SON DAKİKA YARGITAY HABERLERİ

Son Dakika Yargıtay Haberleri

 • 11:04Ohal'e İlişkin İlk Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (2)Resmi Gazete yayımlanan "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname"ye göre, olağanüstü halin devamı süresince gözaltı süresi, şüphelinin yakalama yerine en yakın hakim veya mahkemeye gönderilmesi için zorunlu süre hariç, yakalama anından itibaren 30 günü geçemeyecek.
 • 09:24Ohal'de İlk KararnameOhal'de İlk KararnameTürkiye'de OHAL uygulamasının yürürlüğe girmesinin ardından ilk kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 09:19Ohal'e İlişkin İlk Khk Resmi Gazete'de Yayımlandı (1)Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'yle, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyon ile 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı.
 • 09:13Ohal'de İlk KararnameOlağanüstü Hal (OHAL) ilanından sonraki ilk kararname yayımlandı.
 • 08:54Ohal KararnamesiOlağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin ilk kanun hükmünde kararname çıkarıldı.
 • 08:18OHAL'in İlk Kararnamesi! İfadeleri Polis Alacak, Gözaltı Süresi 1 AyOHAL'in İlk Kararnamesi! İfadeleri Polis Alacak, Gözaltı Süresi 1 Ayİlk KHK ile yüzlerce kurum kapatıldı. Gözaltı süresi yakalama anından itibaren 30 gün oldu, ifadeler ise polis tarafından alınacak. Avukat-müvekkil görüşmesi kayıt altına alınabilecek.
 • 08:02Atama Kararları Resmi Gazete'deAdalet Bakanlığına yapılan atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 22:32Askeri Yargıtay Başkanı Tuğamiral Liman'ın Avukatından AçıklamaAskeri Yargıtay Başkanı Hakim Tuğamiral Ahmet Zeki Liman'ın avukatı Cahit Polat, "Müvekkilim, hayatının hiçbir döneminde sözü edilen terör örgütünün veya başka bir cemaatin ya da devlete karşı herhangi bir yapılanmanın üyesi veya sempatizanı olmamıştır.
 • 21:22Fetö'nün Darbe Girişimi Soruşturmasında Tutuklu Sayısı 3 Bin 290Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturmalar kapsamında Türkiye genelinde yargı mensubu, asker, polis ve diğer kamu görevlilerinden gözaltındakilerin sayısı 8 bin 10 olurken, tutuklu sayısı 3 bin 290'a ulaştı.
 • 18:45Yargıtay Üyesi İlhan Kaya Tem Otoyolunda Gözaltına AlındıYargıtay Üyesi İlhan Kaya Tem Otoyolunda Gözaltına Alındı15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Yargıtay üyesi İlhan Kaya Bolu TEM Otoyolu'nda gözaltına alındı.
 • 17:38Lagarde'ın Fransa'da Yargılanması KesinleştiPARİS (AA) – Paris İstinaf Mahkemesi, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde'ın, Fransa'da maliye bakanı olarak görev yaptığı dönemde ünlü iş adamı Bernard Tapie davasında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Cumhuriyet Adalet Mahkemesinde yargılanmasına onay verdi.
 • 17:34Aranan Yargıtay Üyesi Bolu'da Gözaltına AlındıAranan Yargıtay Üyesi Bolu'da Gözaltına AlındıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 'Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması' soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkardığı Yargıtay üyesi İlhan Kaya Bolu'da gözaltına alındı.
 • 17:33Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Kabul Edildi (10)Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili "çatı iddianamesinde", "Şüpheli, Türkiye'de ekonominin önemli bir kısmına hükmeden devasa bir örgütü yönetmektedir.
 • 16:58Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Kabul Edildi (6)Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" ile ilgili iddianamesinde, "Türkiye'de bu cemaat yapılanması, vesayetin yeni versiyonudur.
 • 16:54Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyesi Mustafa Kemal Özçelik, ifadesinde, "Hakim ve savcılar ile adalet teşkilatında çalışanların sorunlarının giderilmesi için çalışmalar yaptım. Hatalarımız elbette olmuştur ancak bunlar Türkiye Cumhuriyeti devleti dışında başka herhangi bir mihraka, örgüte hizmet etme anlamında veya birilerini yok etmeye yönelik düşünce içeren hatalar değil, beşeri hatalarımızdır.
 • 16:39Fetö'nün Darbe GirişimiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen Yargıtay üyelerinden İlhan Kaya, Bolu'da yakalandı.
 • 15:5724 Yıl Hapis Cezasıyla Aranan Şahıs Adana'da Yakalandı24 Yıl Hapis Cezasıyla Aranan Şahıs Adana'da YakalandıAdana’da ’tasarlayarak adam öldürme ve suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak’ suçundan 24 yıl hapis cezası alan hükümlü yakalandı.
 • 14:39Kılıçdaroğlu: "Önce Zihniyet Değişikliği Yapmak, Sıcak Siyaseti Kurumların İçine Sokmamak Gerekiyor"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması fikriyle ilgili, "Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olmasıyla Başbakana bağlı olması arasında bu yapıda ne fark var. Önce zihniyet değişikliği yapmak, sıcak siyaseti kurumların içine sokmamak gerekiyor" dedi.
 • 13:09Adalet Bakanı Bozdağ: Darbe Duruşmaları Ankara Sincan'da GörülecekAdalet Bakanı Bozdağ: Darbe Duruşmaları Ankara Sincan'da GörülecekAdalet Bakanı Bekir Bozdağ CNN Türk canlı yayınında konuştu. Bozdağ, Darbe girişimi davasının duruşmalarının Ankara'nın Sincan ilçesinde görüleceğini açıkladı.
 • 11:10Delebe: Parlemanto İşlevini YitiriyorDelebe: Parlemanto İşlevini YitiriyorBaro Başkanı Delebe, "Olağanüstü Hal ile birlikte parlamento önemli ölçüde işlevini yitiriyor, çünkü Bakanlar Kurulu kanun hükmünde kararname yetkisine sahip olarak çok önemli konularda kanun hükmünde kararnameler alabiliyor" dedi.
 • 03:40Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında eski Adalet Akademisi Başkanı Hüseyin Yıldırım, Ergenekon Davası'nın eski Savcısı Yargıtay üyesi Mehmet Murat Yönder, bazı Yargıtay ve Danıştay üyelerinin de bulunduğu 132 hakim ve savcı tutuklandı.
 • 20:00Erdoğan'ın Görüşme Trafiği Devam EdiyorErdoğan'ın Görüşme Trafiği Devam EdiyorErdoğan'ın görüşme trafiği devam ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca'yı kabul etti.
 • 19:59Erdoğan'ın Görüşme Trafiği Devam EdiyorErdoğan'ın Görüşme Trafiği Devam EdiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca'yı kabul etti.
 • 17:52Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay, Danıştay Başkanları ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'yla GörüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay, Danıştay Başkanları ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'yla GörüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca'yı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
 • 17:47Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay, Danıştay Başkanları ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'yla GörüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay, Danıştay Başkanları ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'yla GörüştüDha Ankara - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay, Danıştay başkanları ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'yla görüştüCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca'yı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
 • 16:16Eski HSYK 2. Daire Başkanı Nesibe Özer TutuklandıEski HSYK 2. Daire Başkanı Nesibe Özer TutuklandıEski HSYK 2. Daire Başkanı Nesibe Özer darbe girişiminden sonra tutuklandı. Özer, "Modern bir kadın olduğum için beni vitrin süsü olarak kullandılar" dedi.
 • 16:01Askeri Yargıtay Başkanlığı AçıklamasıAskeri Yargıtay Başkanlığından, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatına istinaden gözetim altına alınan 7 Askeri Yargıtay üyesi ile bir Askeri Yargıtay Başsavcı Yardımcısı hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı ve yetkilerinin kaldırıldığı bildirildi.
 • 16:01Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan eski HSYK 2. Daire Başkanı Nesibe Özer, savcılık ifadesinde, eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur'un Yargıtay üyeliğine seçilecek kişileri belirleyip seçilmesi için kurul üyelerine dikte ettiği ve 25 Aralık soruşturmasıyla ilgili HSYK Genel Kurulu basın bildirisinin yayınlanmasını planladığını öne sürdü.
 • 15:20Oscar Pistorius'un Cezasına İtirazGüney Afrika'da savcılık, Olimpiyatlara katılan ilk paralimpik atlet olarak tarihe geçen Oscar Pistorius'a, kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmek suçundan verilen 6 yıl hapis cezasına itiraz edecek.
 • 13:12Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 102 yargı mensubu daha Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.
 • 12:59Hanefi Avcı: Darbe İleri Bir Tarihte Yapılacaktı 3 Sebepten Dolayı Öne AldılarHanefi Avcı: Darbe İleri Bir Tarihte Yapılacaktı 3 Sebepten Dolayı Öne AldılarEski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Cemaatin darbe girişimini İzmir'de casusluk soruşturması, YAŞ ve yargıdaki cemaatçilerin uzaklaştırılacaklarını anladıkları için öne aldığını söyledi.
 • 12:08Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada gözaltına alınan Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nin 7 üyesinin, askeri üyelik yetkileri, Yüksek Disiplin Kurulunca açılan disiplin soruşturması sonucu kaldırıldı.
 • 11:46Askeri Yargıtay Üyesi 7 Hakime SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2'si hakim albay toplam 7 Askeri Yüksek İdare Mahkemesi üyesi hakkında, Yüksek Disiplin Kurulu'nca disiplin soruşturması açıldı.
 • 03:36Yargıtay Üyesi Hüseyin Sarıömeroğlu Gözaltına AlındıYargıtay Üyesi Hüseyin Sarıömeroğlu Gözaltına AlındıYargıtay Üyesi Hüseyin Sarıömeroğlu Adana’nın Yumurtalık ilçesinde Bulunan yazlık evinde gözaltına alındı.
 • 21:54Yüksek Yargı Üyelerine TutuklamaAnayasa Mahkemesi Üyeleri Alparslan Altan ve Erdal Tercan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile eski Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de aralarında bulunduğu 112 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi, "Türkiye genelinde hükümeti devirmeye ve Anayasal düzeni cebren ilgaya teşebbüs etmek" suçundan tutuklandı.
 • 21:14Cumhurbaşkanı Başyaveri Ali Yazıcı TutuklandıDarbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında gözaltı kararı verilen Cumhurbaşkanı Başyaveri Ali Yazıcı tutuklandı.
 • 21:14Yüksek Yargı Üyelerine TutuklamaAnayasa Mahkemesi üyeleri Alparslan Altan ve Erdal Tercan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile eski Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de aralarında bulunduğu 112 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklandı.
 • 20:55113 Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Üyesi TutuklandıFETÖ'nün darbe girişimi kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Anayasa Mahkemesi üyeleri Alparslan Altan, Erdal Tercan, HSYK üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile Yargıtay 9. Ceza Dairesi eski Başkanı, Yargıtay üyesi Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de bulunduğu 113 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 20:51112 Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Üyesi Tutuklandı112 Hakim, Savcı ve Yüksek Yargı Üyesi TutuklandıAralarında AYM üyesi ve Danıştay Daire Başkanı ve HSYK üyelerinin de bulunduğu 113 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklandı. Sadece 1 kişi hastalığı nedeniyle adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı.
 • 20:44Aralarında Anayasa Mahkemesi Üyeleri Alparslan Altan, Erdal Tercan, HSYK Üyeleri Mahmut Şen, Ahmet...Aralarında Anayasa Mahkemesi Üyeleri Alparslan Altan, Erdal Tercan, HSYK üyeleri Mahmut Şen, Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kemal Özçelik, Şaban Işık ile Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul, eski HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin de bulunduğu 113 hakim, savcı ve yüksek yargı üyesi tutuklandı.
 • 20:02Görev Alınan Kamu Personeli Sayısı ArtıyorGörev Alınan Kamu Personeli Sayısı ArtıyorTürkiye'de darbe girişimi sonrasında görevden uzaklaştırılan ve gözaltına kamu personelinin sayısı büyüyor.
 • 19:15Kamuda Görevden Almalar Devam EdiyorFettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında, pek çok kamu kurumunda görevden alma, uzaklaştırma işlemleri gerçekleştirildi.
 • 16:51Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na Balyoz Davasından Tahliye Olan Albay AtandıTunceli İl Jandarma Komutanlığı'na Balyoz Davasından Tahliye Olan Albay AtandıGörev süresi dolan Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Pilot Kurmay Albay Atilla Tamer'in yerine, Balyoz davasında tutuklanan ve daha sonra tahliye olan Kurmay Albay Abdullah Cüneyt Küsmez atandı.
 • 15:50Gülen'in Emekli Aylığı Kesildi, Dikkatler Fetö Bağlantılı Vekillerin MaaşındaGülen'in Emekli Aylığı Kesildi, Dikkatler Fetö Bağlantılı Vekillerin Maaşında.
 • 15:26Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında savcılık sorguları tamamlanan ve tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliklere sevk edilen yüksek yargı üyeleri ile hakim ve savcıların ifadelerini 8 nöbetçi sulh ceza hakimi alıyor.
 • 15:16Grafikli - Kamuda Görevden Almalar SürüyorFETÖ'nün darbe girişimi sonrası aralarında Başbakanlık, TBMM ve bakanlıkların da bulunduğu pek çok kamu kurum ve kuruluşunda görevden alma ve uzaklaştırma işlemi gerçekleştirildi.
 • 14:08Darbe Talimatı mı Pensilvanya'dan Mı?FETÖ lideri Fethullah Gülen’i ’Mehdi’ ilan eden İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İlhan Karagöz’ün 4 Temmuz tarihli kararında yeni skandal ifadeler ortaya çıktı.
 • 13:2218 İşçinin Öldüğü Ermenek Maden Faciasında Patrona 13 Yıl 9 Ay Hapis Cezası(2)18 İşçinin Öldüğü Ermenek Maden Faciasında Patrona 13 Yıl 9 Ay Hapis Cezası(2)Madenci EŞİ: ÖLENLER İÇİN KİŞİ BAŞI 1 YIL BİLE CEZA VERİLMEMİŞMahkeme heyetinin sanıklar hakkında cezaları açıklamasının ardından duruşmayı izlemeye gelen ölen madenci aileleri ve avukatları kararı tepki gösterdi.
 • 12:2821 Askeri Hakim Gözaltına Alındı21 Askeri Hakim Gözaltına AlındıAskeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi ve Milli Savunma Bakanlığı karargahında görevli 21 askeri hakim, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözetim altına alındı.
 • 12:26Milli Savunma Bakanlığı'nda 4 General ve Amiral Görevden AlındıMilli Savunma Bakanlığı'nda 4 General ve Amiral Görevden AlındıDarbe girişiminden sonra Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik devlet kurumlarındaki operasyon tüm hızıyla sürüyor. Son olarak Milli Savunma Bakanlığı'ndan 4 general ve amiral görevden alındı.