SON DAKİKA YARGITAY HABERLERİ

Son Dakika Yargıtay Haberleri

 • 13:38 Trabzonspor'un Tepki Gösterdiği Eğitim Semineri Trabzon Barosu Başkanı Orhan Öngöz, Trabzonspor Kulübünün tepki göstermesi üzerine baro tarafından düzenlenen seminerdeki konuşmacıların değiştirilmesine ilişkin, "Hocalarımız bir bilim adamı, taraftar ya da taraf değil. Bilim adamından herkes istifade eder, etmelidir.
 • 13:14 Trabzonspor Tepki Gösterdi Katılmaktan Vazgeçtiler Trabzonspor Tepki Gösterdi Katılmaktan Vazgeçtiler Türkiye Barolar Birliği ve Trabzon Barosu işbirliğiyle Trabzon’da “CMK uygulamaları-İsitinaf” konulu meslek içi eğitim seminerine katılması planlanan hukukçular, şike süreciyle ilgili yaptıkları açıklama nedeniyle tepki üzerine Trabzon’a gelmekten vazgeçti.
 • 13:05 İhracatçılar, Yargıtay Başkanı'nı Ağırladı İhracatçılar, Yargıtay Başkanı'nı Ağırladı İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu, ihracatçıların yurtdışı pazarlarda marka hukuku ile ilgili yaşadığı sorunları masaya yatırdı.
 • 12:51 Hukuk Fakülteleri Beş Yıla Çıkarılmalı Hukuk Fakülteleri Beş Yıla Çıkarılmalı" Son yıllarda gündeme gelen ve YÖK'ün de başarı sırası barajı getirdiği hukuk fakülteleri ile ilgili Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, önemli açıklamalarda bulundu.
 • 12:43 Yargıtay Başkanı Cirit Fikir ve Sanat Eserleri ile Ticaret Hayatı Ancak Hukuki Güvenlik Ortamında... Yargıtay Başkanı Cirit Fikir ve Sanat Eserleri ile Ticaret Hayatı Ancak Hukuki Güvenlik Ortamında... Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, İstanbul'da katıldığı bir konferansta, Türkiye'nin 150 milyar dolar, Almanya'nın ise 1.5 trilyon dolar ihracat yaptığı halde Türkiye'nin Almanya'dan daha fazla navlun parası ödediğini belirterek, 'Demek ki biz yükte ağır parada hafif şeyler satıyoruz.
 • 12:32 Yargıtay Başkanı Cirit: Yargıtay Başkanı Cirit: "İnsan Varlığının En Somut İfadesi Sanattır" Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, insan varlığının en somut ifadesinin düşünce ve sanat eserleri olduğunu belirterek, “Yasanın ve cezaların yetersiz olması ve uygulamadaki başarısızlıklar nedeniyle korsan devleti olan bir ortamda düşünce ve sanat eserleri arzulandığı ölçüde gelişemez” dedi.
 • 12:15 Yargıtay Başkanı Cirit: Yargıtay Başkanı Cirit: "Fikir ve Sanat Eserleri ile Ticaret Hayatı Ancak Hukuki Güvenlik Ortamında... Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, İstanbul'da katıldığı bir konferansta, Türkiye'nin 150 milyar dolar, Almanya'nın ise 1.5 trilyon dolar ihracat yaptığı halde Türkiye'nin Almanya'dan daha fazla navlun parası ödediğini belirterek, "Demek ki biz yükte ağır parada hafif şeyler satıyoruz.
 • 12:06 İhracatçılar Yargıtay Başkan'ını ağırladı İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'i ağırladı.
 • 11:42 İhracatın Önünde Marka ve Tasarım Hukuku Kaynaklı Engeller" Sempozyumu Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, yabancı yatırımcının bir yere yatırım yapmak için en çok dikkat ettiği hususun "hukuk sisteminin doğru ve düzgün işlemesi" olduğunu belirterek, "Biz de sistemin düzgün işlemesi için elimizden gelen gayreti sağlamaktayız." dedi.
 • 08:33 Davutoğlu: Başkanlıkla İlgili Böyle Bir İfadem Ortaya Çıksın Özür Dilerim Davutoğlu: Başkanlıkla İlgili Böyle Bir İfadem Ortaya Çıksın Özür Dilerim Başbakan Davutoğlu, "Başkanlık sistemini savunursam kendimi inkâr etmiş olurum" şeklinde bir cümle kurmadığını açıkladı. Erdoğan, "Bunu Ahmet Bey'e sorun" demişti.
