03:1900
SON DAKİKA ÇATIŞMA HABERLERİ

Son Dakika Çatışma Haberleri

   

  İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

  Kassam Tugayları, Gazze'nin çeşitli bölgelerindeki çatışmalarda 6 İsrail askerinin öldüğünü açıkladı. (Bugün 02:21)

   

  Bulgaristan'da ramazan -

  Bulgaristan'da ramazan -

  Bulgaristan'daki Sofya Müftüsü Mustafa İzbiştali, üzüntü dolu günlerde yaşadıklarını ve masum insanların öldürüldüğünü söyledi. (Bugün 02:02)

   

  AK Parti İl Başkanı Kobal'dan Açıklama

  AK Parti İl Başkanı Kobal'dan Açıklama

  AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde açıklamada bulunarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için destek istedi. (Bugün 00:26)

   

  Libya'daki Çatışmalar

  Trablus Havalimanı'nın kontrolünü ele geçirmeye çalışan Libya'nın Güvenlik ve İstikrarını Koruma Gücü ile El Ka'Ka ve Es Sevaik silahlı grupları arasında çıkan çatışmada 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. (Bugün 00:04)

   

  Bulgaristan'da Ramazan

  Sofya Müftüsü İzbiştali: "Üzüntü dolu günlerde yaşıyoruz. (Bugün 00:04)

   

  Gündem Özeti / 24 Temmuz 2014

  ANADOLU AJANSI. (Bugün 00:03)

   

  Başbakan Erdoğan Adana'da İftara Katıldı

  Başbakan Erdoğan Adana'da İftara Katıldı

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, göreve geldikleri 2002 yılında, dış ülkelerdeki mazlumlara yapılan yardım 45 milyon dolar miktarındayken şuan bu rakamın 3.5 milyar dolara ulaştığını belirterek, “Türkiye son 12 yılda yaşadığı büyük dönüşüm etkisiyle, artık el alan olmaktan çıkmış, veren el konumuna yükselmiştir” dedi. (Dün 23:39)

   

  Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Doğru

  Aydın Milli İrade Platformu, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına destek vereceklerini açıkladı. (Dün 23:23)

   

  Başbakan Erdoğan: Yapacağımız Tek Şey Var, İslam Dünyasının El Birliği

  AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bombaların, kurşunların açlık ve sefaletin karşısına çıkan herkesi ezdiğini belirtirken, "Ne yapacağız? Yapacağımız tek şey var, İslam dünyasının işte bu zalimlere karşı el birliği yapması, güç birliği yapması, tavrını ortak sergilemesidir. (Dün 23:19)

   

  İsrail Huza'ya Saldırıyor

  İsrail Huza'ya Saldırıyor

  Gazze'ye saldırılarında 695 kişiyi öldüren İsrail ordusu, Han Yunus'un Huza bölgesine girdi, binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirdi. (Dün 23:17)

   

  ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Irak'tan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Mcgurk Açıklaması

  "IŞİD artık basit bir terör örgütü değil. IŞİD şimdi, Suriye ve Irak’ı kapsayan, Dicle Nehri ile Fırat Havzası arasında, kendi kendini yöneten bir ülke kurmak isteyen tam gelişmiş bir ordu" "İŞİD lideri Bağdadi açıkça küresel cihada önderlik etme peşinde" (Dün 23:15)

   

  İsrail'in Gazze'ye Saldırısı

  Saldırılar, Almanya'nın Bremen kentinde protesto edildi. (Dün 22:51)

   

 

  Suriye Sınırında Askere Ateş Açılması

  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, taziye mesajı yayımladı. (Dün 18:33)

   

  Şehidin Sarı-Lacivert Dünyası

  Şehidin Sarı-Lacivert Dünyası

  Şanlıurfa Ceylanpınar'da yaşanan çatışma sonrasında şehit olan Yiğit Şahan’ın Fenerbahçeli olduğunun öğrenilmesinin ardından Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sitesinden başsağlığı mesajı yayınladı. (Dün 18:19)

   

