14:5400
SON DAKİKA KCK HABERLERİ

Son Dakika Kck Haberleri

   

  Kobani Eylemlerine 5 Tutuklama

  Kobani Eylemlerine 5 Tutuklama

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce önceki gün PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 16 kişiden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Dün 22:01)

   

  Halaçoğlu: 'Peşmergelerin Türkiye'den Geçmesi Anayasal Suçtur'

  Halaçoğlu: "Peşmergelerin Türkiye'den Geçmesi Anayasal Suçtur"

  MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu: - "(Öcalan'a sekreterya talebi) 40 bin kişinin katili olan birinin bu pozisyona gelmesi hükümetin aslında yaptığın yanlış politikalarının göstergesidir"- "Peşmergelerin Türkiye'den geçmesi anayasal suçtur"KAYSERİ (AA) - MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Abdullah Öcalan'a sekreterya oluşturulması talebine ilişkin, "40 bin kişinin katili olan birinin bu pozisyona gelmesi hükümetin aslında yaptığın yanlış politikalarının göstergesidir" dedi. (Dün 19:15)

   

  Kurtalan'daki Kck Davası

  Siirt'in Kurtalan ilçesinde terör örgütü KCK yapılanmasında yer aldıkları gerekçesiyle 1'i tutuklu 27 sanığın yargılanmasına devam edildi Tutuklu 1 sanığın tahliye edilmesiyle, davada tutuklu yargılanan sanık kalmadı. (Dün 18:07)

   

  MHP Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Karakoç'tan İha'ya Ziyaret

  MHP Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Karakoç'tan İha'ya Ziyaret

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır Milletvekili aday adayı Teyyar Karakoç, İhlas Haber Ajansı (İHA) Diyarbakır Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu’nu ziyaret etti. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yalçınbayır'dan Yargı Paketi Eleştirisi: Denetimsiz Olursanız Dengesiz Olursunuz

  Yalçınbayır'dan Yargı Paketi Eleştirisi: Denetimsiz Olursanız Dengesiz Olursunuz

  AK Parti'nin kurucu genel sekreteri ve eski başbakan yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Türkiye’de mevzuatın hazırlanmasının çoğulcu, demokratik ve katılımcı olmadığını söyledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Karlıova'da Hüda Par Üyesine Yapılan Silahlı Saldırı - Hamdullah Tasalı

  Karlıova'da Hüda Par Üyesine Yapılan Silahlı Saldırı - Hamdullah Tasalı

  Karlıova'da HÜDA PAR üyesine yapılan silahlı saldırı- DTK Eş Başkanı Dicle: "Yalçın'ın Karlıova'da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesi ve bir kardeşinin de HDP ilçe yöneticisi olması karanlık güçlerin provokasyon amaçlı devrede olduğuna dair endişelerimizi artırmıştır"- HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Tasalı: "Bu olayların faillerinin bir an önce hukuk karşısına çıkarılmasını istiyoruz"DİYARBAKIR (AA) - Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Hatip Dicle, HÜDA-PAR Üyesinin Öldürülmesini Kınadı

  DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, HÜDA- PAR üyesi Fethi Yalçın'ın uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesiyle ilgili açıklama yaptı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Gözaltına Alınan Polisler PKK ile Yapılan Pazarlığın Sonucu Mudur?"

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, Güneydoğu'da paralel devlet kurmak isteyen bölücü hainlerin oyununu bozan emniyet mensuplarının bugün değişik yaftalarla, suçlamalarla soruşturmaya tabi tutulması, gözaltına alınmasının, çözüm süreci safsatası ile PKK ile yapılan pazarlığın bir sonucu mudur? (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Karlıova'da Hüda Par Üyesine Yapılan Silahlı Saldırı

  Karlıova'da Hüda Par Üyesine Yapılan Silahlı Saldırı

  DTK Eş Başkanı Dicle: "Yalçın'ın Karlıova'da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesi ve bir kardeşinin de HDP ilçe yöneticisi olması karanlık güçlerin provokasyon amaçlı devrede olduğuna dair endişelerimizi artırmıştır" HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Tasalı: "Bu olayların faillerinin bir an önce hukuk. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Lokman Kırcılı: Operasyonlar Güneydoğu'daki Güvensizlik Ortamını Örtmeye Yönelik

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı operasyon sonrası hakkında gözaltı kararı verilen Lokman Kırcılı teslim oldu. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Karlıova'da Hüda Par Üyesi Silahlı Saldırıda Öldü (2)

  Karlıova'da Hüda Par Üyesi Silahlı Saldırıda Öldü (2)

  Hüda-par İL BAŞKANI: HERKES NEFSİ MÜDAFASINI YAPSIN Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde bugün parti üyesi Fethi Yalçın'ın silahlı saldırıda öldürülmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Hüda-Par Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı, "Bütün kardeşlerimize çağrıda bulunuyoruz. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  MHP'li Vural'dan Peşmerge Geçisine Tepki

  MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, "Peşmerge bir ülkenin silahlı kuvveti değildir, Türkiye'den geçemez, Türkiye'de de bulundurulamaz." dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Hatip Dicle'den Bingöl'deki Saldırı ile İlgili Açıklama

  Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Hatip Dicle, Bingöl’de Hüda-Par üyesi bir kişinin öldürülmesi olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Diyarbakır’daki tüm sivil toplum örgütlerinin de devrede olduğu bir ortamda, Hüda-Par ile dolaylı ve direk diyalog sürdürürken halen bazı saldırı ve ölüm haberlerinin alınması ciddi bir kuşku kaynağıdır" dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  DTK, Karlıova'daki Cinayeti Kınadı

  DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, HÜDA-PAR üyesi Fethi Yalçın'ın Bingöl'ün Karlıova ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirmesini 'provokasyon' olarak nitelendirdi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Polis Hakları Savunucuları Derneği'nden Gözaltındaki Polislere Destek

  Polis Hakları Savunucuları Derneği'nden Gözaltındaki Polislere Destek

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyon sonrası gözaltı kararı verilen emniyet mensuplarına bir destek de Polis Hakları Savunucuları Derneği tarafından geldi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Altan Tan'dan PKK'ya Yanıt: Mazlum, Zalim Gibi Davranamaz

  Altan Tan'dan PKK'ya Yanıt: Mazlum, Zalim Gibi Davranamaz

  KCK tarafından eleştirilen HDP'li Altan Tan, "Bir çocuğun arkadaşlarıyla birlikte öldürülüp balkondan atılmasını 'birkaç camın kırılması' olarak görmüyorum." dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

  Bahçeli'yi Öven Altan Tan'a Kandil'den Ağır Eleştiri

  Bahçeli'yi Öven Altan Tan'a Kandil'den Ağır Eleştiri

  KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, Tan'ı, "Çarpık yaklaşımla ölümlerin üzerini örtme" çabalarının bir parçası olmakla suçladı. Tan, Karasu'ya mektupla yanıt verdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Altıparmak: Gözaltına Alınan Polisler, Dönemin Başbakanından Talimat Alıyordu

  Gözaltına alınan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak, bugün kendisi ile birlikte gözaltına alınan polislerden bazılarının dönemin başbakanı ile görüşen ve danışmanı ile talimat iletilen polisler olduğunu söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Polis Yakınları Destek İçin Ankara Emniyeti Önünde Toplandı

  Polis Yakınları Destek İçin Ankara Emniyeti Önünde Toplandı

  Usulsüz dinleme iddiaları kapsamında 18 kişi hakkında yakalama kararı çıkartılmasının ardından polislerin yakınları Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde bir araya geldi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Altıparmak: Kck Operasyonlarını Yapma Talimatını Bizzat Dönemin Başbakanı Verdi

  Altıparmak: Kck Operasyonlarını Yapma Talimatını Bizzat Dönemin Başbakanı Verdi

  Usulsüz dinleme iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında gözaltı kararı verilen eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak, “KCK operasyonlarını yapma talimatını bizzat dönemin başbakanı verdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  HDP Heyeti Kandil'in Ardından İmralı'ya Gitti

  HDP Heyeti Kandil'in Ardından İmralı'ya Gitti

  Daha önce Kandil ile görüşme gerçekleştiren HDP heyeti, Öcalan ile görüşmek üzere İmralı Adası'na hareket etti. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  OSGİAD'tan 5 Maddelik Çözüm Önerisi

  OSGİAD'tan 5 Maddelik Çözüm Önerisi

  Ortadoğu Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (OSGİAD) çözüm sürecinin sağlıklı bir şekilde devamı için hükumete 5 maddelik çözüm önerisinde bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Şırnak'ta 6 Terörist Teslim Oldu

  Terör örgütü PKK'dan kaçan 3'ü kadın 6 örgüt mensubu teslim oldu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Şırnak'ta 6 Terörist Teslim Oldu

  Terör örgütü PKK kampından kaçan 3'ü kadın 6 örgüt mensubu teslim oldu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Akil İnsanlar "Buluşma"Yı Değerlendirdi

  Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Üyesi Oğan: "Bundan sonraki süreçte Türk siyasetçilerinin önünde büyük bir siyasi baskı bulunuyor. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Toplantısı

  Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Bölgesi Grubu Genel Sekreteri Çelenk: "Sayın Başbakan, gerek Türk dış politikası gerekse çözüm süreci ile ilgili gerçeklerin bir kısmını kamuoyuyla paylaşmamızı rica etti" Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Üyesi Teker: "Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan ve toplantıya katılan herkes söz alma imkanı buldu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Osgiad'dan 5 Maddelik Çözüm Önerisi

  Ortadoğu Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (OSGİAD) Başkanı Mahmut Şanlı, Kürt sorunun çözümü konusunda Akil İnsanlar Heyeti’nin yeniden devreye konulduğu bir dönemde akıldışı yöntemlere başvurmanın doğru olmadığı belirterek, hükümete 5 maddelik çözüm önerisinde bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gazeteci Barış Soydan'dan Medyayı Anlatan Polisiye

  Sabah gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Barış Soydan'ın Labirent Yayınları tarafından yayınlanan romanı "Boruotu Cinayeti", polisiye edebiyata yeni bir gazeteci kahraman kazandırıyor: Editör "Ufuk Lodos." (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Hdp Heyetinin Kandil Ziyareti

  Kandil'e dün ziyarette bulunan HDP heyeti, ziyarete ilişkin yazılı açıklama yaptı Açıklamadan: "KCK'li yetkililer, 'Müzakereye geçilmesi durumunda, süreçle ilgili bugüne kadar göstermiş olduğumuz duyarlı tutumun devam edeceğinin kamuoyu tarafından bilinmesi gerekir' dediler" (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hdp Heyeti 'Yol Haritası' Taslağını Kandil'e Götürdü

  Hdp'nin, 'Çözüm Süreci' kapsamında İmralı-Kandil-Ankara hattında görüşme trafiğini yürüten heyeti, hükümet tarafından kendilerine sunulan çözüm süreciyle ilgili 'yol haritası' taslak metnini Kandil Dağı'na götürerek KCK yöneticileri ile paylaştı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kandil'den Dönen Hdp Heyeti Yazılı Açıklama Yaptı

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Kandil temasları sonrası açıklama yaptı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  HDP Heyetinden Kandil Dönüşü İlk Açıklama

  HDP Heyetinden Kandil Dönüşü İlk Açıklama

  HDP heyeti hükümetin sunduğu yol haritası taslağını Kandil'e iletti. KCK'dan yapılan açıklamada "Atılacak pratik adımlara karşı pratik tutum geliştirilecek" denildi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  BBP'li Öznur: Akp, 28 Şubatçıların Kirli Yol ve Yöntemlerini Uyguluyor

  BBP'li Öznur: Akp, 28 Şubatçıların Kirli Yol ve Yöntemlerini Uyguluyor

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur, ülkede parti devleti oluşturulduğunu söyledi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Ypg'li Yılmaz İçin Taziye Çadırı Kuruldu

  Ypg'li Yılmaz İçin Taziye Çadırı Kuruldu

  HAKKARİ (İHA) – Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD çeteleri ile girdiği çatışma sonucu 15 Ekim’de hayatını kaybeden YPG’li Ahmet Yılmaz Hakkari’nin için Üzümcü köyünde taziye çadırı kuruldu. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  İstanbul Barosu Olağan Genel Kurulu

  İstanbul Barosu Olağan Genel Kurulu

  Hukukun Üstünlüğü Platformu adayı Arar: ''Biz, kadın erkek, Türk Kürt, Alevi Sünni, dil ve din farklılığı, siyasi, ideolojik ayrım gözetmeksizin meslektaşlarımızın tamamının yanındayız. Farklı mecralarda, farklı görüşleri temsil edebiliriz. Birbirimizi damgalayarak ötekileştiren anlayışa son. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bahçeli: 'Türk Milletine Zulüm, Eşkıyalığa Ortak Olmaktır'

  Bahçeli: "Türk Milletine Zulüm, Eşkıyalığa Ortak Olmaktır"

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Antalya'da (3)- Bahçeli: - "Gündemde cani başının resmi müzakereci olması konuşulmaktadır. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bahçeli: Eğer Bu Doğruysa AKP Bunun Altından Kalkamayacaktır

  Bahçeli: Eğer Bu Doğruysa AKP Bunun Altından Kalkamayacaktır

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Antalya'da (3)- Bahçeli: - "Gündemde cani başının resmi müzakereci olması konuşulmaktadır. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  BBP'li Öznur: Tahliye Olan Kck'lılar Polislerimizi Şehit Etti

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Araştırmacı – Yazar Hakkı Öznur, Bingöl Emniyet Müdürüne yönelik yapılan saldırıyı tahliye edilen KCK militanlarının yaptığını söyledi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  MHP Belediye Başkanları Toplantısı

  MHP Belediye Başkanları Toplantısı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partilerinden belediye başkanı seçilip, menfaatlerine boyun eğerek ayrılanları eleştirerek, kısa zamanda ayrıklanmalarının isabetli bir gelişme olduğunu söyledi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bahçeli: Cani Başı Resmi Müzakereci Olursa AKP Bunun Altından Kalkamayacaktır

  Bahçeli: Cani Başı Resmi Müzakereci Olursa AKP Bunun Altından Kalkamayacaktır

  Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da belediye başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, hükümeti çözüm süreci ve yolsuzluk operasyonları konusunda eleştirdi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Antalya'da

  Bahçeli: "Gündemde cani başının resmi müzakereci olması konuşulmaktadır. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 14:54:31. #1.13#