19:4000
SON DAKİKA GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Genelkurmay Başkanlığı Haberleri

   

  Tsk: Diyarbakır'daki F-16 Henüz Belirlenemeyen Bir Nedenle Düştü

  Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'da düşen F-16 ile ilgili açıklama yaptı. (Bugün 18:41)

   

  Diyarbakır'da Düşen Uçak

  Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır’da bir F-16 uçağının eğitim uçuşunu tamamlamasının ardından henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı düştüğünü ve pilotun sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. (Bugün 18:39)

   

  Diyarbakır'da F-16 Savaş Uçağının Düşmesi

  Diyarbakır'da F-16 Savaş Uçağının Düşmesi

  Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığında bir F 16 uçağının, askeri havaalanına iniş için son yaklaşma sırasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle pist üzerine düştüğünü ve paraşütle atlayan pilotun durumunun iyi olduğunu bildirdi. (Bugün 18:39)

   

  Diyarbakır'da F-16 Savaş Uçağı Düştü

  Diyarbakır'da F-16 Savaş Uçağı Düştü

  Diyarbakır'daki 8'inci Ana Jet Üssü'nde eğitim uçuşu yapan bir F-16 savaş uçağı inişe geçtiği sırada düştü. (Bugün 18:37)

   

  Diyarbakır'da F-16 Savaş Uçağı Düştü (3)

  Genelkurmay'dan AÇIKLAMA Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'da düşen F-16 uçağıyla ile ilgili resmi internet sitesinden açıklama yaptı. (Bugün 18:35)

   

  Genelkurmay Güneydoğu Gazisini Ankara'ya Davet Etti

  Genelkurmay Başkanlığı tarafından, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Ankara'da düzenlenecek törene davet edilen Kahramanmaraşlı Güneydoğu gazisi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman, davetiye mektubunu, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalettin Doğan’ın elinden aldı. (Bugün 18:34)

   

  Genelkurmay: Diyarbakır'da F-16 Düştü, Pilotun Sağlık Durumu İyi

  Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı 182. Filoya ait bir F-16 uçağının bugün (02 Eylül) günü saat 17.17'de eğitim uçuşunu tamamlamayı müteakip Diyarbakır Askerî Havaalanı'na iniş için son yaklaşma esnasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle pist üzerine düştüğünü açıkladı. (Bugün 18:30)

   

  TSK Personel Sayısını Açıkladı

  Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde 671 bin 275 personelin görev yaptığını açıkladı. (Bugün 17:14)

   

  Genelkurmay, Ordulu Gazi'yi Ankara'ya Davet Etti

  Genelkurmay, Ordulu Gazi'yi Ankara'ya Davet Etti

  Genelkurmay Başkanlığı'nın, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Ankara'da düzenleyeceği programa Ordulu gazi polis 62 yaşındaki Şenel Şahin de davet edildi. (Bugün 14:20)

   

  Manisalı Gaziyi Onurlandıran Davet

  Manisalı Gaziyi Onurlandıran Davet

  Manisalı gazi Mehmet Konteş'i, 19 Eylül Gaziler Günü'nde Genelkurmay Başkanlığı'nın Türkiye'nin dört bir yanındaki gazileri konuk edeceği program için ziyaret eden Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in davetiyesini verdi. (Bugün 13:17)

   

  Gazi Arıcan, 'Gaziler Günü' törenine davet edildi -

  Gazi Arıcan, "Gaziler Günü" törenine davet edildi -

  Genelkurmay Başkanlığı, 19 Eylül'de Ankara'da yapılacak törene çağrılan gazilerden Uysal Arıcan'a davet mektubu, Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz tarafından teslim edildi. (Bugün 12:08)

   

  Balıkesirli Gazi Arıcan, Ankara'ya Çağırıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, 19 Eylül'de Ankara'da yapılacak törene çağrılan gazilerden Uysal Arıcan'a davet mektubu teslim edildi. (Bugün 11:10)

   

  BYEGM Yurt Dışı Teşkilatı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  BYEGM Yurt Dışı Teşkilatı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, "Basın müşavirliğinin konseptini ve stratejisini değiştirmemiz lazım." dedi. (Dün 17:46)

   

  Şehit Babalarından Anma Töreninde Sitem

  Şehit Babalarından Anma Töreninde Sitem

  Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde Köprülü Jandarma Tabur Komutanlığı'na 1 Eylül 2006 tarihinde PKK'nın saldırısında şehit düşen Asteğmen Zeki Burak Okay'ın babası Sezai Okay, Genelkurmay Başkanı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en üst düzey komutanlarına hakkını helal etmediğini söyledi. (Dün 16:21)

   

  Halaçoğlu: Askeri Birlikten Bayrak İndirme Yeşil Çizgi Mi?

  Halaçoğlu: Askeri Birlikten Bayrak İndirme Yeşil Çizgi Mi?

  Mhp Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in çözüm süreci ile ilgili olarak, "Kırmızı çizgiler aşılırsa gereğini yapacağımızı söyledik" açıklamasına karşılık, "Hangi kırmızı çizgiler? (Dün 15:47)

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, 20 kişilik grubun Suriye'den Türkiye'ye kaçak yollarla girişinin engellendiğini bildirdi. (Dün 15:19)

   

  Suriye Sınırında Bin 996 Adet Kalaşnikof Mermisi Ele Geçti

  Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde askerleri fark edince ateş açarak Suriye'ye kaçan kişilerin geride bıraktığı 2 çuvalda 1996 adet kalaşnikof mermisi ele geçirildi. (Dün 14:43)

   

  Suriye Sınırında Askere Ateş Açıldı

  Suriye Sınırında Askere Ateş Açıldı

  Suriye'den sırtlarındaki yük ile sınırı geçmeye çalışan 20 kişilik grup 'Dur' ihtarında bulunan askerlerin üzerine 10 dakika arayla 2 kez ateş açtı. (Dün 14:38)

   

  Suriye Sınırında 1996 Adet Tüfek Mermisi Ele Geçirildi

  Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 3. Hudut Alayı Şanlıurfa Kaya Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında 2 çuval içerisinde 1996 adet Kaleşnikof piyade tüfeği mermisi ele geçirildi. (Dün 13:06)

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Türkiye’de ilk büyük devalüasyon 7 Eylül 1946’da yapıldı Türk Lirası’nın değeri yüzde 54,3 düşürüldü. (Dün 09:50)

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, 15 kişilik grubun Suriye'den Türkiye'ye kaçak yollarla girişinin engellendiğini bildirdi. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

 

  Askeri Zırhlı Araca Mermi İsabet Etti

  Türkiye-Suriye hududundan geçmeye çalışanların silahla açtığı ateş sonucu bir askeri zırhlı araca mermi isabet etti. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Bursa'daki Bey Sarayı Ayağa Kaldırılacak

  Bursa'daki Bey Sarayı Ayağa Kaldırılacak

  Osmanlı'nın, Bursa'nın fethinden sonra yaptırdığı ilk saray olan Bey Sarayı'nı yeniden canlandırmak için gezginlerin notları, gravürler ve haritalardan yararlanılarak restitüsyon çalışması yapıldı. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  TSK, İlk kez Bir Subayın İhraç Nedenlerini Açıkladı

  TSK, İlk kez Bir Subayın İhraç Nedenlerini Açıkladı

  Pilot Üsteğmen Ali Ünsal'ın TSK'dan ihracıyla ilgili açıklama yapan TSK "2 bayanla uygunsuz görüntüleri çıktı. Karşı cinse aşırı düşkün" açıklamasını yaptı. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Akm'de Tören

  30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla, Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) resmigeçit töreni düzenlendi. (30 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Başkomutan Erdoğan İlk Kez Zafer Bayramı Kutlamalarında

  Başkomutan Erdoğan İlk Kez Zafer Bayramı Kutlamalarında

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıl dönümü kutlamalarına ’Başkomutan’ sıfatıyla ilk kez katıldı. (30 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

  AKM'de düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu katıldı. (30 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  İki Ukrayna Uçağı Düştü

  İki Ukrayna Uçağı Düştü

  Biri Cezayir diğeri ülkenin doğusunda olmak üzere Ukrayna'ya ait iki uçak düştü, ilk bilgilere göre kazada kurtulan olmadı. (30 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  43 Yaşında Şehit Çocuğu Olmadığını Öğrendi

  43 Yaşında Şehit Çocuğu Olmadığını Öğrendi

  Babası 1974 yılında Kıbrıs’ta şehit olan 43 yaşındaki İzmirli Cafer Can, şehit ailelerine sağlanan haklardan yararlanmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurdu. (30 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Orgeneral Özel: Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

  Orgeneral Özel: Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

  Orgeneral Özel ve beraberindekiler, Devlet Mezarlığı'nda milli mücadelede görev almış komutanların isimlerinin yazılı olduğu Anısal Duvar'a çelenk koydu. (29 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Orgeneral Özel: Zafer Bayramınız Kutlu Olsun, Nice Zaferlere

  Orgeneral Özel: Zafer Bayramınız Kutlu Olsun, Nice Zaferlere

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Devlet Mezarlığı'nı ziyaret etti. (29 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Suriye füze sistemlerinden Türk F-16 Uçaklarına Taciz

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye füze sistemlerinin F-16 uçaklarını taciz ettiğini açıkladı. (29 Ağustos 2014 Cuma )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de konuşlu SA füze sistemleri tarafından, hava muharebe devriye görevi icra eden iki F 16 uçağına, 1 dakika 9 saniye radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulduğunu bildirdi. (29 Ağustos 2014 Cuma )

   

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir uçağın sınıra yaklaşması üzerine devriye uçuşu yapan F-16'ların bölgeye gönderildiğini bildirdi. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  30 Ağustos Zafer Bayramına Doğru

  Kırşehir'de, etkinlikler kapsamında, "Milli Mücadele" konulu fotoğraf sergisi açıldı. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Afyonkarahisar'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yıl Dönümü

  Afyonkarahisar'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yıl Dönümü

  Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. (27 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Afyonkarahisar'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yılı

  Afyonkarahisar'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yılı

  Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yılı gerçekleştirilen törenle büyük bir coşku içerisinde kutlandı. (27 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  TSK'dan Önemli Yurt İçi Olaylar

  TSK'dan Önemli Yurt İçi Olaylar

  Genelkurmay Başkanlığı: "Bölücü terör örgütü mensubu bir terörist Van'ın Çaldıran ilçesinde, bir diğer terörist ise Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki Kavuşak 2'nci Hudut Tugay Komutanlığına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu" (27 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Atatürk Büstleri ve Türk Bayrağı'na Saldırı

  Atatürk Büstleri ve Türk Bayrağı'na Saldırı

  Genelkurmay Başkanlığı, teslim olan teröristler ile kırılıp, sökülen Atatürk büstleri ile indirilen Türk Bayrağı açıklaması yaptı. (27 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Sahil Güvenlik 81 Kişiyi Sağ Kurtardı

  Sahil Güvenlik 81 Kişiyi Sağ Kurtardı

  Datça'da, kaçakları taşıyan tekne yanarak battı. 81 kişinin yaşama tutunduğu anlar kameralara yansıdı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Yanan Teknedeki 81 Kişiyi Sahil Güvenlik Kurtardı

  Yanan Teknedeki 81 Kişiyi Sahil Güvenlik Kurtardı

  Muğla Datça ilçesi 16 deniz mili güneyinde yanan bir teknede bulunan 81 kişi sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı ekipleri tarafından sağ olarak kurtarıldı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Onbinler Yarın Anıtkabir'de Buluşuyor

  Onbinler Yarın Anıtkabir'de Buluşuyor

  Atatürk'ün canlı portresinde yer almak için 26 Ağustos'ta gerçekleştirilecek Guinness rekor denemesi her kesimden onbinlerce kişiyi Anıtkabir'de buluşturacak (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  "Bakanlığımıza bağlı depreme karşı hassas olduğu tespit edilen 2 bin 439 adet bina var. Bu binalardan 119'u güçlendirilmiş, 1620'si için güçlendirme kararı alınmış, 700 bina ise boşaltılmıştır" "Depreme karşı önlem almak amacıyla 2011'de 12 milyon 500 bin lira kaynak planlanmıştır. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Anıtkabir'de 6 Bin Kişiyle En Büyük Atatürk Portresi

  Anıtkabir'de 6 Bin Kişiyle En Büyük Atatürk Portresi

  Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Mustafa Kemal Atatürk'ün canlı portresi, Anıtkabir'de 6 bin kişinin katıldığı etkinlikle oluşturuldu. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Milli Savunma, 2 Bin Hasarlı Binalarının Olduğunu Açıkladı

  Milli Savunma, 2 Bin Hasarlı Binalarının Olduğunu Açıkladı

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye genelinde Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı depreme karşı hassas olduğu tespit edilen yaklaşık 2 bin bina olduğunu belirtti. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  4 Eylül Kutlamalarında Solotürk Gösteri Yapacak

  4 Eylül Kutlamalarında Solotürk Gösteri Yapacak

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda önemli kararların alındığı Sivas Kongresi'nin 95. yıl dönümü törenlerle kutlanacak. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.09.2014 19:40:06. #1.13#