14:5800
SON DAKİKA ÇATIŞMA HABERLERİ

Son Dakika Çatışma Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Finans Sektörüne 'Yüksek Faiz' Uyarısı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüksek faiz konusunda finans sektörünü uyararak, “Kredi noktasında lütfen gözlüklerinizi dikkatli seçin, yakın uzak sıkıntı olmasın. (Bugün 13:55)

   

  Kadınlardan Kobani'de Ölen Sibel Bulut İçin Eylem

  Kadınlardan Kobani'de Ölen Sibel Bulut İçin Eylem

  Adana'da, Halkların Demokratik Kongresi Kadın Meclisi üyeleri, Suriye'nin Kobani kentinde IŞİD güçleriyle girdiği çatışmada ölen Sibel Bulut için eylem yaptı. (Bugün 13:31)

   

  Türkiye'nin Kobani'ye Yönelik Yardımları

  Kobani ilçesindeki çatışmaların ardından Türkiye'ye 192 bin 417 kişi sığındı Sığınmacılara günlük ortalama 70 bin öğün sıcak yemek verildiği, Kobani'ye şimdiye kadar 819 araçla insani yardım malzemesi gönderildiği ve yardımların tutarının 27 milyon lirayı geçtiği belirtildi. (Bugün 13:23)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Enbar'a bağlı Bağdadi nahiyesinde terör örgütü IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir yarbay ile 10’dan fazla militan öldürüldü, bazı askerler ağır yaralandı El Cezire ve El Badiye’de operasyonlardan sorumlu komutan Tümgeneral Kazım: “ABD güçleri Bağdadi kasabası yakınlarındaki Aynu’l. (Bugün 13:02)

   

  Erdoğan Bu Defa Kendine Kızdı: Bu Konuda Başarısız Oldum!

  Erdoğan Bu Defa Kendine Kızdı: Bu Konuda Başarısız Oldum!

  Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakanlığı dönemi ile ilgili bir başarısızlık itirafında bulundu. (Bugün 12:53)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Irak Başbakanı İbadi, Peşmerge'nin Şengal (Sincar) Dağı'na ulaşarak IŞİD'in kuşatmasını kırdığı gerekçesiyle IKBY Başkanı Barzani'yi kutladı. (Bugün 12:49)

   

  Afganistan'da Sivil Kayıpları Son 5 Yılın Zirvesinde

  Birleşmiş Milletler Afganistan Özel Temsilcisi Nicholas Haysom, 2014'te Afganistan'daki sivil kayıplarının son beş senenin en üst seviyesine çıktığını söyledi. (Bugün 12:48)

   

  Gençlerle Başbaşa'nın Konuğu Yavuz Bahadıroğlu Oldu

  Gençlerle Başbaşa'nın Konuğu Yavuz Bahadıroğlu Oldu

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ’Gençlerle Başbaşa’ konferansının ilk konuğu Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu oldu. (Bugün 12:30)

   

  Roth: Türkiye'de Demokrasi Geriliyor

  Roth: Türkiye'de Demokrasi Geriliyor

  Alman Yeşiller Partisi Milletvekilli Claudia Roth, Türkiye'nin izlediği siyasi politikasyı değerlendirirken demokrasinin gerilediğini öne sürdü. (Bugün 12:14)

   

 

  Irak'taki Çatışmalar

  Irak'taki Çatışmalar

  Musul'un Şengal (Sincar) ilçesine bağlı Sinun nahiyesinin, Peşmerge güçleri tarafından IŞİD'den temizlendiği bildirildi. (Dün 20:12)

   

  Pakistan'da İki Terör Zanlısı İdam Edildi

  Taliban, idamların uygulanması halinde intikam alacaklarını açıkladı. (Dün 19:54)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Musul'un Şengal (Sincar) ilçesine bağlı Sinun nahiyesi, Peşmerge güçleri tarafından kontrol altına alındı. (Dün 19:41)

   

  Perinçek: Bu Erdoğan'ın Falan Operasyonu Değil, Tarafı Biziz

  Perinçek: Bu Erdoğan'ın Falan Operasyonu Değil, Tarafı Biziz

  Cem ULUCAN/AYDIN, ( DHA ) - İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'paralel yapı' iddialarına yönelik soruşturmasıyla ilgili, "Bu Erdoğan'ın falan operasyonu değil, tarafı biziz. Bu kesinlikle Tayyip Erdoğan ile Fetullah Gülen arasındaki bir çatışma değil Türk milleti ile onlar arasındaki çatışmadır" dedi. (Dün 18:32)

   

  Pakistan'da Taliban Operasyonları

  Pakistan güvenlik güçlerinin dört farklı bölgede Pakistan Talibanı'yla girdiği çatışma ve operasyonlarda 91 militan öldürüldü. (Dün 17:21)

   

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta BM olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi. (Dün 17:18)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  HDP Bitlis Milletvekili Zenderlioğlu: "AKP hükümetinin hazırladığı bütçe, halkı soyma, yoksullaştırma, işsiz bırakma, Türkiye'nin geleceğini karartma ve güzel yarınlara ipotek koyma bütçesidir" HDP Van Milletvekili Üçer: "Rakamların hepsi hikayedir. (Dün 16:44)

   

  Polis Müdahalesi Olası Bir Çatışmayı Önledi

  Şişli’de ateist öğrencilerin, cuma namazı kılan cemaati provoke etmesi üzerine çıkabilecek olası bir çatışmayı polisin müdahalesi önledi. (Dün 16:24)

