SON DAKİKA ALMANYA HABERLERİ

Son Dakika Almanya Haberleri

 • 14:27FIFA'dan Kadın Futbolculara Cinsiyet TestiFIFA'dan Kadın Futbolculara Cinsiyet TestiFIFA, Kanada'nın ev sahipliğinde düzenlenecek Kadınlar Dünya Kupası öncesinde turnuvaya katılacak futbolcuların cinsiyetini belgelemesini istedi.
 • 09:47Türkiye'ye Türkiye'ye "Avrupa" Diye Satılan Konfeksiyon Ürünleri Çin Malı ÇıktıAvrupa'dan ithal edilen 900 milyon dolarlık konfeksiyonun büyük oranda Çin malı olduğu tespit edildi. Bunun az vergi ödemek için yapıldığı ortaya çıktı
 • 10:16Türkiye'nin Üreteceği Yerli Uçak, Alman ve Amerikan Malı OlacakTürkiye'nin Üreteceği Yerli Uçak, Alman ve Amerikan Malı OlacakMilli uçağın modeli ve lisansı 13 yıl önce kapanan Almanya'daki Dornier'den satın alındı. Uçağın teknolojisi Amerika'dan gelecek, adını Türkiye verecek.
 • 10:28Miss Eurasia Güzelleri Beach, Partiyle Kampa BaşladıMiss Eurasia Güzelleri Beach, Partiyle Kampa BaşladıAntalya'da bu yıl 5'inci kez yapılan Miss Eurasia Güzellik Yarışması kampı, önceki gün düzenlenen beach partiyle başladı.
 • 16:53İş Dünyası Dijitalleşiyor, Meslek Eğitiminde Teknolojinin Önemi Artıyorİş Dünyası Dijitalleşiyor, Meslek Eğitiminde Teknolojinin Önemi ArtıyorAlmanya Eğitim ve Bilim Bakanı Prof. Dr. Johanna Wanka, iş dünyasının hızla dijitalleştiğini ifade ederek, teknolojinin birçok çalışan üzerinde korku ve endişeye neden olduğunu söyledi.
 • 16:46Küresel Rekabet Edebilirlikte İskandinavya Damgası"IMD World Competitiveness Center (WCC)" tarafından yayımlanan 2015 yılı dünyanın rekabet gücü en yüksek ülkelerinin belirlendiği raporda, ilk 10'da 3 İskandinav ülkesi yer aldı.
 • 16:41Dünya Bankası AB Ekonomik RaporuDünya Bankası, Avrupa genelindeki ekonomik büyümenin hızlanmaya devam ettiğini belirterek, büyümenin bu yıl yüzde 1,8 ve gelecek yıl yüzde 2 seviyesine ulaşmasının beklendiğini bildirdi.
 • 16:31Minik Kaçakların DramıMinik Kaçakların DramıMinik kaçakların dramı MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nden beş ayrı lastik botla Yunanistan'a gitmeye çalışan çeşitli milletlerden 192 kaçak, uluslararası sularda geçişleri Yunan ekiplerince engellince, Türk Sahil Güvenliği tarafından kurtarıldı.
 • 16:27Türk Jimnastikçi Rana, Schiller ve Daimler ile Aynı KampanyadaAlman Milli Ritmik Jimnastik Takımı sporcusu Rana Tokmak, aralarında şair Friedrich Schiller, Mercedes'in kurucularından Gottlieb Daimler, girişimci Robert Bosch ile tasarımcı Hartmut Esslinger’in (Apple ve Windows’un tasarımcısı) de bulunduğu ilham kampanyasında (Inspiration) vizyon sahibi kişilikler arasında yer aldı.
 • 16:16Solingen Faciası'ndan Ders Alınmadı"Beş Türk’ün feci şekilde yanarak can verdiği Solingen Faciası’nın 22. yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yapan ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, “Yeni Solingenler yaşanmasın” uyarı ve temennisinde bulundu.
 • 16:12Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan: -"Asgari ücreti ihaleye çıkarmışlar.
 • 16:01FIFA 16 Bayan Milli Takımlar Yeni VideoFIFA 16 Bayan Milli Takımlar Yeni VideoTarihinde ilk kez futbol oyunlarında bayanlarda yer alıyor.
 • 15:27Yurtdışında Şu Ana Kadar 707 Bin Kişi Oy KullandıYurtdışında Şu Ana Kadar 707 Bin Kişi Oy KullandıTürkiye'deki genel seçimler için yurtdışında oy kullana işlemleri devam ederken, şimdiye kadar 707 bin kişinin oy kullandığı bildirildi.
