SON DAKİKA ALMANYA HABERLERİ

Son Dakika Almanya Haberleri

 • 00:26Futbol: 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde 9. haftanın ilk gününde 8 maç oynandı.
 • 00:00İrlanda, Almanya'yı 1-0 Yendiİrlanda, Almanya'yı 1-0 YendiEURO 2016 Elemeleri'nde İrlanda Cumhuriyeti, Almanya'yı evinde 1-0 mağlup ederek gecenin sürprizine imza attı.
 • 23:52Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde 8 Maç Oynandı2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde D, F ve I gruplarında bu gece 8 maç oynandı.
 • 23:20Çavuşoğlu, AK Parti'ye Katılanların Rozetini TaktıÇavuşoğlu, AK Parti'ye Katılanların Rozetini TaktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Burdur'da AK Parti'ye katılım- Çavuşoğlu Burdur'da AK Parti'ye katılanların rozetini taktı- Çavuşoğlu'nun konuşması- Nihat Kaya'nın konuşması Burdur'da AK Parti'ye katılım- Burdur'un Yeşilova ilçesinde eski MHP Yeşilova İlçe Başkanı Mercan ve eski ÖDP Yeşilova İlçe Başkanı Kaya, AK Parti'ye katıldı- Mercan ve Kaya'ya rozetlerini, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu taktı Burdur'un Yeşilova ilçesinde eski MHP Yeşilova İlçe Başkanı Necati Mercan ve eski ÖDP Yeşilova İlçe Başkanı Nihat Kaya, AK Parti'ye katıldı.
 • 23:18Avrupa'daki Türkler Sandık BaşındaAvrupa'da, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışında yaşayan seçmenlere yönelik 25 Ekim'e kadar sürecek oy verme işleminin ilk günü tamamlandı.
 • 22:28Vw'in Ceo'su Horn, Kongre'de İfade VerdiEmisyon skandalı ile sarsılan Alman otomotiv devi Volkswagen’in (VW) ABD'deki yatırımlarının CEO’su Michael Horn, Kongre’de ifade verdi.
 • 22:02Burdur'da AK Parti'ye KatılımBurdur'un Yeşilova ilçesinde eski MHP Yeşilova İlçe Başkanı Necati Mercan ve eski ÖDP Yeşilova İlçe Başkanı Nihat Kaya, AK Parti'ye katıldı.
 • 21:14Elazığ Havalimanı'nda Oy Verme İşlemi BaşladıElazığ Havalimanı'nda Oy Verme İşlemi BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Elazığ Havalimanı'ndan görüntüler- Oy kullanma yarinden görüntüler- Vatandaşların oy kullanması- Oy kullanan Kamil Zirek'in konuşması Gümrük kapılarında oy verme işlemi başladı Elazığ Havalimanı'nda gurbetçiler, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için oy kullanmaya başladı.
 • 21:14Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Kırklareli'ndeSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Artık 2023 hedeflerimiz var. Dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi hedefimiz var. Bu cümlelerden rahatsız olanlar var. Bu cümlelerden Almanya, İngiltere, Fransa, İsrail, Amerika ve muhtemelen Rusya da rahatsız. Bunu anlıyorum.
 • 20:21Almanay'da Emeklilere Son 20 Yılın En Yüksek Zammı GeliyorAlmanya’da ekonominin iyiye gitmesi emeklilerin işine yarayacak.
 • 19:33Yabancı Diplomatlar Ahmet Hakan'ı Evinde Ziyaret Etti...Yabancı Diplomatlar Ahmet Hakan'ı Evinde Ziyaret Etti...Haber Murat DELİKLİTAŞ - Kamera Özgür EREN İstanbul DHA Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosları, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 • 19:21Uetd Bağlantılı Sabıkalı Sandık Görevlisi Duayen Gazeteciye SaldırdıErken Genel Seçim kararı alınması üzerine yurtdışında yaşayan seçmenlerin milletvekili seçimleri için oy kullanma işlemi bu sabahtan itibaren başladı.
