SON DAKİKA MİDYAT HABERLERİ

Son Dakika Midyat Haberleri

 • 15:49Hdp'li Doğan Madımak'ın 'Utanç Müzesi' Olması Benzer Katliamları EngelleyecektirHdp'li Doğan Madımak'ın 'Utanç Müzesi' Olması Benzer Katliamları EngelleyecektirHdp'li Doğan Madımak'ın 'Utanç Müzesi' olması benzer katliamları engelleyecektirHDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, 37 kişinin hayatını kaybettiği Madımak Oteli'nin 'İnsanlık ve Utanç Müzesi' olması gerektiğini dile getirerek, Madımak'ın utanç müzesine dönüştürülmesi bir daha benzer katliamları da engelleyecektir.
 • 15:41CHP Hatay Milletvekili Dudu AçıklamasıCHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, "OYAK'ın başına ilk kez bürokrasiden gelen birisi getirilmiştir.
 • 13:38Kurtulmuş: İsrail 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya GelinmiştirBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İsrail ile ilişkilerin normalleşme süreciyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün saat 13.00'te düzenleyeceği basın toplantısında açıklamalarda bulunacağını duyurarak, "Herhalde Türkiye'de gündemi belirleyecek konulardan birisi İsrail'le ilişkilerimizin normalleşme sürecinde gelinen noktadır.
 • 12:56Kurtulmuş'tan 'İsrail'le Anlaşma' Açıklaması 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya...Kurtulmuş'tan 'İsrail'le Anlaşma' Açıklaması 26 Haziran'daki Görüşmede Belli Bir Noktaya...Kurtulmuş'tan 'İsrail'le anlaşma' açıklaması 26 Haziran'daki görüşmede belli bir noktaya gelinmiştirİKİ BAŞBAKANDAN 'EŞ ZAMANLI' AÇIKLAMA'BİZ BUNLARIN SIRTINI SIVAZLIYORUZ' DERLERSE YAPILAN MÜZAKERELERE SIĞMAZPKK TERÖRÜNÜN UZANTILARI AVRUPA ÜLKELERİNİ DE ETKİ ALTINA ALIRKİMSE TÜRKİYE'NİN TERÖRLE MÜCADELEDEN VAZGEÇMESİNİ İSTEYEMEZBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, İsrail ile ilişkilerin normalleşme süreciyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım'ın bugün saat 13.00'te düzenleyeceği basın toplantısında açıklamalarda bulunacağını duyurarak, Herhalde Türkiye'de gündemi belirleyecek konulardan birisi İsrail'le ilişkilerimizin normalleşme sürecinde gelinen noktadır.
 • 12:23"Erciş ve Midyat İl mi Oluyor?" Haberine Kurtulmuş'tan YalanlamaNuman Kurtulmuş, Erciş ve Midyat'ın il olacağı yönündeki haberlerle ilgili, "Böyle bir konu gündeme gelmedi. Bir gazetedeki açıklamayı esas alarak fikir beyan edemeyiz." dedi.
 • 11:27Kurtulmuş Açıkladı! İsrail'le Anlaşma Saat 13.00'te Dünyaya DuyurulacakKurtulmuş Açıkladı! İsrail'le Anlaşma Saat 13.00'te Dünyaya DuyurulacakHükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde 26 Haziran'da belli noktaya gelindi, bu gelinen nokta bugün saat 13.00'te dünyaya duyurulacak" dedi.
 • 23:56Mardin'in Midyat ve Van'ın Erciş İlçeleri İl OluyorMardin'in Midyat ve Van'ın Erciş İlçeleri İl OluyorHükümetin, Mardin'in Midyat ve Van'ın Erciş ilçelerini il yapmayı planladığı ve bu kapsamda harekete geçeceği öğrenildi.
 • 16:16Terör Mağduru Ailelere YardımTerör Mağduru Ailelere YardımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz ile röportaj TIR'dan indirilen malzemelerden detay görüntüler Bir aileye yardım edilmesi Terör mağduru ailelere yardım Deniz Feneri Derneğinin, Sur ilçesindeki terör mağduru 600 aileye dağıtılmak üzere gönderdiği gıda yardımı, sivil toplum kuruluşlarına teslim edildi Deniz Feneri Derneğinin, Sur ilçesindeki terör mağduru vatandaşlara dağıtılmak üzere gönderdiği gıda malzemeleri sivil toplum kuruluşlarına teslim edildi.
