16:2100
SON DAKİKA YARGITAY HABERLERİ

Son Dakika Yargıtay Haberleri

   

  Türbana İzin Vermedi, Ceza Aldı, Son Dersini Verip Cezaevine Girdi (3)

  Türbana İzin Vermedi, Ceza Aldı, Son Dersini Verip Cezaevine Girdi (3)

  Yanında GAZAP ÜZÜMLERİ İLE KARİKATÜR KİTABINI GÖTÜRDÜ İzmir Ege Üniversitesi'nde, türbanlı öğrencilerin 2012 yılının başındaki şikayeti üzerine 'Öğrenim özgürlüğünü engellediği' gerekçesiyle aldığı 2 yıl 1 aylık cezası Yargıtay tarafından onanan Prof. Dr. Renan Pekünlü, teslim olmak için Foça Açık Cezaevi'ne geldi. (Bugün 16:14)

   

  Prof. Dr. Pekünlü Cezaevine Girdi

  Prof. Dr. Pekünlü Cezaevine Girdi

  İzmir Ege Üniversitesi’nde, başörtülü öğrencileri fakülte binasına almadığı için 2 yıl 1 ay hapis cezası alan Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, son dersini verdikten sonra cezaevi yakınında inip arkadaşları ile birlikte yaklaşık 2 kilometre yürüdükten sonra cezaevine teslim oldu. (Bugün 15:57)

   

  Sakarya'daki Cinsel İstismar Davası 6 Yıl Sonra Karara Bağlandı

  Sakarya'daki Cinsel İstismar Davası 6 Yıl Sonra Karara Bağlandı

  Sakarya’nın Geyve ilçesinde, 2008 yılında komşusunun cinsel istismarına uğradığı iddiasıyla mahkemeye başvuran genç kızın davası 6 yıl sonra karara bağlandı. (Bugün 15:55)

   

 

  Geniş Haber) Hayyam Garipoğlu Tutuklandı

  Geniş Haber) Hayyam Garipoğlu Tutuklandı

  Münevver Karabulut cinayetine ilişkin yargılandığı davada "suçluyu kayırmaktan" aldığı 3 yıl hapis cezası onanan ve hakkında yakalama kararı bulunan İşadamı Hayyam Garipoğlu tutuklandı. (Dün 14:16)

   

  Hayyam Garipoğlu Tutuklandı

  Münevver Karabulut'un öldürülmesi davasında hakkında kesinleşmiş 3 yıl hapis cezası bulunan Cem Garipoğlu'nun amcası iş adamı Hayyam Garipoğlu, tutuklandı. (Dün 14:09)

   

  Kazada Ölen Didem ve Ezgi'ye Çiçek ve Pankartlı Anma

  Kazada Ölen Didem ve Ezgi'ye Çiçek ve Pankartlı Anma

  Bursa'da, yolun karşısına geçmek isterlerken minibüsün çarpması sonucu yaşamlarını yitiren Didem Zeynep Çakar ile Ezgi Nil Topuz ölümlerinin 4. yılında anıldı. (Dün 14:03)

   

  İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Toplandı

  İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Toplandı

  ANKARA (İHA) – TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Dün itibariyle cezaevlerinde 156 bin 195 tutuklu ve hükümlü bulunuyor. (Dün 13:47)

   

  Bankalar Şimdi "DELİL" İçin Bedel Almaya Başladı!

  Dosya masrafları konusunda bankalara karşı zafer kazanan tüketicilerin karşısına şimdide "delil bedeli" çıkıyor. (Dün 13:46)

   

  Deniz Baykal: 17 Aralık Vicdanları, Adaleti Kanatıyor

  CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları ile ilgili olarak, “Bu çok büyük bir adalet yarasıdır. (Dün 13:35)

   

  1. Enerji Hukuku ve Yargı Kararları Sempozyumu

  Yargıtay Başkanı Alkan; "Kayıp kaçak miktarının düzenli alım ve ödeme yapan aboneden tahsil edilmesi ne vicdanidir ne de hakkaniyete uygundur" (Dün 12:43)

   

  Hayyam Garipoğlu Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi

  Münevver Karabulut'un öldürülmesine ilişkin dava kapsamında hakkında 3 yıl kesinleşmiş hapis cezası kararı bulunan Hayyam Garipoğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Dün 12:13)

   

  Bursa'da Liseli Kızlarının Kazada Öldüğü Yolu Çiçeklerle Bezediler

  Bursa'da okula giderken geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden liseli iki kızın aileleri, kazanın yaşandığı İzmir yolunu çiçeklerle bezedi. (Dün 10:47)

   

  Liseli Kızların Ölüm Yolu Çiçeklerle Bezendi

  Liseli Kızların Ölüm Yolu Çiçeklerle Bezendi

  Bursa'da okul yolunda hayatını kaybeden liseli iki kızın yakınları, kazanın meydana geldiği İzmir yolunu çiçeklerle bezedi. (Dün 10:17)

   

  İşçilerden Taşeron isyanı !

  Yargının kadrolu işçi olduklarına karar vermesine rağmen 4 yıldır hakları tanınmayan binlerce taşeron yol işçisi, Karayolları Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı. İşçilerin öfke ve coşkusunun öne çıktığı eylemde, "kral çıplak" diyerek, hükümeti yargı kararlarını uygulamaya çağırdı. (Dün 10:07)

   

  Yargıtay Başkanı Alkan: Bundan Sonra Yapılacak Açıklamalar Polemik Konusu Olur

  Yargıtay Birinci Başkanı Ali Alkan, Adalet Bakanlığı’nın kendisinin 24 Kasım tarihli ‘Dairelerin nasıl oluşacağına yön veren düzenleme açıkça yargıya müdahaledir. (Dün 09:57)

   

  Bursa'da Liseli Kızların Ölüm Yolu Çiçeklerle Bezendi

  Bursa'da Liseli Kızların Ölüm Yolu Çiçeklerle Bezendi

  Bursa'da okul yolunda hayatını kaybeden liseli iki kızın yakınları, kazanın meydana geldiği İzmir yolunu çiçeklerle bezedi. (Dün 09:09)

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  Adalet Bakanı Bozdağ, TBMM Genel Kurulu’nda, “hakim ve savcılar daha fazlasını almayı hak ediyorlar. (Dün 04:09)

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Adalet Bakanı Bozdağ: "Değişikliğin gizli bir ajandası yoktur." (Dün 00:23)

   

  "Herhangi Bir Af Düşüncemiz Yok"

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Herhangi bir af düşüncemiz yok." dedi. (Dün 00:22)

   

  'Cezaevlerinde Kimlerin Bulunacağı Yasalarla Bellidir'

  "Cezaevlerinde Kimlerin Bulunacağı Yasalarla Bellidir"

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Abdullah Öcalan'a sekretarya kurulmasıyla ilgili olarak, "Cezaevlerinde kimlerin bulunacağı yasalarla bellidir." dedi. (Dün 00:06)

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  TBMM Genel Kurulu'nda kamuoyunda 'yargı paketi' olarak bilinen, hakim ve savcıların maaşlarına iyileştirme yapılmasını sağlayan ve 'kuvvetli şüphe' şartının 'makul şüphe'ye dönüştüren 'Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Albay Muharrem Köse'nin Avukatından Açıklama

  Sayın yazı işleri müdürlerinin dikkatine 'GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDAN 'GİZLİ TANIK' AÇIKLAMASI' başlıklı haberi yapılan yanlışlık nedeniyle iptal ediyoruz. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP'li Aldan: "Teklif reform değil, yargıya daha sağlam ayakla basmanın aracıdır" HDP'li Kaplan: "Yakında 46 termik santral ve HES, 25 şeker fabrikası özelleştirilecek. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Hakim ve savcılara ücret artışı, makul şüphe üzerine üst ve yer araması yapılabilmesi ile Yargıtay ve Danıştay'ın üye ve daire sayılarının artırılmasını içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesine başlandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Bursa'da Evlilik Dışı İlişkiden Doğan Bebeğin Öldürülmesiyle İlgili Davada Karar

  Gemlik ilçesinde, evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya gelen bebeği boğarak öldürdükleri iddiasıyla yargılanan bebeğin biyolojik babası ve annesi ile anneannesine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi Bebeğin babası olan polis memuru, tutuksuz yargılandığı davada karar sonrası tutuklandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Köse'nin Avukatı Ahi Açıklaması

  "(Genelkurmay ve MSB'ye sahte isimli ihbar mektubu gönderen kişiler) Bu kişilerin, Askeri Yargıtayda devam eden disiplin ve adli soruşturmaları, etkileme maksadıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak 'paralel yapı' iddialarıyla ilgili devam eden soruşturma kapsamında ifade verdikleri düşünülmektedir" "Bu kişilerin şahsi menfaatleri doğrultusunda gerçeklerle hiçbir ilgisi olmayan mesnetsiz iddiaları, kendileri hakkında yapılabilecek adli ve idari işlemleri etkisiz kılma ve bu süreçte (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan 'Gizli Tanık' Açıklaması

  'ASKERİ Yargıtay'da üye olarak görev yapan bir kişi gizli tanık sıfatıyla ifade verdi' iddiaları üzerine Genelkurmay Başkanlığı yazılı açıklama yaptı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yargıtay Başkanı Alkan'ın Açıklamaları

  Adalet Bakanlığı: "Kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak, TBMM'nin yetki ve görevleri arasındadır. (25 Kasım 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 16:21:37. #1.13#