SON DAKİKA BDP HABERLERİ

Son Dakika Bdp Haberleri

 • 14:10 KJA: Dokunulmazlıklarıma Dokunma KJA: Dokunulmazlıklarıma Dokunma KJA dokunulmazlıkların kaldırılmasına tepki gösterdi ve kadınlar olarak yasama dokunulmazlığını yaşama dokunmanın bir biçimi olarak ele aldıklarını vurguladı.
 • 15:15 Bulanık Belediyesi Halk Toplantısı Yapıldı Bulanık Belediye Başkanvekili Arafat Kardağı, düzenlenen halk toplantısında vatandaşlarla bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi, sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.
 • 12:59 BDP'li Eski Belediye Başkanının Yeğeni Gözaltına Alındı BDP'li Eski Belediye Başkanının Yeğeni Gözaltına Alındı Antalya’da, şehirler arası yolcu otobüsünde terör örgütü PKK üyeliğinden aranan 27 yaşındaki Sacit T. gözaltına alındı.
 • 14:10 Kumrular'daki Patlamaya İlişkin Dava Ankara Kumrular Caddesi'nde, 20 Eylül 2011'de 5 kişinin ölümü ve 40 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan terör eylemine ilişkin 9 kişinin yargılandığı davada, patlayıcı yüklü otomobili getirmekle suçlanan sanık Ümit Akgümüş'ün 6 kez ağırlaştırılmış müebbet; "terör örgütü üyeliği" ve benzeri suçlardan da 177 yıla kadar hapsi istendi.
 • 11:27 HDP Eski Milletvekili Tuncel Hakkında 20 Yıla Kadar Hapis İstemi HDP Eski Milletvekili Tuncel Hakkında 20 Yıla Kadar Hapis İstemi HDP'li eski milletvekili Sebahat Tuncel hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 8 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • 14:15 Aym'den "Gösteri Yürüyüşü Hakkı" Kararı Anayasa Mahkemesi (AYM), gösteri yürüyüşüne katılması sonucu terör örgütü adına suç işlemekten mahkumiyetine karar verilen kişinin, anayasal haklarının ihlal edilmediğine karar verdi.
 • 09:41 Muş'taki Terör Operasyonu Bulanık ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonda aralarında İlçe Belediye Başkanı Figen Elden Yaşar, BDP İl Genel Meclisi üyesi Seyithan Akkaya ve DBP İlçe Eş Başkanı Selvi Kaya'nın da bulunduğu 11 kişi daha tutuklandı.
 • 15:59 Muş'ta PKK Propagandası Yapan Öğretmen Mahkum Oldu Muş'ta PKK Propagandası Yapan Öğretmen Mahkum Oldu Muş'ta ortaokulda görevli kadın Öğretmen V.H.M., terör örgütü PKK propagandası yapmak suçlarından 4 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 15:23 Muş'taki Terör Operasyonları Muş'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 36 kişiden 7'si tutuklandı.
 • 16:56 CHP Grup Başkanvekili'nden Dokunulmazlık Açıklaması CHP'li Özgür Özel "Biz Anayasa Komisyonunda Meclisi bu hatadan uzak tutmaya çalışacağız. CHP'nin 'benim fezlekem var, bana dokunmayın' demesini kimse beklemesin." dedi.
 • 18:18 Özgür Özel: Bu Gecikmeler Temaslara Olağan Sağlamak İçin de Olabilir Chp Grup Başkanvekili Özgür Özel, dokunulmazlıkların görüşülmesinin gelecek haftaya ertelenmesine ilişkin "Erdoğan'ın geçmiş pratiğinde, Kürt siyasi hareketini dokunulmazlıklarla tehdit ettikten sonra onlarla ve Cemil Bayık, Abdullah Öcalan ile görüşmeleri sürdürdüklerini biliyoruz.
 • 16:18 CHP Grup Başkanvekili Özel Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Anayasa Komisyonunda, dokunulmazlıklara yönelik değişiklik teklifini, anayasaya uydurmak için mücadele vereceklerini belirtti.
 • 18:16 Kck Davası 17 Mayıs'a Ertelendi Kck Davası 17 Mayıs'a Ertelendi Hakkari’de 21 sanıklı ‘KCK davası’nda yargılanan 23 kişinin bugün görülen duruşması 17 Mayıs 2016 tarihine ertelendi.
 • 15:13 Ağrı'da Pazar Esnafından Belediyeye Protesto Ağrı'da pazar esnafı, belediyenin kentte kayıt dışı sebze-meyve satışına göz yumduğu gerekçesiyle yol kapatarak eylem yaptı.
 • 18:06 Diyarbakır - Hdp'li Demirel: Bu Katliamı Kürt Halkı, Türkiye Halkları Asla Unutmayacak Diyarbakır - Hdp'li Demirel: Bu Katliamı Kürt Halkı, Türkiye Halkları Asla Unutmayacak Hdp'li Demirel: Bu katliamı Kürt halkı, Türkiye halkları asla unutmayacakHDP Grup Başkan Vekili Çağlar Demirel, partilerine yönelik siyasi operasyonların yapıldığını öne sürerek, "Evet biz biliyoruz, AKP hükümetinin yan koltuğunda değneklerini taşıyan MHP ve CHP bu sürecin ortaklarıdır.
 • 22:30 Yeniden) Hakkari'de 'Öz Yönetim' Soruşturmasında 6 Kişi Tutuklandı Hakkari'de, geçtiğimiz yıl yapılan 'öz yönetim' açıklamasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 2 gün önce gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 7 kişiden aralarında Belediye Eş Başkan Yardımcısı Derya Çiftçi'nin de bulunduğu 6 kişi tutuklandı.
 • 22:09 Düzeltme"Hakkari'de Sözde "Öz Yönetim" İlanına İlişkin Soruşturma" Başlıklı Haberimizde, Sehven... Hakkari'de sözde "öz yönetim" ilanına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden, aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Derya Çiftçi'nin de bulunduğu 6 kişi tutuklandı.
 • 21:38 Hakkari'de 'Öz Yönetim' Soruşturmasında 6 Kişi Tutuklandı Hakkari'de, geçtiğimiz yıl yapılan 'öz yönetim' açıklamasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 2 gün önce gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 7 kişiden aralarında Belediye Eş Başkan Yardımcısı Derya Çiftçi'nin de bulunduğu 6 kişi tutuklandı.
 • 20:51 Hakkari'de Sözde "Öz Yönetim" İlanına İlişkin Soruşturma Hakkari'de sözde "öz yönetim" ilanına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden, aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Derya Çiftçi'nin de bulunduğu 6 kişi tutuklandı.
 • 13:15 Van Büyükşehir Meclisi'nde Meclis Seçimleri Yapıldı Van Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında meclis başkanvekili, ikinci başkan, encümen ve katip üye seçimleri yapıldı.
 • 14:56 Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yılı Muş Valisi Seddar Yavuz, "PKK terör örgütü, hendek kazarak Kürtleri hendeğe gömmek istedi.
 • 12:03 Tuşba Belediyesi'nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı Tuşba Belediyesi'nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı Van’ın Tuşba Belediye Meclisi 2016 Nisan Ayı Mutat Toplantısı’nda, görev süreleri dolan meclis başkan vekili, asil ve yedek katip üyeleri, daimi encümen üyeleri ve ihtisas komisyonlarına üye seçimi gerçekleştirildi.
 • 15:16 Diyarbakır'da Biri Belediye Başkanı 9 Kişi Tutuklandı Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde terör örgütü PKK adına propaganda yapmak ve özyönetim ilanı için zemin hazırlamaya çalışmak iddialarıyla gözaltına alınan 9 kişi tutuklandı.
 • 10:04 AİHM'e Kürtçe Başvuru AİHM'e Kürtçe Başvuru Diyarbakır'da 2010 yılında açılan ve Kürtçe eğitim veren Ali Erel Eğitim Destek Merkezi'nin geçen ay kapatılması üzerine avukat Erhan Ürküt, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuru yaptı.
 • 16:17 Aa Günün Günün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Anadolu Ajansı 96 yaşandıAnadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı ile beraberindeki heyet, AA'nın 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir'i ziyaret etti.
 • 12:11 Diyarbakır Ergani'de Operasyon: Belediye Eş Başkanının da Bulunduğu 7 Kişi Gözaltına Alındı Diyarbakır Ergani'de Operasyon: Belediye Eş Başkanının da Bulunduğu 7 Kişi Gözaltına Alındı Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, yapılan operasyonda aralarında Ergani Belediyesi Eş başkanının da bulunduğu 7 kişi PKK adına propaganda yapmak, özyönetim ilanı yapılaması için zemin hazırlamaya çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alındı.
