SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

19:22
Fatih Erbakan: Milli Görüş'ün Meclis'e Hareketi Başlatılmak Zorunda Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, projelerinin, çözüm önerilerinin ve inanç niteliğindeki fikirlerinin fiilen uygulanması için bu fikirleri taşıyan Erbakan Vakfı mensuplarının devlet yönetiminde, karar mekanizmasında yer almaları gerektiğini söyledi.
17:53
Omay Gençsoy Vefat Etti Avrupa'nın en eski derneği Kıbrıs Türk Cemiyeti'nin 42 yıl başkanlığını yapan Mustafa Gençsoy'un eşi Omay Gençsoy, bu sabah saat 6.30'da geçirdiği kalp krizi sonunda hayatını kaybetti.
Omay Gençsoy Vefat Etti
16:31
Kıbrıs Gazisi Törenle Defnedildi Manisa’nın Kula ilçesinde rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören 62 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Yaşar Kaptan, dün gece yaşamını yitirdi.
Kıbrıs Gazisi Törenle Defnedildi
16:21
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu'ndan Çipras'a Çağrı KKTC Cumhurbakanı Eroğlu: "Yunanistan'ın yeni Başbakanı Aleksis Çipras gerçekten ülkesine ve bölgeye olumlu, barışçı katkı yapmak istiyorsa radikal bir şekilde Kıbrıs politikalarını değiştirmelidir" "Çipras, Kıbrıs’ta Rumlar kadar egemen bir Kıbrıs Türk halkı bulunduğunu kabul etmelidir"
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu'ndan Çipras'a Çağrı
15:09
Başbakan Yardımcısı Arınç, Bedesten Açılışına Katıldı Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa'da- "Türkiye'de 12 senede 4 bin vakıf eserini ihya ettik"- "3 milyar lira para harcadık 12 senede, 70 bin kişiye istihdam sağladık ve şimdi de yurt dışına sınırlarımızı taşıdık" Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, vakıflar konusunda çok iyi bir durumda olduklarını belirterek, 12 yılda 4 bin vakıf eserinin ihya edildiğini bildirdi.
Başbakan Yardımcısı Arınç, Bedesten Açılışına Katıldı
10:55
BM'nin Türkiye İnsan Hakları Durumu Raporu Türkiye'nin EPİM incelemesine ilişkin raporun, herhangi bir tartışma ve müdahale olmaksızın olumlu bir atmosferde kabul edildiği bildirildi.
09:48
İstanbul'da Elektrik Kesintisi Beykoz ve Kadıköy'ün bazı mahallerine yarın ve 3 Şubat'ta elektrik verilemeyecek.
21:58
Satranç: 2015 Türkiye Kupası Satranç: 2015 Türkiye Kupası- Manavgat ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 418 sporcu katıldı Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen Satranç 2015 Türkiye Kupası, Manavgat ilçesinde ilk tur maçlarıyla başladı.
Satranç: 2015 Türkiye Kupası
21:44
Satranç Türkiye Kupası Başladı Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen Satranç 2015 Türkiye Kupası Antalya'da başladı.
Satranç Türkiye Kupası Başladı
19:18
Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu'ndan Muhtar Olabilir Mi?" Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa’da partisinin kongresinde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirekek, “İkamet adresini bulamayan Kılıçdaroğlu’ndan muhtar olabilir mi? Hani hukuki olarak olur da siyaseten acaba ne kadar yıl idare edebilir” dedi.
Davutoğlu: 'Kılıçdaroğlu'ndan Muhtar Olabilir Mi?'
19:06
Satranç: 2015 Türkiye Kupası Manavgat ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 418 sporcu katıldı.
18:29
Seyfi Doğanay, Son Yolculuğuna Uğurlandı Geçirdiği iç kanama nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden sanatçı Seyfi Doğanay, son yolculuğuna uğurlandı.
18:19
Davutoğlu: "Onursuzca, Haysiyetsizce Kurulan Paralel Tuzakları Harekete Geçirdiler" AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi-Başbakan Davutoğlu: (1)-"Muhtar bile olamaz dedikleri Genel Başkanımız, ülkemizin cumhurbaşkanı olarak geçen hafta muhtarları makamında ağırladı.
Davutoğlu: 'Onursuzca, Haysiyetsizce Kurulan Paralel Tuzakları Harekete Geçirdiler'
17:48
AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi Başbakan Davutoğlu: (1) "Muhtar bile olamaz dedikleri Genel Başkanımız, ülkemizin cumhurbaşkanı olarak geçen hafta muhtarları makamında ağırladı.
17:45
Başbakan Davutoğlu: Manisa'ya Gelip de Devlet Ahlakı Almayan Nasipsizdir Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa'ya gelip de devlet ahlâkı almayanın nasipsiz olduğunu söyledi.
13:55
"Güvenlik Sektörünün İlkleri" Securitex Eurasia'da Tanıtıldı Elektronik güvenlikte teknolojiye olan eğilim ve farkındalığın artmasının ihtiyaç oranında pazarın büyümesini sağladığı günümüzde Securitex Eurasia'da güvenlik sektörüne dair son teknoloji ürünler tanıtıldı.
12:35
Eskişehir'de "Bakır Rölyef" Sergisi Bakır Rölyef Sanatçısı merhum Mustafa Bedri Sayılır’ın vefat etmeden önceki son çalışmaları, 2 Şubat Pazartesi günü düzenlenecek törenle sanatseverlerle buluşacak.
Eskişehir'de 'Bakır Rölyef' Sergisi
21:51
Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası Sona Erdi Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası sona erdi Antalya'da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası tamamlandı.
Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası Sona Erdi
21:31
Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası Sona Erdi Antalya'da düzenlenen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası tamamlandı.
17:21
Aleksis Çipras'tan Türk Gençlerine Mesaj Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye'deki gençlere "Ortak geleceğe inanmayı bırakmayın" mesajı verdi.
Aleksis Çipras'tan Türk Gençlerine Mesaj
15:54
Yörük ve Türkmenler Mersin'de Toplanıyor Çukurova Yörük Türkmen Dernekleri 3. İstişare Toplantısı Pazar günü Mersin Kongre Merkezi’nde saat 13’te gerçekleştirilecek.
15:36
İngiliz Lordlar Kamarasında Filistin Tartışıldı Bazı lordlar Birleşik Krallık'ın Filistin'i tanıması çağrısında bulunurken, bazıları da Ortadoğu'da barış anlaşmasına varılmadan bunun doğru olmayacağını savundu.
15:08
Yök, Tıp ve Hukuk Fakülteleri İçin Gerekli Taban Sıraları Açıkladı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, tıp ve hukuk alanlarına 'başarı sırası' sınırlaması getirdi.
14:55
Yörük ve Türkmenler Mersin'de Toplanıyor Çukurova Yörük Türkmen Dernekleri 3. İstişare Toplantısı, 1 Şubat 2015 Pazar günü Mersin Kongre Merkezinde saat 13.00'te gerçekleştirilecek.
Yörük ve Türkmenler Mersin'de Toplanıyor
14:18
Kıyı Ege'den Kıbrıs Çıkarması Kıyı Ege Belediler Birliği ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile belediyeler mevzuatı konulu seminer için Kıbrıs'ta bir araya geldi.
Kıyı Ege'den Kıbrıs Çıkarması
14:11
Kıyı Ege'den Kıbrıs Çıkarması Kıyı Ege Belediler Birliği ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile belediyeler mevzuatı konulu seminer için Kıbrıs'ta bir araya geldi.
12:13
Su Enstitüsü Başkanı Saatçi'ye Uluslararası Görev Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Ahmet Mete Saatçi, su hususunda dünyanın önde gelen eğitim kurumu UNESCO IHE'nin Yönetim Kuruluna seçildi.
11:56
Çipras, İlk Yurtdışı Ziyaretini Güney Kıbrıs'a Yapacak Yunanistan'ın yeni Başbakanı Aleksis Çipras, ilk yurtdışı ziyaretini Güney Kıbrıs'a yapacak.
11:44
İzciliğe İlgi, 11 Yılda 114 Kat Arttı TİF tarafından yapılan çalışmalar ve Gençlik ve Spor Bakanlığının sağladığı imkanlar sayesinde, 2004 yılında bin olan izci sayısı son 11 yılda 114 bine ulaştı.
11:36
Aleksis Çipras, Pazartesi Güney Kıbrıs'ta Olacak Aleksis çipras, pazartesi Güney Kıbrıs'ta olacak Yunanistan'da 25 Ocak Pazar günü yapılan seçimde zaferini ilan eden Radikal Sol Parti SYRIZA'nın lideri, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ilk yurt dışı ziyaretini Güney Kıbrıs'a gerçekleştiyor.
Aleksis Çipras, Pazartesi Güney Kıbrıs'ta Olacak
10:37
KKTC Bayrağı AB Ülkesi Macaristan'da Dalgalanmaya Başladı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bayrağı, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bugünden itibaren resmen dalgalanmaya başladı.
KKTC Bayrağı AB Ülkesi Macaristan'da Dalgalanmaya Başladı
20:27
Kıbrıs'taki Barış Gücünün Görev Süresi Uzatıldı BM Güvenlik Konseyi, Kıbrıs'taki barış gücünün görev süresini 6 ay uzattı.
19:27
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu Açıklaması "KKTC devletinin varlığı benim müzakere masasında elimi güçlendiren en önemli silahımdır.
14:40
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması "2015 yılını sulama tesislerinde hamle yılı ilan ettik" "Bu yıl 2 milyon dekar münbit zirai araziyi suya kavuşturacağız. Böylece ülkemizde ekonomik olarak sulanabilir 85 milyon dekar zirai alanın 63 milyon dekarı sulamaya açılmış olacak"
10:44
KKTC'nin Geciken Suyu TBMM Gündeminde CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Türkiye’den KKTC’ye su taşıyacak projedeki gecikmeyi Meclis gündemine taşıdı.
KKTC'nin Geciken Suyu TBMM Gündeminde
20:58
İso Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Savunma sanayisi çok zor ve pahalı. Güvenliğin bedeli olmaz, özgürlüğe de paha biçilemez. Eğer, güvenliği sağlayamazsanız, özgür de olamazsınız" "Halkın gözü terazidir, o terazi şaşmaz. Verilenler hizmete verilmiştir, kişiye değil. Dolayısıyla 'AK Parti, bu oyları neden alıyor?
16:51
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması "Şu anda bunlar paralel yapının bir oyuncağı. Paralel yapı, bunları, CHP'yi, anamuhalefet partisini parmağında oynatıyor.
16:13
Akdeniz ile KKTC Belediyeleri Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Akdeniz Belediyeler Birliği ile Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü imzalandı.
14:31
Elektrik Trafoları Yeni Haliyle Göz Kamaştırdı İzmir’de, kentin farklı noktalarındaki üç elektrik trafosuna yapılan grafitiler vatandaşlar tarafından beğenildi.
Elektrik Trafoları Yeni Haliyle Göz Kamaştırdı
12:35
Türkiye'den Kıbrıs'a Kardeşlik Eli Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 6 üyesi ile Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nin 6 üyesi arasında işbirliği ve kardeşlik protokolü imzalandı.
Türkiye'den Kıbrıs'a Kardeşlik Eli
12:22
AB Komisyonu Sözcüsü Kocijancic Açıklaması "Komisyon, Türkiye'nin 15. enerji faslı müzakerelerine başlamak için yeterince hazırlanmış olduğuna inanıyor"
AB Komisyonu Sözcüsü Kocijancic Açıklaması
11:19
Dan Sömestr Tatiline Özel "Her Şey Dahil Pasaport" Paketi Vodafone Red'liler "Her Şey Dahil Pasaport" paketiyle sömestr tatilinde 23 ülkede Türkiye'deymiş gibi tarifelerindeki tüm dakika, SMS ve internetlerini kullanabiliyor.
Dan Sömestr Tatiline Özel 'Her Şey Dahil Pasaport' Paketi
10:44
Yanan Gemi Jilet Olacak İskenderun Limanında demirli saman yüklü gemide 14 gün önce çıkan ve uzun uğraşlar sonucu sönen yangının ardından geminin kullanılamaz hale geldiği gözlendi.
Yanan Gemi Jilet Olacak
10:28
Dünya Yeşilay Federasyonu Kuruluyor Yeşilay uluslararası alandaki faaliyetlerini bir üst aşamaya taşıyarak, küresel bir STK olmak için adım attı.
10:26
İskenderun Limanı'ndaki Gemi Yangını İskenderun Limanı'nda demirli saman yüklü gemide 14 gün önce çıkan ve uzun uğraşlar sonucu sönen yangının ardından geminin kullanılamaz hale geldiği gözlendi Deposundaki akaryakıtı henüz boşaltılmayan geminin hurdaya ayrılıp jilet yapımında kullanılacağı öğrenildi.
08:53
Tablo Değil Trafo! Kentin üç farklı noktasındaki elektrik trafolarına yapılan grafitiler çok beğenilince, İzmir Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.
00:04
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias: Türkiye ile İyi Komşular Olmalıyız Yunanistan'da seçimlerden zaferle çıkan Radikal Sol Koalisyon Partisi (Syriza) ve Bağımsız Yunanlar Partisi tarafından oluşturulan kabine, yemin ederek göreve başladı.
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias: Türkiye ile İyi Komşular Olmalıyız
18:06
52 Yaşında Anne Oldu Manisa'da yaşayan 52 yaşındaki Ayşe Başkal'ın 34 yıllık çocuk özlemi, tüp bebek yöntemi sona erdi.
52 Yaşında Anne Oldu
17:34
34 Yıl Sonra Gelen Mutluluk Tüp bebek yöntemiyle anne olmanın sevincini yaşayan Ayşe Başkal, “34 yıl hep onu aradık.
34 Yıl Sonra Gelen Mutluluk
16:55
Türk Havacılığının Kalesi Kapılarını Basına Açtı 5. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde bulunan ve sivil havacılıkta kullanılan helikopter ve uçakların bakım, onarım ve test işlemlerini yapıyor.
Türk Havacılığının Kalesi Kapılarını Basına Açtı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.02.2015 02:14:00. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ
[Hata Bildir]