SON DAKİKA ANTALYA VALİLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Antalya Valiliği Haberleri

 • 19:40Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya Zirvesi"Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden Antalya'ya gelen turist sayısının artırılması ve alternatif pazar yaratılması amacıyla düzenlenen "1. Uluslararası Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri Antalya Zirvesi" tamamlandı.
 • 17:42Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya ZirvesiAlanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, "MENA ülkeleri, ortak dil ve inanç birlikteliği sayesinde birbiri ile en iyi ilişki kurabilecek yapıya sahip ülkeler topluluğudur.
 • 14:07Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya Zirvesi"Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden Antalya'ya gelen turist sayısının artırılması ve alternatif pazar yaratılması amacıyla düzenlenen "1. Uluslararası Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri Antalya Zirvesi" kapsamında 4 bin 250 ikili görüşme gerçekleştirildi.
 • 16:39Uluslararası Mena Ülkeleri ZirvesiUluslararası Mena Ülkeleri ZirvesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Zirveden detay -İkili görüşmelerden detay Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere ile röportaj Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile röportaj Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden Antalya'ya gelen turist sayısının artırılması ve alternatif pazar yaratılması amacıyla düzenlenen zirve kapsamında ikili görüşmeler gerçekleştirildi BAKA Antalya Koordinatörü Saraydere: "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere, "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" dedi.
 • 15:18Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya ZirvesiBatı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Osman Erol Saraydere, "Bir Rus tatil için ortalama 800 dolar harcarken bir Arap turisti 4 bin dolar harcıyor" dedi.
 • 14:20Ayçov 28'inci Yıl Şükran Ödülleri Töreni GerçekleştirildiAntalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı’nın (EYÇOV) kuruluşunun 28’inci yılı dolayısıyla, bu güne kadar vakfa fayda sağlamış kişilerin ödüllendirildiği ’28. Yıl Şükran Ödülleri Töreni’ gerçekleştirildi.
 • 17:14Antalya Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Zirvesi, Antalya'da BaşladıAntalya Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Zirvesi, Antalya'da BaşladıOrtadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri zirvesi, Antalya'da başladı 1'nci Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYTDA) desteği, Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğu, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Serik Belediyesi ana organizasyonunda Belek Rixos Premium Hotel'de bugün başladı.
 • 13:41Antalya'da Mena Ülkeleri ZirvesiAntalya'da Mena Ülkeleri ZirvesiOrtadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri zirvesi, Antalya'da başladı.
 • 12:36Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya ZirvesiKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, "Türkiye sadece bölgesinin değil aynı zamanda Asya'nın, Afrika'nın ve Avrupa'nın kesişim noktası olması anlamında demokrasisiyle milletiyle tarihiyle coğrafyasıyla bir güven adası bir istikrar adası olmaya devam edecektir" dedi.
 • 13:35Belediye Hastanesi İçin Meclisten Sözen'e Tam YetkiBelediye Hastanesi İçin Meclisten Sözen'e Tam YetkiZeynel Şenol’un Belediye Başkanlığının son döneminde inşaatına başlanan ve kaba inşaatı bittikten sonra kaderine terkedilen Manavgat Belediye Hastanesi inşaatının geleceği hakkında somut adımlar atılmaya başlandı.
 • 17:51Antalya Mena Ülkeleri Zirvesi Antalya'da YapılacakAntalya Mena Ülkeleri Zirvesi Antalya'da YapılacakTürkiye'nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri ile dostluğunun geliştirilmesi, ticari ve turistik ilişkilerinin daha hızlı bir ivmeyle artması amacıyla turizm ve ticaret işbirliği için Antalya'da zirve düzenlenecek.
 • 16:39Ayçov'dan Vali Altıparmak'a Şükran PlaketiAyçov'dan Vali Altıparmak'a Şükran PlaketiAntalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı (AYÇOV) tarafından, Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a şükran plaketi verildi.
 • 14:20Uluslararası Mena Ülkeleri Antalya Zirvesi"Ne DoğruOrtadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden Antalya'ya gelen turist sayısının artırılması amacıyla bu ülkelerdeki seyahat acentelerinin katılımıyla "1. Uluslararası Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) Ülkeleri Antalya Zirvesi" düzenlenecek.
