SON DAKİKA ÇALDIRAN HABERLERİ

Son Dakika Çaldıran Haberleri

 • 15:01Siirt Arınç, Partilerine Saldırılara Tepki Gösterdi: Bunun Hesabını Görürüz, Cezasını Mutlaka...Siirt Arınç, Partilerine Saldırılara Tepki Gösterdi: Bunun Hesabını Görürüz, Cezasını Mutlaka...Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'nin Adana ve Mersin bürolarına düzenlenen bombalı saldırıların failinin DHKP-C'li çıktığını belirterek, yakalamak üzere olduklarını söyledi.
 • 14:06Başbakan Yardımcısı Arınç: Başbakan Yardımcısı Arınç: "Hdp'ye Yapılan Bu İşi Bize Yapılmış Gibi Kabul Ederiz"SİİRT (İHA) – Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Adana ve Mersin’de HDP bürolarına yapılan saldırıyı kendilerine yapılmış gibi kabul ettiklerini belirterek, içeride ve dışarıda AK Parti’yi zayıflatmak için çabalamak isteyenlerin bulunduğunu, AK Parti’nin ise her seçimden güçlenerek çıktığını söyledi.
 • 16:13Alpaslan Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Mezunları Bir Araya GeldiAlpaslan Anadolu Öğretmen Lisesi'nin Mezunları Bir Araya GeldiVAN (İHA) – Van’ın Muradiye ilçesine bağlı Ünseli Mahallesi’nde bulunan Alpaslan Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun olanlar yemekte bir araya gelerek özlem giderdiler.
 • 09:56Müdür Atay'dan Polis Memuru Kuşku'ya PlaketMüdür Atay'dan Polis Memuru Kuşku'ya PlaketVan’ın Çaldıran İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atay, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan kişisel gelişim uzmanı olan polis memuru Uğur Kuşku’ya plaket verdi.
 • 12:25Gösteriye Çıkan Mehteran Takımı Tokmakları UnuttuGösteriye Çıkan Mehteran Takımı Tokmakları UnuttuZonguldak’ta, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gösterileri için sahneye çıkan mehteran takımı, kös tokmaklarını unutunca ortaya komik görüntüler çıktı.
 • 10:58Van'da Flor Vernik UygulamasıVan'da Flor Vernik UygulamasıVan Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Çaldıran Toplum Sağlığı Merkezi’nde 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencilerine yönelik flor vernik uygulaması devam ediyor.
 • 13:47Donma Tehlikesi Geçiren Kaçaklara Şefkat EliDonma Tehlikesi Geçiren Kaçaklara Şefkat EliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Geri Gönderme Merkezi'nde psikolog ve sosyal çalışmacılar ile çocukların aktivitesi- İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürü Fuat Altunbaş açıklama- Geri Gönderme Merkezi'nde çocukların aktivitesi- Afgan uyruklu kaçak göçmen Baaz Muhammed konuşması- Mensure Kerimi konuşması- Yemek dağıtımı ve yemek masası- Ramin Ahashimi ile İngilizce ropörtaj Donma tehlikesi geçiren kaçaklara şefkat eli- Çaldıran ilçesindeki İran sınırında donmak üzereyken bulunan 26 Afganistan uyruklu kaçak göçmenden 21'i, Geri Gönderme Merkezinde misafir ediliyor- İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürü Altunbaş: "Devletin, milletin şefkat elini tüm imkanlarıyla kaçaklara sunmaya çalışıyoruz" NECAT HASAR - İran'dan çıktıkları umut yolculuğunda, Van'ın Çaldıran ilçesindeki sınırda donmak üzereyken bulunan 26 Afganistan uyruklu kaçak göçmenden 21'i, Geri Gönderme Merkezinde misafir ediliyor.
 • 12:39Donma Tehlikesi Geçiren Kaçaklara Şefkat Eliİran'dan çıktıkları umut yolculuğunda, Van'ın Çaldıran ilçesindeki sınırda donmak üzereyken bulunan 26 Afganistan uyruklu kaçak göçmenden 21'i, Geri Gönderme Merkezinde misafir ediliyor.
 • 20:58MHP Lideri Bahçeli Burdur'daMHP Lideri Bahçeli Burdur'daBURDUR (İHA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim mitingi programı kapsamında seçmenlere Burdur’da seslendi.
 • 19:43Bahçeli: AKP'de Korku Dağları SarmıştırMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP’de korku dağları sarmıştır.
 • 16:43Sınırdan Geçen Kaçakların Donarak ÖlmesiSınırdan Geçen Kaçakların Donarak ÖlmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastaneden genel görüntü- Battal'ın yoğun bakım ziyareti ve doktorun bilgi vermesi- Battal'ın servise geçmesi ve servisteki çocukları görmesi- Batta'ın Suanna'yı alıp sevmesi- Battal'ın konuşması- Doç. Dr. Murat Doğan'ın açıklaması- Hemşirelerin Suanna'ya yemek yedirmesi Sınırdan donma tehlikesi geçiren Afganistanlı kaçaklar- Van'ın Çaldıran ilçesinde donmak üzereyken bulunan 33 Afganistan uyruklu kaçak göçmenden durumu ciddi olan 4'ü çocuk 5 kişinin tedavilerine, YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezinde devam ediliyor- Tedavi gören çocukları ziyaret eden YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal: "Bir kez daha şunu gördük, ülkemiz her türlü sıkıntı yaşayan insanlara kucağını açıyor.
 • 15:31Sınırdan Donma Tehlikesi Geçiren Afganistanlı Kaçaklarİran'dan çıktıkları umut yolculuğunda, Çaldıran ilçesi sınırında donmak üzereyken bulunan 33 Afgan uyruklu kaçak göçmenden, durumları ciddi olan 4'ü çocuk 5 kişinin tedavilerine devam ediliyor.
 • 23:35Umuda Yolculukları Trajediye DönüştüUmuda Yolculukları Trajediye DönüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İlçe Tabur Komutanlığında bulunan afganlar - Van'ın Çaldıran ilçesi İran sınırında donan Afganistan uyruklu altısı çocuk yedi kişinin ölümünün ardından büyük bir dram çıktı- İran'daki insan tacirlerine çocuklar için bir milyon, büyükler için de iki milyon tümen vererek umuda yolculuğa başlayan 33 kişi, Türkiye sınırında kendilerini almaya gelecek aracı beklerken, hava sıcaklığının sıfırın altında 12 dereceye kadar düştüğü bölgede kaçakçıların kurbanı oldu Yaşadıkları sefalet son vermek ve yaşanabilir bir ülkede hayatlarını devam ettirebilmek adına Afganistan'dan önce İran'a, ardından da Türkiye'ye geçmeye çalışan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 33 Afgan, insan kaçakçılarının son kurbanı oldu.
 • 18:08Umuda Yolculukları Trajediye DönüştüYaşadıkları sefalet son vermek ve yaşanabilir bir ülkede hayatlarını devam ettirebilmek adına Afganistan'dan önce İran'a, ardından da Türkiye'ye geçmeye çalışan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 33 Afgan, insan kaçakçılarının son kurbanı oldu.
 • 17:25Sınırdan Geçen Kaçakların Donarak ÖlmesiÇaldıran ilçesi sınırında hayatını kaybeden Afganistan uyruklu 7 kişinin ölüm nedeninin, vücut ısısının düşmesi nedeniyle donmaya bağlı gerçekleştiği bildirildi.
 • 17:09Van Valiliği'nden 'Kaçak Şahıs' AçıklamasıVan Valiliği, İran’dan Türkiye’ye yasadışı yollardan giriş yapan 33 Afganistanlı şahıstan 6’sı çocuk 7 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
 • 15:52Van'da 7 Afganistanlı Kaçak Sınırda Donarak ÖldüVan'da 7 Afganistanlı Kaçak Sınırda Donarak ÖldüVan'da 7 Afganistanlı kaçak sınırda donarak öldü VAN'ın Çaldıran İlçesi'nin İran sınırındaki Hangedik Mahallesi yakınlarında, dolu yağışının olduğu bölgede bu sabaha karşı yasadışı yollardan sınırı geçen Afganistan uyruklu 33 kaçaktan 7'si donarak öldü.
 • 14:14Sınırdan Geçerken Donarak ÖldülerSınırdan Geçerken Donarak ÖldülerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Tedavi altındaki kaçakların görüntüsü- Hastanede bekleyenler- Morga götürülen çocuklar Sınırdan geçerken donarak öldüler- İran sınırından giriş yapan kaçaklardan 6'sı çocuk 7 kişinin Van'ın Çaldıran ilçesi kırsalında öldüğü belirlendi Van'ın Çaldıran ilçesinde sınırdan kaçak giriş yapan 33 yabancı uyrukludan 6'sı çocuk 7 kişi donarak hayatını kaybetti.
 • 13:23Migrants Freeze To Death En Route To Eastern TurkeySix children and a woman from a group of 33 migrants trying to cross into the eastern Turkish province of Van from bordering Iran have frozen to death. The migrants were found by Turkish soldiers on patrol near the Iranian border at around 4 a.m. on May 13. According to reports, the seven migrants had.
 • 12:36Sınırdan Geçerken Donarak ÖldülerVan'ın Çaldıran ilçesinde sınırdan kaçak giriş yapan 33 yabancı uyrukludan 6'sı çocuk 7 kişi donarak hayatını kaybetti.
 • 12:04Van'da 6 Çocuk ve 1 Kadın Donarak ÖldüVan'da 6 Çocuk ve 1 Kadın Donarak ÖldüVan'da, yasa dışı yolla yurda giriş yapan 33 kaçaktan 6'sı çocuk, 1'i kadın 7 kişi donarak hayatını kaybetti.
 • 10:53Van'da 6 Çocuk ve 1 Kadın Donarak ÖldüVan'da 6 Çocuk ve 1 Kadın Donarak ÖldüVan'da, yasa dışı yolla yurda giriş yapan 33 kaçaktan 6'sı çocuk, 1'i kadın 7 kişi donarak hayatını kaybetti. 8 kişinin durumu ise ağır.
 • 19:25Bahçeli: Bahçeli: "Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan Gibi Bir Cumhurbaşkanı Görmemiştir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanından detay- Bahçeli'nin konuşması MHP'nin İzmir mitingi-Genel Başkan Bahçeli: (1)-"Türkiye bugüne kadar birçok cumhurbaşkanı, birçok başbakan görmüştür.
 • 18:21Bahçeli: Tayyip Tipi Başkanlık Hayalleri Kurmaktadır (2)Bahçeli: Tayyip Tipi Başkanlık Hayalleri Kurmaktadır (2)Esad VE SADDAM NE İSE SARAYDAKİ AYNISIDIR MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimleri öncesinde İzmir Gündoğdu Meydanı'nda miting düzenledi.
 • 18:13Bahçeli: Hafız Esed Neyse, Saddam Neyse Saraydaki AynısıdırBahçeli: Hafız Esed Neyse, Saddam Neyse Saraydaki AynısıdırMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçim mitingi için geldiği İzmir Gündoğdu Meydanı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.
 • 17:43MHP'nin İzmir MitingiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin bugüne kadar birçok cumhurbaşkanı, birçok başbakan gördüğünü belirterek, "Ama Recep Tayyip Erdoğan gibisini görmemiştir.
 • 14:58Muhalefet Liderlerine Davullu Zurnalı GöndermeMersin’in Silifke ilçesinde bir grup AK Parti’li, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mersin mitingi öncesi davul zurna eşliğinde “Aslı yok yaylasında bin beş yüz koyunum var benim, herkes kendi kesesinden yesin içsin saltanatım var benim” türküsünü çaldırıp muhalefet partilerin liderlerine gönderme yaptılar.
 • 09:44Dr. Faruk Özlü: Dr. Faruk Özlü: "Son 10 Yılda Savunma Sanayisinde Önemli Dönüşüm Oldu"Eski Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı ve AK Parti Düzce milletvekili adayı Dr. Faruk Özlü, Türkiye’nin artık tankını, gemisini, uçağını, helikopterini, insansız hava aracı ve uçağını yapabilecek düzeye ulaştığını söyledi.
 • 17:10Çocuk Evlerindeki Çocuklar Trafik Eğitim PistindeÇocuk Evlerindeki Çocuklar Trafik Eğitim PistindeVan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Serhat ve Çaldıran Çocuk Evlerindeki çocuklar, "Trafik Haftası" kapsamında Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait "Çocuk Trafik Eğitim Pisti"ni ziyaret etti.
 • 18:58Erciş Seçim Bürosu Coşkuyla AçıldıErciş Seçim Bürosu Coşkuyla AçıldıAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, Erciş’e hizmet etmedin bir şeref ve gurur olduğunu ifade ederek, kentsel dönüşümü çözeceklerinin müjdesini verdi.
 • 18:37Çaldıran Kaymakamlığı Tarafından Fidan Dikimi GerçekleştirildiÇaldıran Kaymakamlığı Tarafından Fidan Dikimi GerçekleştirildiVan’ın Çaldıran Kaymakamlığı tarafından kaymakamlık bahçesine ve çevre kurumların bahçesine 200 adet fidanın dikimi gerçekleştirildi.
 • 15:52Prof. Dr. Çaha Hdp'lileri Alkışlatarak Onure EttiProf. Dr. Çaha Hdp'lileri Alkışlatarak Onure EttiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, Muradiye ilçesinde miting alanının dışında toplanarak tepki gösteren HDP’lilerin kardeşleri olduğunu ifade ederek, onları AK Partililere alkışlatarak onure etti.
 • 21:17Tunceli'de Suriye'deki Alevilerin Öldürülmesi Protesto EdildiTunceli'de Suriye'deki Alevilerin Öldürülmesi Protesto EdildiTunceli'de Suriye'deki Alevilerin öldürülmesi protesto edildi Tunceli'de Suriye'de yaşayan Alevilere yönelik saldırılar ve cinayetler, yürüyüşle protesto edildi.
 • 19:49Tunceli'de Suriye'deki Alevilerin Öldürülmesi Protesto EdildiTunceli'de Suriye'deki Alevilerin Öldürülmesi Protesto EdildiTunceli'de Suriye'de yaşayan Alevilere yönelik saldırılar ve cinayetler, yürüyüşle protesto edildi.
 • 14:12Legendary Champion Thoroughbred Bold Pilot Dead At 22Legendary Champion Thoroughbred Bold Pilot Dead At 22Bold Pilot, arguably the most successful thoroughbred racehorse born and raised in Turkey, died April 29 at the age of 22. His career high came on June 30, 1996, at the Gazi Race, a prestigious horse racing event established in honor of Mustafa Kemal Atatürk, the founder of the modern Turkish Republic.
 • 14:00Dere Yatağına Yuvarlanan Kamyonun Sürücüsü İki Saatte KurtarıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaza yerinden genel görüntü- Mikser Pompa Kamyonunda sıkışan E.A. yı kurtarma çalışmalarından görüntü- Kaza yerinden çıkarılışı ve ambulansa getirilmesi Van'da dere yatağına yuvarlanan kamyonun sürücüsü iki saatte kurtarıldı Van'ın Muradiye ilçesinde dere yatağına yuvarlanan kamyonda sıkışan sürücü, iki saatlik çalışmayla kurtarıldı.
 • 11:27Van'da Dere Yatağına Yuvarlanan Kamyonun Sürücüsü İki Saatte KurtarıldıVan'ın Muradiye ilçesinde dere yatağına yuvarlanan kamyonda sıkışan sürücü, iki saatlik çalışmayla kurtarıldı.
 • 11:09Ak Partili Soğanda'dan İlçe ZiyaretleriAk Partili Soğanda'dan İlçe ZiyaretleriAK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, milletvekili adayı Yakup Aladağ ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Muradiye, Çaldıran ve Erciş ilçelerini ziyaret etti.
 • 19:43Van'da "Aile Şirketleri 2023 Zirvesi" YapıldıVan Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ile Capital ve Ekonomist dergilerinin işbirliğiyle düzenlenen "Aile Şirketleri 2023 Zirvesi", Van'da yapıldı.
 • 13:20Dap Eylem Planı Erzurum'da AçıklandıDap Eylem Planı Erzurum'da AçıklandıDAP Eylem Planı tanıtım toplantısı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in katılımıyla Erzurum’da gerçekleştirildi.
 • 14:26Yazarlar Çaldıranlı Öğrencilerle BuluştuYazarlar Çaldıranlı Öğrencilerle BuluştuVan Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi’nce üç yıldır devam eden “Yazarlarımız Öğrencilerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında bu hafta Türkiye’nin en genç yazarı unvanını alan 11. sınıf öğrencisi Ahmet Can Altıok ile Çaldıranlı Şair Muhsin Öztopçu, Çaldıran Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.
 • 12:329 İlçeye 50 Kilometrelik Yeni İçme Suyu Hattı Çekilecek9 İlçeye 50 Kilometrelik Yeni İçme Suyu Hattı ÇekilecekVan Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, 9 ilçeye 50 kilometrelik yeni içme suyu hattı çekmek için kolları sıvadı.
 • 17:24Vali Taşyapan Çaldıran İlçesini Ziyaret EttiVali Taşyapan Çaldıran İlçesini Ziyaret Etti[Van Valisi İbrahim Taşyapan, beraberindeki heyetle birlikte Çaldıran ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 11:54Biriktirdiği Parayı Çalanlara Beddua EttiBiriktirdiği Parayı Çalanlara Beddua EttiAdana’da inşaatta kalıp ustalığı yaparak biriktirdiği 20 bin lirasını otomobil almak için bankadan çektikten sonra çaldıran şahıs, "Allah belanızı versin, nasıl çaldınız. ben onu güneşin altında çalışarak ne zorluklara kazandım" diye beddua etti.
 • 10:31Keçmek Sergileri Keçiörenlilerden Büyük İlgi GörüyorKeçmek Sergileri Keçiörenlilerden Büyük İlgi GörüyorBir eğitim döneminin daha emeğini Keçiörenlilerin beğenisine sunan KEÇMEK’lerde(Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları) yerel sergilerin açılışları Pınarbaşı Bağlum, Çaldıran, Bademlik, Yayla, Yükseltepe, Yunus Emre Kültür Merkezi, Mevlana Kültür ve Spor Merkezi, Atapark, Ayvalı ve Antares KEÇMEK şubeleri ile devam etti.
 • 21:25Silifke'de Dolandırıcılık İddiasıSilifke'de Dolandırıcılık İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bileziklerini çaldıran kadının ağlaması- Polislerin kadından bilgi alması- Saniye Arıcı'nın konuşması- Polislerin iş merkezi güvenlik kamerasını incelemesi Mersin'de dolandırıcılık iddiası-Silifke'de bir kadının 4 bileziğini "hocaya okutmak" bahanesiyle aldıkları iddia eden 2 zanlının kaçtığı öne sürüldü Mersin'in Silifke ilçesinde iki kişinin, bir kadının 4 bileziğini "hocaya okutmak" bahanesiyle alarak kaçtığı iddia edildi.
 • 16:05Çaldıran'da Kutlu Doğum Haftası EtkinlikleriÇaldıran'da Kutlu Doğum Haftası EtkinlikleriVan’ın Çaldıran ilçesinde Kutlu Doğum Haftası düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Sakal-ı Şerif ise ziyarete açıldı.
 • 17:15Van'da 3 Bin 940 Uyuşturucu Hap Ele GeçirildiVan'da 3 Bin 940 Uyuşturucu Hap Ele GeçirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Araziden detaylar- Narkotik köpeklerinin araması- Hapların toprak altından çıkarılışı Van'da 3 bin 940 uyuşturucu hap ele geçirildi Van'ın Çaldıran ilçesi İran sınırında toprağa gömülü halde 3 bin 940 uyuşturucu hap bulundu.
 • 16:51Toprağa Gömülü 3 Bin 940 Uyuşturucu Hap Ele GeçirildiToprağa Gömülü 3 Bin 940 Uyuşturucu Hap Ele GeçirildiVan MİT Bölge Daire Başkanlığı ile jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, Çaldıran ilçesinin Alakaya mevkiinde toprağa gömülü 3 bin 940 uyuşturucu hap ele geçirildi.
 • 16:37Toprağa Gömülü 3 Bin 940 Adet Uyuşturucu Hap Ele GeçirildiToprağa Gömülü 3 Bin 940 Adet Uyuşturucu Hap Ele GeçirildiVan MİT Bölge Daire Başkanlığı ve Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde toprağa gömülü 3 bin 940 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.