SON DAKİKA ESENDERE HABERLERİ

Son Dakika Esendere Haberleri

 • 16:06 Esendere Ortaokulu Bilim Şenliği Düzenlendi Esendere Ortaokulu Bilim Şenliği Düzenlendi Adıyaman’ın Kahta ilçesi Esendere Ortaokulu tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı 2015-2016 dönemi kapsamında bilim şenliği günleri düzenlendi.
 • 17:53 Yüksekova'da Sokağa Çıkma Yasağı Devam Ediyor Yüksekova'da Sokağa Çıkma Yasağı Devam Ediyor Yüksekova ilçesinde 13 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor.
 • 12:32 Yüksekova Esnafı Van'da Toplandı Yüksekova Esnafı Van'da Toplandı Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası (YÜTSO) Van’da “Üyelerle Buluşma Toplantısı” düzenledi.
 • 13:03 Tüfenkci: Tüfenkci: "Tek Pencere Sistemi Haziran Başı İtibarıyla Hayata Geçmiş Olacak" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin soruları cevaplaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AA Editör Masası'na konuk oldu: (3) Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çek Yasası'nda bazı düzenlemeler yapacaklarını belirterek, "Bunları da kamuoyu görüşüne açtık. Dönüşler hep olumlu. Yakında iflas ertelemeye yönelik düzenlemeyle Meclise sevk edeceğiz.
 • 11:15 Gümrük ve Ticaret Bakanı: Sınır Kapılarında Denetimin Parolası, Gümrük ve Ticaret Bakanı: Sınır Kapılarında Denetimin Parolası, "Vatan Savunması" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Biz sınır kapılarımızı tıpkı vatan savunması gibi denetim altında tutuyoruz." dedi.
 • 16:18 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: (2) Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 19 bakanlık ile protokol imzaladıklarını belirterek, "4 Mayıs itibarıyla bütün bakanlıklar Tek Pencere Sistemi ile yetki verecek.
 • 14:23 Türkiye-İran Karma Ekonomi Komisyonu 25. Dönem Toplantısı (1) Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Mutlulukla ifade etmek isterim ki; İranla geçen yılki ticaretimizin 3'te biri milli paralarımızla gerçekleşti.
 • 13:23 Bakan Tüfenkci, İran Bilgi İletişim ve Teknoloji Bakanı Vaizi'yi Kabul Etti Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İran ile Türkiye’nin potansiyeline bakıldığında gelinen ticari noktanın yeterli olmadığını belirterek, “Özellikle İslam ülkelerindeki potansiyelleri ve yakın coğrafyadaki potansiyelleri birlikte değerlendirebiliriz” dedi.
 • 16:01 Esendere Kültür Sanat Merkezi'nden Musiki Ziyafeti Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Esendere Kültür Sanat Derneği tarafından musiki konseri düzenlendi.
 • 14:41 Esendere Kültür Sanat Merkezi'nden Musiki Ziyafeti Esendere Kültür Sanat Merkezi'nden Musiki Ziyafeti Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Esendere Kültür Sanat Derneği tarafından musiki konseri düzenlendi.
 • 12:49 Kahta-fed, Hes Projesinin İptali İçin Dava Açtı Kahta-fed, Hes Projesinin İptali İçin Dava Açtı Kahta Dernekler Federasyonu (Kahta-Fed) Başkanı Ali Yücel, Adıyaman’ın Kahta çayı üzerinde kurulacak HES projesinin iptali için İstanbul Bölge İdari Mahkemesine dava açtıklarını söyledi.
 • 15:33 Kayseri Bakan Elitaş: Sınır Ticaretine Kolaylıklar Getirdik Kayseri Bakan Elitaş: Sınır Ticaretine Kolaylıklar Getirdik Bakan Elitaş: Sınır ticaretine kolaylıklar getirdikEKONOMİ Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye'nin sınır ticaretine verdiği önemi artırarak, yeni düzenlemeler yaptığını söyledi.
 • 11:59 Elitaş: Sınır Ticaretine Kolaylıklar Getirdik Elitaş: Sınır Ticaretine Kolaylıklar Getirdik Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye'nin sınır ticaretine verdiği önemi artırarak, yeni düzenlemeler yaptığını söyledi.