 • 20:39 Bahçeli: Bahçeli: "Merkezimizde Yetkili Arkadaşlar Kararı Değerlendiriyorlar" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Atatürk Kültür Merkezi Mersin Günleri Mersin Büyükşehir Belediyesi standı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamaları MHP Genel Başkanı Bahçeli: "(Meclis'te yaşanan gerginlik) Böyle, Gazi Meclisi Tayland meclisine çevirmeye kimsenin hakkı olmasa gerekir" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Böyle Gazi Meclisi Tayland meclisine çevirmeye kimsenin hakkı olmasa gerekir." dedi.
 • 20:14 Oktay Öztürk: 'Mahkeme, MHP'de Kurultay Sürecini Tedbiren Durdurdu' Oktay Öztürk: 'Mahkeme, MHP'de Kurultay Sürecini Tedbiren Durdurdu' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : MHP'deki olağanüstü kongre süreci Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk'ün açıklamaları MHP'deki olağanüstü kongre süreci MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk: (1) "Tosya ve Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından, kayyım heyetinin yetkileri ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmuş, kararın kesinleşmeden uygulanamayacağı tespit edilmiş, kongre çağrısı da dahil olmak üzere bütün i·şlemler ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmuş ve ayrıca Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararının infazı Yargıtay incelemesi sonuna kadar ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmuştur" "Pazartesi gününden itibaren çok sayıda üst kurul delegemiz bu hukuksuzluk karşısında kayyım heyeti aleyhine davalar ikame etmeye devam edecektir.
 • 19:57 Bahçeli, 2'inci Mersin Tanıtım Günleri Etkinliğine Katıldı Bahçeli, 2'inci Mersin Tanıtım Günleri Etkinliğine Katıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Mersin Tanıtım Günleri etkinliği gezmesi Ankara - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) 2'inci Mersin Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı.
 • 19:24 Antalya Sinan Oğan: Bu Karar Hükümetin İşi Antalya Sinan Oğan: Bu Karar Hükümetin İşi Sinan Oğan: Bu karar hükümetin işiMHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, partisindeki kongre sürecinin Tosya ve Gemerek mahkemelerinden alınan tedbir kararıyla durdurulmasının, hükümetin bizzat bu sürecin içinde olduğunun göstergesi olduğunu iddia etti.
 • 17:58 Sinan Oğan'dan Kongre Sürecinin Durmasına İlk Tepki Sinan Oğan'dan Kongre Sürecinin Durmasına İlk Tepki MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan, MHP Kongresi'ne konulan tedbiren durdurulmasının, hükümetin bizzat bu sürecin içinde olduğunun göstergesi olduğunu iddia etti.
 • 17:40 MHP'den Kongre Sürecinin Durdurulmasıyla İlgili Karara İlk Tepki MHP'den Kongre Sürecinin Durdurulmasıyla İlgili Karara İlk Tepki MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, mahkemenin durdurduğu kongre süreciyle ilgili, "İki ayrı ama birbirini doğrulayan karar alındı." dedi.
 • 17:07 MHP'de Mahkeme Kararıyla Kongre Süreci Durduruldu MHP'de Mahkeme Kararıyla Kongre Süreci Durduruldu MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk, "Gemerek ve Tosya'da açılan davalarda Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin atadığı kayyum heyetinin kararlarına ihtiyati tedbir konuldu." dedi.
 • 16:45 Zonguldak Yargıtay, 30 İşçinin Öldüğü Grizuda 4 Sanığın Beraat Kararını Bozdu Zonguldak Yargıtay, 30 İşçinin Öldüğü Grizuda 4 Sanığın Beraat Kararını Bozdu Yargıtay, 30 işçinin öldüğü grizuda 4 sanığın beraat kararını bozduYargıtay, Zonguldak'ta 17 Mayıs 2010'da meydana gelen 30 maden işçisinin öldüğü grizu faciasında tutuksuz yargılanan 28 sanıktan 5'ine verilen hapis cezalarını ve 19'una verilen beraat kararını onadı.
 • 16:12 Arabuluculuk Sempozyumu CVK Park Bosphorus Hotel'de Başladı Sempozyuma Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanlığı Bürokratları ve çok sayıda yüksek yargı mensubu katıldı.
 • 15:48 Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu - Adalet Bakan Yardımcısı Uçar - İstanbul Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu - Adalet Bakan Yardımcısı Uçar - İstanbul GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Adalet Bakan Yardımcısı Uçar'ın konuşması Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu Adalet Bakan Yardımcısı Uçar: "Arabulucu sistemiyle iş uyuşmazlıklarında anlaşma sağlama oranı, yüzde 95 oldu.
 • 15:22 Yargıtay, Grizu Faciasındaki 4 Sanıkla İlgili Beraat Kararını Bozdu Yargıtay, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden ocağında 17 Mayıs 2010'da 30 madencinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin yaralandığı grizu faciasına ilişkin davada yargılanan 28 sanıktan 5'inin hapis cezasını onadı, yerel mahkemenin beraatine karar verdiği 23 sanıktan 4'üyle ilgili kararı ise bozdu.
