SON DAKİKA KIBRIS HABERLERİ

Son Dakika Kıbrıs Haberleri

 • 15:22Alaköprü Barajı'na Atık Su Karıştığı İddiasıOrman ve Su İşleri Bakanlığından, bazı basın yayın organlarında çıkan "Alaköprü Barajı'na atıksu karıştığı" yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğu bildirildi.
 • 15:19Mersin Valiliği'nden Atık Su AçıklamasıMersin Valiliği, KKTC’ye Su Temin Projesi’nin de suyunun alındığı Anamur ilçesindeki Alaköprü Barajı’na atık su karıştığı iddialarının asılsız olduğunu bildirdi.
 • 15:13Büyükşehir'i Temsil Etti Finalde Dünya Şampiyonuna Kafa TuttuManisa Büyükşehir Belediyespor'u temsil ettiği İstanbul Üç Top Üç Bant Bilardo Şampiyonası'nda önemli bir derece elde eden Savaş Güngör, kazandığı kupa ile Kulüp Başkanı Cenk Ergün'ü ziyaret etti.
 • 15:01Abd, Pyd Konusunda Geri Adım AtmayacakAbd, Pyd Konusunda Geri Adım Atmayacak"ABD ile Türkiye arasındaki 'PYD' krizi derinleşiyor.
 • 13:47NATO'nun Ege Operasyonuna TepkiNATO'nun Ege Operasyonuna TepkiEge Denizi'nde görev alması kararlaştırılan NATO donanma birlikleri, mülteci kriziyle mücadeleye dolaylı destek verecek.
 • 13:35TBMM'de Plan ve Bütçe Görüşmeleri SürüyorOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne götürülen su ile ilgili pompa istasyonu, depolar ve ana dağıtım hatlarının Kuzey Kıbrıs tarafından yapılacağını hatırlatarak, “Koalisyon hükümeti nasıl iletileceğine karar veremediler.
 • 13:34Kıbrıs MüzakereleriKıbrıs'ta liderler yarın bir araya gelecek.
 • 12:32Buun'dan Anfaş Food Product Fuarı'nda Anlamlı EtkinlikBuun'dan Anfaş Food Product Fuarı'nda Anlamlı Etkinlik23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda, Buun-Antalya Halk Ekmek ve Türkiye Aşçılar Federasyonu sponsorluğunda, down sendromlu çocuklarla birlikte “Farkındalık Yaratıyoruz, +1 Farkla” etkinlikleri düzenlendi.
 • 12:29KKTC'deki Televizyon Kanalları Türksat'tan Çıkmayı DüşünüyorKKTC'deki Televizyon Kanalları Türksat'tan Çıkmayı DüşünüyorTürksat’ın, KKTC’de birkaç alışveriş kanalı ile birlikte Diyalog TV’nin de yayınlarını durdurmasına tepkiler sürüyor.
 • 12:23Kıbrıs'ta Toplumlararası Görüşmelerde İlerleme KaydedildiKıbrıs'ta Toplumlararası Görüşmelerde İlerleme KaydedildiKıbrıs'ın bölünmüşlüğüne son vermek için başlatılan toplumlararası görüşmelerde ilerleme sağlandı.
 • 12:182016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaAK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, "İktidarımız döneminde su yatırımlarında Cumhuriyet tarihinin rekorları kırılmıştır.
 • 11:25KKTC'de Cihan Azad Üniversitesi KurulduKKTC'de Cihan Azad Üniversitesi KurulduKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yeni kurulan Cihan Azad Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, “Başta coğrafyamız olmak üzere tüm birey, toplum, ulus ve devletlerin birlikte yaşama kültürü ile barışı, huzuru ve kardeşlik duygusunu yüksek öğretim ile pekiştireceğimize inanıyorum” dedi.
 • 10:10Kıbrıs Gazisine Son GörevKıbrıs Gazisine Son GörevSakarya’da hayatını kaybeden Kıbrıs gazisi Ahmet Aşık, düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 09:01AK Parti'nin İlk Dışişleri Bakanı'ndan Uyarı: Hatay'ı KaybedebilirizAK Parti'nin ilk Dışişleri Bakanı olan Yaşar Yakış, "Cerablus-Azez'i alalım derken Hatay'ı kaybedebiliriz." uyarısı yaptı.
