SON DAKİKA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Çukurova Üniversitesi Haberleri

16:14
Cihan Demir, Lilly İlaç Diyabet Satış Direktörü Oldu Lilly'de 2000 yılından bu yana satış, pazarlama ve kurumsal ilişkiler fonksiyonlarında çeşitli pozisyonlarda çalışan Cihan Demir, Lilly İlaç Diyabet Satış Direktörü görevine getirildi.
11:00
Çevreci Yarışmaya Rekor Başvuru Rönesans Holding tarafından düzenlenen 'Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" adlı proje yarışmasına rekor sayıda başvurunun yapıldığı açıklandı.
Çevreci Yarışmaya Rekor Başvuru
15:55
Karayolu Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı Adana’da, “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında Vali Mustafa Büyük başkanlığında gerçekleştirilen “Karayolu Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu” toplantısında, trafik konusunda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri tüm ayrıntılarıyla masaya yatırıldı.
Karayolu Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu Toplantısı
13:31
Adana'dan 5 Sporcu Hentbol Milli Takımı Hazırlık Kampına Çağrıldı Adana Gençlikspor Kulübünden 5 sporcu, U15 Hentbol Milli Takım hazırlık kampı için Ankara'ya gitti.
10:48
Ak Parti'de Akyol İsmi Geçiyor AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nda, milletvekili aday adaylığı için Bedirhan Akyol'un isminin konuşulduğu iddia ediliyor.
Ak Parti'de Akyol İsmi Geçiyor
10:43
Adana'dan 5 Hentbolcu Milli Takım Kampına Gitti Adana Gençlikspor Kulübünden 5 sporcu, U15 Hentbol Milli Takım Hazırlık Kampı için Ankara'ya gitti.
10:34
Çevreci Yarışmaya Rekor Başvuru Rönesans Holding’in yeni ve özgün fikirlere sahip üniversiteli gençleri sektöre kazandırmak amacıyla, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” çağrısıyla düzenlediği proje yarışmasına rekor başvuru yapıldı.
Çevreci Yarışmaya Rekor Başvuru
17:58
Kanserle Mücadalede Aile Bağlarının Önemi 'Bağları Kuvvetlendiriyoruz' projesi ile kanserle mücadelede, aile bağlarını ve çocukları psiko-sosyal olarak desteklemenin önemine dikkat çekildi.
Kanserle Mücadalede Aile Bağlarının Önemi
13:06
Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar Projesi Adana'da Başladı Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar Projesi, Adana merkez ve ilçelerinde başladı.
Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar Projesi Adana'da Başladı
12:12
Mengütay: Adana, Kış Antrenmanı ve Yarışları İçin Vaz Geçemeyeceğimiz Bir Merkez Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay, Adana’nın, kış antrenmanı ve yarışları için vaz geçemeyecekleri bir merkez olduğunu söyledi.
Mengütay: Adana, Kış Antrenmanı ve Yarışları İçin Vaz Geçemeyeceğimiz Bir Merkez
11:46
5 Günde 40 Saat Mikrocerrahi Eğitimi Aldılar Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği çatısı altında Çukurova Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniği tarafından organize edilen “23. Temel Mikrocerrahi Kursu” Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
5 Günde 40 Saat Mikrocerrahi Eğitimi Aldılar
11:06
Adana Boşnakları 20. Yılını Kutladı Adana’da, 25 Ocak 1995 yılında kurulan Adana Bosna Kardeşlik, Yardımlaşma ve Kültür Derneği, 20. yaşını düzenlenen "Dayanışma Gecesi" ile kutladı.
Adana Boşnakları 20. Yılını Kutladı
10:41
Kano Federasyonu Adana'dan Vazgeçmiyor Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, Adana’nın kış antrenmanı ve yarışları için vazgeçemeyecekleri bir merkez olduğunu söyledi.
Kano Federasyonu Adana'dan Vazgeçmiyor
14:30
Reyhanlı Mps Hastası Minik Döne'nin Yaşamı, Alamadığı İlaca Bağlı Mps hastası minik Döne'nin yaşamı, alamadığı ilaca bağlı Ferhat DERVİŞOĞLU/ KUMLU (Hatay), (DHA)- HATAY'ın Kumlu İlçesi'nde yaşayan Nazan ve Haydar Hünkar çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olan 7 yaşındaki Döne, dünyada ender görülen genetik Mukopolisakkaridoz (MPS) Tip 4-A hastalığı ile mücadele ediyor.
