SON DAKİKA MOLDOVA HABERLERİ

Son Dakika Moldova Haberleri

 • 19:06Moldova'da Hükümet Karşıtı EylemlerMoldova'da Rus yanlısı muhalefetin organizasyonu ile hükümet binası önünde toplanan bir grup, eylem yaptı.
 • 15:30Uluslararası Öğrenci Sınavı'na Başvuruİstanbul Üniversitesinin (İÜ) 5 kıtada düzenlediği Uluslararası Öğrenci Sınavı'na (İÜYÖS) başvurular devam ediyor.
 • 14:31Moldova'da Rusya Yanlılarının EylemleriKİŞİNEV (AA) – Moldova'da Rusya yanlısı muhalefetin eylemleri sürüyor.
 • 11:36Zonguldak'ta Yabancısı Sayısı 3 Bin 19 OlduZonguldak'ta Yabancısı Sayısı 3 Bin 19 OlduTürkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK)’in yaptığı açıklamaya göre Zonguldak’ta ki yabancısı sayısı 3 bin 19 olarak açıklandı.
 • 13:40Turizmciden Vergi ve Sigorta Primi İndirimi TalebiTürkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a gönderilen mektupta turizm sektörü adına KDV ile sigorta primlerinde indirim, vergi ödemelerinde erteleme talep ediliyor.
 • 10:36Borsada Rayici Olmayan Yabancı Para Kurları BelirlendiMaliye Bakanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların, Vergi Usul Kanunu gereğince, 2015 yılı için yapılacak değerlemelerine esas olmak üzere kurlarını belirledi.
 • 18:53Bartın'da 655 Yabancı YaşıyorBartın'da 655 Yabancı YaşıyorTürkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü verilerine göre Bartın’da toplam 665 yabancı yaşıyor.
 • 14:59Analiz - Gagauz Yeri Yeni Kırım Olur Mu?Ukrayna'nın ardından Moldova üzerindeki baskılarını arttıran Moskova, bir taraftan Kişinev'de muhalefete destek verirken, diğer taraftan da Moldova içerisinde etkin olduğu alanları kullanıyor.
 • 16:50Psg'nin Rekor Yolculuğu Devam EdiyorFransa Birinci Futbol Ligi'nde (Ligue 1) Nantes'a ait yenilmezlik serisi rekorunu 33 maça çıkaran Paris Saint Germain (PSG), Avrupa liglerindeki rekorun sahibi Steaua Bükreş'i yakalaması için 73 karşılaşma boyunca sahadan mağlup ayrılmaması gerekiyor.
 • 14:54Moldova'daki Hükümet Karşıtı ProtestolarMoldova'da erken seçime gidilmesini isteyen muhalefet, hükümete yeni şartlarını sundu.
 • 18:09Tika'dan Yabancı Polislere Eğitim DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında 2015'te, 10'dan fazla ülkede polislere eğitim verdi.
 • 16:00Dost ve Kardeş Ülkelerin Polisine Eğitim Desteği Devam EdiyorDost ve Kardeş Ülkelerin Polisine Eğitim Desteği Devam EdiyorTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 2015 yılında gerçekleştirdiği uluslararası polis eğitimi işbirliği projeleriyle dünyanın dört bir yanından 639 polis için eğitim programı düzenledi.
 • 12:19Başbakan Davutoğlu'ndan Moldovalı Mevkidaşına TebrikKİŞİNEV (AA) – Moldova Başbakanı Pavel Filip, 20 Ocak'ta göreve gelmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan tebrik mesajı aldı.
 • 11:31Kadın Cinayeti ve Tecavüze Ceza İndirimi Yapılmayacak!Son 5 yılda ciddi oranda artan kadın cinayetleri ve cinsel taciz konusunda meclise kanun değişikliği teklifi sunuldu.
 • 17:15Eski Başbakan Filat Hastalandı, Davası ErtelendiEski Başbakan Filat Hastalandı, Davası ErtelendiMoldova Cumhuriyeti eski Başbakanı Vladimir Filat'ın davası rahatsızlığı nedeniyle görülemedi.