 • 22:02KKTC'de Diyalog Tv'nin Yayınları KesildiKKTC’de yayın hayatına 4 Kasım 2014 yılında başlayan Diyalog TV’nin yayınları dün RTÜK’ün talimatı üzerine Türksat tarafından kesildi.
 • 20:52Meski'den Alaköprü Barajı AçıklamasıMersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut Aybak, köylere ait atık suların KKTC’ye Su Temin Projesi’nin de suyunun alındığı Alaköprü Barajı’na karıştığı iddiasının doğru olmadığını ve kendisinin böyle bir ifadesi olmadığını açıkladı.
 • 20:39Sakarya Valisi Coş'a Azerbaycan'dan Fahri DoktoraSakarya Valisi Coş'a Azerbaycan'dan Fahri DoktoraGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Törene katılanlardan detay Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un konuşması Türk Dünyası Araştırmaları Uluslararası İlimler Akademisi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Elçin İsgenderzade'nin Coş'a fahri doktorasını takdim etmesi Sakarya Valisi Coş'a Azerbaycan'dan fahri doktora -Vali Coş: -"Devletimizin sunduğu imkanları milletimize en iyi şekilde yansıtmaya çalışarak verimliliği artırmaya kanun ve nizam hakimiyetini en üst seviyede sağlamaya çalışarak hizmet etmeye gayret ettik" -"(Akademisyenlerin bildirisi) Maalesef üzülerek onları, onların genelinde devletimizi ve Türkiye Cumhuriyeti devletini katliam yapmakla suçlayan talihsiz bir açıklamanın sözde akademisyenler bildirisi olarak tamamen bir psikolojik harekat çalışması olarak devletimizin milletimizin aleyhine, terör örgütü lehine hazırlanıp düzenlenip yayınlandığını hep beraber gördük" Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'a, daha önce 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de aynı ünvanı veren Azerbaycan Türk Dünyası Araştırmaları Uluslararası İlimler Akademisi Rektörlüğü tarafından fahri doktora ünvanı verildi.
 • 20:17Sakarya Valisi Coş'a Azerbaycan'dan Fahri DoktoraSakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'a, daha önce 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de aynı ünvanı veren Azerbaycan Türk Dünyası Araştırmaları Uluslararası İlimler Akademisi Rektörlüğü tarafından fahri doktora ünvanı verildi.
 • 18:58Alaköprü Barajı'na Atık Su Karıştığı İddiasıMersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut Aybak, "Köylere ait atık suların KKTC'ye Su Temin Projesi'nin de suyunun alındığı Alaköprü Barajı'na karıştığı iddiası doğru değildir ve şahsımın böyle bir ifadesi olmamıştır" açıklamasında bulundu.
 • 18:55Görüşme Süreci ve Federal Kıbrıs'ta Kıbrıs Türk Ekonomisi KonferansıKKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu, KKTC'nin şu anki konumunun dünyanın dışında olduğunu belirterek "Sadece Türkiye ile bağlantımız var. Dünya içine girmemiz için de çözüm olmasında yarar var. Biz çözüme önem veriyoruz" dedi.
 • 17:49Kıbrıs?ta Yayın Yapan Diyalog Tv?nin Yayını KesildiKıbrıs?ta Yayın Yapan Diyalog Tv?nin Yayını KesildiDha DIŞ HABER- Kıbrıs'ta yayın yapan Diyalog TV'nin yayını kesildi Ali Ruhluel Lefkoşa, 11 Şubat DHA Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) korsan yayın yaptıkları gerekçesiyle geçen ay kapatma kararı aldığı televizyon kanalları arasına Türk-SAT üzerinden KKTC'de ulusal yayın yapan Diyalog TV'nin yayınını kesti.
 • 17:36Kıbrıs'ta Yayın Yapan Diyalog Tv'nin Yayını KesildiKıbrıs'ta Yayın Yapan Diyalog Tv'nin Yayını KesildiAli Ruhluel/ Lefkoşa, 11 Şubat DHA- Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) korsan yayın yaptıkları gerekçesiyle geçen ay kapatma kararı aldığı televizyon kanalları arasına Türk-SAT üzerinden KKTC'de ulusal yayın yapan Diyalog TV'nin yayınını kesti.
