SON DAKİKA YARGITAY HABERLERİ

Son Dakika Yargıtay Haberleri

 • 03:26Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Tasarısı Komisyonda Kabul Edildi (1)Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
 • 02:13Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel KuruldaTBMM Genel Kurulu'nda Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Tasarı'nın 2. bölümünde yer alan 8 madde kabul edildi.
 • 01:11Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel KuruldaTBMM Genel Kurulu'nda Danıştay Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 2. Bölümü'nün görüşmeleri devam ediyor.
 • 00:03Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel Kurul'daAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, yüksek yargıda yapılan düzenleme ile Yargıtay ve Danıştay üyeleri ile ilgili özlük haklarında herhangi bir kısıtlama ya da kaybın söz konusu olmayacağını bildirdi.
 • 16:59TBMM Genel KuruluAK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Keşke dövüşmeseydik, ölmeseydik, cezaevlerine girmeseydik.
 • 16:36Bingöl Cezaevinden Firar Davasında KararBingöl'de 18 PKK'lı hükümlü ve tutuklunun cezaevinden firar etmesiyle ilgili yargılanan dönemin Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Ceran ile cezaevinden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Adem Atasoy, ihmali davranışla görevi kötüye kullanma suçundan 2 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırıldı.
 • 16:31Chp, Meclis'te Terör Konulu Özel Gündem Yapılması İçin Önerge VerecekChp, Meclis'te Terör Konulu Özel Gündem Yapılması İçin Önerge VerecekChp, Meclis'te terör konulu özel gündem yapılması için önerge verecekCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Atatürk havalimanındaki terör saldırısı sonrasında Meclis'in rutin programında çalışmasını eleştirerek, terör konulu özel gündem yapılması için önerge vereceklerini bildirdi.
 • 15:326 Kişinin Öldüğü Kazada Kamyon Sürücüsüne 6 Yıl 8 Ay Hapis6 Kişinin Öldüğü Kazada Kamyon Sürücüsüne 6 Yıl 8 Ay HapisKastamonu'da, kamyon ile çarpışan otomobildeki 6 kişinin öldüğü kazayla ilgili tutuklu yargılanan kamyon sürücüsü Haydar İlyas, 6 yıl 8 ay hapis cezasına çartırıldı.
 • 15:22İhraç Edilen Savcı Kara'nın YargılanmasıYargıtay 5. Ceza Dairesinde, 17 Aralık soruşturmasını yürüten ve meslekten ihraç edilen Cumhuriyet Savcısı Celal Kara hakkında "görevi kötüye kullanma" suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi.
 • 15:07MHP Yalova İl Teşkilatı'ndan Bahçeli'ye DestekMHP Yalova İl Teşkilatı'ndan Bahçeli'ye DestekMHP Yalova İl Başkanı ve üst kurul delegeleri 19 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan MHP olağanüstü kurultayında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi destekleyeceklerini açıkladılar.
 • 12:08Meclis'teki 4 Parti Saldırıyı KınadıTBMM Genel Kurulu'nda, Yargıtay ve Danıştay'ın yapısını yeniden düzenleyen kanun tasarısı ile ilgili görüşmeler sürüyor.
 • 11:11Asılsız İhbarla Polislere Saldıran Teröristlerin Cezası OnandıVan'da asılsız ihbarda bulunarak polis ekiplerine saldıran teröristler ile onlara yardım eden sanıklara verilen hapis cezaları, Yargıtay 16. Ceza Dairesince onandı.
 • 06:35Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel KuruldaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, terör örgütü DAEŞ ile en etkili mücadele eden ülkenin Türkiye olduğunu belirterek, "Türkiye üzerinden, Türkiye Cumhuriyeti devleti onayıyla herhangi bir şekilde DEAŞ terör örgütüne terörist aktarımı yapılmamıştır.
 • 00:51Atatürk Havalimanı'ndaki PatlamaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanı'ndaki patlamaya ilişkin, "İlk bulgulara, verilere göre hangi terör örgütü tarafından gerçekleştirildiği de bilinmektedir ancak bunun tabii teyide muhtaç yönü var. Onlar teyit edildikten sonra kamuoyuyla da paylaşılacaktır.
 • 17:27Yüksek Yargı Düzenlemesi - Bumin/gerçeker/ertosun/ateşYüksek Yargı Düzenlemesi - Bumin/gerçeker/ertosun/ateşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin'in konuşması Eski Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'in konuşması Yargıtay Üyesi Ali Suat Ertosun'un konuşması Yargıtay Üyesi Mustafa Ateş'in konuşması Yüksek yargı düzenlemesi TBB tarafından eski yüksek yargı başkanları, akademisyenler ve yüksek yargı üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, TBMM'de görüşülen yüksek yargıya ilişkin tasarı değerlendirildi Türkiye Barolar Birliğince (TBB), eski yüksek yargı başkanları, akademisyenler ve yüksek yargı üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, TBMM'de görüşülen yüksek yargıya ilişkin düzenlemelerin yer aldığı tasarı ele alındı.
