SON DAKİKA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Çukurova Üniversitesi Haberleri

 • 18:57 Türkiye Üniversite Sporları Hentbol Kızlar ve Erkekler 1. Lig Maçları Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Hentbol Kız Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Hentbol Kızlar ve Erkekler 1. Lig Maçlarında birinci oldu.
 • 11:59 Üç Yaşında Kanseri Yendi Lösemi tanısı konduktan sonra Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde tedaviye alınan 3 yaşındaki çocuk, 40 günlük yaşam mücadelesini kazanarak sağlığına kavuştu.
 • 11:49 3 Yaşındaki İbrahim'in Hayata Mucize Dönüşü 3 Yaşındaki İbrahim'in Hayata Mucize Dönüşü Adana'daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Hematoloji Kliniği'ne tedavi edilen lösemi hastası 3 yaşındaki İbrahim Kerim Özkan, zatürre olunca solunum yetmezliğiyle yatırıldığı hastanede 40 gün süren yaşam savaşını kazandı.
 • 11:36 Uyuşturucuyla Mücadelede 'Ümit Sizsiniz, Çare Sizsiniz' Uyuşturucuyla Mücadelede 'Ümit Sizsiniz, Çare Sizsiniz' Adana İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bağımlılık yapıcı maddeler ile bağımlılıkla mücadele kapsamında farkındalık oluşturmak için düzenlenen ‘Ümit Sizsiniz, Çare Sizsiniz’ etkinlikleri kapsamında madde bağımlılığı sosyal, hukuki, toplumsal ve idari yönleriyle ele alındı.
 • 11:25 Kan Film Festivali' Yarın Başlıyor Kan Film Festivali' Yarın Başlıyor ‘Kan bağışının önemi’ ile ‘Talasemi ve orak hücre anemi hastalığı’ konularını işleyen kısa film ve kamu spotlarının yarışacağı, toplamda 9 bin 500 lira para ödülü dağıtılacak ‘Kan Film Festivali’ 6-8 Mayıs tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek.
 • 11:14 Göç Dramı Adana'nın Gündeminden Düşmüyor Göç Dramı Adana'nın Gündeminden Düşmüyor Adana Kent Konseyi, Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerini terk edip, Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin eğitim, sağlık, barınma, yasal statü ve güvenlik sorunlarını ve bunların kentlere yansımalarını uluslararası bakış açısıyla ele aldı.
 • 10:47 3 Yaşında Lösemiye Yakalandı 40 Gün Yoğun Bakımda Kalıp Hayata Tutundu 3 Yaşında Lösemiye Yakalandı 40 Gün Yoğun Bakımda Kalıp Hayata Tutundu Şanlıurfalı İbrahim Kerem Özkan 2015 yılında rahatsızlanarak, Diyarbakır'da götürüldüğü bir hastanede Akut Lösemi tanısı kondu.
 • 12:02 Prof. Dr. Haktanır: Çocuğun Gününün En Az Yüzde 60'ı Açık Havada Geçmeli Prof. Dr. Haktanır: Çocuğun Gününün En Az Yüzde 60'ı Açık Havada Geçmeli Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Öğrenci Faaliyetleri Birimi "Renklerin Okula Yolculuğu" konulu konferansı vermesi için Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği ABD öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gelengül Haktanır'ı ağırladı.
 • 12:03 Çü'de Çağdaş 'Tekstil Tasarım Sergisi' Açıldı Çü'de Çağdaş 'Tekstil Tasarım Sergisi' Açıldı Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi 'Çağdaş Tekstil Tasarımında Yüzey Araştırmaları' konulu Tekstil Tasarım Sergisi açtı.
 • 11:42 Lösemi Hastaları İçin Etkinlik Lösemi Hastaları İçin Etkinlik Eğitime Sosyal Katkı Derneği (ESKADE), ‘Küçük Dokunuşlar Hayallerimize Can Verir’ projesi kapsamında Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Onkoloji bölümünde yatan lösemili çocukları ve poliklinikteki hastaları, hastane ortamından biraz da olsa uzaklaştırmak için etkinlik düzenledi.
 • 11:22 Yaş Sebze ve Meyve Sektör Temsilcileri Atb'de Toplandı Yaş Sebze ve Meyve Sektör Temsilcileri Atb'de Toplandı Adana Ticaret Borsası (ATB) Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, üreticilerin Rusya krizinin ardından yaş sebze ve meyve fiyatlarında çok büyük sıkıntılar yaşandığına dikkat çekerek, “Bu olumsuz gidişe dur denilerek üreticilerimiz ekonomik olarak desteklenmelidir” dedi.
