SON DAKİKA KCK HABERLERİ

Son Dakika Kck Haberleri

 • 17:43Bitlis'te Terör OperasyonuBitlis Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyon sonucu 5 kişi yakalandı.
 • 13:47Hdp'li 8 Milletvekilinin Fezlekesi MahkemedeTerör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK ana davasının sanığı 8 milletvekili hakkında hazırlanan fezleke mahkemeye ulaştı.
 • 12:54Dem-Genç'in Faaliyetlerinin Durdurulması TalebiDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütü PKK'ya destek veren birçok eylem ve organizasyon gerçekleştirdiği, örgütsel çağrılarda bulunduğu iddiasıyla Demokratik Gençlik Dernekleri Federasyonunun (DEM-GENÇ) feshi ve faaliyetten tedbiren alıkonulması talebinde bulundu.
 • 11:22Kck Ana Davasındaki 8 Milletvekilinin Fezlekesi MahkemedeTerör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK ana davası sanıklarından aralarında HDP milletvekilleri Osman Baydemir ve Selma Irmak'ın da bulunduğu 8 milletvekili hakkında hazırlanan fezleke mahkemeye ulaştı.
 • 15:39Önderoğlu ve Fincancı İçin Tahliye KararıÖnderoğlu ve Fincancı İçin Tahliye KararıProf. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Sınır Tanımayan Gazeteciler'in Türkiye temsilcisi Önder Önderoğlu tahliye edildi.
 • 15:32Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'na TahliyeÖzgür Gündem gazetesinin “Nöbetçi yayın yönetmenliği” kampanyasına katıldıkları gün gazetede yayınlanan haberler nedeniyle tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu’nun tahliyesine karar verildi.
 • 15:17Kocaeli'de Yakalanan 2 Canlı Bombaya 4 Yıl Hapis CezasıKocaeli'de Yakalanan 2 Canlı Bombaya 4 Yıl Hapis CezasıKocaeli'de TEM otoyolunda yapılan operasyonda yakalanan ve canlı bomba olduğu iddia edilen iki PKK üyesi, yargılandıkları davada 4'er yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 11:12DBP Eş Genel Başkanı Yüksek, Teknik Takibi Engellemek İçin DBP Eş Genel Başkanı Yüksek, Teknik Takibi Engellemek İçin "Jammer" KullanmışDBP Eş Genel Başkanı Yüksek hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açıldı. İddianamede, Yüksek'in teknik takibi engellemek için Jammer kullandığı ortaya çıktı.
 • 23:54Terör Propagandası Yapan Şahıs TutuklandıTerör Propagandası Yapan Şahıs TutuklandıTekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde şahsi sosyal medya hesabı üzerinden terör örgütü PKK’nın propagandası yaptığı iddiasıyla jandarma ekiplerince gözaltına alınan bir kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 19:08Terör Örgütü Propagandası Yapan Kişi TutuklandıTerör Örgütü Propagandası Yapan Kişi TutuklandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şüphelinin devlet hastanesinden çıkışı Çerkezköy adliyesine getirilişi Tekirdağ'da terör örgütü propagandası yapan kişi tutuklandı Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı iddia edilen kişi tutuklandı.
 • 17:57Tekirdağ'da Terör Örgütü Propagandası Yapan Kişi TutuklandıTekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı iddia edilen kişi tutuklandı.
 • 10:48Adana'da Çok Sayıda El Yapımı Patlayıcı Ele GeçirildiAdana'da Çok Sayıda El Yapımı Patlayıcı Ele GeçirildiAdana Emniyet Müdürlüğü tarafından PKK/KCK bölücü terör örgütü sempatizanlarına yönelik düzenlenen operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı ele geçirildi.
 • 09:32Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ankara protokolü ile iftarda bir araya gelecek.
 • 16:57Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel Rapor (2)Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel Rapor (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu'nun konuşması Kamu Denetçiliği Kurumundan özel rapor Başdenetçi Ömeroğlu: "Yargıda gizli (yasa dışı) yapılanmaya ilişkin çözüm önerileri başlığı altında, Yargıtay ve Danıştayda meslekte kalmalarının uygun olmadığı tespit edilen bir kısım üyelerin emekli edilmesi gerekliliği değerlendirilmektedir" "Bir diğer çözüm önerisi, soruşturmalar sonucu gizli (yasa dışı) yapılanma mensubu oldukları delilleri ile ortaya konulan yüksek mahkeme üyelerinin, Yargıtay ve Danıştayın yetkili kurullarınca 'meslekten çekilmeye' davet edilerek sistem dışına çıkarılmaları da düşünülebilir.