 • 17:2025 Aralık Darbeye Teşebbüs" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettiği" iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 69 sanığın yargılandığı dava, 5 Eylül'e ertelendi.
 • 16:45Feyzioğlu; Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruz 1Feyzioğlu; Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruz 1Dha Ankara - Feyzioğlu Adil yargılama yapabilen, hesap verebilen yargı istiyoruzTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 'Yargı nereye' konulu yuvarlak masa toplantısında konuşan yüksek yargının önceki başkanları ve baro başkanları, Yargıtay ve Danıştay'ın yeniden yapılandırmasıyla ilgili kanun tasarısını değerlendirdiler.
 • 16:30Feyzioğlu: Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruzFeyzioğlu: Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruzTürkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 'Yargı nereye?' konulu yuvarlak masa toplantısında konuşan yüksek yargının önceki başkanları ve baro başkanları, Yargıtay ve Danıştay'ın yeniden yapılandırmasıyla ilgili kanun tasarısını değerlendirdiler.
 • 16:22Ankara Garı Önündeki Terör Saldırısı İddianamesi (2)Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 10 Ekim 2015'te Ankara Garı önünde düzenlenen saldırıyla ilgili 10'u tutuklu 36 kişi hakkında hazırladığı iddianamede, "şüphelilerin Türkiye Cumhuriyeti devletini tağut ve düşman olarak gördükleri", "emniyet, silahlı kuvvetler, istihbarat birimleri, hidroelektrik santrallere yönelik saldırılar ile 1 Kasım 2015 seçimlerinin ertelenmesi için eylem hazırlığı yaptıkları" belirtildi.
 • 16:05MHP Kongresindeki Tüzük DeğişiklikleriYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, MHP'de muhalifler tarafından gerçekleştirilen "6. Olağanüstü Büyük Kongre"deki tüzük değişikliklerine ilişkin incelemenin, kongrenin iptali hakkında açılan davanın kesinleşmesinden sonra yapılması kararını verdi.
 • 15:02Yüksek Yargı DüzenlemesiTürkiye Barolar Birliğince (TBB), eski yüksek yargı başkanları, akademisyenler ve yüksek yargı üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, TBMM'de görüşülen yüksek yargıya ilişkin düzenlemelerin yer aldığı tasarı ele alındı.
 • 14:59Zirve Yayınevi Davası'nda Karar 9 Yıl Sonra, 28 Eylül'de AçıklanacakZirve Yayınevi Davası'nda Karar 9 Yıl Sonra, 28 Eylül'de AçıklanacakMalatya'da 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve 3 misyonerin öldürüldüğü Zirve Yayınevi Davası ile ilgili kararı, mahkeme 28 Eylül 2016 tarihinde 115. duruşmada açıklayacak.
 • 14:44Yargıtay, MHP'de Tüzük İncelemesini İptal Davası Sonrası YapacakYargıtay, MHP'de Tüzük İncelemesini İptal Davası Sonrası YapacakYargıtay, MHP'de tüzük incelemesini iptal davası sonrası yapacak. YSK Başkanı Sadi Güven, saat 16.00'da MHP'deki kongre sürecini YSK olarak görüşeceklerini söyledi.
 • 14:3640 Bin Kişiyi Dolandırdılar İki Yıl Sonra Yine Ortaya Çıktılar40 Bin Kişiyi Dolandırdılar İki Yıl Sonra Yine Ortaya ÇıktılarAylık 30-40 bin liralık kazanç vaadiyle, aralarında Tanju Çolak'ın da olduğu 40 bine yakın kişiyi dolandırmakla suçlanan Flexkom'un kurucuları 2 yıl aradan sonra yeniden ortaya çıktı.
 • 13:43Başbakan Yıldırım, Hayatımızdaki Yeni Değişiklikleri AçıkladıBaşbakan Yıldırım, Hayatımızdaki Yeni Değişiklikleri AçıkladıBaşbakan Binali Yıldırım, vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için yapılacak yeni düzelmeleri açıkladı.
 • 13:28Sivas Olayları DavasıSivas'ta 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin ölümüne ilişkin davadan dosyası ayrılan firari sanıklar Murat Sonkur, Eren Ceylan ve Murat Karataş'ın yargılanmasına devam edildi.
 • 11:53Kavak'ta Tayini Çıkan Hakim ve Savcılar İçin İftar VerildiKavak'ta tayini çıkan hakim ve savcılar için iftar verildi.
 • 11:3425 Aralık Darbeye Teşebbüs" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettiği" iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 69 sanığın yargılandığı davanın sekizinci duruşması başladı.
 • 10:35Bahçeli'nin Sağ Kolu: Bahçeli İstiyor Ama Kurultay İçin YSK'yı BekleyeceğizBahçeli'nin Sağ Kolu: Bahçeli İstiyor Ama Kurultay İçin YSK'yı BekleyeceğizMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bahçeli istiyor ama Kurultay için YSK'nın kararını bekleyeceğiz." dedi.
 • 01:49Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel KuruldaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, yüksek yargı düzenlemesine ilişkin tasarıyla, Yargıtay'daki daire sayısının 46'dan 24'e, Danıştay'daki daire sayısının 17'den 10'a, Yargıtay'daki üye sayısının 516'dan 200'e, Danıştay'daki üye sayısının ise 195'den 90'a indirildiğini bildirdi.
 • 00:02Deniz Baykal, 6 Yıl Sonra İlk Kez Meclis Kürsüsüne ÇıktıDeniz Baykal, 6 Yıl Sonra İlk Kez Meclis Kürsüsüne ÇıktıCHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili 6 yıl sonra ilk defa TBMM Genel Kurul'unda kürsüye çıktı, Hükümetin Danıştay'la ilgili kanunda yapmak istediği değişikliği eleştirdi.
 • 23:17Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel KuruldaHDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısında, DGM'leri mumla aratacak düzenlemeler olduğunu iddia ederek, "İktidara muhalif olan herkes bu mahkemelerde yargılanacak ve ceza alacak.
 • 17:12Savcı Fikret Seçen Hakkındaki İddianame Kabul EdildiBakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul'daki "Askeri casusluk" davasında, sanıklar lehine verilen TÜBİTAK raporunu dosyaya koymadığı gerekçesi savcı Fikret Seçen ile hakimler Metin Özçelik, Mehmet Ekinci ve Birol Bilen hakkında "iftira", "görevi kötüye kullanma" ve "resmi belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek" suçlarından hazırlanan iddianameyi kabul etti.
 • 16:57Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel Rapor (2)Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel Rapor (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu'nun konuşması Kamu Denetçiliği Kurumundan özel rapor Başdenetçi Ömeroğlu: "Yargıda gizli (yasa dışı) yapılanmaya ilişkin çözüm önerileri başlığı altında, Yargıtay ve Danıştayda meslekte kalmalarının uygun olmadığı tespit edilen bir kısım üyelerin emekli edilmesi gerekliliği değerlendirilmektedir" "Bir diğer çözüm önerisi, soruşturmalar sonucu gizli (yasa dışı) yapılanma mensubu oldukları delilleri ile ortaya konulan yüksek mahkeme üyelerinin, Yargıtay ve Danıştayın yetkili kurullarınca 'meslekten çekilmeye' davet edilerek sistem dışına çıkarılmaları da düşünülebilir.
 • 16:26Kdk Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu Soruları CevapladıKdk Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu Soruları CevapladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu'nun konuşması Kamu Denetçiliği Kurumundan özel rapor Başdenetçi Ömeroğlu: "Yargıda gizli (yasa dışı) yapılanmaya ilişkin çözüm önerileri başlığı altında, Yargıtay ve Danıştayda meslekte kalmalarının uygun olmadığı tespit edilen bir kısım üyelerin emekli edilmesi gerekliliği değerlendirilmektedir" "Bir diğer çözüm önerisi, soruşturmalar sonucu gizli (yasa dışı) yapılanma mensubu oldukları delilleri ile ortaya konulan yüksek mahkeme üyelerinin, Yargıtay ve Danıştayın yetkili kurullarınca 'meslekten çekilmeye' davet edilerek sistem dışına çıkarılmaları da düşünülebilir.
 • 16:09Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel Rapor (4)Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel Rapor (4)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu'nun konuşması Kamu Denetçiliği Kurumundan özel rapor Başdenetçi Ömeroğlu: "Yargıda gizli (yasa dışı) yapılanmaya ilişkin çözüm önerileri başlığı altında, Yargıtay ve Danıştayda meslekte kalmalarının uygun olmadığı tespit edilen bir kısım üyelerin emekli edilmesi gerekliliği değerlendirilmektedir" "Bir diğer çözüm önerisi, soruşturmalar sonucu gizli (yasa dışı) yapılanma mensubu oldukları delilleri ile ortaya konulan yüksek mahkeme üyelerinin, Yargıtay ve Danıştayın yetkili kurullarınca 'meslekten çekilmeye' davet edilerek sistem dışına çıkarılmaları da düşünülebilir.
 • 15:53MHP Eskişehir İlçe Teşkilatlarında Toplu İstifaMHP Eskişehir İlçe Teşkilatlarında Toplu İstifaEskişehir’deki 5 ilçenin Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatı üyeleri istifa ettiklerini açıkladılar.
