SON DAKİKA MOLDOVA HABERLERİ

Son Dakika Moldova Haberleri

09:23
Hakkari'de Yabancı Öğrencilerin Kayak Keyfi Yüksekova Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde yürütülen "Sağlıklı Ye, Sağlıklı Yaşa" Projesi kapsamında ilçeye gelen Romanya ve Moldovalı öğrenciler, 2 bin 800 rakımlı kayak merkezinde kayak yapmanın tadını çıkardı.
Hakkari'de Yabancı Öğrencilerin Kayak Keyfi
17:38
Romanya ve Moldovalı Öğrencilerden Yüksekova Ziyaret Yüksekova Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Merkezince yürütülen "Sağlıklı Ye ve Sağlıklı Yaşa" Projesi kapsamında, Romanya ve Moldova'dan gelen 8 öğrenci, Yüksekova Belediye Başkanı Ruken Yetişkin'i ziyaret etti.
14:00
Yerli Otomobil Volkıcar, Otomotiv Devi İtalya'da Otomotiv sektöründe dünya devi olan ve önde gelen birçok otomobil markasına sahip İtalyanlar, bu kez Türk otomobili VOLKICAR'ı tercih etti.
Yerli Otomobil Volkıcar, Otomotiv Devi İtalya'da
14:43
Türkiye'yi 36,8 Milyon Yabancı Ziyaret Etti Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin verilerine göre, Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısında yüzde 5,5 artış yaşandı.
Türkiye'yi 36,8 Milyon Yabancı Ziyaret Etti
19:48
Moldova'dan Kei Sekreteryası'na Ziyaret Moldova Dışişleri ve Avrupa Entegrasyonu Bakan Yardımcısı Ulianovschi: "Birinci önceliğimiz, Moldova ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve işbirliği konusu olacak.
14:23
İşkenceyi Önleme Komitesi Üye Ülkeleri Uyardı İşkenceyi Önleme Komitesi, işkence ve kötü muamele şikayetinde bulunan mahkum ve tutuklulara daha sonra baskı yapılmamasını istedi.
09:55
Fethiye'de 507 Çift Boşandı Fethiye’de bir önceki yıla göre boşanma ve yabancı uyruklu ölüm sayısı artarken evlenme, doğum ve ölüm rakamlarının azaldığı ortaya çıktı.
Fethiye'de 507 Çift Boşandı
16:43
"Ruble'nin Değer Kaybetmesi 9 Ülkenin Ekonomisini Tehdit Ediyor" Rusya'da rublenin değer kaybetmesinin, halkın döviz alım satımına bağlı olan 9 ülkenin ekonomisini tehdit ettiği savunuldu.
'Ruble'nin Değer Kaybetmesi 9 Ülkenin Ekonomisini Tehdit Ediyor'
14:55
Başkanlar Tika, Anıtkabir ve Gökçek'i Ziyaret Ettiler Moldova Cumhuriyeti Gök oğuz Yeri Özerk Bölgesinden Belediye Başkanları ile Belediye temsilcilerinden oluşan heyet, TİKA, Anıtkabir ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i ziyaret etti.
Başkanlar Tika, Anıtkabir ve Gökçek'i Ziyaret Ettiler
11:36
Kaman Cevizi Dondu, Piyasa İthal Cevize Kaldı Lezzeti ile ünlü Kaman cevizinden olumsuz hava koşullarına bağlı az verim alınması nedeniyle piyasada Amerika, Azerbaycan, İran ve Çin'den ithal edilen ceviz satılıyor Kaman Cevizi Üreticileri Kooperatifi Başkanı Göçmen: "Piyasada satılan cevizlerin büyük bölümü iki, üç yıl önceden ülkemize getirilen ithal cevizlerdir.
18:01
Başkan Toçoğlu: "Kardeş Topraklar İçin Birlikte Çalışacağız" Gökoğuz Özerk Bölgesi belediye başkanları ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Ülkenizde yakın ilişki içerisinde bulunduğumuz yetkililer ile kardeş belediyelerimiz arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımını daha fazla arttırmayı hedefliyoruz.
