16:2900
SON DAKİKA ŞIRNAK HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Haberleri

  Agd'nin "Perşembe Söyleşileri"

  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şırnak Şubesince düzenlenen "Perşembe Söyleşileri"nde bu hafta eğitimci yazar Muammer Bilgiç, sunum yaptı. (Dün 16:23)

   

  Türkiye'nin Irak'a Yönelik İnsani Yardımları

  Irak'ta yer alan barınma merkezlerine yapılan yardımların toplam tutarı 72 milyon 449 bin liraya ulaştı. (Dün 14:38)

   

  Mhk Görev Bölümü Yaptı

  Mhk Görev Bölümü Yaptı

  TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK), Yusuf Namoğlu başkanlığında gerçekleştirdiği ilk toplantısında görev bölümü yaptı. Kurul üyelerinden Metin Tokat, başkanvekili oldu. (Dün 14:19)

   

  Tıbbi Atık Aracından Kaçak Cep Telefonu Çıktı

  Tıbbi Atık Aracından Kaçak Cep Telefonu Çıktı

  Şırnak'ta düzenlenen yol kontrollerinde durdurulan tıbbi atık aracında, piyasa değeri 1 milyon 100 bin lira olar bin 273 adet kaçak cep telefonu ele geçirildi. (Dün 13:06)

   

  Hakkari Sanat Kenti Olma Yolunda İlerliyor

  Hakkari, 'Navenda Çand û Hûnera Feqiyê Teyran' Kültür Merkezi ile sanat kenti olma yolunda ilerliyor. Kültür merkezinin yeni dönem kurslarına 375 kişi başvurdu. (Dün 12:10)

   

  Otomobil Sevmeyen İller Belli Oldu

  Otomobil Sevmeyen İller Belli Oldu

  Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye'deki 5 ilde otomobilin fazla ilgi görmediği ortaya çıktı. (Dün 12:09)

   

  Hdp'li Irmak: Çözüm Süreci İki Ucu Keskin Bıçak Gibi

  Hdp'li Irmak: Çözüm Süreci İki Ucu Keskin Bıçak Gibi

  Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, çözüm süreci konusunda, "Şu anda bulunduğumuz süreçte, gerçekten bir çok şeyin olabileceği olumlu ve pozitif anlamda, her şeyin bir anda berhava olabileceği, havaya uçabileceği bir süreçtir. (Dün 11:44)

   

  Şırnak'ta Silahlı Kişiler Polis Aracını Taradı

  Şırnak'ta Silahlı Kişiler Polis Aracını Taradı

  Cizre'de MOBESE direğine kamera takmak isteyen polisler, silahlı kişilerin müdahalesiyle karşılaştı. İlçede yaşanan çatışma kameralar tarafından görüntülendi. (Dün 10:51)

   

  İdil'de Hendek Kazıp Yol Kapatan PKK'lılar, Polisle Çatıştı

  İdil'de Hendek Kazıp Yol Kapatan PKK'lılar, Polisle Çatıştı

  Şırnak'ın İdil İlçesi'nde dün gece hendek kazıp yolları kapatan PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri, olay yerine gelen polis ekipleriyle silahlı çatışmaya girdi. (Dün 10:38)

   

  İdil'de Hendek Kazıp Yol Kapatan PKK'lılar, Polisle Çatıştı

  Şırnak'ın İdil ilçesinde dün gece hendek kazıp yolları kapatan PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri, olay yerine gelen polis ekipleriyle silahlı çatışmaya girdi. (Dün 10:17)

   

  Yurtta Hava Durumu

  Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Adana’nın doğusu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Düzce, Kastamonu, Karabük, Tokat, Ardahan, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevreleri ve bu sabah ilk saatlerde Denizli çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçeleri ve Anamur çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (Dün 08:51)

   

  Agd'den "Siyer-i Nebi Yarışması"

  AGD tarafından tüm illerde düzenlenen Siyer i Nebi Yarışması"nın Şırnak'ta 20 Aralık Cumartesi günü saat 11.00'da yapılacağı bildirildi. (Dün 02:07)

   

  Silopi Serhat Belediye Gençlik Spor Kulüp Başkanı Şimşek Açıklaması

  "Amacımız ligde şampiyon olmak" (Dün 01:29)

   

 

  Cizre'de Karayolları Asfatlama ve Bölünmüş Yol Yapılacak

  Cizre'de Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından Nusaybin Caddesinde asfaltlama, Otogardan Hastane Kavşağına kadar ise bölünmüş yol yapılacağı bildirildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Şırnak'ta 10 Terörist Teslim Oldu

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ta 10 teröristin teslim olduğunu açıkladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Şırnak'ta 10 Terörist Teslim Oldu

  Genelkurmay Başkanlığı, 10 teröristin Şırnak Silopi'deki güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Şırnak'ta Bin 270 Kaçak Cep Telefonu Ele Geçirildi

  Şırnak'ta bin 270 kaçak cep telefonu ele geçirildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  10 Terörist Teslim Oldu, 10 Terörist Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı bugün (18 Aralık) saat 14.15 sıralarında bölücü terör örgütü mensubu 10 teröristin, Şırnak Silopi'de güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğunu bildirdi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Şırnak'ta 10 Terörist Teslim Oldu

