SON DAKİKA ŞENER ERUYGUR HABERLERİ

Son Dakika Şener Eruygur Haberleri

 • 09:40 Ergenekon'da Karar Günü Ergenekon davasında sanıklar ve avukatları, duruşmanın görüleceği Yargıtay Konferans Salonu'na alınmaya başlandı.
 • 17:23 Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması Yargıtay 16. Ceza Dairesi'ndeki, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneraller Veli Küçük, Levent Ersöz, yazar Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 274 sanıklı "Ergenekon" davasının temyiz duruşmasında savunmalar 14. oturumda tamamlandı.
 • 16:07 Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması "Ergenekon" davasının temyiz duruşmasında sekizinci gün, salonda savunma yapacak başka sanık bulunmaması nedeniyle erken tamamlandı.
 • 15:53 Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması "Ergenekon" davası sanıklarından eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un avukatı Filiz Esen, müvekkilinin bu yargılama nedeniyle geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatının geri kalanını bakıma muhtaç ve akli arızalı olarak vesayet altında geçirmek zorunda kaldığını belirterek, "Müvekkilim hakkında hüküm tesis edilmesi ve tutuklanması müvekkilin yaşam hakkının doğrudan ihlali anlamına gelmektedir" dedi.
 • 18:42 Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması "Ergenekon" davası sanıklarından Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, davanın savcılarının kaçtığını, kendisinin ise kaçmasını gerektirecek bir durumu bulunmadığını belirterek, "Bu devlet beni 38 yaşında rektör yaptı, benim bu millete, devlete borcum var. Bu şerefsizliği kendime yedirmem. Onlar şimdi kaçacak delik arıyor" dedi.
 • 12:36 Anayasa Mahkemesi, Emekli Orgeneral Eruygur'un Başvurusunu Reddetti Anayasa Mahkemesi (AYM), Ergenekon davası hükümlülerinden eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un "yaşam hakkının ihlal edildiği" iddiasıyla yaptığı başvuruyu oy çokluğuyla reddetti.
 • 01:59 Aym'den Şener Eruygur Kararı Anayasa Mahkemesi (AYM), Ergenekon davası hükümlülerinden Şener Eruygur’un yargılama sonrası hükümle birlikte yakalama emri çıkartılması nedeniyle sonradan tutuklanarak cezaevine konulması durumunda yaşam hakkının ihlal edildiği iddiası ile ilgili olarak yaptığı başvuruyu karara bağladı.
 • 19:36 Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı Kararda, sanık emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde darbe çalışması yapmak için Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde "Cumhuriyet Çalışma Grubu" adlı illegal yapılanma oluşturduğu ve 7 Ekim 2003'te faaliyete geçirdiği belirtildi Bu yapılanma içerisinde yer alan sanıklar Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, Cihandar Hasanhanoğlu ve Mustafa Koç ile bir kısım personelin, sanık Şener Eruygur'un emir ve talimatları doğrultusunda 2003 2004 yıllarında "Ayışığı", "Yakamoz" ve "Eldiven" kod adlı darbe planlarını hazırladıkları kaydedildi.
 • 17:23 Ergenekon Davası Gerekçeli Kararı Gerekçeli karardan: "Hilmioğlu, Ergenekon terör örgütü üyesi. Örgütün 2003 04 yıllarında yapmayı planladığı darbe çalışmalarına iştirak etti"
 • 16:04 Abdüllatif Şener: AK Parti'de Oligarşik Yapı Dahi Yok Bugün TV'de yayınlanan Erkam Tufan'la Analiz programına katılan AK Parti kurucularından ve bir dönem başbakan yardımcılığı da yapan Abdüllatif Şener çok önemli açıklamalar yaptı.
 • 00:17 Ergenekon Davasında Tahliyeler Ergenekon Davasında Tahliyeler İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliyesine karar verdiği Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Eruygur'un hastanedeki tedavisi sürüyor.