 • 18:20 Sınır Ticaretinde Yeni Düzenlemeler, Yüz Binlere İş İmkanı Sınır Ticaretinde Yeni Düzenlemeler, Yüz Binlere İş İmkanı Sınır ticareti uygulamalarından daha fazla esnaf ve tacirin yararlanabilmesi için 2 yıldır yerleşik olma şartı 1 yıla düşürüldü.
 • 17:32 Sınır Ticaretinde Yeni Düzenlemeler Getirildi Ekonomi Bakanlığı sınır ticaretinde yaptığı düzenlemede; Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu coğrafi bölgelerinde yer alan sınır illerinde, sınır ticareti uygulamalarından daha fazla esnaf ve tacirin yararlanabilmesi için iki yıldır yerleşik olma şartı bir yıla düşürüldüğünü açıkladı.
 • 11:41 Doğu ve Güneydoğu'da Sınır Ticaretine Düzenleme Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine sınırı bulunan ülkelerle sınır ticareti kapsamındaki ithalat ve ihracat kuralları belirlendi.
 • 11:11 Grafikli - Yüksekova'da Terör Göçü Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin yaşamı hiçe sayan, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden saldırıları nedeniyle 40 bin kişi evlerini terk etti.
 • 11:01 Yüksekova'da Top Atışı ve Kar Yağışı Yüksekova'da Top Atışı ve Kar Yağışı Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde güvenlik güçlerinin başlattığı operasyon devam ederken, bazı hedeflere top atışları yapıldı.
 • 22:26 Yüksekova'da Top Atışları Başladı Yüksekova'da Top Atışları Başladı Yüksekova'da top atışları başladıHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde gündüz saatlerinde yaşanan sessizlik, saat 20.30 sıralarından itibaren yeni patlama seslerine barıktı.
 • 21:32 Yüksekova'da Top Atışları Başladı Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde gündüz saatlerinde yaşanan sessizlik, saat 20.30 sıralarından itibaren yeni patlama seslerine barıktı.
 • 13:13 Yüksekova'da Sis Etkili Yüksekova'da Sis Etkili Yüksekova'da sis etkiliHAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının uygulanmasından sonra dün akşam barikat ve hendeklerın bulunduğu mahallere top atısları yapılırken, bugün sisin de etkili olduğu ilçede sessizlik yaşanıyor.
 • 21:06 Top Atışları Başladı Top Atışları Başladı Yüksekova sessiz (3)TOP ATIŞLARI BAŞLADIHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının uygulandığı dün saat 22.00'den beri ilçede yaşanan sessizlik saat 19.00 sıralarında yeni patlama seslerine barıktı.
 • 19:54 Yüksekova Sessiz (3) Top ATIŞLARI BAŞLADIHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının uygulandığı dün saat 22.00'den beri ilçede yaşanan sessizlik saat 19.00 sıralarında yeni patlama seslerine barıktı.
 • 14:34 Grafikli - Yüksekova'da Önlemler Üst Seviyede Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki bazı mahallelerde çukur kazıp, barikat kuran teröristlere yönelik operasyon öncesi güvenlik güçleri, ilçe merkezinde zırhlı araçlardan örgüt mensuplarına "teslim olun" çağrısı yapıyorHakkari Valiliğinin dün saat 22.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar aldığı sokağa çıkma ve ilçeye giriş-çıkış yasağı kararı sonrası kent genelinde geniş güvenlik önlemleri alındı.
 • 12:59 Yüksekova'da Askeri Sevkiyat Yüksekova'da Askeri Sevkiyat Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle birlikte askeri sevkiyat da hız kazandı.
 • 13:54 Yüksekova'da Operasyon Hazırlığı Yüksekova'da Operasyon Hazırlığı Yüksekova'da operasyon hazırlığıHAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde kapsamlı operasyonlar öncesi güvenlik önlemleri artırıldı.
 • 13:50 PKK'nın Korkulu Rüyası Yüksekova'da Sahaya İnmeden Kurban Kesildi PKK'nın Korkulu Rüyası Yüksekova'da Sahaya İnmeden Kurban Kesildi Yüksekova'da PKK'ya yönelik operasyon için Fatihler Timi ilçeye sevk edildi. PKK'nın korkulu rüyası olan tim sahaya inmeden kurban kesildi.
 • 13:05 Yüksekova'da Operasyon Hazırlığı ve Göç Var Yüksekova'da Operasyon Hazırlığı ve Göç Var Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kapsamlı operasyonlar öncesi güvenlik önlemleri artırıldı.
 • 10:06 Madencilerin Tahliye Telaşı Madencilerin Tahliye Telaşı HAKKARİ (İHA) – Hakkari’de güvenlik nedeniyle kapanan yolları kullanan madenciler, aylardır stokladıkları madenleri 10 Mart’a kadar güvenli bir bölgeye çıkartmak için adeta zamanla yarışıyorlar.
 • 22:33 2016 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Birileri özellikle Türkiye'yi çukurlarla kendi kabuğuna kapatma senaryoları yazarken, biz Türkiye'nin kapılarını dünyaya açıyoruz.
 • 20:51 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Suriye ile kapılarımızı personel takviyesi ve teknik cihazlarla güçlendirdik.
 • 16:25 Van Tso Heyetinden İran'a Ziyaret Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) tarafından İran ile ilişkilerin değerlendirilmesi ve işbirliği olanaklarının artırılmasına yönelik iş gezisi düzenlendi.
 • 09:00 Kalkınma Bakanlığı: Para Yok, Özel Sektörle Yapılan Projelerde Sıkıntı Olabilir Kalkınma Bakanlığı: Para Yok, Özel Sektörle Yapılan Projelerde Sıkıntı Olabilir Kalkınma Bakanlığı kamu-özel ortaklığıyla yürütülen büyük projelerde uzun vadeli fon sıkıntısı yaşanabileceği uyarısında bulundu.
 • 15:02 Van'da 668 Esnaf Kepenk Kapattı Van'da 668 Esnaf Kepenk Kapattı Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muhittin Aydemir, bölgede yaşanan olaylar ve çatışmalardan dolayı 668 esnafın kepenk kapattığını söyledi.
 • 17:35 Yüksekova'da Kar Yağışı Yüksekova'da Kar Yağışı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kar yağışı Kara yolunda ilerlemekte güçlük çeken araçlar Yurtta kış Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Haruna ve Dilezi geçitlerinde ulaşım güçlükle sağlanıyor Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilçe merkezi beyaza büründü.
 • 16:59 Yurtta Kış Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilçe merkezi beyaza büründü.
 • 19:27 Üç İlde Elektrik Kesintisi Ankara'nın Çankaya, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle ilçeleri, Karabük'ün Safranbolu ilçesi, Zonguldak'ın Devrek, Ereğli ve Merkez ilçelerindeki bazı mahallelere 18 Şubat'ta elektrik verilemeyecek.
 • 18:27 Van Esob Esnafın Sorunlarına Çözüm Bekliyor Van Esob Esnafın Sorunlarına Çözüm Bekliyor Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muhittin Aydemir, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Van Milletvekili Beşir Atalay’dan esnafın sorunlarının çözümü için destek olmalarını istedi.
 • 00:36 2016 Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadelede ilgili kurumlarla birlikte kurduğumuz 'özel ekip' sayesinde 856 milyon lira değerinde vergi kaybı önlenmiştir" dedi.
 • 14:48 Yüksekova'da Yoğun Kar Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor Yüksekova'da Yoğun Kar Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde dün akşamdan beri yağan kar, hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 12:54 Yüksekova'da Kar Yağışı Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.
 • 11:32 Doğu'da Kış Doğu Anadolu Bölgesini etkisi alan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van'da 1 mahalle 5 mezra, Hakkari'de 9 köy 16 mezra, Muş'ta 364 ve Bitlis'te 111 köyle ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.
 • 12:00 Türkiye-İran Etır Pilot Proje Tanıtım Töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İran ile ticareti artırmak için başlatılan eTIR Projesi'nin önemli bir adım olduğunu belirterek, "2016 için büyük hedef koyduk, İran ile 30 milyar dolarlık bir dış ticaret hedefi. Bu hedef için bu atılan adım önemli olacak" dedi.
 • 13:07 İran'a Ambargonun Kalkması, Beklentileri Yükseltti İran'a Ambargonun Kalkması, Beklentileri Yükseltti Görüntü Dökümü : Kapıköy-Razi sınır kapısından genel ve detay görüntüler Van Valisi İbrahim Taşyapan ile röportaj İran'a ambargonun kalkması, beklentileri yükseltti (2) İran'a uygulanan yaptırımların kaldırılması, Türkiye'nin İran'a en uzun sınır hattına sahip olan Van'da, ekonomik beklentileri artırdı Yaptırımlar nedeniyle yıllardır İran'ın ekonomik potansiyelinden yararlanamadıklarını belirten STK temsilcileri, altyapıdaki eksiklerin giderilmesiyle yıllık ithalat hacminin 100 milyon doların üzerine çıkabileceğine inanıyor Van Valisi Taşyapan: "İran'da ekonominin gelişmesiyle Van'a gelen turist sayısında da artış olacak ve bu bizim gelirlerimizi de yükselecektir" Van TSO Başkanı Takva: "İran'ın dünyanın 3'üncü büyük petrol ve 5'inci büyük doğalgaz üreticisi olduğunu varsaydığımızda, ekonomik potansiyelinin gelecekte dünya ekonomisi açısından çok önemli anlamı var" CEMAL AŞAN - İran'a uygulanan ekonomik yaptırımların kaldırılması, Van'da ekonomik beklentileri yükseltti.
 • 11:09 İran'a Ambargonun Kalkması, Beklentileri Yükseltti (2) İran'a uygulanan ekonomik yaptırımların kaldırılması, Van'da ekonomik beklentileri yükseltti.
 • 11:33 Cumhurbaşkanı ile Görüşen Yüksekova Kaymakamı'ndan Müjde Cumhurbaşkanı ile Görüşen Yüksekova Kaymakamı'ndan Müjde Hakkari il merkezinin taşınması planı yapılan Yüksekova ilçesinin Kaymakamı, Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşme sonrası bölge halkına müjdeli haberleri olduğunu söyledi.
 • 15:19 Hakkari İl Genel Meclisi'nden Taşınma İçin Referandum İsteği Hakkari İl Genel Meclisi'nden Taşınma İçin Referandum İsteği Hakkari il Genel Meclisi'nden taşınma için referandum isteği HAKKARİ'nin DBP'li İl Genel Meclis üyeleri, Hakkari il merkezinin Yüksekova'ya taşınmasına tepki gösterdi.
 • 14:20 Hakkari İl Genel Meclisi'nden Taşınma İçin Referandum İsteği Hakkari İl Genel Meclisi'nden Taşınma İçin Referandum İsteği Hakkari'nin DBP'li İl Genel Meclis üyeleri, Hakkari il merkezinin Yüksekova'ya taşınmasına tepki gösterdi.
 • 14:12 Hakkari'nin Taşınma Kararına Tepki Hakkari'nin Taşınma Kararına Tepki HAKKARİ (İHA) – Hakkari İl Genel Meclisi Eş Başkanı Lokman Özdemir, il merkezinin Yüksekova ilçesine taşınma kararına tepki göstererek, güvenlik gerekçesiyle alınan karardan vazgeçilmesi çağrısı yaptı.
 • 12:35 Hakkari - Dumankaya Belediye Başkanı, Hakkari'nin Taşınmaması İçin Mektup Yazdı Hakkari - Dumankaya Belediye Başkanı, Hakkari'nin Taşınmaması İçin Mektup Yazdı Dumankaya Belediye Başkanı, Hakkari'nin taşınmaması için mektup yazdı Hakkari'nin Durankaya Beldesi Bağımsız Belediye Başkanı Fatih Keskin, il merkezinin Yüksekova'ya taşınmaması için yazdığı mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderdi.