SON DAKİKA ANTALYA VALİLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Antalya Valiliği Haberleri

 • 13:55 Kaleiçi Old Town Festivali Başlıyor Kaleiçi Old Town Festivali Başlıyor Antalya'nın en eski yerleşim yerlerinden tarihi Kaleiçi, 4-8 Mayıs tarihlerinde, bu yıl 8 tarihi kentin katılımıyla gerçekleşecek, Kaleiçi Old Town Festivali'ne ev sahipliği yapacak.
 • 09:32 Akseki'de Çevre, Cephe ve Sokak Düzenlemeleri ANTALYA(AA) - Akseki merkez Hacı İlyas Mahallesi Medrese Sokak'ta, çevre, cephe ve sokak düzenleme işlerine başlanıldı.
 • 17:37 Bakan Elitaş, Komisyonda Kavga Eden Milletvekillerine Sert Çıktı Bakan Elitaş, Komisyonda Kavga Eden Milletvekillerine Sert Çıktı Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, “Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu ve birçok milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması için geçen sene dilekçe vermişlerdi.
 • 14:02 Hayırseverden Antalya'ya Bir Okul Daha Hayırseverden Antalya'ya Bir Okul Daha Antalya Valiliği'nde gerçekleştirilen protokole Vali Muammer Türker, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tevke, hayırsever ve emekli emniyet müdürü Saime Konca ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
 • 13:50 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Antalya, Isparta, Burdur ve Muğla'da törenler düzenlendi.
 • 10:39 Antalya Valiliği Makamı 9 Yaşındaki Ceren'e Emanet Antalya Valisi Muammer Türker, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde makamını 9 yaşındaki Deniz Ceren Gül’e devretti.
 • 11:11 Ahmetler Kanyonu'nu Danıştay Kararı Kurtardı Ahmetler Kanyonu'nu Danıştay Kararı Kurtardı Antalya'nın Akseki ve Manavgat ilçelerindeki Ahmetler Kanyonu Karpuz Çayı üzerinde yapılması planlanan Kanyon Regülatörü ve HES projesine ait 'ÇED Gerekli Değildir' raporunu iptal eden yerel mahkeme kararını, Danıştay 14'üncü Dairesi onadı.
 • 10:12 Ahmetler Kanyonu'nu Danıştay Kararı Kurtardı Ahmetler Kanyonu'nu Danıştay Kararı Kurtardı Antalya'nın Akseki ve Manavgat ilçelerindeki Ahmetler Kanyonu Karpuz Çayı üzerinde yapılması planlanan Kanyon Regülatörü ve HES projesine ait 'ÇED Gerekli Değildir' raporunu iptal eden yerel mahkeme kararını, Danıştay 14'üncü Dairesi onadı.
 • 15:28 Antalya Jetfest'e THY Desteği Antalya Jetfest'e THY Desteği Ekonomik nedenlerle bu yıl iptali söz konusu olan Türk Hava Kurumu'nun Antalya Karain Havalimanı'nda gerçekleştireceği JetFest Havacılık Festivali'ne, Türk Hava Yolları (THY) ve Turkish Cargo 70 bin dolarlık sponsorluk desteği verdi.
 • 21:56 Valiliği Ziyaret Etti Valiliği Ziyaret Etti Bakan Eroğlu Millet ormancılığına geçtik (ek)VALİLİĞİ ZİYARET ETTİOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya Valiliği'ni ziyaret etti.
 • 17:10 Antalya-iran Turizm Zirvesi Sona Erdi Antalya-iran Turizm Zirvesi Sona Erdi 81 seyahat acentesi ile 12 gazeteciden oluşan İran heyetinin Antalya ile Kemer ve Manavgat’taki turizm değerlerini yerinde görüp profesyonel hizmet sunan turizm tesislerinde incelemeler yaptığı zirve sona erdi.
 • 12:30 Alakır'da Hes'e Karşı Kesin Sonuç Alakır'da Hes'e Karşı Kesin Sonuç Alakır Vadisi, Antalya'nın Kumluca ilçesinde 60 kilometre uzunluğu, 15 kilometreye ulaşan genişliğiyle 90 bin hektar alana yayılıyor.
 • 23:38 Akdeniz'de Yasa Dışı Geçişler Antalya'nın Kaş ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 13 Afgan ile 1 Suriyeli yakalandı.
