SON DAKİKA ÇATIŞMA HABERLERİ

Son Dakika Çatışma Haberleri

 • 18:21HDP'nin İzmir Mitingi Sosyal Medyayı SalladıHDP'nin İzmir Mitingi Sosyal Medyayı SalladıHDP'nin İzmir Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen mitingine yoğun bir katılım vardı. İzmir'deki kalabalık sosyal medyada da ilgi çekti.
 • 19:53Çipras'ın Yardımcısı HDP Mitingine Katıldı, Nazım Hikmet'in Şiirini OkuduÇipras'ın Yardımcısı HDP Mitingine Katıldı, Nazım Hikmet'in Şiirini OkuduHDP'nin daveti üzerine İzmir'e gelen Yunanistan Başbakanı Çipras'ın partisi Syriza Genel Başkan Yardımcısı Bournous, mitingde konuşma yaptı, Nazım Hikmet'in şiirini okudu.
 • 10:34PKK, Peşmergeye Saldırdı: 2 ÖlüPKK, Peşmergeye Saldırdı: 2 ÖlüPKK, bu sabah İran ve Irak sınırı Keleşin bölgesinde İran Kürdistan Demokrat Partisi peşmergelerine saldırdı. Çatışmada 2 peşmerge öldü.
 • 14:07IŞİD'den Palmira'da Katliam: 400 ÖlüIŞİD'den Palmira'da Katliam: 400 ÖlüSuriye devlet televizyonu, IŞİD'in Palmira şehrinin merkezinde çoğu kadın ve çocuk olan 400 sivili öldürdüğünü duyurdu.
 • 17:54PKK ile İkdp Arasındaki Çatışmaİran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) Askeri Komisyon Başkanı Rüstem Cihangiri, bütün girişimlerine rağmen PKK tarafının kendilerine cevap vermediğini ve tüm diyalog yollarını da kapattığını belirtti.
 • 16:23Yemen'deki ÇatışmalarYemen hükümeti, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) "sivilleri Husilerin saldırılarından koruyun" çağrısında bulunuldu.
 • 16:16PKK ile İkdp Arasındaki ÇatışmaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) siyasi partiler, Irak'ın dağlık kesimlerinde PKK ile İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) arasında, "mevzi kapma" sebebiyle çıkan ve 2 Peşmergenin öldüğü çatışmalara tepki gösterdi.
 • 15:51Tüm Yurtsever Güçler PKK'nın Saldırılarına Karşı Tutum Almalıdır'Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir, terör örgütü PKK'nın Kürt örgütlerine yönelik saldırgan tutumuna son vermesini isteyerek, "Tüm yurtsever güçler PKK'nın bu saldırılarına karşı tutum almalıdır.
 • 15:37Irak'taki ÇatışmalarIrak'ın Salahaddin vilayetindeki Beyci Petrol Rafinesi yakınlarında, DAEŞ militanları tarafından düzenlenen saldırılarda 31 emniyet mensubunun hayatını kaybettiği belirtildi.
 • 15:07Suriye'deki İç SavaşSuriye'de terör örgütü DAEŞ'in, tarihi Tedmur kentinin kontrolünü ele geçirmesinden bu yana en az 400 sivili öldürdüğü bildirildi.
 • 14:23Yemenli Mülteciler Cibuti'ye Sığınmaya Devam EdiyorYemenli Mülteciler Cibuti'ye Sığınmaya Devam EdiyorObokg mülteci kampından detaylar - Su içen çocuklar - Oyun oynayan çocuklar - Çadırlardan detaylar - Zikra Muhammed ile röportaj - Adil Başir ile röportaj Yemen'de yaşanan çatışmalar ve hava saldırılarından kaçan 2 bin Yemenli Cibuti'nin Obokg kentindeki mülteci kamplarında yaşamını sürdürmeye çalışıyor.
 • 13:55Sığınmacılara Gıda YardımıSığınmacılara Gıda YardımıYemen'deki çatışmaların ve Suudi Arabistan önderliğindeki hava operasyonlarının odağındaki kentlerden Saa'da dan kaçan yerleşimciler Sana'daki bazı okullara yerleştirildi.
 • 12:53Faruk Alpaslan: Faruk Alpaslan: "Silahın Değil, Kardeşliğin Sesi Yükseliyor"AK Parti Van Milletvekili Adayı Faruk Alpaslan, çözüm süreci ile birlikte huzurun toplum tarafından benimsendiğine dikkat çekerek, “Artık faili meçhulleri geride bıraktık. Aydınlık bir gelecek için emin adımlarla ilerliyoruz.
 • 12:53PKK ile İkdp Arasında ÇatışmaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentine bağlı dağlık kesimlerinde PKK ile İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) arasında çatışma çıktı.
 • 12:47Pkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstedi(2)Çatışma ÇIKTI, 2 İRAN PEŞMERGESİNİN ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ Dengeazad internet sitesınde yer alan habere göre, İran sınırında PKK'nın etkin olduğu Kelaşin bölgesinde üs kurmak isteyen İran Kürdistan Demokrat Partisi peşmergeleri ile kendilerine engel olan ve bölgeyi terk etmelerini isteyen PKK'lılar arasında çatışma çıktı.
 • 12:08Diyarbakır Pkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstediDiyarbakır Pkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstediİran sınırındaki Keleşin bölgesinde üs kurmak isteyen İran Kürdistan Demokrat Partisi'ne (İ-KDP) bağlı peşmergeleri PKK'lılar tarafından ablukaya alınınca ve faaliyet göstermelerine izin vermeyeceklerini bildirince gerginlik çıktı.
 • 11:54Genç Afgan Mühendisten Ülkenin İlk Güneş ArabasıGenç Afgan Mühendisten Ülkenin İlk Güneş ArabasıAfganistan’ın başkenti Kabil’de Vahidullah Gardizi Sabaun isimli genç elektrik mühendisi, kendi imkanları ile Afganistan'ın ilk güneş arabasını yaptı.
 • 11:53Irak'taki ÇatışmalarIrak'taki Enbar vilayetinin merkezi Ramadi'yi kontrol altına alan DAEŞ'in, ülkenin Suriye'ye açılan sınır kapısı El-Velid'i de ele geçirdiği belirtildi.
 • 11:01Pkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstediPkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstediİran sınırındaki Keleşin bölgesinde üs kurmak isteyen İran Kürdistan Demokrat Partisi'ne (İ-KDP) bağlı peşmergeleri PKK'lılar tarafından ablukaya alınınca ve faaliyet göstermelerine izin vermeyeceklerini bildirince gerginlik çıktı.
 • 09:03Gündem/ 24 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20. Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanlığı, Valilik ve Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edecek.
 • 00:14Anarşist Gruplar Polis ile ÇatıştıAnarşist Gruplar Polis ile ÇatıştıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Açılan pankarttan detay,- Protestocu grubun polise taş atması,- Polisin müdahalesi,- Yanan otobüsten detay,- Genel görüntüler, Yunanistan'ın başketi Atina'da, AB'nin uyguladığı ekonomi politikalarını protesto etmek için gösteri düzenleyen anarşist gruplar ile polis arasında çatışma çıktı.
