SON DAKİKA YARGITAY HABERLERİ

Son Dakika Yargıtay Haberleri

 • 30 Ağustos 2016 16:19Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliyede Kutlamaları Kabul Etti (2)Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliyede Kutlamaları Kabul Etti (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkomutan sıfatıyla, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamalarını kabul etti.
 • 30 Ağustos 2016 13:0030 Ağustos Zafer BayramıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkomutan sıfatıyla, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamalarını kabul etti.
 • 30 Ağustos 2016 08:36PKK'nın Kara Kutusu, Kandil'de ÖldüPKK'nın Kara Kutusu, Kandil'de ÖldüCezaevinden sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen ancak tedavi görmek yerine Kandil'e giden PKK'nın 'kara kutusu' olarak da bilinen sözde Balkanlar sorumlusu Mecit Gümüş, 22 Ağustos'ta öldü.
 • 29 Ağustos 2016 17:03Yargıtay Başkanlığı AçıklamasıYargıtay Başkanlığı AçıklamasıYargıtay Başkanlığından yapılan açıklamada, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının kurum tarafından büyük bir özenle ve titizlikle korunduğu belirtilerek, "Kapasitesi sınırlı ve güvenlik açısından sıkıntılı olabileceği anlaşılan bir otelin toplantı salonu yerine sahibi devlet ve millet olan bir kongre salonunda bu toplantının yapılacak olmasının nasıl yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını zedeleyeceğini anlamakta zorluk çekmekteyiz.
 • 29 Ağustos 2016 17:01Yargıtay'dan Adli Yıl Açılış Törenine İlişkin AçıklamaYargıtay'dan Adli Yıl Açılış Törenine İlişkin AçıklamaYargıtay Başkanlığı’ndan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek Adli Yıl Açılış Törenine ilişkin yapılan açıklamada, "Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı kurumumuz tarafından büyük bir özenle ve titizlikle korunmakta olup; kapasitesi sınırlı ve güvenlik açısından sıkıntılı olabileceği anlaşılan bir otelin toplantı salonu yerine sahibi devlet ve millet olan bir kongre salonunda bu toplantının yapılacak olmasının nasıl yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını zedeleyeceğini anlamakta zorluk çekmekteyiz" denildi.
 • 29 Ağustos 2016 16:43Yargıtay'dan 'Adli Yıl Açılışı' Açıklaması: Yargı Bağımsızlığı ve Tarafsızlığını Zedeleyeceğini...Yargıtay'dan 'Adli Yıl Açılışı' Açıklaması: Yargı Bağımsızlığı ve Tarafsızlığını Zedeleyeceğini...YARGITAY Başkanlığı, Adli Yıl Açılış Töreni'nin Beştepe'deki Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak olmasıyla ilgili "Bilinmelidir ki yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı kurumumuz tarafından büyük bir özenle ve titizlikle korunmakta olup; kapasitesi sınırlı ve güvenlik açısından sıkıntılı olabileceği anlaşılan bir otelin toplantı salonu yerine sahibi devlet ve millet olan bir kongre salonunda bu toplantının yapılacak olmasının nasıl yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını zedeleyeceğini anlamakta zorluk çekmekteyiz" dedi.
 • 29 Ağustos 2016 16:29Sivasspor Şike Sürecindeki Kayıplarını Tff'den Talep EdecekSivasspor Şike Sürecindeki Kayıplarını Tff'den Talep EdecekTFF 1. Lig ekiplerinden Sivasspor, şike sürecinde yaşadığı maddi kaybı Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) talep etmeye hazırlanıyor.
 • 29 Ağustos 2016 16:28Yargıtay'dan Beştepe'de Tören Savunması: Anlamakta Güçlük Çekiyoruz!Yargıtay'dan Beştepe'de Tören Savunması: Anlamakta Güçlük Çekiyoruz!Yargıtay, Adli Yıl Açılış Töreni'nin Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olmasına karşı gelen 'Yargı bağımsızlığı zedelenir.' itirazlarına cevap verdi.
 • 29 Ağustos 2016 15:56Bolu CHP'li Özcan Fetö'nün Ysk'ya Sızdığı Konusunda Ciddi Şüphelerim VarBolu CHP'li Özcan Fetö'nün Ysk'ya Sızdığı Konusunda Ciddi Şüphelerim VarCHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sızdığı konusunda ciddi şüpheleri olduğunu söyledi.
