SON DAKİKA MERAL AKŞENER HABERLERİ

Son Dakika Meral Akşener Haberleri

 • 11:01Akşener'den Ysk'ya ŞikayetMHP genel başkan adaylarından Meral Akşener, Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanlığı'nın "seçimli kongre yapılmasının reddi" yönündeki kararını Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) şikayet etti.
 • 11:01Akşener'den Ysk'ya Şikayet!Akşener'den YSK'ya şikayet!Milliyetçi Hareket Partisi'nin muhalif Genel Başkan Meral Akşener, Çankaya 4. Seçim Kurulu Başkanlığının seçimli kongre yapılmasının reddi yönündeki kararını Yüksek Seçim Kurulu'na şikayet ettiMHP Genel Başkan adaylarından eski milletvekili Meral Akşener, avukatı Ferdiun Bahşi aracılığıyla seçimli olağanüstü kongre talebinin reddedilmesi ile ilgili olarak YSK'ya başvuruda bulundu.
 • 10:41Kurultay Kararı Sonrası Karşı Atak! Akşener YSK'ya BaşvurduKurultay Kararı Sonrası Karşı Atak! Akşener YSK'ya BaşvurduMHP Genel Başkan adaylarından Akşener, Çankaya 4. Seçim Kurulunun seçimli kongre yapılmasının reddi yönündeki kararını "tam kanunsuzluk" talebiyle YSK'ya şikayet etti.
 • 22:53Çağrı Heyeti Başkanı: Bazı Muhalifler Bahçeli Lehine Çekilirse ŞaşırmamÇağrı Heyeti Başkanı: Bazı Muhalifler Bahçeli Lehine Çekilirse ŞaşırmamMeral Akşener'e yakınlığıyla bilinen MHP Çağrı Heyeti Başkanı Müsavat Dervişoğlu, kurultay sürecinde bazı adayların Bahçeli lehine seçimden çekilebileceğini söyledi.
 • 09:04İstifanın Perde Arkası! Oktay Vural, Meral Akşener'i Destekleyecek mi?İstifanın Perde Arkası! Oktay Vural, Meral Akşener'i Destekleyecek mi?Oktay Vural, MHP Grup Başkan Vekilliği'nden istifasının perde arkasını anlattı. Meral Akşener'e destekle ilgili "Akıl süzgecin­den geçirerek bir karar vereceğim" dedi.
 • 08:17Meral Akşener'den Sert Tepki: Beni Çillere Gülen Değil Asuman Hanım ÖnerdiMeral Akşener'den Sert Tepki: Beni Çillere Gülen Değil Asuman Hanım ÖnerdiMeral Akşener, Bahçeli'nin talimatı ile hazırlanan 'Oyun Bozulacak Neden' başlıklı bir kitapta yer alan 'paralel' iddialarını yalanladı: Beni Çiller'e Kocaeli Kadın Kolları Başkanı önerdi.
 • 07:31Oktay Vural: Devlet Bey'in Böyle Yapmasına Gerek Var mıOktay Vural: Devlet Bey'in Böyle Yapmasına Gerek Var mıMHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, gazetecilerin Devlet Bahçeli'nin kendisi için "Paralelin imamı" dediği iddialarına "Devlet Bey'in böyle yapmasına gerek var mı?" diyerek yanıt verdi.
 • 07:29Bahçeli'den Vural'a: Sen Kararını Çoktan VermiştinBahçeli'den Vural'a: Sen Kararını Çoktan VermiştinMHP'de Oktay Vural'ın sürpriz istifası siyasetin ana gündemi oldu. İstifa kararı sonrası Bahçeli'nin Vural'a "Sen zaten kararını çoktan vermiştin." dediği öğrenildi.
 • 14:02MHP'deki Görevinden İstifa Eden Oktay Vural da Artık MuhalifMHP'deki Görevinden İstifa Eden Oktay Vural da Artık MuhalifBahçeli'nin yaptığı açıklamalar sonrası sahip çıktığı, en yakınındaki isimlerden MHP Grup Başkan Vekili Vural, muhaliflerle birlikte hareket etmek üzere görevinden istifa etti.
 • 09:43Myp Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz'dan Meral Akşener'e Sert TepkiMyp Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz'dan Meral Akşener'e Sert TepkiMHP’deki kongre sürecini yakından takip eden eski genel başkan adaylarından Muhafazakar Yükseliş Parti (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, "Kurultay maksadı aşan hukuksuzluğa döndü.
 • 08:46MHP'de Neler Oluyor?MHP'de Neler Oluyor?Parti tüzüğünde 'devrim' niteliğinde değişiklikler yapan muhalifler, 10 Temmuz'da da MHP genel başkanlığında değişiklik hedefliyor.
 • 07:30Genel Merkezsiz KurultayGenel Merkezsiz KurultayGenel Merkez ile muhalifler arasında yaşanan hukuk savaşı ile Türkiye hukuk tarihine geçen Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Merkez'in katılmadığı kurultay ile de bir ilke imza attı. Büyük bir kargaşayla başlayan ve öyle devam eden kurultaya 662 delegenin katıldığı belirtildi. Delegeler tüzükte Olağanüstü kurultayda seçim yapılması dahil bir çok maddede değişikliğe imza attı.
 • 19:24Ümit Özdağ ve Sinan Oğan'ın AçıklamalarıÜmit Özdağ ve Sinan Oğan'ın AçıklamalarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Genel başkan adaylarından Meral Akşener'in diğer adayları kutlaması Genel başkan adaylarından Ümit Özdağ'ın açıklama Genel başkan adaylarından Sinan Oğan'ın açıklama ANKARA - ANKARA - MHP'de Çağrı Heyeti'nin topladığı 6. Olağanüstü Büyük Kongresi, Büyük Anadolu Oteli'nde sona erdi.
 • 18:59Koray Aydın'dan Akşener'e Koray Aydın'dan Akşener'e "Haberimiz Yoktu" SitemiMHP Genel Başkanı Adayı Koray Aydın, değişen tüzük maddelerinden hepsinden haberdar olmadıkları için Meral Akşener'e sitem etti, "Delege birlik istiyor" dedi.
 • 18:59MHP'de Çağrı Heyetinin Topladığı Olağanüstü KongreEski MHP Milletvekili Koray Aydın, "Tüzük maddelerini biz de burada gördük" dedi.
 • 17:07MHP'de Çağrı Heyeti'nin Topladığı Olağanüstü Kongre (16) - MHP'de Çağrı Heyeti'nin Topladığı Olağanüstü Kongre (16) - "Tek Liste" Sloganı Atan DelegelerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: MHP 6. Olağanüstü Büyük Kongre'den görüntü Meral Akşener'den görüntü Sinan oğa'dan görüntü Koray Aydın'dan görüntü Çağrı Türkeş'ten görüntü Delege üyeleri arasında gerginlik ANKARA - Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin görevlendirdiği Çağrı Heyeti'nin topladığı MHP 6. Olağanüstü Büyük Kongre için partililer, Akyurt ilçesindeki Büyük Anadolu Otel'de bir araya geldi.
 • 16:13MHP'de Çağrı Heyeti'nin Topladığı Olağanüstü Kongre (14) - DetaylarMHP'de Çağrı Heyeti'nin Topladığı Olağanüstü Kongre (14) - DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kongre salonundan görüntüler Açık oylama yapılmasına dair istekler Çağrı Türkeş'ten görüntü Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın'ın görüntüsü ANKARA - Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin görevlendirdiği Çağrı Heyeti'nin topladığı MHP 6. Olağanüstü Büyük Kongresi başladı.
 • 15:45MHP'de Çağrı Heyeti'nin Topladığı Olağanüstü KongreMHP'de Çağrı Heyeti'nin topladığı 6. Olağanüstü Büyük Kongre'de, Musavvat Dervişoğlu, divan başkanlığına seçildi.
 • 15:25MHP Çağrı Heyeti Başkanı Sağar AçıklamasıMHP Çağrı Heyeti Başkanı Sağar AçıklamasıMilliyetçi Hareket Partisi Çağrı Heyeti Başkanı Ali Sağar, "Kurultayımızın meşruiyeti Türk mahkemeleri tarafından tescil edilmiş ve onaylanmıştır.
 • 14:30MHP'de 752 Delegenin İmzası ile Tüzük Kurultayı BaşladıMHP'de 752 Delegenin İmzası ile Tüzük Kurultayı BaşladıÇağrı Heyeti'nin, 752 delegenin noter huzurunda imza attığını açıklamasıyla birlikte MHP'de tüzük kurultayı resmen başladı. Bahçeli ise gelişmeleri Genel Merkez'den takip ediyor.
 • 13:10MHP Kurultayında İlginç Anlar! Yaşlı Gazi Akşener'in Önüne OturduMHP Kurultayında İlginç Anlar! Yaşlı Gazi Akşener'in Önüne OturduMHP kurultayında gazi olduğu tahmin edilen yaşlı bir MHP'li Meral Akşener'in önüne oturdu. Olay karşısında şaşıran Akşener, yaşlı adama yer vermek istedi.
 • 12:48MHP 6. Olağanüstü Büyük Kurultayı (6) - GirişlerMHP 6. Olağanüstü Büyük Kurultayı (6) - GirişlerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: MHP 6. Olağanüstü Büyük Kurultayı Salona gelen Ümit Özdağ Salona girmek için gelen Sinan Oğan ve Çağrı Türkeş Salona girmek için gelen Koray Aydın Salona girmek için gelen Meral Akşener ANKARA - Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin görevlendirdiği Çağrı Heyeti, MHP 6. Olağanüstü Büyük Kurultayını Büyük Anadolu Otel'de topluyor.
 • 11:15Korumalar ile Basın Tartışmasını Akşener BitirdiKorumalar ile Basın Tartışmasını Akşener BitirdiMHP Tüzük Kurultayının yapılacağı salonda Başkan Adayı Meral Akşener'in korumaları ile basın mensupları tartıştı. Tartışma, Akşener'in araya girmesiyle son buldu.
 • 10:05MHP'de Kurultay Heyecanı! Gerekli İmzalar ToplandıMHP'de Kurultay Heyecanı! Gerekli İmzalar ToplandıMHP kurultayında tüzük değişikliği için belirlenen delege sayısında çoğunluğa ulaşıldı. Çağrı Heyeti, "752 delege noter huzurunda imza attı. 50 delege de sırada bekliyor" dedi.
 • 08:14Muhalifler Akşener'e Karşı Güç Birliği YaptıMuhalifler Akşener'e Karşı Güç Birliği YaptıMHP'de kurultaya saatler kala muhalif isimler Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan, Meral Akşener'e karşı güç birliği oluşturdu. Üç isim de Akşener'in tek başına hareket etmesinden rahatsız.
 • 13:10Ahmet Reyiz Yılmaz: Ahmet Reyiz Yılmaz: "Bahçeli'nin Meral Akşener Konusundaki Tavrı Son Derece Haklı ve İsabetlidir"Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye destek vererek, “Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener konusundaki tavrı son derece haklı ve isabetlidir" dedi.
 • 17:44Akşener: Kongremiz 'Korsan' Değil Hukuka UygundurAkşener: Kongremiz 'Korsan' Değil Hukuka UygundurMHP'li Akşener, pazar günü düzenlenecek olan MHP Kurultayı'nın "Zorunlu ve hukuka uygun" olduğunu belirterek "aksini uygulamak isteyenler yargılanacaktır" dedi.
 • 17:33Eski MHP Milletvekili Akşener AçıklamasıEski MHP Milletvekili Meral Akşener, genel merkezin hakkında disiplin işlemi başlatacağı iddialarıyla ilgili, "Olabilir. Arkadaşlarım o konuda karar verecekler.
 • 16:57MHP Genel Başkan Adayı Akşener'dan Kurultay AçıklamasıMHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, “Çağrı Heyeti’nin mahkeme kararı ile bu ayın 19’undaki tüzük kongresini yapması mecburidir ve meşrudur, hukuka uygundur ve mahkemenin kararına uymaktır” dedi.
 • 16:22Akşener: Kurultay Tartışmaya Açık DeğilMHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, 19 Haziran'da yapılacak olan tüzük kurultayının tartışmaya açık olmadığını belirterek, "Tüzük değişecek ve üst kurul delegeleri seçimli kongre kararı alacak" dedi.
 • 16:14Eski MHP Milletvekili Akşener AçıklamasıEski MHP Milletvekili Meral Akşener, "Kurultayımız herhangi bir tartışmaya açık olmaktan çıkmıştır.
