00:5000
SON DAKİKA ŞIRNAK HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Haberleri

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  MHP'li Korkmaz'ın AK Parti'ye ve Başbakan Davutoğlu'na yönelik sözleri gerginliğe neden oldu Nevzat Korkmaz: "Dersim isyancılarına övgü düzmek korkaklığınızın, pısırıklığınızın eseri mi? PKK ve bebek katili ile masaya oturmanız, onu müzakereci konumuna getirmeniz teröristlerden ve örgütten korkunuzdan mı kaynaklanıyor? (Dün 22:21)

   

  42 Havalimanında Özel Sağlık Hizmetleri Durduruldu

  Devlet hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) bağlı 42 havalimanında 2009 yılından beri sağlık hizmeti veren özel sağlık kuruluşu olan Portclinic, Ankara 5. İdare Mahkemesi tarafından alınan karar gereği, sunulan hizmetlerin bu gece yarısından itibaren durdurulacağını açıkladı. (Dün 22:13)

   

  42 Havalimanında Özel Sağlık Hizmeti Durduruldu

  42 Havalimanında Özel Sağlık Hizmeti Durduruldu

  Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin aldığı kararla Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) bağlı 42 havalimanında özel sağlık hizmetlerinin kaldırıldığı belirtildi. (Dün 22:00)

   

  CHP'nin 'Uludere Tüm Boyutlarıyla Araştırılsın' Önerisi AKP Oylarıyla Reddedildi

  CHP'nin 'Uludere Tüm Boyutlarıyla Araştırılsın' Önerisi AKP Oylarıyla Reddedildi

  CHP tarafından 34 kişinin hayatını kaybettiği Uludere olayının tüm boyutlarıyla araştırılması amacıyla verilen önergesi AK Partili vekillerin oylarıyla reddedildi. (Dün 19:09)

   

  Kütahya'dan Kömür Getirileceği İddiası

  Kütahya'dan Kömür Getirileceği İddiası

  Şırnak'a Kütahya'dan kömür getirileceği iddiası- Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden getirelecek kömürün Şırnak'taki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını ileri süren Şırnak Kömür Üretim ve Pazarlama Kooperatifi üyeleri, buna karşı topladıkları 3 bin 500 imzayı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile TKİ'ye gönderdiŞIRNAK (AA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden getirilecek kömürün Şırnak'taki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını ileri süren Şırnak Kömür Üretim ve Pazarlama Kooperatifi üyeleri (Dün 18:47)

   

  Hamal Olarak Başladı, İş Adamı Oldu

  Hamal Olarak Başladı, İş Adamı Oldu

  Şırnak’ın Silopi ilçesinde çalışma hayatına hamal olarak başlayan 65 yaşındaki Ahmet Yusufoğlu yıllar sonra iş adamı oldu. (Dün 18:27)

   

  TBMM Genel Kurulu

  CHP'nin, Uludere olaylarına ilişkin araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisi kabul edilmedi. (Dün 18:09)

   

  Şırnak'ta Tepki Çeken Görüntü

  Şırnak'ta Tepki Çeken Görüntü

  Şırnak’ın Silopi ilçesinde Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü etkinliği kapsamında yürüyüş düzenlendi. (Dün 18:02)

   

  Şırnak'ta Terör Örgütüne Yönelik Operasyon

  Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. (Dün 17:05)

   

  Şırnak'tan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na Mektup

  Şırnak Kömür Üretim ve Pazarlama Kooperatifi tarafından Şırnak’a Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinden kömür getirileceği iddiasıyla toplanan imzalar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’na gönderildi. (Dün 17:04)

   

  Şırnak'ta Typ ve Taşeronlaştırma Protesto Edildi

  Şırnak'ta Typ ve Taşeronlaştırma Protesto Edildi

  Şırnak’ta KESK ve DİSK üyeleri, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında usulsüz işçi alımı iddialarını ve taşeronlaştırmayı protesto etti. (Dün 17:01)

   

  Şırnak'ta Kaçakçılar Helikopterden Görüldü

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı'nın denetleme ve incelemelerde bulunmak üzere helikopterle Uludere'ye gittiği sırada, yaklaşık 70 katırla sigara kaçakçılığı yapıldığına tanık olduğunu açıkladı. (Dün 16:46)

   

  Şırnak'ta Silahlı Kavga: 7 Yaralı

  Şırnak'ta Silahlı Kavga: 7 Yaralı

  Şırnak'ın İdil ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada biri ağır 7 kişi yaralandı. (Dün 16:42)

   

  Şırnak'a Kütahya'dan Kömür Getirileceği İddiası

  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden getirelecek kömürün Şırnak'taki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını ileri süren Şırnak Kömür Üretim ve Pazarlama Kooperatifi üyeleri, buna karşı topladıkları 3 bin 500 imzayı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile TKİ'ye gönderdi. (Dün 16:31)

   

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösterilere Dava

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösterilere Dava

  Zeytinburnu'nda IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilere katıldıkları iddia edilen 2 kişi hakkında ''devletin bütünlüğünü bozma'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile çeşitli suçlardan 225 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. (Dün 15:15)

   

  Komutan Uludere'yi Denetlerken 98 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

  Genelkurmay Başkanlığı, Hatay ve Şırnak Uludere ilçesi hudut bölgelerinde ele geçirilen kaçak sigaralar ve uyuşturucuyla ilgili açıklama yaptı. (Dün 14:56)

   

  Şırnak'ta Şafak Operasyonu: 8 Gözaltı

  Şırnak il merkezinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bazı evlere yapılan şafak operasyonu kapsamında 8 kişi gözaltına alındı. (Dün 13:19)

   

  Hamaldı İş Adamı Oldu, Şirketine 'Hamal' Adını Koydu

  Hamaldı İş Adamı Oldu, Şirketine "Hamal" Adını Koydu

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde 30 yıl hamallık yaptıktan sonra iş adamı olan Ahmet Yusufoğlu, kurduğu şirkete geçmişini unutmadığını göstermek için "hamal" adını verdi. (Dün 12:15)

   

  Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek. (Dün 08:54)

   

  Cizre'de Kadına Şiddete Tepki İçin Düzenlenen Yürüyüşe Müdahale

  Cizre'de Kadına Şiddete Tepki İçin Düzenlenen Yürüyüşe Müdahale

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için izinsiz yürüyüş düzenleyen gruba polis müdahale etti. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP'li Aldan: "Teklif reform değil, yargıya daha sağlam ayakla basmanın aracıdır" HDP'li Kaplan: "Yakında 46 termik santral ve HES, 25 şeker fabrikası özelleştirilecek. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Hakim ve savcılara ücret artışı, makul şüphe üzerine üst ve yer araması yapılabilmesi ile Yargıtay ve Danıştay'ın üye ve daire sayılarının artırılmasını içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesine başlandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Güneydoğu'da 6 İl İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı

  Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, vatandaşları kuvvetli yağış konusunda uyardı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Şırnak'ta İzinsiz Yürüyüş

  Cizre'de ilçesinde 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü bahanesiyle izinsiz yürüyüş düzenleyen gruba polis müdahalede etti. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Prof. Dr. Doğan: Hedefi Olan Başarır

  Prof. Dr. Doğan: Hedefi Olan Başarır

  Selahattin Eyyubi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, hedefi olan ve çalışmaktan zevk alan öğrencilerin mutlaka hayalini kurduğu bölümü kazanacağını söyledi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 00:50:12. #1.12#