SON DAKİKA ESENDERE HABERLERİ

Son Dakika Esendere Haberleri

 • 11:20Terör Olayları Hakkari'de Ekonomiyi VurduTerör Olayları Hakkari'de Ekonomiyi VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kentten genel görüntü-Caddede yürüyen insanlar-Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş'ın açıklamaları-Dükkanın önünde çay içen vatandaş-Kentin kanaat önderlerinden Orhan Pirozbeyoğlu ile röportaj-Dükkanlarının önünde oturan vatandaşlar-Mazlum-Der Şube Başkanı Cengiz Şen-Kentten cadde görüntüsü Terör olayları Hakkari'de ekonomiyi vurdu- Hakkari'nin Esendere ve Üzümlü sınır kapılarıyla Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nda terör saldırıları nedeniyle geçici olarak hizmetlerin verilememesi bölge ekonomisini olumsuz etkiledi- Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taş: - "Kentte ekonomi durdu, hayat durdu.
 • 11:08Terör Olayları Hakkari'de Ekonomiyi VurduHakkari'de terör saldırıları sebebiyle sınır kapıları ve havalimanının hizmet verememesi kent ve bölge ekonomisini olumsuz etkiledi.
 • 18:13Yütso'dan 'Sınır Kapısı Açılsın' ÇağrısıYütso'dan 'Sınır Kapısı Açılsın' ÇağrısıHakkari'nin Yüksekova İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO), yaklaşık 1.5 aydır kapalı olan Selahaddin Eyyubi Havalimanı ve Esendere-İran Sınır Kapısı ile ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 17:19Sınır Kapısı ve Havalimanının Açılması TalebiSınır Kapısı ve Havalimanının Açılması TalebiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hizmet veremeyen sınır kapısı ve havalimanınından görüntüler, - TSO Başkanı Salih Özdemir'in açıklamaları, Hakkari'de sınır kapısı ve havalimanının açılması talebi- Yüksekova TSO Başkanı Özdemir: - "Havaalanı, organize sanayi bölgesi ve gümrükleme faaliyetlerinin meyvelerini alacakken bir anda ilçeyi maalesef etkisi altına alan kaos ortamı ticaretimizin belini kırmıştır" Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Özdemir, bölgede yaşanan olaylar nedeniyle hizmet veremeyen sınır kapısı ve havalimanının yeniden açılmasını istedi.
 • 15:10Terör Olayları Esnafı VurduTerör Olayları Esnafı VurduSon zamanlarda yaşanan terör olayları, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bölge esnafını vurdu.
 • 23:38Doğuda İhracata Doğuda İhracata "Terör" DarbesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tatvan çarşı merkezinden detay görüntüler.
 • 13:48Doğu'da İhracata Terör Darbesi (2)Doğu'da İhracata Terör Darbesi (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sınır kapısından detay görüntüler- Çalışmalardan görüntüler- Otobüslerden detay görüntüler- Türkiye haritası ve Atatürk'ün gösterildiği tabela- Araçlardan detay görüntüler- Geçimini sınır kapısından elde eden kişi ile röportaj Doğuda ihracata "terör" darbesi- Van'ın Kapıköy, Hakkari'nin Esendere ve Üzümlü sınır kapılarında, terör saldırıları nedeniyle geçici olarak gümrük hizmetlerinin verilememesi bölge ekonomisini olumsuz etkiledi- Van TSO Başkanı Takva: - "Can damarımız olarak nitelendirdiğimiz Van ve bölge için en önemli pazar alanımızdan olan İran pazarını kaybetmiş durumdayız"- Hakkari TSO Başkanı Taş: - "Sınır kapılarımızdan biri İran'a ve diğeri Irak'a açılıyor.
 • 13:32Doğuda İhracata Doğuda İhracata "Terör" DarbesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Van TSO Başkanının konuşması- Van MÜSİAD Başkanının konuşması- Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş'ın açıklamaları - MUSİAD Başkanı Şihmus Sinecem'in açıklamaları Doğuda ihracata "terör" darbesi- Van'ın Kapıköy, Hakkari'nin Esendere ve Üzümlü sınır kapılarında, terör saldırıları nedeniyle geçici olarak gümrük hizmetlerinin verilememesi bölge ekonomisini olumsuz etkiledi- Van TSO Başkanı Takva: - "Can damarımız olarak nitelendirdiğimiz Van ve bölge için en önemli pazar alanımızdan olan İran pazarını kaybetmiş durumdayız"- Hakkari TSO Başkanı Taş: - "Sınır kapılarımızdan biri İran'a ve diğeri Irak'a açılıyor.
 • 11:46Doğuda İhracata "Terör" DarbesiVan'ın Kapıköy, Hakkari'nin Esendere ve Üzümlü sınır kapılarında terör saldırıları nedeniyle gümrük hizmetinin verilememesi bölge ekonomisine darbe vurdu.
 • 13:54Sınırı İhlal Eden 3 İran Askeri Ülkelerine Teslim Edildiİran'dan Türkiye topraklarına yasa dışı yollarla girdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 3 İran askeri, ülkelerine teslim edildi.
 • 11:50İran Basını: Türkiye, İran Askerlerini Serbest Bıraktıİran Basını: Türkiye, İran Askerlerini Serbest BıraktıTürkiye topraklarına yasa dışı yollarla girdiği belirlenen İranlı askerler gözaltına alındı. İran medyası, askerlerin bugün İran'a teslim edildiğini yazdı.
 • 22:58Sınırı İzinsiz Geçen 3 İran Askeri Gözaltına AlındıSınırı İzinsiz Geçen 3 İran Askeri Gözaltına Alındıİran'dan Türkiye topraklarına yasa dışı yollarla girdiği belirlenen 3 İran askeri yakalandı.
 • 17:40Sınırı İhlal Eden 3 İran Askeri Yakalandıİran'dan Türkiye topraklarına yasa dışı yollarla girdiği belirlenen 3 İran askeri yakalandı.
 • 16:12Esendere Sınır Kapısı 21 Gündür KapalıEsendere Sınır Kapısı 21 Gündür KapalıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde Türkiye-İran sınırında bulunan Esendere Sınır Kapısı için güvenlik nedeniyle alınan geçici kapatma uygulaması devam ediyor.
 • 09:26Terör Yüzünden 16 İldeki 6 Milyar Liralık Kamu Yatırımı Zora GirdiTerör Yüzünden 16 İldeki 6 Milyar Liralık Kamu Yatırımı Zora GirdiSon zamanlarda tırmanan terör eylemleri ve terör örgütünün iş makineleri ile şantiyelere yönelik saldırıları sebebiyle yatırım harcamaları zora girdi.
 • 23:19Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı AçıklamasıANKARA (İHA) – Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, “Zor bir süreçten geçiyoruz, ülkemiz büyük bir imtihan veriyor, bu imtihanı da inşallah milletimizin ferasetiyle onun yıllardır zorlukların üzerinden gelme becerisiyle ve Allah’ın yardımıyla aşacağımızı düşünüyorum” dedi.
 • 19:38Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Kapıköy, Esendere, Üzümlü gümrük kapılarında geçici olarak gümrük hizmeti veremediklerini bildirdi.
 • 14:01Terör Nedeniyle Üç Gümrük Kapısı Kapalı Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını cevapladı.
 • 14:003 Sınır Kapısı Kapatıldı3 Sınır Kapısı KapatıldıGümrük Bakanı Aşçı, güvenlik nedeniyle Üzümlü, Esendere ve Saray sınır kapılarının kapatıldığını açıkladı.
 • 12:11Türk Büro-sen Kaçırılan Gümrük Memurlarına Dikkat ÇektiTürk Büro-sen Kaçırılan Gümrük Memurlarına Dikkat ÇektiPKK’nın kaçırdığı 19 gümrük memurundan hala bir haber alınamaması üzerine basın açıklaması yapan Türk Büro-Sen Bursa Şubesi, görevi başındaki gümrük memurlarının da tehdit altında olduğunu ileri sürdü.
 • 11:42Terör, Turizm Fuarını da VurduTerör, Turizm Fuarını da VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fuar merkezinden genel görüntü, - Fuar önünde çalışanlardan detay, - Fuar merkezi içerisinden detay, - Van TSO Başkanı Takva ile röportaj, - Fuar merkezinden genel görüntü, Terör, turizm fuarını da vurdu- Van'da eylül ayında yapılması planlanan "Doğu Anadolu Turizm Fuarı"na katılacağı bildirilen 30 firmanın yaşanan terör olayları nedeniyle sözleşmelerini iptal ettirdiği bildirildi- Van TSO Başkanı Takva: "Şirket yetkilileri, son günlerde 30'a yakın katılımcının sözleşmelerini iptal ettirdiğini ve bu yıl düzenlenecek turizm fuarına katılmama yönünde bir anlayış geliştirdiklerini ifade ettiler"- "Sebebi, bölgemizde olan çatışmalı ortamın yaratmış olduğu olumsuzluklardır.
 • 11:07Terör, Turizm Fuarını da VurduVan'da Doğu Anadolu Bölgesi'nin tanıtımının yapıldığı "Doğu Anadolu Turizm Fuarı" da yaşanan terör olaylarından olumsuz etkilendi.
