SON DAKİKA YÖRSAN GIDA HABERLERİ

Son Dakika Yörsan Gıda Haberleri

16:20
Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında Balıkesir'den 26 Firma Bulunuyor İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2013 listesinde, Balıkesir'den 26 firma yer aldı.
10:36
Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü İhracat Hedefini Yükseltti Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin 2013 yılı olağan genel kurul toplantısı, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)’nde yapıldı.
Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü İhracat Hedefini Yükseltti
18:30
Ege Su Ürünleri'nde Kızıltan Güven Tazeledi Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği 2013 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 25 Nisan 2014 tarihinde Ege İhracatçı Birlikleri 7.kat toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Ege Su Ürünleri'nde Kızıltan Güven Tazeledi
17:40
Balıkesir'de Ekonomi Rekortmenleri Ödüllendirildi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Balıkesir'de düzenlenen Balıkesir 2014 Ekonomi Ödülleri törenine katıldı.
Balıkesir'de Ekonomi Rekortmenleri Ödüllendirildi
14:50
Diyabete Karşı Süt İçin Süt düzenli tüketildiğinde şeker hastalığı riskini azaltıyor.
Diyabete Karşı Süt İçin
14:31
Yoğurt Yiyen Daha Çabuk Kilo Veriyor! Uzmanlar karın bölgesinden kilo vermek isteyenler için yoğurt öneriyor.
Yoğurt Yiyen Daha Çabuk Kilo Veriyor!
17:23
Menopoz Döneminde Sütün Önemi Uzmanlar menopoz döneminde süt tüketilmesinin önemine dikkat çekiyor. İşte sebepleri...
Menopoz Döneminde Sütün Önemi
17:20
Yoğurt Yiyerek Mışıl Mışıl Uyuyun Uyku sorunları günümüzde çok yaşanan sorunların başında geliyor.
Yoğurt Yiyerek Mışıl Mışıl Uyuyun
10:36
Birçok Kanser Hastalığından Süt Tüketerek Korunun Yapılan araştırmalara göre günde iki bardak süt tüketiminin özellikle bağırsak kanseri riskinin azalmasına yardımcı olduğu ortaya çıktı.
Birçok Kanser Hastalığından Süt Tüketerek Korunun
10:34
Çocuklara Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları Nilüfer Hakarayan, çocukların bünyelerinin sağlıklı gelişimi için süt ve süt ürünlerini tercih ederek düzenli ve dengeli olarak tüketmelerinin çok önemli olduğunu söylüyor.
Çocuklara Süt İçmeyi Sevdirmenin Yolları
08:35
Açık Sütler Hastalık Saçıyor Ülkemizde süt ve süt ürünleri tüketimi maalesef gelişmiş ülkelerin gerisinde.
Açık Sütler Hastalık Saçıyor
08:30
Süt Çocukları Obeziteye Karşı Koruyor Obezite, vücutta aşırı yağ artımıyla (kilo alımı) ortaya çıkan, çevresel etkilerle tetiklenen genetik zeminli kronik bir hastalıktır.
Süt Çocukları Obeziteye Karşı Koruyor
13:59
Kalsiyum Almak Vücudumuz İçin Önemli Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan kalsiyumun sağlıklı bir beden için önemini anlattı.
Kalsiyum Almak Vücudumuz İçin Önemli
15:02
Hamile Kadınlar Neden Süt Tüketmeli? Kalsiyum, bebeğin, gebeliğin 8. Haftasından itibaren oluşmaya başlayan kemik ve dişlerinin gelişimi için gerekli bir mineraldir.
Hamile Kadınlar Neden Süt Tüketmeli?
14:58
Yoğurt Tüketen İnsanların Ciltleri Daha Sağlıklı Yoğurdun içinde bulunan asitler, cildinizi onararak daha genç görünmeyi sağlıyor.
Yoğurt Tüketen İnsanların Ciltleri Daha Sağlıklı
14:57
Süt İçmek Cilt Kanserini Önlüyor Uzmanlar sütün içinde bulunan vitamin ve minerallerin cilt kanseri, akne ve cilt inflamasyonu riskini azalttığını belirtiyorlar.
Süt İçmek Cilt Kanserini Önlüyor
11:39
Diyet Yapılırken Neden Peynir Tüketilir? Uzmanlara göre peynir, günlük diyette yer alması gereken bir protein kaynağıdır.
Diyet Yapılırken Neden Peynir Tüketilir?
11:38
Beyaz Peynir'in Kalitesi Nasıl Anlaşılır? Türkiye'de yılda kişi başına 5 kg peynir tüketiliyor ve maalesef bu oran dünya ortalamasının oldukça altında.
Beyaz Peynir'in Kalitesi Nasıl Anlaşılır?