 • 15:25MHP'li Akşener: 19 Haziran'daki Kongremiz 'Korsan Kongre' Değil Meşru, Zorunlu, Hukuka UygundurMhp Genel Başkanı adayı Meral Akşener, çağrı heyeti tarafından Pazar günü düzenlenecek olan MHP Kurultayı'na ilişkin basın açıklaması yaptı.
 • 14:20Akşener: 19'unda Kurultayı Hep Birlikte İcra EdeceğizAkşener: 19'unda Kurultayı Hep Birlikte İcra EdeceğizMHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener düzenlediği basın toplantısında, tartışma yaratan tüzük kurultayının 19 Haziran'da yapılacağını söyledi.
 • 10:27MHP'nin Kurultay ve Kayyum SüreciMHP'deki tartışmalı kurultay süreci, muhalif il başkanlarının partinin olağanüstü kurultaya götürülmesine karar verilmesi için 15 Ocak'ta parti genel merkezine başvurmasıyla başladı.
 • 07:49Meral Akşener'in İftarında Grup Yorum ŞarkısıMeral Akşener'in İftarında Grup Yorum ŞarkısıMHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, MHP'lilerle iftar yemeğinde buluştu. Yemekte Grup Yorum'un bir şarkısı çalındı ama, kimse fark etmedi.
 • 01:28Akşener: Akşener: "19 Haziran'daki Kongre Meşrudur, Hukukidir, Zorunludur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ATO Congresium'daki iftar programından görüntü İlahi grubunun dinletisi KAtılımcı detayları MHP Genel Başkan adayı ve eski milletvekili Meral Akşener'in karşılanması ve partililerle kucaklaşması -Kur'an-ı Kerim okunması Akşener'in baçörtüsü ile Kur'an-ı Kerim dinlemesi Dua yapılması Akşener'in konuşması MHP'li Akşener delegelere iftar verdi -MHP Genel Başkan adayı Akşener: "Yargıtayın verdiği kesin karardan sonra 19 Haziran'daki kongre meşrudur, hukukidir, zorunludur" -"Havuzun muhteremleri, biz birbirimizi daha eskiden tanırız, düdükler çaldığında, ışıklar açık kaldığında nerelere saklandığınızı ben biliyorum.
 • 01:19Akşener: Akşener: "Demirden Korksaydık O Trene Binmezdik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: MHP Genel Başkan adayı ve eski milletvekili Meral Akşener'in konuşması Konuşmanın bitmesi Akşener'in vatandaşlarla fotoğraf çekinmesi MHP'li Akşener delegelere iftar verdi -MHP Genel Başkan adayı Akşener: "Yargıtayın verdiği kesin karardan sonra 19 Haziran'daki kongre meşrudur, hukukidir, zorunludur" -"Havuzun muhteremleri, biz birbirimizi daha eskiden tanırız, düdükler çaldığında, ışıklar açık kaldığında nerelere saklandığınızı ben biliyorum.
 • 00:08Meral Akşener, Partililerle İftar Yemeğinde Bir Araya GeldiMeral Akşener, Partililerle İftar Yemeğinde Bir Araya GeldiMHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, MHP’nin olağanüstü kongre süreci ile ilgili “19 Haziran’daki kongre meşrudur, hukukidir, zorunludur.
 • 00:06Akşener: 9 Haziran'a Gitmeyin 10 Temmuz'a Gelin Demek Hukuki DeğildirMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, "19 Haziran'daki kongre meşrudur, zorunludur, hukukidir.
 • 23:15MHP'li Akşener Delegelere İftar VerdiMHP Genel Başkan adayı ve eski milletvekili Meral Akşener, "Yargıtayın verdiği kesin karardan sonra 19 Haziran'daki kongre meşrudur, hukukidir, zorunludur.
 • 13:24Meral Akşener Şehidin Babasına Sarılarak AğladıMeral Akşener Şehidin Babasına Sarılarak AğladıMHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, Midyat'ta şehit olan polis Nefise Özsoy'un Edirne'deki cenaze töreninde şehidin babasına sarılarak gözyaşı döktü.
