SON DAKİKA KKTC HABERLERİ

Son Dakika Kktc Haberleri

 • 23 Şubat 2017 10:04 Masterpiece Heykel - Buda Masterpiece Heykel - Buda Sanat, müzik ve keyfin bir arada olduğu Masterpiece etkinlikleri, sizlerle buluşmaya devam ediyor.
 • 23 Şubat 2017 09:01 Gündem / 23 Şubat 2017 Gündem / 23 Şubat 2017 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Başbakan Binali Yıldırım, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı ayrı ayrı kabul edecek.
 • 23 Şubat 2017 00:10 Gündem Özeti / 23 Şubat 2017 Gündem Özeti / 23 Şubat 2017 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminde TBMM'nin zarar gören kısımlarını ziyaret edecek.
 • 22 Şubat 2017 21:56 Halk Oylamasına Doğru Halk Oylamasına Doğru AK Parti Aydın Milletvekili, Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) referandumda oy kullanabilecek seçmen sayısının 100 bin civarında olduğunu söyledi.
 • 22 Şubat 2017 19:31 Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Anastasiadis'e Yanıt Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Anastasiadis'e Yanıt KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Rum tarafı yaptığı yanlıştan dönmek yerine, bizi suçlamayı sürdürmekte ve müzakere etmek istemediğimiz için mazeret uydurduğumuzu iddia etmektedir" dedi.
 • 22 Şubat 2017 19:16 AK Parti'li Öz'den KKTC'deki Türkiye Vatandaşları İçin Referandum Uyarısı AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve TBMM Anayasa Komisyonu Sözcüsü Abdurrahman Öz, KKTC’deki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 26 Şubat’a kadar T.
 • 22 Şubat 2017 19:08 Başbakan Yıldırım Medya Temsilcileriyle Buluştu Başbakan Binali Yıldırım, "Gündemimizde erken seçim yok. Şu anda tek gündemimiz memleketin işlerini kesintiye uğratmadan, yavaşlatmadan bir yanda referandum kampanyası devam ederken, bir yanda da memleketin işlerinin de devam etmesini sağlamak.
 • 22 Şubat 2017 18:57 Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Anastasiadis'e Yanıt KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Rum tarafı yaptığı yanlıştan dönmek yerine, bizi suçlamayı sürdürmekte ve müzakere etmek istemediğimiz için mazeret uydurduğumuzu iddia etmektedir” dedi.
 • 22 Şubat 2017 18:36 Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias'tan Tepki Çeken Açıklama Skai televizyonunun "İstories" programında konuşan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, "Türkiye'nin her hareketine verilecek hukuki, siyasi ve diplomatik cevaplar vardır.
 • 22 Şubat 2017 17:51 Yunan Bakan: Türkiye Yunanistan'ın Suriye Olmadığının Farkına Varmalı Yunan Bakan: Türkiye Yunanistan'ın Suriye Olmadığının Farkına Varmalı Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, "Türkiye'nin Kardak ve Bulamaş kayalık ve adacıklarındaki faaliyetlerinin "uluslararası hukuka aykırı" olduğunu öne sürdü ve "Yunanistan bu faaliyetlere gösterdiği tolaransı bundan böyle gösteremez" dedi.
 • 22 Şubat 2017 17:45 Kredi Olanağı Artan Türk Eximbank Vazgeçilmez Hale Geldi" Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, "Türkiye'deki 65 bin ihracatçının hepsiyle çalışarak onları olanaklarımızdan yararlandırmak istiyoruz.
 • 22 Şubat 2017 17:37 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (4) Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine ilişkin, "Mayıs ayı içinde bir ara zirve yapılacak, NATO Liderler Zirvesi, oraya Sayın Cumhurbaşkanımız katılacaklar.
 • 22 Şubat 2017 17:29 Akıncı'nın Liderler Toplantısına Katılmama Kararı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum tarafının "Enosis (Kıbrıs'ın Yunanistan'a ilhakı) referandumunun okullarında kutlanması" kararından geri adım atmamasına ilişkin, "Rum tarafı yaptığı yanlıştan dönmek yerine bizi suçlamayı sürdürmekte, müzakere...
 • 22 Şubat 2017 17:17 Ibrahim Kalın : El Bab'daki Başarı Rakka'nın Deaş'tan Temizlenmesi Açısından Önemli 1 Ibrahim Kalın : El Bab'daki Başarı Rakka'nın Deaş'tan Temizlenmesi Açısından Önemli 1 Ibrahim Kalın : El Bab'daki başarı Rakka'nın DEAŞ'tan temizlenmesi açısından önemliHakime TORUN / ANKARA, (DHA) - CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, El Bab da elde edilecek başarı DAEŞ'in Suriye'deki son kalesi olan Rakka'nın bu terör örgütünden tamamen temizlenmesi açısından...