 • 15:44Gözaltına Alınan 4 Kişi Serbest BırakıldıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde gözaltına alınan 4 kişi serbest bırakıldı.
 • 11:56Yüksekova'da Dört Kişi Gözaltına AlındıHakkari’nin Yüksekova-Esendere karayolunda DBP’nin anons aracını durduran polisler, içerisinde bulunan 4 kişiyi gözaltına aldı.
 • 14:29Gümrük Muhafaza Memurlarının Kaçırılması Protesto EdildiGümrük Muhafaza Memurlarının Kaçırılması Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protestoya katılan Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü çalışanlarından detaylar, - Türk Büro-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Nebi Yay'ın basın açıklaması, Gümrük muhafaza memurlarının kaçırılması- Türk Büro-Sen İzmir Şube üyeleri gümrük personelinin terör örgütü PKK tarafından kaçırılmasını protesto etti Hakkari ve Van'da gümrük muhafaza memurlarının terör örgütü PKK tarafından kaçırılması İzmir'de protesto edildi.
 • 14:19Kaçırılan Memurlar İçin Biraraya GeldilerKaçırılan Memurlar İçin Biraraya Geldilerİzmir'de Türk Büro Sen üyeleri, Hakkari Çukurca Üzümlü Gümrük Kapısı’ndaki Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarının kaçırılmasını protesto etti.
 • 14:15Gümrük Muhafaza Memurlarının KaçırılmasıHakkari ve Van'da gümrük muhafaza memurlarının terör örgütü PKK tarafından kaçırılması İzmir'de protesto edildi.
 • 20:23Yüksekova Esendere Gümrük Kapısı Terör Olayları Nedeniyle KapatıldıHakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere Sınır Kapısı terör saldırıları nedeniyle geçici bir süre kapatıldı.
 • 18:49Esendere Sınır Kapısı Geçici Süreyle KapatıldıEsendere Sınır Kapısı Geçici Süreyle KapatıldıTürkiye-İran sınırında bulunan Esendere Sınır Kapısı'nın, güvenlik nedeniyle geçici süreliğine kapatıldı.
 • 16:24PKK Bir Köprüyü Daha Havaya UçurduHakkari’de bir köprü daha PKK’lılar tarafından havaya uçuruldu.
 • 13:23Yüksekova'da Terörist SaldırıHakkari'nin Yüksekova ilçesinde Esendere beldesi yolunda bir köprü, terör örgütü PKK mensuplarınca patlayıcı kullanılarak yıkıldı.
 • 11:38PKK'dan Yüksekova'da Köprüye Bombalı SaldırıPKK'lı teröristler, İran sınırındaki Esendere Beldesi'ne ulaşım sağlayan Zerel Köprüsü'n bombalı saldırı düzenledi. Hasar gören köprüde yol trafiğe kapatıldı.
 • 14:04Türk Büro-sen Bilecik İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen AçıklamasıTürk Büro-sen Bilecik İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen AçıklamasıTürk Büro-Sen Bilecik İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen, son günlerde yaşanan terör olaylarını kınayarak, “20 günde 33 şehit verdik.
 • 13:25Hakkari'de Haber Alınamayan Gümrük PersoneliHakkari'de kendilerinden 4 gündür haber alınamayan Üzümlü Sınır Kapısı'nda görevli gümrük personelinin sayısının 10 olduğu belirlendi.
 • 18:01Çukurca'da 7 Gümrük Personelinden Haber AlınamıyorÇukurca'da 7 Gümrük Personelinden Haber AlınamıyorHakkari'nin Çukurca ilçesindeki Üzümlü Sınır Kapısı'nda görevli 7 personelden, yaklaşık 10 saatten bu yana haber alınamıyor.
 • 15:19İzmir'de Askeri Bölgede Yangınİzmir'de Askeri Bölgede Yangınİzmir’de askeri birlik içinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
 • 15:10Kahta FED, Şükran Plaketi AldıKahta FED, Şükran Plaketi AldıKahta İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim H. Tünçmen, Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel'e Esendere Ortaokuluna verdiği destekten dolayı şükran plaketi verdi.
 • 16:53Tek Katlı Müstakil Evini Belediye Hizmet Binası YaptıTek Katlı Müstakil Evini Belediye Hizmet Binası YaptıHakkari'nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi'nde Belediye, hizmet binası olarak eş başkan Akif Kaya'nın tek katlı müstakil evini kullanıyor.
 • 15:17Tek Katlı Müstakil Evini Belediye Hizmet Binası YaptıTek Katlı Müstakil Evini Belediye Hizmet Binası YaptıHakkari'nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi'nde Belediye, hizmet binası olarak eş başkan Akif Kaya'nın tek katlı müstakil evini kullanıyor.
 • 14:07Belediye Hizmetlerini Evinden YürütüyorBelediye Hizmetlerini Evinden YürütüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hizmet binası olarak kullanılan başkanın eski evi- Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi Belediye Başkanı Akif Kaya- Yapımı süren hizmet binası inşaatı- Başkan Kaya'nın konuşması Belediye hizmetlerini evinden yürütüyor- Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediye Başkanı Akif Kaya, 20 yıldır belediye hizmetlerinin yürütüldüğü karayollarına ait binanın "gümrük binalarının modernizasyonu" kapsamında yıkılmasıyla, belediye hizmetlerini eski evinde veriyor- Başkan Kaya: - "Yaklaşık bir yıldır burada hizmet veriyoruz.
 • 13:07Akif Kaya Belediye Hizmetlerini Evinden YürütüyorYüksekova'ya bağlı Esendere Belde Belediye Başkanı Akif Kaya, hizmet binası olmadığından belde halkına eski evinde hizmet veriyor.
 • 09:24Esendere Belediyesi'nden Örnek DavranışEsendere Belediyesi'nden Örnek DavranışHakkari’nin Yüksekova ilçesi Esendere Belediyesi tarafından beldeye bağlı köy ve mezra mezarlıkları için mezar taşı yapımı çalışmalarına başlandı.
 • 09:40Esendere Belediyesi Hizmet Binası Çalışmaları SürüyorEsendere Belediyesi Hizmet Binası Çalışmaları SürüyorHakkari’nin Yüksekova ilçesi Esendere Belde Belediyesinin hizmet binasının iki ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.
 • 18:06Ysk Başkanı Güven: Ysk Başkanı Güven: "Sürecin Tamamında Siyasi Partilerin Kontrolü Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sadi Güven'in açıklamaları - "Bastırdığımız oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesi mümkün değil. Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulaları ve kullanılmayanlar da yine siyasi partilerin tutanağıyla geri toplanıyor"- "Yurt dışında 54 ülke 112 temsilcilikte yapılan seçimler güvenli şekilde tamamlandı.
 • 17:59Ysk Başkanı Güven: Ysk Başkanı Güven: "Oy Pusulası Açısından Seçim Güvenliğinde Bir Sıkıntı Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sadi Güven'in açıklamaları - "Bastırdığımız oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesi mümkün değil. Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulaları ve kullanılmayanlar da yine siyasi partilerin tutanağıyla geri toplanıyor"- "Yurt dışında 54 ülke 112 temsilcilikte yapılan seçimler güvenli şekilde tamamlandı.
 • 17:42Ysk Başkanı Güven: Ysk Başkanı Güven: "1 Milyon 34 Bin 917 Yurt Dışı Seçmen Oyunu Kullandı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sadi Güven'in açıklamaları - "Bastırdığımız oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesi mümkün değil. Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulaları ve kullanılmayanlar da yine siyasi partilerin tutanağıyla geri toplanıyor"- "Yurt dışında 54 ülke 112 temsilcilikte yapılan seçimler güvenli şekilde tamamlandı.
 • 17:30Ysk'dan Seçim Güvenliği DeğerlendirmesiYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulaları ve kullanılmayanlar da yine siyasi partilerin tutanağıyla geri toplanıyor" dedi.
 • 13:07Selahaddin Eyyubi Havalimanı Selahaddin Eyyubi Havalimanı "Uzağı Yakın Etti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ. - Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan görüntüler- Yolcularla röportaj Selahaddin Eyyubi Havalimanı "uzağı yakın etti"- Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde açılan Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan 5 günde bin 150 yolcu seyahat etti.
 • 11:25Selahaddin Eyyubi Havalimanı "Uzağı Yakın Etti"HAKKARİ(AA) - NECMİ ERTUŞ - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde açılan Selahaddin Eyyubi Havalimanı 5 günde bin 150 yolcuyu ağırladı.
 • 12:09Hakkarililer Havalimanının İsminden MemnunHakkarililer Havalimanının İsminden MemnunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HATSO Başkanı Servet Taş ile röportaj,- TSO Başkanı Salih Özdemir ile röportaj,- Türkiye Seyahat Odaları Birliği Hakkari Temsilcisi Harun Bulut ile röportaj,- Esnaf Tahir Baskın ile röportaj,- Hakkarili vatandaş Yaşar Kaplan ile röportaj,- Detaylar, Hakkarililer havalimanının isminden memnun- Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına "Selahaddin Eyyubi" isminin verilmesi, bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı- HATSO Başkanı Taş: "Bu ülkede yaşayan Kürtlerden ünlü bir komutanın isminin verilmesi bizim için bir milattır.