 • 11:19Antalya'da 'Ata'ya Minnet Kanı ProjesiAntalya'da 'Ata'ya Minnet Kanı ProjesiAntalya merkez Kepez ilçesi Kent Konseyi, yaklaşık otuz kadar paydaş kuruluş ile birlikte çok özel bir programa öncülük ediyor.
 • 16:24Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Vali Türker'e "G20" TeşekkürüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Valisi Muammer Türker'e Belek'te 15-16 Kasım 2015'te gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi dolayısıyla teşekkür yazısı gönderdi.
 • 16:13Vali Türker'e G20 TeşekkürüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Valisi Muammer Türker’e G20 Liderler Zirvesi dolayısıyla bir teşekkür yazısı gönderdi.
 • 14:54Antalya'daki Patlamalar - 2 Kişi Gözaltına AlındıAntalya'daki Patlamalar - 2 Kişi Gözaltına AlındıGörüntü Dökümü: Adliye binası Zanlıların adliyeye getirilmesi Antalya'daki patlamalar Antalya'da 24 ve 26 Ocak'ta meydana gelen patlamaların failleri oldukları öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı Antalya Valiliği, kentte 24 ve 26 Ocak tarihlerinde meydana gelen iki patlamayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
 • 12:47Antalya'daki Patlamalarla İlgili 2 Kişi Gözaltına AlındıAntalya'da geçen hafta iki gün arayla meydana gelen patlamalarla ilgili terör örgütü PKK mensubu olduğu iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.
 • 12:25Antalya'daki Patlamaların Failleri YakalandıAntalya'daki Patlamaların Failleri YakalandıAntalya'daki patlamaların failleri yakalandı ANTALYA'nın Muratpaşa İlçesi'nde geçen hafta meydana gelen iki ayrı patlamanın failleri olduğu belirlenen şüpheliler polis operasyonuyla yakalandı.
 • 12:09Antalya'daki PatlamalarAntalya Valiliği, kentte 24 ve 26 Ocak tarihlerinde meydana gelen iki patlamayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
 • 11:42Antalya'daki Patlamaların Failleri YakalandıAntalya'daki Patlamaların Failleri YakalandıAntalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde geçen hafta meydana gelen iki ayrı patlamanın failleri olduğu belirlenen şüpheliler polis operasyonuyla yakalandı.
 • 14:44Çöp Kutusundaki Patlamanın Sebebi Piroteknik MalzemeÇöp Kutusundaki Patlamanın Sebebi Piroteknik MalzemeAntalya’da bugün öğle saatlerinde Muratpaşa Camii bahçesinde meydana gelen patlamaya, havai fişek ve maytap yapımında kullanılan piroteknik malzemenin sebep olduğu bildirildi.
 • 10:34Antalya - Evsizleri UnutmayanlarAntalya - Evsizleri UnutmayanlarEvsizleri unutmayanlar Antalya'da sosyal medya aracılığıyla bir araya gelen Antalya Evsizlere Yardım Platformu üyeleri, iki yıldır her akşam sokakta yaşayan evsiz kişilere yiyecek, içecek ve giysi yardımı yapıyor.
 • 13:08Muharrem Koç'a İkinci Kez Hapis Cezası AldıAntalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Ekim 2015'te kurulan Yüksek İstişare Konseyi'ne başkan olarak atanan Muharrem Koç, ikinci kez hapis cezası aldı.
 • 18:12Antalya'daki PatlamaAntalya'nın Muratpaşa ilçesinde çöp kutusunda meydana gelen patlama sonucu yaralanan 2 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.
 • 16:47Antalya'daki Patlama Anı Kameralara YansıdıAntalya'daki Patlama Anı Kameralara YansıdıAntalya’da, maytap ve havai fişeklerde bulunan piroteknik malzemenin kapalı plastik çöp bidonunda basınç yapması sonucu meydana gelen patlama, çevredeki iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
 • 16:19Antalya'da Çöp Kovasında Patlama: 2 Yaralı (3)Valilik: PATLAYAN BİRLEŞTİRİLEN MAYTAPLAR Antalya Valiliği, Kazım Özalp Caddesi'nde bir çöp bidonuna konulan ve ilk anda ses bombası olduğu sanılan patlayıcının, maytap olduğunu açıkladı.
 • 16:18Antalya'daki Patlama Maytaptan KaynaklanmışAntalya'daki patlamanın maytaptan kaynaklandığı açıklandı.
 • 15:57Enerya Antalya'dan Önemli DuyuruENERYA Antalya Doğal Gaz Dağıtım AŞ tarafından, Muratpaşa İlçesi Varlık Mahallesi alçak basınç hat yapımı tamamlandığı, 25 ve 26 Ocak 2016 Pazartesi ve Salı günleri saat 09.00 ve 17.00 arası, “Varlık Mahallesi Alçak Basınç Hattı Devreye Alma İşlemi” gerçekleştirileceği bildirildi.
 • 13:24Bir Yürütmeyi Durdurma da 'Dershane Ruhsatlarının İptali' KararınaMilli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Antalya'da faaliyet gösteren bir dershanenin iş yeri açma ve çalışma ruhsatını iptal eden kararı mahkemeden döndü.
 • 16:29İnternet Kafe İşletmecileri Yasağı Olumlu Karşıladıİnternet Kafe İşletmecileri Yasağı Olumlu KarşıladıAntalya Valiliği'nin, 18 yaşından küçüklerin psikolojik ve fizyolojik gelişimine olumsuz etkisi olabileceği gerekçesiyle 'GTA, Call Of Duty, Half Life ve Metin2' gibi oyunları yasaklaması, internet kafe ve oyun salonu işletmecileri tarafından olumlu karşılandı.
 • 23:53Antalya'da 18 Yaşından Küçüklere Bazı Bilgisayar Oyunları YasaklandıAntalya Valiliği tarafından 18 yaşından küçük çocukların psikolojik ve fizyolojik gelişimine olumsuz etkisi olabilecek bazı bilgisayar oyunlarının yasaklanmasına dair karar alındı.
 • 18:40Antalya'da İnternet Kafe ve Elektronik Oyun Yerlerine Yaş SınırıAntalya Valiliği, kentteki internet kafe ve elektronik oyun yerlerine girişlerle ilgili düzenlenme getirdi.
 • 18:01Antalya Valiliği 12 Oyunu 18 Yaşından Küçüklere YasaklandıAntalya Valiliği 12 Oyunu 18 Yaşından Küçüklere YasaklandıValilik, 18 yaşından küçük çocukların psikolojik gelişimini etkileyecek GTA, Call Of Duty, Half Life ve Metin2 gibi oyunların internet kafelerde oynanmasını il genelinde yasakladı.
 • 12:56Antalya'da Bu Ay 295 Kaçak YakalandıAntalya'da Bu Ay 295 Kaçak YakalandıAntalya'nın Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde Ocak ayı içerisinde yapılan operasyonlarda, 283'ü Suriye, 12'si Pakistan uyruklu olmak üzere toplam 295 kaçak yakalandı.
 • 19:34Antalya Bakan Yıldırım: Üstesinden GeleceğizAntalya Bakan Yıldırım: Üstesinden GeleceğizUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Antalya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaretinde Türkiye'nin Rusya ile yaşadığı krizin turizm sektörüne olumsuz etkilerinin söz konusu olduğunu belirterek, "Bunların hepsi gelip geçici şeylerdir.
 • 14:53Bakan Yıldırım: Bakan Yıldırım: "Yıllık Bütçemizin Dörtte Birinden Fazlası Antalya İçin Harcanıyor"Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bakanlık bütçesinin dörtte birinden fazlasını Antalya için kullandıklarını ve Antalya’nın bunu fazlasıyla hak ettiğini belirtti.
 • 22:03Valilik'ten Tatil AçıklamasıAntalya’da bugün etkili olan yağmur ve fırtına sebebiyle sosyal medyada dolaşan okulların yarın tatil olduğu iddiaları Antalya Valiliği sosyal medya hesabından yalanlandı.
 • 11:34Rhodiapolis'e Karşılama Merkezi YapılacakKumluca ilçesinde bulunan Rhodiapolis Antik Kenti'ne gelecek ziyaretçileri için karşılama merkezi yapılması için proje hazırlandı.
 • 17:15Kazak Heyet Antalya Hastanelerinde İncelemelerde BulunduSağlık turizmi için Kazakistan'dan gelen 13 kişilik heyet, Antalya'daki hastanelerde incelemelerde bulundu.
 • 17:10Kazak Heyet Antalya'daki Hastanelerde İncelemelerde BulunduGörüntü Dökümü: Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ile röportaj Almata Devlet Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Oralbay Darmenov ile röportaj Sağlık turizmcisi Murat Bazarbayev ile röportaj BAKA Antalya Koordinatörü Osman Erol Saraydere ile röportaj Kazak heyet Antalya'daki hastanelerde incelemelerde bulundu İl Sağlık Müdürü Hülür: "Antalya'nın zaten bir turizm potansiyeli var. Biz Kazakistan'daki sağlık turizmi kapsamına giren hastalara talip olduğumuzu, mevcut kapasitemizi ortaya koyarak anlatmaya çalıştık" Almata Devlet Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Darmenov: "Sağlık yönetimindeki sistemleriniz ve teknikleriniz çok hoşuma gitti.
 • 09:50Sığınmacı Çocuklara Harabe Evde EğitimSığınmacı Çocuklara Harabe Evde EğitimSuriye'deki iç savaştan kaçıp Antalya'da yaşamaya çalışan ailelerin çocukları, kent merkezindeki tek katlı bir evde eğitim görüyor.
 • 16:39İstişare Konseyine Başkan Olarak Atanmıştı; Mahkeme, Hapis Cezası VerdiAntalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Ekim 2015'te istişaresiz olarak kurulan Yüksek İstişare Konseyi'ne başkan olarak atanan Muharrem Koç, yargılandığı davada özel evrakta sahtecilikten 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 15:04Antalya Küçük Rümeysa,?etik Kurul? Kararıyla Hayata TutunduAntalya Küçük Rümeysa,?etik Kurul? Kararıyla Hayata TutunduKüçük Rümeysa, 'Etik Kurul' kararıyla hayata tutundu Antalya'da karaciğer yetmezliği tedavisi gören 7 yaşındaki Rümeysa Salman, acil toplanan Etik Kurulu'nun kararıyla 5'inci dereceden akrabası 37 yaşındaki Ömer Salman'ın karaciğerinden alınan parçanın nakledilmesiyle hayata tutundu.
 • 14:54Turizm Şehri Antalya'daki Patlama Sesi Kısa Süreli Paniğe Neden OlduDün İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba eyleminin ardından Antalya'da duyulan patlama sesi, kısa süreli paniğe neden oldu.
 • 12:59Kaş'ta Suriyeli Kaçaklar YakalandıKaş'ta Suriyeli Kaçaklar YakalandıAntalya'nın Kaş İlçesi'nde lastik botla Meis Adası'na geçmeye çalışan Suriyeli 57 kaçak yakalandı.
 • 12:14Küçük Rümeysa, 'Etik Kurul' Kararıyla Hayata TutunduKüçük Rümeysa, 'Etik Kurul' Kararıyla Hayata TutunduAntalya'da karaciğer yetmezliği tedavisi gören 7 yaşındaki Rümeysa Salman, acil toplanan Etik Kurulu'nun kararıyla 5'inci dereceden akrabası 37 yaşındaki Ömer Salman'ın karaciğerinden alınan parçanın nakledilmesiyle hayata tutundu.
 • 12:13Akdeniz'de Yasa Dışı GeçişlerAntalya'nın Kaş ilçesi Uluburun açıklarında yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Meis Adası'na geçmeye çalışan 57 Suriyeli yakalandı.
 • 15:09Kazak Heyeti Antalya'nın Sağlık Potansiyelini İncelediBatı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ile Antalya Valiliği'nin organizasyonunda, sağlık turizminde Kazakistan'daki hedef kitleye yönelik tanıtım turu düzenlendi.
 • 18:24Suriyeli Kaçaklar Kaş'ta Yakalandı (2)Suriyeli Kaçaklar Kaş'ta Yakalandı (2)62 KAÇAK DAHA YAKALANDI Antalya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Kaş'ın Gürmenli Adası önlerinde, sabah saatlerinde lastik botla Yunanistan'ın Meis Adası'na geçmeye çalıştığı tespit edilen kaçaklar olduğu belirlendi.