 • 15:24Yüksek Yargı ile İlgili Yeni Düzenleme Protesto EdildiYüksek Yargı ile İlgili Yeni Düzenleme Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yargıçlar Sendikası Başkanı Mustafa Karadağ'ın konuşması Yüksek yargı ile ilgili yeni düzenleme protesto edildi Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) ve Yargıçlar Sendikası üyesi hakim ve avukatlardan oluşan bir grup, Yargıtay ve Danıştay üyelerinin görevini sona erdirecek yüksek yargı ile ilgili yeni düzenlemeyi protesto etti.
 • 14:40Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel RaporKamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, hazırladıkları "Adalet Sistemimizin Sorunları, İyileştirilmesi ve Güvenilirliğinin Artırılması" başlıklı özel raporu açıkladı.
 • 14:20Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu: Yüksek Mahkemeler Tek Çatı Altında ToplanmalıKamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, "Yargı birliği sisteminin gereği olarak bütün yüksek mahkemeler birleştirilerek tek bir mahkeme kurulmalı, ilk derece mahkemeleri, istinaf mahkemeleri de bu çatı altında yapılandırılmalıdır" dedi.
 • 14:13Yüksek Yargı ile İlgili Yeni Düzenleme Protesto EdildiYargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) ve Yargıçlar Sendikası üyesi hakim ve avukatlardan oluşan bir grup, Yargıtay ve Danıştay üyelerinin görevini sona erdirecek yüksek yargı ile ilgili yeni düzenlemeyi protesto etti.
 • 14:00Çankaya İlçe Seçim Kurulu: Mahkeme Karar Verene Kadar Seçim YapılamazÇankaya İlçe Seçim Kurulu'nun MHP Kurultayı'nın 10 Temmuz'da yapılamayacağına ilişkin kararının ayrıntıları da netleşti.
 • 13:08Ethem Sarısülük Davasında, TÜBİTAK'tan Rapor GelmediEthem Sarısülük Davasında, TÜBİTAK'tan Rapor GelmediAnkara'da, 1 Haziran 2013'te Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen Ethem Sarısülük'ün davasında, TÜBİTAK raporu gelmediğinden mahkeme duruşmayı 19 Eylül'e erteledi.
 • 13:03Ethem Sarısülük'ün Ölümüne İlişkin DavaEthem Sarısülük'ün Ölümüne İlişkin DavaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aksaray Adliyesi'nden genel detaylar Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin dava Aksaray Ağır Ceza Mahkemesinde, Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin polis memuru Ahmet Şahbaz hakkında açılan davanın üçüncü duruşması sona erdi Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin polis memuru Ahmet Şahbaz hakkında açılan davanın üçüncü duruşması, Aksaray Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.
 • 12:55Ethem Sarısülük Davasına Devam EdildiEthem Sarısülük Davasına Devam EdildiAnkara’da, 1 Haziran 2013 tarihinde Kızılay Meydanı’ndaki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük’ün öldürülmesiyle ilgili polis memuru Ahmet Şahbaz’ın yargılanmasına, Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün de devam edildi.
 • 12:39Ethem Sarısülük Davasında, Tübitak'tan Rapor GelmediEthem Sarısülük Davasında, Tübitak'tan Rapor GelmediAnkara'da, 1 Haziran 2013 tarihinde Kızılay Meydanı'ndaki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ün öldürülmesi ile ilgili polis memuru Ahmet Şahbaz'ın yargılanması, güvenlik gerekçesiyle alındığı Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
 • 12:34Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, Adalet Sisteminin Sorunları, İyileştirilmesi ve...Kamu Başdenetçisi Mehmet Nihat Ömeroğlu, "Sorunu kaynağında çözemezsek sürekli radikal kararlar almak zorunda kalacağız" dedi.
 • 12:15Ethem Sarısülük'ün Ölümüne İlişkin DavaGezi Parkı odaklı olaylar sırasında Ethem Sarısülük'ün ölümüne ilişkin polis memuru Ahmet Şahbaz hakkında açılan davanın üçüncü duruşması, Aksaray Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.
 • 12:04Çankaya İlçe Seçim Kurulu'ndan MHP Kararı: 10 Temmuz'da Kurultay YapılamazÇankaya İlçe Seçim Kurulu'ndan MHP Kararı: 10 Temmuz'da Kurultay YapılamazMHP'de 10 Temmuz'da yapılması planlanan olağanüstü kurultay bilmeceye döndü. Çankaya İlçe Seçim Kurulu 10 Temmuz'da seçimli kurultay yapılamayacağı kararını verdi.
 • 11:3025 Aralık Darbeye Teşebbüs" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettiği" iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 69 sanığın yargılandığı davanın yedinci duruşması başladı.