SON DAKİKA SOSYAL GÜVENLİK KURUMU HABERLERİ

Son Dakika Sosyal Güvenlik Kurumu Haberleri

 • 10:22Kanser İlaçları, Yarın Hastanelerden Verilecek; Eczacılar EndişeliKanser İlaçları, Yarın Hastanelerden Verilecek; Eczacılar EndişeliKanser ilaçları yarından itibaren eczanelerden değil kamu hastanelerinden satılacak. Eczacılar; ilaçların çalınmasından, merdiven altında satılmasından endişe duyuyor.
 • 20:44Kemoterapi İlaçları 1 Temmuz'dan İtibaren Hastanelerden Temin EdilecekSosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama ile 1 Temmuz'dan itibaren kemoterapi ilaçlarının hastanelerce temin edileceği uygulamasına geçileceği belirtildi.
 • 20:34Pak Eğitim İş Genel Başkanı, Aym'ye Tepki GösterdiPak Eğitim İş Genel Başkanı, Aym'ye Tepki GösterdiPak Eğitim İş Genel Başkanı Abdullah Kayışkıran, Anayasa Mahkemesi’ne dershaneler ile ilgili şimdiye kadar kararın çıkmamasına tepki gösterdi.
 • 19:13Sgk, Prim ve Diğer Tüm Alacaklarının Tahsilat İşlemlerinin 3 Temmuz'a Kadar Uzatıldığını AçıkladıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), son ödeme günü 30 Haziran 2015 tarihi olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 3 Temmuz 2015’in gün sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.
 • 19:06Sgk'dan Prim AçıklamasıSGK, son ödeme günü 30 Haziran olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemlerini, 3 Temmuz'a kadar uzattı.
 • 19:03Kemoterapi İlaçlarının Hastanelerce Temin EdilmesiSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, kemoterapi ilaçlarının Sağlık Bakanlığı hastanelerinde bulunmaması halinde hastalarca, eczanelerden ilaçların temin edilmesine ilişkin herhangi bir kısıtlamanın bulunmadığı, bu şekilde temin edilen ilaçların bedellerinin, SGK tarafından hastanenin alacağından mahsup edileceği belirtildi.
 • 17:44Kit ve Özelleştirilecek Kuruluşların Borcu 37,2 Milyar LiraKİT'lerin ve özelleştirme programındaki kuruluşların cari fiyatlarla borç stoku, yılın ilk çeyreği itibarıyla 37 milyar 226 milyon 694 bin liraya yükseldi.
 • 16:31Algün: Küçük Esnafın Yeni Korkusu Kalfa ve Çırak ŞikayetleriAlgün: Küçük Esnafın Yeni Korkusu Kalfa ve Çırak ŞikayetleriAydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, iş yerlerinde kalfa ve çırak çalıştıran küçük esnafın yasal zorunlulukları ve uygulamaları tam bilmedikleri için mağdur olduklarını söyledi.
 • 16:30Yaz Spor Okulları Açılışı YapıldıYaz Spor Okulları Açılışı YapıldıKırşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği "Yaz Spor Okulları" nın açılışı Ahi Stadyumunda gerçekleşti.
 • 13:54Palandöken: Emekliye Yapılan Maaş Artışı Yeterli DeğilTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Başta Bağ-Kur ve SSK emeklileri olmak üzere yaklaşık 10.9 milyon emeklimizi ilgilendiren Temmuz ayında seyyanen verilecek olan 100 lira ve enflasyon farkı kadar yapılacak zam dahi geçinmeye yetmiyor.
 • 13:29Smmo'dan Mali Tatil AçıklamasıVan Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMO) Başkanı İbrahim Şahin, “Mali tatile ilişkin yapılan düzenlemeye göre ülkemizde her yıl 1 Temmuz ile 20 Temmuz tarihlerini kapsayan dönem mali tatil olarak belirlenmiştir.
 • 13:27TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, aylıkları başta olmak üzere emekliler arasında uygulanan farklılıkların kaldırılarak standart sağlanmasını istedi.
