SON DAKİKA EDİNCİK HABERLERİ

Son Dakika Edincik Haberleri

 • 16:57Edincik'te Kurtuluş Günü EtkinlikleriEdincik'te Kurtuluş Günü EtkinlikleriBalıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı Edincik kırsal mahallesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 93’ncü yıldönümü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 11:29Edincik Sahası Sentetik Çim OluyorSpor Toto Genel Müdürlüğü tarafından çıkarılan ödenekle Balıkesir Birinci Amatör Küme takımlarından Edincikspor'un maçlarını oynadığı eski stat yerinde sürdürülen revizyon ve sentetik çim saha yapımı çalışmaları devam ediyor.
 • 16:37Meslek Lisesi Öğrencileri AB Ülkelerinde Staj Görecek"Nitelikli iş gücü için AB'de verimli mesleki eğitim stajı" projesi sayesinde Bandırma'da meslek lisesinde eğitim gören 60 öğrenci AB ülkelerinde staj yapacak.
 • 11:35Bandırma'da Tarihi Eser ve Kaçak İçki OperasyonlarıBandırma'da Tarihi Eser ve Kaçak İçki OperasyonlarıBalıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı kırsal yerleşim bölgelerinde jandarma tarafından tarihi eser ve kaçak içki operasyonları gerçekleştirildi.
 • 16:28Başkan Mirza: Bandırma Yeni Mahalleleriyle Güzel Bir Kent Olma YolundaBaşkan Mirza: Bandırma Yeni Mahalleleriyle Güzel Bir Kent Olma YolundaBandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Edincik Mahallesi'nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
 • 12:41Havutça, Gönen ve Edincik Kavşakları İçin Çözüm ArıyorHavutça, Gönen ve Edincik Kavşakları İçin Çözüm ArıyorCHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’nin cevaplaması için Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Bandırma Çanakkale arasında bulunan Edincik ve Gönen kavşaklarında yaşanan onlarca kazanın bilançosunun ağır olduğunu buna rağmen yetkililerin gerekli önlemleri almadığını belirtti.
 • 12:27Gönen'de Alışveriş Merkezi Alev Alev YandıGönen'de Alışveriş Merkezi Alev Alev YandıGönende 4 katlı avm yandı Gönende Yangın, saat 01: 45 sıralarında Akçaali Mahallesi'ndeki alışveriş merkezinin giriş katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
 • 12:12Balıkesir'de Alışveriş Merkezinde YangınBalıkesir'in Gönen ilçesinde, 5 katlı alışveriş merkezinde çıkan yangında bir itfaiye eri yaralandı, bir kişi ise dumandan etkilendi.
 • 10:44Gönen'de YangınGönen'de YangınBalıkesir'in Gönen İlçesi'nde, bir işyerinde başlayan yangın kısa sürede genişleyerek yanındaki iki binaya sıçradı.
 • 11:18Zeytinde Yılda Ortalama 6 Bin Tonluk Kayıp ÖnlenecekDünyanın en büyük sofralık zeytin üreticilerinden Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretici için büyük bir kayıp olan zeytindeki fire oranını yüzde 15-20'lerden yüzde 3-5'lere çekti.
 • 16:06Bandırma Çöplüğü Yanmaya Devam EdiyorBandırma Çöplüğü Yanmaya Devam EdiyorBalıkesir’in Bandırma çöplüğünde söndürülen ve birkaç günlük aradan sonra yeniden başlayan yangın halen devam ediyor.
 • 22:40Bartın Enerji ve Tabaki Kaynaklar Bakanı Yıldız: Onu Yapma Bunu Yapma, Hangisini Yapacağımızı Biz...Bartın Enerji ve Tabaki Kaynaklar Bakanı Yıldız: Onu Yapma Bunu Yapma, Hangisini Yapacağımızı Biz...Enerji ve Tabaki Kaynaklar Bakanı Yıldız: Onu yapma bunu yapma, hangisini yapacağımızı biz biliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji sektöründe yapılan eleştirilere yanıt verdi.