  Putin'den, Netenyahu'ya; Gazze'de Ateşkesden Başka Alternatif Yok

  Putin'den, Netenyahu'ya; Gazze'de Ateşkesden Başka Alternatif Yok

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde Gazze’de devam eden operasyonların sivil ölümler ve insanı durum açısından dramatik bir yıkıma neden olacağını söyledi. (Dün 18:16)

   

  Şanlıurfa 3 Terörist Sınırı Geçince Çatışma Çıkmış Ek

  Şanlıurfa 3 Terörist Sınırı Geçince Çatışma Çıkmış Ek

  Şanlıurfa 3 Terörist Sınırı Geçince Çatışma Çıkmış Ek. (Dün 18:16)

   

  Filistinli Uzmanlar, Muhtemel Ateşkesi Değerlendirdi

  Filistinli gazeteci yazar Okel: "Filistin direniş örgütlerinin başarısı siyaset sahnesini şekillendiriyor" Prof. Dr. Şarab: "Joker, Filistin direniş örgütlerinin elinde. (Dün 18:11)

   

  Restore Edilen Erzurum Kongre Binasını TBMM Başkanı ile 4 Bakan Açtı

  Restore Edilen Erzurum Kongre Binasını TBMM Başkanı ile 4 Bakan Açtı

  Tbmm Milli Saraylar Daire Başkanlığı tarafından 3.5 milyon lira harcanarak restore edilen tarihi Erzurum Kongre binası, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile 4 bakanın katıldığı törenle açıldı. (Dün 18:10)

   

  Suriye Sınırındaki Olaylar

  Suriye Sınırındaki Olaylar

  Ceylanpınar ilçesinde PYD mensuplarıyla güvenlik güçlerinin çatıştığı bölgedeki askeri hareketlilik sürüyor. (Dün 17:43)

   

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü - Çiçek -

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü - Çiçek -

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki bakanların katılımıyla törenlerle kutlandı. (Dün 17:36)

   

  Libya'daki Çatışmalar

  Trablus'ta kaldıkları binaya füze isabet etmesi sonucu 3 Mısırlı hayatını kaybetti. (Dün 17:24)

   

  İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

  İsrail'in Gazze'ye saldırıları, Bolvadin ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşları tarafından protesto edildi Saldırıda, hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı. (Dün 17:19)

   

  İngiltere'de Liberal Parti Milletvekili Ward: 'Gazze'de Olsam Ben de Roket Atardım'

  İngiltere'de Liberal Parti Milletvekili Ward: "Gazze'de Olsam Ben de Roket Atardım"

  İngiltere'de Liberal Demokrat Parti milletvekili David Ward'ın Twitter hesabından yaptığı "Gazze'de yaşayan ben olsam roket atar mıydım? Muhtemelen evet" yorumu ülkede tepkilere neden oldu. (Dün 17:18)

   

  Rojava'ya Yardım Kampanyasına İlgi

  Rojava'ya Yardım Kampanyasına İlgi

  Kayapınar Belediyesi tarafından Rojava halkına destek amacıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında toplanan 4 tır gıda maddesi bölgeye gönderildi. (Dün 17:06)

   

  BM'de Gazze için özel oturum -

  BM'de Gazze için özel oturum -

  Konseyin 21. özel oturumunun açılışında konuşan BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Navi Pillay, Gazze Şeridi'nde yaşayan sivillerin durumunun çok kritik olduğunu ve Konsey'in bir an önce bu konuyla ilgilenmesi gerektiğini söyledi. (Dün 16:52)

   

  Yemen'de Şiddet Olayları

  Ordu birlikleri ile silahlı gruplar arasında çıkan çatışmada 4'ü asker 7 kişi hayatını kaybetti. (Dün 16:46)

   

  Suriye'deki İç Savaş Mağdurlarına Ramazan Yardımı

  Bursa İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Başkanlığı, Suriye'deki iç savaş mağdurlarına18 tırlık gıda yardımı gönderdi. (Dün 16:45)

   