Başkan Toçoğlu: 'Kardeş Topraklar İçin Birlikte Çalışacağız'
10:27
Afrika Uluslar Kupası Rehberi: A Grubu Konuk yazarlarımızdan Sargın Tekşal, Afrika Uluslar Kupası A Grubu’nu mercek altına aldı.
18:32
Moldova Cumhuriyeti'nden Başkan Gökçek'e Ziyaret Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Türkiye’nin kent merkezi en yeşil olan şehri olan Ankara’da, Dünyanın en büyük Temaparkını yapıyoruz" dedi.
Moldova Cumhuriyeti'nden Başkan Gökçek'e Ziyaret
14:05
Edirne'de, Kaçak İlaç Ele Geçirildi Hamzabeyli Gümrük Kapısı'ndaki bir tırda, vücut geliştirmede kullanıldığı belirtilen 27 bin 880 kaçak ilaç bulundu.
10:37
27 Bin 880 Vücut Geliştirme Hapı Ele Geçirildi Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapmak isteyen bir tırda, vücut geliştirmede kullanılan 27 bin 880 hap ele geçirildi.
27 Bin 880 Vücut Geliştirme Hapı Ele Geçirildi
09:40
Hamzabeyli'de 27 Bin 880 Adet Kaçak İlaç Ele Geçirildi Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantısı Hamzabeyli Gümrük Sahasında bir TIR’da yapılan aramada, 27 bin 880 adet kaçak ilaç ele geçirildi.
Hamzabeyli'de 27 Bin 880 Adet Kaçak İlaç Ele Geçirildi
23:20
AB Komiseri Hahn, Gürcistan'da Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Avrupa Birliği Komiseri Johannes Hahn, Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili ile bir araya geldi.
18:03
Adana'da Fuhuş Operasyonu Adana'da fuhuş yaptığı ileri sürülen 2'si kadın 3 kişi yakalandı.
14:33
Aliağa'da 18 Yabancı Uyruklu Çift Nikâh Kıydırdı 2014 yılında 599 çift Aliağa Belediyesi evlendirme memurluğunun kıydığı nikâh ile dünya evine girdi.
Aliağa'da 18 Yabancı Uyruklu Çift Nikâh Kıydırdı
12:52
Adana Evli Çifte Grup Seks Tutuklaması Adana'da internet üzerinden 'çiftlere grup seks' çağrısı yapan 28 yaşındaki Fikret Şevşer, Moldova uyruklu resmi nikahlı eşi 27 yaşındaki Darja Marin ile birlikte tutuklandı.
Adana Evli Çifte Grup Seks Tutuklaması
12:12
Moldovalı Eşini Facebook'tan Pazarlayan Adama Polis Darbesi Adana’da bir şahsın Moldovalı eşi ve arkadaşıyla sosyal paylaşım sitesi üzerinden geceliği 2 bin 200 liraya grup seks yaptığını öğrenerek Facebook’ta pazarlık yaparak anlaşan polis, ikisi kadın 3 kişiye otel odasında suçüstü yaptı.
Moldovalı Eşini Facebook'tan Pazarlayan Adama Polis Darbesi
12:07
Moldovalı Eşini Facebook'tan Pazarlayan Adama Polis Darbesi Adana'da internet üzerinden 'çiftlere toplu ilişki' çağrısı yapan Fikret Ş., Moldova uyruklu resmi nikahlı eşi Darja M. ile birlikte tutuklandı.
Moldovalı Eşini Facebook'tan Pazarlayan Adama Polis Darbesi
11:25
Moldovalı Kadınların Fuhuşu Polise Takıldı Adana'da Fikret Ş.'nin Moldovalı eşi ve arkadaşıyla geceliği 2 bin 200 liraya grup seks yaptığını öğrenen polis, ikisi kadın 3 kişiyi otel odasında suçüstü yakaladı.
Moldovalı Kadınların Fuhuşu Polise Takıldı
17:15
Bulgaristan Başmüftüsü Aliş Bulgaristan Başmüftüsü Aliş: -"İslam'ı nasıl anlatacağız ve bu saldırılara nasıl karşı duracağız gibi bir derdimiz var. Bu sabah dahi Dobriç'te bir tekke camisinin duvarlarına haç çizilmiş.
Bulgaristan Başmüftüsü Aliş
17:15
Bulgaristan Başmüftüsü Aliş Açıklaması "İslam'ı nasıl anlatacağız ve bu saldırılara nasıl karşı duracağız gibi bir derdimiz var. Bu sabah dahi Dobriç'te bir tekke camisinin duvarlarına haç çizilmiş.
14:44
7. Büyükelçiler Konferansı Dışişleri Bakanlığı, 7. Büyükelçiler Konferansı sonuç bildirisini yayımladı.
12:58
Dışişleri Bakanlığı, 7. Büyükelçiler Konferansı Sonuç Bildirgesi'ni Yayınladı 7. Büyükelçiler Konferansı Sonuç Bildirgesi’nde, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yıldönümünde siyasetten ekonomiye ve kültüre kadar her alanda daha güçlü bir Türkiye yaratılması ülküsüne ulaşmak için dış politikada gerekli adımları atma iradesi vurgulanmıştır” denildi.
08:49
Milosevic İçin İki Ülke Birbirine Girdi Beşiktaş'ın Sırp kökenli İsveçli yıldızı Milosevic, milli takım tercihini değiştirebilme durumu olduğu için Sırbistan ile İsveç arasında savaş çıkardı.
Milosevic İçin İki Ülke Birbirine Girdi
20:16
Ukrayna'daki Gelişmeler Ukrayna'daki gelişmeler- Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics, Ukrayna'da temaslarda bulundu Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Ukraynalılar'ın Mayıs ayında yapılacak Riga Zirvesi'nin bir sonucu olarak AB'ye seyahat için vizesiz rejim uygulamasını umut ettiğini belirtti.
Ukrayna'daki Gelişmeler
18:55
Ukrayna'daki Gelişmeler Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics, Ukrayna'da temaslarda bulundu.
12:43
Fethiye'de Yapılan Yabancı Düğün Sayısında Düşüş Oldu Avrupa ülkelerinde etkili olan ekonomik kriz Türkiye'de yapılan yabancı düğünleri olumsuz etkiledi.
Fethiye'de Yapılan Yabancı Düğün Sayısında Düşüş Oldu
20:20
Rusya'ya Göçmen Akını Yüzde 70 Azaldı Rusya Federal Göçmen Servisi, yılın ilk haftasında göçmenlerin Rusya'ya gelişinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 civarında azaldığını açıkladı.
Rusya'ya Göçmen Akını Yüzde 70 Azaldı
19:32
Afganistan Tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın savaş ve mezhep çatışmalarının yaşandığı yerlerde daha faal olması, TİKA'nın da faaliyetlerini belli bölgelerde yoğunlaştırması gerektiğini söyledi HDP Grup Başkanvekili Baluken: "El Nusra ve IŞİD'in Suriye ve Irak'ta güçlenmesi, NATO.
01:25
Gökhan'dan Bir Altın, Bir Gümüş Kazan’da bugün başlayan Avrupa Halter Şampiyonası’nda erkekler 56 kiloda milli halterci Gökhan Kılıç koparmada Avrupa şampiyonu olurken, toplamda gümüş madalyayı boynuna astı.
Gökhan'dan Bir Altın, Bir Gümüş
16:58
İtalya, Hayalet Gemileri Engellemesi İçin Türkiye'ye Çağrıda Bulundu. Bir hafta içinde ard arda, 'hayalet gemiler' olarak adlandırılan iki ticari gemide, denizin ortasında aç ve susuz terk edilen yüzlerce göçmeni kurtaran İtalya'dan çarpıcı bir iddia geldi.
14:15
Ebes Ekonomistleri Lizbon'da Bir Araya Getirecek Her yıl İstanbul'da ve yurt dışında düzenlediği konferanslarda ekonomi ve finans dünyasının önde gelen temsilcilerini buluşturan Türkiye merkezli Eurasia Business and Economics Society Avrasya İşletme ve Ekonomi Birliği (EBES), bu yılki konferansını Lizbon'da düzenleyecek.
Ebes Ekonomistleri Lizbon'da Bir Araya Getirecek
09:39
Ekonomistler Lizbon'da Buluşuyor Uluslararası düşünce kuruluşu EBES, 51 ülkeden 628 civarında akademisyen, bankacı ve uzmanı Lizbon'da bir araya getiriyor.
08:42
Haftanın Tarihine Bakış Gazetecilerin haklarını ''fikir işçisi'' olarak düzenleyen 212 sayılı yasa, 10 Ocak 1961'de yürürlüğe girdi.
19:45
Kaçak Göçmen Taşıyan 'Hayalet Gemi' İtalya'ya Ulaştı Türkiye'den hareket ettiği öne sürülen Sierra-Leone bandıralı yük gemisi 359 Suriyeli kaçak göçmenle İtalya'nın Corigliano Calabro limanına ulaştı.
16:51
Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri-Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı, "19. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri"nin sahiplerini açıkladı-Ödüle layık görülenler arasında Türkiye'den sanatçı Cüneyt Arkın'ın yanı sıra Azerbaycan, Gagauz Yeri (Moldova), Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, KKTC, Macaristan ile Özbekistan'dan kişi, kurum ve kuruluşlar bulunuyor Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV), "19. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri"nin sahiplerini açıkladı.
Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri
16:51
Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı, "19. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri"nin sahiplerini açıkladı Ödüle layık görülenler arasında Türkiye'den sanatçı Cüneyt Arkın'ın yanı sıra Azerbaycan, Gagauz Yeri (Moldova), Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, KKTC, Macaristan ile Özbekistan'dan kişi, kurum ve kuruluşlar bulunuyor.
09:54
AB Dönem Başkanlığı Letonya'ya Geçiyor Letonya, Avrupa Birliği dönem başkanlığını İtalya'dan devralıyor.
AB Dönem Başkanlığı Letonya'ya Geçiyor
15:04
Korfu Adası Açıklarında Alarm Veren Gemi Gemideki 970 kaçak göçmenin kurtarıldığı açıklandı Donma tehlikesi geçiren en az 100 göçmen tedavi altına alındı.
13:52
Balkan Şampiyonu, Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü'nden Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü sporcularının, üç kategoride altın madalya kazandığı 15 Yaş altı Balkan Badminton Şampiyonası’nda Türkiye, şampiyonayı birinci sırada tamamladı.
12:34
Moldova Gemisi 700 Kaçak Göçmenle Kıyıya Çarpacakken Kontrol Altına Alındı İtalyan yetkililer, 700 kaçak göçmeni taşıyan Moldova bayraklı gemiyi dün gece kontrol altına aldı.
11:02
Korfu Adası Açıklarında Alarm Veren Gemi İtalyan yetkililer, gemiyi kontrol altına aldı Mürettebatın, rotasını kıyıya çarpmak üzere programladıktan sonra gemiyi terk ettiği belirlendi.
08:58
Kaçak Göçmen Taşıdığı İddia Edilen Kargo Gemisine Havadan Müdahale İtalyan sahil güvenlik polisi Yunanistan’dan İtalya’ya giden ve kaçak göçmen taşıdığı belirtilen seyir halindeki bir kargo gemisine müdahale etti.
Kaçak Göçmen Taşıdığı İddia Edilen Kargo Gemisine Havadan Müdahale
21:11
İtalyan Güçleri, Moldova Bayrakları Gemiye Çıkacak Yüzlerce kaçak göçmen taşıdığı öne sürülen Moldova bayraklı kargo gemisinin İtalya kıyılarına 30 kilometre mesafede olduğu bildirildi.
19:49
Yunanistan'ın Yardımını İstemeyen Gemi, İtalya'ya Yöneldi İyon Denizi'nde bir yolcunun acil yardım çağrısı yaptığı kargo gemisi, Yunan sahil güvenlik ekiplerinden yardım istemediğini belirterek İtalya'ya yöneldi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 18:54:57. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA MOLDOVA HABERLERİ
[Hata Bildir]