 • 16:26Kdk Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu Soruları CevapladıKdk Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu Soruları CevapladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu'nun konuşması Kamu Denetçiliği Kurumundan özel rapor Başdenetçi Ömeroğlu: "Yargıda gizli (yasa dışı) yapılanmaya ilişkin çözüm önerileri başlığı altında, Yargıtay ve Danıştayda meslekte kalmalarının uygun olmadığı tespit edilen bir kısım üyelerin emekli edilmesi gerekliliği değerlendirilmektedir" "Bir diğer çözüm önerisi, soruşturmalar sonucu gizli (yasa dışı) yapılanma mensubu oldukları delilleri ile ortaya konulan yüksek mahkeme üyelerinin, Yargıtay ve Danıştayın yetkili kurullarınca 'meslekten çekilmeye' davet edilerek sistem dışına çıkarılmaları da düşünülebilir.
 • 16:09Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel Rapor (4)Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel Rapor (4)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu'nun konuşması Kamu Denetçiliği Kurumundan özel rapor Başdenetçi Ömeroğlu: "Yargıda gizli (yasa dışı) yapılanmaya ilişkin çözüm önerileri başlığı altında, Yargıtay ve Danıştayda meslekte kalmalarının uygun olmadığı tespit edilen bir kısım üyelerin emekli edilmesi gerekliliği değerlendirilmektedir" "Bir diğer çözüm önerisi, soruşturmalar sonucu gizli (yasa dışı) yapılanma mensubu oldukları delilleri ile ortaya konulan yüksek mahkeme üyelerinin, Yargıtay ve Danıştayın yetkili kurullarınca 'meslekten çekilmeye' davet edilerek sistem dışına çıkarılmaları da düşünülebilir.
 • 14:40Kamu Denetçiliği Kurumundan Özel RaporKamu Denetçiliği Kurumu (KDK) Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, hazırladıkları "Adalet Sistemimizin Sorunları, İyileştirilmesi ve Güvenilirliğinin Artırılması" başlıklı özel raporu açıkladı.
 • 07:32PKK'nın Uyuşturucudan Kazandığı Para Dudak UçuklattıPKK'nın Uyuşturucudan Kazandığı Para Dudak Uçuklattıİçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'narkoterör raporu'nda, terör örgütü PKK'nın hintkeneviri üretimi ve ticaretinden yılda 500 milyon TL, uyuşturucu kaçakçılığından 1.5 milyar dolar gelir sağladı.
 • 07:17Sisi, PKK ile Temasta! Kahire'de 3 GörüşmeSisi, PKK ile Temasta! Kahire'de 3 GörüşmeMısır'da Sisi yönetiminin geçen aralık ayında PKK ile temasa geçtiği ve son 6 ay içinde başkentte 3 kez bir araya geldiği, PYD'ye de Kahire'de temsilcilik izni için yeşil ışık yaktığı ifade edildi.
 • 18:54İstanbul'da Araç Yakma Eylemi ve Ses Bombası Attıkları Belirlenen İki Kişi Yakalandıİstanbul polisinin, PKK ve KCK terör örgütlerine yönelik yapılan çalışmalarda ses bombası attıkları, 4 ayrı yerde 12 araç ve 1 İETT aracın yakılması eylemine karıştıkları tespit edilen 2 kişi gözaltına alındı.
 • 18:32Sancaktepe'de Terör Örgütüne Yönelik OperasyonuSancaktepe'de terör örgütü PKK'ya ait olduğu belirlenen bir eve düzenlenen operasyonda Dilan Kortak'ın ölü ele geçirilmesi ve gözaltına alınıp tutuklanmalarına karar verilen 5 kişi hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
 • 18:10İstanbul'daki Terör Örgütü OperasyonuSancaktepe'de terör örgütü PKK'ya ait olduğu belirlenen bir eve düzenlenen operasyon sırasında Dilan Kortak'ın ölü ele geçirilmesi ve terör örgütü üyesi olduğu iddia edilen 5 şüphelinin gözaltına alınmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.
 • 17:58Şüphe Üzerine Yakalanan 2 Kişi Suç Makinesi Çıktıİstanbul polisi, PKK ve KCK terör örgütlerine yönelik yapılan çalışmalarda 2 kişiyi gözaltına aldı.
 • 15:41Şanlıurfa'da Terör OperasyonuŞanlıurfa'da terör örgütü PKK/KCK üyesi oldukları iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı.
