Son Dakika Haberleri: Zorunlu Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrenciler

Zorunlu Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrenciler

Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirilme sonuçları açıklandı...

08.11.2012 19:29
Zorunlu Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrenciler,
Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirilme sonuçları açıklandı.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi

(ÖSYS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) veya Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) sonuçlarına göre merkezi yerleştirme ile yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin, hazırlık sınıfında başarısız oldukları programa eşdeğer Türkçe öğretim yapılan, Türkçe öğretim yapılan eşdeğer program yoksa, başarısız oldukları programa yakın programların birinci sınıflarına yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin https: //sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek.

Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Üniversiteler ise yerleştirme sonuçlarını kullanıcı adı ve şifreleri ile bilgisayar ortamından edinecek.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 12-15 Kasım 2012 tarihleri arasında ilgili üniversite tarafından yapılacak. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekecek.

Muhabir: Aylin Sırıklı Dal

Yayıncı: Erdem Gültekin - ANKARA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.03.2015 06:00:02. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Zorunlu Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrenciler
  [Hata Bildir]