SON DAKİKA KPSS HABERLERİ

Son Dakika Kpss Haberleri

 • 18:56KPSS Sonuçları AçıklandıKPSS Sonuçları Açıklandı4-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen KPSS 2015 ve ÖABT sınav sonuçları açıklandı.
 • 15:27Eskişehirli Uğur, KPSS'de 6 Puan Türünde Türkiye BirincisiEskişehirli Uğur, KPSS'de 6 Puan Türünde Türkiye BirincisiEskişehirli 24 yaşındaki Uğur Tezal KPSS'de 6 puan türünde tam puan alarak Türkiye birincisi, 9 puan türünde ikinci oldu.
 • 18:19Vali Süleyman Kamçı'dan Acılı Şehit Ailesine ZiyaretVali Süleyman Kamçı'dan Acılı Şehit Ailesine ZiyaretPKK’lı teröristlerce şehit edilen Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin, baba evini ziyaret eden Malatya Valisi Süleyman Kamçı aileye başsağlığı diledi.
 • 18:02ÖSYM Başkanı Demir: ÖSYM Başkanı Demir: "Bin 300 Soru İçinden Hatalı Gördüklerimizi İptal Etmiş Durumdayız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - ÖSYM Başkanı Ömer Demir'in açıklamaları ÖSYM Başkanı Demir: -"Bin 300 soru içinden hatalı gördüklerimizi iptal etmiş durumdayız. Şu aşamada süreçle sınavlarla ilgili telaşa kapılacak, yanlış şeyler yapılıyor algısı oluşturacak herhangi bir durum söz konusu değil"- "Bin 288 soru doğrudur, sadece 12 soruda yazım hataları ve ekol farklılığından kaynaklı yanlışlar var"- "İptal ettiğimiz sorular bir dava konusu olsaydı belki iptal edilmeyebilirdi.
 • 17:31Eskişehirli Uğur, KPSS'de 6 Puan Türünde Türkiye BirincisiEskişehirli Uğur, KPSS'de 6 Puan Türünde Türkiye BirincisiEskişehirli Uğur, KPSS'de 6 puan türünde Türkiye birincisi Eskişehirli 24 yaşındaki Uğur Tezal, Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) 6 puan türünde tam puan alarak Türkiye birincisi, 9 puan türünde ikinci ve 9 puan türünde de üçüncü oldu.
 • 17:02KPSS'de, Coğrafya-sosyal Bilgiler Testleriyle İlgili Açılan DavaÖSYM Başkanlığından yapılan açıklamada, 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS), coğrafya-sosyal bilgiler testleriyle ilgili açılan davada, yargı mercilerince oluşabilecek muhtemel bir gecikmeye karşı proaktif önlem açısından, atama takvimi konusunda MEB ile koordinasyon ve görüşmelerin devam ettiği bildirildi.
 • 16:08ÖSYM Başkanı Demir AçıklamasıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ömer Demir, 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) bin 300 soru içinden hatalı gördükleri 12 soruyu iptal ettiklerini belirterek, "Şu aşamada süreçle sınavlarla ilgili telaşa kapılacak, yanlış şeyler yapılıyor algısı oluşturacak herhangi bir durum söz konusu değil" dedi.
 • 15:26CHP'li Gök: MHP Verdiği Ret Oyu ile PKK Terörünün Araştırılmasını EngellediCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM’den dün PKK terörü de araştırılsın diye verdikleri önergeye MHP’nin niçin ret oyu verdiğinin anlaşılmasının mümkün olmadığını söyledi.
 • 15:25CHP'li Gök'ten MHP'li Vural'a CevapCHP'li Gök'ten MHP'li Vural'a CevapCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Dünkü oylamada oy verirken AK Parti sıralarından ’Niçin el kaldırmıyorsunuz’ söylemlerinden sonra el kaldırmasını da Oktay Vural’ın kamuoyuna anlatmasını isterim. AK Parti’ye bağlı olarak nasıl oy kullandıklarını hepimiz gördük" dedi.
 • 19:13KPSS'de Cevap Kağıtları Erişime AçıldıKamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne katılan adayların cevap kağıtlarının erişime açıldığı bildirildi.
 • 17:35ÖSYM'den 2015-Kpss ve Öabt Duyurusu2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne (ÖABT) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM aday işlemleri sisteminden açıklandı.
 • 16:23KPSS'de Branş Sıralamaları AçıklandıKamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne (ÖABT) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM'nin aday işlemleri sisteminden açıklandı.
 • 09:37KPSS'de 12 Soru İptal EdildiKPSS'de 12 Soru İptal EdildiSonuçları dün açıklanan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda 12 soru iptal edildi, iki alanla ilgili ise de mahkeme kararı verilmediği için sonuçlar açıklanmadı.
 • 19:59KPSS Sonuçları Açıklandı2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları açıklandı.
 • 19:47KPSS Sonuçları AçıklandıKPSS Sonuçları Açıklandı2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları açıklandı.
 • 18:59KPSS Sonuçları Açıklandı4-12 Temmuz tarihleri arasında yapılan 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden açıklandı.
 • 12:05Özel Okullardaki Eğitim Personelinin Yaşadığı Mağduriyetler Meclis GündemindeCHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, özel okullarda çalışan eğitim personelinin yaşadığı mağduriyetler hakkında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.
 • 17:42HSYK Adli ve İdari Yargı Yetki Kararnamesini YayımladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2015 yılı adli ve idari yargı yetki kararnamesini yayımladı.
 • 18:19KPSS Soru Bankasından Esrar ÇıktıKPSS Soru Bankasından Esrar ÇıktıBalıkesir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu sattığı iddia edilen şahsın evinde arama yaptı.
 • 18:08Balıkesir'de Uyuşturucu OperasyonlarıBalıkesir'de gerçekleştirilen iki operasyonda 70 gram esrar, 827 kök kenevir bitkisi ve 3 kilo 600 gram kubar esrar ele geçirildi.
 • 13:30Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen olarak, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sosyal bilgiler öğretmenliği alan sorularından hatalı olduğu tespit edilen 1, 12, 31 ve 35. sorunun iptali istemiyle dava açtıklarını bildirdi.
 • 10:01Hatalı 4 Soru Gerekçesiyle ÖSYM Aleyhinde Dava AçıldıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen, 12 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilen 2015 yılı KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Alan Soruları soru kitapçığında hatalı olduğu tespit edilen 1, 12, 31 ve 35. sorular için dava açıldığını bildirdi.
 • 11:19Türk Sağlık-sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin AçıklamasıTürk Sağlık-sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin AçıklamasıTürk Sağlık-Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin, mevzuatın engel olması nedeniyle başka ilde çalışan eşinin yanına ’eş durumu’ndan tayin olamadığını ve anne ve babaların yavrularından ayrı kaldığını söyleyerek, "Mevzuatı değiştirin, bu aileleri yavrularından, eşlerinden ayırmayın" çağrısı yaptı.
 • 08:46KPSS'nin Coğrafya Kısmında 50 Sorudan 11'i Hatalı İddiasıKPSS'nin Coğrafya Kısmında 50 Sorudan 11'i Hatalı İddiasıKamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili hatalı soru iddialarına bir yenisi daha eklendi.
 • 16:22Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada,"Terör örgütleri ile bağları ortadayken gencecik bedenler üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanlara sesleniyorum; Siyaseti kanla kirlettiğiniz yeter. AK Parti'nin geçmişinde terör, silah, cinayet şebekeleri ile işbirliği yok. Gidin milletimizin önünde her türlü silaha, teröre karşı olduğunuzu ilan edin sonra başkalarına ders vermeye kalkın" değerlendirmesinde bulundu.
 • 12:112015 KPSS'de Yanlış Soru Olduğu İddiasıyla İptal İstemi İçin Mahkemeye Başvuruldu2015 KPSS'de Yanlış Soru Olduğu İddiasıyla İptal İstemi İçin Mahkemeye BaşvurulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bölge İdare Mahkemesinden detay- Sınava giren Mehmet Atabay'ın avukatı Ersan Barkın'ın açıklamaları KPSS'de "hatalı soru" iddiası- Sınava giren bir aday, sınavın yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle İdare Mahkemesinde dava açtı KPSS Coğrafya Öğretmenliği Alan Bilgisi Sınavı'na giren bir kişi, kimi soruların hatalı olduğu iddiasıyla sınavın yürütmesinin durdurulması ve iptali için İdare Mahkemesinde dava açtı.
 • 11:47KPSS'de "Hatalı Soru" İddiasıKPSS Coğrafya Öğretmenliği Alan Bilgisi Sınavı'na giren bir kişi, kimi soruların hatalı olduğu iddiasıyla sınavın yürütmesinin durdurulması ve iptali için İdare Mahkemesinde dava açtı.
 • 17:29Tarsus Belediye Başkanı Can AçıklamasıTarsus Belediye Başkanı Şevket Can, görev yaptıkları yerde 325 bin insanın vebalini taşıdıklarını, harcadıkları her kuruşta 325 bin insanın hakkı olduğunu söyledi.
 • 13:32Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KPSS'deki "Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi"nde yer alan coğrafya sorularının tartışmalı olduğunu ileri sürerek, hatalı soruların ivedilikle iptal edilmesini talep etti.
 • 12:55Can: Can: "Biz 325 Bin İnsanımızın Vebalini Taşıyoruz"Mersin’in Tarsus ilçe Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus’ta yaşayan 325 bin insanın vebalini taşıdıklarını söyledi.
 • 12:47Koncuk: Hatalı Coğrafya Soruları İptal EdilmelidirTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nde (ÖABT) yer alan coğrafya sorularının hatalı olduğunu belirterek, bunların iptal edilmesi gerektiğini belirtti.
 • 12:45Türkiye Kamu-sen ve Türk Eğitim-sen Genel Başkanı İsmail Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “ÖABT Coğrafya soruları kamuoyu vicdanında derin yara almıştır.
 • 15:48SGDF nedir? SGDF neyi amaç edinmiştir?SGDF nedir? SGDF neyi amaç edinmiştir?Suruç'taki patlamada hayatını kaybeden gençlerin üyesi olduğu Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'nun (SGDF) kuruluş amacı ve hedefleri. SGDF yaptığı eylemden çok yapılan saldırı sonrası bir çok üyesini hain bir saldırı sonrası kaybetmesi ile gündeme geldi.
 • 09:07Sahte Diploma Artık Bir Tıkla Ortaya ÇıkacakSahte Diploma Artık Bir Tıkla Ortaya ÇıkacakYÖK'ün sahte diploma belirlemek için başlattığı sistem tamam. Diplomalar e-devlet üzerinden kişiler ve kurumlarca kontrol edilecek. Sisteme 6 milyon diploma yüklendi
 • 17:02ÖSYM Bu Yıl İçindeki 42 Sınavın 25'ini GerçekleştirdiÖlçme, Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) Başkanlığı, 2015 yılı için belirlediği takvimdeki 42 sınavın 25’ini gerçekleştirdi.
 • 11:09"Valinin Oğlu Açıktan Memur Atandı" İddiası TBMM GündemindeMHP'li Alim Işık, 'Valinin oğlu da TRT'ye açıktan memur yapıldı.' iddialarını TBMM gündemine taşıdı.
 • 13:26Mersin KPSS'de Tuvalete Giden Öğretmen Adayı Hakkını KaybettiMersin KPSS'de Tuvalete Giden Öğretmen Adayı Hakkını KaybettiMersin Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu 25 yaşındaki Sevgi Helvacı, geçen pazar günü girdiği Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) tuvalete gidince sınav hakkını kaybetti.
 • 11:48KPSS'de Tuvalete Giden Öğretmen Adayı Hakkını KaybettiKPSS'de Tuvalete Giden Öğretmen Adayı Hakkını KaybettiMersin Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu 25 yaşındaki Sevgi Helvacı, geçen pazar günü girdiği KPSS'de tuvalete gidince sınav hakkını kaybetti.
 • 08:22Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin dershanelerle ilgili aldığı karara ilişkin, "Ben bunun hukuk, yürütme, yargı ilişkisinde yanlış anlaşıldığı kanaatindeyim. Yargı bir uygulamayla ilgili herhangi bir mağduriyeti gidermek için karar alabilir ama yargı politika belirlemez. Yani yargı 'eğitim politikamız şöyle olmalı' yaklaşımıyla karar alamaz" dedi.
 • 14:23Neü Köklü Fakülteleri ve İlk Kez Öğrenci Alacak Bölümleriyle Dikkat ÇekiyorNeü Köklü Fakülteleri ve İlk Kez Öğrenci Alacak Bölümleriyle Dikkat ÇekiyorZorlu sınav maratonlarını geride bırakan adaylar üniversite tercihlerine son şeklini veriyor.
 • 12:40Eğitim Bir-sen'den Dershanelerin Kapatılmasıyla İlgili AçıklamaANKARA (İHA) – Anayasa Mahkemesi’nin dershaneler hakkında verdiği kararla ilgili yazılı açıklama yapan Eğitim Bir Sen gerekçeli kararın bir an önce açıklanması gerektiğini bildirdi.
 • 20:16Anayasa Mahkemesi, Valilerin Müdür Atama Yetkisini İptal EttiAnayasa Mahkemesi, Valilerin Müdür Atama Yetkisini İptal EttiAnayasa Mahkemesi, okul müdürlerinin vali tarafından atanması ve 4 yılını dolduran müdürlerin görevden alınmasıyla ilgili yasayı iptal etti.
 • 19:03KPSS Operasyonunda 25 TahliyeKPSS’de usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla tutuklanan 25 şüphelinin, adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
 • 17:43KPSS'deki Usulsüzlük SoruşturmasıAnkara 4. Sulh Ceza Hakimliği, KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan 25 şüphelinin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.
 • 14:46Türkiye Kamu-Sen: Aym Dershanelerle İlgili Doğru Karar AldıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) dershaneler ile ilgili aldığı kararın doğru olduğunu belirtti.
 • 12:46KPSS'de 25 Kişi Serbest Bırakıldı2010 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) usulsüzlük yapıldığı iddiası ile ilgili olarak tutuklu bulunan 25 kişi serbest bırakıldı.
 • 10:02Çobanlıktan Avrupa ÜçüncülüğüneÇobanlıktan Avrupa Üçüncülüğüne14. Avrupa Dağ Krosu Şampiyonası'nda Avrupa üçüncüsü olma başarısı gösteren 18 yaşındaki Mustafa Göksel, şimdiki hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.
 • 00:18Aym, 'Dershane Kanunu'nu' İptal Etti (2)Anayasa Mahkemesi (AYM), 1 Eylül 2015 tarihine kadar dershanelerin dönüştürülmesini öngören yasayı, oy çokluğu ile iptal etti.
 • 17:49Adana Sınav Giriş Belgesindeki Haline Benzemek İçin Saçını Tekrar BoyattıAdana Sınav Giriş Belgesindeki Haline Benzemek İçin Saçını Tekrar BoyattıSınav giriş belgesindeki haline benzemek için saçını tekrar boyattı ADANA'da, geçen yıl Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) saç rengi sınav giriş belgesindeki fotoğrafından farklı olunca, başkasının yerine sınava girdiği şüphesiyle gözaltına alınan ve sınava giremeyen 25 yaşındaki Pelin Derya Çetinkaya, bu sene saçlarını tekrar sarıya boyatıp, sınava girdi.
 • 17:18KPSS'ye Girebilmek İçin Saçını BoyattıKPSS'ye Girebilmek İçin Saçını BoyattıAdana'da KPSS sınavı giriş belgesinde saçı sarı, nüfus kağıdında kahverengi olduğu için sınava alınmayan Pelin Çetinkaya, saçını sarıya boyatıp sınava girebildi.