SON DAKİKA KPSS HABERLERİ

Son Dakika Kpss Haberleri

 • 11:33Çankaya'dan Görme Engellilere Yeni İş KapısıÇankaya'dan Görme Engellilere Yeni İş KapısıÇankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, görme engellilerin yararlanacağı web tasarım kursunun açılışını yaptı.
 • 11:19Öğretmen atama başvuruları, başvuru tarih aralığıÖğretmen atama başvuruları, başvuru tarih aralığıÖğretmen atama başvuruları, başvuru tarih aralığı. Öğretmen atamaları için geri sayım başladı. Atamalar için kontenjanlar ve öğretmen atama başvuru tarihleri açıklandı. Buna göre öğretmen atamaları başvuru tarihleri 4-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde..
 • 10:42Öğretmen Ataması İçin Başvurular Yarın BaşlıyorÖğretmen Ataması İçin Başvurular Yarın BaşlıyorMilli Eğitim Bakanlığının 37 bin öğretmen kadrosu için yapılacak atama başvuruları yarın başlayacak. Başvurular 10 Eylül'de bitecek.
 • 09:32Öğretmen Ataması İçin Başvurular Yarın BaşlayacakMilli Eğitim Bakanlığının (MEB), 37 bin öğretmen kadrosu için yapacağı atama başvuruları yarın başlayacak.
 • 17:14Zonguldak - Kekeme Memur Kitap YazdıZonguldak - Kekeme Memur Kitap YazdıKekeme memur kitap yazdı Zonguldak'taki Bülent Ecevit Üniversitesi'nde (BEÜ) memur olarak çalışırken işe gitmediği ve üst üste aldığı olumsuz siciller nedeniyle işten atıldıktan sonra 2011'de engelli Kamu Persenoli Seçme Sınavı'na (KPSS) girip Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği'nde memur olan kekeme Hasan Başar, 'Siyasete format' adlı kitap yazdı.
 • 15:46Kekeme Memur Kitap YazdıKekeme Memur Kitap YazdıZonguldak'taki Bülent Ecevit Üniversitesi'nde (BEÜ) memur olarak çalışırken işe gitmediği ve üst üste aldığı olumsuz siciller nedeniyle işten atıldıktan sonra 2011'de engelli Kamu Persenoli Seçme Sınavı'na (KPSS) girip Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği'nde memur olan kekeme Hasan Başar, 'Siyasete format' adlı kitap yazdı.
 • 10:22Öğretmen atamalarında en çok hangi branşta atama yapılacak?Öğretmen atamalarında en çok hangi branşta atama yapılacak?Öğretmen atamalarında en çok hangi branşta atama yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 Eylül'de yapacağı öğretmen atamaları için branşları açıkladı.Bun göre en çok öğretmen atanacak bölüm İngilizce olacak. Öğretmen atamalarında İngilizce öğretmenliği 3 bin 964 ile zirvede yer alıyor.
 • 10:18Hangi Personel Atamalarında Başbakanlık Onayı Gerekecek?Hangi Personel Atamalarında Başbakanlık Onayı Gerekecek?Kamuda tüm atamaların ikinci bir talimata kadar durdurulmasını içeren Başbakanlık Genelgesi 31 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Bu kararın ardından bazı kurumların atamaları alınan kararın dışında tutulurken, bazıları ise kapsam dışına alınmıştı.
 • 08:47Personel AlımıKamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, 20 uzman yardımcısı alacak.
 • 15:39Dershanelerin Kapatılması Fırsat Eşitliğine Vurulan Bir Darbedir'Dershanelerin Kapatılması Fırsat Eşitliğine Vurulan Bir Darbedir'Kütahya Eğitim Sen Şubesi Başkanı Can Develi, sınavlar olduğu sürece dershanelerin devam etmesinin zorunluluk olduğunu, dile getirerek, "Dershanelerin varoluş nedenleri ortadan kalkmadığı gibi daha da bağımlı hale gelmeleri için her şey yapılıyor.
 • 12:43Mektebim Kolejleri Kurucusu Ümit Kalko AnlattıBir hırs uğruna çıktığı Eğitim yolunda, hızla zirveye koşan adımlar
 • 10:43Urfa'da 19 Dershane Temel Liseye DönüştüUrfa'da 19 Dershane Temel Liseye DönüştüUrfa'da 43 dershane dönüşüm için müracaat etti. Bunların 19 tanesi temel liseye, 3'ü ortaokula dönüştü.
