14:3800
SON DAKİKA YARGITAY HABERLERİ

Son Dakika Yargıtay Haberleri

  Salih Mirzabeyoğlu 16 Yıl Sonra Serbest Bırakıldı

  Salih Mirzabeyoğlu 16 Yıl Sonra Serbest Bırakıldı

  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliyesine karar verilen İBDA-C davasında hüküm giyen Salih Mirzabeyoğlu 16 yıl sonra serbest bırakıldı. (Bugün 00:38)

   

  Savcı Çimen: Başbakan'ı Dinlediğimiz İspat Edilsin İstifa Ederim

  Savcı Çimen: Başbakan'ı Dinlediğimiz İspat Edilsin İstifa Ederim

  Selam soruşturmasının eski savcılarından olan Adnan Çimen,"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanları ya da MİT Müsteşarı'nı dinlediğim ispat edilsin istifa ederim" dedi. (Dün 20:04)

   

  Polislere Yönelik Operasyon Meclis Gündeminde

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 123. birleşimi yoklama ile saat 15.00'te açıldı. (Dün 18:41)

   

  Gözaltındaki Polislere Yakınlarından Destek

  Gözaltındaki Polislere Yakınlarından Destek

  İstanbul'da, sahur öncesi düzenlenen operasyonda gözaltına alınan KCK, Balyoz ve yolsuzluk operasyonlarını yürüten emniyet mensuplarının yakınları ve avukatları, İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yaptı. (Dün 18:39)

   

  İbda/c Davası

  İBDA/C davasından hükümlü, kamuoyunda "Salih Mirzabeyoğlu" olarak tanınan Salih İzzet Erdiş'in yeniden yargılanmasına ilişkin talebini kabule değer görülerek, tutuklulukta ve infazda geçirdiği süre de dikkate alınarak, tahliyesine karar verildi Mirzabeyoğlu'nun avukatı Ölçer, müvekkilinin Bolu'da başka bir suçtan da cezası bulunduğunu hatırlatarak, yarın müvekkilinin tutuklu kaldığı sürenin bu cezadan mahsup edilmesi talebiyle Bolu Adliyesi'ne başvuracağını belirtti. (Dün 17:57)

   

  Emekli Yargıtay Savcısı Gündel: Polislerin Günahı Savcının Emrini Uygulamak

  Emekli Yargıtay Savcısı Gündel: Polislerin Günahı Savcının Emrini Uygulamak

  Emekli Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gündel, KCK, Balyoz ve yolsuzluk soruşturmalarında görev alan polislerin gözaltına alınmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. (Dün 17:49)

   

  Mirzabeyoğlu İçin Tahliye Kararı Çıktı

  Mirzabeyoğlu İçin Tahliye Kararı Çıktı

  Haber Cem TURSUN İstanbul DHA İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) örgütünün lideri olarak yargılandığı davada Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Salih Mirzabeyoğlu için tahliye kararı çıktı. (Dün 17:31)

   

  Mirzabeyoğlu İçin Tahliye Kararı Çıktı

  C) örgütünün lideri olarak yargılandığı davada "Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Salih Mirzabeyoğlu için tahliye kararı çıktı. (Dün 17:14)

   

  Bayram Oteli'nin Sahibi 286 Bin Lira Tazminata Mahkum Oldu

  Bayram Oteli'nin Sahibi 286 Bin Lira Tazminata Mahkum Oldu

  Van'da 9 Kasım 2011'de meydana gelen depremde yıkılan Bayram Otelin enkazında hayatını kaybeden Muhammed Abdullah Çiftçibaşı'nın ailesi tarafından açılan dava sonuçlandı. (Dün 14:04)

   

  Başkent'te Bayraklar Yarıya İndirildi

  Başkent'te Bayraklar Yarıya İndirildi

  Filistin halkıyla dayanışma kapsamında 3 günlük yas ilan edilmesi kararının ardından Başbakanlık, Bakanlıklar, kurum ve kuruluşlarda bayraklar yarıya indirildi. (Dün 12:03)

   

  Bir Babanın Feryadı

  Bir Babanın Feryadı

  Denizli'de eşinden boşanan Zafer Yaşar, velayeti annelerinde olan ikiz çocuklarının dövüldüğünü iddia ederek çocuklarının kendisine verilmesini istedi. (Dün 11:45)

   

  Polis Babanın Velayet Mücadelesi

  Polis Babanın Velayet Mücadelesi

  Denizli'de 6 yıl önce evlendiği eşinden boşanan 40 yaşındaki polis memuru Zafer Yaşar, mahkemenin velayetini anneye verdiği 4 yaşındaki ikiz çocukları A.E.Y ve A.E.Y.'nin ayrıldığı eşi tarafından dövüldüğünü iddia ederek çocuklarının kendisine verilmesini istedi. (Dün 11:39)

   

  MİLLİ PİYANGO 19 Temmuz Sonuçları - MPİ 19 Temmuz Sıralı Tüm Liste (MİLLİ PİYANGO Sorgulama)

  MİLLİ PİYANGO 19 Temmuz Sonuçları - MPİ 19 Temmuz Sıralı Tüm Liste (MİLLİ PİYANGO Sorgulama)

  Milli Piyango 19 Temmuz sonuçları, Milli Piyango İdaresi tarafından çekilişi yapılan 19 Temmuz Milli Piyango çekilişi sonuçları sıralı tam liste ile burada. Milli Piyango 19 Temmuz çekilişi sonuçları burada. 19 Temmuz 2014 Milli Piyango bilet sorgulama, Milli Piyango çekilişi sonuçları, Milli Piyango 19 Temmuz sonuçları haberler.com'da... (Dün 11:35)

   

 

  Ahmet Gündel: Emniyet, Yürütmenin Tokatlayabileceği Bir Güçtür

  Ahmet Gündel: Emniyet, Yürütmenin Tokatlayabileceği Bir Güçtür

  Emekli Yargıtay Savcısı Gündel, operasyonlarda polislerin gözaltına alınmasına tepki göstererek, "Emniyet güçleri yürütmenin tokatlayabileceği bir güçtür." dedi. (Dün 11:27)

   

  Bayram Oteli Davasında Tazminat Kararı

  Van'da 9 Kasım 2011'de meydana gelen depremde yıkılan Bayram Oteli'nin bağlı olduğu Mehmet Sıddık Bayram San. Tic. ve Ltd. Şti. (Dün 11:24)

   

  Adalet Bakanı Bozdağ'dan Hakim Ve Savcılar Çıkışı

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'de hakim ve savcıların bir kısmının Gülen'in hakim ve savcısı diye anılması bizim açımızdan düşülebilecek en kötü durumdur" dedi. (Dün 08:36)

   

  Bozdağ: ''Yargıtay, Danıştay dahil, hakim ve savcılarımızın ücretlerinde iyileştirmeler yapacağız' -

  Bozdağ: ''Yargıtay, Danıştay dahil, hakim ve savcılarımızın ücretlerinde iyileştirmeler yapacağız" -

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hakim ve savcıların, anayasa, hukuk, vicdan, kanun dışında başka yerlere, gruplara, kişilere bağlılıkla görev yapması halinde orada adaletin bulunamayacağını belirterek, "Kime hizmet ediyorsa onun çıkarının kılıcı olan bir hakim ve savcı bulursunuz. Halbuki hakim ve savcı kimsenin kılıcı olmamalı" dedi. (Dün 04:04)

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  "Anayasa, hukuk, vicdan, kanun dışında başka yerlere, başka gruplara, başka kişilere bağlılıkla hakim ve savcılar görev yaparsa orada adalet bulamazsınız, kime hizmet ediyorsa onun çıkarının kılıcı olan bir hakim ve savcı bulursunuz. Halbuki hakim ve savcı kimsenin kılıcı olmamalı" "Tarikatlar, mezhepler, (Dün 00:17)

   

  Ansan, Sözleşmede Olmasına Rağmen Antalya Büyükşehir Logosunu Kullanmadı

  Ansan, Sözleşmede Olmasına Rağmen Antalya Büyükşehir Logosunu Kullanmadı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yapılan sözleşmesinde bulunmasına rağmen, 13.Akdeniz Şiir Günleri'nde belediyenin logosunu kullanmayan Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN), bulunduğu binadan çıkartılıyor. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  CHP'de Kılıçdaroğlu Hazırlığı

  CHP'de Kılıçdaroğlu Hazırlığı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muğla ziyareti öncesi CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk başkanlığında eski milletvekilleri, eski il başkanları, Menteşe ve Büyükşehir belediye Başkanının katıldığı toplantı yapıldı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  ANSAN'dan Tahliye Tepkisi

  ANSAN'dan Tahliye Tepkisi

  Antalya Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Çakcıl, Kalekapısı'nda 22 yıldır kendilerine tahsisli olan alandan tahliye edilmeleri kararına tepki gösterdi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

  Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık sürecinin ardından gündeme oturan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile ilgili çalışmaların olduğunu belirterek, “Belki de kaldırırız. Böyle bir TİB olamaz. Zaten MİT bu işi yapıyor. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan: TİB'i Kaldırıp Yetkilerini MİT'e Devredeceğiz

  Erdoğan: TİB'i Kaldırıp Yetkilerini MİT'e Devredeceğiz

  Başbakan Erdoğan, "Böyle bir TİB olmaz. Zaten MİT de bu işi yapabiliyor. TİB'i kurumsal olarak kaldırıp yetkilerini MİT'e devredeceğiz." dedi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Erdoğan: TİB'i Kaldırıp Yetkilerini MİT'e Devredeceğiz

  Başbakan Erdoğan, "Böyle bir TİB olmaz. Zaten MİT de bu işi yapabiliyor. TİB'i kurumsal olarak kaldırıp, yetkilerini MİT'e devredeceğiz." dedi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Yargıtay'dan Elektrik Şirketine: Hırsızı Bul Bedeli Ondan Tahsil Et

  Elektrik kurumlarının tüketiciden haksız yere kestiği kayıp kacak bedelleri için Yargıtay’dan tüketicilerin lehine karar çıktı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Yargıtayın İş Bölümü Kararı Resmi Gazete'de

  Yargıtay Büyük Genel Kurulunun, Yargıtayın "iş bölümüne ilişkin değişikliğin 2014 yılı kasım ayında göreve başlayacağı açıklanan Bölge Adliye Mahkemelerinin faaliyete geçmesinden sonra yapılması, bu nedenle dairelerin görevlerinde ve sayısında şimdilik bir değişikliğe gidilmemesi"ne ilişkin kararı, Resmi Gezete'de yayımlandı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bankaların Ödemek Zorunda Kaldığı Dosya Masrafları, Açıkgözlere Yaradı

  Bankaların Ödemek Zorunda Kaldığı Dosya Masrafları, Açıkgözlere Yaradı

  100'ün üzerinde firma, bankaların tüketicilerden tahsil ettikleri dosya masraflarının geri almak için aracılık edeceklerini öne sürerek, vatandaşlardan para alıyor. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Yargıtay, Doğmamış Çocuğa Verilen Tazminat Kararını Bozdu

  İstanbul’da bir inşaatta, 2007 yılında kalıp ustası olarak çalışırken sol gözüne çivi isabet etmesi sonucu yüzde 45.2 oranında sürekli göremez raporu alan işçinin, mahkemece 2010 doğumlu çocuğuna verilen 5 bin liralık tazminat Yargıtay’dan döndü. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Yargıtay'da 2014 Yılına Devreden Dosya Sayısı 519 Bin 669 Oldu

  Yargıtay Büyük Genel Kurulu, 17 Temmuz 2014 günü, Birinci Başkanlık Kurulu’nun 16 Temmuz 2014 tarih, 131 sayısı ile hazırlanan ‘iş bölümüne ilişkin karar tasarısını’ oy birliği ile karara bağladı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bozdağ: 'Ankara'da mı yazılıyor bu kararlar, başka yerlerde mi?' -

  Bozdağ: "Ankara'da mı yazılıyor bu kararlar, başka yerlerde mi?" -

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "(Zekeriya Öz'ün paylaştığı Tweetlerle ilgili) HSYK'nın Başkanı olarak HSYK'yı bir kez daha göreve davet ediyorum. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Bozdağ: 'HSYK'yı bir kez daha göreve davet ediyorum' -

  Bozdağ: "HSYK'yı bir kez daha göreve davet ediyorum" -

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "(Zekeriya Öz'ün paylaştığı Tweetlerle ilgili) HSYK'nın Başkanı olarak HSYK'yı bir kez daha göreve davet ediyorum. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  "(Zekeriya Öz'ün paylaştığı Tweetlerle ilgili) HSYK'nın Başkanı olarak HSYK'yı bir kez daha göreve davet ediyorum. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Torba Kanun Tasarı' TBMM Genel Kurulu'nda

  Torba Kanun Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda

  Temel kanun olarak görüşülen tasarının 1 25 maddelerini kapsayan birinci bölümü kabul edildi Kabul edilen maddelere göre, sendikalarda işkolu barajı yüzde 1'e sabitlenecek. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  40 Günlük Adli Tatil Yarın Başlıyor

  Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen 40 günlük adli tatil yarın başlıyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Adli Tatil Yarın Başlıyor

  Adli Tatil Yarın Başlıyor

  Yargıda toplu izin kullanımı anlamına gelen adli tatil, 20 Temmuz Pazar günü başlıyor Adli tatil boyunca nöbetçi mahkemeler görev yapacak. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  MİLLİ PİYANGO 19 Temmuz Sonuçları - MİLLİ PİYANGO Sorgulama - MPİ 19 Temmuz Sıralı Tüm Liste

  MİLLİ PİYANGO 19 Temmuz Sonuçları - MİLLİ PİYANGO Sorgulama - MPİ 19 Temmuz Sıralı Tüm Liste

  Milli Piyango sonuçları burada. Milli Piyango 19 Temmuz sonuçları, Milli Piyango İdaresi tarafından çekilişi yapılan 19 Temmuz Milli Piyango çekilişi sonuçları sıralı tam liste ile burada. 19 Temmuz 2014 Milli Piyango bilet sorgulama, Milli Piyango çekilişi sonuçları, Milli Piyango 19 Temmuz sonuçları haberler.com'da... (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Hdp Muş İl Başkanı Erdenci'den Başbakan'a Tepki

  Hdp Muş İl Başkanı Erdenci'den Başbakan'a Tepki

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş İl Başkanı Robin Erdenci, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın eski Türkiye’de özgürlüklerin olmadığı açıklamalarına tepki göstererek, "Başbakan, eski Türkiye'yi yeni Türkiye olarak pazarlamaya çalışıyor. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bayburt Belediye Başkanı Memiş'e Ziyaret

  Bayburt Belediye Başkanı Memiş'e Ziyaret

  Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdulkadir İlhan, Bayburt Belediye Başkanı Memiş'i ziyaret etti. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.07.2014 14:38:31. #1.12#