 • 10:55 Başkan Sözlü'den Şampiyon Kızlara Altın Ödül Başkan Sözlü'den Şampiyon Kızlara Altın Ödül Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kick boksta ve hentbolda elde ettikleri büyük başarılarla Adana’nın gururu olan bayan sporcuları makamında kabul edip, kutladı.
 • 10:39 Adü Rektörü Bircan, Türkiye-tunus İşbirliği Forumuna Davet Edildi Adü Rektörü Bircan, Türkiye-tunus İşbirliği Forumuna Davet Edildi Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, YÖK Tarafından Düzenlenen Türkiye-Tunus İşbirliği Formuna Davet EdildiProf. Dr. Cavit Bircan, 2-3 Mayıs 2016 tarihleri arasında YÖK tarafından düzenlenen ve İstanbul Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilen II. Tunus-Türkiye Üniversiteleri İşbirliği Forumuna katıldı.
 • 22:23 Çukurova Üniversitesince Şehitler İçin Orman Oluşturuldu Adana'da, Çukurova Üniversitesince terörle mücadelede şehit olan güvenlik güçleri ile terör saldırılarında hayatını kaybeden Adanalılar için fidan dikilerek orman oluşturuldu.
 • 20:34 Ünilig Tenis Final Müsabakaları Başladı Ünilig Tenis Final Müsabakaları Başladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Üniversiteler Spor Liginde (ÜNİLİG) tenis final grubu mücadeleleri ilk günkü karşılaşmalardan görüntüler ÜNİLİG tenis final müsabakaları başladı Marmaris ilçesinde başlayan müsabakalarda, 9 erkek ve 9 bayan takımı mücadele edecek Üniversiteler Spor Liginde (ÜNİLİG) tenis final grubu mücadeleleri, Marmaris'te başladı.
 • 17:35 Ünilig Tenis Final Müsabakaları Başladı Üniversiteler Spor Liginde (ÜNİLİG) tenis final grubu mücadeleleri, Marmaris'te başladı.
 • 14:11 Kan Bağışı Sonrası Her Şehit Adına Bir Fidan Kan Bağışı Sonrası Her Şehit Adına Bir Fidan Çukurova Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri, Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.
 • 13:58 Her Şehit Adına Bir Fidan Diktiler Her Şehit Adına Bir Fidan Diktiler Çukurova Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri, Türk Kızılayı'na kan bağışında bulundu.
 • 12:29 Balede Uluslararası Başarı Balede Uluslararası Başarı Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bale Bölümü Bale Anasanat Dalı öğrencileri, Gürcistan'da düzenlenen Uluslararası Tiflis Chabukiani Bale Yarışması'nda 'En İyi Okul' ödülünü kazandı.
 • 12:27 Çü Öğrencilerine Bale Yarışmasında Çü Öğrencilerine Bale Yarışmasında "En İyi Okul" Ödülü Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bale Bölümü Bale Anasanat Dalı öğrencileri Gürcistan’ın Tiflis şehrinde Uluslararası Tiflis Chabukiani Bale Yarışması’na katılarak “En İyi Okul” ödülünü kazandı.
 • 15:20 Çukurova Üniversitesi'nde Not Sistemi Değişikliğine Yargı Freni Çukurova Üniversitesi'nde Not Sistemi Değişikliğine Yargı Freni Adana'da Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) öğrencilerin sınav notu hesaplamasıyla ilgili yapılan yönetmelik değişikliği, Adana 1'inci İdare Mahkemesi'nce iptal edildi.
 • 13:57 İş Kadınları Podyuma Çıkıyor İş Kadınları Podyuma Çıkıyor Adana iş dünyasının önde gelen kadınları bu kez engelli bireyler yararına düzenlenen defile için podyuma çıkmaya hazırlanıyor.
 • 13:20 Çukurova Üniversitesi'nde Not Sistemi Değişikliğine Yargı Freni Çukurova Üniversitesi'nde Not Sistemi Değişikliğine Yargı Freni Çukurova Üniversitesi'nde not sistemi değişikliğine yargı freniAdana'daki Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) öğrencilerin sınav notu hesaplamasıyla ilgili yapılan yönetmelik değişikliği, Adana 1'inci İdare Mahkemesi'nce iptal edildi.
 • 12:16 Çukurova Üniversitesi'nde Not Sistemi Değişikliğine Yargı Freni Çukurova Üniversitesi'nde Not Sistemi Değişikliğine Yargı Freni Yaklaşık 52 bin öğrencinin eğitim gördüğü Çukurova Üniversitesi'nde içerisinde fakülte dekanlarının da bulunduğu Senato üyeleri, 24 Mart 2015'te toplanarak öğrencilerin sınav notu hesaplamasını düzenleyen 'Bağıl Değerlendirme Yönergesi'nde değişikliğe gitti.