Reyhanlı Mps Hastası Minik Döne'nin Yaşamı, Alamadığı İlaca Bağlı
13:16
Gençlik Spor İl Müdürü Hadi, Yeni Stadın İnşaatını Gezdi Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Sarıçam ilçesi Çukurova Üniversitesi Balcalı mevkiinde yapımı süren yeni statta incelemelerde bulundu.
13:14
Mps Hastası Minik Döne'nin Yaşamı, Alamadığı İlaca Bağlı Hatay'ın Kumlu İlçesi'nde yaşayan Nazan ve Haydar Hünkar çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olan 7 yaşındaki Döne, dünyada ender görülen genetik Mukopolisakkaridoz (MPS) Tip 4-A hastalığı ile mücadele ediyor.
Mps Hastası Minik Döne'nin Yaşamı, Alamadığı İlaca Bağlı
12:32
Adana'da Yapımı Süren 33 Bin Kişilik Stat Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hadi: "Fiziki olarak yüzde 20’si tamamlanan 33 bin kişilik stat 2016 yılının başlarında hizmete girecek"
Adana'da Yapımı Süren 33 Bin Kişilik Stat
11:02
Mobil Uygulamalarla 'Okur' Kelimesinin Yerini 'Kullanıcı' Aldı Çukurova Üniversitesi(ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi Can Kızgındemir tarafından “Editoryal Tasarımın Gelişimi ve Mobil Uygulamaları” konulu konferans verildi.
10:36
Yeni Stadın İnşaatı Hızla Sürüyor Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Sarıçam İlçesi, Çukurova Üniversitesi Balcalı mevkinde yapımı süren yeni statta incelemelerde bulundu.
Yeni Stadın İnşaatı Hızla Sürüyor
10:18
Kızgındemir: "Tablet Teknolojisi Okuyucu Alışkanlıklarını Değiştirdi" Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi Can Kızgındemir tarafından “Editoryal Tasarımın Gelişimi ve Mobil Uygulamaları” konulu konferans verildi.
Kızgındemir: 'Tablet Teknolojisi Okuyucu Alışkanlıklarını Değiştirdi'
10:17
Doku ve Organ Nakli Yapabilecek Doktor Yetiştiriyorlar Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği çatısı altında Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Plastik Cerrahi Kliniği tarafından düzenlenen “23. Temel Mikrocerrahi Kursu” kapsamında Adana’ya gelen kendi branşında tanınmış cerrahlar, araştırıcılara özel laboratuarlarda birebir dersler vererek doku ve organ nakillerinde uygulanan tekniklerde pratik kazanmalarını sağladı.
Doku ve Organ Nakli Yapabilecek Doktor Yetiştiriyorlar
12:57
2,28'lik Suriyeli Cuma'nın, Çadır Kentte Zorlu Yaşamı Ülkesindeki olaylar nedeniyle Osmaniye'deki konaklama tesisinde kalan 2,28 cm boyundaki Suriyeli Cuma, "İnsanlar ilgi gösteriyor fakat gerçeklerle ben yüzleşiyorum" dedi.
2,28'lik Suriyeli Cuma'nın, Çadır Kentte Zorlu Yaşamı
11:37
Umut, İngiltere'den Getirilen Damarla Yaşama Tutundu Adana'da kalp hastası 1.5 yaşındaki Umut Miraç Baysal, İngiltere'de yaşamını yitiren 8 yaşındaki bir çocuktan alınan damarın nakliyle sağlığına kavuştu.
Umut, İngiltere'den Getirilen Damarla Yaşama Tutundu
11:36
2,28'lik Suriyeli Cuma'nın Çadır Kentte Zorlu Yaşamı Ülkesindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Osmaniye'deki konaklama tesisinde kalan 2 metre 28 santimetre boyundaki Suriyeli Cuma Türkmen çadır kentte uzun boyunun dezavantajını yaşıyor Türkmen: "Sağlık sorunlarımdan sonra en büyük sorunum bedenime uygun kıyafet bulamamak, mesela 56 numara ayakkabı kullanıyorum" "Toplu mekanlarda, yemek ve televizyon izlemek için uygun tabure ve koltuk bulmakta güçlük çekiyorum.
11:17
Adana'lı Umut, İngiltere'den Getirilen Damarla Yaşama Tutundu Adana'da kalp hastası 1.5 yaşındaki Umut Miraç Baysal, İngiltere'de yaşamını yitiren 8 yaşındaki bir çocuktan alınan damarın nakliyle sağlığına kavuştu.
Adana'lı Umut, İngiltere'den Getirilen Damarla Yaşama Tutundu
16:10
Kano Milli Takımı Seçmeleri Yapıldı Kano Federasyonu faaliyet programında yer alan "Kano Milli Takım Seçmeleri" Seyhan Baraj Gölü, Çukurova Üniversitesi Kayıkhanesinde gerçekleştirildi.
Kano Milli Takımı Seçmeleri Yapıldı
15:45
Kano Milli Takımı Seçmeleri Adana'da Yapıldı Kano Federasyonu Başkanı Mengütay: "Çok uzun süreli bir kamp eğitim programımız var. Sporcuların monotonluktan dolayı performans düşüşüne fırsat vermek istemiyoruz.
14:42
Vali Yardımcısı Çakır'dan "Okuma Alışkanlığı ve Kişilik Gelişimi" Konferansı Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, çocuklara kitapları sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırabilmek için onlara göre hazırlanmış, pedegojik anlamda gözden geçirilmiş kitaplardan verilmesi gerektiğini söyledi.
Vali Yardımcısı Çakır'dan 'Okuma Alışkanlığı ve Kişilik Gelişimi' Konferansı
14:10
Burç Okulları Masa Tenisinde Adana Şampiyonu Oldu Adana Özel Burç Çukurova Ortaokulu, ortaokullar arası yapılan masa tenisi turnuvasında ‘Küçük Erkekler Kategorisi’nde Adana şampiyonu oldu.
14:06
Çukurova Üniversitesi'nde Taşıt Pulu Sistemine Geçiliyor Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Trafik Kurulu, kampüs içerisinde yaşanan ve sıkça şikâyetlere konu olan trafik sorununa çözüm bulmak amacıyla taşıt pulu sistemine geçilmesi yönünde karar aldı.
Çukurova Üniversitesi'nde Taşıt Pulu Sistemine Geçiliyor
13:31
Kano Milli Takımı Seçmeleri Seyhan'da Kano Milli Takımı seçmeleri yarın ve pazar günü Seyhan Baraj Gölünde gerçekleştirilecek.
11:34
Kano Milli Takımı Seçmeleri Adana'da Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, hava koşulları ve göl olarak durgun su sporlarında Türkiye’de ideal tesislere sahip olduklarını, Türkiye’de kano ve kürek sporu yapanların gözünün Adana’da olduğunu söyledi.
Kano Milli Takımı Seçmeleri Adana'da
11:17
Balcalı'da 9 Ayda 27 Erişkin Kemik İliği Nakli Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Erişkin Kemik İliği Transplantasyonu Merkezi 9 ay içerisinde gerçekleştirdiği 27 nakille özellikle kanser hastalarının tedavisine yönelik alanda bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap veriyor.
Balcalı'da 9 Ayda 27 Erişkin Kemik İliği Nakli
11:14
Geleceğin Moda Tasarımcıları Kültür ve Sanat Gezisinde Buluştu Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım bölümü tarafından “Gaziantep’e Teknik, Kültür ve Sanat Gezisi” düzenlendi.
Geleceğin Moda Tasarımcıları Kültür ve Sanat Gezisinde Buluştu
14:43
Çukurova Üniversitesinde Mikrocerrahi Kursu Başladı Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği çatısı altında, ÇÜ Plastik Cerrahi Kliniği tarafından düzenlenen 23. Temel Mikrocerrahi Kursu, açılış dersi ile başladı.
Çukurova Üniversitesinde Mikrocerrahi Kursu Başladı
12:30
"Devlet mi Çiftçiyi Destekliyor Çiftçi mi Devleti?" Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Araştırma Görevlisi Özalp, çiftçiye verilen tarımsal desteğin vergilerle fazlasıyla geri alındığını savundu.
'Devlet mi Çiftçiyi Destekliyor Çiftçi mi Devleti?'
12:13
Çü'de Mikrocerrahi Kursu Başladı Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği çatısı altında Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Plastik Cerrahi Kliniği tarafından düzenlenen “23. Temel Mikrocerrahi Kursu” açılış dersi ile başladı.
Çü'de Mikrocerrahi Kursu Başladı
11:54
Kuşlar Lagündeki Su Kirliliğinden Telef Olmuş Uluslararası anlaşmalarla Yaban Hayatı Koruma Sahası ilan edilerek korumaya alınan Akyatan Lagünü'nde 2 ay önceki kuş ölümlerinin nedeninin su kirliliği olduğu saptandı.