 • 22 Şubat 2017 17:11 Kktc: Rum Tarafı Bizi Suçlamayı Sürdürüyor KKTC Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Rum tarafı yaptığı yanlıştan dönmek yerine, bizi suçlamayı sürdürmekte ve müzakere etmek istemediğimiz için mazeret uydurduğumuzu iddia etmektedir.
 • 22 Şubat 2017 16:51 Dha Ankara- İbrahim Kalın : El Bab'daki Başarı Rakka'nın Deaş'tan Temizlenmesi Açısından Önemli (2) "ATILACAK YANLIŞ ADIMLAR SADECE VE SADECE ORADAKİ GERGİNLİĞİ ARTTIRIR"İsrail- Filistin ilişkilerine değinen Kalın, "Bizim yaklaşımımız baştan beri iki devletli çözüm temelinde İsrail- Filistin ihtilafının adil ve kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturulmasıdır.
 • 22 Şubat 2017 16:51 İbrahim Kalın : El Bab'daki Başarı Rakka'nın Deaş'tan Temizlenmesi Açısından Önemli (2) "ATILACAK YANLIŞ ADIMLAR SADECE VE SADECE ORADAKİ GERGİNLİĞİ ARTTIRIR"İsrail- Filistin ilişkilerine değinen Kalın, "Bizim yaklaşımımız baştan beri iki devletli çözüm temelinde İsrail- Filistin ihtilafının adil ve kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturulmasıdır.
 • 22 Şubat 2017 16:51 Ankara-4) İbrahim Kalın: Ankara-4) İbrahim Kalın: "Hangi Rejimle İş Tutarak İran Oraya Girip Bunun Meşru Bir Adım Olduğunu... (ANKARA-4) İbrahim Kalın: "Hangi rejimle iş tutarak İran oraya girip bunun meşru bir adım olduğunu iddia ediyor, öncelikle bunu kendilerinin muhasebesini yapması gerekiyor.
 • 22 Şubat 2017 16:51 Iran'a Sert Yanıt ! Iran'a Sert Yanıt ! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İran'ın son günlerde Türkiye aleyhine yaptığı açıklamalara ilişkin, "Hangi rejimle iş tutarak İran oraya girip bunun meşru bir adım olduğunu iddia ediyor, öncelikle bunu kendilerinin muhasebesini yapması gerekiyor" dedi.
 • 22 Şubat 2017 16:49 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan İran'a Sert Yanıt Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İran’ın son günlerde Türkiye aleyhine yaptığı açıklamalara ilişkin, “Hangi rejimle iş tutarak İran oraya girip bunun meşru bir adım olduğunu iddia ediyor, öncelikle bunu kendilerinin muhasebesini yapması gerekiyor” dedi.
 • 22 Şubat 2017 13:36 Barbaros Şansal Hakkında Hazırlanan İddianame Bu Kez Kabul Edildi Barbaros Şansal Hakkında Hazırlanan İddianame Bu Kez Kabul Edildi Sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklanan ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında mahkemenin iadesi üzerine savcılıkça yeniden hazırlanan iddianame kabul edildi.
 • 22 Şubat 2017 12:18 Kıbrıs'ta Kriz! Türk Tarafı Kapıyı Kapattı, Görüşmelere Katılmayacak Kıbrıs'ta Kriz! Türk Tarafı Kapıyı Kapattı, Görüşmelere Katılmayacak Kıbrıs görüşmelerinde Rumların Enosis kararı sonrası bir son dakika gelişmesi yaşandı. Türk tarafının yarınki Liderler Toplantısı'na katılmayacağı bildirildi.
 • 22 Şubat 2017 08:14 II. Selim'in Kılıcı 35 Yıl Sonra British Müzesi'nde Bulundu II. Selim'in Kılıcı 35 Yıl Sonra British Müzesi'nde Bulundu Padişah II. Selim'in Lefkoşa'daki Selimiye Camii'nden kaybolan kılıcı, 35 yıl sonra British Müzesi'nde bulundu. Kılıç, Mart'ta 15 milyon sterline satışa çıkarılacak
 • 21 Şubat 2017 18:17 Çavuşoğlu ABD'yi Yılanla Yatağa Girmemesi Konusunda Uyardı Çavuşoğlu ABD'yi Yılanla Yatağa Girmemesi Konusunda Uyardı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, El Bab'dan sonra hedefin Rakka olduğunu belirterek, terör örgütleriyle ortak hareket eden ABD'yi uyardı: YPG-PKK gibi bir terör örgütüyle hareket etmek yılanla yatağa girmektir.
 • 21 Şubat 2017 17:25 Çavuşoğlu: Adam Gibi Masaya Dönsünler ve Hayallerden de Vazgeçsinler Çavuşoğlu: Adam Gibi Masaya Dönsünler ve Hayallerden de Vazgeçsinler Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kıbrıs müzakerelerinde masayı terk eden Rum kesimini uyararak "Akıllarını başlarına toplasınlar. Adam gibi masaya dönsünler ve ham hayallerden de vazgeçsinler" dedi.