 • 20:01 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dokunulmazlık Açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dokunulmazlık Açıklaması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Antalya Valiliği ziyaret Büyükşehir Belediyesi ziyareti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın açıklamaları Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "(AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılması teklifi) Bu noktada AK Parti de CHP de MHP de tabanlarının aslında sesine kulak vermek durumundadır.
 • 12:29 Manavgat'ta İran Zirvesi Manavgat'ta İran Zirvesi Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)-Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) işbirliği ile turizmin çeşitlendirilerek 12 aya yayılması ve İran’dan daha fazla turist çekebilmek için İranlı 85 acente yetkilisi, 15 gazeteci ve 9 Türk Hava Yolları temsilcisinden oluşan heyet ilçede ağırlandı.
 • 14:47 Antalya İranlı Turist Sayısı Hedefi 2.5 Milyon Antalya İranlı Turist Sayısı Hedefi 2.5 Milyon İranlı turist sayısı hedefi 2.5 milyon*- BATI Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) öncülüğünde düzenlenen Türkiye-İran Turizm Zirvesi'nde, İranlı ve Türk turizmciler arasında 2 bin 500'e yakın ikili iş görüşmesi yapıldı.
 • 13:15 Antalya-iran Turizm Zirvesi Antalya-iran Turizm Zirvesi Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ana organizasyonunda Antalya Valiliği, Türk Hava Yolları, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Belediyesi ile turizmcilerin desteğiyle düzenlenen ve Türkiye’ye gelen İranlı turist sayısını 1 milyon 700 binden 2 milyon 500 bine çıkarmayı hedefleyen Antalya-İran Turizm Zirvesine katılanlar gala yemeğinde buluştu.
 • 14:27 Antalya-İran Turizm Zirvesi Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından, İran'dan 81 seyahat acentesinin katılımıyla düzenlenen Antalya-İran Turizm Zirvesi kasamında 2 bin 500 civarında ikili görüşme gerçekleştirilecek.
 • 17:28 İran Turizm Zirvesinde İkili Görüşmeler Başladı İran Turizm Zirvesinde İkili Görüşmeler Başladı Antalya’da İranlı turist sayısını arttırmak ve yeni sezon öncesi turizme katkı sağlamak içi düzenlenen ’İran Turizm Zirvesi’ kapsamında gerçekleştirilen Türk turizmciler ile İranlı turizm acenteleri arasındaki ikili görüşme (B2B) toplantıları bugün başladı.
 • 11:48 İran Turizm Zirvesi Başladı İran Turizm Zirvesi Başladı İran Turizm Zirvesi Antalya'da başladı.
 • 11:44 Antalya-İran Turizm Zirvesi Antalya-İran Turizm Zirvesi, İranlı 81 seyahat acentesinin katılımı ile başladı.
 • 22:35 Antalya - 2015?in İhracat Yıldızları Ödüllendirildi Antalya - 2015?in İhracat Yıldızları Ödüllendirildi 2015'in ihracat yıldızları ödüllendirildiBATI Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB) 2015 yılı en çok ihracat yapan firmaların ödüllendirildiği 'İhracatın Yıldızları 2015' töreni, Rixos Downtown Hotel'de yapıldı.
 • 16:52 İran Zirvesi Antalya'da Toplanıyor İran Zirvesi Antalya'da Toplanıyor MENA ülkelerinin ardından Antalya, İran’dan gelen turizm acenteleri ve gazetecileri ağırlayacak.
 • 14:41 16. Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı 16. Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı" Açıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nden görüntü Öğrenciler İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Gürcan'ın konuşması Antalya Kaleiçi Rotary Kulübü Dönem Başkanı Halil Yılmaz'ın konuşması Fuarın açılışı ve fuardan görüntüler - Antalya'da 56 üniversitenin katılımıyla düzenlenen eğitim fuarını, 50 bin veli ve öğrencinin ziyaret etmesi bekleniyor İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gürcan: "Çocuklarımızın burada profesyonel destek alacağına, üniversite tercihlerinde kafalarındaki bazı soru işaretlerini gidereceğine inanıyoruz.
 • 12:27 16. Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı" Açıldı Antalya'da bu yıl 16'ncısı düzenlenen "Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı"na farklı illerden 56 üniversite katıldı.
 • 15:57 Yamaç Paraşütçüleri Yasak Dinlemiyor Yamaç Paraşütçüleri Yasak Dinlemiyor Antalya’da paraşütçüler, belirli bir bölgede yamaç paraşütünün yasaklanmasına rağmen uçuşa devam ediyor.
 • 10:22 Kepez'de 3 Okulun İnşaatı Başladı, Sırada 8 Okul Var Kepez'de 3 Okulun İnşaatı Başladı, Sırada 8 Okul Var Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Kepez Belediyesi’nin katkılarıyla ilçede 2016 yılı için yatırım programına aldığı 11 okuldan 3 tanesinin yapımı başladı.
 • 15:38 Çağlayan'da Doğalgaz Alçak Basınç Hat Yapımı Tamamlandı Enerya Antalya Gaz Dağıtım A.Ş. Muratpaşa ilçesi’ne bağlı Çağlayan Mahallesi’ndeki doğalgaz alçak basınç hat yapımının tamamlandığını bildirdi.
 • 10:57 Karpuzçay'da Hes Israrı Yine Mahkemeye Takıldı Karpuzçay'da Hes Israrı Yine Mahkemeye Takıldı Manavgat'ta Karpuzçay üzerinde yapımına başlanan ve birinci kısmı tamamlanan 3 HES projesi için verilen 'ÇED Gerekli Değildir' raporu, mahkeme tarafından iptal edildi.
 • 13:46 Antalya'daki Daeş Davası Terör örgütü DAEŞ üyesi oldukları gerekçesiyle Antalya'da gözaltına alınan Dağıstanlı iki sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 12:56 Tff'den Antalya'ya Teşekkür Mesajı Türkiye futbol Federasyonu (TFF), dün akşam oynanan Türkiye-İsveç maçında Antalya Stadyumu’nu dolduran taraftarlar için teşekkür mesajı yayınladı.
 • 11:55 Futbol Federasyonu'ndan Antalya'ya Teşekkür Mesajı Türkiye Futbol Federasyonu dün akşamki milli maç sebebiyle Antalyalı futbolseverlere teşekkür mesajı yayınladı.
 • 10:36 Antalya Özel Güvenlikçiyi İşinden Eden Kararı, Mahkeme Hukuka Uygun Bulmadı Antalya Özel Güvenlikçiyi İşinden Eden Kararı, Mahkeme Hukuka Uygun Bulmadı Özel güvenlikçiyi işinden eden kararı, mahkeme hukuka uygun bulmadıANTALYA'da yargılandığı mahkemede hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı üzerine silah ruhsatını ve çalışma iznini yeniletemeyip işinden olan özel güvenlik görevlisi E.İ., İdare Mahkemesi'nde açtığı davayı kazandı.
 • 09:55 İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk, Expo 2016 Alanını İnceledi İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk, Expo 2016 Alanını İnceledi İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, EXPO 2016 Antalya Sergi Alanında incelemelerde bulundu.
 • 16:01 Memurun Mesai Saatine Yaz Saati Ayarı Antalya Valiliği, 27 Mart 2016 tarihinde geçilecek olan yaz saati uygulaması nedeniyle kamuda mesai saatlerini yeniden düzenledi.
 • 23:06 Orta Asya Ülkelerine Sağlık Turizmi Tanıtım Programı Antalya'da sağlık turizmi çalışmaları kapsamında Özbekistan ve Kırgızistan ile Azerbaycan'daki hedef kitleye yönelik düzenlenen 6 günlük tanıtım turu programı, sona erdi.
 • 17:24 Aro Başkanı Ulusoy: Acenteler Yabancı Uyruklu Rehber Çalıştırmaktan Vazgeçmeli Antalya Rehberler Odası (ARO) Başkanı Mehmet Ulusoy, "Acentelerin maliyet hesabıyla yabancı uyruklulara yaptırdıkları işleri, Türkiye Cumhuriyet vatandaşı lisanslı turist rehberlere yaptırmasını istiyoruz" dedi.
 • 17:03 Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. Yılı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü nedeniyle Antalya'da helva ve hoşaf dağıtıldı.
 • 16:03 Antalya'da 18 Mart Şehitler Günü Anma Etkinlikleri Düzenlendi Antalya Valiliği tarafından 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle çeşitli anma programları düzenlendi.