 • 29 Ağustos 2016 15:38Yılın Doktoru'nu Bıçaklayan Sanığa 3 Yıl 9 Ay Hapis CezasıYılın Doktoru'nu Bıçaklayan Sanığa 3 Yıl 9 Ay Hapis CezasıÇANAKKALE'de, yılın doktoru seçilen Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Yusuf İlker Çömez'i bıçakla yaralayıp, tehdit ve hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 20 yaşındaki Faruk Y., 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 29 Ağustos 2016 15:21CHP'li Özcan: Fetö'nün Ysk'ya Sızdığı Konusunda Ciddi Şüphelerim VarCHP'li Özcan: Fetö'nün Ysk'ya Sızdığı Konusunda Ciddi Şüphelerim VarCHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sızdığı konusunda ciddi şüpheleri olduğunu söyledi.
 • 29 Ağustos 2016 09:55Hakan Uzan'ın Eski Eşi İçin Kırmızı BültenHakan Uzan'ın Eski Eşi İçin Kırmızı Bültenİstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi, firari işadamı Hakan Uzan'ın eski eşi Özlem Hanife Uzan hakkında da kırmızı bülten çıkarılmasını talep etti.
 • 28 Ağustos 2016 13:58Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Danıştay ve Yargıtay personeli 102 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
 • 27 Ağustos 2016 14:33CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu (3) AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne ilişkin, "Güzel ama biz olsaydık iktidarda, mesela tüp geçit yapardık.
 • 27 Ağustos 2016 13:40Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin Cerablus'a Girmesi, Oraya Müdahalenin Yapılmasını Olağan, Normal...CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin Cerablus’a girmesi, Şam’a, Rusya’ya, Amerika’ya bu konuda bilgi verilmesi, dolayısıyla oraya müdahalenin yapılmasını olağan, normal karşılıyoruz, destekliyoruz.
 • 27 Ağustos 2016 13:12İflas Eden Dev Şirketin Malları İcradan Satışa Çıkarıldıİflas Eden Dev Şirketin Malları İcradan Satışa ÇıkarıldıAntalya'da varlıkları 1 milyar doları aşan ve bir dönem Türkiye'nin en büyükleri arasındayken iflasına karar verilen Ataç Grubu'nun taşınmazları icradan satışa çıkarıldı.
 • 27 Ağustos 2016 12:36Adli Yıl Açılış TöreniAdli Yıl Açılış TöreniTürkiye Barolar Birliği (TBB), 2016-2017 Adli Yıl Açılış Töreni'ne katılmama kararı aldı.
 • 27 Ağustos 2016 12:17Türkiye Barolar Birliği Adli Yıl Açılışına KatılmayacakTürkiye Barolar Birliği Adli Yıl Açılışına KatılmayacakTBB Başkanı Feyzioğlu'nun 'güzel müjdeli bir haber' deyip katılacağını duyurduğu açılışla ilgili yazılı açıklama geldi. TBB Başkanlığı açılışın Külliye'de yapılacak olmasından dolayı katılmama kararı aldı.
 • 26 Ağustos 2016 15:48Lise Yurdunda Çekiçli Cinayetin Sanığına Yeniden YargılamaLise Yurdunda Çekiçli Cinayetin Sanığına Yeniden YargılamaBURSA'da, 4 yıl önce lise pansiyonunda yemekhane görevlisi 58 yaşındaki İbrahim Yeğen'i başına çekiçle vurduktan sonra boğazını keserek öldürmekten yargılanıp, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan olay zamanı 17 yaşında olan Mehmet Karaman hakkında verilen karar, az ceza verildiği gerekçesiyle Yargıtay tarafından bozuldu.
 • 26 Ağustos 2016 15:11Bursa'da Yurt Görevlisinin Öldürülmesi DavasıBursa'da, yatılı lise yurdunda temizlik görevlisinin boğazını keserek, öldürdüğü iddiasıyla 20 yıl hapse çarptırılan ve cezası Yargıtay tarafından bozulan öğrencinin, yeniden yargılanmasına başlandı.
 • 26 Ağustos 2016 14:27Yargıtay, Hademenin Boğazını Kesen Öğrenciye Verilen Cezayı Az BulduYargıtay, Hademenin Boğazını Kesen Öğrenciye Verilen Cezayı Az BulduYargıtay, Bursa'da bir lise yurdunda "İyi temizlik yap" kavgası sırasında temizlik görevlisini boğazını keserek öldüren ve 20 yıl hapse mahkum olan öğrencinin cezasını az buldu.
 • 26 Ağustos 2016 14:22Bayram Oteli'nin Sahibine Şartlı TahliyeVan’da meydana gelen depremde yıkılan ve 24 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli’nin tutuklu sahibi Tevfik Bayram, şartlı olarak tahliye edildi.
