23:3700
SON DAKİKA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Çukurova Üniversitesi Haberleri

   

  Ölümsüzlük Şehri Misis' İtalya'da Tanıtıldı

  Ölümsüzlük Şehri Misis" İtalya'da Tanıtıldı

  Adana’nın Yürağir ilçesinde, kazı çalışmaları yürütülen Roma döneminin "Ölümsüzlük şehri" olarak bilinen Misis Antik Kenti, İtalya’da tanıtıldı. (Bugün 12:40)

   

  Adana'da 'Bilim ve Yargı Buluşması'

  Adana'da "Bilim ve Yargı Buluşması"

  Cumhuriyet Başsavcısı Yeldan: "Adana'da uyuşturucu suçlarla mücadelede iş birliği ve sinerjiye ihtiyaç var. ÇÜ Öğretim üyelerinin katkısıyla bu konuda motivasyon oluşturabiliriz" (Bugün 11:27)

   

  Adli Tıp'ta Bilim ve Yargı Buluşması

  Adli Tıp'ta Bilim ve Yargı Buluşması

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı öğretim üyeleri, Cumhuriyet savcıları ile bir araya gelerek, Adli Tıp ve yargı işbirliğini değerlendirdi. (Bugün 11:23)

   

  Prof. Dr. Arıkan: Türkiye-Avrupa Birliği İlişkisi Normalleşmeli

  Prof. Dr. Arıkan: Türkiye-Avrupa Birliği İlişkisi Normalleşmeli

  Çukurova Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürü Prof. Dr. Harun Arıkan, 14 Aralık operasyonu ile gerilen Avrupa Birliği (AB) - Türkiye ilişkilerinin normalleşmesi için 2 tarafa da görev düştüğünü söyledi. (Bugün 11:19)

   

  Musavi: 'D-8'in Odaklandığı Konu Üye Ülkeler Arasındaki Ticareti Arttırmak'

  Musavi: "D-8'in Odaklandığı Konu Üye Ülkeler Arasındaki Ticareti Arttırmak"

  8 Genel Sekreteri Musavi, Adana'da- Musavi: "D-8'in odaklandığı konu üye ülkeler arasındaki ticareti arttırmak"- "Uluslararası bir örgütün başarısı kendi içindeki ticaretin ne kadar çok olduğuyla ölçülür. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  D-8 Genel Sekreteri Musavi'nin Ziyaretleri

  D-8 Genel Sekreteri Musavi'nin Ziyaretleri

  8 Genel Sekreteri Musavi, Adana'da: - "İnşallah Adana'da yaptığımız toplantılar vesilesiyle D-8'de daha ileriye taşıyabileceğimiz işbirlikleri oluşur" Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Seyyid Ali Muhammed Musavi, "İnşallah Adana'da yaptığımız toplantılar vesilesiyle D-8'de daha ileriye taşıyabileceğimiz işbirlikleri oluşur" dedi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

 

  'Tecrübe Konuşuyor' Adana'da

  "Tecrübe Konuşuyor" Adana'da

  Tecrübe Konuşuyor projesinin son ayağı Adana'da, ünlü Spor Spikeri Orhan Ayhan ve Ses Sanatçısı Orhan Hakalmaz'ın katılımıyla gerçekleşti. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Çü Su Ürünleri Fakültesi'nde Dekanlık Devir Teslim Töreni Yapıldı

  Çü Su Ürünleri Fakültesi'nde Dekanlık Devir Teslim Töreni Yapıldı

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi’nde devir teslim töreni yapıldı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Yabancı Uyruklu Araştırıcılar Çü Laboratuvarlarını Tercih Ediyor

  Yabancı Uyruklu Araştırıcılar Çü Laboratuvarlarını Tercih Ediyor

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü’nde yer alan laboratuvarlar uluslararası araştırıcıların gözde laboratuvarları arasında. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Çü Kozan Myo'da Devir Teslim Töreni

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kozan Meslek Yüksekokulu’nda devir teslim töreni yapıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Sarıçam'a Yürüyüş Parkuru ve Spor Alanı

  Sarıçam Belediyesi’nin Kozan Yoluna cephe olarak açılan yürüyüş parkuruna modern bir görünüm kazandırmak için başlattığı çalışma ilerliyor. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Başbakan Davutoğlu Adana'da

  Davutoğlu: (3) "Artık sağlıkta Türkiye büyük bir devrim gerçekleştirdi ve bu devrimin sonucunda sağlık hizmeti ihraç eder duruma geldi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Adana'da

  Davutoğlu: (1) "Balkanlar, Karadeniz ve Ortadoğu coğrafyaları bölünürken, kimlikler parçalanırken bizim Türkiye’de milli birliği, beraberliği ve millet olma kimliğini, beraber olma kimliğini, her türlü mezhebi ve etnik ayrımı bir kenarda bırakarak, 77 milyon vatandaşın eşitliği, kimliğini, ilkesini savunmamız lazım. Bizim Çözüm Süreci’nden kastettiğimiz budur, Alevi Sünni kardeşliğinden kastettiğimiz budur" "Benim tanıdığım hiçbir Adanalı da pasif ve edilgen olmamıştır. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  MHP Ceyhan'da Semih Aksoy Güven Tazeledi

  MHP Ceyhan'da Semih Aksoy Güven Tazeledi

  Adana’nın Ceyhan ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Teşkilatının olağan kongresi yapıldı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Turunçgillerde Uluslararası Rekabet Arttırılmaya Çalışılacak

  Turunçgillerde Uluslararası Rekabet Arttırılmaya Çalışılacak

  Turunçgillerde uluslararası rekabet arttırılmaya çalışılacak- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen "Turunçgillerde İhracat Yapısının Hedef Ülkeler Açısından İncelenmesi ve İhracat Desteklerinin Uluslararası Rekabet Gücüne Etkilerinin Değerlendirilmesi Projesi" başladı- Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kaçmaz: "Bu proje kapsamında yaş meyve sebze ihracatçı birliklerine kayıtlı turunçgil ihracatçılarının sektörde yaşadıkları sorunlar belirlenerek çözüm önerileri ortaya (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Ç.Ü Öğrenci Konseyi Başkan Can'ı Ziyaret Etti

  Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Hasan Mert Sarıkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Yusuf Abice ve Seyfettin Orhan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can'ı ziyaret ettiler. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Turunçgillerde Uluslararası Rekabet Arttırılmaya Çalışılacak

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen “Turunçgillerde İhracat Yapısının Hedef Ülkeler Açısından İncelenmesi ve İhracat Desteklerinin Uluslararası Rekabet Gücüne Etkilerinin Değerlendirilmesi Projesi" başladı Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kaçmaz: "Bu proje kapsamında yaş meyve. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  "Tecrübe Konuşuyor Projesi"nin Son Ayağı Adana'da Gerçekleşecek

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yürüttüğü "Tecrübe Konuşuyor Projesi"nin kapsamında gençler, spor spikeri Orhan Ayhan ve ses sanatçısı Orhan Hakalmaz ile bir araya gelecek. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Dünyaca Ünlü Tenor Ünüşan Kuloğlu'ndan Diplomatik Konser ve Masterclass

  Dünyaca Ünlü Tenor Ünüşan Kuloğlu'ndan Diplomatik Konser ve Masterclass

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) dünyaca ünlü isimleri öğrencileri ile buluşturmaya devam ediyor. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Avrupa Birliği'nin Komşuları ile İlişkileri Masaya Yatırıldı

  Avrupa Birliği'nin Komşuları ile İlişkileri Masaya Yatırıldı

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), Ankara Üniversitesi Jean Monnet Kürsüsü’nün konferans dizilerinden 'Avrupa Birliği’nin Komşuları ile İlişkileri: Türkiye ve AB İlişkileri' konferansına ev sahipliği yaptı. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Narkotim Projesi' Başladı - Adana/mersin/

  Narkotim Projesi" Başladı - Adana/mersin/

  "Narkotim" polisleri göreve başladı- Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 11 pilot ilde uygulanan "Narkotim Projesi" Adana'da hayata geçirildi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından "Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı" kapsamında yürütülen çalışmalara ek olarak geliştirilen ve uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğinin önlenmesi amacıyla hayata geçirilen "Narkotim Projesi" için Adana'da tören düzenlendi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Narkotimler ile Uyuşturucuyla Daha Etkin Mücadele Edilecek

  Narkotimler ile Uyuşturucuyla Daha Etkin Mücadele Edilecek

  Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi tarafından hazırlanan 'Narkotim Projesi' 11 pilot ilde eş zamanlı hayata geçirildi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  "Narkotim Projesi" Adana'da Hayata Geçirildi

  Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 11 pilot ilde uygulanan "Narkotim Projesi" Adana'da hayata geçirildi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Çukurova Acil Tıp Günleri Başladı

  Çukurova Acil Tıp Günleri Başladı

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı tarafından gerçekleştirilen Acil Tıp Günleri'nin 4.sü akademisyenlerin katılımıyla başladı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ortaokulda Toplu Taciz Skandalı

  Ortaokulda Toplu Taciz Skandalı

  Adana'da 7. sınıf öğrencisi kız çocuğu, kıyafetini değiştirirken 10 erkek öğrencinin tacizine uğradığını iddia etti. Olayla ilgili, 10 öğrenci gözaltına alındı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ortaokulda Taciz İddiası

  Ortaokulda Taciz İddiası

  Adana’da 7. sınıf öğrencisi kız çocuğu, beden eğitimi dersinde kıyafetini değiştirirken erkek öğrencilerin tacizine uğradığını iddia etti. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Suriyeliler Ölü Balıkları Topladı

  Suriyeliler Ölü Balıkları Topladı

  Adana'daki Seyhan Nehrinde oksijen yetersizliği nedeniyle karaya vuran ölü balıklar Suriyeliler tarafından toplanıp götürüldü. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Suriyeliler Kıyıya Vuran Ölü Balıkları Topladı

  Suriyeliler Kıyıya Vuran Ölü Balıkları Topladı

  Adana'da oksijen yetersizliği nedeniyle karaya vuran ölü balıklar Suriyeliler tarafından toplanıp götürüldü. Polis 'zehirli' diye uyardı ama kimse dikkate almadı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Koşusu'nu 'Bawıkal' Kazandı

  Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Koşusu'nu "Bawıkal" Kazandı

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu”nu A. Hakkı Türkmen’in sahibi olduğu "Bawikal" isimli safkan kazandı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Koşusu'nu Bawıkal Kazandı

  Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen, ''Çukurova Üniversitesi Rektörlük Kupası'' koşusunu Bawıkal kazandı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Dış Güçler Barış İstemiyor

  Dış Güçler Barış İstemiyor

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl eski Başkanı Avukat Mehmet Sağlam, dış güçlerin Türkiye’deki barış sürecini istemediğini söyledi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 23:37:16. #1.12#