Son Dakika Haberleri: YÖK'ten "Pedagojik Formasyon"Açıklaması

YÖK'ten "Pedagojik Formasyon"Açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarının en geç Aralık 2013'te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde tamamlanmasının planlandığını bildirdi.

19.09.2013 17:05
YÖK'ten 'Pedagojik Formasyon'Açıklaması,
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarının en geç Aralık 2013'te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde tamamlanmasının planlandığını bildirdi.

YÖK'ten pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarına ilişkin yapılan açıklamada, daha önce 2013-2014 öğretim yılından itibaren pedagojik formasyon eğitimi sertifika programlarına başvurularda akademik ortalamanın yanında ALES sonuçlarının da kullanılacağının ifade edildiği hatırlatıldı.

ALES sonbahar 2013 başvurularının yarın sona ereceğine işaret edilen açıklamada, söz konusu programlara başvurmak isteyen adayların vakit geçirmeksizin yarın mesai bitimine kadar ÖSYM'ye online olarak başvurularını yapmaları gerektiğine dikkat çekildi.

Programla ilgili çalışmaların sürdürüldüğü kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

"En geç Aralık 2013'te başlatılıp, yaz dönemi öğretmen atamalarına yetişecek şekilde programların tamamlanması planlanmaktadır. Halen Kurulumuzda konuyla ilgili çalışmalar sürdürüldüğünden akademik ortalama ve ALES sonuçlarının katkı oranları ve başvuracak adaylarda aranacak asgari akademik ortalama sınırı ileriki günlerde belirlenmiş olacaktır. Programla ilgili ayrıntılı bilgiler yine önümüzdeki süreçte YÖK ve ÖSYM web sayfalarında ilan edilecektir." - Ankara

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 01:31:36. #1.13#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: YÖK'ten "Pedagojik Formasyon"Açıklaması
  [Hata Bildir]