 • 22:04 "Devlet, Bir Senaryonun Parçası Olduğunun Farkına Vardı" Tahliye olan eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur, "Bu son günlerde devlet, gerçekten bir senaryonun parçası olduğunun farkına vardı." dedi.
 • 21:29 Ergenekon'da Tahliye Dalgası Ergenekon'da Tahliye Dalgası Ergenekon sanıkları için alınan tahliye kararları Türk hukuk sisteminin sorgulanmasına yol açıyor.
 • 21:05 Ergenekon Davasında 5 Tahliye Daha…(2) Ergenekon davasında tutuklu bulunan teğmen Mehmet Ali Çelebi, Merdan Yanardağ, Hasan Iğsız, Alaettin Sevim ve Şener Eruygur tahliye edildi.
 • 20:53 Ergenekon'da Eruygur, Iğsız, Çelebi, Yanardağ ve Sevim'e Tahliye Ergenekon davası sanıklarından, emekli Orgeneraller Şener Eruygur ve Hasan Iğsız, emekli Tuğamiral Alaettin Sevim, gazeteci Merdan Yanardağ ile Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin tahliyelerine karar verildi.
 • 20:23 Ergenekon Davasında Tahliyeler Ergenekon davası sanıklarından Yalçın Küçük, Şener Eruygur, Hasan Iğsız, Alaettin Sevim, Merdan Yanardağ ile Mehmet Ali Çelebi tahliye edildi.
 • 18:19 Ergenekon Davasında 5 Tahliye Daha İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenkon Davası tutuklularından emekli Orgeneral Hasan Iğsız, emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Tuğamiral Alaattin Sevim, Teğmen Mehmet Ali Çelebi ve Merdan Yanardağ'ın tahliyesine karar verdi.
 • 18:14 Ergenekon'da 5 Tahliye Daha Istanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Hasan Iğsız, Şener Eruygur, Alaattin Sevim, Mehmet Ali Çelebi ve Merdan Yanardağ hakkında tahliye kararı verdi.
 • 18:11 Gazeteci Yanardağ ve Teğmen Mehmet Ali Çelebi Tahliye Edildi Hasan Iğsız, Alaaddin Sevim, Şener Eruygur, Teğmen Mehmet Ali Çelebi ve Merdan Yanardağ tahliye edildi.
 • 16:21 Ergenekon'da 19 Sanık Tahliye Oldu Ergenekon'da 19 Sanık Tahliye Oldu İstanbul 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi aralarında Tuncay Özkan, Yalçın Küçük ve Şener Eruygur'un da bulunduğu 19 kişi hakkında tahliye kararı verdi.
 • 18:24 CHP Heyetinin Ziyaret Ettiği Ersöz: Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı Benim Zehirlettiğim İddiası; Hala... CHP Heyetinin Ziyaret Ettiği Ersöz: Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı Benim Zehirlettiğim İddiası; Hala... CHP Cezaevleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeleri emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ü ziyaret etti.
 • 10:45 Başbakan'ın Fedaisi AK Parti'nin Ölçü ile İmtihanını Anlattı Başbakan'ın Fedaisi AK Parti'nin Ölçü ile İmtihanını Anlattı Eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur'un Başbakan'ın fedaisi olarak adlandırıp takip ettirdiği Prof.Dr.Şaban Şimşek, yakın tarihte kaleme aldığı makalelerini "AK Parti'nin ölçü ile imtihanı" isimli kitabında topladı.
  2003 ve...
 • 12:44 Chp'li Oran: TBMM'de Acilen Komisyon Kurulmalı Chp'li Oran: TBMM'de Acilen Komisyon Kurulmalı Milli Güvenlik Kurulu'nun 2004 yılında aldığı Fethullah Gülen ile ilgili kararın dün basına yansımasından bir gün önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın hazırladığı bir araştırma önergesini CHP Grubu'na sunması ilginç bir tabloyu ortaya...
 • 12:18 Umut Oran: MGK Kararını İmzalayanlar Tanık Olarak Çağrılmalı Umut Oran: MGK Kararını İmzalayanlar Tanık Olarak Çağrılmalı CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, "Gülen'i bitirme planı" ile ilgili "Acilen komisyon kurulmalı, Gül ve Erdoğan da tanıklık yapmalı dedi.
 • 10:56 Erdoğan, Şener Eruygur'u Erdoğan, Şener Eruygur'u "Kes Lan" Diyerek Azarlamış Başbakan Erdoğan'ın, 2004 yılında yapılan MGK toplantısında Şener Eruygur'u azarladığı ortaya çıktı.
 • 16:47 Başsavcılık, Ergenekon'da Yeni İddianame Hazırlıyor Başsavcılık, Ergenekon'da Yeni İddianame Hazırlıyor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 Ağustos'ta karara bağlanan Ergenekon davasında 5 sanık hakkında yeni iddianame hazırlıyor.
 • 18:49 Ergenekon Davası Ergenekon Davası Emekli Orgeneral Eruygur, sağlık raporu için hastaneye sevk edildi Kontrollerinin yarın yapılacağı ifade edilen Eruygur'un, bu nedenle hastanede yatış işlemlerinin yapıldığı kaydedildi
 • 17:36 Şener Eruygur Geceyi Hastanede Geçirecek Şener Eruygur Geceyi Hastanede Geçirecek Ergenekon davasında 10 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un, kaldırıldığı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geceyi geçireceği öğrenildi.
 • 17:27 Şener Eruygur Geceyi Hastanede Geçirecek Şener Eruygur Geceyi Hastanede Geçirecek Ergenekon davası kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan ve hakkındaki yakalama kararı kapsamında gözaltına alındıktan sonra hastaneye kaldırılan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un hastaneye yatış işlemleri yapıldığı öğrenildi.
 • 17:14 Ek - Şener Eruygur Hastanede Ek - Şener Eruygur Hastanede Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen Şener Eruygur'un hastaneye yatış işlemleri yapıldı.
 • 16:44 Şener Eruygur Hastanede (1) Şener Eruygur Hastanede (1) Ergenekon Davası kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan emekli orgeneral Şener Eruygur, ambulansla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.
 • 16:32 Şener Eruygur Hastaneye Kaldırıldı Şener Eruygur Hastaneye Kaldırıldı Emekli Orgeneral Şener Eruygur, hastaneye kaldırıldı.
 • 16:12 Şener Eruygur Hastanede Şener Eruygur Hastanede Hakkında tutuklama kararı çıkartılan Ergenekon davası sanığı Şener Eruygur, sağlık kontrolü için hastaneye getirildi.
 • 15:38 Eruygur, Hastaneye Kaldırıldı Eruygur, Hastaneye Kaldırıldı Ergenekon davasında, 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Şener Eruygur, İstanbul Adliyesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra rahatsızlandı.
 • 13:33 Şener Eruygur Adliyede Şener Eruygur Adliyede Ergenekon davası kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan emekli orgeneral Şener Eruygur, ambulansla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.
 • 13:20 Şener Eruygur, İstanbul Adliyesi'ne Getirildi Şener Eruygur, İstanbul Adliyesi'ne Getirildi Ergenekon davasında 'darbeye teşebbüs' suçlamasıyla 10 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, hakkında çıkarılan tutuklama kararı sonucu İstanbul Adliyesi'ne getirildi.
 • 13:18 Ergenekon Davası Ergenekon Davası Davanın karar duruşmasında hakkında yakalama kararı çıkarılan emekli Orgeneral Şener Eruygur, adliyeye getirildi
 • 13:18 Şener Eruygur Adliyede (2) Şener Eruygur Adliyede (2) Ergenekon Davası kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan emekli orgeneral Şener Eruygur, ambulansla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.
 • 13:18 Ergenekon Davası Kapsamında Hakkında Yakalama Kararı Çıkarılan Emekli Orgeneral Şener Eruygur... Ergenekon Davası Kapsamında Hakkında Yakalama Kararı Çıkarılan Emekli Orgeneral Şener Eruygur... - Ergenekon davası kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan emekli Orgeneral Şener Eruygur ambulansla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.10.09.2013 12.35.NNNN.
 • 12:24 Şener Eruygur Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı Şener Eruygur Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı Ergenekon Davası sonucunda müebbet hapis cezasına çarptırılan Eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur için tutuklama kararı çıktı.
 • 19:19 Ergenekon Davası'nda Şener Eruygur Hakkındaki Dava Düşürülsün Talebi Ergenekon Davası'nda Şener Eruygur Hakkındaki Dava Düşürülsün Talebi Ergenekon Davası'nda tutuksuz sanık emekli Orgeneral Şener Eruygur'un avukatı Filiz Esen, kafa travması ve beyin kanaması geçiren müvekkili hakkındaki davanın, duruşma ehliyeti olmadığı gerekçesiyle düşürülmesini talep etti.
 • 18:56 "Ergenekon" Davası Tutuksuz yargılanan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un avukatı, kafa travması ve beyin kanaması geçiren müvekkili hakkındaki davanın düşürülmesini istedi
 • 11:38 Yurtkuran, Örgütsel İrtibat Suçlamasını Reddetti Ergenekon davasının tutuksuz sanığı eski Uludağ Üniversitesi Rektörü Mustafa Abbas Yurtkuran, sanıklardan Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Doğu Perinçek ve Levent Ersöz ile aralarında örgütsel irtibat bulunmadığını söyledi.
 • 18:51 Alemdaroğlu: Orduyu Göreve Çağıran Öğrencileri Kınadık Alemdaroğlu: Orduyu Göreve Çağıran Öğrencileri Kınadık Ergenekon davasının tutuksuz sanığı eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu, kendisinin de katıldığı ve darbe çağrısı yapıldığı iddia edilen cumhuriyet yürüyüşünde 'Ordu göreve' yazılı pankart taşıyan öğrencileri kınadıklarını söyledi.
 • 16:33 "Görüşmelerin Kayıt Emrini Eruygur Verdi" Ergenekon'un tutuklu sanığı Hasan Atilla Uğur, jandarma istihbaratta siyasiler ve bürokratlarla yapılan görüşmeleri gizli kayda aldığını kabul etti.
 • 19:52 Ergenekon Davası'nda Sanıkların Savunmaları Alındı Ergenekon Davası'nda esas hakkındaki mütalaaya ilişkin 5 sanığın son savunması alındı.
 • 17:56 Ergenekon Sanığı Savunması: Alevi Değilim Ergenekon Sanığı Savunması: Alevi Değilim Ergenekon davasında, MİT tarafından TSK'daki Alevi yapılanmasına ilişkin rapor hazırlandığını ve kendisinin 30'a yakın akrabasını TSK'ya yerleştirdiğinin iddia edildiğini belirten sanık Cengiz Köylü, "Atılan bu iftiralar karşısında açıklamak"...
 • 10:55 Ergenekon'un Kilit İsimleri Ve Hedefleri Ergenekon'un Kilit İsimleri Ve Hedefleri Ergenekon savcılarına göre; örgüt yapılanmasındaki isimler ile bu kişilerin amaç ve eylemleri şu şekilde sıralanıyor.
 • 17:40 Ergenekon Davasında Mütalaasını Açıklayan Savcı, Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Ağırlaştırılmış... 18.03.2013 17.15.NNNN.
 • 17:28 Ergenekon Davası'nda Savcılar Mütalaaları Okumaya Başladı (9) Şener Eruygur hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.(BB).