden AlınırBiden: Gülen'in İadesine Obama Karar Veremez, Verirse Görevden AlınırABD Başkan Yardımcısı Biden, FETÖ elebaşının iadesiyle ilgili "Fedaral mahkeme dışında kimse iade kararı veremez. Başkan bunu kendisi karar veremez. Obama bunu yaparsa görevden alınır." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 22:19Başbakan Yıldırım: Operasyondan Başka Çare KalmamıştıBaşbakan Yıldırım: Operasyondan Başka Çare KalmamıştıBaşbakan Yıldırım, Suriye'de IŞİD'e yönelik operasyonla ilgili, "PYD ve YPG sınırımıza dayandığı için bu adımları atmaktan başka çaremiz kalmadı" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 21:51Aziz Yıldırım: FETÖ, Fenerbahçe'yi Ele Geçirmek İstediAziz Yıldırım: FETÖ, Fenerbahçe'yi Ele Geçirmek İstediAziz Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında "FETÖ, Fenerbahçe'yi ele geçirmek istedi." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 21:50Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaElazığ'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 20 polisten 7'si tutuklandı.
 • 24 Ağustos 2016 20:54ABD Başkan Yardımcısı Biden: ABD Başkan Yardımcısı Biden: "Gülen'i Korumak İçin Hiçbir Sebebimiz Yok"ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin olarak, “Şimdiye kadar gerçekleştirilen iade taleplerinden hepsinden daha fazlası avukat bu konuda çalışmakta.
 • 24 Ağustos 2016 20:31Ekonomi Bakanı Zeybekci AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Suriye'nin kuzeyine yapılan operasyona ilişkin, "Türkiye bu adımı cesur bir şekilde attı, burada Türkiye'nin alkışlanması lazım. Türkiye'nin modern dünyayı koruma anlamında o bölgeye elini sokan bir ülke olarak görülmesi lazım." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 20:272 Bin 847 Hakim ve Savcının İhraç Kararının Gerekçesi (2)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunun, 2 bin 847 hakim ve savcının meslekten ihracına ilişkin kararının gerekçesinde, yargıdaki yapılanmanın Türkiye Cumhuriyeti devletinin yargı kuvveti içerisinde, organizasyonu ve hiyerarşik yapısı bulunan, devlet yargısına alternatif olarak faaliyet gösteren, örgütlü olarak yargı içerisinde yuvalanan, kendinden olmayan herkesi düşman kabul edip kullanamadığı kişileri de düşman sayan, suç faili veya masum olduğuna bakılmaksızın birçok kişiyi yargı eliyle mağdur eden, çözümü mümkün olmayan abartılı, ayrıntıya boğulmuş, gerçeklerin gizlendiği, kasıtlı, taraflı ve delilsiz davalar açan, bu davalarla Türkiye'nin mafya ve terörle mücadele ettiği algısı yaratan, devletin birçok kurumuna yerleşen Paralel Devlet Yapılanması Terör Örgütü isimli yapının yargıdaki uzantıları oldukları ve cemaat cuntası şeklinde paralel bir yargı gücü oluşturduklarının görüldüğü bildirildi.
 • 24 Ağustos 2016 20:26Erdoğan: Cerablus'u ÖSO Geri Aldı, IŞİD Terk EttiErdoğan: Cerablus'u ÖSO Geri Aldı, IŞİD Terk EttiCumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Biden ile ortak basın açıklaması yaptı. Erdoğan yaptığı açıklamada "Cerablus'u ÖSO geri aldı, IŞİD Cerablus'u terk etmek durumunda kaldı" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 19:02Kardeş TürkülerKardeş TürkülerKardeş Türküler, "Barış Kokan Şarkıları" ile 25 Ağustos'ta Kınalıada Su Sporları Kulübü'nde sevenlerine muhteşem bir yaz gecesi yaşatacak.
 • 24 Ağustos 2016 18:592 Bin 847 Hakim ve Savcının İhraç Kararının Gerekçesi: (1)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunun, 2 bin 847 hakim ve savcının meslekten ihracına ilişkin kararının gerekçesinde, "Adı geçenlerin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) örgütü ile iltisak ve irtibatlarının olduğu sabit görüldüğünden, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) 3'üncü maddesi uyarınca meslekte kalmalarının uygun olmadığına oy birliği ile karar verildi" ifadeleri yer aldı.
 • 24 Ağustos 2016 18:552 Bin 847 Hakim ve Savcının Meslekten İhracıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, meslekten ihraç edilenlerle ilgili listelerde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) dışında kimsenin olmamasını istediklerini belirterek, "Bütün bileşenlerle, HSYK'da herkes bir tek şeye kilitlendik.
 • 24 Ağustos 2016 18:48Başkentte Fetö/pdy OperasyonuFETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtayda çalışan 35 kişi gözaltına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 18:38Kapatılan Askeri Okullardan Mezun Öğrencilere Sınav669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan askeri okullardan mezun öğrenciler için ÖSYM tarafından 4 Eylül'de Ankara ve İstanbul'da üniversiteye geçiş sınavı yapılacak.
 • 24 Ağustos 2016 18:37Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay Çalışanı 35 Kişi Gözaltına AlındıAnayasa Mahkemesi ve Yargıtay Çalışanı 35 Kişi Gözaltına AlındıBaşkent Ankara'da Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay çalışanı 35 kişi, FETÖ/PDY örgüt üyeliği suçlamasıyla gözaltına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 18:25Milletin Meclisini Millet Yapar..."Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde zarar gören bölümlerinin onarımı amacıyla, "Milletin Meclisini Millet Yapar..." sloganıyla, TBMM ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYODER) arasında protokol imzalandı.
 • 24 Ağustos 2016 17:56Karaman Garnizon Komutanı Akış'a Veda YemeğiKaraman Garnizon Komutanı Akış'a Veda YemeğiYüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları sonrasında Ankara Jandarma Eğitim Komutanlığına tayin edilen Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mustafa Akış için veda yemeği düzenlendi.
 • 24 Ağustos 2016 17:40Akdeniz Fokları ÜrkütülmeyecekAkdeniz Fokları ÜrkütülmeyecekBELİRLİ sayıda fok popülasyonlarını barındıran ve fokların ürediği belirtilen kıyı mağaralarına tekne ile girmek ve yakınlarında yüzmek yasaklandı.
 • 24 Ağustos 2016 17:35Adalet Bakanı Bekir Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle ilgili yakalama kararlarına ilişkin iade taleplerinin de önümüzdeki hafta ABD’ye gönderileceğini açıkladı.
 • 24 Ağustos 2016 17:34Bozdağ-Kaljurand GörüşmesiAvrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Dönem Başkanı ve Estonya Dışişleri Bakanı Marina Kaljurand, "Türkiye'nin Avrupa Konseyi sözleşmelerine, hukukun üstünlüğüne ve bağımsız yargıya olan taahhüdünü görmek bizi oldukça yüreklendirdi.
 • 24 Ağustos 2016 17:162016 ÖSYM DGS Puan hesaplama ve DGS Sonuç ekranı2016 ÖSYM DGS Puan hesaplama ve DGS Sonuç ekranı2016 ÖSYM DGS Puan hesaplama ve DGS Sonuç ekranı. DGS puan hesaplama nasıl yapılır? Sonuçlar nereden öğrenilir? DGS sonrası öğrencilerin cevap aradığı soruların başında bu konular geliyor. 2016 DGS sınavı puan hesaplama bilgilerine haberimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • 24 Ağustos 2016 17:09Savcı Sarıkaya Geçici Olarak Görevden UzaklaştırıldıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Savcı Ferhat Sarıkaya'nın geçici olarak meslekten uzaklaştırıldığını bildirdi.
 • 24 Ağustos 2016 17:01İzmir'deki "Askeri Casuslukta Kumpas" Davasıİzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" üyelerinin sahte delil ürettiği iddialarına ilişkin12'si tutuklu 68 sanığın yargılandığı davada bir sanık reddihakim talebinde bulundu.
 • 24 Ağustos 2016 16:54Aydın'da 366 Kişi Tutuklandı, 1030 Personel Görevden UzaklaştırıldıAydın'da 366 Kişi Tutuklandı, 1030 Personel Görevden UzaklaştırıldıAydın’da devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 366 kişi tutuklandı, 1030 kamu görevlisi görevden uzaklaştırıldı.
 • 24 Ağustos 2016 16:18Polisin Ölümüne Sebep Olan Motosiklet Sürücüsünün Yargılandığı DavaPolisin Ölümüne Sebep Olan Motosiklet Sürücüsünün Yargılandığı DavaBayraklı ilçesinde trafik akışını düzenlerken motosikletin çarpmasıyla polis memurunun ölümüne sebep olan sanık hakim karşısına çıktı.
 • 24 Ağustos 2016 16:04Erzurum - Fetö'den Tutuklanan Yarbay Kayacı'nın Eşinin İsyanı: Eğer Onu Tutacaksanız Bizi de AlınErzurum - Fetö'den Tutuklanan Yarbay Kayacı'nın Eşinin İsyanı: Eğer Onu Tutacaksanız Bizi de AlınFetö'den tutuklanan Yarbay Kayacı'nın eşinin isyanı: Eğer onu tutacaksanız bizi de alınErzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nun 15 günde bir düzenlediği 'Halk Günü' toplantısına katılan 2 çocuk annesi Nazife Kayacı, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan eşi Yarbay Ramazan Kayacı'nın suçsuz olduğunu savunarak "Eğer onu tutacaksanız, bizi de alın" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 16:04Kültür ve Sanat Ödüllerinin İsimleri DeğiştiKültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü, Kültür ve Sanat Başarı Ödülleri ile Turizm Bakanlığı Altın Hitit Güneşi Ödülü, Altın Hitit Güneşi Liyakat Nişanı ve Turizm Başarı Ödülü artık "Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri" ve "Kültür ve Turizm Bakanlığı Başarı Ödülleri" adlarıyla verilecek.
 • 24 Ağustos 2016 15:35İzmir'deki "Askeri Casuslukta Kumpas" Davasıİzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" üyelerinin sahte delil ürettiği iddialarına ilişkin, 12'si tutuklu 68 sanığın yargılandığı davada, sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi.
 • 24 Ağustos 2016 15:15Motosikletle Çarptığ Polis Şehit Olan Sürücüye 6 Yıl Hapis İstemiMotosikletle Çarptığ Polis Şehit Olan Sürücüye 6 Yıl Hapis İstemiİZMİR'in Konak İlçesi'nde Burak Demir yönetimindeki 35 DC 2039 plakalı Enduro tipi motosiklet ile trafik akışını düzenleyen polis memuru 33 yaşındaki Sabri Emir'e çarpıp ölümüne neden olduğu iddiasıyla 2- 6 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı.
 • 24 Ağustos 2016 14:52MİT TIR'larını Durduran Astsubayları MİT TIR'larını Durduran Astsubayları "Subay" YapacaklardıAdana'da MİT TIR'larının durdurulması olayına adları karışan bazı astsubaylara, mülakatta tam notla subaylık hakkı verildiği tespit edildi.
 • 24 Ağustos 2016 14:25Rusya'da Ukrayna Savunma Bakanı Hakkında SoruşturmaRusya'da Ukrayna Savunma Bakanı Hakkında SoruşturmaRusya Federasyonu Soruşturma Komitesi, aralarında Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak'ın da bulunduğu üst düzey Ukraynalı askeri yetkililer hakkında soruşturma başlattı.
 • 24 Ağustos 2016 14:19Dava İzlemeye Geldiği Adliyede Gözaltına Alındıİzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan 3. sınıf emniyet müdürü gözaltına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 13:08Tutuklanan Eski Balyoz Savcısı: PişmanımTutuklanan Eski Balyoz Savcısı: Pişmanım"FETÖ/PDY üyeliği" suçundan tutuklanan eski Balyoz davasının savcısı Hüseyin Kaplan, "Duygu ve düşüncem hizmet edebileceğim yolun bu olduğunu söylüyordu. Darbe kalkışması olunca pişman oldum" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 11:14Adliyede Katil Zanlısına Linç Girişimi Güvenlik KamerasındaAdliyede Katil Zanlısına Linç Girişimi Güvenlik KamerasındaAdana'da park kavgasında öldürülen evli çiftle ilgili davada yargılanan sanık, maktullerin yakınları tarafından linç edilmek istendi. Girişim güvenlik kameralarına yansıdı.
 • 24 Ağustos 2016 10:24Balyoz Savcısı Kaplan: 2011'den İtibaren Erdoğan'a Tasfiye Planı YaptıkBalyoz Savcısı Kaplan: 2011'den İtibaren Erdoğan'a Tasfiye Planı YaptıkFETÖ üyeliğinden tutuklanan eski Balyoz duruşma savcısı Kaplan, "2011'de hükümetle gerilim başlayınca Erdoğan düşmanlığı tırmandı. Gezi olayları esnasında hükümet zarar görsün istedik. Adliyede fişleme yaptık" dedi.
 • 23 Ağustos 2016 16:21ABD Başkan Yardımcısı Gülen'in İadesi İle İlgili Topu ABD Hukukuna AttıABD Başkan Yardımcısı Gülen'in İadesi İle İlgili Topu ABD Hukukuna AttıABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in "Fethullah Gülen hukuki bir konu ve hakkında ABD'deki hukuk sisteminin karar vermesi gerek." dedi.
 • 23 Ağustos 2016 14:00Zarrab 11 Avukatla Savunma Yaptı: Beni ABD'de Yargılayamazsınız!Zarrab 11 Avukatla Savunma Yaptı: Beni ABD'de Yargılayamazsınız!ABD'de tutuklu yargılanan Reza Zarrab, 11 avukatın imzasını taşıyan dilekçe ile davasının düşürülmesi talebini yineledi.