SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

 • 21:29Kılıçdaroğlu: Emekliye İkramiye Vermek 13 Yıldır Neden Aklınıza Gelmedi?Kılıçdaroğlu: Emekliye İkramiye Vermek 13 Yıldır Neden Aklınıza Gelmedi?CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerinin dikta rejimi ile Cumhuriyet yönetimini seçmek anlamına geldiğini belirtti.
 • 21:00Cumhurbaşkanı Erdoğan, Juncker ile Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile basın toplantısı gerçekleştirdi.
 • 20:45Erdoğan-Juncker GörüşmesiErdoğan-Juncker GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan- AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker- Junker'in konuşması- Erdoğan'ın konuşması Erdoğan-Juncker görüşmesi- Cumhurbaşkanı Erdoğan: - "Bugün özellikle gerek fasıllar, gerekse son dönemlerin en önemli konusu olan mülteciler konusunu ele alma fırsatımız olacak"- "Güvenli bölge konusunda ise Türkiye terörle mücadeleyi bölgenin genelinde veren bir ülke olmanın yanında 2,2 milyon Suriyeliyi kabul etmek suretiyle, 300 bin de Iraklıyı kabul etme suretiyle, güvenli bölge olmasının en güzel örneğini vermiştir.
 • 20:13Tusk: "Rusya'nın Türkiye'nin Hava Sahasını İhlal Etmesi Endişe Verici"Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rusya’nın Türkiye hava sahası ihlalleri konusunda benimle bazı bilgileri paylaştığının da altını çizmek isterim. Bu son derece endişe verici” dedi.
 • 20:11Erdoğan-Juncker GörüşmesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün özellikle gerek fasıllar, gerekse son dönemlerin en önemli konusu olan mülteciler konusunu ele alma fırsatımız olacak" dedi.
 • 19:17Erdoğan-Tusk GörüşmesiBRÜKSEL (AA) – Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesini "kaygı verici" bir gelişme olarak nitelendirirken, Rusya'nın Suriye'de muhalif grupları hedef alan hava operasyonlarını da eleştirdi.
 • 18:49Tusk: Suriye'de Tampon Bölge Konusunu Ele AldıkAB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı görüşmede, Suriye içinde bir 'tampon bölge' kurulması konusunun da gündeme geldiğini söyledi.
 • 18:31Kocatepe İnisiyafiti'nden 'Siyaset Dili Değişsin' ÇağrısıKocatepe İnisiyafiti'nden 'Siyaset Dili Değişsin' ÇağrısıKocatepe İnisiyatifi Başkanı Hakan Ünser, Türkiye’nin 7 Haziran sendromundan bir an önce kurtulup yeniden bir siyaset dilini inşa etmesi gerektiğini belirterek, “1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde partilerin açıkladıkları seçim bildirgelerinde hepsi birkaç genel müdürlükten ibaret bir devlet bakanlığı ile geçiştirilmeyen icracı bir bakanlığın yani altı dolu bir “Türk Dünyası Bakanlığı”nın seçimlerden sonra kuracakları kabinede yer alacağı hususu topluma deklere edilmelidir” dedi.
 • 18:171- Cumhurbaşkanı Erdoğan Pyd Terör Örgütünün Suriye'de Daeş ile Savaş Kisvesi Altında Meşruiyet...1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Pyd Terör Örgütünün Suriye'de Daeş ile Savaş Kisvesi Altında Meşruiyet...Dha DIŞ HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan PYD terör örgütünün Suriye'de DAEŞ ile savaş kisvesi altında meşruiyet kazanma çabalarına fırsat verilmemelidir Erdoğan PYD de PKK gibi terör örgütüdür ve beraber çalışmaktadır Erdoğan Mücadelemizin hedefi Kürt vatandaşlarımızın hayatına kast eden eli kanlı terör örgütünün belini kırmaktır Donald Tusk Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'nın Türkiye hava sahasını ihlalleri konusunda benimle bazı bilgileri paylaştı, bu son derece endişe verici bir durum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki temasları kapsamında Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk ile bir araya geldi.
 • 18:172 - Cumhurbaşkanı Erdoğan Pyd Terör Örgütünün Suriye'de Daeş ile Savaş Kisvesi Altında Meşruiyet...2 - Cumhurbaşkanı Erdoğan Pyd Terör Örgütünün Suriye'de Daeş ile Savaş Kisvesi Altında Meşruiyet...Dha DIŞ HABER - Cumhurbaşkanı Erdoğan PYD terör örgütünün Suriye'de DAEŞ ile savaş kisvesi altında meşruiyet kazanma çabalarına fırsat verilmemelidir Erdoğan PYD de PKK gibi terör örgütüdür ve beraber çalışmaktadır Erdoğan Mücadelemizin hedefi Kürt vatandaşlarımızın hayatına kast eden eli kanlı terör örgütünün belini kırmaktır Donald Tusk Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'nın Türkiye hava sahasını ihlalleri konusunda benimle bazı bilgileri paylaştı, bu son derece endişe verici bir durum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki temasları kapsamında Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk ile bir araya geldi.
 • 18:09Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Pyd Terör Örgütünün Suriye'de Daeş ile Savaş Kisvesi Altında Meşruiyet...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki temasları kapsamında Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk ile bir araya geldi.
 • 17:52Donald Tusk Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'nın Türkiye Hava Sahasını İhlalleri Konusunda Benimle Bazı...Donald Tusk Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'nın Türkiye Hava Sahasını İhlalleri Konusunda Benimle Bazı...Donald Tusk Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'nın Türkiye hava sahasını ihlalleri konusunda benimle bazı bilgileri paylaştı, bu son derece endişe verici bir durum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'deki temasları kapsamında Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk ile bir araya geldi.
 • 16:17Sivil Havacılıkla İlgili Protokol Yasa Tasarısı KKTC Meclisinden GeçtiKKTC Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasında Sivil Havacılık İşbirliği (Değişiklik) Protokolü (Onay) Yasa Tasarısı’nı oy birliğiyle kabul etti.
 • 15:15ODTÜ'nün 60. Akademik Yılı Açılış TöreniODTÜ'nün 60. Akademik Yılı Açılış TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması- Açılış töreninden genel ve detay görüntüler-Konserlerden görüntüler- ODTÜ Rektörü Profesör Doktor Ahmet Acar'ın konuşması ODTÜ'nün 60. akademik yılı açılış töreni- Rektör Prof. Dr. Acar: - "Terör ve her türlü şiddet derhal ve hiçbir koşul olmaksızın durmalıdır"- "Ülkemizin bir an önce barış ortamına kavuşması için toplumun her kesiminin çaba göstermesi gerekir. Üniversiteler olarak, bizler de çoğulcu demokratik düzenin ve toplumsal barışın korunması için üzerimize düşen görevlere sahip çıkmalıyız" ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, terör ve her türlü şiddetin derhal ve hiçbir koşul olmaksızın durması gerektiğini belirterek, "Ülkemizin bir an önce barış ortamına kavuşması için toplumun her kesiminin çaba göstermesi gerekir. Üniversiteler olarak, bizler de çoğulcu demokratik düzenin ve toplumsal barışın korunması için üzerimize düşen görevlere sahip çıkmalıyız" dedi.
 • 15:04Aspim, Gazi Eşini SevindirdiAspim, Gazi Eşini SevindirdiŞanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Kıbrıs gazisinin eşi Emine Demir’in tekerlekli sandalye ihtiyacını Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından karşılandı.
 • 12:27KKTC'de Müteahhitlerden Beton Mikserli EylemKKTC'de Müteahhitlerden Beton Mikserli EylemKKTC'de Müteahhitler Birliği, hükümetle yaşadıkları sorunlara çare bulamayınca, iş araçlarını Şehir Planlama Dairesi ve İçişleri Bakanlığı önüne bırakarak eylemlerini başlattı.
 • 12:23Rum Basını: Su Projesiyle Birlikte Türkiye'den Daha Fazla İnsan GelecekRum Basını: Su Projesiyle Birlikte Türkiye'den Daha Fazla İnsan GelecekRum basını, Türkiye’den KKTC’ye “Su Temin Projesi”nin önemli değişikliklere yol açacağını yazdı.
 • 12:21BM Kıbrıs Danışmanı Eide: Mük Tazminatları İçin Fon Konusunda İlerleme VarBM Kıbrıs Danışmanı Eide: Mük Tazminatları İçin Fon Konusunda İlerleme VarBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, Mülkiyet Komitesi için fon konusunda istediği ilerlemeyi kaydetti.
 • 11:43ODTÜ'nün 60. Akademik Yılı Açılış TöreniODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, terör ve her türlü şiddetin derhal ve hiçbir koşul olmaksızın durması gerektiğini belirterek, "Ülkemizin bir an önce barış ortamına kavuşması için toplumun her kesiminin çaba göstermesi gerekir. Üniversiteler olarak, bizler de çoğulcu demokratik düzenin ve toplumsal barışın korunması için üzerimize düşen görevlere sahip çıkmalıyız" dedi.
 • 11:26Nezaket Emine Atasoy Yılın Örnek İş Kadını SeçildiTürkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu tarafından Türkiye’de yapılan araştırmalar sonucunda iş kadını Nezaket Emine Atasoy, Türkiye’de yılın örnek iş kadını seçildi.
 • 21:48Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Bu Kültürü Bize Rahmetli Ecevit Verdi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması - Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın platforma çıkması ve Kılıçdaroğlu'nun yanına geçmesi - Kılıçdaroğlu'nun milletvekili adayları vatandaşları selamlaması - Kılıçdaroğlu'nun attığı çiçeği kadınların ortasında kapma mücadelesi veren adam - Karanfil almaya çalışan partililer - Kılıçdaroğlu ve Baykal'ın sohbet etmesi görüntüleri CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'da: - "Bakın bu seçimler normal bir seçim değil. Bu seçimlerde bir şeyi oyluyoruz, demokrasimizi, kadın-erkek eşitliğini oyluyoruz.
 • 21:27Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Bu Ülkenin Çimentosu CHP'dir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'da: - "Bakın bu seçimler normal bir seçim değil. Bu seçimlerde bir şeyi oyluyoruz, demokrasimizi, kadın-erkek eşitliğini oyluyoruz.
 • 21:13CHP'nin Kumluca Mitingi (1)CHP'nin Kumluca Mitingi (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsüye alkışlarla gelişi-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'da: - "Bakın bu seçimler normal bir seçim değil. Bu seçimlerde bir şeyi oyluyoruz, demokrasimizi, kadın-erkek eşitliğini oyluyoruz.
 • 20:16CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Antalya'da AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bakın bu seçimler normal bir seçim değil. Bu seçimlerde bir şeyi oyluyoruz, demokrasimizi, kadın-erkek eşitliğini oyluyoruz.
 • 19:57AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin milletvekili seçimlerine ilişkin seçim beyannamesinde, Türkiye'nin dış politikada elde ettiği kazanımların, ekonomik refahı ileriye taşıyarak, karşılıklı etkileşime dayalı sosyal gelişimi beslediği belirtilerek, "Elde ettiğimiz diplomatik başarılar, artan uluslararası ilişkiler, ülkemiz için ticaret ve finans başta olmak üzere her alanda yeni işbirliği imkanları sağlamakta, bu da ülkemizin kalkınmasına önemli katkı sağlamaktadır" ifadesine yer verildi.
 • 19:54Kılıçdaroğlu, Baykal El EleKılıçdaroğlu, Baykal El EleCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 300 bin öğretmenin öğrencinin olduğu yerlere atanacağını belirterek, yurtsuz üniversite öğrencisi kalmayacağını da kaydetti.
 • 18:39AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Seçim Beyannamesinde, "KKTC'nin uzun vadeli su ihtiyacının kars¸ılanması ic¸in, Anamur Dragon C¸ayı'ndan yıllık 75 milyon metreküp suyun, Akdeniz'e askıda do¨s¸enen borular vasıtasıyla ve Girne yakınlarında ins¸a edilen Gec¸itko¨y Barajı'na aktarılacağı" vaadinde bulunuldu.
 • 17:39Türkiye'den KKTC'ye Su Geliyor, Hükümet Gidiyor Mu?KKTC’deki koalisyon hükümetinin ortağı Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, "Asrın Projesi" olarak nitelendirilen Türkiye’den KKTC’ye su taşıma projesinin hükümeti etkileyebilecek bir konu olabileceğini söyledi.
 • 17:01Rumlar, En Çok Silah Bulunduran Ülkeler Sıralamasında İlk 5'te Yer AlıyorGüney Kıbrıs’ın en çok silah bulunduran ülkeler sıralamasında 5'inci sırada yer aldığı yer aldığı bildirildi.
 • 16:37Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntı Yaşarsak Sorumlusu Yüksek Seçim Kurulu'dur (3)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan," (YSK'nın sandık kararı)"Temenni ederim ki bu seçimlerde 7 Haziran seçimlerde yaşadığımız sıkıntıları bölgede yaşamayız. Eğer yaşarsak bunun sorumlusu da Yüksek Seçim Kurulu'dur.
 • 16:05Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Rusya'nın şu anda atmış olduğu bu adımlar, Suriye'deki bu bombardıman olaylarının özellikle Türkiye olarak bizim açımızdan kabul edilir hiçbir yanı yoktur" "Şu anda Rusya çok ciddi bir yanlışın içindedir.
 • 14:46Güney Kıbrıs, En Çok Silah Bulunduran Ülkeler Sıralamasında 5. SıradaGüney Kıbrıs, en çok silah bulunduran ülkeler sıralamasında 5. sırada yer alıyor.
 • 14:40KKTC'ye Türkiye'den Su ile Birlikte Kriz de mi Geliyor?Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), Türkiye’den gelecek suyun yönetimi ve işletmesiyle ilgili tartışmaların siyasi krize neden olacak şekilde sürdürüldüğünü savunarak, “Suyun işletimi konusundaki yapılanma nihai şeklini toplumsal katılım, istatistikî ve bilimsel verilerle almalı” dedi.
 • 14:25Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazeteci Ahmet Hakan Coşkun'un darbedilmesine ilişkin, "Bununla ilgili basın başdanışmanım gerekli açıklamaları yapmanın ötesinde kendisiyle de bu görüşmeleri yaptı.
 • 14:05Türkiye'den KKTC'ye Su Temini ProjesiKKTC'de hükümet ortaklarından Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün "Asrın Projesi" olarak nitelendirilen Türkiye'den KKTC'ye su taşıma projesinin hükümeti etkileyebilecek bir konu olabileceğini söyledi.
 • 13:55KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, New York Temaslarını DeğerlendirdiKKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, New York temaslarının somut getirisinin olduğunu belirterek, bu temasların BM Genel Kurulu döneminde yapılabilmesinin bile kendi başına bir getiri olduğunu kaydetti.
 • 13:09Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'ya GittiCumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'ya GittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı temaslarda bulunmak üzere Fransa’ya gitti.
 • 12:19En Büyük Sorunları Diş Sağlığı Olan Zihinsel Engellilere Ücretsiz Diş Taraması YaptılarEn Büyük Sorunları Diş Sağlığı Olan Zihinsel Engellilere Ücretsiz Diş Taraması YaptılarBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde bu yıl Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ve Ayvalık Belediyesi tarafından 23. sü düzenlenen Ayvalık Engelliler Şenliği’ne yurdun dört bir yanından gelen bin 500 civarındaki engelliler arasında diş sorunları bulunanlara Ege Ağız-Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği tarafından ücretsiz diş taraması yapıldı.
 • 10:38Yenimahalle'de Tekerlek İzleriYenimahalle'de Tekerlek İzleriYenimahalle Belediyesi, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneğinin ortak çalışmasıyla hazırlanan Tekerlek İzleri adlı oyun, 7 ekim çarşamba günü 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonunda Yenimahalleliler için sahneye çıkacak.
 • 09:44Muratpaşa Girne Zeytin FestivalindeMuratpaşa Girne Zeytin FestivalindeKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne Belediyesi ile Zeytinlik Muhtarlığı’nın düzenlediği Girne Zeytin Festivali’ne Muratpaşa Belediyesi’de katıldı.
 • 20:38KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, New York'taki Temaslarını TamamladıKKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, New York'taki temasları kapsamında İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri İyad Medeni ile bir araya geldi.
 • 16:10CHP Eski Milletvekili Umut Oran AçıklamasıEski CHP milletvekili Umut Oran, bazı ülkelerde oy kullanma süresinin kısa tutulmasının yurt dışında yaşayan seçmenlerin seçime katılım oranını düşüreceğini iddia etti.
 • 15:51Rum Televizyonu Yanlışlıkla Türk Askerlerinin Görüntüsünü YayınladıRum Televizyonu Yanlışlıkla Türk Askerlerinin Görüntüsünü YayınladıKıbrıs Rum kesiminin bağımsızlık günü nedeniyle televizyonda yanlışlıkla Türk askerlerinin görüntülerini yayınladığı iddia edildi.
 • 15:40Rus Hava Yolu Şirketi Transaero BattıRus Hava Yolu Şirketi Transaero BattıRusya'nın ikinci büyük hava yolu şirketi olan Transaero'nun resmen iflas etmesinin Güney Kıbrıs Rum kesiminde kırmızı alarm verilmesine neden oldu.
 • 15:23Rus Havayolu Şirketi İflas Etti, Rum Turizmi Zora GirdiRusya’nın ikinci büyük havayolu şirketi olan Transaero’nun resmen iflas etmesinin Güney Kıbrıs için olumsuz gelişmelere sahip olduğu ve Rum yetkili birimlerinde kırmızı alarm verildiği bildirildi.
 • 13:48Bruce Lee'nin Kızı, KKTC'de Öğrencilerle BuluştuBruce Lee'nin Kızı, KKTC'de Öğrencilerle BuluştuDövüş sanatının efsanevi ismi Bruce Lee’nin aktris ve yapımcı olan kızı Shannon Lee, KKTC'de Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) öğrencileriyle bir araya geldi.
 • 13:01KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Umman Dışişleri Bakanı ile GörüştüKKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, New York temasları kapsamında dün Umman Sultanlığı Dışişleri Bakanı Yusuf bin Alevi bin Abdullah ile bir araya geldi.
 • 12:53Ab-Türkiye İlişkilerinin Son 10 YılıAb-Türkiye İlişkilerinin Son 10 YılıTürkiye'nin 1963'te başlayan Avrupa serüveninde milat olan ve 3 Ekim 2005'te başlatılan AB'ye tam üyelik müzakereleri 10 yaşında.
 • 09:45Yunusemre Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı YapıldıYunusemre Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı YapıldıYunusemre Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 05:05KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile Görüştü.KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile Görüştü.KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile görüştü.