SON DAKİKA ÇANKIRI HABERLERİ

Son Dakika Çankırı Haberleri

 • 08:38Meteoroloji'den 9 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 9 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, Ordu, Artvin, Kars ve Ardahan'da kısa süreli ve yerel olarak sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 19:05Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygulamalara TepkilerSincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygulamalara TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yürütüşten detay görüntü,-Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi Nuh Yalçın'ın yaptığı konuşma,- Ülkü Ocakları Çankırı Şube Başkanı Batıkan Yörükoğlu'nun konuşması, - Ellerinde bayraklarla slogan atan insanların görüntüsü, - Atlı insanların yürüyüşlerinin görüntüleri,- Bayrak yakma görüntüleri, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki uygulamalara tepkiler- Çankırı ve Karabük'te bir grup, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki uygulamaları protesto etti Çankırı ve Karabük'te bir grup, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki uygulamaları protesto etti.
 • 19:51Demirel İçin Mevlit Okutuldu - Sakarya/kocaeli/Demirel İçin Mevlit Okutuldu - Sakarya/kocaeli/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Merhum Cumhurbaşkanı Demirel için mevlit okunması- Sakarya Orhan Camisi'nde mevlit okunması - İzmit Yenicuma Camisi'nde mevlit okunması- Çankırı Ahmet Yesevi Camisi'nde mevlit okunması- Camiye gelen vatandaşlar- Mevlidi dinleyen vatandaşlar Merhum Cumhurbaşkanı Demirel için mevlit okutuldu Türkiye Cumhuriyetinin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Sakarya ve Kocaeli'de mevlit okutuldu.
 • 16:46Çankırı'da Uygur Türklerine Uygulanan İnsanlık Dışı Muameleye ProtestoÇankırı'da Uygur Türklerine Uygulanan İnsanlık Dışı Muameleye ProtestoÇankırı'da 5 bin kişinin katıldığı yürüyüşle Çin'in Doğu Türkistan'da Müslüman Uygur Türklerine yönelik uyguladığı insanlık dışı muamele protesto edildi.
 • 16:17Çankırı'da 5 Bin Kişi Çin'i Protesto İçin YürüdüÇankırı'da 5 Bin Kişi Çin'i Protesto İçin YürüdüÇankırı'da yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı yürüyüşle Çin'in Doğu Türkistan'da Müslüman Uygur Türkleri'ne yönelik uyguladığı insanlık dışı muamele protesto edildi.
 • 21:54Müslümanların Acısını Paylaşmak İçin Hurma ve Simitle Oruç AçtılarMüslümanların Acısını Paylaşmak İçin Hurma ve Simitle Oruç AçtılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karatekin Parkı'ndaki iftar hazırlığı - Oruçların yağmur altında hep birlikte açılması- AK Parti İl başkanı Celal Kaman'ın açıklaması Müslümanların acısını paylaşmak için hurma ve simitle oruç açtılar- AK Parti Çankırı Gençlik Kolları tarafından İslam coğrafyasında yaşanan acıları paylaşmak amacıyla "Bir simit bir hurma" iftarı yapıldı AK Parti Çankırı Gençlik Kolları tarafından, İslam coğrafyasında yaşanan acıları paylaşmak amacıyla "Bir simit bir hurma" iftarı yapıldı.
 • 16:32Çankırı'da İftara Giden Vatandaşın Evi SoyulduÇankırı'nın Orta ilçesi Dodurga köyünde meydana gelen hırsızlık olayında iftara giden bir kişinin evi soyuldu.
 • 14:26Türk Haber-Sen: Ptt, Gişelerde Asli İşinin Dışında Bir Tek Mısır SatmıyorTürk Haber-Sen: Ptt, Gişelerde Asli İşinin Dışında Bir Tek Mısır SatmıyorTürk Haber-Sen Çankırı İl Temsilcisi Fahrettin Usta, PTT çalışanlarının zor şartlar altında çalıştığını savunarak, "PTT, gişelerde asli işinin dışında bir tek mısır satmıyor.
 • 16:05Çankırı'da Çeltik Tarlalarını Su Bastı, Zarar BüyükÇankırı'da Çeltik Tarlalarını Su Bastı, Zarar BüyükÇankırı'nın Ilgaz ilçesine bağlı Sarmaşık köyünde çeltik tarlalarını su bastı.
 • 15:38Çankırı'ya Haziran Ayında Rekor Miktarda Yağış DüştüÇankırı'ya Haziran Ayında Rekor Miktarda Yağış DüştüTürkiye genelinde etkili olan sağanak yağışlar, Çankırı'yı da vurdu.
 • 15:25Sağanak Tarım Arazilerine Zarar VerdiSağanak Tarım Arazilerine Zarar VerdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meydana gelen sel- Tarım arazilerinin zarar görmesi- Köy muhtarı Adem Karaağaç'ın konuşması Çankırı'da sağanak Çankırı'nın Orta ilçesinde sağanak tarım arazilerine zarar verdi.
 • 13:39Çankırı'da Bir Vatandaş 112'yi Arayıp Pide Siparişi VerdiÇankırı'da Bir Vatandaş 112'yi Arayıp Pide Siparişi VerdiÇankırı'da 112 Acil Servis numarasını arayan bir kişi Ramazan pidesi siparişi verdi.
 • 17:08Hafta Sonu İçin Yağış UyarısıHafta sonunda batı, iç ve kuzey kesimlerde kuvvetli yağışlar bekleniyor.
 • 15:29Aşırı Yağışlar Tarım Alanlarını VurduAşırı Yağışlar Tarım Alanlarını VurduÜlke genelinde yağışların şiddetli olması tarım alanlarını ve çiftçileri vurdu.
 • 13:12Çankırı'da Sokak İftarlarına Yoğun İlgiÇankırı'da Sokak İftarlarına Yoğun İlgiÇankırı'da sokak iftarlarına yoğun ilgi ÇANKIRI Belediyesi'nce geleneksel hale getirilen sokak iftarları vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.
 • 12:27Çankırı'da Sokak İftarlarına Yoğun İlgiÇankırı'da Sokak İftarlarına Yoğun İlgiÇankırı Belediyesi'nce geleneksel hale getirilen sokak iftarları vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.
 • 23:546 Bin Kişi Sokakta İftar Açtı6 Bin Kişi Sokakta İftar AçtıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çankırı sokak iftarından detaylar- Vatandaşlardan iftar sofrasından detay- Belediye Başkanı İrfan Dinç'in açıklaması Çankırı'da 6 bin kişi sokakta iftar yaptı Çankırı Belediyesince kurulan yaklaşık 1 kilometrelik iftar sofrasında 6 bin kişi oruç açtı.
 • 23:14Çankırı-Ankara Karayolu Sel Nedeniyle Yaklaşık 45 Dakika Ulaşıma KapandıÇankırı-Ankara Karayolu Sel Nedeniyle Yaklaşık 45 Dakika Ulaşıma KapandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sel sularından görüntü-Araçların yolda kalmasından detay-İtfaiye tarafından araçların çıkartılışı-İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci'nin konuşması-İş makinelerinin yol temizleme çalışmaları Çankırı'da sağanak- Çankırı-Ankara karayolu sel nedeniyle yaklaşık 45 dakika ulaşıma kapandı Çankırı-Ankara karayolu sağnak sonucu oluşan sel nedeniyle bir süre ulaşıma kapandı.
 • 16:12Cezaevinde Açlık Grevi Yapan Oğlunun Kurtarılmasını İstediCezaevinde Açlık Grevi Yapan Oğlunun Kurtarılmasını İstediMersin'de gasp suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılan 27 yaşındaki Yakup Aygün'ün kaldığı Çankırı Cezaevi'nde açlık grevine başlaması ailesini perişan etti.
 • 12:20Çankırı'da Japon Ortaklı Lastik Fabrikası Seri Üretime BaşladıÇankırı'da Japon Ortaklı Lastik Fabrikası Seri Üretime BaşladıÇankırı-ankara karayolu üzerinde Japon-Türk işbirliğinde 520 milyon dolar yatırımla 1,5 yılda kurulan Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası'nda seri üretime alkışlarla başlandı.
 • 13:03Evini Su Basan Kadın Gözyaşlarını TutamadıEvini Su Basan Kadın Gözyaşlarını TutamadıÇankırı’da sağanak yağış sonrası 1 evi su bastı.
 • 16:0080 Metre Sürüklenen Otomobil, 5 Takla Atarak Durabildi80 Metre Sürüklenen Otomobil, 5 Takla Atarak DurabildiÇankırı'da bir otomobil 80 metre sürüklenip 5 takla attıktan sonra durabildi. 4 kişi araçtan yaralı kurtuldu.
 • 14:56Çaya Düşen Otomobil Çıkarılmayı BekliyorÇaya Düşen Otomobil Çıkarılmayı BekliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tatlı Çay'dan detay, - Suda kalan otomobilden detay görüntü, Çaya düşen otomobil çıkarılmayı bekliyor- İki gün önce meydana gelen kazanın ardından, sahibinin maddi imkanı olmadığı için aracı çaydan çıkartamadığı bildirildi Çankırı'da Tatlı Çay'a düşen otomobil 2 gündür çıkartılmayı bekliyor.
 • 13:19Engellilere Kolaylık Olsun Diye Konulan 'Sarı Şeritler' Tehlike OluşturuyorEngelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla Çankırı Belediyesi tarafından yapılan, yasal olarak da kent sokak ve caddelerde bulunması gereken sarı şeritlerin kentin bazı yerlerinde bozulması, bazı kamu binalarının girişlerinde ise olmaması tehlike oluşturuyor.
 • 01:32Çankırı Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriÇankırı Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriÇankırı Ramazan imsakiyesi 2015. Çankırı imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Çankırı ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 11:24Motosiklet Sepetinde Davul ÇalıyorMotosiklet Sepetinde Davul ÇalıyorÇankırı’nın en büyük mahallesinde yıllardır ramazan davulculuğu yapan 51 yaşındaki vatandaş, ilerleyen yaşı nedeniyle sokakları dolaşamadığı için çözümü motosikletle buldu.
 • 08:38Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağış GeliyorMeteoroloji'den Kritik Uyarı! Sağanak Yağış GeliyorMeteoroloji'den gelen son bilgilere göre bazı bölgelerde kuvvetli yağış görülecek.
 • 09:18Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.
 • 01:32Çankırı Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriÇankırı Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriÇankırı Ramazan imsakiyesi 2015. Çankırı imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Çankırı ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 14:13Çankırı Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriÇankırı Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriÇankırı Ramazan imsakiyesi 2015. Çankırı imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Çankırı ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 18:05Milletvekilleri Mazbatalarını AlıyorMilletvekilleri Mazbatalarını AlıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çankırı Adliyesi görüntüsü- Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun mazbata alışı ve konuşması- Törenin yapıldığı salondan detay - Hüseyin Filiz'in mazbata alışı ve konuşması- Salondan detaylar Milletvekilleri mazbatalarını alıyor- AK Parti'den Çankırı milletvekili seçilen Akbaşoğlu ve Filiz ile HDP'den Kocaeli milletvekili seçilen Konca, mazbatasını aldıÇANKIRI/ 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti'den Çankırı Milletvekili seçilen Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz ile HDP'den Kocaeli milletvekili seçilen Ali Haydar Konca'ya mazbataları verildi.
 • 16:22Otomobil Tren Yoluna Uçtu: 2 YaralıOtomobil Tren Yoluna Uçtu: 2 YaralıÇankırı’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil tren yoluna uçtu.
 • 01:32Çankırı Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriÇankırı Ramazan imsakiyesi 2015/ İftar ve imsak vakitleriÇankırı Ramazan imsakiyesi 2015. Çankırı imsakiyesi, iftar imsak vakitleri ve 81 ilde ramazan imsakiyeleri. 12 ay içinde en değerlisi olarak bilinen Ramazan ayı boyunca Çankırı ili ve tüm illerde iftar ve imsak vakitleri için ramazan imsakiyesi haberler.com'da.
 • 12:23Meteoroloji'den 'Kuvvetli Yağış' UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Batı Karadeniz bölgesi ile Sakarya, Çorum, Çankırı çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.
 • 16:00Çankırı'da Bıçaklı Kavga: 2 YaralıÇankırı'da Bıçaklı Kavga: 2 YaralıÇankırı’da çıkan bıçaklı kavgada 2 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı.
 • 14:25Festivalde Kiraz Bahçeleri ve Buzağılar YarıştıFestivalde Kiraz Bahçeleri ve Buzağılar YarıştıÇankırı'nın Eldivan ilçesinde düzenlenen Eldivan Hacı Murad-ı Veli’yi Anma, Kültür ve Spor Etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.
 • 16:08Trafik KazalarıMuğla, Manisa, Antalya, Çankırı, Malatya ve Zonguldak'ta meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi öldü, 18 kişi yaralandı.
 • 11:44Çankırı'da Kirazları Soğuk VurduÇankırı'da Kirazları Soğuk VurduYıllık ortalama bin ton kiraz üretiminin yapıldığı Çankırı’nın Eldivan ilçesinde kirazlar, soğuk hava ve yağışlar nedeniyle zarar görmeye başladı.
 • 11:08Aşırı Yağış Kirazı ÇürüttüAşırı Yağış Kirazı ÇürüttüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kiraz bahçelerinden genel ve detay görüntüler- Eldivan Kiraz Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Karatatar'ın açıklaması Aşırı yağış kirazı çürüttü-Çankırı'da son günlerde etkili olan şiddetli yağış, hasat dönemindeki kirazda verim kaybına yol açtı-Eldivan Kiraz Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Karatatar: "Bir aydır devam eden aşırı yağışlar kirazın bozulmasına neden oluyor.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 21:33Çankırı'da Sundurma Çöktü: 2 YaralıÇankırı'da Sundurma Çöktü: 2 YaralıÇankırı'da bir dükkanın sundurmasının çökmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
 • 12:32İç Bölgelerde Yerel Kuvvetli Yağış BekleniyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde iç bölgelerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Ankara, Çankırı, Kastamonu, Kırıkkale, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Konya ve Antalya'nın kuzeybatısı ile Bolu ve Karabük'ün güneyinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğini açıkladı.
 • 09:13Meteoroloji'den 16 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 16 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji, 16 ilde yerel kuvvetli yağış beklendiğini açıklayıp yaşanabilecek ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve kuvvetli rüzgara karşı uyardı.
 • 18:54Sungurlu'da Ekili Arazileri Dolu VurduSungurlu'da Ekili Arazileri Dolu VurduÇorum’un Sungurlu ilçesinde etkili olan dolu ve şiddetli yağmur nedeniyle ekili araziler zarar görürken, Çankırı yolu Bozdepe köyü mevkii sel nedeniyle ulaşıma kapandı.
 • 13:00Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, bugün ülkemizde görülecek yağışların, İç Ege (Afyon, Uşak, Kütahya, Manisa, İzmir'in iç kesimleri), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Çankırı ve Eskişehir ile Konya'nın batısı), Göller Yöresi (Isparta, Burdur), Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ ile Bursa'nın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
 • 19:39Milletvekili Genel Seçiminin Ardından - Mhp, Çankırı'da Seçim Sonuçlarına İtiraz EttiMilletvekili Genel Seçiminin Ardından - Mhp, Çankırı'da Seçim Sonuçlarına İtiraz EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çankırı Adliyesi'nden detay görüntü - MHP İl Başkanı Çetin Kapdan'ın açıklaması- MHP 1. sıra milletvekili adayı Recep Dumanlı'nın açıklaması Milletvekili genel seçiminin ardından- MHP, Çankırı'da seçim sonuçlarına itiraz etti MHP Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, 12 ilçenin tamamında seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini bildirdi.
 • 19:09Sandık Görevlisini Bıçakladığı Öne Sürülen Üniversite Öğrencisi TutuklandıSandık Görevlisini Bıçakladığı Öne Sürülen Üniversite Öğrencisi TutuklandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adliyeden detay görüntü- Tutuklanan kişinin adliyeden çıkartılması Çankırı'daki bıçaklı kavga- Oy kullanma işlemi sırasında AK Partili sandık görevlisini bıçakladığı öne sürülen üniversite öğrencisi tutuklandı Çankırı'da dün AK Partili sandık görevlisini bıçakladığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.
 • 16:53Çankırı'da Trafik Kazası: 2 YaralıÇankırı’da direksiyon hakimiyetini kaybederek çaya uçan araçtaki anne ve kızı kurtarıldı.
 • 16:42Otomobil Çaya Yuvarlandı: 2 YaralıOtomobil Çaya Yuvarlandı: 2 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Çaya düşen otomobilin görüntüsü-Yaralının vinç yardımıyla çıkartılma anından görüntüler-Otomobilin çıkartılması detayları Çankırı'da otomobil çaya yuvarlandı: 2 yaralı- Kazada yaralanan kadın sürücü, vinç yardımıyla kurtarıldı Çankırı'da çaya yuvarlanan otomobildeki anne ve kızı yaralandı.
 • 14:32Dereye Uçan Araçta Anne ve Kızı YaralandıDereye Uçan Araçta Anne ve Kızı YaralandıÇankırı'da Sevgi Çiftçi'nin kullandığı otomobil bariyerleri aşarak dereye uçtu. Araçta bulunan Çiftçi ve kızı yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.