Son Dakika Haberleri: İstanbul Film Festivali'ne Doğru

İstanbul Film Festivali'ne Doğru

33. İstanbul Film Festivali’nin Altın Lale Ulusal Yarışması jüri başkanlığını, ünlü yönetmen Derviş Zaim üstlenecek Ulusal Yarışma’da yer alacak filmler arasından jürinin seçeceği en İyi filme 150 bin TL, en iyi yönetmene ise 50 bin TL ödül verilecek.

04.02.2014 10:50
İstanbul Film Festivali'ne Doğru,
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-20 Nisan'da Akbank sponsorluğunda düzenlenecek 33. İstanbul Film Festivali'nin Altın Lale Ulusal Yarışması jüri başkanlığını, ünlü yönetmen Derviş Zaim üstlenecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Derviş Zaim başkanlığındaki jüri, festivalde en iyi film, en iyi yönetmen, jüri özel ödülü, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi senaryo, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu ve en iyi müzik olmak üzere 9 dalda ödül verecek.

Ulusal Yarışma'da yer alacak filmler arasından jürinin seçeceği en iyi film 150 bin TL, en iyi yönetmen ise 50 bin TL ile ödüllendirilecek.

İlk kez 2011'de para ödülüyle desteklenen jüri özel ödülü, bu yıl Onat Kutlar anısına verilecek. Ödülü kazanan filmin yapımcısı 60 bin TL'nin sahibi olacak.

En iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazananlara 10'ar bin TL verilecek.  

İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışması'nda jüri ayrıca, en iyi senaryo, en iyi görüntü yönetmeni, en iyi kurgu ve en iyi özgün müzik dallarında ödül verecek. - İstanbul

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 15:38:56. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: İstanbul Film Festivali'ne Doğru
[Hata Bildir]