SON DAKİKA BALIKESİR HABERLERİ

Son Dakika Balıkesir Haberleri

 • 19:55 Balıkesir'de "Erken Yaşta Evliliklerin Önlenmesi" Projesi Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, "Erken Yaşta Evliliklerin Önlenmesi" projesi kapsamında 14 ilçede 21 konferans düzenledi.
 • 19:05 Bandırma'da Bebeğini Boğup Denize Atan Üniversiteli ve İkizi Tutuklandı Bandırma'da Bebeğini Boğup Denize Atan Üniversiteli ve İkizi Tutuklandı Balıkesir Bandırma'da bebeğini boğup cesedini denize attığı öne sürülen üniversiteli 21 yaşındaki E.Ö.ve kendisine yardım eden ikiz kardeşi tutuklandı.
 • 16:42 İki Katlı Evden 20 Kamyon Çöp Çıkarıldı İki Katlı Evden 20 Kamyon Çöp Çıkarıldı Balıkesir'de çöp toplama hastalığı olan M.T.'nin iki katlı evi ile bahçesinden 20 kamyon çöp çıkarıldı.
 • 15:29 CHP Genel Sekreteri Sındır - Dokunulmazlıkların Kaldırılması CHP Genel Sekreteri Sındır - Dokunulmazlıkların Kaldırılması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : CHP Genel Sekreteri Sındır'ın açıklaması - "(Dokunulmazlıkların kaldırılması) Bu kanun teklifine olumlu yaklaşım içerisindeyiz.
 • 15:25 İki Katlı Evden 20 Kamyon Çöp Çıkarıldı İki Katlı Evden 20 Kamyon Çöp Çıkarıldı Balıkesir'in Edremit ilçesinde iki katlı ev ile bahçesinde, işçiler 2 gündür sürdürdükleri çalışma sonunda 20 kamyon çöp çıkardı.
 • 15:24 CHP Genel Sekreteri Sındır Açıklaması CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması konusundaki kanun teklifine olumlu yaklaştıklarını belirterek, "Tabii bağlayıcı bir grup kararı söz konusu olamaz, milletvekili arkadaşlarımız özgür iradeleri ve vicdanları ile tercihlerini yapacaktır.
 • 14:45 Balıkesir'de Vahşet! Bebeği Boğduktan Sonra Denize Attılar Balıkesir'de Vahşet! Bebeği Boğduktan Sonra Denize Attılar Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, 14 Ocak'ta doğan bebeği 1 günlükken yastıkla boğup öldürerek cesedini denize attıkları iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.
 • 11:41 Balıkesir'de Bebeğin Öldürülüp Denize Atıldığı İddiası Balıkesir'de Bebeğin Öldürülüp Denize Atıldığı İddiası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Zanlıların emniyetten adliyeye sevkedilmeleri - Bandırma'da yaklaşık 3,5 ay önce bir günlük erkek bebeğin boğularak cesedinin denize atıldığı iddiasıyla ilgili gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi Bebeğin, annesi ve teyzesi tarafından öldürüldüğü iddia edildi Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir günlük bebeğin yastıkla boğulup cesedinin denize atıldığı iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.
 • 10:02 Balıkesir'de Bebeğin Öldürülüp Denize Atıldığı İddiası Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir günlük bebeğin yastıkla boğulup cesedinin denize atıldığı iddiasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınanların sayısı 4'e yükseldi.
 • 22:37 Yeni Doğan Bebeği Boğup Denize Attılar Yeni Doğan Bebeği Boğup Denize Attılar Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, 14 Ocak'ta doğan bebeği bir günlükken yastıkla boğup öldürerek cesedini denize attıkları iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.
 • 12:17 Güreşçi Mahalle"Nin Çocukları, Er Meydanından Ayrılmıyor Kırkpınar başpehlivanlarından Ramazan Börekçi'nin de aralarında bulunduğu birçok başarılı güreşçi çıkaran Balıkesir'in Altıeylül ilçesine bağlı Balıklı Mahallesi, minderde de Avrupa ve dünyada dereceye girecek güreşçiler yetiştirmek için kolları sıvadı.
 • 12:11 Bandırma'da Polis ve Jandarma 7/24 Görevde Bandırma'da Polis ve Jandarma 7/24 Görevde Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri ilçenin giriş ve çıkış yerlerinde güvenlik önlemlerini arttırdı.
 • 09:11 Meral Akşener, Bahçeli'ye Seslendi Açıklaması Meral Akşener, Bahçeli'ye Seslendi Açıklaması Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) genel başkan adayı Meral Akşener, Balıkesir’de partilerle bir araya geldi.
 • 02:35 Balıkesir- Akşener Balıkesir'de Balıkesir- Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" Sloganıyla Karşılandı Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" sloganıyla karşılandı (ek)"SAAT HALA 17.25'İ Mİ GÖSTERİYOR YOKSA"MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener Balıkesir'de hükümeti ve "Reis" dediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili tavrını anımsattı ve "Odanızdaki saat hala 17.25'i mi gösteriyor ? yoksa pil taktınız mı ?" diye sordu.
 • 02:35 Meral Akşener Balıkesir'de 'Başbakan Meral' Sloganıyla Karşılandı Meral Akşener Balıkesir'de 'Başbakan Meral' Sloganıyla Karşılandı MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, dün akşam Balıkesir'de partililerle buluştu, "Başbakan Meral" sloganları ile karşılandı.
 • 02:25 Akşener Balıkesir'de Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" Sloganıyla Karşılandı Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" sloganıyla karşılandı (ek)"SAAT HALA 17.25'İ Mİ GÖSTERİYOR YOKSA"MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener Balıkesir'de hükümeti ve "Reis" dediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili tavrını anımsattı ve "Odanızdaki saat hala 17.25'i mi gösteriyor ? yoksa pil taktınız mı ?" diye sordu.
 • 01:12 Eski MHP Milletvekili Akşener Eski MHP Milletvekili Akşener GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Meral Akşener'in açıklamaları - "15 Mayıs'ta kongremiz var. Artık bu süreci anlatmaktan vazgeçtim. Bundan sonra ne yapacağımızı, neleri hedefleyeceğimizi paylaşmak istiyorum" Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "15 Mayıs'ta kongremiz var. Artık bu süreci anlatmaktan vazgeçtim. Bundan sonra ne yapacağımızı, neleri hedefleyeceğimizi paylaşmak istiyorum.
 • 23:32 Eski MHP Milletvekili Akşener Açıklaması Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "15 Mayıs'ta kongremiz var. Artık bu süreci anlatmaktan vazgeçtim. Bundan sonra ne yapacağımızı, neleri hedefleyeceğimizi paylaşmak istiyorum.
 • 17:29 Balıkesir Akşener Balıkesir'de Balıkesir Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" Sloganıyla Karşılandı Akşener Balıkesir'de "Başbakan Meral" sloganıyla karşılandıMHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, kongre çalışmalarını sürdürdüğü ülke gezisi kapsamında Balıkesir'e geldi.
 • 16:20 MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'e Balıkesir'de Coşkulu Karşılama MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'e Balıkesir'de Coşkulu Karşılama MHP genel başkan adayı Meral Akşener, geldiği Balıkesir'de yoğun ilgi gördü. Yaklaşık 300 araçlık konvoy ile karşılanan Akşener, kalabalıktan güçlükle ilerleyebildi.
 • 13:11 Çanakkale İçin 2015 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları 2015 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçları açıklandı.
 • 13:11 Burhaniye'de Eski Cezaevi Adliye Oluyor Burhaniye'de Eski Cezaevi Adliye Oluyor Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde bulunan eski cezaevi adliyi binası oluyor.