 • 18:08 Antalya'da Hdp'nin Nevruz Kutlamasına İzin Verilmedi Antalya Valiliği, HDP'nin cumartesi günü Seyhan Caddesi üzerinde gerçekleştirmek istediği nevruz kutlamalarına güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.
 • 17:12 Şehit Yakınları ve Gazilere Şehit Yakınları ve Gazilere "Devlet Övünç" Madalyası Antalya Vali Vekili İbrahim Çay, düzenlenen törende Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’nı takdim etti.
 • 17:06 Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni ANTALYA/MUĞLA/ Antalya, Muğla ve Isparta'da 2 şehit yakını ve 7 gaziye devlet övünç madalyası verildi.
 • 14:05 Antalya'daki Terör Operasyonu Antalya Valiliği, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan zanlıların, Kepez ilçesinde farklı tarihlerde 2 toplu taşıma aracına hasar verdikleri ve bir vatandaşı yaraladıkları, terör örgütü propagandası yaptıkları, eylemlerde kullanılan molotofkokteylini bizzat hazırladıkları veya havai fişekleri temin ettiklerini bildirdi.
 • 11:58 Antalya'da Terör Operasyonu: 24 Gözaltı Antalya’da polisin PKK/KCK terör örgütüne bağlı Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi’ne (YDG-H) yönelik sabaha karşı düzenlediği eşzamanlı operasyonda 24 kişi gözaltına alındı.
 • 22:09 Sağlık Turizmi Tanıtım Turu - Antalya GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ziyarete katılan konuklar Vali Yardımcısı Yayman'ın konuşması Kırgız milletvekili İshanov'la röportaj Hasan Kamilov'la röportaj Osman Erol'la röportaj Valilik dışı görüntüleri. Antalya'daki sağlık turizmi Özbek, Kırgız ve Azeri konuklardan oluşan heyet, sağlık turizmi tanıtım turu için Antalya'ya geldi Antalya Vali Yardımcısı Yayman: "Amacımız Türkiye'nin sağlık turizmini pazarlayabilmek" Kırgız milletvekili İshanov: "Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin sağlık sektöründe her vatandaşına değer verdiğini gördüm ve bu çok dikkatimi çekti" Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan çoğunluğu doktor olan heyet, sağlık turizmi alanında Antalya'da düzenlenen tanıtım turuna katıldı.
 • 21:08 Sağlık Turizmi Tanıtım Turu - Antalya Sağlık Turizmi Tanıtım Turu - Antalya GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ziyarete katılan konuklar Vali Yardımcısı Yayman'ın konuşması Kırgız milletvekili İshanov'la röportaj Hasan Kamilov'la röportaj Osman Erol'la röportaj Valilik dışı görüntüleri. Antalya'daki sağlık turizmi Özbek, Kırgız ve Azeri konuklardan oluşan heyet, sağlık turizmi tanıtım turu için Antalya'ya geldi Antalya Vali Yardımcısı Yayman: "Amacımız Türkiye'nin sağlık turizmini pazarlayabilmek" Kırgız milletvekili İshanov: "Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin sağlık sektöründe her vatandaşına değer verdiğini gördüm ve bu çok dikkatimi çekti" Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan çoğunluğu doktor olan heyet, sağlık turizmi alanında Antalya'da düzenlenen tanıtım turuna katıldı.
 • 19:28 Antalya'daki Sağlık Turizmi Özbekistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan çoğunluğu doktor olan heyet, sağlık turizmi alanında Antalya'da düzenlenen tanıtım turuna katıldı.
 • 13:37 Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Antalya'da Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Antalya'da Antalya’da incelemelerde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı Ayşe Keşir, Antalya’da boşanma oranının binde 2’leri geçtiğini belirterek, bunun en önemli sebeplerinden birinin yüksek göç oranı olduğunu kaydetti.
 • 11:48 Antik Kentin Taşlarıyla Yapılan Cami Yenilendi Antalya'nın merkez Aksu ilçesinde 1800'lü yılların başında Perge Antik Kenti'nin taşları kullanılarak inşa edilen Ağalar Cami, restore edildi.
 • 15:12 Antalya Akdeniz'de 156 Suriyeli Yakalandı Antalya Akdeniz'de 156 Suriyeli Yakalandı Akdeniz'de düzensiz göç faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışma kapsamında Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri Suriyeli 156 kaçağı lastik botla Yunanistan'a geçmeye çalışırken yakaladı.