 • 15:28Hikmet Eren: Hikmet Eren: "Rus Halkı Putin'e Karşı Bir Devrim Yapabilir"Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uyguladığı politikalarla, hem bölgedeki siyasi istikrarı bozduğunu hem de ülkesini ekonomik olarak ciddi bir darboğaza sürüklediğini belirtti.
 • 14:29İhracat Taşımaları 2015'te Yüzde 4 Düştü"Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, "Son 1 yılda ihracatımızdaki yaklaşık yüzde 9'luk düşüşe paralel ihraç taşımalarımızda yüzde 4 civarında azalma kaydedildi" dedi.
 • 12:18Almanlar Türkiye'den VazgeçmiyorTürkiye'yi ziyaret eden Alman turist sayısı 2015'de, bir önceki yıla göre artarak 5 milyon 580 bin 792 olurken, Almanya son üç yılda, en fazla turist gönderen ülkeler listesinin başında yer aldı.
 • 10:29Türkiye'de En Fazla Iraklı YaşıyorTürkiye'de En Fazla Iraklı YaşıyorTürkiye İstatistik Kurumu, Türkiye'de tabiiyetine göre yabancı uyruklu sayısının 650 bin 308 kişi olduğunu açıkladı. Başı ise Iraklılar çekiyor.
 • 23:27Moldova Merkez Bankası Başkanı'nın Evine Bombalı SaldırıMoldova Merkez Bankası Başkanı Dorin Dragutanu'nun evine el bombası ile saldırı gerçekleştirildi.
 • 15:19Moldova'daki Hükümet Karşıtı ProtestolarKİŞİNEV (AA) – Moldova'da Parlamento'da erken seçimine gidilmesi ana talebiyle hükümet karşıtı protesto stratejisini belirlemeye çalışan muhalefet, yürüyüş ve gösterilerden yorulmaya başlayan halka bu kez "bekleme" çağrısında bulundu.
 • 10:32Türkiye, Tenis 12 Yaş Kış Kupası'nda Avrupa FinallerindeTürkiye, Tenis 12 Yaş Kış Kupası'nda Avrupa FinallerindeMersin’de yapılan 12 Yaş Bayanlar Kış Kupası Tenis Turnuvası’nda Türkiye, Ukrayna’nın ardından ikinci olarak Avrupa Kış Kupası Finalleri’ne gitmeye hak kazandı.
 • 12:41Avrupa Birliği'nden Üniversiteli Gençlere 81 Bin Euro DestekAvrupa Birliği'nden Üniversiteli Gençlere 81 Bin Euro DestekUludağ Üniversitesi Proje Atölyesi’nde gönüllü olarak çalışan gençlerin hazırladığı öğrenci değişimi konulu projeler, AB Bakanlığı’ndan 81 bin Euro’luk destek aldı.
 • 12:05AB Bakanlığı'ndan Uü'lü Gençlerin Projelerine 81 Bin Euro DestekAB Bakanlığı'ndan Uü'lü Gençlerin Projelerine 81 Bin Euro DestekBursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Proje Atölyesi’nde gönüllü olarak çalışan gençlerin hazırladığı öğrenci değişimi konulu iki proje AB Bakanlığı’ndan tam destek aldı.
 • 17:05Moldova'daki Siyasi KrizKİŞİNEV (AA) – Moldova'da 20 Ocak'ta Başbakan Pavel Filip liderliğinde kurulan hükümete karşı muhalefet parti liderlerinin yönettiği protestolara 4 günlük ara verildi.
 • 07:32'Hayalet' Gemilerle Göçmen Kaçakçılığı Yapan Örgüte Türk-Alman Darbesi'Hayalet' Gemilerle Göçmen Kaçakçılığı Yapan Örgüte Türk-Alman DarbesiTürk ve Alman polisi, Akdeniz'de hayalet gemileri kullanan göçmen kaçakçılığı şebekesini çökertti. Örgütün "Doktor" kod adlı lideri İstanbul'da yakalandı.
