SON DAKİKA SABAH GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Sabah Gazetesi Haberleri

 • 12:11 Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na Dört Ödül Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na Dört Ödül Araştırma, röportaj, yazı dizisi-konu ve vaka-inceleme alt kategorilerinde haberler değerlendirildi.
 • 11:57 Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na Dört Ödül Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na Dört Ödül Türk Böbrek Vakfı'ndan Doğan Grubu'na dört ödülTürk Böbrek Vakfı tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen TBV 3. Medya Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
 • 09:03 Hakem Bülent Yıldırım'ın Raporu Ortaya Çıktı Hakem Bülent Yıldırım'ın Raporu Ortaya Çıktı Trabzonspor - Fenerbahçe maçının hakemi Bülent Yıldırım'ın raporu ortaya çıktı. Rapora göre tehlike bağıra bağıra "geliyorum" demiş.
 • 07:50 Bilim İnsanları Tedirgin! Tarihin En Sıcak Yazı Geliyor Bilim İnsanları Tedirgin! Tarihin En Sıcak Yazı Geliyor Dünya, 1800'lü yıllardan bu yana en sıcak yazını geçirecek. ABD'li bilim insanları, sıcaklık değerlerindeki bu ani ve büyük artışları küresel atmosfer olayı el Nino'ya bağlıyor.
 • 07:54 İşçi Olarak Çalıştığı Fabrika Kendisinin Çıktı İşçi Olarak Çalıştığı Fabrika Kendisinin Çıktı 11 yıl önce "İşe Giriş Belgesi" diye vekaletname imzalatılan çoban Mehmet Özcan'ın hayatı karardı. Kendi ismine fabrika açılan Özcan'a, 20 milyon liralık kredi ve vergi borcu çıktı.
 • 07:40 Emre Çolak, İddialara Sert Yanıt Verdi: İftira Emre Çolak, İddialara Sert Yanıt Verdi: İftira Galatasaraylı Emre Çolak, takım arkadaşlarına pas vermediği yönündeki iddialarla ilgili "Bunları söyleyenler önyargılarından arınıp maçı dikkatli izlesin." dedi.
 • 09:05 Resmi Gazete'de Yayımlandı, 5 Yılda Ödenmeyen Borçlar Silinecek! Resmi Gazete'de Yayımlandı, 5 Yılda Ödenmeyen Borçlar Silinecek! Şirketler ve borçlu vatandaşlar için avantajlı düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Kamu alacağı, vadesinden sonraki yıldan itibaren 5 yılda ödenmez ise zaman aşımına uğrayacak.
 • 07:20 Epilepsi Hastasına Temizlikçi Tacizi Epilepsi Hastasına Temizlikçi Tacizi İstanbul'da epilepsi hastası genç kız, kaldırıldığı hastanede temizlik işçisinin tacizine uğradı. Odada yalnız kaldığı sırada içeriye giren temizlik işçisi genç kıza sarılarak öptü.
 • 14:43 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Müslüman halkların hem tek tek ülkelerine hem de bir bütün olarak gruba hizmet edecek ortak çıkarlarından bir gündem oluşturmaları gerektiğine dikkati çekti.
 • 14:07 Başkan Türel'e Adana'dan Özel Ödül Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Adana'da yayın yapan 5 Ocak Gazetesi'nin kuruluş yıl dönümü çerçevesinde düzenlenen etkinlikte "özel ödüle" layık görüldü.
 • 14:03 Türel'e Adana'da Özel Ödül Türel'e Adana'da Özel Ödül 5 Ocak Gazetesi, 17. yaşını aralarında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Valisi Mustafa Büyük, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel gibi ülke ve kent protokolünün önde gelen isimleri ve 600’ü aşkın seçkin davetli topluluğu ile kutladı.
 • 18:25 5 Ocak Gazetesi 17. Yaşını Kutladı 5 Ocak Gazetesi 17. Yaşını Kutladı 5 Ocak Gazetesi, 17. yaşını aralarında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Valisi Mustafa Büyük, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel gibi ülke ve kent protokolünün önde gelen isimleri ve 600’ü aşkın seçkin davetli topluluğu ile kutladı.
