01:3100
SON DAKİKA YILDIZ KAYMASI HABERLERİ

Son Dakika Yıldız Kayması Haberleri

   

  Gökyüzünde Son Şölen 13 Aralık'ta

  Gökyüzünde Son Şölen 13 Aralık'ta

  Yılın en büyük ve sonuncu gökyüzü şöleni olan Geminid göktaşı yağmurunun bu yıl en etkin dönemi 13 Aralık'ı 14 Aralık'a bağlayan gece izlenebilecek. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2 Bin 500'ü Aşkın Başkentli Meteor Yağmurunu İzledi

  "Yıldız kayması" olarak bilinen Perseid Meteor Yağmurları, Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesinde 2 bin 500'ü aşkın kişinin katılımıyla izlendi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Oley' Sloganıyla Görsel Şölene Büyük İlgi

  Oley' Sloganıyla Görsel Şölene Büyük İlgi

  ’Yıldız kayması’ olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid Meteor Yağmurları, Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi’nde 2 bin 500’ü aşkın kişinin katılımıyla izlendi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Gökyüzü Şölenine Dolunay Engeli

  Gökyüzü Şölenine Dolunay Engeli

  Halk arasında yıldız kayması olarak bilinen göktaşı yağmurlarının en yoğunlarından Perseid, 12 Ağustos gecesi en yoğun dönemine ulaştı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Gökyüzünde Görsel Şölene Davet

  Gökyüzünde Görsel Şölene Davet

  Halk arasında 'yıldız kayması' olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid Meteor Yağmurları, 12-13 Ağustos tarihlerinde maksimum seviyeye ulaşacak. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Gökyüzünde Görsel Şölene Davet

  Halk arasında "yıldız kayması" olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid Meteor Yağmurları, 12-13 Ağustos tarihlerinde maksimum seviyeye ulaşacak. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Uzmanından Meteor Yağmurunu İzleyebilmek Öneriler

  Uzmanından Meteor Yağmurunu İzleyebilmek Öneriler

  Çukurova Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇÜ Uzaymer) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nuri Emrahoğlu, 11-13 Ağustos tarihleri arasında çıplak gözle izlenebilecek olan Perseid Göktaşı Yağmuru'nun en yoğun olduğu zamanın 12 Ağustos'u 13 Ağustos'a bağlayan gece olduğunu belirterek, gözlem ve fotoğraflama önerilerinde bulundu. (10 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Gökyüzünde Şölen Başlıyor

  Gökyüzünde Şölen Başlıyor

  Yılın en güzel gök taşı yağmurunu gözlemeye birkaç gün kaldı. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Gökyüzünde 12- 13 Ağustos Günleri Şölen Var

  Gökyüzünde 12- 13 Ağustos Günleri Şölen Var

  Halk arasında 'yıldız kayması' olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid, 12-13 Ağustos tarihlerinde maksimum seviyeye ulaşacak. (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Akseki'de Meteor İzi Aranıyor

  Akseki'de Meteor İzi Aranıyor

  İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Ozan Ünsalan ve araştırma ekibi, 'TÜBİTAK-1001' projesi olan 'Türkiye Meteor Takip Sistemleri ve Ağı'nın Kurulumu Ulusal Çarpma Kraterleri ve Meteoritleri Veritabanı'nın Oluşturulması çerçevesinde, çarpma kraterlerinin tespiti için yerinde incelenecek 8 bölgeden biri olan Akseki'ye gelerek, 'meteor çukuru' denilen bölgedeki yapıları inceliyor. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Akseki'de Meteor İzi Aranıyor

  Akseki'de Meteor İzi Aranıyor

  Türkiye Meteor Takip Sistemleri kurulması ve meteor çarpma kraterlerinin tespiti amacıyla Akseki'de halk arasında 'meteor çukuru' denilen bölge incelenmeye başlandı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Prof. Dr. Şener'in Vefatı

  Prof. Dr. Şener'in Vefatı

  Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Başkanı Akmen: "Birliğimizin kurucu üyesi Prof. Dr. Sevda Şener'in aramızdan yitip gitmesi, Türk tiyatrosunun yeri çok zor doldurulacak acı bir kaybıdır. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Sat Komandoları ve Şükrü Erbaş Kırmızıkedi'de

  Sat Komandoları ve Şükrü Erbaş Kırmızıkedi'de

  Kırmızıkedi Yayınları'nın yayınladığı, Deniz Kurmay Albay Ali Tu¨rkşen tarafından yazılan "1963'ten Gu¨nu¨mu¨ze SAT Komandoları ve Anılarım" ve Şükrü Erbaş'ın "Bütün Yazıları"nın 1. cildi "İnsanın Acısını İnsan Alır" kitapçılardaki yerlerini aldı. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Yılın İlk Gökyüzü Şöleni

  Yılın İlk Gökyüzü Şöleni

  Yılın ilk gökyüzü şöleni Quadrantid (Dörtlük) göktaşı yağmuru, 3 Ocak'ı 4 Ocak'a bağlayan gece yaşanacak. (02 Ocak 2014 Perşembe )

   

  13 ve 14 Aralık'ta Meteor Yağmurları Var

  13 ve 14 Aralık'ta Meteor Yağmurları Var

  Gökyüzü görsel şölenleri arasında öne çıkan Geminid (İkizler) meteor yağmurunun en etkin hali, bu yıl 13 ve 14 Aralık geceleri görülecek. (11 Aralık 2013 Çarşamba )

   

  Yılın En Büyük Gökyüzü Şöleni

  Yılın En Büyük Gökyüzü Şöleni

  Gökyüzünde yılın son ve en büyük görsel şöleni olarak nitelendirilen 'Geminid (İkizler) göktaşı yağmuru', 13-14 Aralık gecelerinde zirveye ulaşacak. (11 Aralık 2013 Çarşamba )

   

  Efes'teki Perseid Meteor Yağmuru Büyüledi

  Efes'teki Perseid Meteor Yağmuru Büyüledi

  TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi tarafından 2013 yılının en önemli gök olayları arasında gösterilen Perseid Göktaşı yağmuru, 12-13 Ağustos gecesi en yoğun dönemine... (15 Ağustos 2013 Perşembe )

   

  Nefes Kesen Gök Taşı Yağmuru

  Nefes Kesen Gök Taşı Yağmuru

  Evrenin sunduğu seyir zevki (15 Ağustos 2013 Perşembe )

   

  Perseid Göktaşı Yağmuru Efes Antik Kenti'nden Gözlemlendi

  Perseid (Perse) Göktaşı Yağmuru Efes Antik Kenti'nden gözlemlendi. (14 Ağustos 2013 Çarşamba )

   

  Bu Gece Göktaşı Yakacak

  Bu Gece Göktaşı Yakacak

  Antalya'da bulunan Ulusal Gözlemevi'nin, Perseid (Perse) Göktaşı Yağmuru 12-13 Ağustos gece saatlerinde en yoğun dönemine ulaşacak. (12 Ağustos 2013 Pazartesi )

   

  Meteor Yağmurunu Kendi Yaptıkları Radyo Anteniyle Gözlemlediler

  Orhan Canbulatel - Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri, kendi ürettikleri radyo anteniyle meteor yağmurunu gözlemlerken, yaklaşık bin 700 kilometre uzaklıktaki Slovakya'da yayın yapan bir... (12 Mart 2013 Salı )

   

  Yılın İlk Gökyüzü Şöleni

  Yılın İlk Gökyüzü Şöleni

  Tübitak Ulusal Gözlemevi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Amatör Astronomi Topluluğu'nun duyurularında da yer alan Dörtlük göktaşı yağmurunun saçılma noktasının Ejderha Takımyıldızı ile Çoban Takımyıldızı arasında bir yer olduğu belirtildi. (02 Ocak 2013 Çarşamba )

   

  Yılın Son Gökyüzü Şöleni Bitiyor

  Yılın Son Gökyüzü Şöleni Bitiyor

  Göktaşı yağmurlarının en iyilerinden biri olan ve 17 Aralık'ta başlayan İkizler Meteor Yağmuru, 26 Aralık'ta bitiyor. (25 Aralık 2012 Salı )

   

  Gökyüzünde Şölen Zamanı

  Gökyüzünde Şölen Zamanı

  Yılın en önemli gök olaylarından Perseus göktaşı yağmuru, 12- 13 Ağustos tarihlerinde doruğa ulaşacak. (03 Ağustos 2012 Cuma )

   

  2012'nin İlk Meteor Yağmuru Yarın

  2012'nin İlk Meteor Yağmuru Yarın

  2012 yılının ilk meteor yağmuru, 4 Ocak Çarşamba günü Kuzey Yarımküre'de görülebilecek. (03 Ocak 2012 Salı )

   

 

  2012'nin İlk 'Yıldız Yağmuru' 4 Ocak'ta

  2012'nin İlk "Yıldız Yağmuru" 4 Ocak'ta

  Yeni yılın ilk meteor yağmuru 4 Ocak'ta izlenebilecek. Gökyüzü 3 gece yıldız yağmuruna eşlik edecek. (02 Ocak 2012 Pazartesi )

   

  "Draconıd"Ler Gözlem Etkinliği

  Dünyanın, 21P/Giacobini-Zinner kuyruklu yıldızının yörüngesinden geçeceği, 6-10 Ekim tarihlerinde yaşanacak yoğun yıldız yağmuru, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ulupınar Gözlemevinde düzenlenen etkinlikte Türkiye'nin en büyük teleskobundan izlenebilecek. (23 Eylül 2011 Cuma )

   

  Bu Gece Bir Saatte 100 Yıldız Kayacak

  TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Zeki Eker, bu gece ve yarın gece yaşanacak meteor yağmurlarının, benzeri diğer meteor yağmurlarının en önemlisi olduğunu söyledi. (12 Ağustos 2011 Cuma )

   

  Bugün Gökyüzünde Yıldız Yağmuru Var

  Bugün Gökyüzünde Yıldız Yağmuru Var

  Meteor yağmurları bu gece ve yarın gece gökyüzü meraklılarına tam bir görsel şölen yaşatacak. (12 Ağustos 2011 Cuma )

   

  Ağustos Gecelerine "Yıldız" Yağacak

  Ağustos geceleri, halk arasında "yıldız kayması" olarak da bilinen meteor yağmurlarına sahne olacak. (11 Ağustos 2011 Perşembe )

   

  Dünyaca Ünlü Göktaşı Uzmanları Antalya'ya Geliyor

  Güç Gönel - Göktaşlarının yapılarını ve yörüngelerini inceleyen astrometri alanında dünyaca ünlü uzmanlar Antalya'da düzenlenecek çalıştaya katılacak. (17 Haziran 2011 Cuma )

   

  Antalya Basınında Bugün

  Antalya'da Yayımlanan Gazetelerin Bazı Haber Başlıkları Şöyle: Hürriyet Akdeniz: 'Gözlemevi Kör Oluyor' Antalya'daki Türkiye'nin Tek Gözlemevi, Mermer Ocaklarından Atmosfere Karışan Mermer Tozları Yüzünden Gözlem Yapamaz Duruma Geldi (16 Ağustos 2010 Pazartesi )

   

  Antalya'da Ağustos Gecelerine 'Yıldız Yağdı'

  Antalya'da Bir Grup Turizmci, Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen 'Meteor Yağmurlarını' Düzenlenen Tekne Turunda İzledi (14 Ağustos 2010 Cumartesi )

   

  Ankaralılar Dilek Tuttu

  Ankaralılar Dilek Tuttu

  Ankaralılar Dün Gece, 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurunu İzleyerek Dilek Tuttu. (13 Ağustos 2010 Cuma )

   

  Ankara'da Gökyüzü Şöleni

  Ankaralılar Dün Gece, 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurunu İzleyerek Dilek Tuttu (13 Ağustos 2010 Cuma )

   

  Meteor Yağmurunu Kaçırmayın

  Meteor Yağmurunu Kaçırmayın

  Yılın En Görkemli Meteor Yağmurunun Bu Gece Gözlemlenmesi Bekleniyor. (12 Ağustos 2010 Perşembe )

   

  Bir Saatte 100 Yıldız Kayacak

  Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) ANTALYA Saklıkent'te bulunan TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nin Müdürü Prof. (23 Temmuz 2010 Cuma )

   

  Gece Meteor Yağmuru Var

  Gece Meteor Yağmuru Var

  Yarın Gece Dünyaya Meteor Yağacak. (16 Kasım 2009 Pazartesi )

   

  Ufo Değil İdrar

  Ufo Değil İdrar

  Çıplak Gözle Bile Görülebilen ve Ufo Olduğu İddiaları Ortaya Atılan Bir Parlaklığın Uzay Mekiğinin Tuvaletinden Boşaltılan İdrar Olduğu Ortaya Çıktı. (20 Eylül 2009 Pazar )

   

  Yazıcıoğlu: 'Ergenekon Davasının Siyasallaştırılmasından Endişe Ediyorum' (Özel)

  Yazıcıoğlu: "Ergenekon Davasının Siyasallaştırılmasından Endişe Ediyorum" (Özel)

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Ergenekon Davasının Siyasallaştırılmasından Endişe Duyduğunu Söyledi. (18 Ocak 2009 Pazar )

   

  Başkentliler Yıldız Kaymasına Büyük İlgi Gösterdi

  Başkent Ahlatlıbel'de Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak Bilinen Meteor Yağmurlarını İzlemek İçin Düzenlenen Etkinliğe Vatandaşlar Büyük İlgi Gösterdi. Meteor Yağmurlarını Çıplak Gözle İzleme İmkanı Yakalayan Vatandaşlar Ayrıca, Rasathanede Bulunan Teleskopla Ay'ı da İncelemeyi İhmal Etmedi. (13 Ağustos 2008 Çarşamba )

   

  Yıldız Yağacak

  Bu Gece Yıldız Yağmuru Olacak, Dilek Tutun.. (12 Ağustos 2008 Salı )

   

  Yıldız Yağmuru Bu Gece

  Gökyüzü Bugün "Yıldız Kayması" Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları, Perseid Meteor Yağmurlarını Ankara Üniversitesi (Aü) Ahlatlıbel Rasathanesi'nde Düzenlenen Etkinliklerle de İzleyebilecek. (12 Ağustos 2008 Salı )

   

  Yarın Gece "Yıldız Yağacak"

  Gökyüzü, Yarın, 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları, Perseid Meteor Yağmurlarını Ankara Üniversitesi (Aü) Ahlatlıbel Rasathanesinde Düzenlenen Etkinliklerle de İzleyebilecek. (11 Ağustos 2008 Pazartesi )

   

  'Ölüm'den Önce 'İşaret'i Gelir

  'Ölüm'den Önce 'İşaret'i Gelir

  En Dikkat Çekici Ölüm Ritüelleri Tahtacı Tükmen-lerinin Yaşadığı Alevi Köylerinde Gerçekleştiriliyor. "Dirilişe" Değil, "Biçim Değiştirmeyle Hayatın Devamına" İnandıkları İçin "Ölüm" Sözcüğünü Bile Kullanmıyorlar. (14 Ekim 2007 Pazar )

   

  Gökyüzü Meraklıları Uludağ'da Buluştu

  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tubitak) Tarafından Bu Yıl 10. Su Tertiplenen Gökyüzü Gözleme Şenliği 17-19 Ağustos Tarihlerinde Uludağ'da Gerçekleştirildi. Amatör ve Profesyonel Gökbilimciler Uludağ'da Yıldızların Altında Biraraya Geldiler. (19 Ağustos 2007 Pazar )

   

  Göktaşı Şöleni

  Ankara Üniversitesi Rasathanesi'nde Dün Gece Düzenlenen Etkinlikle Ankaralılar Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak Olarak Bilinen 'Göktaşı Yağmurunu' Büyük Bir İlgiyle İzledi. (13 Ağustos 2007 Pazartesi )

   

  Yıldız Yağmuru Geliyor

  Ağustos Geceleri, Halk Arasında "Yıldız Kayması" Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları İçin En İlgi Çekici Olaylarından Biri Olan Perseid Meteor Yağmurları 11-12 Ağustos Geceleri Teleskopa Gerek Olmadan, Çıplak Gözle Rahatlıkla İzlenebilecek. (09 Ağustos 2007 Perşembe )

   

  Gökyüzünde Meteor Yağmuru Var

  Ağustos Geceleri, Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları İçin En İlgi Çekici Olaylarından Biri Olan Perseid Meteor Yağmurları 11-12 Ağustos Geceleri Ankara Üniversitesi Rasathanesi'nde Düzenlenen Etkinliklerle de İzlenebilecek. (08 Ağustos 2007 Çarşamba )

   

  Bu sene meteor yağmuru görkemli olacak

  Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ağustos ayı ortasında gerçekleşecek Perseid meteor yağmurunun bu yıl çok daha net gözlemlenebileceğini açıkladı. Ayın söz konusu günlerde olmayacak olması nedeniyle karanlık olacak gökyüzünün, bu yıl meteor yağmurunu seyretmek isteyenlere, temaşa için uygun bir ortam hazırlayacağı kaydedildi. (17 Temmuz 2007 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.12.2014 01:31:00. #1.13#