 • 00:08Çelik: Çelik: "Çok Şükür Devletimiz Güçlü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Seçim bürosundan detaylar,- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in büroda sohbeti,- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in konuşması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Çok şükür devletimiz güçlü, 3 gün içerisinde sınırdan geçen 150-200 bin arasındaki Kobaniliye kucak açan bir devletimiz var. Bir Şanlıurfamız, bir Suruçumuz var, bu kadar ağır yükü hep birlikte kaldırmayı başardık"- "Ülkenin bütünlüğü son derece önemli, onun için bakınız buradaki ekmeğimizi tatlandırmanın peşinde olalım, ağzımızın tadını bozacak işlerle uğraşmayalım, ekmeğimizi büyütelim" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin sığınmacılara sahip çıktığını belirterek "Çok şükür devletimiz güçlü, 3 gün içerisinde sınırdan geçen 150-200 bin arasındaki Kobaniliye kucak açan bir devletimiz var. Bir Şanlıurfamız, bir Suruçumuz var, bu kadar ağır yükü hep birlikte kaldırmayı başardık"Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Suruç ilçesinde AK Parti milletvekili adayı Abdullah Yeşil'in seçim bürosunu ziyaret etti, partililerle buluştu.
 • 00:07Libya'daki OlaylarLibya'da Milli Genel Kongre'ye (MGK) bağlı 166. Tugay'ın ülkenin batısındaki Sirte'de terör örgütü DAEŞ'e karşı verdiği mücadelede bazı mevzileri denetimine aldığı bildirildi.
 • 00:06Yılmaz: Yılmaz: "Silahla Demokrasi Aynı Anda Olmaz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Güneydoğu Girişimci İşadamları Derneği ziyareti,- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz konuşması, Kalkınma Bakan Yılmaz Diyarbakır'da: - "Önümüzdeki süreçlerde silahlardan, çatışmalardan tamamen arınmış; demokrasinin ve siyasetin güçlendiği, herkesin kendi siyasi görüşünü serbest bir şekilde ortaya koyduğu bir ortamda Türkiye yoluna devam edecek" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Önümüzdeki süreçlerde silahlardan, çatışmalardan tamamen arınmış, demokrasinin ve siyasetin güçlendiği, herkesin kendi siyasi görüşünü serbest bir şekilde ortaya koyduğu bir ortamda Türkiye yoluna devam edecek" dedi.
 • 00:01Gündem Özeti/ 24 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un üçüncü bölge ilçelerine ziyarette bulunarak, halka hitap edecek.
 • 22:03Kalkınma Bakan Yılmaz Diyarbakır'da AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Önümüzdeki süreçlerde silahlardan, çatışmalardan tamamen arınmış, demokrasinin ve siyasetin güçlendiği, herkesin kendi siyasi görüşünü serbest bir şekilde ortaya koyduğu bir ortamda Türkiye yoluna devam edecek" dedi.
 • 20:24Somali'deki OlaylarSomali'de Eş-Şebab örgütüyle hükümet güçleri arasında güneydeki Aşağı Shabelle bölgesinde çıkan çatışmalarda çoğunluğu asker 26 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 20:20Demirtaş: AKP Bedavadan 65-70 Milletvekili İçin ÇirkefleşiyorHalkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen seçim mitingde AK Parti’ye yüklendi.
 • 19:55Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin sığınmacılara sahip çıktığını belirterek "Çok şükür devletimiz güçlü, 3 gün içerisinde sınırdan geçen 150-200 bin arasındaki Kobaniliye kucak açan bir devletimiz var. Bir Şanlıurfamız, bir Suruçumuz var, bu kadar ağır yükü hep birlikte kaldırmayı başardık" Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Suruç ilçesinde AK Parti milletvekili adayı Abdullah Yeşil'in seçim bürosunu ziyaret etti, partililerle buluştu.
 • 19:32Irak Ordusu Ramadi'yi Geri Almak İçin İlk Operasyonu BaşlattıIrak ordusu Ramadi'yi IŞİD'den geri almak için ilk askeri operasyonu başlattı.
 • 18:54Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş İzmir'deHdp Eş Genel Başkanı Demirtaş İzmir'deHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Tıpkı ülkemiz gibi rengarenk, bütün soluklarımızla bir araya geldik.
 • 18:47Yemen'deki ÇatışmalarYemen'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin başkent Sana'nın güneyinde Ensarullah hareketi (Husiler) ve devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'e ait mevzileri bombaladığı bildirildi.
 • 18:29Enbarlı Sığınmacıların, Fırat Üzerindeki BekleyişiEnbarlı Sığınmacıların, Fırat Üzerindeki BekleyişiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bağdat'a sığınmak isteyen Enbarlı ailelerden genel ve detay görüntüler- Enbarlılar ile röportajlar Terör örgütü DAEŞ ile Irak güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar sebebiyle evlerini terk ederek Bağdat'ta sığınmak isteyen yüzlerce Enbarlı aile, Bizebiz Köprüsü'nde bekletiliyor.
 • 18:29Derleme Dün Geceden Bu Yana Geçilen "Yemen'deki Gelişmeler" ile İlgili Haberlerimizi Derleyerek...Husi Ensarullah hareketi, Cenevre'de 28 Mayıs'ta yapılacak Yemen müzakerelerine katılmaları için Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon güçlerinin hava saldırılarının durdurulmasını şart koştu.
 • 18:20Doktorlara Odsh Kursu BaşladıDoktorlara Odsh Kursu BaşladıDoktorlara, olağan durumlarda sağlık hizmeti verebilmeleri amacıyla kurs düzenlendi.
 • 17:39Boşanma En Çok Çocukları EtkiliyorBoşanma En Çok Çocukları EtkiliyorEren Enerji tarafından “Ana-Baba Okulu” kapsamında “Boşanmanın Faturası Çocuklara Kesilmesin” konulu seminer gerçekleştirildi.
 • 17:28Avustralya'da Türk Kökenli Bakan Görevden AlındıAvustralya'da Türk Kökenli Bakan Görevden AlındıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adem Kubilay Somyürek'in görüntüleri,- Avustralya'nın Victoria Eyaleti Başbakanı Daniel Andrews'in görüntüsü, Avustralya'da Türk kökenli bakan görevden alındı- Avustralya'nın Victoria Eyaleti Başbakanı Daniel Andrews, Küçük İşletmeler ve Ticaret Bakanı Adem Kubilay Somyürek'i personeline gözdağı verdiği iddiasıyla görevden aldı Avustralya'nın Victoria Eyaleti Başbakanı Daniel Andrews, Küçük İşletmeler ve Ticaret Bakanı Adem Kubilay Somyürek'i yanında çalışan personele gözdağı verdiği iddiasıyla görevden aldı.
 • 17:01Suriye'deki İç SavaşSuriye'de terör örgütü DAEŞ'in, 20 Mayıs'ta ele geçirdiği Palmira (Tedmur) antik kentinde 10 kişiyi daha infaz ettiği bildirildi.
 • 16:56Kıbrıs'ta "Çözüm" YürüyüşüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı- Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis- Kıbrıs'ta "çözüm" yürüyüşü Kıbrıs'ta "çözüm" yürüyüşü- KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile Güney Kıbrıs Rum lideri Anastasiadis adada yeni başlayan müzakere süreci kapsamında güney ve kuzey Lefkoşa'yı birlikte gezdi- Rum lider Anastasiadis: - "Kıbrıs sorununa en erken zamanda çözüm bulmak için çalışacağız. İki toplumun geçmişinde çatışmalar görülebilir ancak her iki toplumun geleceği için çözümün olması gerekir"- Akıncı: - "Müzakere sürecinde çok iyi bir başlangıç yaptık. Daha önemlisi iyi başlangıcı devam ettirerek nihai hedefe ulaşmaktır"- "Kıbrıs'ta umut mesajını vermek istiyorum çünkü yaşanan pek çok hayal kırıklığının ardından umuda ihtiyaç var. Ancak yaşanmasını istemediğimiz tek şey, yeni bir hayal kırıklığıdır" KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis adada yeni başlayan müzakere süreci kapsamında güney ve kuzey Lefkoşa'yı birlikte gezdi.