 • 13:48 İstanbul Film Festivali'nin Destekçilerine Özel Bir Geceyle Teşekkür... İstanbul Film Festivali'nin Destekçilerine Özel Bir Geceyle Teşekkür... Haber: İstanbul DHAİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 35. İstanbul Film Festivali'nin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan kurumlara teşekkür için, bu akşam The Marmara Taksim'in teras katında bulunan Raika Restaurant & Bar'da özel bir gece düzenlendi.
 • 10:49 Başkan Demircan: "İnsanların Şehirlerden Beklentileri Değişti" Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı’na konuşmacı olarak katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bir Kentsel Dönüşüm Projesi hazırlarken insanların şehirlerden beklentilerini çok iyi anlamak gerekiyor” dedi.
 • 21:36 İstanbul Film Festivali, Destekçilerine Özel Bir Geceyle Teşekkür Etti İstanbul Film Festivali, Destekçilerine Özel Bir Geceyle Teşekkür Etti İstanbul kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 35. İstanbul Film Festivali'nin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan kurumlara teşekkür için, bu akşam The Marmara Taksim'in teras katında bulunan Raika Restaurant & Bar'da özel bir gece düzenlendi.
 • 21:35 İstanbul Film Festivali, Destekçilerine Özel Bir Geceyle Teşekkür Etti İstanbul Film Festivali, Destekçilerine Özel Bir Geceyle Teşekkür Etti Haber İstanbul DHAİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 35. İstanbul Film Festivali'nin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan kurumlara teşekkür için, bu akşam The Marmara Taksim'in teras katında bulunan Raika Restaurant & Bar'da özel bir gece düzenlendi.
 • 17:06 Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum, "Artık iller bazında master plan yapılması gerektiği aşikar. İstanbul özelinde de 1/25000 ölçekli bir master plan yapılma ihtiyacı doğmuştur.
 • 14:08 Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Geçmişte hem yeterli imarlı alanının olmayışı hem de merkezi yerlere yönelik aşırı talepten dolayı yüksek bina ihtiyacı makul görülebilirdi.
 • 13:18 Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, "19 yılda 43 bin konut üreten bir idareden son 13 yılda 710 bin konut üreten bir yapıya geldik.
 • 07:41 Öteki Kadın'ı Takip Etti, Mahkemelik Oldu Öteki Kadın'ı Takip Etti, Mahkemelik Oldu Sabah Gazetesi'nden Osman Asiltürk'ün haberine göre, İstanbul'da eğitmen Selda K.'nın bir şirkette müdür olan eşi Niyazi K. ile aynı şirketin müşteri temsilcisi Derya Ş. arasında iddiaya göre duygusal yakınlık başladı.
 • 07:26 Evliyken Başka Erkekle Nişanlandı Evliyken Başka Erkekle Nişanlandı Nişan yüzükleri takılan törende pasta da kesildi.
 • 06:56 Şarkıcı Dilan'a 'Bir Daha Rahatsız Etmeyeceğim' Affı Şarkıcı Dilan'a 'Bir Daha Rahatsız Etmeyeceğim' Affı Rus Tatiana'ya attığı mesajlar nedeniyle şarkıcı Dilan'ın 4 yıla kadar hapsi istenmişti. Dilan'ın "Bir daha yapmam" sözü üzerine davacı şikâyeti çekti.
 • 07:01 Dolandırdıkları Kadına 100 Lira Harçlık Verdiler Dolandırdıkları Kadına 100 Lira Harçlık Verdiler İzmir'de yaşlı kadını dolandıran zanlılar, "Operasyonumuz devam ediyor" diyerek yine para istediler, Yaşlı kadın 'Başka param kalmadı' deyince de 100 lira harçlık verip gittiler.
 • 07:52 Yoga Kursunda Taciz İddiası Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman'ın haberine göre, İstanbul Beşiktaş'ta yaşayan 30 yaşındaki Nilgün B., yoga antrenörlüğü için Türkiye Herkes için Spor Federasyonu tarafından düzenlenen sertifika programına katılmak istedi.
 • 13:26 Asker Kaçakları Dikkat! 40 Bin Lira Ceza Ödeyebilirsiniz Asker Kaçakları Dikkat! 40 Bin Lira Ceza Ödeyebilirsiniz Asker kaçaklarına idari para cezası kesiliyor. Vergi daireleri, yakalanarak askerlik yapılsa bile sıkı takibe alıyor ve ceza 40 bin liraya kadar çıkabiliyor.
 • 02:37 Aym Kararı Bizi Beraate Götürecek' Aym Kararı Bizi Beraate Götürecek' İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya MİT TIR'ları haberleri nedeniyle 92 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan ve haklarında ağırlaştırmış müebbet hapis cezası istenen gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül katıldı.
 • 20:04 Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün kapalı duruşmalarla yargılandıkları davanın duruşması, sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı uygulanmasının devamına hükmedilerek 22 Nisan'a ertelendi.
 • 17:00 Can Dündar ve Erdem Gül Davasında Sabah Muhabirinin Darp Edilmesi Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandıkları duruşma öncesinde adliyede Sabah Gazetesi Muhabiri Dilek Yaman’ın darp edilmesini kınadıklarını belirterek, Can Dündar’ı desteklemeye gelen kalabalık tarafından bazı basın mensuplarının da tartaklanmasının tam anlamıyla basın özgürlüğüne darbe olduğunu bildirdi.
 • 14:16 Dündar ve Gül Hakkındaki Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Dündar ve Gül'ün adliyeye gelişi Can Dündar ver Erdem Gül'ün açıklamaları Açıklamaların ardından adliyeye girişleri - Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dündar ve Ankara Temsilcisi Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle yargılandıkları ve kapalı yapılmasına karar verilen davanın ikinci duruşması başladı Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle "casusluk", "darbeye teşebbüs" ve "FETÖ/PDY örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" suçlarından yargılandıkları ve kapalı yapılmasına karar verilen davanın ikinci duruşması başladı.
 • 13:24 Dündar ve Gül Hakkındaki "Casusluk" Davası Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesiyle "casusluk", "darbeye teşebbüs" ve "FETÖ/PDY örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek yardım etmek" suçlarından yargılandıkları ve kapalı yapılmasına karar verilen davanın ikinci duruşması başladı.
 • 12:37 Can Dündar Davasında Sabah Muhabirine Darp Cumhuriyet Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Can Dündar’ın casusluk suçundan yargılandığı davada öncesi Sabah Gazetesi’nin bayan muhabiri darp edildi.
 • 10:02 Aykut Kocaman: Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Gücü Yetiyorsa Bizi Yenerler Aykut Kocaman: Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Gücü Yetiyorsa Bizi Yenerler Torku Konyaspor hocası Aykut Kocaman, 'Fenerbahçe'ye yatacak' iddialarını hastalıklı düşünce olarak gördüğünü ve "Fenerbahçe, Beşiktaş buraya gelecek, güçleri yetiyorsa bizi yenecekler" söyledi.
 • 14:53 Expo 2016 Antalya'ya Doğru Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD) Yılın Basın Fotoğrafları 2016 Yarışması jürisi, EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti.
 • 12:05 Fotoğrafın Ustaları Expo 2016 Antalya'yı Gezdi Fotoğrafın Ustaları Expo 2016 Antalya'yı Gezdi Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin (TFMD) uluslararası fotoğraf jürisi üyeleri, EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti.
 • 10:53 Aylan Bebek' Yılın Fotoğrafı Aylan Bebek' Yılın Fotoğrafı muhabiri Nilüfer Demir, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) düzenlediği TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2016 yarışmasında 'Aylan Bebek' fotoğrafıyla 'Yılın Basın Fotoğrafı' ödülünü aldı.
 • 10:50 Tfmd Yılın Basın Fotoğrafları 2016 Tfmd Yılın Basın Fotoğrafları 2016" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Komisyonun çalışmalarından detaylar TFMD Başkanı Rıza Özel'in röportajı - Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği "TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2016" yarışmasının sonuçları açıklandı Yarışmada Anadolu Ajansı foto muhabirleri 13 ödül aldı Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği "TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2016" yarışmasının sonuçları açıklandı.
