SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

 • 09:14Kabinenin İlk Sınavı Tezkere Olacak! Gözler HDP'li İki Bakan'daKabinenin İlk Sınavı Tezkere Olacak! Gözler HDP'li İki Bakan'daGeçici kabine ilk toplantısında, görev dağılımından sonra TBMM'de 'Irak ve Suriye'ye yönelik sınır ötesi operasyon yapmasını öngören Başbakanlık tezkeresi sınavına girecek.
 • 12:03"Efsane Tugay"ın Komandoları Bolu'yu İnlettiBolu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına, 'Efsane Tugay' olarak bilinen 2'nci Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli mavi bereliler damga vurdu.
 • 19:07Büyük Zafer'in 93. Yıl DönümüGümüşhane'de 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
 • 18:59Kıbrıs Gazisi, Son Yolculuğuna UğurlandıKıbrıs Gazisi, Son Yolculuğuna UğurlandıBodrum'da, kazılan sulama kanalına düşüp yaşamını yitiren Kıbrıs Gazisi 62 yaşında Mustafa Göncü, askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 18:25Lefkoşa ile Eskişehir Kardeş Şehir OluyorKKTC’nin başkenti Lefkoşa’nın Türk Belediyesi (LTB) ile Eskişehir Büyükşehir Belediye meclislerinin, Lefkoşa ile Eskişehir’in kardeş şehir olması yönünde karar aldığı belirtildi.
 • 17:29Kıbrıs Gazisi Göncü, Toprağa VerildiKıbrıs Gazisi Göncü, Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hasan Külcü ile röportaj- Gazi komşusu ile röportaj- Cenaze töreninden görüntü- Gazinin kızıyla röportaj- Cenazenin askeri törenle taşınması Kıbrıs gazisi Göncü toprağa verildi Hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Mustafa Göncü (62) Bodrum'da defnedildi.
 • 16:59Başkent'te Yükselen Yeni Binalar Uçak Gösterilerinin Yüksekten Yapılmasına Neden OlduBaşkent'te Yükselen Yeni Binalar Uçak Gösterilerinin Yüksekten Yapılmasına Neden Oldu30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törenler bir çok ilke sahne olurken Türk Yıldızları'nın gösteri yapacağı bölgede inşaatı devam eden yeni binaların yüksekliği nedeniyle gösteriler daha yüksek irtifada gerçekleştirildi.
 • 16:26Kıbrıs Gazisi Göncü Toprağa VerildiHayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Mustafa Göncü (62) Bodrum'da defnedildi.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.
 • 15:5830 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü KKTC'de Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü KKTC'de KutlandıTürkiye topraklarının 1922 yılında işgal birliklerinden geri alınması ve Dumlupınar'da büyük önder Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 93'üncü yıldönümü dolayısıyla KKTC'de tören düzenlendi.
 • 15:34Büyük Zaferin 93. Yıl Dönümü30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında resmi geçit töreni düzenlendi.
 • 15:09KKTC'de 30 Ağustos CoşkusuTürkiye topraklarının 1922 yılında işgal birliklerinden geri alınması ve Dumlupınar’da büyük önder Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 93’üncü yıl dönümü dolayısıyla KKTC’deki tüm ilçelerde tören düzenlendi.
 • 15:04Kıbrıs Rum Basını: "Kıbrıs Sorunu Sıfır Noktasında"Kıbrıs Rum basını, Kıbrıs sorununda her şeyin görüşüldüğünü, artık taraflardan birinin ötekine sürpriz yapamayacağı noktaya gelindiğini ancak liderlerin Salı günkü görüşmesinin esas ve prosedür açısından kavşak noktası niteliğindeki bazı konular açısından belirleyici olacağını kaydetti.
 • 14:13Rum Meclis Başkanı: Türkiye Kıbrıs'ta Olup Bitenlere Müdahale Etmek İstiyorRum Meclis Başkanı Yannakis Omiru, garantilerin kaldırılmasının elzem olduğunu söyledi.
 • 14:1230 Ağustos Zafer Bayramı Yavru Vatan Kıbrıs'ta da Kutlanıyor30 Ağustos Zafer Bayramı Yavru Vatan Kıbrıs'ta da Kutlanıyor30 Ağustos Zafer Bayramı, yavru vatan KKTC'de de tören ve etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı.
 • 14:01Gümüş Dans Topluluğu Kıbrıs'a GittiGümüş Dans Topluluğu Kıbrıs'a GittiGümüşhane Belediyesi’nin Gümüş Dans Topluluğu, Kıbrıs’ta Folklor Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenecek olan ’Barış, Kültür ve Sanat Festivali’ne katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitti.
 • 13:31Kıbrıs'ta Çözüm İki Toplumun da FaydasınaKıbrıs'ta Çözüm İki Toplumun da Faydasına"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Oshan Sabırlı ile röportaj "Kıbrıs'ta çözüm iki toplumun da faydasına"- Detay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sabırlı: - "(Kıbrıs Türk toplumu) Ekonomik anlamda da her şeyiyle Türkiye'ye bağlı olan bir sistemin yavaş yavaş dışına çıkabilecek.
 • 13:12Antalya'da Sakin BayramAntalya'da Sakin BayramAntalya'da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları sakin geçti.
 • 13:0930 Ağustos Zafer Bayramı KKTC'de de Kutlanıyor30 Ağustos Zafer Bayramı Türkiye’yle birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de kutlanıyor.
 • 12:4230 Ağustos Zafer Bayramı Tekirdağ'da Coşkuyla Kutlandı30 Ağustos Zaferi’nin 93’üncü yıl dönümü Tekirdağ’da düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.
 • 12:28Bolu Efsane Tugayın Komandoları Bolu? Yu İnlettiBolu Efsane Tugayın Komandoları Bolu? Yu İnlettiBolu'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında üç yıl aradan sonra terörle mücadele için kışlalarından çıkan ve 'Efsane Tugay' olarak bilinen 2'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli mavi bereliler tören geçişi sırasında söyledikleri sloganlarla kent merkezini inletirken vatandaşlardan büyük alkış aldı.
 • 12:11Zafer Bayramı'nın 93. Yıldönümü Manavgat'ta KutlandıZafer Bayramı'nın 93. Yıldönümü Manavgat'ta Kutlandı30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıldönümü Antalya Manavgat'ta coşku ile kutlandı.
 • 10:3930 Ağustos Zafer Bayramı Tavşanlı'da Çelenk Sunumu ile Gerçekleşti30 Ağustos Zafer Bayramı Tavşanlı'da Çelenk Sunumu ile Gerçekleşti30 Ağustos Zafer Bayramının 93. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlı’da da kutlandı.
 • 09:36Cihan Haber Ajansı Gündemi- 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor.
 • 09:02KKTC'de Zafer Bayramı Coşkusu30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü, yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.
 • 00:21Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi30 Ağustos Zafer Bayramı yavru vatan KKTC'de de tören ve etkinliklerle kutlanacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 30 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıl dönümü - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenler düzenlenecek.
 • 19:17Alanya Lüks Kruvaziyer Alanya'daAlanya Lüks Kruvaziyer Alanya'daLüks kruvaziyer Alanya'da ANTALYA'nın Alanya İlçesi Limanı'na demirleyen Malta bayraklı lüks kruvaziyer gemiyle çoğunluğunu İngilizlerin oluşturduğu 1293 turist geldi.
 • 17:46Triatlet İpek Onaran 2015 Ironman Dünya Şampiyonası'nda Start AlıyorSpors People Turkey Sporcusu Triatlet İpek Onaran, yarın Avusturya - Zell Am See’de yapılacak olan Ironman 70.3 Dünya Şampiyonası'nda yarışacak.
 • 14:56Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet TöreniBando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu, Bando Okulu Komutanı Tank Kurmay Albay Halil Birer'in gelişi, - Saygı duruşunda bulunulması, - İstiklal Marşı'nın okunması, - Okul komutanı Albay Birer'in konuşması, - Ailelerden detay görüntüler, - Duygulanıp ağlayan kadın görüntüsü, - Detaylar, Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet töreni- Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nun 11. dönem mezunları diplomalarını aldı Silahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nun 11. dönem mezunlarına törenle diplomaları verildi.