 • 17:31Eide: Müzakerelerde Halkla İlişkiler Konusunda İyi Çalışılması GerekiyorEide: Müzakerelerde Halkla İlişkiler Konusunda İyi Çalışılması GerekiyorBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışman Espen Barth Eide, Kıbrıs müzakerelerin halkla ilişkiler kısmı üzerinde daha iyi çalışmaları gerektiğini kaydetti.
 • 17:21Gaziosmanpaşa'nın Başarılı Sporcusu, Avrupa'da Türkiye'nin Gururu OlduGaziosmanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Beyza Nur Ay, Avrupa Gençler Karate Şampiyonası’nda bronz madalya kazanma başarısını göstererek Türkiye’nin gururu oldu.
 • 17:21Meski'den 'Asrın Projesi'ne Atık Su Karışıyor' İddiasına AçıklamaMersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut Aybak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne su temin projesinde, suyun alındığı Anamur ilçesindeki Alaköprü Barajı'na atık su karıştığı iddiaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 16:39Fener Rum Patriği Bartholomeos İzmir'deFener Rum Patriği Bartholomeos, İzmir Ticaret Odasını (İZTO) ziyaret etti.
 • 16:30Mersin Asrın Projesi'ne 'Atık Su' KarışıyorMersin Asrın Projesi'ne 'Atık Su' KarışıyorMersin Büyükşehir Belediyesi Sus ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut Aybak, 'Asrın projesi' olarak nitelendirilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne su temin projesinde suyun alındığı Anamur İlçesi'ndeki Alaköprü Barajı'na atık su karıştığını söyledi.
 • 16:26Kıbrıs Gazisi Aşık'ın Cenazesi Toprağa VerildiSakarya'nın Serdivan ilçesinde 63 yaşında hayatını kaybeden Kıbrıs gazisi Ahmet Aşık'ın cenazesi toprağa verildi.
 • 16:16Cihan Haber Ajansı Haftalık GündemiÖNÜMÜZDEKİ HAFTA NE OLACAK?
 • 15:23Kıbrıs MüzakereleriBM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, müzakerelerde birçok konuda anlaşma olduğunu söyledi.
 • 13:58AK Parti'li Altunyaldız İcraatları DeğerlendirdiAK Parti'li Altunyaldız İcraatları DeğerlendirdiAK Parti Konya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, iki buçuk ay içerisinde seçim vaatlerinin yüzde 66’sını hayata geçirdiklerini söyledi.
 • 13:31Çocuk Kaçırmak İçin Güney Kıbrıs'a Giden 3 Norveçli Sınır Dışı EdilecekKıbrıs Lefkoşa’nın Rum kesiminde 3 yaşındaki bir çocuğu kaçırmak için plan yaptıkları gerekçesiyle iki hafta önce gözaltına alınan 3 Norveçlinin, önümüzdeki günlerde sınır dışı edileceği bildirildi.
 • 12:55Kıbrıs Gazisi Son Yolculuğuna UğurlandıKıbrıs Gazisi Son Yolculuğuna UğurlandıÇankırı'nın Eldivan ilçesinde yaşayan Kıbrıs gazisi Hüseyin Akca (62) hayatını kaybetti.
 • 12:52Çiçek Tutkusu Kadınlara Umut OlduÇiçek Tutkusu Kadınlara Umut OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Seranın dışarıdan görüntüsü Seranın içinden detay görüntüler Halide Soydan ile röportaj Çalışanlardan detaylar İşçi Makbule Atak ile röportaj Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Melikşah Taşkın röportaj Çiçek tutkusu kadınlara umut oldu Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde çocukluğundan bu yana tutkusu olan çiçek yetiştiriciliğini iş kurarak meslek haline getiren kadın girişimci, 60 dönümlük alandaki serasında 100'e yakın kadına istihdam alanı yarattı.
 • 12:23Genç Masa Tenisçiler Isparta'dan DöndüGenç Masa Tenisçiler Isparta'dan DöndüKocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Masa Tenisçiler, Isparta’da yapılan 2. Lig 3. Etap Masa Tenisi Müsabakalarında başarılı sonuçlar elde etti.
