SON DAKİKA SOSYAL GÜVENLİK KURUMU HABERLERİ

Son Dakika Sosyal Güvenlik Kurumu Haberleri

 • 01:02 İskanda Ferdi Başvuru Yolu Açıldı Adana 1. İdare Mahkemesi, müteahhidin SGK veya vergi borcu gibi nedenlerle iskan alamadığı hallerde, teknik olarak eksiği bulunmayan binalar için ferdi başvurularda iskan verilmesine hükmetti.
 • 18:35 Sgk'ya Bütçeden Ayrılan Kaynak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bütçeden kuruma aktarılan kaynağın bir hizmet zayiatı ya da bir yönetim zafiyeti değil güçlü Türkiye'nin güçlü yarınları için yapılmış yatırım olduğunu bildirdi.
 • 16:21 Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapıldı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT), yapılan değişikliklere ilişkin düzenlemeler bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 15:45 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıdan detaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Asgari ücret bin liradan bin 300 liraya çıkıyor.
 • 15:02 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılmasının ardından pek çok olayla karşılaştıklarını belirterek, "Asgari ücret bin liradan bin 300 liraya çıkıyor.
 • 13:31 Askon Bu Hafta Sgk İl Müdürünü Konuk Etti Askon Bu Hafta Sgk İl Müdürünü Konuk Etti Anadolu Aslanlar İş Adamları Derneğinin(ASKON ) her hafta gerçekleştirdiği ‘Biz bize kahvaltı programına’ bu hafta Sosyal Güvenlik kurumu İl Müdürü Bilal Doğan ve Sosyal Güvenlik Kurumu Melikgazi Merkez Müdürü Hacı Ali Hasgül katıldı.
 • 12:51 Bakan Soylu, Sosyal Güvenliğin Teşvikinde Yapımcılardan Destek İstedi Bakan Soylu, Sosyal Güvenliğin Teşvikinde Yapımcılardan Destek İstedi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, istihdamın artırılması ve sosyal güvenlik şemsiyesi altında çalışmanın teşvik edilmesinin önemli olduğuna işaret edere,k dizi senaristleri ve yapımcılarının bu konuda atacakları adımları önemsediklerini söyledi.
 • 10:44 Hekimi Olmayan Apartmana 13 Bin TL Ceza! Hekimi Olmayan Apartmana 13 Bin TL Ceza! 1 Temmuz 2016 itibarıyla bütün iş yerlerinde uzman ve hekim görevlendirilmesi zorunlu olacak. Aksi halde apartmanı her ay için 13 bin lira idari para cezası bekliyor.
 • 09:10 Maaşlara Asgari Ücret Zammı Maaşlara Asgari Ücret Zammı SGK'nın 2016'ya ilişkin yeni verileri yüzde 30'luk asgari ücret artışının, genel işçilik ücretlerine de yukarı yönde yansıdığını ortaya koydu.
 • 18:47 SGK İl Müdürü Doğan: Prim Borçları, Otomatik Silinecek SGK İl Müdürü Doğan: Prim Borçları, Otomatik Silinecek SGK İl Müdürü Bilal Doğan, vatandaşların 25 yaşına kadar olan SGK prim borçlarının, herhangi bir talebe ve başvuruya gerek kalmaksızın silineceğini bildirdi.
 • 17:52 SGK İl Müdürü Doğan: Prim Borçları, Otomatik Silinecek SGK İl Müdürü Doğan: Prim Borçları, Otomatik Silinecek SGK İl Müdürü Bilal Doğan, vatandaşların 25 yaşına kadar olan SGK prim borçlarının, herhangi bir talebe ve başvuruya gerek kalmaksızın silineceğini bildirdi.
 • 15:19 Her Dört İş Kazasından Yalnızca Bir Tanesi Kayıt Altına Alınıyor" Disk Birleşik Metal İş Sendikası Araştırma Merkezi tarafından TÜİK, SGK ve Eurostat verileri üzerinden hazırlanan İş Cinayetleri ve Kayıtdışılık Raporu, Türkiye'de işçi sağlığı ve iş güvenliği alanında yaşanan sorunun görünmeyen boyutlarını ortaya koydu.
 • 15:16 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Cezalarda Artışlara Gidildi" - Ankara GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un konuşması Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: (2) "(Uyuşturucuyla mücadele) Kişilerin tıbbi tedaviye çekinmeden başvurabilmesi amacıyla, TCK'nın 279 ve 280'inci maddelerinde belirtilen Sağlık Personelinin Bildirim ve İhbar Yükümlülüğünün Kaldırılmasına Dair Kanun Teklifi hazırlığına başlanmıştır.
