SON DAKİKA EGE HABERLERİ

Son Dakika Ege Haberleri

 • 01:50 İzmir Bşb'de Emin Şoku Hentbol Erkekler Türkiye Kupası Finali Rövanş Maçında 24 Mart Çarşamba Günü Beşiktaş'ı Ağırlayacak İzmir Büyükşehir Belediyespor, İstanbul'da Oyundan Atılan Emin'in Tedbirli Olarak Disiplin Kurulu'na Sevkedilmesiyle Yıkıldı.
 • 01:49 Engelli İşçilere 'Altın'dan Yaşam Kanadalı Eldorado Gold Firmasının Türkiye Distribütörü Tüprag Metal Madencilik Şirketi'nin Uşak'ta İşlettiği Kışladağ Altın Madeni'nde Yürüme ve İşitme -Konuşma Engelli 13 Vatandaş, Hem Çalışarak, Hem de Madenin Ayda Bir Yayınladığı Dergide Yazarlık Yaparak Yaşama Tutunuyor.
 • 01:48 Minik Yazar Kitabını Tanıttı Minik Yazar Kitabını Tanıttı Urla'daki Egiad İlköğretim Okulu'nun Öğrencilerinden Ece Gül Yazdığı Öykü Kitabını Ege Genç İş Adamaları Derneği (Egiad) Yönetim Kurulu Adına İlker Sabuncu'ya Hediye Etti.
 • 01:47 Anne Kızı Kurtaran Müdüre Kınama Cezası Muğla Kavaklıdere'nin Çamlıyurt Köyü'nde Zihinsel Engelli Annesiyle Yaşayan 8 Yaşındaki Kızın Devlet Korumasına Alınmasını Sağlayan 23 Yıllık Eğitimciye Kınama Geldi.
 • 01:44 İşadamı Galiko: Beni Bukalemuna Çevirdiniz İşadamı Galiko: Beni Bukalemuna Çevirdiniz İzmir'de Bir Ay Önce AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak'ın Yakasına Ampul Rozeti Taktığı Ege Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko'ya Bu Kez Kırat Rozeti Takıldı.
 • 01:43 CHP Tek Başına İktidar Olacak CHP Tek Başına İktidar Olacak Ekrem Bulgun, "CHP'yi İktidar Genel Başkanımızı da Başbakan Yapacağız" Dedi.
 • 01:42 Soykırım Kitabını ABD ve İngiltere'de Bastıramadı Soykırım Kitabını ABD ve İngiltere'de Bastıramadı ABD'nin Şikago Kentinde Yaşayan Jinekolog Onkolog Dr. Erol Yorulmazoğlu, 3 Yılı Aşkın Bir Sürede Yaptığı Araştırma Sonucu İngilizce Olarak Kaleme Aldığı ve Sözde Ermeni Soykırımı İddilarını Geçersiz Kıldığını Belirttiği 'The Truth' (Gerçek) Adlı Kitabını Ne ABD'de Ne de İngiltere'de Bastıramadı.
 • 11:21 2 Milyon Tl Vurgun İddiasına İnceleme 2 Milyon Tl Vurgun İddiasına İnceleme Taşımalı Eğitimde Yemek Parası Üzerinden Vurguna İhbar Mektubunu Yazdığı İddia Edilen Yatağan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Şaşmaz, Yemek Firması Sahibi Mustafa Mazı'nın Tehdit Ettiği İddiasıyla Şikayetçi Oldu.
 • 11:21 Yılın Doktoru Yılın Doktoru Sağlık Bakanlığı Tarafından Geleneksel Olarak Belirlenen Yılın Hekimi Ünvanı İzmir'de de Sahibini Buldu.
 • 11:20 Tır Yaya Üstgeçidine Çarptı Metro Durdu Tır Yaya Üstgeçidine Çarptı Metro Durdu Trafo Taşıdığı Belirtilen Bir Tır'ın Çarptığı Yaya Üstgeçidinden Kopan Parçaların Demiryolu Hattına Düşmesi Üzerine Metro Seferleri Durduruldu.
 • 11:19 Otomobil Otobus Durağına Daldı Otomobil Otobus Durağına Daldı Aşırı Hız ve Dikkatsizlik Nedeniyle Kontrolden Çıkan ve Yolda Savrularak Taklalar Atan Otomobil, Durağa Girdi.
 • 11:18 Şehitlere Övünç Madalyası Verildi Şehitlere Övünç Madalyası Verildi İzmir'de Sekiz Şehit, 12 Malule Devlet Övünç Madalyası Verildi. Bazı Şehitlerin Madalyaları Kız Çocuklarının Yakalarına Takıldı.
 • 11:18 Gurur ve Hüzün Gurur ve Hüzün İzmir'de, Çanakkale Zaferi'nin 95. Yıldönümü ve Şehitler Günü İçin, Kadifekale Şehitliği'nde Tören Düzenlendi. Anlamlı Törende, Gurur ve Hüzün Aynı Anda Yaşandı.
 • 10:30 Zafere Çoşku Şehide Saygı Çanakkale Deniz Zaferi'nin 95'inci Yıldönümü Törenlerle Kutlandı, Şehitlikler Ziyaret Edildi, Vatan İçin Can Verenler Anıldı.
 • 01:46 70 Milyon Dolar Marble Katkısı 70 Milyon Dolar Marble Katkısı Sektöründe Dünyanın En Büyük Fuarları Arasında Yerini Alan 16. Marble İçin İzmir Gün Sayıyor.
 • 01:46 'Yan Baktı' Diye İki Kişiyi Bıçakladı Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Yan Bakma Meselesinden Çıkan Kavgada M.c.e., İsmail Derin ve Eşref Orak'ı Bıçakla Yaralayıp Kaçtı. M.c.e. Polis Tarafından Yakalanıp Gözaltına Alındı.
 • 01:45 Diskoda Pazarda Rüşvet Bodrum'daki Tapu Operasyonunda Gözaltına Alınanların Sayısı 37'ye Yükseldi. Bir Yıldır Teknik Takibi Süren Operasyonun, 14 Kişinin Şikayetinin Yanı Sıra, Rüşvet Paylaşımında Çıkan Kavganın Ardından Bir Müdür Yardımcısının Öfkelenip Mesai Arkadaşları ve Bazı Memurları İhbar Etmesiyle Başlatıldığı Öne Sürüldü.
 • 01:50 Festivalde Son Konser 17'nci İzmir Avrupa Caz Festivali,  Bu Gece Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (Aassm) Büyük Salonda Yapılacak Fatima Spar & The Freedom Fries Konseriyle Sona Eriyor. AB Kültür Köprüleri - Yollarda Projesinin İzmir Ayağını Oluşturan Konser Goethe Enstitüsü İşbirliği ile Yapılacak ve Saat 20.30'da Başlayacak.
 • 01:50 İstek Üzerine İkinci Parti İzmir'in Son Dönemde En İyi Çıkış Yapan Orkestrası Sunshine Band, Ocak Ayında Birincisini Gerçekleştirdiği Sunshine Partinin İkincisini 20 Mart Cumartesi Swiss Otel Grand Efes'te Düzenleyecek.
 • 01:48 Kursiyer Sitemi Yanıtsız Kalmadı Ödemiş Belediyesi'nin Tarihi Yıldız Otel'de Açtığı Seramik Kursuna Katılan Solmaz Akyüz, Nihal Soyuer, Tülay Kükrer, Sibel Dilmeç, Şadan Sipahioğlu, Zühal Ekmekçi, Meral Uvaçin ve Melike Sarıçam, Seramik Çarkı ve Fırını Olmadığı İçin Zorlandıklarını Belirterek, Belediye Başkanı CHP'li Bekir Keskin'den Kurs Açılırken "Fırın Alacağı Yolunda" Verdiği Sözu Tutmasını İstedi.
 • 01:48 Tdh'den Datça'ya Çok Özel İlgi Türkiye Değişim Hareketi (Tdh) Muğla'nın Datça İlçesi'nde, Çalışmalarına Hız Verdi. Tdh İlçe Kurucular Kurulunun Belirlenmesinin Hemen Ardından Hareketin Grup Sözcüsü ve Şişli Belediye Meclisi Üyesi Tayfun Kahyaoğlu, Kalabalık Bir Heyetle Datça'ya Geldi.
 • 01:48 Küpeli'nin Eski İşyeri Ege Ordusu Eski Komutanlarından Emekli Orgeneral Fikret Küpeli, İlkokul Öğrencisiyken Çıraklık Yaptığı "Foto Sıtkı"nın Yeni Stüdyosunun Açılışına Katıldı.
 • 01:48 Tapu Operasyonu Genişletiliyor Bodrum Tapu Müdürlüğü'ndeki Operasyonda 24 Kişinin Gözaltına Alınmasından Sonra Dün de 4 Emlakçı Muğla'ya Götürüldü. 43 Kişinin Daha Şüpheli Sıfatıyla İfadesine Başvuruldu.
 • 01:48 Çeşme'nin Yıldızı Hep Parlayacak İşletmeye Alındığı 2000 Yılından Bu Yana Turizmin Önemli Tesislerinden Biri Olan Sheraton Çeşme'nin Yeni Genel Müdürü Mihail Liakof (43) Oldu. Dünyada Artık Otel Pazarlaması Diye Bir Şey Kalmadığını, Daha Ziyade Destinasyon Yani Otelin Bulunduğu Bölgenin Ön Plana Çıktığını Kaydeden Liakof, Çeşme'nin Hala Bakir ve Güzel Bir Destinasyon Olduğunu Belirtti.
 • 01:47 30 Kişiye İş İmkanı Sağlanacak İzmir'de, Vatana Hizmet İçin Elele Konfederosyonu, Toplum Yararına Çalışma Programı Kapsamındaki Projelerini İşkur'un Kabul Etmesiyle 30 İşsize 3 Ay Boyunca İş İmkanı Sağlamış Oldu.
 • 01:47 Romanlar'a Arsa Bulun Romanlar'a Arsa Bulun İzmir İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nı Yöneten Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Toplantıya Katılan Belediye Başkanı ve Kaymakamlara Son Derece Önemli Bir Mesaj Verdi.
 • 01:47 Dalyan'da Bu Yıl Balık Bereketi Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde Yer Alan Dalyan Kanallarında Bu Yıl Balık Bereketi Yaşanıyor. Muğla Valiliği'nden Yapılan Açıklamada, Kanallarda Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (Dalko) Tarafından Yılda Ortalama 600 Ton Balık Avlandığı, Bunların 400 Tonunu Kefal, 200 Tonunu da Çipura, Levrek ve Yılan Balığı Türlerinin Oluşturduğu Bildirildi.
 • 01:46 Yuvarlakçay'a Add Desteği Yuvarlakçay'a Add Desteği Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'ne Bağlı Beyobası Beldesi'ndeki Yuvarlakçay Irmağı'na Kurulacak Hidroelektrik Santraline Tepki Göstererek Çevre Nöbeti Tutan Köylülere Atatürkçü Düşünce Derneği (Add) Marmaris Şube Yönetimi Destek Verdi.
 • 01:45 Ekonomiden Kısa Kısa İzmir Mövenpick'e Performans Ödülü
 • 01:45 Hollandalı Seracılar Hollanda'da Seracılık Sektöründe Faaliyet Gösteren 16 Firma, Yatırım ve İşbirliği Görüşmeleri İçin Geldiği Denizli'de Bir Dizi Görüşme Yaptı.
 • 01:44 Kekik İhracatında Kalıntı Tehlikesi Kekik İhracatında Kalıntı Tehlikesi Türkiye'nin Üretim, Kalite ve Aroma Açısından Liderliğini Hiçbir Ülkeye Kaptırmadığı Kekik, Tarımsal İlaç Kalıntıları Yüzünden Gümrükten Geri Döndürülmeye Başlandı.
 • 01:44 Yolcu Otobünde Eroinle Yakalandı Aydın'ın Didim İlçesi'nde, Yolcu Otobüsünde 600 Gram Eroinle Yakalanan Kişi Tutuklandı. Didim İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri, Yaptıkları İstihbarat Çalışması Sonucu Hırsızlık ve Uyuşturucu Satmak Suçlarından Sabıkalı Olan  49 Yaşındaki A.b.'nin Güneydoğu İlerinden Uyuşturucu Getireceğini Belirledi.
 • 01:44 Fidanlarda Yaşayacak İzmir'in Çiğli İlçesi'ne Bağlı Sasalı'da Meydana Gelen Trafik Kazasında Yaşamını Yitiren Gelişim Koleji Öğrencisi 17 Yaşındaki Erkin Uçak İçin Ailesi ve Sevenleri Tarafından Bağışlanan 1667 Fidan ile Koru Oluşturuldu.
 • 01:43 Aile Korkusu Genç Kızı Batağa Düşürdü Aile Korkusu Genç Kızı Batağa Düşürdü Üç Ay Önce Evden Kaçan 17 Yaşındaki Y.B., Fuhuş Batağına Düştü.
 • 01:42 Zorla Kameraya Tepki Zorla Kameraya Tepki Bodrum Kaymakamlığı'nın Turizm Sezonuna Kadar Tüm Ev, Muhtarlık, İşyeri, Site ve Akaryakıt İstasyonlarına Kamera Kayıt Sistemi Kurulmasını İstemesine Tepkiler Sürerken Konu Yargıya Taşındı.
 • 01:49 Karikatürist Gürcan Yurt Gençlerle Şenocak Kitabevi'nde Düzenlenen İmza Gününe Katılan Karikatürist Gürcan Yurt, İzmirliler'in Gelişmiş Bir Mizah Anlayışına Sahip Olduğunu Söyledi. İlk Karikatürleri 1992'de Gırgır, Avni, Hıbır, Deli ve Leman Dergilerinde Yayımlanan Gürcan Yurt, 1997 Yılında L -Manyak Dergisinde Yazıp Çizmeye Başladığı "Robinson Crusoe & Cuma" Öyküleriyle Gençlerin ve Mizahseverlerin Büyük Sevgisini Kazandı. Ş...
 • 01:49 Özel Davet ve Partiler Burada 1 Ocak 2007'den İtibaren Özgörkey Holding A.ş.'nin İştirakiyle Yeni Bir İvme Kazanan Club Envelo'nun Bir Bar ve Restaurant Klasiği Olarak Misafirleri ile Buluşmaktan Son Derece Gururlu Olduğunu Söyleyen Kurucu Ortak ve İşletmeci Uğur Özden, Kalıcı Olmak Adına Açıldığı Günden Bu Yana Prensiplerinden Ödün Vermediklerini Söyledi.
 • 01:49 20 Yıldır İzmir'de Gecelerin Rengi 20 Yıldır İzmir'de Gecelerin Rengi İzmir'de "Soylu Grubu" Sahibi Levent Soylu Tarafından Kurulan Club Envelo, İzmir Eğlence Dünyasına Renk Katıyor. Mekan Bugüne Kadar Birbirinden Ünlü İsimleri de Ağırladı.
 • 01:48 Gökhan 4 Hafta Yok İzmirspor Nazilli Bld ile Golsüz Berabere Kalarak Düşme Potasından Kurtulma Fırsatını Teperken, Yüzüne Aldığı Darbe Nedeniyle Hastanelik Olan Kaleci Gökhan'ın En Az Dört Hafta Forma Giyemeyeceği Açıklandı.
 • 01:43 Deve Güreşinin Geliri Böbrek Nakli Hastasına Çanakkale'nin Ezine İlçesi'ne Bağlı Geyikli Beldesi'nde Üç Yıldır Yağışlı Havalar Nedeniyle Yapılmayan Geleneksel Deve Güreşleri Yeniden Düzenlendi. Güreşlere, Ege ve Marmara Bölgesindeki Çeşitli İllerden 120 Deve Katıldı.
 • 01:43 Altınova'da Sokak Köpekleri Kısırlaştı Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne Bağlı Altınova Belde Belediyesi, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nden Sokak Köpeklerinin Aşılanıp, Kısırlaştırılması İçin Ödenek İsteyip, 2009 Eylül Ayında Protokol İmzaladı.
 • 01:42 Şok Tapu Operasyonu Şok Tapu Operasyonu Bodrum'da Aralarında Eski ve Görevdeki Tapu Mürdürleriyle Üç Astsubayın da Bulunduğu 24 Kişi, Usulsüzlük ve Yolsuzluk İddiasıyla Gözaltına Alındı.
 • 01:58 Duran Ailesi'nin En Mutlu Günü Duran Ailesi'nin En Mutlu Günü İşadamı Hayrettin Duran'ın Mimar Kızı Elvan Duran ile Ziraat Mühendisi Emrah Dağdeviren ile Yaşamını Birleştirdi.
 • 01:58 Mazhar Alanson'dan İmza Mazhar Alanson'dan İmza İzmir'de, Mfö Grubu'nun Solisti Mazhar Alanson, Bir Eğlence Mekanındaki Programı Öncesi Düzenlenen İmza Gününde Hayranlarıyla Buluştu.
 • 01:55 Büyük Balık Kaçtı: 1 -0 Büyük Balık Kaçtı: 1 -0 Ksk Yenildiği Haftada Kartal'a Evinde Boyun Eğerek Taraftarlarını Kahretti.
 • 01:50 İşadamı Eşi İçin Mücadele Etti İlk Raundu Kazandı İşadamı Eşi İçin Mücadele Etti İlk Raundu Kazandı İzmir'de Tutkunu Olduğu Motosikletiyle Önündeki Otomobile Çarparak Hayatını Kaybeden İşadamı Göksel Bayka'nın Kusurlu Bulunduğu Kazayla İlgili Hukuk Mücadelesi Başlatan Eşi Banu Bayka, Kazaya Yolaçan İnanılmaz Kuralsızlığı Ortaya Çıkardı.
 • 01:49 Sınav Stresini Yenin Yaklaşan Seviye Belirleme Sınavı (Sbs) Öncesi Sınav Stresi Yaşayan ve Konsantrasyon Güçlüğü Çeken Öğrencilerin, Neuro -Biofeedback Yöntemi ile Bu Sorunlarından Kurtulabileceği Önesürüldü.  Her Yıl Gerek Sbs Gerekse Ygs Sınavlarında Stres ve Dikkat Dağınıklığı (Konsantre Olamama) Gibi Sebeplerle Yüzlerce Genç, Bildikleri Soruları Cevaplayamayarak Başarısız Oluyor.
 • 01:47 E.c.a -Serel'in Bayisi Yenilendi E.c.a - Serel Markaları ile Türk Yapı ve Isı Sektörünün Öncü ve Yenilikçi Firmalarından Elmor A.ş., İzmir Alsancak Bayisini Yeniledi. Sektör Profesyonelleri ve İş Ortaklarının Ağırlandığı İzmir Alsancak Bayisinde, E.c.a ve Serel'in Tüm Ürün Gamını Bir Arada Görmek Mümkün Olacak.
 • 01:46 Japon Pazarında Hızla Büyüyor Ege Markalı Ürünleriyle Bal ve Zeytinyağında Geniş Bir İhracat Potansiyeli Yaratan Ege Nkm Gıda A.ş., Foodex Japan 2010 Uluslararası Gıda Fuarı'nda Bal ve Zeytinyağındaki Geniş Ürün Portföyünü Tanıttı.
 • 01:46 Urla Meydan Projesi İlerliyor İzmir'in Urla İlçesi'nde 2007 Yılında Planlanıp, İhalesi Yapılan, Ancak Mahkeme Kararıyla Bir Süre Duran Meydan Projesi'nde Adım Adım Sona Yaklaşılıyor.