 • 11:54 Çukurova Üniversitesi'nde Not Sistemi Değişikliğine Yargı Freni Çukurova Üniversitesi'nde Not Sistemi Değişikliğine Yargı Freni Adana'daki Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) öğrencilerin sınav notu hesaplamasıyla ilgili yapılan yönetmelik değişikliği, Adana 1'inci İdare Mahkemesi'nce iptal edildi.
 • 11:42 Misis'te Bahar Kazıları Başlıyor Misis'te Bahar Kazıları Başlıyor Yüreğir Belediyesi ile Adana Arkeoloji Müzesi, Roma İtalyan Ulusal Araştırma Merkezi ve Pisa Üniversitesi işbirliğinde yürütülen 2016 Bahar Dönemi Arkeolojik Kazıları, Misis’te 2 Mayıs Pazartesi günü başlayacak.
 • 01:02 Askon'dan 'İslam'da Ticaret Ahlakı' Paneli Adana’da önemli ilim adamları, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından düzenlenen “İslam’da Ticaret Ahlakı” konulu panelde konuştu.
 • 22:23 Ömer Çelik - Çü'de Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni - Adana GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten görüntüler Salondakilerden görüntüler Çelik'in açıklamaları Temel atma merasiminden görüntü Plaket verilmesi ÇÜ'de temel atma ve toplu açılış töreni (2) AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik: "DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet'in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde ulusal, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerin en önemli görevleri arasındadır" "Ulusal sınırlarımız Misak-ı Milli'dir ama entellektüel sınırlarımız, manevi sınırlarımıza baktığınızda, şehitlerimizin olduğu her yer bizim manevi ve entellektüel sınırımızdır" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet'in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde ulusal, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerin en önemli görevleri arasındadır" dedi.
 • 19:54 Bakan Sarı ve Çelik, Adana'da Temel Atma ve Toplu Açılış Törenine Katıldı Bakan Sarı ve Çelik, Adana'da Temel Atma ve Toplu Açılış Törenine Katıldı Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Çukurova Üniversitesi'nce yapımı tamamlanan 12 tesisin açılışı ve Dr. Feyyaz Etiz Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi'nin temel atma törenine katıldı.
 • 19:20 Çü'de Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni (2) AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet'in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde ulusal, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerin en önemli görevleri arasındadır" dedi.
 • 19:15 Adana'da 160 Milyon Liralık Açılış ve Temel Atma Töreni Adana'da 160 Milyon Liralık Açılış ve Temel Atma Töreni Adana'da 160 milyon liralık açılış ve temel atma töreniÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adana'daki Çukurova Üniversitesi'nde 160 milyon liralık bütçeyle yaşama geçirilen 12 tesisin açılışını yapıp, bir sağlık merkezinin de temelini attı.
 • 18:55 Çukurova Üniversitesi'ne Sağlık Alanında 160 Milyonluk Dev Yatırım Çukurova Üniversitesi'ne Sağlık Alanında 160 Milyonluk Dev Yatırım ADANA (İHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet’in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşı olduğu bir dönemde ulusal barışımızı, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerimizin en önemli görevleri arasındadır” dedi.
 • 18:27 Çü'de Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni (1) Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Türkiye'de 2002'ye kadar sadece 76 üniversite varken AK Parti iktidarınca 117 üniversite daha inşa edilerek bu sayının 193'e ulaştırıldığını söyledi.
 • 18:00 Adana'da 160 Milyon Liralık Açılış ve Temel Atma Töreni Adana'da 160 Milyon Liralık Açılış ve Temel Atma Töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adana'daki Çukurova Üniversitesi'nde 160 milyon liralık bütçeyle yaşama geçirilen 12 tesisin açılışını yapıp, bir sağlık merkezinin de temelini attı.
 • 14:38 İslam Perspektifinden Hukuk/yargı-ahlak İlişkisi Sempozyumu Adana'da Yapıldı İslam Perspektifinden Hukuk/yargı-ahlak İlişkisi Sempozyumu Adana'da Yapıldı Bu yıl 13. düzenlenen İslam Hukuku Anabilimdalı Koordinasyon Toplantısı ve İslam Perspektifinden Hukuk/Yargı-Ahlak İlişkisi Sempozyumu’na Adana ev sahipliği yaptı.
 • 13:45 Köse: İnsanlarda Görülen Hastalıkların Yüzde 61'i Hayvan Kökenli Köse: İnsanlarda Görülen Hastalıkların Yüzde 61'i Hayvan Kökenli Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, 30 yıldır yapılamayan Veteriner Hekimlikte Uzmanlık Eğitimi ile ilgili yönetmeliğin vakit geçirilmeden yayınlanmasını istedi.