Kuşlar Lagündeki Su Kirliliğinden Telef Olmuş
11:09
Prof. Mülkiye Kasap Emekli Oldu Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mülkiye Kasap, düzenlenen törenle emekli oldu.
Prof. Mülkiye Kasap Emekli Oldu
17:05
Restore Edilen Duyun-u Umumiye Binası Kültür Evi Olarak Kullanılacak Adana Ticaret Odası tarafından mülkiyeti alınarak restore edilen, Osmanlı döneminde yabancı devletlerin alacaklarını tahsil etmesi için halkın öz kaynaklarına el koyma izni bile verilen Düyun-u Umumiye İdaresi olarak da kullanılan tarihi Kısacıkzade Konağı, Halk Kültür Evi olarak açıldı.
Restore Edilen Duyun-u Umumiye Binası Kültür Evi Olarak Kullanılacak
23:46
Nobel Ödüllü Ekonomist Stiglitz Adana'da Nobel ödüllü Ekonomist Joseph E. Stiglitz, "Öncelikle Avrupa Birliği ile Euro bölgesi kavramını ayırmak lazım. AB, Euro bölgesine girmeyi zorunlu kılıyor." dedi.
Nobel Ödüllü Ekonomist Stiglitz Adana'da
09:43
Çü İletişim Fakültesi Stüdyoları İnşaatı Devam Ediyor Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi stüdyo binasının inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.
Çü İletişim Fakültesi Stüdyoları İnşaatı Devam Ediyor
09:42
Mmo 6. Halı Saha Futbol Turnuvası TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şubesi tarafından trafik kazasında yaşamını yitiren Eren-Onur Demircan adlı ikiz kardeşlerin anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen ve geleneksel hale getirilen halı saha futbol turnuvasının 6’ncısı yapıldı.
Mmo 6. Halı Saha Futbol Turnuvası
17:04
Kent Konseyi'nde Çöp Toplama Merkezinin Kaldırılması Konuşuldu Sarıçam Kent Konseyi Başkanı Yusuf Özer, artık dayanılmaz noktalara gelen ilçede bulunan çöp merkezinin başka bir alana taşınmasını istediklerini söyledi.
Kent Konseyi'nde Çöp Toplama Merkezinin Kaldırılması Konuşuldu
12:41
Hem Mağdur Hem Fail İçin Hedef: Onarıcı Adalet Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, uzlaşma müessesesinin, toplumda mağdurların uğradıkları haksızlıkların, zararların giderilmesi bakımından önem taşıdığınıbelirterek, "Bu uygulamayla, ceza vermek yerine hem faillerin hem mağdurların topluma yeniden kazandırılması sağlanacak” dedi.
Hem Mağdur Hem Fail İçin Hedef: Onarıcı Adalet
14:58
Başkan Çelikcan Ölümsüzlük Şehri Misis'i Anlattı Yüreğir Belediyesi’nin ’’Ölümsüzlük Şehri Misis’’ projesini anlatan Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile işbirliği içinde bölgede afet riskine bağlı dönüşüm projesini hayata geçirerek tarihi dokuyu ortaya çıkaracaklarını söyledi.
Başkan Çelikcan Ölümsüzlük Şehri Misis'i Anlattı
08:58
Prof. Dr. Fadime Taner Emeklilik Hayatına Uğurlandı Mersin Üniversitesi (MEÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Fadime Taner emekli oldu.
Prof. Dr. Fadime Taner Emeklilik Hayatına Uğurlandı
14:55
OKÜ'de, Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu Başladı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde kültür mantarı yetiştiriciliği kursu açıldı.
14:43
23. Temel Mikrocerrahi Kursu 20-24 Ocak'ta Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği çatısı altında Çukurova Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniği tarafından “23. Temel Mikrocerrahi Kursu” düzenlenecek.
23. Temel Mikrocerrahi Kursu 20-24 Ocak'ta
12:00
Uluslararası Kongrede Suya Dair Herşey Konuşulacak Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, 26-30 Ekim 2015'te Antalya'da 'Suya dair herşey' sloganıyla uluslararası katılımlı, Ulusal Su ve Sağlık Kongresi düzenleyecek.
Uluslararası Kongrede Suya Dair Herşey Konuşulacak
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 16:23:12. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]