SON DAKİKA ALAŞEHİR HABERLERİ

Son Dakika Alaşehir Haberleri

 • 16:53 Manisa'dan Kısa Kısa Kursiyerler yaptıkları resimleri Turgutlu Devlet Hastanesi'ne armağan etti.
 • 13:47 Alaşehir'in "Iscak Suyu" Dünya Gündeminde Jeotermal enerji yatırımlarıyla biranda sadece Türkiye'nin değil dünyanın da dikkatini çekmeye başlayan Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yerel ağızla 'ıscak su' denilen jeotermal yatırımlar dünyanın en önemli enerji kuruluşlarının katıldığı ve Türkiye'nin en önemli enerji etkinliği olan 22'nci Uluslar arası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansında da gündeme geldi.
 • 13:16 Büyükşehir, Türkiye'de Yine Bir İlki Gerçekleştirdi Büyükşehir, Türkiye'de Yine Bir İlki Gerçekleştirdi Manisa Büyükşehir Belediyesi, arı yetiştiriciliğinin güçlendirilmesi ve bal veriminin artırılması amacıyla Salihli’nin Çamurhamam Mahallesi’nde çiftçilere Ana Arı Dağıtımı gerçekleştirdi.
 • 13:42 Alaşehir'in 'Iscak Suyu' Dünya Gündeminde Alaşehir'in 'Iscak Suyu' Dünya Gündeminde Jeotermal enerji yatırımlarıyla biranda sadece Türkiye’nin değil dünyanın da dikkatini çekmeye başlayan Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yerel ağızla ‘ıscak su’ denilen jeotermal yatırımlar dünyanın en önemli enerji kuruluşlarının katıldığı ve Türkiye’nin en önemli enerji etkinliği olan 22’nci Uluslar arası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansında da gündeme geldi.
 • 13:21 İpe Dolanan Güvercin Ağaçta Asılı Kaldı İpe Dolanan Güvercin Ağaçta Asılı Kaldı Manisa’nın Alaşehir ilçesinde ayağına dolanan bir ip nedeniyle ağaçta asılı kalan bir güvercin zabıta ve itfaiye ekiplerinin çabasıyla kurtarıldı.
 • 17:29 Yikob Başkanı Yakup Tat ve Teknik Heyet Jeotermal Sahaları Denetledi Yikob Başkanı Yakup Tat ve Teknik Heyet Jeotermal Sahaları Denetledi Manisa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Yakup Tat ve beraberindeki teknik heyet jeotermal sahalarda denetleme yaptı.
 • 14:21 Manisa Bağlarındaki Don Bilançosu Çok Ağır Manisa Bağlarındaki Don Bilançosu Çok Ağır Manisa bağlarındaki don bilançosu çok ağırMANİSA'nın Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, geçen Mart ayında yaşanan don olayının ardından yapılan incelemelerde, bağlarda yüzde 50'ye varan hasar tespit ettiklerini söyledi.
 • 13:57 Büyükşehirden Kırsala 3 Yeni Proje Büyükşehirden Kırsala 3 Yeni Proje Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmet Daire Başkanlığı uygulamaya aldığı 3 yeni projeyle il genelinde çiftçilere ve arıcılara destek olmaya devam ediyor.
 • 13:01 Manisa Bağlarındaki Don Hasarı Çok Ağır Manisa Bağlarındaki Don Hasarı Çok Ağır Manisa'nın Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, geçen Mart ayında yaşanan don olayının ardından yapılan incelemelerde, bağlarda yüzde 50'ye varan hasar tespit ettiklerini söyledi.
 • 12:56 Her Sınıftan Bir Çuval Un Her Sınıftan Bir Çuval Un Alaşehir’in 18 sınıflı Beşeylül İlkokulunda Bayırbucak Türkmenlerine yardım amaçlı düzenlenen ’Her sınıftan bir çuval un’ kampanyasında 88 çuval un toplandı.