 • 10:59 Tedavi İçin Gittiği Hastanede Öldü, 3 Kişinin Hayatını Kurtardı Tedavi İçin Gittiği Hastanede Öldü, 3 Kişinin Hayatını Kurtardı Tedavi olmak için gittiği hastanede beyin kanaması geçirip yaşamını yitiren Müfide Taşyürek'in ailesince bağışlanan böbrekleri ve karaciğeri, 3 kişiyi yaşama bağladı.
 • 15:13 "Gönüllülük ve Proje Deneyimleri"ni anlattı Çukurova Üniversitesi İİBF Bütçe ve Mali Planlama Anabilim Dalı Başkanı Y. Doç. Dr. İsmail Güneş, Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine " Gönüllülük ve Proje Deneyimleri"ni anlattı.
 • 14:52 Sumbas'ta Mera Açılışı Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde mera açılışı yapıldı.
 • 14:46 Suriyeli Üniversite Öğrencisinin Dolandırıldığı İddiası Çukurova Üniversitesinde öğrenim gören Suriyeli bir öğrenciyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan polis memuru, 2 yıl 9 ay 10 gün hapis ve 2 bin 200 lira adli para cezasına mahkum edildi.
 • 11:20 Azerbaycanlı Doktorlara 'Çocuklarda İleri Yaşam Kursu' Azerbaycanlı Doktorlara 'Çocuklarda İleri Yaşam Kursu' Adana'daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Rıza Dinçer Yıldızdaş ve Çocuk Acil Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Azerbaycan Tıp Üniversitesi'nde uygulamalı olarak çocuklarda ileri yaşam desteği kursu verdi.
 • 10:15 Tarım Makinalarında Uygulamalı Eğitim Tarım Makinalarında Uygulamalı Eğitim Adana Sanayi Odası (ADASO) ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü arasında uygulamalı eğitim işbirliği protokolü imzalandı.
 • 13:10 Karaman'da "Elma" Paneli Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri Ahmet Akman, Türkiye'nin ılıman iklimi ve sahip olduğu gen kaynaklarıyla dünyanın en önemli elma üreticileri arasında yer aldığını belirterek, "Buna rağmen, ülkemiz bu potansi·yeli· yeteri· kadar değerlendi·rememekte ve elma üreti·mi·ni·n çok az bi·r kısmını i·hraç edebi·lmektedi·r." dedi.
 • 12:44 Teleskopla Gökyüzünü İncelediler Teleskopla Gökyüzünü İncelediler Hatay'ın Arsuz İlçe Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Astronomi Öğretmen Seminerleri buluşmalarından sonra vatandaşlar teleskoplarla gökyüzünü inceledi.
 • 09:35 Mimar Bahadır Kul, Proje Deneyimlerini Öğrencilere Aktardı Mimar Bahadır Kul, Proje Deneyimlerini Öğrencilere Aktardı Mimar Bahadır Kul, proje deneyimlerini ’Architecture Career’ etkinliğinde Çukurova Üniversitesi öğrencileriyle paylaştı.
 • 11:21 Askon "İslam'da Ticaret Ahlakı" Konulu Panel Düzenliyor Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı işbirliğiyle “İslam’da Ticaret Ahlakı” konulu panel düzenleyecek.
 • 14:31 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Hastanesinde tedavi gören çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama düzenlendi.
 • 15:06 Üniversiteli Kıza Şantajla Tecavüz Eden Sahte Doktor Evlenmek İstemiş Üniversiteli Kıza Şantajla Tecavüz Eden Sahte Doktor Evlenmek İstemiş Adana'da kendisini doktor olarak tanıtıp 20 yaşındaki üniversite öğrencisine şantajla tecavüz etmekten mahkemeye çıkan Mustafa Ö. "Tecavüz yok. Onunla evlenme kararı almıştık." dedi.
 • 14:08 Adana'daki Cinsel İstismar Davası Adana'da kendisini psikiyatr olarak tanıttığı üniversite öğrencisi kıza "cinsel istismar, şantaj, yağma, tehdit ve hakarette" bulunduğu iddiasıyla hakkında 27 yıl hapis cezası talebiyle dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 13:14 Adana'dan Hollanda'ya Çiçek İhracatı Adana'dan Hollanda'ya Çiçek İhracatı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün öncülük ettiği Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Projesi’nde, Sarıçamlı köylülerin yetiştirdiği rengarenk çiçeklerin hasadı ve Hollanda’ya ihracı devam ediyor.