02:3200
SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  "(Çözüm süreci) Bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın liderliğinde bu süreci bitirip neticeyi alamazsak, Tayyip Erdoğan ile Sayın Davutoğlu çekildiğinde bu işi çözecek adam yok. Bu iş muhalefete kalırsa kara güne kaldık demektir" "Hükümet olarak çözüm sürecini kararlılıkla yürüteceğiz ama bu süreç başarılı olmasın diye içeriden dışarıdan çok uğraşanlar var, onlara da fırsat vermeyeceğiz. (Dün 19:29)

   

  "Anastasiadis Masaya Dönmezse Herkes Kendi Yoluna"

  KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Rum lider Anastasiadis'in koşulsuz olarak masaya dönmesi gerektiğini aksi takdirde herkesin kendi yoluna gitmesinin gündeme geleceğini söyledi. (Dün 19:09)

   

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Açıklaması

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Açıklaması

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Avrupa Birliği’nin ekonomik bakımdan 10 yıl öncesine göre üyesi olan ülkelerine refah dağıtan, ülkelerine çok büyük imkanlar sağlayan kurum olmaktan çıkmış vaziyette olduğunu ifade ederek, "İflas eşiğinde olan bazı üye ülkelerine de çok fazla katkı sağlayamadı" dedi. (Dün 18:21)

   

  'Türkiye Yaptığı İşlerle 'Bunlar Çok Oluyor' Dedirtiyor'

  "Türkiye Yaptığı İşlerle 'Bunlar Çok Oluyor' Dedirtiyor"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, "Son kavgalar, kargaşalar, dışarıdan, içeriden bir sürü hesaplar, tuzaklar, çok olan Türkiye'nin önüne geçmek için." dedi. (Dün 18:05)

   

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır Açıklaması

  "AB zirvesi önemli bir toplantıydı. (Dün 17:45)

   

  DSP Genel Başkanı Türker Üniversiteli Gençlerle Buluştu

  DSP Genel Başkanı Türker Üniversiteli Gençlerle Buluştu

  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, “Yerel yönetimlerde ekonominin yansıması, ekonominin işlerlik kazanması, yoksulluğun giderilmesi gibi önemli işlevler yerel yönetimin öncelikli hedefleri arasındadır” dedi. (Dün 16:26)

   

  Türkiye İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Van Forumu Devam Ediyor

  Türkiye İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Van Forumu Devam Ediyor

  Van Valiliği, DAKA, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi, Van YYÜ ve TASAM iş birliği ile düzenlenen Türkiye-İran Van Forumun ikinci gününde iki oturumla devam etti. (Dün 16:09)

   

  Kocaeli'de 'Su Yönetimi' Eğitimi Programı Yapılacak

  Kocaeli'de 'Su Yönetimi' Eğitimi Programı Yapılacak

  Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Kocaeli'de 'Su Eğitimi' eğitim programının yapılmasına karar verildi. (Dün 14:15)

   

  Brüksel'deki Toplantıya İki Başbakanın Kıyafeti Damga Vurdu

  Brüksel'deki Toplantıya İki Başbakanın Kıyafeti Damga Vurdu

  Brüksel'deki Avrupa Birliği toplantısına Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt'in giydiği kıyafetler damga vurdu. (Dün 13:14)

   

  Alaköprü Konutlarının Kurası 28 Ekim'de Çekilecek

  Alaköprü Konutlarının Kurası 28 Ekim'de Çekilecek

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce'nin talimatıyla Anamur'da gerçekleştirilen Alaköprü Barajı iskan çalışmaları kapsamında, hak sahipleri için noter nezaretinde kura çekimi yapılacak. (Dün 12:14)

   

  Hamsi İhracatı Sezona Hızlı Başladı

  Hamsi İhracatı Sezona Hızlı Başladı

  Türkiye'de 1 Eylül'de başlayan su ürünleri avlanma sezonundan bugüne kadar, 227 ton karşılığı 1 milyon 154 bin dolar tutarında hamsi ihracatı gerçekleştirildi. (Dün 11:58)

   

  Feshane'de 2. Günü Resmi Açılışla Devam Ediyor.

  Etkinlikleri Resmi Açılışı Resmi açılışı 24.10.2014 Cuma saat 15.oo'te yapıldı KKTC-Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve bakanlarının da katılımıyla yapıldı. (Dün 11:40)

   

  Yörex Fuarında Güney Ege Rüzgarı

  Yöresel Ürünler Fuarı'nda açtığı standları, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da gezdi. (Dün 11:37)

   

  YÖREX Fuarında Güney Ege Rüzgarı

  YÖREX Fuarında Güney Ege Rüzgarı

  Yörelerin adıyla anılan tarım, gıda, sanayi ürünleri ve el sanatlarının tanıtılması için düzenlenen YÖREX Fuarına Aydın, Denizli ve Muğla illeri damgasını vurdu. (Dün 09:44)

   

  Yunanistan Başbakanı Samaras Açıklaması

  Yunanistan Başbakanı Samaras Açıklaması

  "AB Zirvesi sonuç bildirgesindeki Türkiye ile ilgili ifadeler, Yunanistan’ın ve Kıbrıs’ın (Rum kesimi) ortak milli stratejisini güçlendirdi" "Ekonomide normalliğe dönüş başladı" "Yunanistan’ın enerji çabaları Avrupa’nın bütünü için kucaklaması gereken yaşamsal bir ihtiyaç" (Dün 01:37)

   

  Bm, Kıbrıs'ta Tarafları Tekrar Müzakereye Çağırdı

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Kıbrıslı Rumlar tarafından askıya alınan müzakerelerin tekrar başlaması için çağrıda bulundu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  İsmail Gaspıralı Bey Gazetecilik ve İnsan Hakları" Ödülleri

  Anadolu Ajansı Kerkük Muhabiri Ali Mükerrem Kasapoğlu, yılın ajans muhabiri ödülüne layık görüldü. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Manservisi

  AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Manservisi

  AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı'ndan gündem değerlendirmesi- AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Stefano Manservisi: "İnsanların serbest dolaşımını sağlayacak bir durum yaratmalıyız çünkü bu hem AB'nin hem de Türkiye'nin çıkarına olacak"- "(Geri kabul anlaşmasıyla) yüz binlerce kaçak göçmenin aniden Türkiye'ye gönderilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Her bir geri kabul, tek tek değerlendirilecek ve pürüzsüz bir şekilde yürütülecek"- "AB üyesi bir ülkenin (GKRY) kendine ait (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  AB'nin Muhasebe Sistemini Değiştirmesi İngiltere ve Hollanda'ya Pahalı Patladı

  İngiltere'ye 2,1 milyar avro yeni fatura çıkaran AB Fransa ve Almanya'ya 1,8 milyar avro ödeyecek. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.10.2014 02:32:09. #1.13#