Son Dakika Haberleri: Toplu Ulaşım Araçlarında "Sopa" Denetimi

Toplu Ulaşım Araçlarında "Sopa" Denetimi

Adana'da 120 polisin katıldığı denetimde toplu ulaşım araçlarında sopa araması yapıldı

17.07.2013 19:05
Toplu ulaşım araçlarına yönelik denetimde 120 polis, başta sopa olmak üzere delici ve kesici aletlere el koydu.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Trafik şube müdürlüklerinde görevli 120 polisin katıldığı denetimde, kent merkezinde 6 noktada minibüs ve halk otobüsleri arandı. Araçlarda sopa bulundurduğu tespit edilen sürücülere, Kabahatler Kanunu uyarınca 88 lira cezası verildi.

Kaldırımda denetimi izleyen Nedim Bolat adlı vatandaş, toplu ulaşım araçlarında sopa, bıçak gibi nesne bulundurulmasından tedirginlik duyduğunu söyledi.

Kendisi, eşi ve çocuğunun bu araçlara güvenle binmesini istediğini belirten Bolat, "Eşim ve çocuğumuz bu araçlarla okula, çarşıya gidiyor ama araçlardan sopa çıkıyor. Güvenemiyoruz. Kooperatiflerin şiddet eğilimi olanları sürekli denetlemesi lazım. Polisin bu uygulaması yerinde oldu. Tekrarlanması lazım" dedi.

Ekiplerin 3 gündür sürdürdüğü ve bugün gazetecilerin de davet edildiği denetimlerde 400 aracın arandığı, 16 sopa ve 4 bıçak ele geçirildiği belirtildi. - Adana

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 11:12:41. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Toplu Ulaşım Araçlarında "Sopa" Denetimi
  [Hata Bildir]