 • 12:24 Boşta Kalan J Plakalar İhaleyle Satılacak Boşta Kalan J Plakalar İhaleyle Satılacak Manisa Büyükşehir Belediyesince servis taşımacılığını denetim altına almak ve korsan taşımacılığın önüne geçmek amacıyla hayata geçirilen J plaka uygulamasında boşta kalan J plakaların ihaleyle satışa çıkarılacağı öğrenildi.
 • 18:28 Karaman'da, "Coğrafi İşaretler Türkiye Uygulamaları ve Karaman Deneyimi" Paneli Karaman Ticaret ve Sanayi OdasI (KTSO) ile Mevlana Kalkınma Ajansı(MEVKA) öncülüğünde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi(KMÜ) Proje Teknoloji Transferi Ofisi işbirliğiyle, "Coğrafi İşaretler Türkiye Uygulamaları ve Karaman Deneyimi" konulu bir panel düzenlendi.
 • 15:44 Alaşehir Belediyesinden Dev Şantiye Alaşehir Belediyesinden Dev Şantiye Manisa’nın en hızla büyüyen ve gelişen ilçelerinden biri olan Alaşehir’de belediye tarafından yaklaşık 6 ay önce oluşturulan 5 dönümlük şantiyede her gün onlarca aracın bakım ve onarımı yapılıyor.
 • 15:13 Uşak'ta Avcılar ve Av Köpekleri Birbirleriyle Yarıştı Uşak'ta Avcılar ve Av Köpekleri Birbirleriyle Yarıştı Uşak'ta, 'Vurmalı Mera Yarışması ve Korucu Irklar Güzellik Yarışması'nda, avcılar ve av köpekleri birbirleriyle yarıştı.
 • 14:04 Terazi Ayarları Alaşehir Belediyesinden Terazi Ayarları Alaşehir Belediyesinden Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde teşkilatlandırılan ve Alaşehir dışında Kula, Sarıgöl ve Selendi ilçelerine de hizmet vermek üzere kurulan Ölçü Ayar Memurluğu oluşumunu tamamladı.
 • 12:59 Üreticilere Sıfır Faizli Kredi Üreticilere Sıfır Faizli Kredi Alaşehir ilçesinde tarımsal sulama alanında faaliyet gösteren dört kooperatif ile Denizbank arasında protokol imzalandı.
 • 16:42 Parkta Oynamak Her Çocuğun Hakkı Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir Belediyesi ile birlikte ilçede engelli bireylerin kullanımı için engelsiz yaşam parkı oluşturdu.
 • 15:59 Alaşehir'e Yeni Sosyal Alan Alaşehir'e Yeni Sosyal Alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir'de bulunan Kenan Evren Parkı'nı genişletiyor.
 • 15:54 Kavaklıdere İtfaiye Müfrezesine Kavuştu Kavaklıdere İtfaiye Müfrezesine Kavuştu Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaşehir ilçesinde yapımı tamamlanan Kavaklıdere İtfaiye Müfrezesi'nin açılışı yapıldı.
 • 14:25 Sarıkız Kavşağı'nın Temeli AtıldıSarıkız Kavşağı'nın Temeli Atıldı Sarıkız Kavşağı'nın Temeli AtıldıSarıkız Kavşağı'nın Temeli Atıldı Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir'de trafik kazalarının önüne geçebilmek için hayata geçirmeyi planladığı Sarıkız Kavşağı'nın temelini attı.
 • 14:24 Dünya Evine Girmek İsteyenlere Büyükşehir'den Müjde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaşehir'de Belenyaka, Hacıaliler ve Kavaklıdere Mahallelerinde inşa edilen çok amaçlı etkinlik salonlarının açılışı gerçekleştirildi.
 • 14:13 Alaşehir'e 20 Milyonluk 'ALA' Otobüs Terminali Alaşehir'e 20 Milyonluk 'ALA' Otobüs Terminali Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir'de ilçenin ihtiyacına cevap verecek olan Yeni Otobüs Terminal Binası'nın temelini düzenlenen törenle attı.
 • 11:50 Başkan Ergün, Alaşehirli Muhtarlarla Buluştu MANİSA Büyükşehir Belediyesi'nin Alaşehir'e kazandırdığı hizmetleri toplu açılışı için ilçeye giden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban'ı ziyaret etti.
 • 17:28 Alaşehir'e Hizmetin ALA'sı Büyükşehirden Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet aşkı Alaşehir ile devam etti. Alaşehir'de 11 hizmetin açılışı ve 5 yatırımın da temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 16:52 Alaşehir'e Hizmetin ALA'sı Büyükşehirden Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet aşkı Alaşehir ile devam etti. Alaşehir'de 11 hizmetin açılışı ve 5 yatırımın da temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 11:24 Demokrat Parti'li Başkanlar Salihli'de Yemekte Buluştu Demokrat Parti'li Başkanlar Salihli'de Yemekte Buluştu Manisa genelinde bulunan Demokrat Parti İlçe Başkanları Demokrat Parti Salihli İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğindeki yemekli toplantıda bir araya geldi.
 • 16:03 Manisa Büyükşehir, Hizmet Açılışlarına Alaşehir'de Devam Ediyor Manisa Büyükşehir, Hizmet Açılışlarına Alaşehir'de Devam Ediyor Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir ilçesinde hayata geçirdiği 11 hizmetin açılışı ve 5 yatırımın da temel atma törenini gerçekleştirecek.
 • 16:34 Uşak Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Uşak Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Ege'de çocuklar bayramlarını kutladıEGE Bölgesi'ndeki illerde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 14:40 Manisa Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Manisa Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Ege'de çocuklar bayramlarını kutladıEGE Bölgesi'ndeki illerde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 14:40 Muğla Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Muğla Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Ege'de çocuklar bayramlarını kutladıEGE Bölgesi'ndeki illerde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 14:40 Söke Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Söke Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Ege'de çocuklar bayramlarını kutladıEGE Bölgesi'ndeki illerde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 14:31 Denizli Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Denizli Ege'de Çocuklar Bayramlarını Kutladı Ege'de çocuklar bayramlarını kutladıEGE Bölgesi'ndeki illerde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 16:25 İnvenura'dan Güvenli Gıda'ya yönelik entegre analiz hizmeti Yönetim merkezi Dubai'de bulunan, faaliyetlerini ise İzmir merkezli olarak analiz, danışmanlık ve denetim alanlarında gerçekleştiren İnvenura Holding, İzmir'de Swiss Otel'de gerçekleştirdiği lansmanda iş ortakları ve paydaşları ile bir araya geldi.
 • 09:41 Türkiye'nin En Sıcak Jeotermal Suyunun Bulunduğu Alaşehir'e AB Desteği Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde Alaşehir Belediyesi, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Almanya'dan BUV kuruluşu ve Kollektif Bilinç Derneği'nin işbirliğinde hazırlanan Alaşehir'de Jeotermal Enerji Projesi, AB'den 150 bin Euro hibe desteği almaya hak kazandı.
 • 16:01 17 İlçede Dere Islahı Yapılacak 17 İlçede Dere Islahı Yapılacak Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü 17 ilçede dere ıslah, temizlik ve korkuluk çalışmalarına başladı.
 • 12:05 Türkiye'nin En Sıcak Suyuna AB Desteği Türkiye'nin En Sıcak Suyuna AB Desteği Manisa'nın Alaşehir İlçesi'nde Alaşehir Belediyesi, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Almanya'dan BUV kuruluşu ve Kollektif Bilinç Derneği'nin işbirliğinde hazırlanan Alaşehir'de Jeotermal Enerji Projesi, AB'den 150 bin Euro hibe desteği almaya hak kazandı.
 • 14:36 Türkerler, İki Enerji Şirketine Ortak Alıyor Türkerler, İki Enerji Şirketine Ortak Alıyor Rekabet Kurulu'na yapılan başvuruya göre Türkerler Jeotermal Enerji Arama ve Üretim A.Ş.'nin yüzde 50 hissesi Akınal Sentetik Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye, Kiraz Enerji Yatırım Üretim ve Ticaret A.Ş.'nin de yüzde 50 hissesi Akınal Enerji Üretim ve Yatırım A.Ş'ye satılıyor.
 • 16:05 İzmir'de Trafik Kazası: 2 Ölü İzmir'de Trafik Kazası: 2 Ölü İzmir’in Ödemiş ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaşamını yitirdi.
 • 14:20 Alaşehir'de Kutlu Doğum Haftası Alaşehir'de Kutlu Doğum Haftası Alaşehir İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında program düzenlendi.
 • 17:08 Kur'an Bülbülleri Soma'da Yarıştı Kur'an Bülbülleri Soma'da Yarıştı Soma Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve Manisa genelindeki imam hatip liselerinden öğrencilerin katıldığı Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasına Somalılar büyük ilgi gösterdi.
 • 15:25 Salihli'de Okul Öncesi Eğitime Büyükşehir Desteği Salihli'de Okul Öncesi Eğitime Büyükşehir Desteği Gümüşçayı Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın katılımıyla hizmete açıldı.
 • 15:16 Salihli'de Okul Öncesi Eğitime Büyükşehir Desteği Gümüşçayı Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda'nın katılımıyla hizmete açıldı.
 • 16:47 Salihli'de Değişim ve Dönüşüm Yaşanıyor MANİSA Büyükşehir Belediyesi'nin toplu açılış ve temel atma şöleni, Salihli ilçesiyle devam etti.
 • 12:45 Manisa'da Frengi Alarmı Manisa'da Frengi Alarmı Manisa'nın Şehzadeler, Akhisar ve Alaşehir ilçelerinde bulunan genelevlerinde çalışan 79 kadının 9'unda frengi hastalığı tespit edildi.
 • 16:14 Başkan Karaçoban'dan Kutlu Doğum Mesajı Başkan Karaçoban'dan Kutlu Doğum Mesajı Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 • 09:38 Alaşehir Belediyesi Engelleri Kaldırıyor Alaşehir Belediyesi Engelleri Kaldırıyor Alaşehir Belediyesi Trafik Zabıtası, başta engelli vatandaşlar olmak üzere bütün yayaların geçişine mani olan kaldırım işgallerine karşı örnek bir mücadele başlattı.
 • 18:11 Yaya Geçidinde Tren Çarpan Liseli Yaralandı Yaya Geçidinde Tren Çarpan Liseli Yaralandı Manisa'nın Salihli İçesi'nde, yaya geçidinde yolcu treni çarpan 16 yaşındaki Özcan Erdenci, ağır yaralandı.
 • 17:22 Salihli, Kodla(Ma)nisa Atölyesine Kavuştu Salihli, Kodla(Ma)nisa Atölyesine Kavuştu Manisa Valisi Erdoğan Bektaş öncülüğünde il genelinde başlatılan ‘Kodla(Ma)nisa Projesi, Ahmetli, Kırkağaç, Turgutlu, Alaşehir, Demirci, Gördes, Soma ve Saruhanlı’dan sonra Salihli’de de hayat buldu.
 • 17:20 Manisa'da Trenin Çarptığı Öğrenci Ağır Yaralandı Salihli ilçesinde yolcu treninin çarptığı lise öğrencisi ağır yaralandı.
 • 17:11 Başkan Karaçoban, Engelli Akkuş'un Dileğini Gerçekleştirdi Başkan Karaçoban, Engelli Akkuş'un Dileğini Gerçekleştirdi Manisa’nın Kula ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Fatma Akkuş’un tekerlekli sandalye ihtiyacına Alaşehir Belediyesi duyarsız kalmadı.