SON DAKİKA SOSYAL GÜVENLİK KURUMU HABERLERİ

Son Dakika Sosyal Güvenlik Kurumu Haberleri

 • 07:35 SGK Personeli Kan Verdi SGK Personeli Kan Verdi Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle SGK Batman İl Müdürlüğü personeli Kızılay'a kan bağışında bulundu.
 • 16:41 Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Abdulkadir Akkaş ile beraberindeki heyet Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO) Başkanı Mehmet Erdal Öndeş ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
 • 14:17 Ve OSM Artık Kayyumda Ve OSM Artık Kayyumda Gülen Cemaatine bağlı olduğu gerekçesiyle SGK tarafından sözleşmesi feshedilen ve daha sonra kapanmak zorunda kalan Özel OSM Ortadoğu Hastanesi'ne nihayet kayyum atandı.
 • 13:58 Sgk Batman İl Müdürlüğü'nde Kan Bağışı Kampanyası Sgk Batman İl Müdürlüğü'nde Kan Bağışı Kampanyası Batman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yönetici ve personelleri, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla kan bağışında bulundu.
 • 13:10 Rize'de "Evde Sağlık ve Palyatif Bakım" Sempozyumu Rize'de "Evde Sağlık ve Palyatif Bakım" sempozyumu düzenlendi.
 • 13:07 Daha Erken Emekli Ol Daha Fazla Maaş Al Daha Erken Emekli Ol Daha Fazla Maaş Al 1 Ekim 2018 öncesi 2008 yılında sosyal güvenlik sisteminde bir düzenleme yapıldı. Buna göre; 1 Ekim 2008'den önce sigortalı olanları emeklilikte avantajlı kılacak bazı haklar tanındı.
 • 11:06 Erişilemeyen" İlaca Erişim Kolaylığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) işbirliğiyle, kamuoyuna "erişilemeyen ilaç" olarak yansıyan, geri ödemesinde sıkıntı yaşanan bazı ilaçların temini için yeni düzenleme yapıldı.
 • 10:53 Sinop'ta Sgk Eğitimi Sinop'ta, 16 il müdürünün katılımıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) mevzuatları hakkında eğitim semineri düzenlendi.
 • 09:23 Sgk'dan Vatandaşa Tavuklu-pilav İkramı Sgk'dan Vatandaşa Tavuklu-pilav İkramı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Haftası etkinlikleri çerçevesinde Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan SGK Merkez Müdürlüğü, hizmet binası önünde vatandaşlara tavuklu pilav ve ayran ikram etti.
 • 08:58 Gündem / 24 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Dünya İnsani Zirvesi sona eriyor- Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvenin ikinci gününde, 3 ayrı Yüksek Düzeyli Yuvarlak Masa Toplantısı yapılacak, çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
 • 18:46 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı (4) Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATiH Projesi) kapsamında yapılacak mal ve hizmet alımları ile yapım işleri, ceza ve ihalelerden yasaklama hariç, Kamu İhale Kanunu hükümlerine tabi olmayacak.
 • 16:54 Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Açıldı Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Açıldı Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı, 161’i yerli, 34’ü yabancı olmak üzere 195 firmanın katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açtı.
 • 16:54 Marmaraereğlisi'nden Kısa Kısa Marmaraereğlisi ilçesinde sahnelenen "Sherley" isimli tiyatro oyunu ilgi gördü.
 • 16:24 Sgk'dan Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele Sgk'dan Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele Çanakkale'de 'Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdam Teşviki Projesi' (KİTUP II) toplantısına katılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, 2008 yılından itibaren 150 bin civarında işyerini kayıt altına aldıklarını açıkladı.
 • 15:28 Boluspor'da Kongreye Doğru PTT 1. Lig ekiplerinden Boluspor'un kulüp başkanı Savaş Abak, borcu bulunmayan ender kulüplerden biri olduklarını belirterek, "Gerçeklerle yakından ve uzaktan hiç alakası olmayan ve kulübümüzü batmış havasına sokarak karalama kampanyaları düzenleyenlere, belgeleriyle kongre günü cevap verilecektir.
 • 14:33 Sgk Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Süngü Açıklaması Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, 2002'de yüzde 52 olan kayıtdışı istihdamın bugün itibarıyla yüzde 32'ye gerilediğini söyledi.
 • 14:14 Sgk'dan Kayıt Dışı İstihdama Geçit Yok Sgk'dan Kayıt Dışı İstihdama Geçit Yok Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı (Kadim) Yakup Süngü, Çanakkale’de düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.
 • 12:11 Lösemi Hastası Elif'e 2 Yıl Sonra Yardım Eli Uzandı Lösemi Hastası Elif'e 2 Yıl Sonra Yardım Eli Uzandı 2 ay önce uygun ilik bulunan 9 yaşındaki Elif Vural'ın tedavisi için gerekli olan 9 bin TL'yi bulamayan aileye hayırsever iş adamlarından destek geldi.
 • 10:31 2016 Hımss Emram Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı Başlıyor 2016 Hımss Emram Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı Başlıyor Sağlık ve bilişim profesyonellerini buluşturan 2016 HIMSS EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı 26 Mayıs Perşembe günü kapılarını açıyor.
 • 08:57 İkinci Emeklilik İçin Gerekli Şartlar Belli Oldu İkinci Emeklilik İçin Gerekli Şartlar Belli Oldu Çalışanın maaşından ayda en az 50 lira kesilecek, devlet de yüzde 25 katkı sağlayacak. 10 yıl sistemde kalana maaş bağlanacak. İkinci emeklilik için sona yaklaşıldı.
 • 08:15 Özel Hastaneye Fark Ödemeyi Bitirecek, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geliyor Özel Hastaneye Fark Ödemeyi Bitirecek, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geliyor Tamamlayıcı sağlık sigortası için düğmeye basıldı. Tüm çalışanlar için devlet destekli sigorta havuzu kurulacak. Vatandaş özel hastanelerden fark ödemeden yararlanacak.
 • 16:02 Engelsiz Yaşam Fuarı Malatya Büyükşehir Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı kapsamında engellilere hakları anlatıldı.
 • 15:02 Engelsiz Yaşam Fuarı'nda Engelsiz Yaşam Fuarı'nda "Engelli Hakları" Anlatıldı Malatya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı’nın son gününde engelli bireylere ve yakınlarına “Engelli Yasal Hakları” konusunda seminer düzenlendi.
 • 11:33 Besni Kss Genel Kurul Toplantısı Yapıldı Besni Kss Genel Kurul Toplantısı Yapıldı Adıyaman’ın Besni ilçe Küçük Sanayi Sitesi (KSS) Genel Kurul toplantısını yapıldı.
 • 11:28 9 Bin TL İçin İlik Nakli Olamayan Minik Elif'in Umuda Yolculuğu Başladı 9 Bin TL İçin İlik Nakli Olamayan Minik Elif'in Umuda Yolculuğu Başladı Gaziantep’te lösemi hastası Elif’e ilik nakli için gereken paranın bulunmasının ardından, küçük kız ve ailesi bir yıl sürecek olan tedavi için Antalya’ya yola çıktı.
 • 17:38 Ankesob Başkanı Yiğiner Açıklaması Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, asgari ücretteki artışın, esnafın ödediği Bağ-Kur primlerine de yansıdığını savunarak, "Esnafın sırtındaki yük, büyük oranda arttı.
 • 17:35 "Sosyal Güvenlik" Bilgilendirme Eğitimleri Devam Ediyor Batmanda, SGK İl Müdürlüğü tarafından "Sosyal Güvenlik" eğitimleri veriliyor.
 • 15:55 Bartın Sgk'dan Gömlek Fabrikasına Ziyaret Bartın Sgk'dan Gömlek Fabrikasına Ziyaret Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Bartın Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ekrem Öztekneci, Bartın’da en çok kadın istihdamı sağlayan gömlek fabrikasına teşekkür belgesini verdi.
 • 14:53 Sosyal Güvenlik Haftası Dolayısıyla Sgk'dan Hasta Ziyareti Sosyal Güvenlik Haftası Dolayısıyla Sgk'dan Hasta Ziyareti Bu yıl 16-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla yapılan etkinlikler kapsamında Bayburt SGK personeli tarafından hasta ziyareti yapıldı.
 • 12:51 Sgk'dan Cezaevinde Bilgilendirme Toplantısı Karaman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Karaman Açık Cezaevi'nde mahkumlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • 11:14 Polenlerden Rahatsızlık Duymayın" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, polenlerden rahatsızlık duyulmaması gerektiğini belirterek, "Pek çok kişide aşırı duyarlılık reaksiyonuna sebep olmasına rağmen polenler, sağlık açısından çok da zararlı materyaller değil." dedi.
 • 10:50 ABD'nin Türkiye'deki Mallarına Haciz Tehdidi ABD'nin Türkiye'deki Mallarına Haciz Tehdidi Alınan bilgiye göre, olay, 2007 yılında Seyhan'da Atatürk Caddesi üzerinde yer alan ABD Adana Konsolosluğu'nda meydana geldi.
 • 10:28 Sgk Adana İl Müdürlüğünden Aosb'ye Ziyaret Sgk Adana İl Müdürlüğünden Aosb'ye Ziyaret Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, SGK Haftası etkinlikleri kapsamında, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığını ziyaret etti.
 • 10:14 50 Lira Prim Öde, Sağlık Hizmeti Al 50 Lira Prim Öde, Sağlık Hizmeti Al Yeni dönemde herhangi bir iş yerinde çalışmayanlar üç farklı prim uygulamasından vazgeçilerek tek bir prim ile sigortalı sayılacak. Bu rakamın 50 lira olması öngörülüyor.
 • 10:04 TNB KEP, 4. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı'na katıldı TNB KEP Genel Müdürü Duygu Yantaç, katılımcıları teknolojik ve hukuki gelişmeler ile birlikte hayatımıza giren Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), elektronik tebligat ve elektronik imza uygulamaları hakkında bilgilendirdi.
 • 09:58 İş Kazasında Yaralanan Adanalı İşçi, ABD'yi Tazminata Mahkum Ettirdi İş Kazasında Yaralanan Adanalı İşçi, ABD'yi Tazminata Mahkum Ettirdi ABD Konsolosluğu'nda yaşadığı iş kazası sonucu görme yeteneğini yüzde 50 oranında kaybeden işçi, ABD Hükümeti'ni 340 bin TL'lik tazminata mahkum ettirdi.
 • 09:39 Palandöken: Palandöken: "İşsiz Esnaf İçin Acilen İşsizlik Fonu Oluşturulmalı" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarının esnaf ve sanatkarları etkilediğini belirterek, işsiz esnaf için işsizlik fonu oluşturulması gerektiğini söyledi.
 • 21:06 Sgk Bilecik İl Müdürlüğü'nden Bilgilendirme Toplantısı Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında, SGK Bilecik İl Müdürlüğü yetkilileri Pazaryeri ilçesine bağlı Bozcaarmut köyünde vatandaşlara bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 18:24 Yazar, Valinin Devreye Girmesini İstedi Yazar, Valinin Devreye Girmesini İstedi CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, SGK sözleşmesi feshedilen özel hastanelerin yeniden hizmete girebilmesi için Şanlıurfa Valisi Küçük'ün devreye girmesini istedi.
 • 16:51 İlhanlı Şartlı Devretmeye Hazır Diyarbekirspor'da kulüp başkanı Fevzi İlhanlı, kulübü borçlandırmayacağını taahhüt eden bir talipli olması halinde görevi devretmeye hazır olduğunu açıkladı.
 • 16:28 Bitlis'te Sosyal Güvenlik Haftası Bitlis'te Sosyal Güvenlik Haftası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bitlis İl Müdürü Sadullah Korkut, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle gazetecileri makamında kabul etti.
 • 16:11 BES Sendikasından BES Sendikasından "Sosyal Güvenlik Haftası" Açıklaması 'Sosyal Güvenlik Haftası' kutlamalarında halka ulaşılmaması ve SGK çalışanlarının haklarından mahrum olduğunu belirten BES Sendikası, "Kutlamalar gereksiz" dedi.
 • 15:01 Sosyal Güvenlik Haftası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bitlis İl Müdürü Sadullah Korkut, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 • 14:09 Sgk Personeli Kan Bağışında Bulundu Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu personeli 'Sosyal Güvenlik Haftası' dolayısıyla kan bağışında bulundu.
 • 13:59 Sosyal Güvenlik Haftası Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Tahsin Halcı, Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 13:57 Sgk İl Müdürü Uzun'dan Gtb'ye Ziyaret Sgk İl Müdürü Uzun'dan Gtb'ye Ziyaret Gaziantep Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Mehmet Uzun, ‘Sosyal Güvenlik Haftası’ nedeniyle Gaziantep Ticaret Borsası’nı (GTB) ziyaret etti.
 • 13:03 Sgk'dan Karabükspor'a Ziyaret Sgk'dan Karabükspor'a Ziyaret 10. yıl temalı Sosyal Güvenlik haftası kutlamaları kapsamında ziyaretlerine devam eden SK İl Müdürü Nuri Akçay, Süper Lige yükselen Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut’u ziyaret ederek tebrik ederek Süper ligde başarılar diledi.
 • 12:54 Sgk Antalya İl Müdürü Yılmaz Görevine Başladı Sgk Antalya İl Müdürü Yılmaz Görevine Başladı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürlüğü’ne atanan Nejat Deniz, Antalya’nın turizm ve tarım sektörü açısından önde gelen iller arasında yer aldığını belirterek, çalışan sigortalıların ve işverenlerin sorunlarına çözüm üretmek için çaba sarf edeceklerini söyledi.
 • 12:44 Aksaray Sgk'dan Belediye Başkanı Yazgı'ya Ziyaret Aksaray Sgk'dan Belediye Başkanı Yazgı'ya Ziyaret Aksaray Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Saffet Çalışkan, 10. Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgıyı ziyaret etti.
 • 11:59 Sosyal Güvenlik Haftası Suşehri ilçesi Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü İlhami Güler, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Kaymakam Kadir Perçi'yi makamında ziyaret etti.