Son Dakika Haberleri: Iğdır Valisi Pek."Muharrem Ayının Onuncu Günü İslam Tarihi Açısından Birçok Mühim Hadisenin...

Iğdır Valisi Pek."Muharrem Ayının Onuncu Günü İslam Tarihi Açısından Birçok Mühim Hadisenin...

Iğdır Valisi Ahmet Pek, Muharrem Ayı'nın 10'uncu gününün İslam tarihi açısından birçok mühim hadisenin gerçekleştiği gün olduğunu belirtti.

23.11.2012 16:01
Iğdır Valisi Pek.'Muharrem Ayının Onuncu Günü İslam Tarihi Açısından Birçok Mühim Hadisenin...,
Iğdır Valisi Ahmet Pek, Muharrem Ayı'nın 10'uncu gününün İslam tarihi açısından birçok mühim hadisenin gerçekleştiği gün olduğunu belirtti.

Vali Pek, Aşure Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, Muharrem Ayı'nın önemine değindi. Pek, mesajında şu ifadelere yer verdi.

"Hz. Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin'in ve çoğu Ehlibeyt mensubu 70'den fazla insanın siyasi ihtiraslar uğruna Kerbela'da şehit edilmesi, bütün Müslümanlar için büyük bir acının tarihidir. Günümüzde Müslümanlara düşen önemli görevlerden biri, bu tür müessif olaylardan ibret almak, dersler çıkarmak ve birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü olumsuz tutum ve davranışlardan kaçınmaktır. Bugün tüm Müslüman alemi Kerbala'nın sızısını yüreğinde hissediyor. Hz. Peygamberimizin torunlarına kıyanlar, bizlere kenetlenmeyi acı bir deneyimle öğretmiş oldular. Hepimiz biriz beraberiz, kardeşiz."

Vali Pek, "Bu duygu ve düşüncelerle başta Kerbela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Emrah Kocabey

Yayıncı: Emine Konuk - IĞDIR

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 17:26:27. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Iğdır Valisi Pek."Muharrem Ayının Onuncu Günü İslam Tarihi Açısından Birçok Mühim Hadisenin...
  [Hata Bildir]