   

  Nezir Tekçi Davasında, Savcı Sanıkların Beraatlarını İstedi

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 1995 yılında gözaltına alındıktan sonra ortadan kaybolan Nezir Tekçi'yi öldürüp cesedini mayın patlatarak parçaladıkları iddiasıyla yargılanan emekli Albay Ali Osman Akın ile Yarbay Kemal Alkan için savcı beraatlarını istedi. (Dün 16:20)

   

  Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu"

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "İsrail, 1. Dünya Savaşı sonrasındaki süreçte oluşmaya başladı ve 2. Dünya Savaşı'nın ardından da doğal yöntemlerle değil, tüp bebek olarak dünyaya geldi" "Bosna benzeri bir modelin kurulması, Suriye'nin pratik olarak bölünmesi, çatışmaların yıllarca devam etmesi anlamına. (Dün 16:03)

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: de Mistura'nın Dondurulmuş Bölge Teklifini Destekliyoruz"

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hırvatistan Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Vesna Pusic ile ortak basın toplantısı düzenledi. (Dün 16:00)

   

  Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu"

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Birleşmiş Milletler'in (BM) bugünkü yapısı krizleri çözmek, savaşları sonlandırmak üzere kurulan bir sistem değildir. (Dün 16:00)

   

  Afganistan'da Taliban Operasyonu

  Afganistan'ın kuzey vilayetlerinden Cevizcan ve Faryab'da Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 7 örgüt üyesi ölü ele geçirildi. (Dün 15:59)

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa Açıklaması

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, 14 Aralık’ta paralel yapıya yönelik operasyonların hukuk içerisinde yapılmadığını iddia etti. (Dün 15:38)

   

  İp Genel Başkanı Doğu Perinçek Açıklaması

  İp Genel Başkanı Doğu Perinçek Açıklaması

  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Soruşturmalar Erdoğan’ın falan operasyonu değil, tarafı biziz” dedi. (Dün 15:37)

   

  Ortadoğu?da Barış: Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu?

  Ortadoğu?da Barış: Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu?

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde Gaziantep'te düzenlenen 'Ortadoğu'da Barış: Oyuncular, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu'nun açılışı Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve NATO Eski Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen tarafından yapıldı. (Dün 15:28)

   

  Ortadoğu'da Barış: Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu

  Ortadoğu'da Barış: Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde Gaziantep'te düzenlenen 'Ortadoğu'da Barış: Oyuncular, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu'nun açılışı Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve NATO Eski Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen tarafından yapıldı. (Dün 15:18)

   

  Kurtulmuş: Dünya 5 Ülkenin İnsafına Bırakılamaz

  Kurtulmuş: Dünya 5 Ülkenin İnsafına Bırakılamaz

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta BM olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi. (Dün 15:17)

   

  Kurtulmuş: 'Bm Güvenlik Konseyi'nde Kim Güçlü Bir Ülkeyse Onun Borusunun Öttüğü Bir Dünyadır'

  Kurtulmuş: "Bm Güvenlik Konseyi'nde Kim Güçlü Bir Ülkeyse Onun Borusunun Öttüğü Bir Dünyadır"

  "Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu" (2)- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Birleşmiş Milletler'in (BM) bugünkü yapısı krizleri çözmek, savaşları sonlandırmak üzere kurulan bir sistem değildir. (Dün 15:10)

   

  Çavuşoğlu-Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın Suriye’de ’dondurulmuş bölgeler’ teklifini desteklediklerini belirterek, “Biz çatışmayı, zulmü, kanı ve insanların öldürülmesini durduracak her türlü öneriyi destekleriz” dedi. (Dün 14:41)

   

  Türkiye'nin Irak'a Yönelik İnsani Yardımları

  Irak'ta yer alan barınma merkezlerine yapılan yardımların toplam tutarı 72 milyon 449 bin liraya ulaştı. (Dün 14:38)

   

  Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi' Adana'da Yapıldı

  Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi" Adana'da Yapıldı

  Adana Valisi Büyük: "İnovasyon, marka şehirler ve yerel yönetimler ilişkisi, daha yaşanabilir bir çevre ve daha kaliteli bir yaşamın pusulasıdır" İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: "Şu anda İstanbul'da 12 milyon civarında turist yoğunluğu var ve bu, İstanbul'daki ekonomiye önemli katkı sunuyor, (Dün 14:19)

   

  Çavuşoğlu - Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Çavuşoğlu - Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Çavuşoğlu-Pusiç ortak basın toplantısı- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın Suriye için önerdiği dondurulmuş bölgeler planı) İyi niyetle yapılmış bir teklif, ama uygulanmasının güvence altına alınması gerekiyor"- Hırvatistan Dışişleri Bakanı Pusiç: "Türkiye ve Hırvatistan, AB'ye katılım müzakerelerine beraber başladı. (Dün 13:50)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  IKBY Başkanı Barzani: "Yezidi kardeşlerimizin vatanı Şengal bölgesinin kurtarılması operasyonu başladı. (Dün 13:45)

   

  Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu' - Rasmussen

  Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu" - Rasmussen

  "Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu" (1)- Eski NATO Genel Sekreteri Rasmussen: "Uluslararası camia Suriye'de de Bosna benzeri bir çözüm bulmak zorundadır. (Dün 13:42)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 14:58:47. #1.12#