SON DAKİKA KKTC HABERLERİ

Son Dakika KKTC Haberleri

20:58
İso Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Savunma sanayisi çok zor ve pahalı. Güvenliğin bedeli olmaz, özgürlüğe de paha biçilemez. Eğer, güvenliği sağlayamazsanız, özgür de olamazsınız" "Halkın gözü terazidir, o terazi şaşmaz. Verilenler hizmete verilmiştir, kişiye değil. Dolayısıyla 'AK Parti, bu oyları neden alıyor?
16:51
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması "Şu anda bunlar paralel yapının bir oyuncağı. Paralel yapı, bunları, CHP'yi, anamuhalefet partisini parmağında oynatıyor.
16:13
Akdeniz ile KKTC Belediyeleri Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı Akdeniz Belediyeler Birliği ile Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü imzalandı.
14:31
Elektrik Trafoları Yeni Haliyle Göz Kamaştırdı İzmir’de, kentin farklı noktalarındaki üç elektrik trafosuna yapılan grafitiler vatandaşlar tarafından beğenildi.
Elektrik Trafoları Yeni Haliyle Göz Kamaştırdı
12:35
Türkiye'den Kıbrıs'a Kardeşlik Eli Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 6 üyesi ile Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nin 6 üyesi arasında işbirliği ve kardeşlik protokolü imzalandı.
Türkiye'den Kıbrıs'a Kardeşlik Eli
12:22
AB Komisyonu Sözcüsü Kocijancic Açıklaması "Komisyon, Türkiye'nin 15. enerji faslı müzakerelerine başlamak için yeterince hazırlanmış olduğuna inanıyor"
AB Komisyonu Sözcüsü Kocijancic Açıklaması
11:19
Dan Sömestr Tatiline Özel "Her Şey Dahil Pasaport" Paketi Vodafone Red'liler "Her Şey Dahil Pasaport" paketiyle sömestr tatilinde 23 ülkede Türkiye'deymiş gibi tarifelerindeki tüm dakika, SMS ve internetlerini kullanabiliyor.
Dan Sömestr Tatiline Özel 'Her Şey Dahil Pasaport' Paketi
10:44
Yanan Gemi Jilet Olacak İskenderun Limanında demirli saman yüklü gemide 14 gün önce çıkan ve uzun uğraşlar sonucu sönen yangının ardından geminin kullanılamaz hale geldiği gözlendi.
Yanan Gemi Jilet Olacak
10:28
Dünya Yeşilay Federasyonu Kuruluyor Yeşilay uluslararası alandaki faaliyetlerini bir üst aşamaya taşıyarak, küresel bir STK olmak için adım attı.
10:26
İskenderun Limanı'ndaki Gemi Yangını İskenderun Limanı'nda demirli saman yüklü gemide 14 gün önce çıkan ve uzun uğraşlar sonucu sönen yangının ardından geminin kullanılamaz hale geldiği gözlendi Deposundaki akaryakıtı henüz boşaltılmayan geminin hurdaya ayrılıp jilet yapımında kullanılacağı öğrenildi.
08:53
Tablo Değil Trafo! Kentin üç farklı noktasındaki elektrik trafolarına yapılan grafitiler çok beğenilince, İzmir Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.
00:04
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias: Türkiye ile İyi Komşular Olmalıyız Yunanistan'da seçimlerden zaferle çıkan Radikal Sol Koalisyon Partisi (Syriza) ve Bağımsız Yunanlar Partisi tarafından oluşturulan kabine, yemin ederek göreve başladı.
Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias: Türkiye ile İyi Komşular Olmalıyız
18:06
52 Yaşında Anne Oldu Manisa'da yaşayan 52 yaşındaki Ayşe Başkal'ın 34 yıllık çocuk özlemi, tüp bebek yöntemi sona erdi.
52 Yaşında Anne Oldu
17:34
34 Yıl Sonra Gelen Mutluluk Tüp bebek yöntemiyle anne olmanın sevincini yaşayan Ayşe Başkal, “34 yıl hep onu aradık.
34 Yıl Sonra Gelen Mutluluk
16:55
Türk Havacılığının Kalesi Kapılarını Basına Açtı 5. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde bulunan ve sivil havacılıkta kullanılan helikopter ve uçakların bakım, onarım ve test işlemlerini yapıyor.
Türk Havacılığının Kalesi Kapılarını Basına Açtı
15:45
Rauf Denktaş, Doğumunun 91'inci Yılında Beylikdüzü'nde Anıldı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş, Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelde, doğumunun 91’inci yılında anıldı.
Rauf Denktaş, Doğumunun 91'inci Yılında Beylikdüzü'nde Anıldı
14:05
Rauf Denktaş, Doğumunun 91'inci Yılında Beylikdüzü'nde Anıldı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş, Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelde, doğumunun 91’inci yılında anıldı.
Rauf Denktaş, Doğumunun 91'inci Yılında Beylikdüzü'nde Anıldı
13:44
4. İstanbul Arı ve Arı Ürünleri Festivali Düzenlenecek İstanbul Bal Üreticileri Birliği, 4. İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali düzenleyecek.
12:44
Uzman Biyolog Yalçın Sezer: İçinde Katkı Maddeleri Olan Bal Kanser Yapıyor İstanbul Bal Üreticileri Birliği Başkanı Uzman Biyolog Yalçın Sezer, içerisinde katkı maddeleri olan balın hastalıklara neden olduğunu söyledi.
12:19
Komandoların Kış Tatbikatı Nefes Kesti Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığınca icra edilen 5 günlük “Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Muharebe Eğitimi"ne katılan komandolar, "dosta güven, düşmana korku veren" üstün performans sergiledi Köroğlu Dağları'nda 50 santimetreyi bulan kar ve sıfırın altında 10 derecede iglu yapan komandolar, senaryo gereği sızma parkurunda ağır makineli tüfek ateşi altında başarıyla ilerledi Tugay Komutanı Tuğgeneral Güneşer: "Herkesin gücünün bittiği yerde komandonun gücü başlar.
12:14
Kıbrıs'ta Bulunan Dev Yeşil Kaplumbağa Tedavi Altında KKTC'nin Girne kıyılarında hayvanseverler tarafından bulunarak Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi'ne getirilen dev yeşil kaplumbağa tedavi altına alındı.
Kıbrıs'ta Bulunan Dev Yeşil Kaplumbağa Tedavi Altında
11:31
Komandoların Kış Tatbikatı Nefes Kesti Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığınca icra edilen 5 günlük "Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Muharebe Eğitimi"ne katılan komandolar, üstün performans sergiledi.
Komandoların Kış Tatbikatı Nefes Kesti
09:26
Ankara'nın Gözü Komşuda Yunanistan'da iktidar değişikliği Türkiye ile ilişkilere nasıl yansır? Uzmanlar DW'ye değerlendirdi.
Ankara'nın Gözü Komşuda
08:43
Şarköy Belediyesi Emitt Fuarına Katıldı Emitt Fuarı 2015 yılında da dev bir katılım, görkemli bir törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı.
Şarköy Belediyesi Emitt Fuarına Katıldı
07:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı Somali dönüşü uçakta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkanlık sisteminin sağlayacağı en büyük avantaj, çokbaşlılığı ortadan kaldırması olacaktır." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı
06:48
Kıbrıs'taki Gelişmeler BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide: "Müzakerelere dönülmesi için ihtiyatlı bir iyimserlik içindeyim"
Kıbrıs'taki Gelişmeler
18:26
Anamur KKTC'ye Su Verecek Alaköprü Barajı Su Tutmaya Başladı KKTC'ye su verecek Alaköprü Barajı su tutmaya başladı Mithat ÜNAL/ ANAMUR(Mersin), (DHA) - KKTC'ye içme suyu sağlayacak olan Mersin'in Anamur İlçesi'ndeki Alaköprü Barajı'nda, kapakların indirilmesiyle su tutulmaya başladı.
Anamur KKTC'ye Su Verecek Alaköprü Barajı Su Tutmaya Başladı
18:12
KKTC Su Temin Projesi'nde Su Tutulmaya Başlandı KKTC'ye içme suyu sağlayacak olan Mersin'in Anamur İlçesi'ndeki Alaköprü Barajı'nda, kapakların indirilmesiyle su tutulmaya başladı.
