SON DAKİKA ARTVİN HABERLERİ

Son Dakika Artvin Haberleri

 • 17:24Gözyaşları Artvin'in Seyit Onbaşısı İçin AktıGözyaşları Artvin'in Seyit Onbaşısı İçin AktıArtvin’in Ortaköy Köyü Yarıdağ Yaylası Mağara Boğazı Mevkiinde kar kütlesinin altında kalarak can veren Artvin’in Seyit Onbaşısı olarak tanınan Ayhan Alpaslan, Ortaköy’de göz yaşları arasında toprağa verildi.
 • 18:40Kar Kütlesinin Altında Can VerdiKar Kütlesinin Altında Can VerdiArtvin’in Seyit Onbaşısı diye tanınan Ayhan Alpaslan, Artvin Ortaköy Duganala Yaylası Mağara Boğazı mevkiinde üzerine kar kütlesi düşmesi sonucu hayatını kaybetti.
 • 12:28Kalbi Gelişmeyen Derya, Uzanacak Yardım Elini BekliyorKalbi Gelişmeyen Derya, Uzanacak Yardım Elini BekliyorArtvin'in Borçka ilçesinde erken doğumla dünyaya gelen ve kalbinin yarısı gelişmediği gerekçesiyle hastaneye kaldırılan 9 aylık Derya Ecrin'in ailesi, bugüne kadar 3 kez anjiyo olan çocuklarının ameliyatı için hayırseverlerden gelecek yardımı bekliyor.
 • 09:08Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Ankara’nın doğusu, Giresun’un iç kesimleri, Trabzon, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 01:03Artvin - Türkiye Barolar Birliği?nden Artvin Cerattepe ÇıkarmasıArtvin - Türkiye Barolar Birliği?nden Artvin Cerattepe ÇıkarmasıTürkiye Barolar Birliği'nden Artvin Cerattepe çıkarması TÜRKİYE Barolar Birliği, Artvin'de Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı yürütülen mücadeleye destek verdi.
 • 18:58Artvin'de Artvin'de "Hukuk Demokrasi ve Çevre" MitingiArtvin Barosu tarafından organize edilen "Hukuk Demokrasi ve Çevre Mitingi" yapıldı.
 • 17:54Artvin Cerattepe Maden ProjesiArtvin Cerattepe Maden ProjesiArtvin Cerattepe Maden Projesi gerek Artvin gerekse de ülke gündemindeki yerine koruyor.
 • 16:47Arhavi'de Türkülerle Karşılanan Çed Heyeti, Alkış ve Yuh Sesleri ile UğurlandıArhavi'de türkülerle karşılanan ÇED heyeti, alkış ve yuh sesleri ile uğurlandı ARTVİN'in Arhavi ilçesi sınırlarında yapımı planlanan hidroelektrik santral için Halkın Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecine katılımı toplantısına Kadın Atmacalar grubu damga vurdu.
 • 14:34Cengiz Holding, Maden İşçilerini İnşaata Tayin Etti, İşçiler Eylem BaşlattıCengiz Holding, Maden İşçilerini İnşaata Tayin Etti, İşçiler Eylem BaşlattıKonya’nın Seydişehir ilçesinde Cengiz Holding bünyesinde faaliyet gösteren Bayavşar Kömür İşletmesi işçileri maden işçileri olmalarına rağmen çeşitli illerde inşaat sektöründe görevlendirmelerine tepki olarak iş bırakma eylemi yaptı.
 • 14:07Arhavi'de Türkülerle Karşılanan Çed Heyeti, Alkış ve Yuh Sesleri ile UğurlandıArhavi'de Türkülerle Karşılanan Çed Heyeti, Alkış ve Yuh Sesleri ile UğurlandıArtvin'in Arhavi ilçesi sınırlarında yapımı planlanan hidroelektrik santral için Halkın Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecine katılımı toplantısına Kadın Atmacalar grubu damga vurdu.
 • 13:50Tzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Kozoğlu ve Arslan Soydan, Ziraat Odaları tarafından oluşturulan komisyonun, fındık üretilen 16 il ve 130 ilçede örnekleme metodu uygulanarak çotanak sayımı yaptığını ve 2015 fındık rekoltesini 590 bin 394 ton olarak tahmin ettiğini bildirdi.
 • 13:41Arhavi'de Kavak Hes'e Karşı İkinci Hukuk ZaferiArhavi'de Kavak Hes'e Karşı İkinci Hukuk ZaferiArtvin'in Arhavi İlçesi'nde belediyenin imar değişikliğiyle önünü açtığı Kavak Hidroelektrik Santral projesi için ikinci kez verilen 'ÇED olumlu' raporu, 7 ayrı noktada hukuka aykırılık tespit eden Rize İdare Mahkemesi tarafından yine iptal edildi.
 • 12:35Türkülere Başlayan Protesto Başladığı Gibi BitmediTürkülere Başlayan Protesto Başladığı Gibi BitmediArtvin’in Arhavi İlçesi’nde HES karşıtı bayanların oluşturduğu Atmacalar korosu HES karşıtı türküler söyledi.
 • 11:08Artvin Arhavili 'Kadın Atmacalar' Hes NöbetindeArtvin Arhavili 'Kadın Atmacalar' Hes NöbetindeArhavili 'Kadın Atmacalar' HES nöbetinde ARTVİN'in Arhavi İlçesi Kamilet Vadisi'nde yapımı süren hidroelektrik santraline karşı sürdürülen mücadelede ön saflarda yer alan kadınlar, Arhavi Doğa Koruma Platformu bünyesinde 'Kadın Atmacalar' grubu oluşturdu.
 • 12:09Bayram İçin Geldiği Memleketinde Cansız Bedeni BulunduBayram İçin Geldiği Memleketinde Cansız Bedeni BulunduRamazan Bayramı için memleketi Artvin'e gelen ve gittiği yayladan 4 gündür haber alınmayan Murat Yücel'in cansız bedenine dere kenarında ulaşıldı.
 • 10:14Artvin'de Bayram Ziyaretinden Dönen Aile Kaza Yaptı: 1 Ölü, 4 YaralıArtvin'de Bayram Ziyaretinden Dönen Aile Kaza Yaptı: 1 Ölü, 4 YaralıArtvin-Borçka yolunda meydana gelen trafik kazasında yolda çıkan araç uçuruma yuvarlandı.
 • 11:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin’in kıyı kesimleri, Van ve Hakkari çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 17:45Artvinliler Cerattepe'de BayramlaştıArtvinliler Cerattepe'de BayramlaştıArtvin Cerattepe'de, madencilik faaliyetlerine karşı halkın verdiği mücadele bayram gününde de devam etti.
 • 17:23Artvinliler Cerattepe?de BayramlaştıArtvinliler Cerattepe?de BayramlaştıArtvinliler Cerattepe'de bayramlaştı ARTVİN Cerattepe'de, madencilik faaliyetlerine karşı halkın verdiği mücadele bayram gününde de devam etti.
 • 09:18Meteoroloji'den 12 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 12 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Sinop, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari ve Erzurum'da yerel olarak sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 23:55TMMOB Maden Mühendisleri Odası'ndan 'Cerattepe' AçıklamasıTMMOB Maden Mühendisleri Odası, Artvin Cerattepe`de, olaylara sebep olan maden işletmeciliğine ilişkin yaşanan süreçle ilgili açıklama yaptı.
 • 10:23Bayram Namazı SaatleriBayram Namazı SaatleriRamazan Bayramı namazı Ankara'da 06.18, İstanbul'da 06.31, İzmir'de 06.44, Çanakkale'de 06.43, Iğdır'da ise 05.33'te kılınacak.
 • 09:57Başkan Yılmaz: Ordu'da Yeşil Yol'da Doğa Tahribatı YokBaşkan Yılmaz: Ordu'da Yeşil Yol'da Doğa Tahribatı YokOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Samsun-Artvin illeri arasındaki yaylaları birbirine bağlayacak olan 'Yeşil Yol' projesi kapsamında yer alan Ordu'da, mevcut yolun iyileştirilmesi çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Ordu'da bir doğa tahribatı yok. Doğaya, tabiata, doğal güzelliklere yönelik bir saldırı olduğu takdirde onu ilk önce koruyacak olan şehrin belediye başkanı olarak bizleriz" dedi.
 • 09:04Meteoroloji'den 9 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 9 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Samsun, Artvin, Rize ve Trabzon'un yerel olarak sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 15:05Yıldız - Artvin Cerattepe'de Bakır Madeninde Nöbet Tutan ÇevrecilerYıldız - Artvin Cerattepe'de Bakır Madeninde Nöbet Tutan ÇevrecilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın salona gelişi- Heyetin görüntüsü- Taner Yıldız'ın açıklamaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: (1)- "Cerattepe'de iyi niyetli, masum bir çevrecilik anlayışıyla karşı çıkanları istisna tutuyorum ama onun haricinde manipülatif ve spekülatif davrananlar var. Bizim onların sözleriyle oradaki yatırımı bırakmamız söz konusu olmaz. Türkiye'nin varlıklarını, değerlerini o arkadaşlarımızın bizler kadar düşündüğü kanaatinde değiliz"- "P5+1 ülkeleriyle yapılan görüşmeler sonrası İran'a uygulanacak yaptırımların ve nükleerle alakalı kısıtlamaların sonuçları bölge açısından son derece olumlu olacaktır" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Artvin Cerattepe'de iyi niyetli, masum bir çevrecilik anlayışıyla eylem yapanların dışında manipülatif ve spekülatif davrananlar olduğunu, onların sözleriyle bölgedeki yatırımı bırakmanın mümkün olmadığını söyledi.
 • 14:09Bakan Yıldız: Türkiye'nin Çıkarlarını Düşünelim, Ağaç Sayısı AzalmayacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Artvin Cerattepe'de yapılması planlanan madene karşı yapılan protestolarla ilgili, "Niye Kafkasör Tesisleri'nde kesilen ağaca bir şey demiyoruz da madencilikle alakalı bir faaliyet yaparken buna olmaz diyoruz?
 • 13:57Yıldız: Onların Sözleri ile Cerattepe'deki Yatırımı Bırakmamız Söz Konusu OlamazEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Artvin Cerattepe'de çıkarılacak olan madene karşı yapılan protestolarla ilgili olarak, "Kaç ağaç kesilecek diye özellikle sordum. Artvin’de Kafkasör tesisleri vardır, orada binlerce ağaç kesildi Artvin’deki hemşerilerimizin yararlanması adına. Kötü mü oldu?
 • 13:56Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: (1)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Artvin Cerattepe'de iyi niyetli, masum bir çevrecilik anlayışıyla eylem yapanların dışında manipülatif ve spekülatif davrananlar olduğunu, onların sözleriyle bölgedeki yatırımı bırakmanın mümkün olmadığını söyledi.
 • 12:58Taner Yıldız: Madenden Vazgeçemeyiz, Ağaç Kesildi de Kötü mü OlduTaner Yıldız: Madenden Vazgeçemeyiz, Ağaç Kesildi de Kötü mü OlduEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Artvin Cerattepe'de çıkarılacak olan madene karşı yapılan protestolarla ilgili "madende de çevremizden de vazgeçemeyiz." dedi.
 • 09:00Meteoroloji'den 12 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 12 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Düzce'de sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 21:58Artvin - CHP'li Milletvekillerinden Artvin'de Madene Tepki Eylemine DestekArtvin - CHP'li Milletvekillerinden Artvin'de Madene Tepki Eylemine DestekCHP'li milletvekillerinden Artvin'de madene tepki eylemine destek Artvin Cerattepe'de madencilik faaliyetlerine karşı halkın verdiği mücadeleye bir destekte Karadeniz'in CHP'li milletvekillerinden geldi.
 • 20:44CHP'li Milletvekillerinden Artvin'de Madene Tepki Eylemine DestekCHP'li Milletvekillerinden Artvin'de Madene Tepki Eylemine Destek– ARTVİN Cerattepe'de madencilik faaliyetlerine karşı halkın verdiği mücadeleye bir destekte Karadeniz'in CHP'li milletvekillerinden geldi.
 • 20:28Cerrattepe'de Yapılması Planlanan Madencilik FaliyetiCerrattepe'de Yapılması Planlanan Madencilik FaliyetiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Grubun CHP bürosuna gelişi- Grup ve vekillerin maden yapılması planlanan bölgeye gitmesi- İncelemelerin yapılması- CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in konuşması- Genel görüntü ve detaylar Cerrattepe'de yapılması planlanan madencilik faaliyeti- Aralarında CHP milletvekillerinin de bulunduğu bir grup, Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerrattepe bölgesinde 38 hektar alanda bakır ve açık ocak altın işletme projesine karşı basın açıklaması yaptı- CHP Trabzon Milletvekili Pekşen: - "Artvin'de çok onurlu bir mücadele vermişsiniz.
 • 16:31Cerattepe'de Nöbet Tutma Eylemi SürüyorCerattepe'de Nöbet Tutma Eylemi SürüyorArtvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı çevrecilerin ve yöre sakinlerinin nöbet tutma eylemleri aralıksız sürüyor.
 • 12:41Artvin?de Cerattepe Nöbeti SürüyorArtvin?de Cerattepe Nöbeti SürüyorArtvin' in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı direniş sürüyor.
 • 12:09Artvin'de Cerattepe Nöbeti SürüyorArtvin'de Cerattepe Nöbeti SürüyorArtvin' in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı çevrecilerin ve yöre sakinlerinin nöbet tutma eylemleri aralıksız sürüyor.
 • 08:54Yurtta Hava DurumuMeteoroloji'nin tahminlerine göre, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Ordu ve Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.
 • 16:47Mehmet Cengiz'in Madeni ve Yeşil Yol, Rize'de Protesto EdildiMehmet Cengiz'in Madeni ve Yeşil Yol, Rize'de Protesto EdildiArtvin Cerattepe mevkiinde İşadamı Mehmet Cengiz’e ait Cengiz Holding'e bağlı Etibakır tarafından yapılmak istenen maden arama çalışmalarına karşı 25 gündür bölgede nöbet tutan Artvinliler ve Çamlıhemşin’in Samistal Yaylası'nda Yeşil Yola direnen köylüler ve çevreciler Rize’de bir araya gelerek projeleri protesto etti.
 • 09:12Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Çankırı, Artvin, Osmaniye çevreleri ile Akdeniz’in Toroslar kesiminin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 19:08Artvin Cerattepe Direnişine Kocaeli'den DestekArtvin Cerattepe Direnişine Kocaeli'den DestekArtvin'in Cerattepe bölgesinde açılması kararlaştırılan maden ocaklarına karşı gerçekleştirilen protesto gösterilerine Kocaeli'den de destek geldi.
 • 17:33Bakan Yıldız'dan Maden ve İşçi Eylemleri AçıklamasıBakan Yıldız'dan Maden ve İşçi Eylemleri AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Artvin’deki maden ve Batman’daki işçi eylemleri konularında açıklama yaptı.
 • 17:10Cerattepe'de Yapılması Planlanan Madencilik FaaliyetiCerattepe'de Yapılması Planlanan Madencilik FaaliyetiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Adliye binasından genel plan detay-Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kalın'ın açıklamaları Cerattepe'de yapılması planlanan madencilik faaliyeti- Artvin'de bir grup, Cerattepe bölgesinde yapılması planlanan madencilik faaliyeti kapsamında hazırlanan ÇED olumlu raporun iptali için Rize İdare Mahkemesine dava açtı- Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kalın: - "Açtığımız bu davada 760 davacı bulunuyor.
 • 17:02CHP'li Bayraktutan Eylemini Sona ErdirdiCHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, Cerattepe'de planlanan madencilik faaliyetini protesto etmek amacıyla eylemine son vererek Meclis'ten ayrıldı.
 • 16:58CHP'li Vekillerden Meclis Önünde Cerattepe EylemiCHP Milletvekilleri Uğur Bayraktutan ile Mustafa Balbay, Meclis önünde maden sahasına dönüştürülmek istenen Artvin Cerattepe için basın açıklaması yaptı.
 • 15:46Çevrecilerin Cerattepe KorosuÇevrecilerin Cerattepe KorosuArtvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde çıkartılması planlanan madencilik faaliyetlerine karşı çevrecilerin nöbet tutma eylemleri aralıksız sürüyor.
 • 14:43Cerattepe'de Mücadele Mücadele Sürüyor: 760 Kişiyle Dava Dilekçesi Verildi (2)Cerattepe'de Mücadele Mücadele Sürüyor: 760 Kişiyle Dava Dilekçesi Verildi (2)Cerattepe KORUSU Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde çıkartılması planlanan madencilik faaliyetlerine karşı çevrecilerin nöbet tutma eylemleri aralıksız sürüyor.
 • 14:26Artvin- Cerattepe'de Mücadele Sürüyor: 760 Kişiyle Dava Dilekçesi VerildiArtvin- Cerattepe'de Mücadele Sürüyor: 760 Kişiyle Dava Dilekçesi VerildiArtvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde maden işletmesine karşı mücadele veren yöre sakinlerine büyük destek geldi.
 • 13:13Türkiye'nın En Büyük Çevre Davası AçılıyorArtvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe’deki maden projesine karşı, 760 davacı ve 61 avukat ile Türkiye’nin en büyük çevre hakkı davası açılıyor.
 • 13:13Cerattepe'de Mücadele Sürüyor: 760 Kişiyle Dava Dilekçesi VerildiCerattepe'de Mücadele Sürüyor: 760 Kişiyle Dava Dilekçesi VerildiArtvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde maden işletmesine karşı mücadele veren yöre sakinlerine büyük destek geldi.
 • 12:55Cerattepe İçin, Türkiye'nin En Büyük Çevre Davası AçıldıArtvin Cerattepe ve Genya Dağı'nı tehdit eden maden faaliyetlerine karşı mücadele için Türkiye'nin en geniş katılımlı davası açıldı.