Son Dakika Haberleri: Karanfiloğlu'na Karanfil Heykeli

Karanfiloğlu'na Karanfil Heykeli

Edirne Belediyesi tarafından Babademirtaş Mahallesi Karanfiloğlu Caddesine karanfil heykeli dikildi.

23.08.2013 18:53
Karanfiloğlu'na Karanfil Heykeli,
Edirne Belediyesi tarafından Babademirtaş Mahallesi Karanfiloğlu Caddesine karanfil heykeli dikildi.

Edirne'de her kavşakta ve belli başlı yol kenarlarında o semti simgeleyen heykeller mevcut. Uzun yıllardan beri bu çalışmaları yürüten Edirne Belediyesi, ses getiren taraftar heykelinden sonra da son olarak Karanfiloğlu'na Karanfil heykeli dikti.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Karanfiloğlu heykelinin açılışında yaptığı konuşmada Edirne'nin çeşitli yerlerine heykeller diktiklerini hatırlatarak, "Bildiğiniz gibi Edirne'de çeşitli mahalle ve bölgelerimizde, heykeller yapmıştık. Bu heykellerin hepsinin bir anlamı vardır, yani bir yerden geldiğini ifade eder. Örneğin Tahmis'teki süpürgeci adam heykeli, Edirne'nin süpürgesi meşhur olduğundan yapılmıştır. İşte Meyve Sabunu tabağımız Edirne'mizin Meyve Sabunu meşhur olduğu için yapılmıştır. Bu mahalle normalde Karanfiloğlu olarak bilinen bir mahalledir fakat şu an ismi Babademirtaş olarak geçiyor. Ama bu mahallede yaşayan herkes bu mahallenin isminin Karanfiloğlu olduğunu bilir. Biz de bu mahallenin adını unutturmamak ve adına layık olması için bir Karanfil Heykeli mahallemize diktik. Mahallemize hayırlı olsun diyorum" dedi.

Konuşmanın ardından mahalle halkı ile birlikte heykelin açılışı gerçekleştirildi. - EDİRNE

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 18:39:34. #1.12#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Karanfiloğlu'na Karanfil Heykeli
  [Hata Bildir]