 • 22:56Moldova'daki Gerginlik - Muhalefet, Ortak Eylem Planı İçin Harekete GeçtiMoldova'daki Gerginlik - Muhalefet, Ortak Eylem Planı İçin Harekete GeçtiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Muhalefetteki Sosyalist Parti'nin lideri İgor Dodon'un açıklaması Parlamento ve Başbakanlığın önündeki çadırlar Jolly Alon Hoteli'nde 2'nci Sivil Forumu toplantısı için son hazırlıklar Muhalefet iderlerin konuşmaları Moldova'daki gerginlik Muhalefet, ortak eylem planı için harekete geçti Moldova'da 20 Ocak'ta kurulan hükümete istifa etmesi için tanınan sürenin dün dolmasının ardından muhalefet, talepleri konusunda ortak eylem planı için harekete geçti.
 • 16:22Moldova'daki GerginlikMoldova'da 20 Ocak'ta kurulan hükümete istifa etmesi için tanınan sürenin dün dolmasının ardından muhalefet, talepleri konusunda ortak eylem planı için harekete geçti.
 • 14:03Moldova'daki GerginlikMoldova'da 20 Ocak'ta kurulan hükümetin istifa etmesi için muhalefetin tanıdığı sürenin dün dolmasının ardından muhalefetteki Sosyalist Parti'nin lideri İgor Dodon, barışçıl protestoların süreceğini, hafta içinde hükümet binalarının abluka altına alınacağını söyledi.
 • 07:40Avrupa'nın Suç Merkezi Olmasını Engelleyen SELEC'i Bir Türk YönetiyorAvrupa'nın Suç Merkezi Olmasını Engelleyen SELEC'i Bir Türk YönetiyorSELEC'in genel koordinatörü Gürbüz Bahadır, Avrupa'nın suç merkezi olmasını engelleyen bir bariyer oluşturduklarını, bu kapsamda üye ülkelerin ortak operasyonları koordine ettiklerini anlattı.
 • 00:39Moldova'da Gergin BekleyişMoldova'da Gergin BekleyişGörüntü Dökümü: -Moldova başkenti Kişinev'in merkezi - Muhalefet temsilcilerinin konuşmaları - NP partisinin başkanı Renato Usatıy'ın konuşması Moldova'da gergin bekleyiş Moldova'da hükümetin istifa etmesi muhalefetin tanıdığı sürenin dolmasının ardından muhalif güçler, yeni gösterilerle ilgili kararlarını yarın açıklayacak.
 • 22:24Moldova'da Gergin BekleyişMoldova'da 20 Ocak'ta kurulan hükümetin istifa etmesi için muhalefetin tanıdığı sürenin dolmasının ardından muhalif güçler, eylemlerini sürdüreceklerini bildirdi.
 • 17:46Moldova'da Gergin BekleyişMoldova'da 20 Ocak'ta kurulan hükümetin istifa etmesi için muhalefetin tanıdığı süre dolarken, ülkede bundan sonra neler yaşanacağı merak konusu. Muhalefet güçlerinin Başbakan Pavel Filip'ten istifası için bugün yerel saatle 17.00'ye kadar tanıdığı süre sona ererken, başkent Kişinev'de henüz bir protesto hazırlığı görünmüyor.
 • 16:14Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da, Türkiye Anayasa Platformunca düzenlenen "Yeni Anayasa İçin Hep Birlikte" temalı programa katıldı.
 • 13:41NATO Raporunda Rusya'ya Yönelik Sert UyarılarNATO Raporunda Rusya'ya Yönelik Sert UyarılarNATO'nun yıllık raporunda, Türk hava sahasının ihlal edilmesine ve Rusya'nın uluslararası kuralları yok saydığına dair sert ifadeler yer aldı.
 • 12:10Moldova-Türkiye İlişkileriKİŞİNEV (AA) – Türkiye'nin Kişinev Büyükelçisi Mehmet Selim Kartal, son yıllarda Moldova'da yaşanan istikrarsızlıkların iki ülke arasındaki ilişkilerin ilerlemesine engel olduğunu söyledi.
 • 11:52Moldova'da Gergin BekleyişKİŞİNEV (AA) – İHVAN RADOYKOV- Moldova'da 20 Ocak'ta kurulan koalisyon hükümetinin istifa etmesi için muhalefetin verdiği süre bugün bitiyor.
 • 18:18Yolsuzluk Olayları, Kosova?nın Her Yanlı Gelişmesini Engellemektedir?Yolsuzluk Olayları, Kosova?nın Her Yanlı Gelişmesini Engellemektedir??Yolsuzluk olayları, Kosova'nın her yanlı gelişmesini engellemektedir?
 • 17:55Yolsuzluk Olayları, Kosova'nın Her Yanlı Gelişmesini EngellemektedirYolsuzluk Olayları, Kosova'nın Her Yanlı Gelişmesini Engellemektedir"Dha DIŞ HABER – Uluslararası Şeffaflık Örgütü tarafından hazırlanan 2015 Yolsuzluk Algılama endeksi raporunun yayınlanması ardından Kosova Demokratik Enstitüsü (KDİ) düzenlediği basın toplatısında, raporla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 16:49Serhat'ın Eurovısıon'da Yarışacağı Yarı Final Tarihi Belli OlduSerhat'ın Eurovısıon'da Yarışacağı Yarı Final Tarihi Belli OlduBaşka bir ülke adına Eurovision'da yarışacak ilk Türk sanatçı olan Serhat'ın yarı finalde sahneye çıkacağı tarih belli oldu.
 • 16:13Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15.00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı.
 • 13:58Analiz - Moldova'nın Gündemindeki Soru: Mamaliga Bu Sefer Patlar Mı?Sakin, kavga gürültü sevmeyen Moldovalılar için çok sık kullanılan bir deyim vardır: "Mamaliga patlamaz." Mamaliga, Moldovalıların mısır unundan yaptığı bir yemek.
 • 23:23Moldova Eski Başbakanı Hakim Karşısına ÇıktıMoldova Eski Başbakanı Hakim Karşısına ÇıktıMoldova eski Başbakanı Vladimir Filat, Kişinev Büyükhan Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı.
 • 17:12Romanya: Reformlar Konusunda Samimiyet Görürsek Moldova'ya Kredi VeririzRomanya: Reformlar Konusunda Samimiyet Görürsek Moldova'ya Kredi VeririzRomanya'yı ziyaret eden Moldova Başbakanı Pavel Filip, Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis tarafından kabul edildi.
 • 17:02Moldova Başbakanı Romanya'daRomanya'nın Moldova'ya, uygun şartlar sağlandığı takdirde ülkedeki ekonomik çöküşün engellenmesi için daha önceden söz verilen 150 milyon avro kredinin 60 milyon avroluk ilk taksidini vereceği bildirildi.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Kaymakamlar Toplantısı'nda konuştu.
 • 15:41Turizmin Yaraları, Yiyecek İçecek Fuarında SarılacakTurizmin Yaraları, Yiyecek İçecek Fuarında Sarılacak23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, 10-13 Şubat'ta Antalya'da EXPO Center'da gerçekleştirilecek.
 • 15:05Yenilikçi Ürünlerini İsmob'da Görücüye ÇıkardıYenilikçi Ürünlerini İsmob'da Görücüye ÇıkardıKanepeden modüler mobilya takımlarına, oturma gruplarından yatak, baza ve başlıklara kadar kendine özgü tasarımlarını 40’dan fazla ülkeye ihraç eden Yağmur Mobilya, Türkiye’nin en büyük mobilya fuarı olan İSMOB 2016’da Adana’yı temsil etti.
 • 12:54Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar AçıklamasıUlukışla Kaymakamı Ferhat Atar Açıklamasılukış Ula Kaymakamlığının tamamladığı projesi kapsamında 7 ülkeden gelen 35 yabancı öğrenci Müzik topluluğu tarafından Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsü sosyal medyada izlenme rekorları kırıyor.
 • 12:24Analiz - Moldova'daki Krizde "Putin Parmağı"Moldova'da milletvekili seçimleri öncesinde Rusya'nın desteğini alan ve "Rusya ile birlikte" sloganıyla yola çıkan Sosyalist Parti öncülüğünde geçen hafta başlayan hükümet karşıtı eylemler, hükümeti tehdit boyutuna ulaştı.