SON DAKİKA SOSYAL GÜVENLİK KURUMU HABERLERİ

Son Dakika Sosyal Güvenlik Kurumu Haberleri

 • 08:05Eski Orman Bakanı Taranoğlu'na '17 Ağustos' TazminatıEski Orman Bakanı Taranoğlu'na '17 Ağustos' Tazminatı17 Ağustos depremi davasında, eski Orman Bakanı Ersin Taranoğlu, müteahhitti olduğu SGK lojmanlarının yıkılması sonucu ölen 5 memur için tazminat ödemeye mahkum oldu.
 • 13:54Konya İtfaiyesi'nden Basın-yayın ÖdülleriKonya İtfaiyesi'nden Basın-yayın ÖdülleriKonya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Türkiye’de ilk kez İtfaiye Basın Ödülleri yarışması düzenliyor.
 • 12:56Anneden, 'Oğlumu Kurtarın' FeryadıAnneden, 'Oğlumu Kurtarın' Feryadıİzmir'de, 15 aydır lösemi tedavisi gören 19 yaşındaki Erol Karayaz'a Türkiye ve yurt dışından uygun ilik bulunmasına rağmen, kan değerlerinin düzene girip nakil yapılması için 280 bin TL'lik ilaça ihtiyaç duyuldu.
 • 12:25İzmir Anneden, 19 Yaşındaki Oğlunun İlik Nakli Olup Hayata Tutunması İçin Yardım Feryadıİzmir Anneden, 19 Yaşındaki Oğlunun İlik Nakli Olup Hayata Tutunması İçin Yardım FeryadıAnneden, 19 yaşındaki oğlunun ilik nakli olup hayata tutunması için yardım feryadı İzmir'de, 15 aydır lösemi tedavisi gören 19 yaşındaki Erol Karayaz, hem Türkiye'den hem de yurt dışından uygun ilik bulunmasına rağmen, kan değerlerinin düzene girip nakilin yapılması için 280 bin TL'lik ilaça ihtiyaç duyuldu.
 • 11:27Danıştay: Sgk Sağlık Bilgilerini İşleyemez, Paylaşamaz, SatamazDanıştay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 11.07.2012 tarih ve 28350 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe konulan 'Genel Sağlık Sigortası Verilerinin Güvenliği ve Paylaşımına ilişkin Yönetmelik'in yürütmesini durdurdu.
 • 15:41Sgk'nın Yeni Binası Hizmete GirdiAğrı'nın Eleşkirt ilçesinde yapımı tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şube Müdürlüğü hizmet binası açıldı.
 • 15:22Eskişehir'de Okul ve Dershanelere Kom Nezaretinde 8 Kurumdan DenetimEskişehir'de Okul ve Dershanelere Kom Nezaretinde 8 Kurumdan DenetimEskişehir’de özel Samanyolu Eğitim Kurumları'na bağlı okullar ile FEM’e bağlı dershanelere, polislerin nezaretinde 8 ayrı kurum tarafından denetim yapıldı.
 • 11:50Avm Otoparkında Aracı Zarar Gören 'Korkmasın'Avm Otoparkında Aracı Zarar Gören 'Korkmasın'Metin Aysoy - SGK Eski Başmüfettişi Alışveriş merkezi otoparkına aracımızı park ederken, aracımız çalınır veya araçta zarar meydana gelir endişesine kapıldığımız olmuştur.
 • 11:00Mesleki Eğitimler BaşladıMesleki Eğitimler BaşladıMalatya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan mesleki eğitim programıyla kadınlar hem öğrenecek hem kazanacaklar.
 • 09:28Tüed Genel Başkanı Ergün'den Uzundere Belediye Başkanı Özsoy'a ZiyaretTüed Genel Başkanı Ergün'den Uzundere Belediye Başkanı Özsoy'a ZiyaretKısa adı TÜED olan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Uzundere Belediye Başkanı M.Halis Özsoy’u ziyaret etti.
 • 20:43Günak: Çalışanlar Emeğinin Karşılığını AlmalıGünak: Çalışanlar Emeğinin Karşılığını AlmalıSağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı Faruk Günak, sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştığını ve bunun karşılığını alması gerektiğini söyledi.
 • 18:04Boztaş'tan Siyasilere ÇağrıBoztaş'tan Siyasilere ÇağrıManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, siyasilere çağrıda bulunarak “hükümetin bir an önce kurularak ekonomi de yapısal reformlara geçilmeli ve 31 Mayıs’ta sona eren turizm destekleri verilmelidir” dedi.