 • 13:13Omurga Tedavisinde Omurga Tedavisinde "Akıllı Vida" Memnuniyeti ArtırdıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sunumdan görüntüler- Prof. Dr. Cüneyt Temiz ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Atik'in konuşmaları- Plaket taktimi Omurga tedavisinde "Akıllı vida" memnuniyeti artırdı- Celal Bayar Üniversitesi'nde, omurga rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen ve patenti alınan "akıllı vida"nın, esnek ya da sert hale getirilebilmesi sayesinde, hastalarda olumlu sonuçlar verdiği bildirildi- Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Temiz: "Bugüne kadar 100'ün üzerinde hastada denenen ürünle ilgili, memnuniyet çok yüksek"- "Sistemin, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanan tedavi yöntemleri arasına girmesi için destek bekliyoruz"- "Yurtdışından da ürüne ilgi ve talep oluştu.
 • 12:40TESK Başkanı Palandöken: "Emekliye Yapılan Maaş Artışı Yeterli Değil"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Başta Bağ-Kur ve SSK emeklileri olmak üzere yaklaşık 10.9 milyon emeklimizi ilgilendiren Temmuz ayında seyyanen verilecek olan 100 lira ve enflasyon farkı kadar yapılacak zam dahi geçinmeye yetmiyor” dedi.
 • 12:35Hakkarili İşadamı Karahanlı'ya İstihdam PlaketiHakkarili İşadamı Karahanlı'ya İstihdam PlaketiHakkari'de, inşaat sektöründe yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayan işadamı Aytekin Karahanlı'ya, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş tarafından plaket verildi.
 • 12:07Kanser İlaçları Hastanelerden Verilecek, Teis TepkiliKanser İlaçları Hastanelerden Verilecek, Teis TepkiliTüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, kanser ilaçlarının yarından itibaren SGK'ya eczanelerden değil, kamu hastanelerinden satılacağını hatırlattı.
 • 11:50Omurga Tedavisinde "Akıllı Vida" Memnuniyeti ArtırdıCelal Bayar Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Temiz, omurga rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen ve patenti alınan "akıllı vida"nın, 100'ün üzerinde hastada uygulandığını ve memnuniyet oranının bir hayli yüksek olduğunu açıkladı.
 • 11:38Hakkarili İşadamı Karahanlı'ya İstihdam PlaketiHakkarili İşadamı Karahanlı'ya İstihdam PlaketiHakkari'de, inşaat sektöründe yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayan işadamı Aytekin Karahanlı'ya, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş tarafından plaket verildi.
 • 11:35Sahte Raporla Özürlü Kartına Davaİzmir'de, Ege Üniversitesi Hastanesi'nden bir kadına verilen kardiyoloji tetkikleri ve raporunun sahtesini düzenleyip, ESHOT'tan, ücretsiz toplu ulaşım için özürlü kartı çıkardıkları iddia edilen 4'ü erkek 5 sanık hakkında 'dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik' suçlarından 7 ila 12'şer yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 11:23Trabzon'da Sgk'nın Anlaşmalı Boşanarak Haksız Maaş Alanlarla Mücadelesi SürüyorTrabzon’da eşiyle anlaşmalı boşanarak Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) haksız maaş alanlarla mücadele sürüyor.
 • 10:25İşçinin İş Görmekten Kaçınma Hakkıİşçinin İş Görmekten Kaçınma HakkıAhmet Metin AYSOY - SGK E. Başmüfettişi Bir işyerinde çalışan işçiler ücret ve ikramiye alacakları ödenmediği gerekçesiyle iş görmekten kaçınırlar.
 • 10:03Hatso'dan İş Adamı Karahanlı'ya İstihdam PlaketiHatso'dan İş Adamı Karahanlı'ya İstihdam PlaketiHAKKARİ (İHA) – Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (HATSO), yaklaşık 400 kişiyi bünyesinde istihdam eden genç iş adamı Aytekin Karahanlı’ya istihdama sağladığı katkıdan dolayı teşekkür plaketi verdi.
 • 09:53Algün: Algün: "İşçi, İşveren Şikayetleri Tehlikelidir"Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, “Ustalarımız ve yanında çalışanlarını duyarlı olmaya ve şikayet konusunda yanlış bilgi ve yönlendirmeyi doğru bulmuyoruz” dedi.
 • 15:30Serebral Palsi Hastalarının TedavisiSosyal Güvenlik Kurumundan (SGK), serebral palsi hastalarının yıllık 90 seans olan fizik tedavi kotasının 60'a düşürüldüğü ve 16 yaşından büyük hastalara tedavi kısıtlaması getirildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
 • 15:28Sgk'dan Serebral Palsi Hastalığı ile İlgili AçıklamaSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Serebral Palsi hastalarına tedavi kısıtlaması getirildiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
 • 14:30Emeklinin İntibak Davasına Retİşçi Memur Bağkur Emekliler Derneği (İMBED) Genel Başkanı Hamdi Öz'ün, emekli aylığının, 2013'te yürürlüğe giren İntibak Yasası kapsamında yeniden hesaplanması talebiyle SGK aleyhine açtığı dava reddedildi.
 • 13:49İntibak Davası ReddedildiAnkara 8. İş Mahkemesi, 2012 yılında yürürlüğe giren intibak zammının yanlış ve eksik çıkarıldığı iddiasıyla açılan davanın reddine karar verdi.
 • 13:28Emekliye Kötü Haber: İntibak Davası Reddedildi2012 yılında yürürlüğe giren İntibak zammının yanlış ve eksik çıktığı iddiası ile ilgili açılan davada karar çıktı.
 • 12:45Mahkemeden Emeklilerin İntibak Zammı Talebine RetMahkemeden Emeklilerin İntibak Zammı Talebine Retİntibak Yasası 'eksik' çıktı diyerek açılan davada Ankara 8. İş Mahkemesi talebi reddetti. Davacı Hamdi Öz "Adalet yerini buluncaya kadar mücadeleye devam edeceğim." dedi.
 • 10:47Emeklilerin Maaş Artışı İçin Kritik GünEmeklilerin Maaş Artışı İçin Kritik Günİntibak Yasası 'eksik' çıktı diyerek açılan davada kritik gün. Ankara'da saat 11.50'de yapılacak duruşmada ya yeni bir bilirkişi atanacak ya da karar çıkacak.
 • 10:45Ombudsman Sayesinde Tedavi Masrafını Geri AldıTrafik kazasında yaralanan ve sağlık güvencesi olmadığı gerekçesiyle tedavi giderleri kendinden tahsil edilen şikayetçi Kamu Denetçiliği Kurumu aracılığıyla ödediği ücreti geri aldı.
 • 10:08Kamu Denetçiliği Kurumu'nun Arabuluculuğu Çözüm GetirdiŞikâyetçi, araç dışı trafik kazası geçirdiğini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin acil servisine kaldırıldığını, taburcu olduktan sonra sosyal güvenlik kaydı ve sağlık güvencesi olmadığı gerekçesi ile tedavi giderlerinin kendisinden tahsil edildiğini ileri sürdü.
 • 08:07Trafik Sigortasında Vefat Tazminatına Yeni Düzenleme YapıldıTrafik Sigortasında Vefat Tazminatına Yeni Düzenleme YapıldıTSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, trafik kazalarında ödenecek vefat tazminatının hesaplanmasına standart getirildiğini belirtti.
 • 09:48Erzurum 'En Mutlu' 20. İlErzurum 'En Mutlu' 20. İlErzurum Türkiye’nin 20’inci, Doğu Anadolu Bölgesi ve KUDAKA İstatistik Bölgesinin 2’inci en mutlu ili. İl mutluluk düzeyi Türkiye ve Doğu Anadolu Bölgesi ortalamasının üstünde.
 • 15:30Turist Rehberlerinin Aylık Taban Ücretlendirmesi 3 Bin 090 Lira OlduTurist Rehberlerinin Aylık Taban Ücretlendirmesi 3 Bin 090 Lira OlduTurist rehberlerinin aylık taban ücretlendirilmesi belli oldu.
 • 12:20Ölen Anneye Ödenen Maaş Farkı, Görme Engelli Oğlundan İstendiÖlen Anneye Ödenen Maaş Farkı, Görme Engelli Oğlundan İstendiSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 3 yıl önce ölen kadına, eşinden bağlanan emekli maaşının fazla ödendiği gerekçesiyle 25 bin lira borç çıkardı.
 • 11:04Ölen Anneye Ödenen Maaş Farkı, Görme Engelli Oğlundan İstendiÖlen Anneye Ödenen Maaş Farkı, Görme Engelli Oğlundan İstendiAvusturya'da 11 yıl çalışan Hamdi Ergün, 2008 yılında Afyonkarahisar SGK Müdürlüğü'ne başvurup emekli olmak istediğini söyledi.
 • 16:21Sgk İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz AçıklamasıSgk İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz AçıklamasıKadın istihdamının arttırılması projesinin başladığını söyleyen SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz proje çalışması için 3 ilin plot bölge seçildiğini bildirdi.
 • 15:39Türkiye'de İlk Bursa'da Uygulandı, İlk Günden Kontenjan DolduTürkiye'de İlk Bursa'da Uygulandı, İlk Günden Kontenjan DolduEvde Çocuk Bakım Hizmetleri yoluyla kayıtlı kadın istihdamının desteklenmesi projesi kapsamında pilot il olan 3 ilden biri olan Bursa'da ön başvurular da talep patlaması gerçekleşti.
 • 14:57İzmir Evde Çocuk Bakımı Ücreti İçin Başvurular Başladıİzmir Evde Çocuk Bakımı Ücreti İçin Başvurular BaşladıEvde çocuk bakımı ücreti için başvurular başladı AVRUPA Birliği ile Türkiye'nin finanse ettiği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yönetiminde hayata geçirilen "Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi" adlı proje için başvurular başladı.
 • 14:39Amasya SGK'da Kamu Kurumlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi VerildiSGK Amasya İl Müdürlüğü'nce, Kaymakamlıklar ve İl Müdürlüklerine yönelik 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında eğitim verildi.
 • 14:02Evde Çocuk Bakımı Ücreti İçin Başvurular BaşladıEvde Çocuk Bakımı Ücreti İçin Başvurular BaşladıAvrupa Birliği ile Türkiye'nin finanse ettiği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yönetiminde hayata geçirilen 'Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi' adlı proje için başvurular başladı.
 • 13:39Beyin Felci Olan 17 Yaşındaki Hüseyin Can, Sadece 23 KiloBeyin Felci Olan 17 Yaşındaki Hüseyin Can, Sadece 23 KiloHalk arasında beyin felci olarak bilinen Serebral Palsi hastası olan Hüseyin Can, 17 yaşında olmasına rağmen 23 kilo ağırlığı ile hayat mücadelesi veriyor.
 • 12:59Fizik Tedaviye İhtiyaç Duyan Hastalar Sgk'dan Düzenleme BekliyorFizik Tedaviye İhtiyaç Duyan Hastalar Sgk'dan Düzenleme BekliyorFizik tedaviye ihtiyaç duyan hastalar SGK'dan düzenleme bekliyor İSTANBUL, (DHA) SGK'nın yıllık 90 seans olan fizik tedavi kotasını 60'a düşürmesi ve 16 yaşından büyük olan Serebral Palsililere tedavi kısıtlaması getirmesi hasta yakınları, gönüllüler ve sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirdi.
 • 12:05Ergene'den Kısa KısaErgene Belediye tarafından sünnet şöleni düzenlenecek.
 • 12:04Fizik Tedaviye İhtiyaç Duyan Hastalar Sgk'dan Düzenleme BekliyorFizik Tedaviye İhtiyaç Duyan Hastalar Sgk'dan Düzenleme BekliyorSgk'nın yıllık 90 seans olan fizik tedavi kotasını 60'a düşürmesi ve 16 yaşından büyük olan Serebral Palsililere tedavi kısıtlaması getirmesi hasta yakınları, gönüllüler ve sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirdi.
 • 11:54Sgk' Dan Bayramiç İlçesine Yeni Hizmet BinasıSgk' Dan Bayramiç İlçesine Yeni Hizmet BinasıÇanakkale’nin Bayramiç ilçesinde, SGK hizmet binasının temeli atılarak inşaat çalışmalarına başlandı.
 • 19:02Antalya - Turizmde AlarmAntalya - Turizmde AlarmTurizmde alarm (ek) 450 BİN TURİST KAYBI, 20 BİN ÇALIŞANI İŞSİZ BIRAKTI Turizmde ilk defa eksi rakamların yaşandığı Antalya'da 25 Haziran itibariyle turist kaybı 450 bine yükseldi.
 • 18:25Turizmde Alarm (2)450 BİN TURİST KAYBI, 20 BİN ÇALIŞANI İŞSİZ BIRAKTI Turizmde ilk defa eksi rakamların yaşandığı Antalya'da 25 Haziran itibariyle turist kaybı 450 bine yükseldi.
 • 17:21Başkent Elektrik: Prim Borcumuz Yok, Sgk Hata YapmışSosyal Güvenlik Kurumunun(SGK), 150 bin lira ve üzerinde prim borcu bulunan kurum ve kuruluşlarının isimlerini açıkladığı listede 1 milyon 649 bin 841 lira borcu görünen Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., SGK'nın hatası sebebiyle listede yer aldıklarını bildirdi.