SON DAKİKA ESENDERE HABERLERİ

Son Dakika Esendere Haberleri

 • 25 Eylül 2016 12:59Hakkari TSK: Hakkari Yüksekova'da 6 PKK'lı Etkisiz Hale GetirildiHakkari TSK: Hakkari Yüksekova'da 6 PKK'lı Etkisiz Hale GetirildiTSK: Hakkari Yüksekova'da 6 PKK'lı etkisiz hale getirildiTürk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari'de düzenlenen operasyonlarda 6 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 25 Eylül 2016 12:35TSK: Hakkari Yüksekova'da 6 PKK'lı Etkisiz Hale GetirildiTSK: Hakkari Yüksekova'da 6 PKK'lı Etkisiz Hale GetirildiTÜRK Silahlı Kuvvetleri, Hakkari'de düzenlenen operasyonlarda 6 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 24 Eylül 2016 20:26Tüfenkci: Tüfenkci: "Suriye ve Irak Sınırına Güvenlik Nedeniyle Duvarlar Örüyoruz.Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Suriye ve Irak sınırına güvenlik nedeniyle duvar ördüklerini belirterek, "Geçişleri kontrol altına almak istiyoruz.
 • 24 Eylül 2016 19:26Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Diyarbakır'daGümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Diyarbakır'daGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Suriye ve Irak sınırına güvenlik nedeniyle duvar ördüklerini belirterek, "Geçişleri kontrol altına almak istiyoruz.
 • 24 Eylül 2016 18:11Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Diyarbakır'daGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Diyarbakır'daBir dizi toplantıya katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Sınır ticaretlerinde gümrük vergilerini sıfırlayacağız. Dolayısıyla artık kaçak yollardan eşya getirmelerine oradaki vatandaşlarımızın gerek kalmayacak” dedi.
 • 24 Eylül 2016 15:20Hakkari'de Bir Terörist Teslim OlduHakkari'de Bir Terörist Teslim OlduHakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'dan kaçan bir teröristin, güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.
 • 10 Eylül 2016 11:13Yüksekova'da Uçak Seferlerinin Başlaması Sevinç YarattıYüksekova'da Uçak Seferlerinin Başlaması Sevinç YarattıTerör saldırıları nedeniyle 13 ay boyunca uçak seferlerinin yapılamadığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nda uçak seferlerinin tekrar başlaması, bölge halkını sevindirdi.
 • 10 Eylül 2016 11:03Yüksekova'da Uçak Seferlerinin Başlaması Sevinç YarattıTerör saldırıları nedeniyle 13 ay boyunca uçak seferlerinin yapılamadığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nda uçak seferlerinin tekrar başlaması, bölge halkını sevindirdi.
 • 07 Eylül 2016 11:05Ikby'de Üzümlü Sınır Kapısı SevinciBaşbakan Binali Yıldırım'ın müjdesini verdiği ve geçtiğimiz hafta yeniden geçişlere açılan Çukurca Üzümlü Sınır Kapısı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) sevinçle karşılandı.
 • 02 Eylül 2016 17:30Diyarbakır'da Esnaf Hükümetten Taleplerini AçıkladıDiyarbakır'da Esnaf Hükümetten Taleplerini AçıkladıDİYARBAKIR Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, Başbakan Binalı Yıldırım'dan bölge esnaflarının talepleri olduğunu belirterek, sokağa çıkma yasakları sırasında esnafların iş kaybı zararlarının karşılanması, evleri yıkılanlara kira yardımı yapılması, çatışmalar sırasında hasar gören il ve ilçelerin inşaasının biran önce yapılmasını istedi.
 • 29 Ağustos 2016 18:00Esendere Sınır Kapısı'ndan Geçişler BaşladıEsendere Sınır Kapısı'ndan Geçişler BaşladıYüksekova'da, 80 milyon liralık yatırımla inşa edilen ancak terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle yaklaşık bir yıl önce kapatılan Esendere Gümrük Kapısı, yeniden araç geçişlerine açıldı.
 • 29 Ağustos 2016 17:14Esendere Sınır Kapısı'ndan Geçişler BaşladıYüksekova'da, 80 milyon liralık yatırımla inşa edilen ancak terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle yaklaşık bir yıl önce kapatılan Esendere Gümrük Kapısı, yeniden araç geçişlerine açıldı.
 • 29 Ağustos 2016 16:40Esendere Sınır Kapısı AçıldıEsendere Sınır Kapısı AçıldıHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde, Türkiye- İran sınırında bulunan ve 1 yıldan bu yana güvenlik ve yapımı tamamlanmayan binalar nedeniyle sadece yayalara açık olan Esendere Sınır Kapısı, araç geçişlerine de açıldı.
 • 29 Ağustos 2016 15:52Esendere Gümrük Kapısı Tekrar AçıldıEsendere Gümrük Kapısı Tekrar AçıldıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde güvenlik nedeniyle yaklaşık bir yıldır araç geçişine kapalı olan Esendere Gümrük Kapısı yeniden açıldı.
 • 25 Ağustos 2016 20:44Huzur Sağlandı, Kapı AçıldıHuzur Sağlandı, Kapı AçıldıTerör olayları nedeniyle bir süredir kapalı olan Çukurca Üzümlü Sınır Kapısı, bölgede güvenliğin sağlanmasının ardından 16 personelle yeniden hizmete girdi.
 • 25 Ağustos 2016 12:47Hakkari'de Huzur Sağlandı, Kapı AçıldıTerör olayları nedeniyle bir süredir kapalı olan Çukurca Üzümlü Sınır Kapısı, bölgede güvenliğin sağlanmasının ardından 16 personelle yeniden hizmete girdi.
 • 25 Ağustos 2016 01:44Başbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabulüne ilişkin, "Barzani ile özellikle ikili ilişkilerin yanı sıra terörle mücadelede etkin iş birliği yapmamız gerektiği kanaatine vardık.
 • 24 Ağustos 2016 22:19Başbakan Yıldırım: Operasyondan Başka Çare KalmamıştıBaşbakan Yıldırım: Operasyondan Başka Çare KalmamıştıBaşbakan Yıldırım, Suriye'de IŞİD'e yönelik operasyonla ilgili, "PYD ve YPG sınırımıza dayandığı için bu adımları atmaktan başka çaremiz kalmadı" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 18:01Kapıköy Gümrük Kapısı'nın Temeli AtıldıKapıköy Gümrük Kapısı'nın Temeli AtıldıVan’da Kapıköy Gümrük Kapısı’nın temel atma töreninde konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “15 Temmuz darbe girişiminin bu ülkeye verdiği zarardan sonra PKK ve DEAŞ birbirine devrederek bu milletin başına musallat oldular” dedi.
 • 08 Ağustos 2016 17:21Köyler Kilitli Parke Taşla GüzelleşiyorKöyler Kilitli Parke Taşla GüzelleşiyorAltyapı sorunu büyük ölçüde çözülen Kahta ilçesine bağlı köylerde başlatılan kilitli parke taşı döşemesiyle köyler modern bir görünüme kavuşuyor.
 • 04 Ağustos 2016 11:18Yüksekova'da Terör Mağdurlarının Yaraları SarılıyorSAİM HARMANCI/ ERCAN DİLAVER - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarının saldırıları sonucu mağdur olan vatandaşların yaralarının sarılmasına devam ediliyor.
 • 02 Ağustos 2016 13:51Yüksekova'da İl Olma SevinciYüksekova'da İl Olma SevinciHakkari’nin Yüksekova ilçesinin TBMM’ye sunulan kanun tasarısına göre il olacağı haberini Yüksekovalılar büyük bir sevinçle karşıladı.
 • 28 Temmuz 2016 17:31Van Tso Yönetimi Ankara'daVan Tso Yönetimi Ankara'daVan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu, başta mücbir sebep hali nedeni ile ötelenen vergiler olmak üzere Van’ın ekonomik sorunlarının çözümü konusunda Ankara’da görüşmelerde bulundu.
 • 22 Temmuz 2016 08:35Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 01 Temmuz 2016 11:32Şehidin Adı Karakolda YaşatılacakÖZKAN BİLGİN/YILMAZ KAZANDIOĞLU - Hakkari'de 2012 yılında kaza sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Engin Mayın'ın adı, sınırdaki jandarma karakolunda yaşatılacak.