17:0500
SON DAKİKA ÇATIŞMA HABERLERİ

Son Dakika Çatışma Haberleri

   

  Makedonya'da Türk Şiir Gecesi

  Makedonya Bilimler ve Sanatlar Akademisi (MANU) geleneksel olarak düzenlediği 'İlim, Bilim ve Sanat Ziyafetler' faaliyetini bu yıl Türk Şiiri, Edebiyatı ve Kültürü'ne adadı. (Bugün 16:39)

   

  Hdp ve Dbp'den Heykel Açıklaması

  Hdp ve Dbp'den Heykel Açıklaması

  Hakların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Bitlis il örgütleri ve Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçe örgütleri, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde sözde PKK şehitliğine dikilen PKK’lının heykelinin kaldırılmasına tepki amacıyla basın açıklaması yaptı. (Bugün 16:38)

   

  Donetsk Müzesi, Savaş Mağduru Oldu

  Ukrayna Güçleri ile Rusya Ayrılıkçıları arasında çıkan çatışmada, Top mermisi isabet eden Donetsk Müzesi; kısmen yıkıldı. (Bugün 16:37)

   

  Afganistan'da Çatışma: 8 Ölü

  Afganistan'ın kuzey illerinden Kunduz'da Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada sekiz militan öldürüldü. (Bugün 15:05)

   

  İtalya Dışişleri Bakanı, IŞİD'i Dini Kullanmakla Suçladı

  İtalya Dışişleri Bakanı, IŞİD'i Dini Kullanmakla Suçladı

  İtalya Dışişleri Bakanı Federica Mogherini, Irak Şam İslam Devleti terör örgütünün Batı ile İslam dünyası arasındaki çatışmayı yeniden başlatmak istediğini söyledi. (Bugün 15:01)

   

  Çanakkale'den Ezidilere Yardım Kampanyası

  Çanakkale'den Ezidilere Yardım Kampanyası

  Çanakkale Belediyesi öncülüğünde, 'İnsanız' adlı yardım kampanyası çalışma grubunda toplanan çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, IŞİD terör örgütünün katliamından kaçarak Sur İlçesi'ne sığınan 500 Ezidi kadın ve çocuk için yardım kampanyası başlattı. (Bugün 14:33)

   

  CHP Uşak Milletvekili Yılmaz Açıklaması

  CHP Uşak Milletvekili Yılmaz Açıklaması

  "Tabanımızın da sesini dikkate alarak Muharrem İnce'ye destek veriyorum" (Bugün 14:29)

   

  Çanakkale'den Ezidilere Yardım Kampanyası

  Çanakkale'den Ezidilere Yardım Kampanyası

  Çanakkale'de birçok sivil toplum kuruluşu, IŞİD'in katliamından kaçarak Diyarbakır'ın Sur İlçesi'ne sığınan 500 Ezidi kadın ve çocuk için yardım kampanyası başlattı. (Bugün 14:21)

   

  TSK'dan Açıklama

  TSK'dan Açıklama

  Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensubu teröristler tarafından, dün Diyarbakır Kocaköy ilçe merkezinde, İlçe Jandarma Komutanlığına, Hükümet Konağına ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulduğu, olayda herhangi bir yaralanma ve zayiat meydana gelmediğini bildirdi Ayrıca, Irak'taki İŞID saldırıları nedeniyle yerlerinden kaçan toplam bin 800 kişilik iki grubun, Türkiye'ye giriş yapmaya çalıştığının tespiti üzerine, sözlü uyarılara uyulmamasının (Bugün 14:19)

   

  Ya Silahlar Türkiye'ye Doğrultulursa?'

  Ya Silahlar Türkiye'ye Doğrultulursa?'

  Almanya'nın Iraklı Kürtlere silah yardımı kararı NATO müttefiki Türkiye'nin güvenliği konusunda endişelere yol açtı. (Bugün 13:54)

   

  IŞİD'den Kaçan İki Grup Arkasındaki Teröristler Askere Ateş Açtı

  IŞİD'den Kaçan İki Grup Arkasındaki Teröristler Askere Ateş Açtı

  Irak'taki İŞID saldırıları nedeni ile yerlerinden kaçıp Türkiye'ye girmek isteyen 800 kişilik ve 1000 kişilik iki ayrı grup, sınırda askere ateş açtı. (Bugün 13:24)

   

  ABD'de Polisin Aa Muhabirini Gözaltına Alması

  Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), olayın "kabul edilemez" olduğunu bildirdi IPI Kıdemli Danışmanı Ellis: "ABD, basın özgürlüğüne saygı göstermesi beklenen rejimlere kötü örnek olmuştur" (Bugün 13:10)

   

  Af Örgütü: Kaçırılan Gazeteciler Acilen Serbest Bıraktırılmalı

  Uluslararası Af Örgürü, Suriye'de ABD muhabirinin kafasının kesilmesinin, gazetecilerin ne kadar risk altında olduğunu gösteren bir savaş suçu olduğunu vurguladı. (Bugün 13:00)

   

  Aa Muhabiri Şaşmaz'ın Gözaltına Alınması

  Medya İş Genel Başkanı Eser: "Ferguson'da, göstericilerle polisin çatışmasını haberleştirmek isteyen basın mensuplarına polis tarafından uygulanan kötü muamele ve şiddeti kınıyoruz" "Basın özgürlükleri başta olmak üzere tüm dünyaya hak hukuk dersi veren ABD makamları, Ferguson'da eylemcileri bahane ederek. (Bugün 12:42)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  IKBY Yatırımcılar Birliği Sözcüsü Muhammet: "Türkiye'nin, Kürdistan başta olmak üzere Irak'ın diğer bölgelerine ihracat payı yüzde 65'e kadar düştü" "Türk firmalarının, yatırımları neredeyse durma noktasına geldi. (Bugün 12:41)

   

  Aa Fotoğrafları, Haber Fotoğrafçılığının Gündemini Oluşturan "Paris-Match" Dergisinde

  The Independent gazetesi aynı hafta içinde iki kez AA fotoğraflarını manşetten gördü 100. yıl vizyonu çerçevesinde fotoğraf dağıtım ağını dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı başaran Anadolu Ajansı, etkinliğini yine uluslararası alanda duyurmayı başardı. (Bugün 12:39)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.08.2014 17:05:25. #1.13#