 • 14:56 Kurtulmuş - Uyuşturucu ile Mücadelede Bakanlıkların Çalışmaları Kurtulmuş - Uyuşturucu ile Mücadelede Bakanlıkların Çalışmaları GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un konuşması Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu toplantısı Başbakan Vekili ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: (2) "(Uyuşturucuyla mücadele) Kişilerin tıbbi tedaviye çekinmeden başvurabilmesi amacıyla, TCK'nın 279 ve 280'inci maddelerinde belirtilen Sağlık Personelinin Bildirim ve İhbar Yükümlülüğünün Kaldırılmasına Dair Kanun Teklifi hazırlığına başlanmıştır.
 • 14:54 Evde Sağlık ve Palyatif Bakım Hizmetleri Sempozyumu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Orhan Koç, "Palyatif sağlık hizmetleri, Türkiye'de şu anda sadece Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastanelerinde verilmekte ama biz Sosyal Güvenlik Kurumu olarak, tüm üniversite hastanelerimizde palyatif sağlık hizmetlerini geri ödemeye alıyoruz.
 • 14:39 Hdp'li Yiğitalp: Türkiye'de Her Gün Yaklaşık 524 İş Kazası Oluyor Hdp Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp, "Türkiye'de gerçekleşen iş cinayetlerinin, iş yaralanmalarının ve meslek hastalığı sonucu gerçekleşen ölümlerin nedenlerinin araştırılması, kazaların önlenmesi için yapılabileceklerin belirlenmesi amacıyla" Meclis araştırma önergesi verdi.
 • 10:11 Verimlilik Haftası Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından 25 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde kutlanan Verimlilik Haftası kapsamında gezi düzenlendi.
 • 18:08 Sgk, Harran Tıp Fakültesi Hastanesiyle Anlaştı Sgk, Harran Tıp Fakültesi Hastanesiyle Anlaştı Şanlıurfa'da, SGK tarafından sözleşmesi fes edilen birçok Özel Hastane kapanınca Harran Üniversitesin Tıp Fakültesi Hastanesi de SGK tarafından global bütçeye dahil edildi.
 • 17:51 TOBB Medikal Meclisi Samsun'da Toplantı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Medikal Meclisi Başkanı Özgür İncekara, "Yönetmeliğin aksine ilk kez Ankara ve İstanbul dışında bir ilde toplandık.
 • 17:51 Çalışan Emekliden Toplu Tahsil "Hak İhlali" Sayıldı Anayasa Mahkemesi, emekli olduktan sonra tekrar çalışmaya başlayan kişinin, idarenin hatası nedeniyle 4 yıl 9 ay boyunca emekli aylığından kesilmesi gereken paranın sonradan fark edilerek toplu tahsil edilmesini hak ihlali saydı.
 • 13:31 Deniz Aslanı–2016 Arama Kurtarma Tatbikatı 3 Mayıs'ta Başlıyor Deniz Aslanı–2016 Arama Kurtarma Tatbikatı, Sahil Güvenlik Komutanlığı sevk ve idaresinde, 03-06 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ege Denizi'nin uluslararası sularında ve hava sahasında, Türk Arama Kurtarma Bölgesi içerisinde icra edilecek.
 • 12:59 40 Yıldır Şemsiye Tamir Ediyor Türkiye'nin en yağışlı bölgesi Karadeniz'de 40 yıldır şemsiye tamirciliği yapan İrfan Aşık, kazancı çok düşük olmasına rağmen yağış ve rüzgarlar sebebiyle bozulan, kırılan şemsiyeleri tamir ederek, ailesinin geçimine destek sağlıyor.
 • 12:29 3 Engelli Çocuğa Sahip Ailenin Maaş Tepkisi Mersin’de 3 çocukları da yüzde 98 engelli olan Çelik ailesi, iki çocukları için yaklaşık 4 yıldır aldıkları engelli maaşının kesilmesine tepki göstererek, yetkililerden yardım istedi.
 • 12:04 Tmmob, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Verilerini Açıkladı 28 Nisan Dünya İşçi Sağlığı ve Güvenliği Günü'nde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Makine Mühendisleri Odası (TMMOB) işçi sağlığı ve iş güvenliği resmi verilerini değerlendirdi.
 • 10:02 Emlak Vergisini Kimler Ödemeyecek Emlak Vergisini Kimler Ödemeyecek Öncelikle emlak vergisi ödeyecek gayrimenkul sahiplerine, ödeme zamanını hatırlatalım. Emlak vergisinin ilk taksitinin ödenmesi için süre martta başladı ve mayısın sonuna kadar da ödenebiliyor.
 • 20:50 Güncelleme - Yozgat Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Yozgat merkezli 4 ilde "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması" (FETÖ/PDY) operasyonu kapsamında gözaltına alınan 6 zanlı, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • 17:37 Pamuk Prenses Uyanıyor Pamuk Prenses Uyanıyor Çanakkale Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünde çalışan bir grup personel ve Üniversite öğrencilerinden oluşan amatör tiyatro grubu Pamuk Prenses Uyanıyor adlı tiyatro oyununu sahneledi.
 • 14:21 AK Parti TBMM Grup Toplantısı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Geriye dönecek vaktimiz yok. Fısıltılara, dedikodulara ayıracak saniyemiz yok. Bizim işimiz çok. Kim ki bizim dava arkadaşlarımız arasında bir saniyesini dahi dedikoduyla kaybederse, bizim aramızda yeri yok. İşimize bakacağız, gece gündüz çalışacağız." dedi.
 • 13:50 Atso Nisan Ayı Meclis Toplantısı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, domates gibi bazı ürünlerdeki düşüşün yüzde 39'a ulaştığını belirterek, ihracatçıların alternatif kanallar yarattığını ve bu sayede Rusya etkisinin büyük ölçüde telafi edildiğini söyledi.
 • 13:06 8. Balıkesir Ekonomik İstişare Toplantısı Balıkesir Sanayi Odası (BSO) tarafından düzenlenen 8. Balıkesir Ekonomik İstişare Toplantısı Gönen'de yapıldı.
 • 12:53 Tekirdağ'da Sahte Belge Operasyonu Tekirdağ'da üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait sahte evrak, kaşe, mühür ile ehliyet bulunan bir kişi tutuklandı.
 • 19:14 Ankara Altındağ'daki Eğlence Mekanları Denetlendi Ankara'nın Çankırı Caddesi'nde denetlenen 21 iş yerine toplam 80 bin lira ceza yazıldı, çeşitli suçlardan aranan 3 kişi yakalandı.
 • 18:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Yeni Kanunları Onayladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Yeni Kanunları Onayladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, içerisinde trafik sigortası düzenlemesi, gençler için sigorta prim affı, Sur'un yeniden inşası gibi konuların bulunduğu "Torba Kanunu" onayladı.
 • 17:50 Özel Hastanelerle İlgili Sular Durulmuyor Özel Hastanelerle İlgili Sular Durulmuyor CHP İlçe Başkanı Murat Yazar, "2 personeli cezaevine giren ve 2 doktoru da denetimli serbestlikten serbest bırakılan Yenişehir'deki özel hastane neden kapatılmadı?" dedi.
 • 13:35 Ankara Mamak Malullük Maaşımın Kesilmesi Beni ve Eşimi Perişan Etti Ankara Mamak Malullük Maaşımın Kesilmesi Beni ve Eşimi Perişan Etti Malullük maaşımın kesilmesi beni ve eşimi perişan ettiANKARA'nın Mamak ilçesinde eşi ile yoksulluk içinde yaşam mücadelesi vermeye çalışan 58 yaşındaki Süleyman Höke, 6 yıl önce yüzde 60 ile çalışamaz raporu alarak malulen emekli olup, 4 yıl SGK'dan maç aldığını belirterek, 3 yıl önce malullük maaşının eksik prim nedeniyle kesildiğini söyledi.
 • 10:45 Emsal Karar, İlk Kez Bir Kişi Engelli Olmadan Emsal Karar, İlk Kez Bir Kişi Engelli Olmadan "Gazi" Sayıldı Ankara 12. İdare Mahkemesi, terörle mücadele sırasında vücuduna şarapnel parçaları saplanan, ancak "engelli hale gelmeyen" eski asker Şentürk Çolak'ı, 22 yıl aradan sonra gazi saydı.
 • 10:21 Özelde Ödenen Muayene Parasına Dikkat! Fazla Para Alınıyor Özelde Ödenen Muayene Parasına Dikkat! Fazla Para Alınıyor SGK ile anlaşmalı özel hastaneler ile üniversite ve branş hastanelerine ya da özel polikliniklere gidenlerden, SGK'nın ödediği ücretin üzerine yüzde 200 fark ücreti alınabiliyor.
