SON DAKİKA ESENDERE HABERLERİ

Son Dakika Esendere Haberleri

 • 12:09Hakkarililer Havalimanının İsminden MemnunHakkarililer Havalimanının İsminden MemnunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HATSO Başkanı Servet Taş ile röportaj,- TSO Başkanı Salih Özdemir ile röportaj,- Türkiye Seyahat Odaları Birliği Hakkari Temsilcisi Harun Bulut ile röportaj,- Esnaf Tahir Baskın ile röportaj,- Hakkarili vatandaş Yaşar Kaplan ile röportaj,- Detaylar, Hakkarililer havalimanının isminden memnun- Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına "Selahaddin Eyyubi" isminin verilmesi, bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı- HATSO Başkanı Taş: "Bu ülkede yaşayan Kürtlerden ünlü bir komutanın isminin verilmesi bizim için bir milattır.
 • 11:23Hakkarililer Havalimanının İsminden MemnunYILMAZ KAZANDIOĞLU/ NECMİ ERTUŞ - Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına "Selahaddin Eyyubi" isminin verilmesi bölgede yaşayanları memnun etti.
 • 18:34Yüksekova'da 3 Ypg'li Toprağa VerildiYüksekova'da 3 Ypg'li Toprağa VerildiYüksekova'da 3 YPG'li toprağa verildi Suriye'nin Haseke kentinde PKK'nın bu ülkedeki kolu olan YPG saflarında IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada ölen YPG'liler 'Civan Şiyar' kod adlı İsmail Dere, 'Kahramen Gever' kod adlı Seracettin Çelik ve 'Hevi Gever Marinos' kod adlı Songül Kurt'un cenazeleri Yüksekova'nın Orman Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.
 • 17:58Yüksekova'da 3 Ypg'li Toprağa VerildiYüksekova'da 3 Ypg'li Toprağa VerildiSuriye'nin Haseke kentinde PKK'nın bu ülkedeki kolu olan YPG saflarında IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada ölen YPG'liler 'Civan Şiyar' kod adlı İsmail Dere, 'Kahramen Gever' kod adlı Seracettin Çelik ve 'Hevi Gever Marinos' kod adlı Songül Kurt'un cenazeleri Yüksekova'nın Orman Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.
 • 17:51Yüksekova - Erdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı AçtıYüksekova - Erdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı AçtıErdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı açtı Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne yapılan havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle açıldı.
 • 17:21Erdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı AçtıErdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı AçtıHakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne yapılan havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle açıldı.
 • 16:50Hakkari'de Selahaddin Eyyubi Havalimanı AçılışıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, birlik ve kardeşlik mesajını vermek için ve 'Kudüs ebediyyen Kürtlerindir, Türklerindir, Araplarındır, Müslümanlarındır' demek için, Hakkari Yüksekova'daki havalimanına, "Selahaddin Eyyubi" adını verdiklerini söyledi.
 • 15:51Hakkari Yüksekova Havalimanı Açılış TöreniBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari Yüksekova Havalimanı’na Selahattin Eyyubi Havalimanı isminin verildiğini açıklayarak, "Bu toprakların yiğit bacıları, bu havalimanına birlik kardeşlik mesajı vermek için ve Kudüs ebediyen Kürtlerin, Türklerin, Araplarındır, Müslümanlarındır demek için bu meydana Selahaddin Eyyübi adını veriyoruz" dedi.
 • 19:46Hakkari - Ypg'li Polat'ın Cenazesi Yüksekova'da Toprağa VerildiHakkari - Ypg'li Polat'ın Cenazesi Yüksekova'da Toprağa VerildiYpg'li Polat'ın cenazesi Yüksekova'da toprağa verildi Suriye'nin Kobani kentinde PKK'nın bu ülkedeki kolu olan YPG saflarında IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada ölen 'Akif Zevkan' kod adlı Fehmi Polat'ın cenazesi, Yüksekova'nın Akalan mezarlığında toprağa verildi.
