05:5800
SON DAKİKA YILDIZ KAYMASI HABERLERİ

Son Dakika Yıldız Kayması Haberleri

   

  Yılın İlk Gökyüzü Şöleni

  Yılın İlk Gökyüzü Şöleni

  Yılın ilk gökyüzü şöleni Quadrantid (Dörtlük) göktaşı yağmuru, 3 Ocak'ı 4 Ocak'a bağlayan gece yaşanacak. (02 Ocak 2014 Perşembe )

   

  13 ve 14 Aralık'ta Meteor Yağmurları Var

  13 ve 14 Aralık'ta Meteor Yağmurları Var

  Gökyüzü görsel şölenleri arasında öne çıkan Geminid (İkizler) meteor yağmurunun en etkin hali, bu yıl 13 ve 14 Aralık geceleri görülecek. (11 Aralık 2013 Çarşamba )

   

  Yılın En Büyük Gökyüzü Şöleni

  Yılın En Büyük Gökyüzü Şöleni

  Gökyüzünde yılın son ve en büyük görsel şöleni olarak nitelendirilen 'Geminid (İkizler) göktaşı yağmuru', 13-14 Aralık gecelerinde zirveye ulaşacak. (11 Aralık 2013 Çarşamba )

   

  Bu Gece Göktaşı Yakacak

  Bu Gece Göktaşı Yakacak

  Antalya'da bulunan Ulusal Gözlemevi'nin, Perseid (Perse) Göktaşı Yağmuru 12-13 Ağustos gece saatlerinde en yoğun dönemine ulaşacak. (12 Ağustos 2013 Pazartesi )

   

  Meteor Yağmurunu Kendi Yaptıkları Radyo Anteniyle Gözlemlediler

  Orhan Canbulatel - Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri, kendi ürettikleri radyo anteniyle meteor yağmurunu gözlemlerken, yaklaşık bin 700 kilometre uzaklıktaki Slovakya'da yayın yapan bir... (12 Mart 2013 Salı )

   

  Yılın İlk Gökyüzü Şöleni

  Yılın İlk Gökyüzü Şöleni

  Tübitak Ulusal Gözlemevi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Amatör Astronomi Topluluğu'nun duyurularında da yer alan Dörtlük göktaşı yağmurunun saçılma noktasının Ejderha Takımyıldızı ile Çoban Takımyıldızı arasında bir yer olduğu belirtildi. (02 Ocak 2013 Çarşamba )

   

  Yılın Son Gökyüzü Şöleni Bitiyor

  Yılın Son Gökyüzü Şöleni Bitiyor

  Göktaşı yağmurlarının en iyilerinden biri olan ve 17 Aralık'ta başlayan İkizler Meteor Yağmuru, 26 Aralık'ta bitiyor. (25 Aralık 2012 Salı )

   

  Gökyüzünde Şölen Zamanı

  Gökyüzünde Şölen Zamanı

  Yılın en önemli gök olaylarından Perseus göktaşı yağmuru, 12- 13 Ağustos tarihlerinde doruğa ulaşacak. (03 Ağustos 2012 Cuma )

   

  2012'nin İlk Meteor Yağmuru Yarın

  2012'nin İlk Meteor Yağmuru Yarın

  2012 yılının ilk meteor yağmuru, 4 Ocak Çarşamba günü Kuzey Yarımküre'de görülebilecek. (03 Ocak 2012 Salı )

   

  2012'nin İlk 'Yıldız Yağmuru' 4 Ocak'ta

  2012'nin İlk "Yıldız Yağmuru" 4 Ocak'ta

  Yeni yılın ilk meteor yağmuru 4 Ocak'ta izlenebilecek. Gökyüzü 3 gece yıldız yağmuruna eşlik edecek. (02 Ocak 2012 Pazartesi )

   

  "Draconıd"Ler Gözlem Etkinliği

  Dünyanın, 21P/Giacobini-Zinner kuyruklu yıldızının yörüngesinden geçeceği, 6-10 Ekim tarihlerinde yaşanacak yoğun yıldız yağmuru, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ulupınar Gözlemevinde düzenlenen etkinlikte Türkiye'nin en büyük teleskobundan izlenebilecek. (23 Eylül 2011 Cuma )

