SON DAKİKA ARTVİN HABERLERİ

Son Dakika Artvin Haberleri

 • 16:33Artvin Valisi, Selin Acı Bilançosunu AçıkladıArtvin Valisi, Selin Acı Bilançosunu AçıkladıArtvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki sel felaketi sonrası Vali Cirit, 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kaybolduğu, 27 kişinin yaralandığını açıkladı.
 • 13:17Trabzonspor Sel ve Heyelan Felaketinin Yaşandığı Hopa'yı Ziyaret EdecekTrabzonspor Kulübü, Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelan felaketi nedeniyle bu ilçeye ziyarette bulunacak.
 • 19:20Selde Kaybolan 3 Kişiyi Arama Çalışmalarına Eğitimli 2 Köpek de KatıldıSelde Kaybolan 3 Kişiyi Arama Çalışmalarına Eğitimli 2 Köpek de KatıldıArtvin'in Hopa ilçesinde 24 Ağustos'ta etkili olan sağanak yağışın ardından yaşanan selde kaybolan 3 kişinin bulunması için yürütülen arama çalışmalarına Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren eğitimli iki köpek de katıldı.
 • 17:46Sel ve Heyelanlarda Kaybolan 3 Kişiyi Eğitimli Köpekler ArıyorSel ve Heyelanlarda Kaybolan 3 Kişiyi Eğitimli Köpekler ArıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eğitimli köpek ile yapılan kayıp kişileri arama çalışmaları Artvin'deki sel ve heyelan- Hopa ilçesindeki sel ve heyelanlarda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor Hopa ilçesindeki sel ve heyelanlarda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
 • 16:59Muhtar Evinde Vurulmuş Olarak BulunduMuhtar Evinde Vurulmuş Olarak BulunduArtvin'in Şavşat ilçesine bağlı Aşağı Koyunlu Köyü'nün muhtarı Zafer Kahvecioğlu (58), kendisine ait av tüfeğiyle vurulmuş olarak bulundu.
 • 16:15Hopa'daki Sel Kayıpları Özel Eğitimli Köpeklerle AranıyorHopa'daki Sel Kayıpları Özel Eğitimli Köpeklerle AranıyorArtvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde 8 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde kaybolan 3 kişinin arama çalışmaları Ankara'dan gelen özel eğitimli 2 köpek eşliğinde sürüyor.
 • 15:55Hopa'da Selde Kaybolanlar Özel Eğitimli Köpeklerle AranıyorHopa'da Selde Kaybolanlar Özel Eğitimli Köpeklerle AranıyorArtvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde 8 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde kaybolan 3 kişinin arama çalışmaları Ankara'dan gelen özel eğitimli 2 köpek eşliğinde sürüyor.
 • 13:25Afad'dan Başarılı KurtarmaArtvin’de etkili olan sel ve heyelanların yaraları sarılmaya çalışılıyor.
 • 12:47Artvin Valisi Cirit: Bizim de Hatalarımız OlabilirArtvin Valisi Cirit: Bizim de Hatalarımız OlabilirArtvin Valisi Kemal Cirit, kentteki sel ve heyelanla ilgili yüzde 90 oranında çalışmaların bittiğini belirtti.
 • 12:33Sel Felaketi de Ağaç Kesimini Engellemeye YetmediSel Felaketi de Ağaç Kesimini Engellemeye YetmediArtvin'in Kafkasör mevkiinde bulunan Atabarı kayak Merkezi'nde pist genişletme nedeniyle yaklaşık 1.000 ağacın daha kesilmeye başlanması tepkilere sebep oldu.
 • 15:34Artvin Valisi Kemal Cirit AçıklamasıArtvin Valisi Kemal Cirit AçıklamasıArtvin Valisi Kemal Cirit, Hopa’da hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Daha yolun başındayız” dedi.
 • 12:47Çarşamba ve Ayvacık'ta Barajlar DolduÇarşamba ve Ayvacık'ta Barajlar DolduGeçen hafta Karadeniz Bölgesinde etkili olan sağanak yağış, Artvin’de sel felaketine neden olurken Samsun bölgesinde barajların doluluk oranlarını artırdı.