 • 16:47 Bakan Müezzinoğlu: Niyetimiz Sorunları Sıfıra İndirmek -1 Bakan Müezzinoğlu: Niyetimiz Sorunları Sıfıra İndirmek -1 Bursa'da Engelliler Federasyonu üyeleriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, engelli olmanın hayatı yaşamayı yer yer zorlaştırdığını ifade ederek, "Sorunlara 'zor' diye bakmak değil, 'çözmek gerekiyor' diye baktığımız sürece çözümler, süreç içinde bir bir gelecektir.
 • 14:47 AK Parti'den CHP'li Keşan Belediyesi'ne Borç Eleştirisi AK Parti'den CHP'li Keşan Belediyesi'ne Borç Eleştirisi AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) belediye başkanı tarafından yönetilen Keşan Belediyesi’nin SGK ve vergi borcunun toplamının yaklaşık 14 milyon TL olduğunu iddia etti.
 • 13:47 Bakan Müezzinoğlu: Niyetimiz Sorunları Sıfıra İndirmek Bakan Müezzinoğlu: Niyetimiz Sorunları Sıfıra İndirmek Bursa'da Engelliler Federasyonu üyeleriyle bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, engelli olmanın hayatı yaşamayı yer yer zorlaştırdığını ifade ederek, "Sorunlara 'zor' diye bakmak değil, 'çözmek gerekiyor' diye baktığımız sürece çözümler, süreç içinde bir bir gelecektir.
 • 13:41 1 Metre Bisiklet Yoluna 1 Bisiklet 1 Metre Bisiklet Yoluna 1 Bisiklet Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bisiklet yolu yapan belediyelere metre başına 1 bisiklet hediye edeceklerini söyledi.
 • 12:30 Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Gençoğlu Açıklaması Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB) Başkanı Orhan Gençoğlu, bu yıl ihracatta 200 milyon dolar hedeflediklerini belirterek, yılın ikinci yarısından itibaren ABD ve Avustralya gibi pazarlara sektörel ticaret heyetleri düzenleyeceklerini bildirdi.
 • 12:06 Kırşehir Sgk'a Yeni Bina Yapılıyor Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il binasının yıkılarak yenisinin yapılacağı bildirildi.
 • 02:50 Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor" Projesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Salondan görüntüler Kosgeb Müdürü Şükrü Mısırlı'nın konuşması - Adıyaman'da proje kapsamında 50 girişimci adayı kadının eğitimi başladı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür vekili Yılmaz: -"50 girişimci genç kadın çiftçimize bu eğitimle, girişimciliği özendirmenin yanı sıra proje hazırlama yöntemleri de öğretilecektir" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 10 ilde yürütülen "Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor" projesi kapsamında Adıyaman'da 50 girişimci adayı kadının eğitimi başladı.
 • 18:44 Abana'da Sahil Güvenlik, Balıkçıları Bilgilendirdi İnebolu Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri, Abana'daki balıkçıları av yasakları hakkında bilgilendirdi.
 • 18:07 Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor" Projesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 10 ilde yürütülen "Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor" projesi kapsamında Adıyaman'da 50 girişimci adayı kadının eğitimi başladı.
 • 17:49 Sgk Başkan Yardımcısı Kuruca'dan Yağlıdere'ye Ziyaret Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu'nu ziyaret etti.
 • 17:37 İl Koordinasyon Toplantısı'nda Özel Hastaneler Tartışması İl Koordinasyon Toplantısı'nda Özel Hastaneler Tartışması Şanlıurfa'daki kamu yatırımları ve projelerinin görüşüldüğü altı aylık koordinasyon toplantısında peş peşe kapanan özel hastanelerin durumu gündeme geldi.
 • 14:26 Diyabetle Kaliteli Yaşam? Projesi Sağlık Bakanı Müezzinoğlu?nun Katılımıyla Tanıtıldı Diyabetle Kaliteli Yaşam? Projesi Sağlık Bakanı Müezzinoğlu?nun Katılımıyla Tanıtıldı ?Diyabetle Kaliteli Yaşam? projesi Sayın Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun önderliğinde ilgili paydaşların katılımıyla tanıtıldı.
 • 12:11 Nevşehir'den Kısa Kısa Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde çeşitli türde kümes hayvanları dağıtıldı.