 • 21:41Bakan Yıldız: Bakan Yıldız: "Hangi Santrali Yapacağımızı Biz Biliyoruz"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji sektöründe yapılan eleştirilere yanıt verdi.
 • 21:28Bakan Yıldız, Rüzgar Enerji Santralinin Açılışını YaptıBakan Yıldız, Rüzgar Enerji Santralinin Açılışını YaptıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Edincik Rüzgar Enerji Santrali’nin açılışını gerçekleştirdi.
 • 21:21Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'nin bugünkü durumu bir zihniyet değişimi, bu bir kabuk değiştirme. Bu Türkiye'nin, iktidarı ne olursa olsun yükselttiği çıtayı artık geriye bırakmama işidir.
 • 19:43Bakan Yıldız, Biyogaz Üretim Tesisinin Açılışını YaptıBakan Yıldız, Biyogaz Üretim Tesisinin Açılışını YaptıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Balıkesir’in Gönen ilçesindeki Yenilebilir Enerji A.Ş. Biyogaz ve Organiz Gübre Üretim Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi.
 • 09:23Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iftar programına katılacak.
 • 09:01Gündem/ 10 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü'nde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iftar programına katılacak.
 • 00:15Gündem Özeti/ 10 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü'nde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iftar programına katılacak.
 • 13:47Zeytin Sulama ProjesiEdincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Özçakır, zeytin ağaçlarının yaz döneminde sulanması için proje çalışmalara başladıklarını söyledi.
 • 18:19Bandırma Çöplüğünde YangınBandırma Çöplüğünde YangınHer gün yaklaşık 170 ton çöp dökülen Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki 50 dönümlük çöplükte yangın çıktı.
 • 11:14Mesut Ergin, Chpli Belediye Başkanlarını Aynı Sofrada BuluşturduMesut Ergin, Chpli Belediye Başkanlarını Aynı Sofrada BuluşturduBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Bütünşehir Yasası kapsamında kapatılan Küçükköy Belediyesi’nin son Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediye başkanlığı döneminde birlikte çalıştığı ve dostluk kurduğu CHP’li mevkidaşlarıyla düzenlediği bir akşam yemeğinde bir araya geldi.
 • 10:36Balıkesir'de Ramazan HazırlıklarıRamazan ayıyla birilikte belediyeler ve müftülüklerde hazırlıkları tamamlamaya başladı.
 • 18:15Büyükşehir'den Balıkesir'e Büyük Bir Hizmet DahaBüyükşehir'den Balıkesir'e Büyük Bir Hizmet DahaBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şehre çok önemli bir yatırım ve hizmetin daha altına imzasını attı.
 • 15:55Üreticilerden Bakanlığa Kuş Gribi MektubuÜreticilerden Bakanlığa Kuş Gribi MektubuBalıkesir'in Bandırma İlçesi Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, 14 oda ve borsa başkanıyla yaptıkları ortak toplantıda, yumurta yetiştiricilerinin kuş gribi sonrasındaki durumunu ve taleplerini içeren bir mektubu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na gönderdiklerini söyledi.
 • 17:30Balıkesir'deki Kuş Gribi VirüsüBandırma Ticaret Borsası tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB), işletmecilere maddi destek sağlanması talebiyle gönderilen dilekçede, kuş gribi virüsüne rastlanmasının ardından ilçede itlaf edilen tavuk sayısı 1 milyon 772 bin 222, kesime gönderilenler ise 548 bin 200 olarak belirtildi.
 • 18:42Besd-Bir Başkanı Koca AçıklamasıBeyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca, Azerbaycan'ın Türk kanatlı eti ithalatına getirdiği yasağı kaldırmasının, sektör adına sevindirici olduğunu bildirdi.
 • 08:53Bursa'da 4 Kişi Tavuk Dönerden ZehirlendiBursa'da 4 Kişi Tavuk Dönerden ZehirlendiBalıkesir’deki kuş gribinin ardından Bursa’da 4 öğrencinin tavuk döner yedikten sonra zehirlenmesi korkuya neden oldu.