 • 16:46Yaşar: Yaşar: "Ak Parti Normalleşme Sürecinin Öncüsü Olacak"AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Nurettin Yaşar, "AK Parti, Türkiye’de normalleşme sürecinin öncüsü olacak bir parti" dedi.
 • 16:46MHP'li Yıldız: MHP'li Yıldız: "Esnaf Camiasını Ayağa Kaldıracağız"MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, 7 Haziran genel seçimlerinde Cenabı Allah’ın izniyle ve Malatyalıların teveccühüyle Milliyetçi Hareket iktidarının kurulacağını belirterek, "Esnaf ve sanatkar camiasını ayağa kaldıracağız" dedi.
 • 16:42Irak Ordusu Ramadi'yi Almak İçin Operasyon BaşlattıIrak Ordusu Ramadi'yi Almak İçin Operasyon BaşlattıIrak güçleri ve Şii milisler, IŞİD militanlarını geçen hafta ele geçirdikleri Ramadi'den çıkarmak için operasyon başlattı.
 • 16:19Avustralya'da Türk Kökenli Bakan Görevden AlındıAvustralya'nın Victoria Eyaleti Başbakanı Daniel Andrews, Küçük İşletmeler ve Ticaret Bakanı Adem Kubilay Somyürek'i yanında çalışan personele gözdağı verdiği iddiasıyla görevden aldı.
 • 16:05Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle: "Yeni bir şehir zihniyetini hayata geçirmek için yola çıkıyoruz.
 • 16:01Ramadi'de İlk Askeri OperasyonIrak'ta terör örgütü DAEŞ'in geçen hafta ele geçirdiği Ramadi'yi geri almak için ilk askeri operasyonun başlatıldığı ve kentin doğusundaki Husaiba bölgesinde denetimin sağlandığı bildirildi.
 • 15:52Enbarlı Sığınmacıların DurumuIrak Göç ve Göçmenler Bakanı Derbaz Muhammet, DAEŞ saldırıları nedeniyle Ramadi'yi terk edip Bağdat'a sığınmak isteyen insanların geçişine doğrudan izin verilmediğini belirterek, "Teröristlerin, sığınmacıların arasında Bağdat'a sızma tehlikesi var. Hatta önceki geçişlerde sızmış olabilirler" dedi.
 • 15:48İran'ın Dini Lideri Ayetullah Hamaney Açıklamasıİran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, "İslam ümmetinin düşmanlarının, Müslümanlar arasında ayrılık çıkarmak için çaba gösterdiğini" söyledi Dini liderin basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, başkent Tahran'da 32'nci Uluslararası Kur'an-ı Kerim Yarışması'nın katılımcılarını kabul ettiği görüşmede konuşan Hamaney, "İslam ümmetinin düşmanları, Sünni ve Şii, Arap ve Acem, halklar ve kavimleri, ırkçılık taassubu ile birbirlerine düşman etmek için uğraşıyor.
 • 15:47Mali'deki OlaylarMali'de BM İstikrar Misyonu (MINUSMA), ülkenin kuzeyinde düzenlenen saldırıların insan haklarını ihlal eden boyutlara ulaştığı gerekçesiyle konu hakkında hakkında soruşturma başlattı.
 • 15:31Kıbrıs'ta "Çözüm" YürüyüşüKKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis adada yeni başlayan müzakere süreci kapsamında güney ve kuzey Lefkoşa'yı birlikte gezdi.
 • 15:29Akıncı ile Anastasiadis Çözüme Ulaşmak İçin Çalışma Sözünü TekrarladıAkıncı ile Anastasiadis Çözüme Ulaşmak İçin Çalışma Sözünü TekrarladıCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, ortak hedeflerinin Kıbrıs sorununu en yakın zamanda çözmek olduğunu, bugün Lefkoşa’nın iki kesiminde yaptıkları gezide yeniden vurguladı.