SON DAKİKA ESENDERE HABERLERİ

Son Dakika Esendere Haberleri

 • 16:23Yüksekova'daki Terör Operasyonu - Kaymakam İbrahim ÇenetYüksekova'daki Terör Operasyonu - Kaymakam İbrahim ÇenetGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İstiklal Marşı- Şiir dinletisi- Yemin töreni- Kaymakam İbrahim Çenet'in konuşması Yüksekova'daki terör operasyonu- Kaymakam Çenet: "Arkadaşlarımız bir yerde elinde keskin nişancı silahı olan birini alıyor, bir bakıyorsunuz bu adam geçen senelerde Esendere beldemizde ücretli öğretmen yaptırdığımız biri çıkıyor"- "Şimdi eline kalem alması gereken bir öğretmen, çocukları aydınlık yarınlara hazırlaması gereken bir öğretmen nasıl olur da bu kadar ideolojik saplantıların içerisinde kendini bırakır ve kendisini, ülkesini karanlığa boğar" Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarda silahıyla yakalanan kişinin, geçmiş yıllarda ücretli öğretmenlik yaptığı bildirildi.
 • 15:39Yüksekova'daki Terör OperasyonuHakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarda silahıyla yakalanan kişinin, geçmiş yıllarda ücretli öğretmenlik yaptığı bildirildi.
 • 14:31Yüksekova'da Öğretmenler Günü KutlandıYüksekova'da Öğretmenler Günü KutlandıHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü, tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 13:41Yüksekova'da Yol Yapım ÇalışmasıYüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesi'nce başlatılan yol yapım çalışmaları sürüyor.
 • 18:20Yüksekovalılar Esendere Sınır Kapısı'nın Araçlara da Açılmasını İstiyorYüksekovalılar Esendere Sınır Kapısı'nın Araçlara da Açılmasını İstiyorYüksekovalılar Esendere Sınır Kapısı'nın araçlara da açılmasını istiyor Yaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA(Hakkari), (DHA)-HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, Türkiye-İran sınırında bulunan Esendere Sınır Kapısı, geçtiğimiz Ağustos ayında güvenlik nedeniyle kapatıldı.
 • 14:27Yüksekovalılar Esendere Sınır Kapısı'nın Araçlara da Açılmasını İstiyorYüksekovalılar Esendere Sınır Kapısı'nın Araçlara da Açılmasını İstiyorHakkari'nin Yüksekova ilçesinde, Türkiye-İran sınırında bulunan Esendere Sınır Kapısı, geçtiğimiz Ağustos ayında güvenlik nedeniyle kapatıldı.
 • 11:36Hakkari Havalimanı 3 Aydır Hizmet VermiyorHakkari Havalimanı 3 Aydır Hizmet VermiyorHakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nda terör saldırıları nedeniyle 3 aydır hizmet verilemiyor.
 • 11:06Hakkari'nin Dünyaya Açılan Kapısına "Terör" EngeliDoğu Anadolu Bölgesi'nde inşa edilen ve önemli yatırımlardan biri olan Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nda terör saldırıları nedeniyle 3 aydır hizmet verilemiyor.
 • 13:34PKK'dan Kaçarak İran'a Sığınan Terörist Türkiye'ye Teslim EdildiTerör örgütü PKK'dan kaçarak İran'a sığınan terörist, Türkiye'ye teslim edildi.
 • 17:445 İlde Elektrik Kesintisine GidilecekBaşkent Elektrik Dağıtım A.Ş., planlı elektrik kesintisi programı kapsamında Ankara, Çankırı, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta bazı yerlerde elektrik kesintisine gidileceğini açıkladı.
 • 14:36Doğuda Kar YağışıVan, Bitlis ve Hakkari'de kar yağışı etkili oldu.
 • 12:59Başkan Bulutlar'dan Başkan Bulutlar'dan "1 Kasım" VurgusuPalandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Genel Seçimlere sayılı günler kala çalışmalarını hızlandırdı.
 • 10:05Hakkari'de Maden İhracatına "Terör" DarbesiHakkari'de terör saldırıları nedeniyle sınır kapılarının geçici olarak hizmet verememesi bölgede maden ihracatını durma noktasına getirdi.
 • 10:53Reza'nın Altınlarını Yakalatan Bilirkişilere CezaReza'nın Altınlarını Yakalatan Bilirkişilere CezaReza Zarrab'ın kaçak 1.5 ton altınını ortaya çıkaran bilirkişi dahil 10 gümrük müfettişi kızağa çekildi.