  Erzurum Kongresi'nin 95. Yıl Dönümü

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü, TBMM Başkanı Çiçek ve beraberindeki bakanların katılımıyla törenlerle kutlandı (2) TBMM Başkanı Çiçek: "Doğu Anadolu'da toplanan Erzurum Kongresi'nin temel amacı da başta Doğu Anadolu olmak üzere bütün Anadolu'nun Türk yurdu olarak ebediyen kalmasını sağlamaktı" "Maalesef medeni dünya insan hakları adına söylemedik laf bırakmıyor. (Dün 16:42)

   

  Nurcan, Hastaneden Sözlüsüne Koştu

  Nurcan, Hastaneden Sözlüsüne Koştu

  Ceylanpınar'da Suriye sınırında terör örgütü PYDPKK üyeleriyle girilen silahlı çatışmada şehit olan askerlerden Yiğit Şahan, memleketi İzmir'de düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. (Dün 16:28)

   

  TÜSİAD'dan Başbakan'a Dış Politika Değerlendirme Mektubu

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, dış politika konusundaki değerlendirmelerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bugün bir mektup aracılığı ile iletti. (Dün 16:14)

   

  Tüsiad: Kaos Durdurulamazsa Türkiye'nin Üzerinde Ağır Baskılar Oluşacak

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, devletler ya da örgütler tarafından yapılmış olmasına bakılmaksızın tüm şiddet eylemlerini kınadıklarını belirterek, "Çevremizdeki kaos ve şiddet ortamının tez elden durdurulamaması halinde ülkemizin ve bölgemizin üzerinde ağır ekonomik ve toplumsal baskılar oluşacağını değerlendiriyoruz" dedi. (Dün 16:11)

   

  Nurcan, Hastaneden Şehit Sözlüsüne Koştu

  Nurcan, Hastaneden Şehit Sözlüsüne Koştu

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nin Suriye sınırında terör örgütü PYD/PKK üyeleriyle girilen silahlı çatışmada şehit olan 3 askerden sıhhiye onbaşı Yiğit Şahan'ın cenazesi, memleketi İzmir'de düzenlenen törenin gözyaşlarıyla toprağa verildi. (Dün 16:11)

   

  Çatışmalar Bölgeyi Ortaçağ Karanlığına Sürükleyebilir"

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), başta Suriye olmak üzere Türkiye'nin çevresinde süren çatışmaların, bölgeyi "ortaçağ karanlığı"na sürükleme potansiyeline sahip olduğu uyarısı yaptı. (Dün 16:10)

   

  Tüsiad Açıklaması

  "Türkiye'nin iş dünyasını temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak devletler ya da örgütler tarafından yapılmış olmasına bakmaksızın tüm şiddet eylemlerini kınıyor ve lanetliyoruz" "Musul'da, başta Başkonsolosumuz olmak üzere 49 görevli ve vatandaşımız bir ayı aşkın süredir IŞİD adlı örgütün elinde bulunmaktadır. (Dün 16:06)

   

  '3 Şehidin Failleri Bir An Önce Açığa Çıkarılmalı'

  "3 Şehidin Failleri Bir An Önce Açığa Çıkarılmalı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ceylanpınar'da şehit olan 3 askerin faillerinin bir an önce açığa çıkarılmasını istedi. (Dün 16:04)

   

  TÜSİAD Başkanı, Başbakan'a Mektup Gönderdi

  TÜSİAD Başkanı, Başbakan'a Mektup Gönderdi

  TÜSİAD Başkanı Dinçer, dış politika konusundaki değerlendirmeleriyle ilgili Başbakan Erdoğan'a bir mektup yazdı. (Dün 16:04)

   

  Mazlumder'den Işid ve İsrail Yorumu

  Mazlumder'den Işid ve İsrail Yorumu

  Mazlumder Genel Başkan Yardımcısı Avukat Murat Çiçek, IŞİD'in saldırıları ile ilgili olarak genel merkez adına yazılı bir açıklama yaptı ve IŞİD'i kınadı. (Dün 16:00)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.07.2014 03:19:38. #1.12#