10:0300
SON DAKİKA YUNANİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Yunanistan Haberleri

  Akdeniz'deki 7 AB Ülkesi Yasa Dışı Göçü Görüştü

  Akdeniz'deki 7 AB ülkesi, yasa dışı göçle mücadeleye öncelik verilmesini ve göç veren ile transit ülkelerle daha fazla işbirliği yapılmasını istedi. (Dün 21:38)

   

  Mem'den Yetişkinler İçin Avrupa Birliği Projesi

  Mem'den Yetişkinler İçin Avrupa Birliği Projesi

  Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü, Yetişkin Eğitimi için Avrupa Birliği projesi kapsamında yabancı misafirlerini ağırladı. (Dün 19:58)

   

  Dostluk Maçı, 84 Yıl Sonra Tamamlanacak

  Karşıyaka Spor Kulübü ile Yunanistan'ın Sakız Adası temsilcisi Lailapas arasında 1930 yılında, şiddetli yağmur nedeniyle henüz 3'üncü dakikada tatil edilen dostluk maçı, 84 yıl sonra, 10 Mayıs'ta yine aynı statta tamamlanacak. (Dün 15:55)

   

  Öldürülen Türk Kaptanın Kimliği Belirlendi

  Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin insan kaçaklığı yaptığı şüphesiyle ateş açtığı ileri sürülen sürat teknesinde, yaşamını yitiren Türk kaptanın, Hatay doğumlu 29 yaşındaki Mustafa Ateş olduğu belirlendi. (Dün 15:45)

   

  Araştırma Gemilerine Müdahale

  2002 2013 yılları arasında Türk Deniz Kuvvetleri unsurları tarafından başka ülkeler adına araştırma yapan 10 gemiye, Yunanistan tarafından da Türkiye adına araştırma yapan iki gemiye müdahale edildi. (Dün 15:32)

   

  84 Yıl Sonra 87 Dakika

  Karşıyaka Futbol Takımının Sakız Adası ekiplerinden Lailapas ile 1930 yılında oynadığı ancak aşırı yağış nedeniyle 3. dakikada tatil edilen dostluk maçı 87 yıl sonra, 10 Mayıs'ta tamamlanacak Kulüp Genel Sekreteri Mehmet Yayan: "Bu karşılaşma, Türk Yunan dostluğu için önemli kilometre taşı olacak" (Dün 14:57)

   

  Şehit Yüzbaşı İçin Türk-Yunan İşbirliği Teklifi

  Şehit Yüzbaşı İçin Türk-Yunan İşbirliği Teklifi

  Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, "1996'da düşen Türk uçağının ve pilotunun naaşının çıkarılması çalışmalarına katkıda bulunmaya hazırız." dedi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Yunan Sahil Güvenlik,Türk Kaptanı Vurdu

  Yunan Sahil Güvenlik,Türk Kaptanı Vurdu

  Bodrum'dan Yunanistan'ın Kos adasına mülteci götüren teknenin Türk kaptanı, Yunan sahil güvenlik ekipleri tarafından vurularak öldürüldü. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Suriyeli Kaçakları Taşıyan Türk Kaptan Öldürüldü

  Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın Kos Adası'na kaçak göçmen götüren teknenin kaptanı, iddiaya göre Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Talat: 'Kıbrıs'ta Kalıcı Çözüm İçin Kritik Süreç'

  Talat: 'Kıbrıs'ta Kalıcı Çözüm İçin Kritik Süreç'

  Rum ekonomisinin çöküşü ve adadaki doğalgaz kaynaklarının Türkiye güzergâhına ihtiyaç duyması nedeniyle Kıbrıs sorunun çözülmesi için çok uygun bir dönem olduğunu belirten Mehmet Ali Talat, bu sürecin iyi değerlendirilmesi durumunda Kıbrıs’ta kalıcı barışın sağlanacağını söyledi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri