SON DAKİKA YUNANİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Yunanistan Haberleri

 • 00:01Gündem Özeti/ 26 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde şehit aileriyle iftarda bir araya gelecek.
 • 23:55Tekirdağ'da 94 Yıl Sonra İlk İftarTekirdağ'da 94 Yıl Sonra İlk İftarMübadele yıllarında Tekirdağ Işıklar köyünden Yunanistan’ın Selanik iline gidip orada yeni Rodosto’yu (Yeni Tekirdağ) kuran Rum mübadillerin torunları, 94 yıl sonra Işıklar’a iftar davetine gelerek, Türklerle aynı sofrada bulunmanın mutluluğunu yaşadılar.
 • 23:16Tekirdağ'da "Komşunun İftarı" ProgramıMübadele ile Tekirdağ'dan 94 yıl önce Yunanistan'ın Selanik şehrine göç eden Rumların torunları, "Komşunun İftarı"nda Tekirdağlılarla bir araya geldi.
 • 23:04A Milli Erkek Basketbol Takımı Günü Çift Antrenman ile BitirdiA Milli Erkek Basketbol Takımı Günü Çift Antrenman ile BitirdiRio Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek olan A Milli Erkek Basketbol Takımı günü çift antrenman ile tamamladı.
 • 21:36Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Sona ErdiZıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Sona ErdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sporcuların botlarla gidişi, Yarışmanın başlayışı, Balık avlayanlardan detay, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Şahin Özen'in açıklaması, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz'ın konuşması, Ödül töreni - Fethiye'de düzenlenen şampiyona sona erdi Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası tamamlandı.
 • 21:07Ekonomi Bakanı ZeybekciEkonomi Bakanı ZeybekciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakan Zeybekci'nin vatandaşlarla selamlaşması Bakan Zeybekci'nin Beyağaç ilçesinde Kaymakam Muhammed Serkan Şahin'i ve Belediye Başkanı Mustafa Akçay'ı makamlarında ziyaret etmesi Bakan Zeybekci'nin açıklamaları "İsrail ile inşallah bu hafta sonu, bizim istediğimiz yönde, Cumhurbaşkanımızın o koymuş olduğu, 'özür dilenecek, tazminat ve Gazze'nin insani ihtiyaçlarının karşılanmasının garanti edilmesi' ile ilgili sonuçlar alınacak" "Umarım, Rusya ile Türkiye arasındaki sorun biter çünkü bitmesi, iki ülkenin menfaatinedir.
 • 19:28Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye ŞampiyonasıMuğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası tamamlandı.
 • 18:35Ekonomi Bakanı Zeybekci AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "İsrail ile inşallah bu hafta sonu, bizim istediğimiz yönde, Cumhurbaşkanımızın o koymuş olduğu 'Özür dilenecek, tazminat ve Gazze'nin insani ihtiyaçlarının karşılanması, garanti edilmesi' ile ilgili sonuçları alınacak.
 • 17:21Bakan Zeybekci'den İngiltere'nin AB'den Çıkması YorumuBakan Zeybekci'den İngiltere'nin AB'den Çıkması YorumuEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılması için yaptığı halk oylamasını değerlendirerek, “Tarihi bir kırılma noktası yaşanıyor, Avrupa Birliği’nin temelleri sarsılıyor” dedi.
 • 16:26Potada, Yunanistan Maçı HazırlıklarıPotada, Yunanistan Maçı HazırlıklarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Antrenmandan detaylar Potada, Yunanistan maçı hazırlıklarıRio Olimpiyat Elemeleri kapsamında yarın Yunanistan ile hazırlık müsabakasında karşılaşacak A Milli Erkek Basketbol Takımı, bu maçın hazırlıklarını sürdürdüFilipinler'in Manila kentinde düzenlenecek Rio Olimpiyat Elemeleri kapsamında çalışmalarını sürdüren A Milli Erkek Basketbol Takımı, yarın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynayacağı Yunanistan maçının hazırlıklarına yaptığı antrenmanla devam etti.
 • 16:08A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda Hazırlıklar SürüyorA Milli Erkek Basketbol Takımı, yarın Yunanistan ile yapacağı özel maçın hazırlıklarını sürdürdü.
 • 15:47A Milli Erkek Basketbol Takımı Rio Olimpiyat Elemeleri'ne HazırlanıyorA Milli Erkek Basketbol Takımı Rio Olimpiyat Elemeleri'ne HazırlanıyorA Milli Erkek Basketbol Takımı Rio Olimpiyat Elemeleri'ne hazırlanıyorBaşantrenör Ergin Ataman "Hedefimiz ilk defa Olimpiyatlara katılmak"Sinan Güler "Hedefimiz olimpiyat sporcusu olmak"Barış Hersek "Yolumuza devam etmek istiyoruz"2016 Rio Olimpiyatları'na katılmak için 5-10 Temmuz tarihlerinde Filipinler'de eleme maçları oynayacak olan A Milli Erkek Basketbol Takımı, hazırlıklarının İstanbul bölümünü sürdürüyor.
 • 15:40Ergin Ataman, Basının İlgisizliği ve Birlikte Çalışamamaktan YakındıA Milli Erkek Basketbol Takımımız'ın baş antrenörü Ergin Ataman, bugün yapılan antrenmanın ardından basın mensuplarının karşısında çıktı.
 • 15:35Furkan, Cedi ve Birkan'ın Hedefi Olimpiyat Vizesi AlmakRio'da düzenlenecek 2016 Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için 5-10 Temmuz 2016 tarihleri arasında Filipinler'in başkenti Manila'da eleme maçlarına çıkacak Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı, medya gününde basın mensuplarıyla buluştu.
 • 15:28A Milli Erkek Basketbol Takımı Rio Olimpiyat Elemeleri'ne HazırlanıyorA Milli Erkek Basketbol Takımı Rio Olimpiyat Elemeleri'ne HazırlanıyorA Milli Erkek Basketbol Takımı Rio Olimpiyat Elemeleri'ne hazırlanıyor (1)A Milli Erkek Basketbol Takımı Rio Olimpiyat Elemeleri'ne hazırlanıyorBaşantrenör Ergin Ataman "Hedefimiz ilk defa Olimpiyatlara katılmak"Sinan Güler "Hedefimiz olimpiyat sporcusu olmak"Barış Hersek "Yolumuza devam etmek istiyoruz"2016 Rio Olimpiyatları'na katılmak için 5-10 Temmuz tarihlerinde Filipinler'de eleme maçları oynayacak olan A Milli Erkek Basketbol Takımı, hazırlıklarının İstanbul bölümünü sürdürüyor.
 • 15:25Yüzme: Comen Kupası YarışlarıComen Kupası Yüzme Yarışları'nda Türkiye, kadınlar 4x100 metre karışık takım müsabakasında rekor kırarak altın madalyaya uzandı.
 • 15:02Türkiye'nin İngiltere'siz Bir AB KarnesiTürkiye'nin İngiltere'siz Bir AB Karnesiİngiltere’nin AB’den çıkmasını ön gören referandum kararının Türkiye’ye etkileri uzmanlara göre soğuk duş etkisi oluşturdu.
 • 14:58Ergin Ataman, Türk Oyuncuların Az Süre Almasını EleştirdiErgin Ataman, Türk Oyuncuların Az Süre Almasını EleştirdiA Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, "Kulüplerin başarısının milli takıma yansıması için Türk oyuncuların kulüplerinde süre alması gerekiyor.
 • 14:54Fıba Kadınlar Avrupa Kupalarında Kategoriler Belli OlduKadınlar basketbolda 2016-2017 sezonunda Türkiye'yi FIBA Avrupa kupalarında temsil edecek takımların kuraya hangi torbalardan girecekleri belli oldu.
 • 14:15Erdoğan'ın da Resmini Çizen Ünlü Ressam Ölü BulunduErdoğan'ın da Resmini Çizen Ünlü Ressam Ölü BulunduBir dönem Aydın'ın en ünlü ressamlarından olan, Erdoğan'ın da annesi ile portresini çizen 67 yaşındaki Halit Karahalil sokakta ölü bulundu.
 • 14:02A Milli Erkek Basketbol Takımı Hazırlıklarını SürdürüyorA Milli Erkek Basketbol Takımı Hazırlıklarını SürdürüyorA Milli Erkek Basketbol Takımı, Rio Olimpiyat Elemeleri hazırlıklarına devam ediyor.
 • 13:56Yüzmede Bayan Bayrak Takımı Tarihi Bir Başarıya İmza AttıMalta Adası'nın Gzira bölgesinde bugün başlayan ve iki gün sürecek Comen Kupası Yüzme Yarışları'nın ilk gününde Türkiye Yüzme Milli Takımı tarihi bir başarı elde etti.
 • 13:335 ülkenin sinemacıları Börklüce için buluştu5 ülkenin sinemacıları Börklüce için buluştuYunanistan, Filistin, İran, Makedonya ve Türkiye'den sinemacıların katıldığı "Börklüce Uluslararası Sinema Atölyesi"nde, her kültürün farklı yorumuyla 5 farklı halk kahramanı kurgulandı.
 • 13:22Kadın Basketbolunda Avrupa Kupaları Torbaları BelirlendiBasketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası'nda 2016-2017 sezonu kura çekimi öncesi takımların yer alacağı torbalar belli oldu.
 • 12:56Yunanistan Maçı Hazırlıkları TamamlandıYunanistan Maçı Hazırlıkları TamamlandıRio Olimpiyat Elemeleri'ne hazırlanan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Yunanistan ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını tamamladı.
 • 12:02Ergin Ataman: Olimpiyatlara Giden Takım Biz OlacağızErgin Ataman: Olimpiyatlara Giden Takım Biz OlacağızA Milli Erkek Basketbol Takımı'nın baş antrenörü Ergin Ataman, takımına inandığını belirterek, Rio elemelerinden olimpiyat vizesi alacaklarını söyledi.
 • 11:42Kemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuKemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuAdlıhan Dere, geçen yıl 13 milyon turist ağırlayan Antalya'nın, bu yıl Rusya ile kriz ve artan terör olayları nedeniyle ciddi kayıp ile karşılaştığını söyledi.
 • 11:15Nazilli Bir Ressamın DramıNazilli Bir Ressamın DramıBir ressamın dramıAydın'ın Nazilli İlçesi'nde alkol yüzünden yuvası dağılan ve 15 senedir kimsesiz olarak sokakta yaşayan, bir dönem ilçenin en ünlü ressam ve tabelacılarından olan 67 yaşındaki Halit Karahalil ölü bulundu.
 • 11:15Kemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuKemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuKemer'de son 30 yılın en kötü turizm sezonuAntalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Göynük, Çamyuva, Tekirova ile birlikte Türkiye'nin en önemli turizm bölgesi Kemer'de boş dükkan sayısının 393 olduğunu söyledi.
 • 10:09Kemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuKemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuAntalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Göynük, Çamyuva, Tekirova ile birlikte Türkiye'nin en önemli turizm bölgesi Kemer'de boş dükkan sayısının 393 olduğunu söyledi.
 • 08:06Birleşik Krallık Parçalanıyor!Birleşik Krallık Parçalanıyor!Britanya genelinde "AB'den ayrılalım" kararı çıksa da İskoçya ve Kuzey İrlanda'da sandıktan "Kalalım" çıktı. İskoç ve İrlandalıları İngiltere'den ayrılmak için harekete geçti.
 • 04:01Müsiad 9'uncu Geleneksel İftar YemeğiMüsiad 9'uncu Geleneksel İftar YemeğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hatay Valisi Ercan Topaca'nın konuşması KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun'un konuşması MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak'ın konuşması - Hatay Valisi Topaca: "Ülkemizde 10 milyar dolar civarında Suriyeli kardeşlerimize masraf yapmamıza rağmen Avrupa'da en çok büyüyen ülke durumuna geldik.
 • 01:31Müsiad 9'uncu Geleneksel İftar YemeğiHatay Valisi Ercan Topaca, "Ülkemizde 10 milyar dolar civarında Suriyeli kardeşlerimize masraf yapmamıza rağmen Avrupa'da en çok büyüyen ülke durumuna geldik.
 • 23:04Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye ŞampiyonasıZıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye ŞampiyonasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Törenden detaylar Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Serkan Öçalmaz'ın konuşması TSSF Başkanı Şahin Özen'in açıklaması TSSF Başkanı Özen: "Hedefimiz çok balık vurmak değil. En usta avcıyı, en iyi sporcuyu tespit etmeye çalışıyoruz" Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası yarın Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenecek yarışlarla başlayacak.
 • 22:34A Milli Erkek Basketbol Takımı, Hazırlıklarını SürdürdüA Milli Erkek Basketbol Takımı, Yunanistan ile oynayacağı özel maçın hazırlıklarını sürdürdü.
 • 22:18A Milli Erkek Basketbol Takımı Abdi İpekçi'de ÇalıştıA Milli Erkek Basketbol Takımı Abdi İpekçi'de ÇalıştıFilipinler'in Manila kentinde 5-10 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Rio Olimpiyat Elemeleri hazırlıklarını İstanbul'da sürdüren A Milli Erkek Basketbol Takımı, günü tek çalışmayla tamamladı.
 • 19:32Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye ŞampiyonasıZıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası yarın Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenecek yarışlarla başlayacak.
 • 19:16Derleme İngiltere'nin AB'den Ayrılma Kararına İlişkin AB Üyesi Ülkelerin Liderleri ve Aşırı...İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma kararı, Avrupa'da geniş yankı buldu.
 • 19:02Berlin Bir Müttefiğini KaybettiBerlin Bir Müttefiğini Kaybetti"Siyaset bilimci Philipp Rotmann, İngiltere'nin AB'den çıkma kararının AB açısından nasıl sonuçları olacağı konusunda DW'nin sorularını yanıtladı.
 • 18:47Avrupa'da Sığınmacı KriziGÜMÜLCİNE (AA) – Yunanistan'ın Evros bölgesinde, yasa dışı olarak Meriç nehrinden Türkiye'ye geçmeye çalışan 16 yaşındaki Suriyeli bir göçmenin av tüfeği ile açılan ateş sonucu yaralandığı bildirildi.
 • 18:33Atina'da Mescitlere Ruhsat VerilecekAtina'da Mescitlere Ruhsat VerilecekYunanistan'da bakan Filis, herkesin ibadet etme hakkı olduğunu belirterek, Atina'da resmi olmayan ibadet yerlerine güvenlik koşulları sağlandığı takdirde ruhsat verileceğini açıkladı.
 • 18:00Brexit'in AB İçin Faydaları da Var!Brexit'in AB İçin Faydaları da Var!Brüksel'deki parlamenterler, bürokratlar ve siyasi araştırmacılar Brexit konusunda uzun zamandır kafa yoruyordu.
 • 16:55Çipras: "Brexit, İlk Sözün Teknokratlarla Borsalarda Değil, Siyasette Olması Gerektiğini Gösteriyor"Avrupa'nın değerlerine dönebilmesi için ilerici ittifaklara ihtiyacı olduğunu, daha demokratik ve sosyal politikalara yönlenmesi gerektiğini söyleyen Çipras, bugünü Avrupa için son derece zor bir gün olarak nitelendirdi.
 • 16:45Bodrum İşadamı Yamaner'in Yatı Alev Alev YandıBodrum İşadamı Yamaner'in Yatı Alev Alev Yandıİşadamı Yamaner'in yatı alev alev yandıİstanbul'da yaşayan 60 yaşındaki iş adamı Halit Yamaner'in, Muğla'nın Bodrum ilçesi, Ortakent Yahşi Mahallesi'nde kıyıdan 200 metre açıkta demirli "Alican-2" isimli motoryatı çıkan yangında kullanılmaz hale geldi.
 • 16:41Çipras: Brexit, AB'nin Rota Değiştirmek Zorunda Olduğunu GösteriyorYunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması (Brexit) kararına ilişkin olarak, "Brexit, AB'nin rota değiştirmek zorunda olduğunu, ilk sözün teknokratlarla borsalarda değil, siyasette olması gerektiğini gösteriyor" dedi.
 • 16:32İşadamı Halit Yamaner'in Başına Sürekli Dert Açan Yatı Alev Alev Yandıİşadamı Halit Yamaner'in Başına Sürekli Dert Açan Yatı Alev Alev YandıBodrum'un Ortakent Yahşi Mahallesi'nde kıyıdan 200 metre açıkta demirli olan işadamı Halit Yamaner'e ait 'Alican-2' adlı motoryat henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangınla alev alev yandı.
 • 16:12Dünya Haritası Kırmızıya BüründüDünya Haritası Kırmızıya Büründüİngiltere, Brexit referandumunda "AB'den çıkalım" dedi.
 • 22:48Selanik'te Bayram Namazına İzin Yok!Selanik'te Bayram Namazına İzin Yok!Selanik Belediyesi, bayram namazını Yeni Camii'de kılmak isteyen dernek üyelerine hayır cevabı verdi. Gerekçe olarak da, camide sanat sergisi düzenleneceğini belirtti.
 • 15:08Güney Kıbrıs'ta Çıkan Yangına Kuzey Kıbrıs'tan Türk Gençler Yardım EttiGüney Kıbrıs'ta Çıkan Yangına Kuzey Kıbrıs'tan Türk Gençler Yardım EttiGüney Kıbrıs'ın Trodos Dağları bölgesinde 5 gün boyunca kontrol altına alınamayan ve dün akşam saatlerinde güçlükle kontrol altına alınabilen yangında ülke siyasetçilerinin yapamadığını halkla yaptı.
 • 21:18Aylan'ın Dev Grafitisi Tahrip EdildiAylan'ın Dev Grafitisi Tahrip EdildiCansız bedeni sahile vuran Aylan Kurdi'nin fotoğrafı tüm dünyada yankı uyandırmıştı. Aylan'ın son fotoğrafının Frankfurt'taki duvar resmi tahrip edildi.