 • 15:22 Bayiden Aldığı Sıfır Araç Boyalı Çıktı, Mahkeme Yenisini Verdi Bayiden Aldığı Sıfır Araç Boyalı Çıktı, Mahkeme Yenisini Verdi Bursa'da bir sürücünün aldığı sıfır kilometre araç komple boyalı çıktı. Vatandaşın mahkemeye başvurmasının ardından yeni araç verilmesi kararlaştırıldı.
 • 15:17 Yargıtay Başkanı'ndan Acı İtiraf! Yargıya Güven Yüzde 30'lara Düştü Yargıtay Başkanı'ndan Acı İtiraf! Yargıya Güven Yüzde 30'lara Düştü Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Geçmişte yargıya güven yüzde 70 idi, şimdi yüzde 30'lara düştü." dedi.
 • 14:49 Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu - Yargıtay Başkanı Cirit Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu - Yargıtay Başkanı Cirit GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sempozyumdan detaylar Yargıtay Başkanı Cirit konusması Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu Yargıtay Başkanı Cirit: "Her yıl bir milyon dosyanın Yargıtay'a geldiği bir sistemde adaletin sağlıklı işlemesinin çok zor olduğunu ve bu iş yükünün de hakim ve savcı sayısını artırarak ya da yeni adliyeler veya Yargıtay'a daireler kurularak halledilemeyeceğini çok iyi anlamamız gerekmektedir" "Yargı kararlarının kaliteli olması ve bütçe kaynaklarının doğru kullanılması, yargının hesap verebilirliği ve saydamlığı ile doğrudan bağlantılı olup, yargıya güvenin sağlanması bakımından da önem taşımaktadır" "Adalet ve yargının yapısı ve işleyişi, ülke ekonomisinin etkinliğini de doğrudan etkilemektedir.
 • 14:18 Avukata, Rus Meslektaşını Öldürmeye Teşebbüsten 10 Yıl Hapis Cezası Avukata, Rus Meslektaşını Öldürmeye Teşebbüsten 10 Yıl Hapis Cezası Antalya'da Rus meslektaşı Liudmila Peregon'u, eski kocasının yanında tabancayla öldürmeye teşebbüs EDEN avukat Mustafa Kemal Sümer, 10 yıl hapis cezası aldı.
 • 23:51 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devlet içinde paralel yapı olmaz. Devletin bir yapısı vardır, anayasa çerçevesinde.
 • 16:17 Pazarcıların Derneği Toroslar'ı Karıştırdı Pazarcıların Derneği Toroslar'ı Karıştırdı TÜİK verilerine göre nüfusu 285 bini aşan Toroslar ilçesinde, pazarcı esnafı, kurdukları iki ayrı dernek nedeni ile karşı karşıya geldi.
 • 15:34 Kayseri - Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının Aihm?de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Kayseri - Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının Aihm?de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi davasının AİHM'de kazanılmasından hicap duyuyorumAVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi'nin cemevlerine yasal statü tanınması gerektiği yönünde karar vermesini değerlendiren Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, "Ben bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak, eşit yurttaş olarak böyle bir davanın AİHM'den kazanılmış olmasından hicap duyuyorum.
 • 15:19 Mardin Kızıltepe Davasında Sanık Savunmaları Alındı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 yılları arasındaki gözaltında kayıplar, köy boşaltmalar ve infaz iddiaları ile ilgili davaya devam edildi.
 • 14:15 Aym'den "Gösteri Yürüyüşü Hakkı" Kararı Anayasa Mahkemesi (AYM), gösteri yürüyüşüne katılması sonucu terör örgütü adına suç işlemekten mahkumiyetine karar verilen kişinin, anayasal haklarının ihlal edilmediğine karar verdi.
 • 14:03 Eski Yarbay Dönmez Hakkındaki Dava Zir Vadisi ve Sapanca'da 2009'da bulunan mühimmatla ilgili eski Yarbay Mustafa Dönmez hakkında "bir kısmı cephane niteliğinde olan askeri eşyayı gizlemek" suçundan açılan davada Genelkurmay Askeri Mahkemesi, Yargıtayın bozma ilamının ardından tekrar görülecek olan ve Dönmez'in de sanıkları arasında bulunduğu "Ergenekon" davasının sonucunun beklenmesine karar verdi.
 • 12:47 Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının AİHM'de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının AİHM'de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin cemevlerine yasal statü tanınması gerektiği yönünde karar vermesini değerlendiren Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, "Ben bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak, eşit yurttaş olarak böyle bir davanın AİHM'den kazanılmış olmasından hicap duyuyorum.
 • 12:08 Arabuluculuk, Uluslararası Boyutta İstanbul'da Tartışılacak ’Uluslarararası Arabuluculuk Sempozyumu’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Barolar Birliği, Adalet Bakanlığı ve Yargıtay işbirliğinde, 29-30 Nisan 2016 tarihlerinde İstanbul CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek.
 • 11:36 Bayburt Üniversitesi'nde Etkinlik Zamanı Bayburt Üniversitesinin “2015-2016 Akademik Yılı Bilim Kültür Haftası ve Mezuniyet Programı” belli oldu.
 • 11:25 Aracını Park Etmediği Yerde Park Ücreti Yazıldığı İddiası Gaziantep’te bir kişi, aracını hiç park etmediğini söylediği yerde 2 aracına da aynı saat ve aynı dakikalarda park ettiği gerekçesiyle defalarca park ücreti yazıldığını ileri sürdü.
 • 08:50 Başka Yerde de İş Yapan Çalışan Kovulamayacak Başka Yerde de İş Yapan Çalışan Kovulamayacak Yargıtay 7. Hukuk Dairesi, bir çalışanın mesai saatleri dışında başka bir yerde çalışmasının, işten çıkarılması için haklı neden olamayacağına hükmetti.
 • 07:03 Erdoğan: Anayasada İslami Vurguya Gerek Yok Erdoğan: Anayasada İslami Vurguya Gerek Yok Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bunların hepsi boş şeyler. Anayasada tüm dini grupların inançları güvence altına alınıyorsa, özellikle İslam'a vurgu yapmaya ne diye ihtiyaç olsun?" yorumunu yaptı.
 • 19:13 Kolluk Gözetim Komisyonu Kuruluyor CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a yönelik, "Bunun kafası IŞİD kafası gibi." sözleri, Meclis Genel Kurulunda tartışma yarattı.
 • 18:10 TBMM Genel Kurulu AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, "Zekeriya Öz'ü savcı olarak görüyorduk, ancak onun militan olduğunu anladığımızda her şey değişti.
 • 17:51 Çalışan Emekliden Toplu Tahsil "Hak İhlali" Sayıldı Anayasa Mahkemesi, emekli olduktan sonra tekrar çalışmaya başlayan kişinin, idarenin hatası nedeniyle 4 yıl 9 ay boyunca emekli aylığından kesilmesi gereken paranın sonradan fark edilerek toplu tahsil edilmesini hak ihlali saydı.
 • 16:50 13. Adli Bilimler Kongresi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı ile Adli Tıp Uzmanları Derneği'nce düzenlenen 13. Adli Bilimler Kongresi başladı.
 • 16:20 Bingöl Cezaevinden Firar Davası Bingöl'de 18 PKK'lı hükümlü ve tutuklunun cezaevinden firar etmesi olayıyla ilgili yargılanan dönemin Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Ceran, "Oradaki cezaevi yapısı ve personeliyle bu nitelikteki tutuklu ve hükümlülerin barındırılması imkansızdı.
 • 14:39 Reyhanlı'daki Terör Saldırısı Davası Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013'te meydana gelen, 53 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan iki ayrı bombalı saldırıyla ilgili 33 kişinin yargılanmasına devam edildi.
 • 14:32 Reyhanlı Davasında Ara Kararlar Açıklandı; Mıt Tır'ları İddianamesi İstendi Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 5'i çocuk 53 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı 11 Mayıs 2013'te meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili davanın altıncı duruşması sona erdi.
 • 13:08 Yargıtay Anaokulu Öğrencilerinden Gösteri Yargıtay Anaokulu öğrencilerince 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gösteri düzenlendi.
 • 12:45 Orgeneral Akar'ın Ziyaretleri Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Danıştay ve Sayıştay başkanları ile görüştü.
 • 11:47 Çakma PTT'ye Mahkeme Dur Dedi Çakma PTT'ye Mahkeme Dur Dedi Kısa adı Posta ve Telgraf Teşkilatı yetkilileri, 'PTT Ofisi' adıyla, internette ve sokaklarda açılan tahsilat merkezlerini fark edince durumu mahkemeye taşıdı.
 • 11:24 Orgeneral Akar'dan Yargıtaya Ziyaret Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'i ziyaret etti.
 • 09:02 Gündem / 27 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Erdoğan Hırvatistan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı Kolinda Grabar Kitaroviç ile İş Forumu'na katılacak, Başbakan Tihomir Oreskovic'i kabul edecek, Parlamento Başkanı Zeljko Reiner'in onuruna vereceği öğle yemeğine iştirak edecek.
 • 00:02 Gündem Özeti / 27 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Erdoğan Hırvatistan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı Kolinda Grabar Kitaroviç ile İş Forumu'na katılacak, Başbakan Tihomir Oreskovic'i kabul edecek, Parlamento Başkanı Zeljko Reiner'in onuruna vereceği öğle yemeğine iştirak edecek.