 • 09:13Meteoroloji'den 7 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 7 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Trabzon, Artvin, Rize, Ağrı, Bitlis, Van ve Hakkari'de sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyarıda bulundu.
 • 22:24Artvin Devlet Jet Hızıyla Harekete Geçti Bir İstediler 3 Tane GeldiArtvin Devlet Jet Hızıyla Harekete Geçti Bir İstediler 3 Tane GeldiDha YURT: Hopa'da gözyaşartan dram; 'Bir tane akülü aracımız olsa üçümüze yeter' (HABERİNE EK) DEVLET JET HIZIYLA HAREKETE GEÇTİ: BİR İSTEDİLER 3 TANE GELDİ Hopa'daki selde tekerlekli sandalyeleri yıkılan evlerinin enkazı altında kalarak kullanılamaz hale gelen 3 kız kardeşin yardım çağrısı anında yanıt buldu.
 • 20:40Artvin'de Trafik Kazası: 8 YaralıArtvin'de Trafik Kazası: 8 YaralıArtvin il merkezi Kuap Mezrasında meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 8 kişi yaralandı.
 • 19:24Bayraktutan: Özgür Demokratik Ülkelerde Basın Özgürdür Sansür EdilemezBayraktutan: Özgür Demokratik Ülkelerde Basın Özgürdür Sansür EdilemezCumhuriyet Halk Patisi (CHP) Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, özgürlüklerin yaşandığı demokratik ülkelerde muhalif oldukları için basına baskı uygulanamayacağı söyledi.
 • 18:24Heyelan Altında Kalan Üç Kız Kardeşe, Afad Tarafından Yeni Tekerlekli Sandalye VerildiHeyelan Altında Kalan Üç Kız Kardeşe, Afad Tarafından Yeni Tekerlekli Sandalye VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tekerlekli sandalyenin getirlmesi- Salih Avcı röprotaj- Baba İsrafil Çelik röprotaj- Büşra Çelik röprotaj Artvin'deki sel ve heyelan- Hopa ilçesinde akülü arabaları heyelan altında kalan kas erimesi hastası üç kız kardeşe, AFAD tarafından yeni tekerlekli sandalye verildi Hopa ilçesindeki sel ve heyelan felaketinde evlerinin çökmesi sonucu akülü arabaları heyelan altında kalan üç kız kardeşe yeni tekerlekli sandalyeleri Artvin AFAD Müdürlüğü tarafından teslim edildi.
 • 17:13Hopalı 3 Kız Kardeşe Valilik Sahip ÇıktıHopalı 3 Kız Kardeşe Valilik Sahip ÇıktıArtvin’in Hopa ilçesindeki sel felaketinde evleri toprak altında kalarak yıkılan yürüme engelli 3 kız kardeşe valilik talimatıyla üç adet tekerlekli sandalye verildi.
 • 15:47Artvin Acılı Baba: Oğlumun Kaybolmasına Sebep Olanlardan Hesap SorulsunArtvin Acılı Baba: Oğlumun Kaybolmasına Sebep Olanlardan Hesap SorulsunHopa'daki sel felaketinde itfaiye aracının devrilmesi sonucu sulara kapılarak kaybolan 5 yaşındaki Taha Su? nun babası Erkan Su oğlunun ölümünde ihmali bulunan kişilerden hesap sorulmasını istedi.
 • 13:55Minik Taha'nın Acılı Babası İsyan EttiMinik Taha'nın Acılı Babası İsyan EttiArtvin'in Hopa ilçesinde gelen sel sonucu sulara kapılarak kaybolan minik Taha'nın babası, doğayı tahrip eden yetkililere tepki gösterdi.
 • 13:30Artvin'de Trafik Kazası: 8 YaralıArtvin'de Trafik Kazası: 8 YaralıArtvin'in Kafkasör mevkinde bir araç kaza yaptı.
 • 13:16Yürüme Engelli Kardeşler, Sel Felaketinde Bir Kez Daha YıkıldıYürüme Engelli Kardeşler, Sel Felaketinde Bir Kez Daha YıkıldıHopa'daki sel felaketi, 3 çocuğu da yürüme engelli çocuklarının kullandığı tekerlikli sandalyeler kullanılamaz hale gelen dar gelirli Çelik ailesi, kara kara ne yapacağını düşünüyor.
 • 11:105 Kişiyi Heyalandan Kurtaran 'Çiğdem Ebe' Hopa'nın Kahramanı Oldu5 Kişiyi Heyalandan Kurtaran 'Çiğdem Ebe' Hopa'nın Kahramanı OlduArtvin'in Hopa ilçesinde heyelan altında kalan 6 kişiden 5'ini çevredeki vatandaşların yardımıyla çıkaran ebe Çiğdem Çakıroğlu, adeta ilçe halkının kahramanı oldu.
 • 20:12Sel ve Heyelan - Hopa Belediye Başkanı CihanSel ve Heyelan - Hopa Belediye Başkanı CihanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan açıklamaları Artvin'deki sel ve heyelan- Hopa Belediye Başkanı Cihan: - "Geçmişten bu yana düzgün bir yapılaşma olmadığı için alt kat ve bodrum katlarda oturan vatandaşlarımızın tamamı mağdur durumdadır" Artvin'in Hopa ilçesi Belediye Başkanı Nedim Cihan, ilçede meydana sel ve heyelanda hasarın büyük bölümünün Sundura Mahallesi'nde yaşandığını belirterek, "Geçmişten bu yana düzgün bir yapılaşma olmadığı için alt kat ve bodrum katlarda oturan vatandaşlarımızın tamamı mağdur durumdadır" dedi.
 • 17:243 Bin 295 Paket Kaçak Sigara, 104 Şişe Kaçak İçki Ele Geçirildi3 Bin 295 Paket Kaçak Sigara, 104 Şişe Kaçak İçki Ele GeçirildiArtvin'in Hopa ilçesinde kaçakçılara geçit verilmiyor.
 • 17:18Artvin Hopa Böyle Temizleniyor: Toprak, Çamur, Balçık ve Sel Atıkları Karadeniz?e Dökülüyor!Artvin Hopa Böyle Temizleniyor: Toprak, Çamur, Balçık ve Sel Atıkları Karadeniz?e Dökülüyor!Hopa böyle temizleniyor: Toprak, çamur, balçık ve sel atıkları Karadeniz'e dökülüyor!
 • 15:03Hopa Böyle Temizleniyor: Toprak, Çamur, Balçık ve Sel Atıkları Karadeniz'e DökülüyorHopa Böyle Temizleniyor: Toprak, Çamur, Balçık ve Sel Atıkları Karadeniz'e Dökülüyor– ARTVİN'in Hopa İlçesi'nde 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de kaybolduğu sel felaketi sonrası çamur ve balçıkla kaplanan ilçede enkaz kaldırma ve temizlik çalışması sürüyor.
 • 13:23Hopa'da Yaralar Sarılmaya ÇalışılıyorHopa'da Yaralar Sarılmaya ÇalışılıyorArtvin’in Hopa ilçesinde sel ve heyelanların yol açtığı hasarlar onarılmaya çalışılıyor.
 • 03:08Artvin'deki Sel ve Heyelan - Hopa Tso Başkanı AkyürekArtvin'deki Sel ve Heyelan - Hopa Tso Başkanı AkyürekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek- Hopa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Küçükali- Osman Akyürek'in konuşması Artvin'deki sel ve heyelan- Hopa TSO Başkanı Akyürek: - "Yoğun bir yardım akışı var. Bu yardım akışı içerisinde kötü niyetli kişilerin başka illerde Hopa adına hesap numarası açıp para topladıklarını duyduk. Odamıza kayıtlı olan üyelerimize cep telefonundan uyarı mesajı gönderdik" Hopa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, sel felaketinin ardından başka illerde kötü niyetli bazı kişilerin Hopa adına para topladığını duyduklarını, odaya kayıtlı üyelere konuyla ilgili cep telefonundan uyarı mesajı gönderdiklerini söyledi.
 • 20:42Vali Cirit Selzedelere Taziye Ziyareti YaptıVali Cirit Selzedelere Taziye Ziyareti YaptıArtvin Valisi Kemal Cirit, Hopa'daki sel ve heyelan felaketinde hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 17:31Artvin - Diyarbakır'dan Artvin'e Yardım EliArtvin - Diyarbakır'dan Artvin'e Yardım EliDiyarbakır'dan Artvin'e yardım eli Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Artvin'in Hopa İlçesi'nde yaşanan sel felaketinde hasar gören Kemalpaşa Beldesi'nin CHP'li Belediyesi'nin hizmetinde kullanılmak üzere 4 personeli ile birlikte iş makinesi gönderdi.
 • 17:31Samsun'dan Hopa'da Çizme YardımıSamsun'dan Hopa'da Çizme YardımıSamsun'dan Hopa'da çizme yardımı Samsun Atakum Belediyesi, sel felaketine uğrayan Artvin'in Hopa İlçesi'ne yardım gönderdi.
 • 17:24Vali Cirit: Kaybolan Üç Vatandaşımızla İlgili Maalesef Ümitlerimizi KestikVali Cirit: Kaybolan Üç Vatandaşımızla İlgili Maalesef Ümitlerimizi KestikArtvin Valisi Kemal Cirit, yaşanan heyelan ve sel sırasında kaybolan kişilerin bulunması için sahil güvenlik, jandarma, profesyonel dalış ekipleri, AFAD ve AKUT ile çalışma yürütüldüğünü belirtip, "Kaybolan üç vatandaşımızla ilgili maalesef ümitlerimizi kesmiş durumdayız." dedi.
 • 15:56Samsun'dan Hopa'da Çizme YardımıSamsun'dan Hopa'da Çizme YardımıSamsun Atakum Belediyesi, sel felaketine uğrayan Artvin'in Hopa İlçesi'ne yardım gönderdi.
 • 15:35Sel ve Heyelan - Vali CiritSel ve Heyelan - Vali CiritGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sel sonrası yapılan çalışmalardan görüntüler- Artvin Valisi Kemal Cirit'in konuşması Artvin'deki sel ve heyelan- Vali Cirit: - "Kayıplarımızla ilgili sahil güvenlik, jandarma, profesyonel dalış ekipleri, AFAD ve AKUT ile bir çalışma yürütüyoruz.
 • 15:13Meteoroloji'den Rize ve Artvin İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Rize ve Artvin İçin Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize'nin doğusu ile sel felaketinin yaşandığı Artvin'in Hopa ilçesine ve kıyı kesimlerine kuvvetli yağış uyarısı yaptı.
 • 15:09Vali Cirit: Vali Cirit: "Aranan 3 Kişiden Umudu Kestik"Artvin Valisi Kemal Cirit, Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelan felaketinde kaybolan 3 kişiden umudu kestiklerini söyledi.
 • 14:55Meteoroloji Bölge Müdürü Gültekin: Meteoroloji Bölge Müdürü Gültekin: "Yağış 53 Yıllık Kayıtlarımıza Geçti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar, - Trabzon Meteoroloji 11. Bölge Müdürü Mehmet Latif Gültekin'in konuşması, Artvin'deki sel ve heyelan- Trabzon Meteoroloji 11. Bölge Müdürü Gültekin: - "Hopa'da meydana gelen yağış, şu ana kadar meydana gelen en kuvvetli yağış olarak 53 yıllık kayıtlarımıza geçti" - "İlçede 50 kilogramın üzerinde yağışlar bekleniyor.
 • 14:52Kamulaştırma KararlarıTesis edilecek santraller ile enerji nakil hatlarının yapımı başta olmak üzere enerji projeleri kapsamında bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak.
 • 14:09Hopa'da Kaybolan Kişilerin Arama Çalışmaları Devam EdiyorHopa'da Kaybolan Kişilerin Arama Çalışmaları Devam EdiyorArtvin’in Hopa ilçesindeki sel ve heyelan felaketinin ardından ilçede kaybolan vatandaşları arama çalışmaları devam ederken, yıkılan evlerle ilgili hasar tespit işlemleri de devam ediyor.
 • 14:03Vali Cirit: Fiyat Artışı DezenformasyonVali Cirit: Fiyat Artışı DezenformasyonArtvin Valisi Kemal Cirit sel felaketi sonrası çizme fiyatlarında esnafın artış yaptığı yönündeki haberlerle ilgili "Fiyat artışı hakkında dezenformasyon yapılmaktadır.
 • 13:40Samsun'dan Hopa'ya Yardım EliSamsun'dan Hopa'ya Yardım EliSamsun’un Atakum İlçe Belediyesi, sel felaketi yaşanan Artvin’in Hopa ilçesine bir kamyonet dolusu yardım malzemesi gönderdi.
 • 13:36Hopa'da Sular Çekildi, Felaketin Boyutu Ortaya ÇıktıHopa'da Sular Çekildi, Felaketin Boyutu Ortaya ÇıktıArtvin'in Hopa ilçesinde 5 gün önce meydana gelen ve 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin kaybolduğu sel felaketi sonrası sular çekildi, felaketin boyutu ortaya çıktı.
 • 12:33Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'deki Sel ve HeyelanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selin ardından esnafın temizlik çalışmaları, - Bahadır Sarıoğlu ile röportaj, - İbrahim Topçu ile röportaj, Artvin'deki sel ve heyelan- Karayolları ve çevre illerden gelen belediye ekiplerince Karadeniz Sahil Yolu'ndaki çöp ve molozlar temizleniyor - Kayıp 3 kişinin bulunması için Hopa Deresi üzerinde başlatılan çalışmalar JAK, AFAD ve AKUT ekiplerince sürdürülüyor Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yol ve sokakların temizlenmesi için çalışma yürütülüyor.
 • 11:59Diyarbakır'dan Hopa'ya İş Makinesi GönderildiDiyarbakır'dan Hopa'ya İş Makinesi GönderildiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Artvin'in Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle ulaşım sağlanamayan yerleşim yerlerine iş makinesi gönderdi.
 • 11:55Diyarbakır'ın İş Makineleri Hopa'daDiyarbakır'ın İş Makineleri Hopa'daDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Artvin’in Hopa ilçesinde sel felaketi nedeniyle ulaşım sağlanamayan yerleşim yerlerinde kullanılmak üzere 1 adet ekskavatörü Kemalpaşa Belde Belediyesi’ne teslim etti.
 • 09:49Trabzon Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Hopa'da 2 Ayrı Ekiple Görev YaptıTrabzon Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Hopa'da 2 Ayrı Ekiple Görev YaptıArtvin’in Hopa ve Arhavi ilçelerinde 24 Ağustos 2015 günü meydana gelen sel felaketinde Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 2 ayrı ekiple görev yaparak arama kurtarma çalışmalarına katıldı.
 • 08:50Tekrar) - İlk Selde Çatıya Çıkarak Kurtulmuştu Şimdi Evi de YıkıldıTekrar) - İlk Selde Çatıya Çıkarak Kurtulmuştu Şimdi Evi de YıkıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yıkılmış evlerden detaylar- Mehmet Parlak ile röportaj- Mevlüt Mertürk'ün konuşması İlk selde çatıya çıkarak kurtulmuştu şimdi evi de yıkıldı- Artvin'in Hopa ilçesinde üç yıl önce meydana gelen sel ve heyelanda eşi, çocukları ve torunları ile evinin çatısına çıkarak kurtulan Mehmet Parlak, şimdi evini de kaybetti- Parlak: "Yaklaşık üç yıl önceki seli de yaşadım. İmkanım olmadığı için gene burada kaldım. Param olsaydı gider başka yerden ev alırdım"- "Evim az kalsın çoluk çocuğuma mezar olacaktı.
 • 22:53Beşiktaş'tan Hopa'ya Yardım ÇağrısıBeşiktaş Kulübü, Artvin'in Hopa ilçesinde yaşanan sel ve heyelandan mağdur olanlar için yardım çağrısında bulundu.
 • 21:493 Gün Sonra Karadan Ulaşılan Köyün Yerle Bir Olduğu Ortaya Çıktı3 Gün Sonra Karadan Ulaşılan Köyün Yerle Bir Olduğu Ortaya ÇıktıArtvin'in Hopa İlçesi'nde yaşanan sel felaketinde en büyük hasarın yaşandığı merkeze 5 kilometre uzaklıktaki Yeşilköy Köyü'ne 3 gün sonra karadan ulaşan AFAD ekipleri büyük yıkımı görüntüledi.