11:36
Ayran Tüketmek Stresi Önlüyor Günümüz yoğun iş temposunda çalışmaya dalan, gün içinde yeterli sıvı almayan kişilerin sağlıklarıyla ilgili olarak çok kötü sürprizler meydana gelebilmekte.
Ayran Tüketmek Stresi Önlüyor
13:54
Yörsan'ın Yüzde 80'i Dubaili Şirkete Satıldı Yörsan'ın yüzde 80'ni, Dubaili Abraaj Capital'e satıldı.
Yörsan'ın Yüzde 80'i Dubaili Şirkete Satıldı
12:24
Zirve Holding'in Çeşitli Oranlarda Turkuvaz Grubu Hisselerini Devralma İşlemine İzin Rekabet Kurulu, Zirve Holding'in, çeşitli oranlarda Turkuvaz Grubu şirketlerinin hisselerini Çalık Holding, Çalık Turizm Kültür İnşaat Sanayi, Gapyapı İnşaat ve Ahmet Çalık'tan devralması işlemine izin verdi.
Zirve Holding'in Çeşitli Oranlarda Turkuvaz Grubu Hisselerini Devralma İşlemine İzin
12:23
Rekabet Kurulu Kararları Kurul, Zirve Holding AŞ’nin, Turkuvaz Grubu şirketlerinin çeşitli oranlardaki hisselerini Çalık Holding, Çalık Turizm Kültür AŞ, Gapyapı İnşaat ve Ahmet Çalık’tan devralması işlemine izin verdi MNG TV, MNG Reklam, MNG Medya ve Onsekiz Reklam Prodüksiyon AŞ'nin hisselerinin yüzde 90'ının Sekiz Medya Holding ve yüzde 10'unun Sekiz Prodüksiyon AŞ tarafından devralınması işlemine de izin verildi.
Rekabet Kurulu Kararları
14:36
Zayıflamak İçin Süt İçin! Her gün 1 bardak süt içmek en az 4 saat tok tutuyor, zayıflamayı kolaylaştırıyor.
Zayıflamak İçin Süt İçin!
09:45
Peynir Tüketim Alışkanlığı Yunanistan'ın Bile Gerisinde Türkiye'de yılda kişi başına 5 kg peynir tüketiliyor ve maalesef bu oran dünya ortalamasının oldukça altında.
Peynir Tüketim Alışkanlığı Yunanistan'ın Bile Gerisinde
09:43
Güzel Kadınların Sırrı: Yoğurt Yoğurt hem içerdiği antibiyotik özelliği sayesinde hastalıklardan koruyor, hem de fiziksel güzelliğimze güzellik katıyor.
Güzel Kadınların Sırrı: Yoğurt
15:08
Kahvaltı Yapmayan Öğrenciler Derslerinde Başarısız Oluyor! Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan günde iki - üç su bardağı kadar süt veya yoğurt, bir kibrit kutusu kadar beyaz peynir tüketilmesine özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.
Kahvaltı Yapmayan Öğrenciler Derslerinde Başarısız Oluyor!
14:59
Çocuklar İçin Sütün Faydaları Saymakla Bitmiyor Yörsan Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan, süt ve süt ürünlerinin sağlığımız en önemli besin gruplarından biri olduğunu belirtti.
Çocuklar İçin Sütün Faydaları Saymakla Bitmiyor
14:56
Ayran Sindirim Sistemini Düzenliyor Yoğurt ve ayran kabızlığa karşı vücudu koruyor. İşte sindirim sistemine diğer faydaları...
Ayran Sindirim Sistemini Düzenliyor
14:55
Hamileyken Yoğurdun Önlediği Hastalıklar Uzmanlar yoğurdun yaşamın her döneminde, özellikle hamilelik süresi içinde bolca tüketilmesi gerektiğini vurguladı.
Hamileyken Yoğurdun Önlediği Hastalıklar
14:53
Yoğurdun Bilinmeyen Faydaları! Yörsan Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan yoğurdun faydalarını şu şekilde anlatıyor.
Yoğurdun Bilinmeyen Faydaları!
16:47
Gebelikte Tüketilmesi Gereken Kalsiyum Miktarı Uzmanlar hamilelik döneminde tüketilmesi gereken kalsiyum miktarını açıklıyor. İşte besinlere göre tek tek tüketilmesi gereken miktarlar...
Gebelikte Tüketilmesi Gereken Kalsiyum Miktarı
14:44
Sağlıklı Çocukların Sırrı Süt Ve Süt Ürünleri Tüketmek! Süt çok sayıda besin öğelerini bileşiminde bulundurulması nedeniyle insan yaşamının her evresinde tüketilmesi gereken temel besinlerin başında yer alıyor.
Sağlıklı Çocukların Sırrı Süt Ve Süt Ürünleri Tüketmek!
14:42
Hamilelikte Kalsiyum İhtiyacı Ne Kadardır? Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan aşağıda bazı yiyecek ve içeceklerdeki yaklaşık kalsiyum miktarlarını şu şekilde belirtiyor.
Hamilelikte Kalsiyum İhtiyacı Ne Kadardır?
10:32
Kemik Erimesine Karşı Çocuklarınıza Süt İçirin Süt tüketimine erken yaşlarda başlamak kemik erimesi hastalığına yakalanmayı önlüyor.
Kemik Erimesine Karşı Çocuklarınıza Süt İçirin
10:31
Peynir Diş Çürümesini Engelliyor Yörsan Gıda Mühendislerinden Hakarayan, süt ve süt ürünlerinde bulunan kazeinin diş çürümesini önlemede yardımcı olan bir madde olduğunu söyledi.
Peynir Diş Çürümesini Engelliyor
16:03
Yoğurt Kilo Verdiriyor Yapılan Üniversite araştırmalarında, yoğurdun insan sağlığı açısından çeşitli faydaları bulunduğu belirlendi.
Yoğurt  Kilo Verdiriyor
16:01
Beyne Aşk Sinyali Gönderen Doğal Mucize Peynirin kan dolaşımını hızlandırdığı ve kandaki glikoz seviyesini yükselterek beyne aşk sinyalleri gönderdiği ortaya çıktı.
Beyne Aşk Sinyali Gönderen Doğal Mucize
17:01
Sütün En Önemli Faydası Süt İçmek Çocukların Zihinsel Kabiliyetini Arttırıyor!.
Sütün En Önemli Faydası
08:07
"Süt İçmek Çocukların Zihinsel Kabiliyetini Arttırıyor" Yörsan Gıda Mühendisleri, çocukların daha sağlıklı, güçlü ve zeki olabilmeleri için her gün en az iki bardak süt içmelerinin önemli olduğunu söyledi.
'Süt İçmek Çocukların Zihinsel Kabiliyetini Arttırıyor'
16:36
Türkiye'nin İlk 500 Firması Arasında Balıkesir'den 9 Firma Bulunuyor İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırma sonuçlarına göre listede Balıkesir'den 9 firma yer aldı.
Türkiye'nin İlk 500 Firması Arasında Balıkesir'den 9 Firma Bulunuyor
16:08
İso 500'de 9 Balıkesirli İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan, "İSO 500" listesine bu sene Balıkesir'den 9 firmanın girmeyi başardığı bildirildi.
06:03
Türk Gençleri Ayran Tercih Ediyor! Türk Gençleri Yemek Yerken En Çok Ayran İçmeyi Tercih Ediyor! Tarihte Ekşiyen Yoğurdun Ekşiliğini...
Türk Gençleri Ayran Tercih Ediyor!
13:36
Süt Tüketimi Hayati Önem Taşıyor! Yaş Gruplarına Göre Günlük Süt Tüketimi Nasıl Olmalıdır?
Süt Tüketimi Hayati Önem Taşıyor!
13:33
Sütten Çok Yoğurt Tüketiyoruz Yapılan araştırmalar Türk insanının sütten çok ayran tükettiğini gösteriyor.
Sütten Çok Yoğurt Tüketiyoruz
13:31
Yoğurt Tüketmek Yağ Yakımını % 61 Arttırıyor Sahur ve iftarda yoğurt tüketerek vücudunuzdaki yağlardan kurtulun!
Yoğurt Tüketmek Yağ Yakımını % 61 Arttırıyor
13:30
Ayran Tüketimi Son 6 Yılda Yüzde 83 Arttı Türk gençleri yemek yerken en çok ayran içmeyi tercih ediyor!
Ayran Tüketimi Son 6 Yılda Yüzde 83 Arttı
14:07
Sahur Beslenmesi Nasıl Olmalı? Türkiye, Salı gecesi ilk orucu için sahura kalkacak, bu mübarek ayda milyonlarca insan oruç tutacak.
Sahur Beslenmesi Nasıl Olmalı?
14:05
Peynirin Sağlığımıza Fayaları Neler? Ramazan sofralarının vazgeçilmesi beyaz peynir tok tutuyor!
Peynirin Sağlığımıza Fayaları Neler?
10:09
Ayran Mucizesine Tanık Olun Sıcak yaz günlerinde yan etkisi olmayan bir iki içecekten biri: Ayran
Ayran Mucizesine Tanık Olun
11:35
Ayran mucizesine tanık olun (Yaz mevsimi ayran) Sıcak yaz günlerinde yan etkisi olmayan bir iki içecekten biri: Ayran!..
Ayran mucizesine tanık olun (Yaz mevsimi ayran)
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 10:24:11. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA YÖRSAN GIDA HABERLERİ
[Hata Bildir]