SON DAKİKA YUNANİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Yunanistan Haberleri

 • 07:47DHKP-C'den Talimat: Türkiye'ye Git Çatışarak ÖlDHKP-C'den Talimat: Türkiye'ye Git Çatışarak ÖlSabancı suikastının faili DHKP-C'li İsmail Akkol'un ismi, örgütün önüne geçince bileti kesildi. Türkiye'de eylem yapmasına karar verilen Akkol'a, "Git Türkiye'de çatışarak öl" denilmiş.
 • 09:12Yunanistan'da Genel Grev Yüzünden Hayat Durma NoktasındaYunanistan'da Genel Grev Yüzünden Hayat Durma NoktasındaYunanistan'da hükümetin sosyal güvenlik alanında planladığı değişikliklere karşı bugün sendikaların çağrısıyla ülke çapında genel greve gidiliyor.
 • 10:21Sabancı Suikastı'nın Faili DHKP-C'li İsmail Akkol TutuklandıSabancı Suikastı'nın Faili DHKP-C'li İsmail Akkol TutuklandıSabancı suikastı sanığı terör örgütü DHKP-C üyesi Akkol, 20 yıl sonra hakim karşısına çıktı. İsmail Akkol tutuklandı. Akkol'un, Başsavcı Kiraz soruşturmasında da ifadesi alınacak.
 • 10:24Erdoğan: Dünyayı Oyalamak İçin mi Bir Araya GeliyorsunuzErdoğan: Dünyayı Oyalamak İçin mi Bir Araya GeliyorsunuzPeru'da konuşan Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Cenevre'de düzenlenen toplantının ertelenmesiyle ilgili, "Siz niye toplanıyorsunuz? Dünyayı oyalamak için mi bir araya geliyorsunuz? İşin gerçeği orada konuşulmuyor" dedi.
 • 13:41DHKP-C'li İsmail Akkol, İlk Sorgusunda 5 Soruya da Aynı Cevabı VerdiDHKP-C'li İsmail Akkol, İlk Sorgusunda 5 Soruya da Aynı Cevabı VerdiSabancı suikastı sanığı DHKP-C'li İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman, örgüt üyeliği, silahlar ve nereye gideceklerine yönelik 5 soruya da "Susma hakkımı kullanıyorum" diyerek yanıt vermedi.
 • 16:34Türkiye, Sefalet Endeksinde En Kötü SekizinciTürkiye, Sefalet Endeksinde En Kötü SekizinciBloomberg'in 2016 yılı için hazırladığı sefalet endeksinde Sırbistan'ın ardından 18,8 puanla Sırbistan'ın ardından en kötü 8. ülke oldu. Listenin başında 159,7 puanla Venezuela var.
 • 10:04İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Türkiye'ye Giriş Yaptığı Koy Görüntülendiİsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Türkiye'ye Giriş Yaptığı Koy GörüntülendiAydın'ın Söke ilçesinde yakalanan Özdemir Sabancı suikastı sanığı DHKP-C terör örgütü üyesi İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman'ın Türkiye'ye giriş yaptıkları koy, ilk kez görüntülendi.
 • 19:31Akkol ve Adıyaman, Sahilden 5 Kilometre Yürüyerek Taksiye BinmişAkkol ve Adıyaman, Sahilden 5 Kilometre Yürüyerek Taksiye BinmişSöke'de yakalanan Özdemir Sabancı suikastının sanığı, DHKP-C'li terör örgütü üyesi İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Türkiye'ye adım attığı bölgedeki ilk görüntüleri ortaya çıktı.
 • 13:24THY Uçağına Kuş Çarptı! Burnu Çöken Uçak Geri DöndüTHY Uçağına Kuş Çarptı! Burnu Çöken Uçak Geri DöndüTürk Hava Yolları'nın İstanbul-Sao Paulo uçuşunu yapan uçağa kuş çarptı. Burnu çöken uçak, Yunanistan hava sahası üzerinden Atatürk Havalimanı'na geri döndü.
 • 15:14Erdoğan'dan Sabancı Suikasti Zanlısı İçin İlk Yorum: 20 Yıl SabrettikErdoğan'dan Sabancı Suikasti Zanlısı İçin İlk Yorum: 20 Yıl SabrettikErdoğan, Sabancı suikastı zanlısı İsmail Akkol'un yakalanmasına ilişkin, "Yıllarca saklandı. 20 yıl sabredildi. 20 yılın sonunda fail yakalandı" dedi.
 • 18:41Avrupalı Gençler Yalova'da Obeziteye 'Dur' DediAvrupalı Gençler Yalova'da Obeziteye 'Dur' DediAvrupa Birliği Türk Ulusal Ajansı Destek Programı Başkanlığı’nca desteklenen “Sport Versus Obesity” projesi kapsamında Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve Makedonya’dan 50 öğrenci Yalova’da bir araya geldi.