 • 12:18Çiçek Tutkusu "Kadınlara" Umut OlduManisa'da bir kadın girişimci, çocukluk tutkusu olan çiçekçiliği meslek haline getirerek 100'e yakın kadına iş imkanı sağladı.
 • 11:45Asrın Projesi'ne 'Lağım' KarışıyorAsrın Projesi'ne 'Lağım' KarışıyorMersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Turgut Aybak, Kıbrıs'a verilen suyun alındığı Alaköprü Barajı'na atık su karıştığını söyledi.
 • 11:37Kyk, 147 Ülkeden 9 Bin 220 Öğrenciyi BarındırıyorGençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun, 147 ülkeden 9 bin 220 misafir öğrenciyi barındırdığı bildirildi.
 • 10:43Hendek Kaymakamı Akbıyık'a Sporculardan ZiyaretSakarya'da, Hendek Belediyesi Karate İhtisas Kulübü sporcuları Ömer Faruk Ateş ve Nurcan Çiçek, Kaymakam İdris Akbıyık'ı ziyaret etti.
 • 10:20Kanser Tedavisinde Yeni Yöntem: 'İmmünoterapi'Kanser Tedavisinde Yeni Yöntem: 'İmmünoterapi'Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyesi ve Hematolojik İmmünoloji Derneği Sekreteri Doç.Dr. Serdar Şıvgın, tıpta gelişen yeni tedavi yöntemlerinden kanser tedavisinin de payını aldığını belirterek, immünoterapinin kanser tedavisinde hastalar için yeni bir umut olduğunu söyledi.
 • 09:00Gündem/ 11 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'na katılacak, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı TBMM'deki makamında ziyaret edecek.
 • 04:00Çavuşoğlu: Lobi Şirketi Hıristiyan Olunca İyi, Musevi Olunca mı Kötü?Çavuşoğlu: Lobi Şirketi Hıristiyan Olunca İyi, Musevi Olunca mı Kötü?Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurtdışındaki Yahudi lobi şirketleri ile devlet adına anlaşma yapıldığını ifade ederek, “Biz Yahudi düşmanı değiliz. Yurtdışında bazı lobi şirketleriyle anlaştık, AK Parti için değil, Türkiye’nin imajı için yaptık. Hıristiyan olunca iyi, Musevi olunca mı kötü?
 • 03:592016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PYD'ye yönelik uygulanan politikalar konusunda, "Kandil ile işbirliği yerine Kürtler dahil oradaki insanların hakları için duruş sergileseydi, terörü seçmeseydi biz PYD ile de ilişkilerimizi normalleştirirdik.
 • 03:23Plan ve Bütçe GörüşmeleriDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Ada’sı çevresindeki doğalgaz ile ilgili olarak, "Türkiye olmadan Kıbrıs etrafında kimse hak iddia edemez. Biz bu Kıbrıs’ta tek taraflı sondaj çalışmaları başladıktan sonra bunu yaptık, KKTC’nin haklarını savunmak için yaptık" dedi.
 • 01:00Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kıbrıs Sorunu'nun Yerleşik BM Kriterleri Çerçevesinde Çözümüne Tam Destek Veriyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na gelişi - Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:262016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa ülkelerinde PKK unsurları aleyhinde başlatılan soruşturmaları ve yargılamaları Dışişleri Bakanlığı'nın yakından takip ettiğini belirterek, "Bazı Avrupa ülkeleri PKK saflarına katılmak üzere Suriye'ye ve Kuzey Irak'a seyahat edenleri de yabancı terörist savaşçı olarak tanımlamaya başladı.
 • 00:04Gündem Özeti/ 11 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Televizyon Yayıncıları Derneğinin çalışma toplantısına katılacak.
 • 23:42TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu GörüşmeleriDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yakalayıp sınır dışı edilen yabancı terörist sayısının 3 bini aştığını belirterek, “DAEŞ ile bağlantılı 661’i yabancı 698 kişi tutuklandı" dedi.
 • 20:11Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıHollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye'nin sığınmacılar konusunda yaptıklarını büyük saygıyla karşıladıklarını belirterek, "Türkiye'nin gösterdiği çabaları görüyoruz.
 • 19:54Kıbrıs'ta Dini Liderler BuluşmasıBM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, adadaki tüm dini liderlerin Kıbrıs'ta barışı ve yeniden birlikteliği desteklediğini söyledi.