SON DAKİKA ESENDERE HABERLERİ

Son Dakika Esendere Haberleri

 • 15:10Kahta FED, Şükran Plaketi AldıKahta FED, Şükran Plaketi AldıKahta İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim H. Tünçmen, Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel'e Esendere Ortaokuluna verdiği destekten dolayı şükran plaketi verdi.
 • 16:53Tek Katlı Müstakil Evini Belediye Hizmet Binası YaptıTek Katlı Müstakil Evini Belediye Hizmet Binası YaptıHakkari'nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi'nde Belediye, hizmet binası olarak eş başkan Akif Kaya'nın tek katlı müstakil evini kullanıyor.
 • 15:17Tek Katlı Müstakil Evini Belediye Hizmet Binası YaptıTek Katlı Müstakil Evini Belediye Hizmet Binası YaptıHakkari'nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi'nde Belediye, hizmet binası olarak eş başkan Akif Kaya'nın tek katlı müstakil evini kullanıyor.
 • 14:07Belediye Hizmetlerini Evinden YürütüyorBelediye Hizmetlerini Evinden YürütüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hizmet binası olarak kullanılan başkanın eski evi- Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi Belediye Başkanı Akif Kaya- Yapımı süren hizmet binası inşaatı- Başkan Kaya'nın konuşması Belediye hizmetlerini evinden yürütüyor- Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Belde Belediye Başkanı Akif Kaya, 20 yıldır belediye hizmetlerinin yürütüldüğü karayollarına ait binanın "gümrük binalarının modernizasyonu" kapsamında yıkılmasıyla, belediye hizmetlerini eski evinde veriyor- Başkan Kaya: - "Yaklaşık bir yıldır burada hizmet veriyoruz.
 • 13:07Akif Kaya Belediye Hizmetlerini Evinden YürütüyorYüksekova'ya bağlı Esendere Belde Belediye Başkanı Akif Kaya, hizmet binası olmadığından belde halkına eski evinde hizmet veriyor.
 • 09:24Esendere Belediyesi'nden Örnek DavranışEsendere Belediyesi'nden Örnek DavranışHakkari’nin Yüksekova ilçesi Esendere Belediyesi tarafından beldeye bağlı köy ve mezra mezarlıkları için mezar taşı yapımı çalışmalarına başlandı.
 • 09:40Esendere Belediyesi Hizmet Binası Çalışmaları SürüyorEsendere Belediyesi Hizmet Binası Çalışmaları SürüyorHakkari’nin Yüksekova ilçesi Esendere Belde Belediyesinin hizmet binasının iki ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.
 • 18:06Ysk Başkanı Güven: Ysk Başkanı Güven: "Sürecin Tamamında Siyasi Partilerin Kontrolü Var"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sadi Güven'in açıklamaları - "Bastırdığımız oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesi mümkün değil. Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulaları ve kullanılmayanlar da yine siyasi partilerin tutanağıyla geri toplanıyor"- "Yurt dışında 54 ülke 112 temsilcilikte yapılan seçimler güvenli şekilde tamamlandı.
 • 17:59Ysk Başkanı Güven: Ysk Başkanı Güven: "Oy Pusulası Açısından Seçim Güvenliğinde Bir Sıkıntı Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sadi Güven'in açıklamaları - "Bastırdığımız oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesi mümkün değil. Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulaları ve kullanılmayanlar da yine siyasi partilerin tutanağıyla geri toplanıyor"- "Yurt dışında 54 ülke 112 temsilcilikte yapılan seçimler güvenli şekilde tamamlandı.
 • 17:42Ysk Başkanı Güven: Ysk Başkanı Güven: "1 Milyon 34 Bin 917 Yurt Dışı Seçmen Oyunu Kullandı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Sadi Güven'in açıklamaları - "Bastırdığımız oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesi mümkün değil. Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulaları ve kullanılmayanlar da yine siyasi partilerin tutanağıyla geri toplanıyor"- "Yurt dışında 54 ülke 112 temsilcilikte yapılan seçimler güvenli şekilde tamamlandı.
 • 17:30Ysk'dan Seçim Güvenliği DeğerlendirmesiYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, oy pusulalarının kaybolması, başkasının eline geçmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Oy pusulası açısından seçim güvenliğinde bir sıkıntı yok. Yasa gereğince fazla basılan oy pusulaları ve kullanılmayanlar da yine siyasi partilerin tutanağıyla geri toplanıyor" dedi.
 • 13:07Selahaddin Eyyubi Havalimanı Selahaddin Eyyubi Havalimanı "Uzağı Yakın Etti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ. - Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan görüntüler- Yolcularla röportaj Selahaddin Eyyubi Havalimanı "uzağı yakın etti"- Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde açılan Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan 5 günde bin 150 yolcu seyahat etti.
 • 11:25Selahaddin Eyyubi Havalimanı "Uzağı Yakın Etti"HAKKARİ(AA) - NECMİ ERTUŞ - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde açılan Selahaddin Eyyubi Havalimanı 5 günde bin 150 yolcuyu ağırladı.
 • 12:09Hakkarililer Havalimanının İsminden MemnunHakkarililer Havalimanının İsminden MemnunGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HATSO Başkanı Servet Taş ile röportaj,- TSO Başkanı Salih Özdemir ile röportaj,- Türkiye Seyahat Odaları Birliği Hakkari Temsilcisi Harun Bulut ile röportaj,- Esnaf Tahir Baskın ile röportaj,- Hakkarili vatandaş Yaşar Kaplan ile röportaj,- Detaylar, Hakkarililer havalimanının isminden memnun- Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına "Selahaddin Eyyubi" isminin verilmesi, bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı- HATSO Başkanı Taş: "Bu ülkede yaşayan Kürtlerden ünlü bir komutanın isminin verilmesi bizim için bir milattır.
 • 11:23Hakkarililer Havalimanının İsminden MemnunYILMAZ KAZANDIOĞLU/ NECMİ ERTUŞ - Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleşen havalimanına "Selahaddin Eyyubi" isminin verilmesi bölgede yaşayanları memnun etti.
 • 18:34Yüksekova'da 3 Ypg'li Toprağa VerildiYüksekova'da 3 Ypg'li Toprağa VerildiYüksekova'da 3 YPG'li toprağa verildi Suriye'nin Haseke kentinde PKK'nın bu ülkedeki kolu olan YPG saflarında IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada ölen YPG'liler 'Civan Şiyar' kod adlı İsmail Dere, 'Kahramen Gever' kod adlı Seracettin Çelik ve 'Hevi Gever Marinos' kod adlı Songül Kurt'un cenazeleri Yüksekova'nın Orman Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.
 • 17:58Yüksekova'da 3 Ypg'li Toprağa VerildiYüksekova'da 3 Ypg'li Toprağa VerildiSuriye'nin Haseke kentinde PKK'nın bu ülkedeki kolu olan YPG saflarında IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada ölen YPG'liler 'Civan Şiyar' kod adlı İsmail Dere, 'Kahramen Gever' kod adlı Seracettin Çelik ve 'Hevi Gever Marinos' kod adlı Songül Kurt'un cenazeleri Yüksekova'nın Orman Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.
 • 17:51Yüksekova - Erdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı AçtıYüksekova - Erdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı AçtıErdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı açtı Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne yapılan havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle açıldı.
 • 17:21Erdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı AçtıErdoğan ve Davutoğlu, Yüksekova'da 'Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nı AçtıHakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne yapılan havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı törenle açıldı.
 • 16:50Hakkari'de Selahaddin Eyyubi Havalimanı AçılışıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, birlik ve kardeşlik mesajını vermek için ve 'Kudüs ebediyyen Kürtlerindir, Türklerindir, Araplarındır, Müslümanlarındır' demek için, Hakkari Yüksekova'daki havalimanına, "Selahaddin Eyyubi" adını verdiklerini söyledi.
 • 15:51Hakkari Yüksekova Havalimanı Açılış TöreniBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari Yüksekova Havalimanı’na Selahattin Eyyubi Havalimanı isminin verildiğini açıklayarak, "Bu toprakların yiğit bacıları, bu havalimanına birlik kardeşlik mesajı vermek için ve Kudüs ebediyen Kürtlerin, Türklerin, Araplarındır, Müslümanlarındır demek için bu meydana Selahaddin Eyyübi adını veriyoruz" dedi.
 • 19:46Hakkari - Ypg'li Polat'ın Cenazesi Yüksekova'da Toprağa VerildiHakkari - Ypg'li Polat'ın Cenazesi Yüksekova'da Toprağa VerildiYpg'li Polat'ın cenazesi Yüksekova'da toprağa verildi Suriye'nin Kobani kentinde PKK'nın bu ülkedeki kolu olan YPG saflarında IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada ölen 'Akif Zevkan' kod adlı Fehmi Polat'ın cenazesi, Yüksekova'nın Akalan mezarlığında toprağa verildi.
 • 18:42YPG'li Polat'ın Cenazesi Yüksekova'da Toprağa VerildiYPG'li Polat'ın Cenazesi Yüksekova'da Toprağa VerildiSuriye'nin Kobani kentinde YPG saflarında IŞİD' ile girdiği çatışmada ölen 'Akif Zevkan' kod adlı Fehmi Polat'ın cenazesi, Yüksekova'da toprağa verildi.
 • 10:55Genel Seçime DoğruAK Parti Erzurum milletvekili adayı Adnan Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Köprüköy ilçesinde ziyaretlerde bulundu.
 • 09:50Adnan Yılmaz Köprüköy'deAdnan Yılmaz Köprüköy'deAK PARTİ Milletvekili adayı Adnan Yılmaz seçim çalışmalarını Köprüköy ilçesinde sürdürdü.
 • 10:48Şırnak'ta Kaçak Sigara OperasyonuŞırnak'a bağlı Silopi ilçesinde düzenlenen operasyonda 29 bin 676 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
 • 14:17TOBB 71. Genel Kurulu - HisarcıklıoğluTOBB 71. Genel Kurulu - HisarcıklıoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dinleyicilerden görüntüler, - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun konuşması, TOBB 71. Genel Kurulu- TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: - "Seçimler ülkemizde daha parlak bir gelecek inşasına başlangıç olmalı. Ülkemizin yıldızını yeniden parlatmalı, reel sektörümüze yeniden heyecan vermeliyiz.
 • 13:01TOBB 71. Genel KuruluTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Seçimler ülkemizde daha parlak bir gelecek inşasına başlangıç olmalı. Ülkemizin yıldızını yeniden parlatmalı, reel sektörümüze yeniden heyecan vermeliyiz.
 • 16:31Yüksekova'da Kül TemizliğiYüksekova'da Kül TemizliğiHakkari’nin Yüksekova Belediyesi, duyarsız vatandaşlar tarafından kirletilen Şemdinli, Van ve Esendere yolu boyunda kül temizleme çalışmaları başlattı.
 • 13:58Dap Eylem Planı Açıklandı: (1)Doğu Anadolu Projesi (DAP) Eylem Planı (2014-2018) kapsamında bölgeye 21 milyar 16 milyon lira yatırım yapılması planlanıyor.
 • 13:20Dap Eylem Planı Erzurum'da AçıklandıDap Eylem Planı Erzurum'da AçıklandıDAP Eylem Planı tanıtım toplantısı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in katılımıyla Erzurum’da gerçekleştirildi.
 • 14:01Nisan Karı Yüksekovalıları Hazırlıksız YakaladıNisan Karı Yüksekovalıları Hazırlıksız YakaladıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
 • 14:20Borç Nedeniyle Kesilen Elektriği Kaçak Bağlarken ÖldüBorç Nedeniyle Kesilen Elektriği Kaçak Bağlarken ÖldüErzurum'un Pasinler İlçesi'nde borç nedeniyle evinin elektriği kesilen Akın Arda, engelli oğlunun televizyon izlemek istemesi üzerine elektriği kaçak bağlamaya çalışırken akıma kapılarak öldü.
 • 11:54Engelli Oğlunun TV İzlemesi İçin Kaçak Elektrik Bağlarken ÖldüEngelli Oğlunun TV İzlemesi İçin Kaçak Elektrik Bağlarken ÖldüErzurum'da borç yüzünden evinin elektriği kesilen Arda Akın, engelli oğlunun televizyon izlemek istemesi üzerine kaçak elektrik bağlamaya çalışırken hayatını kaybetti.
 • 13:49Yüksekova'da Lapa Lapa Kar YağışıYüksekova'da Lapa Lapa Kar YağışıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde iki gün süren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 16:45Türk F-16'larına Yunanistan ve Suriye TaciziEge ve Hatay üzerinde uçan Türk F-16'larına Yunanistan ve Suriye unsurları tarafından tacizde bulunulduğu belirtildi.
 • 10:28Vali Canbolat, Yüksekova'da İncelemelerde BulunduHakkari Valisi Yakup Canbolat, Yüksekova ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.
 • 13:41Vali Canbolat'tan Yüksekova'ya ZiyaretVali Canbolat'tan Yüksekova'ya ZiyaretHakkari Valisi Yakup Canbolat, çeşitli temaslarda bulunmak üzere bugün Yüksekova ilçesine geldi.
 • 17:11Hakkari - Yüksekova'da Kaçak Kaymak ve Tereyağı OperasyonuHakkari - Yüksekova'da Kaçak Kaymak ve Tereyağı OperasyonuYüksekova'da kaçak kaymak ve tereyağı operasyonu Hakkari'de, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda 2 kamyonda 2 ton 608 kilogram kaymak ve 7 ton 125 kilogram kaçak tereyağı ele geçirildi.
 • 16:56Yüksekova'da 9 Ton Kaçak Kaymak ve Tereyağı Ele GeçirildiYüksekova'da 9 Ton Kaçak Kaymak ve Tereyağı Ele GeçirildiHakkari'de, jandarmanın yaptığı operasyonda 2 kamyonda 2 ton 608 kilogram kaymak ve 7 ton 125 kilogram kaçak tereyağı ele geçirildi.
 • 13:55Hakkari'de Kaçak Süt ve Tereyağı OperasyonuHakkari'de Kaçak Süt ve Tereyağı OperasyonuHakkari İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyon sonucunda 2 kamyona yüklü halde 2 bin 608 kilogram kaymak ve 7 bin 125 kilogram kaçak tereyağı ele geçirildi.
 • 13:47Hakkari'de Süt Ürünleri KaçakçılığıHakkari'de 2 ton 608 kilogram kaymak ve 7 ton 125 kilogram tereyağı ele geçirildi.
 • 16:23Hisarcıklıoğlu: Hisarcıklıoğlu: "Tırlarımız, Avrupalı Muadilleriyle Aynı Standartlarda Modern Bir Parka Kavuşacak"TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Tırlarımız, Avrupalı muadilleriyle aynı standartlarda modern bir parka kavuşacak.
 • 12:53TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu AçıklamasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Tırlarımız, Avrupalı muadilleriyle aynı standartlarda modern bir parka kavuşacak.
 • 17:16Yüksekova'da 'Öcalan' ProtestosuYüksekova'da 'Öcalan' ProtestosuAbdullah Öcalan’ın yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin 16. yıldönümü nedeniyle Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi.
 • 15:41Van'da, Türkiye-İran Sınır Güvenliği ToplantısıVan'da, Türkiye-İran Sınır Güvenliği Toplantısıİran'ın Salmas kenti 1'inci Derece Hudut Komiseri Albay Şehruz Rehmani ve beraberindeki 10 kişilik askeri heyet, sınır güvenliği konusunda yapılacak toplantıya katılmak üzere Van'a geldi.
 • 18:53Türkiye-İran İş ForumuGümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "Oturduğunuz yerden, kapalı kapılar ardından rekabet gücü elde edemezsiniz.
 • 17:40İtlaf Kararı Verilen Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiasıİtlaf Kararı Verilen Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiasıİtlaf kararı verilen at ve katırların sınır dışına kaçtığı iddiası- Yüksekova'da itlaf kararı verilen 97 at ve katırın sınır dışına kaçtığı iddiası üzerine Esendere Gümrük Müdürlüğünce Çobanpınar köyü muhtarı Pervizhan Beşer hakkında, "yedieminin yükümlülüklerini yerine getirmediği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu-Beşer: "Sanki Allah tarafından hayvanlara haber gönderilmiş, onlar da kaçmış.
 • 17:37Askerlerin El Koyduğu Katırlar İran'a KaçtıHakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Onbaşılar köyünde kaçakçılık olayında el konulan ve imha kararı çıkarılan 97 katır İran’a kaçtı.
 • 17:18İtlaf Kararı Verilen At ve Katırların Sınır Dışına Kaçtığı İddiasıYüksekova'da itlaf kararı verilen 97 at ve katırın sınır dışına kaçtığı iddiası üzerine Esendere Gümrük Müdürlüğünce Çobanpınar köyü muhtarı Pervizhan Beşer hakkında, "yedieminin yükümlülüklerini yerine getirmediği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu Beşer: ''Sanki Allah tarafından hayvanlara haber gönderilmiş, onlar da kaçmış.