11:4000
SON DAKİKA GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Genelkurmay Başkanlığı Haberleri

   

  Erdoğan'ın 'Dalkavuk' Dediği Gazeteciye TSK'dan Özel Davet

  Erdoğan'ın 'Dalkavuk' Dediği Gazeteciye TSK'dan Özel Davet

  CNN muhabiri Ivan Watson, Genelkurmay Başkanlığı'nın özel davetlisi olarak Suriye-Türkiye sınırındaki TSK noktalarını yerinde inceledi. (Bugün 11:07)

   

  Gazilerin Ortez ve Protez İhtiyaçlarının Karşılanması

  Gazilerin Ortez ve Protez İhtiyaçlarının Karşılanması

  Genelkurmay Başkanlığı: "Gazilerimizin büyük çoğunluğunun, kuruluş amacına uygun olarak TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığından sağlık hizmeti almaları, ortez ve protezlerin önemli ölçüde Merkez tarafından yapılmasından dolayı gazilerimizin uygulamadan kaynaklanan sorunları tespit edilerek giderilmeye çalışılmaktadır" "Genelkurmay Başkanlığınca tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik olarak, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar (Dün 20:49)

   

  Genelkurmay: Peşmerge Geçişini Dışişleri'ne Sorun

  Genelkurmay: Peşmerge Geçişini Dışişleri'ne Sorun

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "Peşmerge geçişine izin veriyoruz." sözlerinden sonra gözlerin çevrildiği Genelkurmay, "Soruları Dışişleri'ne sorun." dedi. (Dün 19:27)

   

  Teröristler Hazır Betonları Gasp Etti

  Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensubu silahlı 6 kişi tarafından Tunceli merkez Alacık köyü mülki sınırları içerisinde, sivil bir firmaya ait 6 adet beton mikseri ile taşınan hazır betonun gasp edildiğini bildirdi. (Dün 13:38)

   

  Gazinin Protez Bacağına Haciz' Haberine TSK'dan Açıklama

  Terör saldırısında bir bacağını kaybeden Bülent Kocaoğlan’ın yeni protez bacağına haciz gelmesinin ardından Genelkurmay Başkanlığı’ndan açıklama geldi. (Dün 13:31)

   

  Bulanık'ta Türk Bayrağı İndirildi

  Bulanık'ta Türk Bayrağı İndirildi

  Muş'un Bulanık ilçesinde biri yüzü maskeli iki kişi, okul bahçesindeki Türk bayrağını indirdi. (Dün 13:30)

   

  NATO Toxic Trıp Tatbikatı Fransa'da Yapıldı

  NATO Toxic Trıp Tatbikatı Fransa'da Yapıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, NATO Toxic Trip 2014 tatbikatının Fransa'da yapıldığını açıkladı. (Dün 12:00)

   

  Gazilerin Sağlık Hizmetlerine İlişkin Yapılan Değişiklik Resmi Gazete'de Yayımlandı

  Gazilerin Sağlık Hizmetlerine İlişkin Yapılan Değişiklik Resmi Gazete'de Yayımlandı

  Gazilerin sağlık hizmetlerine ilişkin olarak 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 63 ve 73’üncü maddelerinde yapılan değişiklik, 11 Eylül 2014 tarih ve 29116 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. (Dün 11:03)

   

  Kuzey ve Güney Kore Arasında Gerginlik

  İki ülke arasında karşılıklı ateş açıldı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Bölgesel Tatbikat-2014 Türkiye'nin Ev Sahipliğinde Yapılacak

  Genelkurmay Başkanlığı, Bölgesel Tatbikat-2014’ün; Türkiye’nin ev sahipliğinde 201-24 Ekim 2/14 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Sahil Güvenlik Komutanlığı Ekipleri, ABD Bayraklı Kuru Yük Gemisini Kurtardı

  Genelkurmay Başkanlığı, bir makine arızası nedeniyle hareketsiz kalan ABD bayraklı kuru yük gemisinin Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldığını açıkladı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Türk Gemisi, ABD Bayraklı Gemiyi Kurtardı

  Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait TCSG YAŞAM arama kurtarma gemisi, makine arızası nedeniyle hareketsiz kalan ABD bayraklı 'Max' adlı bir kuru yük gemisini kurtardı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  NATO Ortaklık Ülkeleri İstanbul'da Bölgesel Tatbikat Yapacak

  Bölgesel Tatbikat-2014 Tatbikatı; Türkiye'nin ev sahipliğinde Azerbaycan, Makedonya, Bosna - Hersek, Sırbistan, Kazakistan, Karadağ, Moldova, Ürdün, Ukrayna, Moritanya, Cezayir ve Pakistan'ın katılımı ile 20 - 24 Ekim 2014 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi’nde (AHOKM) icra edilecek. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Memurun Fazla Mesaisi 1,63 Liraya Çıkacak

  Memurun Fazla Mesaisi 1,63 Liraya Çıkacak

  Devlet memurlarının 1 lira 54 kuruş olan saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 5,8 artışla 1 lira 63 kuruşa yükselecek. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı

  Türkiye'nin ev sahipliğinde bir hafta sürecek tatbikat yarın başlayacak. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Saraçoğlu'nun Geleceği Yarışmayla Belirlenecek

  Başkentin merkezinde asker ile üst düzey bürokratlar için 1944'te kurulan ve bir süre önce lojman statüsü kaldırılan Saraçoğlu Mahallesi'nin yeni kullanım fonksiyonlarının belirlenmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle yarışma düzenlenecek Ocak ayında sonuçlandırılacak yarışmanın birincisine 50, ikincisine 40, üçüncüsüne 30 bin lira ödül verilecek Uygulama, Maliye Bakanlığınca gerek kiralama gerekse yap işlet devret modeliyle yapılabilecek. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  10 Terörist Teslim Oldu

  Şırnak ve Bingöl'de 10 teröristin teslim olduğu bildirildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Şırnak'ta 9 PKK'lı Teslim Oldu

  Şırnak'ta 9 PKK'lı Teslim Oldu

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü üyesi 9 PKK'lının teslim olduğunu belirtti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Genelkurmay: 5 PKK'lı Yakalandı, 1 Kadın Terörist Teslim Oldu

  Genelkurmay: 5 PKK'lı Yakalandı, 1 Kadın Terörist Teslim Oldu

  Genelkurmay, Pervari ve Digor’da 5 PKK’lının yakalandığını, Hakkari’de ise 1 kadın teröristin teslim olduğunu açıkladı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Yunan Uçakları Türk Deniz Karakol Uçağını Taciz Etti

  Yunan Uçakları Türk Deniz Karakol Uçağını Taciz Etti

  Genelkurmay Başkanlığı, Ege Denizi'nde keşif ve gözetleme uçuşu yapan bir deniz karakol uçağına Yunanistan'a ait 2 F-16 savaş uçağının tacizde bulunduğunu açıkladı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ogün Samast'ın "Terör Örgütü Üyeliği" Davası

  MİT Müsteşarlığı, "Dink cinayetine ilişkin TBMM ile paylaşılan belgelerin 'devlet sırrı' olup olmadığı"nın Genelkurmay Başkanlığı'ndan sorulmasını istedi Mahkeme, konuyu bu kez Genelkurmay Başkanlığı'na sordu. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Terör Örgütüne Katılmak İsteyen 4 Kişi Yakalandı

  Terör Örgütüne Katılmak İsteyen 4 Kişi Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütüne katılmak üzere yola çıkan biri kadın 4 kişinin Siirt'te yakalandığını bildirdi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Atak Göreve Hazır!

  Atak Göreve Hazır!

  Genelkurmay Başkanlığı, T-129 ATAK helikopterlerini Ankara Güvercinlik'teki Kara Havacılık Komutanlığı’nda basına tanıttı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Terör Örgütüne Katılmak İçin Yola Çıkan 4 Kişi Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütüne katılmak üzere Diyarbakır'dan yola çıkan, biri kadın 4 şahıs dün Siirt Pervari ilçesinde yakalandı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Tcg Gelibolu, Rumlar İçin Arama Yapan Gemiyi İzledi

  Genelkurmay Başkanlığı, Akdeniz Kalkanı Harekâtı'nda görevli TCG Gelibolu gemisinin, Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin Kıbrıs Adası güneyindeki sözde petrol - doğalgaz arama ruhsat sahalarında sondaj çalışmaları yapan Bahama bayraklı 'Saıpem-10000' adlı platform gemisini 5 deniz mili (9 kilometre) mesafeden izleme görevi icra ettiğini bildirdi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  MİT, Mahkemenin Sorusunu Yanıtlayamadı: Genelkurmay'a Sorun

  MİT, Mahkemenin Sorusunu Yanıtlayamadı: Genelkurmay'a Sorun

  MİT, Hrant Dink suikasti belgelerinin "devlet sırrı" olup olmadığına karar veremedi, topu Genelkurmay'a attı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Dink Davasında 'Gizli Belgeler' Genelkurmay'a Sorulacak

  Dink Davasında 'Gizli Belgeler' Genelkurmay'a Sorulacak

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i öldüren Ogün Samast’ın terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla yargılandığı davada TBMM’den gelen evrakların ‘devlet sırrı’ olup olmadığı sorulan MİT, konunun “Genelkurmay’a sorulması uygundur” dedi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ankara'da Türk Bayrağı 'İndirildi mi Düşürüldü Mü' Muamması

  Genelkurmay Başkanlığı’nın, Ankara Altındağ Belediyesi Anaokulu'ndaki Türk bayrağının ipi kesilerek indirildiği duyurusu üzerine Altındağ Belediyesi’nin ardından Ankara Valiliği de yazılı bir açıklama yaptı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Pilotlardan 'Atak' Helikopterine Tam Not

  Pilotlardan 'Atak' Helikopterine Tam Not

  Milli imkanlarla üretilip TSK envanterine katılan taarruz helikopteri T-129 ATAK, sahip olduğu manevra kabiliyeti ve gelişmiş silah sistemiyle göz doldururken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da birçok operasyonda görev almış Kara Havacılık Komutanlığı'nın deneyimli pilotlarından da tam not aldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ankara Valiliği'nden 'Bayrak' Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı'nın dün internet sitesinde Altındağ Belediyesi Anaokulu'ndaki Türk bayrağının indirilmesi olayı ile ilgili bugün Ankara Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Atak Göreve Hazır

  TSK envanterine katılan milli taarruz helikopteri T 129 ATAK, Kara Havacılık Komutanlığının deneyimli pilotlarından tam not aldı Havacılık sektöründeki en son teknoloji kullanılarak üretilen ATAK helikopteri, sahip olduğu manevra kabiliyeti ve gelişmiş silah sistemiyle göz doldurdu T 129 ATAK, 5 palli ana rotor, güçlü motoru, yeni nesil hedef tespit sistemi, entegre kask sistemi, etkin ve özgün silah teknolojisi, sayısal kokpit mimarisi, görev bilgisayarları ile gelişmiş uçuş ve atış kontrol (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Atak Göreve Hazır (1)

  Atak Göreve Hazır (1)

  ATAK göreve hazır-TSK envanterine katılan milli taarruz helikopteri T-129 ATAK, Kara Havacılık Komutanlığının deneyimli pilotlarından tam not aldı-Havacılık sektöründeki en son teknoloji kullanılarak üretilen ATAK helikopteri, sahip olduğu manevra kabiliyeti ve gelişmiş silah sistemiyle göz doldurdu-T-129 ATAK, 5 palli ana rotor, güçlü motoru, yeni nesil hedef tespit sistemi, entegre kask sistemi, etkin ve özgün silah teknolojisi, sayısal kokpit mimarisi, görev bilgisayarları ile gelişmiş (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Atak Göreve Hazır (2)

  Atak Göreve Hazır (2)

  ATAK göreve hazır-TSK envanterine katılan milli taarruz helikopteri T-129 ATAK, Kara Havacılık Komutanlığının deneyimli pilotlarından tam not aldı-Havacılık sektöründeki en son teknoloji kullanılarak üretilen ATAK helikopteri, sahip olduğu manevra kabiliyeti ve gelişmiş silah sistemiyle göz doldurdu-T-129 ATAK, 5 palli ana rotor, güçlü motoru, yeni nesil hedef tespit sistemi, entegre kask sistemi, etkin ve özgün silah teknolojisi, sayısal kokpit mimarisi, görev bilgisayarları ile gelişmiş (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İlk 5 Atak Helikopteri ve Pilotları 'Harbe' Hazır

  İlk 5 Atak Helikopteri ve Pilotları 'Harbe' Hazır

  Milli savaş helikopteri projesi kapsamında üretilen ilk 5 ATAK Helikopteri, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) teslim edildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Atak T-129 Taaruz Helikopteri Basına Tanıtıldı

  Atak T-129 Taaruz Helikopteri Basına Tanıtıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, T-129 ATAK helikopterlerini Ankara Güvercinlik'teki Kara Havacılık Komutanlığı'nda basına tanıttı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Fransa, Libya'dan Gelen 3 Ton Silahı Nijer'de İmha Etti

  Nijer'in kuzeyinde Libya'dan gelen bir konvoydaki 3 ton silahı Fransız askerleri imha etti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Libya'da Silahlı Saldırı: 4 Ölü

  Libya'da Silahlı Saldırı: 4 Ölü

  Libya'da 15 Ekim Silahlı Ayaklanması adı verilen gösterilerde düzenlenen silahlı saldırıda 4 eylemci hayatını kaybetti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığının açıklamasına göre, 10 16 Ekim arasında sınırlarda bin 817 kişi yakalandı Türkiye Suriye sınırında mayınlı sahaya girerek, tel engellere yaklaştığı tespit edilen ve "dur" ikazına uymayan 4 kişi havaya açılan uyarı ateşi sonrasında Suriye tarafında uzaklaştı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Suriye Sınırında Mühimmat Ele Geçirildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında mühimmat ele geçirildiğini açıkladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Suruç'ta Sınırı Kaçak Geçmek İsteyenler Silahları Bırakıp Geri Kaçtı

  Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa’da Suriye’den Türkiye kaçak geçmek isteyen grubun askerin uyarı ateşi sonrası geri kaçtığını açıkladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Altındağ'da Türk Bayrağını İndiren 4 Kişi Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, 12 tarihinde Ankara Altındağ Belediyesi Anaokulunda bayrak direğinde asılı bulunan Türk bayrağını ipini keserek indiren 4 kişinin yakalandığını açıkladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 11:40:56. #1.12#