SON DAKİKA ESENDERE HABERLERİ

Son Dakika Esendere Haberleri

 • 00:362016 Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadelede ilgili kurumlarla birlikte kurduğumuz 'özel ekip' sayesinde 856 milyon lira değerinde vergi kaybı önlenmiştir" dedi.
 • 14:48Yüksekova'da Yoğun Kar Ulaşımı Olumsuz EtkiliyorYüksekova'da Yoğun Kar Ulaşımı Olumsuz EtkiliyorHakkari’nin Yüksekova ilçesinde dün akşamdan beri yağan kar, hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 12:54Yüksekova'da Kar YağışıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 11:32Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesini etkisi alan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 1 mahalle 5 mezra, Hakkari'de 9 köy 16 mezra, Muş'ta 364 ve Bitlis'te 111 köyle ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.
 • 12:00Türkiye-İran Etır Pilot Proje Tanıtım TöreniTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İran ile ticareti artırmak için başlatılan eTIR Projesi'nin önemli bir adım olduğunu belirterek, "2016 için büyük hedef koyduk, İran ile 30 milyar dolarlık bir dış ticaret hedefi. Bu hedef için bu atılan adım önemli olacak" dedi.
 • 13:07İran'a Ambargonun Kalkması, Beklentileri Yükselttiİran'a Ambargonun Kalkması, Beklentileri YükselttiGörüntü Dökümü: Kapıköy-Razi sınır kapısından genel ve detay görüntüler Van Valisi İbrahim Taşyapan ile röportaj İran'a ambargonun kalkması, beklentileri yükseltti (2) İran'a uygulanan yaptırımların kaldırılması, Türkiye'nin İran'a en uzun sınır hattına sahip olan Van'da, ekonomik beklentileri artırdı Yaptırımlar nedeniyle yıllardır İran'ın ekonomik potansiyelinden yararlanamadıklarını belirten STK temsilcileri, altyapıdaki eksiklerin giderilmesiyle yıllık ithalat hacminin 100 milyon doların üzerine çıkabileceğine inanıyor Van Valisi Taşyapan: "İran'da ekonominin gelişmesiyle Van'a gelen turist sayısında da artış olacak ve bu bizim gelirlerimizi de yükselecektir" Van TSO Başkanı Takva: "İran'ın dünyanın 3'üncü büyük petrol ve 5'inci büyük doğalgaz üreticisi olduğunu varsaydığımızda, ekonomik potansiyelinin gelecekte dünya ekonomisi açısından çok önemli anlamı var" CEMAL AŞAN - İran'a uygulanan ekonomik yaptırımların kaldırılması, Van'da ekonomik beklentileri yükseltti.
 • 11:09İran'a Ambargonun Kalkması, Beklentileri Yükseltti (2)İran'a uygulanan ekonomik yaptırımların kaldırılması, Van'da ekonomik beklentileri yükseltti.
 • 11:33Cumhurbaşkanı ile Görüşen Yüksekova Kaymakamı'ndan MüjdeCumhurbaşkanı ile Görüşen Yüksekova Kaymakamı'ndan MüjdeHakkari il merkezinin taşınması planı yapılan Yüksekova ilçesinin Kaymakamı, Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşme sonrası bölge halkına müjdeli haberleri olduğunu söyledi.
 • 15:19Hakkari İl Genel Meclisi'nden Taşınma İçin Referandum İsteğiHakkari İl Genel Meclisi'nden Taşınma İçin Referandum İsteğiHakkari il Genel Meclisi'nden taşınma için referandum isteği HAKKARİ'nin DBP'li İl Genel Meclis üyeleri, Hakkari il merkezinin Yüksekova'ya taşınmasına tepki gösterdi.
 • 14:20Hakkari İl Genel Meclisi'nden Taşınma İçin Referandum İsteğiHakkari İl Genel Meclisi'nden Taşınma İçin Referandum İsteğiHakkari'nin DBP'li İl Genel Meclis üyeleri, Hakkari il merkezinin Yüksekova'ya taşınmasına tepki gösterdi.
 • 14:12Hakkari'nin Taşınma Kararına TepkiHakkari'nin Taşınma Kararına TepkiHAKKARİ (İHA) – Hakkari İl Genel Meclisi Eş Başkanı Lokman Özdemir, il merkezinin Yüksekova ilçesine taşınma kararına tepki göstererek, güvenlik gerekçesiyle alınan karardan vazgeçilmesi çağrısı yaptı.
 • 12:35Hakkari - Dumankaya Belediye Başkanı, Hakkari'nin Taşınmaması İçin Mektup YazdıHakkari - Dumankaya Belediye Başkanı, Hakkari'nin Taşınmaması İçin Mektup YazdıDumankaya Belediye Başkanı, Hakkari'nin taşınmaması için mektup yazdı Hakkari'nin Durankaya Beldesi Bağımsız Belediye Başkanı Fatih Keskin, il merkezinin Yüksekova'ya taşınmaması için yazdığı mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderdi.
 • 11:17Dumankaya Belediye Başkanı, Hakkari'nin Taşınmaması İçin Mektup YazdıDumankaya Belediye Başkanı, Hakkari'nin Taşınmaması İçin Mektup YazdıHakkari'nin Durankaya Beldesi Bağımsız Belediye Başkanı Fatih Keskin, il merkezinin Yüksekova'ya taşınmaması için yazdığı mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderdi.
 • 17:41Başkan Keskin'den Cumhurbaşkanı ve Başbakana MektupBaşkan Keskin'den Cumhurbaşkanı ve Başbakana MektupHakkari’nin Durankaya Belediye Başkanı Fatih Keskin, şehir merkezinin taşınması ile ilgili Cumhurbaşkanı ve Başbakana mektup gönderdi.
 • 14:54Asimder'den Kaçak Çay UyarısıAsimder'den Kaçak Çay UyarısıUluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, ilde satılan kaçak çayların zehir saçtığını belirterek, vatandaşlara uyarılarda bulundu.
 • 14:59Yüksekova'da Kar YağışıYüksekova ilçesinde kar yağışı hayatı olumuz etkiliyor.
 • 14:33Yüksekova'da Kar Yolları KapattıYüksekova'da Kar Yolları KapattıYüksekova'da kar yolları kapattı HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 7 köy ile 14 mezranın yolu ulaşıma kapandı.
 • 12:05Yüksekova'da Kar Yolları KapattıYüksekova'da Kar Yolları KapattıYaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA(Hakkari),DHA- HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 7 köy ile 14 mezranın yolu ulaşıma kapandı.
 • 11:16Cizre ve Yüksekova'da Cizre ve Yüksekova'da "İl Merkezinin" Taşınması SevinciŞIRNAK/ Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şırnak il merkezinin Cizre'ye, Hakkari il merkezinin de Yüksekova'ya taşınması yönündeki açıklaması, her iki ilçenin sakinlerini heyecanlandırdı.
 • 23:27Yüksekovalılar: Önce Huzur ve Barış Olsun, Sonra İl OlalımYüksekovalılar: Önce Huzur ve Barış Olsun, Sonra İl OlalımBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Hakkâri ve Şırnak kent merkezlerinin Yüksekova ile Cizre’ye kaydırılacağı açıklamasına Yüksekovalılar, "Önce barış ve huzur olsun, sonra il olalım" görüşünü savunuyor.
 • 16:33Yüksekova'yı "İl Merkezi" Heyecanı SardıBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Hakkari il merkezinin Yüksekova olarak değişmesine ilişkin açıklaması ilçede heyecan yarattı.
 • 12:06Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 585 mahalle ve 64 mezra, Bitlis'te 171, Muş'ta 150, Hakkari'de 10 köy ve 34 mezra yolu ulaşıma kapandı.
 • 18:03Yüksekova'da Kar Kalınlığı 1 Metreyi AştıYüksekova'da Kar Kalınlığı 1 Metreyi AştıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde dün gece saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 15:03Doğu'da Kış - Hakkari/bingöl/Doğu'da Kış - Hakkari/bingöl/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hakkari- Kar yağışı altında yürüyen vatandaşlar- Karayolundan görüntü- Vatandaşlar evlerinin önünü temizlerken- Çığ düşme anından görüntüler- Bingöl- İlçe merkezinden görüntüler- BİTLİS- Özel İdare Şantiyesinden görüntüler- Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Abdulkerim Sönmez'in açıklaması Yüksekova'da kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor - Yüksekova ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 12:19Yüksekova'da Kar Yağışı Hayatı Olumsuz EtkiliyorYüksekova ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 09:23Yüksekova'da Sınır Kapısı AçıklamasıYüksekova'da Sınır Kapısı AçıklamasıHAKKARİ (İHA) – Hakkari’nin Yüksekova Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir, ithalat ve ihracatçıların katılımıyla Esendere Sınır Kapısı’nın uzun zamandır araç geçişlerine kapalı olmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 • 20:33Esendere Sınır Kapısı'nın Araç Geçişlerine Açılması TalebiEsendere Sınır Kapısı'nın Araç Geçişlerine Açılması TalebiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Esendere Sınır Kapısı'ndan detaylar- Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir'in açıklamaları- Esendere Sınır Kapısı'ndan detaylar Esendere Sınır Kapısı'nın araç geçişlerine açılması talebi- Yüksekova TSO Başkanı Özdemir: - "İhracatın kalbinin attığı bölge konumundayız. Maalesef son dönemde yaşananlarla ilçedeki ticaretin neredeyse bütün dinamikleri durma noktasına geldi" Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Özdemir, Esendere Sınır Kapısı'nın araç geçişlerine açılmasını istedi.
 • 17:54Esendere Sınır Kapısı'nın Araç Geçişlerine Açılması TalebiYüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Özdemir, Esendere Sınır Kapısı'nın araç geçişlerine açılmasını istedi.
 • 11:22Yüksekova'da Kar YağışıYüksekova ilçesinde kar yağışı yeniden etkili olmaya başladı.
 • 12:47Kar Yağışı - Rize/hakkari/Kar Yağışı - Rize/hakkari/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - RİZE- Şehirden kar manzarası- Arabanın kar'ın içinden geçmesi- HAKKARİ- İş makinelerinin kar temizleme çalışması- Donan çatı görüntüsü- Sokaklardan kar görüntüleri- BİTLİS- Karda yürüyen vatandaşlardan - Ağaçlardan görüntü- Çocukların kayması- Kar temizleme çalışmaları- Oynayan çocuklar ve kedi görüntüsü- Kar altında kalan evler- Donan çatı- Evinin önünü temizleyen insanlar- Kar altında kalan arabalar- Vatandaşlar röportaj- Arabasını temizleyen insanlar- - RizeRize'de etkili olan kar nedeniyle 165 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
 • 10:54Doğu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 400, Muş'ta 154, Bitlis'te 280, Hakkari'de ise 236 olmak üzere, toplam bin 70 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.
 • 11:09Yüksekova Kara GömüldüYüksekova Kara GömüldüHakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 gün boyunca etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe kara gömülürken, hayat durma noktasına geldi.
 • 22:14Yolu Açmaya Çalışan İş Makineleri Kaza YaptıHakkari'nin Yüksekova ilçesinde kardan kapanan yolu açmaya çalışan iki iş makinesi, yoğun tipi nedeniyle kontrolden çıkarak dereye yuvarlandı.
 • 11:35Yüksekova'da Hayat Durma Noktasına GeldiYüksekova'da Hayat Durma Noktasına GeldiHakkari’nin Yüksekova ilçesinde üç gündür aralıksız yağan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi.
 • 15:50Yüksekova'da Yoğun Kar YağışıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde dünden beri yağan kar, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
 • 16:03Yüksekova'da Kar YağışıYüksekova'da Kar YağışıHakkâri’nin Yüksekova ilçesinde öğle saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaza bürürken, birçok araç yollarda mahsur kaldı.
 • 13:43Sp İl Başkanı İlhan: Terör Olayları Bölge Ekonomisini ÇökerttiSp İl Başkanı İlhan: Terör Olayları Bölge Ekonomisini ÇökerttiSaadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, 2015 yılının başta Türkiye olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri için sıkıntılı geçtiğini söyledi.
 • 13:37Esendere Sınır Kapısı'nın Araç Geçişlerine Açılması TalebiYüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Özdemir, bölge ekonomisinin can damarı konumundaki Esendere Sınır Kapısı'nın araç geçişlerine açılması gerektiğini savundu.
 • 13:31Sp 2015 Yılını DeğerlendirdiSp 2015 Yılını DeğerlendirdiSaadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, 2015 yılının Van adına çok sıkıntılı bir yıl olduğunu söyledi.
 • 13:17Kahta Dernekler Federasyonundan Köy Okuluna YardımKahta Dernekler Federasyonundan Köy Okuluna YardımAdıyaman’ın Kahta ilçe Dernekler Federasyonu Esendere Ortaokulu öğrencilerine yardımlarda bulundu.
 • 12:43Yüksekova'da Sınır Kapısı ToplantısıYüksekova'da Sınır Kapısı ToplantısıHakkâri’nin Yüksekova ilçesinde ithalat ve ihracat yapan firma sahipleri, YÜTSO Başkanı Salih Özdemir ile bir araya gelerek sınır kapısının araç geçişlerine açılması istediler.
 • 15:51Tüfenkci - AB ile İlişkiler, Türkiye ile İsrail Arasındaki Görüşme ve Halkalı'nın TaşınmasıTüfenkci - AB ile İlişkiler, Türkiye ile İsrail Arasındaki Görüşme ve Halkalı'nın TaşınmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin açıklaması- EMD Genel Başkanı Turgay Türker'in, Bakan Tüfenkci'ye plaket takdim etmesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: (3)- "Halkalı'nın taşınması talimatını verdik.
 • 13:39Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: (3)Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Halkalı'nın taşınması talimatını verdik.
 • 13:05Bakan Tüfenkci: Kredi Kartı Aidatları ve Dosya Masrafları İçin ÇalışıyoruzBakan Tüfenkci: Kredi Kartı Aidatları ve Dosya Masrafları İçin ÇalışıyoruzGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ocak ayın da bankalar ve BDDK ile bir araya geleceklerini söyledi.
 • 19:40Tüfenkçi: Tüfenkçi: "Gümrüklerimizde Kağıtsız Bir Dönemi Başlatmak İstiyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TOBB Ticaret Odaları Konsey Toplantısı- Toplantı salonundan genel görüntüler- Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'nin konuşması TOBB Ticaret Odaları Konsey Toplantısı- Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: - "Ocak-kasım döneminde küresel ve bölgesel menfi gelişmelere rağmen ihracatımız 132 milyar doların üzerindedir"- "Artık ticaret erbabımız, gümrük beyannamesine eklenmesi gereken belgeleri tamamen elektronik ortamda ve elektronik imzayla gümrüğe gelmeden bürolarından gümrük idaresine sunacak" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bu yılın ocak-kasım döneminde küresel ve bölgesel menfi gelişmelere rağmen ihracatın 132 milyar doların üzerinde gerçekleştiğini anımsatırken, alınan tedbirlerin olumlu etkilerinin ilerleyen dönemlerde görüleceğini söyledi.
 • 16:23TOBB Ticaret Odaları Konsey ToplantısıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bu yılın ocak-kasım döneminde küresel ve bölgesel menfi gelişmelere rağmen ihracatın 132 milyar doların üzerinde gerçekleştiğini anımsatırken, alınan tedbirlerin olumlu etkilerinin ilerleyen dönemlerde görüleceğini söyledi.
 • 13:40Daib, Sınır Ticaretinde Yaşanan Sorunları AraştıracakDoğu Anadolu İhracatçılar Birliği'nce (DAİB), sınır ticaretinde yaşanan sorunların belirlenmesi amacıyla anket araştırması yapılacağı bildirildi.
 • 11:51Daib, Sınır Ticaretini Geliştirmek İçin Sorunları AraştırıyorDaib, Sınır Ticaretini Geliştirmek İçin Sorunları AraştırıyorDoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), Sınırda yaşayan insanların yaşamlarını kolaylaştırmak, maddi gelirlerine katkı sağlayarak, refahı yükseltmek, bölge ticaretini canlandırmak, sınır illerinin karşılıklı olarak ihtiyaçlarını karşılamak için uygulamaya konulan Sınır Ticaret Merkezleriyle ilgili anket çalışması yaptı.
 • 14:06Hdp, Yüksekova'da Konferans DüzenlediHdp, Yüksekova'da Konferans DüzenlediHalkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından Yüksekova ilçesinde güncel gelişmelerin tartışıldığı geniş katılımlı bir konferans düzenlendi.
 • 11:24Hakkari'nin Kaderi Gümrük Kapısıyla DeğişecekHakkari'nin Yüksekova ilçesinin İran sınırındaki Esendere Gümrük Kapısı için 80 milyon lira harcanarak yapılan kompleks, ay sonuna kadar iyileştirme çalışmaları tamamlanarak açılışa hazır hale getirilecek.