 • 12:03 Diyarbakır'da Terör Operasyonu Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaparak, sözde "öz yönetim" ilanı için zemin hazırlamaya çalıştıkları belirlenen 7 kişi gözaltına alındı.
 • 10:52 Diyarbakır'da Pkk/kck Operasyonu: 7 Gözaltı Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Ergani ve Kayapınar ilçelerinde 'PKK/KCK Terör Örgütü adına propaganda yapmak, sözde özyönetim ilanı yapılması için zemin hazırlamaya çalışmak' iddiaları çerçevesinde yapılan operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı.
 • 10:25 Diyarbakır'da Eş Zamanlı Terör Operasyonu Diyarbakır'da Eş Zamanlı Terör Operasyonu Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Ergani ve Kayapınar ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı terör operasyonunda, aralarında Ergani Belediye Eş Başkanı Aygün Taşkın, belediye encümen üyeleri ve DBP’lilerin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
 • 12:46 Hdp ve Dbp'liler İdil'de İncelemelerde Bulundu Hdp ve Dbp'liler İdil'de İncelemelerde Bulundu Hdp'li milletvekilleri ve DBP'li belediye başkanlarından oluşan bir heyet, sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Şırnak'ın İdil İlçesi'nde incelemelerde bulundu.
 • 15:37 Oğlu Polise Taş Atmaktan Tutuklanan Babadan Yardım Çağrısı Oğlu Polise Taş Atmaktan Tutuklanan Babadan Yardım Çağrısı Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde oğlu polise taş attığı için gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Salih Tuy, bunun sorumlusunun Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) olduğunu belirten bir basın açıklaması yapınca hayatının karardığını söyleyerek, oğlunun topluma kazandırılması için Başbakan ve Cumhurbaşkanından yardım istedi.
 • 15:11 Kars'ta Kars'ta "Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları" AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları Ekrem Çelebi, Burhanettin Uysal ile Fatma Betül Keskin, "Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları" kapsamında Kars'taki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 14:37 Bölücü Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar Bölücü Terör Örgütüne Yönelik Operasyonlar Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyon kapsamında yürütülen arama tarama faaliyetinde el yapımı patlayıcılar ve bu patlayıcıların yapımda kullanılan bir çuval amonyum nitrat ele geçirildi.
 • 13:27 Adana'da İzinsiz Nevruz Kutlamasına Müdahale Adana'da İzinsiz Nevruz Kutlamasına Müdahale Adana'da izinsiz Nevruz kutlamasına müdahaleAdana'nın Dağlıoğlu Mahallesi'nde izinsiz Nevruz kutlamasına katılmak için toplananlara polis biber gazı ve TOMA ile su sıkarak müdahale ederek dağıtmaya çalıştı, eylemciler polisi taş attı.
 • 13:00 Adana'da Nevruz Kutlamasına İzin Yok Adana'da Nevruz Kutlamasına İzin Yok Adana'nın Dağlıoğlu Mahallesi'nde izinsiz nevruz kutlaması yapmak için toplananlara polis biber gazı ve TOMA ile su sıkarak müdahale etti, eylemciler de polise taş attı.
 • 17:01 Terör Operasyonu Terör Operasyonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Göz altına alınanların hastaneden çıkışları ve araçlarına binmeleri Güvenlik güçlerinden görüntüler Siirt'teki terör operasyonu Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın sözde mahalle meclisine yönelik operasyonda, 3 kişi daha gözaltına alındı Siirt'te terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın sözde mahalle meclisine yönelik düzenlenen operasyonda, gözaltına alınanların sayısı 33'e yükseldi.
 • 12:30 Siirt'teki Terör Operasyonu Siirt'te terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın sözde mahalle meclisine yönelik düzenlenen operasyonda, gözaltına alınanların sayısı 33'e yükseldi.
 • 11:10 Terör Örgütü Operasyonu Terör Örgütü Operasyonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Zanlıların Hastaneye getirilmesi BDP eski İl Başkanı Mehmet Ata İnan'ın evine operasyon düzenlenmesi ve gözaltına alınması Siirt'te terör örgütü operasyonu -Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın sözde mahalle meclisine yönelik düzenlenen operasyonda, DBP İl Eş Başkanı Mut'un da aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı Siirt'te terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın sözde mahalle meclisine yönelik düzenlenen operasyonda, DBP Siirt İl Eş Başkanı Kıymet Mut'un da aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.
 • 09:32 Siirt'te Terör Örgütü Operasyonu Siirt'te terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'nın sözde mahalle meclisine yönelik düzenlenen operasyonda, DBP Siirt İl Eş Başkanı Kıymet Mut'un da aralarında bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı.
 • 20:35 Silvan Belediye Başkanı Bodakçi ile 2 Tutuklu Sarbest Kaldı Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde özyönetim ilan edilmesine ilişkin aralarında BDP'li Silvan Belediye Başkanı Yüksel Bodakçi'nin de bulunduğu 3'ü tutuklu 4'ü firari 7 sanık ile ilgili görülen davada tutukluk sanıklar tahliye edildi.
 • 11:28 Erzurum'da Nevruz Kutlamalarına İzin Verilmedi Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Erzurum il ve merkez ilçe başkanlıkları tarafından Kazım Yurdalan mahallesinde yapılması planlanan Nevruz kutlamalarına valilik izin vermedi.
 • 07:23 İşte Ankara'yı Kana Bulayan Otomobil İşte Ankara'yı Kana Bulayan Otomobil Seher Demir ile sevgilisi olduğu iddia edilen Vahit K. ve Özgür Ünsal'ın içinde oldukları BMW'nin görüntüsü, saldırıdan birkaç saat önce kayıtlara yansıdı.
 • 15:30 İstiklal Marşı'na Saygısızlık Yapan Kız, 3 Yıl Sonra Canlı Bomba Oldu İstiklal Marşı'na Saygısızlık Yapan Kız, 3 Yıl Sonra Canlı Bomba Oldu Ankara saldırısının faili olarak gösterilen üniversite öğrencisi Seher'in 3 yıl önceki 1 Mayıs'tan görüntüsü ortaya çıktı. Seher, İstiklal Marşı'na saygısızlık yapmış.
 • 14:45 Altan Tan: 30 Mart, Kürdistan'ın Yeni Statüsünün Belirleneceği Bir Seçim Olacak Altan Tan: 30 Mart, Kürdistan'ın Yeni Statüsünün Belirleneceği Bir Seçim Olacak Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, 30 Mart'taki seçimlerin, yeni Türkiye'nin, yeni Ortadoğu'nun ve Kürdistan'ın yeni statüsünün belirleneceği bir seçim olacağını söyledi.
 • 14:45 Öcalan: Test Bitti, Artık Müzakereler Yasal Çerçeveye Oturtulmalı Öcalan: Test Bitti, Artık Müzakereler Yasal Çerçeveye Oturtulmalı BDP tarafından Diyarbakır'da organize edilen Nevruz kutlamasında Abdullah Öcalan'ın mektubu okundu.
 • 08:55 Bozdağ: BDP'lilerin Özerklik Açıklamalarının Bizim Açımızdan Bir Kıymeti Yok Bozdağ: BDP'lilerin Özerklik Açıklamalarının Bizim Açımızdan Bir Kıymeti Yok Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, BDP'li Gülten Kışanak'ın "Özerk yönetim istiyoruz.
 • 02:49 İlköğretim Öğrencilerinden, 'Ak Partililer Darp Etti' İddiası İlköğretim Öğrencilerinden, 'Ak Partililer Darp Etti' İddiası Sultangazi'de, bir grup ilköğretim okulu öğrencisi, mitinge giden AK Partililerin kendilerini darp ettiğini söyledi.
 • 09:25 Demirtaş: Cemaate Yönelik Linç Kampanyasına Destek Vermeyiz Demirtaş: Cemaate Yönelik Linç Kampanyasına Destek Vermeyiz Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cemaate yönelik linç kampanyasına BDP olarak destek vermeyeceklerini söyledi.
 • 16:45 Kızıltepe Belediye Başkanı'na Makamında Silahlı Saldırı Kızıltepe Belediye Başkanı'na Makamında Silahlı Saldırı Mardin'in Kızıltepe ilçesinin BDP'li Belediye Başkanı İsmail Asi , makamında uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.
 • 09:51 BDP'li Çelik: Türkiye 25 Bölgesel Yönetime Evrilmeli BDP'li Çelik: Türkiye 25 Bölgesel Yönetime Evrilmeli BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, Türkiye'nin 25 bölgesel yönetime evrilmesi gerektiğini ileri sürdü.