 • 15:26Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Kanserle mücadelede en önemli argümanımız, bir defa kötü alışkanlıklardan özellikle sigaradan uzak durma, ikincisi sağlıklı beslenmek, üçüncüsü hareketli yaşam. Bunlar, kanserle olan muhataplığımızı en az yüzde 50 azaltır" dedi.
 • 15:07Hıristiyan Cenaze Servisi Artık Müslümanlara da Hizmet VeriyorHıristiyan Cenaze Servisi Artık Müslümanlara da Hizmet VeriyorBerlin’de ilk kez Hıristiyan bir cenaze servisi Müslümanlara yönelik defin hizmeti sunmaya başladı.
 • 14:55Zonguldak Kadın Baston Ustası, Yeni Baston Ustaları YetiştiriyorZonguldak Kadın Baston Ustası, Yeni Baston Ustaları YetiştiriyorKadın baston ustası, yeni baston ustaları yetiştiriyor ZONGULDAK'ın Devrek İlçesi'nde 19 yaşındayken babasının yanında baston yapmayı öğrenen 43 yaşındaki Ayşegül Yurttadur, şimdi Halk Eğitim Merkezi'ne ait Baston Sarayı'nda baston ustaları yetiştiriyor.
 • 14:48Sedat Laçiner: AK Parti Değişerek Doğu Perinçek'in Çizgisine KaydıAK Parti’nin değişerek Doğu Perinçek’in çizgisine geldiğini düşünen Prof. Dr. Sedat Laçiner, “Perinçek’in olduğu yerde durmam, benim inançlarımı, değerlerimi inkar etmem anlamına gelir.” diyor.
 • 14:43Almanya'da İlk Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği Hizmete GirdiAlmanya'da İlk Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği Hizmete GirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Düsseldorf Başkonsolosu Alaattin Temur'in konuşması, - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik'in konuşması, Almanya'da ilk Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği hizmete girdi- İlk kez Düsseldorf Başkonsolosluğunda açılan Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği ile özellikle çocukları ellerinden alınan Türk ailelere yardımcı olunması amaçlanıyor Almanya'daki ilk Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği, Düsseldorf Başkonsolosluğunda hizmete girdi.
 • 14:41Sahil Güvenlik 192 Kaçağı KurtardıSahil Güvenlik 192 Kaçağı KurtardıMuğla'nın Bodrum İlçesi'nden beş ayrı lastik botla Yunanistan'a gitmeye çalışan çeşitli milletlerden 192 kaçak, uluslararası sularda geçişleri Yunan ekiplerince engellince Türk Sahil Güvenliği tarafından kurtarıldı.
 • 14:39Minik Zeynep İlik Nakli İçin Antalya'ya Geldi (2)Minik Zeynep İlik Nakli İçin Antalya'ya Geldi (2)Hastanede 11 TÜP KAN ÖRNEĞİ VERDİ Lösemi hastası Zeynep Kaçar, sabah saatlerinde ailesi ve öğretmeni Arzu Zengin ile geldiği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Hematoloji Bölümü'nde, karşılaştırma ve uygunluk testlerinin yapılabilmesi için 11 tüp kan örneği verdi.
 • 14:38Yurtdışında Şu Ana Kadar 707 Bin Kişi Oy KullandıYurtdışında Şu Ana Kadar 707 Bin Kişi Oy KullandıYurtdışında şu ana kadar 707 bin kişi oy kullandı Türkiye'deki genel seçimler için yurtdışında oy kullana işlemleri devam ederken, şimdiye kadar 707 bin kişinin oy kullandığı bildirildi.
 • 14:23Afyonkarahisar'da 3 Bin 659 Yabancı Uyruklu Kişi YaşıyorTürkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da 3 bin 659 yabancı uyruklu kişinin yaşadığı belirtildi.
 • 14:08Smartcon, Büyük Verinin Büyük İsimlerini Ağırladı Analytics Center tarafından düzenlenen ve bu yıl ilk kez gerçekleştirilen iş ve teknoloji dünyasının liderlerini buluşturan büyük veri konferansı smartcon, dünyanın en önemli veri bilimcilerini İstanbul'da bir araya getirdi.
 • 13:48İş ve Teknoloji Dünyasının Büyükleri Smartcon'dan Buluştuİş ve Teknoloji Dünyasının Büyükleri Smartcon'dan BuluştuBu yıl ilk kez gerçekleştirilen iş ve teknoloji dünyasının liderlerini buluşturan büyük veri konferansı smartcon, veri bilimcilerini İstanbul’da bir araya getirdi.
 • 13:47Öğretmenin Lösemili Öğrencisi İçin MücadelesiÖğretmenin Lösemili Öğrencisi İçin MücadelesiDiyarbakır’da 2,5 yaşında yakalandığı lösemiden kurtulması için ilik nakli olması gereken 7 yaşındaki Zeynep Kaçar, öğretmeninin girişimiyle başlatılan yardım kampanyasıyla ilik nakli olabilmek için Antalya’ya geldi.
 • 13:35Solingen Faciasının 22. YılıSolingen Faciasının 22. YılıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bina detayları- Mevlüde Genç ile röportaj- Mevlüde Genç'in eşi Durmuş Genç'in konuşması Solingen faciasının 22. yılı- Almanya'nın Solingen kentinde 29 Mayıs 1993'te aşırı sağcılar tarafından kundaklanan evde hayatını kaybeden 5 Türk için anma töreni düzenlenecek Almanya'da "Solingen faciası" olarak anılan, aşırı sağcıların ateşe verdiği Genç ailesine ait evde üçü çocuk beş Türk'ün hayatını kaybetmesinin üzerinden 22 yıl geçti.
 • 13:29Öğretmeninin İlgisiyle Hayata TutunacakDiyarbakır'da, 2,5 yaşındayken "kronik miyeloid lösemi" hastalığına yakalanan 7 yaşındaki Zeynep Kaçar, öğretmeninin girişimleriyle başlatılan yardım kampanyası sayesinde, ilik nakli için Antalya'ya geldi.
 • 13:26Eski BBP Genel Başkanı Destici'den Koalisyon AçıklamasıEski Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Saadet Partisi Ankara 2. bölge milletvekili adayı Mustafa Destici, “Avrupa’ya bakıyorsunuz, hemen hemen tamamı koalisyonla yönetiliyor.
 • 13:21Bodrum'da Kruvaziyer TurizmiMalta bayraklı yolcu gemisi "Mein Schiff 3", Bodrum Limanı'na demirledi.
 • 13:14Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sistemde bir güncelleme gerekiyor.
 • 13:117. Ulusal Veteriner Biyokimya ve Klinik Biyokimya Kongresi7. Ulusal Veteriner Biyokimya ve Klinik Biyokimya KongresiOndokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi tarafından “7. Ulusal Veteriner Biyokimya ve Klinik Biyokimya Kongresi” düzenlendi.
 • 13:09Samed Yeşil Fenerbahçe'de İddiasıFenerbahçe’nin Liverpool forması giyen 21 yaşındaki Samed Yeşil ile anlaşma sağladığı iddia edildi.
 • 13:09Çin'deki Kruvaziyer Potansiyeli Türkiye İçin Fırsat OlabilirÇin'deki Kruvaziyer Potansiyeli Türkiye İçin Fırsat Olabilir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Limandaki yolcu gemisi- Gemiden inen turistler- Şükrü Tugay'ın açıklamaları- Limandaki yolcu gemisi- Yatlimanı'nda yürüyen gemi yolcuları "Çin'deki kruvaziyer potansiyeli Türkiye için fırsat olabilir"- Dünyanın en fazla nüfusa sahip ülkesi olan ve kruvaziyer turizmine katılan turist sayısı bakımından altıncı sırada bulunan Çin'in 2017 yılında ikinci sıraya yükselmesi bekleniyor- Marmaris Liman İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Tugay: - "Çinli turistler kruvaziyerleri sevdi.
 • 13:04Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu 2. Başkanlığına Sayan GetirildiBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu 2. Başkanlığına, Kurul Üyesi Ömer Fatih Sayan seçildi.
 • 13:03Yunanistan G7 Zirvesinin GündemindeYunanistan G7 Zirvesinin GündemindeAlmanya'nın Dresden kentinde düzenlenen G7 Zirvesi, dünyanın yeni büyük ekonomisini bir araya getirdi.
 • 12:55Futbol: UEFA 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ElemeleriFutbolda UEFA 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri Elit Tur mücadelesinde 1. Grup'ta yer alan Türkiye, ilk maçını yarın Portekiz'le yapacak.
 • 12:52Berlin Polisi Türkçe ÖğreniyorBerlin Polisi Türkçe ÖğreniyorBerlin Emniyet Genel Müdürlüğü polislere Türkçe öğrenme imkanı sunuyor.
 • 12:45169 Ülkeye İhracat Yapıyorlar169 Ülkeye İhracat YapıyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel ile röportaj, 169 ülkeye ihracat yapıyorlar- Doğu Anadolu Bölgesi'nde 17 ilin bağlı olduğu birlik tarafından, geçen yıl 3 milyar 300 milyon, 2015 yılının ilk çeyreğinde ise 806 milyon dolar ihracat gerçekleştirildi- DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Şengel: - "169 ülkeye ihracat yapıyoruz.
 • 12:43IŞİD, Alman İkiz Canlı Bombalarla Reklam YapıyorIŞİD, Alman İkiz Canlı Bombalarla Reklam YapıyorIŞİD'in propaganda dergisinin son sayısında, Türkiye üzerinden Suriye'ye geçerek IŞİD'e katıldıkları tahmin edilen Alman ikizlerin şehit oldukları bilgisi yer aldı.
 • 12:41Kadın Baston Ustası, Yeni Baston Ustaları YetiştiriyorKadın Baston Ustası, Yeni Baston Ustaları YetiştiriyorZonguldak'ın Devrek İlçesi'nde 19 yaşındayken babasının yanında baston yapmayı öğrenen 43 yaşındaki Ayşegül Yurttadur, şimdi Halk Eğitim Merkezi'ne ait Baston Sarayı'nda baston ustaları yetiştiriyor.
 • 12:38Vest-bye "Sanal İş Oyunu" Turnuvası TamamlandıMeslek liselerinde girişimcilik ruhunu canlandırmak ve girişimci öğrenciler yetişmesine katkı sunmak amacıyla başlatılan ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Girişimci Oluyor’ Projesinde sona gelindi.
 • 12:37Almanya İslamı TanımalıAlmanya İslamı TanımalıAlmanya'da İslamiyet din olarak resmen tanınmıyor.
 • 12:30Almanya'da İlk Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği Hizmete GirdiAlmanya'daki ilk Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği, Düsseldorf Başkonsolosluğunda hizmete girdi.
 • 12:28Solingen Faciasının 22. YılıAlmanya'da "Solingen faciası" olarak anılan, aşırı sağcıların ateşe verdiği Genç ailesine ait evde üçü çocuk beş Türk'ün hayatını kaybetmesinin üzerinden 22 yıl geçti.
 • 12:19Manisa'da 2 Bin 663 Yabancı Uyruklu BulunuyorTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürü Mehmet Akyol, 2014 yılı kayıtlarına göre ilde 2 bin 663 yabancı uyruklu kişi olduğunu bildirdi.
 • 12:17Minik Zeynep İçin Aranan İlik Almanya'da BulunduMinik Zeynep İçin Aranan İlik Almanya'da BulunduDiyarbakır'da yaşayan Safinaz- Metin Kaçar çiftinin lösemi hastası kızları 6 yaşındaki Zeynep, Almanya'da bulunan iliğin nakledilmesi için dün gece Antalya'ya gitti.
 • 12:15Ev Tekstilin Göz Bebeği BoyteksEv Tekstilin Göz Bebeği BoyteksTürkiye’nin en büyük fuarı olan Evteks İstanbul Uluslararası Ev Tekstil Fuarı’nda, Boyteks Tekstil ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.
 • 12:15Otobüs Şoförünün Otobüs Şoförünün "Sinema" TutkusuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Osman Kaynar'ın makineleri çalıştırma detayları - Filmlerden detaylar - Osman Kaynar'ın röportajı - Makinelerden detaylar BÜŞRA NUR ÖZCAN - Bursa'da, gençliğinde sinemalarda makinistlik yapan ve çalıştığı sinema kapandıktan sonra projeksiyon cihazını satın alan otobüs şoförü Osman Kaynar, duvarları film afişleriyle kaplı evinin bodrumuna kurduğu beyaz perdede film izlemenin keyfini çıkarıyor.
 • 12:10Mustafa Yazgan: Mustafa Yazgan: "Üstad Yaşadığı Sıkıntılara Rağmen Hep Ümitvar İdi"Bugün terörü destekleyenlerin dün Necip Fazıl Kısakürek’e sıkıntılar yaşatanlar olduğunu anlatan Gazeteci-Yazar Mustafa Yazgan, “Yüzündeki kırışıklıklar bunu gösteriyordu.
 • 12:03Deniz Feneri Derneği Protokolünün İptal Edilme TalebiDeniz Feneri Derneği Protokolünün İptal Edilme TalebiŞanlıurfa'da Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Şubesi, Aile Sosyal Palitikalar Bakanlığı'nın Deniz Feneri protokolünü iptal etmesi çağrısında bulundu.