 • 15:18Şanlıurfa'da 3 PKK'lı YakalandıŞanlıurfa’da Jandarma tarafından Siverek ve Viranşehir’de yapılan operasyonda 3 PKK’lı yakalandı.
 • 15:01Hdp ve Dbp'li 3 Kişi Gözaltına AlındıSiirt’in Baykan ilçesinde terör örgütü PKK’nın üst yapılanması olan KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda, parti yöneticisi 3 kişi gözaltına alındı.
 • 14:57Şanlıurfa'da PKK Oerasyonu: 8 GözaltıŞanlıurfa'nın Siverek ve Viranşehir ilçelerinde terör örgütü PKK üyelerine yönelik polis ve jandarmanın ortaklaşa düzenlediği operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.
 • 14:37Şanlıurfa'da PKK'ya Silah Temin Eden 3 Kişi YakalandıŞanlıurfa'nın Siverek ve Viranşehir ilçelerinde PKK/KCK'ya silah temin ettikleri gerekçesi ile 3 kişi gözaltına alındı.
 • 17:39İngiliz Akademisyene "Örgüt Propagandası" Suçundan BeraatGözaltına alınan akademisyenlere destek amacıyla geldiği İstanbul Adliyesi'nde terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan özel bir üniversitenin öğretim görevlisi İngiliz Christopher Vames Keneth Stephehson, bu suçtan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında, suç unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.
 • 14:18Hdp'li Yıldırım'ın Aracında Yakalanan 3 Kişiden 1'i TutuklandıHdp'li Yıldırım'ın Aracında Yakalanan 3 Kişiden 1'i TutuklandıBitlis'te güvenlik kuvvetleriyle girdiği çatışmada ölü olarak ele geçirilen PKK'lı teröristin cenazesi Muş'a getirilirken, HDP Milletvekili Ahmet Yıldırım'ın otomobilinde yakalanan 3 kişiden 1'i tutuklandı.
 • 13:37Elazığ'da 1'i Grup Sorumlusu 2 PKK'lı Ölü Ele GeçirildiElazığ'da 1'i Grup Sorumlusu 2 PKK'lı Ölü Ele GeçirildiElazığ'da 1'i grup sorumlusu 2 PKK'lı ölü ele geçirildiElazığ'ın Karakoçan İlçesi kırsal kesiminde düzenlenen operasyonda biri grup sorumlusu olmak üzere 2 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi.
 • 13:21Hdp'li Yıldırım'ın Aracındaki Kişi, Terör Örgütü Üyeliğinden TutuklandıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Muş milletvekili Ahmet Yıldırım’ın aracında bulunan bir kişi, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı.
 • 12:50Elazığ'da 1'i Grup Sorumlusu 2 PKK'lı Ölü Ele GeçirildiElazığ'ın Karakoçan İlçesi kırsal kesiminde düzenlenen operasyonda biri grup sorumlusu olmak üzere 2 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi.
 • 12:20Elazığ'da İki Terörist Ölü Ele GeçirildiElazığ'ın Karakoçan ilçesi Çavuşyolu Köyü kırsalında, gece saatlerinde operasyona katılan güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada iki terörist öldürüldü.
 • 12:18Elazığ'da 2 Terörist Ölü Olarak Ele GeçirildiElazığ'da 2 Terörist Ölü Olarak Ele GeçirildiElazığ'da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda çatışma çıktı. Yaşanan çatışmada biri grup sorumlusu olmak üzere 2 PKK'lı öldürüldü.
 • 11:07PKK'nın "Çocuk" Oyunu BozulduPKK'nın, saldırı için Van'a gönderdiği ve güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda yakalanan 18 yaşından küçük terörist, 62 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.
 • 10:57Türkiye Büyük Riskle Karşı KarşıyaTürkiye Büyük Riskle Karşı KarşıyaTemel hak ve özgürlükler alanında son dönemde yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle Avrupa tarafından sıkça eleştirilen Türkiye yeni bir riskle karşı karşıya. Türkiye'yi Avrupa Birliği'yle üyelik müzakerelerine başlamadan hemen önce 2004'te siyasi izleme sürecinden çıkaran Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM), 2017'nin ilk yarısında Türkiye'nin statüsüne ilişkin karar verecek.
 • 09:31Önderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖnderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖzgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptıkları için tutuklanan Önderoğlu, Korur Fincancı ve Nesin hakkında iddianame hazırlandı.
 • 19:08HDP Milletvekilinin Aracındaki Kişi, Terör Örgütü Üyeliğinden TutuklandıHDP Milletvekilinin Aracındaki Kişi, Terör Örgütü Üyeliğinden TutuklandıBitlis'te, terörist cenazesine katılan HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım'ın bulunduğu araçtaki kişi, "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.
 • 17:35Isparta'da Terör Propagandasına İki TutuklamaIsparta’da sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.
 • 17:14Dokunulmazlığı Kaldırılan Milletvekilleri Hakkındaki FezlekelerVan'da çeşitli suçlardan haklarında fezleke hazırlanan aralarında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 9 HDP milletvekilinin dosyası, Van Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 15:46Isparta'da Terör OperasyonuIsparta'da sosyal medyada terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.
 • 14:58Askeri Casusluk ve Kumpas DavasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İzmir Adliye Sarayı'ndan detaylar -Askeri casusluk davasının 1 numaralı sanığı Bilgin Özkaynak avukatı Muzaffer Sevgi Sarıkaya ili röportaj "Askeri casuslukta kumpas" davası İzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda sahte delil üretilerek kumpas kurulduğu iddiasıyla FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında 68 sanığın yargılanmasına başlanılan davaya, iddianamenin okunmasıyla devam edildi İddianameden: "Soruşturmanın MİT elemanlarına da yöneltilmesi, bir anlamda Başbakanlık ve diğer bakanlıkların üst düzey bürokratlarını hedef alan bir kurgulamanın da planlandığının göstergesidir" -"MİT elemanlarının soruşturmaya dahil edilmesi 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarını KCK soruşturmasına dahil etme çabasıyla eş zamanlı olduğu birlikte değerlendirildiğinde, bu soruşturma ile ulaşılmak istenen asıl amacın sivil ve askeri bürokraside hedef seçilenlerin tasfiyesi olduğu yönünde kuvvetli şüphe ve kanaate varıldığı anlaşılmaktadır" İzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda sahte delil üretildiği iddiasıyla ilgili "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında 2'si başka bir soruşturmadan olmak üzere 20'si tutuklu 68 sanık hakkında açılan davaya, iddianamenin okunmasıyla devam edildi.
 • 13:33Askeri Casuslukta Kumpas" Davasıİzmir'deki "askeri casusluk soruşturması"nda sahte delil üretildiği iddiasıyla ilgili "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında 2'si başka bir soruşturmadan olmak üzere 20'si tutuklu 68 sanık hakkında açılan davaya, iddianamenin okunmasıyla devam edildi.
 • 12:40Isparta'da Terör OperasyonuIsparta'da sosyal medyada terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla 2 şüpheli tutuklandı.
 • 12:35Hatay Katliamlarının Katili PKK'lılara 26 Müebbet, 1500 Yıl Hapis (2) - YenidenHatay Katliamlarının Katili PKK'lılara 26 Müebbet, 1500 Yıl Hapis (2) - YenidenHatay'ın İskenderun ve Dörtyol İlçeleri'nde düzenledikleri saldırılarla 10 asker ve 4 polisi şehit ettikleri, bölgede çok sayıda yol kesme eylemini yaptıkları iddiasıyla yargılanan ve 'PKK'nın Amanos Cellatları' olarak tanımlanan 9 PKK'lıdan 3'ü toplam 26 kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
 • 11:27PKK'nın 'Amanos Cellatlarına' 26 Kez Müebbet ve 1500 Yıl Hapis Cezası!PKK'nın 'Amanos Cellatlarına' 26 Kez Müebbet ve 1500 Yıl Hapis Cezası!Amanos Dağları'ndaki saldırılarılarda 10 asker ve 4 polisi şehit eden 9 PKK'lı teröriste toplam 26 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 1500 yıl hapis cezası verildi.
 • 01:00Suriye'ye Geçmeye Çalışan Terörist Operasyonla YakalandıŞanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, mahkeme tarafından müebbet hapis cezası onaylanan ve aranan terör örgütü mensubu, Suriye'ye geçmeye çalışırken düzenlenen operasyonla yakalandı.
 • 23:40Ceylanpınar'da Bir PKK'lı Terörist YakalandıCeylanpınar'da Bir PKK'lı Terörist YakalandıŞANLIURFA (İHA) – Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Suriye’ye geçmeye çalışan, müebbet hapis cezası mahkeme tarafından onaylanan ve araması bulunan bir PKK’lı yakalandı.
 • 11:24Ardahan'da Pkk/kck Operasyonu: 4 TutuklamaArdahan’da gerekleştirilen PKK/KCK operasyonunda gözaltına alınan 8 kişi’den 4’ü tutuklandı.