SON DAKİKA FAHRETTİN YOKUŞ HABERLERİ

Son Dakika Fahrettin Yokuş Haberleri

16:03
TBMM Önünde Türk Büro-Sen Eylemi Türk Büro Sen üyeleri, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarına çözüm bulunması talebiyle TBMM önünde eylem yaptı.
14:44
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş Açıklaması "10 15 bin hakim ve savcıya bin 155 lira zam verilip, 50 55 bin adliye çalışanı yok sayıldı"
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş Açıklaması
16:01
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunlarından Kadro Eylemi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları, 400 bin mezunlarının işe yerleşememiş durumda olduğu gerekçesiyle eylem yaptı.
13:28
Tasarı Bu Haliyle Kanunlaşırsa Polis Parti Polisi Haline Gelir" Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, iktidarın ülkeyi 'polis devleti' yapmak istediğini ileri sürdü.
Tasarı Bu Haliyle Kanunlaşırsa Polis Parti Polisi Haline Gelir'
16:50
Maliye Bakanlığı Önünde "Servis Eylemi" Maliye Bakanlığı önünde "servis eylemi"-Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanları için servis aracı isteyen Türk Büro-Sen üyeleri, eylem yaptıANKARA (AA) - Maliye Bakanlığı çalışanlarına servis aracı isteyen Türk Büro-Sen üyeleri, bakanlık önünde eylem yaptı.
Maliye Bakanlığı Önünde 'Servis Eylemi'
16:26
Maliye Bakanlığı Önünde "Servis Eylemi" Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanları için servis aracı isteyen Türk Büro Sen üyeleri, eylem yaptı.
16:06
Servislerin Kaldırılması Protestosunda Arbede Kamu kurumlarında tasarruf amaçlı personel servisinin kaldırılması görüşmelerini protesto eden grup ile polis arasında arbede çıktı.
15:28
Milletvekillerinin Katıldığı Bisikletli Eylemde Yumruklar Konuştu CHP'li Tanal ile MHP'li Yeniçeri'nin destek verdiği, Türk Büro-Sen üyelerinin eyleminde arbede çıktı. Sendika yöneticileri ile polis arasında yumruklaşma yaşandı.
Milletvekillerinin Katıldığı Bisikletli Eylemde Yumruklar Konuştu
14:42
Faruk Çelik'ten Akademisyenlere Zam Müjdesi! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, akademisyen maaşlarının düzenlemesine ilişkin "Yasal düzenleme gerekiyorsa yapılacak " dedi.
Faruk Çelik'ten Akademisyenlere Zam Müjdesi!
13:27
Kamu-Sen Eğitim Seminerinin İlki Konya'da Yapıldı Türkiye Kamu Sen'in 2014 yılı eğitim programında yer alan ve Kamu Sen Konya İl Temsilciliğinin ev sahipliğini üstlendiği "Kamu Sen Konya İstişare ve Eğitim Semineri" düzenlendi.
17:15
Sgk'da Elektronik Atama Sosyal Güvenlik Kurumunda, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcılığı, Mali Hizmetler Merkez Müdür Yardımcılığı ve Memur kadroları için elektronik ortamda tercihleri alınan adayların yerleştirme işlemleri gerçekleştirildi.
08:20
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Taşeronlaşma İş Kazalarına Davetiye Çıkarıyor Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye'de her geçen yıl artan taşeronlaşmanın, iş kazalarına davetiye çıkardığını belirterek, "Özellikle mevcut siyasi iktidar döneminde yapılan özelleştirmelerle, Devletin elinden çıkardığı başta maden ocakları ve fabrikalarda, taşeron işçi çalıştırılmasına neden olmuştur" dedi.
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Taşeronlaşma İş Kazalarına Davetiye Çıkarıyor
11:15
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Taşeronlaşma İş Kazalarına Davetiye Çıkarıyor Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye'de her geçen yıl artan taşeronlaşmanın, iş kazalarına davetiye çıkardığını belirterek, "Özellikle mevcut siyasi iktidar döneminde yapılan özelleştirmelerle, Devletin elinden çıkardığı başta maden ocakları ve fabrikalarda, taşeron işçi çalıştırılmasına neden olmuştur" dedi.
13:21
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş Adalet Çalışanlarına da Maaş İyileştirmesi İstedi Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, hakim ve savcıların maaşlarında iyileştirilme yapılacağına yönelik sözlerini anımsatarak, yargıda yapılacak iyileştirmelerin, diğer adalet çalışanlarına da yansıtılmasını istedi.
11:10
Türk Büro-Sen: Yargı Çalışanları Ayrıma Tabi Tutulamaz Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, HSYK seçimlerinin arifesinde, hakim ve savcılara yapılması düşünülen zam ve sicil affının bir seçim rüşveti gibi anlaşılmasının önüne geçmek için mutlaka diğer yargı çalışanlarının da bu kapsama alınması gerektiğini vurguladı.
Türk Büro-Sen: Yargı Çalışanları Ayrıma Tabi Tutulamaz
11:07
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Enflasyondaki Artış Memur ve Emeklileri Borç Batağına Sürükleyecek Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, 2015 yılına kadar enflasyonda yaşanan her artışın memur ve emeklileri borç batağına sürükleyeceğini savunarak, "Yetkili ama etkisiz konfederasyonun toplu sözleşmede enflasyon farkı istememesi büyük bir hezimete sebep olmuştur" dedi.
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Enflasyondaki Artış Memur ve Emeklileri Borç Batağına Sürükleyecek
10:56
Türk Büro-Sen: 1 Eylül Adli Yıl Açılışında Meydanlara İniyoruz Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, geciken ve taraflı hale gelen adalet kanallarının faturasının çalışanlara çıkartıldığını belirterek, "Adalet çalışanları olarak, bu duruma isyan ediyoruz.
10:52
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Kaldırılan Otobüs Seferleri Nedeniyle Memurlar Mağdur Olacak Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Sincan ve Çayyolu Metro hatlarındaki ring seferleri sebebiyle, Dumlupınar Bulvarı'ndan geçen EGO seferlerinin iptal edildiğini belirterek, "Kaldırılan otobüs seferleri nedeniyle memurlar mağdur olacak.
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Kaldırılan Otobüs Seferleri Nedeniyle Memurlar Mağdur Olacak
12:12
Türk Büro-Sen: Habur Gümrük Kapısı Çalışanlarının Can Güvenliği Yok Türk Büro-Sen Genel Merkezi, Habur Gümrük kapısı çalışanlarının can güvenliğinin olmadığını belirtti.
Türk Büro-Sen: Habur Gümrük Kapısı Çalışanlarının Can Güvenliği Yok
15:55
Sendikalardan Kısa Kısa Büro Memur Sen Genel Başkanı Ünalan: "Halkımız 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek olarak sadece Cumhurbaşkanlığını onaylamakla kalmamış, değişimden yana olduğunu da belirtmiştir" Türk Büro Sen Genel Başkanı Yokuş: "İİBF mezunları istihdam alanının kısıtlanması nedeniyle huzursuz,
12:06
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Memur ve Emekliler Borç Batağına Sürüklenecek Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, 2015 yılına kadar enflasyonda yaşanan her artışın memur ve emeklileri borç batağına sürükleyeceğini belirterek, "Yetkili ama etkisiz konfederasyonun toplu sözleşmede enflasyon farkı istememesi büyük bir hezimete sebep olmuştur" dedi.
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Memur ve Emekliler Borç Batağına Sürüklenecek
13:09
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Suç İşleyenle Mazlumlar Ayırt Edilsin Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, AK Parti iktidarı boyunca pek çok kurum ve kuruluşa hukuk dışı operasyonların yapıldığını belirterek, " Şimdi de emniyete yapılıyor.
12:22
Türk Büro-Sen: Aöf Öğrencilerine Yeni Eğitim Yılında Muafiyet Hakkı Verildi Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine 2014-2015 Eğitim - Öğretim yılında muafiyet hakkı verileceğine belirterek, "Diğer tüm üniversite öğrencilerine verilen muafiyet hakkının, Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF öğrencilerine verilmemesi büyük bir haksızlıktı.
14:59
Kamu-Sen Üyelerinden Dışişleri Bakanlığı Önünde Sessiz Eylem Türkiye Kamu-Sen üyeleri geçtiğimiz ay IŞİD üyeleri tarafından Musul'da Türk konsolosluğunda kaçırılan elçilik görevlileri için Dışişleri Bakanlığı önünde eylem yaptı.
Kamu-Sen Üyelerinden Dışişleri Bakanlığı Önünde Sessiz Eylem
14:45
Dışişleri Bakanlığı Önünde Sessiz Eylem Türkiye kamu-sen üyeleri Musul'da yaşanan konsolosluk baskının ardından kaçırılan elçilik görevlilerinin hala kurtarılamamasını Dışişleri Bakanlığı önünde protesto etti.
