SON DAKİKA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Çukurova Üniversitesi Haberleri

 • 17:43Yalovalı Raketler Başarıya DoymuyorYalovalı Raketler Başarıya DoymuyorTürkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda Yalova Belediyespor’un raketleri İbrahim ve Ziver Gündüz kardeşler 4 kupa kazanarak organizasyona damga vurdu.
 • 15:03KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu: "Yeni Hükümete Yüzümüzün Akı ile Bir Miras Devrediyoruz"LEFKOŞA (İHA) – KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, devlet televizyonunda katıldığı programda hükümetin icraatlarına değinerek, “İnanıyorum ki, gelecek yeni hükümete yüzümüzün akı ile bir miras devrediyoruz.
 • 14:08Adana'ya, Çiçek Üretimi İçin 66 Bin Liralık DestekAdana'ya, Çiçek Üretimi İçin 66 Bin Liralık DestekAdana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Borsası, Çiçekli-Aflak Kırsal Kalkınma Kooperatifi, Hollanda Çiçek Borsası’nda faaliyet gösteren IQ Flowers, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Garden Quala’nın birlikte yürüttüğü, 'Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Pazarlaması İçin Fizibilite Çalışması' isimli projeye, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 66 bin liralık destek verdi.
 • 11:54Mezuniyet Töreninde Evlenme TeklifiMezuniyet Töreninde Evlenme TeklifiÇukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014-2015 Eğitim öğretim yılını başarı ile bitiren 227 hekim için mezuniyet töreni düzenledi.
 • 11:49Adana Çiçek Diyarı OlacakAdana Çiçek Diyarı OlacakAdana Büyükşehir Belediyesi’nin öncülük ettiği “Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Pazarlaması İçin Fizibilite Çalışması” isimli projeye, Çukurova Kalkınma Ajansı 66 bin liralık destek verdi.
 • 11:23Suriyeli Küçük Renim İlik Nakli BekliyorSuriyeli Küçük Renim İlik Nakli BekliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Talasemi hastası Renim Abdullah'ın ailesiyle birlikte görüntüsü- Renim Abdullah'ın detay görüntüleri- Renim Abdullah'ın bahçede sallanması- Anne Ayşe Ebiş ile röportaj Suriyeli küçük Renim ilik nakli bekliyor- Osmaniye'de yaşayan Suriyeli çift, 2,5 yıldır talasemi ile mücadele eden 4 yaşındaki kızları Renim'in ilik nakli ile sağlığına kavuşmasını umut ediyor- Anne Ayşe Ebiş: - "Renim bir kere güldüğünde dünyalar benim oluyor.
 • 11:10Suriyeli Küçük Renim İlik Nakli BekliyorÜlkelerindeki savaştan kaçarak, Osmaniye'ye yerleşen Suriyeli çiftin 2,5 yıldır talasemi tedavisi gördüğü 4 yaşındaki kızları Renim, ilik nakli bekliyor.
 • 14:43Caner CindorukCaner CindorukÇukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunun olan Caner Cindoruk, Hanımın Çiftliği dizisindeki Kemal karakteriyle tanınır. Dizideki başarılı performansı oyuncuya pek çok dizi ve sinema filminin kapısını açar. Firar ve Aramızda.
 • 15:44İha Adana Bölge Müdürü Adnan Kulak'ın Acı Günüİha Adana Bölge Müdürü Adnan Kulak'ın Acı Günüİhlas Haber Ajansı (İHA) Adana Bölge Müdürü Adnan Kulak’ın amcası Şükrü Kulak kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etti.
 • 11:08Adana Protokolü Aosb'nin İftarında BuluştuAdana Protokolü Aosb'nin İftarında BuluştuAdana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığı, sanayicileri ve kent protokolünü geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde bir araya getirdi.
 • 14:54Talasemi Farkındalık PaneliTalasemi Farkındalık PaneliAdana’da “Talasemi ve Orak Hücre Hakkında Bilmemiz Gerekenler, Güncel Tedavi Yöntemleri, Engelli Hakları ve Farkındalık” konulu bir panel düzenlendi.
 • 13:41Çukurova Üniversitesi'nde Rektöre 82, Müteaahide 47 Yıl Hapis İsteniyorÇukurova Üniversitesi'nde Rektöre 82, Müteaahide 47 Yıl Hapis İsteniyorÇukurova Üniversitesi'nin (ÇÜ) eski rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nun da aralarında bulunduğu 48 sanığın 'İhaleye fesat karıştırma ve rüşvet' iddialarıyla 82 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, rüşvet verdiğini itiraf eden müteahhit cezada indirimi istedi.
 • 12:21Çü'de Mezuniyet CoşkusuÇü'de Mezuniyet CoşkusuÇukurova Üniversitesi’nde 2014-2015 eğitim öğretim yılını tamamlayan İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencileri düzenlenen törenle keplerini havaya fırlattı.
 • 12:05Karaisalı Belediyesi'nden 'Yakağan'la Mücadele Araştırmasına DestekKaraisalı Belediyesi'nden 'Yakağan'la Mücadele Araştırmasına DestekÇukurova Üniversitesi Karaisalı Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Dr. Hakan Kavur’un bölgede yakağan olarak bilinen tatarcık sineğini araştırması için başlatacağı çalışmaya Karaisalı Belediyesi ulaşım ve lojistik destek sağlayacak.
 • 10:19Bebeklerde Kalp Hastalığı Anne Karnında Tespit EdilebiliyorBebeklerde Kalp Hastalığı Anne Karnında Tespit EdilebiliyorKalp Damar ve Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Poyrazoğlu, yeni doğan bebeklerde kalp hastalığı görülme sıklığının arttığı yönünde bir izlenim olduğunu söyledi.
 • 12:46Çelikcan Yüksek Lisans Diplomasını AldıÇelikcan Yüksek Lisans Diplomasını AldıYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden yüksek lisans diplomasını aldı.
 • 12:45Çü Devlet Konservatuvarı Öğrencilerine ÖdülÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin Antalya ve Bulgaristan'ın Sofya şehrinde gerçekleştirilen yarışmalardan ödülle döndükleri bildirildi.
 • 12:45Çü'de İş Sağlığı ve Güvenliği EğitimiÇukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) iş sağlığı ve güvenliği eğitimi düzenlendi.
 • 11:35Oruç Tutanlar, Sağlık ve Dengeli Beslenmeli'Oruç Tutanlar, Sağlık ve Dengeli Beslenmeli'Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi diyetisyeni Tuğçe Özakçaoğlu, oruç tutan kişilerin rutin beslenme kurallarının dışına çıkmadan, sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı oluşturması gerektiğine dikkat çekti.
 • 10:47Neü Erasmus'ta Polonya ile AnlaştıNeü Erasmus'ta Polonya ile AnlaştıPolonya University of Applied Sciences (Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) Rektörü Ord. Prof. Dr. Miroslaw Pawlak ve beraberindeki heyet Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i makamında ziyaret etti.
 • 17:32Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: Karpuzu Küçültüp, İhracatı BüyütebilirizYüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: Karpuzu Küçültüp, İhracatı BüyütebilirizKarpuz üretiminde dünyada Çin’den sonra 2. sıradaki Türkiye'nin yıllık 6 milyon ton dolayındaki üretime rağmen yeterli miktarda ihracat gerçekleştiremediği bildirildi.
 • 14:19Karpuz Küçülürse, İhracat BüyüyecekKarpuz Küçülürse, İhracat BüyüyecekKarpuz üretiminde dünyada Çin’den sonra 2. sırada bulunan Türkiye, yıllık 6 milyon ton dolayındaki üretime rağmen yeterli miktarda ihracat gerçekleştiremiyor.
 • 15:21ÇÜ'nün Akademik Kadrosu 2 Bin 156'ya UlaştıÇukurova Üniversitesinde profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrosuna atanan 117 öğretim üyesi ile akademik kadro 2 bin 156'ya yükseldi.
 • 14:57Sağlıklı Bir Oruç İçin Mutlaka Sahura Kalkın'Sağlıklı Bir Oruç İçin Mutlaka Sahura Kalkın'Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Diyetisyeni Filiz Parlatır, Ramazan ayında daha sağlıklı oruç tutulabilmesi için mutlaka sahura kalkılması gerektiğini vurguladı.
 • 14:22Besyo Öğrencilerinin Kürek Sporuna İlgisi ArtıyorBesyo Öğrencilerinin Kürek Sporuna İlgisi ArtıyorKürek Federasyonu Adana İl Temsilcisi Harun Tosun, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencilerinin kürek sporunu seçmeli ders olarak tercih etmelerinin kendilerini umutlandırdığını söyledi.
 • 11:38Başarılı Öğretim Üyeleri İçin Tören DüzenlendiBaşarılı Öğretim Üyeleri İçin Tören DüzenlendiÇukurova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, akademik aşama kaydeden ve kadroya atanan öğretim üyeleri için tören düzenlendi.
 • 16:08Seyhan Belediyesi Veteran Turnuvası TamamlandıSeyhan Belediyesi Veteran Turnuvası TamamlandıSeyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın futbola emek vermiş emektar isimlerin bir araya gelmesi ve kaynaşması adına düzenlenmesini talep ettiği 40 yaş üstü Raftaki Kramponlar Veteran Turnuvası tamamlandı.
 • 15:50Çukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi Konuklarını Ağırlamaya BaşladıÇukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi Konuklarını Ağırlamaya BaşladıÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Türkoloji Araştırma Merkezi bünyesinde 'Çukurova Üniversitesi Adana Halk Kültür Evi' olarak hizmete açılan Adana’nın kültür ve sanat hayatına ev sahipliği yapan mekânın ilk konuğu Prof. Dr. Erman Artun oldu.
 • 11:57Sanayinin Üniversitelileri' Diplomalarını AldıSanayinin Üniversitelileri' Diplomalarını AldıAdana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’deki (AOSB) sanayi tesislerinin nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik kurulan Çukurova Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreni yapıldı.
 • 10:54Hayırseverden Örnek DavranışHayırseverden Örnek DavranışHayırsever Gökhan Akkaş ve Annesi Remziye Akkaş son derece örnek bir davranışa imza atarak babasının, anneannesinin ve dedesinin anısına Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi çocuk kliniklerinin odalarını yeniledi.
 • 16:39Kayseri Kocasinan Masa Tenisinde Türkiye ŞampiyonuKayseri Kocasinan Masa Tenisinde Türkiye Şampiyonu– KAYSERİ'nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Masa Tenisi Kadın Takımı'nın Türkiye Şampiyonu olmasının mutluluğunu yaşadıklarırı söyledi.
 • 16:17Adana'da Üretilen Çiçekler, Hollanda Çiçek Borsası'nda PazarlanacakAdana'da Üretilen Çiçekler, Hollanda Çiçek Borsası'nda PazarlanacakHollanda’dan örneklenen çiçek yetiştiriciliği projesi ile Adana ekonomisine önemli katkı sağlanacak.
 • 16:07ÇÜ Öğrencilerinden Gerçeği Aratmayan TatbikatÇÜ Öğrencilerinden Gerçeği Aratmayan TatbikatÇÜ Sağlık Hizmetleri MYO ile Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneğinin 'Tralli' etkinliği kapsamında yapılan İlk ve Acil Yardım Tatbikatı gerçeğini aratmadı.
 • 15:26Kocasinan Başarılara DoymuyorKocasinan Başarılara DoymuyorKocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Masa Tenisi Bayan Takımı’nın Türkiye Şampiyonu olduğunu müjdeledi.
 • 12:13Adana'dan Hollanda'ya ÇiçekAdana'dan Hollanda'ya ÇiçekAdana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Borsası, Çiçekli-Aflak Kırsal Kalkınma Kooperatifi ve Hollanda Çiçek Borsası’nda faaliyet gösteren IQ Flowers firmasının birlikte yürüttüğü, “Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Pazarlaması İçin Fizibilite Çalışması” isimli projenin, doğrudan faaliyet desteği aşamasıyla ilgili toplantı Adana Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirildi.
 • 18:09Hatay 58 Yaşında 3'üncü Üniversiteyi BitirdiHatay 58 Yaşında 3'üncü Üniversiteyi Bitirdi58 yaşında 3'üncü üniversiteyi bitirdi Hatay'da yaşayan 5 çocuk 2 torun sahibi emekli maliye şefi 58 yaşındaki Hatice Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nü başarıyla bitirerek diplomasını aldı.
 • 17:44Hatay - 58 Yaşında 3'üncü Üniversiteyi BitirdiHatay - 58 Yaşında 3'üncü Üniversiteyi Bitirdi58 yaşında 3'üncü üniversiteyi bitirdi Hatay'da yaşayan 5 çocuk 2 torun sahibi emekli maliye şefi 58 yaşındaki Hatice Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nü başarıyla bitirerek diplomasını aldı.
 • 15:5758 Yaşında Üniversiteden Mezun Oldu58 Yaşında Üniversiteden Mezun OlduHatay'da yaşayan 5 çocuk 2 torun sahibi 58 yaşındaki Hatice Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu.
 • 15:23Güvercinler Çocuk İşçiliğinin Son Bulması İçin UçurulduGüvercinler Çocuk İşçiliğinin Son Bulması İçin UçurulduÇukurova Üniversitesi’nin katkılarıyla, Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla Adana Sevgi Evleri’nde etkinlik düzenlendi.
 • 15:04Yönetici ve Öğretmenlere Mesleki Gelişim SemineriYönetici ve Öğretmenlere Mesleki Gelişim Semineriİl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve İmam Hatip Ortaokullarında görev yapan bütün branşlardaki öğretmen ve idarecilere yönelik olarak düzenlenen “2015 Yılı Mesleki Gelişim Semineri” başladı.
 • 15:01Adana'da Öğretmen ve İdarecilere Mesleki Gelişim Semineriİl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında görev yapan öğretmen ve idarecilere mesleki gelişim semineri verildi.
 • 14:02Ataşbak Türkiye İkincisi Hentbolcuları Kabul EttiAtaşbak Türkiye İkincisi Hentbolcuları Kabul EttiAdana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde gerçekleştirilen Hentbol Kulüplerarası Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olan Gençlikspor Kulübü sporcularının başarısının küçümsenmemesi gerektiğini söyledi.
 • 13:56Türkiye İkincisi Hentbolcular Spor İl Müdürünü Ziyaret EttiTürkiye İkincisi Hentbolcular Spor İl Müdürünü Ziyaret EttiAdana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde gerçekleştirilen Hentbol Kulüplerarası Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olan Gençlikspor Kulübü sporcularının başarısının küçümsenmemesi gerektiğini söyledi.
 • 15:24Çü Dragon Takımı, Rektör Kibar'ı Ziyaret EttiÇü Dragon Takımı, Rektör Kibar'ı Ziyaret EttiMersin’de düzenlenen Dragon Fest 2015 yarışmasına katılan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi dragon ekibi, zorlu rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.
 • 14:16Çukurova Üniversitesi'nde 'Aşk' KonferansıÇukurova Üniversitesi'nde 'Aşk' KonferansıEskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu, Çukurova Üniversitesi’nde (ÇÜ) “aşk” konulu konferans verdi.
 • 16:47Adana Rüveyde Hayata TutunamadıAdana Rüveyde Hayata TutunamadıAdana'da mezuniyet kutlamasından dönerken baraja uçan otomobilden çıkartılan 23 yaşındaki Rüveyda Esma Kıllı, tedavi gördüğü hastanede 3 gün süren yaşam savaşını kaybetti.
 • 15:49Baraja Uçan Araçtan Çıkarılan Rüveyde Hayata TutunamadıBaraja Uçan Araçtan Çıkarılan Rüveyde Hayata TutunamadıAdana'da mezuniyet kutlamasından dönerken baraja uçan otomobilden ağır yaralı çıkartılan Rüveyda Esma Kıllı, tedavi gördüğü hastanede 3 gün sonra can verdi.
 • 15:42Adana'da Aracıyla Baraja Uçan Rüveyde Hayata TutunamadıAdana'da Aracıyla Baraja Uçan Rüveyde Hayata TutunamadıAdana'da mezuniyet kutlamasından dönerken baraja uçan otomobilden çıkartılan Rüveyda Esma Kıllı, tedavi gördüğü hastanede 3 gün süren yaşam savaşını kaybetti.
 • 14:31Rüveyde Hayata TutunamadıRüveyde Hayata TutunamadıAdana'da mezuniyet kutlamasından dönerken baraja uçan otomobilden ağır yaralı çıkartılan 23 yaşındaki Rüveyda Esma Kıllı, tedavi gördüğü hastanede 3 gündür süren yaşam savaşını kaybetti.
 • 13:55Trafik Kazasında Yaralanan Üniversite Öğrencisi Hayatını KaybettiAdana'da mezuniyet töreni dönüşü trafik kazasında yaralanan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencisi Rüveyda Esma Kıllı, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.