 • 18:23Yunan Çiftçilerin Sınır Kapısındaki Eylemi Yeniden BaşladıYunan çiftçilerin Kipi Sınır Kapısı'nda yeniden başlattıkları eylem nedeniyle İpsala Sınır Kapısı'nda tır geçişleri sağlanamıyor.
 • 17:14İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Didim Üzerinden Giriş Yaptıkları Tespit Edildiİsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Didim Üzerinden Giriş Yaptıkları Tespit EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri Sabancı suikasti faili Akkol'un yakalanması Terör örgütü DHKP-C üyesi ve Sabancı suikastı faili Akkol ile Adıyaman'ın Yunanistan'dan Türkiye'de sürat teknesiyle geldiği belirlendi Aydın Söke ilçesinde 1 Şubat'ta yakalanan terör örgütü DHKP-C üyesi ve Sabancı suikastı faili İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman'ın Türkiye'ye Didim üzerinden giriş yaptıkları tespit edildi.
 • 17:01Kuş Çarpan Uçağın Burnu Bu Hale GeldiKuş Çarpan Uçağın Burnu Bu Hale GeldiHaber-Kamera: Murat ÇAKIR - Faik KAPTAN-İSTANBUL DHA Türk Hava Yolları'nın İstanbul'dan Brezilya'ya giden uzun menzilli Boeing 777 tipi uçağına kuş çarparak hasar verdi.
 • 16:58İpsala, Yine Tır Geçişine Kapatıldıİpsala, Yine Tır Geçişine KapatıldıYunanistan’da, hükümetin aldığı kararlar kapsamında tarım sektörüne getirdiği ek vergileri ile sosyal güvenlik yasasında yapmak istediği değişiklikleri protesto eden çiftçilerin eylemleri devam ederken, traktörlerle yaptıkları yol kapatma eylemleri nedeniyle, İpsala Sınır Kapısı TIR geçişine tekrar kapatıldı.
 • 16:23Çanakkale'de 70 Yabancı Uyruklu YakalandıÇanakkale'nin Yenice ilçesinde 70 yabancı uyruklu yakalandı.
 • 16:17Patrik Bartholomeos Tarihi Kilisede Ayin YönettiPatrik Bartholomeos Tarihi Kilisede Ayin Yönettiİzmir’de bulunan Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, Konak ilçesi Basmane semtinde bulunan Aziz Vukolos Kilisesi’nde düzenlenen ayini yönetti.
 • 16:06Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos İzmir'de Ayin YönettiFener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos İzmir'de Ayin YönettiAziz Vukolos Yortusu için İzmir’e gelen Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, Konak ilçesi Basmane semtindeki Aziz Vukolos Kilisesi'nde düzenlenen ayini yönetti.
 • 16:03Aa Günün1- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Dünya Turizm Forumu kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, öne çıkan başlıklar şöyle: "Şu anda yeni bir döneme giriyoruz.
 • 15:33Dünya Turizm ForumuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ve Irak'ı kana bulayan DAEŞ terör örgütünün, insanlık dışı saldırılarını Tunus'tan Mısır'a, Paris'ten ABD'ye kadar dünyanın birçok ülkesine yaydığını belirterek, "Maalesef kimi Batılı ülkeler, son derece yanlış bir şekilde terör örgütlerine karşı tavırlarını, onların söylemlerine ve ideolojilere bakarak belirliyor veya açıklıyorlar.
 • 15:21Kuş Çarpan Uçak Geri DöndüTHY'nin İstanbul-Sao Paulo seferini yapan uçağı, kuş çarpması nedeniyle Yunanistan hava sahasından Atatürk Havalimanı'na geri döndü.
 • 15:16Almanyalı Türk İşadamlarından Mora'ya ÇıkarmaAlmanyalı Türk İşadamlarından Mora'ya ÇıkarmaYunanistan'ın "Mora (Peloponnese) Eyaleti Tarımsal Gıda Ortaklığı", Almanya İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (BUV) ve BUV Lemit'in ortaklaşa düzenledikleri ikili iş görüşmeleri ve ürün tanıtım etkinliği Mora'nın Tripolis şehrinde gerçekleşti.
 • 15:0153. Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Yarışmaları53. Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Yarışmaları, yarın Kastamonu'da yapılacak.
 • 14:25Muğla'da Jandarma "Kaçak" Geçişlere İzin VermiyorMuğla ve ilçelerinde hava ve deniz şartlarındaki olumsuzluklar nedeniyle yasa dışı geçişler sırasında daha fazla ölüm yaşanmaması için denetimler sıklaştırıldı.
 • 14:20Kuş Çarpan Uçak, İstanbul'a Geri DöndüKuş Çarpan Uçak, İstanbul'a Geri DöndüTürk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Brezilya’ya giden uzun menzilli Boeing 777 tipi uçağına uçuş sırasında kuş çarptı.
 • 14:11Kuş Çarpması Sonucu Uçağın Burnu ÇöktüKuş Çarpması Sonucu Uçağın Burnu ÇöktüTürk Hava Yolları (THY) İstanbul-Sao Paulo seferini gerçekleştirecek yolcu uçağının burun kısmına kuş çarptı.
 • 13:43Kuş Çarptı, Geri DöndüKuş Çarptı, Geri DöndüTürk hava Yolları'nın İstanbul'dan Sao Paulo'ya giden uçağı, radarına kuş çarpınca Yunanistan üzerinden geri döndü.
 • 13:29Mülteci ve Vapur ÖnerisiMülteci ve Vapur ÖnerisiMidilli Belediye Başkanı Spiros Galinos ve beraberindeki heyet İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş’ı ziyaret etti.
 • 12:55Haftanın En Değerli Oyuncusu PrintezisBasketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu altıncı hafta maçlarının ardından en değerli oyuncu (MVP), Yunanistan temsilcisi Olympiakos'dan Georgios Printezis oldu.
 • 12:30Bartholomeos Yortu Ayinine KatıldıBartholomeos Yortu Ayinine Katıldıİzmir'de çeşitli görüşme ve törenler için bulunan Fener Rum Patriği Bartholomeos, Aziz Vukolos Yortusu Büyük Sabah Ayini'ne katıldı.
 • 12:09İzmir - Bartholomeos Yortu Ayinine Katıldıİzmir - Bartholomeos Yortu Ayinine KatıldıBartholomeos yortu ayinine katıldı İZMİR'de çeşitli görüşme ve törenler için bulunan Fener Rum Patriği Bartholomeos, Aziz Vukolos Yortusu Büyük Sabah Ayini'ne katıldı.
 • 11:38Milletvekili Kavuncu: Milletvekili Kavuncu: "Ülkemizin En Önemli Sorunu Terör ve Güvenliktir"AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Hisarcık ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve oda başkanları ile yaptığı toplantıda, ülkenin en önemli sorununun terör ve güvenlik sorunu olduğunu söyledi.
 • 10:08Ünlü Yazar Ahmet Ümit Yeni Romanı'nda Bergama'yı AnlatacakÜnlü Yazar Ahmet Ümit Yeni Romanı'nda Bergama'yı Anlatacakİttihat ve Terakki'nin 20 yılını ele aldığı son romanı Elveda Güzel Vatanımı geçtiğimiz Aralık ayında okuyucu ile buluşturan Ahmet Ümit, yeni romanının hazırlıkları için Bergama'ya geldi.
 • 02:01Sabancı Suikasti Faili Akkol'un YakalanmasıAydın Söke ilçesinde 1 Şubat'ta yakalanan terör örgütü DHKP-C üyesi ve Sabancı suikastı faili İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman'ın Türkiye'ye Didim üzerinden giriş yaptıkları tespit edildi.
 • 22:45Basketbol: THY Avrupa LigiSalon: Abdi İpekçi Hakemler: Christos Christodoulou (Yunanistan), Daniel Hierrezuelo (İspanya), Piotr Pastusiak (Polonya) Anadolu Efes: Granger 3, Diebler 5, Cedi Osman 15, Saric 15, Dunston 7, Heurtel 7, Birkan Batuk 2, Brown 8, Tyus 9, Doğuş Balbay 2 Fenerbahçe: Ali Muhammed 12, Bogdanovic 15, Datome 7, Vesely 6, Udoh 15, Hickman 2, Berk Uğurlu 2, Melih Mahmutoğlu 14, Barış Hersek, Kalinic 4 1. Periyot: 21-18 Devre: 41-35 3. Periyot: 57-55 Beş faulle çıkanlar: 37.25 Vesely (Fenerbahçe), 39.12 Diebler (Anadolu Efes) Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu 6. hafta mücadelesinde Fenerbahçe, Anadolu Efes'i 77-73 yendi ve namağlup liderliğini sürdürdü.
 • 21:33Bakan Ala Fransız Mevkidaşı ile Görüştüİçişleri Bakanı Efkan Ala, gerek Fransa gerekse başka ülkelerde meydana gelen terör saldırılarının terörün dini, milliyeti ve ırkının olmadığını gösterdiğini söyledi.
 • 20:52Bergamam Ünlü Yazarın Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakBergamam Ünlü Yazarın Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakÜnlü yazarın hikayesi Bergama'da hayat bulacak İstanbul Hatırası, Bab-ı Esrar, Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, Elveda Güzel Vatanım, Patasana ve Kavim gibi birçok kitabın yazarı olan Ahmet Ümit, bu kez hikayesine, UNESCO Dünya Mirası listesine giren İzmir'in Bergama İlçesi'nde hayat verecek.
 • 20:36Yunanistan'da 2 Bin 500 Üniformalı, Gösteri DüzenlediYunanistan'da 2 Bin 500 Üniformalı, Gösteri DüzenlediYunanistan'ın başkenti Atina'da gösteri düzenleyen sahil güvenlik, polis ve itfaiye erlerinden oluşan 2 bin 500 sendika üyesi üniformalı çalışan, hükümetin sosyal sigorta ve emeklilik yasasında yapmayı planladığı değişiklikleri protesto etti.
 • 19:17Didim Akkol ve Adıyaman, Sahilden 5 Kilometre Yürüyerek Taksiye BinmişDidim Akkol ve Adıyaman, Sahilden 5 Kilometre Yürüyerek Taksiye BinmişAkkol ve Adıyaman, sahilden 5 kilometre yürüyerek taksiye binmiş Aydın Söke ilçesi'nde geçen 1 Şubat'ta yakalanan Özdemir Sabancı suikastinin sanığı, DHKP-C terör örgütü üyesi İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ın Türkiye'ye adım attığı bölgedeki ilk görüntüleri ortaya çıktı.
 • 18:37Mustafa Balbay Ödemiş'i Ziyaret EttiMustafa Balbay Ödemiş'i Ziyaret EttiCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP kurultayının ardından İzmir temasları kapsamında Ödemiş ilçesini ziyaret etti.
 • 18:04Avrupa'daki Sığınmacı KriziYunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Yunanistan'ın çok büyük bir yükü omuzladığını belirterek, "Ege Denizi'ni geçmeye çalışırken yaşamını yitirenlerin sayısı yürek burkuyor" dedi.
 • 17:38Mülteciler Türkiye'ye Geri Gönderilsin'Mülteciler Türkiye'ye Geri Gönderilsin'Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere AB ülkelerine yerleşmek üzere Türkiye üzerinden Yunanistan'a geçen mültecilerin Türkiye'ye geri gönderilmesini istedi.
 • 17:32Yunanistan'ın Dış Ticaret Açığı 2015'te AzaldıYunanistan'ın dış ticaret açığı 2015 yılında bir önceki yıla göre yüzde 15,1 azalarak 17 milyar 776 milyon avro olarak gerçekleşti.
 • 17:26Patrik Bartholomeos İzmir'dePatrik Bartholomeos İzmir'deFener Rum Patriği Bartholomeos, Aziz Vukolos Günü için geldiği İzmir'de Vali Mustafa Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti.
 • 17:10Ünlü Yazar Ahmet Ümit'in Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakÜnlü Yazar Ahmet Ümit'in Hikayesi Bergama'da Hayat Bulacakİstanbul Hatırası, Bab-ı Esrar, Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, Elveda Güzel Vatanım, Patasana ve Kavim gibi birçok kitabın yazarı olan Ahmet Ümit, bu kez hikayesine, UNESCO Dünya Mirası listesine giren İzmir'in Bergama İlçesi'nde hayat verecek.
 • 16:38Erdoğan: "Suriye'de Siyasi Geçiş Sürecinin Süratle Hayata Geçirilmesini Tek Çözüm Olarak Görüyoruz"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekvador ziyareti kapsamında Ulusal Yüksek Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, “Suriye’de halkın meşru talepleri ve beklentilerini karşılayacak şekilde gerçek bir siyasi geçiş sürecinin süratle hayata geçirilmesini tek çözüm olarak görüyoruz” dedi.
 • 15:48Güvenlik Güçleri 920 Kaçak YakaladıGüvenlik güçleri, sınırlardan yasa dışı geçiş yapmaya çalışan 920 kişiyi yakaladı.
 • 15:41Avrupa 1 Milyon Mülteci BekliyorAvrupa sınır koruma ajansı Frontex, Avrupa Birliği sınırlarına günde 2-3 bin mültecinin geldiğini ve bu şekilde devam etmesi halinde 2016 yılında AB ülkelerine gelecek olan mülteci sayısının 1 milyonu aşacağını duyurdu.
 • 15:00BM'den "Halep'ten Kaçışlar Endişe Verici" AçıklamasıBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Halep ve çevresinde artan çatışmalar nedeniyle binlerce Suriyelinin Halep'ten kaçmaya başlamasının endişe verici olduğunu bildirdi.
 • 14:29Suriyeliler Sınırda Çamura SaplandıSuriyeliler Sınırda Çamura SaplandıTürkiye-Bulgaristan sınırında gece çamura saplanarak donma tehlikesi geçiren Suriyeli grup, Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.