SON DAKİKA ALMANYA HABERLERİ

Son Dakika Almanya Haberleri

 • 23:05 Atıcılıkta Türkiye Rekoru Atıcılık Gençler Dünya Kupası'nda yarışan milli sporcu Elif Kırklar, ateşli silahlar 25 metre genç bayanlar kategorisinde 565 puanla Türkiye rekoru kırdı.
 • 22:41 Berlin'de Suriye Görüşmeleri Berlin'de Suriye Görüşmeleri GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in gelişi ve açıklamaları Riyad Hicab'ın açıklamaları BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın açıklamaları Berlin'de Suriye görüşmeleri Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier: "Ya Viyana'da başlatılan ve Münih devam edilen barış görüşmelerini yeniden yoluna koyarız ya da şiddetin tırmanmasını ve iç savaşın devam etme riskiyle karşı karşıya kalırız" Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye'deki iç savaş konusunda başlatılan barış görüşmelerine yeniden başlanmasını istedi.
 • 21:34 Berlin'deki Suriye Görüşmeleri Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Halep'te çatışmaların son bulmaması halinde "adeta bir felaketin" yaşanabileceği ve yaklaşık 400 bin kişinin Türkiye sınırına yığılabileceği uyarısında bulundu.
 • 21:17 ABD ve Rusya Halep'te Ateşkes İçin Anlaştı ABD ve Rusya Halep'te Ateşkes İçin Anlaştı Washington'dan yapılan açıklamada, ABD ve Rusya'nın Suriye'de ateşkesin yoğun çatışmaların yaşandığı Halep'i de kapsayacak şekilde genişletilmesi konusunda anlaştığı belirtildi.
 • 21:10 AB Komisyonundan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı AB Komisyonundan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin vize serbestisi konusunda henüz yerine getirilmeyen kriterleri de gerçekleştireceğine inandığını söyledi.
 • 20:59 Berlin'de Suriye Görüşmeleri Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye'deki iç savaş konusunda başlatılan barış görüşmelerine yeniden başlanmasını istedi.
 • 20:55 Avrupa Borsaları Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı.
 • 20:52 500 Avro" Banknotları Tedavülden Kaldırılacak Avrupa Merkez Bankası (ECB), "500 avro" banknotlarının tedavülden kaldırılacağını açıkladı.
 • 19:58 Dünya Aferez Birliği'ne Türk Başkan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Klinik ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, Dünya Aferez Birliği Başkanı oldu.
 • 19:18 Avrupa'daki Sığınmacı Krizi Arnavutluk'a yasa dışı yollarla girmek isteyen 16 Suriyeli sığınmacı yakalandı.
 • 18:58 Halep'te Şiddet Tırmanıyor Halep'te Şiddet Tırmanıyor Suriye'nin kuzeyindeki Halep kentinden gittikçe yoğunlaşan çarpışma haberleri geliyor.
 • 18:51 Almanya Adalet Bakanı Maas Açıklaması Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, İslam ve göçmen karşıtı aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin sağcı ve yabancı düşmanı olduğunu söyledi.
 • 18:49 Halep Saldırılarına Tepkiler Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Halep'te ateşkesin bozulmasında bütün sorumluluğun Suriye rejimine ait olduğunu söyledi.
 • 18:42 Vali Tapsız, Bertelsmann Vakfı Ortadoğu Başkanı Hanelt'i Kabul Etti Vali Tapsız, Bertelsmann Vakfı Ortadoğu Başkanı Hanelt'i Kabul Etti Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Alman Bertelsmann Vakfı Ortadoğu Masası Başkanı ve aynı zamanda Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Danışmanı Christian-Peter Hanelt’i makamında kabul etti.
 • 18:28 Öğrenciler Almanya, Romanya ve Polonya'yı Gezdi Öğrenciler Almanya, Romanya ve Polonya'yı Gezdi Adıyaman Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Erasmus+ projeleri kapsamında Almanya, Romanya ve Polonya’yı kapsayan ziyaretlerini başarılı ve verimli bir şekilde gerçekleştirdi.
 • 18:22 Koalisyon Güçlerinden Daeş'le Mücadele Toplantısı ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Washington yönetiminin DAEŞ'le mücadele adımlarını güçlendireceğini belirterek, "Partnerlerimize daha fazla ateş gücü, ikmal ve lojistik destek sağlayacak, Musul ve Rakka'nın kuzeyinde DAEŞ'in kontrolüne son vermelerine yardımcı olacağız." dedi.
 • 18:21 Alman Kadının Katil Zanlısı İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı Alman Kadının Katil Zanlısı İçin Kırmızı Bülten Çıkarıldı Yalova'da cesedi bulunan 39 yaşındaki Alman vatandaşı Rita Dari Winkler'in öldürülmesiyle ilgili hakkında yakalama kararı bulunan Ali Kemal S. hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.
 • 18:19 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Almanya'da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Türk vatandaşları için vizelerin kaldırılmasını içeren tavsiye kararının ardından süreci takip edeceklerini belirterek, "Avrupa'nın bu süreç sonunda vermiş olduğu sözlerin yerine getirilmesi özellikle Türk kamuoyunda Avrupa'ya olan güvensizliğin ortadan kalkması adına da önemli diye düşünüyorum.
 • 18:09 Kosgeb Desteğiyle Patron Oldu Kosgeb Desteğiyle Patron Oldu Samsun’da 26 yaşındaki Murat Konaçoğlu, KOSGEB desteği ile tekstil sektörüne giriş yaparak İngiltere, Almanya ve Libya’ya ihracat yapmaya başladı.
 • 18:08 Bakan Tüfenkci: "Tavsiye Kararının Takipçisi Olacağız" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, temaslarda bulunmak üzere geldiği Almanya’da AB Komisyonu’nun Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasının kaldırılması kararının sevindirici olduğunu belirterek, “Bunun takipçisi olacağız” dedi.
 • 17:58 Almanya'da Ağır Hastalara Esrar Serbest Almanya'da Ağır Hastalara Esrar Serbest Almanya'da Bakanlar Kurulu, ağır hastalıkların tedavisinde esrar kullanılmasını öngören yasa taslağına onay verdi.
 • 17:38 Dünya Aferez Birliği'ne (Waa) Kayserili Profesör Seçildi Dünya Aferez Birliği'ne (Waa) Kayserili Profesör Seçildi Dünya Aferez Birliği'nin Fransa'nın başkenti Paris'te yaptığı seçimlerde başkanlığa Kayserili Prof. Dr. Fevzi Altuntaş seçildi.
 • 17:25 Dilek Pınar Kimdir ? Tarkan'ın eş adayı Pınar ve ailesi Dilek Pınar Kimdir ? Tarkan'ın eş adayı Pınar ve ailesi Dilek Pınar Kimdir ? Tarkan'ın eş adayı Pınar ve ailesi. Tarkan'ın eniştesi Mahmut Menekşe ile Dilek'in bir çocukluk arkadaşının şahitlik ettiği nikâhın gizli fotoğrafları ortaya çıktı. Aile arasında gerçekleşen törende Pınar Dilek'in babası Ali Dilek objektiflere yansıdı.
 • 17:02 Berlin'de 'Gazetecilikte Nesnellik' Tartışması Berlin'de 'Gazetecilikte Nesnellik' Tartışması Uluslararası siyasi krizlerin artması nedeniyle medyanın rolü gittikçe önem kazanıyor.
 • 17:01 Türklere Vizesiz Seyahat Kararı Alman Hükümetini Memnun Etti AB Komisyonu'nun Türk vatandaşlarına Schengen Bölgesi'nde vize muafiyeti tanınması yönündeki tavsiye kararı Alman hükümetini memnun etti.
 • 16:54 Almanya/rödermark Belediye Başkanı, Vali Kamçı'yı Ziyaret Etti Almanya/rödermark Belediye Başkanı, Vali Kamçı'yı Ziyaret Etti Kardeş belediye ilişkileri kurmak üzere Malatya’ya gelen Almanya’nın Rödermark Belediye Başkanı Roland Kern ve delegasyonu, Malatya Valisi Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti.
 • 16:50 Alman Heyet Malatya Valisi Kamçı'yı Ziyaret Etti Hekimhan ilçesini ziyarete gelen Almanya'nın Rödermark Belediye Başkanı Roland Kern ile Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, beraberindeki heyetle Vali Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti.
 • 16:46 AB Komisyonu'ndan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı - Brüksel AB Komisyonu'ndan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı - Brüksel GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : - AB Komisyonu'nun Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile AB Komisyonu'nun Göç, İçişleri ve Vatandaşlıktan Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopoulos'un basın toplantısı GÜNCELLEME - AB Komisyonu'ndan vizesiz seyahat için tavsiye kararı AB Komisyonu, Türk vatandaşlarının Schengen ülkelerine yapacakları seyahatlerde vizelerin kaldırılmasını öngören tavsiye kararı aldı Türkiye'nin 72 kriterden 67'sini yerine getirdiği, geriye kalan 5 kriterin yerine getirilmesinin aciliyet arz ettiği belirtildi AB Komisyonu'nun Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans: "Hala acil olarak yapılacak işler var. Ama Türkiye yaptığı ilerlemeye aynı hızla devam ederse geriye kalan şartları yerine getirebilir" AB YETKİLİLERİNİN AÇIKLAMALARI EKLENDİ Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, geriye kalan şartların yerine getirilmesi durumunda Türk vatandaşları için vizelerin en geç haziran ayı sonunda kaldırılmasını isteyen bir tavsiye kararı aldı.
 • 16:35 CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer Açıklaması CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, “Mülteci krizi Türkiye’nin daha uzun zaman gündeminde kalacak bir konudur.
 • 16:33 AB Komisyonu'ndan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı Alman hükümeti, AB Komisyonu'nun Türkiye için vize serbestisi getirilmesini önermesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.
 • 16:29 Bosch Türkiye Ortadoğu Merkez Binası Açıldı Bosch Türkiye Ortadoğu Merkez Binası Açıldı Bosch Türkiye Ortadoğu Merkez Binası hizmete sunuldu.
 • 16:21 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dünyada sanayi sektöründe rekabetçilik ile iş birliğinin bir arada geliştiğini belirterek, "İklimlendirmede iki firma pazarda birbirinin rakibi olacak ama Ar-Ge'de birbirinin ortağı olacak.
 • 16:17 Türkiye'den AB'nin Kararına Olumlu Tepki Türkiye'den AB'nin Kararına Olumlu Tepki Türk yetkililer, AB Komisyonu'nun Türkiye'ye vize serbestisi tanınması konusundaki tavsiye kararını olumlu değerlendirdi.
 • 16:17 17 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri Başlıyor Azerbaycan'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 17 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde grup maçları, yarın başkent Bakü'de başlayacak.
 • 16:11 Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi'nin AB Projesi Kabul Edildi Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi'nin AB Projesi Kabul Edildi Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi’nin "Yetişkin Eğitiminde Avrupa’ya Yetişmek İçin" isimli Avrupa Birliği (AB) projesi desteklenmeye değer bulundu.
 • 16:10 Işık: İklimlendirme Sektöründe Yerlilik Oranını Arttırmalıyız Işık: İklimlendirme Sektöründe Yerlilik Oranını Arttırmalıyız Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, iklimlendirme sektöründe yerlilik oranının arttırılması temennisinde bulundu.
 • 16:09 Türkiye'nin En Büyük Güneş Enerjisi Santrali Konya'da Kuruldu 22 bin 500 kilowatt elektrik üretebilen 20 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak Türkiye'nin en büyük güneş enerji santrali Konya'da kuruldu.
 • 15:45 Güncelleme - AB Komisyonu'ndan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, geriye kalan şartların yerine getirilmesi durumunda Türk vatandaşları için vizelerin en geç haziran ayı sonunda kaldırılmasını isteyen bir tavsiye kararı aldı.
 • 15:26 Ukrayna'nın Doğusundaki Kriz Ukrayna Devlet Başkanlığı Terörle Mücadele Sözcüsü Andrey Lısenko, Rusya yanlısı ayrılıkçıların 9 Mayıs Zafer Bayramı dolayısıyla düzenleyeceği geçit töreni için Donetsk'e askeri araçlar getirmesinin Minsk Anlaşması'na aykırı olduğunu bildirdi.
 • 15:25 Daeş'le Mücadeleye Uluslararası Destek Artacak ABD Savunma Bakanı Ash Carter, terör örgütü DAEŞ'le mücadeleye katkıların artması için 11 ülkeden mevkidaşlarıyla Almanya'nın Stuttgart şehrinde bir araya geldi.
 • 15:15 Anadolu Üniversitesi Sporcusu Süzer'in Okçuluk Başarısı Anadolu Üniversitesi (AÜ) Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ayşe Bera Süzer, Çin'in Şanghay kentinde düzenlenen Dünya Kupası 1. Ayak Makaralı Yay Müsabakaları'nda bronz madalya kazandı.
 • 15:15 Balbay: Balbay: "Tutukluların Böcek Kadar Değeri Yoktu" CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ile aynı cezaevinde kalan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Özkan’ın yaşadığı sağlık sorunu üzerine check up’tan geçecek.
 • 13:55 AB Komisyonu Türkiye'ye Vizelerin Kaldırılması İçin Tavsiye Kararı Aldı AB Komisyonu Türkiye'ye Vizelerin Kaldırılması İçin Tavsiye Kararı Aldı AB Komisyonu, Schengen ülkelerine yapılacak seyahatlerde Türk vatandaşları için vizelerin kaldırılması yönünde tavsiye kararı aldı.
 • 13:01 Korkunç Cinayetin Detayları Ortaya Çıktı Korkunç Cinayetin Detayları Ortaya Çıktı "Eş arıyorum" ilanına cevap veren kadını, eski eşiyle birlikte işkenceyle öldüren Winfried W.'nin başka bir cinayet daha işlediği ortaya çıktı.
 • 11:41 Rus Milyarderin 87 Metrelik Yatı Ege'ye Yanaştı Rus Milyarderin 87 Metrelik Yatı Ege'ye Yanaştı Ermeni asıllı milyarder Rus işadamı Samvel Karapetyan'ın, 87 metrelik yatı, destek gemisiyle birlikte Marmaris'e geldi.
 • 09:16 Büyü Bozuldu, Piyasalar Sarsıldı, Dolar Fırladı Borsa Geriledi Büyü Bozuldu, Piyasalar Sarsıldı, Dolar Fırladı Borsa Geriledi Son iki aydır gelişen piyasalara yönelik iyimserlik ve para akışı dün yerini temkinli duruşa bıraktı. Global piyasalardaki bozulmayla borsa sarsıldı, 2.7893 liraya kadar inen dolar dün 2.84'e çıktı.
 • 08:01 Financial Times: Vize Serbestisi Anlaşması Tehlikede Financial Times: Vize Serbestisi Anlaşması Tehlikede Financial Times gazetesi, Türkiye'nin terörle mücadele yasasını değiştirmediği için vize serbestisi anlaşmasının tehlikeye girdiğini yazdı.
 • 07:22 Almanya'dan Iğdır'a Başkasının Cenazesini Gönderdiler Almanya'dan Iğdır'a Başkasının Cenazesini Gönderdiler Almanya'da hayatını kaybeden Gülderen B.'nin cenazesi, ailesi tarafından Iğdır'a getirildi. Ancak Iğdır'da tabut açılınca içinden başka bir cenaze çıktı.
 • 18:34 Panama Belgeleri Ekibi Yeni İfşaatlara Hazırlanıyor Panama Belgeleri Ekibi Yeni İfşaatlara Hazırlanıyor Panama belgeleriyle ilgili dünyada yankı uyandıran haberlere imza atan Alman gazeteci, "Yayınlamaya hazırlandığımız haberler var" dedi; tarihin en büyük veri ifşaatıyla ilgili süreci anlattı.
 • 16:29 Almanya'dan Iğdır'a Yanlış Cenaze Gönderildi Almanya'dan Iğdır'a Yanlış Cenaze Gönderildi Almanya'da vefat ettikten sonra Iğdır'a gönderilen tabutun içinden başkasının cenazesi çıktı.