 • 17:01Manavgat İş Dünyası: Hükümet Bir An Önce KurulmalıManavgat İş Dünyası: Hükümet Bir An Önce KurulmalıManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş siyasilere çağrıda bulunarak, “Hükümet bir an önce kurulmalı.” dedi.
 • 15:453600 veya 4500 Gün Primle Nasıl Emekli Olunur?3600 veya 4500 Gün Primle Nasıl Emekli Olunur?Ahmet Metin Aysoy - SGK Eski Başmüfettişi Çalışanların en çok sordukları soruların başında "ne zaman emekli olurum" sorusu geliyor.
 • 13:04Sgk'dan Prim Borçları ile İlgili AçıklamaSGK, 4/b sigortalısı olanlarla ilgili basında yer alan haberlerle ilgili açıklama yaptı.
 • 13:03Sgk'dan Açıklama AçıklamasıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 4/b Bağ-Kur sigortalısı esnaf ve sanatkar ile çiftçilerden 12 aydan fazla prim borcu bulunanların sigortalılıklarının durdurulması ve borçlarının silinmesi için son başvuru tarihinin 31 Temmuz olduğuna ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • 12:45Bağ-Kur Sigortalılarının Prim Ödemeleri İçin Son GünBağ-Kur Sigortalılarının Prim Ödemeleri İçin Son GünAydın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Rıfat Kocaoğlu, 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunan 4/b (Bağ-Kur) sigortalısı olanların, bu sürelere ilişkin prim borçlarını 31 Temmuz’a kadar ödememeleri halinde sigortalılıklarının durdurulacağını hatırlattı.
 • 11:45Darıca'da Atıl Haldeki Sgk Tesisleri Halk Plajı Olarak Hizmete GirdiDarıca'da Atıl Haldeki Sgk Tesisleri Halk Plajı Olarak Hizmete GirdiKocaeli Büyükşehir Belediyesi, 20 yıldır atıl vaziyette duran Darıca Bayramoğlu sahilindeki SGK tesislerini kente kazandırdı.
 • 11:29Başkan, "Atıl Duran Tesis Hayat Buldu"Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 20 yıldır atıl vaziyette duran Darıca Bayramoğlu sahilinde ki SGK tesislerini şehrimize kazandırdı.
 • 10:58Prim Borcunda Son GünPrim Borcunda Son GünSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin prim borcu bulunan 4/b (Bağ-Kur) sigortalısı olanların, bu sürelere ilişkin prim borçlarını 31 Temmuz’a kadar ödememeleri halinde sigortalılıklarının durdurulacağını hatırlattı.
 • 10:30Tekirdağ'da Bin 200 Adet 'İş Başı Eğitim Programı' DüzenlendiTekirdağ'da Bin 200 Adet 'İş Başı Eğitim Programı' DüzenlendiTekirdağ’da İş-Kur’un toplamda bin 200 adet ’İş Başı Eğitim Programı’ düzenlendiğini söyleyen İş-Kur Tekirdağ İl Müdür Vekili Yasin Tekin, şu ana kadar 127 kişinin mezun olduğunu, bunlardan 98 kişiye istihdam sağlandığını söyledi.
 • 09:25Aydın Sağlık-sen Toplu Sözlemenin Reçetesini YazdıAydın Sağlık-sen Toplu Sözlemenin Reçetesini YazdıSağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, toplu sözleşme taleplerini bir reçeteyle açıkladı.
 • 20:57Kayseri Sağlık Sen Üyeleri, Toplu Sözleşme Görüşmelerindeki Taleplerini SıraladıKayseri Sağlık Sen Üyeleri, Toplu Sözleşme Görüşmelerindeki Taleplerini SıraladıSağlık- Sen Kayseri Şubesi üyeleri, 500 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, çalışma koşulları ile hakları için yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin taleplerini açıkladı.
 • 20:06Boztaş: 31 Mayıs'ta Sona Eren Turizm Desteklerinin Verilmesini İstiyoruzBoztaş: 31 Mayıs'ta Sona Eren Turizm Desteklerinin Verilmesini İstiyoruzManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, hükümetin bir an önce kurularak ekonomi de yapısal reformların bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.
 • 18:21Sgk ile Tika Arasında İşbirliği ProtokolüSgk ile Tika Arasında İşbirliği ProtokolüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan ve TİKA Başkanı Serdar Çam'ın salona gelişi- SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan'ın konuşması- TİKA Başkanı Serdar Çam'ın konuşması- Hediyelerin verilmesi- Fotoğraf çekimi SGK ile TİKA arasında işbirliği protokolü- Türkiye'nin sosyal güvenlik alanındaki tecrübesinin yurtdışına aktarılması hedeflenen protokol, iki kurum arasındaki yeni projelerin de başlangıcı niteliğinde olacak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) arasında, Türkiye'nin sosyal güvenlik alanındaki tecrübesinin yurtdışına aktarılmasını amaçlayan işbirliği protokolü imzalandı.
 • 17:29Sağlıkta ŞiddetSağlıkta Şiddet" Toplu Sözleşme Masasına TaşınacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'in konuşması- Detay "Sağlıkta şiddet" toplu sözleşme masasına taşınacak- Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: - "Sağlıkta şiddetin boyutu o noktaya geldi ki artık terör olaylarında bile sağlık çalışanları mağdur edilmeye başlandı.
 • 16:59Sgk İl Müdürüne Sgk İl Müdürüne "Taciz" SuçlamasıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bilecik İl Müdürü hakkında bazı kadın personelleri taciz ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldığı öğrenilirken, iddiaları yalanlayan il müdürü davanın ’mobbing’ gerekçesiyle açıldığını savundu.
 • 16:59Kocaeli - Sgk'nın 45 Yıllık Bayramoğlu Dinlenme Tesisi Kadınlar Plajı OlduKocaeli - Sgk'nın 45 Yıllık Bayramoğlu Dinlenme Tesisi Kadınlar Plajı OlduSgk'nın 45 yıllık Bayramoğlu dinlenme Tesisi Kadınlar Plajı oldu Kocaeli'nin Darıca İlçesi'ndeki ünlü Bayramoğlu Koyu'nda, 45 yıl önce eski adı SSK olan Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü çalışanların yararlanması amacıyla kurulan ve bu yılın başında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen "Eğitim ve Dinlenme Tesisleri", belediye tarafından Bayanlar Plajı'na dönüştürüldü.
 • 16:23Sgk ile Tika Arasında İşbirliği ProtokolüSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) arasında, Türkiye'nin sosyal güvenlik alanındaki tecrübesinin yurtdışına aktarılmasını amaçlayan işbirliği protokolü imzalandı.
 • 16:21Türkiye'nin Sosyal Güvenlik Alanındaki Tecrübesi, Tika ve Sgk İşbirliğiyle Yurt Dışına AçılıyorBaşbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) arasında imzalanan protokol ile birlikte Türkiye’nin sosyal güvenlik alanındaki tecrübesi yurt dışına aktarılacak.
 • 15:04Sağlıkta Şiddet" Toplu Sözleşme Masasına TaşınacakSağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, terör olaylarında bile sağlık çalışanlarının mağdur edilmeye başlandığını, sorunu toplu sözleşme masasına taşıyacaklarını belirterek, "Şiddet uygulayanın sağlık giderlerinin 6 ay süreyle SGK yerine kendisi tarafından karşılanması önerisi getirilecek" dedi.
 • 14:41Sağlık-sen Toplu Sözleşme Taleplerini SıraladıSağlık-sen Toplu Sözleşme Taleplerini SıraladıSağlık-Sen Zonguldak Şube Yönetimi Toplu Sözleşme sürecinde talepleri sıraladı.
 • 14:01Sgk'nın 45 Yıllık Bayramoğlu Dinlenme Tesisi Kadınlar Plajı OlduSgk'nın 45 Yıllık Bayramoğlu Dinlenme Tesisi Kadınlar Plajı OlduBayramoğlu Koyu'nda, 45 yıl önce SGK Genel Müdürlüğü çalışanların yararlanması amacıyla kurulan dinlenme tesisleri, belediye tarafından kadınlar plajına dönüştürüldü.
 • 13:05Sağlık-Sen, Toplu Sözleşme Reçetesi AçıkladıSağlık-Sen, Toplu Sözleşme Reçetesi AçıkladıKamu İşveren Heyeti'ne emek hazımsızlığı teşhisinin konulduğu reçetede tedavi olarak ise, adaletsiz olmayı önleyen tablet, haksızlık yapmayı engelleyen pastil, sağlıkta şiddete hayır flakonu, emeğe saygı şurubu yazıldı.
 • 13:03Sağlıkçılar, Hükümetten Yüzde 16 Zam ve 150 TL İstediSağlıkçılar, Hükümetten Yüzde 16 Zam ve 150 TL İstediSağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 2016-2017 toplu sözleşme taleplerini açıkladı.
 • 12:35Başkan Memiş, Toplu Sözleşme Taleplerini Reçete ile AçıkladıMemur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, toplu sözleşme taleplerini bir reçeteyle açıkladı.
 • 12:06Palandöken: "Böyle Fırsat Ele Geçmez"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yoğun taleplerimiz haklı görülerek yapılan düzenleme ile 30 Nisan 2015 tarihi itibarıyla 12 ay ve üzerinde prim borcu olanların borçları dondurularak sağlık hizmeti alması sağlandı.
 • 11:43TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, prim yapılandırması olan veya yüklü borcu olanlar için 31 Temmuz'un son gün olduğunu belirterek, "Yapılan düzenlemeyle yüksek miktarda borçlu olan, borcunu yapılandırmış olan, yapılandırıp da ödemesi aksayanların sağlık hizmetinden yararlanabilmesi için çok önemli bir fırsat yaratıldı" ifadesini kullandı.
 • 11:26Palandöken: Borcu Dondurulan Sağlık Hizmeti AlabilecekTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na 6645 sayılı Kanunla eklenen düzenleme ile 12 aydan fazla borcu olanların, borçlarının dondurularak sağlık hizmeti alabilme hakkının verildiğini hatırlattı.
 • 11:20Kütahayaspor 50 YaşındaKütahayaspor 50 YaşındaKütahyaspor Başkanı Ramazan Yıldırım, bu sezon 50. yılına giren Kütahyaspor’a destek noktasında herkesten aynı duyarlılığı beklediklerini dile getirdi.
 • 10:39Kdk, Devletin Başarılı Öğrencileri Desteklemesi Yükümlülüğünün Altını ÇizdiKamu Denetçiliği Kurumu, bir şikayetçinin başvurusuyla ilgili verdiği kararda devletin, başarılı öğrencileri desteklemesi yükümlülüğünün altını çizdi.
 • 09:43Özel Güvenlik Sektörü Çalıştayı Devam EdiyorÖzel Güvenlik Sektörü Sorunları Emniyet Genel Müdürlüğü Öncülüğünde Ele Alınmaya Devam Ediyor
 • 09:33Özel Güvenlik Sektörü Çalıştayı Devam EdiyorÖzel Güvenlik Sektörü Sorunları Emniyet Genel Müdürlüğü Öncülüğünde Ele Alınmaya Devam Ediyor
 • 09:28SGK, Mahkeme Kararına Rağmen Vatandaşın Sağlık Verilerini SatacakSGK, Mahkeme Kararına Rağmen Vatandaşın Sağlık Verilerini SatacakAYM'nin daha önce iptal kararları verdiği vatandaşın sağlık verilerinin paylaşımı için SGK yeniden 'anonimleştirip' satma ve kamu kurumlarıyla paylaşma kararı aldı.
 • 09:17Emekliye İkramiye MüjdesiEmekliye İkramiye MüjdesiMemurların emekli ikramiyesinin hesabında 30 yıl sınırını kaldıran kararın, daha önce emekli olanlara da uygulanmasının yolu açıldı. Emekli bir memur, açtığı davayı kazandı.
 • 09:01Gündem/ 29 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkın Kahramanları Anıtı'nı ziyaret edecek, Başbakan Li Kıçiang ile Ulusal Halk Kongresi Başkanı Cang Dıciang ile ayrı ayrı görüşecek.
 • 00:09Gündem Özeti/ 29 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin Halk Cumhuriyeti ziyareti kapsamında, Halkın Kahramanları Anıtı'nı ziyaret edecek, Başbakan Li Keqiang ile Ulusal Halk Kongresi Başkanı Zhang Dejiang ile ayrı ayrı görüşecek.
 • 18:11Başkan Karaosmanoğlu, Deniz Sezonunu Bayramoğlu Sahilinde AçtıKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, deniz sezonunu vatandaşlarla birlikte Darıca Bayramoğlu sahilinde açtı.
 • 16:20Başkan Gümrükçüoğlu, Ankara'daki Temaslarının Olumlu Geçtiğini BelirttiTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ankara’da bakanlıklar nezdinde yaptıkları görüşmelerin olumlu geçtiğini belirterek Trabzon’a iyi haberlerle döndüklerini belirtti.
 • 16:04Balıkesir'den Bisikletleriyle Yola Çıkan Büro Memur-sen Üyeleri Sakarya'ya UlaştıBalıkesir'den Bisikletleriyle Yola Çıkan Büro Memur-sen Üyeleri Sakarya'ya Ulaştı3 Ağustos’ta başlayacak olan toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde taleplerini duyurabilmek için Balıkesir’den bisikletleriyle yola çıkan Büro Memur-Sen üyeleri, Sakarya’ya ulaştı.