 • 14:26Düzce'de Görevden Alınan MHP İl Başkanı'ndan Akşener'e Destek AçıklamasıDüzce'de Görevden Alınan MHP İl Başkanı'ndan Akşener'e Destek AçıklamasıMhp Genel Merkezi tarafından 3 gün önce görevden alınan Düzce eski İl Başkanı Onur Özen ve yönetim kurulu üyeleri, basın toplantısı yaparak MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'e destek vereceklerini açıkladı.
 • 22:44Gaziantep - Meral Akşener: Annem 'Kızım Traktör Gibidir' DerdiGaziantep - Meral Akşener: Annem 'Kızım Traktör Gibidir' DerdiMeral Akşener: Annem 'kızım traktör gibidir' derdiMHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, Gaziantep'te gördüğü yoğun ilgi üzerine annesinin kendisiyle ilgili bir sözünü partililerle paylaşarak, "Rahmetli anacığım bana 'Benim kızım zor karar verir, ama traktör gibidir, zor ısınır sonra da durmaz' derdi.
 • 21:56Meral Akşener: Annem 'Kızım Traktör Gibidir' DerdiMeral Akşener: Annem 'Kızım Traktör Gibidir' DerdiMhp Genel Başkan adayı Meral Akşener, Gaziantep'te gördüğü yoğun ilgi üzerine annesinin kendisiyle ilgili bir sözünü partililerle paylaşarak, "Rahmetli anacığım bana 'Benim kızım zor karar verir, ama traktör gibidir, zor ısınır sonra da durmaz' derdi.
 • 21:21Meral Akşener Gaziantep'teMeral Akşener Gaziantep'teMHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener Gaziantepliler buluştu.
 • 21:00Eski MHP Milletvekili AkşenerEski MHP Milletvekili AkşenerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meral Akşener'in salona girmesi - Protokolden görüntüler - Salondan görüntüler - Akşener'in açıklamaları Eski MHP milletvekili Akşener: "Ben tarihçiyim, Almanya ve Avrupa tarihi konusunda en ağır şeyleri burada söyleyebilirim. İnsanları yaktıklarını, insandan oluşan hayvanat bahçesi açtıklarını, kendilerini üst sınıf görürken diğer tüm insanları aşağılık gördüklerini ve başka milletleri düşman ilan ettiklerini söyleyebilirim. Ama bunun bize ne faydası var. Almanya'da, orada yaşayan Türkler harekete geçirilmeliydi, Almanya parlementosunun başına o gök kubbe indirilmeliydi" "Allah izin verir ve siz destek olursanız, samimi söylüyorum terörün belini 6 ayda kıracağım" Eski MHP milletvekili Meral Akşener, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararına yönelik, "Ben tarihçiyim, Almanya ve Avrupa tarihi konusunda en ağır şeyleri burada söyleyebilirim. İnsanları yaktıklarını, insandan oluşan hayvanat bahçesi açtıklarını, kendilerini üst sınıf görürken diğer tüm insanları aşağılık gördüklerini ve başka milletleri düşman ilan ettiklerini söyleyebilirim." dedi.
 • 20:36Eski MHP Milletvekili Akşener AçıklamasıEski MHP milletvekili Meral Akşener, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararına yönelik, "Ben tarihçiyim, Almanya ve Avrupa tarihi konusunda en ağır şeyleri burada söyleyebilirim. İnsanları yaktıklarını, insandan oluşan hayvanat bahçesi açtıklarını, kendilerini üst sınıf görürken diğer tüm insanları aşağılık gördüklerini ve başka milletleri düşman ilan ettiklerini söyleyebilirim." dedi.
 • 00:18Eski MHP Milletvekili AkşenerEski MHP Milletvekili AkşenerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Salondan detay görüntüler --Meral Akşener için hazırlanan pankart ve dövizlerden görüntüler -Akşener'in salona gelişi vatandaşları selamlaması -Akşener'in konuşması Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "Türkiye'de 19 Haziran'dan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
 • 23:15Eski MHP Milletvekili Akşener AçıklamasıEski MHP Milletvekili Meral Akşener, "Türkiye'de 19 Haziran'dan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
 • 22:01Meral Akşener Kayseri'deMeral Akşener Kayseri'deMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, 15 Mayıs tarihinin Türk tarihine altın harflerle yazıldığını söyleyerek, “Bu ülkeyi yönetmeye sahip en donanımlı partiyiz” dedi.