Dışişleri Bakanlığı Önünde Sessiz Eylem
14:21
Dışişleri Bakanlığı Önünde "Sessiz" Eylem Türk Büro-Sen üyeleri, IŞİD mensuplarının Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu personelini rehin alması nedeniyle ağızlarını siyah kurdele ile bağlayarak sessiz eylem yaptı.
Dışişleri Bakanlığı Önünde 'Sessiz' Eylem
14:05
Dışişleri Bakanlığı Önünde "Sessiz" Eylem Türk Büro Sen üyeleri, IŞİD mensuplarının Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu personelini rehin alması nedeniyle Dışişleri Bakanlığı önünde sessiz eylem yaptı.
13:44
Dışişleri Bakanlığı'na Siyah Çelenk Bırakıp, Ağızlarını Bağladılar Türkiye Kamu-Sen üyeleri Musul’da kaçırılan elçilik görevlilerinin geçen süre zarfında hala kurtarılamamasını Dışişleri Bakanlığı önünde protesto etti.
Dışişleri Bakanlığı'na Siyah Çelenk Bırakıp, Ağızlarını Bağladılar
13:40
Dışişleri Bakanlığı Önünde Sessiz Eylem Türk Büro-Sen üyeleri, IŞİD tarafından kaçırılan 49 konsolosluk çalışanı için Dışişleri Bakanlığı önüne siyah çelenk bıraktı.
Dışişleri Bakanlığı Önünde Sessiz Eylem
12:42
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Memurlar Temmuz Ayı'na Zam Artışı Olmadan Girdi Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, memurların Temmuz ayına zam artışı olmadan girdiğini belirterek, "Bu yıl ki enflasyonun yıllık yüzde 9 - 10 civarında gerçekleşeceği tahmin edilmektedir.
15:04
Kocatepe'de Gıyabi Cenaze Namazı Kocatepe'de Doğu Türkistan ve Irak'ta öldürülen Türkler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Kocatepe'de Gıyabi Cenaze Namazı
12:27
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Temmuzdan İtibaren Memur Kesesinden Yiyecek Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Temmuz'dan itibaren memurun kendi "kesesinden" yiyeceğini belirterek, "6 ay boyunca enflasyondaki her artış memurun cebinden götürecek.
10:32
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ergen'i Ziyaret Etti Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş ve Genel Başkan Yardımcısı Osman Eksert Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanan Cafer Ergen'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
10:33
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş: Torba Yasa Memurun İş Güvencesini Elinden Alacak Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri devam eden Torba Yasa Tasarısı'nın geri çekilmemesi halinde 450 bin mensuplarıyla iş bırakacaklarını açıkladı.
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş: Torba Yasa Memurun İş Güvencesini Elinden Alacak
10:15
Türk Büro-Sen: Bugün Geldiğimiz Noktada Sgk Çatısı Akıyor Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Bugün gelinen noktada Sosyal Güvenlik Kurumu'nun(SGK) çatısı akmaya başladığını vurgulayarak, "Bütün SGK çalışanları ve devlet memurları bilsinler ki, memurumuzun alın terine göz diken iktidar ve yandaş sarı sendikalarla da mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz" dedi.
12:33
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Yokuş: Zulmün Olduğu Yerde Tarafsız Olmak Namussuzluktur Türkiye Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye'de hak etmeyen insanların baş tacı edildiği günler yaşadıklarını vurgulayarak, "Evlatlarımıza makam mevki değil, mücadelemizin şerefini bırakacağız. Zulmün olduğu yerde tarafsız olmak namussuzluktur" dedi.
10:12
Gib Başkanı Ertürk: Tüm Vergisel Süreçleri Masaya Yatıracağız Gelir İdaresi Başkanı (GİB) Adnan Ertürk, tüm vergisel süreçleri masaya yatıracaklarını belirterek, "Kayıt dışı ile mücadele için Türkiye gerçeklerini göz önüne alarak, ayağı yere basan bir eylem mücadele planı hazırlayacağız. KDV'yi rasyonelize edeceğiz.
10:39
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Devletin Kömür Ocaklarını Özel Sektöre Devretmesi Kazaları Arttırdı Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, devletin kömür ocaklarını özel sektöre devretmesinden sonra iş kazalarında artışın yaşandığını belirterek, "Ocakların işletmesini devletten alan firmalar, bazı bölümleri taşeron firmalara ihale etmişlerdir.
10:33
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş: Engellilere Yönelik Kamuda ve Özel Sektörde Gerekli İstihdam... Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye'de sayısı 8 milyona yakın olan engellilere yönelik hizmet anlayışının artarak sürdürülmesi gerektiğini belirterek, "Ülkemizde engelli vatandaşlarımızın istihdamlarına özel sektörde gereken önem ve hassasiyet gösterilmediği gibi, maalesef Kamuda da gerekli istihdam yaratılmamıştır" dedi.
11:06
Anneler Günü'nde Yaşanan Gerçek: Çalışan Kadına Toplumsal Baskı En Büyük Sorun Türk Büro-Sen Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kadın Çalıştayında "Çalışma Hayatında Kadın" konulu anketin sonuçları açıklandı.
12:35
"Sence"Nin 1. Yılı Kutlandı Türk Büro-Sen'in bünyesi altında çıkartılan Sence Dergisi'nin 1. Yılı Türk Büro-Sen Genel Merkezinde çok sayıda MHP'li milletvekili ve sendika başkanlarının katılımıyla kutlandı.
11:31
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Erdoğan'ın Yeni Türkiye'sinde Vatanseverlere Yer Yok Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, "Erdoğan'ın yeni Türkiye söylemlerinde biz vatanseverlere yer yok. Yeni Türkiye'de ne kadar vatan haini varsa baş tacı yapılıyor.
14:05
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Paralel Yapı İktidarın Arka Bahçesi Olan Malum Konfederasyondur Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, 17 Aralık operasyonlarından sonra çıkan "kamudaki paralel yapı" söylemlerinin bir nebze doğru olduğunu belirterek, "Kamuda ki paralel yapı iktidarın arka bahçesi olan malum konfederasyondur" dedi.
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Paralel Yapı İktidarın Arka Bahçesi Olan Malum Konfederasyondur
11:36
Türkiye Kamu-Sen: "Denetimli Serbestlik" Çalışanları Mağdur Edildi Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, "denetimli serbestlik" statüsünde çalışanlarının haklarının ellerinden alınarak mağdur edildiklerini öne sürerek, "Adalet Bakanlığından 'denetimli serbestlik' çalışanlarının mali ve özlük haklarındaki kayıpların düzeltilmesini ve eşit işe eşit ücret uygulamasının gerçek anlamda uygulanmasını talep ediyoruz" dedi.
10:42
Türk Büro-Sen'den Adalet Bakanlığı Müsteşarı İpek'e Fazla Mesai Ziyareti Türk Büro-Sen, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ile görüşerek, adalet çalışanlarının sorunlarını aktardı.
11:47
Türk Büro-Sen Başkanı Yokuş: Devlet Yöneticileri Dürüst ve Faziletli Olmalı Türk Büro-Sen İzmir Şubesi tarafından düzenlenen "Etkili İletişim ve Motivasyon Semineri"ne Türk Büro-Sen Başkanı Fahrettin Yokuş, Prof. Dr. Nadim Macit ve Doç. Dr. Oğuz Özyaral konuşmacı olarak katıldı.
15:04
Türk Büro-Sen, Kars'ta Ölenler İçin Tüık Binası Önünde Toplandı Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Kars'ta öldürülen Türkiye Istatistik Kurumu (TÜIK) çalışanlarıyla ilgili sorumlu ve ihmali olanların hesap vermesi gerektiğini söyledi.
Türk Büro-Sen, Kars'ta Ölenler İçin Tüık Binası Önünde Toplandı
16:09
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş Açıklaması Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, "Memurların sorunları çözülürse hükümet, en azından önemli bir grubun motivasyonunu sağlamış olur" dedi.
Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş Açıklaması
13:24
Kamudaki Ayrımcılık Kalkmalı, Sözlü Sınavlar Sürüyor Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, kamu kurumlarına memur alımında sözlü sınavların devam etmesinden yakındı.
11:08
Türk Büro-Sen: Kamuda Bir Paralel Yapı Var Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, kamuda paralel bir yapı olduğunu öne sürerek, "Bu paralel sendika her kararı ben alırım, atamayı, tayini, hülleyi, sınavsız atama yönetmeliğini ben yaparım diyor.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 22:04:57. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA FAHRETTİN YOKUŞ HABERLERİ
[Hata Bildir]