 • 15:36Terör Mağduru Ailelere YardımDeniz Feneri Derneğinin, Sur ilçesindeki terör mağduru vatandaşlara dağıtılmak üzere gönderdiği gıda malzemeleri sivil toplum kuruluşlarına teslim edildi.
 • 15:29Deniz Feneri'nden Terör Mağduru Ailelere DestekDeniz Feneri'nden Terör Mağduru Ailelere DestekDeniz Feneri Derneği tarafından terör mağduru ailelere yardım etmek amacıyla organize edilen İnsani Yardım TIR’ı Diyarbakır’a sabah saatlerinde geldi.
 • 12:51Şehit Kızımın Acısı Sürekli İçimde"Mardin'in Midyat ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Şerife Özden Kalmış'ın babası İbrahim Sütçü, Ramazan Bayramı'na kızının özlemiyle girecek olmanın üzüntüsünü yaşıyor.
 • 15:15Mardin Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMardin Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğizMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, PKK'ya yönelik şu anda büyük bir mücadele verildiğini belirterek, "Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız. Türkiye'nin tek çıkar yolu birliği ve beraberliğidir, kardeşliğidir.
 • 14:38Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, PKK'ya yönelik şu anda büyük bir mücadele verildiğini belirterek, "Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız. Türkiye'nin tek çıkar yolu birliği ve beraberliğidir, kardeşliğidir.
 • 12:06Ömerli'deki Terör Saldırısına Mardinlilerden TepkiMardin'in Ömerli ilçesinde esnaf ve vatandaşlar, PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla İlçe Jandarma Komutanlığına düzenlenen saldırıya tepki gösterdi.
 • 11:51Bem-bır-sen Yetimlerle İftarda BuluştuBem-bır-sen Yetimlerle İftarda BuluştuMemur-Sen ve Bem-Bir-Sen tarafından Gaziantepli yetimler için iftar yemeği düzenlenirken, yemekte 112 yetim çocuğa giyim yardımı yapıldı.
 • 16:38Memur-sen'den Bin Aileye Gıda YardımıMemur-sen'den Bin Aileye Gıda YardımıMemur-Sen ve İHH iş birliği ile Gaziantep’teki Suriyeli, terör mağduru aileler ve Filistinli ailelere bin koli gıda yardımı dağıtıldı.
 • 16:03Ömerli'deki Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör SaldırısıMardin'in Ömerli ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla İlçe Jandarma Komutanlığına düzenlenen saldırı protesto edildi.
 • 15:07Eğitim Bir-sen'den Terör Mağduru Bin 200 Cizreli Aileye Gıda YardımıEğitim Bir-sen'den Terör Mağduru Bin 200 Cizreli Aileye Gıda YardımıMemur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası’ndan (Eğitim-Bir-Sen) terör mağduru bin 200 Cizreli aileye gıda yardımı yapıldı.
 • 14:40AK Parti Kocaeli Heyetinden Mardin'e Kardeşlik ÇıkarmasıAK Parti Kocaeli Heyetinden Mardin'e Kardeşlik ÇıkarmasıAK Parti Genel Merkezi tarafından Mardin ile 'Kardeş Şehir' ilan edilen Kocaeli'nden AK Parti Teşkilatı üyeleri bir ziyaret gerçekleştirecek.
 • 13:27Ömerli'deki Saldırının Şiddeti Gün Aydınlanınca Ortaya ÇıktıÖmerli'deki Saldırının Şiddeti Gün Aydınlanınca Ortaya ÇıktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Saldırıdan hasar alan ev ve iş yerlerinden görüntüler Patlamanın etkisiyle yaralanan vatandaşların görüntüsü Saldırıda yaralanan Habip Sarıgül ile röportaj Beşir Temiz ile röportaj Ömerli'deki jandarma komutanlığına bombalı araçla terör saldırısı Mardin'in Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen, 1 kişinin hayatını kaybettiği, askerlerin de bulunduğu 16 kişinin yaralandığı saldırının şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı Çok sayıda ev ile yolda büyük hasara neden saldırı nedeniyle çalışmaların sürdüğü Ömerli- Midyat karayolunda dünden bu yana ulaşım sağlanamıyoralı Saldırının ardından ilçedeki vatandaşların yardım amacıyla jandarma binasına koştuğu öğrenildi Habip Sarıgül: "Patlama sonrası hemen karakola koştuk yardım için.
 • 12:57Kızıltepe'de 22 Kişinin Öldürülmesi DavasıMardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 yıllarında 22 kişinin öldürülmesine ilişkin, aralarında dönemin Diyarbakır Jandarma Komutanı Albay Eşref Hatipoğlu ve Kızıltepe Jandarma Komutan Vekili Hasan Atilla Uğur'un da yer aldığı 4'ü asker 9 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 12:26Ömerli'deki Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör SaldırısıMardin'de Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırının şiddeti ve etkisi gün aydınlanınca ortaya çıktı.
 • 11:35Memur-sen'den, Terör Mağduru Ailelere Gıda YardımıMemur-sen'den, Terör Mağduru Ailelere Gıda YardımıMemur-Sen tarafından Ramazan ayı boyunca yürütülecek yardım kampanyası kapsamında Mardin’e giden Memur-Sen heyeti, terör mağduru ailelere gıda yardımı yaptı.
 • 09:35Patlamanın İzleri Gün Ağarınca Ortaya ÇıktıPatlamanın İzleri Gün Ağarınca Ortaya ÇıktıMardin'in Ömerli ilçesinde bulunan jandarma karakoluna teröristler tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırının izleri sabah ortaya çıktı.
 • 00:19Ömerli'deki Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör SaldırısıMardin'in Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, aralarında askerlerinde bulunduğu 16 kişi yaralandı.
 • 22:29Güncelleme - Ömerli'de Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör SaldırısıMardin'in Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 3'ü asker 12 kişi yaralandı.
 • 22:26Ömerli'de Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör Saldırısı (2)Ömerli'de Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör Saldırısı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı Acil servis Ömerli'de jandarma komutanlığına bombalı araçla terör saldırısı Mardin'in Ömerli ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 2'si asker 3 kişi yaralandı Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı Mardin'in Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 2'si asker 3 kişi yaralandı.
 • 22:19Ömerli'deki Saldırıda Yaralı Sayısı 12'ye YükseldiMardin'in Ömerli İlçe Komutanlığı'na bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda 3'ü asker 12 kişi yaralandı.
 • 22:07Memur-Sen ile Deniz Feneri Derneği'nden Terör Mağdurlarına YardımMemur-Sen ile Deniz Feneri Derneği'nden Terör Mağdurlarına YardımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ziyaretlerden görüntüler Yardımların dağıtılması görüntüleri - Memur-Sen heyeti ile Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Karayılan, Midyat'ta yetkililere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu Heyet, terör mağdurlarına verilmek üzere bir tır gıda ve yardım paketini, ilçe temsilciliğine teslim etti Memur-Sen heyeti ile Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan, PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırı dolayısıyla, Mardin'in Midyat ilçesinde yetkililere geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.
 • 21:49Ömerli'de Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör SaldırısıÖmerli'de Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör SaldırısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Olay yerinden görüntüler - Mardin'in Ömerli ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 2'si asker 3 kişi yaralandı Yaralılar ambulanslarla hastanelere kaldırıldı Mardin'in Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 2'si asker 3 kişi yaralandı.
 • 21:31Ömerli'de Jandarma Komutanlığına Bombalı Araçla Terör SaldırısıMardin'in Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığına PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 2'si asker 3 kişi yaralandı.
 • 19:58Mardin'de Terör Mağdurlarına YardımMemur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen ailesi olarak Türkiye genelin yaptıkları bütün iftarları iptal ettiklerini belirterek, "İftarlara harcayacağımız parayı bu bölgede mağdur olmuş, evlerini terk etmek zorunda kalmış insanlara birer yardım kolisi olarak gönderme kararı aldık.
 • 19:50Midyat'taki Terör SaldırısıMemur-Sen heyeti ile Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan, PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırı dolayısıyla, Mardin'in Midyat ilçesinde yetkililere geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.
 • 17:09Adına Bankadan Para Çekilen Vatandaş Dolandırıldığını İddia EttiBatmanda ikamet eden ve 10 kişilik ailesinin geçimini zor sağlayan vatandaşın adına onbinlerce TL para çekildi.
 • 17:52Dedaş'ın, Mültecilere Yönelik Yardım Çalışmaları SürüyorDedaş'ın, Mültecilere Yönelik Yardım Çalışmaları SürüyorDicle Elektrik Dağıtım (DEDAŞ) ülkelerindeki iç savaş sebebiyle Türkiye'ye sığınan mültecilere yönelik yardım çalışmalarını sürdürüyor.
 • 17:48Mülteci Dostu Dicle ElektrikMülteci Dostu Dicle ElektrikSosyal sorumluluk çalışmalarına ara vermeksizin devam eden Dicle Elektrik Dağıtım, şefkat elini Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Batman’daki mültecilere de uzattı.
 • 11:17Kağıt Telkari"Den Tablolar YapıyorBalıkesirli anaokulu öğretmeni, Avrupa'da geçmişi 15'inci yüzyıla dayanan ve büyük sabır gerektiren "Kağıt kıvırma sanatı" (Quilling) ile birbirinden ilginç tablolar yapıyor.
 • 02:04Genel Başkan YalçınGenel Başkan YalçınGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın Öncüpınar Konteyner Kentteki el sanatları kurslarını gezmesi Şehit ailelerin verilen iftar yemeği Yalçın'ın konuşması Yalçın'ın şehit yakınları çocuklarla fotoğraf çektirmesi - Genel Başkan Yalçın: "Kilis dünyada insanlık onurunu kurtaran bir şehir. Kendi nüfusundan fazla kardeşini bağrına basan, ekmeğini onlarla paylaşan ve bereketi ortaya çıkaran bir şehir" Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kilis dünyada insanlık onurunu kurtaran bir şehir. Kendi nüfusundan fazla kardeşini bağrına basan, ekmeğini onlarla paylaşan ve bereketi ortaya çıkaran bir şehir." dedi.
 • 23:29Memur-Sen Heyeti Kilis'teMemur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kilis dünyada insanlık onurunu kurtaran bir şehir. Kendi nüfusundan fazla kardeşini bağrına basan, ekmeğini onlarla paylaşan ve bereketi ortaya çıkaran bir şehir." dedi.
 • 17:36Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın AçıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Dünyanın neresinde bir sıkıntı varsa insan olarak Müslüman olarak oradaki sıkıntılara duyarsız kalmıyor ve ekmeğimizi paylaşıyoruz.
 • 16:34Dika'dan Aşı DeğerlendirmesiDika'dan Aşı DeğerlendirmesiDicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Mardin ve ilçelerinde 2 milyon civarında menengiç ve bıttım ağacı bulunduğunu belirterek, bu ağaçlara fıstık aşısı yapılması için geliştirilen projeleri destekleyeceklerini ifade etti.
 • 12:10Sevdalıları, Güvencinlere Çocukları Gibi BakıyorSevdalıları, Güvencinlere Çocukları Gibi BakıyorGüvercin tutkusunun giderek yaygınlaştığı günümüzde, apartman çatılarında güvercinler için özel bölümler oluşturulmaya başlandı.
 • 06:44Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih ErbakanErbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih ErbakanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İftardan görüntüler, -Erbakan'ın konuşmaları Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan Bursa'da Erbakan: "Bütün dünyanın geleceği ve kaderi 5 tane güçlü ülkenin temsilcisinin insafına terk edilmiş.
 • 04:56Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan Bursa'daErbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Bütün dünyanın geleceği ve kaderi 5 tane güçlü ülkenin temsilcisinin insafına terk edilmiş.
 • 14:09Midyat'ta Karne HeyecanıMardin'in Midyat ilçesinde 27 bin 809 öğrenci karne aldı.
 • 13:02Mardin Belediyesi'nden 72 Bin Kişiye YardımMardin Belediyesi'nden 72 Bin Kişiye YardımMardin Büyükşehir Belediyesi, Nusaybin ilçesinden kentte göç eden 72 bin 245 kişiye gıda yardımında bulundu.
 • 23:45Midyat Belediye Başkanı Nasıroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaMidyat Belediye Başkanı Nasıroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
 • 23:45Midyat Belediye Başkanı Nasıroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaMidyat Belediye Başkanı Nasıroğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
 • 14:04Gap Gazeteciler Birliği'nde Yeni DönemGap Gazeteciler Birliği'nde Yeni DönemGAP Gazeteciler Birliği (GGB)’nin 5’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı Adıyaman’da gerçekleştirildi.
 • 13:32Şehit Annesi, Oğlunun Yanına Defnedildi (2)- YenidenŞehit Annesi, Oğlunun Yanına Defnedildi (2)- YenidenMardin'in Midyat İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru oğlu 27 yaşındaki Ökkeş Özdemir'i defnettikten 5 gün sonra geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 52 yaşındaki Meryem Özdemir, oğlunun yanında toprağa verildi.