SON DAKİKA ALMANYA HABERLERİ

Son Dakika Almanya Haberleri

 • 03:56 Spor Yazarları Neler Söyledi? Spor Yazarları Neler Söyledi? Mehmet Demirkol - FanatikFenerbahçeliler kontağı kapatmış!
 • 23:17 Santek 2016 Santek 2016" Kapılarını Açtı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK 2016) Kurdele kesimi SANTEK Fuar alanı detay görüntüleri Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu firma stantlarını incelemesi TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal'ın konuşması TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz'ün konuşması "SANTEK 2016" kapılarını açtı Kocaeli'de düzenlenen, makine, enerji, otomotiv ve inşaat gibi sektörlerden 250 firmanın yer aldığı fuar açıldı Açtığı stantta ithal edilen 113 parça ürünü sergileyen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, bunların yerli firmalardan teminine ilişkin görüşmeler yapacak TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Ünal: "37 yıl içinde düzenlediğimiz fuarlarda 179 ülkeden 275 bin firmaya hizmet vermişiz. Bu ülkelerden de 46 milyonu aşkını ziyaretçiyi Türkiye'de ağırlamışız" TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Alagöz: "Ülkemizin alanında en önde gelen 250 firma ve firma temsilciliğini, 30 bin profesyonel ziyaretçiyle buluşturmayı hedefliyoruz" TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) iş birliğiyle düzenlenen 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK 2016), kapılarını ziyaretçilere açtı.
 • 22:31 Macaristan Devlet Bakanı Janos Lazar Açıklaması Macaristan Devlet Bakanı Janos Lazar, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin Macaristan'a geri yollamak istediği sığınmacıları kabul etmeyeceklerini açıkladı.
 • 22:20 Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu Önünde Protesto Eylemi Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu Önünde Protesto Eylemi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu önünden görüntüler Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Rifat Mutlu'nun basın açıklaması Slogan atan partililerden görüntüler Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu önünde protesto eylemi Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı üyesi bir grup, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını tanımaya hazırlandığı öne sürülen Almanya Federal Meclisi'ni protesto etti Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı üyesi bir grup, Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu önünde, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını tanımaya hazırlandığı ileri sürülen Almanya Federal Meclisi'ni protesto etmek için eylem yaptı.
 • 20:26 G7 Liderlerinden 'Ortak Ekonomik İnisiyatif' G7 Liderlerinden 'Ortak Ekonomik İnisiyatif' Almanya Başbakanı Merkel, G7 ülkelerinin ortak bir ekonomik inisiyatif geliştirme konusunda uzlaşma sağladığını söyledi.
 • 19:47 Avrupa Borsaları İspanya Hariç Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları, günü İspanya hariç yükselişle tamamladı.
 • 19:11 Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Litvanya'da Açıklaması Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, "Almanya, NATO'nun doğu sınırlarının güvenlik yükümlülüklerini yerine getirecek.
 • 19:00 Sağ Popülist Afd Bu Kez Kiliseleri Hedef Aldı Sağ Popülist Afd Bu Kez Kiliseleri Hedef Aldı İslam ve mülteci karşıtı sağ popülist Almanya için Alternatif, bu kez kiliseleri hedef aldı.
 • 18:04 Almanya Maliye Bakanı Schaeuble'den Türkiye Açıklaması Almanya Maliye Bakanı Schaeuble'den Türkiye Açıklaması Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, yabancı Gazeteciler Cemiyeti (VAP) tarafından düzenlenen toplantıda, göç sorunun gelecek yıllarda hem Avrupa hem de tüm dünya için en büyük sınamalardan biri olacağını belirtti.
 • 17:45 Kamu Hastaneleri Birliği AB Proje Toplantısı Yapıldı Kamu Hastaneleri Birliği AB Proje Toplantısı Yapıldı Batman Kamu Hastaneleri Birliğinin '2015 Yılı ERASMUS+ Programı Mesleki Eğitim, Öğrenci ve Personel hareketliliği' programının kapanış toplantısı yapıldı.
 • 17:30 Almanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Markus Ederer, Tunus'ta Almanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Markus Ederer, Tunus'ta GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Almanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ederer ve Tunus Dışişleri Bakanı el-Cinavi ile heyetler arası görüşmesi Almanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Markus Ederer, resmi temaslarda bulunmak üzere ziyaret ettiği başkent Tunus'ta, Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cinavi ile bir araya geldi.
 • 17:29 Aile Bakanı: Tek Bir İstismar Vakası Bile Fazla Aile Bakanı: Tek Bir İstismar Vakası Bile Fazla Alman hükümeti, mecliste yapılan bir oturumda mülteci yurtlarındaki cinsel şiddeti önlemek için harekete geçilmesi kararı aldı.
 • 17:11 Pele: En Beğendiğim Futbolcu Messi Pele: En Beğendiğim Futbolcu Messi Brezilyalı efsane futbolcu Pele, Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'nin, Diego Maradona'dan bile iyi olduğunu iddia etti.
 • 17:09 Şeffaflık Raporunda Fenerbahçe 22, Galatasaray 24. Sırada KPMG Küresel Spor Danışmanlığı Bölümü, Avrupa'nın gözde 32 futbol takımının kamuya açık finansal bilgilerini analiz ettiği Avrupa Futbol Kulüpleri Değerleme Raporu'nu yayımladı.
 • 17:07 İzmir Vatan Partililerden Almanya'ya Uyarı İzmir Vatan Partililerden Almanya'ya Uyarı Vatan Partililerden Almanya'ya uyarıİzmir'de Vatan Partisi il yönetimi, Alman Parlamentosu'nun 1915 soykırım olaylarıyla ilgili görüşme yapmasına tepki gösterdi.
 • 17:01 Almanya Maliye Bakanı Schaeuble Açıklaması BERLİN (AA) – Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Türkiye'nin sığınmacılar konusunda Avrupa'dan daha fazla yükü taşıdığını söyledi.
 • 16:43 Tunus-Almanya 3'üncü İstişare Toplantıları Tunus Dışişleri Bakanı Humeys Cihinavi ülkesinin ortakları ve dostlarından özellikle de Almanya'dan yeni mekanizmalar aracılığıyla güvenlik, sosyal ve ekonomik zorluklara karşı mücadelede istisnai destekler beklediğini söyledi.
 • 16:30 Santek 2016" Kapılarını Açtı TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) iş birliğiyle düzenlenen 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK 2016), kapılarını ziyaretçilere açtı.
 • 16:18 Hayvancılığın Geleceği Alternatif Yem Bitkilerinde Hayvancılığın Geleceği Alternatif Yem Bitkilerinde Dünyaca ünlü Çinli botanikçi Prof. Zhu Zhaohua’ın katıldığı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, Türkiye’nin hayvansal ve tarımsal kalkınması için yapması gerekenler tartışıldı.
 • 15:57 5. Yurt Dışı Din Hizmetleri Konferansı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Türkiye'den yurt dışına giden vatandaşlara verilen din hizmetini, tüm İslam dünyasındaki göçmenlere de vermeye gayret ettiklerini belirtti.
 • 15:42 Oseg 2016 Konferansı Tamamlandı Oseg 2016 Konferansı Tamamlandı Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından düzenlenen Yerli Otomobil temalı OSEG 2016 (Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği ve Çözümü İçin Kümelenme) Konferansı tamamlandı.
 • 15:34 Kendi Kendine Yeten Bir Köy Dizayn Etti Kendi Kendine Yeten Bir Köy Dizayn Etti Proje; hava kirliliği, temiz su, yeterli ve sağlıklı yiyecek imkanı gibi küresel krizlerle mücadele etme amacı taşıyor.
 • 15:34 Aile Bakanı: Tek Bir İstismar Vakası Bile Fazla Aile Bakanı: Tek Bir İstismar Vakası Bile Fazla Almanya'da mülteci yurtlarında cinsel şiddet haberlerinin artması üzerine hükümet devreye girdi.
 • 15:33 Alanya Mücahit Küçükyılmaz Türk Tipi Başkanlık Diyoruz Alanya Mücahit Küçükyılmaz Türk Tipi Başkanlık Diyoruz Mücahit Küçükyılmaz: Türk tipi başkanlık diyoruz*- CUMHURBAŞKANLIĞI Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, "Almanya federal yapı ama parlamenter sistemle yönetiliyor.
 • 15:22 Almanya'daki Kardeş Okulun Öğrencileri Bodrum'a Geldi Almanya'daki Kardeş Okulun Öğrencileri Bodrum'a Geldi Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kardeş okulu olan Almanya’dan Alexander VonHunboltSchule yetkilileri ile öğrenciler, Bodrum Belediyesi’ni ziyaret etti.
 • 15:14 Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu Önünde Protesto Eylemi Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı üyesi bir grup, Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu önünde, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını tanımaya hazırlandığı ileri sürülen Almanya Federal Meclisi'ni protesto etmek için eylem yaptı.
 • 14:43 Dünya Borsalarında Öğle Saatlerinde Son Durum Borsa İstanbul (BIST) 100 Endeksi'nin satıcılı eğilim ortaya koyduğu gün ortasında dünyanın önde gelen borsalarında son durum şöyle: Borsa Endeks Değişim (Yüzde)S&P 2.090,54 0,70Arjantin 12.381,50 -0,74Dow Jones 17.851,51 0,82Nasdaq 4.895,98 0,72Brezilya. 49.482,86 0,28Almanya 10.205,21 1,47Fransa. 4.481,64.
 • 14:12 CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: "Sorumsuzca Atılan Provokatif Bir Adım" CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, 1915 olaylarının Almanya Federal Meclisi’nde, ’Ermeni Soykırımı’ olarak tanınmasına ilişkin önergenin 2 Haziran’da oylanacak olmasını, "Sorumsuzca atılan provokatif bir adım" olarak değerlendirdi.
 • 14:11 Mücahit Küçükyılmaz: Türk Tipi Başkanlık Diyoruz Mücahit Küçükyılmaz: Türk Tipi Başkanlık Diyoruz Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, "Almanya federal yapı ama parlamenter sistemle yönetiliyor.
 • 14:06 Alman Büyükelçiliği Önünde Sözde Soykırım Protestosu Alman Büyükelçiliği Önünde Sözde Soykırım Protestosu Vatan Partisi İzmir İl Örgütü, Alman Federal Meclisinin (Bundestag) sözde Ermeni soykırımını içeren bir önergeyi gündemine alması nedeniyle İzmir Alman Büyükelçiliği önünde eylem yaptı, ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Alman Meclisi Başkanı Lammert’e yazdığı mektubu büyükelçilik yetkilisine iletti.
 • 14:06 Alman Firmaların İhracat Beklentisi Arttı Almanya'da Ifo İhracat Beklenti Endeksi, nisan ayındaki 4,1 puan seviyesinden mayıs ayında 5,9 puana yükseldi.
 • 14:03 Ecrı Raporunda Göçmen Karşıtlığı ve İslamofobi Uyarısı Avrupa Konseyi'ne bağlı Irkçılığa ve Hoşgörüsüzlüğe Karşı Avrupa Komisyonu'nun (ECRI) 2015 raporunda geçen yıl Avrupa'da göçmen karşıtı ve İslamofobik tutumun artış kaydettiği belirtildi.
 • 13:56 Elverişsiz Hava Koşulları Kirazda Üretimi Düşürdü Elverişsiz Hava Koşulları Kirazda Üretimi Düşürdü İzmir’in Ödemiş ilçesinde, sezonun ilk kirazı tezgahlarda yerini alırken, olumsuz hava koşulları kiraz üretiminde rekolteyi düşürdü.
 • 13:48 Yiyeceğini ve Enerjisini Üreten Köy Modeli: Regen Yiyeceğini ve Enerjisini Üreten Köy Modeli: Regen Danimarkalı bir mimarlık firması kendi kendine yeten bir köy dizayn etti.
 • 13:41 Somuncu Baba Aşkın Sırrı Filmi Avrupa'da Vizyona Giriyor Somuncu Baba Aşkın Sırrı Filmi Avrupa'da Vizyona Giriyor Aksaray Belediyesi’nin katkılarıyla tamamı Aksaray’da çekilen ve 1 Nisan 2016’da vizyona girdikten sonra Türkiye’de çok büyük yankı uyandıran “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” adlı film Avrupa’da da vizyona giriyor.
 • 13:41 Voleybol: Cev Satellite Kadınlar Plaj Voleybolu Uluslararası Voleybol Konfederasyonu (CEV) Satellite Kadınlar Plaj Voleybolu Avrupa Turu Türkiye etabı Ankara'da başladı.
 • 13:38 G7 Zirvesi Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Fransa, İngiltere, Almanya ve İtalya ile 2016'da Ekonomik Ortaklık Anlaşması (EPA)/Serbest Ticaret Anlaşması (FTA) konusunda mutabakata ulaştıklarını açıkladı.
 • 13:24 Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısı İzmir Barosunun Almanya Federal Meclisinin sözde Ermeni Soykırımı Tasarısı'nı gündemine almasını protesto için Berlin'de düzenlenecek protesto yürüyüşüne katılacağı bildirildi.
 • 12:54 Estonya'dan NATO Çağrısı Estonya'dan NATO Çağrısı Estonya Başbakanı Taavi Roivas, Doğu Avrupa'daki varlığını güçlendirmesi için NATO'ya çağrıda bulundu.
 • 12:54 Trump Rusya ile Anlaşmaya Çalışacak' Trump Rusya ile Anlaşmaya Çalışacak' Dış politika danışmanı, Trump'ın henüz Ukrayna kriziyle ilgili stratejisi olmadığını söyledi.
 • 12:51 Bahar Konserine Büyük İlgi Bahar Konserine Büyük İlgi Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen geleneksel 17. Bahar Konseri yoğun ilgi gördü.
 • 12:12 Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı'ndan İlginç Başkanlık Benzetmesi Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı'ndan İlginç Başkanlık Benzetmesi Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, başkanlık sistemi için yaptığı benzetmede Cem Yılmaz'ın GORA filmindeki "Bir cisim yaklaşıyor." repliğini kullandı.
 • 11:26 ABD'den Getirttiği Yapraklara Tezhip İşleyip Geri Satıyor ABD'den Getirttiği Yapraklara Tezhip İşleyip Geri Satıyor Çanakkale'de, Hülya Kalaycı Unutur'un ABD'den getirterek tezhip işlediği difenbahya bitkisi yapraklarıyla ortaya çıkardığı eserler, yurt içinden ve yurt dışından büyük ilgi görüyor.
 • 09:24 Emre Mor'un Menajeri: Beşiktaş ile Görüşüyoruz Emre Mor'un Menajeri: Beşiktaş ile Görüşüyoruz Alman devi Borussia Dortmund ile anlaştığı yazılan milli yıldız Emre Mor'un menajeri bu iddiaları yalanlayarak Beşiktaş ile görüşme halinde olduklarını belirtti.
 • 23:05 Darıca'ya Türkiye'nin İlk Çizgili Sırtlanı Getirildi Darıca'ya Türkiye'nin İlk Çizgili Sırtlanı Getirildi Türkiye'nin ilk çizgili sırtlanı, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'na getirildi. Dişi sırtlana, 3 gün sonra Almanya'dan erkek arkadaş da getirilecek.
 • 18:49 Fransa, EURO 2016 İçin Görülmemiş Güvenlik Önlemleri Aldı Fransa, EURO 2016 İçin Görülmemiş Güvenlik Önlemleri Aldı Fransa, EURO 2016 finalleri öncesinde güvenlik önlemleri olağanüstü boyutlara ulaşırken, Türkiye-Hırvatistan maçının da içinde bulunduğu 5 karşılaşma yüksek riskli olarak değerlendirildi.
 • 18:33 Ankara'ya Kötü Haber: F-35 Testleri 2018'e Kadar Yapılamayacak! Ankara'ya Kötü Haber: F-35 Testleri 2018'e Kadar Yapılamayacak! Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 9 ülkenin ortak konsorsiyumu tarafından üretilen F-35 savaş uçaklarının son testlerinin 2018'e kadar yapılamayacağı bildirildi.
 • 17:28 Almanya Başbakanı Merkel: Mülteci Anlaşması Konusunda Endişeli Değilim Almanya Başbakanı Merkel: Mülteci Anlaşması Konusunda Endişeli Değilim Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile AB arasında Suriyeli sığınmacılarla ilgili varılan anlaşmanın yürümeyeceği konusunda endişe duymadığını söyledi.
 • 13:35 Merkel: Anlaşma Konusunda Endişeli Değilim Merkel: Anlaşma Konusunda Endişeli Değilim Merkel, Erdoğan'ın vize muafiyeti olmazsa Geri Kabul Anlaşması'nı meclisten geçirmeyecekleri yönündeki tehdidi karşısında anlaşma konusunda endişeli olmadığını belirtti.
 • 13:19 Merkel'e 5 Bakanı Merkel'e 5 Bakanı "Sen" Diye Hitap Ediyor Almanya Başbakanı Merkel'e kabinesindeki 5 bakan "sen" diye hitap ediyor. "Sen" diyen bakanlar İçişleri Bakanı, Savunma Bakanı, Sağlık Bakanı, Ulaştırma Bakanı ve Başbakanlık Bakanı.