 • 14:2930 Ağustos Zafer Bayramı KKTC'de Törenlerle Kutlanacak30 Ağustos Zafer Bayramı, 93’üncü yıl dönümünde KKTC’de de törenlerle kutlanacak.
 • 13:41Meü Mersin'e İki Yeni Fakülte KazandırdıMeü Mersin'e İki Yeni Fakülte KazandırdıMersin Üniversitesi (MEÜ), Tarsus’ta Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, merkezde de Diş Hekimliği Fakültesi açacak.
 • 13:18Süleyman Şah Türbesi'nin Terk Edildiği Sırada Çekilen Fotoğraflı KutlamaSüleyman Şah Türbesi'nin Terk Edildiği Sırada Çekilen Fotoğraflı KutlamaTürkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yeri olan 30 Ağustos, 80 yıldır Zafer Bayramı olarak kutlanıyor.
 • 12:45Nusret' Mayın Gemisi Jilet Olmaktan Kurtuldu,1.5 Milyon Kişi Ziyaret EttiNusret' Mayın Gemisi Jilet Olmaktan Kurtuldu,1.5 Milyon Kişi Ziyaret EttiÇanakkale Savaşı'nın en stratejik döneminde kahramanlığıyla tarih sayfalarına adını yazdıran ve ardından kaderine terk edilip, 'jilet' olma noktasına kadar gelen Nusret Mayın Gemisini, müzeye dönüştürüldükten sonra 12 yılda 1.5 milyon kişi ziyaret etti.
 • 12:37Oryantiringte Madalya Avı SürüyorOryantiringte Madalya Avı SürüyorTürkiye Oryantiring Milli Takımı, Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Şampiyonası’nda sporcuların mücadelesi sürüyor.
 • 12:03Antalya Serbest Bölge'de 13 Yılda 308 Yat ÜretildiAntalya Serbest Bölge'de 13 Yılda 308 Yat ÜretildiAntalya Serbest Bölge'de 13 yılda 308 yat üretildi TÜRKİYE yat sektöründe bu yıldan itibaren İstanbul- Tuzla'yı geride bırakarak birinciliğe oturan Antalya Serbest Bölge'de bugüne kadar büyük bölümü ultra lüks olmak üzere toplam 308 yat üretildi.
 • 11:48Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet TöreniSilahlı Kuvvetler Bando Okulları Komutanlığı Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'nun 11. dönem mezunlarına törenle diplomaları verildi.
 • 11:33Antalya Serbest Bölge'de 13 Yılda 308 Yat ÜretildiAntalya Serbest Bölge'de 13 Yılda 308 Yat ÜretildiTürkiye yat sektöründe bu yıldan itibaren İstanbul- Tuzla'yı geride bırakarak birinciliğe oturan Antalya Serbest Bölge'de bugüne kadar büyük bölümü ultra lüks olmak üzere toplam 308 yat üretildi.
 • 10:51İstanbul'da Elektrik KesintisiBeykoz, Sancaktepe, Pendik, Kadıköy, Maltepe ve Ümraniye'nin bazı mahallelerine 31 Ağustos Pazartesi elektrik verilemeyecek.
 • 08:23İlk Geçici Hükümet 'İlk'lerle Kuruldu! İşte Yeni Kabinenin Şifreleriİlk Geçici Hükümet 'İlk'lerle Kuruldu! İşte Yeni Kabinenin ŞifreleriTürk siyasi tarihinde ilk kez kurulan "geçici hükümet"in bakan koltuğunda ilk kez başörtülü bir kadın oturdu. Türkeş soyadı, tam 37 yıl 8 ay sonra bir kez daha kabinede yer aldı.
 • 01:25Başbakan Davutoğlu Canlı Yayında: (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, Geçici Bakanlar Kurulu'na ilişkin, "Türkiye'den her rengin temsil edildiği, sağ ve sol, Kürt, Türk, Alevi, Zaza, MHP'li BBP'li, HDP'li, gençliğinde muhtemelen birbiri ile karşı karşıya durmuş ama şimdi aynı masa etrafında Türkiye'nin geleceğini konuşacak birçok ismin bir arada olduğu iyi bir kabine oluştuğu kanaatindeyim" dedi.
 • 19:00Kocaoğlu: Kocaoğlu: "Dünyanın Başka Bir Ülkesinde Fuarını İzmir Kadar Benimseyen, Seven, Başka Bir Kent"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İzmir Enternasyonal Fuarı 84'üncü kez kapılarını açtı- İzmir Enternasyonal Fuarı'nın üstten görünüşü- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun konuşması İzmir Enternasyonal Fuarı 84'üncü kez kapılarını açtı- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: - "84 yaşındaki bu barış çınarının gölgesinden sesleniyorum, artık kan ve gözyaşı görmek, masum insanların feryatlarını duymak istemiyoruz.
 • 18:57Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü ToplantısıTürkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu'nun Memmedyarov'la görüşmesi- Bakan Çavuşoğlu'nun Meredov ile görüşmesi- Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması - Konuk bakanların konuşması Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü Toplantısı-Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "Bugün aynı masada toplanmamız üst düzeydeki dostluğumuzun 'üç devlet bir millet' anlayışı temelinde nasıl birleştiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, üçlü toplantı ve işbirliği süreçlerinin bölgesel barış ve istikrara katkıda bulunma anlayışının bir göstergesi olduğunu belirterek, "Bugün Türkiye, Türkmenistan ve Azerbaycan olarak aynı masada toplanmamız üst düzeydeki dostluğumuzun 'üç devlet bir millet' anlayışı temelinde nasıl birleştiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor" dedi.
 • 17:52Elektrik Trafosu Elektrik Trafosu "Tuval" OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kadın sanatçılardan detay, - Dalaman Femin Art Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Ayfer Öztürk'ün açıklaması, - Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz'ın açıklaması, Elektrik trafosu "tuval" oldu- Muğla'nın Dalaman ilçesinde Femin Art Kadın Sanatçılar Derneğinin düzenlediği etkinliğe katılanlar doğanın renklerini elektrik trafosu üzerine yansıttı Dalaman'da ikincisi düzenlenen Uluslararası Resim Festivali kapsamında kadın sanatçılar, ilçe merkezindeki elektrik trafosunu çizdiği resimlerle renklendirdi.
 • 17:51Manisa'da Acemi Erler Yemin EttiManisa'da Acemi Erler Yemin EttiManisa 1’nci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda acemi eğitimini tamamlayan 1995/3 tertip 1.kademe uzun dönem ve 360’ıncı kısa dönem acemi erbaş ve erler için yemin töreni düzenlendi.
 • 17:48Üniversiteye Ek Yerleştirme Sonuçları AçıklandıÜniversitelerin boş kalan kontenjanlarına yapılan ek yerleştirmeler sonucunda 60 bin 674 kontenjan boş kaldı.
 • 17:44Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği'nden Oy Kullanacak Vatandaşlara ÇağrıTürkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği, KKTC’de yaşayan ve 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde oy kullanacak vatandaşlara adres kayıtlarını yaptırmaları çağrısında bulundu.
 • 17:36Kurban Bayramı'na DoğruHavza İlçe Müftü Vekili Aslan Kıbrıs Yıldırım, Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) "Kurbanlarımız Kardeşlik için 2015 Vekaletle Kurban Kesim Programı" kapsamında kurban vekalet alımına başladığını bildirdi.
 • 17:35İzmir Enternasyonal Fuarı 84. Kez Kapılarını Açtıİzmir Enternasyonal Fuarı 84. Kez Kapılarını AçtıEkonomi Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), bugün kapılarını 84. kez açtı.
 • 17:31Mehmetçiğin Yemin SevinciMehmetçiğin Yemin SevinciBurdur 58. Piyade Er Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası’nda 1995/3 tertip 2 bin 907 acemi asker yemin etti.