Son Dakika Haberleri: Körfez Geçiş Köprüsü Kapsamında Arazilerin Kamulaştırılması

Körfez Geçiş Köprüsü Kapsamında Arazilerin Kamulaştırılması

Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Körfez Geçiş Köprüsü kapsamında ilde kamulaştırılan araziler için kurulan heyetin çalışmalarını eleştirdi.

20.07.2012 17:40
Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Körfez Geçiş Köprüsü kapsamında ilde kamulaştırılan araziler için kurulan heyetin çalışmalarını eleştirdi.

Beşli, yaptığı açıklamada, heyetin adaletsiz şekilde çalışma yaptığını ileri sürerek, "Yolun kamulaştırması için bir heyet belirlemişler. Değer ölçümü yapıyorlar. Kılıç'ta iki tane tarla var. Yan yanalar. İkisi de şeftali tarlası. Birine 30, diğerine 70 lira değer belirliyorlar. 30 lira denilen gariban birisi ses çıkaramaz, 70 lira denilen kurnaz. Böyle bir uygulama mı olur-" dedi.

Beşli, belirlenen fiyatların çok değişken olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Nasıl bir mantıkla bu değerlendirmeyi yapıyorlar- O heyet şapkasını çıkarsın önüne koysun. Bu değerlendirmeyi yapanlar Tavşanaltı'nda 200, Hersek'te 57 lira fiyat belirlemişler. Hersek daha pahalı olması lazım. Daha değerli olması lazım. Bazıları çok iyi fiyatlara satmış. Bu heyet adama göre mi çıkarıyor fiyatları- Mahkemelerde millet çatır çatır itirazlar yapıyorlar. Bu komisyon nasıl kurulmuş. Bu komisyonun üyeleri kimler- Aynı düzlükte aynı yerdekine farklı veriyorlar. Şu an köylüler isyan etme durumunda. Köylünün çiftçinin sonuna kadar bu konuda yanındayım. Kim avukat tutamıyorsa, maddi durumu iyi değilse biz bunu karşılayacağız. Avukat tutacağız, dava açacağız."

Muhabir: Erhan Erdoğan

Yayıncı: Zafer Akpınar - YALOVA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 22:08:53. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Körfez Geçiş Köprüsü Kapsamında Arazilerin Kamulaştırılması
  [Hata Bildir]