SON DAKİKA ŞENER ERUYGUR HABERLERİ

Son Dakika Şener Eruygur Haberleri

 • 16:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Genel seçimin kesin sonuçları açıklandı 1 Kasım'da yapılan Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin sonuçları açıkladı.
 • 13:40Ergenekon Sanıklarının Yurt Dışına Çıkış Yasağı KalktıErgenekon Sanıklarının Yurt Dışına Çıkış Yasağı KalktıYargıtay 16. Ceza Dairesi, Ergenekon davasında yargılanan 85 sanığın yurt dışına çıkış yasağını sonlandırdı.
 • 18:32Ergenekon" Davasında Sona DoğruAYLİN SIRIKLI DAL/FERDİ TÜRKTEN - Yargıtay 16. Ceza Dairesindeki, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, emekli orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, emekli tuğgeneraller Veli Küçük, Levent Ersöz ile Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın da araların da bulunduğu 274 sanıklı Ergenekon davasının temyiz duruşmaları tamamlandı.
 • 17:23Ergenekon" Davası Temyiz DuruşmasıYargıtay 16. Ceza Dairesi'ndeki, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneraller Veli Küçük, Levent Ersöz, yazar Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 274 sanıklı "Ergenekon" davasının temyiz duruşmasında savunmalar 14. oturumda tamamlandı.
 • 12:05Ergenekon" Davası Temyiz DuruşmasıEski Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, 14 bin üye ve 2 daireyle aldığı sendikayı, 172 tapuya çıkardığını, işçiler için oteller yaptırdığını belirterek, "40 yıl sendikacılık yaptım, bir kere karakola çıkmadım. Hep yasalara saygılı hareket ettim. Ben namuslu, güçlü sendikacılık yaptım. Allah'tan başka kimseye boyun eğmedim. Yargıya daima saygılı oldum" dedi.
 • 16:15Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'nda düzenlenen İstanbul Yeni Havalimanı Proje Finansmanı İmza Töreni'ne katıldı.
 • 16:07Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması"Ergenekon" davasının temyiz duruşmasında sekizinci gün, salonda savunma yapacak başka sanık bulunmaması nedeniyle erken tamamlandı.
 • 15:53Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması"Ergenekon" davası sanıklarından eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un avukatı Filiz Esen, müvekkilinin bu yargılama nedeniyle geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatının geri kalanını bakıma muhtaç ve akli arızalı olarak vesayet altında geçirmek zorunda kaldığını belirterek, "Müvekkilim hakkında hüküm tesis edilmesi ve tutuklanması müvekkilin yaşam hakkının doğrudan ihlali anlamına gelmektedir" dedi.
 • 18:42Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması"Ergenekon" davası sanıklarından Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, davanın savcılarının kaçtığını, kendisinin ise kaçmasını gerektirecek bir durumu bulunmadığını belirterek, "Bu devlet beni 38 yaşında rektör yaptı, benim bu millete, devlete borcum var. Bu şerefsizliği kendime yedirmem. Onlar şimdi kaçacak delik arıyor" dedi.
 • 13:36Eski Rektör Fatih Hilmioğlu: Bu Nasıl Bir Hukuk Sistemidir AnlayamıyorumYargıtay 16. Daire’de görülen Ergenekon davası temyiz inceleme duruşması devam ediliyor.
 • 13:06Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması"Ergenekon" davasının temyiz duruşmasında dördüncü gün, eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun savunmasıyla başladı.
 • 18:56Ergenekon" Davası Temyiz DuruşmasıYargıtay 16. Ceza Dairesinde yapılan "Ergenekon" davasının temyiz incelemesinin üçüncü duruşması tamamlandı.
 • 11:08Ergenekon Davasının Temyiz İncelemesinin İlk Duruşması BaşladıErgenekon Davasının Temyiz İncelemesinin İlk Duruşması BaşladıYargıtay 16. Ceza Dairesi, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 274 sanıklı Ergenekon davasının temyiz incelemesinin ilk duruşması başladı.
 • 10:25Ergenekon Davasında Sona YaklaşılıyorYargıtay 16. Ceza Dairesi, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 274 sanıklı Ergenekon davasının temyiz incelemesinin ilk duruşmasını yarın yapacak.
 • 11:35Haftanın Tarihine BakışTBMM'de 19 Nisan 1926 tarihinde kabul edilen Kabotaj Kanunu 1 Temmuz'da yürürlüğe girdi.
 • 16:04Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Mısır'da mahkeme, "hapishaneler baskını" davasında, aralarında darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin de bulunduğu 106 kişinin dosyasını, haklarındaki idam kararıyla ilgili görüş alınması için müftülüğe gönderdi.
 • 13:01Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu Belediyesi Hizmet Binası Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, "Pensilvanya ile Kandil bir olmuş, önlerine de muhalefet partilerini katmışlar, Türkiye'yi yeniden karanlık günlerine döndürmenin hesabı içindeler.
 • 12:36Anayasa Mahkemesi, Emekli Orgeneral Eruygur'un Başvurusunu ReddettiAnayasa Mahkemesi (AYM), Ergenekon davası hükümlülerinden eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'un "yaşam hakkının ihlal edildiği" iddiasıyla yaptığı başvuruyu oy çokluğuyla reddetti.
 • 01:59Aym'den Şener Eruygur KararıAnayasa Mahkemesi (AYM), Ergenekon davası hükümlülerinden Şener Eruygur’un yargılama sonrası hükümle birlikte yakalama emri çıkartılması nedeniyle sonradan tutuklanarak cezaevine konulması durumunda yaşam hakkının ihlal edildiği iddiası ile ilgili olarak yaptığı başvuruyu karara bağladı.
 • 10:20Eğitim Bir-sen Genel Başkanı Yalçın AçıklamasıEğitim Bir-sen Genel Başkanı Yalçın AçıklamasıMuğla Eğitim Bir Sen’in düzenlediği Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Menteşe Öğretmenevinde yapıldı.
 • 16:09Olcay Kıvrıkoğlu, Son Yolculuğuna UğurlandıOlcay Kıvrıkoğlu, Son Yolculuğuna UğurlandıEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun eşi Olcay Kıvrıkoğlu'nun cenazesi toprağa verildi.
 • 15:34Olcay Kıvrıkoğlu, Son Yolculuğuna UğurlandıOlcay Kıvrıkoğlu, Son Yolculuğuna UğurlandıTedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden 23. Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun eşi Olcay Kıvrıkoğlu (79), son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:17Olcay Kıvrıkoğlu, Son Yolculuğuna UğurlandıEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun eşi Olcay Kıvrıkoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:0423.genelkurmay Başkanı Kıvrıkoğlu'nun Eşi, Toprağa Verildi23.genelkurmay Başkanı Kıvrıkoğlu'nun Eşi, Toprağa Verildi23’üncü Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun eşi Olcay Kıvrıkoğlu(79), son yolculuğuna uğurlandı.
 • 13:36Aytaç Yalman: Balyoz Sanıkları İfade Vermemi İstemediEski Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Aytaç Yalman, Balyoz sanıklarının mahkemede ifade vermesini istemediğini söyledi.
 • 09:05Emekli Orgeneral Başer: Büyük Kürdistan'a Doğru GidiyoruzEmekli Orgeneral Başer: Büyük Kürdistan'a Doğru GidiyoruzBir dönem PKK ile mücadele için Amerika ile pazarlık yürüten Emekli Org. Edip Başer, Büyük Kürdistan'ın kurulmasına doğru gidildiğini söyledi.
 • 12:34Haftanın Tarihine BakışHaftanın Tarihine BakışKabotaj Kanunu 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe girdi.
 • 11:40Add 25'inci Yaşını Nazım'da KutladıAdd 25'inci Yaşını Nazım'da Kutladı1989 yılında Prof. Dr. Muammer Aksoy’un önderliğinde kurulan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 25'inci kuruluş yıl dönümünü Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde özel bir geceyle kutladı.
 • 00:27Gerekçeli Karara Göre Başbuğ'un Suçlu Olduğuna Şüphe YokGerekçeli Karara Göre Başbuğ'un Suçlu Olduğuna Şüphe YokErgenekon davasının gerekçeli kararında dava konusu 'Internet Andıcı'nın sanık Ilker Başbuğ tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girdiğinin anlaşıldığı belirtildi.
 • 23:48Ecco Homo Kitabı ÇıktıFriedrich Nietzsche'nin kaleme aldığı Avrupa Yakası Yayınları'ndan Ecco Homo kitabı raflardaki yerini aldı.
 • 22:48Ergenekon Davası'nın Gerekçeli KararıErgenekon Davası'nın Gerekçeli KararıKarardan: "Demokrasinin nimetlerini gören toplumumuz, bu sefer herhangi bir müdahale sonrası hem mağdur olup hem dalkavukluk ve riyakarlık yapmaktansa, zorluk ve risklerine katlanmak pahasına cesur olmayı seçmiştir" "Terörist' kelimesi hukuki değil, basın yayın organlarının kullanmayı tercih ettiği siyasi bir kavramdır.
 • 22:02Ergenekon Davası'nın Gerekçeli KararıGerekçeli karardan: ''Sanıkların pek çok başka suç örgütü liderinin imrenerek bakacağı bir şöhrete, örgütsel ve kriminal saygınlığa sahip olan sanık Veli Küçük’e ve otoritesine bağlılıklarının yargılamanın birçok aşamasından ve dosya kapsamından açıkça ortaya çıktığı anlaşılmakla, bu nedenlerle sanık Küçük'ün Ergenekon silahlı terör örgütünün etkin bir yöneticisi olduğu ve sanığın üzerine atılı 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' suçunu işlediği hukuki ve vicdani delillerle sabit kabul edilmiştir'' Kararda, sanık Veli Küçük, sanıklar Muzaffer Tekin ile Alpaslan Arslan arasındaki irtibat ve ilişkiyi gösteren belge ve tutanakların, sanığın örgütsel liderlik konumunu doğrulayan veriler olduğu belirtildi Sanık Adil Serdar Saçan’ın, Ergenekon silahlı terör örgütünün üyesi olduğu, örgüt hiyerarşisine dahil olarak örgüt yöneticisi konumunda olan sanık Tuncay Özkan’ın emir ve talimatları doğrultusunda hareket ettiği kaydedildi Sanık Ferda Paksüt'ün, bilgiler ve yönlendirmeler doğrultusunda, AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin davanın Anayasa Mahkemesinde görüşülmesi sürecinde; kapatmama yönünde karar vereceğini umduğu üyeler hakkında dezenformasyon niteliğinde haberler ürettiği anlatıldı.
 • 21:21Ergenekon Davası'nın Gerekçeli KararıKarardan: "Sanık İlker Başbuğ’un cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde, TBMM'de bulunan siyasi partilere müdahale edip, onları yönlendirmek suretiyle cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası çıkacak sonuca göre, AK Parti'ye ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne müdahale edilip, AK Parti'nin ve hükümetin dağılması yönünde.
 • 20:38Ergenekon Davası'nın Gerekçeli KararıGerekçeli karardan: "Sanık İbrahim Şahin'in, Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda, ülkede kaos ve kargaşa ortamı yaratıp, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni cebir ve şiddetle ortadan kaldırmak veya görevlerini yapmasını engellemek için ülkede yaşayan Ermeni ve Alevi cemaat önderlerine.
 • 19:52Ergenekon Davası'nın Gerekçeli KararıKararda, sanık Sedat Peker'in Ergenekon terör örgütünün mafya yapılanması içerisinde yer aldığı, yöneticisi Veli Küçük tarafından korunup kollandığı, önce organize suç örgütü liderliğine, daha sonra da organize suç örgütleri içerisinde en etkin konuma getirildiği bildirildi Sanık Arif Doğan'ın örgüt.
 • 19:36Ergenekon Davası'nın Gerekçeli KararıKararda, sanık emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde darbe çalışması yapmak için Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde "Cumhuriyet Çalışma Grubu" adlı illegal yapılanma oluşturduğu ve 7 Ekim 2003'te faaliyete geçirdiği belirtildi Bu yapılanma içerisinde yer alan sanıklar Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, Cihandar Hasanhanoğlu ve Mustafa Koç ile bir kısım personelin, sanık Şener Eruygur'un emir ve talimatları doğrultusunda 2003 2004 yıllarında "Ayışığı", "Yakamoz" ve "Eldiven" kod adlı darbe planlarını hazırladıkları kaydedildi.
 • 19:30Ergenekon Davası'nda Gerekçeli Karar Açıklandı (10)Bugün açıklanan Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında, sanıkların duruşmalar sırasındaki konuşma sürelerine de yer verildi.
 • 19:20Ergenekon Davası Gerekçeli KararıGerekçeli karardan: "Alemdaroğlu, Ergenekon silahlı terör örgütünün üniversite yapılanmasından sorumlu yöneticisidir"
 • 18:46Ergenekon Davası'nın Gerekçeli KararıKararda sanık Ahmet Tuncay Özkan'ın, "Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda faaliyette bulunduğu, yönettiği veya işbirliği yaptığı yayın kuruluşları ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle ortak hareket ederek örgütünün kara propaganda, dezenformasyon ve psikolojik savaş amaçlarına uygun çalıştığı" belirtildi Özkan'ın "Ergenekon silahlı terör örgütünün, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki birçok mensubu ile irtibatı bulunduğu, çevresindekilerce askeri kesimin temsilcisi olarak algılandığının 16 Aralık 2003 tarihli görüşmesinde kendisi tarafından ifade edildiği görülmüştür" ifadesine yer verildi.
 • 17:56Ergenekon Davasında Rekor Savunma SüreleriErgenekon davasında gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, yargılama sırasında sanıkların konuşma sürelerine yer verdi.
 • 17:23Ergenekon Davası Gerekçeli KararıGerekçeli karardan: "Hilmioğlu, Ergenekon terör örgütü üyesi. Örgütün 2003 04 yıllarında yapmayı planladığı darbe çalışmalarına iştirak etti"
 • 13:18Ergenekon'da Gerekçeli Karar: "Başbuğ ile İlgili Algı Oluşturuldu, Yasalar Önünde Herkes Eşit"Ergenekon davasının gerekçeli kararında, dava dosyasında hiçbir örgüt davalarında olmadığı kadar güçlü deliller bulunduğu belirtildi.
 • 16:04Abdüllatif Şener: AK Parti'de Oligarşik Yapı Dahi YokBugün TV'de yayınlanan Erkam Tufan'la Analiz programına katılan AK Parti kurucularından ve bir dönem başbakan yardımcılığı da yapan Abdüllatif Şener çok önemli açıklamalar yaptı.
 • 12:58Berkin'in Ölümü Rum Basınında da Geniş Yer BulduBerkin'in Ölümü Rum Basınında da Geniş Yer BulduRum basını, Gezi Parkı gösterileri sırasında başına gaz fişeği isabet eden ve 269 gündür komada olan 14 yaşındaki Berkin Elvan isimli genç çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine tüm Türkiye'de gösteriler düzenlendiğini yazdı.
 • 00:17Ergenekon Davasında TahliyelerErgenekon Davasında Tahliyelerİstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliyesine karar verdiği Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Eruygur'un hastanedeki tedavisi sürüyor.
 • 00:03Ergenekon Davası'nda Bugün 19 Kişi Tahliye EdildiErgenekon Davası'nda Bugün 19 Kişi Tahliye EdildiErgenekon davasında mahkemelere tahliye talebinde bulunan sanıkların 26'sının dosyası ilgili mahkemelerce bugün incelenerek karara bağlandı.
 • 23:17Geniş Haber) Ergenekon'da 19 Tahliye...Geniş Haber) Ergenekon'da 19 Tahliye...Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması ve tutukluluk süresini 5 yılla sınırlayan yeni kanunun yürürlüğe girmesinin ardından, Ergenekon davasının 39 sanığı İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulundu.
 • 22:04"Devlet, Bir Senaryonun Parçası Olduğunun Farkına Vardı"Tahliye olan eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur, "Bu son günlerde devlet, gerçekten bir senaryonun parçası olduğunun farkına vardı." dedi.
 • 21:29Ergenekon'da Tahliye DalgasıErgenekon'da Tahliye DalgasıErgenekon sanıkları için alınan tahliye kararları Türk hukuk sisteminin sorgulanmasına yol açıyor.
 • 21:05Ergenekon Davasında 5 Tahliye Daha…(2)Ergenekon davasında tutuklu bulunan teğmen Mehmet Ali Çelebi, Merdan Yanardağ, Hasan Iğsız, Alaettin Sevim ve Şener Eruygur tahliye edildi.