 • 18:42YPG'li Polat'ın Cenazesi Yüksekova'da Toprağa VerildiYPG'li Polat'ın Cenazesi Yüksekova'da Toprağa VerildiSuriye'nin Kobani kentinde YPG saflarında IŞİD' ile girdiği çatışmada ölen 'Akif Zevkan' kod adlı Fehmi Polat'ın cenazesi, Yüksekova'da toprağa verildi.
 • 10:55Genel Seçime DoğruAK Parti Erzurum milletvekili adayı Adnan Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Köprüköy ilçesinde ziyaretlerde bulundu.
 • 09:50Adnan Yılmaz Köprüköy'deAdnan Yılmaz Köprüköy'deAK PARTİ Milletvekili adayı Adnan Yılmaz seçim çalışmalarını Köprüköy ilçesinde sürdürdü.
 • 10:48Şırnak'ta Kaçak Sigara OperasyonuŞırnak'a bağlı Silopi ilçesinde düzenlenen operasyonda 29 bin 676 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
 • 14:17TOBB 71. Genel Kurulu - HisarcıklıoğluTOBB 71. Genel Kurulu - HisarcıklıoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dinleyicilerden görüntüler, - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun konuşması, TOBB 71. Genel Kurulu- TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: - "Seçimler ülkemizde daha parlak bir gelecek inşasına başlangıç olmalı. Ülkemizin yıldızını yeniden parlatmalı, reel sektörümüze yeniden heyecan vermeliyiz.
 • 13:01TOBB 71. Genel KuruluTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Seçimler ülkemizde daha parlak bir gelecek inşasına başlangıç olmalı. Ülkemizin yıldızını yeniden parlatmalı, reel sektörümüze yeniden heyecan vermeliyiz.
 • 16:31Yüksekova'da Kül TemizliğiYüksekova'da Kül TemizliğiHakkari’nin Yüksekova Belediyesi, duyarsız vatandaşlar tarafından kirletilen Şemdinli, Van ve Esendere yolu boyunda kül temizleme çalışmaları başlattı.
 • 13:58Dap Eylem Planı Açıklandı: (1)Doğu Anadolu Projesi (DAP) Eylem Planı (2014-2018) kapsamında bölgeye 21 milyar 16 milyon lira yatırım yapılması planlanıyor.
 • 13:20Dap Eylem Planı Erzurum'da AçıklandıDap Eylem Planı Erzurum'da AçıklandıDAP Eylem Planı tanıtım toplantısı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in katılımıyla Erzurum’da gerçekleştirildi.
 • 14:01Nisan Karı Yüksekovalıları Hazırlıksız YakaladıNisan Karı Yüksekovalıları Hazırlıksız YakaladıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
 • 14:20Borç Nedeniyle Kesilen Elektriği Kaçak Bağlarken ÖldüBorç Nedeniyle Kesilen Elektriği Kaçak Bağlarken ÖldüErzurum'un Pasinler İlçesi'nde borç nedeniyle evinin elektriği kesilen Akın Arda, engelli oğlunun televizyon izlemek istemesi üzerine elektriği kaçak bağlamaya çalışırken akıma kapılarak öldü.
 • 11:54Engelli Oğlunun TV İzlemesi İçin Kaçak Elektrik Bağlarken ÖldüEngelli Oğlunun TV İzlemesi İçin Kaçak Elektrik Bağlarken ÖldüErzurum'da borç yüzünden evinin elektriği kesilen Arda Akın, engelli oğlunun televizyon izlemek istemesi üzerine kaçak elektrik bağlamaya çalışırken hayatını kaybetti.
 • 13:49Yüksekova'da Lapa Lapa Kar YağışıYüksekova'da Lapa Lapa Kar YağışıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde iki gün süren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 16:45Türk F-16'larına Yunanistan ve Suriye TaciziEge ve Hatay üzerinde uçan Türk F-16'larına Yunanistan ve Suriye unsurları tarafından tacizde bulunulduğu belirtildi.
 • 10:28Vali Canbolat, Yüksekova'da İncelemelerde BulunduHakkari Valisi Yakup Canbolat, Yüksekova ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.
 • 13:41Vali Canbolat'tan Yüksekova'ya ZiyaretVali Canbolat'tan Yüksekova'ya ZiyaretHakkari Valisi Yakup Canbolat, çeşitli temaslarda bulunmak üzere bugün Yüksekova ilçesine geldi.
 • 17:11Hakkari - Yüksekova'da Kaçak Kaymak ve Tereyağı OperasyonuHakkari - Yüksekova'da Kaçak Kaymak ve Tereyağı OperasyonuYüksekova'da kaçak kaymak ve tereyağı operasyonu Hakkari'de, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda 2 kamyonda 2 ton 608 kilogram kaymak ve 7 ton 125 kilogram kaçak tereyağı ele geçirildi.
 • 16:56Yüksekova'da 9 Ton Kaçak Kaymak ve Tereyağı Ele GeçirildiYüksekova'da 9 Ton Kaçak Kaymak ve Tereyağı Ele GeçirildiHakkari'de, jandarmanın yaptığı operasyonda 2 kamyonda 2 ton 608 kilogram kaymak ve 7 ton 125 kilogram kaçak tereyağı ele geçirildi.
 • 13:55Hakkari'de Kaçak Süt ve Tereyağı OperasyonuHakkari'de Kaçak Süt ve Tereyağı OperasyonuHakkari İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyon sonucunda 2 kamyona yüklü halde 2 bin 608 kilogram kaymak ve 7 bin 125 kilogram kaçak tereyağı ele geçirildi.
 • 13:47Hakkari'de Süt Ürünleri KaçakçılığıHakkari'de 2 ton 608 kilogram kaymak ve 7 ton 125 kilogram tereyağı ele geçirildi.
 • 16:23Hisarcıklıoğlu: Hisarcıklıoğlu: "Tırlarımız, Avrupalı Muadilleriyle Aynı Standartlarda Modern Bir Parka Kavuşacak"TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Tırlarımız, Avrupalı muadilleriyle aynı standartlarda modern bir parka kavuşacak.
 • 12:53TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu AçıklamasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Tırlarımız, Avrupalı muadilleriyle aynı standartlarda modern bir parka kavuşacak.
 • 17:16Yüksekova'da 'Öcalan' ProtestosuYüksekova'da 'Öcalan' ProtestosuAbdullah Öcalan’ın yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin 16. yıldönümü nedeniyle Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi.
 • 15:41Van'da, Türkiye-İran Sınır Güvenliği ToplantısıVan'da, Türkiye-İran Sınır Güvenliği Toplantısıİran'ın Salmas kenti 1'inci Derece Hudut Komiseri Albay Şehruz Rehmani ve beraberindeki 10 kişilik askeri heyet, sınır güvenliği konusunda yapılacak toplantıya katılmak üzere Van'a geldi.
 • 18:53Türkiye-İran İş ForumuGümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "Oturduğunuz yerden, kapalı kapılar ardından rekabet gücü elde edemezsiniz.
 • 17:40İtlaf Kararı Verilen Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiasıİtlaf Kararı Verilen Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiasıİtlaf kararı verilen at ve katırların sınır dışına kaçtığı iddiası- Yüksekova'da itlaf kararı verilen 97 at ve katırın sınır dışına kaçtığı iddiası üzerine Esendere Gümrük Müdürlüğünce Çobanpınar köyü muhtarı Pervizhan Beşer hakkında, "yedieminin yükümlülüklerini yerine getirmediği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu-Beşer: "Sanki Allah tarafından hayvanlara haber gönderilmiş, onlar da kaçmış.
 • 17:37Askerlerin El Koyduğu Katırlar İran'a KaçtıHakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Onbaşılar köyünde kaçakçılık olayında el konulan ve imha kararı çıkarılan 97 katır İran’a kaçtı.
 • 17:18İtlaf Kararı Verilen At ve Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiasıYüksekova'da itlaf kararı verilen 97 at ve katırın sınır dışına kaçtığı iddiası üzerine Esendere Gümrük Müdürlüğünce Çobanpınar köyü muhtarı Pervizhan Beşer hakkında, "yedieminin yükümlülüklerini yerine getirmediği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu Beşer: ''Sanki Allah tarafından hayvanlara haber gönderilmiş, onlar da kaçmış.
 • 16:27Kaçakçılık Olayında Yakalanan Katırlar İran'a KaçtıKaçakçılık Olayında Yakalanan Katırlar İran'a KaçtıHakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Onbaşılar köyünde kaçakçılık olayında el konulan ve imha kararı çıkarılan 97 katır İran’a kaçtı.
 • 16:32Hakkari - Mahkemenin 'İtlaf' Kararı Verdiği 97 Katır, İran'a KaçmışHakkari - Mahkemenin 'İtlaf' Kararı Verdiği 97 Katır, İran'a KaçmışMahkemenin 'itlaf' kararı verdiği 97 katır, İran'a kaçmış Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde geçen kasım ayında jandarma tarafından sınırda kaçakçılara yönelik operasyonda el konulan 97 katır için Yüksekova 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi, 'insan ve hayvan sağlığını tehdit ettiği' gerekçesiyle imha kararı verdi.
 • 15:59İtlaf Edilmesi İstenen 97 Katır İran'a Kaçtıİtlaf Edilmesi İstenen 97 Katır İran'a KaçtıHakkari Yüksekova'da jandarma tarafından sınırda kaçakçılara yönelik operasyonda el konulan 97 katır, tutuldukları yerdeki çitleri aşarak İran tarafına geçti.
 • 10:22Aileler Uyuşturucuya Karşı BilinçlendiriliyorAileler Uyuşturucuya Karşı BilinçlendiriliyorKarabağlar Belediyesi gençlerde giderek artan uyuşturucu kullanımının önüne geçebilmek amacıyla 'Uyuşturucuyla Mücadele Programı' hazırladı.
 • 11:46Yüksekova'da PKK Üyesi Bir Kişi Teslim OlduYüksekova'da PKK Üyesi Bir Kişi Teslim OlduHakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK üyesi 1 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu.
 • 11:42Yüksekova'da Bir Terörist Teslim OlduHakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütünden kaçan bir terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.
 • 16:59Yüksekova'da Vatandaşlar Atık Kül Konusunda UyarıldıYüksekova'da Vatandaşlar Atık Kül Konusunda UyarıldıHakkari’nin Yüksekova Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, çöp merkezlerine rastgele atılan kömür atıklarıyla ilgili yurttaşları uyardı.
 • 15:30Yüksekova'da Karla Mücadele ÇalışmasıYüksekova'da Karla Mücadele ÇalışmasıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde, kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açma ve genişletme çalışmaları sürüyor.
 • 15:56Kros Şampiyonları Kupa ve Madalyalarını AldıKros Şampiyonları Kupa ve Madalyalarını AldıAdıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Kros yarışmaları sona erdi.
 • 13:06Kahta'da Otomobil Uçuruma YuvarlandıKahta'da Otomobil Uçuruma YuvarlandıAdıyaman'ın Kahta ilçesinde, bir otomobilin uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı.
 • 15:15Hakkari'de İş Geliştirme Merkezi KuruluyorHakkari İl Genel Meclis Başkanı Lokman Özdemir, Hakkari merkez ve ilçelerinde işsizlik sorununun gittikçe arttığını, ekonomiyi canlandırmak ve işsizlik sorunlarına çözüm bulmak amacıyla İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) kurulacağını söyledi.
 • 14:49Hakkari'de İş Geliştirme Merkezi KuruluyorHakkari'de İş Geliştirme Merkezi KuruluyorHakkari İl Genel Meclis Başkanı Özdemir, Hakkari'de ekonomiyi canlandırmak ve işsizlik sorunlarına çözüm bulmak amacıyla İş Geliştirme Merkezi kurulacağını söyledi.
 • 17:53Ak Partili Çiftçi: "Van Bölgenin Cazibe Merkezi Olacak"AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, bölgenin can damarlarından biri olan Van’ın her açıdan önemli olduğunu ve hükümetleri döneminde 16 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi.