01:1900
SON DAKİKA GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Genelkurmay Başkanlığı Haberleri

   

  Arınç: 'Silah Kullanılmamış, Karşı Taraftan Şiddet Görülmemiştir'

  Arınç: "Silah Kullanılmamış, Karşı Taraftan Şiddet Görülmemiştir"

  Bakanlar Kurulu Toplantısı- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2)"Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ifade ettikleri gibi, bazı görüşmelerle, diplomasi diyebilirsiniz, bir başka yöntem de diyebilirsiniz ama yereldeki Türkiye'ye müzahir unsurlardan azami istifade etmek suretiyle yurttaşlarımızın Türkiye tarafına geçmeleri mümkün olmuştur. (Dün 23:01)

   

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ifade ettikleri gibi, bazı görüşmelerle diplomasi diyebilirsiniz, bir başka yöntem de diyebilirsiniz ama yereldeki Türkiye’ye müzahir unsurlardan azami istifade etmek suretiyle yurttaşlarımızın Türkiye tarafına geçmeleri mümkün olmuştur. (Dün 22:38)

   

  Başbakan Yardımcısı Arınç: Musul'daki Olay Gözümüzü Açtı

  Başbakan Yardımcısı Arınç, yurtdışındaki diplomatik misyon temsilciliklerin artık emniyet güçlerince değil, ordudaki bordo bereliler tarafından korunacağını ifade etti. (Dün 21:30)

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2) "Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ifade ettikleri gibi, bazı görüşmelerle, diplomasi diyebilirsiniz, bir başka yöntem de diyebilirsiniz ama yereldeki Türkiye'ye müzahir unsurlardan azami istifade etmek suretiyle yurttaşlarımızın Türkiye tarafına geçmeleri mümkün olmuştur. (Dün 21:29)

   

  Suriye Sınırında Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Suriye sınırında, çatışmalardan kaçan sığınmacıların bıraktığı değerlendirilen silah ve mühimmat ele geçirildiğini bildirildi. (Dün 19:32)

   

  Suriyelilerin Giriş Yaptığı Sınırda 4 Adet Kalaşnikof Bulundu

  Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye-Suriye hududunda Suriye’deki çatışmalardan kaçan sığınmacıların bıraktığı tahmin edilen 4 adet Kalaşnikof tüfeği bulunduğunu duyurdu. (Dün 18:56)

   

  Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler

  Genelkurmay Başkanlığı, ülkelerindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilere yapılan yardım ve destek faaliyetlerine ilişkin fotoğrafları yayımladı. (Dün 14:04)

   

  Genelkurmay Gaziler ve Yakınlarını Ankara'da Misafir Etti

  Genelkurmay Gaziler ve Yakınlarını Ankara'da Misafir Etti

  Genelkurmay Başkanlığı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yurdun dört bir yanından davet edilen gazi ve ailelerini Ankara'da misafir etti. (Dün 13:44)

   

  Hakkari'de Teröristler, Askerlere Taciz Ateşi Açtı

  Hakkari'de Teröristler, Askerlere Taciz Ateşi Açtı

  Genelkurmay Başkanlığı, Hakkâri-Çukurca kara yolunda bölücü terör örgütü mensubu bir grup teröristin, uzun namlulu silahlarla askerlere taciz ateşi açtığını açıkladı. (Dün 13:30)

   

  Işid Zulmünden Kaçan Suriyelilere Mehmetçik Şefkati

  Işid Zulmünden Kaçan Suriyelilere Mehmetçik Şefkati

  Genelkurmay Başkanlığı, Mehmetçiklerin, terörist örgüt IŞİD’in zulmünden kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yardımına ilişkin fotoğraflarını paylaştı. (Dün 12:45)

   

  Genelkurmay Başkanlığı, Suruç'taki Yardım Faaliyetleri ile İlgili Fotoğrafları Paylaştı

  Genelkurmay Başkanlığı, Suruç'taki Yardım Faaliyetleri ile İlgili Fotoğrafları Paylaştı

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye’den Şanlıurfa Suruç’a sığınan Suriye vatandaşlarına huduttan geçişte Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından yapılan yardım ve destek faaliyetleri ile ilgili fotoğrafları paylaştı. (Dün 12:42)

   

  Mehmetçik Türkiye'ye Sığınan Suriyelilerin Yardımına Koştu

  Mehmetçik Türkiye'ye Sığınan Suriyelilerin Yardımına Koştu

  Genelkurmay Başkanlığı, 18 - 22 Eylül 2014 tarihlerinde Şanlıurfa Suruç'ta Suriye'den Türkiye'ye sığınmaya çalışan yaklaşık 130 bine Suriye vatandaşına, sınırdan geçişte yapılan yardım ve destek faaliyetlerinin fotoğraf ve görüntülerini paylaştı. (Dün 12:18)

   

  Genelkurmay'dan Bordo Berelilere Özel Görev !

  Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e Türkiye'nin dünyanın kritik bölgelerindeki temsilciliklerini bordo berelilerin koruması talimatını verdi. (Dün 09:39)

   

  Kritik Bölgelerde Konsoloslukları Bordo Bereliler Koruyacak

  Kritik Bölgelerde Konsoloslukları Bordo Bereliler Koruyacak

  Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e Türkiye'nin dünyanın kritik bölgelerindeki temsilciliklerini bordo berelilerin koruması talimatını verdi. (Dün 07:23)

   

  Sonsuzluk Tatbikatı Gürcistan'da Yapılacak

  Genelkurmay Başkanlığı, Sonsuzluk (Eternity)-2014 Bilgisayar Destekli Komuta Yeri Tatbikatı’nın Gürcistan’da yapılacağını açıkladı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Suriye Füze Sistemi F-16 Uçağını Taciz Etti

  Genelkurmay Başkanlığı, devriye görevi yapan F-16 uçağına Suriye füze sistemi tarafından tacizde bulunulduğunu açıkladı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Musul Başkonsolosluğu Çalışanları Köşk'te

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1) "Konuştuklarımız, konuşacaklarımız bir de konuşamayacaklarımız var. Çünkü devlet yönetmek bakkal işletmeye benzemez. Buradaki bu hassasiyetleri korumak durumundasınız. Korumadığınız zaman bunun farklı faturaları gelir" "Eğer biz, bazı koalisyon taleplerine, tekliflerine o anda hemen 'Ne demek tabii biz de varız' denilebilirdi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  F-16'lar Suriye Sınırına Gönderildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait helikopter ile savaş uçağının Hatay ve Mardin'de sınıra yaklaşması üzerine devriye uçuşu yapan F-16'ların bölgeye yönlendirilip, bu hava araçlarının uzaklaştırıldığını bildirdi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de konuşlu SA 2 füze sistemi tarafından, İncirlik meydanından kalkan ve "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra eden F 16 uçağına, 4 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulduğunu bildirdi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

 

  Genelkurmay: Suriye Füzesi, Türk Uçağını Taciz Etti

  Genelkurmay: Suriye Füzesi, Türk Uçağını Taciz Etti

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de konuşlu SA-2 füze sisteminin Türk uçağını taciz ettiğini duyurdu. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Derleme<br/>sabah Saatlerinden Bu Yana Geçtiğimiz "Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de"...

  IŞİD'ın alıkoyduğu Musul konsolosluk görevlileri, 101 günlük esaretin ardından Türkiye'ye getirildi Başbakan Davutoğlu, konsolosluk görevlilerinin bu gece sabaha karşı Türkiye'ye getirildiğini, ziyarette bulunduğu Bakü'de yaptığı açıklamayla duyurdu Şanlıurfa'ya getirilen konsolosluk görevlileri, Bakü temaslarını yarıda keserek yurda dönen Davutoğlu'nun uçağıyla Ankara'ya getirildi Konsolosluk çalışanlarının sabahın erken saatlerinde başlayan yolculukları, Esenboğa Havalimanında aileleriyle (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Örgütün Ağrı'daki Sözde Mahkemesi, Adliyelik Oldu

  Örgütün Ağrı'daki Sözde Mahkemesi, Adliyelik Oldu

  Ağrı'da bir vatandaş, kendilerine Çemçe mahkemesi adını veren terör örgütü uzantılı sözde mahkemeyi, dilekçe ile Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet etti. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sinirlioğlu: "Teröristlerin elinde yaşadıkları zor günlerin sonunda sağ salim kendilerine kavuştuğumuz arkadaşlarımıza, ailelerine, camiamıza ve milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum" (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığı: Salimen Yurda Dönen Vatandaşlarımıza Geçmiş Olsun (Yeniden)

  Genelkurmay Başkanlığı, kurtarılan 49 rehineye geçmiş olsun diyerek "11 Haziran 2014 tarihinden beri rehin olarak tutulan Musul Konsolosluğu personeli bugün sağ salim ve emniyetli bir biçimde yurda dönmüşlerdir. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Tsk: Musul Başkonsolosluğu Çalışanlarına Geçmiş Olsun

  Genelkurmay Başkanlığı, IŞİD terör örgütü tarafından 101 gündür rehin tutulan ve bugün kurtarılan Musul Başkonsolosluğu çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini iletti. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Gazze'nin Yaralarını Türkiye'de Saracaklar

  Türkiye'nin insani yardım amacıyla oluşturduğu hava koridoru sayesinde Gazze'den tahliye edilen 5'i çocuk 21 yaralı İzmir'deki hastanelerde tedavi ediliyor. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu "Ülkemizin ve milletimizin gözü aydın olsun, inşallah bir daha böyle bir sınav vermek zorunda kalmayız." dedi. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Suriye Sınırında Bir Haftada 875 Kişi Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, son bir hafta içerisinde Suriye sınırında 875 kişinin yakalandığını açıkladı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Gazi Binbaşı Aluçlu: Görmeden Ümit Ettiğimiz Bu Vatan İçin Ölürsek Yazılsın Kabrimize; Vatan Mahsun...

  Gazi Binbaşı Aluçlu: Görmeden Ümit Ettiğimiz Bu Vatan İçin Ölürsek Yazılsın Kabrimize; Vatan Mahsun...

  Genelkurmay Başkanlığı'nda düzenlenen Gaziler Günü'nde konuşan gözleri ve ellerini mayın patlamasında kaybeden ve kafa tasının yarısı protezli olan Gazi Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu, Gaziler Günü'nden Türkiye'de kimsenin haberdar olmamasından yakındı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Siirt'te Okul Önündeki Türk Bayrağı İndirildi

  Siirt'te Okul Önündeki Türk Bayrağı İndirildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Siirt’te ilkokul ve ortaokul olarak müştereken kullanılan binanın önünde bulunan bayrak direğinde asılı Türk Bayrağı’nın gönderden indirilerek yere atıldığını açıkladı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Gazileri Ankara'da Ağırladı

  Genelkurmay Başkanlığı, bu yıl ilk kez 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla farklı illerden gelen gazileri Başkent’te misafir etti. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Uludere'de Bir Terörist Teslim Oldu

  Şırnak'ın Uludere ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu bir terörist teslim oldu. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Gaziler Günü

  Genelkurmay Başkanlığınca bu yıl ilk defa gaziler için Genelkurmay Karargahında tören düzenlendi Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Güler: "Gücünü Türk milletinin engin sevgi ve güveninden alan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, dün olduğu gibi bugün de aynı inanç ve azimle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Gazi Binbaşı: Yakılan Okullara Ses Çıkartmayan Yöneticilerin Izdırabını Çektik

  Gazi Binbaşı: Yakılan Okullara Ses Çıkartmayan Yöneticilerin Izdırabını Çektik

  Siirt'te PKK'lı teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucu gazi olan Jandarma Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu, Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen törende konuştu. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Bayrak İndirildi, Öğretmen Odası Benzin Dökülerek Yakıldı

  Bayrak İndirildi, Öğretmen Odası Benzin Dökülerek Yakıldı

  Siirt, Doluharman köyünde okul olarak kullanılan binanın önündeki Türk bayrağı gönderden indirilerek yere atıldı, binadaki öğretmen odası benzin dökülerek yakıldı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  IŞİD, Kürtlere Bela Oldu!

  IŞİD, Kürtlere Bela Oldu!

  IŞİD, bu kez Suriye'de Kobani'ye yönelik saldırılarını arttırdı. IŞİD ilerledikçe Kobani'den de Türkiye'ye kaçış başladı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Filistinli Yaralılar İzmir'e Getirildi

  Filistinli Yaralılar İzmir'e Getirildi

  İsrail saldırıları sonrası yaralanan Filistinlilerden 7’si çocuk 21 kişi, tedavi edilmek üzere askeri uçak ile İzmir’e getirildi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Yaralanan 21 Filistinli, Tedavi İçin İzmir'e Getirildi

  Yaralanan 21 Filistinli, Tedavi İçin İzmir'e Getirildi

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sırasında yaralanan 7'si çocuk 4'ü kadın olmak üzere 21 Filistinli, tedavi için 20 refakatçi ile birlikte İzmir'e getirildi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Filistinli Yaralılar Tedavileri İçin İzmir'e Getirildi

  Filistinli Yaralılar Tedavileri İçin İzmir'e Getirildi

  İsrail saldırıları sonrası yaralanan Filistinlilerden 7’si çocuk 21 kişi, tedavi edilmek üzere askeri uçak ile İzmir’e getirildi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  İsrail Saldırılarında Yaralanan 21 Filistinli, Tedavi İçin İzmir'de

  İsrail Saldırılarında Yaralanan 21 Filistinli, Tedavi İçin İzmir'de

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sırasında yaralanan 21 Filistinli, tedavi için 20 refakatçi ile birlikte İzmir'e getirildi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Yaralı 21 Filistinli Tedavi İçin İzmir'e Getirildi

  Yaralı 21 Filistinli Tedavi İçin İzmir'e Getirildi

  AFAD’dan yapılan açıklamada, Gazze’ye yönelik saldırılarda patlayıcılarla yaralanan 5’i çocuk 21 Filistinli, 20 refakatçisi ile birlikte tedavileri için Türkiye’ye getirildiği ifade edildi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Filistinli yaralılar Türkiye'de -

  Filistinli yaralılar Türkiye'de -

  Türkiye'nin insani yardım amacıyla oluşturduğu hava koridoru sayesinde Gazze'den tahliye edilen 5'i çocuk 21 yaralı, askeri uçakla İzmir'e getirildi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Filistinli Yaralılar İzmir'e Getirildi

  Filistinli Yaralılar İzmir'e Getirildi

  Türkiye'nin insani yardım amacıyla oluşturduğu hava koridoru sayesinde Gazze'den tahliye edilen 5'i çocuk 21 yaralı, askeri uçakla İzmir'e getirildi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Terör Örgütü 3 İlkokulu Yaktı

  Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütünün Diyarbakır’da bulunan 3 ilkokulu yaktığını açıkladı. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.09.2014 01:19:44. #1.12#