 • 10:26 Tfmd Yılın Basın Fotoğrafları Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin düzenlediği "TFMD Yılın Basın Fotoğrafları 2016" yarışmasının sonuçları açıklandı.
 • 10:32 Seda Sayan Oynadığı Pizza Reklamına Kola Davası Açtı Seda Sayan Oynadığı Pizza Reklamına Kola Davası Açtı Seda Sayan oynadığı pizza reklamında kendisinden izin alınmadan bir kola firmasının da reklamının yapıldığı iddiası ile pizza ve kola firmasını dava etti.
 • 23:43 Tisk Sosyal Sorumluluk Ödülleri Sahiplerini Buldu Tisk Sosyal Sorumluluk Ödülleri Sahiplerini Buldu Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 2015 Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Ödülleri, düzenlenen törenle kazanan şirketlere verildi.
 • 16:04 CHP Kırşehir Teşkilatından, 'Terör Örgütüne Yardım Etme' Suç Duyurusu CHP Kırşehir Teşkilatından, 'Terör Örgütüne Yardım Etme' Suç Duyurusu Chp Kırşehir İl teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan başta olmak üzere Güneydoğu ve Doğu Anadolu Valileri ile MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında, "Terör örgütüne yardım etme" iddiasıyla Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 12:12 Haftanın Tarihine Bakış Time dergisi, 24 Mart 1923'de kapak sayfasında Mustafa Kemal Paşa'ya yer verdi.
 • 08:20 Fırat Tanış Fırat Tanış "Hayatı Durdurun" Çağrısı Yaptı Taksim'deki saldırının ardından sosyal medya hesabından "hayatı durdurun" çağrısı yapan Fırat Tanış, "AVM'lere gitme, benzin alma, kredi kartı kullanma" ifadelerine yer verdi.
 • 09:21 Mustafa Koç'un Mezarına 24 Saat Koruma Mustafa Koç'un Mezarına 24 Saat Koruma Koç ailesi Mustafa Koç'un cenazesinin de dedesi Vehbi Koç gibi çalınmaması için önlem aldı. Mezarını korumak için 6 kişi çalışıyor.
 • 12:48 Medyanın "Terör" Olaylarına Yaklaşımı Ankara'daki terör saldırısının ardından yeniden gündeme gelen, medyanın bu tür olayları yansıtma biçimi tartışılıyor.
 • 15:00 Burak Kâr Getirmedi Burak Kâr Getirmedi Maliyetinin yüksek olması gerekçesiyle Burak Yılmaz'ı Çin ekibi Beijing Guoan'a satan Galatasaray, aldığı 8 milyon Euro'dan elde ettiği 3 milyon Euro karı da elinden kaptırdı.
 • 14:50 Düğünüm Arena'da Olacak Düğünüm Arena'da Olacak" Beşiktaş'ın orta sahadaki savaşçısı Atiba Hutchinson, taraftarlara seslenirken şampiyonluğa olan inancını dile getirdi.
 • 14:35 Beşiktaşlı Atiba'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Beşiktaşlı Atiba'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Beşiktaşlı futbolcu, "Mülteci dramına kayıtsız kalmayan, örnek bir şefkat gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, AK Parti'ye ve Türk halkına teşekkür ediyorum." dedi.
 • 16:50 Özgür Özel: Sap, İlk 500 Şirketin 300'ünde Kullanılıyor CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Boydak Holding’e yönelik suçlamaların tutarsızlığına dikkat çekerek, “Bu SAP dediğiniz program, Türkiye'nin ilk 500 şirketinin 300'ünde kullanılıyor.
 • 15:50 Beni Tribünde Göreceksiniz Beni Tribünde Göreceksiniz" Galatasaray'da Ahmet Akcan'ın görevine son verilmesinin ardından altyapının başına geçirilen Hollandalı antrenör Jan Olde Riekerink, basında hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.
 • 11:45 Galatasaray, Rudi Garcia'yı Takımın Başına Getirmek İstiyor Galatasaray, Rudi Garcia'yı Takımın Başına Getirmek İstiyor Galatasaray'da Fatih İşbecer ve Cenk Ergün, Fransız teknik adam Rudi Garcia'yı takımın başına geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor.