SON DAKİKA KPSS HABERLERİ

Son Dakika Kpss Haberleri

 • 16:57POMEM başvuru kılavuzu ve EGM POMEM ŞartlarıPOMEM başvuru kılavuzu ve EGM POMEM ŞartlarıEGM POMEM Polis alımı başvuru kılavuzu ve başvuru şartları hakkında detaylar. 6000 EGM POMEM Polis alımı başvuru kılavuzu yayımlandı.16.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, 4.900 erkek, 1.100 kadın aday olmak üzere toplam 6000 aday asıl olarak alınacaktır. Peki kılavuza nasıl ulaşılır? POMEM başvuru şartları nelerdir? Detaylar haberimizde..
 • 16:572016 ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu ve Tercih öncesi uyarılar2016 ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu ve Tercih öncesi uyarılar2016 ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu ve Tercih öncesi uyarılar. KPSS tercih kılavuzu konusunda beklenen açıklama yapıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS tercih kılavuzunu yayımladı.Tercih kılavuzuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı izleyiniz.
 • 10:22Eğitim Yasa Tasarısı Komisyondan GeçtiEğitim Yasa Tasarısı Komisyondan GeçtiTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı kabul etti.
 • 02:19Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Komisyonda Kabul Edildi (1)TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı kabul etti.
 • 14:58POMEM şartları ve POMEM 2016 başvuru kılavuzuPOMEM şartları ve POMEM 2016 başvuru kılavuzuPOMEM şartları ve POMEM 2016 başvuru kılavuzu. 2016 yılı için yayınlanan kılavuz be POMEM başvuru şartlarına dair detayları haberler.com adresinde bulabilirsiniz.
 • 14:56POMEM başvuru kılavuzu ve EGM POMEM ŞartlarıPOMEM başvuru kılavuzu ve EGM POMEM ŞartlarıEGM POMEM Polis alımı başvuru kılavuzu ve başvuru şartları hakkında detaylar. 6000 EGM POMEM Polis alımı başvuru kılavuzu yayımlandı.16.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, 4.900 erkek, 1.100 kadın aday olmak üzere toplam 6000 aday asıl olarak alınacaktır. Peki kılavuza nasıl ulaşılır? POMEM başvuru şartları nelerdir? Detaylar haberimizde..
 • 14:222016 ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu ve Tercih öncesi uyarılar2016 ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu ve Tercih öncesi uyarılar2016 ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu ve Tercih öncesi uyarılar. KPSS tercih kılavuzu konusunda beklenen açıklama yapıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS tercih kılavuzunu yayımladı.Tercih kılavuzuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı izleyiniz.
 • 11:26Sözleşmeli Öğretmenler 3 Yıl Başka Yere AtanamayacakSözleşmeli Öğretmenler 3 Yıl Başka Yere AtanamayacakMEB tasarısı TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda görüşüldü. Buna göre, sözleşmeli öğretmenler, KPSS puan sırasına göre sözlü sınavla alınacak, ve 3 yıl süreyle başka yere atanamayacak.
 • 02:36Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Komisyonda (1)TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın ilk 35 maddesini kabul etti.
 • 00:59Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı KomisyondaKalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde boş kadrolara sözleşmeli öğretmen istihdam edilecek, bu öğretmenler 3 yıl süreyle başka yere atanmayacak.
 • 18:50Üniversite Tercih Kılavuzu YayımlandıÖğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandı.
 • 17:17500 Engelli Öğretmen Atanacak500 Engelli Öğretmen AtanacakMilli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 2016 yılında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılan adaylar arasından engelli öğretmen ataması yapılmak üzere 14-17 Haziran tarihleri arasında ön başvuru alınmıştı.
 • 14:29Türel, Aylin Nazlıaka TartışmasıTürel, Aylin Nazlıaka TartışmasıAntalya’nın Kumluca ilçesi Toppaşı Mahallesi’nden çıkan orman yangınında alevler arasında kalan ve kurtarılan Büyükşehir İtfaiye Batı Koordinatörü Mehmet Çam’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le kucaklaşması tartışmaya sebep oldu.
 • 12:23Türel'den Aylin Nazlıaka'ya; Kaçak Kullandığın Sular Bu Yangını SöndürmezTürel'den Aylin Nazlıaka'ya; Kaçak Kullandığın Sular Bu Yangını SöndürmezKumluca yangınında kurtulan Çam'ın Türel'le çektiği fotoğrafı CHP'li Nazlıaka eleştirmişti. Türel de Nazlıaka'ya, "kaçak kullandığın sular bu yangını söndürmez" diyerek tartışma başlattı.
 • 11:52Sözleşmeli Öğretmenlikte Ayrıntılar Netleşmeye BaşladıSözleşmeli Öğretmenlikte Ayrıntılar Netleşmeye BaşladıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 2017 şubat atama döneminde sözleşmeli öğretmen alımı yapacaklarını açıklamasının ardından gözler bakanlığın bu alanda yürüttüğü çalışmalara çevrildi.
 • 14:072016 POMEM alımları ve POMEM sınav tarihleri2016 POMEM alımları ve POMEM sınav tarihleri2016 POMEM sınav tarihleri, POMEM alımları ne zaman olacak? 15 bin polis memuru ne zaman alınacak? 14000 özel harekat polisinden sonra EGM şimdi de 15 bin POMEM polis almak için kolları sıvadı. Geçtiğimiz gün yapılan açıklama neticesinde 15 bin polis alınacağı duyuruldu. 2016 yılı pomem alımlarında bereketli bir yıl olacak.
 • 11:33KPSS'de çok puan istemeyen alanlarKPSS'de çok puan istemeyen alanlarKPSS'de çok puan istemeyen alanlar. KPSS'de düşük puan ile atama yapan bazı alanlar. KPSS merkezi atamalarda bir çok bölümden atamalar yapılmakta genel puanlar ise 80 üzerinde kalmaktadır.
 • 11:31KPSS'de en düşük puan ile atama yapılan alanlarKPSS'de en düşük puan ile atama yapılan alanlarKPSS'de en düşük puan ile atama yapılan alanlar. KPSS merkezi atamalarda bir çok bölümden atamalar yapılmakta genel puanlar ise 80 üzerinde kalmaktadır. Ancak bazı bölümler var ki bu durumu bozuyor. Bu bölümlerin bazılarının alım sayıları çok az olmasına rağmen düşük puanlar alırken bazı bölümler ise hem fazla sayıda alım yapıyor hemde puanları düşük .
 • 19:08Gaziantep'te Atanamayan Öğretmenler Eylem YaptıGaziantep'te Atanamayan Öğretmenler Eylem YaptıGaziantep'te atanamayan öğretmenler eylem yaptıGAZİANTEP'te eğitim fakültelerinden mezun olan bir grup öğretmen adayı, bu yıl Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacak olmasını protesto etti.
 • 16:24Atanamayan Öğretmen Adaylarından MEB Önünde EylemAtanamayan öğretmen adayları, ağustos ayında öğretmen ataması yapılmaması kararını protesto etmek için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önüne KPSS test kitaplarını ve kalemlerini bıraktı.
 • 16:01Hangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımı hakkında detaylar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı kamu kurumlarına alınacak 10 bin personel ilanının ardından, devlet memurluğu için atama bekleyen onbinlerce kişi Devlet Personel Başkanlığı'nın sitesine yüklendi. Cevabı en çok merak edilen soru ise şu: Hangi kamu alanına daha çok atama yapılacak?
 • 15:452016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?2016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?2016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2016 ÖSYM KPSS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili yeni bir açıklama yapan kurum yeni sınav sonuçları açıklanma tarihini 14 Temmuz olarak belirledi. Sonuçlar erişime açıldığında KPSS sınav sonuçlarını aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.
 • 15:45Öğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haberÖğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haberÖğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haber. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ağustos ayında yapılması beklenen öğretmen atamaları ile ilgili bir çalışma bulunmadığını söyledi.
 • 13:21Atanamayan Öğretmenlerden Atanamayan Öğretmenlerden "Kpss" Kitaplı EylemBaşkent’te atanamayan bir grup öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı önünde KPSS kitaplarıyla eylem yaptı.
 • 11:53Hizan'da KPSS Kursu AçıldıHizan Halk Eğitim Merkezi ve Hizan Gençlik Merkezi ortaklaşa ilçedeki gençlere, lise ve önlisansa yönelik KPSS kursu açtı.
 • 16:51Öğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haberÖğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haberÖğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haber. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ağustos ayında yapılması beklenen öğretmen atamaları ile ilgili bir çalışma bulunmadığını söyledi.
 • 16:502016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?2016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?2016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2016 ÖSYM KPSS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili yeni bir açıklama yapan kurum yeni sınav sonuçları açıklanma tarihini 14 Temmuz olarak belirledi. Sonuçlar erişime açıldığında KPSS sınav sonuçlarını aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.
 • 14:23KPSS Tercih Kılavuzu YayımlandıÖSYM'nin internet sitesinde, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınmasına ilişkin duyuru yayımlandı.
 • 11:35KPSS Tercihleri BaşladıKamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar, tercihlerini bugünden itibaren 1 Temmuz'a kadar yapabilecek.
 • 11:12KPSS Tercihleri BaşladıKPSS Tercihleri BaşladıAdaylar, yerleştirme ücretlerini, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan 'ödemeler' alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırabilir.
 • 15:13Hangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımı hakkında detaylar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı kamu kurumlarına alınacak 10 bin personel ilanının ardından, devlet memurluğu için atama bekleyen onbinlerce kişi Devlet Personel Başkanlığı'nın sitesine yüklendi. Cevabı en çok merak edilen soru ise şu: Hangi kamu alanına daha çok atama yapılacak?
 • 15:132016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?2016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?2016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2016 ÖSYM KPSS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili yeni bir açıklama yapan kurum yeni sınav sonuçları açıklanma tarihini 14 Temmuz olarak belirledi. Sonuçlar erişime açıldığında KPSS sınav sonuçlarını aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.
 • 13:48Öğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haberÖğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haberÖğretmen atamaları 2016, atama bekleyenlere kötü haber. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ağustos ayında yapılması beklenen öğretmen atamaları ile ilgili bir çalışma bulunmadığını söyledi.
 • 07:47Atanamayan Öğretmenler Suriyelileri EğitecekAtanamayan Öğretmenler Suriyelileri EğitecekPek çok ilin il milli eğitim müdürlükleri Suriyeli öğrencilere yönelik Türkçe öğretim kursu düzenleyecek. Eğitimler için atanamayan öğretmenler alınacak.
 • 14:58Hangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımı hakkında detaylar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı kamu kurumlarına alınacak 10 bin personel ilanının ardından, devlet memurluğu için atama bekleyen onbinlerce kişi Devlet Personel Başkanlığı'nın sitesine yüklendi. Cevabı en çok merak edilen soru ise şu: Hangi kamu alanına daha çok atama yapılacak?
 • 14:152016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?2016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor?2016 ÖSYM KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2016 ÖSYM KPSS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili yeni bir açıklama yapan kurum yeni sınav sonuçları açıklanma tarihini 14 Temmuz olarak belirledi. Sonuçlar erişime açıldığında KPSS sınav sonuçlarını aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.
 • 09:42Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi, Çevre İllerin Gözdesi OlduOsmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi, Çevre İllerin Gözdesi OlduBilecik’in Osmaneli ilçesinde, 2014 yılında açılan Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi, çevre illerdeki vatandaşların gözdesi oldu.
 • 09:27Ekpss Temel Soru Kitapçığı Erişime AçıldıEkpss Temel Soru Kitapçığı Erişime AçıldıÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, 24 Nisan'da uygulanan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (2016-EKPSS) giren adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtları ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (https://ais.osym.gov.tr) üzerinden erişime açıldığı aktarıldı.
 • 22:45Ekpss Temel Soru Kitapçığı Erişime AçıldıÖSYM tarafından 24 Nisan'da yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (2016-EKPSS) giren adayların cevap kağıtları, aday cevapları ve soru kitapçıklarının görüntülenebileceği Aday İşlemleri Sistemi erişime açıldı.
 • 16:31Hangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımı hakkında detaylar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı kamu kurumlarına alınacak 10 bin personel ilanının ardından, devlet memurluğu için atama bekleyen onbinlerce kişi Devlet Personel Başkanlığı'nın sitesine yüklendi. Cevabı en çok merak edilen soru ise şu: Hangi kamu alanına daha çok atama yapılacak?
 • 16:30KPSS Sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2016 ÖSYM KPSSKPSS Sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2016 ÖSYM KPSSÖSYM KPSS 2016 Sınav sonuçları. Türkiye genelinde binlerce yeni memur adayı 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili olarak ÖSYM'den gelecek 2016 KPSS sonuçları açıklamasını büyük bir heyecan ile bekleniyor. ÖSYM KPSS sonuçlarının açıklanması ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre 14 Temmuz'da yapılacak.
 • 13:53Ttk, 5 Bin 500 İşçi Açığıyla Üretim YapıyorTtk, 5 Bin 500 İşçi Açığıyla Üretim YapıyorGenel maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) 5 bin 500 işçi açığı olduğunu söyledi.
 • 12:51Gmis Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ToplandıGmis Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ToplandıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Ahmet Demirci başkanlığında 17 Haziran 2016 tarihinde Sendika Genel Merkezi’nde toplandı.
 • 12:23Engelli Öğrenciler Karne Heyecanı YaşadıSakarya'nın Serdivan ilçesinde bir eğitim merkezinde öğrenim gören bedensel ve zihinsel engelli öğrenciler, karne almanın sevincini yaşadı.
 • 09:24Efeler'de Efeler'de "Sokak Kütüphanesi" Dolmaya BaşladıEfeler Belediyesi tarafından yeni yapılan Kültür ve Sanat Parkı’ndaki “ Sokak Kütüphanesi” vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
 • 10:58Hangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımıHangi kamu alanlarına atama yapılacak? 10 bin Personel alımı hakkında detaylar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı kamu kurumlarına alınacak 10 bin personel ilanının ardından, devlet memurluğu için atama bekleyen onbinlerce kişi Devlet Personel Başkanlığı'nın sitesine yüklendi. Cevabı en çok merak edilen soru ise şu: Hangi kamu alanına daha çok atama yapılacak?
 • 10:54KPSS Sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2016 ÖSYM KPSSKPSS Sonuçları ne zaman açıklanıyor? 2016 ÖSYM KPSSÖSYM KPSS 2016 Sınav sonuçları. Türkiye genelinde binlerce yeni memur adayı 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili olarak ÖSYM'den gelecek 2016 KPSS sonuçları açıklamasını büyük bir heyecan ile bekleniyor. ÖSYM KPSS sonuçlarının açıklanması ÖSYM tarafından yapılan duyuruya göre 14 Temmuz'da yapılacak.
 • 23:16Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AçıklamasıKamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, 137 kamu kurum ve kuruluşuna toplam 10 bin 144 kişinin alınacağı bildirildi.
 • 22:41Kamuya 10 Bin 144 Personel AlınacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, KPSS sonuçlarına göre, 137 kurum ve kuruluşa toplam 10 bin 144 personel alınacağını bildirdi.
 • 22:41Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, 137 kamu kurum ve kuruluşuna toplam 10 bin 144 kişi alınacak.