 • 10:27İstisnalar Haricindeki Naklen veya Açıktan Atamalar DurdurulduBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun yayımladığı genelge ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarında bazı istisnalar haricindeki naklen veya açıktan atamalar durduruldu.
 • 09:46Kamuda "İstisnalar" Dışında Tüm Atamalar DurdurulduSeçimlere kadar görev yapacak geçici hükümetin kurulmasının ardından, "bazı istisnalar" dışında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında atamalar durduruldu.
 • 04:12Seçim Hükümetinde Kadrolaşmaya İzin Yok! Ankara'da Atamalar DurdurulduSeçim Hükümetinde Kadrolaşmaya İzin Yok! Ankara'da Atamalar DurdurulduSeçim hükümetinde kadrolaşmanın önüne geçmek için tüm kamu kurum ve kuruluşlarında naklen veya açıktan atamalar durduruldu.
 • 14:48Körfez Yayınları İzmir Fuar'ında Öğrencilerle BuluştuKörfez Yayınları İzmir Fuar'ında Öğrencilerle BuluştuÜniversite ve TEOG sınavlarına hazırlık yayıncılığının lideri Körfez Yayınları, 84. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)'nda açtığı stant yoğun ilgi görüyor.
 • 12:43Siirt'te Ücretli Öğretmen AlımıSiirt İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fethi Suay, ücretli öğretmen alımı yapacaklarını bildirdi.
 • 13:13Sarıkamış'ta Ücretli Öğretmenlik BaşvurularıSarıkamış ilçesinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurularının devam ettiği bildirildi.
 • 12:40Yozgat Çözüm Eğitim Kurumları Yeni Eğitim Dönemine HazırYozgat Çözüm Eğitim Kurumları Yeni Eğitim Dönemine HazırYozgat Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yılmaz, modern eğitim kurumlarıyla, Yozgat eğitimine katkı sağladıklarını söyledi.
 • 15:46Kariyerinizi ErtelemeyinKariyerinizi Ertelemeyinİstanbul Kariyer Dershaneleri Erzurum’da iddiasını sürdürüyor.
 • 15:45Yüreğir Belediyesi'nde Kurs Kayıtları BaşladıYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kültür evlerinde KPSS, YGS ve LYS kurs kayıtlarının başlandığını bildirdi.
 • 14:56Yüreğir Kültür Evlerinde Kpss, Ygs ve Lys Kurs Kayıtları BaşladıYüreğir Kültür Evlerinde Kpss, Ygs ve Lys Kurs Kayıtları BaşladıYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kültür Evleri’nde 2015-2016 eğitim öğretim döneminde lise, önlisans ve lisans mezunlarına yönelik olarak KPSS, YGS, LYS kurs kayıtlarının başladığını belirterek "Kültür Evlerimizde öğrencilerimiz hem hayata, hem sınavlara hazırlanıyor” dedi.
 • 12:58Coşkun: Aday Öğretmenlerin Mağduriyetine Son VerilmeliCoşkun: Aday Öğretmenlerin Mağduriyetine Son VerilmeliEğitim Bir Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun, aday öğretmenlikten öğretmenliğe geçişte sınav uygulamasında mağduriyet yaşandığını söyledi.
 • 20:11Selendi'de Fen Lisesi SevinciSelendi'de Fen Lisesi SevinciTEOG sınavının ardından yerleştirmeler sonucunda Selendi’de 35 öğrenci Fen Lisesi, 7 öğrenci Sosyal Bilimler Lisesi’ne yerleşti.
 • 10:48Sağlık Çalışanları İçin Kura ÇekildiSağlık Çalışanları İçin Kura ÇekildiŞanlıurfa'ya atanan sağlık personellerinin görev yerleri çekilen kura ile belirlendi.
 • 09:30Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engelli Gazeteciye İkinci DavaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Engelli Gazeteciye İkinci DavaTürkiye’de son dönemde gazetecilere yönelik açılan davalara bir yenisi daha eklendi.
 • 13:49CHP'li Bozkurt'tan Kasım Atamalarında 20 Bin Kadro İçin Kanun TeklifiGeçtiğimiz haftalarda sayıları 3,5 milyonu bulan KPSS mağdurunun kadro sıkıntısını Meclis gündemine taşıyan ve merkezi mülakat sistemi, yetersiz kadro gibi konuların araştırılması için önerge veren CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, kasım ayında 20 bin lisans ve önlisans mezununun atanması için kanun teklifi verdi.
