Son Dakika Haberleri: Poliklinikler Akşam 8'e Kadar Çalışacak

Poliklinikler Akşam 8'e Kadar Çalışacak

muayene olabilecek.Çekirge Devlet Hastanesi'ne gelen vatandaşlar artık akşam 8'e kadar muayene olabilecek.

30.01.2013 11:01
Poliklinikler Akşam 8'e Kadar Çalışacak,
Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde bundan sonra vatandaşlar akşam saat 8'e kadar

muayene olabilecek.

Çekirge Devlet Hastanesi'ne gelen vatandaşlar artık akşam 8'e kadar muayene olabilecek. Dahiliye, Hariciye, Kulak, Burun, Boğaz, Göz, Genel Cerrahi bölümleri ve diğer bölümlerinin de açık olacağı hastanede doktorlar gönüllülük esasına göre çalışacak. Çalışanlardan gelen talepler üzerine harekete geçen Çekirge Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Kayhan Sonkur, uygulamanın 1 şubattan itibaren başlayacağını söyledi. Muayene olmak isteyen vatandaşların 182 randevu hattını arayarak muayene olabileceklerini, randevu alamadan hastaneye gelen vatandaşlara da kolaylık sağlanabileceğini hatırlatan Sonkur, "Devlet yada özel sektörde çalışan vatandaşlarımızdan yoğun talep gelince doktorlarımızla oturduk ve konuştuk. Çünkü çalışanlar akşam 5'te çıkıyor ve bu saatte poliklinikler kapanmış oluyordu. Doktorlarımız gönüllülük esasına göre akşam 8'e kadar çalışmayı kabul ettiler. Daha önce Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde böyle bir uygulama vardı. Sağlık çalışanlarımız da vatandaşlarımızı kırmadılar ve akşam 8'e kadar çalışmayı kabul ettiler. Polikliniklerin yüzde 80'i açık olacak. Endokrin, Romatoloji gibi tek doktor olan poliklinikleri açık olmayacak. Çünkü doktorlarımız zaten sabahtan akşama kadar çalışacak" dedi.

İnternet üzerinden randevuların şimdiden dolduğunu ve şubatın ilk haftasının yoğun olduğunu hatırlatan Sonkur, gelen talepler üzerine poliklinik sayılarının artabileceği müjdesini verdi.

(ET)

30.01.2013 10: 40: 33

TSI

NNNN - BURSA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 05.05.2015 07:10:19. #1.12#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Poliklinikler Akşam 8'e Kadar Çalışacak
  [Hata Bildir]