 • 25 Ağustos 2016 20:54Yargıtay Üyesi Mustafa Akarsu Gözaltına AlındıYargıtay Üyesi Mustafa Akarsu Gözaltına AlındıFETÖ soruşturması kapsamında aranan Yargıtay üyesi Mustafa Akarsu, Sakarya'da gözaltına alındı.
 • 25 Ağustos 2016 20:50Yargıtay Eski Üyesi Mustafa Akarsu YakalandıFETULLAHÇI Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Yargıtay eski üyesi Mustafa Akarsu, memleketi Sakarya'da yakalandı.
 • 25 Ağustos 2016 20:18Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınan Yargıtay Üyesi Mustafa Akarsu, Sakarya'da gözaltına alındı.
 • 25 Ağustos 2016 11:18Kararı Verenlerin Eline, Yüreğine Sağlık"CEMAL AŞAN/MESUT VAROL - Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik ifade veren Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın, 2005'te Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla yürüttüğü soruşturmada tutuklanan ve cezaevinde intihar ettiği ileri sürülen üniversitenin genel sekreteri Enver Arpalı'nın kardeşi Dursun Arpalı, Sarıkaya'nın meslekten geçici olarak uzaklaştırılmasıyla adaletin tecelli ettiğini söyledi.
 • 25 Ağustos 2016 01:03Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım AçıklamasıFenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım AçıklamasıFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Galatasaray'daki FETÖ yapılanması araştırılmalı." dedi.
 • 25 Ağustos 2016 00:42Fenerbahçe Başkanı Yıldırım ve Asbaşkan Mosturoğlu'ndan Önemli AçıklamalarFenerbahçe Başkanı Yıldırım ve Asbaşkan Mosturoğlu'ndan Önemli AçıklamalarİSTANBUL/ DHAFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, 3 Temmuz ve 15 Temmuz süreciyle ilgili NTV ve NTV Spor ortak yayınında Oğuz Haksever'in sorularını yanıtladı.
 • 24 Ağustos 2016 22:41HSYK Meslekten Çıkarılan Personele İlişkin Gerekçeli Kararı AçıkladıHSYK Meslekten Çıkarılan Personele İlişkin Gerekçeli Kararı AçıkladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 667 Sayılı Olağanüstü Hal kapsamında meslekten çıkarılan personellere ilişkin gerekçeli kararı ve meslekten çıkarılmalarına karar verilen hakim ve savcılara ait listeyi açıkladı.
 • 24 Ağustos 2016 19:33Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay Çalışanı 35 Kişi Gözaltına Alındı (3)EŞ ZAMANLI OPERASYONAnkara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri tarafından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay çalışanlarından oluşan 35 kişi gözaltına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 18:552 Bin 847 Hakim ve Savcının Meslekten İhracıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, meslekten ihraç edilenlerle ilgili listelerde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) dışında kimsenin olmamasını istediklerini belirterek, "Bütün bileşenlerle, HSYK'da herkes bir tek şeye kilitlendik.
 • 24 Ağustos 2016 18:48Başkentte Fetö/pdy OperasyonuFETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtayda çalışan 35 kişi gözaltına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 18:44Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay Çalışanı 35 Kişi Gözaltına Alındı (2) (Yeniden)FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay çalışanı 35 kişi gözaltına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 18:38Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay Çalışanı 35 Kişi Gözaltına AlındıAnayasa Mahkemesi ve Yargıtay Çalışanı 35 Kişi Gözaltına AlındıBaşkent Ankara'da Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay çalışanı 35 kişi, FETÖ/PDY örgüt üyeliği suçlamasıyla gözaltına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 18:27Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay Çalışanı 38 Kişi Gözaltına AlındıFETÖ/ PDY soruşturması kapsamında Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay çalışanı 38 kişi gözaltına alındı.
 • 24 Ağustos 2016 15:35İzmir'deki "Askeri Casuslukta Kumpas" Davasıİzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda, "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" üyelerinin sahte delil ürettiği iddialarına ilişkin, 12'si tutuklu 68 sanığın yargılandığı davada, sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi.
 • 24 Ağustos 2016 12:53Tutuklanan Balyoz Savcısı Hüseyin Kaplan'ın Mahkeme İfadesi Ortaya Çıktı: "Pişmanım"FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla tutuklanan Balyoz Davası savcılarından Hüseyin Kaplan’ın mahkemede verdiği ifade ortaya çıktı.
 • 24 Ağustos 2016 12:53Tutuklanan Savcı Kaplan'ın "Fetö Pişmanlığı"Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yargı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında bu örgüte üyelikten tutuklanan dönemin Balyoz Planı davasının duruşma savcılarından Hüseyin Kaplan, hakimlik sorgusunda etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtti.
 • 23 Ağustos 2016 20:01CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıGAZİANTEP (İHA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişikliği konusunda bir çok maddede uzlaşma sağlandığını belirterek, “İlk görüşmemizde yargının bağımsızlığının çok önemli olduğunu söylediğimde kabul edildi.
 • 23 Ağustos 2016 18:55CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yargı bağımsızlığının çok önemli olduğunu, bu konuda ilk adımın atılması gerektiğini belirterek, "Şu anda resmi olmayan birliktelikler devam ediyor, büyük ölçüde uzlaşma da sağlandı yargı meselesinde.
 • 23 Ağustos 2016 17:50Kılıçdaroğlu: Işid'in Gaziantep'te Düğünde Saldırı Yapabileceği Delilleri Varsa Bomba Patlıyorsa..."ADLİ YILIN AÇILIŞININ CUMHURBAŞKANLIĞINDA YAPILMASI YARGI BAĞIMSIZLIĞINA GÖLGE DÜŞÜRÜR"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beştepe'deki adli yıl açılışına ilişkin, "Bu gelişmeleri doğru bulmuyorum.
 • 23 Ağustos 2016 14:26Adana Çetenin Adını Kullanarak Haraç Topladı, 25 Yıla Mahkum OlduAdana Çetenin Adını Kullanarak Haraç Topladı, 25 Yıla Mahkum OlduÇetenin adını kullanarak haraç topladı, 25 yıla mahkum olduADANA'da 25 yaşındaki Çiya Sansarkan, çıkar amaçlı silahlı suç örgütünün adını kullanarak esnaflardan haraç alıp, silahlı gasp yaptı.
 • 23 Ağustos 2016 14:07Çetenin Adını Kullanarak Haraç Topladı, 25 Yıla Mahkum OlduÇetenin Adını Kullanarak Haraç Topladı, 25 Yıla Mahkum OlduADANA'da, çıkar amaçlı silahlı suç örgütünün adını kullanarak esnaftan haraç alıp, silahlı gasp yapan, çetenin cezaevinde yatan liderinin durumu öğrenip, şikayetçi olması üzerine yakalanan 25 yaşındaki Çiya Sansarkan, 25 yıl hapis cezası aldı.
 • 23 Ağustos 2016 13:45Azerbaycan'da Fetö SoruşturmasıAzerbaycan'da Fetö SoruşturmasıAzerbaycan'daki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Azerbaycan Halk Cephesi Partisi (AHCP) Başkan Yardımcısı ve Azadlık gazetesi mali direktörü Faik Emirov tutuklandı.
 • 23 Ağustos 2016 13:15Yenikapı Mitingi ve Demokrasi Nöbetleri Sonrası Halkın Nabzı TutulduYenikapı Mitingi ve Demokrasi Nöbetleri Sonrası Halkın Nabzı Tutulduİstanbul Düşünce Vakfı, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası Demokrasi ve Milli İrade nöbetleri ile Yenikapı başta olmak üzere bir çok ilde gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi sonrasında halkın nabzını tuttu.
 • 23 Ağustos 2016 13:04Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Güven Oranı Yüzde 78'den 85'e ÇıktıCumhurbaşkanı Erdoğan'a Güven Oranı Yüzde 78'den 85'e ÇıktıFETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven tavan yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik güven duygusu yüzde 78'den 85' yükseldi.
 • 22 Ağustos 2016 18:47Yargıtay Başkanı CiritYargıtay Başkanı CiritYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Bu kalkışmadan en büyük zarar gören kurumlardan hatta bu kurumların başında gelenlerden birisi de yargı ve Yargıtay oldu" dedi.
 • 22 Ağustos 2016 17:49Yargıtay Başkanı Cirit AçıklamasıYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Bu kalkışmadan en büyük zarar gören kurumlardan hatta bu kurumların başında gelenlerden birisi de yargı ve Yargıtay oldu" dedi.
 • 22 Ağustos 2016 17:27Darbeciler Tutukladıklarını Maltepe Askeri Cezaevine DolduracaktıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tuğgeneral Dinçer Ural ifadesinde, FETÖ yapılanması içinde kesinlikle bulunmadığını belirterek, suçlamaları reddetti.
 • 22 Ağustos 2016 16:43Yargıtay Başkanı Cirit, Edremit'teYargıtay Başkanı Cirit, Edremit'teYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Balıkesir’in Edremit ilçesinde ziyaretlerde bulundu.