11:2500
SON DAKİKA GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Genelkurmay Başkanlığı Haberleri

   

  YAŞ'ta Bugün 'İlk'ler Yaşanacak

  YAŞ'ta Bugün 'İlk'ler Yaşanacak

  Erdoğan ilk kez Cumhurbaşkanı olarak YAŞ kararlarını imzalayacak, toplantı Başbakan Davutoğlu başkanlığında toplanacak. (Bugün 08:26)

   

  Şırnak'ta Kaçakçılar Helikopterden Görüldü

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı'nın denetleme ve incelemelerde bulunmak üzere helikopterle Uludere'ye gittiği sırada, yaklaşık 70 katırla sigara kaçakçılığı yapıldığına tanık olduğunu açıkladı. (Dün 16:46)

   

  8. Cumhurbaşkanı Özal Davasında Levent Ersöz Beraat Etti

  8. Cumhurbaşkanı Özal Davasında Levent Ersöz Beraat Etti

  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın öldürülmesine azmettirmek suçlamasıyla yargılanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz beraat etti. (Dün 15:03)

   

  Komutan Uludere'yi Denetlerken 98 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Hatay ve Şırnak Uludere ilçesi hudut bölgelerinde ele geçirilen kaçak sigaralar ve uyuşturucuyla ilgili açıklama yaptı. (Dün 14:56)

   

  Turgut Özal'ın Ölümüne İlişkin Davada Ersöz Hakkında Beraat

  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin davada, emekli Tuğgeneral Ersöz'ün, "suç sabit olmadığı" gerekçesiyle beraatına karar verildi Cumhuriyet Savcısı Şafak, esas hakkındaki görüşünde, "atılı suçu işlediğine dair cezalandırılmasına yeterli, kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı" gerekçesiyle Ersöz'ün beraatına karar verilmesini istedi Savcı Şafak: "Ülkemize büyük hizmetler vermiş Cumhurbaşkanı Özal'ın hastalığı nedeniyle değil de menfur bir suikast sonucu öldürülüp öldürülmediği (Dün 14:10)

   

  Davutoğlu YAŞ'a İlk Kez Başkanlık Edecek

  Davutoğlu YAŞ'a İlk Kez Başkanlık Edecek

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk defa başkanlık edeceği, Yüksek Askeri Şura toplantısı yarın yapılacak. (Dün 13:01)

   

  Yüksek Askeri Şura Yarın Toplanacak

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk defa başkanlık edeceği Yüksek Askeri Şura toplantısı yarın yapılacak. (Dün 10:59)

   

  Başbakan Davutoğlu İçin Bir İlk

  Başbakan Davutoğlu İçin Bir İlk

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk defa başkanlık edeceği, Yüksek Askeri Şura toplantısı yarın yapılacak. (Dün 09:45)

   

  Albay Muharrem Köse'nin Avukatından Açıklama

  Sayın yazı işleri müdürlerinin dikkatine 'GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDAN 'GİZLİ TANIK' AÇIKLAMASI' başlıklı haberi yapılan yanlışlık nedeniyle iptal ediyoruz. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Köse'nin Avukatı Ahi Açıklaması

  "(Genelkurmay ve MSB'ye sahte isimli ihbar mektubu gönderen kişiler) Bu kişilerin, Askeri Yargıtayda devam eden disiplin ve adli soruşturmaları, etkileme maksadıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak 'paralel yapı' iddialarıyla ilgili devam eden soruşturma kapsamında ifade verdikleri düşünülmektedir" "Bu kişilerin şahsi menfaatleri doğrultusunda gerçeklerle hiçbir ilgisi olmayan mesnetsiz iddiaları, kendileri hakkında yapılabilecek adli ve idari işlemleri etkisiz kılma ve bu süreçte (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan 'Gizli Tanık' Açıklaması

  'ASKERİ Yargıtay'da üye olarak görev yapan bir kişi gizli tanık sıfatıyla ifade verdi' iddiaları üzerine Genelkurmay Başkanlığı yazılı açıklama yaptı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Fevzi Çakmak Yerine Cemal Süreya Önerisi

  Fevzi Çakmak Yerine Cemal Süreya Önerisi

  Tunceli Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı ve Rektör Danışmanı Cem Tekinoğlu, Ovacık ilçesinde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Çok Programlı Anadolu Lisesi isminin Dersim Cemal Süreya Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesi için başvuru yaptı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yunan Uçakları Hava Sahası İhlali ve Taciz

  Yunan Uçakları Hava Sahası İhlali ve Taciz

  Genelkurmay Başkanlığı, Yunan uçaklarının Antalya’nın güneyinde hava sahasını ihlal ettiğini açıkladı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Norveç'ten Ordu Mensuplarına Üniforma Uyarısı

  Norveç'ten Ordu Mensuplarına Üniforma Uyarısı

  Norveç Genelkurmay Başkanlığı, ordu mensuplarını seyahatlere üniforma ile çıkmamaları konusunda uyardı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yüksek Askeri Şüra 27 Kasım Günü Toplanacak

  Yüksek Askerî Şûra’nın olağan toplantısı 27 Kasım 2014 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında yapılacak. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Devletin şahsiyetine karşı suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki bazı suçlardan yapılan yargılama neticesinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen astsubay, subayların TSK ile ilişiği kesilecek Savaş, olağanüstü hal ve sıkıyönetim hallerinde personel izinden çağrılabilecek Sivil tabip ve diş tabipleri Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi alabilecek TSK'ya bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretim üyesi, uzman (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki suçlardan yapılan yargılama neticesinde haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen uzman erbaş ve uzman jandarmanın sözleşmeleri feshedilecek; bu suçlardan ceza alanlar Harp Akademisine de giremeyecek; öğrenci olanlar ise akademi eğitiminden çıkarılacak Erbaş ve erlerin 100 grama kadar ağırlıktaki gönderilerinin özel hizmet ücretleri hariç, posta ücretinden muaf tutulacak Tıpta ve diş (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İç Güvenlik Paketi Meclis'te

  Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, emniyet, jandarma ve sahil güvenlik teşkilatlarında yapısal değişiklikler içeriyor İçişleri Bakanı, Jandarma Genel Komutanlığı'nda general rütbesinde olmayan daire başkanlarıyla il ve ilçe jandarma komutanlarını, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda amiraller haricindeki kurmay başkanı, karargahta görevli başkanlar ve bölge komutanlarını atayacak Askeri nitelikte olmayan (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Yüksek Disiplin Kurulu Üye Sayısı 9'a Çıkarılıyor

  Millî Savunma Bakanlığı'nca hazırlanan ve Bakanlar Kurulu'nca 3.11.2014 tarihinde kararlaştırılan "Millî Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı", Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sunuldu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Milli Mayın Merkezi kurulması ile Askerlik ve TSK İç Hizmet kanunlarında değişiklik öngören kanun tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu Tasarıya göre, Türkiye sınırları dahilinde gerçekleştirilecek insani amaçlı mayın veya patlamamış mühimmat temizliğine yönelik Milli Mayın Merkezi kurulacak Merkezin faaliyetleri kapsamında kullanılmak üzere yurtdışından getirilecek her türlü araç, makine, teçhizat ve hayvan gümrük vergilerinden muaf olacak Türk vatandaşlığına sonradan alınanlar askerliklerini, (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  TSK'nın Gülü' Elif Zeynep

  TSK'nın Gülü' Elif Zeynep

  Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver, trafik kazasında babası Astsubay Ahmet Murat Birdane ile annesi Mehtap Birdane'yi kaybeden 'TSK'nın Gülü' olarak kabul edilen Elif Zeynep'i, Hava Kuvvetleri Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde ziyaret etti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Afganistan'da İntihar Saldırısı

  Afganistan'ın Paktika kentinde düzenlenen intihar saldırısında yaralanan 54 kişi Kabil'e getirildi, Devlet Başkanı Gani, hastaneyi ziyaret etti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Güvenlik Paketi Meclis'e Gönderildi

  Güvenlik Paketi Meclis'e Gönderildi

  AK Parti iktidarı tarafından hazırlanan Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderildi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İç Güvenlik Reformu Paketi ile Kolluk Kuvvetlerinin Yetkileri Yeniden Düzenleniyor

  İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun imzasını taşıyan 43 maddelik “Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazın Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” TBMM Başkanlığı’na sunuldu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  'TSK'nın Gülü' Elif Zeynep

  'TSK'nın Gülü' Elif Zeynep

  Trafik kazasında babası Astsubay Birdane ile annesini kaybeden 'TSK'nın Gülü' olarak kabul edilen Elif Zeynep'i, Hava Kuvvetleri Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde ziyaret etti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 11:25:06. #1.12#