SON DAKİKA ŞENER ERUYGUR HABERLERİ

Son Dakika Şener Eruygur Haberleri

  Add 25'inci Yaşını Nazım'da Kutladı

  Add 25'inci Yaşını Nazım'da Kutladı

  1989 yılında Prof. Dr. Muammer Aksoy’un önderliğinde kurulan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 25'inci kuruluş yıl dönümünü Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde özel bir geceyle kutladı. (26 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Gerekçeli Karara Göre Başbuğ'un Suçlu Olduğuna Şüphe Yok

  Gerekçeli Karara Göre Başbuğ'un Suçlu Olduğuna Şüphe Yok

  Ergenekon davasının gerekçeli kararında dava konusu 'Internet Andıcı'nın sanık Ilker Başbuğ tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girdiğinin anlaşıldığı belirtildi. (04 Nisan 2014 Cuma )

   

  Ecco Homo Kitabı Çıktı

  Friedrich Nietzsche'nin kaleme aldığı Avrupa Yakası Yayınları'ndan Ecco Homo kitabı raflardaki yerini aldı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Karardan: "Demokrasinin nimetlerini gören toplumumuz, bu sefer herhangi bir müdahale sonrası hem mağdur olup hem dalkavukluk ve riyakarlık yapmaktansa, zorluk ve risklerine katlanmak pahasına cesur olmayı seçmiştir" "Terörist' kelimesi hukuki değil, basın yayın organlarının kullanmayı tercih ettiği siyasi bir kavramdır. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli karardan: ''Sanıkların pek çok başka suç örgütü liderinin imrenerek bakacağı bir şöhrete, örgütsel ve kriminal saygınlığa sahip olan sanık Veli Küçük’e ve otoritesine bağlılıklarının yargılamanın birçok aşamasından ve dosya kapsamından açıkça ortaya çıktığı anlaşılmakla, bu nedenlerle sanık Küçük'ün Ergenekon silahlı terör örgütünün etkin bir yöneticisi olduğu ve sanığın üzerine atılı 'silahlı terör örgütü yöneticisi olmak' suçunu işlediği hukuki ve vicdani delillerle sabit kabul (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Karardan: "Sanık İlker Başbuğ’un cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde, TBMM'de bulunan siyasi partilere müdahale edip, onları yönlendirmek suretiyle cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası çıkacak sonuca göre, AK Parti'ye ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne müdahale edilip, AK Parti'nin ve hükümetin dağılması yönünde. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli karardan: "Sanık İbrahim Şahin'in, Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda, ülkede kaos ve kargaşa ortamı yaratıp, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni cebir ve şiddetle ortadan kaldırmak veya görevlerini yapmasını engellemek için ülkede yaşayan Ermeni ve Alevi cemaat önderlerine. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, sanık Sedat Peker'in Ergenekon terör örgütünün mafya yapılanması içerisinde yer aldığı, yöneticisi Veli Küçük tarafından korunup kollandığı, önce organize suç örgütü liderliğine, daha sonra da organize suç örgütleri içerisinde en etkin konuma getirildiği bildirildi Sanık Arif Doğan'ın örgüt. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda, sanık emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanı olduğu dönemde darbe çalışması yapmak için Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde "Cumhuriyet Çalışma Grubu" adlı illegal yapılanma oluşturduğu ve 7 Ekim 2003'te faaliyete geçirdiği belirtildi Bu yapılanma içerisinde yer alan sanıklar Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur, Cihandar Hasanhanoğlu ve Mustafa Koç ile bir kısım personelin, sanık Şener Eruygur'un emir ve talimatları doğrultusunda 2003 2004 yıllarında "Ayışığı", (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nda Gerekçeli Karar Açıklandı (10)

  Bugün açıklanan Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında, sanıkların duruşmalar sırasındaki konuşma sürelerine de yer verildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli karardan: "Alemdaroğlu, Ergenekon silahlı terör örgütünün üniversite yapılanmasından sorumlu yöneticisidir" (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası'nın Gerekçeli Kararı

  Kararda sanık Ahmet Tuncay Özkan'ın, "Ergenekon silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda faaliyette bulunduğu, yönettiği veya işbirliği yaptığı yayın kuruluşları ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle ortak hareket ederek örgütünün kara propaganda, dezenformasyon ve psikolojik savaş amaçlarına uygun çalıştığı" belirtildi Özkan'ın "Ergenekon silahlı terör örgütünün, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki birçok mensubu ile irtibatı bulunduğu, çevresindekilerce askeri kesimin temsilcisi olarak (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davasında Rekor Savunma Süreleri

  Ergenekon davasında gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, yargılama sırasında sanıkların konuşma sürelerine yer verdi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon Davası Gerekçeli Kararı

  Gerekçeli karardan: "Hilmioğlu, Ergenekon terör örgütü üyesi. Örgütün 2003 04 yıllarında yapmayı planladığı darbe çalışmalarına iştirak etti" (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ergenekon'da Gerekçeli Karar: "Başbuğ ile İlgili Algı Oluşturuldu, Yasalar Önünde Herkes Eşit"

  Ergenekon davasının gerekçeli kararında, dava dosyasında hiçbir örgüt davalarında olmadığı kadar güçlü deliller bulunduğu belirtildi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Abdüllatif Şener: AK Parti'de Oligarşik Yapı Dahi Yok

  Bugün TV'de yayınlanan Erkam Tufan'la Analiz programına katılan AK Parti kurucularından ve bir dönem başbakan yardımcılığı da yapan Abdüllatif Şener çok önemli açıklamalar yaptı. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Berkin'in Ölümü Rum Basınında da Geniş Yer Buldu

  Berkin'in Ölümü Rum Basınında da Geniş Yer Buldu

  Rum basını, Gezi Parkı gösterileri sırasında başına gaz fişeği isabet eden ve 269 gündür komada olan 14 yaşındaki Berkin Elvan isimli genç çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine tüm Türkiye'de gösteriler düzenlendiğini yazdı. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Ergenekon Davasında Tahliyeler

  Ergenekon Davasında Tahliyeler

  İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliyesine karar verdiği Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Orgeneral Eruygur'un hastanedeki tedavisi sürüyor. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Ergenekon Davası'nda Bugün 19 Kişi Tahliye Edildi

  Ergenekon Davası'nda Bugün 19 Kişi Tahliye Edildi

  Ergenekon davasında mahkemelere tahliye talebinde bulunan sanıkların 26'sının dosyası ilgili mahkemelerce bugün incelenerek karara bağlandı. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Geniş Haber) Ergenekon'da 19 Tahliye...

  Geniş Haber) Ergenekon'da 19 Tahliye...

  Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması ve tutukluluk süresini 5 yılla sınırlayan yeni kanunun yürürlüğe girmesinin ardından, Ergenekon davasının 39 sanığı İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulundu. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  'Devlet, Bir Senaryonun Parçası Olduğunun Farkına Vardı'

  "Devlet, Bir Senaryonun Parçası Olduğunun Farkına Vardı"

  Tahliye olan eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur, "Bu son günlerde devlet, gerçekten bir senaryonun parçası olduğunun farkına vardı." dedi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Ergenekon'da Tahliye Dalgası

  Ergenekon'da Tahliye Dalgası

  Ergenekon sanıkları için alınan tahliye kararları Türk hukuk sisteminin sorgulanmasına yol açıyor. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

 

  Ergenekon Davasında 5 Tahliye Daha…(2)

  Ergenekon davasında tutuklu bulunan teğmen Mehmet Ali Çelebi, Merdan Yanardağ, Hasan Iğsız, Alaettin Sevim ve Şener Eruygur tahliye edildi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Ergenekon'da 6 Tahliye 7 Ret

  Ergenekon davasında tutuklu sanıklar Doğu Perinçek, Muzaffer Tekin, Oktay Yıldırım, Mehmet Demirtaş, Hikmet Çiçek ve Hasan Atilla Uğur tahliye oldu. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Ergenekon'da Eruygur, Iğsız, Çelebi, Yanardağ ve Sevim'e Tahliye

  Ergenekon davası sanıklarından, emekli Orgeneraller Şener Eruygur ve Hasan Iğsız, emekli Tuğamiral Alaettin Sevim, gazeteci Merdan Yanardağ ile Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin tahliyelerine karar verildi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Ergenekon Davasında Tahliyeler

  Ergenekon davası sanıklarından Yalçın Küçük, Şener Eruygur, Hasan Iğsız, Alaettin Sevim, Merdan Yanardağ ile Mehmet Ali Çelebi tahliye edildi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Ergenekon Davasında 5 Tahliye Daha

  İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenkon Davası tutuklularından emekli Orgeneral Hasan Iğsız, emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Tuğamiral Alaattin Sevim, Teğmen Mehmet Ali Çelebi ve Merdan Yanardağ'ın tahliyesine karar verdi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Ergenekon'da 5 Tahliye Daha

  Istanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi, Hasan Iğsız, Şener Eruygur, Alaattin Sevim, Mehmet Ali Çelebi ve Merdan Yanardağ hakkında tahliye kararı verdi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Gazeteci Yanardağ ve Teğmen Mehmet Ali Çelebi Tahliye Edildi

  Hasan Iğsız, Alaaddin Sevim, Şener Eruygur, Teğmen Mehmet Ali Çelebi ve Merdan Yanardağ tahliye edildi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Özel Yetkili Mahkemeler Yerine Ağır Ceza Mahkemeleri

  Özel Yetkili Mahkemeler Yerine Ağır Ceza Mahkemeleri

  Cumhurbaşkanı Gül'ün onayladığı Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. Maddesi Uyarınca Kurulan Ağır Ceza Mahkemelerinin Kaldırılmasına ve Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile daha önce yasal düzenlemeyle kaldırılan ancak ellerindeki dosyalar sonuçlanıncaya kadar görevlerine devam etmesi hükme bağlanan özel yetkili mahkemeler ile TMK 10. madde ile görevlendirilen mahkemeler tümüyle kaldırılıyor Bu mahkemelerde görülen davalara, 133 ağır ceza mahkemesinde devam edilecek (06 Mart 2014 Perşembe )

   

  CHP Heyetinin Ziyaret Ettiği Ersöz: Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı Benim Zehirlettiğim İddiası; Hala...

  CHP Heyetinin Ziyaret Ettiği Ersöz: Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı Benim Zehirlettiğim İddiası; Hala...

  CHP Cezaevleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeleri emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ü ziyaret etti. (06 Şubat 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'de 2013 Böyle Geçti

  Türkiye'de 2013 Böyle Geçti

  Eylül ayının önemli olayları Başbakan Erdoğan, demokratikleşme paketini düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı Sınır ihlali yapan M 17 tipi Suriye helikopteri TSK tarafından düşürüldü Emniyet Genel Müdürlüğünün Dikmen'deki polisevine, roketli saldırı düzenlendi, binada hasar meydana geldi Anadolu Ajansı, Kürtçe'nin Kurmancca ve Soranca lehçelerinde haber yayına başladı Türk İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu istifa etti "28 Şubat Davası" Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesinde başladı Darphanede 2 ay (23 Aralık 2013 Pazartesi )

   

  Türkiye'de 2013 Böyle Geçti

  Türkiye'de 2013 Böyle Geçti

  Ağustos ayının önemli olayları: Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura'da terfi, görev süresinin uzatılması ve emeklilik durumları ile gündemdeki diğer konular görüşüldü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 6 yıl 2 ay süren Ergenekon Davası'nda kararını açıkladı 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'na ilk kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ev sahipliği yaptı Trabzon'un Maçka ilçesindeki tarihi Sümela Manastırında 88 yıl aradan sonra bir günlüğüne ayin düzenlendi Türkiye'nin 5. yüz (23 Aralık 2013 Pazartesi )

   

  Prof.dr. Şimşek: 'Ak Parti'nin Ölçü ile İmtihanı' Kitabını Tanıttı

  Prof.dr. Şimşek: 'Ak Parti'nin Ölçü ile İmtihanı' Kitabını Tanıttı

  Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bir dönem görev yapan Prof.Dr.Şaban Şimşek, 'Ak Parti'nin Ölçü ile İmtihanı' kitabının tanıtımını yaptı. (03 Aralık 2013 Salı )

   

  Başbakan'ın Fedaisi AK Parti'nin Ölçü ile İmtihanını Anlattı

  Başbakan'ın Fedaisi AK Parti'nin Ölçü ile İmtihanını Anlattı

  Eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur'un Başbakan'ın fedaisi olarak adlandırıp takip ettirdiği Prof.Dr.Şaban Şimşek, yakın tarihte kaleme aldığı makalelerini "AK Parti'nin ölçü ile imtihanı" isimli kitabında topladı.
  2003 ve... (03 Aralık 2013 Salı )

   

  Chp'li Oran: TBMM'de Acilen Komisyon Kurulmalı

  Chp'li Oran: TBMM'de Acilen Komisyon Kurulmalı

  Milli Güvenlik Kurulu'nun 2004 yılında aldığı Fethullah Gülen ile ilgili kararın dün basına yansımasından bir gün önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın hazırladığı bir araştırma önergesini CHP Grubu'na sunması ilginç bir tabloyu ortaya... (29 Kasım 2013 Cuma )

   

  Umut Oran: MGK Kararını İmzalayanlar Tanık Olarak Çağrılmalı

  Umut Oran: MGK Kararını İmzalayanlar Tanık Olarak Çağrılmalı

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, "Gülen'i bitirme planı" ile ilgili "Acilen komisyon kurulmalı, Gül ve Erdoğan da tanıklık yapmalı dedi. (29 Kasım 2013 Cuma )

   

  Erdoğan, Şener Eruygur'u 'Kes Lan' Diyerek Azarlamış

  Erdoğan, Şener Eruygur'u "Kes Lan" Diyerek Azarlamış

  Başbakan Erdoğan'ın, 2004 yılında yapılan MGK toplantısında Şener Eruygur'u azarladığı ortaya çıktı. (29 Kasım 2013 Cuma )

   

  Mehmet Baransu: Daha Evdeki Bavulu Açmadım

  Mehmet Baransu: Daha Evdeki Bavulu Açmadım

  Taraf gazetesinde "Sivilleşen MGK'nın ilk planı Gülen'i bitirmek" başlıklı haberiyle gündem yaratan Mehmet Baransu'dan ilginç bir açıklama geldi. (29 Kasım 2013 Cuma )

   

  Taraf: Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te Mgk'da Alındı

  Taraf: Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te Mgk'da Alındı

  Taraf gazetesi, bugün sürmanşetten 'Fethullah Gülen'i bitirme kararı 2004'te MGK'da alındı' başlığıyla bir haber yayınladı.2004 Ağustos ayındaki MGK tutanaklarının yer aldığı haberde, 'Fethullah Gülen grubunun faaliyetlerine karşı alınması... (28 Kasım 2013 Perşembe )

   

  Yalçın Akdoğan Gülen'i Bitirme Belgesi İçin 'Karar Hükümet Tarafından Yok Hükmünde Kabul Edildi'...

  Yalçın Akdoğan Gülen'i Bitirme Belgesi İçin "Karar Hükümet Tarafından Yok Hükmünde Kabul Edildi"...

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Gülen hareketinin ortadan kaldırılması için alınan 2004'teki MGK kararının yok hükmünde olduğunu bildirdi.Akdoğan, Taraf gazetesinde yayınlanan ve 10'uncu Cumhurbaşkanı... (28 Kasım 2013 Perşembe )

   

  Gülen'i Bitirme Kararı 2004 Yılındaki MGK'da Alınmış

  Gülen'i Bitirme Kararı 2004 Yılındaki MGK'da Alınmış

  "Gülen grubunun faaliyetlerine karşı alınması gereken tedbirler" başlığıyla MGK'da alınan kararda, Erdoğan ve Abdullah Gül'ün imzası var. (28 Kasım 2013 Perşembe )

   

  28 Şubat Mağdurları Talimatla İfade Vermek İstemedi

  28 Şubat Mağdurları Talimatla İfade Vermek İstemedi

  28 Şubat Davası müştekileri, talimatla ifade vermek için çıktıkları İstanbul 23.Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Ankara'da ifade vermek istediklerini talep etti. (22 Kasım 2013 Cuma )

   

  28 Şubat Mağdurları, Talimat Mahkemesinde İfade Vermedi

  28 Şubat Mağdurları, Talimat Mahkemesinde İfade Vermedi

  Ankara'da görülen 28 Şubat davası kapsamında talimatla İstanbul'da ifadesi alınması istenen mağdurlar, duruşmada, davanın asıl mahkemesinde ifade vermek istediklerini söyledi.Dava kapsamında mağdur müşteki sıfatıyla ifadesi istenen... (22 Kasım 2013 Cuma )

   

  Cem Uzan: Gazetede Manşetleri Hurşit Tolon Atardı

  Cem Uzan: Gazetede Manşetleri Hurşit Tolon Atardı

  Star'ın sahibiyken manşetleri Hurşit Tolon'un attığını söyleyen Uzan, "Darbelerin sivil ayağıyla ilgili savcıya ifade vermeye hazırım." dedi. (07 Ekim 2013 Pazartesi )

   

  Başsavcılık, Ergenekon'da Yeni İddianame Hazırlıyor

  Başsavcılık, Ergenekon'da Yeni İddianame Hazırlıyor

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 Ağustos'ta karara bağlanan Ergenekon davasında 5 sanık hakkında yeni iddianame hazırlıyor. (13 Eylül 2013 Cuma )

   

  Ergenekon Davası

  Ergenekon Davası

  Emekli Orgeneral Eruygur, sağlık raporu için hastaneye sevk edildi Kontrollerinin yarın yapılacağı ifade edilen Eruygur'un, bu nedenle hastanede yatış işlemlerinin yapıldığı kaydedildi (10 Eylül 2013 Salı )

   

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.01.2015 10:26:33. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ŞENER ERUYGUR HABERLERİ
[Hata Bildir]