 • 11:34Caner'in Azmi Engelini AştıCaner'in Azmi Engelini AştıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Caner Sezer'den detay- Caner Sezer'in açıklamaları- Anne Zöhre Sezer'in açıklamaları- Hitit Üniversitesi'nden Yrd.Doç. Dr. Nur Şat'ın açıklamaları- İbrahim Eren'in açıklamaları - Caner Sezer'in atandığı okula ailesiyle gidişi - Çalıştığı okuldan detay- Katıldığı aday memur temel eğitim semineri- Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'ün açıklamaları Caner'in azmi engelini aştı- Küçüklüğünde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 16 yıldır sadece kafası ve iki parmağını hareket ettirebilen 19 yaşındaki Caner Sezer, annesinin yardımı ve üniversite öğrencilerinin desteğiyle hazırlandığı KPSS'de başarıya ulaşıp memur olarak atanmanın sevincini yaşıyor- Sezer: - "Ailemin, annemin, üniversiteden gelen öğrencilerin, hocalarımın ve yakınlarımın desteğiyle ayakta kalmayı başardım. Şimdi hayallerim ve umutlarım bitmiş değil. Vali olmak istiyorum"- Anne Zöhre Sezer: - "Okuduğu kitapların sayfalarını çeviremediği için kitapların sayfalarını ben çeviriyordum. Sorular çözeceği zaman da test kağıtlarındaki doğru şıkları o söylüyor ben işaretliyordum. Biz böyle böyle başarı elde ettik" KEMAL KARADAĞ - Yakalandığı kas hastalığı sonucu yaklaşık 16 yıldır sadece kafası ve iki parmağını hareket ettirebilen Caner Sezer (19), engeline rağmen annesi ve bazı üniversite öğrencilerinin desteğiyle hazırlandığı KPSS'de başarı elde edip memur olarak atanmayı başardı.
 • 11:23Caner'in Azmi Engelini AştıYakalandığı kas hastalığı sonucu yaklaşık 16 yıldır sadece kafası ve iki parmağını hareket ettirebilen Caner Sezer (19), engeline rağmen annesi ve bazı üniversite öğrencilerinin desteğiyle hazırlandığı KPSS'de başarı elde edip memur olarak atanmayı başardı.
 • 15:52Sosyal Yardımlaşma Vakfına 4 Personel AlınacakSosyal Yardımlaşma Vakfına 4 Personel AlınacakBatmanın Sason İlçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına 4 personel alınacak.
 • 18:20Outrage Over Gender Discrimination İn Police Chief Training Center Job PostingTurkey's Police Chief Training Center (PAEM) has stirred controversy by releasing a job posting that openly admits it intends to hire nine times more men than women as deputy police chiefs. In a vacancy announcement issued on Aug. 10, PAEM advertised its plans to hire 2,000 deputy police chief candidates.
 • 12:25Akreditasyon Kurumu 22 Uzman Yardımcısı AlacakTürk Akreditasyon Kurumu, sınavla 22 sözleşmeli uzman yardımcısı alacak.
 • 12:17Komiser Yardımcısı Adayı Alımında Cinsiyet Ayrımı İçeren İlan TBMM'ye TaşındıCHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Anayasa’nın 10. Maddesi ve Türkiye’nin taraf olduğu çeşitli sözleşmelere aykırı şekilde kadınların aleyhine açık bir cinsiyet ayrımı içeren 'Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımı İlanı'nı TBMM gündemine taşıdı.
 • 14:26Zonguldak'ta 219 Kişinin Alınacağı Maden Ocağı İçin 2 Bin 883 Başvuru YapıldıZonguldak'ta 219 Kişinin Alınacağı Maden Ocağı İçin 2 Bin 883 Başvuru YapıldıZonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na(TTK) 13 meslekte alınacak 219 nitelikli işçi için 2 bin 883 kişi başvurdu.
 • 12:41219 Kişilik İşe 2 Bin 883 Başvuru219 Kişilik İşe 2 Bin 883 BaşvuruZonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) 13 meslekte alınacak 219 nitelikli işçi için 2 bin 883 kişi başvurdu.
 • 13:55Azime'nin Örnek Alınacak AzmiAzime'nin Örnek Alınacak AzmiGörme engelli Azime Yılmaz, ortaokul ve lise eğitimini açıktan tamamladıktan sonra girdiği Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (EKPSS) başarılı olarak, Manavgat İmam Hatip Lisesi’nde memurluk görevine başladı.
 • 13:33Yurtdışına Kaçan Zanlılara Öz ve Kara da EklendiÇeşitli davalardan haklarında yakalama kararı çıkarılması nedeniyle yurtdışına kaçan şüphelilere eklenen eski savcılardan Zekeriya Öz ve Celal Kara, "Fetullahçı Terör Örgütü" olarak iddianamelere yansıyan Paralel Devlet Yapılanmasıyla ilgili haklarında tutuklama kararı olan ancak yurtdışında kaçak durumda bulunan şüphelilerin durumunu gündeme getirdi.
 • 10:35Hisarcıklıoğlu'ndan Terör Açıklaması: Huzur Olmadan Ticaret OlmazHisarcıklıoğlu'ndan Terör Açıklaması: Huzur Olmadan Ticaret OlmazTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, terörle mücadelede ekonominin önemli rol oynadığını vurguladı.
 • 00:01Emniyet Genel Müdürlüğü 2 Bin Komiser Yardımcısı Adayı AlacakEmniyet Genel Müdürlüğü (EGM), geleceğin polis yöneticisi olmak isteyen gençleri bünyesine katıyor.
 • 19:48Emniyet 2 Bin Komiser Yardımcısı AlacakEmniyet Genel Müdürlüğü geleceğin polis yöneticisi olmak isteyen gençleri bünyesine katmaya hazırlanıyor.
 • 13:08Daha Yüksek Puanlılar Varken Eski Bakan Kızı Devlette İşe AlındıDaha Yüksek Puanlılar Varken Eski Bakan Kızı Devlette İşe AlındıEski Bakan ve ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'nun kızı Rumeysa Sütlüoğlu, Rize Adliyesi zabıt katipliği sınavında 79,6 puan aldı. Daha yüksek puanlılar elendi. İşe o alındı.
 • 12:30CHP'li Gök KPSS'deki Merkezi Yerleştirme Kadrolarını Başbakan'a SorduChp Grup Başkanvekili Levent Gök, KPSS'deki merkezi yerleştirme kadrolarını Meclis gündemine taşıdı.
 • 13:03Enerji Bakanlığı'nda Görevden Alınan 58 Kişiden 24'ü Geri DöndüEnerji Bakanlığı'nda Görevden Alınan 58 Kişiden 24'ü Geri DöndüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, görevden alınan toplam 58 personelden 24'ünün mahkeme kararıyla görevlerine geri döndüğünü açıkladı.
 • 17:36Nef, Bu Yıl da KPSS Birincisi ÇıkardıNef, Bu Yıl da KPSS Birincisi ÇıkardıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Fakülte binası ve tabela -KPSS'de dereceye giren öğrencilerin dekan tarafından karşılanması -Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Satıl açıklaması-Öğrencilerin tanıtılması NEF, bu yıl da KPSS birincisi çıkardı- BAÜ Necaibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Satıl: - "(2015 yılı KPSS sonuçları) Bu yıl da gelenek değişmedi.
 • 15:46KPSS İngilizce Birincisi Balıkesir'denBalıkesir Üniversitesi (BAÜ) Necatibey Eğitim Fakültesi (NEF) Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2015) sonuçlarına göre bu yıl da geleneğin değişmediğini belirterek, "Bizden mezun olan Furkan Ergün, İngilizce'de Türkiye birincisi, ilköğretim matematik bölümünde ise Büşra Koşan ikinci oldu" dedi.
 • 13:45Nef, Bu Yıl da KPSS Birincisi ÇıkardıBalıkesir Üniversitesi (BAÜ) Necatibey Eğitim Fakültesi (NEF) Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına ilişkin, "Bu yıl da gelenek değişmedi.
 • 11:53Öğretmen atamaları açıklanma tarihi ve açık olan branşlarÖğretmen atamaları açıklanma tarihi ve açık olan branşlar2015 Öğretmen atamaları için nefesler tutuldu. MEB Bakanı Nabi Avcı'nın yaptığı açıklamalara göre öğretmen atamaları Ağustos'ta yapılacak.En fazla açık hangi branşta var? Tahmini branş dağılımı ve Öğretmen atamaları ile ilgili güncel açıklamalar haberler.com adresinde.
 • 10:53KPSS'de 12 Sorunun İptal Edilmesi, Meclis Gündemine TaşındıCHP Grup Başkanvekili Ankara Milletvekili Levent Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
 • 16:55Bolu'da Sağlık Personeli AtamalarıBolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, temmuz ayı kurum içi atamaların yapıldığını bildirdi.
 • 14:49Kütahya Valisi Cami Kapattırdı' İddiası TBMM GündemindeCHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ın cami kapattırdığına ilişkin iddiaları TBMM gündemine taşıdı.