 • 19:18Mültecilere En Çok Bizim Kucak Açmamız Lazım!Mültecilere En Çok Bizim Kucak Açmamız Lazım!Göç uzmanı ve Berlin’de kısaca BWK olarak bilinen Kreuzberg Meslek Eğitim Merkezi’nin kurucusu ve yöneticisi Nihat Sorgeç Almanya’da yaşayan Türk kökenlilerin de mülteci sorununa sahip çıkması gerektiğini söyledi.
 • 19:15Seçme Hakkı, Kazanılmış Bir HaktırSeçme Hakkı, Kazanılmış Bir HaktırSeçme hakkı, kazanılmış bir haktır Avrupalı Türkler, 26. dönem milletvekili seçimleri için yarın sandık başına gitmeye hazırlanırken, Türk Federasyonu'ndan oyunuzu kullanın çağrısı geldi.
 • 19:01Sistem Mi, Koalisyon Hesabı Mı?Sistem Mi, Koalisyon Hesabı Mı?Yurtdışında yaşayan seçmen 1 Kasım seçimlerini 'sistemi sorgulatan' bir seçim olarak nitelendirirken, Göç ve Türkiye uzmanı Dr. Yaşar Aydın koalisyon hesaplarının öne çıkacağı bir seçim olacağını söylüyor Yurtdışında yaşayan Türkler, 8 Ekim'den itibaren 1 Kasım Genel Seçimleri için konsolosluklarda ve gümrük kapılarında oy vermeye başladılar.
 • 18:54Avrupa'daki Türkler Sandık Başında (2)Avrupa'daki Türkler Sandık Başında (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Berlin konsolosluğunda sıra bekleyen vatandaşlar- Berlin konsolosluğundaoy kullanan vatandaşlar- Berlin konsolosluğundaoy kullanan vatandaşlarla röportaj Avrupa'daki Türkler sandık başında- Oy kullanma işlemi 7 ülkede devam ediyor- Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da eşi ile birlikte sandık başına giderek oy kullandı 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da oy kullanma işlemi sürüyor.
 • 18:47ABD Savunma Bakanı Carter: İspanya, Patriotları Türkiye'de Tutma NiyetindeABD Savunma Bakanı Ash Carter, Türkiye’deki Patriot bataryalarını çekmek için doğru zaman olup olmadığı sorusuna cevap verdi.
 • 18:44Didim Turizmi Zirvede KonuşulduDidim Turizmi Zirvede KonuşulduAydın'ın Didim ilçesinde 'Dış Politika ve Turizm' ana başlığında bu yıl 7'incisi düzenlenen Turizm Yatırım Zirvesi'nde Didim turizminin tanıtımı yapılarak sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.
 • 18:31AK Parti İstanbul Milletvekili Yeneroğlu Oyunu KullandıAK Parti İstanbul Milletvekili Yeneroğlu Oyunu KullandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti İstanbul Milletvekili Yeneroğlu'nun oy kullanması- AK Parti İstanbul Milletvekili Yeneroğlu ile röportaj KÖLN - 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da oy kullanma işlemi sürüyor.
 • 18:28Yabancı Diplomatlar Ahmet Hakan'ı Evinde Ziyaret Etti...Yabancı Diplomatlar Ahmet Hakan'ı Evinde Ziyaret Etti...Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesini isteyen ülkeler olarak gazetecilere yönelik şiddetten çok endişeliyiz Haber Murat DELİKLİTAŞ - Kamera Özgür EREN İstanbul DHA Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosları, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 • 18:24Yabancı Diplomatlar Ahmet Hakan'ı Evinde Ziyaret EttiYabancı Diplomatlar Ahmet Hakan'ı Evinde Ziyaret EttiAlmanya, fransa, Belçika ve Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosları, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 • 18:16Volkswagen Merkezine Polis BaskınıDha DIŞ HABER – Volkswagen merkezine polis baskını Ahmet YILDIRIM - ALMANYA/ DHA Egzoz gazı skandalıyla sıkıntılı günler geçiren Volkswagen'e polis bugün baskın yaptı.
 • 18:11Almanya Ekonomisinde Hafif Büyüme BekleniyorAlmanya Ekonomisinde Hafif Büyüme BekleniyorAlman ekonomi uzmanlarının sonbahar tahmin raporunda, Almanya'nın ekonomik büyümesinin bu ve önümüzdeki yıl yüzde 1,8 civarında olacağı tahmin ediliyor.
 • 18:05Türk Tiyatrosu Avrupa'ya AçılıyorTürk Tiyatrosu Avrupa'ya AçılıyorTürkiye’nin Almanya ya kültür çıkarması devam ediyor.
 • 17:59Merkel: Mülteci Alımı Durdurulmadı, Sınırların Kapatılması Söz Konusu DeğilAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya’ya mülteci alımının durdurulmadığını belirterek, sınırların kapatılmasının söz konusu olmadığını söyledi.
 • 17:57Yurtdışındaki Seçmen Sandık Başına Koştu1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri için yurtdışında ve gümrüklerde oy kullanma işlemi bugün başladı.
 • 17:48Avrupa'daki Türkler Sandık BaşındaAvrupa'daki Türkler Sandık BaşındaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Avrupa'daki Türkler sandık başında- Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu gelişi ve oy kullanması- Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile röportaj Avrupa'daki Türkler sandık başında- Oy kullanma işlemi 7 ülkede devam ediyor- Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da eşi ile birlikte sandık başına giderek oy kullandı 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da oy kullanma işlemi sürüyor.
 • 17:41Isıtma Cihazlarına Yerli Üretim Damgasını VuracakTürkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile DOSİDER (Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) yeni bir AR-GE ve Mükemmeliyet Merkezi Projesi başlatıyor.
 • 17:39Yabancı Diplomatlar Ahmet Hakan'ı Evinde Ziyaret Etti (1)Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosları, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 • 17:37Grosskreutz: Hazırlık Maçı da Olsa HeyecanlıyımGrosskreutz: Hazırlık Maçı da Olsa HeyecanlıyımGalatasaray'ın lisans çıkaramadığı Kevin Grosskreutz, Panthrakikos ile yapacakları hazırlık maçıyla ilgili "Heyecanlıyım." dedi.
 • 17:36Berlin?de Oy Kullanma İşlemi BaşladıBerlin?de Oy Kullanma İşlemi BaşladıBerlin'de oy kullanma işlemi başladı Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları oy kullanma işlemine başladı.
 • 17:35Fransa'daki Türk Vatandaşları da Oy Kullanmaya BaşladıFransa'daki Türk Vatandaşları da Oy Kullanmaya BaşladıTürkiye’de 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili seçimi için Avrupa’nın bir çok ülkesinde olduğu gibi Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan Türk vatandaşları bu sabah yerel saatle saat 10:00 da Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğu’nda oy kullanmaya başladılar.
 • 17:30Didim Turizm Zirvesi TamamlandıDidim Turizm Zirvesi TamamlandıTürkiye’de ilk defa 7. kez düzenlenen turizm zirvesi olan Didim Turizm ve Yatırım Zirvesi, Aytaç Nurullah Kocabıyık Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
 • 17:29Hamburg'daki Türk Seçmenler Sandık BaşındaHamburg'daki Türk Seçmenler Sandık BaşındaTürkiye’de 1 Kasım’da yapılan Genel Seçimler kapsamında Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan Türk vatandaşları oy vermek için sandık başına gitmeye başladı.
 • 17:28Volkswagen Merkezinde AramaVolkswagen Merkezinde AramaBraunsschweig Savcılığı, Volkswagen şirketinin Wolfsburg'daki merkezinde arama yaptı.
 • 17:28NATO Türkiye'deki Patriotları TartışıyorNATO Türkiye'deki Patriotları TartışıyorTürkiye, Brüksel'deki NATO savunma bakanları toplantısında Patriot füzelerinin görev süresinin uzaltılmasını önerdi.
 • 17:17Uluslararası İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu"Konya'da zaman kavramının toplumlar tarafından nasıl algılandığını tartışmak üzere düzenlenen "Uluslararası İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu" başladı.
 • 17:16Saü'de Düzenlenen 'Duayenler Akademisi'nin' Konuğu Prof. Dr. Semavi Eyice OlduSaü'de Düzenlenen 'Duayenler Akademisi'nin' Konuğu Prof. Dr. Semavi Eyice OlduSakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından dördüncüsü düzenlenen ‘Duayenler Akademisi’nin’ konuğu, sanat tarihinin usta ismi Prof. Dr. Semavi Eyice oldu.
 • 17:11Ak Partili Aziz Babuşcu'dan Merkel'e Ak Partili Aziz Babuşcu'dan Merkel'e "Ab" CevabıAK Parti MKYK üyesi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, Almanya Başbakanı Merkel’in, “Türkiye’nin AB üyeliğine karşıyım” açıklamasını değerlendirdi.
 • 17:02Türkiye Güvenli Ülke Olsun'Türkiye Güvenli Ülke Olsun'Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, AB'nin Türkiye'yi 'güvenli ülkeler' listesine almasını talep eden siyasetçiler arasına katıldı.
 • 16:58Gümrük Kapılarında Oy Verme İşlemi BaşladıElazığ Havalimanı'nda gurbetçiler, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için oy kullanmaya başladı.
 • 16:44Berlin'de Yağmura Rağmen Oy Vermek İçin Kuyruğa GirdilerAlmanya ve bazı Avrupa ülkelerinde 1 Kasım genel seçimleri için oy verme işlemi bugün başladı.
 • 16:44Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "Milli İradenin Önünü Kesebilmek İçin Her Türlü Tezgahı Kuruyorlar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu NKÜ Rektörlük ziyareti- Muhtar ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşması- Süleymanpaşa ilcesinde esnaf ve vatandaşları selamlaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Milli iradenin önünü kesebilmek için her türlü tezgahı kuruyorlar.
 • 16:35Merkel, Mülteci Politikalarını Doğrudan Kendisine BağlıyorAlmanya Başbakanı Angela Merkel mülteci politikalarının koordinasyonu doğrudan Başbakanlık Başmüsteşarı Peter Altmaier’a bağlanmasını istedi.
 • 16:32Gümrük Kapılarındaki Oy Kullanma İşlemiGümrük Kapılarındaki Oy Kullanma İşlemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Esenboğa Havalimanı'nında oy kullanma işlemlerinden detay, Gümrük kapılarındaki oy kullanma işlemi- Ankara'da Esenboğa Havalimanı'nın "dış hatlar" gidiş ve geliş terminallerinde kurulan sandıklarda oy kullanımına başlandı Türkiye'de 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy kullanma işlemleri başladı.
 • 16:27Avrupa'daki Sığınmacı KriziAlmanya'ya gelen Suriyeli sığınmacıların neredeyse tamamı silahlı çatışmalardan kaçtığını belirtirken, yaklaşık yüzde 70'i bu çatışmalardan Esed rejimini sorumlu tuttu.
 • 16:25Berlin'de Oy Kullanma İşlemi BaşladıBerlin'de Oy Kullanma İşlemi BaşladıMahmut TOSUN, BERLİN/DHA-Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları oy kullanma işlemine başladı.
 • 16:20Almanya'da 1 Kasım Seçimleri İçin Oy Verme İşlemi BaşladıTürkiye'de 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler için yurtdışında yaşayan seçmenler bazı ülkelerde oy kullanmaya bugün başladı.
 • 16:11İslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu Başladıİslam Medeniyetinde Zaman Sempozyumu BaşladıKonya’da Selçuklu Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rumi Medeniyetler Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile düzenlenen İslam Medeniyeti’nde Zaman Sempozyumu başladı.
 • 16:11Mario Gomez: Mario Gomez: "Öncelikle Hedefimiz Lig Şampiyonluğu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Beşiktaşlı futbolcu Gomez'in açıklamaları Beşiktaşlı futbolcu Gomez: - "Öncelikle hedefimiz lig şampiyonluğu ama Avrupa Ligi'ni de burada kazanmak isterim"- "Gol kralı olup ikinci olmaktansa takıma katkı yapıp şampiyon olmayı tercih ederim"- "Şenol Güneş bana 'fiziksel olarak yukarı çıktıkça goller atmaya başlayacaksın' dedi.