KKTC Su Temin Projesi'nde Su Tutulmaya Başlandı
17:23
Dağcılar'dan Başkana Teşekkür Mustafakemalpaşa Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Dağcılar'dan Başkana Teşekkür
17:06
Karaca'nın Büyük Değişimi, Işın Karaca Bir Deri Bir Kemik ! Işın Karaca'nın büyük değişimi görenleri hayretler içerisinde bırakıyor. Işın Karaca tam 35 kilo vererek adeta tanınmaz hale geldi. İşte Karaca'nın eski ve yeni fotoğrafları arasındaki büyük fark.
Karaca'nın Büyük Değişimi, Işın Karaca Bir Deri Bir Kemik !
17:05
Işın Karaca'nın İnanılmaz Değişimi, Karaca'yı Görenler Tanıyamıyor Işın Karaca'nın büyük değişimi görenleri hayretler içerisinde bırakıyor. Işın Karaca tam 35 kilo vererek adeta tanınmaz hale geldi. İşte Karaca'nın eski ve yeni fotoğrafları arasındaki büyük fark.
Işın Karaca'nın İnanılmaz Değişimi, Karaca'yı Görenler Tanıyamıyor
16:58
KKTC Su Temin Projesi'nde Su Tutulmaya Başlandı KKTC Su Temin Projesi'nde su tutulmaya başlandı- KKTC'ye su sağlayacak proje kapsamında Türkiye tarafında yapımı tamamlanan Alaköprü Barajı'nda, su tutma işlemine başlandı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yürütülen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) su sağlayacak KKTC Su Temin Projesi kapsamında Türkiye tarafında yapımı tamamlanan Alaköprü Barajı'nda su tutulmasına başlandı.
KKTC Su Temin Projesi'nde Su Tutulmaya Başlandı
16:16
KKTC'ye Su Verecek Alaköprü Barajı Su Tutmaya Başladı KKTC'ye içme suyu sağlayacak olan Mersin'in Anamur ilçesindeki Alaköprü Barajında, kapakların indirilmesiyle su tutulmaya başladı.
KKTC'ye Su Verecek Alaköprü Barajı Su Tutmaya Başladı
16:12
Rauf Denktaş'ın Eşine Sürpriz Ziyaret Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın doğumunun 91. yıl dönümünde eşi Aydın Denktaş'a sürpriz ziyarette bulundu.
Rauf Denktaş'ın Eşine Sürpriz Ziyaret
15:18
Güven Tazeleyen Atasoy'un İlk Mesajı Kuzey Kıbrıs ve Filistin'in Bağımsızlığı Oldu Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanlığı seçimlerinde güven tazeleyen Nezaket Emine Atasoy, “KKTC ve Filistin Devleti’nin bağımsızlığını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Güven Tazeleyen Atasoy'un İlk Mesajı Kuzey Kıbrıs ve Filistin'in Bağımsızlığı Oldu
14:46
Çavuşoğlu-Szijjarto Ortak Basın Toplantısı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(ABD ile yürütülen eğit donat görüşmeleri) Başkan Yardımcısı Joe Biden ve Dışişleri Bakanı John Kerry'ye bu görüşmelere artık siyasilerin de katılmasını ve hız verilmesini önerdim ve her ikisi de bu fikre sıcak baktı" "Önümüzdeki görüşmelerde hep beraber oturup artık buna bir karar vermemiz ve başlatmamız lazım. Detaylar da bu alınacak kararlar sonunda netleşecek" "(Kıbrıs'ta) Hem müzakerelerin tekrar başlaması ve hızlandırılması hem de gerginliğin azaltılması
Çavuşoğlu-Szijjarto Ortak Basın Toplantısı
14:09
KKTC Su Temin Projesinde Su Tutulmaya Başlandı KKTC'ye su sağlayacak proje kapsamında Türkiye tarafında yapımı tamamlanan Alaköprü Barajında, su tutma işlemine başlandı.
KKTC Su Temin Projesinde Su Tutulmaya Başlandı
13:09
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yunanistan Halkının Demokratik Kararına Herkesin Saygı Duyması Gerekir Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'daki seçim sonuçlarını değerlendirirken, "Yunanistan halkının demokratik kararıdır.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yunanistan Halkının Demokratik Kararına Herkesin Saygı Duyması Gerekir
12:52
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yunanistan Halkının Demokratik Kararına Herkesin Saygı Duyması Gerekir... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yunanistan halkının demokratik kararına herkesin saygı duyması gerekir Yunanistan seçim sonuçlarına saygı duyulması gerektiğini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yunanistan halkının demokratik kararıdır.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yunanistan Halkının Demokratik Kararına Herkesin Saygı Duyması Gerekir...
12:30
Hangi İktidar İş Başına Gelirse Gelsin Onunla Çalışmaya Hazır' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin, “Hem Kıbrıs müzakerelerinin tekrar başlaması ve hızlandırılması hem de var olan sorunların çözümü, gerginliğin azaltılması için gerekli adımların atılmasında Yunanistan ile birlikte çalışmayı arzu ediyoruz.
Hangi İktidar İş Başına Gelirse Gelsin Onunla Çalışmaya Hazır'
12:20
Setur'dan Sevgililer Günü'ne Özel "Setur Hediye Kartı" Setur, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde hangi hediyeyi alacağına karar veremeyenlere "Setur Hediye Kartı"nı öneriyor.
12:00
Bakan Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto ile Görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin, “Hem Kıbrıs müzakerelerinin tekrar başlaması ve hızlandırılması hem de var olan sorunların çözümü, gerginliğin azaltılması için gerekli adımların atılmasında Yunanistan ile birlikte çalışmayı arzu ediyoruz.
Bakan Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto ile Görüştü
11:12
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Bütün Şehitler Anılacak İstanbul Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında ‘Şehitleri Anma Etkinliği’ düzenlenecek.
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Bütün Şehitler Anılacak
11:11
Haftanın Tarihine Bakış Türkiye ile Yunanistan arasında 30 Ocak 1923'te imzalanan anlaşmayla iki ülke arasında yaklaşık 1,5 milyon kişi yer değiştirdi TL'den 6 sıfır atılması ve Türkiye Cumhuriyeti para biriminin ''Yeni Türk Lirası'' (YTL) olmasını öngören yasa, 31 Ocak 2004'te Resmi Gazete'de yayımlandı.
Haftanın Tarihine Bakış
09:44
Syriza Lideri Tsipras Kimdir ? Syriza'nın İnanılmaz Seçim Başarısı Syriza lideri Tsipras tabuları yıktı. Dünya Tsipras'ın seçim zaferini konuşuyor. Yunanistan'da genel seçimi, AB'nin tasarruf politikalarına karşı çıkan Radikal Sol İttifak (Syriza) kazandı. Syriza lideri Tsipras, "Yunanistan sayfayı çevirdi." dedi.
Syriza Lideri Tsipras Kimdir ? Syriza'nın İnanılmaz Seçim Başarısı
20:03
Yunanistan'da Radikal Sol Koalisyon'dan Büyük Zafer Yunanistan'da genel seçimi, AB'nin tasarruf politikalarına karşı çıkan Radikal Sol İttifak kazandı. Syriza lideri Tsipras, "Yunanistan sayfayı çevirdi." dedi.
Yunanistan'da Radikal Sol Koalisyon'dan Büyük Zafer
18:10
Cmt Fuarı 220 Bin Ziyaretçi Hedefini Yakaladı Stuttgart fuar merkezinde 17 Ocak’ta kapılarını açan Uluslararası Karavan, Motor Turizm Fuarı (CMT) sona erdi.
17:36
Bursa ile Batum Kardeş Oluyor Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Archil Khabadze ve Türkiye-Gürcistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Hüseyin Şahin, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’yı ziyaret etti.
Bursa ile Batum Kardeş Oluyor
17:29
Kıbrıs Rum Başpiskoposu Hrisostomos'tan BM Genel Sekreteri'ne "İstifa Et" Çağrısı Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un BM ilkelerini savunamadığını, bu yüzden “istifa etmesi gerektiğini” iddia etti.
17:10
MHP Doğanyol'da Sevimli ile 'Devam' Dedi MHP Doğanyol İlçesi olağan kongresinde Emrah Sevimli yeniden ilçe başkanı seçildi.
MHP Doğanyol'da Sevimli ile 'Devam' Dedi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 10:19:31. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KKTC HABERLERİ
[Hata Bildir]