  Silopi'de terör örgütü PKK'dan kaçan 4'ü 18 yaşından küçük 10 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  PKK'lılar Kazdıkları Hendeği Kapatmaya Gelen Polislere Saldırdı

  PKK'lılar Kazdıkları Hendeği Kapatmaya Gelen Polislere Saldırdı

  Şırnak'ın Cizre İlçesi Nur Mahallesi'nde PKK yandaşları yolları kesmek için kazdıkları hendekleri kepçe ile kapatmaya giden polislere havai fişek ve molotof kokteylle saldırdı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Göstericilerin Kazdığı Hendekleri Kapatmaya Giden Polise Saldırı

  Göstericilerin Kazdığı Hendekleri Kapatmaya Giden Polise Saldırı

  Şırnak'ın Cizre İlçesi Nur Mahallesi'nde göstericilerin yolları kapatmak için kazdıkları hendekleri kepçe ile kapatmaya giden polisler havai fişek ve molotoflu saldırıya uğradı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Şırnak'ta 10 PKK'lı Teslim Oldu

  Şırnak’ta, 10 PKK’lı örgütten kaçıp Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği’ne teslim oldu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Habur'da 10 PKK'lı Teslim Oldu

  Pkk'nın Kuzey Irak'taki kamplarında faaliyet yürütürken kaçan 4'ünün yaşı 18'den küçük 10 örgüt üyesi, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hdp'li Kaplan Açıklaması

  "TMMOB'un eylemine katıldım. Yağmurdan korunmak için kapşonumu çekseydim, vur emrinin kapsamına girmiş olacaktım" (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Cizre Kaymakamı Horasanlı, İnşaatları İnceledi

  Cizre Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı, Küçük Sanayi Sitesinde yapımı süren iş yerleri ve okul inşaatını ziyaret etti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Cizre'de Ücretsiz Kurs

  Cizre ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından, maddi durumu elverişsiz açık lise öğrencileri ve mezunları için kurs açıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Dedaş Ekipleri, Çalışmalarına Devam Ediyor

  Dedaş Ekipleri, Çalışmalarına Devam Ediyor

  Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Şırnak İl Müdürlüğü arıza ekibi, aşırı tüketimden dolayı meydana gelen arızaları onarmak ve arızanın meydana gelebileceği kısımları sağlamlaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Cizre Hem, Lise ve Üniversite Öğrencileri İçin Kurs Açtı

  Cizre Hem, Lise ve Üniversite Öğrencileri İçin Kurs Açtı

  Şırnak’ın Cizre İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü maddi imkansızlıklardan dolayı dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik açık lise ve üniversiteye hazırlık kursu açtı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  12 Terörist Teslim Oldu

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak ve Diyarbakır’da bölücü terör örgütü mensubu 12 teröristin teslim olduğunu açıkladı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Silopi'de 11 PKK'lı Teslim Oldu

  Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı’nda 8’i 18 yaşından küçük toplam 11 PKK’lı teslim oldu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta 11 PKK'lı Teslim Oldu

  Şırnak'ta 11 PKK'lı Teslim Oldu

  Şırnak'ta, 11 PKK'lı örgütten kaçıp Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği'ne teslim oldu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta Polise Silahlı Saldırı

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde yüzü maskeli bir grup, MOBESE kamerasını onarmaya çalışan polis ekibine, silahlı saldırıda bulundu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta 11 Terörist Teslim Oldu

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK'dan kaçan 8'i, 18 yaşından küçük 11 kişi, güvenlik güçlerine teslim oldu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Habur'da 11 PKK'lı Teslim Oldu

  Şırnak'ın Silopi İlçesi yakınlarındaki Habur Gümrük Kapısı'na gelen 11 PKK'lı, Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği'ne teslim oldu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Silopi'de Bayanlara Yönelik Girişimcilik Kursu Açıldı

  Halk Eğitim Merkezi tarafından bayanlara yönelik ücretsiz Girişimcilik Kursuna 25 kadın katılıyor. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Sözleşmeli Er Kanunu

  Kanun'da yapılan değişiklikle ortaöğretim mezunlarının askerlik yapmadan sözleşmeli er olabilmelerine imkan sağlandığı, halen silah altında bulunan erbaş ve erlerden ortaöğretim mezunu olanların da sözleşmeli er başvurusunda bulunabileceği bildirildi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Sözleşmeli Erlerin Alacağı Maaş Belli Oldu

  Sözleşmeli Erlerin Alacağı Maaş Belli Oldu

  Genelkurmay Başkanlığı, sözleşmeli erlerden birinci derece kritik illerde görev yapan personelin 3 bin 342 lira maaş alacağını açıkladı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Cizre'de Göstericiler Bir Polisi Yaraladı

  Cizre'de Göstericiler Bir Polisi Yaraladı

  Sınır Hudut Tabur Komutanlığı nizamiyesinde bulunan mobese kamerasındaki arızanın giderilmesi sırasında önlem alan polise, PKK yandaşları havai fişekle saldırdı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 16:29:08. #1.12#