SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

 • 23:33 Kızlarda Final Sembolünü Kim Kazandı? (30/04/2016) Kızlarda Final Sembolünü Kim Kazandı? (30/04/2016) Kıbrıs finaline erken gidiş niteliği taşıyan final sembolü oyununun kızlar finalinde Ezgi ve Gizem Memiç karşı karşıya geldi.
 • 23:22 Erkeklerde Final Sembolünü Kim Kazandı? (30/04/2016) Erkeklerde Final Sembolünü Kim Kazandı? (30/04/2016) Kıbrıs finaline erken gidiş niteliği taşıyan final sembolü oyununun erkekler finalinde Efecan ve İbrahim karşı karşıya geldi.
 • 22:02 Nagihan, Semih'in Özgüveninden Şikayetçi! Nagihan, Semih'in Özgüveninden Şikayetçi! Semih'in her fırsatta kendisini Kıbrıs finalinde gördüğünü söylemesinden rahatsızlık duyduğunu söyleyen Nagihan, Semih'in de diğer yarışmacılar gibi elenebileceğini söyledi.
 • 19:08 KKTC'nin İkinci En Büyük Güneş Santrali Açıldı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en büyük ikinci Güneş Enerjisi Santrali, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde açıldı.
 • 18:59 Amfibi Hücum Gemisi Anadolu'nun İnşa Başlangıç Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan çatışmalar bahane edilerek, parasıyla dahi Türkiye'ye satılmayan, verilmeyen silahlar olduğunu belirterek, "Bunlar NATO'ta beraber olduğumuz ülkeler, onu da söyleyeyim. Suriye'deki kriz sebebiyle ülkemize yönelik tehditler devam ederken, terör örgütlerine silah yardımı yapanlar, ne yazık ki dost Türkiye'ye bu desteğini vermiyorlar.
 • 18:55 Erdoğan, Sıkı Pazarlık Yapıp Gemi Projesini 4 Yıla Çekti Erdoğan, Sıkı Pazarlık Yapıp Gemi Projesini 4 Yıla Çekti Türkiye için çok önemli olan "Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu" projesinde konuşan Erdoğan, şirket sahibi Kalkavan'la pazarlık yaptı. Proje süresini 4 yıla çekti.
 • 17:37 Ufka Yolculuk Ödülleri Sahiplerini Buldu Ufka Yolculuk Ödülleri Sahiplerini Buldu Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Son Peygamber Platformu’nun organize ettiği Samsun il organizasyonunu Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün üstlendiği “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları-4”te dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllerini aldı.
 • 14:13 Masalcı Vakıf Dede Müzikli Çocuk Tiyatrosu" Ankara'da Vakıflar Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen Masalcı Vakıf Dede Müzikli Çocuk Tiyatrosu, Ankaralı öğrencilerle buluştu.
 • 12:27 Yarışma Ödüllerini Yediler Yarışma Ödüllerini Yediler Osmaniye’de geleneksel olarak düzenlenen 19. Ekmek Ödüllü Şiir Yarışması’nın ödül töreni yapıldı.
 • 11:28 Yerelden Dünyaya İlim Yayma Hareketi Milli ve manevi değerlere sahip öğrenciler yetiştirmek hedefiyle 1951'de kurulan İlim Yayma Cemiyeti, 65. yılında Avrupa'dan Ortadoğu'ya, Balkanlar'dan Amerika'ya kadar hizmet götürmeyi amaçlıyor.
 • 19:36 Eurovision Filistin, Kosova ve KKTC Bayraklarına Yasak Getirdi Eurovision Filistin, Kosova ve KKTC Bayraklarına Yasak Getirdi İsveç'in başkenti Stockholm'de Mayıs ayında yapılacak olan Eurovision 2016 Şarkı Yarışması'nda Filistin, Kosova, KKTC, Kırım Tatar ve Bask bayraklarının açılması yasaklandı.
 • 19:35 Eurovision'dan Filistin, Kosova ve KKTC Bayrağına Yasak İsveç'in başkenti Stockholm'de Mayıs ayında yapılacak olan Eurovision 2016 Şarkı Yarışması'nda Filistin, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Kırım Tatar ve Bask bayraklarının açılması yasaklandı.
 • 18:34 Kayseri Komando Tugayı'nda Kût'ül Amâre Zaferi'nde Kayseri Kasap Alayı Anıldı Kayseri Komando Tugayı'nda Kût'ül Amâre Zaferi'nde Kayseri Kasap Alayı Anıldı Komando Tugayı'nda Küt'ül Amare Zaferi'nde Kayseri Kasap Alayı anıldıKayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda yapılan Küt'ül Amare Zaferi Anma Programı'nda sanayi şehri, ticaret şehri gibi vasıflarla anılan Kayseri'nin aynı zamanda 'Şehitler Şehri' olduğunu söyledi.
 • 17:00 Çankırı'ya 77 Milyonluk Yatırım Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, çeşitli yatırımların açılış ve temel atma törenine katılmak için Çankırı’ya geldi.
 • 16:33 Enerji fiyatları düşme eğiliminde Enerji fiyatları düşme eğiliminde Kazan ve Basınçlı Kap sektörünün öncü yenilikçi firması Erensan, doğa dostu ve enerji verimliliğinde yeni bir dönem başlatan ürünleriyle, bu yıl 22'ncisi düzenlenen ICCI 2016 Enerji ve Çevre Fuarı'ndaki yerini aldı.
 • 14:19 Bakan Espiriyle Bakan Espiriyle "Başımıza İş Aldık Dedi", Dinleyenler Gerçek Sandı Ortam Buz Kesti Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Kıbrıs'a su götürdük ama başımıza da iş açtık." dedi. Salondakiler espiriyi biraz geç anlayınca kısa bir sessizlik yaşandı.
 • 17:21 O Gün Gelse, Ben O Tankı Çalıştırırım, Kandil?e de Giderim? O Gün Gelse, Ben O Tankı Çalıştırırım, Kandil?e de Giderim? ?O gün gelse, ben o tankı çalıştırırım, Kandil'e de giderim?Ali Ruhluel / Lefkoşa, 28 Nisan (DHA) - Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev alan Türk ordusunun kahraman tankçısı Abdülkadir Kurt 42 yıl sonra KKTC'ye geldi.
 • 16:53 THY'nin İstanbul-Lefkoşa Uçağı Boşaltıldı... THY'nin İstanbul-Lefkoşa Uçağı Boşaltıldı... Uçağa geç kalan transit bir yolcunun boarding kartı merkezi sistemde iptal edildi.
 • 16:36 THY'nin KKTC Seferini Yapacak Uçağında 1 Yolcu Fazla Çıktı, Uçak Boşaltıldı THY'nin KKTC Seferini Yapacak Uçağında 1 Yolcu Fazla Çıktı, Uçak Boşaltıldı THY'nin KKTC seferini yapacak uçağında 1 yolcu fazla çıktı, uçak boşaltıldı(Tür: İstanbul)
 • 16:12 Birleşik Krallık'ta Yapılacak AB Referandumu Yurt dışında yaşayan bazı Birleşik Krallık vatandaşları, 23 Haziran'da Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği (AB) üyeliğine ilişkin yapılacak referandumda söz sahibi olamayacak.
 • 15:35 Sahipsiz Çanta Sebebiyle Uçak Boşaltıldı Sahipsiz Çanta Sebebiyle Uçak Boşaltıldı Türk Hava Yolları (THY) İstanbul-Ercan uçağı, sahipsiz bir çanta sebebiyle boşaltıldı.
 • 15:27 Türkiye'nin Tek Veri Merkezi ve Fiber Optik Santralini Yapıp Dünyaya Satıyor Türkiye'nin Tek Veri Merkezi ve Fiber Optik Santralini Yapıp Dünyaya Satıyor Kastamonulu Can Gür'ün şirketi Canovate, Türkiye'nin ilk ve tek data center ve fiber optik santral üreticisi olarak küresel rekabette üst sıralara tırmanmaya devam ediyor.
 • 14:48 Flash Dha: THY'nin KKTC seferini yapacak uçağında 1 yolcu fazla çıktı, uçak boşaltıldı.
 • 14:43 Alanya'ya Aynı Anda 2 Kruvaziyer Yanaştı Alanya'ya Aynı Anda 2 Kruvaziyer Yanaştı Alanya'ya aynı anda 2 kruvaziyer yanaştı*- ANTALYA'nın Alanya İlçesi limanına, sabah saatlerinde Bahama ve Malta bandıralı 2 kruvaziyer gemisi aynı anda demirledi.
 • 14:42 THY Uçağında Şüpheli Çanta Paniği Yaşandı THY Uçağında Şüpheli Çanta Paniği Yaşandı THY İstanbul-Ercan uçağı, sahipsiz bir çanta sebebiyle boşaltıldı. Sahipsiz çantanın, uçakta müzik dinlemesi sebebiyle anonsları duymayan yolcuya ait olduğu anlaşıldı.
 • 13:59 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası Başlıyor 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası Başlıyor 12. Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası cumartesi günü başlıyor.
 • 13:52 Alanya'da Kruvaziyer Turizmi Sürüyor Alanya'da Kruvaziyer Turizmi Sürüyor Antalya’nın Alanya limanına 2 Kruvaziyer gemisi demirledi.
 • 12:59 Tskgv'den, Başkan Erdoğan'a Plaket Tskgv'den, Başkan Erdoğan'a Plaket TSKGV Mersin Bölge Temsilcisi Kurmay Albay Naci Dönmez tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına (TSKGV) yaptığı bağıştan dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri Besni Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı Ali Erdoğan’a, madalya ve plaket verildi.
 • 12:21 Kıbrıs Harekatı'na Katılan Er 42 Yıl Sonra Tankıyla Buluştu Kıbrıs Harekatı'na Katılan Er 42 Yıl Sonra Tankıyla Buluştu Kıbrıs Barış Harekatı'nda Beşparmak Dağlarının zirvesine Türk ordusunun tankını çıkaran Abdülkadir Kurt, 42 yıl sonra tankın bulunduğu yere gitti.
 • 10:27 Göçmenler İçin Farklı Ülkelerden Gençler Bir Araya Geldi Keçiören Belediyesi’nin ortağı olduğu “Sensitization for Action” adlı proje, İsveç’te KLIPPANS KOMMUN ve INTEGRATION FOR ALL’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 • 10:14 Konya'da Kültür Sanat Konya Devlet Tiyatrosunun (KDT) ev sahipliğinde düzenlenen "9. Bin Nefes Bir Ses Uluslararası Türkçe Tiyatro Yapan Ülkeler Festivali" devam ediyor.
 • 09:57 Özel Eğitim Öğretmenliği' Ygs 4'ten Öğrenci Alacak Özel Eğitim Öğretmenliği' Ygs 4'ten Öğrenci Alacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın yaptığı açıklamaya göre zihinsel, işitme ve görme engelliler ile üstün yetenekliler öğretmenliği olarak ayrı ayrı verilen lisans eğitimleri birleştirilerek, 'özel eğitim öğretmenliği' adı altında yeni bir lisans programı oluşturuldu.
 • 09:27 Trabzon'da Kültür Sanat Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce Trabzon Devlet Tiyatrosu organizasyonunda "17. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" yapılacak.
 • 20:22 CHP AB Temsilcisi Sevinç'ten AB'ye Üyelik Yorumu CHP AB Temsilcisi Sevinç'ten AB'ye Üyelik Yorumu CHP Avrupa Birliği (AB) Temsilcisi Kader Sevinç, Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci ile ilgili, “Yeter ki Türkiye kendi ayağına kurşun sıkmasın, yeter ki Türkiye kendi içinde kavgalı olmasın.
 • 15:29 Metin Akpınar: 115 Gence Silah Eğitim Verip Kıbrıs'a Gönderdik Metin Akpınar: 115 Gence Silah Eğitim Verip Kıbrıs'a Gönderdik Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Metin Akpınar, 1964 yılında silah eğitimi yaptırdıkları 115 genci mücahit olarak Kıbrıs'a gönderdiklerini itiraf etti.
 • 15:14 KKTC'de Yeni Hükümetin Kurulması KKTC'de Yeni Hükümetin Kurulması GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : KKTC Meclisinden görüntüler Milletvekillerinin güven oyu kullanması KKTC Başbakanı Özgürgün'ün konuşması KKTC'de yeni hükümetin kurulması KKTC'de yeni kurulan koalisyon hükümeti Cumhuriyet Meclisi'nden güvenoyu aldı KKTC Başbakanı Özgürgün: "Hükümet önümüzdeki dönemde halkın beklentileri ve hükümet program doğrultusunda çalışarak, seçime kadar olan süreyi değerlendirecek" KKTC'de yeni kurulan koalisyon hükümeti Cumhuriyet Meclisi'nden güvenoyu aldı.
 • 14:33 KKTC'de Yeni Hükümetin Kurulması KKTC'de yeni kurulan koalisyon hükümeti Cumhuriyet Meclisi'nden güvenoyu aldı.
 • 12:51 KKTC'de Güvenoyu Alan Hükümete: KKTC'de Güvenoyu Alan Hükümete: "Dikkat Edin, Ceryan Teper!" KKTC'de Hüseyin Özgürgün'ün Başbakanlığında kurulan Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti (UBP-DP) Hükümeti, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'ndan güvenoyu aldı.
 • 12:02 KKTC Artık Kanatlarımızın Altında" Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Havacılık Yüksekokulu Pilotaj Bölümü bünyesinde eğitim alan öğrenciler, KKTC’de ilk kez verilen ve uluslararası geçerliliği olan Private Pilot License (PPL) lisanslarını Dünya Pilotlar Günü’nde düzenlenen törenle aldı.
 • 12:01 Tarihi Kaleiçi Unesco Yolunda Antalya Muratpaşa Belediyesi, Bergama Krallığı'ndan Roma'ya, Bizans'tan Osmanlı'ya kadar zengin bir tarihe sahip Kaleiçi'nin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınması için, Mayıs ayı içinde başvuru yapacak.
 • 11:37 KKTC'de Yeni Hükümet Güven Oyu Aldı KKTC'de Yeni Hükümet Güven Oyu Aldı KKTC’de Hüseyin Özgürgün başbakanlığında kurulan ve bağımsızların destek verdiği UBP/DP-UG Koalisyon Hükümeti, KKTC Cumhuriyet Meclisi’nden güvenoyu aldı.
 • 11:15 Aya Tekla Kilisesi İnanç Turizminde İddialı Doğu Akdeniz'in incisi Mersin'in önemli turizm merkezlerinden Silifke ilçesindeki Aya Tekla Kilisesi, inanç turizminde de iddialı.Hazreti İsa'nın 12 havarisinden St. Paul'un Tarsuslu olması nedeniyle inanç turizminde öne çıkan Aya Tekla Kilisesi, turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.
 • 11:10 Gaü Akademisyenleri Uluslararası Turizm Sempozyumuna Katıldı Gaü Akademisyenleri Uluslararası Turizm Sempozyumuna Katıldı Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Turizm ve İletişim Fakültesi akademisyenleri, Gazi Mağusa’da gerçekleştirilen 5. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumuna 3 makaleyle katıldı.
 • 10:59 Çubuklu İki Eskrimci Alanya'dan Madalyalarla Döndü Eskrimde Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen Uluslararası Süper Minikler ve Minikler Çocuk Kupası'na Çubuk ilçesinden katılan iki kardeş, iki gümüş madalya kazandı.
 • 10:28 TSK Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başarından Başarıya Koşuyor TSK Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başarından Başarıya Koşuyor TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelli Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Bosna-Hersek’in Banjaluka şehrinde düzenlenen Avrupa Challenge Kupası’nda üçüncü oldu.
 • 09:23 İstanbul'da 9 İlçede Elektrik Kesintisi İstanbul'da 9 İlçede Elektrik Kesintisi İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulundan 9 ilçesinde 29 Nisan tarihinde elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintisi yapılacak mahaller ve saatleri açıklandı.
 • 09:19 Laiklik Gösterisinde Gözaltına Alınan 11 Kişi Serbest İzmir’de, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik konusundaki açıklamalarını protesto ettikten sonra gözaltına alınan 11 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
 • 09:02 Gündem / 27 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Erdoğan Hırvatistan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı Kolinda Grabar Kitaroviç ile İş Forumu'na katılacak, Başbakan Tihomir Oreskovic'i kabul edecek, Parlamento Başkanı Zeljko Reiner'in onuruna vereceği öğle yemeğine iştirak edecek.
 • 00:02 Gündem Özeti / 27 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Erdoğan Hırvatistan'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı Kolinda Grabar Kitaroviç ile İş Forumu'na katılacak, Başbakan Tihomir Oreskovic'i kabul edecek, Parlamento Başkanı Zeljko Reiner'in onuruna vereceği öğle yemeğine iştirak edecek.
 • 23:03 Kızlarda Final Sembolünü Kim Kazandı? (26/04/2016) Kızlarda Final Sembolünü Kim Kazandı? (26/04/2016) Kıbrıs finaline erken gidiş niteliği taşıyan final sembolü oyununun kızlar finalinde Nagihan ve Gizem Memiç karşı karşıya geldi.