   

  Bu Gece Bir Saatte 100 Yıldız Kayacak

  TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Zeki Eker, bu gece ve yarın gece yaşanacak meteor yağmurlarının, benzeri diğer meteor yağmurlarının en önemlisi olduğunu söyledi. (12 Ağustos 2011 Cuma )

   

  Bugün Gökyüzünde Yıldız Yağmuru Var

  Bugün Gökyüzünde Yıldız Yağmuru Var

  Meteor yağmurları bu gece ve yarın gece gökyüzü meraklılarına tam bir görsel şölen yaşatacak. (12 Ağustos 2011 Cuma )

   

  Ağustos Gecelerine "Yıldız" Yağacak

  Ağustos geceleri, halk arasında "yıldız kayması" olarak da bilinen meteor yağmurlarına sahne olacak. (11 Ağustos 2011 Perşembe )

   

  Dünyaca Ünlü Göktaşı Uzmanları Antalya'ya Geliyor

  Güç Gönel - Göktaşlarının yapılarını ve yörüngelerini inceleyen astrometri alanında dünyaca ünlü uzmanlar Antalya'da düzenlenecek çalıştaya katılacak. (17 Haziran 2011 Cuma )

   

  Antalya Basınında Bugün

  Antalya'da Yayımlanan Gazetelerin Bazı Haber Başlıkları Şöyle: Hürriyet Akdeniz: 'Gözlemevi Kör Oluyor' Antalya'daki Türkiye'nin Tek Gözlemevi, Mermer Ocaklarından Atmosfere Karışan Mermer Tozları Yüzünden Gözlem Yapamaz Duruma Geldi (16 Ağustos 2010 Pazartesi )

   

  Antalya'da Ağustos Gecelerine 'Yıldız Yağdı'

  Antalya'da Bir Grup Turizmci, Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen 'Meteor Yağmurlarını' Düzenlenen Tekne Turunda İzledi (14 Ağustos 2010 Cumartesi )

   

  Ankaralılar Dilek Tuttu

  Ankaralılar Dilek Tuttu

  Ankaralılar Dün Gece, 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurunu İzleyerek Dilek Tuttu. (13 Ağustos 2010 Cuma )

   

 

  Başkentliler Yıldız Kaymasına Büyük İlgi Gösterdi

  Başkent Ahlatlıbel'de Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak Bilinen Meteor Yağmurlarını İzlemek İçin Düzenlenen Etkinliğe Vatandaşlar Büyük İlgi Gösterdi. Meteor Yağmurlarını Çıplak Gözle İzleme İmkanı Yakalayan Vatandaşlar Ayrıca, Rasathanede Bulunan Teleskopla Ay'ı da İncelemeyi İhmal Etmedi. (13 Ağustos 2008 Çarşamba )

   

  Yıldız Yağacak

  Yıldız Yağacak

  Bu Gece Yıldız Yağmuru Olacak, Dilek Tutun.. (12 Ağustos 2008 Salı )

   

  Yıldız Yağmuru Bu Gece

  Gökyüzü Bugün "Yıldız Kayması" Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları, Perseid Meteor Yağmurlarını Ankara Üniversitesi (Aü) Ahlatlıbel Rasathanesi'nde Düzenlenen Etkinliklerle de İzleyebilecek. (12 Ağustos 2008 Salı )

   

  Yarın Gece "Yıldız Yağacak"

  Gökyüzü, Yarın, 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları, Perseid Meteor Yağmurlarını Ankara Üniversitesi (Aü) Ahlatlıbel Rasathanesinde Düzenlenen Etkinliklerle de İzleyebilecek. (11 Ağustos 2008 Pazartesi )

   

  'Ölüm'den Önce 'İşaret'i Gelir

  'Ölüm'den Önce 'İşaret'i Gelir

  En Dikkat Çekici Ölüm Ritüelleri Tahtacı Tükmen-lerinin Yaşadığı Alevi Köylerinde Gerçekleştiriliyor. "Dirilişe" Değil, "Biçim Değiştirmeyle Hayatın Devamına" İnandıkları İçin "Ölüm" Sözcüğünü Bile Kullanmıyorlar. (14 Ekim 2007 Pazar )

   

  Gökyüzü Meraklıları Uludağ'da Buluştu

  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tubitak) Tarafından Bu Yıl 10. Su Tertiplenen Gökyüzü Gözleme Şenliği 17-19 Ağustos Tarihlerinde Uludağ'da Gerçekleştirildi. Amatör ve Profesyonel Gökbilimciler Uludağ'da Yıldızların Altında Biraraya Geldiler. (19 Ağustos 2007 Pazar )

   

  Göktaşı Şöleni

  Ankara Üniversitesi Rasathanesi'nde Dün Gece Düzenlenen Etkinlikle Ankaralılar Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak Olarak Bilinen 'Göktaşı Yağmurunu' Büyük Bir İlgiyle İzledi. (13 Ağustos 2007 Pazartesi )

   

  Yıldız Yağmuru Geliyor

  Ağustos Geceleri, Halk Arasında "Yıldız Kayması" Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları İçin En İlgi Çekici Olaylarından Biri Olan Perseid Meteor Yağmurları 11-12 Ağustos Geceleri Teleskopa Gerek Olmadan, Çıplak Gözle Rahatlıkla İzlenebilecek. (09 Ağustos 2007 Perşembe )

   

  Gökyüzünde Meteor Yağmuru Var

  Ağustos Geceleri, Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları İçin En İlgi Çekici Olaylarından Biri Olan Perseid Meteor Yağmurları 11-12 Ağustos Geceleri Ankara Üniversitesi Rasathanesi'nde Düzenlenen Etkinliklerle de İzlenebilecek. (08 Ağustos 2007 Çarşamba )

   

  Bu sene meteor yağmuru görkemli olacak

  Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ağustos ayı ortasında gerçekleşecek Perseid meteor yağmurunun bu yıl çok daha net gözlemlenebileceğini açıkladı. Ayın söz konusu günlerde olmayacak olması nedeniyle karanlık olacak gökyüzünün, bu yıl meteor yağmurunu seyretmek isteyenlere, temaşa için uygun bir ortam hazırlayacağı kaydedildi. (17 Temmuz 2007 Salı )

   

  Malatya' da Ufo Heyecanı

  Malatya' da Ufo Heyecanı

  Malatya'da Yerel Televizyon Kanalı Kameramanının Dün Gece Ufo Olduğu İleri Sürülen Bir Cismi Görüntelemesi, Heyecana Neden Oldu. (09 Aralık 2006 Cumartesi )

   

  Antalya: Yeni Bir Meteor Yağmuru Gerçekleşecek

  Yüzyıllar Boyu İnsana İlham Veren, Romantizm ve Sanatta Önemli Yeri Olan 'Kuyruklu Yıldızlar', Bu Yıl da Muhteşem Dans Gösterilerinden Birini Daha Sergileyecek. (18 Kasım 2006 Cumartesi )

   

  Antalya: Yeni Bir Meteor Yağmuru Gerçekleşecek

  Yüzy?llar Boyu İnsana İlham Veren, Romantizm ve Sanatta Önemli Yeri Olan 'Kuyruklu Y?ld?zlar', Bu Y?l da Muhteem Dans Gösterilerinden Birini Daha Sergileyecek. (18 Kasım 2006 Cumartesi )

   

  Zeytinburnu'nda ''Gökyüzü Okulu'' Açıldı - Belediye Başkanı Aydın: - ''öğrenciler, Her Türlü Teknik Donanıma Sahip Okulda Güneş Sistemini Daha Yakından İnceleme Fırsatı Buluyor''

  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, çocukların güneş sistemini daha yakından tanıyabilmeleri amacıyla ''Gökyüzü Okulu'' açtıklarını bildirdi. (08 Ağustos 2006 Salı )

   

  İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler

  İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler

  Türkiye'nin ilk gökyüzü okulu eğitime başladı. Her türlü teknik donanıma sahip okuldan iki haftada 500 öğrenci eğitim sertifikası alacak. (08 Ağustos 2006 Salı )

   

  Zeytinburnu Belediyesinden ''Gökyüzü Okulu''...

  Zeytinburnu Belediyesi, öğrenim çağındaki çocuklar için ''Gökyüzü Okulu'' açacak. (28 Temmuz 2006 Cuma )

   

Manşet Haberleri