SON DAKİKA GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Genelkurmay Başkanlığı Haberleri

17:25
Kriz Görüşmesi İptal Ukrayna'da hükümet birlikleriyle Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasındaki gerginliği gidermek ve çatışma ortamına son vermek amacıyla planlanan görüşme iptal edildi.
Kriz Görüşmesi İptal
20:04
Milli Gemi Tcg Büyükada, Suudi Arabistan Yolcusu Genelkurmay Başkanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, TCG Büyükada'nın ilk planlı liman ziyaretini Suudi Arabistan'a gerçekleştireceğini bildirdi.
16:25
Yüksekova Dağlıca'da Karakola Taciz Ateşi Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde bulunan birliğe teröristler tarafından taciz ateşi açıldı.
Yüksekova Dağlıca'da Karakola Taciz Ateşi
13:09
Hizbullah'tan İsrail Askeri Araçlarına Füzeli Saldırı İsrail ordusu, Lübnan sınırından İsrail askeri araçlarına füze atıldığını açıkladı. Saldırıyı Hizbullah üstlenirken olayda 2 İsrail askeri ve 1 BM Barış Gücü askeri öldü.
Hizbullah'tan İsrail Askeri Araçlarına Füzeli Saldırı
12:56
Suriye Füze Sistemi Türk Jetini Taciz Etti Genelkurmay Başkanlığı, Suriye füze sisteminin F-16 uçağını taciz ettiğini açıkladı.
16:23
TSK Hava Araçları 5. Ana Bakım Merkezi'nde Adeta Yeniden Üretiliyor Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kalesi olarak anılan Ankara'daki 5. Ana Bakım Merkez (5ABM) Komutanlığı'nda, başta Kara Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterindeki bütün helikopterler adeta yeniden üretiliyor.
TSK Hava Araçları 5. Ana Bakım Merkezi'nde Adeta Yeniden Üretiliyor
13:41
Suriye'den F-16'ya Radar Tacizi Genelkurmay Başkanlığı, sınır hattında devriye uçuşu yapan Türk F-16 savaş uçağının Suriye'ye ait füze sistemleri tarafından taciz edildiğini bildirdi.
Suriye'den F-16'ya Radar Tacizi
13:08
Bölücü Terör Örgütü Taciz Ateşi Açtı Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü üyelerinin Hakkari’de ileri emniyet üs bölgelerine uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açtığını açıkladı.
Bölücü Terör Örgütü Taciz Ateşi Açtı
13:08
Suriye Türk Jetini Taciz Etti Genelkurmay Başkanlığı, Suriye füze sistemi tarafından devriye görevi gerçekleştiren bir Türk F-16 uçağının taciz edildiğini açıkladı.
Suriye Türk Jetini Taciz Etti
12:53
Teröristler, Üs Bölgelerini Uzun Namlulu Silahlarla Taciz Etti Genelkurmay Başkanlığı dün (25 Ocak) bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, yurtiçindeki Gevanakurki Tepe bölgesinden, Hakkâri Yüksekova-Dağlıca bölgesinde bulunan İleri Emniyet Üs Bölgelerine, uzun namlulu silahlar ile taciz ateşi açıldığını duyurdu.
11:12
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Bütün Şehitler Anılacak İstanbul Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında ‘Şehitleri Anma Etkinliği’ düzenlenecek.
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Bütün Şehitler Anılacak
21:10
Libya'daki Çatışmalar Temsilciler Meclisi Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı.
16:41
Akaryakıt Kaçakçılığı İçin Döşenen Boru Hattı İmha Edildi Hakkari'nin Irak sınırındaki Şemdinli İlçesi'nde sınıra akaryakıt kaçakçılığı için döşendiği belirlenen 1200 metre uzunluğundaki boru hattı, askerler tarafından imha edildi.
14:35
Türkiye-Irak Sınırında Bin 200 Metre Kaçak Akaryakıt Boru Hattı İmha Edildi Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye Irak sınırında akaryakıt kaçakçılığı için kullanılan bin 200 metre uzunluğunda boru hattının tespit edildiğini ve bunun imha edildiğini bildirdi.
13:28
Irak Sınırında Kaçak Boru Hattı Tespit Edildi Genelkurmay Başkanlığı, Irak sınırında tespit edilen akaryakıt kaçakçılığı için kullanılan boru hattının imha edildiğini açıkladı.
18:21
Hrant Dink Cinayeti Davası Dink ailesinin avukatlarının soruşturmanın genişletilmesine dair talepleri reddedildi.
14:29
Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması "Ege'de eğitim uçuşu yapan Türk jetlerine, Yunanistan'a ait F 16'lar tarafından tacizde bulunuldu"
14:17
Ege'de Türk-Yunan Uçakları Arasında Gergin Dakikalar Genelkurmay Başkanlığı, Ege Denizi’nde uluslararası hava sahasında Etkin Çaba Harekatı’nda yardımcı destek keşif gözetleme uçuşu icra eden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait bir deniz karakol uçağına Yunanistan’a ait F-16 uçakları tarafından radar kilidi muhafaza edilmek suretiyle tacizde bulunulduğunu ve yürürlükteki angajman kuralları çerçevesinde Yunanistan uçaklarına gerekli cevabın verildiğini bildirdi.
10:07
65 Yıllık Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı Mersin’in Silifke ilçesinde, Akdeniz Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda 3 yıl önce hurdaya çıkarılan 65 yıllık savaş gemisi, dalış turizmini geliştirmek amacıyla batırıldı.
65 Yıllık Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı
09:44
Batırılan Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı Mersin’in Silifke ilçesinde, Akdeniz Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda 3 yıl önce hurdaya çıkarılan 65 yıllık savaş gemisi, dalış turizmini geliştirmek amacıyla batırıldı.
09:34
Askeri Hastane Çalışanları Sağlık Hizmet Koluna Üye Olabilecek Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, askeri hastane çalışanlarının da sağlık hizmet koluna üye olabileceklerini söyledi.
Askeri Hastane Çalışanları Sağlık Hizmet Koluna Üye Olabilecek
19:07
Askeri Kanunlarında Değişiklik Milli Mayın Faaliyet Merkezi kurulması ve bazı askeri kanunlarda değişiklik yapan tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi Türkiye sınırları dahilinde gerçekleştirilecek insani amaçlı mayın veya patlamamış mühimmat temizliğine yönelik "Milli Mayın Faaliyet Merkezi" kurulacak Merkez, Bakanlar Kurulu kararı ile görevlendirilmesi halinde yurt dışında da faaliyet gösterebilecek.
19:07
Askeri Kanunlarda Değişiklik Devletin şahsiyetine karşı suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki bazı suçlardan yapılan yargılama neticesinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen astsubay, subayların TSK ile ilişiği kesilecek Savaş, olağanüstü hal ve sıkıyönetim hallerinde personel izinden çağrılabilecek Sivil tabip ve diş tabipleri Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi alabilecek TSK'ya bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretim üyesi, uzman
19:06
Askeri Kanunlarda Değişiklik Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki suçlardan yapılan yargılama neticesinde haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen uzman erbaş ve uzman jandarmanın sözleşmeleri feshedilecek; bu suçlardan ceza alanlar Harp Akademisine de giremeyecek; öğrenci olanlar ise akademi eğitiminden çıkarılacak Erbaş ve erlerin 100 grama kadar ağırlıktaki gönderilerinin özel hizmet ücretleri hariç, posta ücretinden muaf tutulacak Tıpta ve diş
17:01
Adalet Bakanlığı, 34 Kişinin Öldüğü Uludere İçin Aym'ye Görüşünü Bildirdi Adalet Bakanlığı, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınlarının Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yaptığı başvuru üzerine görüşünü mahkemeye gönderdi.
15:07
Ukrayna'nın Doğusundaki Çatışmalarda 10 Asker Öldü Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk kentinde ayrılıkçılar ile ordu birlikleri arasındaki çatışmalarda 10 asker öldü, 19 asker yaralandı.
Ukrayna'nın Doğusundaki Çatışmalarda 10 Asker Öldü
13:53
Önemli Yurt İçi Olayları Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensuplarınca Silvan'da 12 kilogramlık mutfak tüpü içerisine, 50 kilogram amonyum nitrat patlayıcı madde yerleştirilerek hazırlanmış bir el yapımı patlayıcının imha edildiğini bildirdi.
13:48
TSK'nın Günlük Faaliyetleri Doğu Akdenizin uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu icra eden Deniz Karakol Uçağı'na Yunanistan'a ait iki F–16 uçağı tarafından 36 saniye süreyle radar kilidi atılmak suretiyle tacizde bulunulduğu bildirildi Tacize, angajman kuralları gereği aynı şekilde cevap verildi.
13:22
Doğu Akdeniz'de Deniz Karakol Uçağı Taciz Edildi Genelkurmay Başkanlığı, Yunan uçaklarının Doğu Akdeniz’de keşif gözetleme uçuşu yapan Deniz Karakol Uçağını taciz ettiğini açıkladı.
Doğu Akdeniz'de Deniz Karakol Uçağı Taciz Edildi
12:45
Silvan'da Mutfak Tüpü ile Hazırlanmış Patlayıcı Ele Geçirildi Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde mutfak tüpü içerisine hazırlanmış el yapımı patlayıcı ele geçirildiğini açıkladı.
Silvan'da Mutfak Tüpü ile Hazırlanmış Patlayıcı Ele Geçirildi
12:39
Mutfak Tüpünde 50 Kilo Amonyum Nitratlı Patlayıcı Bulundu Genelkurmay Başkanlığı dün (2 1 Ocak) yaşanan önemli yurt içi olaylara ilişkin internet sitesi üzerinden duyuru yaptı.
12:38
Suriye Sınırında Makinalı Tabanca, Şarjör ve Fişekler Ele Geçirildi Genelkurmay Başkanlığı dün (21 Ocak) Suriye sınırındaki kaçakçılık olayları ve ele geçirilen malzemelerle ilgili bilgi verdi.
11:04
TSK: Hukukumuzda 'Gazi' Tanımının Statüsünü Belirleyen Bir Norm Yok Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk hukukunda 'gazi' tanımı ya da 'gazilik' statüsünü belirleyen bir norm bulunmadığını açıkladı.
TSK: Hukukumuzda 'Gazi' Tanımının Statüsünü Belirleyen Bir Norm Yok
19:58
Askeri Casusluk Davasının Ara Kararları Açıklandı İzmir’de, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 sanıklı, gizli bilgi ve belge davasında, dijital verilerdeki DNA ve parmak izlerinin tespiti için sanıklardan DNA ve parmak izi örneklerinin alınmasına karar verildi.
18:48
Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası İzmir'de 357 sanığın yargılandığı “gizli bilgi ve belge bulundurma” davasında, dijital verilerdeki DNA'ların tespiti için sanıkların DNA örneklerinin alınmasına karar verildi.
18:43
İzmir'de Sanıkların DNA Örnekleri Alınacak İzmir'de görülen, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 sanıklı, gizli bilgi ve belge davasında ara kararlar açıklandı.
İzmir'de Sanıkların DNA Örnekleri Alınacak
17:33
Dijital Verilerdeki Dna'ların Tespiti İçin Sanıklardan Örnek Alınacak İzmir'de görülen, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 sanıklı, tehdit ve şantajla askeri bilgi ve belge ele geçirme davasında ara kararlar açıklandı.
17:31
Ankara Valiliği: Patlatılan Şüpheli Paketi Bir Askerin Bıraktığı Belirlendi Ankara Valiliği, Genelkurmay Başkanlığı duvarında fünye ile patlatılan şüpheli ayakkabı kutusu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
14:12
Yunan Uçakları, Akdeniz'de Taciz Etti Genelkurmay Başkanlığı, Akdeniz’de Doğu Akdeniz uçuşu icra edildiği esnada Yunanistan uçaklarının tacizde bulunduğunu bildirdi.
Yunan Uçakları, Akdeniz'de Taciz Etti
14:08
Şırnak'ta Bir Araçta Kalaşnikof Silah Ele Geçirildi Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ta bir araçta yapılan aramada bir adet Kalaşnikof piyade tüfeği, iki adet tabanca, 120 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve altı adet şarjör ele geçirildiğini açıkladı.
Şırnak'ta Bir Araçta Kalaşnikof Silah Ele Geçirildi
13:52
Silvan'da Uzman Çavuşun Otomobili Molotofla Yakıldı Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde görev yapan bir uzman çavuşa ait özel otomobil, içine molotof kokteyli atılarak yakıldı.
13:36
Yunan Uçakları Türk Jetlerini Taciz Etti Genelkurmay Başkanlığı, Yunan uçaklarının Akdeniz’de uçuş gerçekleştiren Türk jetlerini taciz ettiğini açıkladı.
12:35
Genelkurmay'ın Duvarındaki Şüpheli 'Ayakkabı Kutusu' Fünye ile Patlatıldı Genelkurmay Başkanlığı ana nizamiye girişindeki duvara bırakılmış şüpheli ayakkabı kutusu, fünye ile patlatıldı.
Genelkurmay'ın Duvarındaki Şüpheli 'Ayakkabı Kutusu' Fünye ile Patlatıldı
12:28
Genelkurmay Başkanlığında Şüpheli Paket Alarmı Genelkurmay Başkanlığının duvarına bırakılan şüpheli paket polisi alarma geçirdi.
Genelkurmay Başkanlığında Şüpheli Paket Alarmı
12:14
Genelkurmay Başkanlığı Duvarındaki Kutu, Polisi Alarma Geçirdi Genelkurmay Başkanlığı ana nizamiye girişindeki duvara bırakılmış şüpheli ayakkabı kutusu, emniyet güçlerini harekete geçirdi. Fünye ile patlatılan kutunun içi boş çıktı.
Genelkurmay Başkanlığı Duvarındaki Kutu, Polisi Alarma Geçirdi
19:52
11 PKK'lı Teslim Oldu Genel Kurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensubu biri kadın 11 teröristin, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu bildirildi.
11 PKK'lı Teslim Oldu
19:15
12 Terörist Teslim Oldu Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu 12 teröristin teslim olduğunu açıkladı.
17:02
Kanyonda 3 Günü Anlattılar: Yüzde 2'lik Telefon Şarjı Hayatımızı Kurtardı (3) Genelkurmay'ın SİTESİNDE Genelkurmay Başkanlığı, Antalya'da doğa yürüyüşünde kaybolan ve 3 gün sonra bulunan 3 yabancı gencin kurtarıldığı operasyonun görüntülerini ve fotoğraflarını isternet sitesinde yayınladı.
Kanyonda 3 Günü Anlattılar: Yüzde 2'lik Telefon Şarjı Hayatımızı Kurtardı (3)
13:34
Antalya'daki Kurtarma Operasyonu ile İlgili Yeni Görüntüler Genelkurmay Bşakanlığı, Antalya'da 3 kişinin kurtarılması ile ilgili görüntüleri paylaştı.
Antalya'daki Kurtarma Operasyonu ile İlgili Yeni Görüntüler
15:24
Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler Ukrayna makamları, doğudaki Donetsk Havaalanı'nın hükümet güçlerinin kontrolünde olduğunu bildirdi.
Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 23:38:02. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]