05:3500
SON DAKİKA KCK HABERLERİ

Son Dakika Kck Haberleri

  Barzani Yönetimi 9 PKK'lıyı Teslim Etti

  Şırnak Valiliği, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Demokrat Parti'nin (IKDP), örgütten kaçan 9 PKK'lıyı Habur Sınır Kapısı'na getirerek güvenlik güçlerine teslim ettiğini bildirdi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Besob Başkanı Boğadır Çözüm Sürecini Değerlendirdi

  Besob Başkanı Boğadır Çözüm Sürecini Değerlendirdi

  Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Hadi Boğadır, çözüm sürecini değerlendirdi. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  BDP'li Baluken: AKP Ateşle Oynuyor

  BDP'li Baluken: AKP Ateşle Oynuyor

  BDP'li İdris Baluken, bugün Abdullah Öcalan'la yapılması beklenen görüşmeye izin verilmemesine sert tepki gösterdi. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Muharrem Erbey Niye İçeri Girdiğimizi, Neden Bırakıldığımızı Halen Bilmiyorum

  Muharrem Erbey Niye İçeri Girdiğimizi, Neden Bırakıldığımızı Halen Bilmiyorum

  Kck ana davasında 4.5 yıl tutuklu kaldıktan sonra geçen hafta tahliye edilen İnsan Hakları Derneği (İHD) eski genel başkan yardımcısı ve Diyarbakır eski şube başkanı avukat Muharrem Erbey, Niye içeri girdiğimizi, niye içeride kaldığımızı, neden bırakıldığımızı, diğer arkadaşların neden içeride kaldığını halen bilmiyorum. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

 

  Erbey Cezaevindeki Dönemini Anlattı

  Erbey Cezaevindeki Dönemini Anlattı

  KCK ana davasından tahliye olan 48 kişi içerisinde yer alan İHD eski Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erbey, bir basın toplantısı düzenleyerek, cezaevi sürecinde yaşadıklarını anlattı. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Gazeteci Parlak'ın Akıbeti Soruldu

  Gazeteci Parlak'ın Akıbeti Soruldu

  İHD ve kayıp yakınları, "Kayıplar bulunsun failler yargılansın" sloganı ile her hafta düzenledikleri oturma eylemlerinin 271'incisi gerçekleştirildi. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Muharrem Erbey: Mücadeleye Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz

  Muharrem Erbey: Mücadeleye Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz

  KCK ana davasından tahliye olan 48 kişi içerisinde yer alan İHD eski Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erbey, bir basın toplantısı düzenledi. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Muharrem Erbey: Niye İçeri Girdiğimizi, Neden Bırakıldığımızı Halen Bilmiyorum

  Kck ana davasında 4.5 yıl tutuklu kaldıktan sonra geçen hafta tahliye edilen İnsan Hakları Derneği (İHD) eski genel başkan yardımcısı ve Diyarbakır eski şube başkanı avukat Muharrem Erbey, "Niye içeri girdiğimizi, niye içeride kaldığımızı, neden bırakıldığımızı, diğer arkadaşların neden içeride kaldığını halen bilmiyorum. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  KCK'dan Yeni MİT Yasasına Tepki

  KCK'dan Yeni MİT Yasasına Tepki

  KCK, mecliste kabul edilen yeni MİT yasasının Abdullah Öcalan ile yapılan görüşmelere "kılıf" için çıkartıldığını açıklayarak tepki gösterdi. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Toplantısı

  Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Toplantısı

  Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Uslu: "(Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yapılan itirazı reddiyle ilgili) Önümüzdeki günlerdeki gelişmeleri bekleme kararı aldık" "Tek güvencemiz Anayasa Mahkemesi kaldı" "Tebliğ edilen herhangi bir şey olmadığı için (Aziz Yıldırım'ın) başkanlığı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Cemil Bayık'tan, Petrolden Pay İsteyen Kışanak'a Destek

  Cemil Bayık'tan, Petrolden Pay İsteyen Kışanak'a Destek

  KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bayık, petrolden pay almak istediklerini söyleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak'ı destekledi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Erzurum'da Üniversiteli Kck'lılara Tahliye Yok

  Kapatılan Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, PKK'nın gençlik yapılanması olduğu iddia edilen Yurtsever Demokratik Gençlik Harekâtına (YDGH) üye oldukları gerekçesiyle tutuklu yargılanan 8 sanığın dava dosyası, Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Erzurum'daki Pkk/kck Davası

  Terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDGH üyesi 8'i tutuklu 13 sanığın yargılanmasına devam edildi. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması

  CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması

  CHP'li Atilla Kart, "MİT'e, bu teklif ile geçmişe yönelik af düzenlemesi getirilmekte, geleceği hedef alarak da yasal şemsiye sağlanmaktadır" DEDİ. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Şırnak'ta Terör Örgütü Operasyonu

  Şırnak'ta Terör Örgütü Operasyonu

  Cizre ilçesindeki operasyonda, terör örgütü PKK/KCK adına eylemde bulundukları iddiasıyla 8 kişi gözaltına alındı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  MHP Milletvekili Erdoğan: MİT Kanunu'yla Tek Kişilik Tiyatro Sahnelenecek

  MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Meclis'te görüşülen MİT Kanunu'nu sert bir dille eleştirdi: "Bu kanun teklifi devleti bir kurum olmaktan çıkarmakta, tek kişilik bir tiyatroya çevirmektedir. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Cizre'de Terör Operasyonu

  Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK/KCK adına ilçede eylemde bulundukları iddia edilen kişilere yönelik yapılan operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Cizre'de Şafak Operasyonu: 8 Gözaltı

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde bu sabah erken saatlerde yapılan operasyonda PKK/KCK terör örgütü adına eylemde bulunmak suçlamasıyla 8 kişi gözaltına alındı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Seçimden Sonra Doğu ve Güneydoğu'da Artan Gerginlik

  Uzmanlar, yerel seçimlerden sonra terör örgütü yandaşlarının bölgede artan eylemlerinin çözüm sürecine zarar vermeyeceği görüşünde Bölgede, iş makinesi yakma, işçi kaçırma, yol kesme eylemlerin artmasını, örgütün süreci kendi inisiyatifiyle sürdürmek için elini güçlendirmeye yönelik bir tutum olarak değerlendiren araştırmacılar, çözüm sürecinde bu ve benzeri provakatif eylemlerin gerçekleşmesinin beklendiğini belirtiyor 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Terörizm ve Terörizmle Mücadele Bilimsel (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Irak'ta Kürtleri Birbirine Düşüren Hendek

  Irak'ta Kürtleri Birbirine Düşüren Hendek

  Rojava sınırına kaçakçılığın önlenmesi için açılan 17 kilometrelik hendek, bölgedeki gerginliği tırmandırdı. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  BDP'li Kaplan'dan Hdp'li Vekillere Ziyaret

  BDP'li Kaplan'dan Hdp'li Vekillere Ziyaret

  Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Halkların Demokrat Partisi (HDP) Şırnak milletvekilleri Selma Irmak ile Faysal Sarıyıldız Şırnak Belediye Başkanı Av. Serhat Kadırhan’ı ziyaret etti. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Zirve Yayınevi ve Yazıcoğlu Soruşturmalarının Savcılarına Atama

  Zirve Yayınevi ve Yazıcoğlu Soruşturmalarının Savcılarına Atama

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) son kararnamesi çerçevesinde Zirve Yayınevi davasını yürüten hakimler ile Albay Kazım Çillioğlu, BBP'nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü ve Sivas olayları gibi soruşturmaları yürüten savcılar farklı illere atandı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  KESK, Kck'dan Tutuklu Üyeleri İçin Eylem Yaptı

  KESK, Kck'dan Tutuklu Üyeleri İçin Eylem Yaptı

  KESK Mardin Şubesi, KCK'dan tutuklu bulunan öğretmen arkadaşları için Mardin Karayolu Parkında basın açıklaması yaptı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Tutuklu Üyelerinin Serbest Bırakılma Talebi

  KESK Mardin Şubeler Platformu üyeleri, KCKdavasında tutuklanan 2 üyelerinin serbest bırakılması için eylem yaptı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Diyarbakır'daki Kck Davası

  Diyarbakır'daki Kck Davası

  Diyarbakır'da görülen KCK davasında avukatlar, 49 sanığı tahliye eden mahkemenin, 42 sanık için tutukluluklarının devamı yönündeki kararına itiraz etti Sanık avukatları, 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundukları dilekçede, tahliye edilen sanıklar ile tutukluluk hallerinin devamına karar verilen müvekkilleri açısından hukuksal bir ölçüt bulunmadığını savundu. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Atalay Yine Tahliye Edilmedi

  Atalay Yine Tahliye Edilmedi

  'KCK Ana Davası'ndan 4,5 yıldır tutuklu bulunan Batman Belediye eski Başkanı Nejdet Atalay, yine tahliye edilmedi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Kck Davasında 1 Sanık Tahliye Edildi

  Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK davasında yargılanan Nadir Yıldırım'ı, 5 yıllık tutukluluk süresini doldurduğu gerekçesiyle tahliye etti. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  KCK Ana Davasında Tahliye Sayısı 49 Oldu

  KCK Ana Davasında Tahliye Sayısı 49 Oldu

  PKK'yı da bünyesinde bulunduran KCK ana davasında tahliye edilenlerin sayısı 49'a çıktı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bir Yıldır Haber Alınamayan Eski Başkan Vekili: Bizi PKK Kaçırdı

  Bir Yıldır Haber Alınamayan Eski Başkan Vekili: Bizi PKK Kaçırdı

  Bdp İLE SORUN YAŞAMIŞTI Şırnak Silopi İlçesi'nde Belediye Başkanı BDP'li Emin Toğurlu'nun 23 Ekim 2011 tarihinde KCK soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Silopi Belediye Meclisi'nin yaptığı seçimde Belediye Başkan Vekilliği'ne Hüsnü Yıldırım getirildi. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri