20:5400
SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

   

  İngiltere'den IŞİD'e 2 Saldırı

  İngiltere Savunma Bakanlığı, IŞİD'e ait 2 hedefin vurulduğunu açıkladı. (Bugün 20:12)

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Ukrayna Cumhuriyet Başsavcısı Yarema: "Eski hükümet bürokratlarının yurtdışındaki banka hesaplarına el konulmasına ilişkin çeşitli ülkelere talepte bulunduk" (Bugün 19:33)

   

  Demirel, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ile Görüştü

  Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel KKTC'de- Demirel, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ile görüştü- Demirel: "Kıbrıs'ta yıllardır kalıcı ve adil bir siyasi çözüm aranıyor. (Bugün 18:54)

   

 

  Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Ban ile Görüştü

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye'de güvenli bölge oluşturulması gerektiğini bildirdi. (Dün 19:31)

   

  Çavuşoğlu, Suriye'de Güvenli Bir Bölge İhtiyacını Ban Ki-mun'a İletti

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de güvenli bir bölgenin gerekliliğini, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a iletti. (Dün 19:07)

   

  Talat: Uluslararası Toplumu Çözüm İstediğimize İkna Etmeliyiz

  Talat: Uluslararası Toplumu Çözüm İstediğimize İkna Etmeliyiz

  Karabük Üniversitesi'nde düzenlenen, 'Kıbrıs Müzakereleri ve Çözüm Süreci' konulu konferansta konuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 2'nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, "Eğer biz uluslararası toplumu çözüm istediğimiz konusunda ikna edebilirsek Kıbrıs Rum tarafının baskı altına alınması mümkün olabilir ve ilerleme sağlanabilir" dedi. (Dün 18:45)

   

  Rum Yönetimi, Işid'e Düzenlenecek Operasyonlarda Aktif Rol Almak İstiyor

  Rum Yönetimi, Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) düzenlenecek hava operasyonlarında aktif görev üstleneceğini bildirdi. (Dün 16:55)

   

  Berlusconi'nin Gazetesinden İki Türkiye Yorumu

  Berlusconi'nin Gazetesinden İki Türkiye Yorumu

  İtalya'da yayımlanan Il Giornale gazetesi, Türkiye hakkında sert ifadeler kullandığı iki makaleye yer verdi. (Dün 16:53)

   

  Süleyman Demirel, Zor Anlar Yaşadı

  Süleyman Demirel, Zor Anlar Yaşadı

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, KKTC'ye geldiği sırada, uçaktan inerken merdivenlerden korumaların yardımı ile güçlükle inebildi. (Dün 16:27)

   

  Aü 2014-2015 Eğitim-öğretim Yılı Açılışı

  Aü 2014-2015 Eğitim-öğretim Yılı Açılışı

  AÜ 2014-2015 eğitim-öğretim yılı açılışı- AÜ Rektörü Gündoğan: "Türk yükseköğretim sistemine kayıtlı her iki öğrenciden birisi AÜ'nün öğrencisidir"- "Açıköğretim sistemimize 1 milyon 400 bin aktif öğrenci kayıtlıdır"ESKİŞEHİR (AA) - Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ) 2014-2015 eğitim-öğretim yılı açılışı törenle gerçekleştirildi. (Dün 16:09)

   

  KKTC'de Görevlendirilecek Öğretmenler İçin Sınav Duyurusu

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), KKTC´de İmam Hatip Lisesi (İHL) meslek dersleri branşında görevlendirilecek öğretmenlerin başvuruları ve sınav tarihlerine ilişkin açıklama yaptı. (Dün 15:38)

   

  TBMM Başkanı Çiçek Açıklaması

  TBMM Başkanı Çiçek Açıklaması

  "Siyaset hukukunun yeni baştan ele alınması gerekiyor" "Yaşadığımız sorunlar Anayasa ile irtibatlı olduğuna göre, yeni Anayasa ihtiyacı bugünden çok daha fazla 2015 Haziran'ı itibarıyla Türkiye'nin gündemine gelecektir" "Ama ortaya çıkan metne bakıldığında, dört siyasi partinin biraraya gelerek uzlaşamayacağı, üzerinde ittifak edemeyeceği çok madde var" "Meclis'te tüm siyasi partilerin 'evet' diyebileceği bir Anayasayı bu yöntemle yapmanın mümkün olamayacağı, belki ileride değişik yöntemler (Dün 15:36)

   

  Aü 2014-2015 Eğitim-öğretim Yılı Açılışı

  Aü 2014-2015 Eğitim-öğretim Yılı Açılışı

  AÜ Rektörü Gündoğan: "Türk yükseköğretim sistemine kayıtlı her iki öğrenciden birisi AÜ'nün öğrencisidir" "Açıköğretim sistemimize 1 milyon 400 bin aktif öğrenci kayıtlıdır" (Dün 14:59)

   

  TBMM Başkanı Çiçek: 'Tezkere Yarın Gelebilir'

  TBMM Başkanı Çiçek: "Tezkere Yarın Gelebilir"

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, tezkerenin yarın gelebileceğini belirterek, “İçeriğini bilmiyoruz. (Dün 14:59)

   

  Eroğlu: Colombia Üniversitesi'ndeki Konferansı Rumlar Engelledi

  KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve ekibi ile güzel ve içerikli bir sohbet gerçekleştirdiklerini ifade etti. (Dün 14:28)

   

  Yolcunun Kalp Rahatsızlığı Nedeniyle Uçağa İniş Önceliği Verildi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden gelen ve Ercan-İstanbul seferini yapan Atlasjet uçağında bir yolcu kalp krizi geçirdi, bir yolcunun da kalbinde ritim bozukluğu oluştu. (Dün 13:49)

   

  Süleyman Demirel'in KKTC'de Zor Anları

  Süleyman Demirel'in KKTC'de Zor Anları

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye geldi. (Dün 13:45)

   

  Anadolu Üniversitesi'nde 2014-2015 Öğretim Yılı Başladı

  Anadolu Üniversitesi'nde 2014-2015 Öğretim Yılı Başladı

  Anadolu Üniversitesi 2014-2015 eğitim yılı açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, hedeflerinin Türkiye’de ilk 10 üniversite arasına girmek olduğunu söyledi. (Dün 13:42)

   

  Süleyman Demirel'in KKTC'de Zor Anları

  Süleyman Demirel'in KKTC'de Zor Anları

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, temaslarda bulunmak üzere KKTC’ye geldi. (Dün 13:38)

   

  Dünya Ekonomik Forumu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: (1) "Türkiye'nin fiyat politikalarının belirlendiği bir enerji üssü olmaması için hiçbir sebep yok. Türkiye istikrarlı siyaseti ile beraber bunları gerçekleştirebilecek düzeyde" "Siyasi istikrarsızlığı sevmeyen birçok sektör vardır ama bunun en önemlilerinden. (Dün 13:04)

   

  11'inci Ulusal Gastroenteroloji Kongresi KKTC'de Yapıldı

  11’inci Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi, 25 ülkeden yaklaşık 700 profesör ve doktorun katılımıyla Kaya Artemis Otel’de gerçekleştirdi. (Dün 12:29)

   

  Londra'daki Türkler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

  Londra'daki Türkler Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

  Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu tarafından ilk defa organize edilen Sağlıklı Toplum Yürüyüşü, Kuzey Londra'da Finsbury Park'ta gerçekleşti. (Dün 12:15)

   

  Kıbrıs Şehidine Temsili Şehit Mezarı

  Kıbrıs Barış Harekatında şehit olan Deniz Er Kalafatoğlu için Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in talimatıyla temsili şehit mezarı inşa ettirildi. (Dün 11:47)

   

  Kırbıs Şehidine Temsili Mezar Yapıldı

  Kırbıs Şehidine Temsili Mezar Yapıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda şehit olan Deniz Er Halil Kalafatoğlu için Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in talimatıyla temsili bir şehit mezarı yapıldığını açıkladı. (Dün 11:13)

   

  Kırbıs Şehidine Temsili Mezar Yapıldı

  Kırbıs Şehidine Temsili Mezar Yapıldı

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in talimatıyla Kıbrıs Barış Harekâtında şehit olan Deniz Er Halil Kalafatoğlu için temsili anıt mezar yaptırıldı. (Dün 10:22)

   

  Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası

  Şampiyonanın son gününde dereceye giren sporcular madalyalarını aldı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Foça'da Askeri Üs Sivillere Açıldı

  Foça'da Askeri Üs Sivillere Açıldı

  İzmir'in Foça İlçesi'ndeki Deniz Üs Komutanlığı'nda, Preveze Deniz Zaferi'nin 466'ncı yıldönümü ile Deniz Kuvvetleri Günü programı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Preveze Deniz Zaferi Nefes Kesen Tatbikatla Anıldı

  Preveze Deniz Zaferi Nefes Kesen Tatbikatla Anıldı

  Preveze Deniz Zaferi’nin 476. Yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü kapsamında, Güney Deniz Saha Komutanlığı’na bağlı ekipler, İzmir Foça Deniz Üssü’nde ilk kez halka açık bir tatbikat düzenledi. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.09.2014 20:54:05. #1.13#