14:0900
SON DAKİKA OGÜN SAMAST HABERLERİ

Son Dakika Ogün Samast Haberleri


OGÜN SAMAST

Ogün Samast (d. 1990 Trabzon) 19 Ocak 2007 tarihinde, İstanbul'un Osmanbey semtinde Agos gazetesi binası önünde Ermeni asıllı gazeteci Hrant Dink'i Yasin Hayal'in azmettirmesiyle öldüren kişi.

Samast'ın ailesi Trabzon ilinin Düzköy ilçesindendir. Ebeveynleri birbirinden ayrı yaşıyorlardı.... Devamı

   

  Dink Davası Sanıkları, Örgüt Suçundan Yeniden Yargılanacak

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada, İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay’ın bozma kararına uyarak sanıkların örgüt suçlamasından yeniden yargılanmalarına karar verdi. (Dün 17:08)

   

  Dink Davası'nda "Suç Örgütü" Yargılaması Başladı

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin verilen kararın Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından, 18 sanığın yargılandığı davanın 9. duruşması görüldü. (Dün 17:02)

   

  Hrant Dink Cinayeti Davası

  Hrant Dink Cinayeti Davası

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin verilen kararın Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından 18 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi Yargıtay'ın bozma kararına uyan mahkeme heyeti, İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve Ogün Samast'ın "terör örgütü üyeliği" suçundan yargılandığı dava dosyası ile bu dava dosyasının birleştirilmesi talebini uygun buldu. (Dün 16:53)

   

  Dink Davasında 'Devlet Sırrı' Genelkurmay'a Sorulacak

  Hrant Dink cinayetinin faili Ogün Samast’ın yargılandığı davada TBMM’den gelen evrakların ‘devlet sırrı’ olup olmadığı sorulan MİT, cevap yazısında ‘Genelkurmay’a sorulması uygundur’ dedi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Güvenli ve Yasal Geçerli E-Saklama Hizmeti

  Kâğıt arşivler tarihte kalıyor (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Türkkep'ten Bir İlk!

  Saklama ile her türlü E-Belge, TÜRKKEP E-Saklama Hizmetleri kapsamında saklanabilecek. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ödül Töreni Ogün Samast'ları Teşvik Etmekten Başka Bir Şey Değildir"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Gazi Üniversitesi'nin son derece provokatif bir yarışma gerçekleştirdiğini belirterek, "Hrant Dink gibi halkların kardeşliği için, barış için mücadele etmiş ve bu uğurda katledilmiş bir değerin öldürüldüğü gün bir ödül töreni düzenlemek Ogün Samast'ları teşvik etmekten başka bir şey değildir. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hrant Dink Cinayeti Soruşturması

  Soruşturma kapsamında eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Akyürek'in "şüpheli" olarak ifadesinin alındığı öğrenildi. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Dünyanın sesten hızlı ilk yolcu uçakları olan “Concorde”un efsanesi çeyrek asırda sona erdi İstanbul’a 28 Ekim 1998’de tanıtım için inen Concorde, mehteranla karşılanmıştı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Ogün Samast'ın "Terör Örgütü Üyeliği" Davası

  Hrant Dink cinayetinin faili Samast'ın ''terör örgütüne üye olmak'' suçundan yargılanmasına devam edildi İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Dink cinayetine ilişkin TBMM ile paylaşılan belgelerin "devlet sırrı" olup olmadığı yönünde yazı gönderdiği ve "görüş bildirilmesinin mümkün olmadığı" yanıtını aldığı MİT Müsteşarlığı'na, "açık ve net olmalarına" dair yeni bir yazı gönderilmesine karar verdi. (27 Haziran 2014 Cuma )

   

  Mahkeme MİT'e Tekrar Sordu, Net Cevap İstedi

  Mahkeme MİT'e Tekrar Sordu, Net Cevap İstedi

  Hrant Dink'i öldürdüğü gerekçesiyle 22 yıl 10 ay hapis cezası alan Ogün Samast'ın "terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılandığı davada, MİT Müsteşarlığı'ndan mahkemenin sorusuna yanıt geldi. (27 Haziran 2014 Cuma )

   

  Mudanyalı Kahraman Şehit Şükrü Çavuş Anıldı

  Mudanyalı Kahraman Şehit Şükrü Çavuş Anıldı

  Bursa’nın Mudanya ilçesinde, İngilizlerin işgali sırasında ilk kurşunu atarak direnişi başlatan kahraman Şükrü Çavuş, şehit edilişinin 94. yılı dolayısıyla düzenlenen programda anıldı. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Mudanyalı Şükrü Çavuş Anıldı

  Mudanyalı Şükrü Çavuş Anıldı

  Bursa’nın Mudanya ilçesine 25 Haziran 1920 tarihinde çıkarma yapan İngiliz askerlerine karşı koyup, bir binbaşı, bir zabit ve 3 askeri öldürdükten sonra şehit düşen Şükrü Çavuş, şehit edilişinin 94. yılında anıtı başında anıldı. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Şükrüçavuş Mudanya'da Anıldı

  Mudanya'ya çıkarma yapan İngiliz askerlerine ateş edip bir binbaşı, bir zabit ve 3 askeri öldürdükten sonra şehit düşen Kahraman Şükrüçavuş, anıtı başında şehit edilişinin 94. yılında anıldı. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Kep İş Hayatına Önemli Avantajlar Sağlıyor

  TÜRKKEP Genel Müdürü Samast, "Dünyanın hiçbir yerinde normal elektronik posta ile haberleşme senet niteliğinde kesin delil niteliğinde kabul edilmezken, KEP’le yapılan haberleşmeler senet hükmünde kesin delil olarak kabul ediliyor" (10 Haziran 2014 Salı )

   

  İş Hayatına Önemli Avantajlar Sağlayan Kep Bu Kez Seminerde Anlatıldı

  İş Hayatına Önemli Avantajlar Sağlayan Kep Bu Kez Seminerde Anlatıldı

  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Kayıtlı Elektronik Posta Hizmetleri A.Ş. (TÜRKKEP) işbirliği ile KEP ve E-Fatura bilgilendirme semineri düzenledi. (10 Haziran 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 14:09:09. #1.12#