SON DAKİKA YILDIZ KAYMASI HABERLERİ

Son Dakika Yıldız Kayması Haberleri

11:37
Gökyüzünde Son Şölen 13 Aralık'ta Yılın en büyük ve sonuncu gökyüzü şöleni olan Geminid göktaşı yağmurunun bu yıl en etkin dönemi 13 Aralık'ı 14 Aralık'a bağlayan gece izlenebilecek.
Gökyüzünde Son Şölen 13 Aralık'ta
11:08
2 Bin 500'ü Aşkın Başkentli Meteor Yağmurunu İzledi "Yıldız kayması" olarak bilinen Perseid Meteor Yağmurları, Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesinde 2 bin 500'ü aşkın kişinin katılımıyla izlendi.
11:07
Oley' Sloganıyla Görsel Şölene Büyük İlgi ’Yıldız kayması’ olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid Meteor Yağmurları, Ankara Üniversitesi Kreiken Rasathanesi’nde 2 bin 500’ü aşkın kişinin katılımıyla izlendi.
Oley' Sloganıyla Görsel Şölene Büyük İlgi
16:43
Gökyüzü Şölenine Dolunay Engeli Halk arasında yıldız kayması olarak bilinen göktaşı yağmurlarının en yoğunlarından Perseid, 12 Ağustos gecesi en yoğun dönemine ulaştı.
Gökyüzü Şölenine Dolunay Engeli
13:11
Gökyüzünde Görsel Şölene Davet Halk arasında 'yıldız kayması' olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid Meteor Yağmurları, 12-13 Ağustos tarihlerinde maksimum seviyeye ulaşacak.
Gökyüzünde Görsel Şölene Davet
12:17
Gökyüzünde Görsel Şölene Davet Halk arasında "yıldız kayması" olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid Meteor Yağmurları, 12-13 Ağustos tarihlerinde maksimum seviyeye ulaşacak.
15:08
Uzmanından Meteor Yağmurunu İzleyebilmek Öneriler Çukurova Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇÜ Uzaymer) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nuri Emrahoğlu, 11-13 Ağustos tarihleri arasında çıplak gözle izlenebilecek olan Perseid Göktaşı Yağmuru'nun en yoğun olduğu zamanın 12 Ağustos'u 13 Ağustos'a bağlayan gece olduğunu belirterek, gözlem ve fotoğraflama önerilerinde bulundu.
Uzmanından Meteor Yağmurunu İzleyebilmek Öneriler
11:07
Gökyüzünde Şölen Başlıyor Yılın en güzel gök taşı yağmurunu gözlemeye birkaç gün kaldı.
Gökyüzünde Şölen Başlıyor
10:16
Gökyüzünde 12- 13 Ağustos Günleri Şölen Var Halk arasında 'yıldız kayması' olarak bilinen göktaşı yağmurunun en yoğun olanlarından Perseid, 12-13 Ağustos tarihlerinde maksimum seviyeye ulaşacak.
Gökyüzünde 12- 13 Ağustos Günleri Şölen Var
16:28
Akseki'de Meteor İzi Aranıyor İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Ozan Ünsalan ve araştırma ekibi, 'TÜBİTAK-1001' projesi olan 'Türkiye Meteor Takip Sistemleri ve Ağı'nın Kurulumu Ulusal Çarpma Kraterleri ve Meteoritleri Veritabanı'nın Oluşturulması çerçevesinde, çarpma kraterlerinin tespiti için yerinde incelenecek 8 bölgeden biri olan Akseki'ye gelerek, 'meteor çukuru' denilen bölgedeki yapıları inceliyor.
Akseki'de Meteor İzi Aranıyor
14:47
Akseki'de Meteor İzi Aranıyor Türkiye Meteor Takip Sistemleri kurulması ve meteor çarpma kraterlerinin tespiti amacıyla Akseki'de halk arasında 'meteor çukuru' denilen bölge incelenmeye başlandı.
Akseki'de Meteor İzi Aranıyor
14:15
Prof. Dr. Şener'in Vefatı Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Başkanı Akmen: "Birliğimizin kurucu üyesi Prof. Dr. Sevda Şener'in aramızdan yitip gitmesi, Türk tiyatrosunun yeri çok zor doldurulacak acı bir kaybıdır.
Prof. Dr. Şener'in Vefatı
14:38
Sat Komandoları ve Şükrü Erbaş Kırmızıkedi'de Kırmızıkedi Yayınları'nın yayınladığı, Deniz Kurmay Albay Ali Tu¨rkşen tarafından yazılan "1963'ten Gu¨nu¨mu¨ze SAT Komandoları ve Anılarım" ve Şükrü Erbaş'ın "Bütün Yazıları"nın 1. cildi "İnsanın Acısını İnsan Alır" kitapçılardaki yerlerini aldı.
Sat Komandoları ve Şükrü Erbaş Kırmızıkedi'de
17:37
Yılın İlk Gökyüzü Şöleni Yılın ilk gökyüzü şöleni Quadrantid (Dörtlük) göktaşı yağmuru, 3 Ocak'ı 4 Ocak'a bağlayan gece yaşanacak.
Yılın İlk Gökyüzü Şöleni
17:00
13 ve 14 Aralık'ta Meteor Yağmurları Var Gökyüzü görsel şölenleri arasında öne çıkan Geminid (İkizler) meteor yağmurunun en etkin hali, bu yıl 13 ve 14 Aralık geceleri görülecek.
13 ve 14 Aralık'ta Meteor Yağmurları Var
10:22
Yılın En Büyük Gökyüzü Şöleni Gökyüzünde yılın son ve en büyük görsel şöleni olarak nitelendirilen 'Geminid (İkizler) göktaşı yağmuru', 13-14 Aralık gecelerinde zirveye ulaşacak.
Yılın En Büyük Gökyüzü Şöleni
15:00
Efes'teki Perseid Meteor Yağmuru Büyüledi TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi tarafından 2013 yılının en önemli gök olayları arasında gösterilen Perseid Göktaşı yağmuru, 12-13 Ağustos gecesi en yoğun dönemine...
Efes'teki Perseid Meteor Yağmuru Büyüledi
11:48
Nefes Kesen Gök Taşı Yağmuru Evrenin sunduğu seyir zevki
Nefes Kesen Gök Taşı Yağmuru
04:18
Perseid Göktaşı Yağmuru Efes Antik Kenti'nden Gözlemlendi Perseid (Perse) Göktaşı Yağmuru Efes Antik Kenti'nden gözlemlendi.
12:36
Bu Gece Göktaşı Yakacak Antalya'da bulunan Ulusal Gözlemevi'nin, Perseid (Perse) Göktaşı Yağmuru 12-13 Ağustos gece saatlerinde en yoğun dönemine ulaşacak.
Bu Gece Göktaşı Yakacak
11:41
Meteor Yağmurunu Kendi Yaptıkları Radyo Anteniyle Gözlemlediler Orhan Canbulatel - Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri, kendi ürettikleri radyo anteniyle meteor yağmurunu gözlemlerken, yaklaşık bin 700 kilometre uzaklıktaki Slovakya'da yayın yapan bir...
12:09
Yılın İlk Gökyüzü Şöleni Tübitak Ulusal Gözlemevi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Amatör Astronomi Topluluğu'nun duyurularında da yer alan Dörtlük göktaşı yağmurunun saçılma noktasının Ejderha Takımyıldızı ile Çoban Takımyıldızı arasında bir yer olduğu belirtildi.
Yılın İlk Gökyüzü Şöleni
10:49
Yılın Son Gökyüzü Şöleni Bitiyor Göktaşı yağmurlarının en iyilerinden biri olan ve 17 Aralık'ta başlayan İkizler Meteor Yağmuru, 26 Aralık'ta bitiyor.
Yılın Son Gökyüzü Şöleni Bitiyor
10:34
Gökyüzünde Şölen Zamanı Yılın en önemli gök olaylarından Perseus göktaşı yağmuru, 12- 13 Ağustos tarihlerinde doruğa ulaşacak.
Gökyüzünde Şölen Zamanı
10:20
2012'nin İlk Meteor Yağmuru Yarın 2012 yılının ilk meteor yağmuru, 4 Ocak Çarşamba günü Kuzey Yarımküre'de görülebilecek.
2012'nin İlk Meteor Yağmuru Yarın
23:05
2012'nin İlk "Yıldız Yağmuru" 4 Ocak'ta Yeni yılın ilk meteor yağmuru 4 Ocak'ta izlenebilecek. Gökyüzü 3 gece yıldız yağmuruna eşlik edecek.
2012'nin İlk 'Yıldız Yağmuru' 4 Ocak'ta
16:00
"Draconıd"Ler Gözlem Etkinliği Dünyanın, 21P/Giacobini-Zinner kuyruklu yıldızının yörüngesinden geçeceği, 6-10 Ekim tarihlerinde yaşanacak yoğun yıldız yağmuru, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ulupınar Gözlemevinde düzenlenen etkinlikte Türkiye'nin en büyük teleskobundan izlenebilecek.
13:20
Bu Gece Bir Saatte 100 Yıldız Kayacak TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Zeki Eker, bu gece ve yarın gece yaşanacak meteor yağmurlarının, benzeri diğer meteor yağmurlarının en önemlisi olduğunu söyledi.
12:01
Bugün Gökyüzünde Yıldız Yağmuru Var Meteor yağmurları bu gece ve yarın gece gökyüzü meraklılarına tam bir görsel şölen yaşatacak.
Bugün Gökyüzünde Yıldız Yağmuru Var
12:01
Ağustos Gecelerine "Yıldız" Yağacak Ağustos geceleri, halk arasında "yıldız kayması" olarak da bilinen meteor yağmurlarına sahne olacak.
11:42
Dünyaca Ünlü Göktaşı Uzmanları Antalya'ya Geliyor Güç Gönel - Göktaşlarının yapılarını ve yörüngelerini inceleyen astrometri alanında dünyaca ünlü uzmanlar Antalya'da düzenlenecek çalıştaya katılacak.
09:23
Antalya Basınında Bugün Antalya'da Yayımlanan Gazetelerin Bazı Haber Başlıkları Şöyle: Hürriyet Akdeniz: 'Gözlemevi Kör Oluyor' Antalya'daki Türkiye'nin Tek Gözlemevi, Mermer Ocaklarından Atmosfere Karışan Mermer Tozları Yüzünden Gözlem Yapamaz Duruma Geldi
09:52
Antalya'da Ağustos Gecelerine 'Yıldız Yağdı' Antalya'da Bir Grup Turizmci, Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen 'Meteor Yağmurlarını' Düzenlenen Tekne Turunda İzledi
12:08
Ankaralılar Dilek Tuttu Ankaralılar Dün Gece, 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurunu İzleyerek Dilek Tuttu.
Ankaralılar Dilek Tuttu
11:22
Ankara'da Gökyüzü Şöleni Ankaralılar Dün Gece, 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurunu İzleyerek Dilek Tuttu
20:49
Meteor Yağmurunu Kaçırmayın Yılın En Görkemli Meteor Yağmurunun Bu Gece Gözlemlenmesi Bekleniyor.
Meteor Yağmurunu Kaçırmayın
19:07
Bir Saatte 100 Yıldız Kayacak Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) ANTALYA Saklıkent'te bulunan TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nin Müdürü Prof.
02:14
Bu Gece Gökyüzünde 'Yıldız Şöleni' Var Gökyüzü Bu Gece 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları, Lyrid Meteor Yağmurlarını Ankara Üniversitesi (Aü) Ahlatlıbel Rasathanesi'nde İzleyebilecek.
17:43
Gece Meteor Yağmuru Var Yarın Gece Dünyaya Meteor Yağacak.
Gece Meteor Yağmuru Var
02:20
Ufo Değil İdrar Çıplak Gözle Bile Görülebilen ve Ufo Olduğu İddiaları Ortaya Atılan Bir Parlaklığın Uzay Mekiğinin Tuvaletinden Boşaltılan İdrar Olduğu Ortaya Çıktı.
Ufo Değil İdrar
16:52
Yazıcıoğlu: "Ergenekon Davasının Siyasallaştırılmasından Endişe Ediyorum" (Özel) Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Ergenekon Davasının Siyasallaştırılmasından Endişe Duyduğunu Söyledi.
Yazıcıoğlu: 'Ergenekon Davasının Siyasallaştırılmasından Endişe Ediyorum' (Özel)
09:16
Başkentliler Yıldız Kaymasına Büyük İlgi Gösterdi Başkent Ahlatlıbel'de Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak Bilinen Meteor Yağmurlarını İzlemek İçin Düzenlenen Etkinliğe Vatandaşlar Büyük İlgi Gösterdi. Meteor Yağmurlarını Çıplak Gözle İzleme İmkanı Yakalayan Vatandaşlar Ayrıca, Rasathanede Bulunan Teleskopla Ay'ı da İncelemeyi İhmal Etmedi.
16:55
Yıldız Yağacak Bu Gece Yıldız Yağmuru Olacak, Dilek Tutun..
02:21
Yıldız Yağmuru Bu Gece Gökyüzü Bugün "Yıldız Kayması" Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları, Perseid Meteor Yağmurlarını Ankara Üniversitesi (Aü) Ahlatlıbel Rasathanesi'nde Düzenlenen Etkinliklerle de İzleyebilecek.
02:19
Gökyüzünde Yıldız Şöleni Gökyüzü, Bugün 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Şöleni Andıracak Yıldız Kaymalarında Saatte Ortalama 80 Meteor Gözlenebilecek.
13:39
Yarın Gece "Yıldız Yağacak" Gökyüzü, Yarın, 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları, Perseid Meteor Yağmurlarını Ankara Üniversitesi (Aü) Ahlatlıbel Rasathanesinde Düzenlenen Etkinliklerle de İzleyebilecek.
02:22
'Ölüm'den Önce 'İşaret'i Gelir En Dikkat Çekici Ölüm Ritüelleri Tahtacı Tükmen-lerinin Yaşadığı Alevi Köylerinde Gerçekleştiriliyor. "Dirilişe" Değil, "Biçim Değiştirmeyle Hayatın Devamına" İnandıkları İçin "Ölüm" Sözcüğünü Bile Kullanmıyorlar.
'Ölüm'den Önce 'İşaret'i Gelir
13:19
Gökyüzü Meraklıları Uludağ'da Buluştu Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tubitak) Tarafından Bu Yıl 10. Su Tertiplenen Gökyüzü Gözleme Şenliği 17-19 Ağustos Tarihlerinde Uludağ'da Gerçekleştirildi. Amatör ve Profesyonel Gökbilimciler Uludağ'da Yıldızların Altında Biraraya Geldiler.
05:00
Vatandaş 'Yıldız Kayması'nı Çok Sevdi Halk Arasında "Yıldız Kayması" Olarak Bilinen Meteor Yağmuru Hafta Sonu Yüzlerce Gökyüzü Meraklısını Rasathanelere Topladı.
Vatandaş 'Yıldız Kayması'nı Çok Sevdi
03:05
Göktaşı Şöleni Ankara Üniversitesi Rasathanesi'nde Dün Gece Düzenlenen Etkinlikle Ankaralılar Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak Olarak Bilinen 'Göktaşı Yağmurunu' Büyük Bir İlgiyle İzledi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 11:13:32. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA YILDIZ KAYMASI HABERLERİ
[Hata Bildir]