 • 15:14Türkiye'nin Doğusundaki Sınır Kapıları AçılıyorTürkiye’nin komşu ülkelerle ticaretini sağlayan Doğu’daki sınır kapılarından Kapıköy, Aktaş ve Dilucu yeniden hizmet vermeye başladı.
 • 13:53Aşcı: Aşcı: "İnsanlar Barış Olursa Konfor İçerisinde Yaşayacaklarını Gördüler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı AA Editör Masası'na konuk oldu, Bakan Aşcı, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)- "Esendere sınır kapısındaki yenileme işlemleri bitmek üzere, bu kapıyı da güvenlik nedeniyle bir süre kapatmak durumunda kaldık ama dün itibarıyla yolcu geçiş işlemlerini başlattık"- "Bakü-Tiflis-Kars Projesinde tünel inşaatı bitmek üzere, Ulaştırma Bakanı ile görüşmelerimiz devam ediyor.
 • 13:37Aşcı: Aşcı: "Bakü-Tiflis-Kars Projesinde Tünel İnşaatı Bitmek Üzere"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı AA Editör Masası'na konuk oldu, Bakan Aşcı, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)- "Esendere sınır kapısındaki yenileme işlemleri bitmek üzere, bu kapıyı da güvenlik nedeniyle bir süre kapatmak durumunda kaldık ama dün itibarıyla yolcu geçiş işlemlerini başlattık"- "Bakü-Tiflis-Kars Projesinde tünel inşaatı bitmek üzere, Ulaştırma Bakanı ile görüşmelerimiz devam ediyor.
 • 12:24Bakan Aşcı, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (2)Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, "Esendere sınır kapısındaki yenileme işlemleri bitmek üzere, bu kapıyı da güvenlik nedeniyle bir süre kapatmak durumunda kaldık ama dün itibarıyla yolcu geçiş işlemlerini başlattık" dedi.
 • 22:41Esendere'ye 60 Milyon Liralık Gümrük KompleksiEsendere'ye 60 Milyon Liralık Gümrük KompleksiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Esendere beldesindeki gümrük kompleksi inşaatın- İnşaat alanından detaylar- Çalışan işçilerden detaylar Esendere'ye 60 milyon liralık gümrük kompleksi- Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesinde 51 bin 500 metrekare alan üzerinde inşa edilen ve 60 milyon liraya mal olan gümrük kompleksi, tamamlanma aşamasına geldi Yüksekova'nın Esendere beldesindeki gümrük kompleksi inşaatının büyük bölümü tamamlandı.
 • 17:03Esendere'ye 60 Milyon Liralık Gümrük KompleksiYüksekova'nın Esendere beldesindeki gümrük kompleksi inşaatının büyük bölümü tamamlandı.
 • 16:36Kapıköy Sınır Kapısı AçıldıKapıköy Sınır Kapısı AçıldıVan'da terör saldırıları nedeniyle bir süredir kapalı bulunan İran sınırındaki Kapıköy Sınır Kapısı'nda gümrük hizmetine yeniden başlandı.
 • 16:27Esendere'ye 60 Milyon Liralık Gümrük KompleksiYüksekova'nın Esendere beldesindeki gümrük kompleksi inşaatının büyük bölümü tamamlandı.
 • 16:42Esendere Belediyesine Yeni Hizmet BinasıYüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesinin yeni hizmet binasının inşaatı, tamamlanma aşamasına geldi.
 • 16:15Esendere Sınır Gümrük Kapısı'daki Çalışmalar Son Aşamaya GeldiEsendere Sınır Gümrük Kapısı'daki Çalışmalar Son Aşamaya GeldiHakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Esendere Sınır Kapısı için yapılan yeni binaların yapım çalışmaları sürüyor.
 • 15:02Esendere Sınır Gümrük Kapısı'daki Çalışmalar Son Aşamaya GeldiEsendere Sınır Gümrük Kapısı'daki Çalışmalar Son Aşamaya GeldiHakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Esendere Sınır Kapısı için yapılan yeni binaların yapım çalışmaları sürüyor.
 • 12:31Hakkarili Çoban ve Berivanlardan Barış İsteğiHakkarili Çoban ve Berivanlardan Barış İsteğiHakkari’nin Esendere beldesine bağlı Güvenli köyünde çatışmalar nedeniyle hayvanlarını yaylalardan getirmek zorunda kalan çoban ve berivanlar çatışmaların son bulmasını istiyor.
 • 09:39Dev Yatırımda Sona GelindiDev Yatırımda Sona GelindiHakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesinde hizmet veren gümrük müdürlüğü için yapılan 60 milyonluk yeni kompleksin çalışmalarında sona gelindi.
 • 13:40Esendere Belediyesi'nden Hummalı ÇalışmaEsendere Belediyesi'nden Hummalı ÇalışmaHakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle yoğunlaştı.
 • 12:13Esendere Sınır Kapısı AçılıyorBölgede artan terör olayları nedeniyle bir süredir hizmet veremeyen Türkiye-İran sınırındaki Esendere Sınır Kapısı yeniden açılıyor.
 • 11:31Esendere Sınır Kapısı AçılıyorEsendere Sınır Kapısı Açılıyorİran Sınır Kapısı’nın pazartesi günü açılacağını söyledi.
 • 11:20Terör Olayları Hakkari'de Ekonomiyi VurduTerör Olayları Hakkari'de Ekonomiyi VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kentten genel görüntü-Caddede yürüyen insanlar-Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş'ın açıklamaları-Dükkanın önünde çay içen vatandaş-Kentin kanaat önderlerinden Orhan Pirozbeyoğlu ile röportaj-Dükkanlarının önünde oturan vatandaşlar-Mazlum-Der Şube Başkanı Cengiz Şen-Kentten cadde görüntüsü Terör olayları Hakkari'de ekonomiyi vurdu- Hakkari'nin Esendere ve Üzümlü sınır kapılarıyla Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nda terör saldırıları nedeniyle geçici olarak hizmetlerin verilememesi bölge ekonomisini olumsuz etkiledi- Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taş: - "Kentte ekonomi durdu, hayat durdu.
 • 11:08Terör Olayları Hakkari'de Ekonomiyi VurduHakkari'de terör saldırıları sebebiyle sınır kapıları ve havalimanının hizmet verememesi kent ve bölge ekonomisini olumsuz etkiledi.
 • 18:13Yütso'dan 'Sınır Kapısı Açılsın' ÇağrısıYütso'dan 'Sınır Kapısı Açılsın' ÇağrısıHakkari'nin Yüksekova İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO), yaklaşık 1.5 aydır kapalı olan Selahaddin Eyyubi Havalimanı ve Esendere-İran Sınır Kapısı ile ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 17:19Sınır Kapısı ve Havalimanının Açılması TalebiSınır Kapısı ve Havalimanının Açılması TalebiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hizmet veremeyen sınır kapısı ve havalimanınından görüntüler, - TSO Başkanı Salih Özdemir'in açıklamaları, Hakkari'de sınır kapısı ve havalimanının açılması talebi- Yüksekova TSO Başkanı Özdemir: - "Havaalanı, organize sanayi bölgesi ve gümrükleme faaliyetlerinin meyvelerini alacakken bir anda ilçeyi maalesef etkisi altına alan kaos ortamı ticaretimizin belini kırmıştır" Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Özdemir, bölgede yaşanan olaylar nedeniyle hizmet veremeyen sınır kapısı ve havalimanının yeniden açılmasını istedi.
 • 15:10Terör Olayları Esnafı VurduTerör Olayları Esnafı VurduSon zamanlarda yaşanan terör olayları, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bölge esnafını vurdu.
 • 23:38Doğuda İhracata Doğuda İhracata "Terör" DarbesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tatvan çarşı merkezinden detay görüntüler.
 • 13:48Doğu'da İhracata Terör Darbesi (2)Doğu'da İhracata Terör Darbesi (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sınır kapısından detay görüntüler- Çalışmalardan görüntüler- Otobüslerden detay görüntüler- Türkiye haritası ve Atatürk'ün gösterildiği tabela- Araçlardan detay görüntüler- Geçimini sınır kapısından elde eden kişi ile röportaj Doğuda ihracata "terör" darbesi- Van'ın Kapıköy, Hakkari'nin Esendere ve Üzümlü sınır kapılarında, terör saldırıları nedeniyle geçici olarak gümrük hizmetlerinin verilememesi bölge ekonomisini olumsuz etkiledi- Van TSO Başkanı Takva: - "Can damarımız olarak nitelendirdiğimiz Van ve bölge için en önemli pazar alanımızdan olan İran pazarını kaybetmiş durumdayız"- Hakkari TSO Başkanı Taş: - "Sınır kapılarımızdan biri İran'a ve diğeri Irak'a açılıyor.
 • 13:32Doğuda İhracata Doğuda İhracata "Terör" DarbesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Van TSO Başkanının konuşması- Van MÜSİAD Başkanının konuşması- Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş'ın açıklamaları - MUSİAD Başkanı Şihmus Sinecem'in açıklamaları Doğuda ihracata "terör" darbesi- Van'ın Kapıköy, Hakkari'nin Esendere ve Üzümlü sınır kapılarında, terör saldırıları nedeniyle geçici olarak gümrük hizmetlerinin verilememesi bölge ekonomisini olumsuz etkiledi- Van TSO Başkanı Takva: - "Can damarımız olarak nitelendirdiğimiz Van ve bölge için en önemli pazar alanımızdan olan İran pazarını kaybetmiş durumdayız"- Hakkari TSO Başkanı Taş: - "Sınır kapılarımızdan biri İran'a ve diğeri Irak'a açılıyor.
 • 11:46Doğuda İhracata "Terör" DarbesiVan'ın Kapıköy, Hakkari'nin Esendere ve Üzümlü sınır kapılarında terör saldırıları nedeniyle gümrük hizmetinin verilememesi bölge ekonomisine darbe vurdu.
 • 13:54Sınırı İhlal Eden 3 İran Askeri Ülkelerine Teslim Edildiİran'dan Türkiye topraklarına yasa dışı yollarla girdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 3 İran askeri, ülkelerine teslim edildi.
 • 11:50İran Basını: Türkiye, İran Askerlerini Serbest Bıraktıİran Basını: Türkiye, İran Askerlerini Serbest BıraktıTürkiye topraklarına yasa dışı yollarla girdiği belirlenen İranlı askerler gözaltına alındı. İran medyası, askerlerin bugün İran'a teslim edildiğini yazdı.
 • 22:58Sınırı İzinsiz Geçen 3 İran Askeri Gözaltına AlındıSınırı İzinsiz Geçen 3 İran Askeri Gözaltına Alındıİran'dan Türkiye topraklarına yasa dışı yollarla girdiği belirlenen 3 İran askeri yakalandı.
 • 17:40Sınırı İhlal Eden 3 İran Askeri Yakalandıİran'dan Türkiye topraklarına yasa dışı yollarla girdiği belirlenen 3 İran askeri yakalandı.
 • 16:12Esendere Sınır Kapısı 21 Gündür KapalıEsendere Sınır Kapısı 21 Gündür KapalıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde Türkiye-İran sınırında bulunan Esendere Sınır Kapısı için güvenlik nedeniyle alınan geçici kapatma uygulaması devam ediyor.
 • 09:26Terör Yüzünden 16 İldeki 6 Milyar Liralık Kamu Yatırımı Zora GirdiTerör Yüzünden 16 İldeki 6 Milyar Liralık Kamu Yatırımı Zora GirdiSon zamanlarda tırmanan terör eylemleri ve terör örgütünün iş makineleri ile şantiyelere yönelik saldırıları sebebiyle yatırım harcamaları zora girdi.
 • 23:19Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı AçıklamasıANKARA (İHA) – Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, “Zor bir süreçten geçiyoruz, ülkemiz büyük bir imtihan veriyor, bu imtihanı da inşallah milletimizin ferasetiyle onun yıllardır zorlukların üzerinden gelme becerisiyle ve Allah’ın yardımıyla aşacağımızı düşünüyorum” dedi.
 • 19:38Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Kapıköy, Esendere, Üzümlü gümrük kapılarında geçici olarak gümrük hizmeti veremediklerini bildirdi.
 • 14:01Terör Nedeniyle Üç Gümrük Kapısı Kapalı Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını cevapladı.
 • 14:003 Sınır Kapısı Kapatıldı3 Sınır Kapısı KapatıldıGümrük Bakanı Aşçı, güvenlik nedeniyle Üzümlü, Esendere ve Saray sınır kapılarının kapatıldığını açıkladı.
 • 12:11Türk Büro-sen Kaçırılan Gümrük Memurlarına Dikkat ÇektiTürk Büro-sen Kaçırılan Gümrük Memurlarına Dikkat ÇektiPKK’nın kaçırdığı 19 gümrük memurundan hala bir haber alınamaması üzerine basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen Bursa Şubesi, görevi başındaki gümrük memurlarının da tehdit altında olduğunu ileri sürdü.