 • 07:36Kuş Gribinde Şok İddia: Bakıcı Haber VermediKuş Gribinde Şok İddia: Bakıcı Haber VermediBalıkesir'de 100 bin tavuğun telef olmasına neden olan 'kuş gribi' bir çiftlikte ortaya çıkmış ancak, bakıcının bunu işletme sahibine haber vermemesi üzerine yayılmış.
 • 14:04Bandırma'da Kuş Gribinden 1,5 Milyon Hayvanın Öldüğü Öne SürülüyorBandırma'da Kuş Gribinden 1,5 Milyon Hayvanın Öldüğü Öne SürülüyorBalıkesir'in Bandırma ilçesi Edincik bölgesindeki birçok kanatlı hayvan üreticisi, bölgede görülen kuş gribi yüzünden perişan oldu.
 • 13:13Balıkesir'deki Kuş Gribi KarantinasıBalıkesir'in Bandırma ilçesinde, kuş gribi virüsü nedeniyle telef olan veya itlaf edilen tavuk sayısının 100 bine yaklaştığı, üç tavukhanede karantina ve dezenfeksiyon işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.
 • 13:04Balıkesir'de Kuş Gribi Yayılıyor Kanatlı Hayvanlar Ölmeye Devam EdiyorBalıkesir'de Kuş Gribi Yayılıyor Kanatlı Hayvanlar Ölmeye Devam EdiyorBalıkesir'in Bandırma ilçesinde kanatlı hayvanlar kuş gribinden ölmeye devam ediyor. İddiaya göre şu ana kadar 1,5 milyon hayvan telef oldu. Bölgede çiftlikler kapatıldı.
 • 08:43Uzmanlar "Tavuk Gribi Tüketimle İnsana Bulaşmaz Yiyin" DiyorGazi Tıp Fakültesi ve Ankara Üniversitesi uzmanları, tavuk ürünleri ve yumurta tüketimiyle tavuk gribinin insana bulaşmayacağını belirtiler.
 • 17:45Kuş Gribi Nedeniyle Tüm Araçlar Dezenfekte EdiliyorKuş Gribi Nedeniyle Tüm Araçlar Dezenfekte EdiliyorBalıkesir'in Bandırma ilçesinde kuş gribi virüsü görülmesinin ardından, karantina tedbirleri ve kanatlı hayvanların itlaf ve imha çalışmaları sürüyor.
 • 17:04Banvit'ten Kuş Gribi Açıklaması: Alakamız YokBanvit'ten Kuş Gribi Açıklaması: Alakamız YokBanvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş., kuş gribi vakası görülen işletmeyle alakalarının olmadığını duyurdu. Bölgede karantina uygulaması ise hala devam ediyor.
 • 16:16Bandırma Edincik'te Kuş Gribi Karantinası-ek 1Bandırma Edincik'te Kuş Gribi Karantinası-ek 1Bandırma Edincik'te kuş gribi karantinası-ek 1 (Tür: Yurt)
 • 15:29Bandırma Edincik'te Kuş Gribi Karantinası- Ek 2Bandırma Edincik'te Kuş Gribi Karantinası- Ek 2Bandırma Edincik'te kuş gribi karantinası- ek 2 (Tür: Yurt)
 • 11:50Banvit'den Kuş Gribi AçıklamasıBanvit, Bandırma Edincik’te bulunan kuş gribine ilişkin açıklama yaptı.
 • 09:50Bird Flu Found İn Turkey's West, Area QuarantinedBird Flu Found İn Turkey's West, Area QuarantinedBird flu was found among dead birds in Turkey's western district of Bandırma's Edincik area, where around 1.2 million chickens are bred in poultry facilities. The three kilometers surrounding the poultry facility where the flu was found was quarantined. Bandırma District Governor Ali Mantı said bird flu was discovered in a poultry facility in the Edincik region, the site of many chicken deaths in the past months. "All protection measures were taken in the facility where the disease was determined. The cleaning process has been done after the killing and extermination processes. Poultry which was near the infected facility or held the risk of being infected was slaughtered" said Mantı.
 • 13:43Bandırma Edincik'te Kuş Gribi Karantinası! Giriş Çıkışlar YasaklandıBandırma Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce başlatılan incelemede kuş gribinin tespit edilmesi üzerine bölge karantina altına alındı.
 • 13:05Bandırma Edincik'te Kuş Gribi Karantinası! Giriş Çıkışlar YasaklandıBandırma Edincik'te Kuş Gribi Karantinası! Giriş Çıkışlar YasaklandıBandırma Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce başlatılan incelemede kuş gribinin tespit edilmesi üzerine bölge karantina altına alındı. Kanatlı hayvan giriş-çıkışı yasaklandı.
 • 13:03Kuş Gribi Karantinası BaşladıKuş Gribi Karantinası BaşladıBalıkesir’in Bandırma ilçesindeki bir besi çiftliğinde kuş gribi virüsü olduğunun tespit edilmesi üzerine, bölge karantina atına alındı.
 • 13:01Bandırma'da Kuş GribiBandırma'da Kuş GribiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Edincik'teki tavukhanelerden genel görüntü-Çinge-Doğanpınar yolunun trafiğe kapatılması-Araçların ilaçlanması - Bandırma Kaymakamlığınca yapılan kontrollerde Edincik Mahallesi'nde kuş gribi virüsü tespit edildi Bandırma Kaymakamlığınca yapılan kontrollerde Edincik Mahallesi'nde kuş gribi virüsü tespit edildiği, bölgenin karantina altına alınarak virüs şüphesi bulunan hayvanların itlaf edildiği bildirildi.
 • 11:50Edincik'te Kuş Gribi KarantinasıEdincik'te Kuş Gribi KarantinasıBalıkesir'in Bandırma İlçesi'ne bağlı daha önce belde olan Edincik Mahallesi'nde Bandırma Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce başlatılan incelemede kuş gribinin tespit edilmesi üzerine bölge karantina altına alındı.
 • 23:43Kılıçdaroğlu, Manyas Gönen ve Erdek İlçelerini Ziyaret EttiKılıçdaroğlu, Manyas Gönen ve Erdek İlçelerini Ziyaret EttiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Balıkesir mitinginden sonra seçim otobüsüyle önce Manyas, Gönen ve Erdek ilçelerini ziyaret edip vatandaşlara seçim otobüsünden seslendi.
 • 22:33CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz çiftçiye mazotu 1.5 liradan vereceğiz, kimse zarar etmeyecek, herkes kazanacak.
 • 16:00Edincik'teki Tavuk Telefine İncelemeEdincik'teki Tavuk Telefine İncelemeBalıkesir'in Bandırma İlçesi Edincik Mahallesi'nde 4 ay içerisinde 40 binden fazla tavuk telef edilince Bandırma Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü inceleme başlattı.
 • 16:54Bandırma'dan Kısa KısaBandırma Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, kasapların köfte, fermente sucuk ve parçalanmış tavuk satışı yapmasını yasaklayan uygulamanın esnafı zor duruma düşüreceğini ileri sürdü.
 • 15:594 Mahallede Çocuklar Tiyatro ile Buluştu4 Mahallede Çocuklar Tiyatro ile Buluştu'Tiyatrosuz çocuk kalmasın' projesi kapsamında Bandırma Belediyesi 4 mahallede çocukları tiyatro ile buluşturdu.
 • 15:38Dostluk Perisi Lili Adlı Çocuk Oyunu Köy Çocukları ile BuluşacakDostluk Perisi Lili Adlı Çocuk Oyunu Köy Çocukları ile BuluşacakBalıkesir Sanat Merkezi tarafından sahnelenecek olan Dostluk Perisi Lili adlı çocuk oyunu; Bandırma’nın Erikli, Yeni Yenice, Sahil Yenice, Doğruca, Aksakal, Edincik, Çalışkanlar ve Bezirci köylerinde çocuklarla buluşacak.