 • 12:25 CHP Balıkesir Milletvekili Tüm Açıklaması CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklikle ilgili sözlerinin Türkiye'nin içinde bulunduğu "vahim durumu" gösterdiğini savunarak, "Başkan tarafsızlığını yitirmiştir.
 • 12:14 Bigadiç'te Öğrenciler Askeri Bando ile Coştu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu Balıkesir Garnizon Komutanlığı, Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'na bağlı Askeri Bando ile doyasıya yaşadı.
 • 12:03 En Çok Arsa ve Emlak Sektörü Kazandırdı En Çok Arsa ve Emlak Sektörü Kazandırdı 30 Mart yerel seçimlerinde büyükşehir statüsü kazanan Balıkesir’de en çok arsa ve emlak sektörü kazanç sağladı.
 • 11:38 Ağaçları El Örgüleriyle Giydirdiler Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki öğrenciler, okullarının bahçesindeki ağaçları kendi el örgüleriyle rengarenk giydirdi.
 • 09:14 Sekizinci Sınıfların Teog Heyecanı Balıkesir’de Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavına 13 bin 626 öğrenci katıldı.
 • 19:11 Balıkesir'de CHP Toplantısında Soru Gerginliği Balıkesir'de CHP Toplantısında Soru Gerginliği Balıkesir'de, CHP Parti Meclisi üyesi Hakkı Akalın ve Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu'nun düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin CHP'nin Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'ün "Tüm taraflar silah bırakmalı" sözlerini hatırlatarak değerlendirme almak istemesi, toplantıya katılan bazı partililerin tepkisini çekince gerginliğe dönüştü.
 • 18:54 Balıkesir'de CHP Toplantısında Soru Gerginliği Balıkesir'de CHP Toplantısında Soru Gerginliği Balıkesir'de CHP toplantısında soru gerginliğiBalıkesir'de, CHP PM Üyesi Hakkı Akalın ve Zonguldak milletvekili Şerafettin Turpçu'nun düzenlediği basın toplantıda, bir gazetecinin CHP'nin Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm'ün 'tüm taraflar silah bırakmalı sözünü hatırlatarak değerlendirme almak istemesi, toplantıya katılan bazı partililerin tepkisini çekince gerginliğe dönüştü.
 • 18:25 Afyonkarahisar'da Fetö/pdy Operasyonunda Tutuklu Sayısı 6'ya Yükseldi Operasyonu kapsamında 1 kişi daha tutuklandı.
 • 17:52 Ali Ekber Çiçek Mezarı Başında Anıldı Ali Ekber Çiçek Mezarı Başında Anıldı Türk Halk Müziği'nin ünlü ozanı Ali Ekber Çiçek, ölümünün 10'uncu yıldönümünde Balıkesir'in Edremit İlçesi'ndeki mezarı başında anıldı.
 • 16:45 Edremit Körfezi'nde Etkili Rüzgar Edremit Körfezi'nde Etkili Rüzgar Balıkesir'in Edremit Körfezi'nde geceden itibaren etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 16:16 SINDIRGI Kent Merkezi Ve Otopark Projesinin Temeli Atıldı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kente değer katacak, modern şehirleşmenin önünü açacak ve ilçelerdeki yaşamı kolaylaştıracak hizmetleri ve projeleri sürdürüyor.
 • 15:48 Burhaniye'de Üniversite-sektör İşbirliğine Bir Yenisi Daha Eklendi Burhaniye'de Üniversite-sektör İşbirliğine Bir Yenisi Daha Eklendi Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nda, üniversite-sektör işbirliği kapsamında özel bir bankanın Güney Marmara Bölge Müdürü Tansel Küçükyalçın ile özel bir bankanın İnsan Kaynakları İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Müdürü Muzaffer Hacıoğlu’nun katılımlarıyla konferans düzenlendi.
 • 15:27 Ali Ekber Çiçek, Mezarı Başında Anıldı Ali Ekber Çiçek, Mezarı Başında Anıldı Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek, ölümünün 10. yılında Balıkesir'in Edremit ilçesi Tahtakuşlar Mahallesi'nde bulunan mezarı başında anıldı.
 • 15:16 Burhaniyeli Azra Okulunun Gururu Oldu Burhaniyeli Azra Okulunun Gururu Oldu Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 23 Nisan’da düzenlenen şiir yarışmasında ilçe ikincisi olan Azra Pehlivan, okulunun gururu oldu.
 • 13:39 Best Balıkesir Beğenmedi Galatasaray'da En Değerli Oyuncu Oldu Best Balıkesir Beğenmedi Galatasaray'da En Değerli Oyuncu Oldu Türkiye Basketbol Ligi takımlarından BEST Balıkesir'in 4 yıl önce deneyip beğenmediği Galatasaray Odeabanklı Errick McCollum, ULEB Eurocup'ta sezonun en değerli oyuncusu (MVP) seçildi.
 • 13:34 Karadere'de Hayır Coşkusu Karadere'de Hayır Coşkusu Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Karadere kırsal mahallesinde düzenlenen geleneksel Çiftçi Hayrı’nda büyük coşku yaşandı.
 • 13:30 Sındırgı'da Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı Temel Atma Töreni Sındırgı'da, kent meydanı ve yer altı otoparkının temeli törenle atıldı.
 • 13:10 Peynirin En Tatlı Halleri - Peynir Helvası Peynirin En Tatlı Halleri - Peynir Helvası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çanakkale'deki peynir helvası işletmesinin helva yapım çalışmalarından görüntüler Akın Kuyucu'nun röportajı Peynirin en tatlı halleri Türk mutfağında pek çok ürüne lezzet katan peynir, Hatay'ın künefesi, Bursa'nın Kemalpaşa tatlısı, Balıkesir'in höşmerimi ile lor tatlısı, Çanakkale ve Tekirdağ'ın peynir helvasında ana malzeme olarak kullanılıyor Süt, şeker, un, irmik, yumurta gibi malzemelerle buluşan farklı özelliklerdeki peynirle yapılan bu tatlılardan bazıları, ünü sınırları aşan eşsiz lezzeti, bazıları da ortaya çıkış hikayeleriyle biliniyor En çok tüketilen süt ürünlerinden peynirin, bazı gıda ürünleriyle buluşması sonucu ortaya çıkan künefe, Kemalpaşa tatlısı, höşmerim, peynir helvası gibi Türk mutfağının damak tatları, yıllardır yiyenlerin vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor.
 • 13:06 8. Balıkesir Ekonomik İstişare Toplantısı Balıkesir Sanayi Odası (BSO) tarafından düzenlenen 8. Balıkesir Ekonomik İstişare Toplantısı Gönen'de yapıldı.
 • 12:47 Balıkesir'de Taşkın Koruma Alanları Programa Alındı Balıkesir'de Taşkın Koruma Alanları Programa Alındı Balıkesir'de 16 adet taşkın koruma alanı, DSİ tarafından programa alındı.
 • 12:30 Peynirin En Peynirin En "Tatlı" Halleri - Lor Tatlısı - Balıkesir GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tatlı yapımından detaylar Tatlı ustası ve işletme sahibi Ahmet Tarçın ile röportaj Peynirin en tatlı halleri Türk mutfağında pek çok ürüne lezzet katan peynir, Hatay'ın künefesi, Bursa'nın Kemalpaşa tatlısı, Balıkesir'in höşmerimi ile lor tatlısı, Çanakkale ve Tekirdağ'ın peynir helvasında ana malzeme olarak kullanılıyor Süt, şeker, un, irmik, yumurta gibi malzemelerle buluşan farklı özelliklerdeki peynirle yapılan bu tatlılardan bazıları, ünü sınırları aşan eşsiz lezzeti, bazıları da ortaya çıkış hikayeleriyle biliniyor En çok tüketilen süt ürünlerinden peynirin, bazı gıda ürünleriyle buluşması sonucu ortaya çıkan künefe, Kemalpaşa tatlısı, höşmerim, peynir helvası gibi Türk mutfağının damak tatları, yıllardır yiyenlerin vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor.
 • 12:25 Peynirin En Tatlı Halleri - Kemalpaşa Tatlısı Peynirin En Tatlı Halleri - Kemalpaşa Tatlısı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kemalpaşa tatlısı üretiminden detaylar Kemalpaşa tatlısının tadılması Peynirin en tatlı halleri Türk mutfağında pek çok ürüne lezzet katan peynir, Hatay'ın künefesi, Bursa'nın Kemalpaşa tatlısı, Balıkesir'in höşmerimi ile lor tatlısı, Çanakkale ve Tekirdağ'ın peynir helvasında ana malzeme olarak kullanılıyor Süt, şeker, un, irmik, yumurta gibi malzemelerle buluşan farklı özelliklerdeki peynirle yapılan bu tatlılardan bazıları, ünü sınırları aşan eşsiz lezzeti, bazıları da ortaya çıkış hikayeleriyle biliniyor En çok tüketilen süt ürünlerinden peynirin, bazı gıda ürünleriyle buluşması sonucu ortaya çıkan künefe, Kemalpaşa tatlısı, höşmerim, peynir helvası gibi Türk mutfağının damak tatları, yıllardır yiyenlerin vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor.
 • 12:18 Peynirin En Peynirin En "Tatlı" Halleri - "Hoş mu Erim"Den Höşmerime GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Balıkesir'in geleneksel peynir tatlılarından höşmerimin çıkış hikayesi Höşmerimin yapılışı İmalatçı İbrahim Gençdemir ile röportaj Peynirin en tatlı halleri Türk mutfağında pek çok ürüne lezzet katan peynir, Hatay'ın künefesi, Bursa'nın Kemalpaşa tatlısı, Balıkesir'in höşmerimi ile lor tatlısı, Çanakkale ve Tekirdağ'ın peynir helvasında ana malzeme olarak kullanılıyor Süt, şeker, un, irmik, yumurta gibi malzemelerle buluşan farklı özelliklerdeki peynirle yapılan bu tatlılardan bazıları, ünü sınırları aşan eşsiz lezzeti, bazıları da ortaya çıkış hikayeleriyle biliniyor En çok tüketilen süt ürünlerinden peynirin, bazı gıda ürünleriyle buluşması sonucu ortaya çıkan künefe, Kemalpaşa tatlısı, höşmerim, peynir helvası gibi Türk mutfağının damak tatları, yıllardır yiyenlerin vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor.
 • 12:14 Avşa'da Yıldırım Düşen Restoran Kullanılamaz Hale Geldi Avşa'da Yıldırım Düşen Restoran Kullanılamaz Hale Geldi Balıkesir'in Marmara ilçesinde, bir restoran yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında küle döndü. Restoranın boş olması nedeniyle can kaybı yaşanmadı.
 • 12:03 Peynirin En Tatlı Halleri En çok tüketilen süt ürünlerinden peynirin, bazı gıda ürünleriyle buluşması sonucu ortaya çıkan künefe, Kemalpaşa tatlısı, höşmerim, peynir helvası gibi Türk mutfağının damak tatları, yıllardır yiyenlerin vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor.
 • 11:35 Meteorolojik Uyarı Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Manisa'da görülecek yağışların kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi.
 • 11:08 Peynirin En Tatlı Halleri En çok tüketilen süt ürünlerinden peynirin, bazı gıda ürünleriyle buluşması sonucu ortaya çıkan künefe, Kemalpaşa tatlısı, höşmerim, peynir helvası gibi Türk mutfağının damak tatları, yıllardır yiyenlerin vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor.
 • 10:56 2015 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları 2015 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçları açıklandı.